Αποστολέας Θέμα: Leandro Becerra  (Αναγνώστηκε 86671 φορές)

Αποσυνδεδεμένος pagourix37

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • hasta la victoria..
    • Προφίλ
Απ: Leandro Becerra
« Απάντηση #275 στις: Τετ 27 Μάι 2015 23:25 »
Ποιος θα ξεχάσει εκείνη την κεφαλια στο εντός με την Κέρκυρα..!

Leandro para siempre  :pas:

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Leandro Becerra
« Απάντηση #276 στις: Κυρ 11 Οκτ 2015 00:00 »
Στην Αργεντίνικη CA Patronato παίζει ο Λεάντρο.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Leandro Becerra
« Απάντηση #277 στις: Πεμ 08 Ιούν 2017 22:23 »
Μήνυμα νοσταλγίας του ΠΑΣ Γιάννινα από τον πατέρα του Μπεσέρα!

«Hoy a pesar de los años soy feliz, por todo lo que realizo mi hijo en PAS GIANNINA, y este club es maramilloso!! seria de mi agrado que retornara a este equipo . SU PAPA !!!!»

«Σήμερα, παρά τα χρόνια που πέρασαν, είμαι ευτυχισμένος για όλα όσα έκανε ο γιος μου στον ΠΑΣ Γιάννινα και αυτός ο σύλλογος είναι φανταστικός!! Θα ήταν ευχαρίστηση μου να γυρίσει σε αυτή την ομάδα. Ο μπαμπάς του!!!!»


Έχει αποδειχτεί περίτρανα επί ημερών Χριστοβασίλη και ειδικά μετά την περίοδο Άγγελου Αναστασιάδη στον πάγκο, ότι τα αποδυτήρια και το κλίμα στο εσωτερικό της ομάδας είναι από εκείνα για τα οποία όλοι «στάζουν μέλι». Όσοι βρίσκονται στην ομάδα αναφέρουν συχνά-πυκνά στις δηλώσεις τους, ότι η ομάδα είναι μία οικογένεια, ενώ δεν λείπουν κι εκείνοι που ακόμα και μακριά από τον ΠΑΣ θυμούνται το πόσο καλά πέρασαν εδώ.

Μία ακόμα απόδειξη αυτού που περιγράφουμε, είναι ένα πολύ πρόσφατο μήνυμα του πατέρα του Μπεσέρα σε παλιό βίντεο βράβευσης του Λεάντρο όταν έπαιζε στα Γιάννινα, όπου θυμάται πόσο όμορφα πέρασε ο γιος του, ενώ εκφράζει την ευχή του να μπορέσει να επιστρέψει!

Θυμίζουμε ότι ο Λεάντρο Μπεσέρα αγωνίστηκε στον ΠΑΣ Γιάννινα τη σεζόν 2011-2012, είχε 26 συμμετοχές και 7 γκολ, ενώ άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις αγωνιστικά. Μετά τον ΠΑΣ πήγε στην Μπακού του Αζερμπαϊτζάν, δοκίμασε την τύχη του στην Ανόρθωση της Κύπρου και τα τελευταία 3 χρόνια έχει επιστρέψει στην Αργεντινή.

Πλέον έχει «πατήσει» τα 33, ενώ αγωνιστικά είχε μια κακή περίοδο με μόλις 2 συμμετοχές στην Ατλέτικο Σεντράλ της Κόρδοβα.

http://super-fm.gr/20373/minyma-nostalgias-tou-pas-giannina-apo-ton-patera-tou-besera/

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Leandro Becerra
« Απάντηση #278 στις: Τρι 29 Ιούν 2021 18:39 »
Παράθεση
Λεάντρο Μπεσέρα: “Με κάνατε από την πρώτη ημέρα να νιώθω σαν το σπίτι μου… Σας ευχαριστώ”


Δέκα χρόνια μετά την άφιξη του στα Ιωάννινα ο Λεάντρο Μπεσέρα ανοίγει την καρδιά του μέσω του Sportsioannina.gr και μεταξύ άλλων αναφέρεται και στους λόγους που έπαιξαν ρόλο ώστε να μην συνεχίσει στον ΠΑΣ Γιάννινα.

 

Συνέντευξη: Ακης Λιούτας

– Λεάντρο είναι μεγάλη η χαρά μας που μετά από δέκα χρόνια τα ξαναλέμε…

Χαίρομαι και εγώ εξίσου που τα ξαναλέμε. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι έχουν περάσει 10 χρόνια από όταν πρωτοήρθα στην όμορφη πόλη σας. Θυμάμαι τα πάντα σαν να ήταν χτες…

– Γνωρίζω ότι είχες προγραμματίσει να ταξιδέψεις στην χώρα μας και συγκεκριμένα τα Ιωάννινα ωστόσο ο Covid στάθηκε εμπόδιο…



Ναι ισχύει. Είχα προγραμματίσει ταξίδι ώστε να επισκεφτώ ξανά τα Ιωάννινα. Δυστυχώς οι περιορισμοί λόγω Covid μας έκαναν να αναβάλουμε το ταξίδι. Είμαι

σίγουρος ότι το επόμενο καλοκαίρι θα τα πούμε από κοντά.

– Που σε βρίσκουμε δέκα χρόνια μετά την έλευση σου στα Ιωάννινα;

Στην Αργεντινή, αγωνίστηκα σε πολλά παιχνίδια τα τελευταία χρόνια και σημείωσα αρκετές επιτυχίες. Το σημαντικότερο ωστόσο είναι ότι δημιούργησα μία όμορφη

οικογένεια με την σύζυγό μου Pamela Benjamin. Στην ζωή μας ήρθαν τα δίδυμα , Alma και Mia , και η ευτυχία μας έγινε ακόμη μεγαλύτερη.



– Παρότι αγωνίστηκες μόνο μία σεζόν στον ΠΑΣ έγινες άμεσα αγαπητός στους φιλάθλους…

Με έκαναν από την πρώτη ημέρα να νιώθω σαν το σπίτι μου και δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Τους ευχαριστώ και θα είναι πάντα στην καρδιά μου. Και η ομάδα με έκανε να νιώθω πολύ καλά ενώ η έλευση του κ. Αναστασιάδη έβγαλε την καλύτερη πτυχή των ικανοτήτων μου.

– Τι συνέβη και δεν ανανεώθηκε η συνεργασία με τον σύλλογο , παρότι υπήρξε η θέληση;



Υπήρξαν ραντεβού με τον πρόεδρο ώστε να ανανεώσω. Στο ενδιάμεσο ωστόσο αποχώρησε ο κ. Αναστασιάδης αλλά και ορισμένοι ποδοσφαιριστές και αυτό μου έφερε

διστακτικότητα αλλά και αρκετή σκέψη. Παράλληλα εκείνη την περίοδο η χώρα βρισκόταν σε δύσκολη κατάσταση όσον αφορά το οικονομικό πλαίσιο. Ήρθε μία πολύ καλή

πρόταση από την Μπάκού ωστόσο έκανα ακόμη ένα ακόμη ραντεβού με τον πρόεδρο δίχως να μπορέσουμε να βρούμε την χρυσή τομή.

– Ύστερα από έναν χρόνο ωστόσο παραμονής στο Μπακού υπήρξαν εκ νέου φήμες περί επιστροφής σου.

Ήταν αρκετά δύσκολο πλέον να επιστρέψω λόγω οικογενειακών “βαρών”.



– Δημοσιεύματα της εποχής σε ήθελαν στο στόχαστρο του ΠΑΟΚ. Ισχύει ότι υπήρξε ενδιαφέρον;

Όχι δεν υπήρξε καμία επαφή με τον ΠΑΟΚ. Αν συνέχιζα στην Ελλάδα θα ήταν μόνο για να συνεχίσω να αγωνίζομαι στον ΠΑΣ.

– Μετέπειτα δεν υπήρξαν προτάσεις από την ελλάδα;

Όχι κάτι αξιοσημείωτο ώστε να μπούμε σε διαδικασία συζητήσεων.

– Ενημερώνεσαι για την πορεία του ΠΑΣ;

Φυσικά…

– Συνεχίζει να δημιουργεί… παράδοση με Αργεντινούς παίκτες καθότι αγωνίζονται ήδη δύο ποδοσφαιριστές.

Με χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός αυτό. Είναι ακόμη ένα κίνητρο για να παρακολουθώ και να υποστηρίζω τον σύλλογο…

– Εφόσον επέστρεφες θα συνυπήρχες με τον Τσάβες με τον οποίο υπήρξατε συμπαίκτες στην Τουκουμάν. Υπήρξε κάποια επαφή μεταξύ σας εκείνο το καλοκαίρι;

Μετά την Τουκουμάν δεν υπήρξε κάποια επαφή ωστόσο θα μου άρεσε πολύ να γινόταν να αγωνιστούμε και στον ΠΑΣ μαζί…
sportsioannina.gr

Πάντως μου θυμίζει...

Αποσυνδεδεμένος tzesIOA

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 661
  • SING LOUD-STAND PROUD
    • Προφίλ
Απ: Leandro Becerra
« Απάντηση #279 στις: Τρι 29 Ιούν 2021 21:16 »
Τι παικταρα θες μου!
Τι Αργεντίνικη φινέτσα!
Τι μαλλί να ανεμίζει!
Τι στυλ ποδοσφαιρικό!
Τι χορός ήταν αυτό στο γκολ στη Κέρκυρα! :P

Από τις πιο συμπαθητικές φιγούρες που έχουν περάσει. Αργεντινός με τα όλα του.

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.148
    • Προφίλ
Απ: Leandro Becerra
« Απάντηση #280 στις: Τετ 30 Ιούν 2021 03:02 »
Γύρνα έστω και στα 37 για έναν χρόνο να σε απολαύσουμε και να σε αποθεώσουμε. Έμεινες μόνο ένα χρόνο στην ομάδα αλλά για κάποιο λόγο έχεις μείνει για πάντα στις καρδιές μας

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Leandro Becerra
« Απάντηση #281 στις: Δευ 13 Σεπ 2021 17:28 »
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος PAS and stale bread

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.039
    • Προφίλ
Απ: Leandro Becerra
« Απάντηση #282 στις: Τετ 30 Αύγ 2023 01:24 »
Νοστάλγησε τα Ιωάννινα και τον ΠΑΣ ο Λεάντρο Μπεσέρα!



ΠΑΣ Γιάννινα και Αργεντινοί δημιουργούσαν ανέκαθεν μια εκρηκτική ποδοσφαιρική «χημεία», γι’ αυτό και οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές της χώρας του τανγκό, είτε κάθισαν στα Γιάννινα χρόνια είτε μόνο μία σεζόν, πρόσφεραν θέαμα και όμορφες αναμνήσεις στους φιλάθλους.

Από τους Αργεντινούς που αγαπήθηκαν πολύ, αλλά δυστυχώς αποχώρησαν νωρίς από την ομάδα, ήταν και ο Λεάντρο Μπεσέρα, ο οποίος αγωνιζόταν κυρίως στην αριστερή πλευρά της μεσοεπιθετικής γραμμής τη σεζόν 2011-2012.



Ο Αργεντινός βετεράνος πλέον ποδοσφαιριστής (σταμάτησε τον Ιανουάριο του 2021) βρίσκεται στην Ελλάδα για διακοπές μαζί με τη σύζυγό του και έκανε στάση για ένα διήμερο και από τα Ιωάννινα, μετά από 11 χρόνια από το ποδοσφαιρικό του πέρασμα από τον “Άγιαξ της Ηπείρου”! Φυσικά θυμήθηκε και διάφορα ποδοσφαιρικά στέκια και φίλους που είχε κάνει εδώ. (στη φωτό με τον φίλο του ΠΑΣ Γιάννινα Πάνο Σίνδρο).



Ο Μπεσέρα είχε το χάρισμα να σκοράρει με όλους τους τρόπους, δεξί, αριστερό πόδι, κεφαλιές, πέναλτι κτλ και μπορεί να πέτυχε 7 γκολ εκείνη τη χρονιά με τη φανέλα του ΠΑΣ, ήταν όμως όλα ποδοσφαιρικές “ζωγραφιές”, ενώ στον πανηγυρισμό του συνήθιζε να κλείνει το ένα μάτι, καθώς ο ίδιος, αλλά και ο πατέρας του, έπαιξαν στην Μπελγκράνο της Αργεντινής, η οποία είχε το παρατσούκλι «πειρατές».

Θυμηθείτε μερικές από τις καλύτερες στιγμές του

&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fsuper-fm.gr%2F&source_ve_path=Mjg2NjY&feature=emb_logo



&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fsuper-fm.gr%2F&source_ve_path=Mjg2NjY&feature=emb_logo


https://super-fm.gr/102148/nostalgise-ta-ioannina-kai-ton-pas-o-leantro-mpesera/












Στο ινστα φάτσα κάρτα η φώτο από την εποχή του στον ΠΑΣ:





Και η σημερινή:





Παγουρομάνα ARGENTINA!!!

Παιχτούρα!!!     Εκείνο το γκολ με την κούλα δεν θα το ξεχάσουμε ποτέ!

Tι τα έκοψες τα μαλλιά ωρέ ΠΑΣιά μου;  Άστα να ανεμίζουν ρε γαμωτ.


Nosotros te amamos pirata!       :mono: