Αποστολέας Θέμα: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ  (Αναγνώστηκε 3365 φορές)

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Φύγε ρε από την ζωή μου. Δεν σε αντέχω άλλο. Ο άλλος κάνει δηλώσεις και σε λέει μικρομεσαίο και εσύ δεν αντιδράς. Ή είσαι κότα ή δεν ξέρεις που είσαι πρόεδρος. Aν ήξερες ρε που είσαι πρόεδρος θα τα είχες κάνει όλα πουτάνα με το να σε λέει ο άλλος μικρομεσαίο. Γιουσουφάκι, ζητιάνε του συνεταιρισμού και ποντίκι-αρουραίε.
ΑΕΙ ΣΤΑ ΣΚΑΤΑ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ. Δεν σε αντέχω. Μου χαλάς την ηρεμία. Φυγε ρε. Στα τσακίδια. Καλύτερα στην Δ εθνική παρά προσκυνημένος και στην Ευρώπη με σένα πρόεδρο. ΣΙΧΑΜΕΝΕ.
Παράθεση
«Θέλω να ευχαριστήσω τις δέκα μικρομεσαίες, που έγιναν 11 σήμερα (σ.σ. μόνο ο Ηρακλής απουσίαζε), για το πολιτισμένο κλίμα μεταξύ μας. Για όλες τις σκέψεις και τις θέσεις τους. Υπήρξαν προτάσεις με λογική για όλο τον κόσμο. Θέλουμε να ευχαριστήσουμε και τις τέσσερις μεγάλες ΠΑΕ για τις όποιες υπερβάσεις έκαναν για να συμφωνήσουν μαζί μας. ΑΕΚ, Ολυμπιακός, ΠΑΟ και ΠΑΟΚ συμφώνησαν με τις προτάσεις αυτές», είπε αρχικά ο ιδιοκτήτης της SKODA Ξάνθης, Χρήστος Πανόπουλος, μετά τη συνάντηση των 11 μικσομεσαίων ΠΑΕ της Superleague.

Και συνέχισε: «Θέλω να ευχαριστήσω την Forthnet, έχοντας καταθέσει στο διευθύνοντα σύμβουλο, Κ. Παπαδόπουλο, τις προτάσεις μας. Μετά από λίγες ημέρες έχοντας βρεθεί μαζί του πήρα την άποψη ότι στηρίζουμε αυτό το θετικό που γίνεται όσον αφορά το επαγγελματικό ποδόσφαιρο, τη διαιτησία και την αναδιανομή των πόρων, γιατί μέσα από αυτό και ένα μεγάλο κομμάτι της βίας που αντιμετωπίζουμε, θα εξαφανιστεί.

Αποφάσισε να πριμοδοτήσει την προσπάθεια αυτή για την επόμενη σεζόν με το ποσό των 4.000.000€ και εμείς, όμως, ως Super League έχουμε την υποχρέωση να δούμε πώς μπορεί να ξεκινήσει μία μελέτη να απευθυνθούμε σε γραφεία για πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Θέλω να θυμίσω σε όλους εμάς τους ιδιοκτήτες ότι αλλάζουμε, η ομάδα και η ιστορία της μένει. Μέχρι στιγμής όλοι ανταποκριθήκαμε σε αυτό. Αυτό πρέπει να το κάνουμε και στο μέλλον.

Θέλουμε να προτρέψουμε την ΕΠΟ να δει διαφορετικά το ποδόσφαιρο, να σεβαστεί τις θέσεις των ΠΑΕ. Είτε το θέλουμε, είτε όχι, σήμερα είναι 15. Να τις κάνει πράξη για το καλό του ποδοσφαίρου για το καλό των φιλάθλων. Να σεβαστεί η ΕΠΟ το δημόσιο αίσθημα όπως εκφράζεται από τις μικρές και τις μεγάλες ΠΑΕ. Αναφέρομαι σε όποια ΕΠΟ προκύψει στο μέλλον.

Τέλος, το να φύγει μέσα από το ποδόσφαιρο η χώρα μας από την Ευρώπη θα είναι μία μαύρη σελίδα, η πιο μαύρη σελίδα για τη μικρή χώρα μας. Όλοι οι Έλληνες τη θέλουμε στην Ευρώπη. Αν αυτό γίνει θα έχει την υπογραφή όλων μας. Της Πολιτείας, της ΕΠΟ αλλά και εμάς των παραγόντων της Superleague. Ας γίνουμε λογικοί. Δεν μας ενδιαφέρει αν θα πέσει η ΕΠΟ, αν θα κάνει υποχωρήσεις ο υπουργός. Ας κάνουν το αυτονόητο όλοι για να μείνει εκεί που ανήκει το ποδόσφαιρό μας. Στην Ευρώπη.

Στις 12 Απριλίου θα γίνει το επόμενο ΔΣ της Superleague στα γραφεία με θέμα κατάθεση προτάσεων στον συνεταιρισμό, έγκριση και υλοποίησή τους, το αίτημα έχει ήδη υπογραφεί και σταλεί προς τη λιγκα υπογεγραμμένο από τις 11 ΠΑΕ».

Για την απουσία του Ηρακλή, είπε: «Δεν πήραμε κάποια απάντηση από την ΠΑΕ Ηρακλής και από ευγένεια δεν συνεχίσαμε να έχουμε κάτι. Μπορεί η ΠΑΕ Ηρακλής τις επόμενες ημέρες να είναι μαζί μας ή να έχει άλλη άποψη».
sport-fm.gr
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ
« Απάντηση #1 στις: Πεμ 31 Μάρ 2016 21:30 »
Μεγάλη ομάδα ο ΠΑΣ, στην καρδιά μας, ναι.
Όσον αφορά όμως τον αριθμό εισιτηρίων μικρομεσαίοι είμαστε, και με αυτό το κριτήριο πιστεύω ότι υπάρχει η ταμπέλα.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ
« Απάντηση #2 στις: Πεμ 31 Μάρ 2016 21:42 »
Μικρομεσαιοι δεν ημασταν ποτε... Αυτος θελει να μας κανει...
Αυτος που εδιωξε τον κοσμο απο το γηπεδο...
Η μεγαλυτερη ντροπη που περασε ποτε απο την ομαδα.

Σημασια εξαλλου δεν εχει τι εισαι..
αλλα τι νιωθεις...
Και αν οι 11 αυτοι προεδροι δεν νιωθουν για τα μαγαζια τους οτι ειναι μεγαλα δεν θα πανε ποτε μπροστα...
Αν δεν ονειρευτεις το τελειο δεν θα γινεις ουτε καν μετριος

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ
« Απάντηση #3 στις: Πεμ 31 Μάρ 2016 22:03 »

Έδιωξε τον κόσμο από το γήπεδο και τον φέρνει νταλίκες όταν παίζει με το ΠΟΚ και μάλιστα με ακριβό εισιτήριο...

Σίγουρα τα ΠΟΚ να προσφέρουν υψηλό θέαμα σε 1 καθαρό ποδόσφαιρο και αυτό να αρέσει στον κόσμο των Ιωαννίνων…  δεν εξηγείται διαφορετικά αυτή η προεδρική ανωμαλία.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος vaggelis-pas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ
« Απάντηση #4 στις: Πεμ 31 Μάρ 2016 22:08 »
Δικιο εχεις chilly αλλα ο Πανοπουλος στη δηλωση του αναφερει

Οι 11 μικρομεσαιες ομαδες,αν μου επιτρεπεται ο ορος, ........


Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ
« Απάντηση #5 στις: Πεμ 31 Μάρ 2016 22:27 »
Αντιλαμβάνομαι ΑΠΟΛΥΤΑ το τί θέλει να πει ο Chilly.
Αλλά ας κοιτάξουμε και λίγο τα σκατά τα δικά μας κι ας μην τα βάζουμε κάτω από το χαλάκι,
νομίζοντας ότι έτσι καθαρίσαμε!
Chilly, τα όσα γράφω δεν αφορούν εσένα,
αλλά την κατάσταση και απλά παίρνω την αφορμή από αυτά που έγραψες.

Ο ΠΑΣ έγινε μεγάλος την δεκαετία του 70 και ο κόσμος κράτησε αυτό το πνεύμα για πολλά χρόνια, ακόμα και όταν δεν υπήρχε ομάδα με αυτό το όνομα ΠΟΥΘΕΝΑ στον ποδοσφαιρικό χάρτη!
ΚΑΝΕΙΣ πρόεδρας δεν είναι σε θέση να μικρύνει τον ΠΑΣ,
ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
!
Και δυστυχώς το επέτρεψε αφήνοντας την ομάδα έρμαιο στις ορέξεις του όποιου πρόεδρα ή οπαδοπατέρα που τη λυμαίνονται ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ,
πολύ πριν τον σημερινό ιδιοκτήτη...
Αυτή είναι η αλήθεια και οτιδήποτε άλλο αποτελεί απλά "υπόθεση εργασίας"...

Εννοείται ότι δεν περιμένω ΚΑΜΙΑ αντίδραση σε ΤΙΠΟΤΑ από τον ΧΒ, αυτός ήταν πάντα...

Για εμάς όμως ίσως είναι αργά για δάκρυα...
ΑΦΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΟΛΟΜΟΝΑΧΗ στις σπουδαιότερες στιγμές της νεότερης ιστορίας της...
Εξακολουθώ να αναρωτιέμαι,
όταν και εάν στρώσουν τα πράγματα,
πόσοι θα επιστρέψουν...

Όσοι μείναμε να στηρίζουμε την ομάδα,
κατά άλλους στηρίζουμε τον ΧΒ...
Είναι απλά θλιβερό...  :stop:

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ
« Απάντηση #6 στις: Πεμ 31 Μάρ 2016 23:11 »
Παράθεση
όταν και εάν στρώσουν τα πράγματα,
πόσοι θα επιστρέψουν...
Αυτό ας το αναρωτηθούν τώρα, γιατί αφορά το ψωμάκι τους, τα δημοσιογράφα που ΣΥΓΚΑΛΥΠΤΑΝ τα εγκλήματα,
τις μαλακίες, τα κουλά, τις προσβολές, τους τραμπουκισμούς, ΛΟΓΟΚΡΙΝΑΝ κάθε φωνή διαμαρτυρίας κι έφτασαν
στο σημείο παρουσιάζοντάς τα όλα πάντα ιδανικά να ΕΙΡΩΝΕΥΟΝΤΑΙ να ΒΡΙΖΟΥΝ και να ΔΙΩΧΝΟΥΝ μαζί με προεδρούκο
κι οπαδοπατερούλη, όσους μεμονωμένα ή οργανωμένα αντέδρασαν και προσπάθησαν να αποτρέψουν την οικονομική, οπαδική
και κύρους κατρακύλα, που τους είπαν και γραφικούς, αλλόθρησκους, γιαννενάρες, μοδάτους, εχθρούς κ.α ΜΑΛΑΚΙΕΣ.
Και μαζί τα πολιτικά αφεντικούλια που τράβηξαν έξω την ουρίτσα τους κάνα δυό χρόνια τώρα, παριστάνοντας κι αυτά τον αθώο.

  :stop: :stop: :stop:
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ
« Απάντηση #7 στις: Παρ 01 Απρ 2016 00:11 »
Ακριβως αυτο που λεει ο ντρεβεν.

Ο κοσμος που 10 χρονια πριν γεμιζε το γηπεδο στη Γ εθνικη δεν τρελαθηκε και ξαφνικα παρατησε την ομαδα.
Τα σπουδαιοτερα χρονια οπως ειδα να αναφερονται παραπανω ο κοσμακης τα αντιμετωπισε με αποστροφη βλεποντας τον μια ζωη κατατρεγμενο απο θεους και δαιμονες ΠΑΣ να πουλαει την ψυχη του στο διαολο για 10 χρονιες στην σουπερκλικα.

Μαθαμε να κυκλοφορουμε με το κεφαλι ψηλα και οχι με σκυμενο. Μια ζωη απο πιτσιρικια ειχαμε το αγχος μη προδωσουμε την ομαδα. Και ξαφνικα μας προδωσε αυτη. Και η κατασταση αυτη ποναει πολυ...

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ
« Απάντηση #8 στις: Παρ 01 Απρ 2016 01:13 »
Σε ποιόν διάολο πούλησε την ψυχή του ο ΠΑΣ???
Παραπάνω είδες τις "σπουδαιότερες στιγμές της νεότερης ιστορίας της ομάδας".
Και ναι! Επιμένω ότι
Όπως ακριβώς ο ΧΒ έγραψε την μελανότερη σελίδα στην ιστορία του ΠΑΣ μη παίρνοντας άδεια το 2013,
ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΤΡΟΠΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΙ "ΦΙΛΟΙ" ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ που την άφησαν να παλεύει ΜΟΝΗ ΤΗΣ την ίδια χρονιά και ΕΙΔΙΚΑ το τελευταίο δίμηνο που διαφαινόταν η έξοδος στην Ευρώπη!
Πέρσι τα ίδια! ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΤΡΟΠΗ!
Να κάνουμε και την αυτοκριτική μας,
όχι συνέχεια μετάθεση ευθυνών!
Η ομάδα δεν πρόδωσε κανέναν,
αγωνιστικά βουλώνει στόματα με τα μύρια προβλήματα που έχει!
Τί είναι αυτά που γράφεις?
Τεράστιες οι ευθύνες του ΧΒ,
τεράστιες των BV,
τεράστιες των δήθεν δημοσιογράφων,
αλλά τεράστιες και οι δικές μας.
Πολύ γρήγορα ξέχασε ο κόσμος "βαρώνους" και προέδρους με σαγιονάρα δίχαλο,
γι' αυτό η ιστορία επαναλαμβάνεται, όχι σαν αστείο, αλλά σαν τιμωρία.
Κάποιοι ήθελαν να πουλήσει στον Πάτση!
Πού? Στον Πάτση! Τα ξεχάσαμε κι αυτά!
Ο κόσμος πρόδωσε την ομάδα και ξέρεις γιατί?
Γιατί την είχε δεύτερη pagourenko...
Πρώτη στα λόγια, δεύτερη στην καρδιά!

Και προς αποφυγή παρεξηγήσεων,
δεν αναφέρομαι σε αυτούς που δεν μπορούν να στηρίξουν έμπρακτα λόγω οικονομικής δυσχέρειας.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ
« Απάντηση #9 στις: Παρ 01 Απρ 2016 01:26 »
Παράθεση
Τί είναι αυτά που γράφεις?
αληθειες

Παράθεση
Να κάνουμε και την αυτοκριτική μας,
Αυτοκριτικη καναμε και κανουμε αλλα βλεπω δυστυχως μειναμε εκει

Παράθεση
Ο κόσμος πρόδωσε την ομάδα και ξέρεις γιατί?
Γιατί την είχε δεύτερη pagourenko...
Πρώτη στα λόγια, δεύτερη στην καρδιά!
Διαφωνω απολυτα.

Δεν θες να καταλαβεις τι λεω και δεν προκειται να επιμεινω πανω στο θεμα
το εχω αναλυσει πολλες φορες και θα γινω κουραστικος αν το ξανααναλυσω
ειπαμε.. οποιος καταλαβε καταλαβε και οποιος βλεπει.. ειδε...

υγ. δεν επανερχομαι για κανενα λογο..
εγω για τον λιγδιαρη δεν ξαναχαλαω καρδιες με κανεναν

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ
« Απάντηση #10 στις: Παρ 01 Απρ 2016 01:30 »
Δεν θα έλεγα ότι ο ΠΑΣ έμεινε μόνος γιατί έρχεται δεύτερος σαν ομάδα στον κόσμο.Τουλάχιστον δεν θα έλεγα ότι είναι αυτός ο βασικός λόγος.Θα τον έβαζα στο τέλος.Τα προβλήματα που υπάρχουν και αναφέρονται παραπάνω είναι σημαντικότερα.
Αυτοκριτική χρειάζεται σίγουρα.Έχουν γίνει λάθη και από την κερκίδα.Όπως και εδώ μέσα.Αυτό όμως δεν σβήνει τα προβλήματα που υπάρχουν και είναι διαχρονικά.Τα οποία προβλήματα πρέπει να εξαφανιστούν ή να περιοριστούν όσο περισσότερο γίνεται.Αυτό όμως θέλει δουλειά.Σε πολλούς τομείς.
Υπήρξαν ευκαιρίες που δυστυχώς χάθηκαν.Θα υπάρξουν και άλλες στο μέλλον.Αρκεί να μην χαθούν.

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ
« Απάντηση #11 στις: Παρ 01 Απρ 2016 12:06 »
Παράθεση
Τεράστιες οι ευθύνες του ΧΒ,
τεράστιες των BV,
τεράστιες των δήθεν δημοσιογράφων




ΩΡΕ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΠΡΙΝ ΠΕΣΟΥΝ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΑΤΙ !!!
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: ΦΥΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ
« Απάντηση #12 στις: Παρ 01 Απρ 2016 12:19 »