Αποστολέας Θέμα: ΖΩΟΦΙΛΙΑ  (Αναγνώστηκε 4730 φορές)

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« στις: Πεμ 08 Οκτ 2015 11:42 »
Ένα νέο θεματάκι για να δούμε τις ευαισθησίες μας...

Το νέο μέλος της Jimakos's family και μετά από τεράστια πίεση της μικρής μου κόρης,
είναι ένα ημίαιμο beagle-hasky 3 μηνών. Είναι παιχνιδιάρης, ατίθασος τώρα στην αρχή αλλά και αγαπησιάρης.
Φωτογραφίες (που θα δείχνουν και τα φίλαθλα αισθήματά του) θα αναρτηθούν σε λίγο καιρό. 8)

Όποιος σύνταυρος έχει σκυλάκι ας μοιραστεί εντυπώσεις, φωτογραφίες και προβληματισμούς.
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #1 στις: Πεμ 08 Οκτ 2015 12:51 »
Έχω εμπειρίες από σκύλα αλλά δεν είναι τετράποδο. Σου κάνει;  :P :joker:

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #2 στις: Πεμ 08 Οκτ 2015 13:02 »
Ποια ρε συ; Αυτή από τις Βερσαλίες στο Πέραμα;


Ρε άντε σοβαρευτείτε... είναι σοβαρό το θέμα!
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος RASTA

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.384
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #3 στις: Πεμ 08 Οκτ 2015 13:24 »
σωστός ο my8os,μεγάλη κουβέντα είπε.....  :)
να πω κ γω τα δικά μου..αν και δεν το περίμενα,επηρεασμένος από ότι μαλακία ακούγεται από δω και από κει,το σκυλί είναι όπως θα το μάθει το αφεντικό του..έτσι απομυθοποίησα (τα παιδιά μου από χρόνια "του έκαναν τη ζωή ποδήλατο",αφού τον καβάλαγαν σα γαιδούρι,κ αυτό το κακόμοιρο "παναγία"  :P),τα pitbull.... ΔΕΝ είναι εξ ορισμού άγρια,είναι δυνατά -πιστά και πολύ συναισθηματικά σκυλιά με τους ανθρώπους που τα φροντίζουν..το ακριβώς αντίθετο με τους ξένους,και εδώ μπαίνει το ζήτημα του χώρου φύλαξης τους ,και ο πάντα πιθανός κίνδυνος του να την κοπανήσουν με ότι αυτό συνεπάγεται %-|....επιμένω,είναι ιδιαίτερα φιλικά ,και όχι εξ ορισμού επικίνδυνα,στη περίπτωση πάντα που κάποιος δεν είναι "μικροτσούτσουνος" με αποτέλεσμα τα κόμπλεξ του να τα βγάζει στο κακόμποιρο το σκυλί ,κάνοντας το άγριο για  να χαίρεται,ότι ο ίδιος δεν μπορεί.....
υγ...το κακό είναι ότι θέλουν ένα μεροκάματο για φαγητό καθημερνά,αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία....  :)
υγ2...το θκομ,είναι και σωστό ιδεολογικά... pitbull red nose  :P
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 08 Οκτ 2015 13:30 από RASTA »
" Ανυποχώρητος: σημαίνει να είναι το κεφάλι σου μέσα στο στόμα του λύκου κι εσύ να του λες άντε γαμήσου... "

Fidel Castro

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #4 στις: Πεμ 08 Οκτ 2015 14:26 »
Επειδή δε μας φτάναν οι καμιά δεκαριά γάτες, είπα να ξαναπάρουμε κι ένα σκλάκιιι.
Ενδελεχείς έρευνες αγοράς, ανάλυση υπέρ και κατά διαφόρων ρατσών και φατσών, έλεγχος σε γενεολογικά δένδρα μέχρι εβδόμης γενιάς κλπ κλπ.
Τελικά αντί να τον βρούμε, μας βρήκε και μας υιοθέτησε αυτός.

Καλύτερη ράτσα ever. Κι ελληνική.
Φόβος και τρόμος των πάντων:

Κοπριτάκος ο χαμογελαστός.

Χιαρ:


Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #5 στις: Πεμ 08 Οκτ 2015 14:33 »
Εγω αυτο που εχω να πω και ειναι πολυ σοβαρο ειναι το εξης
Μιλαω γενικα αυτη τη στιγμη τι πρεπει να γινεται
Μην παιρνετε σκυλια για πλακα για εφε για μοστρα για επιδειξη
Σκεφτειτε το πολυ σοβαρα αν θελετε να κανετε κατι τετοιο
Αν δεν ειστε σε θεση να ανταποκριθειτε και να εχετε το ζωο μια ζωη μαζι σας μην το επιχειρησετε
Γινεστε εγκληματιες οταν μετα τα παρατατε στη Δουρουτη ειτε μονα ειτε με κουταβια μαζι και η κατασταση δεν συμμαζευεται
Και φυσικα τα αδεσποτα πολλαπλασιαζονται και τα κηνυγαει ο καθε κομπλεξικος μαλακας που τον ενοχλει απλα και μονο η υπαρξη τους
Και πανω απο ολα στειρωστε τα ζωακια αν θελετε να βοηθησετε πραγματικα
Δεν θα εχουν κανενα απολυτως προβλημα στην υπολοιπη ζωη τους



 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #6 στις: Πεμ 08 Οκτ 2015 14:42 »
Ου καλα αμα πιασω για ζωντανα πα μου παρει για καμια ωρα να γραφω

Αρα μονο για τα σκυλια θα πιασω


Ενα Γκριφον(Σκυλος αλα Τεν Τεν)λιγο σε μεγαλυτερη εκδοση......Το σκυλι αυτο ειναι υπεργηρο,λεμε μετραει ενσημα,και ξαναμετραει ενσημα και ακομα ζει και βασιλευει ο τζες,θα τα θαψει ολα τα υπολοιπα σκυλια της γειτονειας :P!!!!Ετων 16 παρακαλω....Η ρατσα ειναι αρκετα παιχνιδιαρικη και αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν μασαει να τα βαλει με μεγαλυτερα σκυλια ασχετως αμα μας ερχεται πελεκημενος


Εναν τσοπανη αλλα τι τσοπανης!!!!(Νεο αποκτημα)...Τον ειχα βρει σε νεκροταφειο κιολας οταν ηταν νεογεννητο που καποιος μαλακας το παρατησε.....Τοτε ηταν ισα με την χουφτα μου,τωρα μετα απο 2 χρονια εχει γινει θεριο με ολη την εννοια της λεξεως,μου εχει γινει επιτυχια ο σκυλος...Ειναι ολοασπρος με πολυ τριχωμα το ονομα αυτου Χιονουλης (Που να ηξεραν οτι θα γινονταν χιονομπαλα).....Την ημερα ειναι δεμενος,και γυρω στις 8 με 9 η ωρα το βραδυ  τον αφηνουμε ελευθερο και παει οπου γουσταρει αλλα τις περισσοτερες φορες αραζει εξω απο το σπιτι μου ,και μου κουβαλιεται ολη  συμμορια των σκυλιων  της γειτονιας στο κτημα μου,αλλα στις 8 η ωρα το πρωι ειναι ακριβως εξω απο την πορτα για δεσιμο.........Πολυ καλος φυλακας,εχει που περνουσαν ολα τα κλεφτρονια απο την γειτονια τωρα δεν υπαρχει περιπτωση να περασει καποιος απο το κτημα μου!!!!Στο μεταξυ με το Γκριφον δεν τσακωνεται γιατι τον θεωρει σαν πατερα του απο οτι εχω καταλαβει,και μιλαμε οτι και τα δυο ειναι αρσενικα


Αστε που ο πουστης ειναι καζανοβας δεν εχει αφησει θυληκο για θυληκο.....Εχει γοητεια ο τζες σαν το αφεντικο του :P




« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 08 Οκτ 2015 14:50 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #7 στις: Πεμ 08 Οκτ 2015 15:27 »
Και πανω απο ολα στειρωστε τα ζωακια αν θελετε να βοηθησετε πραγματικα

Και γιατί να στειρωθούν; Κρίμα δεν είναι ένα ζώο να μη γευτεί τη χαρά της τεκνοποίησης;
Εντάξει, είναι άλλο θέμα απλά ήθελα να εκφράσω μια ένσταση.  ;)

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΗΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 320
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #8 στις: Παρ 09 Οκτ 2015 09:02 »
Συμπληρώνοντας 6 χρόνια συνύπαρξης με τον σκύλο μου (ροντβάιλερ ήθελε η κόρη και ας φώναζε η γυναίκα)κατάλαβα πως ανεξάρτητα του χαρακτήρα ή της ράτσας, τα σκυλιά όπως και οι γάτες είναι το απόλυτο αγχολυτικό  :)

Αποσυνδεδεμένος RASTA

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.384
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #9 στις: Τρι 20 Οκτ 2015 08:44 »


κ όπου του βαστάει,ας μπει νύχτα στο σπίτι.... :) ;)
" Ανυποχώρητος: σημαίνει να είναι το κεφάλι σου μέσα στο στόμα του λύκου κι εσύ να του λες άντε γαμήσου... "

Fidel Castro

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #10 στις: Πεμ 22 Οκτ 2015 15:17 »
Καλά άμα τον πιάκει ο θκοζμ αυτόνα μια χαψιά θα τον κάνει.

Με τν ευκαρία,
Δυό ολοστρόγγυλες μπαλίτσες, ψάχνουν να υιοθετήσουν μπαμπάδες και μαμάδες.
Από ελληνικό ποιμενικό πατέρα και λυκοσκυλίνα μάννα.
Τη λυκοσκυλίνα ανέλαβε να την προσέχει για λίγο φίλος μου (έφευγε ο μπαμπάς της διακοπές και καλά), αλλά τελικά την κράτησε γιατί ο ιδιοκτήτης (ο πρώην) είδε οτι την αγαπήσανε κι εκμηστυρεύτηκε ότι αδυνατεί να την κρατήσει πλέον! Οι γνωστές ηλιθιότητες.
Τεσπα ιδού οι σχεδόν ενός μηνού χοντρομπαλάδες (την έχουν ρέψει την έρμη στο βύζαγμα).
Το καφέ αρσενικό, η μαύρη ...η είπα τι περιμένετε να γράψω δηλαδή αρσενικιά;



Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΗΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 320
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #11 στις: Παρ 23 Οκτ 2015 01:45 »
Κουκλιά :)αν κάποιος φίλος θέλει να βοηθήσει για το πως ανεβάζουμε φωτογραφίες εδώ θα το εκτιμούσα αφάνταστα :pas:

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΗΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 320
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #12 στις: Πεμ 29 Οκτ 2015 09:48 »
Ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε ΛΟΚΟ :)

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #13 στις: Τετ 02 Δεκ 2015 20:52 »


Η αυτού αφεντιά του ο ΡΟΜΠΕΝ!
Το νέο μέλος της φίλαθλης οικογένειας του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.

 :pashat: :joker: :pas: :mono: ΡΕ!!!
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #14 στις: Τετ 02 Δεκ 2015 21:04 »


Η αυτού αφεντιά του ο ΡΟΜΠΕΝ!
Το νέο μέλος της φίλαθλης οικογένειας του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.

 :pashat: :joker: :pas: :mono: ΡΕ!!!

Να του αλλάξεις το πατάκι...  8)
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #15 στις: Τετ 02 Δεκ 2015 21:08 »
Ταιριάζει με το υπόλοιπο περιβάλλον...δυστυχώς  :(
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #16 στις: Τετ 02 Δεκ 2015 21:27 »
Eγκαινιάζoυμε το dog-fan club του ΠΑΣ...



Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #17 στις: Τρι 17 Μάι 2016 17:24 »
Ρε φίλε δεν γίνεται αυτά τα καθίκια να λογίζονται άνθρωποι, απλά δε γίνεται.



ΥΠΟΓΡΑΦΤΕ:

ΕΔΩ

Προς τον πρόεδρο της Κίνας, Σι Τζινπίνγκ, τον περιφερειάρχη της επαρχίας Γκουάνξι, Τσεν Γιού, και τα μέλη της Κεντρικής Κυβέρνησης της Κίνας:

«Ως πολίτες από όλη την υφήλιο, νιώθουμε αποστροφή για την κακοποίηση και κατανάλωση σκύλων στο φεστιβάλ της Γιούλιν και σας καλούμε να το απαγορεύσετε αμέσως. Ενώνουμε τη φωνή μας με τα εκατομμύρια κινέζων πολιτών που απαιτούν μέτρα για να σταματήσει το βάρβαρο εμπόριο σκυλίσιου κρέατος.»

Περισσότερες πληροφορίες
Στο ετήσιο φεστιβάλ σκυλίσιου κρέατος της πόλης Γιούλιν, κλέβουν σκυλάκια από τους ιδιοκτήτες τους και τα σφάζουν ή τα ξυλοκοπούν μέχρι θανάτου. Στη συνέχεια τα κρεμούν σε τσιγκέλια, τα σκίζουν από τον πρωκτό μέχρι πάνω, τα γδέρνουν και τα τρώνε.

Η φρίκη πρέπει να είναι αβάσταχτή: νέα έρευνα βρήκε πως ο εγκέφαλος των σκύλων είναι παρόμοιος με των ανθρώπων όσον αφορά στα συναισθήματα. Όσοι έχουν ζήσει με σκύλους το νιώθουν αυτό. Αν αναλογιστούμε πως οι σκύλοι είναι ζωντανά όντα με σκέψεις και συναισθήματα, το μαρτύριο που περνάνε σε αυτό το «φεστιβάλ» είναι εξωφρενικό.

Χιλιάδες κινέζοι πολίτες έχουν διαδηλώσει ενάντια στο φεστιβάλ. Αλλά οι αρχές θα αναγκαστούν να το σταματήσουν μόνο αν δουν ότι βλάπτει σοβαρά τη διεθνή εικόνα της Κίνας που τόσο πασχίζουν να βελτιώσουν. Γι’ αυτό μπορούμε να παίξουμε καθοριστικό ρόλο. Ας δείξουμε στην κυβέρνηση της Κίνας ότι όλος ο κόσμος καταδικάζει τη σφαγή των σκύλων και απαιτεί την άμεση απαγόρευσή της!

Όταν πιάσουμε το στόχο των υπογραφών μας, θα δημοσιεύσουμε ολοσέλιδες ανακοινώσεις σε κινέζικες εφημερίδες, θα συνεργαστούμε με διάσημες προσωπικότητες, θα διεξάγουμε δημοσκόπηση στην Κίνα για την κατανάλωση σκυλίσιου κρέατος και θα κάνουμε το θέμα πρώτη είδηση στη χώρα μέχρι να κινηθούν οι αρχές.
Υπόγραψε τώρα το ψήφισμα και διάδωσέ το παντού















ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΣΑΣ ΜΕΣΑ,

ΓΑΜΩ


..., ..., ..., ...


« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 17 Μάι 2016 17:54 από ΛΟΚΟ »

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΗΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 320
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #18 στις: Τρι 17 Μάι 2016 19:43 »
Αν ξαναδώ τον κινέζο μαγαζάτορα να κοιτά χαμογελαστός τον σκύλο μου(Rotweiler)
 >: θα μπώ στον πειρασμό να........... >:(

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #19 στις: Δευ 15 Αύγ 2016 14:31 »
Τρίτο σε 24 ώρες στη Λάρισα, γαμώ το σπίτι τους.
Μετά τον Μανώλη περιποιηθήκαν και τον Πλάτωνα, 2 πιο ήσυχα από ήσυχα  αδεσποτάκια, εμβολιασμένα, στειρωμένα και φιλικά.


Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #20 στις: Δευ 15 Αύγ 2016 14:40 »
Στόκοι  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #21 στις: Δευ 15 Αύγ 2016 14:53 »
Ο στόκος έχει και κάποια χρησιμότητα...
Κόψιμο τα @ρχίδια, που έτσι κι αλλιώς είναι απλώς διακοσμητικά,
δημόσιο μαστίγωμα και διαπόμπευση.
Στο τέλος φυλακή με τους πιό αδίστακτους βιαστές να τους ξεσκίζουν τις κωλ@ρες...  >:(
Και αφού τους κάνουν τον πάτο πηγάδι,
κρέμασμα στις πλατείες...  >:(

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣΟΛΕΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.095
  • Η αρχή του τέλους ... ή ... το τέλος της αρχής;
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #22 στις: Δευ 15 Αύγ 2016 16:24 »
Τα σκυλιά είναι από τα λίγα ζώα που αγαπούν ανιδιοτελώς τον άνθρωπο και πέφτουν στην φωτιά για εμας! Σίγουρα αυτα τα σκουλήκια που κάνουν κακό στα σκυλιά θέλουν αφανισμό!



Όμως λέτε για τα βάσσανα στα οποια υποβάλλονται οι σκύλοι....όμως ακουσα τον κανενα να μιλαει για μαζικες σφαγές αιγοπροβάτων για να τα καταβροχθίσετε/ουμε παίδες. Τι εγινε εκει δεν είναι βάσσανο και έγκλημα; Κατώτερου Θεού είναι αυτά;

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #23 στις: Δευ 15 Αύγ 2016 16:49 »
Τα σκυλιά είναι από τα λίγα ζώα που αγαπούν ανιδιοτελώς τον άνθρωπο και πέφτουν στην φωτιά για εμας! Σίγουρα αυτα τα σκουλήκια που κάνουν κακό στα σκυλιά θέλουν αφανισμό!
Τα σκουλήκια ποτέ δεν θα έκαναν κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: ΖΩΟΦΙΛΙΑ
« Απάντηση #24 στις: Παρ 19 Αύγ 2016 16:18 »
Παράθεση
όμως ακουσα τον κανενα να μιλαει για μαζικες σφαγές αιγοπροβάτων για να τα καταβροχθίσετε/ουμε παίδες. Τι εγινε εκει δεν είναι βάσσανο και έγκλημα;
Πιστεύω ότι όλο και κάτι θα άκουγες κι επίσης δε νομίζω να τα καβρόχθιζες/ιζα, αν γνωρίζαμε ότι  θανατώθηκαν με ψημένο κρέας, γεμιστό με καρφίτσες και ποντικοφάρμακο*.

*Αυτή ήταν η συνταγή, όπως έδειξε η τοξικολογική εξέταση, με την οποία ο γαμώσπιτος δολοφόνησε τα τρία σκυλιά.