Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ - ΦΙΛΙΚΑ 2024-25  (Αναγνώστηκε 21153 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ - ΦΙΛΙΚΑ 2024-25
« Απάντηση #375 στις: Δευ 02 Σεπ 2024 00:11 »
Ευχαριστω πολυ φιλε ΛΑΜΙΑ. Να μαστε ολοι γεροι και δυνατοι.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ - ΦΙΛΙΚΑ 2024-25
« Απάντηση #377 στις: Δευ 02 Σεπ 2024 00:33 »
Εκανα λαθος στον αριθμο. 11,5 απο ιδρυσεως ΑΕ χρωσταμε . Η ΑΕΚ  πανω απο 300 εκ.Δεν τα σβηνουν ποτε αυτα .Ουτε απο πεθαμενους.

Αποσυνδεδεμένος pextempalla

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.145
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ - ΦΙΛΙΚΑ 2024-25
« Απάντηση #378 στις: Δευ 02 Σεπ 2024 08:42 »
ΠΑΣ ελπίζω να ξεπέρασες το πρόβλημά σου. Να είσαι δυνατός και γερός σαν ταυρί.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ - ΦΙΛΙΚΑ 2024-25
« Απάντηση #379 στις: Δευ 02 Σεπ 2024 10:17 »
Ολα κομπλε συνταυε pextempalla.Σ ευχαριστω πολυ. Στενοχωρεθηκα παντως πολυ μ αυτα που διαβαζω για την ομαδα. Δεν πιστευω οτι 2 Σεπτεμβρη ,εικοσι μερες πριν αρχισει το πρωταθλημα, παιζουμε στην ουσια με 7-8 παιχτες και με παιδια απο την under19.Τα Χριστοβασιλακια ξεπερασαν και την πιο αρρωστημενη φαντασια. Ουτε ενα τερματοφυλακα δεν μπορεσαν να βρουν;;;;;;;;;;Ουτε ενα σεντερ φορ ολο το καλοκαιρι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Αισχος.
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 02 Σεπ 2024 10:23 από ΠΑΣ »

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ - ΦΙΛΙΚΑ 2024-25
« Απάντηση #380 στις: Δευ 02 Σεπ 2024 17:38 »
Συνταυροι καλησπερα σε ολους.Μετα απο ενα πολυ δυσκολο καλοκαιρι που περασα απο λογους υγειας ,ειμαι πολυ χαρουμενος που μπορω παλι να ξαναγραψω εδω μεσα. Πριν απο λιγες μερες εμαθα τα παντα για το τι εγινε τοσους μηνες στην ομαδα και ειμαι απογοητευμενος για ολα. Δεν θελω να σχολιασω τιποτα για τα καθυστερμενα που εχουν τα ηνια της ομαδας γιατι εχουν το ακαταλογιστο. Εικοσι μερες πριν την εναρξη και η ομαδα ειναι γυμνη παντου. Θελω να ευχηθω σε ολους υγεια πανω απ ολα . Εγω θα ειμαι παντα αισιοδοξος.ΥΓ.Θα διφωνησω με τον φιλο fon  για το θεμα που εχει να κανει με τα χρεη της ομαδας και οτι με το ΤΑΠ που εκανε ο κοντος τοτε, σβηστηκαν στο χιονι. Το κουβερνο δεν εχει σβησει τιποτα,ακομα και για επιχειρησεις φαντασματα  που δεν υπαρχουν καν οπως η Πειραικη Πατραικη κτλ. Οποιος θελει μπορει να το μαθει ευκολα διβαζοντας τους μεγαλο-οφειλετες του δημοσιου ,ειτε ειναι φυσικα προσωπα ,ειτε νομικα.  Το χρεος της ΑΕΚ ειναι 300 εκ ,παρα το αγροτικο που εκανε στις μικρες κατηγοριες. Το δικο μας ειναι απο ιδρυσεως της ΑΕ το 1979 γυρω στα 22 εκ. Θα μου δωσει αυριο ακριβως τα στοιχεια ο αδερφος μου που το εψαξε πολυ και θα τα επισυναψω.Καλη σεζον συνταυροι με υγεια σε ολους.
Περαστικά πρώτα από όλα και υγεία.
Αυτά τα χρήματα υπάρχουν μόνο σε λίστες.Δεν τα απαιτεί κανένας.Ούτε πρόκειται.Ακόμα και ποδοσφαιριστές που το πάλευαν να πληρωθούν μέχρι πέρυσι δεν πήραν φράγκο και διαγράφηκαν.
Γενικώς είναι διαγραμμένα και δεν θα τα ζητήσει κανένας.Έχει λυθεί η ΑΕ,έχει διαγραφεί και χαιρετίσματα.
Αυτά δεν ισχύουν όμως για τις τωρινές ΠΑΕ.Αν η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα 1966 διαλυθεί και φτιαχτεί νέα ΠΑΕ,τότε τα χρέη της ΠΑΕ 1966 θα μεταφερθούν στην νέα.Έτσι έγινε και με τον Πανιώνιο που έφτιαξε φέτος ξανά ΠΑΕ.

Αν διαβάσεις τα ποστ για τον Πανιώνιο θα δεις τι ισχύει πλέον.Κάτι που δεν ίσχυε όταν διαλύθηκε η ΠΑΕ και έγινε το ΤΑΠ.Μάλιστα τότε στην Γ εθνική την δεύτερη χρονιά νομίζω μας είχαν αφαιρέσει βαθμούς για τα χρέη της ΠΑΕ και είχε γίνει τροποποίηση με παρέμβαση ψηλού και απαλλαχθήκαμε.
Τέσπα το νομικό πλαίσιο από τότε άλλαξε και μπορείς να δεις τι έκανε ο Πανιώνιος γιατί είναι αυτό που ισχύει.
http://www.pas.gr/forum/index.php?topic=9347.msg263446#msg263446

ΥΓ:Αν μπορείς να μας πεις και για την ομάδα ακόμα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ - ΦΙΛΙΚΑ 2024-25
« Απάντηση #381 στις: Δευ 02 Σεπ 2024 17:42 »
Να είσαι καλά φίλε ΠΑΣ!
Υγεία να έχουμε όλοι μας και να τα χώνουμε στις μεγαλύτερες απατες ever...
 Εγώ συνεχώς μαθαίνω από διάφορες πηγές πως όντως υπήρξαν προτάσεις,αλλά τα μαιμενα πρέπει να λογοδοτήσουν στην πλατεία γιατί δεν δέχτηκαν και φτάσαμε σε αυτό το χάλι.....

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.148
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ - ΦΙΛΙΚΑ 2024-25
« Απάντηση #382 στις: Τετ 04 Σεπ 2024 23:19 »
Τα συμπεράσματα, ο σοβαρός Πομς και οι...αστείες δικαιολογίες

Διαβάστε στις σημερινές ΠΑΣες για τα συμπεράσματα των φιλικών προετοιμασίας του ΠΑΣ Γιάννινα, την ανάγκη μεταγραφικής ενίσχυσης, τη σοβαρότητα και το πλάνο που δείχνει ο Αυστριακός Πομς, αλλά και τις αστειότητες περί αρνητικών δημοσιευμάτων που δήθεν χαλάνε τις μεταγραφές.

Καλημέρα σε όλους, καλό μήνα να έχουμε με υγεία και καλό Φθινόπωρο. Οι διακοπές τελειώνουν σιγά σιγά για όλους και κάθε κατεργάρης στον πάγκο του. Ελπίζω να ξεκουραστήκατε όσο μπορέσατε περισσότερο γιατί έρχεται δύσκολος χειμώνας, σε όλα τα επίπεδα…

Θέλω να ξεκινήσω με δύο λόγια για δύο νέα παιδιά που έφυγαν με μια ημέρα διαφορά τον Αύγουστο. Ο Βαγγέλης Κοκουθάκης και ο Κώστας Λιόλιος. Δύο διαμάντια στο ερασιτεχνικό που έφυγαν νωρίς. Τον Βαγγέλη δεν τον γνώριζα καλά, ξέρω όμως ότι πάλεψε γενναία και μάγκικα τον καρκίνο. Τον Κώστα τον Λιόλιο όμως τον ήξερα. Συνηθίζεται σε πολλές περιπτώσεις θανάτων να γράφονται γλυκά και ψεύτικα λόγια, λες και ο κάθε μακαρίτης ήταν άγιος και χωρίς ελαττώματα. Ε, για αυτό τον άνθρωπο, τον Κώστα τον Λιόλιο, ο καλός λόγος είναι πλήρως αληθινός. Ένα πραγματικά καλό παιδί που το παρακολουθούσα χρόνια στο ερασιτεχνικό. Ήπιων τόνων, χωρίς τις βλαχομαγκιές, τους ψευτοτσαμπουκάδες, τις βρισιές σε διαιτητές κτλ που συνηθίζουν πολλοί. Κρίμα, μεγάλο κρίμα που έφυγε ένα τόσο νέο και καλοκάγαθο παιδί. Να είναι περήφανες η γυναίκα του Σοφία και οι δυο κορούλες του. Ο μπαμπάς τους ήταν ένας καλός και σπάνιος άνθρωπος...

Επτά φιλικά έδωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα και παρακολούθησα από κοντά τα 5 εξ αυτών. Υπάρχει μια αρχική εικόνα για την ομάδα, αλλά τα πάντα θα κριθούν στα επίσημα παιχνίδια. Τα δικά μου συμπεράσματα από τα φιλικά είναι ότι ο Πομς είναι ένας σοβαρός Βορειοευρωπαίος και πειθαρχημένος προπονητής. Το 3-4-3 που θέλει να περάσει στην ομάδα είναι ένα σύγχρονο σύστημα που έπαιξαν πολλές ομάδες στο Euro της Γερμανίας. Χρειάζεται όμως τα κατάλληλα εργαλεία και ο Πομς δεν τα έχει όλα. Αυτό έγινε πλήρως κατανοητό στα φιλικά με Κηφισιά και Παναχαϊκή. Ο Ρίντερ πρέπει να παίζει κεντρικό στόπερ στην τριάδα, όχι ο Σομποτσίνσκι. Στην Πάτρα η ομάδα έδειξε να έχει πρόβλημα στα άκρα της άμυνας με βραχύσωμα εξτρέμ όπως ο Ελευθεριάδης. Γενικά,  ο ΠΑΣ είχε προβλήματα στα φιλικά με ομάδες της κατηγορίας. Υπήρξε πρόβλημα και στη μεσαία γραμμή. Φυσικά δεν αποτελούν ασφαλές δείγμα τα φιλικά με Αναγέννηση Άρτας και Θεσπρωτό. Κακά τα ψέματα, θέλει δουλειά ακόμα η ομάδα και δεν είναι σε επίπεδο να διεκδικήσει άνοδο. Κυρίως λόγω έλλειψης επιλογών…

Τις τελευταίες ημέρες ο ΠΑΣ Γιάννινα κινείται πιο ζωηρά στις μεταγραφές. Πήρε τον Άγγλο Αζίζ, τους Νικολιά με Γκίνη και χτες ανακοινώθηκε ο Μάντζης. Κάλλιο αργά, παρά ποτέ, θα σχολιάσω εγώ. Η ομάδα χρειάζεται ενίσχυση για να έχει αξιοπρεπή πορεία στην Super League 2, δεν μπορείς να στηριχτείς μόνο σε πιτσιρικάδες. Ο Αζίζ μπορεί όντως να έχει περίεργο λουκ, αλλά δεν μας ενδιαφέρει αυτό. Το θέμα είναι τι θα κάνει με την μπαλίτσα στα πόδια, όχι τι ρούχα θα φοράει. Ο Νικολιάς θα βοηθήσει με την εμπειρία του, είναι καλή προσθήκη παρότι μερικοί πιστεύουν το αντίθετο. Ο χρόνος θα το αποδείξει. Ο Γκίνης ήρθε γιατί ζήτησε έξτρα γκολκίπερ ο Πομς. Τέλος, ο Μάντζης είναι επιθετικός ταμάμ για την κατηγορία. Δυνατός, καλός στις κεφαλιές και έμπειρος από το «ξύλο» που πέφτει και γκολτζής. Σίγουρα θα βοηθήσει, πρέπει να βρεθεί όμως κι αυτός που θα του δίνει ψωμί…

Μετά το τέλος του φιλικού με τον Παναιτωλικό και αφού είχαν γίνει οι δηλώσεις, έφυγα από το Αγρίνιο. Η διοίκηση του ΠΑΣ θεώρησε σωστό να μαζέψει τους δημοσιογράφους για να κάνει τα παράπονά της για τα γραφόμενα. Από ότι έμαθα αναφέρθηκαν ονομαστικά και σε μένα. Αφενός δεν θα συμμετείχα ΠΟΤΕ σε κανενός είδους κατηχητικό, αφετέρου θεωρώ άκρως αντιδεοντολογικό ότι αναφέρθηκαν σε μένα χωρίς να είμαι παρών. Πέρα από το αντισυναδελφικό φάουλ, που λίγο-πολύ το περίμενα, να πω και στον «βαρύ» κ. Παλαιολόγο ότι δεν είναι και αντρίκιο να μιλάς πίσω από την πλάτη του άλλου, χωρίς να υπάρχει αντίλογος. Στην ουσία του σκηνικού, είναι γελοίο να ισχυρίζονται Χριστοβασίλης και Παλαιολόγος ότι δεν γίνονταν μεταγραφές λόγω των δικών μου άρθρων και δημοσιευμάτων. Κανείς σοβαρός άνθρωπος δεν τα πιστεύει αυτά, είναι αστείο και μόνο ως επιχείρημα. Δηλαδή, θέλετε να μας πείσετε ότι για να έρθει ο Αζίζ ή ο Μάντζης κοιτούν τι γράφουν τα sites; Όχι φυσικά, το οικονομικό κρίνει τα πάντα. Λεφτά για τις προκαταβολές των μεταγραφών βρήκατε, για τους χαμηλόμισθους υπαλλήλους δεν βρήκατε ακόμα ε; Για να ξέρουμε ποιος είναι με ποιον…

Δεν μ’ αρέσουν ούτε οι κόντρες ούτε οι κατινιές του διαδικτύου, όμως χρωστάω επί προσωπικού μια απάντηση σε ένα «συνάδελφο». Αυτόν που αναρωτήθηκε για την απουσία μου από τις προπονήσεις της ομάδας. Η απάντηση είναι απλή, τα πάντα είναι θέμα επιλογών. Επέλεξα λοιπόν να βιοπορίζομαι από άλλο επάγγελμα μιας και η επαγγελματική δημοσιογραφία στα Γιάννενα μοιάζει με κακόγουστο ανέκδοτο, ώστε να μπορώ να κερδίσω ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. Την ελευθερία να γράφω χωρίς να φοβάμαι, χωρίς υποβολείς και χωρίς να είμαι φερέφωνο. Δουλεύω λοιπόν καθημερινά για να μην είμαι ούτε κλέφτης ούτε επαίτης ούτε ψώνιο ούτε να μου σκάνε χρήμα άμεσα ή έμμεσα τα πολιτικά κόμματα. Για να είναι ακηδεμόνευτη η γραφή μου και όχι υποτακτική. Ελπίζω να του απάντησα…

Μιας και είπαμε για υποτακτικούς, να πούμε κι αυτό. Τα γραφόμενά μου πρόσφατα δεν άρεσαν σε έναν τοπικό παράγοντα και με πήρε τηλέφωνο να μου ζητήσει τον λόγο και να με απειλήσει με μηνύσεις και αγωγές. Σε όποιον διαφωνεί, η πόρτα της εφημερίδας και του site είναι ανοιχτή για να μας πει την γνώμη του και να αντικρούσει τα επιχειρήματά μας.

Στο φινάλε του τηλεφωνήματος η κουβέντα πήγε στους δημοσιογράφους, το πόσο καλά κάνει ο καθένας τη δουλειά του. Τον ευχαριστώ γιατί ΑΚΟΜΑ κι αυτός αναγνώρισε κάποια πράγματα όσον αφορά την εντιμότητα, τη μαχητικότητα κτλ. Δεν τον ευχαριστώ όμως γιατί μου υποσχέθηκε ότι θα βρω μπροστά μου νέα ΜΜΕ, υπονοώντας ότι θα είναι με τη δική του βοήθεια. Σας περιμένω λοιπόν, με λαχτάρα και ανυπομονησία. Κι έχω πολλά βέλη στη φαρέτρα…

https://www.passports.gr/blog-13/41465-pases-53

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.148
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ - ΦΙΛΙΚΑ 2024-25
« Απάντηση #383 στις: Τετ 04 Σεπ 2024 23:25 »
Μάγκας ο Μυριουνης. Τα λέει όλο το καλοκαίρι. Δεν ξέρω αν όντως είναι κατά Διοίκησης και Παλαιολόγου για την ομάδα ή αν υπάρχει τίποτα προσωπικό, δεν με νοιάζει κιόλας. Με νοιάζει ότι υπάρχει κάποιος, και έστω και ένα Γιαννιωτικο σάιτ που του τα χώνει λίγο και τους ξεμπροστιαζει

Από επαγγελματία άνθρωπο που είχε πάρε δώσε με τον Παλαιολόγο έχω ακούσει πολλά κακά. Από την αρχή δεν τον συμπάθησα εγώ. Δουλειές στην πλάτη του ΠΑΣ. Αρχηγό τον πελάτη του, σίγουρα προμήθειες και ποσοστά από τις υπόλοιπες μεταγραφές και γενικά ελπίζω να ξεμπερδεψουμε γρήγορα με τη Β Εθνική, τους Αφους και τον Παλαιολόγο και να έχει ο Πομς μια σοβαρή διοίκηση και σοβαρούς "προϊστάμενους" να του δώσουν όλα τα εργαλεία να δουλέψει σωστά

Αποσυνδεδεμένος Kun

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.156
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ - ΦΙΛΙΚΑ 2024-25
« Απάντηση #384 στις: Τετ 04 Σεπ 2024 23:40 »
Ο Μυριουνης έβγαλε ένα δημοσίευμα για τα 2,950 εκατομμύρια που μεταφέρθηκαν από τα ταμεία της ΠΑΕ στην ετερόρρυθμη εταιρεία αγνώστων στοιχείων και οι φωστήρες της διοίκησης τον στοχοποιουν ως πόλεμιο της ομάδας. Ξεχνάνε όμως τα τζιμάνια της διοίκησης ότι τα στοιχεία αυτά είναι υποχρεωτικα δημοσιευμένα από την ΠΑΕ στο ΓΕΜΗ.

Μπράβο στον Μυριουνη για την κριτική και τα δημοσιεύματα, να συνεχίσει έτσι και να μη λαμβάνει υπόψη του τις μπαρούφες των αφων και των κολλητών τους.
"Πατρίδα σαν τον ήλιο σου, ήλιος αλλού δε λάμπει"
PAS Giannina 1966 Toros Locos
ΓΙΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΟΣΑ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΣΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ