Αποστολέας Θέμα: Eurovision  (Αναγνώστηκε 1025 φορές)

Αποσυνδεδεμένος vaggelis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.770
    • Προφίλ
Eurovision
« στις: Κυρ 12 Μάι 2024 01:28 »
Μπορεί να βγει κάποιος και να μας πει πόσες χιλιάδες ευρώ των Ελλήνων φορολογούμενων κοστίζει κάθε χρόνο η συμμετοχή στο γελοίο για εμένα πανηγύρι της Eurovision ???

Ποιος έχει αποφασίσει ότι κάθε χρόνο παρά τα μνημόνια και την οικονομική κρίση πρέπει να συνεχίζουμε να συμμετέχουμε σε αυτή τη βλακεία ?

Στη χώρα που ζούμε κόπηκαν μισθοί, συντάξεις, δώρα, αλλά η συμμετοχή στη Eurovision κάθε χρόνο εκεί σταθερή.


Αποσυνδεδεμένος vaggelis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.770
    • Προφίλ
Απ: Eurovision
« Απάντηση #1 στις: Κυρ 12 Μάι 2024 02:14 »
Δε βλέπω ποτέ Eurovision αλλά φέτος μας έπρηξαν τις μπάλες με αυτό το πανηγυράκι. Βλέπω από τα social media κάποια ενδιαφέροντα αποτελέσματα.

Το κοινό της Eurovision (κάθε Ευρωπαίος πολίτης που έχει τηλεόραση και κινητό για να ψηφίσει) έδωσαν περισσότερες ψήφους κατά σειρά σε Κροατία, Ισραήλ, Ουκρανία.

Δηλαδή οι πιο πολλοί που ψήφισαν στο πανηγύρι αυτό έδωσαν ψήφο σε φασίστες-τρομοκράτες-δολοφόνους και μετά στην Ουκρανία λογικά από λύπηση ίσως.

Κάπου διάβασα στα social media επίσης ότι η Κύπρος (φιλικό σωματείο σε εμάς) η επιτροπή της έδωσε παραπάνω πόντους στο Ισραήλ παρά σε εμάς που δίνει κλασσικά.

Εμένα πάντως πιο πολύ μου θυμίζει πολιτικό παιχνίδι και πολιτικό πλυντήριο του Ισραήλ παρά διαγωνισμό αυτή η αηδία.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.786
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Eurovision
« Απάντηση #2 στις: Κυρ 12 Μάι 2024 12:00 »
Εδώ  και πολλά χρόνια αυτή είναι η Γιουροβίζιον.

Φέτος είχαμε τη γελοιότητα με το "αδικημένο" Ισραήλ.

Το οποίο Ισραήλ ΔΕΝ είναι Ευρώπη.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.786
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Eurovision
« Απάντηση #3 στις: Σαβ 07 Σεπ 2024 18:07 »
ΤΣΙΡΚΟVISION
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!