Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

0-2
13 (19.7%)
0-1
11 (16.7%)
1-2
12 (18.2%)
0-0
4 (6.1%)
1-1
16 (24.2%)
2-2
4 (6.1%)
2-0
1 (1.5%)
1-0
1 (1.5%)
2-1
1 (1.5%)
άλλο?
3 (4.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 66

Η ψηφοφορία έληξε: Σαβ 04 Φεβ 2012 09:41

Αποστολέας Θέμα: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ  (Αναγνώστηκε 48950 φορές)

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #175 στις: Δευ 06 Φεβ 2012 22:22 »
                   :pas: ΔΟΞΑ Κ ΤΙΜΗ ΣΤΑ ΚΟΜΑΝΤΑ ΜΑς... :pas:
   αν και για Ο.Υ.Καδες μοιαζν περσοτερο με τοσο νερο στο φοντο... :P
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #176 στις: Δευ 06 Φεβ 2012 22:40 »
Παράθεση
Και για να φωνάζει ο Γιώργης συνεχίζω οφτοπίκιος ...το ρεκόρ συνεχόμενων νικών στην α εθνική είναι τις χρονιές
74-75, 75-76, 77-78 και 83-84, όπου είχαμαν 3 συνεχόμενες νίκες.
τα προηγούμενα δεν τα θυμάμαι,ήμουν αρκετά μικρός,αλλά το 83-84 τις θυμάμαι ξεκάθαρα τις 3 σερι νίκες

ΠΑΣ-ΠΑΟΚ 1-0
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΠΑΣ 0-2
ΠΑΣ-ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ 1-0
ηταν οι 3 τελευταιες αγωνιστικές που μας οδήγησαν στο αλησμόνητο μπαραζ της Λάρισας.

Παράθεση
Είναι αξιοσημείωτη η εμπάθεια του Πανούτσου με τον ΠΑΣ.
Ακόμα και χτες στην εκπομπή είπε:
"Εντάξει και της Κέρκυρας το γκολ δεν ήταν κακό. Καλό τελείωμα του Καλαϊτζή...
Τώρα βέβαια και τα δύο γκολ της ΚΕΡΚΥΡΑΣ ήταν ωραία γι αυτό και τα βάλαμε στα υποψήφια."
Τι να πεις...

είναι γνωστή η ΕΜΠΑΘΕΙΑ που έχει ο καράφλας με τις τιράντες με τον ΠΑΣ,όπως και ο Γεωργίου,όπως και όλοι οι γαβροβάζελοι δημοσιογράφοι των Αθηνών,Το γιατί το ανέφερε στην προηγούμενη σελίδα ο pagouras κι αμέσως πιο κάτω το ανέλυσα λιγο παραιτέρω κι εγώ,

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #177 στις: Δευ 06 Φεβ 2012 22:54 »
πρωτα απ'ολα ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΑΛΑΝΙΑ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΕΚΕΙ
μετα ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ
ο κηπουρος αξιζει ενα ξεχωριστο ...οπως επισης και ο αναστασιαδης.

μεγαλο διπλο που το γουσταραμε απιστευτα!

συνεχιζουμε
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #178 στις: Δευ 06 Φεβ 2012 23:17 »


 :pas:
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #179 στις: Δευ 06 Φεβ 2012 23:22 »
Πακανέλια-Κωλογαυράκια θα ξανάρθουμε στο νησάκι σας αλλα όχι για ποδόσφαιρο απλά το καλοκαιράκι για μπανάκια.Αντε γεια ρε κομπλεξικά ανθρωπάκια(ΠΕΛΑΤΕΣ) που θέλατε κ νίκη.Μια ζωή θα ερχόμαστε κ θα σας κάνουμε πουτ...να-θα πέρνουμε ότι θέλουμε κ θα την κάνουμε.
Κ στην Β' δεν σας χαλάει πολύ απλά γιατί εσείς είστε κωλόγαυροι κ όχι ΑΟΤ!!!
ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΕΛΑΤΑΚΙΑ!!!!!!!
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #180 στις: Δευ 06 Φεβ 2012 23:57 »
Εκείο το εκκωφαντικό ΡΡΡΡΡΡΑΑΑΜΠΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ την ώρα που κατεβάζει τα ρολά στο μπέναλτ ο Κηπουρός, ακούστηκε μέχρι το Λυκοτρίχι.

Τα σχαρίκια μας για την εκλογή του κιπερ μας, ως MVP της αγωνιστικής.


 :mono:
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #181 στις: Τρι 07 Φεβ 2012 06:24 »
Εκδρομαρα..30 κομαντα κερκυρα. 3 απαγορευτικα απο το πρωι τελικα μπηκαμε.

πολυ ξυλο στο ημιχρονο με τα ματ και κανα 2 κερκυραιοι φαγαν κατι ψιλα.


τα απαγορευτκα επιτδες τα βαλαν
για να μη παν'νε τα κουμαντα

αοοο αφτα πατσιαρια
καποιος ειχενε ορεξ να φανταλισ τα λιανοπαιδια
ααα απ παντε κι μπλεκτε


δεν καταλαβαινω τι γραφεις καθαρα αλλα σε περιπτωση που με ειρωνευεσαι θα σε παρακαλουσα να σταματησεις αν δεν ξερεις τι εγινε και γιατι εγιναν οι μανουρες.  οχι τιποτα αλλο αλλα φθηνα την γλιτωσε συνταυρος την συλληψη χωρις να κανει το παραμικρο και εμεις οι 30 μια χαρα σημαδια εχουμε απο τα "συνεργα" των ΜΑΤ παλι χωρις λογο. κανενας μας δεν ειχε ορεξη για μανουρα και μπελαδες απο εμας δεν εφυγε ουτε ενα αντικειμενο προς τους οπαδους της κερκυρας.


οσο για την ομαδα..ομαδαρα ηταν σημερα και κοψτε γκρινια. οταν νικας ομαδουλες τυπου παναιτωλικου κερκυρας που αυτες εχεις ως στοχο να βαλεις κατω, ομαδαρα μου φαινεται.

οπως το παρς

κ οσον κι καταλαβες πασλα μ
κ  φοσον το πιακις πεμας τ φασ το λπον
που ειν το προβλμα;;;;;;;;;;;;;;;;;;
κ επδης ξερω πο τσ μανορες βεργια κι αγρινιο περσοτρο
φτνα τνε γλιτωσ ο συνδαυρος
δγιοτ πενεφκε ο ψλος

δγιοτ νομιζτε οτ το μεσιο το δαχλο ειν για δειχνε τσι που ειν τα Γιανν'να

οσα πεφτνε δε τρωοντ  κιολι

στο μπανιωνιο τα μαντρολιοκια
απ δν ειν ο ξας μπατσος

απ ηντος στο κορφου
κι καθαριζτο κρομυδ
τ ξα 

γκεκι;;;;;;;;;;;;;;;;



Αποσυνδεδεμένος ΠΑνουργοΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 273
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #182 στις: Τρι 07 Φεβ 2012 19:05 »
   Το πρώτο διπλό της ομάδας ήρθε σε ένα κέραιο ματς,απέναντι σε μια ομάδα με τον ίδιο στόχο.
  Το πρωτάθλημα τώρα αποκτά ιδιαίτερο ενδιαφέρον,υπάρχουν ακόμα 12 αγώνες για μας κ καμία ομάδα δεν έπεσε ή παρέμεινε στην κατηγορία απο το γκρούπ των όμαδων που μάχονται για παραμονή.Όλα είναι ρευστά,πρέπει να υπάρχει πίστη στην ομάδα μας.
  Ομορφία κ τα 2 γκόλ,μες στο κουτί πρέπει να γίνονται μονοκόματα σουτ αν είναι δυνατο γιατί μεχρί να στοπάρει κ να σουτάρει ο επιθετικός κλείνει το χώρο ο αντίπαλος. 
   Πλούσιο το φωτορεπορταζ μακάρι να συνεχίστει.
   Ανησυχώ για τα 40 παληκάρια μήπως μας πέρασουν στη βαθμολογία μετά το ανέλπιστο που πέτυχαν,χρωστάνε ακόμα 4 ματς.
  Όσοι πήγαν έκδρομη αξίζουν σεβασμό...

         viva pas
>Είμαι για σένα ο πιστός παγουράς,μες στη καρδιά μου είναι μόνο ο ΠΑΣ,κι όταν γεράσω πάλι θα με εδώ,πλάι σου δίπλα απ'τό πρώτο λεπτό.
>Πότε μου γάβρος δεν θα γίνω εγώ,ούτε χανούμι,ούτε βαζελός.Ούτε γριά,ούτε παοκτσής,ούτε σκουλήκι,ούτε οφητσής.
Μόνο ΠΑΣ θα είμαι εγώ,ποκίτη βάλτο στο μυαλό!

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #183 στις: Τετ 08 Φεβ 2012 14:24 »
Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ενημερώνει ότι αύριο στις 16:30 στα γραφεία της ομάδας στο Πανηπειρωτικό Αθλητικό Κέντρο θα πραγματοποιηθεί,

η τελετή απονομής των βραβείων "Best Goal" και ΜVP 20ης αγωνιστικής  στους ποδοσφαιριστές μας, Λεάντρο Μπεσέρα και Φώτη Κηπουρό.

Οι δύο παίκτες σάρωσαν στην σχετική ψηφοφορία κατακτώντας την πρωτιά με ευκολία. Συγκεκριμένα το γκολ του "Τσούτσο" που σημείωσε κόντρα στην Κέρκυρα ήρθε πρώτο με ποσοστό 62,44, ενώ o Κηπουρός αναδείχθηκε MVP με ποσοστό 72,44%, για την εξαιρετική του εμφάνιση κόντρα στους "Φαίακες" με αποκορύφωμα για τον ίδιο η απόκρουση στο πέναλτι που εκτέλεσε ο Γραμμόζης δίνοντας και ουσιαστικά την νίκη στον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #184 στις: Πεμ 09 Φεβ 2012 19:56 »
Παράθεση


Απονεμήθηκαν σήμερα το μεσημέρι στα γραφεία της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ στο Πανηπειρωτικό,

τα βραβεία "Best Goal" και MVP (υπό την αιγίδα ΠΣΑΠ και Super League) της 20ης αγωνιστικής στους ποδοσφαιριστές, Λεάντρο Μπεσέρα και Φώτη Κηπουρό.

Το βραβείο του "Best Goal" παρέδωσε το μέλος του Δ.Σ της ΠΑΕ κ. Γιώργος Σουκοβέλος ο οποίος συνεχάρη τον Μπεσέρα με τα εξής λόγια:"Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον Λεάντρο για το γκολ που πέτυχε και εύχομαι να πετύχει και στο μέλλον ανάλογα τέρματα".

Από την πλευρά του ο Μπεσέρα τόνισε τα εξής: "Είμαι χαρούμενος που παίρνω για δεύτερη φορά το βραβείο αυτό. Το αφιερώνω στους συμπαίκτες μου και είμαι ευτυχισμένος που παίζω στην ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα. Επιθυμία μου είναι να μείνει η ομάδα στη Super League και να συνεχίζω να αγωνίζομαι σ' αυτή".

Για την αναμέτρηση του Σαββάτου με αντίπαλο τον Πανιώνιο ο "Τσούτσο" ανέφερε: "Υπάρχει ένα δύσκολο παιχνίδι με τον Πανιώνιο και θα προσπαθήσουμε να πάρουμε θετικό αποτέλεσμα και τους 3 βαθμούς".

Το έτερο βραβείο αυτό του MVP παρέδωσε στον Φώτη Κηπουρό το μέλος του Δ.Σ και Υπεύθυνος ασφαλείας της ΠΑΕ κ. Ξενοφών Βρόσγος ο οποίος δήλωσε:" Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στον Φώτη για το συγκεκριμένο βραβείο και εύχομαι να πραγματοποιήσει και άλλες τέτοιες καλές εμφανίσεις και στα επόμενα παιχνίδια".

Από την πλευρά του ο έμπειρος τερματοφύλακας του ΠΑΣ δήλωσε τα εξής:"Είναι ιδιαίτερη τιμή για μένα να παραλαμβάνω αυτό το βραβείο και μου δίνει περισσότερη δύναμη για τη συνέχεια, τόσο για μένα όσο και για την ομάδα στο δύσκολο δρόμο που έχουμε χαράξει από την αρχή της χρονιάς. Ευχαριστώ θερμά τον κόσμο που με ψήφισε και είναι μεγάλη τιμή για μένα να παραλαμβάνω ένα τέτοιο βραβείο μετά από πολλά χρόνια καριέρας".

Για το που το αφιερώνει το βραβείο υπογράμμισε: "Το αφιερώνω στους συμπαίκτες μου, αφού αυτοί παίζουν τον βασικό ρόλο στον αγωνιστικό χώρο και παλεύουμε για τη νίκη και επίσης στον υπέροχο κόσμο μας που είναι ο δωδέκατος παίκτης σε κάθε παιχνίδι. Ο κόσμος μας δίνει δύναμη, Αν συνεχίσουμε έτσι θα του δώσουμε περισσότερες χαρές στη συνέχεια".

Για το ματς με τον Πανιώνιο ανέφερε: "Είναι ακόμα δύσκολο παιχνίδι στο δρόμο μας. Θέλουμε να συνεχίσουμε την καλή πορεία και από παιχνίδι σε παιχνίδι βελτιωνόμαστε περισσότερο. Αν συνεχίσουμε έτσι δεν θα έχουμε πρόβλημα και θα πετύχουμε το στόχο μας».

Για το τι άλλαξε ο κ. Αναστασιάδης ανέφερε: «Άλλαξε τη φιλοσοφία του κάθε ποδοσφαιριστή και κατ' επέκταση της ομάδας. Θέλει να περάσει κάποια πράγματα σε θέματα ψυχολογίας αλλά και στο αγωνιστικό κομμάτι. Κατά κάποιο τρόπο τα κατάφερε και στα παιχνίδια υπάρχει συνεχής βελτίωση της ομάδας".

Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #185 στις: Παρ 10 Φεβ 2012 00:40 »
Παράθεση
Από την πλευρά του ο Μπεσέρα τόνισε τα εξής: "Είμαι χαρούμενος που παίρνω για δεύτερη φορά το βραβείο αυτό. Το αφιερώνω στους συμπαίκτες μου και είμαι ευτυχισμένος που παίζω στην ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα. Επιθυμία μου είναι να μείνει η ομάδα στη Super League και να συνεχίζω να αγωνίζομαι σ' αυτή".

Και η δικιά μας επιθυμία αυτή είναι. Και κοίτα να φέρεις και 3-4 φίλους σου το Καλοκαίρι να το τσουλάνε έτσι το τόπι, να αγαλιάσουμε μπαλίτσα. 

"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ