Αποστολέας Θέμα: Υγεία στην ομάδα  (Αναγνώστηκε 4202 φορές)

Αποσυνδεδεμένος gesos

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Υγεία στην ομάδα
« στις: Τρι 27 Νοέ 2012 11:45 »
Η ομάδα του ΠΑΣ βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας 6 πόντους από τον δεύτερο ΠΑΟΚ και 5 πόντους από τον 11ο Πανθρακικό. Οι εμφανίσεις τις ομάδας ενθουσιάζουν τους οπαδούς που ονειρεύονται Ευρώπη. Το δικό μου όνειρο δεν είναι η Ευρώπη. Είναι η Υγεία στην ομάδα. Άκουσα την εκπομπή των Blue Vayeros στην οποία αναφέρθηκαν ότι η ομάδα έχει υγιείς βάσεις. Οτι έφυγαν κάποιοι άνθρωποι της διοίκησης που έβλαπταν την ομάδα (και παίχτες αναφέρω εγώ) και τα πράγματα είναι ευοίωνα.
Αυτό είναι πιο σημαντικό από τις εμφανίσεις τις ομάδας. ΥΓΕΙΑ στην διοίκηση της ομάδας. Πιστεύω, όπως είχα πει και πέρυσι και οι BV με έκραζαν, ότι η έλευση του Άγγελου άνοιξε τα μάτια του Χριστοβασίλη είδε τα πράγματα όπως είναι πραγματικά και έκανε τις σωστές κινήσεις. Αφού δεν κατάφερε να κρατήσει τον Άγγελο πήρε έναν νέο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ και όχι βετεράνο παίχτη-προπονητή ή συνταξιούχο προπονητή-μάνατζερ και οι επιλογές παιχτών ήταν 10 Γεωργίου και όχι δέκα Ζαιρι (ελπίζω πως ήταν επιλογή και όχι ανάγκη από την μή αδειοδότηση).

Τα συμπεράσματα μου από την φετινή χρονιά είναι τα παρακάτω

Α. Η διοίκηση πιστεύω να έβαλε μυαλό για τους Κώτσιους, Μενδρινούς, Αγγελήδες κτλ

Β. Ούτε οι BV ούτε αυτοί που έκαναν κριτική στην ομάδα «ξύπνησαν» την διοίκηση.

ΕΥΤΥΧΩΣ βρέθηκε ο Άγγελος και μας ξύπνησε ΟΛΟΥΣ


- Από την μία πλευρά οι BV νόμιζαν και νομίζουν ότι όταν κάποιοι κάνουν κριτική για τους Μενδρινούς και τους Αγγελήδες είναι εχθροί της ομάδας.

- Από την άλλη οι υπόλοιποι οπαδοί όσο και να λένε την γνώμη τους και τις διαφωνίες τους, οι φωνές τους δεν φθάνουν στα αυτιά του Χριστοβασίλη.

Και άκουσα τον Χριστόδουλο να ζητάει από κάποιους που έκραζαν την ομάδα να ζητήσουν συγνώμη για όσα έλεγαν. Εγώ προσωπικά να ζητήσω συγνώμη που δεν ακολουθώ την ομάδα στα γήπεδα στα δύσκολα, αλλά η απογοήτευση είναι μεγάλη και η εμπιστοσύνη είχε χαθεί, ελπίζω να επανέλθει και θα γίνει αν υπάρχει πραγματικά υγεία στην ομάδα.

Αλλά θα ήθελα να ακούσω και μια δεύτερη σκέψη από τους BV που στοχοποιούσαν όποιον είχε κριτική σκέψη προς τον ΠΑΣ. Ελπίζω να κατάλαβαν και αυτοί, με την συμπεριφορά του Άγγελου, πως όποιος τονίζει κάποια πράγματα αρνητικά που βλέπει δεν είναι ούτε χομπίστας, ούτε αλλόθρησκος ούτε καναπεδάκιας. Δεν μπορώ να σκέφτομαι πως οι μόνοι οπαδοί του ΠΑΣ είναι οι 1.500 πήγαιναν φέτος στο γήπεδο. Είναι οι χιλιάδες που πήγαιναν στην Φιλαδέλφια, στην Ρόδο, στην Αθήνα. Και είναι χρέος όλων να επιστρέψουν στο γήπεδο όλοι αυτοί. Είναι χρέος και των Blue Vayeros να βλέπουν τους οπαδούς του ΠΑΣ ενωμένους και όχι να τους διαχωρίζουν. Και βλέποντας την Χρυσή Αυγή να λειτουργεί σαν παρακράτος και να καλύπτει τα κενά του κράτους να τονίσω πως πάντα όταν δημιουργείται ένα κενό κάποιος θα βρεθεί να το καλύψει. Και αν δημιουργηθεί ένα κενό οπαδικό στα Γιάννενα αν οι BV λειτουργούνε διχαστικά θα βρεθεί κάποιος άλλος να το καλύψει.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #1 στις: Τρι 27 Νοέ 2012 17:07 »
Άκουσα την εκπομπή των Blue Vayeros στην οποία αναφέρθηκαν ότι η ομάδα έχει υγιείς βάσεις. Οτι έφυγαν κάποιοι άνθρωποι της διοίκησης που έβλαπταν την ομάδα (και παίχτες αναφέρω εγώ) και τα πράγματα είναι ευοίωνα.
Εγώ μονίμως για υγεία άκουγα....Τώρα που τσακωθήκαμε και έφυγαν κάποιοι έγινε υγεία;Εκτός αν πιο πριν κράζανε αυτούς που κράζανε και σήμερα και που έφυγαν και έγινε υγεία..
Βέβαια υπάρχει πάντα το διαχρονικό για το καλό της αμο και ταμείο στο τέλος και φτου και από την αρχή κάθε χρονιά...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #2 στις: Τρι 27 Νοέ 2012 17:42 »
Α. Η διοίκηση πιστεύω να έβαλε μυαλό για τους Κώτσιους, Μενδρινούς, Αγγελήδες κτλ

Α.Τι ζημιά μας έκανε ο Κώτσιος στη θητεία του και τον ανακατεύεις με τους φρουφρουλάκηδες?
Έλεος σύνταυρε ... τι πράματα είναι αυτά?
Χάνουν την αξιοπιστία τους και τα υπόλοιπα γραφόμενά σου ... για μένα προσωπικά.

Β. Ποιά κριτική?

Παράθεση
ΕΥΤΥΧΩΣ βρέθηκε ο Άγγελος και μας ξύπνησε ΟΛΟΥΣ
... μάθε έτσι για την ιστορία ότι ο Άγγελος στηρίχτηκε αποκλειστικά  στους: Κώτσιο - Πάντο - Βίλα και σε άλλους 4 - 5.



Παράθεση
Μετά και την 30η αγωνιστική η ΤΕΛΙΚΗ κατάταξη για τον MVP 2011-2012 έχει ως εξής:
ΜΠΕΣΕΡΑ 47 (5 φορές MVP)
ΚΩΤΣΙΟΣ 46 (4 φορές MVP)
ΓΕΩΡΓΙΟΥ 42 (4 φορές MVP)
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 27 Νοέ 2012 17:54 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος gesos

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #3 στις: Τρι 27 Νοέ 2012 17:57 »
Παράθεση
Α.Τι ζημιά μας έκανε ο Κώτσιος στη θητεία του και τον ανακατεύεις με τους φρουφρουλάκηδες?


α. δεν έπαιζαν παιχτες σαν τον οικονομου, τον γιάκο

β. αυτοί οι παίχτες βεντέτες (παίχτες τύπου Κώτσιου, Μενδρινού) δημιουργούσαν ένα άρρωστο κλίμα στα αποδυτήρια



Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #4 στις: Τρι 27 Νοέ 2012 18:05 »
Παράθεση
Α.Τι ζημιά μας έκανε ο Κώτσιος στη θητεία του και τον ανακατεύεις με τους φρουφρουλάκηδες?


α. δεν έπαιζαν παιχτες σαν τον οικονομου, τον γιάκο

β. αυτοί οι παίχτες βεντέτες (παίχτες τύπου Κώτσιου, Μενδρινού) δημιουργούσαν ένα άρρωστο κλίμα στα αποδυτήρια

O Kώτσιος ... είσαι άνθρωπος των αποδυτηρίων?
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pagouras83

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 947
    • Προφίλ
    • http://4.bp.blogspot.com/-1XCSOdv_LKg/UcNVHujz3sI/AAAAAAAAe-s/etdLVi6cSfk/s1600/pistepseto.net.gif
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #5 στις: Τρι 27 Νοέ 2012 18:10 »
Δεν ξέρω αν υπάρχει υγεία στην ομάδα,Αν η υγεία ταυτίζετε με την βαθμολογική συγκομιδή τότε ναι έχουμε υγεία αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά.Αίσθηση μου είναι ότι οι πόντοι μας κάνουμε να ξεχάσουμε τα προβλήματα.Και εξηγούμαι :

α) ο Κόσμος έκοψε τον ομφάλιο λώρο με το γήπεδο,οι περισσότεροι προτιμούν να βλέπουν την ομάδα από την τβ παρά από το γήπεδο,έχουμε τον λιγότερο κόσμο από κάθε άλλη φορά και είμαι σίγουρος ότι αυτό πλέον δεν αντιστρέφεται με τίποτα ,παρά μόνο με έναν τίτλο(απίθανο) και δεν είναι μακρυά η μέρα που θα φτάσουν τους 500 στο γήπεδο.(δεν είναι ευθύνη μόνο της διοίκησης αυτη)

β) θεωρώ ότι αυτά περί προσφυγής του Πατσατζόγλου για μια δόση είναι λίαν επιεικώς μαλ@@κιες!Η διοίκηση  είναι αίσθηση μου ότι χρωστάει πολλά περισσότερα ,σε πολλούς περισσότερους και πολύ φοβάμαι και από πέρυσι.Οπότε θα σκάσουν και άλλα κανόνια αργά η γρήγορα.Ενώ είναι βεβαιότητα μου ότι δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να δεχτει ο ΝΤΕ ΒΙΝΣΕΤΙ την πρόταση ανανέωσης και από Δεκεμβριο θα μας χαιρετήσει είτε πηγαίνοντας σε άλλη ομάδα ,είτε μπαίνοντας στον παγο επειδή δεν θα ανανέωσε, άρα είναι πιθανό να χάσουμε και τον καλύτερο μας παίχτη.
Δυστυχώς είναι κρίμα γιατί για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια υπάρχει ένας ελπιδοφόρος ΠΑΣ, αλλά με απών την δύναμη του(κόσμο) και με έντονα οικονομικά προβλήματα.Δυστυχώς σε μια επαγγελματική ομάδα δεν υπάρχει υγεία όταν υπάρχουν οικονομικά προβλήματα.

Υ.Γ Όσον άφορα τους ΒV είναι αδιαμφισβήτητο ότι αγαπάνε την ομάδα και έχουν αγωνιστεί  για αυτήν άλλα αδιαμφισβήτητο είναι ότι ασκούν συν διοίκηση και έχουν σχέσεις με την ΠΑΕ που ξεπερνούν κατα πολύ τα όρια του οπαδισμού ,λογικό(όχι σωστο) στην Ελλάδα,σε όλες της ομάδες που δεν υπάρχει δυνατή οικονομικά διοίκηση να γίνετε αυτο.(Δεν ανήκω σε κανέναν σύνδεσμο και το διευκρινίζω αυτό)
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 27 Νοέ 2012 18:40 από pagouras83 »
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία - pagouras83

Αποσυνδεδεμένος gesos

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #6 στις: Τρι 27 Νοέ 2012 18:18 »
παίχτες "τύπου"  Κώτσιου. βάλε άλλο όνομα αν σε πειράζει  βεντέτες εννοώ
π.χ έχουν πει παλιοι παιχτες του ΠΑΣ ότι δεν υπήρχε καλό κλίμα στα αποδητήρια ότι ο Παράσχος έκανε διακρίσεις κτλ

Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #7 στις: Τρι 27 Νοέ 2012 18:29 »
Όσους περισσότερους Καρύτσες βάζει στη ΠΑΕ ο Χριστόδουλος, τόσο μεγαλύτερη υγεία θα μας λέει ότι έχουμε.


Την υγεία σε διοικητικό επίπεδο θα την κρίνουμε ανάλογα με το αν ο Χρηστοβασίλης αποφασίσει να ενισχύσει την ομάδα για το κάτι παραπάνω τον Γενάρη, ή αν εκλάβει την βαθμολογική μας άνεση σαν μια καλή ευκαιρία για PR.

Για υγεία στα οπαδικά με άδειο γήπεδο είναι αστείο να μιλάμε. Ας περιμένουμε.

Υγεία στο ποδοσφαιρικό τμήμα, ναι υπάρχει. Και μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #8 στις: Τρι 27 Νοέ 2012 20:24 »
παίχτες "τύπου"  Κώτσιου. βάλε άλλο όνομα αν σε πειράζει  βεντέτες εννοώ
π.χ έχουν πει παλιοι παιχτες του ΠΑΣ ότι δεν υπήρχε καλό κλίμα στα αποδητήρια ότι ο Παράσχος έκανε διακρίσεις κτλ

Ας μη παίζουμε την κολοκυθιά ... ήμουν σαφής και περίμενα  μια στάνταρ εξήγηση για πώς στο αρχικό κείμενο ονοματοδοτείς μια άρρωστη και επιζήμια κατηγορία παικτών που πέρασαν από τον ΠΑΣ (βεντέτες κ.ά.,) με λεζάντα Κώτσιος! (δεν ήταν στην ευχέρειά σου)

Τώρα μου λες "βάλε άλλον αν σε πειράζει" ... το θέμα δεν είναι τι πειράζει εμένα, το θέμα είναι η αντικειμενική αποτίμηση της συνολικής προσφοράς του παίκτη και το τεκμήριο στο επιχειρήμά σου που λέει ότι ο Κώτσιος ήταν η προσωποποίηση της βεντέτας στον ΠΑΣ.
Μη "πηδάς" έτσι τα λεγόμενά σου.

Εγώ σε καμία περίπτωση δε θα έλεγα άκριτα ότι ο Σαΐτας  ενδεχόμενα να ήταν το μεγαλύτερο αποδυτηριακό λαμόγιο που κανόνιζε ποιός θα παίξει, ποιός τα στημένα, ποιός τα πέναλτι και ποιόν θα έχει παρτενέρ ή στήριγμα.
Δηλαδή ... εδώ εμπίπτει τέλεια ο Παράσχος, η κινητή τηλεφωνία και τα πούρα Αβάνας, σε περίπτωση που θα ισχυριζόμουν κάτι τέτοιο, από φαντασίας.
Θα ήταν ψέμα και άδικο ... προβοκατόρικο που λένε και οι εξυγιαντές  των ομάδων.

Σχετικά με Αγγελή ... η αναφορά στο πρόσωπό του εντελώς άκαιρη - όψιμη και εν μέρει άξια απορίας, στα πλαίσια της κριτικής που θα ξύπναγαν κάποιοι την ΠΑΕ  ...  τί άλλαξε ξαφνικά και μου μαλώνουν το μπουλουκάκι, που καβάντζωσε το Ζαϊρί και όχι μόνο?
Κάποια στιγμή θα πρέπει να αφήσουμε την ομάδα στη διάθεση του Κόσμου της και όχι στα τερτίπα του υποΚόσμου της.

Πάντος (λες να προσφύγει με Ντάσιο, Λίλα, Βίλα, Κώτσιο, Κυριάκο, Γεωργίου, Μπεσέρα, Βάντερσον, Κηπουρό και άλλες βεντέτες?) ... Υγεία σε μια ομάδα θα λέγαμε τη χαρά και τη διάθεση του Κόσμου να επιστρέφει και να  πλαισιώνει μαζικά την Ομάδα, χωρίς  κερκιδικά αμφιλεγόμενα  και δυσαρέσκειες διεγνωσμένες  ... τότε για ποιό "κενό"  κάνουμε λόγο?

Το"κενό" θα μπορούσε να ήταν μόνο  "κατασκευή" για άδεισμα.
Οι παίκτες μας έχουν υπομονή για "όλα"  ... εμείς έχουμε σύνεση και ομοθυμία?
Τα Χριστούγεννα πλησιάζουν ... ευχές αργότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 27 Νοέ 2012 20:27 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος gesos

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #9 στις: Τρι 27 Νοέ 2012 21:02 »
 "Η διοίκηση πιστεύω να έβαλε μυαλό για τους Κώτσιους, Μενδρινούς, Αγγελήδες κτλ"

  Να να σου απαντήσω προσωπικά για τον Κώτσιο. Ήταν κατα την γνώμη μου ένας παιχτικά επικίνδυνος παίχτης με πολλά αυτογκόλ, πέναλτυ και πάσες πάρε βάλε σε αντίπαλους παίχτες. Κοίταξε φέτος τον Κολοβέτσιο πχ και πες μου πόσα αντίστοιχα λάθη έχει κάνει. Παρόλα αυτά ποτέ δεν έγραψα και ποτέ και δεν γράφω αρνητικά για κάποιον παίχτη όταν αγωνίζεται στην ομάδα. Αν ήταν βεντέτα δεν το γνωρίζω ίσως είναι λαθος η σύνδεση αυτή.

Για τον Μενδρινό και μόνο οι χειρονομίες στην κερκίδα μας είναι λόγος για να καταλάβεις την νοοτροπία του παίχτη.






Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #10 στις: Τρι 27 Νοέ 2012 22:23 »
Για τον Μενδρινό και μόνο οι χειρονομίες στην κερκίδα μας είναι λόγος για να καταλάβεις την νοοτροπία του παίχτη.

Μενδρινός πέρσι γύρισε κεφάλι ... όχι εσένα ρε, στο Τζάνη είπαμε ;)

Τέλος πάντων, με ξέρεις και σε ξέρω.
Υποκειμενικά όλα αυτά ... π.χ.,  ο syberia ισχυρίζεται ότι ο Κολοβέτσιος έριξε τη Λάρισα.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος spiros315

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 285
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #11 στις: Τετ 28 Νοέ 2012 23:55 »
Υγιής ομάδα δεν υπάρχει και δεν μπορεί να υπάρξει στο ελληνικό πρωτάθλημα ειδικά με τα προβλήματα που έχει τώρα και ειδικότερα το οικονομικό.Αν και κάποιες ομάδες βρίσκουν τον τρόπο να μαζέψουν λεφτά...Ας είναι καλά η Κύπρος και η Ασία... ;)

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #12 στις: Πεμ 29 Νοέ 2012 00:44 »
Καμία ομάδα δε μαζεύει λεφτά από Κύπρο, Μάλτα, Μαλαισία... Λεφτά μαζεύουν παράγοντες. Κι αν θες να μάθεις πόσοι απ' αυτούς, ρώτα τον Κανελλάκη jr. Κάτι θα του 'πε ο πατέρας του.
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος spiros315

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 285
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #13 στις: Πεμ 29 Νοέ 2012 12:12 »
Καμία ομάδα δε μαζεύει λεφτά από Κύπρο, Μάλτα, Μαλαισία... Λεφτά μαζεύουν παράγοντες. Κι αν θες να μάθεις πόσοι απ' αυτούς, ρώτα τον Κανελλάκη jr. Κάτι θα του 'πε ο πατέρας του.

Καλός ο ρομαντισμός αλλά οι παράγοντες διοικούν τις ομάδες.Και για να γίνουν αυτές οι δουλειές πρέπει και η ομάδα να είναι στο κόλπο.Αλλιώς δεν γίνεται.Γιατί να ρωτήσω τον Κανελλάκη και όχι τα σημερινά φυντάνια που είναι και πολύ περισσότερα και κάτι Κανελλάκηδες τους φαίνονται παιδιά νηπιαγωγείου...Μπορεί ο Κούγιας να μην περνάει κανονικά ούτε έξω από την πόρτα τρελογιατρού,αλλά αυτά που λέει για εγκληματική οργάνωση στο ποδόσφαιρο ίσως πρέπει να μας προβληματίσουν.Απο μικρό και από τρελλό μαθαίνεις την αλήθεια.Αν δεν είσαι μέλος της σπείρας σε τρώει η μαρμάγκα.Βέβαια εμείς οι οπαδοί απέχουμε απο όλα αυτά(τουλάχιστον οι περισσότεροι).Οπότε σε αυτές τις συνθήκες να μιλάμε για υγεία ομάδων που συμμετέχουν σε αυτήν την φαρσοκωμωδία μου φαίνεται αστείο χωρίς όμως να ακυρώνω τις προσπάθειες κάποιων παικτών και ειδικά νεότερων.Εγώ θα τους πρότεινα να φύγουν για έξω εκεί που τα πράγματα ίσως είναι κάπως καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Υγεία στην ομάδα
« Απάντηση #14 στις: Παρ 30 Νοέ 2012 23:53 »
Επειδή υγείαν έχωμεν και το αυτό υποσχόμεθα και δι' υμάς σύντομα και επειδή υπάρχουν κάτι πορτοκαλιές που προσπαθούν να κάνουν καρύδια ...

Παράθεση
... δε μπορώ λέγομαι να οπαδός από τη στιγμή που πίνω καφέ με τον καφετζή της διοίκησης.
Πρέπει να την πατήσω ή να κάνω λο!
Και αυτό από ευθιξία …  και από τη στιγμή που ο κόσμος έδειξε πρόθεση – διάθεση να επιστρέψει στο γήπεδο, αν μείνω θα είναι σαν να τους διχάζω, σαν να τους διώχνω.
Φτάνει ως εδώ, δε με παίρνει άλλο ... με πούλησαν.

Τροφή για προκοίλια ...

Αυτά τα έλεγε ένας τύπος σε έναν άλλο τύπο, σε κεντρική καφετέρεια της πόλης  στις 18/12 - 11:45΄

Τι κάνει νιάου - νιαάου στο φούρνο μικροκυμάτων? ... Λέτε να 'ναι το κοτόπουλο που μάδισε η γάτα?
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς