Ψηφοφορία

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ?

5-0
14 (19.2%)
4-0
10 (13.7%)
3-0
18 (24.7%)
2-0
9 (12.3%)
1-0
5 (6.8%)
5-1
1 (1.4%)
4-1
5 (6.8%)
3-1
4 (5.5%)
άλλο ?
7 (9.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 73

Η ψηφοφορία έληξε: Κυρ 09 Ιαν 2011 22:09

Αποστολέας Θέμα: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη  (Αναγνώστηκε 273143 φορές)

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #125 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 14:43 »
Το οποιοδηποτε "ντου" μπορει να σκεφτεται ο καθενας
περαν του οτι ειναι κατι που ειναι εξω απο τη δικια μου φιλοσοφια..
αποτελεσμα ουσιαστικο δεν θα εχει..
(οπως καταλαβαινετε η αστυνομια θα ειναι προετοιμασμενη)
στην καλυτερη περιπτωση (δηλαδη στην περιπτωση που πετυχει το "ντου")
θα χμε διακοπη αγωνα,χαμενο στα χαρτια και ισως αφαιρεση βαθμων, και συν την νεα τιμωρια εδρας..

Στην περιπτωση που δεν πετυχει, θα χουμε τραυματισμους και συλληψεις
και φυσικα θα γινουμε θεαμα στα ΜΜΕ ως οι χουλίγκαν Γιαννιωτες, που καταστρεφουν το ποδοσφαιρο (κανενας δεν θα αναφερει τους λογους)..

Οποτε, καλο ειναι να καλμαρουμε, μην παει κανας πιτσιρικας μεσα..
Αντιδραση μπορει να υπαρξει με δυναμικο τροπο,αλλα και ειρηνικο ταυτοχρονα..

Υ.Γ νομιζω πως η αναφορα στην "εφαρμογη των νομων" εχει να κανει με βαση την αναφορα της αστυνομια,ολα απο εκει ξεκινανε βασικα και οντως με βαση την εκθεση της αστυνομιας ειναι σωστη η τιμωρια,αλλο που η εκθεση ειναι "στημενη"..για να την βγαλουν καθαρη οι μπακαλόμπατσοι..
Τωρα βεβαια ποσο ενδεδειγμενο ειναι να το λεει αυτο ο δικηγόρος..(στα πλαίσια του νόμου)..??..σκατα υπερασπιστηκη γραμμη...γαματα με κεφαλαια γραμματα..

Υ.Γ1 Προσωπικα εχω κατασταλαξει (λιγες μερες μετα κι αφου πεσαν τα πρωτα μελομακαρονα) πως η ΠΑΕ θεωρουσε δεδομενη την τιμωρια, οποτε προσπαθησε μεσω των αναβολων να συμπεσει τουλαχιστον πανω σε ενα παιχνιδι "ειδικων συνθηκων" που μια εκ νεου τιμωρια ειναι πολυ πιθανη (για να μην πως σχεδον βεβαιη)..
απο επιχειρηματικης αποψης..λογικο το βρισκω..αλλωστε για τις ΠΑΕ ειναι απλα ενα παιχνιδι
για τον κόσμο εχει αλλες ιδιαιτεροτητες.

Περαν απο το υπερβολικο της αποφαση..
αυτο που επισης με ενοχλει ειναι οι επαναλαμβανομενες κουτοπονηρες κινησεις..

Κυριε Χριστοβασιλη βγες μπροστα,μιλα ειλικρινα στο κοσμο, ξεκαθαρισε την σταση σου και ολα θα ειναι πολυ καλυτερα..
έτσι απο το κακο στο χειροτερο θα παμε (εκτος κι αν δεν σε νοιαζει)

Υ.Γ2 Σε τουτον τον αγωνα δεν χωραει αλλο αποτελεσμα περα απο μια μεγαλη νικη..

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.048
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #126 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 15:34 »
ούτε άλλοι ούτε η αθήνα μας κυνηγά....ούτε η ΠΑΕ κοιτάει ημερομηνίες για να συμπέσει το ματς.ούτε η δικαιοσύνη.απλά το νομικό τμήμα δεν κάνει καλά την δουλειά του.Έχει χάσει όλες τις τελευταίες υποθέσεις της ομάδας.Και τις είχε σίγουρες.Εμείς περιμένουμε έγγραφα μάλλον που αργούν ενώ εμείς τα χρειαζόμαστε άμεσα.Το μόνο άμεσα διαθέσιμο είναι της αστυνομίας που αναφέρει τα γνωστά.Επίσης η ΠΑΕ δεν είδε ότι υπάρχει διαβάθμιση στα επεισόδια.Να μην πας για εκτεταμένα αφού είσαι υπότροπος και θα φας βαρύτερη ποινη αλλά για μεμονωμένα.Αφού είσαι ΠΑΣ και όχι βαζελογαυρος κτλ σε βαράνε χωρίς να γίνει κάτι.Ούτε πίεση από φυλλάδες ούτε τίποτα.Ούτε κοιτάμε το εν γένει περιβάλλον πχ μπιτσαξής κτλ που αναφέρθηκε παραπάνω.
Ας μελετήσουν στο νομικό τμήμα τις κινήσεις του βάζελου....Έχει γλυτώσει πάρα πολλά φέτος.Παίζει και το όνομα του που γλυτώνει αλλά και η υπερασπιστική γραμμή που ακολουθεί.Ο δικαστής θα κρίνει με ότι έχει στα χέρια του.Ότι έγινε στην Βέροια το ξέρουν λίγοι και δεν έχει την ανάλογη δημοσιότητα.Και ότι βγήκε στον τύπο μάλλον εις βάρος μας ήταν.Γιατί και τα μέσα μάλλον την ανακοίνωση της αστυνομίας βγάλανε.

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 622
  • Same old city, same old tale
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #127 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 15:40 »
Ας δούμε λοιπόν τι κάναμε και μείς και πως ευθυνόμαστε για αυτή την κατάσταση και ας αφήσουμε για λίγο και τον Α και τον Β και την ΕΠΟ και το οργανωμένο κύκλωμα που έχει βαλθεί να αφανήσει τον Π.Α.Σ. Γιάννινα και και και και ...

Σα ζώα 20 περίπου άτομα στη Βέροια τραμπουκίσανε και χτυπήσανε άσχημα ΕΝΑΝ παίκτη της αντίπαλης ομάδας . Ότι κι αν ειπώθηκε απο την πλευρά του παίκτη η αντίδραση αυτή παρ όλη την εντάση που ήδη υπήρχε έξω απο το γήπεδο της Βέροιας ήταν απαράδεκτη , άνανδρη και βλέπουμε πως αυτή τη στιγμή οδηγεί την ομάδα μας να αγωνιστεί χωρίς κόσμο στις κερκίδες στον πιο ενδιαφέρον απ όλες τις απόψεις αγώνα της χρονιάς.

Ελπίζω  χωριατάκια να τα βλέπετε αυτά και να καταλάβατε τουλάχιστον τι σκατά κάνατε τότε .  Πολλά ζητάω ?

Τα λέμε στις ταράτσες με μπόλκα καπνογόνα ζτζεπ.  ;)

ΥΓ. Mου κολλάει το ίντερνετ , λέτε να είναι απο τα πολλά διαδυκτιακά σπέρματα που πέφτουν γύρω μας τωρα τελευταία ? Γιατι πολύ e-fucking έχουμε απο όταν βγήκε η απόφαση.

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #128 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 15:52 »
Η συνεντευξη του Βηττα ειναι απαραδεκτη. Φτανει σε σημειο να κατηγορει και τους οπαδους της ομαδας μας. ελεος. Βητα ανικανε παρε ποδι απο τον ΠΑΣ.

Nick για τον παιχτη της Βεροιας εισαι λαθος. Προκαλεσε και με το παραπανω ο συγκεκριμενος και σε λαθος χρονικη στιγμη.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος pantser

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #129 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 15:54 »
 
Παράθεση
Nick για τον παιχτη της Βεροιας εισαι λαθος. Προκαλεσε και με το παραπανω ο συγκεκριμενος και σε λαθος χρονικη στιγμη.
Γι αυτο λεμε τσιμπησαμε αγρια εκει ψηλα!!αυτος προκαλεσε εμεις βαρεσαμε και οι αλλοι γραφαν εκθεσεις αστυνομικες!!!
ΠΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 622
  • Same old city, same old tale
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #130 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 16:10 »
Nick για τον παιχτη της Βεροιας εισαι λαθος. Προκαλεσε και με το παραπανω ο συγκεκριμενος και σε λαθος χρονικη στιγμη.
Ήμουν λίγο πιο μακριά και δεν μπόρεσα να ακούσω τι κουβέντες ανταλλάχτηκαν αλλά απο άλλους που ήταν έκει έμαθα πως υπήρξε ενας διάλογος του στύλ :
- Τι κοιτάς εσυ ?
- Τίποτα ρε φίλε θέλω να  πάρω το αυτόκινητο μου  απο απέναντι και να φύγω .
Και καπου εκεί ξεκινάει το ξύλο .
Έτσι ξέρω , γι αυτό έγραψα τα παραπάνω.
Στη Βέροια βέβαια παιχτήκανε πολλά περίεργα , ποιός ξέρει αν δυο-τρείς με μηχανάκια που έσκασαν για να προκαλέσουν λίγο πριν φύγουμε είχαν έρθει με δική τους βούληση ? Μήπως τους φώναξε "κάποιος" για να δημιουργηθεί τεχνιτά καποια ένταση ? ( Η οποία τελικά είχε δημιουργηθεί απο πιο πρίν και χωρις τη βοήθεια τους. ) 
 :stop:

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #131 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 16:21 »
Eγω δεν ημουν εκει, οποτε δεν μπορω να ξερω..
γενικοτερα..
πολλα πραγματα γινονται,που δεν θα πρεπε...
ειναι η κακια η ωρα καποιες φορες..
αλλα δεν νομιζω πως μπορουν να χαρακτηριστουν και "γενικευμενα επεισοδια"
"αποπειρα εμπρισμου", "φθορα ξενης περιουσιας" κτλπ..
ειχα την εντυπωση τοσο καιρο πως ολα αυτα δεν εγιναν
αν εγιναν καλως μας τιμωρουν..δεν το συζητω..

Επισης,νομιζω πως ειναι διαφορετικα γεγονοτα η τιμωρια ως τιμωρια
και διαφορετικο το οτι τυχαινει ή "τυχαινει" να εφαρμοζεται η τιμωρια σε τουτο εδω το παιχνιδι..
Προσωπικα εξεταζω το "τυχαινει" και την ενδεχομενη πονηρια (κουτοπονηρια)  της ΠΑΕ..
για το καθαρο ζητημα της τιμωριας,δεν μπορω να πω πως φταιει η ΠΑΕ
περα απο τον οποιοδηποτε κακο  χειρισμο, που βλαπτει και την ιδια..
Λαθη γινονται...
τα σκοπημα "λαθη" με ενοχλουν...
Η γενικοτερη ικανοτητα ή ανικανοτητα του νομικου τμηματος ειναι επισης ενα τριτο ξεχωριστο ζητημα...
για μενα υπαρχει ανικανοτητα στους χειρισμους..

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #132 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 16:25 »
Παράθεση
Ας δούμε λοιπόν τι κάναμε και μείς και πως ευθυνόμαστε για αυτή την κατάσταση και ας αφήσουμε για λίγο και τον Α και τον Β και την ΕΠΟ και το οργανωμένο κύκλωμα που έχει βαλθεί να αφανήσει τον Π.Α.Σ. Γιάννινα και και και και ...


Σωστά!!!!Που το είδατε το οργανωμένο κύκλωμα;;;;

-Φάντασμα η εξορία στην Πάτρα για να παίξεις μεσημεριανό αγώνα με προβολείς!!
-Φάντασμα το μπαράζ της ρόδου!!
-Φαντάσμα το 24 μεγαλύτερο του 25!!
-Φάντασμα ο νόμος για υποβιβασμό για χρέη που ξεκίνησε και τελείωσε σε εσένα!!!!
-Φάντασμα ο λιθοβολισμός στο ΟΑΚΑ από τα  βαζέλια χωρίς χωρίς καμία κύρωση.Κι αυτό φάντασμα!!!!

Έχω δίκιο μου φαίνεται που μεταξύ σοβαρού κι αστείου λέω ότι θα μας τιμωρήσουν με αφαίρεση βαθμών γιατί ο Γιόκος την έβγαλε έξω στα αποδυτήρια!!!
Αλλά κι αυτό να γίνει πάλι εμείς θα μιλάμε για δικές μας ευθύνες και ΔΗΘΕΝ ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΞΙΕΣ!!!Οπότε,αυτό μας αξίζει!!!

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 622
  • Same old city, same old tale
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #133 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 16:31 »
Ωρε ΠΑΣιαμ δεν είπα έγω οτι δεν υπάρχουν αυτα , μη με παρεξηγεις ...  :)

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #134 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 16:57 »
Η αληθεια ειναι οτι στη Βεροια δωσαμε και εμεις δικαιωματα
1ον. Αναμα καπνογονου. Απαγορευεται. Αποτελεσμα συλληψη οπαδου.
θα μου πειτε ειναι ο μονος που αναψε σ αυτη τη χωρα?
η μηπως ειναι αυτο αδικημα για συλληψη?
συμφωνω μαζι σας αλλα Ο ΝΟΜΟΣ ΛΕΕΙ ΑΛΛΑ
και η συμμορφωνωμαστε η παμε μεσα
καλως η κακως
2ον. για πιο λογο να αναψουμε φωτια εξω απο το γηπεδο.
Θα μου πειτε καψαμε κανενα μαγαζι? καναμε καμια ζημια? τσουκ
η μηπως οσοι καινε κτιρια σε πορειες κτλ πανε μεσα?
συμφωνω μαζι σας αλλα Ο ΝΟΜΟΣ ΛΕΕΙ ΑΛΛΑ
3ον για πιο λογο να γινει οτι εγινε με αυτον τον παιχτη?


Δεν ξερω αν οι κατηγοριες που εχουμε
με τα δικαιωματα που δωσαμε
μπορουν να στηριξουν τετοια βαρια ποινη
δεν ειμαι ουτε νομικος ουτε δικαστικος για να το κρινω

αλλα οποια και αν ηταν η τιμωρια η ΠΑΕ θα επρεπε να φροντισει να τελειωνει το θεμα γρηγορα και οχι οδηγηθουμε εδω που μεθοδευμενα οδηγηθηκαμε

Ολα αυτα μου θυμιζουν την εκπομπη Αθλητικο Ραντεβου τη σεζον 2002-03 2 μερες πριν το ματς με το χαντακα.
 

Για μενα αυτη η διοικηση της ΠΑΕ εχει παρει τον κατηφορο και οδηγει με μαθηματικη ακριβεια στον υποβιβασμο απο την μεγαλη κατηγορια τη σεζον 2011-2012 και την απομακρυνση της απο την ομαδα

εβανς
βηττας
γάμας
δελτας
κ.α.

Ασχετοι ανθρωποι αλονιζουν και φερνουν τον κοσμο στα ορια του

και ο προεδρος δεν ειναι στην απεξω
κοκοκοκοκοκοκοκοκο 


υγ. Καποιος μπορει να απαντησει στην πρωτη μου παραγραφο με τα εξης λογια:
Ρε παγουρενκε μονο σε εμας θα εφαρμοζονται οι νομοι????

και απαντω προκαταβολικα:
οσο εχουμε προεδρο κοιμησμενο και ΔΣ λαμογια η απαντηση ειναι ΝΑΙ!
Και επειδη χροοοοοοονια τωρα προεδροι και ΔΣ ηταν αλλοι κοιμησμενοι και αλλοι λαμογια χωρις ποτε να υπαρξει διαφοροποιηση απλα μονο εναλλαγη στο ποιος ειναι τι, γι αυτο η ομαδα εγινε κλοστοσκουφι και ερμαιο στα χερια του καθενος που εχει συμφεροντα αντιθετα σε αυτη.

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #135 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 16:59 »
Η μόνη λογική  εξήγηση που μπορώ να δεχθώ είναι ότι ο χοντρός εσκεμμένα θέλει να πάιξει το παιχνίδι χωρίς κόσμο!!!Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,κάποια στιγμή θα παίζει μονίμως χωρίς κόσμο!!!Πως θα το καταλάβουμε αν το κάνει εσκεμμένα;;;Από την αντίδρασή του σε περίπτωση οριστικοποίησης της απόφασης.
Αν επικυρωθεί η απόφαση και το καταπιεί σημαίνει ότι αυτό ήθελε!!
Αν δε θέλει αυτή την έκβαση,ας αντιδράσει,ας μην κατεβάσει την ομάδα,να πάρει έκταση το θέμα,να παίξει σε όλα τα κανάλια και να μη μπορεί να πνιγεί το δίκιο!!

Υ.Γ. Εδώ τα πράγματα δεν είναι όπως στην περίπτωση του 24 μεγαλύτερο του 25.Τότε το πρωτάθλημα είχε λήξει και δε μπορούσαμε να αντιδράσουμε.
Τώρα δεν είναι τόσο απλό να αποχωρεί η πρωτοπόρος ομάδα από το πρωτάθλημα μεσούσης της περιόδου!!!Είναι πλήγμα για την ΕΠΟ και θα κληθεί να  απολογηθεί σε όλα τα κανάλια αν το θέμα πάρει έκταση και να εκτεθεί ανεπανόρθωτα για ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ!!

Τώρα βέβαια αν ο χοντρός μας δουλεύει όλους πάω πάσο!!!Απλά,έτσι γίνεται η ΕΙΡΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ όταν νιώθεις και είσαι αδικημένος,χωρίς να κατηγορηθείς για
τραμπουκισμούς κι βίαιη αντίδραση!!

Ασχολούμαι τόσο με το θέμα γιατί είναι ΑΔΙΚΟ να περιμένει μια ολόκληρη πόλη ένα ματς 10 χρόνια για να δικαιωθεί κι όταν φτάνει η ώρα να ξαναδικήται πριν καν αρχίσει το
μάτς αυτό!!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.048
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #136 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 17:05 »
πριν κάτι χρόνια είχε σταματήσει το πρωτάθλημα της β εθνικής.Ποιος νοιάστηκε;τι έγινε;Ακόμα και ποδοσφαιριστές δεν ήξεραν τα προβλήματα των συναδέλφων τους στην β.Δεν νοιάζονται για β και κάτω.Δεν νοιάζονται καλά καλά για τις ομάδες τις σούπερκλίκας.Μόνο το ποκ υπάρχει και η θεσσαλονίκη.Αν φεύγαμε από το πρωτάθλημα νομίζω δεν θα γινόταν κάτι.Άντε κανά μονόστηλο 2-3 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος Euskadi

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #137 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 17:09 »
δεν λεω γουσταρω και εγω αυτο το ματς το περιμενω πως και πως
μεγαλη ΜΑΛΑΚΙΑ αν γινει χωρις κοσμο απο την μερια της Π.Α.Ε.

αλλα μην θελουμε και οτι λεμε.
Παράθεση
να περιμένει μια ολόκληρη πόλη ένα ματς 10 χρόνια για να δικαιωθεί

τι 10 χρονια ? 1,5 χρονο μετα δεν παιξαμε ( 0-0 ) με τα φιδια ?
τι εγινε ?

υ.γ.1  ειμαι υπερ του να γινει κολαση για να μην παρεξηγηθω

υ.γ.2  +1966 στο 
Παράθεση
Γιατι πολύ e-fucking έχουμε απο όταν βγήκε η απόφαση
Ί δ ω μ ε ν ...

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #138 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 17:16 »
Για να γελασουμε και λιγο το κορυφαιο θα ειναι:
Να εμφανιστει ο ΧΒ με αυτη τη φουλ τηλεοπτικη φατσα και αυτη την ευχερεια λογου σε μια τεραστια διακαναλικη συνεντευξη και να πει:
Αποχωρουμε απο το πρωταθλημα αν ισχυσει αυτη η ποινη

10' μετα μια λιτη ανακοινωση της ΕΠΟ:
Σεβομαστε την επιθυμια σας. Ηδη σας διαγραψαμε και του χρονου θα ειστε στη Γ με μειων 20 βαθμους.
Ολοι το βραδυ στην Πεγκυ Ζηνα!
το θηριο κατατροπωθηκε! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P




Παράθεση
τι 10 χρονια ? 1,5 χρονο μετα δεν παιξαμε ( 0-0 ) με τα φιδια ?
τι εγινε ?

Αυτα ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.... εμεις ασχοληθηκαμε μονο με ΤΑ ΑΛΛΑ....
 ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ(τιποτε)

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #139 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 17:53 »
Αυτο που μου την βαραει περισσοτερο ειναι οτι μετα την αποφαση η διοικηση του ΠΑΣ δεν εχει μπει στον κοπο καν στο να βγαλει μια τουλαχιστον ανακοινωση.....ΕΛΕΟΣ



αμα νομιζουν οτι ο κοσμος του ΠΑΣ ειναι προβατα ειναι πολλοι γελασμενοι......Κερδιστε την κωλοεφεση αλλιως ετοιμαστειτε να παρετε δρομο απο τον ΠΑΣ
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Συνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 974
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #140 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 19:31 »
Το έχω ξαναγράψει πολλές φορές εδω μέσα και το ξαναλέω οτι είμαι κατά της κόντρας ΠΑΣ-οφη για ένα και
μοναδικό λόγο...5 μαλάκες απο εδώ και 5 από εκεί δημιουργούν ηθελημένα τη κόντρα.
Αγαπητοί σύνταυροι ο εχθρός είναι εντός τοιχών.θα παραθέσω μερικά ερωτήματα..
-Ποιος καλλιεργεί εδω και 10 χρόνια τη κόντρα και βλεπουμε το δέντρο μόνο και οχι το δάσος?
¨οτι και να γίνει εμείς ...οφη καριόλη...η παε πάντα στο απυρόβλητο
-Ποιος έκανε κουμάντα πέρυσι στα εισητήρια με τα αδερφά σκλήκια και τη μαλακί για τη τιμωρία την έκανε η κερκίδα του?
Είπε κανείς τιποτα?τιμωρήθηκε η ομάδα όταν έδινε τη μάχη για παραμονή αλλά εμείς...οφη καριόλη και τουμπεκί
-Η ομάδα έπεσε αμαχητί και κάποιοι τελευταία αγωνιστικη με πράσινες κάμπιες αντί να αποδοκιμάσουν τη παε πάλι βλέπανε τα φαντάσματα στη Ρόδο
-Ποιος ευθύνεται για το πρόστιμο στο ματς κυπέλου με τέλη (ζωοκλέφτες-τζούλια και μαλκίες)????
-Ποιος είχε οργανωμένη εκδρομή στη βέροια έδωσε εντολή να μην αποχωρήσουν τα λεωφορεία???
-Η παε έχασε όλες μα όλες τις νομικές υποθέσεις αλλά κανείς τους δεν βγήκε να αναρρωτηθεί τι στο πουτσο κάνει αυτό το νομικό τμήμα?

Για την τιμωρία υπέυθυνη είναι καθαρά η παε και η συνδιοίκηση
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #141 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 20:12 »
Mαζί με τα χρόνια πολλά και λίγες .. σκέψεις:
- Δυστυχώς και εμείς (ομάδα και οπαδοί) συμβάλλαμε στην απόφαση αυτή. Η ομάδα με τις συνεχείς αναβολές (λέγε με Β) και οι οπαδοί με το ξυλοφόρτωμα του Βέργου έξω από το γήπεδο. Δεν ήθελε και πολύ η αστυνομία να κάνει την τρίχα τριχιά (να καλύψει και τα του οίκου της), εε δεν θέλανε και πολύ οι της Λίγκας Β & Γ να την η τιμωρία. Το ότι σε 2ο βαθμό θα "δικάσει" η ΕΠΟ, δεν μου λεέι και τίποτε. Μιά από τα ίδια.

- Το τι θα γινόταν σε κείνο το ματς, ή το τι θα γίνει τώρα με ή χωρίς κόσμο, επιτρέψτε μου να αμφιβάλλω. Ότι και στο 0-0 στην Α΄2 χρόνια μετά το μπαράζ. Δε νομίζω κανένας ανεγκέφαλος από μας να θέλει να κάνει κι άλλο κακό στην ομάδα (νέα τιμωρία κλπ) και να ανακόψει την πορεία της ομάδας για την Α΄. Το είχα γράψει και παλιότερα (παρότι ήμουνα και στα 2 μπαράζ της Ρόδου και τα έχω ζήσει από κοντά) ότι η καλύτερη τιμωρία για τη ΦΟΦΗ είναι νίκη μέσα στο γήπεδο με πολλά γκολ κι αν τελικά έρθει και η οικονομική διάλυση της, ακόμα καλύτερα. Και όσον αφορά τη νίκη πιστεύω η ποιότητα των παικτών μας και η διαφορά κλάσσης των 2 ομάδων αρκούν, ακόμα και με την απουσία φιλάθλων. Ζωντανό άλλωστε είναι το περυσινό με την ΑΕΛ.

-Χλωμό το κόβω να μη θέλησε κόσμο ο Χριστομπίλ στο ματς αυτό. Μαζί με τα πρόστιμα, η απώλεια κι άλλων εσόδων από τα εξασφαλισμένα εισιτήρια αυτού του αγώνα,  κάνουν απαγορευτικές τέτοιες σκέψεις στην περίοδο κρίσης που όλοι βιώνουμε.

- Μαγκιές και παλληκαρισμοί του πληκτρολογίου και του τύπου να αποχωρήσει η ομάδα κλπ γέλιο προκαλούν. Όχι τόσο σε μας, αλλά στους λαμβάνοντες τις αποφάσεις, οι οποίοι μάλλον θα έτριβαν τα χέρια τους από μια τέτοια κίνηση και θα διευκολυνόταν τα μέγιστα στο να έχουν του χρόνου στη S.L φώφη, Αγρίνιο και Κομπότη. Άλλωστε κάτι τέτοιο δεν έγινε σε σοβαρότερες αποφάσεις-μαϊμού (-185 βαθμοί και υποβιβασμός), τώρα θα γίνει;; Όσο για πιθανή δημοσιότητα από τα ΜΜΕ των Αθηνών ... εδώ γελάνε και τα τσιμέντα και  τα ..τούβλα μαζί!!


ΥΓ. Το χτεσινό μάζωμα των φίλων του καφενέ μας ήταν κάτι παραπάνω από πετυχημένο. Πρότασή μου να επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο την ίδια μέρα και στον ίδιο χώρο. Κάτι σαν θεσμός των απανταχού ΠΑΣολέδων. Συγχαρητήρια σε όσους είχαν και τη ιδέα και την άψογη οργάνωση (που χτες είχε και έναν άλλον ιερό και συνάμα λυπητερό σκοπό)

Αποσυνδεδεμένος rusis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #142 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 21:56 »
ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ(ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΘΕΙ ΑΚΟΜΗ) ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΟΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ Φοφη ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ!!

PAS GIANNINA FC
facebook

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #143 στις: Δευ 27 Δεκ 2010 22:33 »
2-3 πραγματακια κ απο μενα (αλλωστε συμφωνω απολυτα με λοκο κ αλλους προλαλησαντες κ δεν θα προσθεσω τιποτα καινουργιο) για τις αιτιες της αδικης αποφασης...

1ον -αν ερχοταν 200 ατομα απο τη βεροια κ ριχναν φαπες σε οποιονδηποτε παιχτη του ΠΑΣ εξω απ τα αποδυτηρια  εχοντας δικαια ή αδικα αιτηματα( δεν εχει σημασια) κ η αστυνομια δεν εκανε τιποτε ουτε απλη αναφορα, τι θα καναμε εμεις ως οπαδοι κ ως πολιτες των ιωαννινων?κ οι μπατσοι πως θα δικαιολογουσαν το μεροκαματο στους προισταμενους?
ΑΠΑΝΤΗΣΗ οι οπαδοι θα διαμαρτυρομαστε για την απαθεια των μπατσων(εαν υπηρχε) κ οι μπατσοι θα εκαναν καποιες συλληψεις κ θα γραφαν επιβαρυντικες εκθεσεις...οτι εγινε  κ τωρα δηλ

2ον -υποτιμηση νοημοσυνης του πολιτη,επιλεκτικη εφαρμογη του νομου,ανικανοι κρατικοι λειτουργοι,διαπλοκη κ διαφθορα στις δημοσιες αρχες, ειναι εκφρασεις που ολοι γνωριζουμε κ ολοι εχουμε υποστει κ σε αλλες εκφανσεις της ζωης μας στα γεγονοτα στη βεροια γιατι να υπαρχει εξαιρεση?

3ον-Μηπως εχετε ακουσει ποτε το επιθετο χασοδικης? ::)

4ον-δεν υπαρχει περιπτωση στο ελλαντα να εφαρμοστει το ιδιο ο νομος σε μια ομαδα με 20.000 υποστηρικτες σε σχεση με μια αλλη με 2.000.000...στο ουγκαντα ναι στο ελλαντα ποτε...γνωμη μου.

 
για μενα αυτα δημιουργησαν το εκρηκτικο κοκτειλ μεσω του οποιου εσκασε η αποφαση προκληση για τη νοημοσυνη μας.
το τι πρεπει να κανουμε ειναι αλλο κεφαλαιο ;)

« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 27 Δεκ 2010 22:43 από mike71 »

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #144 στις: Τρι 28 Δεκ 2010 00:20 »
Ρε παιδις ΠΑΣουλεδις εχ κατ αγριογουρνα κατα Μολυβδοσκεπαστ μερια..δε  λεμε τ μαστρα ικει π τα ταιζ να μας δωκ κανα δυο να τα βουσκισουμι ιμις κατ"αλανα Ζουσιμαδις ?                                                                                                                   Μη γιλατι ουρε... σουβαρα του λεου...
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 28 Δεκ 2010 01:03 από paspaliars »
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #145 στις: Τρι 28 Δεκ 2010 08:27 »
Παράθεση
Μαγκιές και παλληκαρισμοί του πληκτρολογίου και του τύπου να αποχωρήσει η ομάδα κλπ γέλιο προκαλούν. Όχι τόσο σε μας, αλλά στους λαμβάνοντες τις αποφάσεις, οι οποίοι μάλλον θα έτριβαν τα χέρια τους από μια τέτοια κίνηση και θα διευκολυνόταν τα μέγιστα στο να έχουν του χρόνου στη S.L φώφη, Αγρίνιο και Κομπότη. Άλλωστε κάτι τέτοιο δεν έγινε σε σοβαρότερες αποφάσεις-μαϊμού (-185 βαθμοί και υποβιβασμός), τώρα θα γίνει;; Όσο για πιθανή δημοσιότητα από τα ΜΜΕ των Αθηνών ... εδώ γελάνε και τα τσιμέντα και  τα ..τούβλα μα

κατ αρχήν,αν είσαι τόσο γελαδερός και γελάς τόσο εύκολα,να σου πώ ανέκδοτα να ξεκαρδιστείς!!!Αυτά που λέμε όσοι έχουμε αντίθετη άποψη από σένα είναι σοβαρά,όσο κι α ν εσένα σου προκαλούν γέλιο..Αν το να σηκώσεις κεφάλι μια φορά και να διαμαρτυρηθείς για την ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ το θεωρείς μαγκιά και παλλικαρισμό,τότε μια ζωή θα είσαι ο μικρός της παρέας  και θα βιώνεις συνέχεια Πάτρες,Ρόδους και ΟΑΚΑ!!Αν πιστεύεις ότι είσαι ΑΜΕΛΗΤΕΑ ΠΟΣΟΤΗΤΑ και σκύβεις το κεφάλι συνέχεια σε κάθε κατραμπακιά που τρώς,τότε θα είσαι συνεχώς καρπαζοεισπράκτορας και σου αξίζει!!!
Εγώ πιστεύω ότι ο ΠΑΣ δεν είναι αμελητέα ποσότητα κι ότι όχι μόνο η αποχώρηση του ΠΑΣ αλλά ακόμη και μικρότερης ομάδας ως ένδειξη διαμαρτυρίας σε ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΕΣ
ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ,δεν είναι κάτι που θα περνούσε στο ντούκου τόσο απλά!!!
Άσε με λοιπόν να το πιστεύω και κοίταξε να βρείς κάτι πιο αστείο για να γελάσεις!!!Κι όσο για το τι σημαίνει ψευτομαγκιά και παλληκαρισμός μάλλον δε διδάχτηκες τι εστί ούτε στη Ρόδο που πήγες δυό φορές ούτε πουθενά!!

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #146 στις: Τρι 28 Δεκ 2010 09:52 »
Παράθεση
Tο παιχνίδι του ΟΦΗ με τον ΠΑΣ Γιάννενα θα ξεκινήσει στις 7.00 το απόγευμα και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Conn-X.
Το μεγάλο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου της Football League θα ξεκινήσει αργά λόγω του μεγάλου ενδιαφέροντος που υπάρχει και θα μεταδοθεί για αυτόν τον λόγο από το καλωδιακό κανάλι.

Έτσι, την Δευτέρα 10 Ιανουαρίου και στις 19.00 το απόγευμα ο ΟΦΗ θα αντιμετωπίσει στην Ήπειρο τον ΠΑΣ Γιάννενα με το Conn-X να μεταδίδει τηλεοπτικά την συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Υπενθυμίζουμε ότι το παιχνίδι θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών λόγω της τιμωρίας των Ηπειρωτών από τα επεισόδια που είχαν γίνει στον αγώνα με την Βέροια.

gazzeta
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #147 στις: Τρι 28 Δεκ 2010 10:51 »
-Ποιος καλλιεργεί εδω και 10 χρόνια τη κόντρα και βλεπουμε το δέντρο μόνο και οχι το δάσος?
¨οτι και να γίνει εμείς ...οφη καριόλη...η παε πάντα στο απυρόβλητο
-Ποιος έκανε κουμάντα πέρυσι στα εισητήρια με τα αδερφά σκλήκια και τη μαλακί για τη τιμωρία την έκανε η κερκίδα του?
Είπε κανείς τιποτα?τιμωρήθηκε η ομάδα όταν έδινε τη μάχη για παραμονή αλλά εμείς...οφη καριόλη και τουμπεκί
-Η ομάδα έπεσε αμαχητί και κάποιοι τελευταία αγωνιστικη με πράσινες κάμπιες αντί να αποδοκιμάσουν τη παε πάλι βλέπανε τα φαντάσματα στη Ρόδο
-Ποιος ευθύνεται για το πρόστιμο στο ματς κυπέλου με τέλη (ζωοκλέφτες-τζούλια και μαλκίες)????
-Ποιος είχε οργανωμένη εκδρομή στη βέροια έδωσε εντολή να μην αποχωρήσουν τα λεωφορεία???

Κύριε κύριε!!! Να πω.....;;;

Μήπως αυτός που όταν στην Ρόδο μας είχαν βάλει στον κατήφορο τα φίδια είχε κρυφτεί μέσα σ' ένα γυράδικο κι έκανε τον ψήστη;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #148 στις: Τρι 28 Δεκ 2010 12:17 »
Παράθεση
Μήπως αυτός που όταν στην Ρόδο μας είχαν βάλει στον κατήφορο τα φίδια είχε κρυφτεί μέσα σ' ένα γυράδικο κι έκανε τον ψήστη;;;;;;;

 :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Εχει αποδειχτει πως ο πιο ευκολος στοχος σε εναν πολεμο ειναι αυτος που ειναι διχασμενος
Λεμε εδω οτι πλεον ειμαστε σε πολεμο.
ωραια.
συμφωνοι.
Εχουμε και εναν πολεμμο ομως μεσα στην ομαδα μας.
πολλα χρονια τωρα.
και αυτοι που μιλουν για ενοτητα μαλλον ξεχνουν ευκολα.
Εγω συμμαχια με αυτους που 10 χρονια τωρα κανουν το λαο του ΠΑΣ οτι τους γουσταρει δεν κανω.
Για μενα διοικηση και παραδιοικηση ειναι υπευθυνοι 1000% για το οτι με το χαντακα το γηπεδο δεν θα εχει κοσμο.
Αυτοι δωσανε την αφορμη αυτη την αιτια με τη σταση τους εξω απο το γηπεδο
αυτοι ζητησαν τις αναβολες.

Εμενα θα με βρουν απεναντι οπως και ολα αυτα τα χρονια.

Η ΡΟΔΟΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ
ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙ ΦΑΓΑΜΕ ΞΥΛΟ
ΣΚΟΠ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΟΚΟΚΟ ΤΟΤΕ ΣΕ ΨΗΣΤΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ
ΑΥΤΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

περαστικα μας...

Αποσυνδεδεμένος apax3001

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #149 στις: Τρι 28 Δεκ 2010 13:36 »
σσσσ..ησυχία .... ο πρόεδρος κοιμάται.. η ανακοίνωση συντάσσεται και πριν το τέλος του πρωταθλήματος θα δοθεί στη δημοσιότητα..