Ψηφοφορία

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ?

5-0
14 (19.2%)
4-0
10 (13.7%)
3-0
18 (24.7%)
2-0
9 (12.3%)
1-0
5 (6.8%)
5-1
1 (1.4%)
4-1
5 (6.8%)
3-1
4 (5.5%)
άλλο ?
7 (9.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 73

Η ψηφοφορία έληξε: Κυρ 09 Ιαν 2011 22:09

Αποστολέας Θέμα: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη  (Αναγνώστηκε 273221 φορές)

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #525 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 17:55 »
Ρε σεις, τι σεκιούριτι, μπάτσοι και λαλαλακίες;
Εδώ κατάφερε ο άλλος και μπήκε στο Ολυμπιακό στάδιο με τη Μπαρτσελόνα και σε απόσταση 1 μέτρου από τον Μέσι,
τον κωλοδαχτύλωσε, που τα μέτρα ασφαλείας εκεί και για τέτοιο ματς ήταν τεράστια!
Αν θέλει ο άλλος να μπει θα βρει την ευκαιρία να μπει...
Μετάνοιωσα που έγινα έξαλλος με τον πιτσιρικά, ένα 15χρονο παιδί είναι με την τρέλλα να βαράει κόκκινο!
Αν σκεφθώ πόσα έχω κάνει εγώ στα παλιά ωραία χρόνια για τον ΠΑΣ λίγο είναι. Εμπειρία ήταν, θα του κάνει καλό...
Δεν έκανε και κάτι τραγικό, άλλο αν το πράγμα στράβωσε.
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #526 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 18:00 »
ΜΑΤΣ
-Το μάτς χτές ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς...Προηγηθηκαμε 1-0...
-Ο Κυριάκος έδειξε παθιασμένος ...και ερχόμενος στην εξεδρα να πανηγυρίσει
έδωσε ώθηση στα τρελά πανυγηρια....
-Αμέσως μετά το γκόλ, άρχισαν οι μαλακίες...
Έπεφταν -ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ- σορειδών δυναμιτάκια δίπλα στον επόπτη...
-Αποτέλεσμα να το διακόψει την 1η φορά...

-Η εισβολή και η επίθεση στον Βεζυρίδη στο 45+2,... θα φέρει βαριά τιμωρία στον ΠΑΣ, σαν υπότροπος...
-Εκεί ξενέρωσε η εξέδρα, μιας και ακούγοταν οτι το ματς πάει για διακοπή...

-Στο β ημίχρονο, οι παίκτες μας έχασαν ρυθμό και πάθος
ξενερωσαν κ αυτοί, παρόλες τις εκκλήσεις τους για συγκρατημενες αντιδράσεις
...αν και χασαμε καποιες ευκαιρίες....

-Μεχρι και ο Κειτα ηρθε στην 9
μαζι με Ντασιο και αλλους πάικτες
και ελεγαν ηρεμία....

-Η ευκαιρία μας για ξεφτίλισμα του τσατσου χάθηκε...

ΕΙΣΒΟΛΗ ΚΑΙ ΒΕΖΥΡΙΔΗΣ
-Δεν πρέπει να ξανάγινε, κατι τέτοιο στους Ζωσιμάδες...
-Απαράδεκτη ενέργεια του ανεγκέφαλου...

-Δεν ξέρω αν πήγαινε να του κολλήσει αυτοκόλλητο
να τον δείρει 
ή οτιδηποτε άλλο
αλλα ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑ...

-Ο Βεζυρίδης, ΑΝ έμπαινε στο β' να αγωνιστεί
έπρεπε να αποβληθεί ΚΑΙ αυτός, όπως ο Μπερτίν, κατα γράμμα του κανονισμού...


-Δεν ξέρω αν ο Λαμπρόπουλος μπορούσε να του δείξει κόκκινη
ακόμα και άν αντικαταστάθηκε.....

-Όμως....πόναγε φαίνεται πολύ :stop:
πότε στα πλευρά, πότε στο κεφάλι :stop:
είχε και ...αναπνευστικό πρόβλημα :stop:
και δεν ξέρω αν υπάρχει τιμωρία ποδοσφαιριστή,
που ψευδώς προσποιείται τραυματισμό,
επάνω στην οποία προσποίηση
θα στηριχθεί ένσταση για κατοχύρωση αγώνα
....

-Λες και 8000 και όσοι έβλεπαν το ματς
τρώμε κουτόχορτο
και δεν είδαμε αν ο προκλητικός Βεζυρίδης
χτυπήθηκε στα αλήθεια...
-Οι εξετάσεις βγηκαν καθαρές..αρά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ..
-Ό,τι υπαινίσεσαι στο δικαστήριο
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΥΚΝΕΙΕΙΣ ΜΕ ΕΓΓΡΑΦΑ.
ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΑΣ ΕΠΙΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΤΣΑΤΣΟΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ...
    .-

ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΤΣΑΤΣΟΥ ΓΙΑ ΑΚΥΡΩΜΕΝΟ ΓΚΟΛ
-Στα @@ μου, αν έχει περάσει ΟΛΗ Η ΜΠΑΛΑ  ;)την γραμμή...

-Διότι και σε μας στην Καισαριανή
μας ακύρωσε γκολάρα του Τζημόπουλου....

-Και αν πάμε παραπέρα
οι τσάτσοι όταν έπαιρναν τα πεναλτάκια με Πανθρακικο και Δόξα Δράμας
τότε ήταν καλά ???
-Τότε μούγκα ...τώρα θυμήθηκαν οτι τους αδίκησε ο διαιτητής...
-ΡΕ ΟΥΣΤ ΤΣΑΤΣΟΙ , ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ,
ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΔΑΝΕΙΚΑ ΤΩΡΑ...

ΤΙΜΩΡΙΑ ΠΑΣ
-Ό,τι τιμωρία και να φάμε
την αξίζουμε περα για περα....

-'Ομως, οι κάτοχοι διαρκείας
αν φάμε καμιά 4άρα στην χειρότερη κεκλεισμένων
....δεν έχουν κάθε λόγο να πιάσουν τον ανεγκεφαλο
και να του χώσουν στον κώλο τα διαρκείας...?????

-Η ΠΑΕ δεν εχει καθε λόγο να υπερασπιστεί την οικονομική χασούρα της
η οποία προηλθε απο υπαιτιότητα των οπαδών???
+το προστιμο που θα κληθεί να πληρώσει....???

-Απο κει και περα
να δούμε αν ο ΠΑΣ τιμωρηθεί ισότιμα
όπως οι άλλοι...
Βλεπε χαστούκι Σηφακη ,---πρόσφατη είσοδο αγνών παιδιών στο ΟΑΚΑ---διακοπή αγώνα απο καρκινώματα στην Νίκαια (να δούμε αυτοί πως θα τιμωρηθουν)  κτλ...θα τα δούμε λοιπόν...

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ
-Ο Κειτα ήταν ο κορυφαίος του αγώνα.
-Ακολούθησε ο Πάντος -ψυχή και χθές ο Τάσος....

ΜΜΕ
-Ο κόρακας έκανε αναφορά στο Φ.Α. για γροθιά....(κακό αυτό αλλα αναρωτιέμαι που τοδε ???)
-Τα ΜΜΕ γράφουν για γροθιές (ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟΣ %-|) στον Βεζυρίδη...

-Αντικειμενικά 100% ρε τα ΜΜΕ ...είδαν γροθιές (ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟΣ) :stop:....
------------------------------------------

ΥΓ1 -Πλήξαμε τον ΠΑΣ εχτές.
Και αυτοί που πραξαν και αυτοί που δεν πράξαν....

-ΥΓ2 -Μίλησε και ο Βίκτωρας τώρα....
Ασε μας ρε εξυπνε Αιγάλεε.....
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 11 Ιαν 2011 18:04 από astralon »
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος pasajax

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 318
  • Αξιοπρέπεια ρεε
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #527 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 18:54 »
Σιγά σιγά να κλείνουμε το θέμα με τον όφη.

Μπορούμε να συνεχίσουμε την κουβέντα μας σε ένα νέο θέμα που να έχει να κάνει με τους οπαδούς του ΠΑΣ,
με συνδέσμους, με κερκίδα και τέτοια σχετικά.

Μην ασχολούμαστε άλλο με ανύπαρκτους.

ΥΣ) τα σκούπρα και η βρώμα της Αθήνας π.χ Βίχτωρας κλπ τι να πούνε και σε ποιόν;;;;
Μην σκύβεις το κεφάλι...

Αποσυνδεδεμένος timpanistis toreros

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 342
  • έτσι είναι, αν έτσι νομίζετε!
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #528 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 19:05 »
εγω λυπαμαι:
1) για τις γενικευσεις που υπαρχουν εδω μεσα (βλεπε ολοι οι κρητικοι σε ενα τσουβαλι, ολοι οι δικοι μας καλοι, ολοι οι οπαδοι χουλιγκανοι κτλ κτλ)
2) για τον μιμητισμο σε επιπεδο πιθηκισμου (αντι για τη δημιουργικοτητα αντιγραφουμε την καφριλα)
3) για τον θαυμασμο στις παρασκηνιακες επιδοσεις αλλων, τις οποιες και θελουμε λεει να φτασουμε, πετωντας στα σκουπιδια τον οποιο χαρακτηρα ως τωρα εχουμε χτισει
4) για την ευκολια που ολοι ριχνουμε αναθεμα σε εναν ανηλικο ανθρωπο
5) για την υποκρισια αρκετων εδω μεσα που ξεχνανε τις επευφημιες τους κατα τη "νικη" μας στη μαχη της κερκυρας
6) για τη δυσκοιλιοτητα που εχει ο καθεις να κανει την αυτοκριτικη για το εαν και κατα ποσο εχει ριξει νερο στο μυλο της βιας, συμμετεχωντας απο το πιο απλο (υβριστικο συνθημα που εκθειαζει πραξης βιας) εως το πιο συνθετο (συμμετοχη σε πραξεις βιας)
7) για τα ρατσιστικα σχολια, που απεχουν απο το πικαρισμα οσο η γη απο το φεγγαρι

κατα την αποψη μου:
οι οπαδοι θα πρεπει να επιδεικνυουν σοβαροτητα και αυτοσυγκρατηση οχι μονον στις περιπτωσεις που υπαρχει ο κινδυνος προστιμου, διοτι τοτε ειναι πονηροι και οχι τιμιοι.
ο μικρος φιλος που μπηκε μεσα θα μπορουσε να ειχε γραψει ιστορια εαν αντι για το κολλημα αυτοκολλητου, ειχε κανει εναεριο μπακακοκ (ή μπακατσερο για τους καστρινους ) στον τερμα  :P :P :P αλλα δυστυχως εχει χαθει η εμπνευση και το χιουμορ...
επισης καλο θα ειναι να δωσουμε εμεις ενα μαθημα στον μικρο μας φιλο και οχι να τον παραδωσουμε στις αβυσαλλεες ορεξεις της αστυνομιας.
αλλα σε καμια των περιπτωσεων να μην δωσουμε μαθημα στο μικρο μας φιλο, εαν πρωτα δε δωσουμε ενα μαθημα σε οσους εδω και χρονια δυναμιτιζουν το κλιμα, ειτε αυτοι ειναι δημοσιογραφοι, ειτε παραγοντες, ειτε επιτελεια

οσο και αν υπαρχει κινδυνος να κατηγορηθω απο πολλους για υποθαλψη εγκληματια, θα προσεφερα οπωσδηποτε τη στηριξη μου σε εναν ανηλικο που δεν εχει κατακτησει την αυτογνωσια. και ας τελειωνουμε με τις χαζομαρες περι πρεζακια. εχετε δει ποτε πρεζακηδες να τρεχουν κατοσταρι σε 2 δευτερολεπτα;
το παιδι μπορει να το θεωρειτε ανοητο, χαζο, μαλακισμενο, ανωριμο (προσθεστε οτι θελετε εσεις), πρεζακιας ομως δεν ειναι. βαλτος επισης δεν ειναι.

υ.γ.1. η κακη σχεση της αστυνομιας (οπως και καθε ολοκληρωτικου μηχανισμου) με τη λογικη επιβεβαιωθηκε παλι εχτες. απετρεψαν τους ΑΠΕΙΡΩΤΑΝ (που ουτε μια αφορμη δεν εχουν δωσει στο γηπεδο) να δωσουν επιπλεον χρωμα στην κερκιδα, αφαιρωντας ολα τα βεγγαλικα που ειχαν προμηθευτει για αυτη τη γιορτη, αλλα και απαγορευοντας την εισοδο εκατονταδων κορδελων. τελικα η βλακεια δεν εχει ορια. απο τη μια δε θελουν καφριλικια και απο την αλλη απαγορευουν στην ομορφια να αναπτυχθει...

υ.γ.2. για οσους δεν μπορουν να κανουν ουτε μια βδομαδα χωρις τον ΠΑΣ, ας μην παραπονιουνται για το κεκλεισμενων. υπαρχει και η γυναικεια ομαδα του ΠΑΣ στο μπασκετ που παει για ανοδο. το σαββατο ολοι λιμνοπουλα  ;) :mono:

υ.γ.3. μου αρσει που η κερκιδα ειναι γεματη αλβανους. οπως μου αρεσει που απο την ομαδα εχουν περασει παμπολλοι αξιοι αλβανοι παιχτες

υ.γ.4. ας προσεξουμε λιγο τα σχολια μας για αυτους που βρισκοτανε εντος του ταρταν, διοτι καποιοι βρισκοτανε εκει για λογους υγειας και ειναι ατιμωτικο να τους προσβαλουμε, χωρις να γνωριζουμε το βασανο που περνανε
έτσι είναι, αν έτσι νομίζετε!

Αποσυνδεδεμένος John

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #529 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 19:08 »
ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕ......

Εδώ τα ΜΜΕ μας πάνε για σφαγή και εσείς ασχολείστε με το αν το παιδί ήπιε ρετσίνα με κόκα-κόλα ή τσίπρο-κακαο....

Έχετε διαβάσει τι πάνε να κάνουν....?????Πάνε να ανακαλύψουν την Αμερική στους Ζωσιμάδες....Να πείσουν τους πάντες πως για ότι γίνεται στο μπουρδέλο το Ελληνικό ποδόσφαιρο φταίνε τα Γιάννενα...για ακόμα μια φορά.

Γεμίσαμε φωστήρες και ηθικολόγους ξαφνικά....Όταν θα τρέχουν οι παίχτες μας στον β' γύρο να δώ τι θα λέτε τότε...γιατί όποιος νομίζει πως θα τους περίμεναν αγκαλιές στην αφρική εαν δεν γινόταν όλα αυτά τότε πραγματικά ξύπνησε χθές απο μεγααααααάλο ύπνο.
3η Πτέρυγα Ψυχιατρικής Κλινικής CLUB[/size]


Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #530 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 19:33 »
Παράθεση
Μαχλάς: «Ένιωθα πως ήμουν σε πόλεμο»
Τρίτη, 11 Ιανουάριος 2011 15:00

συνέντευξή του στο Sentra 103,3 ο Νίκος Μαχλάς.

«Κινδύνεψαν ποδοσφαιριστές, άνθρωποι, ζωές. Εκείνη τη στιγμή ένιωθα πως ήμουν σε πόλεμο και όχι σε ποδοσφαιρικό αγώνα», είπε και αποκάλυψε ότι θα αποφασίσει μέσα στη μέρα αν θα παραμείνει στον προεδρικό θώκο της κρητικής ΠΑΕ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

Για την αντίδραση του ΟΦΗ για τα χθεσινά επεισόδια στα Γιάννενα:

«Τηρήσαμε όλες τις νόμιμες διαδικασίες που χρειάζεται σαν ΠΑΕ ΟΦΗ. Νιώθω πολύ πικραμένος, όχι από τους διοικούντες του ΠΑΣ Γιάννενα, μας φέρθηκαν φοβερά. Αυτά που έγιναν στο ματς κι αυτά που έκανε ο διαιτητής είναι απαράδεκτα. Κινδύνεψαν ποδοσφαιριστές, άνθρωποι, ζωές. Εκείνη τη στιγμή ένιωθα πως ήμουν σε πόλεμο και όχι σε ποδοσφαιρικό αγώνα. Είναι ντροπή όταν γίνονται συστάσεις μια φορά, δύο φορές, την τρίτη μπαίνει φίλαθλος στον αγωνιστικό χώρο και ο διαιτητής δεν σταματά τον αγώνα. Εκείνη τη στιγμή ένιωσα τη μεγαλύτερη απογοήτευση όσα χρόνια έπαιζα ποδόσφαιρο και όσο καιρό έχω τη θέση του προέδρου της ΠΑΕ ΟΦΗ».

Για το ότι δεν αποχώρησε χθες ο ΟΦΗ από το γήπεδο:

«Ήμασταν έτοιμοι να φύγουμε από το γήπεδο, όμως συμβουλευθήκαμε πως αν το κάναμε αυτό, που έπρεπε να το κάνουμε, θα είχαμε άλλες κυρώσεις. Αφού υπήρχε αστυνομικός διευθυντής και εισαγγελέας στο γήπεδο, αυτοί ρίσκαραν πάρα πολύ γι' αυτό το ματς και είναι οι υπεύθυνοι για την διεξαγωγή του αγώνα. Αν ο φίλαθλος που μπήκε μέσα ή οι φίλαθλοι που ήταν πίσω από τον διαιτητή και φορούσαν τα κόκκινα και κίτρινα διακριτικά δήθεν πως ήταν σεκιούριτι, που αυτοί κάνανε τα πάντα, αν κάποιος λοιπόν κρατούσε ένα αιχμηρό αντικείμενο, τι θα γινόταν;

Έπρεπε να σκοτωθεί άνθρωπος για να διακοπεί το ματς; Δεν έχω τίποτα με το σωματείο του ΠΑΣ. Εγώ πάω παραπέρα. Δεν μπορεί οι κύριοι του Ελληνικού ποδοσφαίρου να μην παίρνουν μέτρα. Δεν μπορεί να συνεχίζεται ένα ματς και να ρισκάρονται ζωές. Να γίνονται συστάσεις μία και δύο και τρεις φορές, να υπάρχει μια κόλαση σ' ένα γήπεδο ενώ έπρεπε να είναι γιορτή με δυο ιστορικές επαρχιακές ομάδες».

Για την αδικία που έχει υποστεί η ομάδα του ΟΦΗ:

«Έχουμε μιλήσει με τους νομικούς μας. Το λιγότερο είναι η ένσταση. Νιώθω προσωπικά αηδία - και συγγνώμη για την έκφραση - γι' αυτά που συμβαίνουν. Νιώθω πως ίσως πρέπει να αποχωρήσω από τη θέση αυτή. Τέτοια γεγονότα πάνε το ποδόσφαιρο πίσω. Σαν σωματείο νιώσαμε και πέρυσι μεγάλες απογοητεύσεις από τους διαιτητές, που είναι και διεθνείς και παίζουν σε Ευρωπαϊκά παιχνίδια.

Έγιναν ποδοσφαιρικά εγκλήματα και δεν το λέω επειδή πρόεδρος μίας ομάδας και το λέω για το συμφέρον της. Όλη η Ελλάδα πέρυσι είδε όσα έγιναν. Νιώθω αηδία. Έχω σκεφτεί από χτες ως σήμερα που πάει το ελληνικό ποδόσφαιρο, δεν είμαι εν βρασμό ψυχής. Υπάρχουν διαιτητές που μπορούν να βοηθήσουν, η ΚΕΔ, αφήνουν το παιχνίδι να εξελιχθεί; Τι κερδίζουν;».

Για τα οικονομικά προβλήματα του ΟΦΗ:

«Προβλήματα οικονομικής φύσεως υπάρχουν σ' όλες τις ομάδες. Ο ΟΦΗ είναι μια πολυμετοχική ομάδα και παλεύουμε να σταθούμε στα πόδια μας. Είμαστε άξιοι σ αυτό που κάνουμε. Δεν είναι μια δικαιολογία αυτό. Συνέχισα στην ομάδα και είμαι πρόεδρός της γιατί είναι ιδέα, την αγαπάω, έχει προσφέρει χαρές στην Κρήτη και σ' όλη την Ελλάδα. Είμαστε μακράν η πρώτη επαρχιακή ομάδα σε επιτυχίες.

Γιατί όλοι αυτοί της φέρονται έτσι, μ' αυτόν τον τρόπο; Επειδή χρωστά κάποια λίγα χρήματα σε ποδοσφαιριστές; Όλες οι ομάδες χρωστάνε. Νιώθω αγανάκτηση για όλα. Αντί να προοδεύσουν το ελληνικό ποδόσφαιρο και η επαρχία να πρωταγωνιστεί, θέλουν να παίζουν ο Ολυμπιακός, ο Παναθηναϊκός, η ΑΕΚ και από την Θεσσαλονίκη ο ΠΑΟΚ. Εκεί θέλουν να το καταντήσουν».

Για το μέλλον του στην προεδρία των Κρητικών:

«Είμαι πολύ στεναχωρημένος, πολύ αηδιασμένος. Δεν ξέρω ακόμη. Το πιο πιθανό είναι να σταματήσω να διοικώ την ομάδα, χθες ήταν η χειρότερη βραδιά μου. Θα αποφασίσω εντός της ημέρας τι θα κάνω».

Για τον πόλεμο που γίνεται στον ΟΦΗ:

«Είναι άδικος ο πόλεμος που μας γίνεται. Στα πλέι οφ οι διαιτητές ρήμαξαν την ομάδα πέρυσι, ενώ μαχόταν να ανέβει στην Α' εθνική, αλλά που ήταν οι υπεύθυνοι; Σ' αυτή τη χώρα πρέπει να δουλεύεις στο παρασκήνιο; Όταν είσαι ηθικός άνθρωπος, δεν υπάρχεις. Έτσι λένε ?δεν υπάρχει αυτός, είναι ηθικός?. Πρέπει να δουλεύεις υπόγεια; Δεν είμαστε τέτοιοι άνθρωποι στον ΟΦΗ, δεν έχουμε μάθει έτσι. Αυτή είναι η πραγματικότητα, το αισθάνομαι. Το έχω νιώσει πέρυσι ειδικά στα πλέι οφ, εκεί όπου μας διέλυσαν».

omilitis.gr
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #531 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 19:42 »
Διάβασα όλα τα ποστ και άκουσα πολλές εκπομπές μέχρι στιγμής.
Νομίζω τελικά οτι το φόρουμ είναι μια μικρογραφία του γιαννιώτικου χαρακτήρα...Το γεγονός με τον μικρό που μπήκε μέσα σχολιάστηκε από όλους αρνητικά, αλλά πολλοί φίλοι το προχώρησαν και σε θεωρίες συνωμοσίας. Πάλι αλληλοκατηγορούμαστε, πάλι φταίμε εμείς, πάλι ειρωνικά σχόλια ο ένας για τον άλλο, πάλι αυτός που έχει άλλη άποψη είναι γίδι, πάλι ο ένας ήταν στη ρόδο και ο άλλος όχι, πάλι ο ένας δικαιούται να ομιλεί ο άλλος όχι κλπ κλπ.
Δώστε μας κι άλλη φαγωμάρα! ΨΟΦΑΜΕ!

Άκουσα και εκπομπές κοινού σε αθηναικά ράδια. Μου έκαναν εντύπωση οι απόψεις των κρητικών. Όσο διαφορετικές και να ήταν είχανε κοινό παρανομαστή το συμφέρον αυτών και της ομάδας τους. Όλοι υποστηρίξανε οτι αυτοί είναι παναγίτσες και φταίνε οι παγουράδες που είναι κάφροι.
Ένας οφητζής το ανέλυσε περισσότερο. Εν τάχει είπε οτι χτυπήθηκε με μπουνιά ο βεζυρίδης και οτι φταίνε οι γιαννιώτες για όλη την κόντρα. Είπε οτι είχε γίνει ένα άτυχο περιστατικό στη ρόδο επειδή τους γιαννιώτες τους έτρωγε ο κώλος τους. Το άτυχο περιστατικό το σεβάστηκαν οι οφητζήδες και πνίγανε την οργή τους όλα αυτά τα χρόνια παρόλο που οι γιαννιώτες βρίζουν το "τιμημένο" νησί της κρήτης...

Έχω γράψει εδώ και καιρό οτι θεωρώ γραφικότητα την τοπικιστική κόντρα οφη-ΠΑΣ και οτι τα συνθήματα που φωνάζουμε είναι τουλάχιστον "μη έξυπνα". Θα ήθελα να σχολιάσω όμως λίγο την άποψη του παραπάνω οφητζή...

Λοιπόν, επειδή οι μνήμες είναι νωπές να σας θυμήσω οτί μόλις πριν από 8 μήνες όλη η Κρήτη συσπειρώθηκε εναντίον του ΠΑΣ στο ματς με τον εργοτέλη. Η "χωριατιά" σε όλο της το μεγαλείο.. Για 1 ολόκληρη εβδομάδα οι εφημερίδες καλούσαν τους κρητικούς από όλες τις πόλεις να δώσουν βροντερό παρόν στο ματς αυτό γιατί (δήθεν) ήταν επιτακτική ανάγκη η παραμονή αυτής της ... λαοφιλούς ομάδας και "ιστορικής" με παρουσίες στην Α εθνική τα τελευταία ... 4-5 χρόνια.
"ΥΠΟΘΕΣΗ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ" γράφανε οι φυλλάδες όλη εκείνη την εβδομάδα κάνοντας έκκλιση σε πολιτιστικούς και χορευτικούς συλλόγους για παρουσία στο ματς , ακόμα και σε συνδέσμους φιλάθλων αθηναικών ομάδων! Στο γήπεδο βρέθηκαν χιλιάδες οφητζήδες παρόλο που διαλαλούσαν τα προηγούμενα χρόνια οτι επιθυμούν τη διάλυση του εργοτέλη. Τα πανό για το παιδί του Αλή τα κρεμάσαν τα φίδια πριν από 8 μήνες και ήταν κάτι που το είδε ολή η ελλάδα, όχι μόνο οι θαμώνες του youtube.

Μην προβολείτε λοιπόν τους παγουράδες για όλα τα στραβά. Οι άλλοι είναι χειρότεροι και η συμπεριφορά τους πούστικη...

Δεν δικαιούνται να ομιλούν παρόλο το παρατσούκλι τους (ομιλήτες!)  :pashat:

 
Δεν μας δίνετε το ρεζουμέ του τι είπε ο Γεωργίου αλλά κι ο Πιτσιρικάς πρίν γιατί δεν έχω πρόχειρη τη μηχανή να ταξιδέψω πίσω στο χρόνο για ν ακούσω ?
:P


 :P :P :P Δεν υπάρχεις ELTORO. Έχω λυθεί στα γέλια.


ΥΓ. Και κάτι τελευταίο για τον αθλητικό δικαστή που θα ασχοληθεί με αυτή την υπόθεση του ΠΑΣ:
 Το αυτοκόλλητο δεν είναι παραβατική συμπεριφορά!. Μπορεί να εκληφθεί και σαν μια παιδική φάρσα. Για να σας θυμίσω τι ακριβώς εννοώ:

Σχολική Φάρσα

 :P :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 11 Ιαν 2011 19:55 από lemorsero »

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #532 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 19:55 »
Τελικά και τς δειραμαν, και παραπονα εχουν απ την διαιτησία( και για το "γκόλ"), και θα τς διαλυσουμε (παραιτηση Μαχλά).
Μηπως ο μικρός τελικά ειναι ηρωας? :P


Απο οτι ακουγεται τουλαχιστον 2 αγωνιστικές τρωμε, και προστιματάκι (καμια κατοστάρα)
Ολανταξ :(

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος John

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #534 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 20:19 »
Η ΓΡΑΦΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ....
3η Πτέρυγα Ψυχιατρικής Κλινικής CLUB[/size]


Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #535 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 20:34 »
άααααα ρε γελοιότητες........ >:(

Αποσυνδεδεμένος mfbrinkmann

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 566
  • ΤΩΝ ΗΠΕΙΡΩΤΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #536 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 20:35 »
Πείτε τα στον ίδιο  ;)

http://www.facebook.com/pages/POLYCHRONES-BEZYRIDES/363114065757#!/pages/POLYCHRONES-BEZYRIDES/363114065757?v=wall
Της Πίνδου το μεγαλείο - του Πύρρου η αθάνατη γή...

ΜΚΚΕΓ ΣΛΚ

Αποσυνδεδεμένος PAS...SOK

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #537 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 20:36 »
εγω ηδη του τα ειπα

Αποσυνδεδεμένος Steve-ToRosLoCosS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #538 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 20:37 »
Παράθεση
Πρώτη φορά μου έχει συμβεί ένα τέτοιο γεγονός και δεν κρύβω ότι τρομοκρατήθηκα. Ποτέ δεν περίμενα να δεχθώ επίθεση την ώρα του αγώνα. Ενώ παρακολουθούσα την ομάδα μου και φυσικά το παιχνίδι, είδα από το πλάι ένα άγνωστο άτομο να μου επιτίθεται. Αισθάνθηκα ένα δυνατό κτύπημα στο στέρνο. Προσπάθησα να τον αποφύγω και συνέχισε να με κτυπάει. Αμέσως πήγα να γυρίσω και δέχθηκα ένα νέο κτύπημα στο σημείο που είναι η καρδιά. Τρομοκρατήθηκα. Δεν ήξερα τι να κάνω. Του είπα τι έχει μαζί μου, γιατί μου επιτίθεται; Αυτός συνέχισε να με βρίζει, να βρίζει χυδαία τον ΟΦΗ, την Κρήτη και να με απειλεί θα σε σκοτώσω εάν δεν κερδίσει ο ΠΑΣ. Επαθα σοκ. Δεν περίμενα να δεχθώ τέτοια επίθεση. Ποτέ δεν προκάλεσα κανέναν. Φυσικά ποτέ δεν είπα κάτι μειωτικό για το ΠΑΣ. Είναι ντροπή όλα όσα έγιναν. Έχουν φέρει το Ελληνικό Ποδόσφαιρο σε πολύ χαμηλό επίπεδο με τον ετσιθελησμό και την ατιμωρησία που δείχνουν σε τέτοια γεγονότα. Ας έλθει ένας από τους κυρίους που αποφασίζουν για τέτοια γεγονότα για να καταλάβει όλοι εμείς οι επαγγελματίες παίκτες -πολλοί είμαστε και οικογενειάρχες- πως αισθανόμαστε όταν κάνουμε τη δουλειά μας και είμαστε στη βορά του οποιουδήποτε να μπει μέσα στο γήπεδο και να απειλήσει ευθέως την σωματική μας ακεραιότητα, χωρίς λόγο και αιτία».

Κοιταξτε τι λεει το μουνι ο Βεζυριδης που εριχνε καντηλια πριν το ματς.....Τελος παντων!
Εγινε οτι εγινε......εγω συνθηματα τυπου σπιναλογκας δεν τα γοσυταρα ομως χθες τα πα.....θελαμε πολεμικο κλιμα με ΟΦΗ εγινε....εστω και αν τελικα δεν πηραμε φωτια για γνωστους λογους......τους μαμησαμε αγωνιστικα .....απο επικοινωνια μου με κρητη τους εχει τσουξει απιστευτα και γι αυτο λενε μαλακιες τωρα........αλλα ΩΣ ΕΔΩ!
 Ο αντιπαλος μας δεν ειναι ο ΟΦΗ αλλα το ΠΟΚ.....αυτοι ειναι που αν συνεχισουεμ να παραπεουμε ετσι θα μας "βιαζουν" του χρονου....Πως θα παμε πχ του χρονου εκδρομη ΟΑΚΑ στα βαζελιαα....για πειτε μου......
 Θελει δουλεια μαγκες.....η αρχη ειναι η ενωση.....Μονο αν ενωθουμε θα γινουν ωραια σεναρια......ΠΡΕΠΕΙ ΛΟΙΠΟΝ οπως λεει και ο πρωθυπουργος σαν οαπδοι να κανουμε "μια αναδιαρθρωση του χρεους μας" σαν ΠΑΣ απεναντι στην ομαδα!....Τη φετινη χροναι τη βλεπω σαν προπονηση....ελπιζω να παμε μπροστα!Ενωμενοι,καπνογονα,φωτια,φρυκια....ΠΑΣ!
Αναστασιάδης: «Θα κάνω μια έκκληση, κοιτάξτε να τα βρείτε στα Γιάννινα και να ενωθείτε.» .

Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #539 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 20:41 »
Είχα επιλέξει όσο καιρό είναι ανοιχτό το συγκεκριμένο ποστ να μην μιλήσω ούτε για το ματς, όυτε για το κλίμα που δημιουργούσαν κάποιοι(ανεξαρτήτως συνδεσμιακών προτιμήσεων) από την αρχή της σεζον(βλέπε 1η προπόνηση) ούτε για τις προσωπικές μου επιδιώξεις. Όμως θεωρώ πως πρεπει να απαντήσω σ'αυτά που γράφουν κάποιοι εδώ και καιρό. Χωρίς να είμαι απο τους καυ*******ς πιτσιρικάδες (μικρότεροι ή μεγαλύτεροι μου δεν έχει σημασία) ούτε από τους μεγαλύτερους(που κάποιοι τους κατηγορούν για ουδετερότητα) πιστεύω πως πλέον το όλο σκηνικό με τον οφη έχει καταντήσει ΤΡΑΓΙΚΟ. Γιατί φέτος φτάσαμε σε σημεία να μην κανουμε κερκίδα για τον ΠΑΣ αλλά κερκίδα αντι-οφη. Λες και είμαστε τίποτα γαυροβάζελοι οι λοιπές χανουμοσκουλικογριές που φωνάζουν 10'-20' λεπτά κάθε φορά για την ομάδα τους και τον υπόλοιπο αγώνα ασχολούνται με το ποιος γαμεί ποιον. ΟΧΙ κύριοι αρνούμαι πεισματικά να δεχθώ κάτι τέτοιο για την κερκίδα του ΠΑΣ, γιατί τέτοιες καταστάσεις (βλέπε καγκουριλίκια με την αελ το '06-'07 και φετινά λίγο πριν τα χριστούγεννα στη ΣΤΟΑ) με είχαν απωθήσει από το γήπεδο για περίπου 2 χρόνια. Και τώρα τι βλέπω την ίδια και χειρότερη, για μένα τουλάχιστον, κατάσταση. Με κάποιους να επικροτούν και να συμμετέχουν σε γεγονότα άκρως χουλιγκανίστηκα (ΚΤΕΛ Μακεδονίας φέτος το χειμώνα), με κάποιους άλλους δήθεν μεγαλοχουλιγκάνους και ACABήτες μόνο στα λόγια, να έχουν θερμές χειραψίες με τα τοπικά ΜΑΤ πριν τον αγώνα με τον τσάτσο, στο αεροδρόμιο κατά την "υποδοχή" αλλά και στον αγώνα των νέων, ενώ στα εκτός έδρας το παίζουν κοκόρια...Θέλω να μην αναγκαστώ να μιλήσω με ονόματα,γιατί δεν είναι στο χαρακτήρα μου, αλλά θα 'θελα να δω αν και αυτή τη φορά κάποιοι θα βγουν διαψεύσουν αυτά που λέω(κάποιοι που και εδώ μέσα υπερασπίζονται αυτές τις καταστάσεις). Και για να μην παρεξηγηθώ δηλώνω ΟΠΑΔΟΣ και όχι φίλαθλος του ΠΑΣ και ναι ήθελα το χτεσινό ματς να είναι ΚΟΛΑΣΗ και να τελειώσει 3-0(που θα τελείωνε αν δεν γινόταν οι εισβολή) και ναι ΚΑΥΛΩΣΑ όταν είδα παίχτες και οπαδούς να γίνονται ένα κουβάρι. Αυτό όμως που μου έμεινε στο τέλος είναι μια πικρία. Γιατί γύρισα σπίτι άρρωστος και χωρίς φωνή και με μια απερίγμαπτη ξενέρα. Δεν μου φταίει ο συγκεκριμένος που το έκανε μου φταίνει όλοι αυτοί που στο όνομα κάποιων επομίζονται την όλη κόντρα σα προσωπική βεντέτα (είχα τα ξαδέρφια μου στη Ρόδο το '01 καθώς τότε ήμουν 10 χρονών οπότε γνωρίζω τι έχει προηγηθεί). Επίσης δεν θέλω να αναφερθώ καν στο ποιόν των κριτικών γιατί απλά θα συνεχίσω ένα ατέρμονο κύκλο που μονίμως κοιτάει την καμπούρα όλων των άλλων και σχεδόν ποτέ τη δικιά μας. Τελειώνοντας και απευθυνόμενος προς όλους όσους δηλώνουν ΠΑΣ: Tί επιτέλους θέλετε, έναν κόσμο και μια κοινωνία δίπλα σε μια υγειή ομάδα που θα μας κάνει και θα την κάνουμε περίφανη ή να μείνουν οι 100 200 300 superΓιαννενάρες, οι "μεγαλοχουλιγκάνοι" αυτοί που είναι περισσότερο ΠΑΣ από κάποιους άλλους και παρ'όλα αυτά το μόνο που καταφέρνουν είναι να ξενερώνουν τον ήδη από πέρυσι ξενερωμένο κόσμο και να μικραίνουν τον ΠΑΣ στην τελική?

 :mono:

Αποσυνδεδεμένος mfbrinkmann

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 566
  • ΤΩΝ ΗΠΕΙΡΩΤΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #540 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 20:41 »
Επιβάλεται να ενωθούμε, τέρμα.
Μόνο όλοι μαζί θα αντιμετωπίσουμε την σαπίλα, τι να λέμε τώρα...

Παράθεση
Ο αντιπαλος μας δεν ειναι ο ΟΦΗ αλλα το ΠΟΚ.....αυτοι ειναι που αν συνεχισουεμ να παραπεουμε ετσι θα μας "βιαζουν" του χρονου....Πως θα παμε πχ του χρονου εκδρομη ΟΑΚΑ στα βαζελιαα....για πειτε μου......
 Θελει δουλεια μαγκες.....η αρχη ειναι η ενωση.....Μονο αν ενωθουμε θα γινουν ωραια σεναρια......ΠΡΕΠΕΙ ΛΟΙΠΟΝ οπως λεει και ο πρωθυπουργος σαν οαπδοι να κανουμε "μια αναδιαρθρωση του χρεους μας" σαν ΠΑΣ απεναντι στην ομαδα!....Τη φετινη χροναι τη βλεπω σαν προπονηση....ελπιζω να παμε μπροστα!

Χ 1966 ΠΑΣολέ   8)
Της Πίνδου το μεγαλείο - του Πύρρου η αθάνατη γή...

ΜΚΚΕΓ ΣΛΚ

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #541 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 21:00 »
Να πω και γω 2 σοφές  :joker: κβέντες.
Πρώτα απ'ολα συμφωνούμε όλοι ότι είναι ανεπίτρεπτο και απαράδεκτο να εισβάλει κάποιος στο γήπεδο.Δεν το συζητάμε αυτό.Είτε για να κολλήσει αυτοκόλλλητο,είτε για να κολλήσει τσίχλα είτε για να ζητήσει αυτόγραφο από τον μεγάλο αυτό τερματοφύλακα.Και δικαίως θα επισύρει τιμωρία (και του εισβολέα και της ομάδας).Τιμωρία όμως ανάλογη του γεγονότος που έγινε,ΟΧΙ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ.
Σήμερα υπάρχει μένος από εφημερίδες,ραδιόφωνα κλπ για τα χτεσινά.Μέχρι και ότι το δίκαιο και ηθικό θα ήταν να πάρει ο οφη το ματς στα χαρτιά ακουσα και με τεκμηρίωση κιόλας  %-|.
Βέβαια, ''δημοσιογράφους'' οπαδούς που παρουσιαζουν ρεπορτάζ γαυροβαζελοαεκοπαοκ,οι οποίοι μετά από επεισόδια των ομάδων τους επιχειρούν να συμμαζέψουν τα ασυμμάζευτα  και να παρουσιάσουν το άσπρο για μαύρο,και σήμερα δήλωναν σοκαρισμένοι,δεν μπορεί κανένας να τους πάρει στα σοβαρά και δεν πρέπει.
Θυμάστε το 2007 τη φάση με τον Αντάντο?Που του έριξαν αντικείμενο και ενώ ήταν πεσμένος μπήκαν 3 μάγκες να τον κοπανήσουν?Το μόνο που βρήκε να πει αυτός που περιέγραφε ήταν:''ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΓΡΙΩΘΗΚΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ''*.Κάτι τέτοιοι δηλώνουν σήμερα σοκαρισμένοι.Και μιλάνε για ξυλοδαρμό του βεζυρίδη.

Επαναλαμβάνω ότι δεν επικροτεί κανένας αυτή τη βλακωδέστατη εισβολή και ότι λογικό,θεμιτό και δίκαιο θα είναι να επιβληθεί ποινή.ΑΠΛΑ ΠΟΙΝΗ ΑΝΑΛΟΓΗ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ.

Και κάποια στιγμή πρέπει να βγει κι ένας νόμος που να τιμωρεί και τα καραγκιοζιλίκια ποδοσφαιριστών,προπονητών,παραγόντων και παρατρεχάμενων.Πέρα από τον ''τραυματία'' υπήρχε κι ο άλλος που ερχόταν για πλάγιο κι έκανε κινήσεις με το κεφάλι σαν να απέφευγε αντικείμενα. (εκτός κι αν ο άνθρωπος είχε κάποιο ''τικ'' και το παρεξήγησα.Αηδία κατάντησε το πράγμα.


*Ένα μόνο περιστατικό έγραψα.Εκατοντάδες υπάρχουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 11 Ιαν 2011 21:05 από yazid »

Αποσυνδεδεμένος torosblasphemy

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 279
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #542 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 21:15 »
ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ...

ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ Κ ΩΣ ΑΡΧΕΙΟ....


 :mono: :mono:
...Μέχρι Την Άκρη Του Κόσμου Ταξίδεψα...

Συνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 707
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #543 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 21:17 »
Anton,εχεις πολυ δικιο.Υazid εισαι οντως σοφος...Σωστη τεκμηριωση
Οσοι ντρεπεστε σημερα που ειστε ΠΑΣ ,επειδη τα ρουφιανακια των Αθηνων εγραφαν ο,τι κομπλεξικο γουσταραν,,,,υπομονη μεχρι το τελευταιο ματς.Εκει θα φανει ο ''ανδρισμος'' της λεβεντογεννας Κρητης.Αρκει,τα ρουφιανακια των Αθηνων να διακοψουν το προγραμμα τους για τα επισοδεια (που σιγουρα θα γινουν),και να μην τα συγκαλυψουν με τα νεα μεταγραφικα αποκτηματα των βαζελογαυρων που θα γινουν το καλοκαιρι.....

Κατα τα αλλα,τετοια μαλακια σαν τη χθεσινη να μη ξαναγινει.Οι συνδεσμοι-διοικηση-αστυνομια αλλα και ο καθενας μας ξεχωριστα,ας αναλαβουμε τις ευθυνες μας.......

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #544 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 21:33 »
Aς δούμε και καμιά φωτό.



φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος PAS...SOK

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #545 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 21:41 »
οι ΑΠΕΙΡΩΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΓΡΆΨΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ..ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΓΚΕΣ

Αποσυνδεδεμένος Kun

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.156
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #546 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 22:01 »
Καταρχάς συγχαρητήρια στην ομάδα. Επίσης πολλά μπράβο στον Ντεμολ που και ο ίδιος αναγνώρισε ότι χθές η ομάδα δεν έπαιξε μπάλα. Έστω και έτσι καταφέραμε και πήραμε το τρίποντο. Ο φετινός ΠΑΣ μπορεί να μην παίζει το ποδόσφαιρο επί Ογιος, αλλά πραγματικά η σιγουριά που αποπνέει η ομάδα είναι εντυπωσιακή. Μακάρι να έχουμε ανάλογη συνέχεια. Ξέρει ο Ντεμολ... ;) ;)

Όσο για την κερκίδα, μετά από πολύ καιρό το γήπεδο είχε πολύ κόσμο. Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα κατά την είσοδο της ομάδας τόσο στην παλιά σκεπαστή όσο και φυσικά στο Πέταλο. Επίσης ανατριχιαστική η στιγμή κατά την οποιά όλο το γήπεδο σειόταν από την ιαχή "ΠΑΣ". Στο Πέταλο χαμός πλακάτ, σημαίες, πολύ φωνή έτσι όπως πρέπει να είναι η κερκίδα των φανατικών κάθε ομάδας και στο μέλλον ακόμα καλύτερα. Μου χει μείνει ανεξίτηλη η εικόνα από μακρυά το πέταλο στο πόδι με σημαίες.
Τρέλαααααααα!

 :pas: "ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΗΜΑΙΕΣ ΝΑ ΑΝΕΜΙΖΟΥΝΕ...."  :pas:

Στα εξωαγωνιστικά....

Ότι σπείρεις θερίζεις....
Αυτό μου είπε ένας πολύ καλός φίλος κατά τη διακοπή του αγώνα και έχει απόλυτο δίκιο.

Το παιδί δεν το ξέρω, δε με ενδιαφέρει κιόλας να μάθω ποιος είναι. Η πράξη του είναι πέρα ως πέρα καταδικαστέα. Όλα αυτά τα περί πρεζακιού είναι  αθλειότητες. Ας μην ξεχνάμε τα προπερσυνά μας στην Κέρκυρα που τότε πολλοί απο μάς δίναμε "πάτημα" και συμμετήχαμε στους χουλιγκανισμούς. Για μένα αυτό πουπροέχει να καταλάβει είναι ότι αν ο κάθε ένας από εμάς που του ρθει για το χ,ψ, λόγο να μπει στον αγωνιστικό χώρο και να κάνει το οτιδήποτε τότε όχι μάτς δε θα ξαναβλέπαμε αλλά θα τρέχαμε και δε θα φτάναμε.

Από όταν ανακοινώθηκε η ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα με τον Οφη το οπαδικο κίνημα του ΠΑΣ Γιάννινα δίνει ρεσιτάλ στο internet και στο e-fucking. Ο κάφρικος μημητισμός σε όλο του το μεγαλείο. Το οπαδικό κίνημα στα Γιάννενα νοσεί με τις καφρίλες και τους χουλιγκανισμούς δεν κερδίζεις ίσα ίσα επικροτείς όταν αυτά τα κάνουν αντίπαλοι οπαδοί (βλέπε αγνά παιδιά).

Παράθεση
υ.γ.3. μου αρσει που η κερκιδα ειναι γεματη αλβανους. οπως μου αρεσει που απο την ομαδα εχουν περασει παμπολλοι αξιοι αλβανοι παιχτες

Καλή συνέχεια στην ομάδα..... :mono: :mono:



"Πατρίδα σαν τον ήλιο σου, ήλιος αλλού δε λάμπει"
PAS Giannina 1966 Toros Locos
ΓΙΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΟΣΑ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΣΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ

Αποσυνδεδεμένος Kradas

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #547 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 22:05 »
Να πω κι εγώ κάτι ρε παιδιά; Τόσα ΜΑΤ είχαν φέρει, ας έστελναν και μια διμοιρία ball-boys. Όχι τίποτα άλλο, θα μας κατηγορούν ότι κάναμε και καθυστερήσεις από το 1ο λεπτό. :P
Βάλτε στη φανέλα πιεσόμετρα για χορηγό!  :mono:

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #548 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 22:15 »
omilitis.gr
Παράθεση
Ανακοίνωση εξέδωσε η ΠΑΕ ΟΦΗ σχετικά με όσα έγιναν εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου στους Ζωσιμάδες!

Η Διοίκηση ζητάει επιτακτικά:

- Την παρέμβαση των πολιτικών και θεσμικών φορέων του Ηρακλείου και όλης της Κρήτης και

- Την αποκατάσταση της αδικίας που υπέστη η ομάδα στα Γιάννενα.

Αν δεν συμβούν τα παραπάνω εντός 15 ημερών  η διοίκηση θα παραιτηθεί σύσσωμη.

Διαβάστε την μακροσκελή ανακοίνωση της ΠΑΕ ΟΦΗ:

"Στο σημερινό έκτακτο Διοικητικό Συμβούλιο της ΠΑΕ ΟΦΗ ο πρόεδρος Νίκος Μαχλάς υπέβαλε την παραίτηση του για λόγους τους οποίους εξέθεσε αναλυτικά και οι οποίοι άπτονται του χθεσινού διαιτητικού εγκλήματος κατά της ομάδας μας.

Τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου μετά από διαλογική συζήτηση αποδέχτηκαν τις θέσεις του Προέδρου και σύσσωμα αποφάσισαν ότι το ΔΣ τελεί υπό παραίτηση μετά την πάροδο 15 ημερών εάν δεν πραγματοποιηθούν τα παρακάτω:

1. Αποκατάσταση της αδικίας την οποία υπέστη η ΠΑΕ ΟΦΗ στον αγώνα των Ιωαννίνων.

2. Την ενεργό συμμετοχή και συμπαράσταση όλων των θεσμικών και πολιτικών φορέων της Κρήτης στον αγώνα για τη δικαίωση της ομάδας μας.

Η ΠΑΕ ΟΦΗ θεωρεί με υπερηφάνεια τον εαυτό της ως σημαντικό κομμάτι της ιστορίας του ελληνικού ποδοσφαίρου. Επισημαίνουμε και υπενθυμίζουμε ότι τα πεπραγμένα των Αρχών του ελληνικού ποδοσφαίρου εις βάρος των συμφερόντων της ΠΑΕ ΟΦΗ το τελευταίο εξάμηνο δεν έχουν προηγούμενο: Η εξόφθαλμη παράνομη στέρηση της ανόδου στην Σούπερ Λίγκα στα μπαράζ του προηγούμενου Ιουνίου, από τους γνωστούς σε όλους μας κύκλους, οι μεθοδεύσεις της ομοσπονδίας, μετά από πολιτικές παρεμβάσεις, στην Επιτροπή Αδειοδότησης που ακολούθησε, τα συνεχή διαιτητικά λάθη που μας στερούν βαθμούς, και τελευταίο και πιο κραυγαλέο, η συμπεριφορά του κ. Λαμπρόπουλου στο χθεσινό παιχνίδι της ομάδας μας στην Ήπειρο, όπου με την κάλυψη των ανωτέρων του, καταστρατηγήθηκε, εξευτελίστηκε και βιάστηκε κάθε έννοια κανονισμού και συνθηκών διεξαγωγής αγώνα.

Το κατ εξακολούθηση έγκλημα που συντελείται εδώ και καιρό εις βάρος της ΠΑΕ ΟΦΗ συντεταγμένα από τις Αρχές του ελληνικού ποδοσφαίρου καιρός είναι να σταματήσει. Το αστείο έχει παρατραβήξει. Αν οι αρμόδιες Αρχές δε θεωρούν την ΠΑΕ ΟΦΗ κομμάτι του ποδοσφαίρου της Ελλάδας, όπως η ίδια υπερήφανα θεωρεί εαυτόν, το πιο αντρίκιο που έχουν να πράξουν είναι να μας το ανακοινώσουν επισήμως, δημόσια και θαρραλέα. Επιθυμούμε να συμμετάσχουμε σε μία Λίγκα που θα μας συμπεριφέρεται με ισονομία και αξιοπρέπεια και όχι ως να είμαστε τα αποπαίδια και τα κορόιδα ενός διεφθαρμένου συστήματος.

Σε αυτή την χώρα της σήψης, της διαφθοράς και των υπόγειων διαδρομών η ΠΑΕ ΟΦΗ δεν μπορεί να μείνει αδρανής. Αντίθετα έχουμε χρέος να δώσουμε των δίκαιο αγώνα για την αναγέννηση του αθλητικού ιδεώδους στη χώρα μας και να δώσουμε όραμα και χαρά στους φίλους του ΟΦΗ και της Κρήτης που είναι και πολίτες αυτής της χώρας.

Καλούμε τους φίλους του ΟΦΗ και του αθλητισμού σε όλη τη Κρήτη σε επαγρύπνηση και σε αγωνιστική διάθεση για συμμετοχή για τη πρόοδο και προκοπή της ομάδας μας.

Ο ΟΦΗ είναι η αθλητική σημαία της Κρήτης και οφείλουμε να την προστατέψουμε. Ο ΟΦΗ είναι υπόθεση όλων."
Παράθεση
Παραιτήθηκε οριστικά από την προεδρία της ΠΑΕ ΟΦΗ ο Νίκος Μαχλάς για να συμβεί ένα ΣΟΚ στην ομάδα, όπως δήλωσε μετά το τέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της ΠΑΕ ΟΦΗ!

Στο Διοικητικό Συμβούλιο της ΠΑΕ ΟΦΗ που έγινε το βράδυ της Τρίτης ο Νίκος Μαχλάς υπέβαλε την παραίτησή του! Η παραίτηση δεν έγινε δεκτή από το Δ.Σ. της ΠΑΕ. Ωστόσο, ο πρώην πλέον πρόεδρος του ΟΦΗ δήλωσε ότι αυτή είναι μια οριστική απόφαση.

Ο Μαχλάς δήλωσε κατά την αποχώρηση του από το ΒΑΚ δήλωσε ότι προέβει σε αυτή την κίνηση για να υποστεί ένα σοκ η ομάδα, μήπως και ξεφύγει από την πολύ δύσκολη κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει ο Σύλλογος.

Ο Νίκος Μαχλάς δήλωσε κατά την αποχώρηση του από το ΒΑΚ: "Πρέπει να σταματήσει αυτή η κατάσταση. Εμείς προσπαθούμε νόμιμα και ηθικά. Πιστεύω αυτό το σοκ να αλλάξει την ροή των πραγμάτων. Δεν μπορεί να κρύβονται όλοι. Υπάρχουν άρνθρωποι και θεσμικοί παράγοντες που πρέπει να βοηθήσουν. Αγαπάω αυτήν την ομάδα, αγαπάω ότι κάνω, αλλά νιώθω ότι είμαι μόνος μου στην ομάδα!"

Απειλεί να παραιτηθεί ολο το Δ.Σ.
Ανακοίνωση εξέδωσε η ΠΑΕ ΟΦΗ σχετικά με όσα έγιναν εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου στους Ζωσιμάδες! Το Δ.Σ. της ΠΑΕ απειλεί να παραιτηθεί σύσσωμο εντός 15 ημερών αν δεν ικανοποιηθούν κάποιες απαιτήσεις...
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος jonathan

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ-Οφη
« Απάντηση #549 στις: Τρι 11 Ιαν 2011 22:26 »
ΡΕ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΘΑΜΕΝΟΥΣ...
-12 ΧΕΙΜΕΡΙΑ ΝΑΡΚΗ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΜΑ ΣΤΗΝ Δ ΕΘΝΙΚΗ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΣΙΚΗ ΤΟΥΣ ΘΕΣΗ ΕΞΑΛΛΟΥ.

ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΚΡΥΟ ΤΟΥΣ ΤΣΟΥΖΕΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΕ 5-6 ΧΡΟΝΙΑ.

ΓΚΟΛ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΣΗ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ....