Αποστολέας Θέμα: Πανιώνιος  (Αναγνώστηκε 193230 φορές)

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #350 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 01:28 »
Αυτό θα φανεί φίλε μου. μην πεις ότι δε στο είπα.
όσο για τις ειρωνείες, δε βαριέσαι...
 
(...)
Μα ποιοι είμαστε τέλος πάντων και έχουμε τέτοιες ακτές!
Καληνύχτα σε όλους.
(...)
Εμείς να δεις ακτές που έχουμε στην Ήπειρο!  ;)
Φιλιά!

Γιατί το ειρωνεύεστε το παιδί???

Δε ντρέπεστε???

Κοτζάμ δικηγόρο??? Σε ποιο γραφείο δουλεύεις αγόρι  μου? Στου γκαγκα???...

Το παιδί δε λέει ψέματα. ..
Λέει ότι έχει στο μυαλό του. ..

Δλδ ακτές.  Παραλίες. ..

Αυτούς μην τους λυπάσαι. ..ωραία θα τη βγάλουν στις παραλίες. ..

Αλί από εμάς που πρέπει να τρέχουμε στα χωριά της Ευρώπης. .. :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #351 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 01:28 »
1. Δεν υπάρχει κανένα μένος και καμία λάσπη. Είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ. Η μόνη λάσπη είναι η παρουσία τύπων σαν τον Γκάγκα στην ομάδα σου.
2. Είμαι απόλυτα πεπεισμένος ότι ο Γκαγκα θα κάνει τα πάντα να μην είναι τόσο "καθαρή" η απόφαση και το ίδιο καταλαβαίνεις εικάζω και εσύ. Απόδειξη: το βρώμικο παρελθόν του.
3. Δεν μου απάντησες σε αυτό:

Παράθεση
advocat,

Έγραψες "Είμαι προετοιμασμένος και για το χειρότερο". Έχουμε και λέμε: 1. Είσαι Πανιώνιος και όχι ΠΑΣ. 2. Χρησιμοποιείς Ά Ενικό. άρα αναφέρεσαι στην ομάδα σου (τον Πανιώνιο) και όχι στον ΠΑΣ.

Σε αυτά.

+

Από που έμαθες πότε βγαίνει η απόφαση από έναν φίλο σου Γιαννιώτη ή ως δικηγόρος; Τα έχεις αναφέρει και τα δυο.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος apnea73

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.605
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #352 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 01:35 »
Απαντώ σε όσα με ρωτούν. Αντέχεις τη διαφορετική άποψη; Αντέχει κάποιον που πιστευει κάτι αλλο από αυτό που πιστεύεις εσύ; Μπορείς να κάνεις διάλογο χωρίς ειρωνείες και προσωπικές επιθέσεις;
Δικηγόρε διάβασε και λίγο τον τίτλο.  Αδειοδότηση ΤΟΥ ΠΑΣ.
ΤΟ τελευταίο κείμενο που έγραψες βάλτο στο θέμα της ομάδας σου.

Εχουμε μπλέξει με επιστήμονες που δεν μπορούν να διαβάσουν.
Να απαντάς αλλού σε παρακαλώ.  Και ναι να αποχωρήσεις. Πήξαμε ξαφνικά με το ενδιαφέρον σας για την ομάδα μας. Και τη  ειρωνεία που την ειδες?  Το θέμα έχει τίτλο.  Όπως γίνεται όλα τα μηνύματα θα μεταφερθούν εκεί που πρέπει. 

Δεν θέλω να κάνω διάλογο με κανέναν.  Και ειλικρινά κουράζομαι να σου απαντάω και είναι η τελευταία φορά που το κάνω.  Στο θέμα αυτό θέλω να μαθαίνω νέα για την αδειοδότηση. Αυτό αφορά όλους τους όμοιους σου. Έγινα κατανοητός?  Και εαν θεωρείς ότι σου γράφω ειρωνεία και προσωπική επίθεση μου είναι αδιάφορο.
....

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #353 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 01:41 »
Μα εσύ δεν επιχειρηματολογείς, εικάζεις. Απόδειξε όσα λες. Πώς να απαντήσω με επιχεριήματα;
Παίδες τι το κουράζουμε Πέμπτη θα φανεί ποιος έχει δίκο και ποιος άδικο. Μέχρι να παγώσει ο ήλιος να μιλάμε, δε θα σας πείσω οπότε γιατί να χαλάμε τις καρδιές μας; Ζέστες έχει, ας χαλαρώσουμε.
Για το χέρι δεν το ισχυρίζομαι εγώ αλλά ο κανονισμός της ΦΙΦΑ.
Handling the ball involves a deliberate act of a player making contact with
the ball with his hand or arm. The referee must take the following into
consideration:
the movement of the hand towards the ball (not the ball towards the hand)
• the distance between the opponent and the ball (unexpected ball)
• the position of the hand does not necessarily mean that there is an
infringement
• touching the ball with an object held in the hand (clothing, shinguard, etc.)
counts as an infringement
• hitting the ball with a thrown object (boot, shinguard, etc.) counts as an
infringement
http://www.fifa.com/mm/document/affederation/generic/81/42/36/lawsofthegame_2011_12_en.pdf σελ 113/115
θυμίστε μου λίγο.. το χέρι κινήθηκε προς τη μπάλα ή μήπως το ανάποδο; και από τι απόσταση;
ευχαριστώ

ΥΓ Με την ιδιότητά μου ως διηγόρος το έμαθα από Γιαννώτη, δεν είπα από φίλο μου..
1. Διώξατε τον Μπεο μετά από τόσα χρόνια και μπράβο σας και τώρα έχετε στις τάξεις σας Γκάγκα και Δάρρα και πολλοί υπερηφανεύεστε για αυτό.
2. Αν θυμάσαι κάποτε υπήρχε ένας Κούγιας Πρόεδρος του ΠΑΣ και ξέρεις πως έφυγε.
3. Είναι γελοίο να ισχύριζεσαι ότι το χέρι του Μπακάσετα ήταν ακούσιο. Θέμα κανονισμών ποδοσφαίρου.
4. Κάνατε στο σκατό σας παξιμάδι τόσα χρόνια και πέρυσι δεν παρουσίασατε καν φάκελο; Φοβερή πρόοδος; Και συνέπεσε με την άφιξη του Γκαγκα στην ομάδα σου; Πως νιώθεις για αυτό αλήθεια; Περήφανος Γιατί όλοι οι οπαδοί της ομάδας σου δεν παραδέχονται το ρόλο αυτού του ανθρώπου; Και επίσης επείδη είχες έναν Ο.Κ. φάκελο σε κόψανε στην Πρωτοβάθμια; Για αυτό ο Δημητριού απορεί πως πήρες άδεια;
5. Οποιασδήποτε ομάδας φίλαθλος (ΠΛΗΝ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ), υποψιάζονται την παρουσία Γκαγκα στην ομάδα σου. Αν θέλεις να εθελοτυφλείς και να ζεις με παραισθήσεις είναι δικαιώμα σου.

Υ.Γ. Από που τελικά έμαθες ότι η απόφαση θα βγει στις 9/6 από έναν Γιαννιώτη φίλο σου ή λόγω της ιδιότητας σου ως δικηγόρου; Γιατί τα ανέφερες και τα δύο και τα μπερδευτήκαμε!





Υπάρχει μένος από διάφορα που έχω διαβασει εδώ μέσα και αλλού. Λασπη όταν λέτε χωρίς αποδείξεις ότι τα μαγερεύουμε, μωρέ έχετε ρελαθεί; Κοτζάμ ΟΥΕΦΑ θ ασχοληθει να ξελασπώσει εμάς; ποιοι είμαστε τέλος πάντων; τόσο γαμάτοι; εντάξει είμαστε αλλά τόσο; το ότι έχει εμπειρία ως παράγων σου πέρασε από το μυαλό; να υποθέσω ότι πιστεύεις πως το ευρωπαικο το 2004 η εθνικη το πηρε βρώμικα λόγω γκαγκατση; δεν το πανηγύρισες; προσωπικα γραμμενο τον έχω η ομάδα μου είναι πάνω από κάθε πρόσωπο. όταν έγραφα ειμαι προετοιμασμένος για το χειρότερο αφορούσε τόσο εσάς όσο κι εμάς.
1. Δεν υπάρχει κανένα μένος και καμία λάσπη. Είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ. Η μόνη λάσπη είναι η παρουσία τύπων σαν τον Γκάγκα στην ομάδα σου.
2. Είμαι απόλυτα πεπεισμένος ότι ο Γκαγκα θα κάνει τα πάντα να μην είναι τόσο "καθαρή" η απόφαση και το ίδιο καταλαβαίνεις εικάζω και εσύ. Απόδειξη: το βρώμικο παρελθόν του.
3. Δεν μου απάντησες σε αυτό:

Παράθεση
advocat,

Έγραψες "Είμαι προετοιμασμένος και για το χειρότερο". Έχουμε και λέμε: 1. Είσαι Πανιώνιος και όχι ΠΑΣ. 2. Χρησιμοποιείς Ά Ενικό. άρα αναφέρεσαι στην ομάδα σου (τον Πανιώνιο) και όχι στον ΠΑΣ.

Σε αυτά.

+

Από που έμαθες πότε βγαίνει η απόφαση από έναν φίλο σου Γιαννιώτη ή ως δικηγόρος; Τα έχεις αναφέρει και τα δυο.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 07 Ιούν 2016 11:24 από ΛΟΚΟ »

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #354 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 01:44 »
ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ και όχι εικασίες είναι τα πεπραγμένα του εν λόγω "κυρίου" τόσα χρόνια στο ποδόσφαιρο. Άρα όχι και τόσο καθαρός ο ρόλος του. Το αποδέχονται όλοι πλην γαύρων και Πανιωνίων.

Υ.Γ. Και τα υπόλοιπα που σου παρέθεσα μια χαρά επιχειραματολογούσα. Και για τον Γκαγκα, και για τον Κουγια, και τον φακελο σας, και για την Πρωτοβάθμια, και για τον Δημητρίου.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #355 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 01:45 »
για την αδειοδότηση πρωτοέγραψα κι εγώ.
9/6/2016 απόφαση.
μετά βάλτε τα με όποιον νομίζετε....
αν δεν πάνε τα πράγματα όπως σας τα παρουσιάζουν.
καληνύχτα, έχουμε σοβαρότερα προβλήματα όλοι μας
quote author=apnea73 link=topic=4422.msg138982#msg138982 date=1465252524]
Απαντώ σε όσα με ρωτούν. Αντέχεις τη διαφορετική άποψη; Αντέχει κάποιον που πιστευει κάτι αλλο από αυτό που πιστεύεις εσύ; Μπορείς να κάνεις διάλογο χωρίς ειρωνείες και προσωπικές επιθέσεις;
Δικηγόρε διάβασε και λίγο τον τίτλο.  Αδειοδότηση ΤΟΥ ΠΑΣ.
ΤΟ τελευταίο κείμενο που έγραψες βάλτο στο θέμα της ομάδας σου.

Εχουμε μπλέξει με επιστήμονες που δεν μπορούν να διαβάσουν.
Να απαντάς αλλού σε παρακαλώ.  Και ναι να αποχωρήσεις. Πήξαμε ξαφνικά με το ενδιαφέρον σας για την ομάδα μας. Και τη  ειρωνεία που την ειδες?  Το θέμα έχει τίτλο.  Όπως γίνεται όλα τα μηνύματα θα μεταφερθούν εκεί που πρέπει. 

Δεν θέλω να κάνω διάλογο με κανέναν.  Και ειλικρινά κουράζομαι να σου απαντάω και είναι η τελευταία φορά που το κάνω.  Στο θέμα αυτό θέλω να μαθαίνω νέα για την αδειοδότηση. Αυτό αφορά όλους τους όμοιους σου. Έγινα κατανοητός?  Και εαν θεωρείς ότι σου γράφω ειρωνεία και προσωπική επίθεση μου είναι αδιάφορο.
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #356 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 01:48 »
Υπάρχει και η άλλη πλευρά του νομίσματος.....να μην είναι τα πράγματα όπως σας τα παρουσιάζουν για τον φάκελο της ομάδας σου και να έχεις πιστέψει σε ψέμματα. Σαν δικηγόρος θα έπρεπε να την είχες σκέφτει, σαν οπαδός όχι.

Υ.Γ. Υπάρχει και κάποιος Έλληνας μέσα στην ΟΥΕΦΑ. Αν μπορεί κάτι θα κάνει......
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #357 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 01:49 »
Φυσικά και την εχω σκεφτεί βγει στο είπα οτι η βαθμολογία ανεξάρτητα απο τ ποιος θα παίξει ευρωπη δεν ξεγράφει β
Υπάρχει και η άλλη πλευρά του νομίσματος.....να μην είναι τα πράγματα όπως σας τα παρουσιάζουν για τον φάκελο της ομάδας σου. Σαν δικηγόρος θα έπρεπε να την είχες σκέφτει, σαν οπαδός όχι.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #358 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 01:50 »
Μάλλον ο Γκαγκάτσης είναι το καλύτερο παιδί.Στην ΕΠΟ όλα είναι πεντακάθαρα.Στο ποδόσφαιρο το ίδιο.Ζούμε στην χώρα που πάνω από όλα είναι οι νόμοι.

Παράθεση
Ο κ. Γκαγκάτσης ισχυροποιήθηκε με την κατάκτηση του Euro 2004 από την εθνική ομάδα, παρά τα «γιούχα» με τα οποία τον υποδέχθηκε μερίδα οπαδών στο Καλλιμάρμαρο.

Παράθεση
Σε θέματα διαφάνειας πάντως δεν τα πήγε το ίδιο καλά. H εμπλοκή ελλήνων παραγόντων στο σκάνδαλο των στημένων παιχνιδιών το οποίο ήρθε στην επιφάνεια με την υπόθεση του κατάδικου γερμανού διαιτητή Ρόμπερτ Χόιτσερ παραδόθηκε «βιαστικά» στην Ποινική Δικαιοσύνη χωρίς να προηγηθεί στοιχειώδης έρευνα από την ΕΠΟ, κίνηση η οποία δεν έγινε καν για την υπόθεση του αγώνα Πανιώνιος - Ντιναμό Τιφλίδας με τον οποίο ασχολείται ακόμη η UEFA.
Παράθεση
Και σαν να μην έφθαναν οι οικονομικοί πονοκέφαλοι, ήρθε η Ποινική Δικαιοσύνη να θέσει υπό αμφισβήτηση τη δυνατότητα της διοίκησης Γκαγκάτση να κυβερνάει το ποδόσφαιρο. Με αφορμή τα έργα στον Αγιο Κοσμά, στη Φλώρινα και στο γήπεδο της Ξάνθης που χρηματοδοτήθηκαν μέσω της ΕΠΟ, η εισαγγελέας κυρία Μαρία Σκεπαρνιά άσκησε ποινική δίωξη εναντίον του κ. Γκαγκάτση, του κ. Οικονομίδη, των δύο αντιπροέδρων κκ. Βασίλη Χατζηαποστόλου και Σταθόπουλου και του ταμία κ. Γιώργου Γκιρτζίκη, για απιστία εις βάρος του Δημοσίου, συνέργεια, συναυτουργία, πλαστογραφία και παρατυπίες στην κατασκευή των έργων. Το ωραίο στην υπόθεση είναι ότι το προεδρείο της ΕΠΟ κατηγορείται για πλαστογραφία έπειτα από κατάθεση του πρώην προέδρου της ΕΠΑΕ και α' αντιπροέδρου της ΕΠΟ κ. Θανάση Κανελλόπουλου ότι πλαστογράφησαν την υπογραφή του.
http://www.tovima.gr/relatedarticles/article/?aid=174337

Που να ήξεραν τότε για αυτό το διάμαντι....Να μην βάλω όλο το άρθρο που αναφέρει τα ανδραγαθήματα του διαμαντιού....

Μπόνους για το διαμάντι
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 07 Ιούν 2016 01:55 από fon7 »

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #359 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 01:54 »
Υπάρχει και η άλλη πλευρά του νομίσματος.....να μην είναι τα πράγματα όπως σας τα παρουσιάζουν για τον φάκελο της ομάδας σου και να έχεις πιστέψει σε ψέμματα. Σαν δικηγόρος θα έπρεπε να την είχες σκέφτει, σαν οπαδός όχι.

Υ.Γ. Υπάρχει και κάποιος Έλληνας μέσα στην ΟΥΕΦΑ. Αν μπορεί κάτι θα κάνει......

Αααα θα σας μαλώσω...

Τι δεν καταλαβαίνετε???

Τι να σκεφτεί??? (Λέμε τώρα)...

Αυτό είναι το παραλία τώρα. ..
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος Tsimendos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.514
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #360 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 02:20 »
Μας τα έχετε ζαλίσει με την ωραία μπάλα που έπεσε ο νιονιος. Η ωραία μπάλα είναι οι δύο βαθμοί διάφορα.  Δηλαδή μια νίκη δική σου και μία ισοπαλία δική μου στο 90. Και εμείς δεν είχαμε άδεια αλλά και κανένα δανεικό. Τώρα για τις πληροφορίες του Γιαννιώτη είναι όσο σοβαρές είναι και των δημοσιογραφων. Τον γάιδαρο τον φάγαμε, η ουρά έμεινε για 4η χρόνια (χωρίς αδεια).

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #361 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 03:18 »
Δεν μπορεί κάποιος να μου λέει περί καθαρότητας και αξιοπρέπειας σε φακέλους κτλ και δίπλα να υπάρχει το όνομα Γκαγκάτσης.Δεν γίνεται.Αν είναι να κοροιδευόμαστε μεταξύ μας οκ.Κανένα πρόβλημα.
Όσο για τα οικονομικά που φτιάχτηκαν γελάει ο κόσμος.Έναν λογιστή να πάρεις να σου αναλύσει,καταλαβαίνεις.Για αυτό λέμε δεν γίνεται να είναι όλα οκ.Χρειάζονται τεράστια ποσά που δεν υπάρχουν όσα παξιμάδια και να κάνεις.
Αν λοιπόν πρωτοβάθμια έλειπε μια υπογραφή τότε δεν μπορείς να την βάλεις δευτεροβάθμια.Αυτός είναι ο νόμος.Με αυτόν τον νόμο κόπηκε ο ΠΑΣ στο παρελθόν.Θέλουμε να ισχύσει ο νόμος για όλους.Τέλος.Έτυχε να είναι ο Πανιώνιος τώρα.Ας ήταν και η Καρδιτσομαγούλα.Πήγαμε στο ΚΑΣ-ΤΑΣ και κοπήκαμε.Τίποτα δεν γίνεται δεκτό μετά τις 31/3.Έχεις ένα χρόνο να είσαι έτοιμος.Όπως λέτε εδώ είχατε πάνω από ένα χρόνο για να είστε έτοιμοι.Καμιά δικαιολογία λοιπόν.Μεταξύ μας τώρα δεν νομίζω να ήταν μόνο μια υπογραφή.Τα ξέχασα κτλ ο νόμος δεν τα αναγνωρίζει.Φαντάζομαι ο δικηγόρος θα το ξέρει αυτό.Α και κάτι ακόμα.Κάτι τέτοιες υπογραφές είχε ξεχάσει και ο Χβ.Κόπηκε όπως έπρεπε για αυτό.Καλά έκαναν.Το ίδιο πρέπει να γίνει και τώρα όμως.Είναι νόμος.

Αποσυνδεδεμένος Dristatiumna

  • OtherFans
  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #362 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 07:53 »
Μπορώ να δεχτώ την απίστευτη εμπάθεια και μένος σας προς τον Πανιώνιο, που προφανώς δημιουργήθηκε το '84 (αν και εγώ θα τα είχα με αυτούς που πουλήθηκαν, τους περήφανους ηπειρώτες παίχτες σας δηλαδή, και όχι με αυτόν που αγόρασε).
Οι προσωπικές επιθέσεις και ειρωνείες όμως, προς έναν άνθρωπο που απλά υποστηρίζει άλλη ομάδα και είναι ευγενέστατος από την πρώτη στιγμή που μπήκε στο φόρουμ σας, δείχνουν πολλά πράγματα. Καταλαβαίνω από ποιες ψυχολογικές διεργασίες πηγάζουν (χαχα ναι και εγώ λόγω ιδιότητας αυτό), αλλά δεν παύουν να δείχνουν μια κουλτούρα η οποία δεν σας τιμά.


Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #363 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 08:11 »
Μπορώ να δεχτώ την απίστευτη εμπάθεια και μένος σας προς τον Πανιώνιο, που προφανώς δημιουργήθηκε το '84 (αν και εγώ θα τα είχα με αυτούς που πουλήθηκαν, τους περήφανους ηπειρώτες παίχτες σας δηλαδή, και όχι με αυτόν που αγόρασε).
Οι προσωπικές επιθέσεις και ειρωνείες όμως, προς έναν άνθρωπο που απλά υποστηρίζει άλλη ομάδα και είναι ευγενέστατος από την πρώτη στιγμή που μπήκε στο φόρουμ σας, δείχνουν πολλά πράγματα. Καταλαβαίνω από ποιες ψυχολογικές διεργασίες πηγάζουν (χαχα ναι και εγώ λόγω ιδιότητας αυτό), αλλά δεν παύουν να δείχνουν μια κουλτούρα η οποία δεν σας τιμά.
Πόρισμα ψυχιάτρου?  :P

Τί έγινε, ρε παιδαράδες της πλατείας με την παροιμιώδη κουλτούρα,
και μας συμπαθήσατε έτσι ξαφνικά?
Δεν πάτε πουθενά αλλού να παίξετε?
Άσε τώρα...  :stop:

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #364 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 09:14 »
Ωρε!!
Τρεις σελίδες ανακυκλωνοντας τα ίδια και τα ίδια.
Βαριέμαι ειλικρινά να διαβάσω.


The participants will be listed here when confirmed ahead of the 2016/17 season.


http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2017/accesslist/listofparticipants/index.html

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #365 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 09:17 »
Αγαπητέ μου αν έστελναν τους φακέλους σην ΟΥΕΦΑ πώς θα πουλούσαν χάντρες και καθρεφτάκια οι πρόεδροι στους ιθαγενείς; Καλη ωρα!
Όλοι μα όλοι οι Πανιώνιοι λέμε το εξής απλό απο την αρχή: να ανοίξουν οι Φάκελοι οπών. Αν είμαστε φάουλ και ειναι εντάξει ο ΠΑΣ να Παρί εκείνος ευρωπη και με την ευχή μας κιολας! Αν και μετά απο τόση χολή και λάσπη απο μεγάλη μερίδα οπαδών του.... Εμείς αν την Πέμπτη δεν δικαιωθούμε θα παραδεχτούμε οτι κάναμε λάθος. Εσείς φίλοι του ΠΑΣ αν δικαιωθούμε θα παραδεχτείτε οτι κάνατε λάθος; Οχι! Θα φταίει η ΟΥΕΦΑ! Πρωτάκουστο! Θα φταίει ο γκαγκατσης θα φταίει το κατεστημένο - αυτο ντε που εχει δώσει τίτλους κ τίτλους στον Πανιώνιο ντε - αλλα προς θεού δε θα φταίει ο Χριστοβασίλης! Ξυπνάτε μωρέ. Λες και δεν ξέρετε πώς ειναι να προσπαθούν παράγοντες να μας ταΐζουν σανό. Αλλα έτσι ειναι, ίδιον του έλληνα πάντα οι άλλοι φταίνε ποτέ εμείς! [quote  author=David gilmour link=topic=4422.msg138995#msg138995 date=1465258015]
Η πέμπτη θέση είχε εξασφαλιστεί δύο αγωνιστικές πριν με το 3-1 με τον Παοκ,στα δύο τελευταία παιχνίδια κατέβηκαν για πλάκα,άρα οι δύο βαθμοί είναι σχετικό.
Οι πληροφορίες που λέει ο καθένας είναι ράδιο αρβύλα.Δεν υπάρχει διαρροή απο πουθενά.Η εταιρία Delloite ελέγξε αν υπάρχουν ρυθμίσμένα χρέη εφορία ίκα,παιχτες ,αν υπάρχει εγγυητική (τσακίρης).Στον Πανιώνιο δηλώνουν  ότι είναι όλα οκ,και ότι στη  πρωτοβάθμια ήταν τυπικά τα στοιχεία απόρριψης (έλειπε ένα γνήσιο υπογραφής)
Αυτό με την ουέφα είναι καραγκιοζιλίκι.
Γιατί δεν στέλνουν τους φακέλους στην ουέφα κατευθείαν κάθε χρόνο, και αναγκάζονται οι ομάδες να  κάνουν καταγγελίες ,ουσιαστικά αχρηστέυοντας την επο και παίρνοντας τον ρόλο του ρουφιάνου?
Με την άδεια ασχολούνται από πολύ καιρό και πέρυσι θα μπορούσαν να καταθέσουν φάκελο αλλά θα απορριπτόταν 100% γιατί υπήρχε άνοιγμα μεγάλο ακόμα.

Κανένας πανιώνιος δε συμπαθεί τον γκαγκάτση,υπάλληλος είναι,ο δάρας ήταν αθλητής και γιατρός του ολυμπιακού,τα τελευταία χρόνια ήταν γιατρός στον πανιώνιο και μπήκε στην διοίκηση.Δεν είναι αντιπαθητικός σαν τον γκαγκάτση ούτε και συμπαθητικός αλλά νοιάζεται για την ομάδα και δεν είναι φερέφωνο όπως προηγούμενη διοίκηση.
Επειδή έχω παρακολουθήσει τα γραφόμενα στο φόρουμ η εμπάθεια για τον πανιώνιο είναι κάτι πολύ βαθειά ριζωμένο και πάντα ο πανιώνιος θα έχει το ρόλο του εχθρού
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΜΟΝΤΕΖ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 860
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #366 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 09:18 »
Εδώ συμβαίνουν απίστευτα πράγματα.Άτομα που παρουσιάζονται ως δικηγόροι αρχικά αναφέρουν ότι συμπαθούν τον ΠΑΣ και μετά αποδεικνύεται ότι είναι οπαδοί του αιώνιου και φανατικοί μάλιστα.Στο καπάκι μπαίνουν οι γνωστοί Gilmour και λοιποί για να υποστηρίξουν τον φίλο τους που έχει το γραφείο του προπάππου του που ιδρύθηκε το 1890 και αντέχει ακόμα παρά τον αδυσώπητο ανταγωνισμό.Οι αιώνιοι έχουν φτάσει πια σε απίστευτα σημεία παράκρουσης.Να υπενθυμίσω ότι στο FORUM οι οπαδοί του ΠΑΣ συζητάμε για την ομάδα μας και μέσα στο άγχος μας δεν έχουμε καμία όρεξη να ακούμε τον κάθε προκλητικό και κομπλεξικό.Λίγο υπομονή ακόμα.Όπως έγινε γνωστό μόλις πριν λίγο αύριο συνεδριάζει η επιτροπή της UEFA για τον αιώνιο.Οπότε ες αύριον  τα σπουδαία.

Αποσυνδεδεμένος apnea73

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.605
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #367 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 09:19 »
Όπως είπα ήρθαν όλοι οι επιστήμονες, και γράφουν άσχετα σε ένα θέμα με τίτλο "ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2016". Το γράφω αυτό και λένε ότι τους κάνω προσωπικές επιθέσεις και ότι τους ειρωνεύομαι.

Μάλιστα. Ας κάνουν τον κόπο να διαβάσουν καλύτερα τα μηνύματά μου, και θα διαπιστώσουν ότι λένε ως συνήθως μ@λ@κίες.

Αναφερόμενος μάλιστα στον επιστήμονα δικηγόρο, του αναφέρω για το τελευταίο post (και όχι για το πρώτο του, που λέει την ημερομηνία που όπως ο ίδιος αναφέρει θα βγει η όποια απόφαση). Ένα post που είναι, όπως και τα υπόλοιπα, που κάνουν οι όμοιοί του, εντελώς άσχετα με το θέμα. Ρε π@π@ρες αφού είσαστε επιστήμονες όπως λέτε (έχουμε και ψυχίατρο (μάλλον) όπως αναφέρει ο ίδιος, ο οποίος απο γραφόμενα σε post κάνει και διάγνωση :takataka: :takataka: :takataka: :takataka: :takataka: :takataka:) βάλτε τα στην κατηγορία "Άλλες ομάδες". Τι δεν καταλαβαίνετε δηλαδή? θέλετε να σας κάνουμε και επιστημονική ανάλυση?

....

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #368 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 09:39 »
Dick, εξακολουθείς να γράφεις για τον Χριστοβασίλη, ότι δηλαδή θα φταίει, ενώ φέτος ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΟΣ στις υποχρεώσεις του.
Όταν έκανε τις παπαριές του, τον κράζαμε ΟΛΟΙ, όχι μόνο εδώ, στο γήπεδο φίλε.
Μίλησε κανείς για εμπάθεια?...  8)

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #369 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 09:40 »
Εξακολουθείτε να μην απαντάτε στο τι θα κάνετε αν δικαιωθούμε. Η εμπάθεια φαίνεται απο to Dick
Dick, εξακολουθείς να γράφεις για τον Χριστοβασίλη, ότι δηλαδή θα φταίει, ενώ φέτος ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΟΣ στις υποχρεώσεις του.
Όταν έκανε τις παπαριές του, τον κράζαμε ΟΛΟΙ, όχι μόνο εδώ, στο γήπεδο φίλε.
Μίλησε κανείς για εμπάθεια?...  8)

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #370 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 09:47 »
Δεν γουστάρουμε Γκαγκάτση αλλά μπαίνουμε σε φόρουμ του ΠΑΣ και λέμε για αξιοπρέπεια και δικαιοσύνη κτλ.Λες και δεν ξέρουμε τι και πως.Ο γαυροΔάρας δεν μας πειράζει.Όπως και οι γαυροδανεικοί αλλά βγάζουν χολή και μένος οι γιαννιώτες.
Επειδή δεν ξέρετε λοιπόν ο Χβ έχει ακούσει ουκ ολίγα εδώ μέσα.Οπότε την καραμέλα ότι μας φταίνε άλλοι να την πείτε πουθενά αλλού.Αυτό που ζητάμε διαχρονικά,όπως και τώρα,είναι να τηρηθούν οι νόμοι για όλους.Ισονομία.

ΥΓ:Από ποιο φόρουμ του Πανιωνίου μας ήρθατε;

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΜΟΝΤΕΖ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 860
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #371 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 09:50 »
Σαν τι θες να κάνουμε αν δικαιωθείτε:Ας βγάλει ευχαριστήρια ανακοίνωση ο Βαγγέλας για το παράρτημα.Κατά τα άλλα το ότι σας έχει ασκηθεί δίωξη για τα στημένα μαζί με άλλα 4 παραρτήματα(Ξάνθη,Λεβαδειακός,Βέροια,Ηρακλής),είναι και αυτό κομμάτι της εξυγίανσης;Kαι μια συμβουλή φίλε μου.Πριν παραδώσεις μαθήματα ευπρέπειας να έχεις το θάρρος να παραδέχεσαι από την αρχή ποια ομάδα υποστηρίζεις.Βέβαια σε καταλαβαίνω.Όσοι κρύβουν τι ομάδα υποστηρίζουν μάλλον ντρέπονται για αυτήν.

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #372 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 09:58 »
Σαν τι θες να κάνουμε αν δικαιωθείτε:Ας βγάλει ευχαριστήρια ανακοίνωση ο Βαγγέλας για το παράρτημα.Κατά τα άλλα το ότι σας έχει ασκηθεί δίωξη για τα στημένα μαζί με άλλα 4 παραρτήματα(Ξάνθη,Λεβαδειακός,Βέροια,Ηρακλής),είναι και αυτό κομμάτι της εξυγίανσης;Kαι μια συμβουλή φίλε μου.Πριν παραδώσεις μαθήματα ευπρέπειας να έχεις το θάρρος να παραδέχεσαι από την αρχή ποια ομάδα υποστηρίζεις.Βέβαια σε καταλαβαίνω.Όσοι κρύβουν τι ομάδα υποστηρίζουν μάλλον ντρέπονται για αυτήν.
Ασκήθηκε διωξη για παιχνίδι που κερδίσαμε κ στο οποίο ο Εργοτελης πήρε πέναλτι με τον παίχτη του να πέφτει πάνω στο δικό μας και μάλιστα ερχόμενος απο πίσω. Οσο για το οτι δεν είπα απο την αρχή Φωστήρα μου τι ομάδα ειμαι το έκανα γιατί θα εστιάζετε στο τι ειμαι κι οχι τι λέω. Όπως κάνετε τωρα. Επισης αποδεικνύετε οτι αν δικαιωθούμε θα θεωρείτε ουι ειναι κι η ΟΥΕΦΑ στο κόλπο! Ποσο γελοίο!

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #373 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 10:01 »
Εξακολουθείτε να μην απαντάτε στο τι θα κάνετε αν δικαιωθούμε.

Ανταπαντώ με ερωτήσεις:
Εσείς τι θα κάνετε αν ο ΠΑΣ δικαιωθεί; Θα παραδεχτείτε επιτέλους τη βρώμα που σας κατακλύζει;
Θα στεναχωρεθείτε που θέσατε σε ταλαιπωρία μια καθαρή ομάδα που δικαιούται να παίξει ΟΥΕΦΑ, η οποία δεν μπορεί να κάνει προγραμματισμό ακόμα και που θα μπορούσε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από την τελευταία θέση που πήρατε στα πλειοφ (μην πω και για τα διαφυγόντα κέρδη);

Υ.Γ. γελάω με το ότι παραθέτεις τον κανονισμό λες και δεν τον ξέρουμε. Δηλαδή ο Μπακασέτας δεν κούνησε το χέρι του; Πάντα παίζει σαν τον Εσταυρωμένο; Αν αυτό είναι σαν τα υπόλοιπα επιχειρηματα σου τότε άστο καλύτερα. Δεν τόχεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 07 Ιούν 2016 10:05 από my8os »

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΜΟΝΤΕΖ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 860
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #374 στις: Τρι 07 Ιούν 2016 10:07 »
Το τι έγινε στο ματς δεν με ενδιαφέρει.Και δεν είναι η πρώτη φορά που η αθλητική δικαιοσύνη ασχολείται μαζί σας.Όχι λοιπόν μαθήματα ευπρέπειας από εσάς.Το παιχνίδι Πανώνιος-Δυναμό Τυφλίδας 5-2 σου λέει κάτι;Θυμάσαι τι έλεγαν τότε τα στελέχη της UEFA για αυτό το ματς;Για αυτό θέλετε να βγείτε Ευρώπη;Για να στήνετε τα ματς σε Ευρωπαικό επίπεδο;