Αποστολέας Θέμα: Πανιώνιος  (Αναγνώστηκε 193332 φορές)

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #600 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 10:09 »
Ακομα και τωρα στη στιγμή της χαράς σας δείχνετε το κόμπλεξ σας. Ετεροπροσδιοριζεστε. Απο την αρχή που μπήκα εδώ είπα οτι έρχομαι εν Ειρήνη κι οτι συμπαθώ τον πας. Τι εισέπραξα; Ειρωνεία και ύβρεις. Οχετός. Οχι απο όλους φυσικά, το εχω ξαναπεί. Επίσης είπα οτι αν το δίκαιο ειναι με το μέρος σας να πάτε εσείς ευρωπη. Τωρα για το μπαράζ της Λάρισας, φταίει ο γκόμενος της γυναίκας που αυτή απαταει τον άντρα της ή η γυναίκα πιο πολύ; Καλη επιτυχία. Αν και πολλή χολή βγάλατε δυο μήνες τωρα (χεστηκα για τη διοίκηση για τον κόσμο του Πανιωνίου μιλαω και το σύλλογο ως ιδεα).

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #601 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 10:27 »
Ούτε μια συγγνώμη; Άντε γειααααα!
Ήρθες συγκαλυμμένος, μετά προκλητικός.
Ο σύλλογός σας ως ιδέα έχει προ δεκαετιών ντροπιαστεί από τη διοίκησή σας.
Ντροπή σε σένα και τους ομοίους σου που την στηρίζετε (τη διοίκηση εννοώ).

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.798
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #602 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 10:28 »
Ακομα και τωρα στη στιγμή της χαράς σας δείχνετε το κόμπλεξ σας. Ετεροπροσδιοριζεστε. Απο την αρχή που μπήκα εδώ είπα οτι έρχομαι εν Ειρήνη κι οτι συμπαθώ τον πας. Τι εισέπραξα; Ειρωνεία και ύβρεις. Οχετός. Οχι απο όλους φυσικά, το εχω ξαναπεί. Επίσης είπα οτι αν το δίκαιο ειναι με το μέρος σας να πάτε εσείς ευρωπη. Τωρα για το μπαράζ της Λάρισας, φταίει ο γκόμενος της γυναίκας που αυτή απαταει τον άντρα της ή η γυναίκα πιο πολύ; Καλη επιτυχία. Αν και πολλή χολή βγάλατε δυο μήνες τωρα (χεστηκα για τη διοίκηση για τον κόσμο του Πανιωνίου μιλαω και το σύλλογο ως ιδεα).

Τέτοιο κόμπλεξ δεν έβγαλε ούτε ο Φωτάκης ο Κουβέλης όταν τα έσπασε με τον Τσίπρα και έφτιαξε το μπουρδέλο τη ΡΗΜΑΔ.

Το ποιος βγάζει κόμπλεξ δικηγόρε φάινεται από αυτά που γράφεις; Είναι αυτός που ήταν κρυμμένος 2 μήνες και εμφανίστηκε 2 ημέρες πριν την απόφαση στη ΟΥΕΦΑ σε φορουμ αντίπαλης ομάδας.

Είναι αυτός που πάρα του ότι το έλεγαν ότι έχει προβλήματα ο φάκελος του Πανιωνίου (και το έλεγε όλη η ποδοσφαιρική Ελλάδα) αρνούταν να παραδεχθεί την αλήθεια.

Είναι αυτός που ότι όταν του έλεγαν για τον ρόλο του Γκαγκατση σφύριζε αδιάφορα. (επιβεβαίωθηκαν σήμερα ότι σου έγραφα).

Είναι αυτός που αρνείται να δει ότι παραβίασε το νόμο, πήρε παράτυπα ελέω Γκαγκα την άδεια και Ελλάδα και ΑΛΛΟΙΩΝΕΙ το Πρωτάθλημα.

Είναι αυτός που θέλει να ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ την άποψη του! Όπως κάνεις ΕΣΥ!

Υ.Γ.  Διάβασε τα σχόλια των οπαδών της ομάδας σου (αυτών των 30) και μετά να μιλήσεις για κόμπλεξ. Αλλά τι περιμένεις από απο Πανιωνιογαυρους;

Υ.Γ. 2 Τι σου έλεγα; Θυμάσαι; Όλη η ποδοσφαιρική Ελλάδα χάιρεται σήμερα με αυτό που έγινε που βγήκε ο ΠΑΣ και όχι ο Πανιώνιος! Που αποκαταστάθηκε η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ! Που χτυπήθηκε η παράγκα που στήριζει την ομάδα σου! Οι μόνοι λυπάστε είστε εσείς (λογικό) και οι γαύροι; Τυχαίο; Δεν νομίζω!!!!!

Υ.Γ. 3 Αφού ο φάκελος του Πανιώνιου ήταν Ο.Κ. γιατί σε έκοψε η ΟΥΕΦΑ; ΓΙΑ ΤΥΠΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ  ΜΗΠΩΣ; :P :P :P
Πως πήρες παράνομα την άδεια στην Ελλάδα; Λόγω Γκαγκα και λαμογιάς; Τελικά η ΟΥΕΦΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Ή ΟΧΙ; Για 4η φόρα το κάνει. Στο λέγαμε και απαντούσες " ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ! ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ! ΟΤΙ ΓΡΑΨΩ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΤΕ" Δεν μας άκουγες!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #603 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 10:39 »
Ουδέποτε θέλησα να επιβάλω την άποψή μου. Προσπαθούσα πάντα να κάνω πολιτισμένο διάλογο με ευγένεια, παρά το γεγονός ότι δεχόμουν ύβρεις και απαξίωση από πολλούς. Θέλω να μου πεις πού εξέφρασα τη βεβαιότητα ότι έχουμε δίκιο κι ότι θα δικαιωθούμε εμείς... Δεν το έχω γράψει πουθενά. Ανάτρεξε σε όσα μηνύματά μου δεν έχετε σβήσει και θα δεις ότι έχω δίκιο. Δεν αναφέρομαι στις "κοκορομαχίες"¨τύπου κοιτάτε μην σας κοπούν τα γέλια γιατί φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις ότι αυτά λέγονται κι από τις 2 πλευρές σε στιγμές έντασης αλλά δε συνιστούν βεβαιότητα για την έκβαση, όπως επίσης πάλι ελπίζω ότι καταλαβαίνεις.
Οι λόγοι της απόρριψης αναφέρονται στο gazzeta:

Παραθέτω:
"Συγκεκριμένα η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία δεν αναγνωρίζει ότι ο Πανιώνιος έδωσε 61.000 ευρώ στην Σοσό για τον Βάτσλαβ Σβέρκος ο οποίος είχε αγωνιστεί για έξι μήνες την σεζόν 2010-2011.

Επίσης, η UEFA θεωρεί παράνομη την παραχώρηση χρημάτων στους ποδοσφαιριστές μέσω των δικηγόρων (δεν αναγνωρίζει ότι οι δικηγόρου έχουν λάβει τα δεδουλευμένα).

Τέλος, και το σημαντικότερο είναι το άρθρο 106. Η UEFA δεν το αναγνωρίζει ακόμα και αν είναι για τον Ερασιτέχνη, αφού θεωρεί ότι η ΠΑΕ προστατεύεται με το άρθρο αυτό."

Οι λόγοι αυτοί δημιουργούν ερωτηματικά. Και εξηγούμαι: Δηλαδή δώσαμε τα λεφτά στη Σοσό ή δεν τα δώσαμε; Αν τα δώσαμε, τα δώσαμε μετά τις 31/3 και γι αυτο δεν το δέχεται;
Γιατί ειναι παράνομη η πληρωμή στους δικηγόρους; Δεν ειναι πληρεξούσιοι, αντίκλητοι και δεκτικοί καταβολής; Αν ειναι, κακώς δε γίνεται δεκτό κατα τη γνώμη μου. Αν δεν ειναι και πληρώθηκαν σε αυτούς ειναι σφάλμα της διοίκησης. Τυπικός λόγος μεν ασκών ουσιαστική επιρροή δε..
Και τέλος γιατί δεν αναγνωρίζεται η διαδικασία εξυγίανσης; Αυτή δεν ειναι το ζητούμενο για το FFP; Πού θέλω να καταλήξω; Ότι μπορεί σύμφωνα με την UEFA να μην είμαστε σωστοί, αλλά άλλο αυτό και άλλο λαμογιά φίλε μου! Γιατί αν με αυτό το σκεπτικό απόρριψης κάναμε λαμογιά, τότε κι εσείς το 2013 πήγατε να κάνετε λαμογιά! Μια και επικαλείστε πανομοιότυπες περιπτώσεις. Σκέψου το λίγο και θα δεις ότι δεν έχω άδικο.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.048
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #604 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 10:44 »
Δεν είναι χολή.Είναι η πραγματικότητα.Του τι έχει γίνει η ομάδα σου εδώ και δεκαετίες.Ευθύνη έχετε εσείς οι πανιώνιοι.Όσο ανέχεστε και βοηθάτε αυτήν την κατάσταση,αυτά θα ακούτε.Ο περήφανος δρόμος είναι δύσκολος και περνάει και από χαμηλές κατηγορίες.Το είδαν πρόσφατα εκεί κάτω στο Ηράκλειο....Ας ελπίσουμε να έβαλαν μυαλό....Να δούμε εσείς πότε....

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #605 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 10:46 »
Αλέξανδρε αγόρι μου (advokat1890)   την καλημέρα μου

Ειναι υπεροχη μερα για μας, για να μας την χαλάσεις.

Αντε γειά που λεει κι ο φιλαράκος σας  :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος Achilleas

  • S.A.
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 856
  • ΟΧΛΟΣ
    • Προφίλ
    • ΠΑΣ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #606 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 10:48 »
Advo, σε καταλαβαίνω φίλε μου. Been there done that που λεν και στο χωριο μου. Καλά κουράγια!

Πρόεδρε είσαι μικρός!

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #607 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 10:48 »
Στο κλουβι σου μεγαλε τα λογια ειναι περιττα
Δεν ξανακανουμε δικαστηριο παλι , ΕΧΑΣΕΣ ΟΡΙΣΤΙΚΑ
Δεν υπαρχει εξυγιανση στην ομαδα σου αυτο σου λεμε τοσο καιρο και δεν το καταλαβαινεις
Εισαι για το τοπικο με αυτα που χρωστας και να λες ευχαριστω στα ντοπια λαμογια που σε κρατανε Α και σου δινουνε δικαιωμα μεταγγραφων
Αμα θες συνεχισε ετσι γιατι απο καποιους εχεις να φας πολυ γαμωσταυριδι απο σημερα


 :pas: :joker: :pashat:


Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #608 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 10:55 »
Φάουλ για έναν moderator να αποκαλύπτει την ταυτότητα μέλους του φόρουμ δημόσια μέσα σε αυτό, δε νομίζεις; Στοχοποίηση φουλ!
Αλήθεια, τι λένε οι κανονισμοί του φόρουμ σας γι' αυτό;

Δε γίνεται έτσι συζήτηση, προφανώς. Χαιρετώ.

Αλέξανδρε αγόρι μου (advokat1890)   την καλημέρα μου

Ειναι υπεροχη μερα για μας, για να μας την χαλάσεις.

Αντε γειά που λεει κι ο φιλαράκος σας  :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.798
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #609 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 10:59 »
Δεν θα σου κάνω ανάλυση σε όλα (ανα και θα έπρεπε), αλλά εφόσον δεν είχες ξεχρέωσει τον Σβερκος εως 31/3 δεν δικαιούσε άδεια ούτε για την Ελλάδα!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #610 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:02 »
Στα λόγια μου έρχεσαι. Άρα δεν υπήρχε λαμογιά, απλά εκπρόθεσμη καταβολή. Όπως η περίπτωσή σας το 2013 (αν θυμάμαι καλά τη χρονιά). Το να λέτε λοιπόν ότι κάναμε λαμογιά εμείς τώρα είναι σαν να λέτε ότι κάνατε κι εσείς λαμογιά τότε, αφού κι εσάς η ΟΥΕΦΑ ανακάλεσε την άδεια. Έτσι δεν είναι; Και το λήγω εδώ γιατί η συζήτηση θα είναι ατέρμονη. Και όπως είπα και πριν αντίο.
Δεν θα σου κάνω ανάλυση σε όλα (ανα και θα έπρεπε), αλλά εφόσον δεν είχες ξεχρέωσει τον Σβερκος εως 31/3 δεν δικαιούσε άδεια ούτε για την Ελλάδα!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.798
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #611 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:05 »
Λαμογιά είναι! Δεν έπρεπε η ΕΠΟ να δεχθεί τη ληθιπρόθεσμη οφειλή! ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ! Τη δέχθηκε κατόπιν άνωθεν πιέσεων!

Μη συγκρίνεις τον ΠΑΣ του τότε με εσάς! Εγώ δεν είχα Γκαγκατση!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #612 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:12 »
Παράθεση
Τέλος, και το σημαντικότερο είναι το άρθρο 106. Η UEFA δεν το αναγνωρίζει ακόμα και αν είναι για τον Ερασιτέχνη, αφού θεωρεί ότι η ΠΑΕ προστατεύεται με το άρθρο αυτό

Παρένθεση: τι εννοούν; τι είναι το άρθρο 106;

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.048
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #613 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:20 »
Βάλτε κανά τσίπουρο στο πιδί να παν τα φαρμάκια κάτω

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #614 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:23 »
Στα λόγια μου έρχεσαι. Άρα δεν υπήρχε λαμογιά, απλά εκπρόθεσμη καταβολή. Όπως η περίπτωσή σας το 2013 (αν θυμάμαι καλά τη χρονιά). Το να λέτε λοιπόν ότι κάναμε λαμογιά εμείς τώρα είναι σαν να λέτε ότι κάνατε κι εσείς λαμογιά τότε, αφού κι εσάς η ΟΥΕΦΑ ανακάλεσε την άδεια. Έτσι δεν είναι; Και το λήγω εδώ γιατί η συζήτηση θα είναι ατέρμονη. Και όπως είπα και πριν αντίο.
Δεν θα σου κάνω ανάλυση σε όλα (ανα και θα έπρεπε), αλλά εφόσον δεν είχες ξεχρέωσει τον Σβερκος εως 31/3 δεν δικαιούσε άδεια ούτε για την Ελλάδα!

Χολή ναι χολή αγαπημένε μου δικηγόρε:

Σαν αυτή που μας ταϊσατε εσείς με πουστιά το 1984
Σαν αυτή που μας ταΪσατε εσείς τι 2001 όταν δώσατε στους άλλους τσάτσους της Ελλάδος το ματς, χωρίς να κερδίζετε φανερά κάτι από αυτό.
Έχετε εξαφανίσει ομάδες και ομάδες. Έχετε καταστρέψει συλλόγους και συλλόγους.
Είμαστε η ποδοσφαιρική συνείδηση της ελληνικής περιφέρειας γι' αυτό δεν μας καταλαβαίνεις. Γιατί ξέρεις μόνο από Γκαγκάτζηδες και Δάρες, απο δανεικούς και από δανεικά και από υπαιξεραισεις σε τράπεζες για να σωθείς.
Στο είπα και στο ξαναλέω στα σοβαρά:
Ο μεγάλος Π.Α.Σ. Γιάννινα, όποτε και αν δημιουργηθεί θα σας γαμήσει. Θα περάσει από πάνω σας. Γιατί αν δεν είχατε τις πλάτες του Π.Ο.Κ. και του αθηναϊκού βρωμερού κατεστημένου της τρισάθλια Ε.Π.Ο. δεν θα είχατε ούτε τη μίση ιστορία από εμάς.
Θα έρθει η στιγμή. Είμαι σίγουρος!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #615 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:26 »
Παράθεση
Και τέλος γιατί δεν αναγνωρίζεται η διαδικασία εξυγίανσης;
Ποια εξυγιανση ρε μαστορα
με 15 δανεικους ή ελευθερους απο τις ακαδημιες των μεγαλων
με συμβολαια μηδενικα λες και παιζανε ολοι για την ψυχη των προγονων τους
με  εκπροθεσμες και καλα πληρωμες
με οικονομικο πλανο βιωσιμοτητας που στηριζοταν στη μεταγραφη του Μπακασετα που δεν εγινε ποτε?
Με τον γκαγκατση ρε? πατε καλα? βγαλατε τον γκαγκατση απο τον ταφο και θελατε και ευρωπη?

αντε γεια
μπες στο μνημονιο της ουεφα τωρα να σ μαθουν αυτοι πως γινεται η εξυγιανση
παρε και κανα τηλ χανουμια και αρειανους να στο εξηγησουν καλυτερα
και τον φιλο σας τον τσατσο παρε ξερει και αυτος

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.048
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #616 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:29 »
Θα ζητήσετε άραγε να ανοίξει ο φάκελος σας;;;Από την διοίκηση σας...Να μάθετε την αλήθεια....
Η διοίκηση της ΠΑΕ Νέος Πανιώνιος σας στέρησε την Ευρώπη.Κανένας άλλος.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.559
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #617 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:32 »
Αφήστε το παιδάκι να βγάλει πόνο και μην απαντάτε σε τίποτα! Απλά αφήστε τον...

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #618 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:34 »
δεν αναγνωρίζει ότι ο Πανιώνιος έδωσε 61.000 ευρώ στην Σοσό για τον Βάτσλαβ Σβέρκος

Όπως λέμε και στα Ευρώπας δηλαδή:
Ψωνίσαταν από σβέρκο  ;)

Δεν είχε σχέση η περίπτωσή μας με τη δική σας, όπως αποδείχτηκε από την τιμωρία σας.
Φάγατε ΚΑΙ επιτήρηση τρίχρονη.

Σ' εμάς δεν αμφισβητούσε τίποτε η απόφαση. Ναι τα είχαμε κάνει, αλλά μετά την 31/3.
Προσδοκούσαμε να δει την ουσία εκτιμώντας και την κατάσταση στην Ελλάδα, αλλά τπτ. Και μεταξύ μας, με το δίκιο της. Αν έλεγε ότι ducks μπορεί να μη το κάναν στις 31, αλλά τελικά το κάναν στις 231, αυτοδίκαια, σήμαινε ότι η καταληκτική ημερομηνία πήγαινε για ΟΛΟΥΣ στις 231.

Εσείς δεν πείσατε (ούτε τον εαυτό σας, ας μην κρυβόμαστε) ό,τι έχετε πληρώσει τους πάντες, δεν πείσατε ό,τι οι υπογραφές δικηγόρων αντί παιχτών είναι ένα και το αυτό, δεν δεν. Κι ας πανηγύριζε ο Μάκης, όταν "πείστηκε" η Βάθμια.

Με τους φιλάθλους του Νέου, μας χωρίζουν πολλά, αλλά (προσωπικά μιλάω) δεν μας είναι και οι πλέον αντιπαθείς, αν και κάποια πταίσματα έχουν συμβεί στο παρελθόν. Κάτι νεράτζια εισπράξατε στα middle 80's, κάτι ουρανοκατέβατα αυγά εισέπραξα πίσω από το γήπεδο στα early '00's ...πταίσματα. Δεν κατάφερα και να τα πιάκω γμτ, έσΠΑΣαν ζν άσφαλτο, πάει η ομελέτα.
Εκείνους που δεν χωνεύω, είναι αυτοί που στο βωμό της επιβίωσης, δέχονται αμάσητα, κάθε εξυγιαντή.
Τον φάγαμε τον Μπέο πχ, αλλά ducks μωρε, τον φάγαμε ΑΦΟΥ περιμέναμε στο καβούκι μας να μας σώσει.

Με την ομάδα προφανώς και τα έχουμε. Η ομάδα μας έστησε και παραλίγο να μας διαλύσει και όχι μόνον μία φορά.
Και δεν καταλαβαίνω, πως και όσοι γνήσιοι από σας έχουν μείνει αποδέχεστε μια σειρά ευτελισμούς και με τους ΙΔΙΟΥΣ ανθρώπους, ζητωκραυγάζετε για ανεξαρτησία.


Για την "αποκάλυψη" κι αφού μίλησα με τον φίλο...
Δεν χρησιμοποιήθηκε τίποτε από τα προσωπικά στοιχεία, που έχεις δώσει.
Απλό googlάρισμα.
Εξ άλλου με το μικρό σου σε προσφώνησε, ένας λες να έχει αυτό το όνομα;
Λήξις.

Αποσυνδεδεμένος ευρυγένης

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #619 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:34 »
ΧΒ κάνε τώρα και μια έφεση στο διαιτητικό δικαστήριο της επο για να κόψει την άδεια από τον νιονιο, έτσι για το 84. Τρίτος βαθμός δικαστηρίου, έννομο συμφέρον κτλ.

βλέπω καλές ειδήσεις, Ό,τι πρέπει για τέλος δύσκολης εβδομάδας!
για τον ΠΑΣ Γιάννινα 1966 είναι ιστορική στιγμή. Αλλά ...αναμενόμενη. Είχαμε περισσότερο μυαλό από κάθε δημοσιογράφο ή δήθεν αμερόληπτο οπαδό και συμπαθούντα όπως ο advokat για να καταλαβαίνουμε την πορεί των πραγμάτων.

επιχαίρω ως κακός άνθρωπος για τον Πανιώνιο, που παρέσυρε παίκτες, οπαδούς και δημοσιογράφους σε αυτό το ανόητο παιχνίδι με το προδιαγεγραμμένο τέλος. Επειδή είχαμε βρτεθεί σε αυτό ξέραμε καλύτερα τις εξελίξεις. Τώρα όμως η ιστορική ομάδα θα πρέπει να βρεθεί με επίσπευσή μας στη χειρότερη στιγμή της ιστορίας της. Η επιτήρηση είναι η αρχή. Καλό είναι να είμαστε εκεί να παρακολουθούμε την πτώση ως φυσική συνέπεια κακών επιλογών.

ευχαριστώ τον συνάδελφο για την σχετικά αξιόπιστη ενημέρωση για το πότε ακριβώς θα έβγαινε η απόφαση ανατροπής της αδειοδότησης. Δυστυχώς το "ιστορικό" δικηγορικό του γραφείο υφιστάμενο από το 1890 φθίνει σε δευτεροκλασάτο αναπαραγωγέα υποκλαπέντων ειδήσεων (για μένα είναι πάνω από σίγουρη η μεσοτοιχία με το δικηγορικό γραφείο του Λυσσάνδρου και η ωτακουστική δραστηριοποίηση του advokat). Ήρθε σε μάς για να δρέψει δάφνες ότι πέτυχε την ημερομηνια ανακοίνωση, αλά δεν μπόρεσε να κρυφτεί ως προς την πανιωνιακή αφετηρία του.

Τον χαιρετώ λοιπόν, σε αυτό το thread, και αισθάνομαι ικανοποιημένος για την ορθότητα των εκτιμήσεών μου, όπως θα πρέπει να αναλογισθεί για τον εαυτό του και για τη νομική του επάρκεια ότι ουδέποτε χρησιμοποίησε το υπέρτατο νομικό εργαλείο: την κοινή λογική. Που την είχαν όλοι εδώ. Γιατί νομικός δεν γίνεσαι με το ζόρι!  Και στο κάτω κάτω της γραφής οι άνδρες κρίνονται από τις εκτιμήσεις και τις αποφάσεις τους.
Από την ηλικία των πέντε (%) ετών  :mono:


Αποσυνδεδεμένος ευρυγένης

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #620 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:40 »
Παράθεση
Τέλος, και το σημαντικότερο είναι το άρθρο 106. Η UEFA δεν το αναγνωρίζει ακόμα και αν είναι για τον Ερασιτέχνη, αφού θεωρεί ότι η ΠΑΕ προστατεύεται με το άρθρο αυτό

Παρένθεση: τι εννοούν; τι είναι το άρθρο 106;

"Άρθρο 106 Επίλυση Οικονομικών Διαφορών Αθλητών-Προπονητών και Α.Α.Ε."
1.Oι οικονομικές διαφορές που προκύπτουν από τις συμβάσεις μεταξύ αθλητών ή προπονητών και A.A.E. επιλύονται από τα κατά τόπο αρμόδια δικαστήρια, ή με προσφυγή στη διαμεσολάβηση, κατά τις κείμενες διατάξεις.

πάει να πει ότι υπάρχουν κανόνες για να αποπληρώνεις εργαζόμενο σε αδυναμία (ομάδα υπέρτερος συμβαλλόμενος - παίκτης αδύναμος) και οι κάνόνες της Ευρώπης είναι διαφορετικοί από τους δικούς μας ("Ελαστικότητα")

Ας πάνε στο CAS. Τους έχω έτοιμη την απόφαση από το 2013. Ή μάλλον χειρότερη.

Αποσυνδεδεμένος Tsimendos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.514
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #621 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:41 »
Αν θες τη γνώμη μου χασοδική(και τον κουμπάρο μου έτσι τον αποκαλώ), διώξτε γκαγκάτση και πάρτε κανένα σοβαρό δικηγόρο να σας κάνει τη δουλεια. Εμείς τα προηγούμενα χρόνια είχαμε τον λιβα(τον θυμάσαι φαντάζομαι) για τις αδειοδοτήσεις και είδες τα χαίρια μας. Ο Κύπριος μια χαρά την έκανε τη δουλειά και μάλλον έβαλε τον χβ σε καλούπι, για το πως θα δουλεύει για την άδεια. Μη περιμένεις κάποιος από τα παλιά λαμόγια να σε σώσει. Μόνο να φάνε θέλουνε.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #622 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 11:42 »
Θα ζητήσετε άραγε να ανοίξει ο φάκελος σας;;;Από την διοίκηση σας...Να μάθετε την αλήθεια....
Η διοίκηση της ΠΑΕ Νέος Πανιώνιος σας στέρησε την Ευρώπη.Κανένας άλλος.

Απιοκλειστικες εικονες:

το περιεχομενο του φακελου


οι ανθρωποι που το εξετασαν


θα σ εβαζα και τον γκαγκα στα τεσσερα αλλα αστο σε λιγο ερχετε ωρα φαγητου

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.048
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #623 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 12:05 »
Παράθεση
Και μιας και μιλάμε για προπονητές, αυτός που τίναξε την μπάνκα στον αέρα είναι ο Πανιώνιος. Ουζουνίδης και συνεργάτες στοιχίζουν ετησίως, συμπεριλαμβανομένης της εφορίας, 350 χιλιάρικα. Ούτε στο σινεμά δεν υπάρχουν αυτά τα λεφτά την σήμερον ημέραν για ομάδες επιπέδου του Πανιωνίου. Αυτά.
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=39409&subid=2&pubid=130375023

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #624 στις: Παρ 10 Ιούν 2016 12:56 »
Αληθεύει ότι από το πρωί Κάρπετ, Σιότροπος, Διώγος, Πανούτσος, Μπέος, Δάρρας, Γκαγκάτσης ξεκίνησαν έρανο στη γειτονιά με σκοπό να μαζέψουν τα λεφτά για την προσφυγή στο CAS;;;;;

YΓ1. Η πληροφορία ότι προσφέρθηκε να τα πληρώσει ο ..... Φαταούλ ελέγχεται ως ανακριβής.
ΥΓ2. Από σήμερα, καναπέδες με δόσεις στηn ΙΚΕΑ για κατοίκους Ν. Σμύρνης για άνετη παρακολούθηση αγώνων Europa League από την TV