Αποστολέας Θέμα: Πανιώνιος  (Αναγνώστηκε 193341 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #525 στις: Τετ 08 Ιούν 2016 21:32 »
Λιγα με τον αντβοκατ....


Ειναι πουλεν εδω μεσα!!!!!!


Τελευταια φορα που μπηκαν εδω μεσα αλλοθρησκοι ηταν οι Μπαοκτζηδες και φυγανε με μια ξεγυριμενη τριαρα ;)
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #526 στις: Τετ 08 Ιούν 2016 22:16 »
Εγω αναφέρομαι στα οπαδικά site που διαβάζετε κι οχι απο που θέλει η ομάδα σας παίχτες. Και τέλος πάντων αποφασίστε τίνος παράρτημα είμαστε για να ξέρουμε κι εμείς. Οσο για το μαλάκες εχω ακούσει χειρότερα. Εξάλλου ειναι ελληνικό προσωνύμιο πια.

50 years PAS GIANNINA

  • Επισκέπτης
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #527 στις: Τετ 08 Ιούν 2016 22:19 »
Α έτσι εξηγείται... Φιλοβάζελοι είστε εκεί πάνω... Ή κρυφοβάζελοι; Ή βάζελοι και ολίγον από πασολέδες ένεκα καταγωγής;
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ 2003

Εδω πηγαινουμε και Cinema με τα αδέρφια μας να παρακολουθησουμε ωραιο θέαμα.. Η επόμενη ταινία βγαίνει μολις ξαναπατήσετε στο Ζωσιμάδες!!!

Αποσυνδεδεμένος Kun

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.156
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #528 στις: Τετ 08 Ιούν 2016 22:24 »
Ο τύπος είναι μεγάλο τρολ! μου θυμίζει περίπτωση ironmaiden και ακόμα χειρότερα.

Advocat, πραγματικά έχεις καταντήσει να διασκεδάζεις ένα ολόκληρο forum, ακόμα και αν μας βρίζεις, εμείς γελάμε μαζί σου. Ποιο γραφικός πεθαίνεις!!

Συνέχισε να μας χαρίζεις άφθονες στιγμές γέλιου.

Α, και που σαι για να μιλήσουμε και λίγο "επαγγελματικά".

1) Σε προηγούμενή σου απάντηση για την επιστολοδοσία της ΠΑΕ πανιώνιος είχες αναφέρει αν αυτό είναι θέμα. Εσύ τι λες; γιατί να το έχει βάλει σαν note στην έκθεσή του ο Ο.Ε.Λ.; Έτσι του ήρθε; Σκέψου λίγο, μιας και είσαι και επαγγελματίας.

2) Όπως και με τις επιστολές προς τράπεζες, χρεώστες, πελάτες, πιστωτές και προμηθευτές της εταιρείας. Ο Ο.Ε.Λ. που διενήργησε τον τακτικό έλεγχο δεν επιβεβαίωσε ότι τα υπόλοιπα τα οποία αναφέρει στο Ισοζύγιο Γενικής Λογιστικής της εταιρείας. Αυτό λέει το αντίστοιχο note 3 για να στο κάνω λιανά αν δεν το καταλαβαίνεις.

3) Επίσης στο note 1 αναφέρει ότι στην κατηγορία των παγίων της εταιρείας υπάρχει ποσό αναπόσβεστης αξίας το οποίο δεν επιβεβαιώθηκε. Δε σου φαίνεται περίεργο και αυτό; γιατί δεν επιβεβαιώθηκε; μήπως δεν έχουν τρέξει σωστά οι αποσβέσεις;

4) Πάμε και στο note 6. Το σύστημα του εσωτερικού ελέγχου για ορισμένες διαδικασίες της εταιρείας παρουσιάζει αδυναμίες. Άρα δεν έχουμε εύλογη διασφάλιση ότι οι διαδικασίες τηρούνται κανονικά σύμφωνα με τα ΔΠΕ**.

Όλα τα παραπάνω θεωρούνται ουσιώδεις κατά τη διενέργεια του τακτικού ελέγχου, για αυτό μπαίνουν σαν notes στην Έκθεση ελέγχου και σύμφωνα με το financial fair play της Uefa δύναται να αποτελέσουν λόγο για ban από τις Ευρωπαϊκές Διοργανώσεις. Κανονικά έτσι θα πρέπει να γίνει, ιδιαίτερα στην περίπτωση μιας εταιρείας που κατά την προηγούμενη χρήση έλαβε αρνητική γνώμη.

Η μόνη ελπίδα που έχω είναι η εταιρεία Ο.Ε.Λ. Deloitte, μια από τις λεγόμενες big 4  στο αντικείμενο της, παγκοσμίως. Βέβαια η Deloitte δεν αποφασίζει απλά εισηγείται. Την απόφαση θα την πάρει η Uefa στην οποία, όπως πολλάκις έχει αναφερθεί, βρίσκονται στελέχη τα οποία μπορούν να επηρεάσουν πρόσωπα και καταστάσεις. Ακριβώς όπως έγινε στην δευτεροβάθμια.

Ελπίζω να έχουμε άμεσα την απόφαση όχι για να ηρεμήσουμε, η ηρεμία άλλωστε δεν είναι συνώνυμο αυτής της ομάδας! Αλλά για να κανονίσουμε καμία άδεια!!! :P :P   

Η διοίκηση Χριστοβασίλη, την οποία στο παρελθόν έχω-ουμε στηλιτεύσει κατ' επανάληψη, το αξίζει πέρα ως πέρα να δικαιωθεί φέτος και μαζί της και όλη η ΑΜΟ.


**: Διεθνή Πρότυπα Ελέγχου
"Πατρίδα σαν τον ήλιο σου, ήλιος αλλού δε λάμπει"
PAS Giannina 1966 Toros Locos
ΓΙΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΟΣΑ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΣΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.798
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #529 στις: Τετ 08 Ιούν 2016 22:45 »
advokat,

Επειδή είσαι εσύ φιλόγαυρος δεν σημαίνει εμείς ότι είμαστε φιλοβάζελοι. Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #530 στις: Τετ 08 Ιούν 2016 22:47 »
Ξέρω πολύ καλα το ειναι τα ΔΠΕ. Εκείνο που δεν ξέρω ειναι πώς ξέρεις εσύ τοσο καλα το περιεχόμενο του φακέλου μας. Ή λες μπαρούφες ή παραβιάζεις εμπιστευτικότητα. Μιλάμε για τους big 4 που μαγειρεύουν τη φοροαποφυγή τεράστιων πελατών τους;

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #531 στις: Τετ 08 Ιούν 2016 22:48 »
Α έτσι εξηγείται... Φιλοβάζελοι είστε εκεί πάνω... Ή κρυφοβάζελοι; Ή βάζελοι και ολίγον από πασολέδες ένεκα καταγωγής;

Έχει δοθεί μια εσφαλμένη εικόνα της πλατείας ότι ντε και καλά οι πάνθηρες είναι γαύροι.
44 / 55 (βάζελοι) είναι και η διοίκηση 3κολόρε … τέλος πάντων.

jd.. αν δεν κάνω λάθος (!)  στην εκπνοή του 2015 ο Βάζελος σου πλήρωσε από το δάνειό του 1 μέρος της Εφορίας σου και 1 μέρος τον Μάρτιο του 2016... το υπόλοιπο ο ίδιος στο αρχές Απρίλη.. έγκυος η εγγυητική... και πλήρωσες και μέρος μισθών προσωπικού..

2 είναι οι πλατείες στον Κόσμο
Η Κόκκινη της Μόσχας και η Πράσινη της Νέας Σμύρνης

jd


Y.Γ.: Κοινό οπαδό είσαι  :(
 
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 08 Ιούν 2016 22:54 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #532 στις: Τετ 08 Ιούν 2016 23:08 »
Παράθεση από: advokat1890 στις Χθες στις 13:17και τι σημαίνει αυτό;
αν δεν είχε κάνει τη μανούρα ο ΠΑΣ και η αεκ με το Μπακασέτα, θα βλέπαμε άλλη σειρά.


  εισαι λιγο δυσκοιλιος αλλα δεν πειραζει,εδω ειμαστε για να σας βοηθησουμε να το χωνεψετε...   
 ... αν ομως θες περσοτερες πλεροφοριες για το προβλημα σου,θα σου δωσω αριθμο λογαριασμου ,να σκασεις τ 80ευρο  ,αλλιως δε συνεχιζω...   ...λοιπον,δικηγορε του λωκου ,για να δεις οτι δε ζω μονο με η για τα λεφτα,κι οτι ειμαι μεγαλη καρδια παρε και μια αλλη μεθοδο θεραπειας.....κλυσμα λεγεται..κι ειναι για σενα οτι πρεπει... 


...εναλλακτικα....δαχτυλο στον ψαρα της γειτονιας σου,μετα που εχει πιασει λουτσο...

Παράθεση από: advokat1890 στις Χθες στις 14:14
Όσο κι αν προσπαθείς να με προκαλέσεις, στο επίπεδό σου δεν πρόκειται να πέσω.
.......


  επειδη τα διαφυγοντα κερδη τη σημερον ημερα δεν ειν καθολου ευκαταφρονητα ,σ ενημερωνω οτι  οι δωρεαν παροχες ιατρικων συμβουλων ΤΕΛΟς...απο δω και περα μονο με τον παρα στο χερι..
  υ.γ.υποψη οτιαν θελετε αποδειξη η ταριφα παει 100 Ε...


 
https://www.youtube.com/watch?v=8K4pHC8uPho
:P :P :P :P
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος Kun

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.156
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #533 στις: Τετ 08 Ιούν 2016 23:22 »
Παράθεση
Ξέρω πολύ καλα το ειναι τα ΔΠΕ. Εκείνο που δεν ξέρω ειναι πώς ξέρεις εσύ τοσο καλα το περιεχόμενο του φακέλου μας. Ή λες μπαρούφες ή παραβιάζεις εμπιστευτικότητα. Μιλάμε για τους big 4 που μαγειρεύουν τη φοροαποφυγή τεράστιων πελατών τους;


Πλάκα έχεις ρε advocat, από τη μία οι βρισιές σε μέλη του forum από την άλλη οι συκοφαντίες. Έτσι για να μάθεις, να σου λυθεί η απορία μΠΑΣ και σταματήσεις τις απαράδεκτες συκοφαντίες.

https://www.businessregistry.gr/publicity/show/123005760000

Στο παραπάνω site θα βρεις δημοσιευμένες τις οικονομικές καταστάσεις της ΠΑΕ Πανιώνιος. Επισυναπτόμενη είναι και η έκθεση του ΟΕΛ στην οποία βρίσκονται τα notes από τα οποία άντλησα πληροφορίες και προχώρησα σε ερωτήσεις γιατί συμβαίνει αυτό, όπως θα έκανε κάθε άλλος χρήστης των οικονομικών καταστάσεων. Άρα ότι χρησιμοποίησα αναφέρεται ρητά στην έκθεση. Σου επιστρέφω τα απαράδεκτα περί εμπιστευτικότητας. Την επόμενη φορά σκέψου λίγο, ενημερώσου πριν γράψεις κάτι.

Αν ήσουν γνώστης των ΔΠΕ θα ήξερες ότι σε κάθε εταιρεία μαζί με τις οικονομικές καταστάσεις δημοσιεύεται κάθε φορά και η έκθεση ελέγχου.

Όσο για τα περί μαγειρέματος και φοροαποφυγής, έχεις κάτι να αναφέρεις με αποδείξεις; η μήπως εσύ είσαι αυτός που τώρα λες μπαρούφες.





"Πατρίδα σαν τον ήλιο σου, ήλιος αλλού δε λάμπει"
PAS Giannina 1966 Toros Locos
ΓΙΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΟΣΑ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΣΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #534 στις: Τετ 08 Ιούν 2016 23:25 »


Y.Γ.: Κοινό οπαδό είσαι  :(

Κοινός μαλάκας είσαι...
Παράθεση
Στάλθηκε από: advokat1890
« στις: Σήμερα στις 22:16 »

Εξάλλου ειναι ελληνικό προσωνύμιο πια.
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #535 στις: Τετ 08 Ιούν 2016 23:34 »
ρε παιδιά γιατί του ανοίγετε τα μάτια;
θα μου πείτε έτσι κι αλλιώς δεν πρέπει να είναι δικηγόρος....  ;)

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #536 στις: Τετ 08 Ιούν 2016 23:36 »


Y.Γ.: Κοινό οπαδό είσαι  :(

Κοινός μαλάκας είσαι...
Παράθεση
Στάλθηκε από: advokat1890
« στις: Σήμερα στις 22:16 »


Εξάλλου ειναι ελληνικό προσωνύμιο πια.
και για να μην παρεξηγούμαστε αναμετάξυ μας

αναφέρομαι στο μαλάκα

παραφράζοντας τη ρήση του New... 8) ο οποίος είχε την ευγενή καλοσύνη να μην το γράψει όπως η αφεντιά μου...

αλλά τι να κάνουμε ...εξάλλου είναι προσωνύμιο πια...
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #537 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 00:28 »
Πες ομως οτι μιλάμε για την καθαρή θέση της εταιρεια μέχρι 30/6/2015. Γιατί δεν το λες; Εξάλλου ποτέ δεν το έπαιξα λογιστής αλλα ούτε κ δικηγορος του Πανιωνίου ώστε να ξέρω ολες αυτές τις λεπτομέρειες. Οπαδός ειμαι δε με ενδιαφέρει να ψάξω με τέτοια λεπτομερείς όπως κανω με τη δουλειά μου. Αν ειναι κ την καψούρα κ τη διασκέδαση να τη βλέπω όπως τη δουλειά άστο καλυτερα. Πάντως εγω αναφέρομαι στο πώς ξέρεις επί ποιων στοιχείων βασίστηκε η πρωτοβάθμια. Και αν ειναι αυτά που αναφέρεις. Βριζω όσους με βρίζουν. Παίρνω πίσω τα περί εμπιστευτικότητας.
Παράθεση
Ξέρω πολύ καλα το ειναι τα ΔΠΕ. Εκείνο που δεν ξέρω ειναι πώς ξέρεις εσύ τοσο καλα το περιεχόμενο του φακέλου μας. Ή λες μπαρούφες ή παραβιάζεις εμπιστευτικότητα. Μιλάμε για τους big 4 που μαγειρεύουν τη φοροαποφυγή τεράστιων πελατών τους;


Πλάκα έχεις ρε advocat, από τη μία οι βρισιές σε μέλη του forum από την άλλη οι συκοφαντίες. Έτσι για να μάθεις, να σου λυθεί η απορία μΠΑΣ και σταματήσεις τις απαράδεκτες συκοφαντίες.

https://www.businessregistry.gr/publicity/show/123005760000

Στο παραπάνω site θα βρεις δημοσιευμένες τις οικονομικές καταστάσεις της ΠΑΕ Πανιώνιος. Επισυναπτόμενη είναι και η έκθεση του ΟΕΛ στην οποία βρίσκονται τα notes από τα οποία άντλησα πληροφορίες και προχώρησα σε ερωτήσεις γιατί συμβαίνει αυτό, όπως θα έκανε κάθε άλλος χρήστης των οικονομικών καταστάσεων. Άρα ότι χρησιμοποίησα αναφέρεται ρητά στην έκθεση. Σου επιστρέφω τα απαράδεκτα περί εμπιστευτικότητας. Την επόμενη φορά σκέψου λίγο, ενημερώσου πριν γράψεις κάτι.

Αν ήσουν γνώστης των ΔΠΕ θα ήξερες ότι σε κάθε εταιρεία μαζί με τις οικονομικές καταστάσεις δημοσιεύεται κάθε φορά και η έκθεση ελέγχου.

Όσο για τα περί μαγειρέματος και φοροαποφυγής, έχεις κάτι να αναφέρεις με αποδείξεις; η μήπως εσύ είσαι αυτός που τώρα λες μπαρούφες.

Αποσυνδεδεμένος Kun

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.156
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #538 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 00:53 »
Παράθεση
Πες ομως οτι μιλάμε για την καθαρή θέση της εταιρεια μέχρι 30/6/2015. Γιατί δεν το λες; Εξάλλου ποτέ δεν το έπαιξα λογιστής αλλα ούτε κ δικηγορος του Πανιωνίου ώστε να ξέρω ολες αυτές τις λεπτομέρειες. Οπαδός ειμαι δε με ενδιαφέρει να ψάξω με τέτοια λεπτομερείς όπως κανω με τη δουλειά μου. Αν ειναι κ την καψούρα κ τη διασκέδαση να τη βλέπω όπως τη δουλειά άστο καλυτερα. Πάντως εγω αναφέρομαι στο πώς ξέρεις επί ποιων στοιχείων βασίστηκε η πρωτοβάθμια. Και αν ειναι αυτά που αναφέρεις. Βριζω όσους με βρίζουν. Παίρνω πίσω τα περί εμπιστευτικότητας.


Δε γνωρίζω σε ποια στοιχεία βασίστηκε η πρωτοβάθμια για αυτό δε πήρα και θέση, άλλος ένας ισχυρισμός σου που είναι εσφαλμένος.

Ξαναλέω εγώ απλώς πήρα την έκθεση και ουσιαστικά σου έκανα ένα copy paste των παρατηρήσεων εγείροντας θέματα προς συζήτηση τα οποία βάσει της έκθεσης είναι ουσιώδη. Για την καθαρή θέση και τα λοιπά κονδύλια του Ισολογισμού, που δεν αναφέρονται σαν παρατήρηση στην έκθεση δεν εξέφρασα άποψη, άλλωστε απαιτεί περισσότερο χρόνο τον οποίον στην παρούσα φάση δε διαθέτω.

Και εγώ οπαδός είμαι, αλλά πάνω από όλα προσπαθώ να είμαι ακριβοδίκαιος. Λίγο να ψάξεις το ιστορικό μου θα διαπιστώσεις πως στο παρελθόν έχω κριτικάρει πολλές φορές εντόνως την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, ιδιαίτερα δε το 2013 όταν δε βγήκαμε Ευρώπη. Έχω βρεθεί και εγώ σαν οπαδός στη θέση των οπαδών του πανιωνίου, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς υπάρχουν κάποιοι κανόνες θα πρέπει κάποια στιγμή να τηρούνται σε όλους και όχι μεμονωμένα.

Για μένα κλείνει εδώ αυτή η αντιπαράθεση, δεν πρόκειται να επανέλθω (θα προσπαθήσω!). Εγώ ανέπτυξα τους ισχυρισμούς μου με στοιχεία δημοσιευμένα και με επιχειρήματα. Είμαι σίγουρος ότι ο καθένας μπορεί να κρίνει και να βγάλει τα συμπεράσματά του.

« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 09 Ιούν 2016 01:00 από Kun »
"Πατρίδα σαν τον ήλιο σου, ήλιος αλλού δε λάμπει"
PAS Giannina 1966 Toros Locos
ΓΙΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΟΣΑ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΣΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ

Αποσυνδεδεμένος apnea73

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.605
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #539 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 01:29 »
Ξέρω πολύ καλα το ειναι τα ΔΠΕ. Εκείνο που δεν ξέρω ειναι πώς ξέρεις εσύ τοσο καλα το περιεχόμενο του φακέλου μας. Ή λες μπαρούφες ή παραβιάζεις εμπιστευτικότητα. Μιλάμε για τους big 4 που μαγειρεύουν τη φοροαποφυγή τεράστιων πελατών τους;

Δικηγορε με αυτό που γράφεις νομίζω τίθεται θέμα μήνυσης σου από τις εταιρείες που κατηγορεις. Και νομίζω ξέρεις ότι υπάρχουν παρόμοιες υποθέσεις
....

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #540 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 09:06 »
Δε λέω κατι που δεν εχει δημοσιευτεί. Οσο για τις μηνύσεις άσε με να ξέρω καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος apnea73

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.605
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #541 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 09:27 »
Αν έχει δημοσιευτεί κάπου, οτιδήποτε καλό είναι να παραθέτεις link. Με το να κατηγορείς χωρίς αποδείξεις τον οποιοδήποτε δεν είναι και ότι καλύτερο.

Και φυσικά ξέρεις απο μηνύσεις. Αυτό είπα άλλωστε.

Και το σταματάω εδώ γιατί είμαστε OFF TOPIC.
....

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #542 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 10:11 »
Πες ομως οτι μιλάμε για την καθαρή θέση της εταιρεια μέχρι 30/6/2015. Γιατί δεν το λες; Εξάλλου ποτέ δεν το έπαιξα λογιστής αλλα ούτε κ δικηγορος του Πανιωνίου ώστε να ξέρω ολες αυτές τις λεπτομέρειες. Οπαδός ειμαι δε με ενδιαφέρει να ψάξω με τέτοια λεπτομερείς όπως κανω με τη δουλειά μου. Αν ειναι κ την καψούρα κ τη διασκέδαση να τη βλέπω όπως τη δουλειά άστο καλυτερα. Πάντως εγω αναφέρομαι στο πώς ξέρεις επί ποιων στοιχείων βασίστηκε η πρωτοβάθμια. Και αν ειναι αυτά που αναφέρεις. Βριζω όσους με βρίζουν. Παίρνω πίσω τα περί εμπιστευτικότητας.

Ως υγιής οπαδός θα πρέπει να ξέρεις τέτοιες λεπτομέρειες ειδικά όταν εκφέρεις απόψεις σε άλλο οπαδικό σάιτ.
Μέρος των στοιχείων του φακέλου είναι και οι ισολογισμοί. Το ffp βασίζεται σε ισολογισμούς.
Εμείς τα ψάχνουμε γιατί θέλουμε να έχουμε αντικειμενική εικόνα. Εσείς θέλετε και τρώτε σανό από τη διοίκησή σας;
Το λεω γιατί έχω ακούσει συχνά από άλλους Πανιωνίους ότι τα χρέη πληρώθηκαν, είσαστε υγιές σωματείο, κλπ κλπ.

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #543 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 10:12 »
Α έτσι εξηγείται... Φιλοβάζελοι είστε εκεί πάνω... Ή κρυφοβάζελοι; Ή βάζελοι και ολίγον από πασολέδες ένεκα καταγωγής;
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ 2003

Εδω πηγαινουμε και Cinema με τα αδέρφια μας να παρακολουθησουμε ωραιο θέαμα.. Η επόμενη ταινία βγαίνει μολις ξαναπατήσετε στο Ζωσιμάδες!!!

Tι ακριβως εννοεις συνταυρε με την παραπάνω προταση σου ?
Τι θελεις να πεις με το "Η επόμενη ταινία βγαίνει μολις ξαναπατήσετε στο Ζωσιμάδες" ?

50 years PAS GIANNINA

  • Επισκέπτης
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #544 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 11:14 »
Α έτσι εξηγείται... Φιλοβάζελοι είστε εκεί πάνω... Ή κρυφοβάζελοι; Ή βάζελοι και ολίγον από πασολέδες ένεκα καταγωγής;
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ 2003

Εδω πηγαινουμε και Cinema με τα αδέρφια μας να παρακολουθησουμε ωραιο θέαμα.. Η επόμενη ταινία βγαίνει μολις ξαναπατήσετε στο Ζωσιμάδες!!!

Tι ακριβως εννοεις συνταυρε με την παραπάνω προταση σου ?
Τι θελεις να πεις με το "Η επόμενη ταινία βγαίνει μολις ξαναπατήσετε στο Ζωσιμάδες" ?
Οτι θα γυρισουμε ταινια με τις φαπες που θα φανε σαν το παραπανω βιντεακι αδερφε..

Αποσυνδεδεμένος ευρυγένης

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #545 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 13:24 »
Στο παραπάνω site θα βρεις δημοσιευμένες τις οικονομικές καταστάσεις της ΠΑΕ Πανιώνιος. Επισυναπτόμενη είναι και η έκθεση του ΟΕΛ στην οποία βρίσκονται τα notes από τα οποία άντλησα πληροφορίες και προχώρησα σε ερωτήσεις γιατί συμβαίνει αυτό, όπως θα έκανε κάθε άλλος χρήστης των οικονομικών καταστάσεων. Άρα ότι χρησιμοποίησα αναφέρεται ρητά στην έκθεση. Σου επιστρέφω τα απαράδεκτα περί εμπιστευτικότητας. Την επόμενη φορά σκέψου λίγο, ενημερώσου πριν γράψεις κάτι.

Αν ήσουν γνώστης των ΔΠΕ θα ήξερες ότι σε κάθε εταιρεία μαζί με τις οικονομικές καταστάσεις δημοσιεύεται κάθε φορά και η έκθεση ελέγχου.

Όσο για τα περί μαγειρέματος και φοροαποφυγής, έχεις κάτι να αναφέρεις με αποδείξεις; η μήπως εσύ είσαι αυτός που τώρα λες μπαρούφες.
[/quote]

Η επιστήμη στην υπηρεσία του ΠΑΣ...

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #546 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 13:59 »
Ας μας πει ο σούπερ γκούφι της πλατείας αν υπάρχει η οχι εγγυητική και πότε μπήκε
ας μας πεί αν έγινε αύξηση μετοχικού κεφαλαίου και απο ποιόν καλύφθηκε
ας μας πεί ποιός ειναι ο μεγαλομέτοχος της ομάδας του και τι επαγγέλονται
ολοι αυτοί οι Ζαμάνηδες και ας σχολασει επιτέλους ο γάμος.

Κανένα επιχείρημα δεν έχουν,καμία γνώση επι των θεμάτων δεν έχουν.
Το μόνο που ξέρουν ειναι οτι διακανονίστηκαν χρέη προς πρώην ποδοσφαιριστές τους και
για ολα τα αλλα έχουν αφήσει τον Γκαγκάτση και το νομικό επιτελείο φάντασμα.

Φάκελος οτι να ναι,Δικηγόροι φαντάσματα,παίχτες δανεικοί.ιστορία με μπόχα,
Γκαγκάτσηδες Μπέοι Ζαμάνηδες
Τι στον πούτσο υποστηρίζετε ρε μαλάκες τέλος πάντων?

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #547 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 15:57 »
Και αν υπαρχει εγγυητικη, ποιος που και γιατι και με τι αμανατι?


Τσσσ δυσκολακι να απαντηθουνε ετσι......




Ηρεμια στο φορουμ και κανενας για πρωτη φορα δεν λεει το κοντο και το μακρυ του για φημες,διαρροες και παει λεγοντας...Καλο ειναι αυτο,για να μην ειμαστε στην τσιτα οπως αλλες χρονιες

Τελος παντων,μετραμε ωρες αντιστροφα για το ονειρο μας η οχι
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 09 Ιούν 2016 16:00 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος advokat1890

  • OtherFans
  • Jr. Member
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #548 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 16:03 »
Δεν ξέρω ρε παιδιά. Εσείς δείχνετε να ξέρετε καλύτερα από τον καθένα το φάκελο του Πανιωνίου, απαντήστε και αυτό. Εγώ είχα διαβάσει ότι την κατέθεσε ο Τσακίρης, αλλά και πάλι δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη στους δημοσιογράφους, πολλώ δε μάλλον τους αθλητικογράφους. Όπως έχω ξαναπεί, αν δίκαι πήραμε την άδεια να πάμε εμείς, αν το δίκαιο είναι να πάτε εσείς, να πάτε εσείς. Δεν έχω πρόβλημα. Εσείς έχετε αν δικαίως πάμε εμείς. Μη με ζαλίζετε άλλο please. Θα μάθουμε σύντομα. Και ποιος θα χρειαστεί τα 60 χιλιάρικα για το CAS και αν θα τα διαθέσει για να πάει και ποιος θα παραγγέλνει καναπέδες και όλα.
ΥΓ Τον ισολογισμό του Πανιωνίου μια χαρά μου τον δείξατε. Του ΠΑΣ;

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Πανιώνιος
« Απάντηση #549 στις: Πεμ 09 Ιούν 2016 16:07 »
Δεν ξέρω ρε παιδιά. Εσείς δείχνετε να ξέρετε καλύτερα από τον καθένα το φάκελο του Πανιωνίου, απαντήστε και αυτό. Εγώ είχα διαβάσει ότι την κατέθεσε ο Τσακίρης, αλλά και πάλι δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη στους δημοσιογράφους, πολλώ δε μάλλον τους αθλητικογράφους. Όπως έχω ξαναπεί, αν δίκαι πήραμε την άδεια να πάμε εμείς, αν το δίκαιο είναι να πάτε εσείς, να πάτε εσείς. Δεν έχω πρόβλημα. Εσείς έχετε αν δικαίως πάμε εμείς. Μη με ζαλίζετε άλλο please. Θα μάθουμε σύντομα. Και ποιος θα χρειαστεί τα 60 χιλιάρικα για το CAS και αν θα τα διαθέσει για να πάει και ποιος θα παραγγέλνει καναπέδες και όλα.


Συμφωνα με την εμπειρια μας χρονων με τις αδειοδοτησεις να ξες πως οι διαρροες οι σημερινες πριν την αποφαση ειναι πληροφοριες καραντι απο τους δημοσιοκαφρους....

Αντε νιωνιο να σου κλεισουμε εισητηριο για ευρωπη τον Ιουλιο για να αλλαξοπιστισεις....Δικο μας παιδι εισαι :)
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS