Ψηφοφορία

Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ

0-2
14 (19.4%)
0-1
9 (12.5%)
1-2
12 (16.7%)
0-0
4 (5.6%)
1-1
13 (18.1%)
2-2
2 (2.8%)
2-1
2 (2.8%)
2-0
5 (6.9%)
1-0
7 (9.7%)
άλλο ?
4 (5.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 72

Η ψηφοφορία έληξε: Κυρ 20 Φεβ 2011 22:04

Αποστολέας Θέμα: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ  (Αναγνώστηκε 104019 φορές)

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #250 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 14:07 »
Δεν ξερω τι λετε παντως για μενα συσσωμο το ΔΣ της ΠΑΕ με πρωτο πρωτο αυτον που εγραψε αυτη την ανηθικη νροπιαστικη και εξευτελιστικη ανακοινωση πρεπει να παραιτηθουν.

Τερμα η ανοχη προς ολους

Να ελπιζεις κ. Χριστοβασιλη να ισχυσει η τιμωρια γιατι η κατακραυγη στο επομενο ματς θα ειναι μεγαλη


ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ(ναι εγω το λεω δεν μου εχουν μπει χακερ στο λογαριασμο) ΚΑΣΙΟΥΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥΣ.
 
ΜΠΡΑΒΟ ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ Α.Ρ. ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ [ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΤΣΟΛΗ


ΠΟΥΛΑ-ΦΥΓΕ
ΕΙΣΑΙ Η ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ


ΟΓΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ- ΟΑΚΑ- ΟΧΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ- ΟΧΙ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΒΑΖΕΛΟ- ΛΕΥΚΗ ΠΕΤΣΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ- ΑΚΡΙΒΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ-ΟΧΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΣΤΟ ΠΕΤΑΛΟ-ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΩΝ ΜΕ ΦΟΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ-ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ

ΖΗΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΙΞΕ ΣΤΤΗ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΗΚΑΜΕ
ΑΒΟΥΛΟ ΩΝ

ΜΑΖΕΨΕ ΤΑ ΚΑΙ ΦΥΓΕ


ΥΓ. ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΑΓΟΥΡΑΣ ΠΟΤΕ ΑΡΤΙΝΕ ΑΡΤΙΝΕ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #251 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 14:14 »
Δεν ξερω τι λετε παντως για μενα συσσωμο το ΔΣ της ΠΑΕ με πρωτο πρωτο αυτον που εγραψε αυτη την ανηθικη νροπιαστικη και εξευτελιστικη ανακοινωση πρεπει να παραιτηθουν.

Τερμα η ανοχη προς ολους

Να ελπιζεις κ. Χριστοβασιλη να ισχυσει η τιμωρια γιατι η κατακραυγη στο επομενο ματς θα ειναι μεγαλη


ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ(ναι εγω το λεω δεν μου εχουν μπει χακερ στο λογαριασμο) ΚΑΣΙΟΥΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥΣ.
 
ΜΠΡΑΒΟ ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ Α.Ρ. ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ [ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΤΣΟΛΗ


ΠΟΥΛΑ-ΦΥΓΕ
ΕΙΣΑΙ Η ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ


ΟΓΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ- ΟΑΚΑ- ΟΧΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ- ΟΧΙ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΒΑΖΕΛΟ- ΛΕΥΚΗ ΠΕΤΣΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ- ΑΚΡΙΒΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ-ΟΧΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΣΤΟ ΠΕΤΑΛΟ-ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΩΝ ΜΕ ΦΟΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ-ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ

ΖΗΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΙΞΕ ΣΤΤΗ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΗΚΑΜΕ
ΑΒΟΥΛΟ ΩΝ

ΜΑΖΕΨΕ ΤΑ ΚΑΙ ΦΥΓΕ


ΥΓ. ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΑΓΟΥΡΑΣ ΠΟΤΕ ΑΡΤΙΝΕ ΑΡΤΙΝΕ

Τί βάζεις στη Θέση του;
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PAS...SOK

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #252 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 14:25 »
xRISTOBILL ΣΕ SENTRA .GR

DEΙΤΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΙ ΛΕΕΙ : ΞΥΠΝΑ ΧΡΙΣΤΟΒΙΛΛ ....ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΕΧΘΕΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ...ΝΤΡΟΠΗ

«Σοκαριστήκαμε όλοι χτες δεν περιμένανε ότι ένας από τους ποδοσφαιριστές μας θα κάνει κάτι τέτοιο σε μια φάση. Πολλές παρερμηνείες υπάρχουν για το fair play και θα πρέπει κάποια στιγμή να γίνει κάποιος ειδικός νόμος.

Ήταν αδικία αυτό που έγινε χθες για την ομάδα του Παναιτωλικού, για αυτό και ζητήσαμε να επαναληφθεί το παιχνίδι, αν και αυτό είναι δύσκολο. Μακάρι να μπορούσε να γίνει ξανά το παιχνίδι. Αυτό όμως είναι θέμα της football league πλέον και όχι δικό μας. Εμείς σαν διοίκηση δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Είμαστε στο γήπεδο, δυστυχώς τα είδαμε και μόνοι μας, σοκαριστήκαμε όλοι εκείνη την στιγμή με αυτό που έγινε και δεν ξέρω για ποιο λόγο έγινε αυτό και δεν σταμάτησε ο παίκτης μας. Η φάση όπως έγινε και πετώντας ο κύριος Παπάς την μπάλα έξω δεν είχε προηγηθεί κάτι απλά ο κύριος Παπάς είδε κάποιον δικό του παίκτη στο κέντρο και πέταξε την μπάλα έξω.

Η ερμηνεία πρέπει να αλλάξει σε αυτό το θέμα. Ζητήσαμε και συγγνώμη αλλά ο κύριος Παπάς έπρεπε να συνεχίσει το παιχνίδι. Ο ποδοσφαιριστής μας ίσως ενδεχομένως δεν το κατάλαβε κι έκανε μια κούρσα 40 μέτρα, τι να πούμε τώρα τα λόγια περιττεύουν».

Για το αν σχεδιάζουν τον ερχομό τους στην Superleague:


«Είναι νωρίς. Έχουμε 11 αγωνιστικές και είναι εύκολο να ανατραπούν τα πάντα οπότε είναι νωρίς για να σκεφτόμαστε το επόμενο βήμα».

Για το αν υπήρχε ένταση μεταξύ των φιλάθλων:

«Πριν ακόμη ξεκινήσει το παιχνίδι υπήρχε ένταση με τους φίλαθλους και υπήρχαν αρκετές μονομαχίες. Εμείς έχουμε ένα τραυματισμό ενός φίλαθλου ο οποίος έχει χάσει ένα δάχτυλο του από καπνογόνο. Αυτά είναι πράγματα που συμβαίνουν στα ελληνικά γήπεδα. Εγώ προσωπικά δικαιολογώ πολλούς ανθρώπους που δεν πηγαίνουν.

Προσπαθούμε πάντως να κάνουμε το καλύτερο κάθε Κυριακή. Δικαιολογημένα πάντως από την πλευρά του Παναιτωλικού ν' ανησυχούν γιατί οι άνθρωποι διεκδικούν την άνοδο και πιστεύουν πως αυτοί οι βαθμοί χτες θα ήταν ίσως η άνοδος».

Για το αν μπορούν να μαζευτούν οι παράγοντες και να βρουν μια λύση σε όλα τα θέματα που ταλανίζουν το ελληνικό ποδόσφαιρο:

«Πιστέψτε ξεκινώντας το καλοκαίρι όλοι έχουν τις ιδέες τους και θέλουν κάτι καλύτερο να γίνει,  αλλά μόλις ξεκινήσει το πρωτάθλημα πολλοί εξαφανίζονται και κρύβονται πίσω από κάποιες  καταστάσεις. Κρύβονται πίσω από κάποια μεγάλη ομάδα γιατί για να διατηρηθεί κάποιος στην κατηγορία θα πρέπει να έχει κάποια κάλυψη και προστασία.

Δημιουργούνται παρέες. Πρέπει το κράτος να βάζει κάποιες ποινές, όσο άσχημες και αν είναι, είτε για τα Γιάννενα, είτε για οποιαδήποτε άλλη ομάδα. Να απαγορεύσει στις ομάδες να παίζουν στην Ευρώπη για 3-4 χρόνια ότι ακριβώς έκανε και η Αγγλία πριν χρόνια».

Για τον φίλαθλο που εισέβαλε στον αγώνα Γιάννενα- ΟΦΗ:

«Αν έχετε δει το βίντεο δεν τον έχει ακουμπήσει. Σε ένα γήπεδο με οκτώ στρέμματα ανοιχτό χώρο όση αστυνομία και να έχεις θα μπει μέσα. Δεν είναι εύκολο, είχαμε 400 αστυνομικούς και 100 σεκιούριτι. Αν δεν καταλαβαίνεις ότι εκεί που πηγαίνεις είναι ένα παιχνίδι και μόνο τότε τι να κάνεις».

Για το αν έχει κατατεθεί μήνυση στον τερματοφύλακα του ΟΦΗ Πολυχρόνη Βεζυρίδη:

«Όχι δεν έχει γίνει τίποτα ακόμη. Περιμένουμε την τελική απόφαση σήμερα και θα δούμε».

Για το αν το έχει ξανακάνει ο Ντεμόλ να σκοράρει αδιαφορώντας για το “fair play” :

«Από ότι μάθαμε αποπειράθηκε πέρσι να το ξανακάνει παίζοντας στον Ιωνικό  αλλά δεν τα κατάφερε».

Για το αν έπαιρνε τηλέφωνο και ζητούσε να φάει γκολ η ομάδα:


«Απλώς απαίτησα να βγάλουν έξω τον παίκτη που έβαλε το γκολ και να αγωνιστούμε με 9 παίκτες».

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #253 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 14:27 »
Παράθεση
pagourenko1966 Εστάλη στις: Σήμερα στις 02:07:57 μμ
Παράθεση
Δεν ξερω τι λετε παντως για μενα συσσωμο το ΔΣ της ΠΑΕ με πρωτο πρωτο αυτον που εγραψε αυτη την ανηθικη νροπιαστικη και εξευτελιστικη ανακοινωση πρεπει να παραιτηθουν.

Τερμα η ανοχη προς ολους

Να ελπιζεις κ. Χριστοβασιλη να ισχυσει η τιμωρια γιατι η κατακραυγη στο επομενο ματς θα ειναι μεγαλη


ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ(ναι εγω το λεω δεν μου εχουν μπει χακερ στο λογαριασμο) ΚΑΣΙΟΥΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥΣ.
 
ΜΠΡΑΒΟ ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ Α.Ρ. ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ [ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΤΣΟΛΗ


ΠΟΥΛΑ-ΦΥΓΕ
ΕΙΣΑΙ Η ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ


ΟΓΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ- ΟΑΚΑ- ΟΧΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ- ΟΧΙ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΒΑΖΕΛΟ- ΛΕΥΚΗ ΠΕΤΣΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ- ΑΚΡΙΒΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ-ΟΧΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΣΤΟ ΠΕΤΑΛΟ-ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΩΝ ΜΕ ΦΟΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ-ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ

ΖΗΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΙΞΕ ΣΤΤΗ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΗΚΑΜΕ
ΑΒΟΥΛΟ ΩΝ

ΜΑΖΕΨΕ ΤΑ ΚΑΙ ΦΥΓΕ


ΥΓ. ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΑΓΟΥΡΑΣ ΠΟΤΕ ΑΡΤΙΝΕ ΑΡΤΙΝΕ

Ότ΄νάναι ρε Παγουρένκο! Άραξε και σκέψου λίγο ρε αγόρι μου. Κι εμένα δεν μου είναι από τους πιο συμπαθείς προέδρους ο εύσωμος, αλλά πρόσεχε κάτι: Σου έχει μία ομάδα οργανωμένη, καλοπληρωμένη, χωρίς οφειλές, χρέη και εξαρτήσεις (με επιφύλαξη), έτοιμη για σούπερ κλίγκα. Θα μπορούσε να έχει καλύτερη πολιτική σε πολλά πράγματα, ουδείς τέλειος.
Τώρα για το "ΑΡΤΙΝΕ" το χοντραίνεις το πράγμα. Εγώ προσωπικά ξέρω αρκετά μέλη του φόρουμ που είναι και Αρτινοί!!!
Μια γειτονιά είμαστε που λέγεται Ήπειρος να πάρει και να σηκώσει, που λέει και ο Ζευς ο Δωδωναίος... Αν κι αυτός από μαντεψιές τα ΄χει κάνει μπάχαλο εδώ που τα λέμε 8). Μάλλον θα εννοεί ότι δε χάνμε με τίποτας ;) ;) ;) ;) ;)

Σημ: από τν παρακάτω καταχώρηση τ' παγρένκου ,,,,,, "σύρε αγόρι μου, πάρτον αλαμπρατσέτα τον Χήτο και φέρτον να δκοίσει" αφού γουστάρει!!
Επίσης δεκάδες μαγαζιά γωνία ταλαιπωρούνται αυτή τη στιγμή στην ελλάδα (βλέπε ΟΦΗ, ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ, ΚΑΛΑΜΑΤΑ γι αυτούς απ' ξέρνε). Ας είμαστε τουλάχιστον ικανοποιημένοι. Μη ξεχνάς τις ταλαιπωρίες τις θκές τόσα χρόνια αν και μαγαζί γωνία!!! >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 22 Φεβ 2011 14:45 από jimakos »
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #254 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 14:35 »
Παράθεση
Τί βάζεις στη Θέση του;

με τα εσοδα που θα εχει η ομαδα του χρονου ακομη και ργω με τα 700 ευρω το μηνα μπορω να τη διοικησω

αυτο που δεν μπορω να κανω ειναι να την αγορασω.

καποιοι στα γιαννενα μπορουν
πχ. Χητος

Επισης μαγαζι γωνια ειμαστε αυτο το λεγαμε παντα.

δεν μιλαω για αμεση αποχωρηση αυριο
αλλα καλα θα κανει να ψαχνει τον επομενο αγοραστη σιγα σιγα
γιατι απλα ειναι αποτυχημενος

φετος εχουμε μια ομαδα η οποια για να σταθει του χρονου θα χρειαστει τουλαχιστον 6 βασικες προσθηκες
μη κοιτατε που οι υπολοιποι παιζουν με παιχτες Δ εθνικης και φαινομαστε υπερομαδα


εγω το γηπεδο ετσι αδειο δεβ το ξαναδα ποτε
και σε αυτο ευθυνεται ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ

ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ ΛΟΙΠΟΝ



Παράθεση
Για το αν το έχει ξανακάνει ο Ντεμόλ να σκοράρει αδιαφορώντας για το “fair play” :

«Από ότι μάθαμε αποπειράθηκε πέρσι να το ξανακάνει παίζοντας στον Ιωνικό  αλλά δεν τα κατάφερε».

Για το αν έπαιρνε τηλέφωνο και ζητούσε να φάει γκολ η ομάδα:

«Απλώς απαίτησα να βγάλουν έξω τον παίκτη που έβαλε το γκολ και να αγωνιστούμε με 9 παίκτες».

Αν ειναι δυνατον.... συνεχιζει....






καποιοι οταν ηταν να φυγει ο ΚΟΥΓΙΑΣ λεγανε: ας φυγει και ας παμε Δ εθνικη
μιλουσαν για υπερηφανια

τωρα ποια ειναι η υπερηφανια?
να τρως ξυλο πετρες δακρυγονα  μαρμαρα
να πεφτει ξυλο στα επισημα
να σε αδικει η διαιτησια

ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ???

δεν ξανασχολουμε για φετος
κοβω γηπεδο και φορουμ και οτιδηποτε εχει σχεση με αυτη την ομαδα για τους επομενους μηνες
σιχαθηκα τα παντα
μετα απο 20 χρονια συνεχως διπλα στην ομαδα ΤΕΛΟΣ
ελπιζω προσωρινο
δεν μας κοψανε το γηπεδο γκλιναβος, χριστιδης, κολεμπας, κουγιας
ε βρεθηκε καποιος
το μεγαλυτερο ζοων απ ολους αυτους και Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 22 Φεβ 2011 14:44 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος nektariosgoulas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #255 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 14:53 »
Δείτε τι εκαναν τα κοροιδα:

Ajax Fair Play

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #256 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 14:54 »
Παράθεση
pagourenko1966 Εστάλη στις: Σήμερα στις 02:07:57 μμ
Παράθεση
Δεν ξερω τι λετε παντως για μενα συσσωμο το ΔΣ της ΠΑΕ με πρωτο πρωτο αυτον που εγραψε αυτη την ανηθικη νροπιαστικη και εξευτελιστικη ανακοινωση πρεπει να παραιτηθουν.

Τερμα η ανοχη προς ολους

Να ελπιζεις κ. Χριστοβασιλη να ισχυσει η τιμωρια γιατι η κατακραυγη στο επομενο ματς θα ειναι μεγαλη


ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ(ναι εγω το λεω δεν μου εχουν μπει χακερ στο λογαριασμο) ΚΑΣΙΟΥΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥΣ.
 
ΜΠΡΑΒΟ ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ Α.Ρ. ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ [ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΤΣΟΛΗ


ΠΟΥΛΑ-ΦΥΓΕ
ΕΙΣΑΙ Η ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ


ΟΓΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ- ΟΑΚΑ- ΟΧΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ- ΟΧΙ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΒΑΖΕΛΟ- ΛΕΥΚΗ ΠΕΤΣΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ- ΑΚΡΙΒΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ-ΟΧΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΣΤΟ ΠΕΤΑΛΟ-ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΩΝ ΜΕ ΦΟΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ-ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ

ΖΗΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΙΞΕ ΣΤΤΗ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΗΚΑΜΕ
ΑΒΟΥΛΟ ΩΝ

ΜΑΖΕΨΕ ΤΑ ΚΑΙ ΦΥΓΕ


ΥΓ. ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΑΓΟΥΡΑΣ ΠΟΤΕ ΑΡΤΙΝΕ ΑΡΤΙΝΕ

Ότ΄νάναι ρε Παγουρένκο! Άραξε και σκέψου λίγο ρε αγόρι μου. Κι εμένα δεν μου είναι από τους πιο συμπαθείς προέδρους ο εύσωμος, αλλά πρόσεχε κάτι: Σου έχει μία ομάδα οργανωμένη, καλοπληρωμένη, χωρίς οφειλές, χρέη και εξαρτήσεις (με επιφύλαξη), έτοιμη για σούπερ κλίγκα. Θα μπορούσε να έχει καλύτερη πολιτική σε πολλά πράγματα, ουδείς τέλειος.
Τώρα για το "ΑΡΤΙΝΕ" το χοντραίνεις το πράγμα. Εγώ προσωπικά ξέρω αρκετά μέλη του φόρουμ που είναι και Αρτινοί!!!
Μια γειτονιά είμαστε που λέγεται Ήπειρος να πάρει και να σηκώσει, που λέει και ο Ζευς ο Δωδωναίος... Αν κι αυτός από μαντεψιές τα ΄χει κάνει μπάχαλο εδώ που τα λέμε 8). Μάλλον θα εννοεί ότι δε χάνμε με τίποτας ;) ;) ;) ;) ;)

Σημ: από τν παρακάτω καταχώρηση τ' παγρένκου ,,,,,, "σύρε αγόρι μου, πάρτον αλαμπρατσέτα τον Χήτο και φέρτον να δκοίσει" αφού γουστάρει!!
Επίσης δεκάδες μαγαζιά γωνία ταλαιπωρούνται αυτή τη στιγμή στην ελλάδα (βλέπε ΟΦΗ, ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ, ΚΑΛΑΜΑΤΑ γι αυτούς απ' ξέρνε). Ας είμαστε τουλάχιστον ικανοποιημένοι. Μη ξεχνάς τις ταλαιπωρίες τις θκές τόσα χρόνια αν και μαγαζί γωνία!!! >:(

Έτσι για την κουβέντα, να πούμε ότι τα Άγναντα ανέκαθεν θεωρούνταν εγγύτερα προς τα Ιωάννινα, σε ό,τι αφορά τις ανάγκες και τις δραστηριότητες των κατοίκων, σε σχέση με τις πρωτεύουσες πόλεις.

Ο ΠΑΣ είναι Πανηπειρωτικός και αποτελεί ιστορική παραδοχή και καταγραφή. Κάθε μονοπώληση, θα ήταν καταστροφική για το ιδιαίτερο διοικητικό διαμέρισμα της Ηπείρου.
Είναι ιδέα, μεταξύ άλλων ιδεών και ιδεωδών που συνθέτουν την ταυτότητα της Ηπείρου.
Αλλού, σ' άλλες γωνιές τις πατρίδας μας, μας ξέρουν και μας προσφωνούν ως Ηπειρώτες και όχι με την από νομού καταγωγή μας.

Δε νομίζω όμως να ήταν, οι "μοιραίοι" προκάτοχοι του Χριστοβασίλη περισσότερο Ηπειρώτες από αυτόν, για να μη πω και Γιαννιώτες.

Το ζητούμενο είναι, αν τελικά διαψεύσει τους προκατόχους και επαληθεύσει το Πανηπειρωτικό.

Κι όταν λέμε Πανηπειρωτικό, εννοούμε ένα Νέο ΠΑΣ, απαλλαγμένο από Βαρίδια και Καρύδια.


ΥΓ: Αν ο Χήτος έχει υπερχείλιση νερού και σκέφτεται να το στρέψει πρός Ζωσιμάδες, ας μου φέρει κι ένα μπουκάλι να νίψω τα χέρια μου.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος John

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #257 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 14:57 »
ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΨΕΜΑΤΑ ΡΕ ΑΛΗΤΕΣ-ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ...

http://www.sportdog.gr/article/14207/epiheirese-na-rixei-krotida-kai-traumatisteke
3η Πτέρυγα Ψυχιατρικής Κλινικής CLUB[/size]


Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.728
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #258 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 15:43 »
Παράθεση
nektariosgoulas

Δείτε τι εκαναν τα κοροιδα:

σουχω και φωτο απο αυτον τον αγωνα με τα ....κοροιδα............
η μηπως ειναι......αλλα κοροιδα.......???????????






Αποσυνδεδεμένος CPAS1

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #259 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 16:10 »
Κύριε Χρηστοβασίλη μάζεψε αυτή την κωλοανακοίνωση και ζήτα συγνώμη ΤΩΡΑ από τον κόσμο της ομάδας για τις ανακρίβειες που αναφέρεις και τις ευχαρίστιες για τη φιλοξενία, όταν κάποιος έχει χάσει το δάκτυλο του, όταν ποδοσφαιριστής της ομάδας σου εχει τραυματιστεί από αντικείμενο, όταν όπως λες διέταξες να μείνει η ομάδα με 9 παίκτες, όταν η συνένετευξη τύπου έγινε κάτω από τις συνθήκες που έγινε, με το τσούρμο των υπανθρώπων να μας περνάνε γεννεές δεκατέσσερις, με το Τζενάμο να απειλεί ποδοσφαιριστή-εργαζόμενο στην επιχειρηση σου.
Και να σου πω και κάτι τελευταίο:
Κατά τη διάρκεια της συνέντευξης τύπου ακούγεται το εμπνευσμένο σύνθημα από τις αρχές του Ξένιου Διός :
"Τιμή και δόξα στον Αλη Πασά που ............. τη μάνα του κάθε παγουρά"
Όταν λοιπόν ευχαριστείς αυτούς τους ανθρώπους, δεν μπορεί να είσαι ένας από μας, ζήτα συγνώμη ή πράξε τα δέοντα αδειάζοντάς μας τη γωνιά!!!

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #260 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 16:11 »
Προσπαθοντας να διευκρινισω τους χρησμους ,που ανεδειχθησαν απ τς προσφατα ανευρεθεισες τσιπροπλακις σ ν ευρυτερ περιοχη τς Δωδωνς σν οποια, (τσιπρισθω εν παροδου) αναμφισβητως ανηκ κι η Αρτα και μετα τον κουρνιαχτο(κοινως ανταρα)π περιμενουμι ακομα να κατακατς μετα απ το χθεσινο ματσακιον εχω να διευκρινισου τα εξης:
1,Η ανακινους προς μπετατζηδες ειχε σα σκοπο να μη λαιμαργησν οι μπετοπασλες στο ποσοστο του 2πλου...
εχοντας κατα νου κι τα κονε τ χοντρου κι τα τραπεζωματα μι τον ομοτραπεζο τ συμπραεδρα παντουλκο
2,το αποτελεσμα στου Ιδαιο αντ(ε)ρο θα ειχε ειδικη βαρυτητα κι για το θκο μας αποτελεσμα (οχ αντερο)... :P (μη βιαστιτι)ελειε ο Δωδωναιος...
αφου οι ιδαιοι τα καναν σκατα, μιτα συγχουρησιους,ειχαμαν τν ανεσ να παιξουμι οπως γουσταρουμι(ρεμπελος τριγυρναει,ο ταυρος στ αγρινια) ελειε ο Δωδωναιος
επδη στο DNA το ταυρισιο ομως η ρεμπελια συνοδευεται κι απο ν επιθυμια για πηδο(νικη,αλλιως τι ταυρος εισαι?) το διπλο ελευθερωθκε ως επιλογη πασλομπεταρισματος ,εξ ου και το χειμαρωδες υφος των τετραστιχων που ακολουθσαν(σιγα μη τα θμαμι μιτα απο 2 μερες κι τοσα τσιπρα,ψαξτε κι ισεις λιγο)...
στο πεδιο ομως της ταυροδρασης δεν βρηκαμαν <<ειδυλιακο τοπιο>>τουναντιον μαλιστα ολ οι μπινεδες παναιτωλικοι ,μαζι κι τα κορακια,ειχανε σχεδιο μπουρντισματος του ταυρου(να τ κοψν τα πιλε δλδ.)
 
Ωσ γνησιο ομως ταυρι,
βρυχηθηκε δεοντως
τουφαγαν παλι την ψωλη
κι ας ελειπε ενας ποντος
 
(ολ τν ειχαν δουκιμας σ τς Ζουσμαδις) :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P εεετσι λεμεεεε.. :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :mono: :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :mono: :P :P :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 22 Φεβ 2011 16:29 από paspaliars »
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #261 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 16:23 »
Γεια σας παιδιά και πάλι , λοιπόν δυστυχώς βγήκα αληθής και το περιμενα να γινουν αυτα εκ μερους τους γιατι αυτο ειναι στο DNA τους,εχω ταξιδεψει σε ολη την Ελλαδα και ξερω τι λεω δεν λεω τιποτα απο εμπαθεια προς κανεναν ουτε προς αυτους γιατι ειμαι απλα ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ δεν ασχολουμαι μαζι τους , ,,,απλα ξερω καποια πραγματα απο την εμπειρια μου , και ξερω την νοοτροπια την ψυχοσυνθεση τους που δυστυχως εχουν ,,,και αυτά τα ελεγα και στο πρωτο παιχνιδι στην εδρα μας.
Αυτα ολα που εκαναν δειχνουν ακομη μια φορα ποσο δυστυχως απολιτιστοι  , ιχνος κουλτουρας και πολιτισμου δεν εχουν και  αυτο εχει σαν συνεπεια να ειναι τοσο   μοχθηροι και υπουλοι , αυτο ειναι η εμπειρια πολλων ανθρωπων απο ολη την Ελλαδα.
 Εχουμε χαωδη διαφορα στην νοοτροπια  σαν ανθρωποι και σαν φιλαθλοι παρολο που ειμαστε γειτονες, εμεις ειμαστε πιο πραοι σκεφτομαστε πιο φιλοτιμοι και ησυχοι φιλαθλοι  απεναντι σε αυτους που  ειναι κυριολεκτικά σαν  αγριμια πολυ μεγαλομανια  ,να φενεται το εφε ,επιδειξιομανια (εχουν γεμισει το utube με βιντεο που μας δερνουν )και αλλα  λες και ειναι η Μπαρτσα ) δεν μπορουν να τεκμηριωσουν μια αποψη και βριζουν τοσο χυδαια, ενεργούν παντα με το ένστικτο  και εβγαλαν εχθες  τετοια μισος και φθονο και κομπλεξ. και αυτο δείχνει  έλλειψη κοινωνικού πολιτισμού

Τους βοηθησαμε με το πουλμαν , ηρθαν κυριοι στα γιαννενα και κυριοι εφυγαν, δεν ασχολούμασταν καθολου μαζι τους και φυσικα σιγα μην ασχοληθούμε βγηκαν ολοι οι οπαδοι του  Πασ και καταδικασαν τον Φουρταδο, και αυτοι αντεδρασαν οπως φημιζονται , απλα δεν περιμενα κατι αλλο εκ μερους τους
 και ξερετε ποια ειναι  το κερασακι στην τουρτα  και που που πάλι αποδεικνυουν ποσο πισω ειναι , που δεν εχει βγει κανεις απο αυτους να μας πει ενα συγνωμη για την αχαριστία που μας εδειξαν , και αντι για αυτο μας βρίζουν και χυδαία..

και ξερετε γιατι ,γιατι εδω στην ΗΠΕΙΡΟ  των μεγαλων ευεργετων κτλ , δεν θα αντιδρουσαμε ετσι απεναντι τους εαν ειμασταν στην θεση τους , γιατι εχουμε ανωτεροτητα και αυτο δεν μπορούν να το κατανοησουν δεν εχουν το πολιτιστικο κοινωνικο υποβαθρο να το κατανοησουν

 παλι καλα που δεν ειχαμε χειροτερα γιατι ειναι   ικανοι για μεγαλο χωρις κανεις απο τους φιλαθλους του Πασ να τους φταίει στην ουσια.

πραγματικά έαν πάθαιναν αυτά εχει πάθει η ομαδα του ΠΑΣ κατα καιρους που εκπροσωπεί ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ, φανταστειτε  τι θα γινοταν!!



Αποσυνδεδεμένος doorsas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #262 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 16:35 »
 Ε ορέ πολύ δεν ασχολούμαστε με τα κλούκια*?

*Κλούκι = φυτό παράσιτο που μεγαλώνει σε βάρος των αγρινιώτικων καπνών

Αποσυνδεδεμένος PASas_

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 727
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #263 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 16:53 »
Ανακοίνωση Παναιτωλικού
Παράθεση
«Την Δευτέρα παρακολουθήσαμε όλοι έναν πολύ δυνατό αγώνα ανάμεσα στις δύο κατά τεκμήριο πιο ποιοτικές ομάδες της κατηγορίας. Δύο ομάδες που πριν τον αγώνα εμφάνιζαν αρκετά κοινά σημεία! Ομάδες που στηρίζονται από τις τοπικές κοινωνίες αλλά τυγχάνουν και ευρύτερης αποδοχής, με ικανές διοικήσεις και αξιόμαχους ποδοσφαιριστές.

Με την πρώτη ανάγνωση, θαρρείς πως μια στατιστική τους ανάλυση, μια προσπάθεια σύγκρισής τους θα μας δώσει πολλά κοινά σημεία.

Ε λοιπόν πλέον δεν υπάρχει καμία απολύτως σχέση. Ούτε καν μέτρο σύγκρισης!

Ο Παναιτωλικός αποτελεί μια πολύ ιδιαίτερη ομάδα με ρόλο τόσο αθλητικό όσο και βαθύτατα κοινωνικό. Τα τελευταία έτη η διοίκηση έχει διασφαλίσει αυτό που κάθε Αγρινιώτης φίλαθλος και οπαδός επιθυμεί αλλά και αυτό που θα έπρεπε να αποτελούσε το αυτονόητο για όλους, ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΤΑ ΜΑΤΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ, ΕΝΤΙΜΑ - ΗΘΙΚΑ –ΚΑΘΑΡΑ!

Πάντοτε πιστεύαμε πως η ομάδα των Ιωαννίνων είναι μια ομάδα που μας έμοιαζε. Πόσο μεγάλο λάθος κάναμε!

Χθες τους παρακολούθησε όλη η Ελλάδα να χάνουν κάθε ίχνος αυτοσεβασμού και να εξασφαλίζουν μία απευθείας άνοδο για την οποία θα ντρέπονται και θα μετανιώνουν σε όλη τους την ιστορία. Στην πραγματικότητα όμως η κίνηση του εν λόγω και στα χαρτιά ποδοσφαιριστή, υποβίβασε την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα στην ποδοσφαιρική συνείδηση όλων των φιλάθλων.

Η μη τήρηση του Fair Play από τον ποδοσφαιριστή των Ιωαννίνων ΦΟΥΡΤΑΔΟ δεν μπορεί να αποτελεί τίποτε άλλο παρά ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ του ποδοσφαίρου.

Θεωρούμε και πιστεύουμε με πάθος πως ο ποδοσφαιριστής των Ιωαννίνων ΦΟΥΡΤΑΔΟ, δεν έχει καμία θέση στο ελληνικό ποδόσφαιρο και πρέπει να απομακρυνθεί άμεσα από την ομάδα του. Άλλωστε η χθεσινή του πράξη δεν ήταν η μοναδική. Το ίδιο ακριβώς έπραξε και στο παρελθόν αγωνιζόμενος με την ομάδα του Ιωνικού εναντίον της Δόξας Δράμας.

Καλούμε τη διοργανώτρια αρχή να τον καλέσει σε απολογία με την κατηγορία της δυσφήμισης του ποδοσφαίρου και να του επιβληθεί η μέγιστη δυνατή ποινή. Καλούμε τον ΠΑΣ Γιάννινα να καταδικάσει την ανήθικη πράξη του ποδοσφαιριστή ΦΟΥΡΤΑΔΟ, αποχαιρετώντας τον!

Καλούμε όλη τη φίλαθλη Ελλάδα να καταδικάσει την ενέργεια του ποδοσφαιριστή ΦΟΥΡΤΑΔΟ και τον κάθε φίλαθλο να κατατάξει στη συνείδηση του τις πραγματικά πολύ μικρές ομάδες, ακόμη και αν ηγούνται της κατηγορίας. Καλούμε κάθε Γιαννιώτη φίλαθλο που σέβεται τον εαυτό του, να απαιτήσει ακριβώς τα ίδια».

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #264 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 16:54 »
2 άρθρα απο sday.gr

Παράθεση
Το 3ο ημίχρονο στο Αγρίνιο...

Του Γιώργου Ντυμένου

Εχουν περάσει αρκετές ώρες από τα όσα έγιναν στο ντέρμπι του Αγρινίου. Ολοι ηρεμούν και βλέπουμε τα πράγματα πιο ήρεμα.  Εντάξει θα πούμε καταρχήν τα γνωστά.

Ο Φουρτάδο τα έκανε μαντάρα, ουσιαστικά «τελείωσε» από την ομάδα του, οι Γιαννιώτες ναι μεν ζήτησαν να επαναληφθεί το ματς αλλά κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό και αποκλείεται να συμβεί, οπότε η ιστορία έγραψε πως Παναιτωλικός και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Θα σας πούμε όμως τώρα κάποιες ιστορίες που αφορούν το ματς.

1) Παράγοντες του Παναιτωλικού  ήταν τόσο επηρεασμένος από τα όσα έγιναν που έφτανε στα όρια του να κλάψει από τα νεύρα του. Ηταν τέτοια η ένταση από αυτά που είχαν συμβεί, που όλοι ήθελαν να ξεσπάσουν. Και να ακούς ήρεμους κατά τα άλλα ανθρώπους να βρίζουν για το ποδόσφαιρο, ε δεν  είναι και ότι καλύτερο.

2) Ενα μεγάλο μπράβο στους Ελληνες παίκτες του ΠΑΣ. Αυτό που μάθαμε είναι ότι η συντριπτική τους πλειοψηφία ζήτησε από τον πάγκο να τους επιτραπεί να αφήσουν τους παίκτες του Παναιτωλικού να σκοράρουν. Και αυτό δεν είναι τυχαίο. Ο Ελληνας ξέρει τι και πως. Εχει και φιλότιμο. Ξέρει πως το παιχνίδι το βλέπει πάρα πολύς κόσμος, ενώ και με τους συναδέλφους τους από τον Παναιτωλικό διατηρούν σχέσεις. Αλλοι μιλάνε στο τηλέφωνο, υπήρξαν συμπαίκτες και σε μερικούς μήνες θα βρεθούν πάλι αντιμέτωποι. Οσοι ζήτησαν  κάτι τέτοιο, είναι άξιοι συγχαρητηρίων.

3) Ο Λουίτζι Τζενάμο είναι τέτοιος άνθρωπος που σπάνια βγαίνει από τα ρούχα του. Τα όσα είπε μετά το ματς για το ότι καλύτερα ο Φουρτάδο να φύγει από την χώρα ήταν πάνω στην ένταση της στιγμής. Κατακριτέα μεν,  αλλά με το αίμα να βράζει. Κατάλαβε το λάθος του, ζήτησε συγνώμη και αυτό ίσως να ήταν και το πιο δύσκολο.

4) Επειδή ακούστηκε και αυτό, στα αποδυτήρια δεν υπήρξε η παραμικρή χειροδικία από κανέναν. Οι λεκτικές αντιπαραθέσεις ήταν πάρα πολλές, αλλά κανείς δεν χτύπησε κάποιον άλλον. Αυτό για να μην ακούτε «τρελά».

5) Η ΟΥΕΦΑ διαφημίζει το fair play, αλλά σε καμία διάταξή της δεν αναφέρει πως μπορεί ο διαιτητής να πάρει πάνω του μία φάση στην οποία δεν τηρήθηκε. Σε κάποια εξόφθαλμη περίπτωση όπως αυτή. Θα μπορούσε να θεσπιστεί ένα τέτοιο πλαίσιο, ώστε στο μέλλον να μην υπάρξουν ανάλογα περιστατικά.

Υ.Γ.: Κανείς μας ποτέ δεν θα μάθει γιατί από τον ΠΑΣ δεν άφησαν τον Παναιτωλικό να σκοράρει. παρότι ζητήθηκε από πολλούς. Αλλά απόψεις του στυλ «έπαιρνα και δεν το σήκωναν» ή «δεν είχαμε κινητό», καλύτερα να μην διέρρεαν ποτέ. Σε αυτές τις περιπτώσεις ή το κάνεις ή δεν το κάνεις.

Παράθεση
ΠΑΣ... να το διορθώσεις!
του Σωτήρη Μήλιου

Θα ήταν μία στάλα ηθικής σε ένα χώρο που καθημερινά πέφτει όλο και πιο χαμηλά. Θα ήταν μία επιστροφή στις ρίζες και τις αρχικές αξίες του αθλητισμού. Θα ήταν ο ορισμός του fair-play. Θα ήταν κάτι που δεν είχε ξανασυμβεί στην Ελλάδα.

Θα ήταν κάτι για το όποιο ο ΠΑΣ Γιάννενα θα ήταν το αιώνιο παράδειγμα θαυμασμού. Θα ήταν αφορμή, ώστε αυτή η ομάδα να δώσει το φωτεινό παράδειγμα σε ένα χώρο που κυριαρχεί η ασσυδωσία. Θα ήταν μία κίνηση που θα εξασφάλιζε αιώνια υστεροφημία στον κ. Χριστοβασίλη, στον Στεφάν Ντε Μολ και τους παίκτες των Ιωαννίνων. Θα τους έκανε το κέντρο του ελληνικού ποδοσφαιρικού κόσμου έστω και για μία ημέρα και αιώνια θύμηση σε όσους αγαπούν τον πραγματικό αθλητισμό. Αντ' αυτού προτίμησαν (σε πρώτη φάση) το εφήμερο. Το σήμερα. Τον ένα βαθμουλάκο που σε μία τελική δεν τους εξασφαλίζει τίποτα. Ο ΠΑΣ Γιάννενα είχε δύο πόρτες μπροστά του. Την πόρτα του καλού και το δέλεαρ του κακού. Προτίμησε να εισπράξει (σε πρώτη φάση) την λαϊκή θυμηδία, παρά να γράψει το όνομα του με λαμπρά γράμματα στην ιστορία ενός χώρου που ψάχνει απεγνωσμένα για φωτεινές εξαιρέσεις. Και ήταν τόσο απλό. Τόσο αυτονόητο. Στο ντέρμπι με τον Παναιτωλικό, οι παίκτες του Αγρινίου πετούν την μπάλα πλάγιο άουτ για να παραχθούν οι πρώτες βοήθειες σε ένα τραυματισμένο παίκτη του. Οι παίκτες των Ιωαννίνων εκτελούν το πλάγιο και ένας αμυντικός τους κάνει μία βαθιά μπαλιά προς τον αντίπαλη άμυνα.

Ο Φουρτάδο δεν καταλαβαίνει το... έργο, παίρνει την μπάλα και ισοφαρίζει. Χαμός. Το απόλυτο unfair-play. Τι πιο εύκολο να διορθωθεί με το απόλυτο fair-play; Να αφήσουν δηλαδή τους παίκτες του Αγρινίου, με την σέντρα να μπουν με την μπάλα στα δίχτυα και να συνεχιστεί το παιχνίδι από εκεί που σταμάτησε (το 1-0 δηλαδή να γίνει ξανά 2-1). Τι πιο αυτονόητο και πιο μεγαλειώδες;

Αν υπάρχει αντίστοιχο παράδειγμα στην Ευρώπη; Μόνο ένα; Στις 6 Δεκεμβρίου του 2009 στην δεύτερη (συμπτωματικά) κατηγορία της Ιταλίας η Ασκολι ανοίγει το σκορ με αντίστοιχο τρόπο και αφού πέφτουν μερικές ψιλές, οι παίκτες της αφήνουν τους αντίπαλους να ισοφαρίσουν. Στο μεγάλο τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στην Νότιγχαμ και την Λέστερ στον επαναληπτικό του δεύτερου γύρου του Λιγκ Καπ για το 2007 συνέβη κάτι αντίστοιχα μεγαλειώδες. Το πρώτο ματς είχε διακοπεί στο ημίχρονο (με το σκορ στο 1-0) λόγω καρδιακής προσβολής του αμυντικού της Λέστερ Γκάρι Κλαρκ (ευτυχώς το παιδί έζησε)! Στον επαναληπτικό οι παίκτες της Λέστερ με την έναρξη του ματς άφησαν τον τερματοφύλακα της Νότιγχαμ (μέσα σε καταιγιστικά χειροκροτήματα ακόμα και από τους παίκτες της Λέστερ) να μπει με την μπάλα στα δίχτυα για να ξεκινήσει το παιχνίδι από εκεί που σταμάτησε με το σκορ στο 1-0!

Το καλοκαίρι του 2009 σε ένα τουρνουά του Αγιαξ (Αμστελ Καπ) και σε ένα ματς απέναντι στην Καμπούρ ο Φερτόνχεν θέλοντας να επιστρέψει την μπάλα στον αντίπαλο τερματοφύλακα, την στέλνει άθελά του στο απέναντι «παραθυράκι». Οι παίκτες του «Αίαντα» κάθισαν... σούζα μετά την σέντρα για να δεχθούν γκολ. Το απόλυτο παράδειγμα αλλοπρόσαλλης συμπεριφοράς, ο Πάολο Ντι Κάνιο όταν φορούσε την φανέλα της Γουέστ Χαμ σε ένα ματς με την Εβερτον (16 Δεκεμβρίου 2000) προτίμησε να πιάσει την μπάλα με τα χέρια και να διακόψει το παιχνίδι, αντί να την... φυσήξει στην κενή εστία, αφού έκρινε ότι αυτό θα ήταν άνανδρο μιας και ο αντίπαλος τερματοφύλακας Πολ Τζέραρντ σφάδαζε στο έδαφος κρατώντας το γόνατο του. Το 1999 ο Αρσέν Βενγκέρ πρότεινε από μόνος του (όπερ και εγένετο) επανάληψη του ματς με την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ για τον πέμπτο γύρο του Κυπέλλου, αφού το νικητήριο γκολ του Οφερμαρς είχε μπει διότι ο Κανού δεν είχε τηρήσει το fair-play.

Τα παραδείγματα είναι λίγα. Γι' αυτό και είναι φωτεινά. Γι' αυτό και μένουν στην μνήμη. Πάλι καλά ,που πριν είναι πολύ αργά, ο ίδιος ο πρόεδρος του ΠΑΣ Γιάννενα ζήτησε συγνώμη, πρότεινε από μόνος του επανάληψη του ματς και περισώζει ότι μπορεί από αυτή την  ανορθογραφία. Μία ομάδα καθόλα αξιοπρεπής, μία ομάδα που κάποτε ήταν από τα ελάχιστα θύματα της «εξυγίανσης» πέφτοντας κατηγορία για χρέη θα είναι κρίμα να μείνει στην ιστορία, ως αυτή που φέτος είδε ένα οπαδό της να μπαίνει στο γήπεδο και να χειροδικεί απέναντι σε αντίπαλο τερματοφύλακα ομάδας και ως μία που πήρε ένα βαθμό καταστρατηγώντας του νόμους του fair-play. Η διοργανώτρια αρχή ας μην κωφεύσει στο αίτημα επανάληψης. Εχει ανάγκη το ελληνικό ποδόσφαιρο, ειδικά αυτή την εποχή, ένα φωτεινό παράδειγμα ηθικής...
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος apnea73

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.605
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #265 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 17:10 »
Σαν πολύ μελάνι χύνεται απο τους δημοσιογράφους.....

Ελάτε ας επαναληφθεί το παιχνίδι...Ας ξεκινήσει απο τον ΠΑΣ για ακόμα μια φορά η εξυγίανσης του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

Τώρα για το ήθος των αγρινιωτών.....Ευτυχώς που έγινε επιτέλους η παράκαμψη της πόλης τους!


....

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #266 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 17:25 »
Να την διαβασει ο δικος μας την ανακοινωση τους
που του αποκαλουν την ομαδα μικρη
και αμα θελει να ξανα πει ευχαριστω... :stop:

Φιλοξενεια με τραυματισμο, δεν νοειτε να ειναι καλη
μην μας ντροπιαζεις :stop:
Ανασκευασε...χθες...!!!

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #267 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 17:42 »
Βλέπετε τι γίνεται γύρω μας,βλέπετε τι έρχεται στο μέλλον κ πως μας αντιμετωπίζουν.Γ αυτό

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ


Αποσυνδεδεμένος Euskadi

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #268 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 17:43 »
ντιπ σεβασμος σε εμας που πηγαμε κατω
ΝΤΡΟΠΗ.

ανακατασκευη αμμεσα γαμω τις ανακοινωσεις σας


ΦΟΥΡΤΑΔΟ ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ
Ί δ ω μ ε ν ...

Συνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.223
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #269 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 17:47 »
FAIRPLAY  τελος απο σημερα
Να βγαλουν ανακοινωση οτι ο ΠΑΣ δεν θα το τηρει
Να σφυραει ο διαιτητης και μετα ελευθερο αλλιως τιποτα
εσεις που κανετε κερκιδα κοψτε αυτη τη μαλακια με το που-τσα
ειναι καταντια για οπαδο του ΠΑΣ να λεει τετοιο συνθημα
μου θυμιζει τους μιναρες που λεγανε το εξης <εσεις εδω και η μανα σας γαμιεται με εναν πατρινο>
αυτα τα κανουνε αυτοι που θελουνε να πικαρουνε τον αντιπαλο και μονο αυτο τους νοιαζει
εμεις να χαιρομαστε και να πανυγηριζουμε θελουμε για παρτη μας
Φοβαμαι οτι εχουμε γινει  σαν κι αυτους
σουπερλιγκα 2011-2012
οσφπ,παο,αεκ
παοκ,αρης,ηρα
ΠΑΣ,παναιτωλικος,κερκυρα
ξανθη,καβαλα,βολος
οφη,εργοτελης
ατρομητος,πανιωνιος
τα πραγματα πολυ δυσκολα του χρονου
προσωπικα θα επαιρνα εισιτηρια σε 5 μονο εδρες  ξανθη,καβαλα,βολο,ατρομητο,πανιωνιο
στα υπολοιπα δεν χρειαζεται να μπλεξουμε
οι μαναδες των παιδιων αρκετα υποφερουνε καθε κυριακη
Και επειδη εχουμε μια εδρα 68% οπως λεει και ο lemorsero ας καταλαβουνε που ερχονται του χρονου
Δεν μπορει ο καθε ανοητος στυλ βαζακα να ερχεται και να πουλαει μαγκια εδω μεσα
Θα φαει και τις φαπες του αν χρειαστει
ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΧΤΗΚΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ



 :mono: :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #270 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 17:55 »
Και βγάλτε την ανακοίνωση του Παναιτωλικου από δω μέσα.

Πιάνουν τον ΠΑΣ στο στόμα τους οι πουθεναδες.

Αι σιχτιρ

Αποσυνδεδεμένος maletsko

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #271 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 17:56 »
To γκολ του  Φρουτάδο αφιερωμένο σε εκείνους που παίρνουν τις αποφάσεις  για αντικειμενικότητα και αμεροληψία στη διεξαγωγή των αγώνων.
 Όσο και να προσπαθείς Πρόεδρε με ανακοινώσεις και γλυψίματα...... δεν πρόκειται να κάνεις κάτι...Αυτό που αποφάσισαν για τον ΠΑΣ θα το υλοποιήσουν.... 
Είδες την ποινή Πρόεδρε;  Τι λέι ο Δικηγόρος σου; 

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #272 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 18:09 »
Είδα, διάβασα, χάρηκα, στενοχωρέθηκα, ανάμοικτα συναισθήματα σήμερις.
Λέι ο ΖΤΟ για κατρακύλα. Εχει ξεκινήσει πολύ πριν η κατρακύλα μας ΖΤΟ. Οπως έλεγε ένας παλιός φίλος "Μύθος ο κόσμος του ΠΑΣ".
Λογικό. Μικρογραφία της κοινωνία κλπ κλπ.
Πάντως ακόμα υπάρχουν πολλοί που είναι διαφορετικοί. Κι εδώ μέσα, σ' αυτό το χώρο το χουμε αποδείξει πολλάκις.

Για το unFair goal. Το ΚΑΤΑΧΑΡΗΚΑ!!! Αυτό το γκολ μου θύμησε όλα τα λιθάρια που έχουμε φάει χρόνια τώρα στο αγρίνιο. Τα καπνογόνα που μας έχουν καψαλίσει, και τα μπινελίκια που χουν ακούσει οι μανάδες μας.
Σα να μας βοήθησε ο Φουρτάδος όλους εμάς τους σκασμένους γιαννιώτες. Που χρόνια τώρα τρώμε τις πέτρες, αλλά στην Κατάρα τους βοηθήσαμε. Που δε μας πάει να τους κάνουμε πουστιά. Κι έτσι έρχεται και μας λυτρώνει το "πουστικο" γκολ! ΑΓΑΛΙΑΣΑ!!!!

Θα είχα αγαλιάσει περισσότερο (και όποιος πει όχι θα είναι ψεύτης) αν είχαμε κερδίσει τον φόφη, με πέτσινο πέναλτι, 10 μέτρα γκολ οφσάιτ και να τους είχαν ακυρωθεί 4 γκολ!

ΥΓ: Ο ΠΑΣ ΔΕΝ ΠΑΣ ας έχει το θάρρος της ομάδας του και ας μη λέει ότι είναι ΠΑΣ. Δεν πειράζει που είναι παναιτωλικός. Κανείς δεν είναι τέλοιος...
 :mono:

ΑΓΑΛΙΑΣΑ!!!
(αν και δεν το πανηγυρίσαμε γιατί ποτέ δεν καταλάβαμε ότι μπήκε)

Βάλε στο τραπέζι δυο ποτήρια κι ένα του Φουρτάδο, του Πρόεδρα μη του βάζεις γιατί τον πιάνει και τα ξερνάει όλα στον Κωστούλα.
Κέρνα ρε παιδί μου γενικώς, μη φας καμιά πέτρα τώρα.  :pashat:
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #273 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 18:18 »

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικός - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #274 στις: Τρι 22 Φεβ 2011 18:28 »
Στα ΜΜΕ προβαλεται η ανακοινωση
ως ανακοινωση φιλων του Παναιτωλικου
και οχι ως ανακοινωση της ΠΑΕ Παναιτωλικου..