Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011  (Αναγνώστηκε 478844 φορές)

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #175 στις: Τετ 11 Μάι 2011 00:18 »
Με Γκσμπούρνινγκ, Μπαστία, Λεάλ, Επστάιν, Μπάλαμπαν και άλλους 2 αυτού του επιπέδου είμαστε κομπλέ, λογικά. Μακάρι!

Έχουμε καιρό για σιούτες, μη βιάζεστε!
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος spyros_porsche

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 729
  • DjS
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #176 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 10:32 »
Σας είχαμε ενημερώσει προ ημερών για έντονο φλερτ του ΠΑΣ Γιάννινα με παίκτη του Ηρακλή με τον οποίον οι συζητήσεις βρίσκονται σε καλό το στάδιο. Ο λόγος για τον Στέλιο Ηλιάδη ο οποίος μένει ελεύθερος από τον «γηραιό» το καλοκαίρι και λόγω των τελευταίων εξελίξεων δεν προτίθεται να ανανεώσει την συνεργασία του με την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Βέβαια σύμφωνα με παλαιότερα ρεπορτάζ ο ποδοσφαιριστής είχε συμφωνήσει με τους διοικούντες του Ηρακλή ωστόσο μετά τα τελευταία γεγονότα στρέφεται προς άλλες πολιτείες και ίσως αυτές να βρίσκονται στην πρωτεύουσα της Ηπείρου.


ΠΗΓΗ.SPORTSIOANNINA.GR

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #177 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 12:48 »
Για να δουμε ποιος ειναι ο Ηλιαδης με αριθμους

Γεννηθηκε 3/6/1986 ( 25 χρονων)
Place of birth    Thessaloniki, Greece
Height    1.78 m (5 ft 10 in)
Playing position    Defensive Midfielder(Αμυντικος μεσος)
Club information
Current club    Iraklis Thessaloniki F.C.
Number    8
Senior career*
Years              Team                         Apps†  (Gls)†
2002–2005    Apollon Kalamarias           59   (3)
2005–2009    PAOK FC                         65           (3)
2009–    I    raklis Thessaloniki F.C.      24    (2)
National team
2004–2006    Greece U19    -    (-)
2006–    Greece U21    11    (0

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #178 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 13:33 »
Επανέρχομαι στο θέμα/χαρά κάθε φιλάθλου με τα εξής...όνειρα/πλάνα/σκέψεις/μπουρδολογίες...( πάντα στα όρια της λογικής)

Τέρμα : Δεν θεωρώ πρώτη προτεραιότητα την απόκτηση κάποιου,δεδομένων και των οικονομικών συνθηκών . Εάν όμως υπάρχει η δυνατότητα θεωρώ εξαιρετική περίπτωση τον Ντεγκρά ( νομίζω ελεύθερος ).
Δεξί μπακ : Βασικός ο Πάτσα και αναπληρωματικός ο Ντάσιος .( Ο Στάθης αφού δεν ΄κέρδισε την εμπιστοσύνη του Ντε Μολ στην Β ας φύγει...)
Αριστερό μπακ : Βασικός ο Βάντερσον και αναπληρωματικός ο Μιχαήλ ( εδώ υπάρχει θέμα αλλά όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων)
Α Κεντρικός αμυντικός : Βασικός ο Πάντος , για αναπληρωματικός θα μου έκανε ο Σιόντης ή ο Κωστούλας αν και νομίζω ότι έκλεισε στον Παναιτωλικό .
Β Κεντρικός αμυντικός : Βασικός  ή ο Φυτανίδης ή ο Ταυλαρίδης , αναπληρωματικός ο Κώτσιος .
Α Αμυντικό χαφ :Βασικός ο Κειτά , αναπληρωματικός ο Ηλίάδης .( μια χαρά είναι για αναπληρωματικός )
Β Αμυντικός χαφ : Βασικός ή ο Μπαστία ή ο Ιγκλέσιας , αναπληρωματικός ας μείνει ο Ανδράλας .Την θέση την ξέρει και ο Σιόντης και ο Πάτσα.
Δεξί χαφ-εξτρέμ : Βασικός ο Σιαλμάς , αναπληρωματικός ο Σκούφαλης.
Αριστερό χαφ-εξτρέμ : Βασικός ή ο Λεοζίνιο των Σερρών ή ο Ριέρα του Πανιωνίου ή ο Κουτσιανικούλης.Αναπληρωματικός ο Ντε Βισέντι.
Κεντρικό χαφ : Βασικός ή ο Καραγκούνης ( εξαιρετικά δύσκολο)ή ο Κοιλιάρας ( εξαιρετικός κατ'εμέ ποδοσφαιριστής που έχουν χαθεί τα ίχνη του στον Πανιώνιο νομίζω...)Αναπληρωματικός ο Κυριάκος που παίζει και σε άλλες θέσεις.
Σέντερ φορ : Βασικός ή ο Φιλομένο ή ο Μάντζιος,αναπληρωματικός ο Μπάκα.
Ας παραμείνει και ο Μπουχάν...έτσι χωρίς λόγο !

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #179 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 13:47 »
Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011 - Επιθυμητά ή Πιθανά ονόματα στο Τόπικ

Φερνάντες
Ιγκλεσιας
Ταμπάσης
Σιδεράκης
Πλατέλλας
Γεωργίου
Γεωργιαδης
Vaggeli
Moyzaka
Leonardo
Βastia
Φιλομένο
Ντουγκλάο
Μαρσελάο
Αργυροπουλος
Σειταριδης
Λεοντίου
Σιόντης
Μάτζιος
Kαπετάνος
Κωστούλας
Pardo
Bravo
Επστάιν Ν
Βάλας
Λυμπερόπουλος
Ηλιάδης
Αλόνσο
Λόπο
Σανκαρέ
Λαδάκης
Φυτανίδης
Zairi
Μήτρογλου

Αναστασάκος
Μπαλαμπαν
Κιντάνα
Βασίλεφ
Πέσε Πέσε


Με έντονη οι πιθανοί - επικρατέστεροι

Νέο πράμα

Γκσμπούρνινγκ
Λεάλ
Μπακούρα
Μερντάκοβιτς
Αντόρνο
Ταυλαρίδης
Κοιλιάρας *
Λεοζίνιο
Ριέρα
Κουτσιανικούλης *
Χαριστέας
Αλβανός-οί (?)
Βέλγος (?)

Με έντονη "πιθανοί - επικρατέστεροι"
* "έχουμε"
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος GIWRGAKIS99

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 491
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #180 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 14:11 »
Παράθεση
ο Κοιλιάρας

"Σβούρας", που δεν είχε την εξέλιξη που περιμέναμε, στα δεξιά της μεσαίας γραμμής είναι η θέση του και αγωνίζεται στον Λεβαδειακό από τον Ιανουάριο.

Αποσυνδεδεμένος GEROKSEKOYTIS

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #181 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 14:16 »
Δηλ Christos λες να ερθουν 5 βασικοι μονο,και 3 για αναπληρωματικοι
Μηπως εισαι ο λογιστης του ΧΒ? :P
Εγω θεωρω πως οι βασικοι πρωτοκλασατοι θα πρεπει να ειναι στη θεση
 -Αριστερο μπακ (ωραιος ο Βα βα Βαντερσον για πορωση της κερκιδας,αλλα φετος εδειξε αδυναμιες στα ανασταλτικα του καθηκοντα.Ασε που ολο γκελες κανει.Και ολο δεν ξερει τι να τη κανει τη μπαλα)

-Ψηλο κεντρικο αμυντικο (θωρηκτο που λεει και ο Βασιλης του ΗΡΤ)

-10ρι οπωσδηποτε

-Αμυντικο χαφ (ωραιος ο Κειτας αλλα μικρος και απειρος.Εχει χρονια μπροστα του για βασικο μαεστρο.Ασε που και αυτος ολο κοβει τις αντεπιθεσεις ,ψαχνοντας αμυντικο να δωσει τη μπαλα)

-Επιθετικο γκολτζη

-Αριστερο εξτρεμ με ωραια σεντρα

-Δεξι εξτρεμ (ο Σκουφαλης μονο στους Ζωσιμαδες και με 18χρονα παιδακια ξερει μπαλα.Στα εκτος εδρας δεν φανηκε πουθενα)


-Αν ειναι να υπολογιζεται ως βασικος τερμας ο Κηπουρος,,,τοτε,ας παρουμε εναν αλλον.Αλλιως,ο Σικαλιας δεν ειν ασχημος..... ;)

Ετσι λοιπον ,εγω νομιζω πως μας χρειαζονται 7-8 βασικοτατοι παιχταραδες...ετοιμοπολεμοι και ετοιμοπαραδοτοι.
Και αυτο,γιατι σχεδον ποτε δεν πιανουν ολες οι μεταγραφες.Παρε 8 και ας παιξουν αξιωπρεπως τουλαχιστον οι 6  ;)



Απο εκει κ περα παρε αλλους 4-5 αμυντικους κ αμυντικα χαφ,γιατι οι καρτες παραμονευουν....Παρε 20ριδες εως 25ριδες απο την Β εθνικη.Τους καλυτρους που μπορεις να βρεις



Συνολο 12-13 καινουριους παιχτες (μη με μουτζωσετε )



Διωχνουμε Βαγγελη - Μπουχαν(δεν ειμαστε φιλανθρωπικο σωματειο...) - Τζημοπουλο (αχρωμος αοσμος αγευστος ανευρος) - Μιχαηλ (ο,τι εδειξε το εδειξε.Τελος ανοχης.Εδω ειναι Α εθνικη τωρα) - Φουρταδο - Τζανης (για να ξεκαβλωσουν και μερικοι μερικοι  :P) - Σταθη - Βαρτζιωτη και μερικα ταλεντα - μικρους που δεν εδειξαν κατι.




Και φυσικα μακρια απο Σιοντιδες και τελειωμενα αλογα του ΠΟΚ  8)

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #182 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 14:39 »
Φίλε GEROKSEKOYTIS ,φυσικά και δεν είμαι λογιστής του ΧΒ , απλά είπα να κινηθώ στα πλαίσια της οικονομικής λογικής  με βάση την συγκυρία που ζούμε αλλά και της ποδοσφαιρικής λογικής με βάση του μεγάλου ρίσκου του να αλλάξει κάποιος 100% μια Ομάδα την οποία δεν θα γνωρίζει ούτε καν ο Προπονητής της! Τότε γιατί τον κράτησε ?
Σκέψου πόσο δύσκολο είναι να χτίσει πάλι κάτι ουσιαστικά από το μηδέν !
Όσον αφορά τον Κοιλιάρα , φίλε GIWRGAKIS99 ίσως να έχεις δίκιο διότι έχεις μάλλον καλύτερη πληροφόρηση ,απλά τον θυμάμαι αμυδρά να κάνει εξαιρετικά ματς με τον Εργοτέλη , να έχει πάρα πολύ καλή ντρίπλα και σουτ και να κινείται κεντρικά .Εάν δεν απατώμαι είχαν ''ενδιαφερθεί '' και ο ΠΑΟ με την ΑΕΚ πριν πάει στον Πανιώνιο . Πάντως το γεγονός της μη εξέλιξής του μπορεί να οφείλεται και σε οτιδήποτε άλλο πλην της ποδοσφαιρικής του αξίας ,  όπως αντιλαμβανόμαστε νομίζω όλοι.

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #183 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 14:44 »
ΥΓ 1 : Συμφωνώ απόλυτα με όλους τους ''υπό παραχώρηση'' με τον GEROKSEKOYTIS .Ακόμη και με τον Μπουχάν όπου φυσικά αστειευόμουν  όταν έγραψα ότι θέλω να μείνει...χωρίς λόγο !
Υ.Γ. 2 : Δέχομαι την πλάκα με το ''λογιστής'' του ΧΒ.Απλά δεν ξέρω πως βάζουν φατσούλες κλπ !

Αποσυνδεδεμένος GEROKSEKOYTIS

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #184 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 18:12 »
Ok Νο προμπλεμ Christos

Σιγουρα κομαντο κανει ο προπονητης κ ο προεδρος.

Απλα θελω να αναδειξω το γεγονος οτι οι πολλες μεταγραφες απο μονες τους δεν ειν κακο
Κακο ειναι οι πολλες ανουσιες μεταγραφες

Εγω ειδα στο δευτερο γυρο μια ομαδα να σερνεται,κ δεν πρεπει παντα να βρισκουμε δικαιολογιες τυπου ''δν ειχαμε κινητρο''.Στην Α εθνικη πρεπει να ειμαστε αυστηροι κριτες κ να μην επαναπαυομαστε με πρωην παγκιτες του ΠΟΚ η' με τους φετεινους παιχτες μας που νομιζω οτι ειναι πολυτελεια για τη Β αλλα οχι κατι ιδιαιτερο για την Α

Περυσι,μπορει να καναμε 17 μεταγραφες,αλλα την χρονια την εβγαλε το υλικο της Β εθνικης.Δωσαμε κ 3-4 δανεικους.....Αρα,δεν ειναι επιχειρημα οτι αλλαξαμε τη συσταση της ομαδας,ιδιαιτερα...
Περυσι πεσαμε λογω γκρινιας στα αποδυτηρια που αποδιδονται στον αχρηστο προπονητη που ειχαμε

Και το 2000 καναμε 20 μεταγραφες κ αν δεν ειχαμε 100 δοκαρια θα βγαιναμε Ευρωπη.Θυμαστε ποσο τρενο πηγαμε στο Β γυρο...


Και η Καβαλα προπερσυ πηρε πολλες μεταγραφες αλλα ηταν αστερατες....Και φετος παλι πρωταγωνιστουσε

Για μενα,η οικονομικη συγκιρια δεν ειναι δικαιολογια να κανουμε τσιγκουνιες.Εξαλου,ο προεδρος μας χρωσταει μεταγραφες δυο χειμωνων.Προπερσυ που πεταξαμε το γαντι,και φετος που δεν χρειαστηκε να ανοιχτουμε....


Τελος παντων...Γνωμες ειναι αυτες....Ο Ντεμολ εχει το μαχαιρι κ το καρπουζι.Ας τον εμπιστευτουμε,μιας κ ειναι σπανιο για τον ΠΑΣ να εχει τον ιδιο κοουτς για δυο χρονιες....Εγω τον εμπιστευομαι παντως... ;)

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #185 στις: Παρ 13 Μάι 2011 11:20 »
Εγώ θέλω τον campora.
Νταξει,χεστήκατε που τον θέλω και λογικό
είναι αλλά τι να κάνουμε?Ο καθένας κάποιον θέλει.

Και γω χέστηκα γ αυτούς που θελουν τον Μαντζιο.
Είναι συνταυροι,τους σέβομαι αλλά για να θες τον Μαντζιο
κάτι δεν πάει καλά.Η κόβεις τα τσίπρα(σταδιακά και όχι αμέσως
γιατί υπάρχει σοβαρός κίνδυνος για να υποστείς shock) η του χρόνου
θα μας λες ότι θες ξανά τον Κουτσοσπυρο επειδή ήταν φιλότιμος
και επειδή είχε ωραίο σκύλο.

Δεν είναι πράγματα αυτά,τον Campora να πάρουνε.
η κάποιον καλύτερο τέλος πάντων.
Γενικά κάποιους πρέπει να πάρουνε. :P

Επίσης ουτε τον Bastia θέλω.Καλός
είναι ο τζες,δεν λέω αλλά τον έχουμε δει.
Αφήστε που νομιζω ότι δεν γίνεται να ξεκινάς με Κειτα
και Μπαστια μαζί.Θα πρέπει κάποια στιγμή να σεβαστεις και το δικαίωμα στο αρτιμελές
των αντίπαλων αθλητών.Το εκαβ βρίσκεται στο γήπεδο σε κάθε μας για άλλους λόγους
δεν γινεται να κουβαλαει συνεχώς αντιπάλους ποδοσφαιριστές.

Αν είναι έτσι να βάλουμε και μια επιγραφή στα αποδυτήρια
σε στιλ "this is anfiled"
που να γράφει "Καλωσορίσατε στο Ζωσιμάδες.Αν δεν σας σπάσει τα ποδάρια το χορτάρι
θα σας τα σπάσουν οι παίχτες μας"
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 13 Μάι 2011 11:32 από Serpents on paradise »

Αποσυνδεδεμένος apnea73

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.605
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #186 στις: Παρ 13 Μάι 2011 12:31 »
......Αν είναι έτσι να βάλουμε και μια επιγραφή στα αποδυτήρια
σε στιλ "this is anfiled"
που να γράφει "Καλωσορίσατε στο Ζωσιμάδες.Αν δεν σας σπάσει τα ποδάρια το χορτάρι
θα σας τα σπάσουν οι παίχτες μας"

Αυτό μου άρεσε!!!!!!!!!!!!!!! :pashat:
....

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #187 στις: Παρ 13 Μάι 2011 16:28 »
Ο καθένας θέλει και κάποιον διαφορετικό!!!!Επειδή είμαστε τουλάχιστον 5.000,δε μπορούμε να τους πάρουμε όλους,λέω εγώ τώρα!!!
Εγώ θα πώ απλά ότι δεν πρέπει ξανά να πέσουμε στην παγίδα να πάρουμε 15 παικτάκια επιπέδου Κανακούδη,Μαιστόροβιτς ή Ντιμπαλά!!!Αν
είναι να πάρεις τέτοιους κράτα καλύτερα τον Μιχαήλ,τον Βάντερσον και τον Τζάνη,δεν είναι χειρότεροι απ τους παραπάνω ούτε μια στο εκατομύριο!!!!
Όπως επίσης μακρυά κι από παλτά-πρώην ποδοσφαιριστές τύπου Σειταρίδη, που θα τους πληρώσεις και με υπεραξία ενώ δε θα έπερεπε να τους πάρεις
ούτε τζάμπα να τους έβρισκες!!Επίσης μακρυά από παικτάκια τύπου Αναστασάκου(παίκτης που δεν κάνει μία για τον Ατρόμητο για τον ΠΑΣ δεν πρέπει να κάνει δέκα)
Πάρε πέντε παίκτες επιπέδου Ζαιρί,Λεονάρντο,Μήτρογλου,Κάμπορα,Μάντζιου( μην τρελαθούμε τώρα,δεν είναι ο Ιμπραίμοβιτς αλλά είναι πολύ καλός παίκτης).
Δεν λέω τους συγκεκριμένους απαραίτητα,λέω τέτοιου επιπέδου!!!Αν τώρα αρχίσεις ιστορίες του τύπου "αυτοί δεν έρχονται στα Γιάννενα",τότε μείνε με τον
Σκούφαλη,τον Φουρτάδο και τον Μπακαγιόκο και τα ξαναλέμε στη Φουτμπολίγκα από του παραχρόνου!!!

Αποσυνδεδεμένος LEON

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 377
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #188 στις: Παρ 13 Μάι 2011 17:05 »
Χρειαζομαστε οποσδηποτε 6-7 καλους παικτες και καλα παιδια και οχι τυπου χρυσες εφεδριες με 5-8 συμμετοχες στην σουπερ λιγκ τυπου Ελε-Μενδρινος-Κανακουδης-Ντιμπαλα....και ιδιορυθμους (Μαιστοροβιτς) σεντερ μπακ-αμυντικο χαφ-αριστερο χαφ εξτρεμ-2 σεντερ φορ-10αρι -και κηπερ βαρβατο για να μεινουμε στην σουπερ λιγκ.....και αν βρεθει και κανα λαβρακι ανεξαρτητου θεσεως καλοδεχουμενο......και καλη μας τυχη.....

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #189 στις: Παρ 13 Μάι 2011 22:08 »
Ρε φιλε serpent η πως στο διαολο σε λενε γιατι με εχεις μπερδεψει %-|,γιατι σε οτι γραφω ρε ζαγαρ παντα διαφωνεις ασταδιαλα :P......


Γιατι ωρε συ τον Μαντζιο τον θεωρει απλησιαστο ως προς την τιμη του,που αν δεν κανω λαθος αυτη την στιγμη παιζει στο κυπριακο πρωταθλημα και η καριερα του εχει παρει την κατιουσα αρα γιατι να μην το σωσουμε το παλικαρι και ελθει σε μια μεγαλη ομαδα σαν εμας :),ασε που ξεχασα οτι καταγεται απο την Γκρικα η Ψακα νομιζω αρα ειναι Ηπειρωτης με την βουλα where is problem???????????



Οσο για Bastia τι σε χαλαει ωρε μανα μ,μια χαρα κασαρι ειναι τι σε κοφτει εσενα θα τον παντρευτεις :P....Παντως απο την περσινη επιλογη του Μενδρινου που τον φεραμε λες και ειναι θεος ξερω εγω,ποιο το ταγαρι να πουμε που δεν ακουμπουσε καν το χορταρι για να μην λερωθει η φανελα του γιατι φοβονταν μη δεν βγει ο λεκες απο το γκαζον ο λεμες,χιλιες φορες Bastia κ κλαδεμα στην καρωτιδα,,,εγκαθετε εεεεεε εγκαθετε :P


p.s παλι χαλονι μου μυριζει η υποθεση ρε αληταρα σημερα
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 13 Μάι 2011 22:12 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος LEON

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 377
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #190 στις: Παρ 13 Μάι 2011 22:26 »
ΜΑΝΤΖΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΜΑΡΙΤΙΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΥΠΡΟ...............ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΕ ΠΑΟ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ...........

Αποσυνδεδεμένος MONO PAS

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #191 στις: Σαβ 14 Μάι 2011 00:27 »
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΕΛΑΓΙΑΣ

Όταν ο Πελαγίας συνάντησε τον Τότι
Στην ιταλική Ατλέτικο Ρόμα συνεχίζει την καριέρα του ο Γιώργος Πελαγίας, μετά από τέσσερα χρόνια στην Κέρκυρα. Ο 25χρονος πρώην αμυντικός του Ολυμπιακού Λευκωσίας ήταν βασικός την προπερασμένη Κυριακή (02/01) στο φιλικό της ομάδας του απέναντι στην… αυθεντική Ρόμα, που αγωνίστηκε κομπλέ, έχοντας τον Φραντσέσκο Τότι στην ενδεκάδα της. Η ομάδα του Πελαγία –δεύτερη στον β΄ όμιλο της ιταλικής γ’ εθνικής– κέρδισε με 3-2, με τον Κύπριο στόπερ να παίζει για 78 λεπτά.

Γιατί προτίμησε την Ιταλία ο Γιώργος Πελαγίας: «Μετά που είχα αποφασίσει να μην συνεχίσω στην Κέρκυρα, είχα κάποιες προτάσεις, με πιο καλή αυτήν που δέχθηκα πέρσι από τον Απόλλωνα. Όμως, ήταν επιθυμία μου να αγωνισθώ στο Ιταλικό πρωτάθλημα, το οποίο είναι κάτι σαν σχολή για κάποιον αμυντικό. Πήγα λοιπόν στην ομάδα της Αθλέτικο Ρόμα, έκανα κάποιες προπονήσεις και έτσι, αποφάσισα να αρχίσω αυτήν τη νέα εμπειρία για μένα».

ΜΗΠΩς ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ????????????????

Αποσυνδεδεμένος LEON

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 377
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #192 στις: Σαβ 14 Μάι 2011 00:37 »
Που τον ξεθαψατε αυτον;Με τετοιες μεταγραφες θα κανουμε πραξη αυτο που ειπε ο Αλεφαντος για 30 Σεπτεμβριου θα τσεκαρουμε το εισητηριο για επιστροφη εκει που ημασταν φετος ,θελουμε καλυτερους 6-7 απο αυτους που εχουμε Ελληνες η ξενους και αυτος δεν ειναι σε αυτη την κατηγορια παιδια..............

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #193 στις: Σαβ 14 Μάι 2011 08:51 »
MΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΙΟΝΤΗΣ ΦΑΒΑΛΙ Παιζουν σημερα...
Ο 1ος ειναι αριστη επιλογη ο 3ος καλη κ ο 2ος ρισκο
http://www.gazzetta.gr/newsstand/paper/259/265/20110514

βεβαια συμφωνα με δημοσιευματα (φιλαθλος) ο ατρομητος δεν προτιθεται να συνεχισει τη συνεργασια με μιχαηλιδη κ του διεμηνυσε να βρει ομαδα οπως κ στο σαρμιεντο...
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 14 Μάι 2011 08:57 από mike71 »

Αποσυνδεδεμένος LEON

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 377
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #194 στις: Σαβ 14 Μάι 2011 10:57 »
mike71 Οπως τα λες ειναι ο Μιχαηλιδης για 1 χρονο ειναι καλος και ο Φαβαλι ξενος γνωστης της ελληνιμης πραγματικοτητας δε θελει προσαρμογη ξερει το τοπι πολυ καλο χαφ ο Σιοντης ειναι το ρισκο αυτης της παρεας των 3 νεων στοχων ο χρονος θα δειξει εαν καταληξει καποιος απο αυτους στον ΠΑΣ.............

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #195 στις: Σαβ 14 Μάι 2011 11:02 »
O Φαβαλι ειναι αριστος τεχνιτης..(Αργεντινος) αλλα εχει βαλει και φοβερα γκολ,επισης καλα κορνερ και φαουλ εκει που τα τελευταια χρονια υστερουμε!Θα ειναι μια αρκετα καλη μεταγραφη για την ομαδα,και μου ειναι εκπληξη πως τον αφηνουν στον Ατρομητο. :-?.Τωρα για τον Μιχαηλιδη καλως ειναι αλλα στα ιδια περιπου προτυπα και σε ηλικια με τον Κηπουρο. Οχι Σιοντης ρε παιδια παλι καθε χρονου τα ιδια.. >:(

Αποσυνδεδεμένος pagouras7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #196 στις: Σαβ 14 Μάι 2011 11:33 »
χμ...

θεοδωριδης απο αγρινιο..τελευταιος χρονος συμβολαιου...μηπως να τον χτυπουσαμε?με φαβαλι σκουφαλη σιαλμα εκλεισαν οι πλευρες μη σου πω και το 10

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #197 στις: Σαβ 14 Μάι 2011 11:38 »
ο Μάντζιος είναι απο Πλακωτή Θεσπρωτίας....εμένα πάντως δεν μου πολυαρέσει για μεταγραφή...
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #198 στις: Σαβ 14 Μάι 2011 12:01 »
Τον Σκουφαλη δεν τον κόβω να μένει
αν και τον γουστάρουμε όλοι πολύ.

Αποσυνδεδεμένος LEON

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 377
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφολογία καλοκαιριού 2011
« Απάντηση #199 στις: Σαβ 14 Μάι 2011 12:08 »
Παιχταρα ο Μανολο ολα τα λεφτα ειναι αυτο το γκολ που δημιουργησε προχθες και το καρφωσε ο Σιαλμας ενεργεια απο τις λιγες μακαρι να μεινει μακαρι ολοι τον θελουμε ο Ντεμολ δεν ξερω τι λεει ομως απορια μου προκαλει γιατι του δινει λιγο χρονο και οχι συνεχωμενα 90 λεπτα.......