Αποστολέας Θέμα: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν... (2009-10)  (Αναγνώστηκε 47063 φορές)

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #100 στις: Πεμ 03 Ιούν 2010 16:06 »
Ρε φιλαράκο TALO,θα ήθελες να μας πείς γιατί <έχετε για εμάς την χειρότερη άποψη>,έτσι για να το ξέρουμε κι εμείς!!!
Εμείς ούτε τσάτσοι κανενός γίναμε ποτέ,ούτε μαζέψαμε ποτέ όλα τα αληταριά των Ιωαννίνων για να την <πέσουμε> σε ανυποψίαστους οπαδούς που πήγαν 900 χιλιόμετρα μακρυά από την πόλη τους ,2 φορές σε μια εβδομάδα,για να υποστηρίξουν την ομάδα τους σε <καραστημένο>
παιχνίδι υπέρ της σωτηρίας ενός ΤΣΑΤΣΟΥ που για να φτάσει ως εκεί είχε στήσει μέσα στη χρονιά 5 τουλάχιστον παιχνίδια!!Εμείς, γιαυτό έχουμε την < χειρότερη άποψη>.
Εσείς?Θα ήθελες να μας πείς το γιατί?????????Αν το ξέρεις φυσικά........

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #101 στις: Πεμ 03 Ιούν 2010 16:31 »
ΤΑΛΕ ειναι απο τα κειμενα που θα συμφωνισω μαζι σου και εννοω το τελευταιο κομματι..

θα πρεπει ο καθενας μας ξεχωριστα αλλα και ως συνολα, να αναλογιστει τι ζηταει
απο αυτην την κοντρα..
ιντερνετικους χαβαλεδες για την μανα του ενος και του αλλου..??
οκ,θεωρω πως αυτο, όσοι απο μας έχουμε περασει τα 20 και εχουμε λιγα δραμια μυαλου
δεν μας ενδιαφερει..

αν ζηταμε ενα ακομη χαμενο ματι,ενα ανοιγμενο κεφαλι κτλπ..
περα του οτι δεν διαφερουμε απο τους γαυροβαζελους,θα πρεπει να εχουμε το θαρρος
να σταθουμε υστερα μπροστα στην μανα αυτουνου και να πουμε
"ναι πηγαιναμε γυρευοντας,αφου γεμισαμε πανο για τα παιδια του ΑΛΙ και του Χαντακα"
εμεις που ειμαστε πιο εξυπνοι (υποτιθετε) απο τα 15χρονα..

Εμενα η γνωμη μου ειναι πως η φωτια δεν σβηνει με φωτια..
και καλο θα ηταν να καταλαβουμε τι κολπο εχουν στησει εδω και 2 (τουλαχιστον ) δεκαετιες στις μεγαλες επαρχιακες ομαδες εναλλαξ..

Θα ηταν η καλυτερη λυση να κατσουν 5 απο τη μια και αλλοι τοσοι απο την αλλη να συμφωνισουν...
αλλα εχω μια μικρη υποψια πως αυτοι οι 5 ριχνουν τοσο καιρο λαδι στη φωτιά..

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #102 στις: Πεμ 03 Ιούν 2010 17:32 »
εσένα φίλε sellos προφανώς αυτά που ρωτάω εγώ τον <φίλο μας> δε σε αφορούν καθόλου.........
Δε θέλεις να ξέρεις γιατί έχουν για σένα την χειρότερη άποψη??
Θεωρείς ότι στο έγκλημα εναντίον του ΠΑΣ για να σωθεί το τσαστοσωματείο τότε,είχαμε ευθύνη κι εμείς??????????
Θεωρείς ότι η σε αντιπροσωπεύει η φράση <περασμένα ξεχασμένα>??
Θεωρείς ότι εσύ είσαι ο υπεράνω ανοιχτόμυαλος που κοιτάει το μέλλον κι όχι το παρελθόν κι εμείς οι υπόλοιποι οι παρελθοντολόγοι?


Αν ναι,τότε καλά κάνεις και συμφωνείς και συμφωνείς.Πιστεύω όμως ότι είσαι από τους ελάχιστους,αν όχι ο μόνος!!

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #103 στις: Πεμ 03 Ιούν 2010 17:57 »
το ξερω οτι ειμαι απο τους λιγους κι αυτο με στεναχωρει...

δεν θελω να μαθω γιατι ξερω..
οταν σε πολλους αγωνες ακουνε "ΟΦΗ @@@@ την Κρητη ολη"
οταν βλεπουν πανο για τον Ιμπραημ,γιατι να σε συμπαθουν?
και επειδη θα μου πεις
δικαιολογημενα δεν το φωναζαμε?
δεν ξερω,αλλα η αληθεια ειναι πως και εγω το εχω φωναξει...
αλλα πανε δεκα χρονια απο τοτε,καποια στιγμης ο θυμος θα πρεπει να φευγει
και να επικρατει η λογικη...

Παράθεση
Θεωρείς ότι στο έγκλημα εναντίον του ΠΑΣ για να σωθεί το τσαστοσωματείο τότε,είχαμε ευθύνη κι εμείς??????????
Φυσικα και οχι..αν και γενικοτερα τα τελευταια χρονια εχουν την ευθυνη οι διοικησεις της ομαδας  μας,οπως και η τωρινη..

Παράθεση
Θεωρείς ότι η σε αντιπροσωπεύει η φράση <περασμένα ξεχασμένα>??
Με αντιπροσωπευει
γιατι δεν γινετε αλλιως,
γιατι πανω απο ολα ειναι η ανθρωπινη ζωη και η σωματικη ακεραιοτητα,
γιατι το ποδοσφαιρο θα ειναι παντα δευτερευον,
γιατι δεν εχω λαβει μια απαντηση ποτε απο κανεναν τι ζηταμε απο αυτην την κοντρα,
γιατι αυτη η κοντρα εκμεταλευεται κατα καιρους απο τους γνωστους βρυκόλακες και των δυο ομαδων και δεν γουσταρω να το κανουν αυτο πανω στην δικια μου πλατη,

και το θεμα ειναι καποια στιγμη να παμε καποια βηματα πιο μπροστα και να μην ζουμε με τα φαντασματα απο το παρελθον..

και φυσικα ειναι προσωπικη γνωμη που εκφραζει καθαρα εμενα..

Υ.Γ δεν υπαρχουν ανοιχτομυαλοι και κλειστομυαλοι
διαφορετικες οπτικες και πρωτεραιότητες απλα..
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 03 Ιούν 2010 18:08 από sellos »

Αποσυνδεδεμένος REX

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #104 στις: Πεμ 03 Ιούν 2010 18:32 »
Ρε παιδια, ποιος ειναι μεγαλυτερος και διαχρονικοτερος εχθρος του ΠΑΣ, οι φοφηδες ή μηπως ο "μακαριστος" ο δικος μας.
Τα μαχαιρια που εχει φαει ο ΠΑΣ στην πλατη κατα 90% ηταν "made in Ionnina" δυστυχως.
Οι διοικησεις μας οπως και του φοφη εδω και πολλα χρονια, υπαγονται στην ιδια υποδιευθυνση του τομεα αθλητισμου της Νεας Δημοκρατιας, με μια διαφορα, βασικη, ομως.
Αυτοι ανηκουν σε ιδιοκτητες του κομματικου χωρου και εμεις σε επετες και εντολοδοχους.
Μην εχει κανεις την εντυπωση οτι τα μπαραζ στη Ροδο ηταν καθαρα.
Και μην εχει κανεις την εντυπωση οτι ημασταν εκτος "διαπραγματευσης" στη Ροδο.

Αποσυνδεδεμένος Aneksartitos

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #105 στις: Πεμ 03 Ιούν 2010 18:59 »
Παράθεση
θα ήθελες να μας πείς γιατί <έχετε για εμάς την χειρότερη άποψη>

Οι περισσότεροι ομιλήτες δεν ξέρουν για αυτήν την "κόντρα", αλλά όταν επί 7-8 χρόνια βρίζεις και φτιάχνεις εμετικά πανό κατά του ΟΦΗ και την Κρήτη δεν θέλει και πολύ να σχηματίσουμε κακή εντύπωση. Τώρα αν η δικαιολογία σου γιαυτό είναι τα γεγονότα της Ρόδου (που δεν ξεκίνησαν από την Ρόδο, έτσι για να μην λέμε τα πράγματα όπως εμείς θέλουμε) να το σεβαστώ. Όμως η δικαιολογία με το τσατσιλίκι δεν έχει να κάνει με τους οπαδούς αλλά με τα λαμόγια-παράγοντες. Αν πρέπει να βρίζεις κάποιον αυτός είναι ο Βαρδινογιάννης και οι μαργιονέτες του, όχι η Κρήτη.

@sellos Καλή η σκέψη σου αλλά κάτι τέτοιο δεν πρόκειτε να γίνει ποτέ. Ούτε απο την δική μας ούτε και απο την δική σας πλευρά. Και πόσο μάλλον τώρα που είναι πιθανό να παίξουμε και στην ίδια κατηγορία, δηλαδή το μίσος θα μεγαλώσει ακόμα περισσότερο.

@ELTORO
Παράθεση
Με την ευκαιρία να συγχαρώ τους συντρόφους ΟΜΙΛΗΤΕΣ (πρώην Τσάτσους) για μια ακόμα "ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ" παρουσία τους μακριά απο το νησί στο ΑΙΓΑΛΕΩ !

Προφανώς γνωρίζεις οτι υπάρχει απαγόρευση μετακινήσεων από την δική σου "ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ" παρουσία στο match με τον Εργοτέλη. Και εκτός από αυτό ο Εθνικός είχε ανακοινώσει ότι δεν θα υπάρχουν εισιτήρια στα εκδοτήρια του γηπέδου λόγω του περίφημου sold out (όπως φαίνεται και στα πρώτα λεπτά του video).

Αποσυνδεδεμένος Euskadi

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #106 στις: Πεμ 03 Ιούν 2010 19:29 »
Παράθεση
(που δεν ξεκίνησαν από την Ρόδο, έτσι για να μην λέμε τα πράγματα όπως εμείς θέλουμε)

 εχεις δικαιο... απο τα στημενα ματς αρχισαν...

ασε μας ωρε με τις μ____ς σας...

ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ

υ.γ. ρε οι τσατσοι που θα μιλησουν κιολας...

οταν γινει αυτο που ειπε πιο πανω ο astralon

Παράθεση
Όταν η δεύτερη εικόνα, που δείχνει το πέταλο των Ζωσιμάδων
υποδεχτεί καμιά οχιά ή οποιοδήποτε ερπετό

τοτε μιληστε...

υ.γ.1 ανομοια πραματα συγκρινεις...
Ί δ ω μ ε ν ...

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.815
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #107 στις: Πεμ 03 Ιούν 2010 23:25 »
Ρε τι καθοσαστε και συζητατε με τους αγριους.....


ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ

ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΡΟΔΟ
ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΖΗΣΑ ΤΟ ΚΑΦΡΙΛΙΚΙ ΤΩΝ ΑΠΟΛΙΤΙΣΤΩΝ
ΓΙΑΤΙ Η ΛΕΞΗ ΒΕΝΤΕΤΑ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΣΤΗΝΚΡΗΤΗ ΑΛΛΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ  ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΥΝΕ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ

ξεφτιλες μαζευτηκατε 2.000 για να ριξετε τον ΠΑΣ
και 50 για να ανεβει η ομαδουλα σας


αυτοι ΗΣΑΣΤΑΝ
αυτοι ΕΙΣΤΕ
ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ
Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ε Σ



ελατε πανω και τοτε τα λεμε

ΟΦΗ ΚΑΡΙΟΛΗ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΟΛΗ

ΥΓ.1 ΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ


Αποσυνδεδεμένος TALOS

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #108 στις: Πεμ 03 Ιούν 2010 23:53 »
HOOLIGANS GREEK CULT MOVIE - APAIXTO

1966 για πάρτη σου.Άξιος!Γνήσιος λεβέντης Ηπειρώτης,άξιος σαν οπαδός του ΠΑΣ.Συνέχισε να μας γαμάς πίσω από το pc σου γιατί παραπέρα δε σε παίρνει.Από το pc σου.Βάζε και μια photo της Κρήτης κ βάρα..

Γι αυτόν που με ρώτησε γιατί δε συμπαθώ τους Γιαννιώτες.Θα σου απαντήσω και ας ξέρω οτι θα με βλαστημάνε 20 από κάτω.Γιατί ταξίδευα μαζί σας στο Ροδάνθη και 20 ώρες βρίζατε τη μάνα μου και την Κρήτη μου πολύ πριν γίνουν τα σκηνικά στη Ρόδο.Από τότε κατάλαβα ποιό είναι το επίπεδο,η παιδεία και ο ανδρισμός του μέσου οπαδού του ΠΑΣ.

Αποσυνδεδεμένος RASTA

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.384
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #109 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 01:54 »
pagourenko1966,Χαλάρωσε,γιατί αν αυτοί εκεί κάτω είναι άγριοι με τα πιστόλια κ τα καφριλίκια τους,τότε κ συ "που γαμάς όλη τη Κρήτη γιατί γουστάρεις",πίσω απ το πληκτρολόγιο σου,δε διαφέρεις κ πολύ....
Αν δε κάνω λάθος ,ο ΟΦΗ είναι καταδικασμένος στις συνειδήσεις όλων των Φιλάθλων αυτού του τόπου για το καθεστώς προστασίας που του παρείχε ο "Καπετάνιος" κ όχι μόνο, όλα αυτά τα χρόνια...Οι επιτυχίες του,προσφορά της οικογένειας(το κύπελλο του 87,ήταν του πασοκ,αλλά αυτό ειναι μια άλλη ιστορία)....
Μέχρι εδώ καλά,όταν όμως κανείς γίνεται το ίδιο αν όχι χειρότερος κάφρος από κείνους που μάζεψε στο πλάι του ο ΟΦΗ στη Ρόδο,τότε άστα να πάνε....Ο ένας γαμάει όλη τη Κρήτη,ο άλλος ξεσκίζει όλη την Ήπειρο κ επειδή δε του φτάνει ρίχνει κ ένα στα γρήγορα στη Θεσσαλία.....Ο πρώτος θα πάει διακοπές στα Χανιά το καλοκαίρι,κ θα διαχωρίσει βέβαια τη θέση του από "κείνους" που  βρίζουν όλους τους Κρητικούς,ενώ ο δεύτερος όταν θα βρεθεί σε καμιά παραλία της Θεσπρωτίας θα τα βάζει μόνο με τους Γιαννιώτες,"γιατί οι Ηπειρώτες  είναι καλοί άνθρωποι,γενικά"....
Άντε για κάνα ενδοκρινολόγο είστε όλοι μου φαίνεται,να σας ρυθμίσει τη τεστοστερόνη ....
" Ανυποχώρητος: σημαίνει να είναι το κεφάλι σου μέσα στο στόμα του λύκου κι εσύ να του λες άντε γαμήσου... "

Fidel Castro

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #110 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 02:02 »
Αντε παλι με το συνθημα. Δηλαδη οταν φωναζουμε π....ας γιε "ταδε" σημαινει οτι το εννοουμε κιολας? Δηλαδη σε λιγο να μην λεμε στο γηπεδο ουτε γαμω το/την "ταδε" "μανα" κτλ.. Την κρητη την βριζουμε επειδη ταιριαζει με το συνθημα. Οπως κανουν και οι βαζελοι και οι αεκτζηδες και οι λαρισαιοι και οι γαυροι οταν παιζουν με τον ΟΦΗ. Ξ-Ε-Κ-Ο-Λ-Λ-Α-Τ-Ε να αναλυετε το καθε τι εδω μεσα. Εδω εχω κολλητο Ηρακλειωτη Βαζελο στη Θεσσαλονικη που σπουδαζουμε και το εχει καταλαβει ολο αυτο περι Κρητης, εσεις ακομα?

Τον ταλο γιατι τον κραταμε στο φορουμ ΜΑΣ? Για να μας βριζει και να μας λεει οτι μονο απο το πισι ειμαστε γιατι παραπερα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ? Αντε δρομο ταλος.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος TALOS

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #111 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 02:22 »
Μα δε μίλησα γενικά.Για το κοπέλι που έβρισε την Κρήτη είπα.Οτι προφανώς την βρίσκει έτσι-γιατί μέχρι εκεί του φτάνει..(το μυαλό).

Δεν έχω πρόβλημα να βρίζεις τον Ο.Φ.Η.!Βρίσε όσο θές,θα βρίσω κι εγώ τον ΠΑΣ και όλα καλα.Αλλά όταν βρίζεις τόσα χρόνια τόσο χυδαία την Κρήτη και τα κάνεις βιντεάκια στο youtube εκεί αλλάζει.

Τεσπα,βαρέθηκα.Του χρόνου πάλι.Χαιρετώ όλα τα καλά κοπέλια του forum από τα παλιά.Ο.Φ.Η.-ΖΩΗ ΜΟΥ-ΑΝΑΠΝΟΗ ΜΟΥ.

Αποσυνδεδεμένος bouzbas

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #112 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 04:49 »
τσακωθείτε λίγο ακόμα!
να πάμε κόντρα ποιος γ@μ@ει ποιον πίσω από το pc κλπ. ΑΛΛΑ

- όταν είσαι σε μια σχολή που ο μ.ο. αποφοίτησης είναι τα 8 χρόνια
- όταν πάρεις το κωλόχαρτο που λέγεται πτυχίο και ψάχνεις για δουλειά από την ειδικότητα που σπούδαζες τόσα χρόνια μέχρι σερβιτόρος και σουβλατζής (τα παραδείγματα είναι τυχαία)
- όταν θα πρέπει να δουλεύεις 40 χρόνια για να πάρεις μια γ@μοσύνταξη 450 ευρώ
- όταν ο βασικός μισθός σου είναι 600 ευρώ
- όταν ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΞΙΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ

ΤΟΤΕ, λογικά πάντα έχουμε 3 τινά:

Ή  να  ασχολούμαστε  με βεντέτες του τύπου ΠΑΣ-ΟΦΗ και σαν κάφροι να σπάμε τα κεφάλια μας μεταξύ μας για να ξεσπάμε κατά κύριο λόγο (μαλακία δεν είναι?)

Ή  να πεις "α στα διαλα" πια και να μην ξανασχολήθεις καθόλου με μπάλα (βαρύ)

Ή να χαίρεσαι την μπαλίτσα που παίζεται στα ελληνικά χωράφια (γιατί εδώ έτυχε να γεννηθούμε) και να κάνουμε χαβαλέ μεταξύ μας μπας και ξεχαστούμε λιγάκι και όλα μέλι-γάλα!


υ.γ.1.  μην αρχίσετε τα "ναι αλλά τότε το ένα", "τότε το άλλο", "εμείς το ένα", "αυτοί το άλλο" κλπ.
Ο,ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ! οκ, έχασε το μάτι του ο σύνταυρος... ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!
ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...ΝΑ ΧΑΣΕΙ Κ ΕΝΑΣ ΟΦΗΤΖΗΣ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΤΣΙΣΟΥΜΕ? Ή ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ "ΒΑΡΒΑΡΟ" ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΙ Η "ΜΑΓΚΙΑ" ?


Θέλω να καταλήξω στο ότι κάποιοι καπηλεύονται τα γεγονότα και τις καταστάσεις εις βάρος   μας και των κάθε οπαδών..!! Οι τσαμπουκάδες και οι βεντετισμοί δεν θα οδηγήσουν πουθενά!! (ή μάλλον κάπου οδηγούν, αλλά δεν θέλω να το σκέφτομαι ΚΑΝ .....)

υ.γ.2.  Όσο και να περάσουν τα χρόνια, ο Έλληνας οπαδός, το μπινελίκι, την μάνα και την χριστοπαναγία θα την έχει ψωμοτύρι... πόσο μάλλον στο γήπεδο!! (απάντηση σε όσους θίγονται για τα συνθήματα, προς μεν και δεν!! )

Η ΜΠΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΑ

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #113 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 09:01 »
Σε λίγο η κουβέντα θα πάρει εντελώς φιλοσοφική διάσταση του τύπου <τι είναι η ζωή?τι είναι ο άνθρωπος?>, <ματαιώτης ματαιωτήτων τα πάντα ματαιώτης>,μπορεί να μπεί και κάποιος φίλος με nic name Ιησούς Χριστός και να μας πεί το <αγαπάτε αλλήλους> ή το <αν κάποιος σε χτυπήσει από την δεξιά,γύρνα και την αριστερά>.
Για να κλείσω λοιπόν εγώ,γιατί βαριέμαι τις ασυναρτησίες και τα άσχετα θέματα να πώ στον ΤΣΑΤΣΟ που μπήκε στο forum
μας και λέει ότι κάποιος(εγώ ήμουν αυτός)τον ρώτησε γιατί δεν συμπαθεί τους οπαδούς του ΠΑΣ και έχει και άποψη για το επιπεδο του μέσου οπαδού του ΠΑΣ,ότι

-Τσάτσος ήσουν και τσάτσος θα παραμείνεις στη συνείδηση όλης της φίλαθλης Ελλάδας.
-Χωρίς τις πλάτες του <καπετάνιου> είσαι ένα ΤΙΠΟΤΕ.
-Και,τέλος,η πρώτη σου ομάδα είναι ο ΓΑΒΡΟΣ ή ο ΒΑΖΕΛΟΣ??

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #114 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 11:41 »
Θα συμφωνήσω με τον σύνταυρο που μιλησε για τον made in Ioannina νούμερο ενα εχθρό της ομάδας.Απλά θα θυμίσω το τελευταίο παιχνίδι με βαζελο στους Ζωσιμάδες...ποιος ήταν ο υπαίτιος της φετινής τραγωδίας....ο οφη? μήπως βόλευε σε μερικούς (διοίκηση-συνδιοίκηση) να στραφεί ο ΄κόσμος προς κρήτη μεριά?...και γαργάρα οι φωνές κατά της διοίκησης..
Μήπως και εμείς διοικητικά φέτος δεν δεχτήκαμε ενα πράσινο δαχτυλάκι στο κώλο μας με τις ευλογίες του ΧΒ?
Αν οι οφιτζήδες είναι τσάτσοι του βαρδινογιάννη...εμείς είμαστε τσάτσοι του δικού μας...βρυκόλακα.
τέλος είμαι υπέρ των λογικών προτάσεων..καιρός να βάλουμε όλοι μας λίγο νερό στο κρασί μας
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.815
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #115 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 12:14 »
ΡΕ ΦΕΥΓΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΣΚΑΤΟΦΟΦΗΤΖΗ ΚΑΙ ΜΗ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ

ΤΟ ΩΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

ΕΣΕΙΣ ΞΕΡΕΤΕ
ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΟ ΜΕΤΣΟΒΟ Η ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ
ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΤΑΛΟ ΑΔΕΙΟ

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΛΑΚΑ


ΟΣΟΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΟΥΤΕ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΚΡΑΣΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ

τελος πολυ ασχοληθηκα
του χρονου τα ωραια

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #116 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 12:18 »
συμφωνώ σε όλα και με τον KASABIAN!!!Αλλά το ένα δεν αναιρεί το άλλο!!!!!!!Υπάρχουν εσωτερικοί αλλά και εξωτερικού εχθροί!!!Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να μπερδεύουμε την π...
με τη βούρτσα και να δίνουμε ελαφρυντικά στους ΑΡΧΙΤΣΑΤΣΟΥΣ!!!Ο υποβιβασμός του ΠΑΣ το 2001 για χάρη του ΑΡΧΙΤΣΑΤΣΟΥ ήταν καταστροφικός,αν δεν είχε συντελεστεί θα ήταν εντελώς διαφορετική η έκβαση των πραγμάτων.Όποιος ήταν τότε πάνω από 18 και μπορεί να έχει άποψη καταλαβαίνει.Τώρα αν μεταξύ μας υπάρχουν και <φιλάνθρωποι>,<υπεράνω>,<ωχαδελφηστές>,και <ιεροκύρηκες>,κι αυτοί αδέρφια μας είναι κι ας πούν κι αυτοί την αποψή τους!!!

ΟΦΗ ΚΑΡΓΙΟΛΗ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΟΛΗ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #117 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 12:22 »
Εννοώ ότι συμφωνώ σε όλα με τον KASABIAN εκτός φυσικά από το <να βάλουμε νερό στο κρασί μας>.Άντε,γιατί στο τέλος λέω για τους άλλους αλλά μπέρδεψα κι εγώ την π.... με τη βούρτσα!!!!!


ΟΦΗ ΚΑΡΓΙΟΛΗ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΟΛΗ

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #118 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 12:54 »
-O Eρασιτέχνης ΠΑΣ, λέω εγώ, πρέπει να κινηθεί άμεσα,
 και να ζητήσει
την ακύρωση των μπαράζ της Ρόδου εδώ και τώρα....

-Ρε τι άλλο θα ακούσουμε σ' αυτήν την ζώη απο τους Ξυλούρηδες και τις οχιές...

Ειδήσεις λοιπόν:
Παράθεση
Ο Eρασιτέχνης ΟΦΗ περνάει στην αντεπίθεση και ζητάει την ακύρωση των πλέι-οφ!

Η απόρριψη του φακέλου του ΟΦΗ… για «ψύλλου πήδημα» και για λόγους που τυπικά… η ομάδα είναι εντάξει είχε ως αποτέλεσμα την άμεση αντίδραση από την πλευρά του συλλόγου. Μόλις έγινε γνωστό ότι απορρίφθηκε ο φάκελος του ΟΦΗ, ο Βασίλης Ξημέρης συγκάλεσε έκτακτο Δ.Σ. του Ερασιτέχνη προκειμένου να αποφασιστούν οι επόμενες κινήσεις ενώ την ίδια ώρα… η ΠΑΕ δεν είχε δώσει σημεία ζωής.

Τα… γρήγορα αντανακλαστικά του προέδρου του Ερασιτέχνη είχαν ως αποτέλεσμα και την απόφαση για τις επόμενες κινήσεις όπου αποφασίστηκε να περάσει ο σύλλογος στην αντεπίθεση. Συγκεκριμένα αποφασίστηκε στο Δ.Σ. να σταλεί εξώδικο στην ΕΠΟ όπου ζητούνται από την Επιτροπή Αδειοδότησης οι φάκελοι όλων των ομάδων που συμμετέχουν στα πλέι-οφ.

Ερωτηματικά προκαλεί την κρίσιμη αυτή ώρα για την ομάδα, γιατί την ευθύνη αναλαμβάνει ο Ερασιτέχνης ΟΦΗ αντί η ΠΑΕ. Άραγε ο ΟΦΗ θα προλάβει να κερδίσει κάτι από αυτές τις ενέργειες ή όλα αυτά έπρεπε να είχαν γίνει πριν την έναρξη των πλέι-οφ;

Μάλιστα μέσω των δύο δικηγόρων που συμμετείχαν στην συνεδρίαση του Δ.Σ., ο κύριος Σταματάκης του Ερασιτέχνη και ο κύριος Μιχαλόπουλος της ΠΑΕ αποφασίστηκε να ζητήσει η ομάδα την ακύρωση των πλέι-οφ λόγω της μη υποβολής φακέλου του Εθνικού προς την επιτροπή αδειοδότησης. Κάτι που σημαίνει ότι η ομάδα του Πειραιά δεν είχε εξαρχής την επιθυμία να ανέβει στην Σούπερ Λίγκα με αποτέλεσμα η παρουσία του στα πλέι-οφ να θεωρείται μόνο ύποπτη!

Έτσι ο Ερασιτέχνης ζητάει την ακύρωση των πλέι-οφ και παράλληλα την επικύρωση της βαθμολογίας της Β΄ Εθνικής, προκειμένου ο ΟΦΗ να δικαιωθεί και ως τρίτος να πάρει την απευθείας άνοδο για την Σούπερ Λίγκα. Μάλιστα σύμφωνα με πληροφορίες, στον ΟΦΗ είναι διατεθειμένοι να προσφύγουν τόσο στα ποινικά όσο και στα αθλητικά δικαστήρια προκειμένου να έρθει η δικαίωση.

Τι συμβαίνει με τον φάκελο του ΟΦΗ

Αρχικά, ο ΟΦΗ ως όφειλε κατέθεσε τον φάκελο του στην αρμόδια επιτροπή στις 21 Μαΐου όπου το παρόν στην Αθήνα είχαν δώσει οι Βασίλης Ξημέρης, Χρήστος Μιχαλόπουλος και Κώστας Ψωμάς. Όταν η αντιπροσωπεία του ΟΦΗ βρέθηκε ενώπιον της επιτροπής, ο πρόεδρος της επικαλέστηκε ότι ο ΟΦΗ οφείλει στην εφορία το ποσό των 802.000 ευρώ αγνοώντας ότι ο σύλλογος ήδη έχει πληρώσει την προκαταβολή και παράλληλα έχει προχωρήσει στην απαιτούμενη ρύθμιση.

Στην συνέχεια και… μετά από παρεμβάσεις τρίτων η επιτροπή βρήκε… νέα αιτία για να μην περάσει τον φάκελο του ΟΦΗ ισχυριζόμενη ότι δεν τηρήθηκαν οι διακανονισμοί στις περιπτώσεις των Δημούτσου και Ταραλίδη. Οι δύο πρώην ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ είχαν πάρει τις δόσεις των Ιανουαρίου, Φεβρουαρίου και σε συνεννόηση με την διοίκηση του συλλόγου, η δόση του Μαρτίου αντί να καταβληθεί στις 30 Απριλίου ως έπρεπε, καταβλήθηκε τελικά στις 30 Μαΐου.

Η επιτροπή αδειοδότησης δεν δέχτηκε τον παραπάνω διακανονισμό απορρίπτοντας τον φάκελο του ΟΦΗ. Βέβαια, αυτό που έχει σημασία είναι ότι θα πρέπει ο ΟΦΗ μέσα στις επόμενες 5 ημέρες να προσκομίσει τα απαιτούμενα έγγραφα που θα αποδεικνύουν ότι οι εκπρόθεσμες καταβολές προς τους δύο παίκτες ήταν αποτέλεσμα δικαστικής απόφασης και ρύθμισης της οφειλής και όχι αμέλειας της ΠΑΕ.

Αναλυτικά η καυστική ανακοίνωση:

Για μια ακόμα φορά νιώθουμε τουλάχιστον αηδιασμένοι με τα όσα χαριτωμένα συμβαίνουν στο χώρο του ποδοσφαίρου! Αφού λοιπόν παρακολουθήσαμε άναυδοι τη φαρσοκωμωδία των μπαράζ ανόδου με τα διαιτητικά όργια, το φάκελο με τα στημένα να εξαφανίζεται στην τακτική δικαιοσύνη χωρίς να επηρεάζεται καμιά από τις εμπλεκόμενες ομάδες, έδρες να αλλάζουν κατά παράβαση του ΚΑΠ, τις τελευταίες ημέρες και μετά την απόπειρα εξόντωσης της ομάδας του Ηρακλή για την εξυπηρέτηση συμφερόντων τρίτων μαθαίνουμε τα εξής ωραία:

Α) Δυο από τις τέσσερις ομάδες που συμμετέχουν στα μπαράζ ανόδου, ο Εθνικός και ο Πιερικός, δεν είχαν καταθέσει ποτέ αίτηση για τη συμμετοχή στη Σούπερ Λίγκα! Άρα η διαδικασία των μπαράζ είναι εξ ορισμού αναξιόπιστη, όταν δυο από τους τέσσερις συμμετέχοντες δε θέλουν να ανέβουν κατηγορία! Δε θα έπρεπε λοιπόν οι δυο αυτές ομάδες να μην έχουν δικαίωμα συμμετοχής στη διαδικασία των μπαράζ ανόδου;

Β) Ο φάκελος του ΟΦΗ απορρίπτεται από την ΕΠΟ χωρίς να ανακοινωθεί το σκεπτικό!! Φήμες λένε ότι η απόρριψη «πατά» πάνω στην υπόθεση Ταραλίδη, ο οποίος έχει εξοφληθεί πλήρως!!

Γ) Κάποιοι προσπαθούν να παραβιάσουν τον ΚΑΠ που ρητά αναφέρει ότι σε περίπτωση υποβιβασμού ομάδας λόγω χρεών ανεβαίνει ομάδα από την παρακάτω κατηγορία!

Δ) Η Σούπερ Λίγκα, δυο μήνες μετά τη λήξη του πρωταθλήματος, δεν έχει επικυρώσει ακόμα τη βαθμολογία!!

Κύριοι, ο κόσμος του ΟΦΗ αγωνίστηκε επίπονα για την αξιοπρέπειά του και δε θα του τη στερήσει κανείς. Καλούμε τους πάντες να δώσουν βροντερό παρόν στον αυριανό αγώνα ως απάντηση σε όλες αυτές τις αθλιότητες. Σε έναν αγώνα που είναι έκνομος και δεν έχει λόγο καν να ξεκινήσει, εφόσον μια από τις δυο ομάδες δηλώνει ΑΔΙΑΦΟΡΗ εξ αρχής!

Φίλαθλοι του ΟΦΗ, φίλαθλοι της Κρήτης, αντισταθείτε σε αυτή τη σκευωρία. Δυναμικό παρόν αύριο στο γήπεδο, προστατέψτε την έδρα και την ομάδα. Προειδοποιούμε τους πάντες ότι δεν ανεχόμαστε άλλο παιχνίδια με την υπόληψή μας, τη νοημοσύνη μας και την αξιοπρέπειά μας. Η πολιτεία, οι βουλευτές με την αδιαφορία τους και οι αρμόδιοι φορείς (ΕΠΟ, ΕΠΑΕ, αθλητική δικαιοσύνη) είναι οι μεγαλύτεροι παραγωγοί βίας. Σπέρνουν ανέμους και θερίζουν θύελλες. Ο κόσμος του ΟΦΗ για μια φορά ακόμα είναι έτοιμος να βρεθεί στις επάλξεις. Έχουμε συνηθίσει. Θέλουμε να πάμε με το σταυρό στο χέρι και δε μας αφήνετε. Θα αλλάξουμε λοιπόν κι εμείς τροπάρι.

SNAKES 4 HERAKLION CLUB

ΚΡΗΤΕΣ 4 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΘΥΡΑ 4 - BLACK ARMY

Σ.Φ.Ο ΑΘΗΝΩΝ ΝΙΚΟΣ ΞΥΛΟΥΡΗΣ
athleticradio.gr

 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #119 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 13:05 »
εγω ως φιλανθρωπος να κανω μια ερωτηση?

τι επιδιωκουμε απο αυτην την κοντρα?
ποιο αποτελεσμα θελουμε?
που μπορει να οδηγησει?
ας απαντησει καποιος που τοτε ηταν πανω απο 18...
θελουμε να τους δειρουμε,να τους βγαλουμε ενα ματι να πατσησουμε?
καλο θα ειναι οποιος εχει κατευθυνση πρως τα εκει να μας ενημερωσει
και τους υπολοιπους...

Συμφωνουμε για το παραρτημα και ολα τα υπολοιπα
αν και εδω χωραει πολυ κουβεντα πως μπορεις να ξεφυγεις
απο εναν Βαρδινογιαννη,
εδω δεν μπορουμε να  ξεφυγουμε απο εναν αρχιεπισκοπο..

και περα απο τον ρομαντισμο που βλεπουμε καποιοι αιθεροβαμονες
σε ωραιες κερκιδες,χωρις μισος,χωρις επεισοδια..
ας μας πουν αυτοι που πατουν στη γη και δεν ειναι ωχαδερφηστες
και νοιαζονται για κατι τι ειναι αυτο?
η ανθρωπινη ζωη?
η σωματικη μας ακεραιοτητα?
τον πιτσιρικα που θα διαβασει αυτον,που τοτε ηταν πανω απο 18
και θα πει "πω τι μας κάνανε..θα τους μαμήσουμε"
ή ο πληγωμένος μας εγωισμός...?

Τελος παντων
ο καθενας ας κανει οτι καταλαβαινει κι ας αναλαβει και την
ευθυνη για οτι συμβει μετα..

Αποσυνδεδεμένος ELTORO

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 526
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #120 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 13:17 »
Παράθεση
@ELTORO
Παράθεση
Με την ευκαιρία να συγχαρώ τους συντρόφους ΟΜΙΛΗΤΕΣ (πρώην Τσάτσους) για μια ακόμα "ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ" παρουσία τους μακριά απο το νησί στο ΑΙΓΑΛΕΩ !

 
Προφανώς γνωρίζεις οτι υπάρχει απαγόρευση μετακινήσεων από την δική σου "ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ" παρουσία στο match με τον Εργοτέλη. Και εκτός από αυτό ο Εθνικός είχε ανακοινώσει ότι δεν θα υπάρχουν εισιτήρια στα εκδοτήρια του γηπέδου λόγω του περίφημου sold out (όπως φαίνεται και στα πρώτα λεπτά του vide

Α γι αυτό δεν πήγατε ?

Πεστο έτσι ντε ! Γιατί θυμόμαστε κι οταν δεν ίσχυε η απαγόρευση που δεν σας χωρούσαν τα ταξί. Οπως πχ το μάτς ΟΦΗ-ΠΑΣ στη Ν.Σμύρνη.

Αφού ρε κοπέλι ισχυε η απαγόρευση (αρα απαγορευόταν να εισέλθουν στο γηπεδο οπαδοί του φιλοξενούμενου με διακριτικά και πανό) αυτοί που είναι μέσα πως έχουν κασκόλ και πανό ?

Και πως μπήκαν αφου δεν είχε εισητήρια ? Με ριφιφι?

Δηλαδή είχαν οργανωθεί εκδρομές ή πήγαν οι Αθηναίοι οπαδοί σας και τους αφήσαν απ έξω ?

Ρε που τα πουλάτε αυτά ? Λες και δεν σας ξέρουν όλοι...

Και πάλι συγχαρητήρια πάντως. Αφωνη για μια ακόμη φορά η φίλαθλη Ελλάδα.

Μάγκες μέχρι το λιμάνι.
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 04 Ιούν 2010 13:21 από ELTORO »
Podrán imitarnos, pero igualarnos jamás

Αποσυνδεδεμένος REX

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #121 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 13:22 »
Παιδια χαλαρωστε, εχουμε στατιστικα δεδομενα. :stop:
Βρεθηκε το προφιλ του μεσου οπαδου του ΠΑΣ.
Σας ανακοινωνω λοιπον οτι ειμαστε καφροι.
Ρε, λεβενγκουρα talos, γυρω-γυρω το πηγες, παλι στα αντριλικια, στις γενικευσεις και στις ψευτομαγκιες το γυρισες, δεν αντεξες.
Μεινε ησυχος, το εχουμε καταλαβει, οτι διαφερετε πολυ απο εμας.
Εμεις δεν εχουμε προπυλακισει ΠΟΤΕ μεσηλικες, γεροντια και παιδακια. Δεν εχουμε τετοιες ικανοτητες.
Δεν κουβαλαμε κουζινομαχαιρα, νεροπιστολα και λοιπα αξεσουαρ του καθε θρασυδειλου τσογλανου.

Δεν κινδυνευει η Κρητη απο εμας.

Δεν κινδυνευει η Ηπειρος απο εσας.

Υ.Γ. Μας εκρινες ΟΛΟΥΣ, απο τα συνθηματα που ακουγες στο καραβι, ετσι ειπες.
      Να εισαι σιγουρος, δεν ημασταν ολοι εκει.
      Ατυχως για εμας, η εκδρομη τοτε, οργανωθηκε απο τον μεγαλυτερο μαλακα που εχουμε αναδειξει. THATS ALL.

Αποσυνδεδεμένος pagouras7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #122 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 22:05 »
talos στο ροδανθη το επαιζες η φανταρος η οτι ειχες κατεβει για δουλεια,δεν το θιυμαμαι ακριβως αυτο

θυμαμαι που τα χωναμε για τους κρητικους,καθοσουν τα ακουγες και κουνουσες συγκαταβατικα το κεφαλι..πως το χες πει το θεικο?ολα κιολα παιδια αλλα οι κρητικες ειναι γυναικαρες

1.70-1.75 το πολυ μελαχροινος...θα τα πουμε χανιωτη οφητζη σε κανα ματς του οφη στην αθηνα να μας τα πεις και απο κοντα

ΤΟΥΡΚΟΓΥΦΤΕ

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #123 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 22:32 »
Στην αποκάλυψη πως δέχεται απειλές προκειμένου να μην να μην υπογράψει τα έγγραφα που αναφέρουν ότι έχει εξοφληθεί από τον ΟΦΗ προχώρησε ο Γιάννης Ταραλίδης. Ο 29χρονος άσσος, μιλώντας στον ραδιοφωνικό σταθμό της Κρήτης, Athletic Radio 104,2 τόνισε πως απειλείται αναφορικά με την καριέρα του για να μην υπογράψει το εν λόγω χαρτί που θα επιτρέψει στον ΟΦΗ να έχει πιο πολλές πιθανότητες να πάρει άδεια συμμετοχής στην SuperLeague.

Αναλυτικα ο Ταραλίδης μίλησε:

Για τις συζητήσεις που έγιναν με τον ΟΦΗ: «Θέλω να πω ότι για την ιστορία που έχει το όνομα μου μέσα και ότι είμαι εγώ ο λόγος που ο ΟΦΗ δεν πήρε την άδεια, δεν ισχύει ούτε μια στο εκατομμύριο. Κάποιοι με έχουν βρει εξιλαστήριο θύμα και με «βομβαρδίζουν» από τέσσερις πλευρές. Θέλω να ευχαριστήσω ειλικρινά το Νίκο Μαχλά και όχι τον κύριο Μιχαλόπουλο που με απείλησε ότι θα μου κόψει την μπάλα. Ο Νίκος(σημ. Μαχλάς) έχει συμβάλει ώστε να πάρω τα χρήματα μου. Σήμερα κατατέθηκαν τα χρήματα ώστε ο ΟΦΗ να πάει καθαρός στο εφετείο και να πάρει την άδεια για την Σούπερ Λίγκα. Ούτε καν πέρασε από το μυαλό μου να κάνω κακό στον ΟΦΗ. «Έφαγα ψωμί» από την ομάδα και θέλω να πω δημόσια ένα ευχαριστώ στο Νίκο Μαχλά που μιλάει μαζί μου και δείχνει ότι βρίσκεται δίπλα μου».

Για τις απειλές που δέχεται: «Εγώ δεν φοβάμαι τίποτα και το λέω δημόσια ότι δέχομαι απειλές όχι μόνο από τον Λεβαδειακό αλλά και από άλλες πλευρές. Απειλές, όχι για την ζωή μου αλλά ότι δεν θα βρω ξανά ομάδα».

Για την παρεξήγηση με τον ΟΦΗ: «Όλη την φασαρία έχει δημιουργήσει ο κύριος Μιχαλόπουλος. Έστειλε στο δικαστήριο ένα έγγραφο που αναφέρει ότι όλοι οι παίκτες έχουν εξοφληθεί μέχρι τις 31 Μαΐου. Αν ζητηθούν αυτά τα έγγραφα, τότε ο ΟΦΗ θα πάει στην Δ΄ Εθνική. Πως μπορεί να γίνει αυτό από την στιγμή που δεν είχα πάρει τα χρήματα τόσο καιρό; Δέχτηκα απειλή και από εκείνον και αν χρειαστεί θα τα πούμε και από κοντά. Είμαι «ντόμπρος» και δεν κρύβομαι τίποτα. Ο κύριος Μιχαλόπουλος χρησιμοποιώντας κάποιο άλλο όνομα μου λέει ότι δεν θα βρίσκω ομάδα. Κάποιοι θέλουν χρησιμοποιώντας το όνομα μου να βλάψουν τον ΟΦΗ. Το δικό μου θέμα είναι λήξαν από πέρυσι όταν και ήρθαμε σε διακανονισμό».

Για τον διακανονισμό: «Το θέμα ανακινήθηκε πριν από μερικούς μήνες όταν ο δικηγόρος μου έκανε μήνυση για κάποιες επιταγές που είχα να λαμβάνω. Επιταγές που αφορούσαν τα χρήματα Ιανουαρίου, Φεβρουαρίου και Μαρτίου. Αυτή η κίνηση δεν έγινε για να πληγεί ο ΟΦΗ αλλά για να πάρω τα χρήματα μου. Αυτές τις επιταγές μπορώ να τις εισπράξω μόνο εγώ. Το λέω γιατί άκουσα και κάτι τρελά ότι έδωσα στον Κομπότη τις επιταγές ώστε να εισπράξει εκείνος τα χρήματα. Οι επιταγές είναι δίγραμμες και δεν μπορεί να τις εισπράξει κανένας άλλος πέραν αυτών».

Για το τέλος της υπόθεσης: «Ότι και να μου ζητήσει ο ΟΦΗ, θα το κάνω. Απλά έγινε τόσο μεγάλο μπέρδεμα με αποτέλεσμα να μπλεχτεί το όνομα μου. Ο κύριος Μιχαλόπουλος έχει δημιουργήσει αυτήν την φασαρία. Μου έλεγαν ότι δεν σήκωνα τα τηλέφωνα και ότι κρύβομαι. Πάντα σηκώνω τα τηλέφωνα. Μου ζητούσε μέχρι χθες ο κύριος Μιχαλόπουλος να υπογράψω ένα έγγραφο ότι μέχρι τις 31 Μαΐου έχω εισπράξει τα χρήματα. Είναι δυνατόν να υπογράψω χωρίς να έχω πάρει τα χρήματα; Από την στιγμή που μπήκαν σήμερα τα χρήματα, το δικό μου θέμα θεωρείται λήξαν».

Για τον εαυτό του και τον ΟΦΗ: «Καταλαβαίνω ότι η ομάδα έχει πρόβλημα και θα περιμένω να διευθετηθεί το θέμα μέχρι τέλους. Όλοι γνωρίζουν πόσο αγαπάω την ομάδα. Δεν το κρύβω ότι βρίσκομαι σε συζητήσεις με τον ΟΦΗ ώστε να έρθω στην ομάδα την επόμενη περίοδο. Μάλιστα μιλούσαμε ώστε τα χρήματα που μου οφείλονται, να έμπαιναν στο νέο συμβόλαιο που θα υπογράφαμε. Τα δύο χρόνια που ήμουν στην ομάδα έχω δείξει πόσο αγαπάω την ομάδα. Με την συμπεριφορά μου ακόμα και τώρα που έχω φύγει από τον ΟΦΗ, δείχνω πόσο αγαπάω την ομάδα και έχω πολύ καλές σχέσεις και με τους φιλάθλους της ομάδας και με παιδιά από την «θύρα 4».
soccerplus.gr

Αποσυνδεδεμένος CPAS1

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • Προφίλ
Απ: Βήτα εθνική -ξανά- λοιπόν...
« Απάντηση #124 στις: Παρ 04 Ιούν 2010 22:41 »
Προς όλους τους δήθεν πασολέδες και ανεξάρτητους κρητικούς οπαδούς τάλους και λοιπές προοδευτικές δυνάμεις.
Μια μεγάλη διαφορά που δυστυχώς δεν θέλετε να την κατανοήσετε:
Στρατολογημένους οπαδούς, μπράβους επ' αμοιβή από τα νυχτερινά κέντρα, δε συλλέξαμε ποτέ να γίνουν περιστασιακοί υποστηρικτές της ομάδας.
Αντιθέτως με το στρατό που μαζέψατε στη Ρόδο, με τους Μυλοποταμίτες που πουλούσαν προστασία στα Λινοπεράματα, και έναντι αμοιβής τους κουβαλήσατε στη Ρόδο, με προφανείς σκοπούς και γνωστά αποτελέσματα.
Βγάλε το σκασμό τάλε κουάλε και κοίτα να αγοράσεις κανά cd του πρεζάκια - ψυχοπαθή, για να σας ενισχύσει όπως στη Ρόδο, οικονομικά να οργανώσετε και πάλι το μισθοφορικό στρατό σας, τα ντέρμπι με τα Χανιά έρχονται.