Αποστολέας Θέμα: ΑΕΛ  (Αναγνώστηκε 158051 φορές)

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #250 στις: Δευ 04 Απρ 2011 00:16 »
Η Β' Εθνική πέθανε, λέγεται πλέον Football League.

-Ναι, πολύ μεγάλη αλλαγή ....μη ρωτάς τι καινοτομία έκαναν....
-Αλλαξε ο Μανωλιός...!!

-Πάντως και περυσι είσαστε τραγικοί ...για πέσιμο και σεις , ...μαζί και η Ξάνθη...και ο Ηρα
...αλλα καταφερατε και τα σώσατε
καπου στο τέλος!
-Κάποιος έπρεπε να πέσει ....

-Συνεχίσατε την περσινή σας πορεία....

-Με Καλλονη του χρόνου λοιπόν...
όπως εγω φέτος με Ηλιούπολη...
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 04 Απρ 2011 00:21 από astralon »
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #251 στις: Δευ 04 Απρ 2011 00:33 »
Εδώ έπαιξα με τον Ποντιακό Νέας Σάντας και τι έγινε σαν παίξω μ' αυτούς τους αντιπάλους; Εμένα με ενδιαφέρει η άμεση επάνοδος και η οργάνωση της ομάδος, τίποτε άλλο. Το 2001 που πέσαμε Γ' Εθνική πίστευα ότι σύντομα θα γυρίσει ο τροχός και γύρισε, επίσης πίστευα και σε έναν τίτλο, άλλα όχι τόσο σύντομα, όπως το πιστεύω και τώρα, ότι η ομάδα θα κατακτήσει πάλι τίτλο τα επόμενα χρόνια.
Αυτή η ομάδα είναι συνδεδεμένη με τα παραφυσικά φαινόμενα δεν μου προκαλεί εντύπωση. Απλά είναι ο τρίτος υποβιβασμός που βιώνω και ήταν ένα συναίσθημα που είχαν το αισθανθώ 10 ολόκληρα χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #252 στις: Δευ 04 Απρ 2011 01:00 »
Ακολουθάτε τη μοίρα των επαρχιακών ομάδων, που προκειμένου να βλέπουν την ομάδα τους, δίνουν γη και ύδωρ.
Η διαφορά είναι ότι εσείς δώσατε και τσιμέντο.

Εκτιμώ ότι, η Λάρισα δεν επιβίωσε με το σπαθί της αυτά τα χρόνια, παρά μόνο επικοινωνιακά.
Αν δεν ήταν η Λάρισα του Πηλαδάκη και της εύνοιας των πάντων  και ήταν ο Πας του Οποιουδηποτάκη, ως Πας θα βρίσκονταν ακόμα στη Γ΄.

Δε σου μπαίνουν ψύλλοι, όταν βλέπεις, Μορφονιός σας, Περούκας φεύγει από Θεσσαλονίκη, Μακάο, Μπεάο, από Αθήνα και όλοι είναι στην τσίτσα μήπως καθήσει κάτι άλλο πιό "κερδοφόρο";

Θα μου πεις και Χριστοβασίλης, από Αθήνα έφυγε, αλλά  μέρα μεσημέρι.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #253 στις: Δευ 04 Απρ 2011 09:20 »
Διαφωνώ μαζί σου, πέρσι δεν σωθήκαμε για επικοινωνιακούς λόγους, ούτε το 2007, απλούστατα πέρσι η ομάδα είχε κάνει σωστή προετοιμασία όπως διέπει μια ομάδα και οι παίκτες που αποκτήθηκαν τον Γενάρη βοήθησαν τα μέγιστα και στην τελική ευθεία πέρσι τις τελευταίες 6 αγωνιστικές πήρε πάνω από 10 βαθμούς η ομάδα κάτι που δεν έγινε φέτος, γιατί απλούστατα ήταν ομάδα όπως και το 2007 που οι αλχημείες  του Δώνη την έφεραν με το ένα πόδι στην Β' Εθνική που έκανε νίκη στο Αλκαζάρ την 20η αγωνιστική και μέχρι το τέλος δεν ξανάκανε.

Ποια εύνοια είχαμε για να ξέρω; Όλες τις χρονιές εκτός από την φετινή η ομάδα έπειθε και ήταν κλάσεις ανώτερη από την φετινή. Το 2007 και φέτος κινδύνεψε άμεσα με υποβιβασμό.

Όσο για τον Πηλαδάκη θα δεις την Κυριακή τι κλωτσιές θα φάει και αυτός και ο πραιτωριανός του ο Νταμπίζας, πανικόβλητοι θα τρέχουν. Εάν είναι να φύγει θα φύγει, αφού πρώτα πουλήσει ομάδα και γήπεδο με 40μύρια ευρώ, εάν του τα δώσει κάποιος, πράγμα αδύνατον την σήμερον.

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #254 στις: Δευ 04 Απρ 2011 09:47 »
Είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι το άθλιο ελληνικό ποδόσφαιρο ομορφαίνει με την συνεχή παρουσία ομάδων σαν την Λάρισα στην 1η εθνική...
αυτό όμως δεν με κάνει να εθελοτυφλώ και να ξεχνώ τελευταίες αγωνιστικές πχ με Καλαμαριά ή με Λειβαδιά ... και ότι δυστυχώς έχει μπεί μέσα στο αλησβερίσι των ισχυρών... χάνοντας εν μέρει την ανεξαρτησία της  ... Σταδιακά αυτό οδηγεί σε φαινόμενα τόσο βίας όσο και ομάδων δορυφόρων τύπου ΟΦΗ ...
στην θέση του syberia και κάθε άλλου σκεπτόμενου φιλάθλου της ΑΕΛ δεν θα με ενοχλούσε τόσο αν η ομάδα έπεφτε επειδή έμεινε ανεξάρτητη και την ...φάγαν τα "άρματα"  έναντι της σωτηρίας με αντίτιμα...

Δυστυχώς η περίπτωση της ΑΕΛ συνδυάζει και τα 2 αρνητικά!
 
Το ίδιο θα με ενοχλούσε αν γινόταν σε μεγαλύτερο βαθμό και για την ομάδα μου ...  :mono: 
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 04 Απρ 2011 09:50 από dk »

Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #255 στις: Δευ 04 Απρ 2011 10:04 »
για εμενα μονο το γηπεδο που εφτιαξε η Λαρισα  ειναι ολα τα λεφτα - μια αιωνια κληρονομια για τους οπαδους και ενα προτυπο για τον ΠΑΣ.
 Μονο απο το γηπεδο αυτοματα θα ξαναβρει τον δρομο της για πλακα , το γηπεδο σου δεινει μεγαλη δυναμη , μακαρι και εμεις να φτιαξουμε αν και δεν το βλεπω

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #256 στις: Δευ 04 Απρ 2011 10:34 »
....... εξακολουθώ να έχω την υποψία ότι έριξε την ομάδα εσκεμμένα για δικούς του λόγους.

Αυτό που γράφεις παραπάνω...

και αυτό που γράφεις παρακάτω....

Καλύτερα που ήρθαν πλέον έτσι τα πράγματα, γιατί ευελπιστώ να βάλει μυαλό ο Πηλαδάκης....

...δεν στέκουν. Ή την έριξε εσκεμμένα άρα δεν έχει κανέναν λόγο να βάλει μυαλό ή την έριξε απο λάθος χειρισμούς οπότε υπάρχει περιθώριο (;;;;; ) να βάλει μυαλό.

Θα συμφωνήσω με τον φίλο που έγραψε οτι στην γενική αθλιότητα που επικρατεί στο ποδόσφαιρο ομάδες σαν τον ΠΑΣ, Λάρισα, Καβάλα, Σέρρες, Κέρκυρα κτλ κτλ είναι αναγκαίες στην κατηγορία. Όχι όμως με κάθε κόστος και με οποιοδήποτε τρόπο. Η Λάρισα όπως και η Ξάνθη αλλά και ο Ήρα έπρεπε να είχαν επισκεφτεί τα κακοτράχαλα μονοπάτια της Βού πολύ νωρίτερα βάσει της απόδοσης που είχαν στα προσφατα πρωταθλήματα. Όμως ως "δια μαγείας" την γλίτωναν με διάφορα μαγειρέματα την τελευταία στιγμή. Τότε οι φίλοι Λαρισαίοι χαιρόταν που κατάφερναν και την σκαπούλαραν και μας μιλούσαν για το μεγαλείο του Πηλαδάκη και πόσο μάγκας είναι που καταφέρνει και σώζει με κάθε τρόπο την ομάδα. Έπρεπε να σκεφτούν όμως οτι όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρωνε οι κότες και φέτος ήρθε η σειρά του Πηλαδάκη να τον φάνε. Μιας και Μπέος, Μάκαρος κλπ αποδείχθηκαν πολύ σκληροι για να πεθάνουν.

Σας εύχομαι λοιπόν καλή επιτυχία στην νέα κατηγορία και ειλικρινά καλή και γρήγορη επάνοδο. Με μια προϋπόθεση όμως. Φροντίστε να έχετε λιγότερη έπαρση για το πόσο μακριά την έχετε (...την ουρά της φοράδας!!!) και κόψτε καγκουριές τύπου street gays κτλ και βάλτε καλά στο μυαλό σας οτι κι εσείς πιόνι είσαστε και τα πιόνια ενίοτε τρώγονται στο σκάκι.

Υ.Γ1 Πάντως του χρόνου όλες οι ομάδες θα περιμένουν πως και πως το ματς με την ΑΕΛ μπας και παίξουν σε κανα γήπεδο της προκοπής.

Υ.Γ.2 Εξακολουθώ να αναρωτιέμαι ...που είναι ο φίλος του forum PASLew+klaiw....;;;;

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #257 στις: Δευ 04 Απρ 2011 10:59 »
ra yperσιβηρικε θα μας τρελλανετε ολους? αν εσεις δεν βλεπετε τα απλουστερα γεγονοτα η δεν θελετε να τα θυμαστε, εμεις τι φταιμε?
προπερσι πηρες διπλο μες στο Καραισκακη?με τι ανταλαγμα ?ν ανοιγεις τα ποδια σου  για καμια 10ρια χρονια στο γαυρο μεσα στο Αλκαζαρ μηπως ?πανε λοιπον Β ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΦΙΣΤΑΣΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ...δες το κι ετσι ειναι λυτρωτικο κατα μια εννοια
  ααα ...ξεχασα τωρα παιζετε στο HALE FC.PRATINA :P :P :P (Χαλε εφ τς πρα τινα)για οσους δεν ξερουν ξενες γλωσσες ;) :P
ΑΥΤΟ ειναι ενα προχειρο παραδειγμα που μ ηρθε στο μυαλο...υπαρχουν απειρα τετοια για την ομαδα σας αν κατσει καποιος να τα σκαλισει,αλλα χονδροειδη σαν κι αυτο κι αλλα πολυ πιο πονηρα,κοινως πουστικα τα τελευταια χρονια...
 
Υ.Γ.1πιστεψε με οτι ημουν ενας απ αυτους που χαρηκε με τον πρωτο τιτλο επαρχιακης ομαδας ακομη κι ετσι που εγινε(ουρα Τσιγκωφ),καταληψεις στν Εθνικη οδο κ.λ.π.αλλα εχει κυλησει πολυ νερο στον Πηνειο απο τοτε ...
Υ.Γ.2 απ οτι καταλαβα ο τραμπουκισμος ειναι σν ημερησια διαταξη στις ταξεις των φιλαθλων σας...ετσι δε φτιαχνεις κλιμα αγορι μου...Απεχετε παρασαγγας απ αυτο που θα θελε να δει ο επαρχιωτης αμεροληπτος γνησιος φιλαθλος
  :mono:
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 04 Απρ 2011 11:02 από paspaliars »
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #258 στις: Δευ 04 Απρ 2011 11:50 »
Στέκουν και παραστέκουν αυτά που έγραψα, γιατί αυτός νόμισε ότι θα μείνει στο απυρόβλητο, ότι και να γίνει, γι' αυτό λέω ότι θα βάλει μυαλό, γιατί δεν περιμένει ισχυρή αντίδραση από την μεριά του κόσμου, νομίζει ότι τους έχει χειραγωγήσει όλους, αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Για την Καλαμαριά το 2007, ήταν λογικότατο το διπλό, που ναι έκανε ότι μπορούσε η Καλαμαριά για να χάσει το παιχνίδι, άλλωστε δεν είχε και κάνα κίνητρο εκείνη την αγωνιστική και είχε πάρει και διπλό στο Αλκαζάρ, εκείνη την χρονιά. Και η Ξάνθη το έδωσε στον Ηρακλή εκείνη την αγωνιστική και έπεσε η Κέρκυρα. Ο Ηρακλής το ξεχρέωσε πέρσι με το διπλό που έδωσε στην Ξάνθη.

 Όσο για την Λειβαδιά πέρσι, τα πάντα είναι δανεικά, καθώς το 2009 πήραμε μια άνετη νίκη την τελευταία αγωνιστική και βγήκαμε Ευρώπη, λογικό είναι αυτό και έχει γίνει και πολλές φορές στο παρελθόν και πάντα γινόντουσαν συμμαχίες μεταξύ ομάδων. Όλα τα χρόνια. Ο γάβρος ήταν αδιάφορος, ο Σπάθας για πρώτη φορά έπαιξε 50 - 50 % την ομάδα του και ήρθε ένα διπλό. Γιατί ο Άρης κέρδισε "καθαρά" την αδιάφορη ΑΕΚ εκείνη την αγωνιστική στο ΟΑΚΑ; Πάντα η ομάδα που έχει κίνητρο κερδίζει αυτά τα παιχνίδια, έχει αποδειχθεί πολλάκις στο παρελθόν. Το 0-3 στην Νέα Σμύρνη πέρσι ξεχρεώθηκε φέτος στο Αλκαζάρ, σε ένα παιχνίδι που μπήκε η φετινή ταφόπλακα του υποβιβασμού. Έτσι είναι αυτά.

Ειδικά η δική μας ομάδα από το 1996 και μετά στην Β' Εθνική είχε κανταντήσει φιλανθρωπικό σωματείο με τις ομάδες που διεκδικούσαν κάτι τις τελευταίες αγωνιστικές. Μόνο το 1998 θα σας θυμίσω με τις Σέρρες την 31η αγωνιστική που κυνηγούσαν την άνοδο, κερδίζαν στο ημίχρονο 0-2 και μπαίνει στα αποδυτήρια ο Παπανικολάου με  20μύρια και λέει "Ήταν να πάρω 40 για να τους δώσω το διπλό, αλλά επειδή μου δώσαν μόνο 20, μπείτε μέσα και ξεσκίστε τους και θα μοιραστείτε 10μύρια". Έτσι έγινε και το παιχνίδι τελείωσε 2-2.

Τον Απρίλη του 1999 που κυνηγούσατε την άνοδο και την οποία "πουλήσατε" με το διπλό της Καλαμάτας (0-3) στους Ζωσιμάδες, πήρατε ένα άνετο διπλό στο Αλκαζάρ με 0-2, ναι για 'κείνο το παιχνίδι μιλάω που έγιναν και επεισοδία. Και η Παναχαϊκή πήρε άνετο διπλό και οι Λύκοι για να σωθούν, γενικά εκείνη την χρονιά είχαν γίνει πολλά τρελά και κουφά αποτελέσματα απ' όλες τις ομάδες. Έχω άδικο για εκείνη την χρονιά που ανεξήγητα δεν βγήκατε Α' Εθνική ενώ πηγαίνατε τραίνο όλη την χρονιά; Ενώ βγήκαν τα Τρίκαλα που κάναν υπερπρωταθλητισμό στον δεύτερο γύρο που κέρδιζαν με τον Ιορδανίδη τα παιχνίδια στο 90 φεύγα από τον Γενάρη και μετά και παίρναν και τα πέναλτυ με το κιλό (3-3 στα Τρίκαλα με 3 πέναλτυ του Καραπέτσα, στο μεταξύ μας παιχνίδι).

Πριν από 8 χρόνια η ομάδα τέτοια η εποχή ήταν με τα 2 πόδια στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα, μόνο ένα νύχι είχε μείνει εκτός του πηγαδιού. Όλοι, εκείνη την χρόνια είχαμε πειστεί πως η οριστική διάλυση και ο αφανισμός ήταν προ των πυλών, όμως η μοίρα έπαιξε διαφορετικό παιχνίδι και φτάσαμε στο σήμερα.
Επειδή απλά υποστηρίζοντας την συγκεκριμένη ομάδα όλοι μας έχουμε συνηθίσει να ακροβατούμε σε τεντωμένο σχοινί και να συμβαδίζουμε  με το παραφυσικό δεν θα μας κάνει αίσθηση η Β' Εθνική, απλά όλοι μας πιστεύαμε σ' αυτή την νέα εποχή της ΑΕΛ που ξεκίνησε από το καλοκαίρι του 2003 δεν θα ξαναπέφταμε στην Β' Εθνική, τουλάχιστον όχι τόσο σύντομα, ειδικά μετά το Κύπελλο του 2007 και την μετεστέγαση στο νέο γήπεδο. Όχι δεν το περιμέναμε φέτος είναι γεγονός και ας έδειχνε η ομάδα το καλοκαίρι στα φιλικά την διαφαινόμενη αγωνιστική διάρροια.

Κλείνοντας για να μην κουράσω περίσσοτερο, η μεγαλύτερη διαφορά στην πόλη της Λάρισας, σε σχέση με τις υπόλοιπες επαρχιακές όσον αναφορά την έπαρση και την μεγαλομανία που μας κατηγορείτε, είναι ότι εσείς δεν έχετε καταλάβει ακόμη ότι για να πάτε μπροστά και οπαδικά και να διαφυλάξετε την επιβίωση της τοπικής σας ομάδας στο εγγύς μέλλον, είναι ότι πρέπει να κλείσετε με κάθε τρόπο τις εστίες συνεστίασης αλλόθρησκων. Χρόνια το συζητάω με Γιαννώτες και μου λένε ότι εμείς δεν είμαστε σαν τους άλλους και είμαστε υπεράνω. Όχι παιδιά, τους Γεννίτσαρους τους συντρίβεις για να μην σε υπερκεράσουν κάποτε. Τα φίδια τα πατάς για να μην σε τσιμπήσουν.
Η Λάρισα είχε, έχει και θα έχει αλλόθρησκους, γηγενείς και μη, αλλά το θέμα είναι κρατάνε τις οπαδικές τους προτιμήσεις στο στενό τους περιβάλλον και δεν τις εξωτερικεύουν, γιατί δεν τους παίρνει. Τα δύσκολα χρόνια από το 1996 και μετά και ιδιαίτερα την κρίσιμη τριετία 2000 - 2003, αυτή η έπαρση που μας κατηγορείτε ότι μας διακατέχει κράτησε την φλόγα της ομάδας αναμμένη να σιγοκαίει, γιατί αλλιώς θα είχαμε καταντήσει άλλη μια πόλη των συνδέσμων και προπύργιο οπαδών. Δυο σύνδεσμοι ανοίξαν στην Λάρισα τα προηγούμενα χρόνια μετά το 1996, η ΠΕΦΟ (έκλεισε το 2002 μετά την κατεδάφιση του κτιρίου) που είχε ενοικιαστεί το κτίριο από την Ιντρακάτ, τον Αύγουστο του 1997, απέναντι από το παλιό διοικητήριο της αστυνομίας, ο οποίος είχε σιδεριές και ήταν σαν φυλακή και δεν μπορούσες να κάνεις και πολλά γιατί με το παραμικρό σε περικύκλωναν οι ασφαλίτες και η R21 στην κεντρική πλατεία, τον Μάη του 1998, ο οποίος κάηκε ολοσχερώς τον Απρίλη του 1999. Αυτές οι ενέργειες αποτρέψαν εκείνα τα δύσκολα χρόνια μετέπειτα απόπειρες στέγασης αλλόθρησκων.
Εάν προστατέψετε την πόλη από τις εκδηλώσεις και τις εκφράσεις των γεννίτσαρων, τότε ναι θα βάλετε ισχυρό θεμέλιο για την καταξίωση της ομάδος σας. Αν και πιστεύω ότι αυτή την φορά θα έχετε άνετη παραμονή, γιατί ο Χριστοβασίλης, ξέρει πως να προστατεύσει πλέον την επένδυση του.

Εντελώς φιλικά τα γραφόμενά μου και χωρίς παρεξήγηση.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #259 στις: Δευ 04 Απρ 2011 12:52 »
δηλαδή εσύ αν ανοίξεις πουθενά αλλού σύνδεσμο πρέπει να στον κάψουν για να μην γίνουν αλλόθρησκοι λαρισαίοι....ωραία λογική....Και οι γιαννιώτες εδώ μπορεί να υποστηρίζουν άλλες ομάδες αλλά γενικά τον ΠΑΣ τον σέβονται...Πέρυσι ο βάζελος πχ ήρθε 2 φορές...συγκεκριμένο σάιτ έλεγε για τους 300 του Λεωνίδα...ε βάζελους ήθελα να πω....γελάμε.....Όσο για τα σπρέι μετρημένοι είναι από όλες τις πλευρές και κάθε βράδυ τους πιάνει ο οίστρος...Εγώ προτιμώ ο παγουράς να το καταλάβει μόνος του και να υποστηρίξει την ομάδα του και όχι να τον κάνω εγώ με την βία....Να τον κλείσει μόνος του τον σύνδεσμο.....Επίσης έχετε πρωτάθλημα και 2 κύπελλα και στηρίζεται την ομάδα (λαρισαίος μου το είπε...).Εμείς μόνο καλή μπάλα είδαμε (και αυτήν οι μεγαλύτεροι βασικά) και κρατάμε ακόμα...Ακόμα και με χάλια πορεία....Ακόμα και διαλυμένοι.....

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #260 στις: Δευ 04 Απρ 2011 13:17 »
επροπερς;
απ παίζαν μι το βαζελο κυπλο
ειχαν κι ένα πανό καταπρασνο
απ εγραφε <παο η λαρσα μαζι σ> καπως ετσ

εξον κι ηταν προβοκάτσια
δε εμαθα παραπαρεκει τί κι πώς

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #261 στις: Δευ 04 Απρ 2011 13:20 »
Εγώ δεν θέλω άλλοι να υποστηρίζουν εμένα, ας υποστηρίξουν τις ομάδες του τόπου τους.

Δηλαδή σου αρέσει το γεγονός να βγαίνουν απέναντι από την Νομαρχία στο κεντρικότερο σημείο της πόλης και να πανηγυρίζουν τις κατακτήσεις τίτλων; Ε, όχι φίλε μου εμένα αυτό δεν μου αρέσει και δεν το ανέχομαι. Όταν πήρε ο Βάζελος την Ευρωλίγκα στις 3 Μαϊου του 2009 και βγήκαν να πανηγυρίσουν στην Νομαρχία, έτυχε να είμαι Γιάννενα και το θέαμα μου προκαλούσε αποστροφή. Ήταν καμιά 200αριά και σκεφτόμουν αυτοί οι Γιαννώτες γιατί δεν κάνουν κάτι.

Εμείς με αυτό τον τρόπο κρατάμε την πόλη καθαρή από αλλόθρησκους, αυτό εννοούσα. Δεν θα θέλα ποτέ να δω στην Λάρισα να πανηγυρίζουν κατακτήσεις τίτλων και γι' αυτό παλεύουμε. Έγινε μόνο μια φορά το 1997, όταν πήρε ο γάβρος την Ευρωλίγκα, όμως το ξύλο που έφαγαν θα το θυμούνται οι Λαρισαίοι γάβροι για μια ζωή.

HarMPas είπαμε Λαρισαίοι αλλόθρησκοι θα υπάρχουν πάντα, αλλά στεγασμένο σύνδεσμο δεν θα αποκτήσουν ποτέ και ούτε πρόκειται να κυκλοφορούν με τα διακριτικά της ομάδας τους στην πόλη. Αλλού ας κάνουν ότι θέλουν.

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #262 στις: Δευ 04 Απρ 2011 13:40 »
ok sybeθεria  :mono: :joker: :)

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #263 στις: Δευ 04 Απρ 2011 14:51 »
φυσικά δεν μου αρέσει ο γιαννιώτης να πάει να πανηγυρίζει σαν γαυροβάζελος αλλά δεν θα τον αλλάξω με φωτιά και τσεκούρι....ας το καταλάβει μόνος του το πως και το γιατί....μυαλό έχει....Αν τον ενώνουν περισσότερα με ομάδες του ποκ και του ποθ ή με τον ΠΑΣ...Επίσης το ότι δεν έχεις κτήριο δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχεις.Μια χαρά μαζεύεσαι.βάζεις και λεωφορείο κτλ..Μια τρύπα στο νερό κάνεις...Η μη ύπαρξη αλλόθρησκων κτλ απλά είναι για εσωτερική κατανάλωση και να έχουμε να λέμε μεταξύ μας και στους άλλους μπας και φανούμε.....

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #264 στις: Δευ 04 Απρ 2011 14:58 »
Ας μαζεύονται στα μουλωχτά όπως κάνουν τώρα, σε χωριά έξω από την Λάρισα για να πάνε τις εκδρομές τους, ή να περιμένουν τα λεωφορεία να τους μαζέψουν εκτός Λάρισας, δεν με πειράζει. Διακριτικά να μην φοράνε και ας μαζεύονται και στα υπόγεια χωρίς να γίνεται αντιληπτό. Τέλος πάντων θα δείξει. Χαιρετίσματα στον Τάσο τον Κυριάκο, τον ξέρω και προσωπικά, όταν ακόμη φωνάζαμε μαζί στα τσιμέντα του Αλκαζάρ.

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #265 στις: Δευ 04 Απρ 2011 15:38 »
ο μερμυγκας στην τρυπα του ειναι αρχοντας μεγαλος.....λενε οι ACTIVE MEMBER και θα συμφωνησω....

12 χρονια Toros Locos στην Αθηνα
καμποσα(βοηθατε συνταυροι) οι Βlue Vayeros Θεσσαλονικης

εμενα αυτο ειναι το παρασημο μου φιλαρακι!!!Το να ειμαι 12 χρονια στην Αθηνα και να μου δινουν ολοι τα ευσημα,να ειμαι διαφορετικος απο τους προγονους μου(μαιμουδες)να ερχονται απο γερμανικες ομαδες στον συνδεσμο,να ερχονται τα φιλαρακια μου οι fedagin να πινουμε τσιπουρακια και να μιλαμε για μπαλα....

μερικοι δικοι σου ομως το ειδανε κοινοι λοποδητες....δε πειραζει...ολοι μαζι ητανε παιδακια,μπατσοι και ενας κλειδαρας....εμενα αυτο μου αρκει...


Αποσυνδεδεμένος xaris

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #266 στις: Δευ 04 Απρ 2011 18:08 »

Δηλαδή σου αρέσει το γεγονός να βγαίνουν απέναντι από την Νομαρχία στο κεντρικότερο σημείο της πόλης και να πανηγυρίζουν τις κατακτήσεις τίτλων; Ε, όχι φίλε μου εμένα αυτό δεν μου αρέσει και δεν το ανέχομαι. Όταν πήρε ο Βάζελος την Ευρωλίγκα στις 3 Μαϊου του 2009 και βγήκαν να πανηγυρίσουν στην Νομαρχία, έτυχε να είμαι Γιάννενα και το θέαμα μου προκαλούσε αποστροφή. Ήταν καμιά 200αριά και σκεφτόμουν αυτοί οι Γιαννώτες γιατί δεν κάνουν κάτι.



συμπεριανε την προπαγανδα σου αλλου..200 ατομα ηταν μαλλον στην λαρσα..εδω ειδες φαντασματα..το βιντεακι του youtube που ειδες σιγουρα κ μας λες τις αερολογιες ειναι απο αλλες εποχες..Απο την κουπα τους στην σαλονικα..γκε γκε?
Και αφου θες οι αλλοθρησκοι να κρυβονται στην τυρουπολη,να κρυβονται καλυτερα κ οι δικοι σου..ο πελεκυς ηταν βαρυς στο τσιπουραδικο....γιατι τα μπουφανακια λαφυρο ειναι ωραια..ρωτα κ θα μαθεις..ψαγμενε προπαγανδιστη..
αυτα

Αποσυνδεδεμένος Siciliano

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 135
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #267 στις: Δευ 04 Απρ 2011 18:16 »

Δηλαδή σου αρέσει το γεγονός να βγαίνουν απέναντι από την Νομαρχία στο κεντρικότερο σημείο της πόλης και να πανηγυρίζουν τις κατακτήσεις τίτλων; Ε, όχι φίλε μου εμένα αυτό δεν μου αρέσει και δεν το ανέχομαι. Όταν πήρε ο Βάζελος την Ευρωλίγκα στις 3 Μαϊου του 2009 και βγήκαν να πανηγυρίσουν στην Νομαρχία, έτυχε να είμαι Γιάννενα και το θέαμα μου προκαλούσε αποστροφή. Ήταν καμιά 200αριά και σκεφτόμουν αυτοί οι Γιαννώτες γιατί δεν κάνουν κάτι.

συμπεριανε την προπαγανδα σου αλλου..200 ατομα ηταν μαλλον στην λαρσα..εδω ειδες φαντασματα..το βιντεακι του youtube που ειδες σιγουρα κ μας λες τις αερολογιες ειναι απο αλλες εποχες..Απο την κουπα τους στην σαλονικα..γκε γκε?
Και αφου θες οι αλλοθρησκοι να κρυβονται στην τυρουπολη,να κρυβονται καλυτερα κ οι δικοι σου..ο πελεκυς ηταν βαρυς στο τσιπουραδικο....γιατι τα μπουφανακια λαφυρο ειναι ωραια..ρωτα κ θα μαθεις..ψαγμενε προπαγανδιστη..
αυτα



+1966 BILLIONS Αδερφε xaris

Γιατι εμεις εκει ειμασταν..νομαρχια...τα βαζελια ομως οχι..
syberia αντε στα τυροφορουμ σου..


« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 04 Απρ 2011 18:22 από Siciliano »
  Οπου ΠΑΣ μην ξεχνάς  SOLO PAS

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #268 στις: Δευ 04 Απρ 2011 20:23 »

Δηλαδή σου αρέσει το γεγονός να βγαίνουν απέναντι από την Νομαρχία στο κεντρικότερο σημείο της πόλης και να πανηγυρίζουν τις κατακτήσεις τίτλων; Ε, όχι φίλε μου εμένα αυτό δεν μου αρέσει και δεν το ανέχομαι. Όταν πήρε ο Βάζελος την Ευρωλίγκα στις 3 Μαϊου του 2009 και βγήκαν να πανηγυρίσουν στην Νομαρχία, έτυχε να είμαι Γιάννενα και το θέαμα μου προκαλούσε αποστροφή. Ήταν καμιά 200αριά και σκεφτόμουν αυτοί οι Γιαννώτες γιατί δεν κάνουν κάτι.



συμπεριανε την προπαγανδα σου αλλου..200 ατομα ηταν μαλλον στην λαρσα..εδω ειδες φαντασματα..το βιντεακι του youtube που ειδες σιγουρα κ μας λες τις αερολογιες ειναι απο αλλες εποχες..Απο την κουπα τους στην σαλονικα..γκε γκε?
Και αφου θες οι αλλοθρησκοι να κρυβονται στην τυρουπολη,να κρυβονται καλυτερα κ οι δικοι σου..ο πελεκυς ηταν βαρυς στο τσιπουραδικο....γιατι τα μπουφανακια λαφυρο ειναι ωραια..ρωτα κ θα μαθεις..ψαγμενε προπαγανδιστη..
αυτα

Επειδή δεν με ξέρεις στο εισαγωγικό μου σημείωμα της εγγραφής μου στο φόρουμ, έγραψα ότι ακόμη και σήμερα επισκέπτομαι τα Γιάννενα και μένω αρκετές μέρες κατά την διάρκεια του χρόνου. Τελευταία φορά ήταν την 25η Μαρτίου. Καθόλου προπαγάνδα δεν είναι και ξέρω πολύ καλά τι βλέπω. Εγώ είμαι αντικειμενικός και τα λέω τα πράγματα όπως είναι.

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #269 στις: Δευ 04 Απρ 2011 22:44 »
syberia,

Το ξέρω οτι είναι σπαστικό όταν σου διορθώνει κάποιος τα κείμενα, ειδικά μετά από τέτοιο κόπο και τόσες λεπτομέρειες, απλά ήθελα να προσθέσω κάποια πράγματα για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις...

Παράθεση
Δυο σύνδεσμοι ανοίξαν στην Λάρισα τα προηγούμενα χρόνια μετά το 1996, η ΠΕΦΟ (έκλεισε το 2002 μετά την κατεδάφιση του κτιρίου) που είχε ενοικιαστεί το κτίριο από την Ιντρακάτ, τον Αύγουστο του 1997, απέναντι από το παλιό διοικητήριο της αστυνομίας, ο οποίος είχε σιδεριές και ήταν σαν φυλακή και δεν μπορούσες να κάνεις και πολλά γιατί με το παραμικρό σε περικύκλωναν οι ασφαλίτες και η R21 στην κεντρική πλατεία, τον Μάη του 1998, ο οποίος κάηκε ολοσχερώς τον Απρίλη του 1999.

Σωστά.
η R21 όμως στη λαρισα δεν άνοιξε μόνο για 1 χρόνο το 98. Λειτουργούσε κανονικότατα με εκδρομές, εκδηλώσεις (κοπές πίτας την πρωτοχρονιά με καλεσμένους αρχιΑεκτζήδες από Αθήνα κλπ) για δεκαετία περίπου στο κέντρο της λαρισας στην οδο Κύπρου 80 σε όροφο. Αυτό από παλιά αποκόματα και παλιές αναμνήσεις από κουβέντες με χανούμια.


Παράθεση
Δεν θα θέλα ποτέ να δω στην Λάρισα να πανηγυρίζουν κατακτήσεις τίτλων και γι' αυτό παλεύουμε. Έγινε μόνο μια φορά το 1997, όταν πήρε ο γάβρος την Ευρωλίγκα,

μμμμ,
Πάλι έχουμε κάποιες ελλείψεις..
Γιαυτό θα σου θυμήσω και τους πανηγυρισμούς των βάζελων το '96 για το μπάσκετ, όπως και ξανά των γαυρων πάλι για το μπάσκετ το 95 στον ημιτελικό για να πικάρουν τους βάζελους.
Επίσης να σου θυμίσω σε αγώνα μπάσκετ παοκ-αεκ που έγινε στη λαρισα λόγω τιμωρίας πριν μια δεκαετία περίπου οτι τα παόκια κάνανε πορεία μέσα στη λάρισα. Και μαλιστα οι θεσ/νικείς παοκτζήδες ήταν ελάχιστοι, καθώς οι περισσότεροι οπαδοί του παοκ ήταν λαρισαίοι. Ήταν η εποχή που ολοι στη λαρισα ειχαν γίνει όλοι παοκ και η αελ είχε ελάχιστους οπαδούς. remember?

Κάτι ανάλογο είχε γίνει και οταν έπαιζε ο αρης στο μπάσκετ, νομίζω ήταν φάιναλ φορ. Πάλι πορεία για το κλειστό από λαρισαίους αρειανούς. Όσοι δε γουστάρανε παοκ, γινότανε άρης, ή γαυροβάζελοι εκείνη την εποχή.


Παράθεση
...όσον αναφορά την έπαρση και την μεγαλομανία που μας κατηγορείτε...

όσων αφορά την έπαρση υπάρχουν συγκεκριμένοι λόγοι που σας κατηγορούνε διάφοροι.
 
Ο λόγος που σας κατηγορώ εγώ προσωπικά είναι επειδή σας ξέρω.
Γιαυτό σας κατηγορώ φίλε μου. Γιατί έχω γνωρίσει δεκάδες από σας και σας ξέρω.

Ξέρω οτι είσασταν παόκια και αλλάξατε ξανά πριν από 6-7 χρόνια,
ξέρω οτι ο συχωρεμένος ο καλαμάρας το γύρισε και πήγαινε εκδρομές με τους γαυρους μετά το '92,
ξέρω οτι τα είχατε παρατήσει και πηγαίνατε 100 άτομα στο γήπεδο και κανένας στις εκδρομές,
ξέρω οτι αυτοί που το παίζουν ¨συνδεσμήτες της αελαρας" πριν 10 χρόνια μοστράρανε στα κινητά τους τον ύμνο του παοκ και το screensaver γαύρου.
ξέρω κι άλλα πολλά...

Και το χειρότερο είναι οτι ξέρω πόσο αχάριστο είναι ένα πολύ μεγάλο ποσοστό των οπαδών σας...

Γιατί όταν σας βρίσκαμε είτε στην κατάρα, είτε σε άλλα μαγαζιά στην εθνική οδό όταν παίζατε στη Γ και πηγαίνατε 10 άτομα εκδρομή με 2 αυτοκίνητα και σας λέγαμε οτι είστε μεγάλη ομάδα και θα ορθοποδήσετε, εσείς είχατε σκυμμένα κεφάλια και το παίζατε "φτωχοί συγγενείς" και ακούγατε στο ράδιο πόσο είναι ο γάυρος, ο παοκ και οι άλλες μεγάλες αγάπες...
Και μετά από 4-5 χρόνια ακριβώς τα ίδια άτομα που τα συναντούσες στα ίδια σημεία να σου λένε "ποιός ΠΑΣ?", "εσείς δεν είστε τίποτα", "εμείς δεν είμαστε επαρχιακή ομάδα" κλπ κλπ.

Γιαυτό προπαγάνδες και συναφή σε άλλους. Σε μένα όμως όχι...

Στα άλλα που λες για τα φίδια που πρέπει να τα πατάς για να μη σε τσιμπήσουν, συμφωνώ, αλλά δεν επικροτώ.

Αυτά φίλε μου με όλο το σεβασμό...


ΥΓ.
Παράθεση
Χαιρετίσματα στον Τάσο τον Κυριάκο, τον ξέρω και προσωπικά

Λοιπόν ο Τάσος ο Κυριάκος είναι το καλύτερο παιδί που έχει περάσει τα τελευταία χρόνια από δω. Και στο λέω αυτό γκαραντί. Με διαφορά ο καλύτερος χαρακτήρας των παιχτών του ΠΑΣ. Τρομερός άνθρωπος.

ΥΓ2. (μετά από καιρό)
fastmanakos, επειδή ανέβασες κάτι μέσους όρους εισητηρίων, για ανέβασε λίγο και από τα προηγούμενα χρόνια. Έκανα λόγο για 95-05, άντε ας πούμε (95-03). Εχεις μήπως χρονιές 99-00, 00-01, ή κάτι τέτοιο?

Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #270 στις: Τρι 05 Απρ 2011 08:46 »
Δυστηχώς δεν έχω.Αυτούς που ανέβασα ήταν όλοι μαζεμένοι και τους έβαλα.

ΥΓ: αυτό με τους βάζελους στην νομαρχία είναι αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #271 στις: Τρι 05 Απρ 2011 10:11 »
Να ρωτήσω κάτι ρε λεβεντόπαιδα;;;

Με ποιο δικαίωμα και με τι τρόπο μπορεί ο πάσα ένας Γιαννιώτης, Λαρισαίος κ.ο.κ. να απαγορεύσει σε κάποιον άλλο να ανοίξει σύνδεσμο κάποιας άλλης ομάδας στην πόλη του;;; Έτσι για να καταλάβω το νόημα της συζήτησης που κάνετε με τον cyberia. Κόψτε αυτή την λαλακία περί αλλοθρήσκων. Τι θα πεί αλλόθρησκος;;; Επειδή υποστηρίζει άλλη ομάδα ;;; Και στο κάτω κάτω εμείς δεν έχουμε δυο ενεργούς και πολύ δραστήριους συνδέσμους σε Αθήνα και Θεσ/νίκη για τους οποίους είμαστε υπερήφανοι;;; Εμάς γιατί μας επιτρέπεται δηλαδή και στα Γιάννενα ή στην Λάρισα ή δεν ξέρω γω που αλλού απαγορεύεται να υπάρξει σύνδεσμος άλλης ομάδας;;; Μπάλα είναι παίδες, τίποτα παραπάνω!!! ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ !!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #272 στις: Τρι 05 Απρ 2011 16:07 »
Lemorsero η R21 κάηκε ολοσχερώς τον Απρίλη του 1999, τα γραφεία βρισκόντουσαν ακριβώς εκεί που αναφέρεις. Την ταμπέλα την ξηλώσαμε το καλοκαίρι του 2002, ήταν στο πλάι της οικοδομής. Εκδρομές μπορεί να κάνανε και κοπές πίτας, αλλά σε κάτι χωριά έξω από την πόλη. Μόνο για το 1999 έγινε κοπή πίτας, 3 μήνες πριν καεί ο σύνδεσμος. Όσοι πηγαίναν εκδρομές τους παραλάμβαναν στον Άγιο Γεώργιο εκεί που ήταν και τα μπλόκα του 1988, στην παλιά Εθνική, είναι και γνωστή στάση ΚΤΕΛ.
Η ΠΕΦΟ έκοβε πολλές φορές στους χώρους συνεστίασης στην Ιντρακάτ στην Γιάννουλη, μπορεί να κόβουν και σήμερα, γιατί όποιος δηλώνει άλλη ομάδα, απολύεται.

Το 1996 - 1997 έγινε ο αγώνας του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ στο μπάσκετ και είχε γεμίσει όντως η Λάρισα με πάνω από 50 λεωφορεία ΠΑΟΚτζήδων, ναι, αλλά όχι σε αγώνα με την ΑΕΛ. Και το 1998 - 1999 που έπαιξε στο Αλκαζάρ με τον ΟΦΗ, λόγω των 5 αγωνιστικών που είχε φάει πάλι είχαν έρθει καμιά 10αριά χιλιάδες και είχαν γεμίσει όλες τις καφετέριες. Το ίδιο κάναμε και 'μεις το 2007 στην Νέα Κρήνη την τελευταία αγωνιστική με την Καλαμαριά.
Πέντε χιλιάδες οπαδοί του ΠΑΟΚ Λαρισαίοι να ήταν στο γήπεδο αποκλείεται, γιατί η παρέα ΠΑΟΚτζήδων της Λάρισας, όχι των πανηγυρτζήδων, αυτών που πάνε και εκδρομές και Τούμπα, είναι 35 άτομα, αυτό όμως δεν αναιρεί ότι υπάρχουν και σήμερα αρκετοί, μπορεί και χιλιάδες. Το 2003 όταν πήραν το Κύπελλο, κάναν κάποιοι το λάθος να βγουν κορναρίζοντας και υπέστησαν τις συνέπειες.

Που να βρεθούν 5000 Αρειανοί να γεμίσουν το κλειστό; Θεσσαλονικείς ήταν στην πλειοψηφία τους και ήταν τον Φλεβάρη - Μάρτη του 2003 το Final 4, όντως είχαμε φάει φρίκη εκείνες τις μέρες, είχαν έρθει από Παρασκευή οι περισσότεροι και μέναν στα ξενοδοχεία. Ειδικά το Σάββατο το βράδυ έβλεπες παντού κίτρινα.

Το 1995, 1996 δεν υπήρχαν άτομα που θα τολμούσαν να κυκλοφορήσουν με διακριτικά άλλης ομάδας και δη Λαρισαίοι στην πόλη. Το φαινόμενο ξεκίνησε από το 1997 και μετά, όταν η ομάδα κόλλησε οριστικά στην Β' Εθνική. Η ΑΕΛ έχασε την συσπείρωση της, την τρίτη χρονιά στην Β' Εθνική και μετά την αποβολή τον Μάρτη του 1999 από το πρωτάθλημα, τότε που δεν κατεβήκαμε να παίξουμε στο Αγρίνιο λόγω χρεών σε ποδοσφαιριστές. Εκείνο το καλοκαίρι και μετά την υπαγωγή της ομάδος στα χέρια του Μπατατούδη πολλοί ξέκοψαν από το γήπεδο, οι οποίοι ξαναγύρισαν μετά το 2003. Μέχρι και το καλοκαίρι του 2003, χρονιά που ξεκίνησε η νέα σελίδα στη ιστορία της ομάδας, ναι υπήρχαν άτομα που κυκλοφορούσαν με μπλούζες άλλων ομάδων, είτε ανήλικοι, είτε ενήλικες. Υπήρχαν βέβαια και κάποια άτομα που επιζητούσαν τέτοια λάφυρα.

Όλα αυτά τα άτομα που αλλάξαν ομάδα και γίναν ΑΕΛ τα τελευταία χρόνια είναι δακτυλοδεικτούμενα και για μένα δεν έχουν θέση στο γήπεδο, όσους ξέρω ότι στο παρελθόν υποστήριζαν άλλη ομάδα, τους απομονώνω, δεν έχουν δικαίωμα σε τίποτα, είναι μιάσματα για μένα. Στην δική μου την ηλικία, ελάχιστα είναι τα άτομα που ήταν ΑΕΛ από μικροί και είναι λογικό, γιατί το 1996 που έπεσε η ομάδα χάθηκε μια ολόκληρη γενιά οπαδών, ειδικά οι γεννηθέντες από το 1980 μέχρι και το 1986, εγώ είμαι το 1983.

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω συμμαθητές μου που να ήταν ΑΕΛ, μόνο εγώ ήμουν στο λύκειο, όταν το τελείωσα, εννοώ μόνο ΑΕΛ, γιατί όσοι το παίζουν ακόμη και σήμερα σε διπλό ταμπλό είναι για φάπες. Ευτυχώς από το 2003 και μετά δημιουργήθηκε η νέα γενιά οπαδών και έχει γίνει παρακαταθήκη για το μέλλον.

Κάποια από τα νέα άτομα των συνδέσμων ναι είναι γνωστό ότι υποστήριζαν άλλες ομάδες, γι' αυτό είναι για φάπες, γι' αυτό και έχουν κατακριθεί οι σύνδεσμοι.

Αυτά, εγώ εξακολουθώ να έχω την άποψη μου και δεν θέλω να κυκλοφορούν οι οπαδοί άλλων ομάδων στην πόλη μου με τα διακριτικά τους. Αυτό συμβαίνει και στις δήθεν ποδοσφαιρικά προηγμένες χώρες. Ας φορέσει κάποιος μπλούζα της MUFC ή της Liverpool και ας πάει να κόβει βόλτες στο Newcastle με τα διακριτικά.

Αυτά...


Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #273 στις: Τρι 05 Απρ 2011 17:50 »
λαρισινέ
εσύ εδώ,
με αυτά που γράφεις και υποστηρίζεις
προασπίζεις την βία.... :stop:
..Και για μένα αυτα που γράφεις είναι απαράδεκτα ...

-Κάψατε, ξηλώσατε......
-''Με αυτό τον τρόπο κρατάτε την πόλη σας καθαρή''....
-Μεχρι και διάρρηξη ομολογήσατε, εσείς οι ίδιοι στην Αθήνα, στην οδο Βερανζέρου.... :stop:
μπας και καθαρίσει και η Αθηνα απο...αλλόθρησκους  :stop:...
-Μονοι σας το είπατε....

-Για να στο γυρίσω ....:

-Θα σου άρεσε,
αν σε ήξεραν φατσικά,
επειδή είσαι λαρισαίος και ΑΕΛ και έρχεσαι Γιάννενα
να ερθουν 10 άτομα,να  σε πετυχουν στην Νομαρχία
και να σε σπάσουν στο ξύλο...???

-Σύμφωνα με αυτά που γράφεις
μάλλον θα σου άρεσε.....

-Βία είναι και αυτό...

-Αυτοεπιβεβαιώνετε τους χαρακτηρισμούς που σας αποδίδονται.....
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 05 Απρ 2011 17:55 από astralon »
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος REX

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #274 στις: Τρι 05 Απρ 2011 17:58 »
Μη τον πειραζετε ειναι παιδι ακομα...