Αποστολέας Θέμα: ΑΕΛ  (Αναγνώστηκε 158053 φορές)

Αποσυνδεδεμένος silence

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #300 στις: Πεμ 28 Ιούλ 2011 12:49 »
Πάμε όμως τώρα στην ουσία… Ξέρετε εσείς οι… έξω από δω, πότε θα πανηγυρίσει ο οπαδός της ΑΕΛ και μάλιστα με την ψυχή του; Όχι, ούτε καν όταν θα οριστικοποιηθεί η παραμονή του στη Λίγκα, γιατί και πάλι δεν θα ξέρει τι του ξημερώνει όταν:

- Θα κυκλοφορούν ατιμώρητοι ισχυροί παράγοντες, που θα θέλουν να ελέγχουν τα πάντα, θα εκτρέφουν με τον τρόπο τους Μπέους και Τσακογιάννηδες και θα τους προασπίζουν ώστε να απολαμβάνουν ενίοτε τις υπηρεσίες τους. Όσο δηλαδή κυκλοφορούν ελεύθεροι στο ποδόσφαιρο Μαρινάκηδες και Πατέρες, ο λαός της ΑΕΛ θα είναι στις επάλξεις, όπως ήταν μια ζωή

- Θα κυκλοφορούν ανεξέλεγκτοι παράγοντες διατεθειμένοι να πουλήσουν την ψυχή τους στο διάολο για ένα αποτέλεσμα ή έστω να συρθούν στα σκατά παρακαλώντας τον Αχιλλέα να πει στον Βαγγέλη να κάνει κάτι και γι’ αυτούς

- Θα κυκλοφορούν στην πιάτσα ως κύριοι περιωπής, διαιτητές, προπονητές, ποδοσφαιριστές, επαγγελματίες οπαδοί και δημοσιογράφοι, που δεν θα διστάζουν στο βωμό του κέρδους να ρισκάρουν την αξιοπρέπειά τους

- Θα υπάρχουν κυβερνήσεις και «αρμόδια όργανα» μ’ ανοιχτές τις τσέπες και ενίοτε τα… πόδια.

Εν κατακλείδι, αν όλοι αυτοί δεν αφήσουν ήσυχο το ποδόσφαιρο κι αν δεν επέλθει αυτό που οφείλουμε να αποκαλούμε κάθαρση, ο κόσμος της ΑΕΛ δεν πανηγυρίζει κι η βυσσινί ψυχή δεν ησυχάζει. Ξηγηθήκαμε;
 

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #301 στις: Πεμ 28 Ιούλ 2011 13:15 »
Δε νομίζω ότι υπάρχει κανένας υγειώς σκεπτόμενος Λαρισαίος που χαίρεται γιατί κέρδισε την κατηγορία στα χαρτιά;;;;Γιατί η ΑΕΛ έπρεπε να είχε πέσει από πρόπερσι
και έστω και με ένα χρόνο καθυστέρηση υποβιβάστηκε ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΚΑΙΑ!!!Ακόμη κι αν το πρωτάθλημα ήταν στημένο,ακόμα κι αν αδικήθηκε απ τη διαιτησία,δεν άξιζε να μείνει στην κατηγορία.Επίσης,πρόπερσι,πούλησε την ιστορία της δίνοντας το τελευταίο ματς στον Κομπότη.

Τα λέω αυτά γιατί την ΑΕΛ την έχω πολύ ψηλά σε εκτίμιση.Έχει πετύχει όσα δε θα πετύχει ποτέ άλλη επαρχιακή ομάδα.Επίσης,μια μέρα τυχαία είδα κάποια βιντεάκια
με παιχνίδια της την περίοδο 04-05 στην Β ΕΘΝΙΚΗ κι έπαθα πλάκα πραγματικά με τον κόσμο της!!!!Η αλήθεια όμως πρέπει να λέγεται κι απ τις δύο όψεις της.

Συνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #302 στις: Πεμ 28 Ιούλ 2011 13:51 »
Συμφωνώ και με τα γραφόμενα του φίλου SATSI ( όντως φίλε Silence το ματς με τον Λεβαδειακό ...άστα να πάνε!) αλλά και με την λογική του Silence η οποία δεν ξέρω βέβαια πόσους Λαρισαίους εκφράζει πραγματικά αλλά λέμε τώρα...
 Παρ' όλα αυτά, σε ένα τόσο διαβρωμένο και ανέντιμο περιβάλλον,εξακολουθώ να προτιμώ την ΑΕΛ παρά το ''δημιούργημα'' του Μπέου και του Ψωμιάδη.

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #303 στις: Πεμ 28 Ιούλ 2011 18:32 »
Ήταν κοινό μυστικό εδώ στην Λάρισα τις τελευταίες μέρες ότι τελικώς θα επέλθουν υποβιβασμοί. Επίσης το ήξερε και ο Πηλαδάκης γι' αυτό και από τις αρχές του μήνα το 'χει βουλώσει, γιατί πήρε τις διαβεβαιώσεις. Όλα έγιναν βάση σχεδίου. Επίσης είναι γνωστό ότι η ομάδα έχει συμφωνήσει προφορικά με 5,6 ακόμη πρωτοκλασάτους παίκτες, αλλά περιμένει την οριστική κατάληξη των ποινών.

Είμαι κατά των ενεργειών που έγιναν τον τελευταίο καιρό, με τους αποκλεισμούς δρόμων και τα συναφή και δεν συμμετείχα. Την ομάδα το ξαναείπα την έριξε ο Πηλαδάκης με τον δόλο του και την ασχετοσύνη του. Απλά τον πήραν χαμπάρι ότι φέτος είναι ανίσχυρος και τον τελειώσαν ο Μπέος και οι λοιποί. Αφού θα σωθούμε έτσι, ας σωθούμε, αφού σύμφωνα με τα κατηγορητήρια οι ποινές που πρέπει να επιβληθούν είναι αυτές που επιβλήθηκαν.
Όσο για το διπλό της Λειβαδιάς, ήταν χρωστούμενο από το 2009 που οριστικοποιήσαμε την έξοδο στην Ευρώπη.

Ναι η ομάδα την περίοδο που μας πέρασε ήταν άθλια αγωνιστικά, αλλά συνέβαλε και το σφάξιμο των πρώτων αγωνιστικών.

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #304 στις: Κυρ 31 Ιούλ 2011 15:04 »
Βόμβα! Κλείνει το AEL FC ARENA!

Το gazzetta.gr έχει την αποκλειστική είδηση ότι το γήπεδο-διαμάντι που χειροκρότησε όλη η Ελλάδα, το AEL FC ARENA βάζει λουκέτο, αποδεικνύοντας ότι στην Ελλάδα βγάζουμε μόνοι μας τα μάτια μας!

Το γήπεδο που εγκαινιάστηκε με κάθε επισημότητα πριν φύγει το 2010 και έγινε αποκλειστικά με ιδιωτική πρωτοβουλία και με το όραμα του Κώστα Πηλαδάκη, βάζει λουκέτο!

Φυσικά για το κλείσιμο δεν ευθύνεται η ΠΑΕ Λάρισα, αλλά το κράτος που δεν δεσμεύεται ότι θα επιστρέψει τα 7,5 εκατομμύρια ευρώ από τον ΦΠΑ, αλλά και η εταιρεία που θα το διαχειριζόταν η «ΕΡΓΟ3» κήρυξε πτώχευση, μπήκε στο άρθρο 99 και φυσικά δεν έχει φράγκο για να πληρώσει τις κακοτεχνίες αλλά και να εξοφλήσει τα χρέη της στην ΠΑΕ.



Έτσι, για την ΑΕΛ είναι δυσβάσταχτο να συνεχίσει να το λειτουργεί και αποφάσισε να το κλείσει! Κύκλοι της ΠΑΕ έλεγαν ότι δεν εκβιάζουν το κράτος και δεν θέλουν άμεση εκταμίευση καθώς αντιλαμβάνονται ότι στην παρούσα οικονομική κατάσταση είναι μάλλον δύσκολο, αλλά θέλουν δέσμευση από την Πολιτεία ότι με νομοθετική ρύθμιση θα της επιστραφεί το ποσό του ΦΠΑ που δικαιούται.

Η κατασκευή του AEL FC ARENA ήταν το μοναδικό φωτεινό γεγονός σε μια πολύ δύσκολη χρονιά για το ελληνικό ποδόσφαιρο, με τα στημένα, τους υποβιβασμούς, τις αδειοδοτήσεις και όλα τα σκοτεινά σημεία που έπληξαν το άθλημα. Αλλά το λουκέτο του αποδεικνύει ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο βγάζει μόνο του τα μάτια του... Κι όλα αυτά τη στιγμή που η Λάρισα είναι πολύ πιθανό να παραμείνει στην κατηγορία!

gazzetta.gr

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #305 στις: Κυρ 31 Ιούλ 2011 17:13 »
Βόμβα! Κλείνει το AEL FC ARENA!

Το gazzetta.gr έχει την αποκλειστική είδηση ότι το γήπεδο-διαμάντι που χειροκρότησε όλη η Ελλάδα, το AEL FC ARENA βάζει λουκέτο, αποδεικνύοντας ότι στην Ελλάδα βγάζουμε μόνοι μας τα μάτια μας!

Το γήπεδο που εγκαινιάστηκε με κάθε επισημότητα πριν φύγει το 2010 και έγινε αποκλειστικά με ιδιωτική πρωτοβουλία και με το όραμα του Κώστα Πηλαδάκη, βάζει λουκέτο!

Φυσικά για το κλείσιμο δεν ευθύνεται η ΠΑΕ Λάρισα, αλλά το κράτος που δεν δεσμεύεται ότι θα επιστρέψει τα 7,5 εκατομμύρια ευρώ από τον ΦΠΑ, αλλά και η εταιρεία που θα το διαχειριζόταν η «ΕΡΓΟ3» κήρυξε πτώχευση, μπήκε στο άρθρο 99 και φυσικά δεν έχει φράγκο για να πληρώσει τις κακοτεχνίες αλλά και να εξοφλήσει τα χρέη της στην ΠΑΕ.



Έτσι, για την ΑΕΛ είναι δυσβάσταχτο να συνεχίσει να το λειτουργεί και αποφάσισε να το κλείσει! Κύκλοι της ΠΑΕ έλεγαν ότι δεν εκβιάζουν το κράτος και δεν θέλουν άμεση εκταμίευση καθώς αντιλαμβάνονται ότι στην παρούσα οικονομική κατάσταση είναι μάλλον δύσκολο, αλλά θέλουν δέσμευση από την Πολιτεία ότι με νομοθετική ρύθμιση θα της επιστραφεί το ποσό του ΦΠΑ που δικαιούται.

Η κατασκευή του AEL FC ARENA ήταν το μοναδικό φωτεινό γεγονός σε μια πολύ δύσκολη χρονιά για το ελληνικό ποδόσφαιρο, με τα στημένα, τους υποβιβασμούς, τις αδειοδοτήσεις και όλα τα σκοτεινά σημεία που έπληξαν το άθλημα. Αλλά το λουκέτο του αποδεικνύει ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο βγάζει μόνο του τα μάτια του... Κι όλα αυτά τη στιγμή που η Λάρισα είναι πολύ πιθανό να παραμείνει στην κατηγορία!

gazzetta.gr

Σιγά την βόμβα, εκβιάζει ο Πηλαδάκης για να πάρει πίσω τον ΦΠΑ που έχει καθυστερήσει να του αποδοθεί, όλα προσχεδιασμένα είναι με βάση και τις τελευταίες εξελίξεις. Αν και προσωπικά προτιμώ το Αλκαζάρ...

Αποσυνδεδεμένος silence

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #306 στις: Τρι 09 Αύγ 2011 14:08 »
Επειδή ζούμε τρελές μέρες στο Ελληνικό ποδόσφαιρο - και ενόψει της απόφασης για το ποιος θα παίζει στην SL θα έλα ότι τα έχω δει όλα ή καλύτερα........ 

ΕΧΩ ΔΕΙ.....
‘Έχω δει πριν πολλά πολλά χρόνια το Μίμη Παπαιωάννου να κάνει μια απίθανη κεφαλιά ψαράκι με προσποίηση και την απίστευτη απόκρουση του Ρώσου τερματοφύλακα. Ο Τεράστιος Γιασίν,ο κατά πολλούς μεγαλύτερος τερματοφύλακας όλων των εποχών, σήκωσε τον μικροκαμωμένο ανθρωπάκο,από το χορτάρι, με μία κίνηση απόδοσης φόρου τιμής και αποθέωσης.
Έχω δει τον ίδιο μικροκαμωμένο ανθρωπάκο να τινάζεται ανάμεσα στους πανύψηλους Άγγλους μπακ και με κεφαλιά να στέλνει τους Ρέιντζερς του Πάρκου της Βασίλισσας στην παράταση και στο χείλος του γκρεμού.
Έχω δει έναν ταβερνιάρη,στην εμφάνιση προπονητή,τον Φάντροκ να κάνει αλλαγή τον τερματοφύλακά του, λίγο πριν τελειώσει η παράταση και να βάζει τον Χρηστίδη στη θέση του Στεργιούδα. Όση ώρα τρίβαμε τα μάτια μας με την κίνηση αυτή, δεν μπορούσαμε να σταματήσουμε το τρίψιμο γιατί ο δεύτερος τερματοφύλακας απέκρουσε όσα πέναλτυς έπρεπε για να στείλει χιλιάδες χανούμια στον παράδεισο, τους άγγλους στον αγύριστο κι εμάς ένα βήμα πριν το τρελάδικο.
Έχω δει τον πραγματικά μεγάλο σε ποδοσφαιρική αξία Δομάζο, να παίρνει μεταγραφή στην ΑΕΚ, στα γεράματά του και να δηλώνει φωτογραφιζόμενος για την οπαδική εφημερίδα δικέφαλος, ότι στην αγαπημένη εφημερίδα των οπαδών της ΑΕΚ, δεν μπορώ να χαλάσω χατίρι γι αυτό και ντύθηκα και κάνω μερικά κολπάκια. Ακόμα ξερνάω....
‘Έχω δει το Δεληκάρη τον αποκαλούμενο και Έλληνα Μπεστ, αλλά ποτέ το αντίγραφο δεν ξεπερνάει το πρωτότυπο. Ακόμα και μεθυσμένος, ο Βρετανός έπαιζε καλύτερα.Ο Μπέστ ήταν ο ποδοσφαιρικός μου ήρωας. Ασυμβίβαστος και αυτοκαταστροφικός αλλά πηγαίο ταλέντο συνάμα, δεν δίστασε να τινάξει την καριέρα του στον αέρα για τα δύο πράγματα που λάτρευε περισσότερο στη ζωή του. Το ποτό και τις γυναίκες. Μόνο ο Ντιέγκο τον ξεπέρασε χρόνια αργότερα, αλλά τουλάχιστον αυτός έφθασε στην κορυφή.
Έχω δει τον Αρδίζογλου έναν παίκτη που έκανε ατελείωτες τρίπλες σε ξέφρενες κούρσες αλλά αφού είχε περάσει τους μπακ, τον κήπερ, τα δοκάρια, την γραμμή του άουτ, ποτέ δεν μπορούσε να σταματήσει πριν φτάσει στα αποδυτήρια. Βέγγος του ποδοσφαίρου χάριζε ατελείωτες στιγμές γέλιου σε κάθε αγώνα.
Έχω δει τους Ολλανδούς να διδάσκουν τεχνητό οφσάιντ και τους άλλους να τρέχουν πανικόβλητοι γιατί δεν μπορούσαν να αντιδράσουν στο νέο σύστημα.
Έχω δει τη μεγαλύτερη Ολλανδία όλων των εποχών να κάνει ρόμπα τους Αργεντίνους μέσα στο σπίτι τους και στον τελικό, για τον οποίο η χουντίτσα τους χρειάστηκε να αγοράσει ένα εξευτελιστικό 6-0, σε βάρος της Βραζιλίας, να γλιτώνουν από το έμφραγμα λίγο πριν το τέλος και με το ανάλογο σπρώξιμο, να παίρνουν τελικά ένα τρόπαιο που δεν τους ανήκε.
Είδα το μεγάλο Κρόιφ και τον εξίσου μεγάλο Νέσκενς να παίζουν. Τον Μπράιτνερ, τον Μπεκενπάουερ ,τον Ρουμενίγκε, τον Γύπα Ελ Μπουτρε, τον Χασάπη Γκοικοετσέα, τον Πλατινί ,τον Ρόσσι, τον Ταρντέλι ,τον Ταρντίνι, το Σιρέα, τον Σίλτον, τον Κήγκαν, τον Νταλγκλίς, τον Καντονά παίκτες που μου έμειναν,για διαφορετικούς λόγους ο καθένας, στη μνήμη και πολλούς άλλους ακόμα, που δεν φτάνει ο χώρος να αναφέρω..
Έχω δει το χέρι του Θεού, από την απαξίωση της Ισπανίας, στην αποθέωση της Ιταλίας.
Ακόμα και τον προσκυνημένο Πελέ έχω δει .
Έχω δει ακόμη αυτή τη μεγάλη Ολλανδική σχολή, να χρειάζεται πέτσινο πέναλτυ για να μας κερδίσει στο EURO και τον Άνθιμο Καψή, πατέρα του Μιχάλη να τραντάζει το δοκάρι στο 88΄.Όταν είσαι μικρός όλα είναι εναντίον σου.
Έχω δει την εθνική Ελλάδος να κερδίζει 0-1 στη Δανία και να επιστρέφει εκεί για να φάει 7.
Έχω δει τη μεγάλη Βραζιλία με Ζίκο και Σόκρατες να μην μπορεί να κερδίσει τίτλο, γιατί και οι 11 παίκτες της θα μπορούσαν να παίξουν στην επίθεση οποιασδήποτε ομάδας του κόσμου, αλλά από άμυνα δεν είχαν ιδέα και ούτε ήθελαν να έχουν. Έπαιζαν για το κέφι τους ,όπως είχαν μάθει στις φαβέλες του Ρίο και της Μπραζίλια, αλανιάρηδες που καύλωναν να τριπλάρουν τον αντίπαλο σέντερ πάνω στη γραμμή τους τέρματος τους, μόνο και μόνο για να κάνουν τις μουλάτες τους να «μουσκέψουν» και να σαμπάρουν στην κερκίδα και οι υγρές τους φερομόνες, να τους ζαλίζουν τις αισθήσεις,για να σολάρουν ακόμα περισσότερο.
Αργότερα προσαρμόστηκαν και αυτοί…..στους σχεδιασμούς του συγχρόνου ποδοσφαίρου.
Έχω δει και πολύ, κλασσικό Αγγλικό ποδόσφαιρο και δεκάδες τελικούς κυπέλλου Αγγλίας. Μόνο που, όπως κατάλαβα αργότερα, αυτό που έβλεπα δεν είχε σχέση με ποδόσφαιρο.
Έχω δει τον Παναγιώτη Γιαννάκη σε αγώνα ΓΣΛ-Ιωνικός ,όπου και οι δύο ομάδες πέρασαν τους 100 πόντους, να κοντεύει να βάλει μόνος του και τους 100,σε ένα φλεγόμενο καμινοτσαντηράκι πίσω από το Αλκαζάρ. Ο πιτσιρικάς από τη Νίκαια πραγματικός Δράκος από τότε.
Έχω δει το Μάτζικ,να τον βρίζει όλο το γήπεδο,να παίρνει τη μπάλα, να περνάει τους πάντες και τα πάντα σε μια ατομική επίδειξη, να την αφήνει στο καλάθι και στην επιστροφή στην άμυνα, να μας κοιτάει ειρωνικά και να μας κάνει με το δάκτυλο το νούμερο ένα,λέγοντάς μας κατάμουτρα «στ'@%$&@%$&@%$&@%$&@%$&@%$&α μου,σας έχω γραμμένους αλάνια, δοξάστε με τώρα, εγώ είμαι το νούμερο ένα» και εμείς που πριν 30’’ τον φτύναμε, να τον αποθεώνουμε χίλια άτομα εν χορώ, σε μια ξύλινη εξέδρα που τρανταζόταν συθέμελα. Α, ρε μεγάλε Νικόλα….
Έχω δει το Γκάλη σε αγώνα ΓΣΛ-ΑΡΗ να παίζει με αντίπαλο το Χατζή, έναν παίκτη χωρίς ιδιαίτερο μπασκετικό ταλέντο, αλλά με την ικανότητα να σπάζει τη μέση του και να μένει στον αέρα, να μην μπορεί να σκοράρει. Ένα απίθανο ντουέτο. Νόμιζες ότι έβλεπες τη λίμνη των κύκνων στο παρκέ(ο Θεός να το κάνει).Μόνο ο Νουρέγιεφ έλειπε, γιατί απλά αυτός έπαιζε αλλού.
Τον είδα ακόμα στο ευρομπάσκετ στο Ζάγκρεμπ, στον ημιτελικό,να φεύγει πανηγυρίζοντας προς τη σέντρα,όταν ο Μπέμπης Χριστοδούλου,στο τελευταίο σουτ του αγώνα σηκώθηκε για τρίποντο, πριν ακόμα η μπάλα μπει στο καλάθι. Γεννημένος Νικητής έκανε τον Γκομέλσκι να καταπιεί τα πάντα, όταν τον πέταξε για δεύτερη φορά έξω από τελικό και να του δηλώσει σεβασμό. Στην κυριολεξία, του φίλησε τον βασιλικό κώλο του, σε μια μεσαιωνική κίνηση υποταγής.
Έχω δει το Νίκο Γκάλη να σηκώνεται στον αέρα, μαζί με τρεις Σοβιετικούς Γίγαντες Τκατσένκο, Τιχονένκο και ένας ακόμη που δεν θυμάμαι, να φτάνουν και οι τέσερεις στο μέγιστο ύψος ,οι Σοβιετικοί να παίρνουν την κατηφόρα, ο Νικόλας με εκείνη την κίνηση αιλουροειδούς να τινάζει στιγμιαία τα πόδια και να συνεχίζει να ανεβαίνει ,να ξαπλώνει νωχελικά προς τα πίσω, να σουτάρει, η μπάλα να μπαίνει στο καλάθι, η εξέδρα να τινάζεται παραληρώντας και όταν όλοι, παίκτες και θεατές αποκτούσαν επαφή με το έδαφος ο Νικόλας να μην έχει κατέβει ακόμα.
Έχω να δω μπάσκετ πολλά χρόνια.

Έχω δει μπαρμπάδι να μου σκίζει την μπλούζα τραβώντας με για να καθήσω κάτω σε αγώνα με το γαύρο που πήγαινε πόντο πόντο. Αιωνία του η μνήμη(του μπάρμπα εννοώ).
Έχω δει γαύρους να βγαίνουν από το Αλκαζάρ ,να σπάνε και να τους παίρνουν στο κυνήγι οι πάντες, ακόμα και παππούδια με πι και να παρακαλάνε για βοήθεια τις νοικοκυρές, μπας και τους κρύψουν στις αυλές. Κάποιος προσευχόταν και ικέτευε για λύπηση, κρυμμένος κάπου στα πέριξ. Ήταν τόσο τραγική φιγούρα που δεν τον πείραξε κανείς από όσους τον εντόπισαν. Δεν ξέρω αν τα κατάφερε να ξεφύγει αλώβητος αργότερα.
Έχω δει δυο Λαρισαίους πιτσιρικάδες ο ένας μόνιμος κάτοικος Αθηνών, επαγγελματίας πυγμάχος και αήττητος μανουρατζής, αλλά ποτέ για επίδειξη ή για ομάδες και άλλες τέτοιες μαλακίες, όπως τις αποκαλούσε, ο άλλος φοιτητάκος, κάπου στη Δυτική Αττική,να δέχονται τσαμπουκά από καμιά δεκαριά αλλόθρησκους γείτονες, μέρα αγώνα.Θυμάμαι πάντα τον ένα να λέει όταν του έβγαλαν μαχαίρι,αν έχετε τα κότσια για μανούρα φροντίστε να με καθαρίσετε, γιατί αν τη βγάλω καθαρή θα ψάξω να σας βρω έναν έναν και θα σας καθαρίσω εγώ και τον φαινομενικά αδιάφορο φοιτητάκο, να βλέπει τη ζωή του να περνάει από μπροστά του σε ρυθμό video clip και την καρδιά του να χοροπηδάει στο στόμα του.Θυμάμαι ότι μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση,πως δύο άνθρωποι πρόθυμοι να πουλήσουν ακριβά το τομάρι τους, ένας πραγματικά ήρεμος και ένας κατ’ επίφαση,μπορούν να κάμψουν και τον πιο αποφασισμένο και τη στιγμή εκείνη πιο δυνατό.
Έχω δει ανθρώπους με ανοιγμένο το κεφάλι, ανήμπορους να αντιδράσουν, πεσμένους στο χώμα, να τους κάνουν αλοιφή.
Έχω δει αντιπαλες φατρίες να συγκρούονται για λόγους «γοήτρου»,όπως το εννοούν στον κώδικά τους το γόητρο, μέχρις τελικής πτώσεως.
Έχω δει ανθρώπους να παίζουν το ρόλο του δολώματος για να παρασύρουν τους πολιτικά αφελείς και να αρπάξουν το ξύλο της χρονιάς τους και όχι μόνο αυτό.
Έχω δει έμμισθους «ιδεολόγους»,στην ουσία γυμνασμένα και εκπαιδευμένα αποβράσματα με πλήρη εξοπλισμό, να καθαρίζουν τη μπουγάδα, σε επεισόδια που δεν βλέπουν ποτέ το φως, με τη σιωπηλή αν και οδυνηρή συγκατάθεση των θυμάτων.
Έχω δει σχολές παραγωγής μπράβων, να τις κατέχουν δημόσιοι υπάλληλοι ,που είχαν και τη θέση τους σε γραφεία εθνοπατέρων.
Έχω δει μαστουρωμένα παλικάρια, να εντάσσονται σε ομάδες, για να εξασφαλίζουν τη δόση τους μέσω χορηγιών του Προέδρου. Φυσικά η επιθυμία του Προέδρου προσταγή και το κόστος της ανθρώπινης ζωής ανύπαρκτο.
Έχω δει το παλικάρι του ΆΡΗ που έφαγε μπαταρία στο μάτι μέσα στο Αλκαζάρ. Ήρθε ξανά σε αγώνα και καταχειροκροτήθηκε, αλλά το μάτι του είχε πάει περίπατο.
Έχω δει τα χανούμια να εκτοξεύουν πορτοκάλια γεμάτα ξυραφάκια κι όποιον πάρει ο Χάρος..
Έχω δει το παλικάρι να σκοτώνεται με το ξεκίνημα του λεωφορείου έξω από το Σιρινιάν, έχω δει τα παιδιά που σκοτώθηκαν στο Δομοκό καθοδόν για τον αγώνα..
Έχω δει το Μπλιώνα.
Έχω δει το Χέιζελ, τη Θύρα 7,τον άδικο χαμό. Σιχάθηκα τη μανούρα και τη μαλακία που την προκαλεί και τη συνοδεύει και ούτε θέλω να ακούω πια για τσαμπουκάδες σε αλλόθρησκους και άλλες τέτοιες ιστορίες. Δόξα τω Θεώ έχω και το μυαλό και την εμπειρία πια, αλλά και τα κότσια αν θέλετε, για να αδιαφορώ γι αυτά.
Έχω δει στον πρώτο μου τελικό στην Φιλαδέλφεια, έναν άνθρωπο να διοργανώνει μόνος του τον τελικό, να αγοράζει κατά σειρά,το κύπελλο ,το διαιτητή και τη νίκη και τελικά να παίρνει στο σπίτι του το κύπελλο που είχε αγοράσει ο ίδιος(δεν κάνω πλάκα, δεν το πλήρωσε η ΕΠΟ, ο Ρίγκο το πλήρωσε) και να κάνει το γύρο του θριάμβου στα χέρια των οπαδών του. Ακόμα απορώ με εκείνη την εικόνα ενός από τους πλουσιότερους ανθρώπους της χώρας, μέλος μιας οικογένειας που ανεβοκατέβαζε κυβερνήσεις.
Έχω δει ακόμα το σεβασμό στα μάτια πολλών, που πριν το 80, νόμιζαν στην πλειοψηφία τους ,ότι εδω το μόνο που παράγεται είναι ο χαλβάς Φαρσάλων.
Ευτύχησα ακόμα, να δω μέσα σε μια οκταετία, δύο μεγάλες ομάδες, (η πρώτη για μένα ήταν η καλύτερη, αλλά ποτέ δεν το πίστεψε αρκετά), 3 τελικούς κυπέλλου, 1 πρωτάθλημα, όπου ο κάτοχος του τίτλου, για πρώτη και τελευταία φορά, έπαιξε όλα τα παιχνίδια πραγματικά εκτός έδρας και μπόλικα παιχνίδια Ευρώπης, με τη βυσσινί φανέλα.
Έχω δει ακόμα ένα πρωθυπουργό και μια κυβέρνηση να κάνει κωλοτούμπες σε μια πρωτοφανή αναβίωση ημερών Βαρκελώνης και να διορθώνει την αδικία, μη μπορώντας να αντιπαλέψει μια πόλη ενωμένη, αποφασισμένη, οργισμένη και αδικημένη ταυτόχρονα. Μια πόλη με γεννημένους νικητές.
Και τι δεν έχω δει σε αυτή τη ζωή…….(σίγουρα πολύ περισσότερα από κάποιους, πολύ λιγότερα από κάποιους άλλους)

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #307 στις: Τετ 10 Αύγ 2011 19:41 »
Παράθεση
«Είμαι τόσο πολύ απογοητευμένος που αυτή τη στιγμή το μόνο πράγμα για το οποίο δεν θέλω να μιλήσω είναι το ποδόσφαιρο. Μακάρι να είχα ένα μαγικό ραβδί και να μπορούσα αυτομάτως να εξαφανιστώ από αυτόν τον χώρο»


Τάδε έφη Κώστας Πηλαδάκης

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #308 στις: Τετ 10 Αύγ 2011 21:06 »
Παράθεση
«Είμαι τόσο πολύ απογοητευμένος που αυτή τη στιγμή το μόνο πράγμα για το οποίο δεν θέλω να μιλήσω είναι το ποδόσφαιρο. Μακάρι να είχα ένα μαγικό ραβδί και να μπορούσα αυτομάτως να εξαφανιστώ από αυτόν τον χώρο»


Τάδε έφη Κώστας Πηλαδάκης

Aς μας κάνει την χάρη αυτή και δεν θέλω τίποτε άλλο στον κόσμο, να φύγει, να πάρει και το γήπεδό του...

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #309 στις: Τρι 16 Αύγ 2011 12:05 »
Φίλε silence
πραγματικά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ όλα αυτά που γράφεις!!!!Κάποια απο αυτά τα έχω δει κι εγώ,κάποια άλλα όχι!!Με συγκίνησαν απίστευτα τα όσα μου θύμισες για τον μεγαλύτερο λευκό μπασκετμπολίστα του παγκόσμιου μπάσκετ όλων των εποχών,τον Νίκο Γκάλη.
Επίσης,έχεις δίκιο ότι η ΑΕΛ του 82 ήταν καλύτερη ομάδα απ την ΑΕΛ του 88 που πήρε το πρωτάθλημα.

Αποσυνδεδεμένος REX

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #310 στις: Παρ 19 Αύγ 2011 10:15 »
Σπουδαιος αθλητης ο Γκαλης, αλλα ο κορυφαιος λευκος μπασκετανθρωπος
ηταν ο Πετροβιτς.

Αποσυνδεδεμένος ELTORO

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 526
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #311 στις: Παρ 19 Αύγ 2011 10:31 »
REX κι ο καψερός ο Λάρυ Μπερντ κάτι έκανε.  :P


Podrán imitarnos, pero igualarnos jamás

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #312 στις: Παρ 19 Αύγ 2011 14:47 »
Παράθεση
Σπουδαιος αθλητης ο Γκαλης, αλλα ο κορυφαιος λευκος μπασκετανθρωπος
ηταν ο Πετροβιτς

μεγάλος παιχταράς φίλε μου ο Ντράζεν,αδικοχαμένος,έφυγε πολύ νωρίς,ίσως αν ζούσε να ξεπερνούσε κάποια στιγμή τον Γκάλη,αλλά Γκάλης δεν θα ξαναυπάρξει!!!Τι να λέμε τώρα;;
το 87 ο Γκομέλσκι τον είχε χαρακτηρίσει τον παίκτη του 2000....έχει φτάσει 2011 κι ισάξιος του δεν έχει βγεί....και 2111 να φτάσει και πάλι δεν ξέρω αν θα βγεί.
Για τον Λάρι Μπερτ που λέει κάποιος φίλος,για μένα ήταν ένας δίμετρος φοβερός σουτέρ,μεγάλος παίκτης και μύθος λόγω του ότι  τότε  το Αμερικάνικο απ το Ευρωπαικό μπάσκετ απείχε έτη φωτός!!
Ο Γκάλης ήταν από άλλο πλανήτη,ένας πραγματικός showman,ηγέτης,χορευτής των αιθέρων.Αμυντικά ο Ντράζεν ήταν καλύτερος αλλά επιθετικά ο Γκάλης είναι υπεράνω κάθε σύγκρισης τόσο σε επίτευξη πόντων όσο και σε θέαμα.Δεν το λέω εγώ,το λένε οι αριθμοί.Πρώτος σκόρερ σε όποια διοργάνωση κι αν έχει συμμετάσχει!!!

Αποσυνδεδεμένος silence

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #313 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 12:28 »
Σάλος έχει ξεσπάσει στην Αγγλία από τη συνέντευξη του γνωστού ατζέντη που είχε στο πρόσφατο παρελθόν πελάτες-αστέρες όπως οι Άντι Κάρολ, Εϊντούρ Γκούντγιονσεν και Ριβάλντο. Μετά από 20 χρόνια προσωπικής «διαφθοράς» ο Χάρισον προσπαθεί να φτάσει στην κάθαρση μέσω της ομολογίας. Σε συνέντευξή του αποκαλύπτει τα σαθρά θεμέλια στο αγγλικό ποδόσφαιρο, αναφορικά με τις μεταγραφές και το οικονομικό αλισβερίσι ανάμεσα σε προπονητές και ατζέντηδες.

Ο Χάρισον μίλησε, μίλησε, αποκάλυψε κι όμως είναι ακόμη στην αρχή, αφού προανήγγειλε την παρουσία του σύντομα σε τηλεοπτική εκπομπή όπου θα δώσει στη δημοσιότητα στοιχεία και ονόματα. Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή.

Ο λόγος που αποφάσισε να ξεσκεπάσει τα παράνομα της ίδιας του της δουλειάς:

«Τα αποκαλύπτω όλα αυτά για το καλό του ποδοσφαίρου. Ο κόσμος πάει τα παιδιά του στο γήπεδο, αγοράζει φανέλες, εισιτήρια διαρκείας και οφείλει να ξέρει. Να γνωρίζει ότι υπάρχουν ατζέντηδες που κάνουν κυριολεκτικά, εγκλήματα. Σπάνε τους κανόνες ξανά και ξανά. Ο Πολ Στρέφορντ που έχει τιμωρηθεί να είστε σίγουροι ότι δεν είναι ο μόνος που έχει κάνει υπεξαιρέσεις. Λυπάμαι που θα το κάνω αυτό, αλλά θα ξεσκεπάσω δύο πολύ γνωστούς ατζέντηδες που ήδη το γνωρίζουν αυτό. Θα δώσω συνέντευξη τηλεοπτική και θα τα πω όλα».

Πώς γίνονται οι μεταγραφές και πού είναι οι παρανομίες. Τι κρύβεται πίσω από τη μεταγραφή του Λούκας Νιλ στη Γουέστ Χαμ κι ενώ βρισκόταν αρχικά μία ανάσα από τη Λίβερπουλ:

«Η καλύτερη μέθοδος είναι να βρεις ένα φίλο ατζέντη και να δράσει ο καθένας για λογαριασμό μίας ομάδας σπάζοντας την προμήθεια στη μέση. Με κάποιον που εμπιστεύεσαι. Αν ο άλλος ατζέντης είναι ας πούμε στο Μονακό τότε η ομάδα βάζει τα χρήματα σε έναν λογαριασμό στο εξωτερικό και θα «αγοράσει» τη συμφωνία. Είναι όλα άγραφος νόμος. Το μόνο διαπραγματεύσιμο είναι το ύψος της προμήθειας. Όταν πήγα τον Λούκας Νιλ στη Γουέστ Χαμ αντί της Λίβερπουλ, έβγαλα 900.000 λίρες! Ο παίκτης αμείφτηκε με συμβόλαιο 72.000 λιρών την εβδομάδα. Ήταν να τον πάω στη Λίβερπουλ, αλλά η Γουέστ Χαμ… υπερέβαλλε εαυτόν. Εκείνη την εποχή το είδα απλά σαν δουλειά. Θα πλήρωνα όλα τα χρέη μου (ταξίδια, τηλέφωνα, λογαριασμούς), όμως τώρα που βλέπω τι έκανα, νιώθω μεγάλη ντροπή».

Πώς εξαγοράζονται οι γονείς για να υπογράψουν τα παιδιά σε συγκεκριμένη ομάδα:

«Παλιά προσφέραμε στους γονείς ψυγεία. Τώρα τα πράγματα άλλαξαν. Δίνουμε σπίτια, αυτοκίνητα και μετρητά. Μερικοί το γνωρίζουν ήδη και ζητάνε από την αρχή ανταλλάγματα για το παιδί τους. Κάποιες φορές το αξίζουν, γιατί έχουν παρακολουθήσει το γιο τους αγωνιζόμενο σε βροχές, λάσπες και χιόνια από εφτά ετών. Όσο καλύτερος είναι ο παίκτης, τόσο προσέχεις περισσότερο και τους γονείς. Είναι όλα μπίζνες. Το έχω κάνει κι εγώ στο παρελθόν. Αγόραζα αυτοκίνητα στους νεαρούς παίκτες».

Πώς εμπλέκονται στις «στημένες» μεταγραφές και οι προπονητές πέρα από τους ατζέντηδες:

«Διακινούνται τόσο μεγάλα χρηματικά ποσά που φοβούνται όλοι να πηδήξουν από τη βάρκα και να «καθαρίσουν». Όχι όμως εγώ. Είναι μία κλίκα εμπιστοσύνης και εχεμύθεια και δεν θέλει να μείνει κανείς απ’ έξω. Υπάρχουν αρκετοί προπονητές που είναι φιλικά προσκείμενοι με συγκεκριμένους ατζέντηδες και λειτουργούν και αυτοί ακριβώς το ίδιο. Ας μη γελιόμαστε. Ας το κάνουμε ακόμη πιο ξεκάθαρο. Ο προπονητής κάνει συγκεκριμένες δουλειές μέσα από φίλους ατζέντηδες με αμοιβαία κέρδη. Οι παίκτες γνωρίζουν σχεδόν τα πάντα, αλλά δεν ενδιαφέρονται. Από τη στιγμή που πληρώνονται αδρά κρατούν κλειστό το στόμα τους σε όλα αυτά».

Τις δυσκολίες που αντιμετώπισε από τότε που άρχισε να «μιλάει»:

«Όταν αποκαλύφτηκαν κάποια πράγματα για μένα, έχασα αρκετές δουλειές. Συγκεκριμένοι προπονητές συμβούλευαν τους πάντες στο χώρο να μη δουλεύουν μαζί μου. Έτσι κάποιοι προπονητές και ατζέντηδες συνωμότησαν και τα τελευταία δύο χρόνια ήταν φρικτά για μένα. Δεν λέω ότι είμαι ο άγιος και ο μόνος καθαρός. Ήμουν για 20 χρόνια σε αυτό τον βούρκο και έφτασα στην κορυφή. Νιώθω όμως ότι πρέπει να αποκαλύψω στον κόσμο όλα τα παιχνίδια που παίζονται στο χώρο».

Η περίπτωση του Άντι Κάρολ με τη μεταγραφή ρεκόρ για Άγγλο παίκτη (35 εκ λίρες):

«Συνεχίζω να απολογούμαι για το θέμα του Άντι Κάρολ, αλλά ουσιαστικά μου τον άρπαξαν. Όταν η Λίβερπουλ αποφάσισε να τον αποκτήσει, παρόλο που έχει αθλητικό διευθυντή τον Νταμιέν Κομολί, απευθύνθηκε σε έναν άλλο ατζέντη για να ολοκληρώσει τη συμφωνία. Γιατί να το κάνουν αυτό την τελευταία μέρα των μεταγραφών; Γιατί να μην σηκώσουν απλά το ακουστικό, να τηλεφωνήσουν στη Νιούκαστλ και να ρωτήσουν πόσο κοστίζει ο παίκτης; Όταν φτάνει κάποιος σε αυτό το σημείο, κατανοούμε όλοι ότι κάτι δεν πάει καλά στο ποδόσφαιρο. Κατήγγειλα το περιστατικό στην Αγγλική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία, αλλά δεν θέλουν να ταράξουν τα νερά με δύο συλλόγους όπως η Λίβερπουλ και η Νιούκαστλ».

Μυστικά παράνομα ραντεβού κάτω από τη μύτη της FIFA:

«Κάθε μέρα συναντιούνται οι ατζέντηδες με προπονητές, τεχνικούς διευθυντές και σκάουτερ ομάδων και συζητούν για παίκτες χωρίς την άδεια των ομάδων τους. Δίνονται λεφτά υπέρογκα σε παίκτες για να πιέσουν τις ομάδες για τη μεταγραφή. Οι πρόεδροι και οι εκτελεστικοί διευθυντές αναγκάζονται να εκδώσουν και η FIFA δεν μπορεί να τους βοηθήσει».

Τι προτείνει ο ίδιος για να έρθει η κάθαρση:

«Το ποδόσφαιρο στην Αγγλία λειτουργεί μέσα στην παρανομία. Πολλά πράγματα μπορούν να βελτιωθούν. Θα μπορούσε να συσταθεί μία ανεξάρτητη επιτροπή ελέγχου που να αποτελείται από ανθρώπους της Αγγλικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας, της Πρέμιερ Λιγκ και κάποιοι επιθεωρητές για να ρυθμίζουν την κατάσταση με τους ατζέντηδες.


Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #314 στις: Τρι 11 Οκτ 2011 22:54 »
Δηλώσεις Πηλαδάκη:

Οι σημερινές αθωωτικές αποφάσεις των πειθαρχικών οργάνων, δεν έχουν καμία σχέση με το δίκαιο αίτημα της ΑΕΛ για παραμονή στη Super League.

Ποτέ δεν στηρίξαμε την επιχειρηματολογία μας στο ενδεχόμενο υποβιβασμού κάποιας ΠΑΕ. Οσοι προσπαθούν να μετατρέψουν τις αθωώσεις σε κριτήρια αντικατάστασης του Ολυμπιακού Βόλου και της Καβάλας, λειτουργούν εκ του πονηρού".
CONTRA.GR





Έχουμε όλα τα άλλα έχουμε κ τον Πηλαδάκη να κάνει όνειρα κ να ελπίζει να παίξει Superleague του χρόνου κ να κάνει δηλώσεις δεξιά κ αριστερά.Το παίζει κ αδικημένος κ κλαψουρίζει σαν τον Μαχλά.
Κύριε Πηλαδάκη πέσατε κατηγορία αγωνιστηκά μην μας ζαλίζετε πια.
Ας είχατε ομάδα να μένατε κατηγορία αν μπορούσατε
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.048
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #315 στις: Τρι 11 Οκτ 2011 23:19 »
Αφού βλέπει ότι το σύστημα μαχλά πιάνει γιατί να μην δοκιμάσει;Δεν έκοψε ποτέ σε κανέναν τον αέρα η έρμη η δικαιοσύνη...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #316 στις: Τρι 11 Οκτ 2011 23:36 »
Του λεν ανέβα και αυτός, όχι ... 8)
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #317 στις: Τετ 12 Οκτ 2011 16:36 »
Μάγγες βγάλτε τα μπλέ γυαλιά επιτέλους  >:( >:(

Έπαιξε μπάλα η αέλ πέρσυ;   Ο-Χ-Ι
Έπαιξε μπάλα σε σικέ πρωτάθλημα ; Ν-Α-Ι
Είχε πάνω απο 4 αλλοιώσεις αποτελέσματος; Ν-Α-Ι

Οι σφαγές της ΑΕΛ 2010-11 (1η-13η αγωνιστική)

Δείτε το και μάθτε μπαλίτσα.Άιντε μόλις μας αδικήσει κάποιος κλαψομουνιές κατευθείαν όταν αδικούντε οι άλλοι "έ αφού δεν παίξαν μπάλα"... >:( >:( >:( >:( :stop:

αέλ-καβάλα 0-0 (ακύρωση κανονικού γκόλ οφσάιντ) -2 βαθμοί
ηρακλής-αέλ 1-0 (δεν δώθηκε πέναλτι) -1 βαθμος
σέρρες-αελ 1-0 (ακύρωση κανονικού γκόλ για οφσάιντ) -1 βαθμός
βολος-αελ 1-1 (ακύρωση κανονικού γκόλ για οφσάιντ) -2 βαθμοί
αελ-πανιώνιος 0-1 (ακύρωση πεντακάθαρης φάσης που οδήγησε σε γκόλ για οφσάιντ) -1 βαθμός .Στο ίδιο μάτς δεν δίνεται πέναλτι στο 90 σε παίχτη της λάρισας.Άρα ίσως και -3 βαθμοί.....


υπάρχουν και άλλα αμφιλεγόμενα στο βίντεο εγώ αναφέρω μόνο ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΑΤΙΑ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΕΙ.... :stop:


Η λάρισα Δ-Ε-Ν ΕΠΕΣΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 12 Οκτ 2011 16:49 από fastmanakos »

Αποσυνδεδεμένος ELTORO

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 526
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #318 στις: Τετ 12 Οκτ 2011 17:04 »
Αγαπητέ fastmanako η ΑΕΛ πήρε σε άλλα ματς ΚΑΠΟΙΑ χρωστούμενα πισω.

Ενδεικτικά αναφέρω το Νιονιος-ΑΕΛ.

Αν με τζινήσεις θα σου βρώ και κανα δυο ακόμα.

ΟΚ γενικά την πήγε κόντρα η διαιτησία (αμά το βάλεις στο ζύγι) αλλά δεν έπεσε γι αυτό.

Όπως δεν πέσαμε κι εμείς απ τα κοράκια πρόπερσι.

Και δεν ξέρω κανέναν που να πεσε τα τελευταία 25 χρόνια με υπέρ του κοράκια.  ::)

Εμείς να βγάλουμε τα μπλέ γυαλιά αλλά όχι να βάλουμε και βυσσινί.  :P

Φιλικά και δεν ασχολούμε παραπέρα.

 :mono:
Podrán imitarnos, pero igualarnos jamás

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #319 στις: Τετ 12 Οκτ 2011 18:23 »
Όπως είπες ... :pashat:


το αρχιΛΑΜΟΓΙΟ τσ Λαρσας απ το παιζ κι ζεπρεμιές
κατοπ τοσα χρονια ου φουλης,
φετο αντεληφκε ότ οι διατησίες αδικάν

τσογλαν τ κερατα απ καταστεψες τ Λαρσα
κριμας δε σόρθε ντιπ απ ετρωε τυρί ολ η Ελλάδα;
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #320 στις: Τετ 12 Οκτ 2011 19:19 »
Παράθεση
Εμείς να βγάλουμε τα μπλέ γυαλιά αλλά όχι να βάλουμε και βυσσινί.

Εγώ αδερφέ προτιμώ απ τα μπλέ τα βυσσινί τα κόκκινα και τα πράσινα να μην φοράω καθόλου γυαλιά.Και χωρίς τα γυαλιά μου που λές είδα ξεκάθαρα 5 αλλοιώσεις αποτελέσματος.Απ τις οποίες άν δεν γινόταν και έπερνε τους βαθμούς (γτ σίγουρα παίζαν κι άλλα ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι θα γινόταν "αν" ) έμενε.Άρα δεν έπεσε απο το  αγωνιστικό κομμάτι έπεσε λόγω κακής μπάλας ΜΑΖΙ με αλλοιώσεις αποτελέσματος.


ΥΓ:Πώς είναι δυνατόν σε πρωτάθλημα που ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ότι υπήρχαν στημένα παιχνίδια να λές ότι ο άλλος έπεσε βαθμολογικά το άξιζε κλπ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ΥΓ2:Το πρόβλημα φίλε μου ελ είναι ότι σε φόρουμ συγκεκριμένα του ΠΑΣ Γιάννινα που άπειρες φορές σκούζουμε (σχεδόν πάντα δικαιολογημένα) για τους διαιτητές, όταν γίνεται κάτι αντίστοιχο σε άλλη ομάδα (έτυχε να νε η λάρισα αυτή την φορά) αντί να πούμε αδικία δεν ντρέπονται οι διαιτητές κλπ είμαστε οι πρώτοι που κράζουμε και καλά πάθαν και το αξίζαν και δεν παίξαν κλπ κλπ.Αυτό είναι ξεφτύλα....

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #321 στις: Τετ 12 Οκτ 2011 19:30 »
Πρόπερσι που πέσαμε εμείς κ σώθηκε η Λάρισα θυμάσαι μήπως τι βαθμολογία κ τι μπάλλα έπαιζε?
Πάμε να τα δούμε λοιπόν για να δείς οτι θα έπρεπε κανονικά να είχε πέσει από πρόπερσι:
-Τέλος πρώτου γύρου κ είχε συγκεντρώσει 15 βαθμούς 
-Λήξη πρωταθλήματος                                37 βαθμούς κ εκεί που έχανε απο Πανθρακικούς κτλ απο την 25   αγωνιστική κερδίζει ΑΕΚ-ΠΑΟΚ κ παίρνει διπλό στον Πανιώνιο με 0-3 κ στην Καβάλα 3-3.
Απλά τότε μπόρεσε κ έκανε τα κονέ ο πρόεδρος κ πήρε παιχνίδια!!!!
Πέρσι είχε σκάσει η φήμη για παρακολουθήσεις κ στημένα κ δεν μπορούσε να κάνει τίποτε στο παρασκήνιο κ έπεσε το αλογάκι τους!!!!
 
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος pagouras7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #322 στις: Τετ 12 Οκτ 2011 19:48 »
καραισκακη καλαμαρια ...

γενικα οι λαρισσαιοι δεν μπορουν να μιλανε...ηταν μερος του συστηματος οσο και αν δεν τους αρεσει..διαπλεκομενοι 100 τα 100

Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #323 στις: Τετ 12 Οκτ 2011 22:00 »
Παράθεση
Πρόπερσι που πέσαμε εμείς κ σώθηκε η Λάρισα θυμάσαι μήπως τι βαθμολογία κ τι μπάλλα έπαιζε?
Πάμε να τα δούμε λοιπόν για να δείς οτι θα έπρεπε κανονικά να είχε πέσει από πρόπερσι:
-Τέλος πρώτου γύρου κ είχε συγκεντρώσει 15 βαθμούς
-Λήξη πρωταθλήματος                                37 βαθμούς κ εκεί που έχανε απο Πανθρακικούς κτλ απο την 25   αγωνιστική κερδίζει ΑΕΚ-ΠΑΟΚ κ παίρνει διπλό στον Πανιώνιο με 0-3 κ στην Καβάλα 3-3.
Απλά τότε μπόρεσε κ έκανε τα κονέ ο πρόεδρος κ πήρε παιχνίδια!!!!
Πέρσι είχε σκάσει η φήμη για παρακολουθήσεις κ στημένα κ δεν μπορούσε να κάνει τίποτε στο παρασκήνιο κ έπεσε το αλογάκι τους!!!!


Παράθεση
καραισκακη καλαμαρια ...

γενικα οι λαρισσαιοι δεν μπορουν να μιλανε...ηταν μερος του συστηματος οσο και αν δεν τους αρεσει..διαπλεκομενοι 100 τα 100


0-2 στο αλκαζάρ το 99......
μπαράζ με αιγάλεω και όσα ακούστηκαν.....
μπαράζ με πανιώνιο.....


Άρα δεν μπορεί κανένας απο τους 2 σας να μιλήσει ξανά για ΠΑΣ...

Αποσυνδεδεμένος pagouras7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #324 στις: Τετ 12 Οκτ 2011 23:17 »
αυτα εγιναν επι προεδρια πηλαδακη φιλε μου...εδω ειναι η διαφορα...οποτε ακυρος...

οπως και να χει ειναι μερος του συστηματος και παρολα αυτα στηριζουν την κατασταση και τον προεδρο τους...απαραδεκτοι..και νιωθουν και αδικημενοι..να δεις ποσο αδικημενοι ενιωθαν οι αλλοι οταν ο πηλαδακης εστηνε ματς να σωθουν η και να βγουν ουεφα..

και μια ερωτηση..με αρχισκορερ ντοπε θα σου αρεσε το κυπελλο?
χιλιες φορες μεχρι τους 4 και παλικαρισια παρα ετσι..αυτα περι τυριων απο μενα...βεβαια σεβαστες ολες οι αποψεις