Αποστολέας Θέμα: ΑΕΛ  (Αναγνώστηκε 158060 φορές)

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #350 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 14:35 »
Να συμπληρώσω κάτι και εγώ, ότι το γήπεδο ανήκει στην Γήπεδα Λάρισας Α.Ε. και δη στον Πηλαδάκη και όχι στην ερασιτεχνική Α.Ε.Λ., όπως θα έπρεπε. Η ΑΕΛ είναι υποχρεωμένη να πληρώνει κάθε χρόνο και για 49 χρόνια 1.000.000 ευρώ μίσθωμα στην συγκεκριμένη εταιρία η οποία είναι συνιδιοκτησία της MiG και του Πηλαδάκη.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #351 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 14:43 »
Παράθεση
Καθόλου δύσκολο δεν είναι να ανακαλύψει κάποιος την σχέση Πηλαδάκη - Βγενόπουλου,το βάθος της διαπλοκής τους και την πρεμούρα κάποιων πολιτικών κύκλων να σώσουν την ομάδα της Λάρισας από την οικονομική καταστροφή αφήνοντας τον μεγαλό-καζινάρχη επιχειρηματία να λυμαίνεται τον χώρο του τζόγου στην Ελλάδα.

Διαβάστε περισσότερα http://www.volosfans.com/2011/08/blog-post_21.html#axzz1aku2dVAg
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.048
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #352 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 14:51 »
Γι αυτό ο λάζαρος πέταγε ότι ο βγενό το χρυσωπλήρωσε αυτό το διπλό πριν κάτι χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #353 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 14:58 »
Κάτι πραγματικά τελευταίο και πιο γενικό:

Όσοι το βλέπετε το θέμα του τσίγκοφ με το σκεπτικό----------> δεν με νοιάζει τί και πώς, θεωρόυνταν παράνομο-->ΝΑΙ, θεωρούνταν τότε ντόπα---> ΝΑΙ ,το πήρε όπως και να χει--->ΝΑΙ άρα έπρεπε να τους τιμωρήσουν....


...θέλω πραγματικά να δώ αν αντιμετωπίζεται με το ίδιο σθένος τους νόμους στην καθημερινότητα σας πχ για διπλοπαρκάρισμα,για κάπνισμα στις καφετέριες, για όρια ταχύτητας κλπ κλπ κλπ......... ::)


ΥΓ: για ηλίθιότητες περί αλλαγής ομάδας και κατα πόσο είμαι ΠΑΣ δεν απαντάω εγώ αλλά οι πράξεις μου χρόνια τώρα.

Αποσυνδεδεμένος ELTORO

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 526
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #354 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 15:08 »
Αν κι είπα πως δεν ξανασχοληθώ μια αναφορά/διευκρίνιση απο μέρους μου που την είχα ξανακάνει στο ποστ για το γήπεδο της ΑΕΛ.

Επειδή και λόγω επαγγέλματος έκανα μια δουλειά ως μηχανικός στο γήπεδο της ΑΕΛ εχω μια άποψη για τα εταιρικά της.

Δεν υπάρχει καμία "υπόγεια" σχέση Πηλαδάκη-Βγενό. Είναι σαφής και φανερή.

Ο Πηλαδάκης ήταν μετοχος (νομίζω) και Δ/ντης (σίγουρα) της εταιρείας που έχει τα καζίνο σε Ρίο, Ξάνθη κ Κέρκυρα. Η εταιρεία αυτή αγοράστηκε απο την MIG της οποίας Δ/ντης είναι ο Βγενό. Συνεπώς ο Πηλαδά είναι υφιστάμενος του Βγενό κι άμεσος συνεργάτης του.

Εξ ου κι η χρηματοδότηση της Μαρφιν (τράπεζα του Ομίλου) στο Μαντρι Αρίνα.

Αυτά και μην τα βάζετε με το fastmanako.

 :mono:
Podrán imitarnos, pero igualarnos jamás

Αποσυνδεδεμένος silence

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #355 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 15:14 »
Θα ήθελα και εγώ να πω κάποια πράγματα για τις απόψεις σχετικά με την ΑΕΛ που γράφτηκαν εδώ:

1) O κόσμος της ΑΕΛ δεν ενδιαφέρεται για τις λαμογιές που γίνονται και εάν ο Πηλαδάκης ήταν μπλεγμένος θα έφευγε νύχτα, ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΥΙΟΘΕΤΟΥΣΑΜΕ ΣΤΑΣΗ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΩΝ ΒΟΛΙΩΤΩΝ).

2) Η βασική μας διαφορά είναι ότι όταν πάμε στο γήπεδο ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΕΛ όχι τον αντίπαλο.

3) Μας ενδιαφέρει η ΑΕΛ να είναι καθαρή σε όποια κατηγορία και να παίζει - έχουμε σιχαθεί αυτά που συμβαίνουν.

4) Μερικά πράγματα τα οποία λέει ό Ελληνικός νόμος είναι παράλογα - ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΩΡΑ!!!! (Η ΑΕΛ ΕΠΕΣΕ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ SL - Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ????? - Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΚΑΙ Η ΔΟΞΑ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΑ ????????????

5) Πρέπει επίσης να σας πω ότι εάν δημιουργηθεί αυτό που ο Λαρισαίος ονειρεύεται για την ΑΕΛ το AEL FC ARENA θα είναι πολύ μικρό

ΠΡΩΤΑ ΑΕΛ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΑΡΙΣΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΟΛΗ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΑΣ


Με σεβασμό στους σκεπτόμενους Γιαννιώτες


 

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #356 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 15:17 »


2) Η βασική μας διαφορά είναι ότι όταν πάμε στο γήπεδο ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΕΛ όχι τον αντίπαλο.


Παρακαλω?  :-?
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος ELTORO

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 526
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #357 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 15:30 »
Παράθεση

2) Η βασική μας διαφορά είναι ότι όταν πάμε στο γήπεδο ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΕΛ όχι τον αντίπαλο.

Γι αυτό πέρσι το γήπεδο γέμισε μόνο με τους μεγάλους και το Βόλο.

Κι ηταν και του "κουτιού".

Κι ο Απολλων Καλαμαριάς που τον διέλυσε ο Γαύρος δικαιούται Σουπερ Λίγκ οπως κι η Προό αλλά είναι στη Δ.  :P

Κι ο ΠΑΣ δικαιούται να είναι με νόμο κάθε χρόνο στην Ευρώπη.

Ρε τι ακούμε...

Podrán imitarnos, pero igualarnos jamás

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #358 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 16:23 »
Παράθεση

2) Η βασική μας διαφορά είναι ότι όταν πάμε στο γήπεδο ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΕΛ όχι τον αντίπαλο.

Γι αυτό πέρσι το γήπεδο γέμισε μόνο με τους μεγάλους και το Βόλο.

Κι ηταν και του "κουτιού".

Κι ο Απολλων Καλαμαριάς που τον διέλυσε ο Γαύρος δικαιούται Σουπερ Λίγκ οπως κι η Προό αλλά είναι στη Δ.  :P

Κι ο ΠΑΣ δικαιούται να είναι με νόμο κάθε χρόνο στην Ευρώπη.

Ρε τι ακούμε...

Διαφωνώ μαζί σου, το γήπεδο εκτός των αγώνων με ΠΑΟ, Άρη και Εργοτέλη είχε πάνω από 10.000 κόσμο, αλλά δυστυχώς η πλειοψηφία αυτών ήταν πανηγυρτζήδες που ήρθαν να δουν και το γήπεδο. Μη κοιτάς τα εισιτήρια που κόβονται, ο "Μυκονιάτης", εδώ και χρόνια δηλώνει λιγότερα. Με παοκ, οσφπ και Κασσανδροβόλο, ήταν σημαντικά τα παιχνίδια. Χίλιες φορές να γυρίσουμε στο Αλκαζάρ παρά να παίζουμε στο γήπεδο του Πηλαδάκη.

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #359 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 16:30 »
Η συμμετοχη της Λαρισας του Πηλαδακη στην Β ειναι σκανδαλο.
Η θεση της ειναι στην Δ μαζι με ολους τους βρωμιαρηδες  :)
Κι αυτους που πεσαν κι αυτους που τους γλυτωνουν.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #360 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 19:25 »
Η συμμετοχη της Λαρισας του Πηλαδακη στην Β ειναι σκανδαλο.
Η θεση της ειναι στην Δ μαζι με ολους τους βρωμιαρηδες  :)
Κι αυτους που πεσαν κι αυτους που τους γλυτωνουν.

Μην ξεχνάς ότι την δεκαετία του 1990 οι χρονιές ήταν πιο βρώμικες. Εξήγησε μου το 1999 γιατί δεν ανέβηκες; Θα σου θυμίσω το 0-2 στο Αλκαζάρ και το 0-3 στους Ζωσιμάδες από την Καλαμάτα.

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #361 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 19:40 »
Η συμμετοχη της Λαρισας του Πηλαδακη στην Β ειναι σκανδαλο.
Η θεση της ειναι στην Δ μαζι με ολους τους βρωμιαρηδες  :)
Κι αυτους που πεσαν κι αυτους που τους γλυτωνουν.

Μην ξεχνάς ότι την δεκαετία του 1990 οι χρονιές ήταν πιο βρώμικες. Εξήγησε μου το 1999 γιατί δεν ανέβηκες; Θα σου θυμίσω το 0-2 στο Αλκαζάρ και το 0-3 στους Ζωσιμάδες από την Καλαμάτα.



Μιλάτε κ εσεις οι άγιοι άνθρωποι εκεί στην Λάρισα που τόσα χρόνια τώρα έπρεπε να έχετε πέσει κ κάθε χρόνο με την βοήθεια γαυροβάζελων μένατε στο παρα πέντε κατηγορία.
Μην μας ζαλίζετε με την ΑΕΛ λοιπόν κύριοι αφήστε μας να χαρούμε το παιχνίδι μας την κυριακή με τον Πανιώνιο κ γράψτε εκεί σε κάποιο δικό σας FORUM.
Τόση κουβέντα για την ΑΕΛ λες κ μας ενδιαφέρει αν παίζει Α'-Β' ή Γ'
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #362 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 20:27 »

Παράθεση
Τόση κουβέντα για την ΑΕΛ λες κ μας ενδιαφέρει αν παίζει Α'-Β' ή Γ'

Η Δ ειναι η μοναδικη κατηγορια που αξιζει και πρεπει να παιξουν οι βρωμιαρηδες  ;)

Οι Λαρισινοι, τζαμπα κι αδικα φθειρονται με τα αλλοτρια.

Ουτε προλαβαινουν ουτε κι ευκαιρουν να φθαρουν και για αυτα.

Ας αφησουν να το κανουν οσοι τους αφορουν αμεσα.

Οι ιδιοι εχουν να ασχοληθουν και να φθαρουν για αυτο που μεσα τους ξερουν πολυ πολυ καλα.

Αυτο που τους βασανιζει, αυτο που τους καιει, αυτο που τους πονα.

Οτι η Λαρισα του Πηλαδακη ανηκει κι αυτη στους βρωμικους.

Οτι της Λαρισας του Πηλαδακη της αξιζει και αυτης η Δ.

Ομολογωντας το και πληρωνοντας το αναλογο τιμημα, μετα, θα μπορεσουν εξαγνισμενοι να βρουν και ως ομαδα αποδοχη και ως ατομα ισορροπια κι ηρεμια  :)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #363 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 20:31 »


- Έλα ρε πρόεδρε, δεν θα το πούμε πουθενά…
 
-Οκ, off the record,  βρίσκομαι με την Υβόννη, την κοπέλα του κουμπάρου. Μου κάνει παρέα…
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #364 στις: Παρ 14 Οκτ 2011 21:27 »
Η Λάρισα έχει τη δυναμική να επανέλθει στη μεγάλη κατηγορία, είτε φέτος, είτε του χρόνου, είτε σε 5 χρόνια. Στην κατηγορία απ' την οποία είμαστε (και θα είμαστε) όλοι περαστικοί, με εξαίρεση 3-4 ομάδες. Η Ξάνθη αποτελεί "μυστήριο" αλλά δεν αργεί κι η σειρά της.

Και βέβαια, οπωσδήποτε Αλκαζάρ κι όχι το γήπεδο του Πηλαδάκη (το "Ζωσιμάδες" και τα μάτια μας).   :)
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #365 στις: Σαβ 15 Οκτ 2011 17:01 »
Τι πάθατε μωρέ με την ΑΕΛ και τα χώνετε και ομαδικά στον fastmanako επειδή υπερασπίζετε ο άνθρωπος την άποψή του;;; Μια χαρά ομάδα είναι η ΑΕΛ. Κι εγώ μια συμπάθεια της έχω δεν μπορώ να πώ!!! Πρώτον γιατί έζησα 1,5 χρόνο εκεί, πέρασα τέλεια- πολύ τέλεια μάλιστα (  ;) ), φίλους έχω εκεί, όποτε πηγαίνω βρίσκω το φίλο μου το πάπ, πηγαίνω πίνω τα τσιπουράκια μου στα καταπληκτικά τους ουζερί, ζωντανή πόλη είναι με φοβερή νυχτερινή ζωή...!!! Τί άλλο θες;;;

fastmanako μην ακούς κανέναν, εγώ μαζί σου είμαι και δεν ειρωνεύομαι...!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 15 Οκτ 2011 17:04 από ΛΟΚΟ »

Αποσυνδεδεμένος microsurfer

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #366 στις: Σαβ 15 Οκτ 2011 18:12 »
Δεν ξέρω αν τα έχει κανείς με την ΑΕΛ, σίγουρα όμως δεν τα έχει με τον fastmanako (ή δεν θα έπρεπε έτσι κ αλλιώς). Το θέμα είναι πως ο πρόεδρος της, Πηλαδάκης υπήρξε μέρος της παράγκας που -τάχα- τώρα πολεμάει. Επίσης γεγονός είναι πως όσο κι αν αδικήθηκε από διαιτησία πέρυσι η ΑΕΛ (που είναι σχετικό και χωρά ώρες συζήτησης), της άξιζε να πέσει αγωνιστικά και η λογική "γιατί η ΑΕΛ κι όχι ο Αστέρας" κατά την γνώμη μου είναι λάθος. Ίσως το ΚΑΙ να ήταν σωστό, δηλαδή ΚΑΙ η ΑΕΛ ΚΑΙ ο Αστέρας ΚΑΙ η Λιβαδειά ΚΑΙ πάει λέγοντας...
 :pas: ΚΑΙ  :mono:

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #367 στις: Σαβ 15 Οκτ 2011 21:20 »
....όποτε πηγαίνω βρίσκω το φίλο μου το πάπ

Τα θέλει ο τάχας εσένα α;;;;   :P  :P  :P

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #368 στις: Σαβ 15 Οκτ 2011 21:33 »
....όποτε πηγαίνω βρίσκω το φίλο μου το πάπ

Τα θέλει ο τάχας εσένα α;;;;   :P  :P  :P



The Paps ;) :P
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #369 στις: Κυρ 16 Οκτ 2011 20:29 »
Η Λάρισα έχει τη δυναμική να επανέλθει στη μεγάλη κατηγορία, είτε φέτος, είτε του χρόνου, είτε σε 5 χρόνια. Στην κατηγορία απ' την οποία είμαστε (και θα είμαστε) όλοι περαστικοί, με εξαίρεση 3-4 ομάδες. Η Ξάνθη αποτελεί "μυστήριο" αλλά δεν αργεί κι η σειρά της.

Και βέβαια, οπωσδήποτε Αλκαζάρ κι όχι το γήπεδο του Πηλαδάκη (το "Ζωσιμάδες" και τα μάτια μας).   :)

Μόνο που αν δεν γίνει φέτος, που δεν το βλέπω προσωπικά γιατί ο Πηλαδάκης είναι κακοπληρωτής και έχει αποκτήσει πλέον κακές συνήθειες καθώς από πέρσι το καλοκαίρι ζει στον κόσμο του, ακόμη δεν έχει εξοφλήσει τους ποδοσφαιριστές που έφυγαν ή βρίσκονται ακόμη στην ομάδα για το 2011, η ομάδα υπογράφει την θανατική της καταδίκη για την επόμενη δεκαετία.

Η ομάδα αγωνιστικά έπεσε πάει και τελείωσε και όπως έχω αναφέρει ξανά, όλα είναι δανεικά ακόμη και στο ποδόσφαιρο, για "στημένα" παιχνίδια εννοώ και τονίζω, Καραϊσκάκη 2008 (2-1 στο 93) με%$#$#^$ και %$#$%$# πιασμένους γι' αυτό και πήραν δρόμο και τον Bakayoko στο 1-1 να χάνει τρεις φορές τα άχαστα σε κενό τέρμα, 2009 (0-1), διπλό μετά στο Αλκαζάρ τον Σεπτέμβρη του 2009 και πάει λέγοντας.

ENTIT: Συμμαζέψου, τελευταία φορά!
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 17 Οκτ 2011 11:55 από deceiver »

Αποσυνδεδεμένος silence

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #370 στις: Παρ 04 Νοέ 2011 15:31 »
Μετά από ένα μαραθώνιο καρναβαλισμών που κάνουν το βραζιλιάνικο θέαμα του Ρίο να ωχριά, η κάθαρση στο ελληνικό ποδόσφαιρο τα έκανε αόρατα... Αφού πήρε τέλος αυτή η επίπονη και γενναία διαδικασία, μπορούμε –αν μπορούμε ακόμα- να γυρίσουμε τα μάτια μας στο χορτάρι. Με μια μεθοδική διαδικασία, σχεδόν χειρουργική, η ‘’οργάνωση’’ που κυβερνά το ελληνικό ποδόσφαιρο μας έχει σχεδόν αναγκάσει να τους πούμε ‘’ευχαριστώ’’ που μας απάντησαν επιτέλους πως θα αγωνιζόμαστε στη φοβερή κατηγορία με τη λουσάτη επωνυμία ‘’Football League”…

Όμως τελικά θα πρέπει να ευχαριστήσουμε τη συγκεκριμένη ‘’ΟΡΓΑΝΩΣΗ’’ γιατί εντελώς ανέλπιστα και απροσδόκητα, σε μια παρατεταμένη περίοδο απαξίωσης προς την ομάδα μας μετά τα τόσα διοικητικά λάθη της περασμένης περιόδου, μας ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ να ανακαλύψουμε και να επαναπροσδιορίσουμε τους λόγους που μας κάνουν τελικά ΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ που ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΕΛ!

Πρέπει να ευχαριστήσουμε την ‘’ΟΡΓΑΝΩΣΗ’’ αυτή γιατί μας θύμισαν πόση δύναμη έχουμε, ποιο είναι το ειδικό βάρος αυτής της ομάδας, πόσο επικίνδυνοι είμαστε για το καρναβάλι τους! Πρέπει να ευχαριστήσουμε την ‘’ΟΡΓΑΝΩΣΗ’’ γιατί μετά από ένα χρόνο φαγούρας και εσωτερικής φθοράς μας θυμίζουν με χίλιους τρόπους πως είμαστε ΜΟΝΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ και πρέπει να είμαστε συνεχώς μια γροθιά!»

Νιώθοντας «ευγνωμοσύνη» για την προσφορά σας, υποσχόμαστε δεσμευτικά πως θα τα ξαναπούμε πολύ σύντομα…

ΥΓ.1: Μην ξαναδιαβάσουμε για ποδοσφαιρική επαρχία και τέτοιες αηδίες… Δουλεία και υποτέλεια και ως εκεί.

ΥΓ.2: Οι ψευτοεπαναστάτες του βορρά έχουν καταπιεί μόνιμα την ψήφο και τη γνώμη τους. Έχουν γίνει ειδικοί στη γαργάρα.

ΥΓ.3: Όλοι μας πάνω στην ΑΕΛ, μόνο για την ΑΕΛ! Μόνοι απέναντι σε όλους… Έτσι μας αρέσει…


Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #371 στις: Σαβ 05 Νοέ 2011 11:32 »
εντάξει όλες οι ομάδες είναι μόνες τους απέναντι σε όλους...

πότε θα είναι όμως,όλες μαζί απέναντι στις δύο τρεις;


Αποσυνδεδεμένος pagouras7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #372 στις: Σαβ 05 Νοέ 2011 12:04 »
ποδοσφαιρικη επαρχια ?πλακα κανεις?

διπλο στα καραισκακια και δεν συμμαζευεται..

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #373 στις: Δευ 07 Νοέ 2011 10:50 »
Δεν μπορούμε να μιλάμε για ποδοσφαιρική επαρχία και ότι την εκπροσωπούμε, γιατί απλούστατα οι τρεις τίτλοι μας κατατάσσουν έτη φωτός μακρυά από την υπόλοιπη "επαρχία". Επίσης για ποια επαρχία μιλάμε; Για την προσκυνημένη; Την πλειοψηφούσα επαρχία που είναι γεμάτη συνδέσμους του ΠΟΚ;
Όσο για το διπλό στο Καραϊσκάκη έχει αναλυθεί προ πολλού. Τα πάντα είναι δανεικά και ξεπληρώνονται. Αλλά και η ομάδα του 2009 ήταν η καλύτερη της τελευταίας εικοσαετίας και είχε 15 συνεχόμενα παιχνίδια αήττητη και έκανε και έξι διπλά που το 'χε ξανακάνει μόνο την χρονιά του πρωταθλήματος.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.048
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #374 στις: Δευ 07 Νοέ 2011 10:56 »
κόψτε την παραμύθα με τους τίτλους και την επαρχία....Όπως και για την μη ύπαρξη συνδέσμων ποκ στην Λάρισα....Άσε έχουμε δει πανιά και πανιά....όλων των χρωμάτων....Και ναι επαρχία είστε....Ντρέπεστε για αυτό;;;;;Τραβάτε να γίνεται πρωτευουσιάνοι....Αλλά ότι και να κάνετε βλαχοτύρια θα σας λένε....Επίσης αν θέλετε να σας βάλουμε στο γκρουπ των ομάδων με τίτλους τους οποίους υποτίθεται πολεμάτε περαστικά σας...Έτσι και αλλιώς και οι τίτλοι τους δεν είναι και οι καθαρότεροι...Στο καλό λοιπόν....
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 07 Νοέ 2011 11:05 από fon7 »