Αποστολέας Θέμα: ΑΕΛ  (Αναγνώστηκε 158068 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #475 στις: Δευ 11 Νοέ 2013 20:05 »
AEK, ΑΕΛ, ΛΑΜΙΑ είναι οι τρεις από τις 6 ομάδες που θα βγουν φίλε Λαρισαίε. Να το θυμάσαι!  ;)
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #476 στις: Τρι 12 Νοέ 2013 01:15 »
Παράθεση από: sentragoal.gr
ΦΟΒΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
Ο κόσμος της ΑΕΛ «έφαγε» Βαζάκα και έφερε Στράντζαλη!



Φοβερά πράγματα εξελίχθηκαν τις τελευταίες ώρες στην ΑΕΛ, η οποίοα λόγω αντιδράσεων του κόσμου ακύρωσε τη συμφωνία με τον Βαζάκα και προχώρησε στην πρόσληψη Στράντζαλη.

Ο Βαζάκας συνιστούσε «κόκκινο πανί» στην ΑΕΛ λόγω του πρότερου βίου του στον Ολυμπιακό Βόλου. Ο κόσμος δεν τον ήθελε, πίεσε με κάθε τρόπο τον ιδιοκτήτη της ομάδας, Βαγγέλη Πλεξίδα, ο οποίος ακύρωσε τη συμφωνία με τον έμπειρο προπονητή και προχώρησε στην ανακοίνωση του Γιώργου Στράντζαλη.

Διαβάστε τη δήλωση του Πλεξίδα:

«Σεβόμενος την Ιστορία της ΑΕΛ και κατανοώντας ότι πάνω από όλα προέχει η ενότητα και όχι ο διχασμός, αλλά και το ήρεμο κλίμα στις τάξεις της ομάδας ώστε να επιτύχει τους στόχους της, ανακοινώνουμε την πρόσληψη του Γιώργου Στράντζαλη την τεχνική ηγεσία της ΑΕΛ.

Ως πρόεδρος της Διοικούσας Επιτροπής και συναισθανόμενος την βαριά ευθύνη του ρόλου μου, νιώθω την ανάγκη να ζητήσω από τους εκπροσώπους των ΜΜΕ να μη βιαστούν να με κρίνουν και να με κατακρίνουν. Θα είμαι στη διάθεσή τους για εφ' όλης της ύλης συνέντευξη την Τετάρτη, στις 9 το βράδυ στα γραφεία της ΑΕΛ (Κύπρου 72) με ανοικτό κάλεσμα σε όλο τον Τύπο της πόλης. Η πρόσκληση είναι ανοικτή και για τους Συνδέσμους Φιλάθλων της ομάδας, για όλους τους απλούς φιλάθλους αυτής, αλλά και για όλους όσοι από την πρώτη ημέρα της νέας προσπάθειας με την παρουσία μου στην πόλη, με επικρίνουν.

Αυτοί που ακούμπησαν την ΑΕΛ, που αποτελεί πλέον σπίτι μου, τις ημέρες της απουσίας μου, να είναι σίγουροι ότι θα λογοδοτήσουν με τον χειρότερο τρόπο.

Ευάγγελος Πλεξίδας

Πρόεδρος Διοικούσας Επιτροπής»
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.051
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #477 στις: Τρι 12 Νοέ 2013 01:26 »
κάτι μου θυμίζει... :P ::)

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #478 στις: Τρι 12 Νοέ 2013 11:21 »
AEK, ΑΕΛ, ΛΑΜΙΑ είναι οι τρεις από τις 6 ομάδες που θα βγουν φίλε Λαρισαίε. Να το θυμάσαι!  ;)

Κράτα μια πισινή για 'μας. Εγώ δεν είμαι σίγουρος ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #479 στις: Τρι 12 Νοέ 2013 17:45 »
Κράτα μια πισινή για 'μας. Εγώ δεν είμαι σίγουρος ακόμη.
Σωστός... αρκετές οι κωλοτούμπες ως τώρα. :P

strantzalis
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 12 Νοέ 2013 18:05 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #480 στις: Τρι 12 Νοέ 2013 23:28 »
AEK, ΑΕΛ, ΛΑΜΙΑ είναι οι τρεις από τις 6 ομάδες που θα βγουν φίλε Λαρισαίε. Να το θυμάσαι!  ;)

Κράτα μια πισινή για 'μας. Εγώ δεν είμαι σίγουρος ακόμη.

Και ποιος να βγει ρε φίλος; Η Τσαριτσάνη ή το Πεντάλοφο; Για αυτό "κληρώθηκαν" ΑΕΛ και Λαμία σε διαφορετικό όμιλο για να βγούνε και οι δύο!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #481 στις: Πεμ 30 Ιαν 2014 16:23 »
syberia... τον τσάκωσαν το μορφονιό.

Παράθεση
http://www.sport24.gr/football/ellada/synelhfthh_o_kwstas_phladakhs.2619354.html
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #482 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 17:26 »
syberia... τον τσάκωσαν το μορφονιό.

Παράθεση
http://www.sport24.gr/football/ellada/synelhfthh_o_kwstas_phladakhs.2619354.html

Τι υποκριτικό; Σαν "γαλάζιο" παιδί που είναι όμως θα βγει άμεσα έξω. Άλλωστε του χρωστάνε και τον Φ.Π.Α. Τα 12.5 μύρια που έφαγε από τα ταμεία της ΠΑΕ και το γεγονός ότι έριξε την ομάδα δεν πρόκειται να επανορθωθούν με την σύλληψή του.

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #483 στις: Τετ 05 Φεβ 2014 22:11 »
Τι σας έλεγα ότι δεν είμαι σίγουρος για φέτος;
Από εβδομάδα θα έχουμε εξελίξεις και πιθανότατα ο χορηγός να σηκωθεί να φύγει. Πρώην αυλικοί και αρχιτσάτσοι του Πηλαδάκη που πιθανότατα κρύβεται από πίσω τους ο αυτοδημιούργητος επιχειρηματίας δημιουργούν κλίμα με μπροστάρηδες τους οργανωμένους για να διώξουν τον Πλεξίδα, επειδή ακούγονται φήμες ότι τα έχουν βρει με άλλον επιχειρηματία που έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον για την εκκαθαρισμένη ΠΑΕ και χωρίς χρέη που θα δημιουργηθεί την άνοιξη.

Άμα την Τρίτη φύγει ο Πλεξίδας η ομάδα δεν βγαίνει κατηγορία. 450.000 ευρώ κοστίζει φέτος η ομάδα, ποιος θα τα πληρώσει;

Πρέπει να το χωνέψουμε πλέον, αυτό είναι το DNA της ομάδας δυστυχώς, γιατί σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση.

Από το 1996 και μετά μάλλον μεταλλάχτηκε και η πραγματική ΑΕΛ πέθανε το 2003 μετά την εκκαθάριση της και την σύσταση της ΑΕΛ 1964.

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #484 στις: Παρ 18 Απρ 2014 00:22 »
Άσχετο αλλά σαν σήμερα ήταν ο επαναληπτικός ημιτελικός του 2007. Περασμένα ναι, ξεχασμένα όχι!  ;)

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #485 στις: Πεμ 29 Μάι 2014 23:01 »
Από τις 4 τα ξημερώματα που ολοκληρώθηκε η διαδικασία, της Τετάρτης 28/05/2014 έχουμε νέο μεγαλομέτοχο μετά από μαραθώνια συνέλευση του Ερασιτέχνη για την ανάδειξη του νέου ιδιοκτησιακού καθεστώτος της υπό ίδρυσης Π.Α.Ε., που δεν θα έχει σχέση με την παλιά φυσικά. Ο νέος μεγαλομέτοχος είναι και ο περσινός χρηματοδότης της ομάδας που με την μορφή χορηγίας συνέβαλε οικονομικά στην άμεση επάνοδο της ομάδας, για πρώτη φορά στα χρονικά.

Μιλάμε για τον Βαγγέλη Πλεξίδα που από φράγκα δεν ξέρει πόσα έχει, το 2014 αναμένεται ο κύκλος εργασιών της LaFarm να ξεπεράσει τα 60 εκατομμύρια ευρώ. Το 2013 είχα καθαρά κέρδη κοντά στα 12 εκατομμύρια ευρώ. Αλλά ο άνθρωπος είναι και Βλάχος και στην καταγωγή και στην νοοτροπία. Ευελπιστώ να βγούμε τραίνο με αυτόν φέτος, αλλά είναι και συνάμα επικίνδυνος. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια.

Υπάρχουν κάποια προβλήματα που καθυστερούν την εκκαθάριση, τόσο του προπονητήριου των Δέντρων, του λεωφορείου της ομάδας, αλλά και των λοιπών περιουσιακών στοιχείων. Γιατί ο Πηλαδάκης σαν @ρχίδι που είναι το καθυστερεί για να εκδικηθεί, αλλά δεν θα του περάσει.
Το Arena, ανήκει σε άλλη εταιρεία και δεν μπαίνει στην εκκαθάριση. Όλα θα ξεκαθαρίσουν μέχρι τα μέσα Ιουνίου.

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #486 στις: Πεμ 29 Μάι 2014 23:08 »
Φιλε Λαρισαιε μονο και μονο απο τα σκηνικα που ειχανε γινει στα Τρικαλα με τον Πλεξιδα εμενα θα με εβαζαν σε σκεψεις κατα ποσο ενδιαφερεται για την ΑΕΛ....Μην ξεχνας  το 10 με την αδειοδοτηση του ΑΟΤ και τους απληρωτους παιχτες τους....

Καλα να μου πεις ποιος μιλαει που εχει προεδρο τον ακατανομαστο που μας δουλευει ομαδικως ,anyway την γνωμη μου ειπα

ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #487 στις: Πεμ 29 Μάι 2014 23:19 »
Φιλε Λαρισαιε μονο και μονο απο τα σκηνικα που ειχανε γινει στα Τρικαλα με τον Πλεξιδα εμενα θα με εβαζαν σε σκεψεις κατα ποσο ενδιαφερεται για την ΑΕΛ....Μην ξεχνας  το 10 με την αδειοδοτηση του ΑΟΤ και τους απληρωτους παιχτες τους....

Καλα να μου πεις ποιος μιλαει που εχει προεδρο τον ακατανομαστο που μας δουλευει ομαδικως ,anyway την γνωμη μου ειπα

Φίλε μου, έχει αναλύσει το θέμα με τα Τρίκαλα το 2011, που ήταν καρφωτή από τον Κομπότη στην Ε.Ε.Α. Το λάθος το έκαναν οι λογιστές του, που βιάστηκαν για 2.5 μήνες να ιδρύσουν την νέα ΠΑΕ πριν ολοκληρωθεί η εκκαθάριση. Εκεί την πάτησε και του ήρθε χαρτί να πληρώσει όλα τα χρέη της προηγούμενης διοίκησης μερικά εκατομμύρια ευρώ.

Το θέμα είναι ότι τα Τρίκαλα είναι εδώ δίπλα, το Εργοστάσιο δεν μπορεί να μετακινηθεί κτλ  :P
Ότι κάνει θα έχει και τις ανάλογες συνέπειες.

Είδαμε και από τον τεχνοκράτη τον Πηλαδάκη, τον αυτοδημιούργητο επιχειρηματία. Ο χρόνος θα δείξει.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #488 στις: Παρ 30 Μάι 2014 15:19 »
Φιλε Λαρισαιε μονο και μονο απο τα σκηνικα που ειχανε γινει στα Τρικαλα με τον Πλεξιδα εμενα θα με εβαζαν σε σκεψεις κατα ποσο ενδιαφερεται για την ΑΕΛ....Μην ξεχνας  το 10 με την αδειοδοτηση του ΑΟΤ και τους απληρωτους παιχτες τους....

Καλα να μου πεις ποιος μιλαει που εχει προεδρο τον ακατανομαστο που μας δουλευει ομαδικως ,anyway την γνωμη μου ειπα

Φίλε μου, έχει αναλύσει το θέμα με τα Τρίκαλα το 2011, που ήταν καρφωτή από τον Κομπότη στην Ε.Ε.Α. Το λάθος το έκαναν οι λογιστές του, που βιάστηκαν για 2.5 μήνες να ιδρύσουν την νέα ΠΑΕ πριν ολοκληρωθεί η εκκαθάριση. Εκεί την πάτησε και του ήρθε χαρτί να πληρώσει όλα τα χρέη της προηγούμενης διοίκησης μερικά εκατομμύρια ευρώ.

Το θέμα είναι ότι τα Τρίκαλα είναι εδώ δίπλα, το Εργοστάσιο δεν μπορεί να μετακινηθεί κτλ  :P
Ότι κάνει θα έχει και τις ανάλογες συνέπειες.

Είδαμε και από τον τεχνοκράτη τον Πηλαδάκη, τον αυτοδημιούργητο επιχειρηματία. Ο χρόνος θα δείξει.

Δηλαδή τι θα του κάνετε θα τον βαρέσετε; Άμα είναι βλάχος και στην νοοτροπία τη γαμήσατε!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #489 στις: Παρ 30 Μάι 2014 19:15 »
Δηλαδή τι θα του κάνετε θα τον βαρέσετε; Άμα είναι βλάχος και στην νοοτροπία τη γαμήσατε!

Έχει γίνει ήδη πριν από δυο περίπου μήνες αυτό. Τις "έφαγε" τις ψιλές του.

Όταν κάποιος ξέρεις που κυκλοφορεί, μπορείς να κάνεις τα πάντα.

Βλάχος είναι στα όλα του, αλλά δυστυχώς έχει φράγκα που του περισσεύουν, αυτό είναι το θέμα και το ποδόσφαιρο θέλει φραγκάτους και λαμόγια την σήμερον δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #490 στις: Κυρ 08 Ιούν 2014 21:30 »
Το πρώτο tremble της ιστορίας μας!!! Άκρως πετυχημένη η χρονιά! Πήραμε και το Super Cup των Ερασιτεχνών!  :P 2-1 τον Πανερυθραϊκό στην Άμφισσα, στην παράταση!  8)

Όσο για τα διοικητικά, σύμφωνα με επίσημη γνωμοδότηση της ΕΠΟ στο προχθεσινό συμβούλιο της, οι ΠΑΕ που θα προκύψουν μετά την εκκαθάριση τους (δηλαδή κυρίως εμείς και η αεκ), δεν έχουν καμιά σχέση με την παλιά ΠΑΕ και τα χρέη δεν μεταβιβάζονται στην νέα ΠΑΕ που θα δημιουργηθεί. Είναι τελεσίδικο. Τα χρέη κυνηγάνε φυσικά πρόσωπα πλέον.

Ο Πλεξίδας εξαγόρασε το προπονητήριο των Δένδρων από τον Πηλαδάκη, πάλι φράγκα έβγαλε το λαμόγιο, αλλά δυστυχώς το λεωφορείο το έχει αυτός και το έχει μεταβιβάσει παρατύπως σε άλλο φυσικό πρόσωπο, δεν πειράζει ο Βλάχος θα πάρει άλλο πιο καινούριο.
Όπως όλα δείχνουν η εκκαθάριση θα τελειώσει μέχρι το τέλος του Ιούνη και θα δημιουργηθεί η νέα ΠΑΕ που θα έχει και αλλαγμένο σήμα, αντί για Λάρισα πάνω από το άλογο, θα γράφει ΑΕΛ, θα μετονομαστεί πλέον σε ΠΑΕ ΑΕΛ.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #491 στις: Δευ 09 Ιούν 2014 01:12 »
Το πρώτο tremble της ιστορίας μας!!! Άκρως πετυχημένη η χρονιά! Πήραμε και το Super Cup των Ερασιτεχνών!  :P 2-1 τον Πανερυθραϊκό στην Άμφισσα, στην παράταση!  8)

Όσο για τα διοικητικά, σύμφωνα με επίσημη γνωμοδότηση της ΕΠΟ στο προχθεσινό συμβούλιο της, οι ΠΑΕ που θα προκύψουν μετά την εκκαθάριση τους (δηλαδή κυρίως εμείς και η αεκ), δεν έχουν καμιά σχέση με την παλιά ΠΑΕ και τα χρέη δεν μεταβιβάζονται στην νέα ΠΑΕ που θα δημιουργηθεί. Είναι τελεσίδικο. Τα χρέη κυνηγάνε φυσικά πρόσωπα πλέον.

Ο Πλεξίδας εξαγόρασε το προπονητήριο των Δένδρων από τον Πηλαδάκη, πάλι φράγκα έβγαλε το λαμόγιο, αλλά δυστυχώς το λεωφορείο το έχει αυτός και το έχει μεταβιβάσει παρατύπως σε άλλο φυσικό πρόσωπο, δεν πειράζει ο Βλάχος θα πάρει άλλο πιο καινούριο.
Όπως όλα δείχνουν η εκκαθάριση θα τελειώσει μέχρι το τέλος του Ιούνη και θα δημιουργηθεί η νέα ΠΑΕ που θα έχει και αλλαγμένο σήμα, αντί για Λάρισα πάνω από το άλογο, θα γράφει ΑΕΛ, θα μετονομαστεί πλέον σε ΠΑΕ ΑΕΛ.

Πόσες πιστολιές έχετε βαρέσει ρε Λαρισινοί; Σιγά λέμε, τα κανόνια ακούστηκαν μέχρι τα Γιάννενα!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.051
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #492 στις: Δευ 09 Ιούν 2014 09:36 »
Η παλιά ΠΑΕ ΑΕΛ;
Όταν κάνετε ξανά ΠΑΕ θα την πείτε ΠΑΕ ΑΕΛ 1964;

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #493 στις: Δευ 09 Ιούν 2014 12:29 »
Δεν υπήρξε ποτέ ΠΑΕ ΑΕΛ, η πρώτη ΠΑΕ που εκκαθαρίστηκε με τον νόμο Βενιζέλου και ήταν και η πρώτη που συστήθηκε όταν έγινε επαγγελματικό το ποδόσφαιρο το 1979, η ΠΑΕ Λάρισα που εκκαθαρίστηκε το 2003 με τον νόμο που ανέφερα. Τότε είχε μετονομαστεί η νέα συσταθείσα ΠΑΕ σε ΠΑΕ ΛΑΡΙΣΑ 1964, όπως και η δικιά σας που έχει το 1966. Τώρα θα συσταθεί η νέα ΠΑΕ με το όνομα ΠΑΕ ΑΕΛ.

Η δεύτερη χρεοκοπία ήταν ας το πούμε.

Το θέμα είναι ότι τώρα σε σχέση με τον ευεργετονόμο Βενιζέλου που ήταν φωτογραφικός για τις ομάδες της Θεσσαλονίκης κυρίως, που μόνο οι ΚΑΕ άρης και παοκ τον εκμεταλλεύτηκαν και όχι οι ΠΑΕ που γι' αυτές τον έφτιαξε ο Βενιζέλος, τότε τα χρέη που προέκυπταν τα πλήρωνε το κράτος, τώρα βαραίνουν τα φυσικά πρόσωπα.

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #494 στις: Σαβ 23 Αύγ 2014 15:31 »
Η εκκαθάριση ολοκληρώθηκε. Έχουμε την νέα ΠΑΕ και επίσημα και με αριθμό μητρώου από το ΓΕ.ΜΗ. Την Δευτέρα ή την Τρίτη θα ανακοινωθεί και επίσημα από το Εθνικό Τυπογραφείο.

Πάει και η αμαρτωλή ΠΑΕ ΑΕΛ 1964, πλέον έχουμε ΠΑΕ ΑΕΛ σκέτο.

Ο Γαρδικιώτης πήρε και το προπονητήριο των Δένδρων και το ανακαινίζει και μάλλον συμφώνησε και για το γήπεδο του Πηλαδάκη. Δυστυχώς μόνο το λεωφορείο δεν πήρε, το οποίο βρίσκεται μεταξύ Ξάνθης και Αλεξανδρούπολης και μεταφέρει πελάτες στο Καζίνο με τα λογότυπα να φαίνονται χιλιόμετρα μακρυά! Ξεφτίλα!

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #495 στις: Σαβ 23 Αύγ 2014 19:18 »


   Λαρισινοί μας τα έχετε πρήξει. Έχετε βαρέσει πιστολιά δυο τρεις φορές σε Ι.Κ.Α., εφορίες, ταμεία και δεν ξέρω και εγώ σε ποιον άλλον. Ωραία ομάδα έχετε! Έτσι μπορεί και η Καρδίτσα...
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος syberia

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #496 στις: Σαβ 23 Αύγ 2014 19:50 »
Τι να κάνουμε; Εκμεταλλευόμαστε τους νόμους του κράτους για την εξυγίανση των Αθλητικών Ανωνύμων Εταιρειών. (Νόμος Βενιζέλου 2001 - 2003 και τώρα).

Και στο εξωτερικό έτσι είναι, βλέπε Napoli, Fiorentina.

Χρεοκοπείς; Πέφτεις σε ερασιτεχνική κατηγορία και καθαρίζεις μέσα σε έξι μήνες. Τουλάχιστον έτσι είναι στην Ιταλία.

Βλέπε Servette, Rangers...

Εκεί όμως τα χρέη βαρύνουν τα πρόσωπα, όπως θα γίνει και 'δω πλέον...

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #497 στις: Σαβ 23 Αύγ 2014 21:03 »


   Δεν έχει γίνει ήδη; Ποιον βαρύνουν τα χρέη;
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #498 στις: Σαβ 23 Αύγ 2014 23:49 »
Διαχρονικη πατεντα κομπιναδωρων που εχουν φεσωσει το κρατος εκατομυρια ευρω και βεβαιως δεν αναφερομαι μονο στην Λαρισα...


Αλλα καλα κανουν,αφου μια ζωη μπουρδελο ειμαστε τωρα θα αλλαξουμε
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΛ
« Απάντηση #499 στις: Κυρ 16 Νοέ 2014 21:22 »
Τα ανέκδοτα του τριημέρου συνεχίζονται και δεν ξέρω πόσο αντέχουν ακόμα οι κοιλιακοί μου.

Όλα τα λεφτά οι φωτογραφίες.

Πολύ γέλιο λέμε, άντε καλή λευτεριά και στον κάμπο

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/BEth/larisa/prwtofanhs-apofash-o-pleksidas-kleinei-thn-ael.3145431.html
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ