Αποστολέας Θέμα: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...  (Αναγνώστηκε 32362 φορές)

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #100 στις: Σαβ 18 Ιούν 2011 15:04 »
τι να πω στα ίσια και στα στραβά....σε κομματόσκυλα δεν ανοίγεις πολιτική κουβέντα....

κι εδώ μέσα έχει πολλούς...

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #101 στις: Σαβ 18 Ιούν 2011 15:16 »
για μενα θα πρεπει να υπαρξουν 5λεπτα δικαστηρια...

-Δικαστης: ησασταν κυριε Παπανδρεου σε κυβερνηση απο το 74 και μετα
-κατηγορουμενος:ναι
-Δ:ενοχος. θανατος δι απαγχωνισμου
Δ:επομενος. Ησασταν κυριε καραμανλη σε κυβερνηση απο το 74 και μετα
Κ:ναι
Δ:ενοχος. θανατος δι απαγχωνισμου
Δ:επομενος. Ησασταν κυριε Σαμαρα σε κυβερνηση απο το 74 και μετα
Σ:ναι

Δ:ενοχος. θανατος δι απαγχωνισμου
Δ:επομενος. Ησασταν κυριε σιμητη σε κυβερνηση?
κτλ΄κτλ κτλ

και μετα εκλογες
και οποιος τολμησει ας ξανακλεψει


αυτη πρεπει να ειναι η μοιρα των πολιτικων μας
και μετα να παρουν σειρα τα κομματοσκυλα του εκαστοτε αριστερου-δεξιου χωρου

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #102 στις: Σαβ 18 Ιούν 2011 15:28 »
-Δικαστης: pagourenko 1966 ψηφισες ποτε καποιον απο τους Σημιτη,Καραμανλη,Παπανδρεου κλπ?
 -pagourenko 1966 : Ναι
-Δικαστης: θανατος δι απαγχωνισμου!!!!!!!!!!!!!!!!!
οπου pagourenko1966 βαλτε οτι θελετε
ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΤΕ     :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #103 στις: Σαβ 18 Ιούν 2011 20:31 »
τι να πω στα ίσια και στα στραβά....σε κομματόσκυλα δεν ανοίγεις πολιτική κουβέντα....

κι εδώ μέσα έχει πολλούς...

για άνθρωπο που σιχαίνεται τις ταμπέλες τις μοιράζεις πολύ εύκολα σε άλλους. Α ναι, ξέχασα, τις ταμπέλες τις σιχαίνεσαι όταν τις κρεμάνε σε εσένα, όταν είναι να τις κρεμάς σε άλλους όλα ΟΚ.

Και ο Βελόπουλος όντως εχει δίκιο, είναι κρίμα οι παρακρατικοί να είναι στους δρόμους και στις πορείες, τους χρειαζόμαστε το κοινοβούλιο

Μην ασχολείσαι άλλο όμως είμαι υποκινούμενος. Και το θέμα δεν έχει ξεφύγει καθόλου. Μια χαρά συνδέονται όλα. Ειδα μια κυρία που ήταν στο σύνταγμα και φώναζε "έξω οι μαύροι απ' την πορεία'. Αντε να καθήσεις να της εξηγήσεις πως η συνεισφορά των μαύρων στην οικονομική κρίση ήταν όση και αυτή του χίτλερ στη ζωγραφική. Και η κυρία δεν ήταν μόνη της.

Ρε παγουρένκο το πήγες μακρια... ενοχοι ναι, αλλά και με αγχόνη; πολύ brutal!
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #104 στις: Σαβ 18 Ιούν 2011 20:46 »
αν ξεκινήσω τώρα να γράφω αυτά που έχω δει εγώ, θα μου πάρει κάποιες μέρες να τελειώσω...

πότε κόλλησα εγώ ταμπέλα όμως...και πότε μου κόλλησαν;

εγώ το συμπέρασμα το έβγαλα μετά από ένα μεγάλο διάστημα συζητήσεων,ικανό να σχηματίσω εικόνα...πράγμα που σημαίνει ότι μπορώ να το αιτιολογήσω...οι ταμπέλες που "άρπαξα" όμως,ήρθαν ποιο γρήγορα κι από σφαίρες...

και δες τι έγινε μόλις έβαλα βιντεάκι με τον βελόπουλο...

ΠΑΝΙΚΟΣ

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #105 στις: Σαβ 18 Ιούν 2011 21:47 »
-Δικαστης: pagourenko 1966 ψηφισες ποτε καποιον απο τους Σημιτη,Καραμανλη,Παπανδρεου κλπ?
 -pagourenko 1966 : Ναι
-Δικαστης: θανατος δι απαγχωνισμου!!!!!!!!!!!!!!!!!
οπου pagourenko1966 βαλτε οτι θελετε
ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΤΕ     :P :P :P :P


δικιο εχεις...
γιατι τοσα χρονια εγω και ο καθε εγω
για να κανουμε τα στραβα ματια
μας βολευε ενας στο δημοσιο
και ολα μελι γαλα...
ο καθενας πρεπει να πληρωσει οτι του αναλογει

Αποσυνδεδεμένος mfbrinkmann

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 566
  • ΤΩΝ ΗΠΕΙΡΩΤΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #106 στις: Σαβ 18 Ιούν 2011 23:33 »
-Δικαστης: pagourenko 1966 ψηφισες ποτε καποιον απο τους Σημιτη,Καραμανλη,Παπανδρεου κλπ?
 -pagourenko 1966 : Ναι
-Δικαστης: θανατος δι απαγχωνισμου!!!!!!!!!!!!!!!!!
οπου pagourenko1966 βαλτε οτι θελετε
ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΤΕ     :P :P :P :P


δικιο εχεις...
γιατι τοσα χρονια εγω και ο καθε εγω
για να κανουμε τα στραβα ματια
μας βολευε ενας στο δημοσιο
και ολα μελι γαλα...
ο καθενας πρεπει να πληρωσει οτι του αναλογει

Πολύ σωστά, απλώς το "αναλογικά" να μην ξεκινήσει όπως πάντα από τον λαό και δεν θα φτάσει ποτέ στο κεφάλι... και ας βρωμάει από εκεί το ψάρι...
Της Πίνδου το μεγαλείο - του Πύρρου η αθάνατη γή...

ΜΚΚΕΓ ΣΛΚ

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #107 στις: Κυρ 19 Ιούν 2011 17:04 »
πότε κόλλησα εγώ ταμπέλα όμως...και πότε μου κόλλησαν;
εγώ το συμπέρασμα το έβγαλα μετά από ένα μεγάλο διάστημα συζητήσεων,ικανό να σχηματίσω εικόνα...πράγμα που σημαίνει ότι μπορώ να το αιτιολογήσω...οι ταμπέλες που "άρπαξα" όμως,ήρθαν ποιο γρήγορα κι από σφαίρες...

Μολοσσέ αφού διαβάζεις τις συζητήσεις μπες στο κόπο να διαβάζεις και αυτά που γράφεις, θα μας βγάλεις από μεγάλο κόπο. Δεν ακούγεσαι τόσο μεγάλος για να έχεις αλτσχάιμερ.

Ταμπέλες που σου έχουν βάλει:

δεν είναι θέμα συμφωνίας...είναι θέμα λάσπης...όταν μου ρίχνουν θα ρίχνω...είναι κουραστικό  να χαρακτηρίζονται όλα φασιστικά και ρατσιστικά.....

ΥΓ:οι ταμπέλες που μου προσάπτουν σχεδόν πάντα, δεν με αγγίζουν(μόλις το εξήγησα)...

το είπα και ποιο πριν τα έχω φάει στη μάπα εδώ και πάρα πολλά χρόνια τις ταμπέλες τους χαρακτηρισμούς τις έμμεσες λογοκρισίες την ειρωνεία την λάσπη το μίσος τον χλευασμό και όλα αυτά τα καλά...

Και πες μου εσύ ποιες ταμπέλες σου προσάπτουν αν θες να συμπληρώσεις κάποιες.

Και πότε έβαλες ταμπέλες

τι να πω στα ίσια και στα στραβά....σε κομματόσκυλα δεν ανοίγεις πολιτική κουβέντα....
κι εδώ μέσα έχει πολλούς...

εντάξει μωρέ....κάποιοι είναι στεναχωρημένοι γιατί φώναζαν το σύνθημα {Πάμε χωρίς το ΠΑΜΕ}...λογικό είναι να προσπαθήσουν να το χρωματίσουν....

βλέπω είσαστε πολλοί εδώ μέσα τελικά...έχεις κάποιο ρόλο εδώ μέσα;δεν είσαι ένας απλός φίλαθλος του  :pas:;παπαγαλάκι είσαι;σαν αυτά του μέγκα και των άλλων;

γαβ γαβ....

Σε περίπτωση που δεν θυμάσαι πότε τα είπες αυτά, πατάς πάνω στο λίνκ της παράθεσης και σε πάει κατευθείαν στο θέμα.
Αν πιστεύεις πως είναι πολύ γκεμπελιστικό να μπορούν οι χρήστες να ξέρουν τι ακριβώς είπες και πότε ακριβώς το είπες να πούμε στους mods πως το quoting tool είναι του σατανά και να το βγάλουμε από το σάιτ. Αμα πουν όχι είναι μάλλον και αυτοί κατευθυνόμενοι και υποκινούμενοι. Είναι πολλοί αυτοί εδω μέσα...


Takis σου απαντώ με μεγάλη καθυστέρηση, συγγνώμη,
τωρα είδα τo ποστ... με είχε συνεπάρει βλέπεις η ρητορική δεινότητα του μολοσσού
Άποψή μου είναι πως δεν υπάρχουν λαθραίοι άνθρωποι. Οποιαδήποτε απαγόρευση μετακίνησης ανθρώπων είναι στέρηση ελευθερίας, είτε μετακινούνται για οικονομικούς είτε για κοινωνικούς είτε για πολιτικούς λόγους. Η πίεση που ασκείται από τις νεοεισερχόμενες ομάδες είναι λογικό να φέρουν την αντίδραση των ήδη υπάρχοντων κοινωνικών ομάδων.
α. Σε μια ουτοπική κοινωνία χωρίς διαφορές, σε κράτη πλήρη αγαθών και χωρίς χρέη, όολα αυτά είναι ιδανικά και καλώς καμωμένα.
Σε μια χώρα όμως περιορισμένων πόρων τι από αυτά μπορεί να γίνει;
Αύριο το πρωί να πιέσουμε εγώ κι εσύ τον ΓΑΠ να δηλώσει αλληλέγγυος στο δημογραφικό πρόβλημα της Κίνας και να ζητήσει την είσοδο τουλάχοστον 100 εκ. Κινέζων, έτσι για να βοηθήσουμε λιγουλάκι. Τι είναι μόνο 100 εκ. ψυχές;; Και μετά τί θα τρώμε εμείς κι αυτοί; Τις ρίζες από τα δέντρα; Και όταν τελειώσουν τα δέντρα..;
Ο ένας τον άλλο;  %-|  %-|
β. Ποιοι είναι όλοι αυτοί που μένουν πλέον μαζί μας; Έχω πρατηρήσει ότι ούτε οι Αλβανοί που μένουν μαζί μας τόσα χρόνια στην Ελλάδα δεν τους θέλουνε και το δηλώνουν ανοιχτά, μιας και γι'αυτούς δεν υπάρχει τόσο ο παράλογος φόβος του "μη με πουν ρατσιστή". Και βγαίνουνε μετά οι Μαργαρίτηδες και οι Τσίπρες και τους τα χώνουνε "ντροπή σας, εσείς κάνατε περιουσίες και δε σέβεστε τους ξένους κλπ.". Παράνοια!
γ. Αν είναι λογικό να υπάρχει αντίδραση, γιατί τους κατακρίνουμε;
Γιατί είναι πρόοδος για τον Αθηναίο να πλημμυρίσει η πόλη του από φανατικούς ισλαμιστές και να φοβάται να στείλει την κόρη του φροντιστήριο το βράδι; Για όσους ξέρουν τι λέει η Σαρία περί γυναικών μετά τη δύση του ηλίου, με καταλαβάινουν απόλυτα...
Το ότι η δήθεν αριστερά στον τόπο μας πιστεύει ότι η πρόοδος θα έρθει με την επικράτηση του Ισλάμ στη χώρα, είναι τραγελαφικό το λιγότερο...


Η Κίνα έχει κάνει ήδη συμφωνία με την ΕΕ και την ελλάδα για όλους αυτούς τους κινέζους που υπάρχουν στη χώρα... έχεις δει κανέναν κινέζο να τρέχει επειδή τον κυνηγάει η δημοτική αστυνομία να του πάρει το εμπόρευμα...; οχι. Οι κινέζοι λοιπόν δεν είναι καν λαθραίοι στη χώρα μας και ούτε και ότι πουλάνε λαθραίο. Είναι εδώ βάσει διακρατικής συμφωνίας που ήδη υπάρχει. Και το δημογραφικό τους το λύνουν μόνοι τους... δεν χρειάζονται εμάς. Ούτε και οι πόροι της χώρας είναι τόσο περιορισμένοι όσο νομίζουμε. Η κοινωνίες των πόλεων είναι που δέχονται την πίεση, η αγροτικές κοινωνίες κάνουν αμάν για να έρθει κόσμος να δουλέψει. Κάναμε και εισαγωγή μεταναστών για να καλυφθούν οι "ανάγκες" του ντόπιου πληθυσμού. Τότε μάλλον δεν ήταν και τόσο "κακοί" οι μετανάστες...; Ότι λέγανε οι έλληνες για τους αλβανούς το 1990, το λένε οι αλβανοί (και οι έλληνες) για τους 'άλλους' τώρα. Για δες πόσο γρήγορα όμως πάψαμε να έχουμε πρόβλημα με τους αλβανούς και έχουμε με άλλους. Αυτό λέγεται κοντή μνήμη και βόλεμα και δεν μπορώ να δώσω δίκιο στους αλβανούς και όποιους άλλους το λένε. Και οι αλβανοί έχουν δικαίωμα στο ρατσισμό, ας μην τον κρατάμε μόνο για τους έλληνες. Και ποιοί είναι αυτοί που μένουν δίπλα μας αναρωτιέσαι… Έχεις μπει στον κόπο να τους μάθεις; Να πεις μια καλημέρα στο γείτονά σου που δεν είναι έλληνας ή απλά αν μετακομίσει κάποιος 'τέτοιος' δίπλα σου κοιτάς πότε θα αλλάξεις γειτονία; Δεν είναι και τόσο κακοί όσο νομίζουμε, απλά να το δοκιμάσεις επέμεινε λίγο.. δεν έχουν συνηθίσει έλληνες να τους μιλάνε και είναι λιγάκι μαγκωμένοι στην αρχή. Τωρα τον τσιπρα, τον κάθε τσίπρα και όλους αυτούς τι να πω, κοιτάνε και αυτοί να ικανοποιήσουν τους δικούς του οπαδούς... έχω πάψει να παίρνω σοβαρά οποιαδήποτε πολιτική παρέμβαση (είτε είναι υπέρ, είτε κατά των μεταναστών) καθώς είναι σχεδόν όλες εκ του πονηρού και με ‘ατζέντες’ (Χαρακτηριστικό παράδειγμα τι έγινε λίγους μήνες πριν με τους απεργούς πείνας στο Μέγαρο Υπατίας και τους ‘αριστερούς’. Θα το χαρακτήριζα κωμικοτραγικό αν δεν εμπλέκονταν ανθρώπινες ζωές).

Όσο για την αντίδραση που λες πως είναι λογικό να υπάρχει. Ναι υπάρχει. Αλλά αντίδραση σε ποιόν; Το εύκολο είναι να βγεις και να πλακώσεις όποιον δεν σου κάθεται καλά στο μάτι… Αν σου πετάξει κάποιος μια πέτρα με ποιον θα τα βάλεις; Με τη πέτρα ή με αυτόν που σου την πέταξε; Η μετανάστευση και οι μετανάστες είναι το αποτέλεσμα πολλών προηγούμενων ενεργειών και πρακτικών. Μερικά παραδείγματα προς αποφυγήν (εδώ, εδώ και εδώ). Η αντίδραση μου πρέπει να είναι στις συνθήκες που δημιουργούν τόσους μετανάστες, όχι στους μετανάστες, και οι υπεύθυνοι για τον έλεγχο αυτών των συνθηκών βρίσκονται συνήθως σε γραφεία (στις Βρυξέλλες, στην Ουάσιγκτον, στη Μόσχα, σε όμορφα εταιρικά γραφεία και σε τοπικές κυβερνήσεις) και φοράνε γραβάτες, λουστρίνακι και τρώνε σε καλά εστιατόρια. Υπεύθυνοι είμαστε και μεις που θέλουμε φτηνό βιοντίζελ για τα αυτοκίνητά μας και για να κρατήσουμε καθάρο και όμορφο το περιβάλλον μας με κόστος τις ζωές ανθρώπων στην αφρική, που θέλουμε γαμάτο νόκια με 50 ευρώ, που θέλουμε τη βενζίνη κάτω απο 1,5 ευρώ το λίτρο. Οταν θες φτηνή βενζίνη καλό είναι να ξέρεις πως η BP, ο λάτσης και ο βαρδινογιάννης δεν θα το κόψουν από το μισθό τους, αλλά απο την δημοκρατία του νίγηρα. Καλώς ή κακώς ο δυτικός τρόπος ζωής μάς είναι σαν το λουκάνικο. Μας αρέσει πολύ, αλλά δεν θέλουμε να ξέρουμε ούτε πως έχει φτιαχτεί ούτε τι έχει μέσα.

Επειδή μακρυγόρησα να καταλήξω λέγοντας πως για μένα αυτός που φταίει είναι αυτός που διώχνει κάποιον από τον τόπο του, όχι αυτός που πάει καπου αλλού επειδή τον διώξανε.

Για τους φανατικούς ισλαμιστές επέτρεψε μου να διαφωνώ. Δεν έχω δει ούτε μια μπούργκα στην αθήνα. Και αν υπάρχουν φανατικοί ισλαμιστές υπάρχει και η ασφάλεια για να ασχοληθεί, ας μην ασχολείται μόνο με πορείες. Εξάλλου ένα μόνο ποσοστό μεταναστών είναι μουσουλμάνοι. Οι αφρικανοί δεν είναι, ούτε οι ασιάτες. Όσο για το νόμο της Σαρίας δεν ξέρω κατά πόσον ισχύει στην αθήνα (αν έχεις στοιχεία ότι ισχύει μοιράσου τα ελεύθερα), αλλά υπάρχουν και περιοχές (Αγ. Παντελεήμων κλπ) οπού ισχύουν και άλλοι νόμοι που δεν ξέραμε μέχρι πρότινος και φέρνουν περισσότερο σε απαρτχάιντ και γκέτο (συγγνώμη για το λινκ, είναι από blog λαθρομεταναστών που για αυτοαποκαλούνται πρόσφυγες χωρίς την άδεια κανενός). Και για τα δύο πρέπει να ανυσηχούμε. Δυστυχώς δεν είμαι και γω μεγάλος φαν του ισλαμ, οπότε δε μπορώ να το υπερασπιστώ! Από τις πιο καταπιεστικές θρησκείες στον κόσμο… Περνάνε και αυτοί τον δικό τους μεσαίωνα, αλλά υπάρχουν κράτη (και μουσουλμάνοι) που δεν εμπίπτουν στο στερεότυπο που έχουμε στο κεφάλι μας (Συρία, Τουρκία, Ινδονησία, Λίβανος κ.α.). Όπως δεν είναι όλοι οι χριστιανοί ίδιοι, έτσι δεν μπορείς να τσουβαλίασεις και όλους τους μουσουλμάνους. Δεν γίνεται όμως να μην αντιδράς στην ανέγερση εκκλησιών (που δεν έχουμε δα και λίγες) και να αντιδράς στην ανέγερση κανονικών τζαμιών (που τα μόνα που υπάρχουν είναι υπόγεια και παράνομα)… είναι υποκριτικό.

και δες τι έγινε μόλις έβαλα βιντεάκι με τον βελόπουλο...
ΠΑΝΙΚΟΣ

Βασικά το θέμα ήταν ανενεργό μεχρι που πόσταρα ΕΓΩ ενα βίντεο και μετά έγινε πανικός. Αρα ΕΓΩ είμαι η ψυχή του τόπικ άμα θες να ξέρεις, και άμα πεις κάτι έχω κάνει καθρεπτάκι και κλειδάκι και θα γυρίσει στα μούτρα σου... Πάω τώρα να βάλω τη γκοφρέ μου φόρμα για να παίξω μπάλα με τα εκτάκια. Α και άμα πεις τίποτα στον δάσκαλο θα το πω στον αδερφό μου που είναι μεγάλος και πάει και στο γυμνάσιο και θα σε πλακώσει εντάξει; Γεια τώρα
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 19 Ιούν 2011 17:14 από bulux »
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #108 στις: Κυρ 19 Ιούν 2011 20:14 »
όποιος χρήστης ενδιαφέρεται να μάθει αν αυτά που λέω ισχύουν ή όχι μπορεί να ανατρέξει στις προηγούμενες σελίδες του θέματος να τις διαβάσει ολοκληρωμένα και να βγάλει τα συμπεράσματά του...

εσύ τώρα έχεις μαζέψει κομμάτια από δικές μου αναρτήσεις και τα έχεις χωρίσει σε κατηγορίες....

έχεις κάνει ένα ωραίο κολάζ από δαύτες και τις παρουσιάζεις όπως θέλεις εσύ...προσπαθώντας να δείξεις στους αναγνώστες την υποκειμενικότητα μου και την ελαφρότητα του λόγου μου...αυτά που γράφω μένουν και όποιος θέλει τα διαβάζει...η διαφορά είναι ότι όταν δεν βρίσκονται στον χώρο στον οποίο ειπώθηκαν,εύκολα αλλάζουν και νόημα...

πως χαρακτηρίζεται λοιπόν η τακτική σου;

όσο αναφορά για το θέμα ήταν ανενεργό γιατί αυτό που προσπαθούσα να πω,έγινε κατανοητό με την βοήθειά σου κυρίως...

και για να ξεκαθαρίσουμε την λέξη κομματόσκυλο...δεν είναι ταμπέλα όπως το ρατσιστής,φασίστας,ακροδεξιός,αναρχικός,ακροαριστερός κλπ....

άσχημη λέξη είναι σίγουρα και για αυτό την παίρνω πίσω...

στο ότι δεν φταίνε οι μετανάστες το έχουμε πει άπειρες φορές,άρα κουραστικό να επαναλαμβάνεται...

δεν βλέπω όμως στους δρόμους,εκεί που αγανακτούν όλοι και βγάζουν τα απωθημένα τους,να φωνάζουν για τους πραγματικούς υπαίτιους, της πραγματικά άθλιας κατάστασης που ζούμε όλοι μας...

επαναλαμβανόμενες καραμέλες του τύπου "όλοι το ίδιο" και "όλοι είμαστε μετανάστες" κλπ βοηθάει κάπου επί της ουσίας;

και μπορεί να γίνω κουραστικός αλλά πρέπει να το ξαναπώ...εδώ μας παίρνουν ότι έχουμε και δεν έχουμε και ασχολούμαστε ακόμη με το πόσοι ακροδεξιοί τσακώθηκαν με ακροαριστερούς και πόσοι μπάτσοι τσακώθηκαν με αναρχικούς...

άλογα-παράλογα-υπόλογα-αντίλογα...σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή...τα έλλογα είναι προς εξαφάνιση....

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #109 στις: Δευ 20 Ιούν 2011 12:32 »
Παράθεση
Πολύ σωστά, απλώς το "αναλογικά" να μην ξεκινήσει όπως πάντα από τον λαό και δεν θα φτάσει ποτέ στο κεφάλι... και ας βρωμάει από εκεί το ψάρι...

συμφωνω

δημευση περιουσιων ολων,ΟΛΩΝ ομως.και πολιτικων και εκκλησιας να δικαστουν να πανε μεσα οσοι πρεπει και τοτε να πληρωσει και ο λαος οτι του αναλογει.
δεν λεει κανεις οτι δεν φταιξαμε.....!
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #110 στις: Δευ 27 Ιούν 2011 02:33 »
προς μολοσσο και πασα συνελληνα

ACTIVE MEMBER - ΦΥΣΑΕΙ ΚΟΝΤΡΑ

ασε το κομματι.μπορει να μην εισαι φαν και να μη σου αρεσει....αφιερωσε ομως λιγο χρονο και δες τις φωτος.ισως σε κανουν εστω και στο ελαχιστο να δεις καποια πραγματα αλλιως.ειδικα στο 2.17 του κομματιου ελπιζω κατι να νοιωσεις....!


υγ.ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙ ΓΗ ,ΓΚΡΕΜΙΖΩ ΟΥΡΑΝΟΥΣ!!
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος Γρύπας

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Αδιάλλακτος Αιθεροβάμων
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #111 στις: Παρ 26 Απρ 2013 17:58 »
προς άπειρο και πάσα παγκόσμιο πολίτη:

Ο Χίτλερ αντιρατσιστής!

να γιατί προσπαθούν να κάνουν τους Έλληνες ρατσιστές...
Είμαι κι εγώ ένας ανιπτόποδας δρυίδης από την Δωδώνη που μεταμορφώνομαι πότε σε αετό, πότε σε αρκούδα και πότε σε ταύρο...

Δια του Αιθέρος προερχόμενος, καίτοι δια Μολοσσιέας Ατραπού ανερχόμενος.-

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #112 στις: Παρ 26 Απρ 2013 18:38 »
να γιατί προσπαθούν να κάνουν τους Έλληνες ρατσιστές...

Ρε φιλαράκι, γιατί με βιντεάκια και όχι από βιωματικής σου?

Ρωτάω, επειδή βρίσκομαι σε δημοκρατικό forum!

Το άλλο ... "10 μικρά αραπάκια" το τραγουδάς ακόμα?
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Γρύπας

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Αδιάλλακτος Αιθεροβάμων
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #113 στις: Παρ 26 Απρ 2013 18:49 »
Ρε φίλε πάςπας Κ. τι σε ενοχλεί ακριβώς;εσύ μιλάς με κόπι πέιστ κι εγώ με βιντεάκια...

γατ ιζ γιορ προμπλεμ μαν?
Είμαι κι εγώ ένας ανιπτόποδας δρυίδης από την Δωδώνη που μεταμορφώνομαι πότε σε αετό, πότε σε αρκούδα και πότε σε ταύρο...

Δια του Αιθέρος προερχόμενος, καίτοι δια Μολοσσιέας Ατραπού ανερχόμενος.-

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #114 στις: Πεμ 04 Ιούλ 2013 01:13 »
μαλακα φασιστα δε ξερω πως κανεις τον ελληνα ρατσιστη,αυτη ειναι ''τεχνη''δικη σου

εγω ξερω απλα πως να κανεις τον ανθρωπο.....ΑΝΘΡΩΠΟ.


Active Member- Μια Γιορτή στου Νουριάν


αυτη η γη ειναι για ολους ,χωνεψε το
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #115 στις: Πεμ 04 Ιούλ 2013 01:26 »
Ρε φίλε πάςπας Κ. τι σε ενοχλεί ακριβώς;εσύ μιλάς με κόπι πέιστ κι εγώ με βιντεάκια...

Πέρασαν κιόλας 40 μέρες και αλλάζεις new name, σαν τα φιδοπουκάμισα ... ναζήσεις ρε Γ(ρ)ύπας %-|
Σθεναρά ενάντια στην πολιτική του Pas.gr για περικοπή των nik ... η φάση είναι ότι στο παλιό το forum ήμουν και τετράποδο ... και παίκτης του ΄68-' 75.
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 04 Ιούλ 2013 01:32 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #116 στις: Πεμ 04 Ιούλ 2013 09:25 »
ΑΣΤΕΙΟΣ ΧΙΜΠΑΤΖΗΣ taneagr.blogspot.com

Γιπα ή γριπα ή ωπος αλλειος λάιγαισε ι σιμεα σου λιπι.
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος notis

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Ο κίνδυνος έρχεται ταχύτερα όταν περιφρονείται
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #117 στις: Σαβ 06 Ιούλ 2013 12:39 »
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 06 Ιούλ 2013 12:59 από notis »
ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΘΗΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος Αντώνς

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 433
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #118 στις: Κυρ 07 Ιούλ 2013 18:42 »
Παράθεση
Ψηφίζω Χρυσή Αυγή γιατί...

Σε κάθε δημοσκόπηση η Χρυσή Αυγή εμφανίζεται με ιδιαιτέρως αυξημένα ποσοστά. Ποιος είναι ο κόσμος που ψηφίζει Χρυσή Αυγή και γιατί;

Ψηφίζω Χρυσή Αυγή διότι:
  • είμαι εθνικιστής/ λατρεύω τους Γερμανούς/ είμαι πατριώτης
  • έξω οι ξένοι/ έξω οι ξένοι που δεν είναι μπράβοι/ έξω οι φτωχοί ξένοι
  • ο Χίτλερ δεν έχει κριθεί από την Ιστορία/ ο Χίτλερ ήταν φιλέλληνας/ ο Χίτλερ ήταν μεγάλη προσωπικότητα
  • είμαι χριστιανός/ είμαι δωδεκαθεϊστής/ είμαι απόγονος του θεού Πάνα
  • είμαι Αίληνας/ είμαι Έλλοινας/ είμαι Ellhnac
  • θα ξεβρωμίσει ο τόπος/ θα γεμίσει ο τόπος αίματα/ έματα πως είσαι μάγκας
  • οι κουμμουνισταί είναι άθεοι/ οι κουμμουνισταί θέλουν να μας πάρουν τα σπίτια/ οι κουμμουνισταί είναι προδότες
  • μας ψεκάζουν/ έχουμε κρυμμένα υπερόπλα στο κέντρο της γης/ οι πιλότοι μας γαμάνε
  • δεν ανέχομαι να ζουν οι Έλληνες στη φτώχια/ οι Έλληνες πρέπει να ζήσουν με μεροκάματα 15 €/ οι εφοπλιστές μας είναι πατριώτες και πρέπει να απαλλαγούν από τους φόρους.
  • οι γερμανοί ναζί δεν κατέστρεψαν την Ελλάδα/ οι γερμανοί ναζί ήρθαν σαν φίλοι/ οι έλληνες συνεργάτες τους ήταν ήρωες
  • όλοι οι άλλοι είναι εβραίοι/ οι εβραίοι θέλουν να μας εξαφανίσουν
  • το ολοκαύτωμα δεν έγινε ποτέ/ καλώς έγινε το ολοκαύτωμα
  • καταδικάζω τη βία από όπου κι αν προέρχεται/ με τη βία θα διώξουμε τους αλλοδαπούς/ τα τάγματα εφόδου μας είναι ειρηνικά
  • είμαι νεοναζί/ δεν είμαι νεοναζί/ είμαι παλιοναζί
  • είμαι αντισυστημικός/ η κυβέρνηση αντιγράφει τις μεθόδους μας/ κρύβομαι πίσω από τα ΜΑΤ/ τα δικαστήρια μας αθωώνουν γιατί δεν υπάρχουν στοιχεία
  • ο Κασιδιάρης είναι παίδαρος/ ο Κασιδιάρης είναι μάγκας/ ο Κασιδιάρης ως σωστός έλληνας οικογενειάρχης παντρεύεται τη Βούλα
  • οι αρχαίοι έλληνες δίδαξαν πολιτισμό/ ο Πλούταρχος είναι μεγάλος καλλιτέχνης/ ο Γαϊτάνος είναι άνθρωπος του πνεύματος
  • γιατί δίνει τρόφιμα μόνο σε έλληνες/ γιατί δίνει αίμα μόνο για έλληνες/ γιατί ετοιμάζει κρεμάλες μόνο για έλληνες
  • ο Αντετονκούμπο είναι χιμπατζής/ ο Μιχαλολιάκος είναι Άριος/ μπορεί να μοιάζουμε με πίθηκους αλλά είμαστε ελληνόψυχοι
  • μια χούντα μας χρειάζεται/ δεν είμαι φασίστας/ είμαι φασίστας/ μπερδεύτηκα…

πηγή: 2310net
Se ci coglie la crudele morte, dura vendetta verrà dal partigian..

Αποσυνδεδεμένος Αντώνς

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 433
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #119 στις: Πεμ 25 Ιούλ 2013 01:05 »
Παράθεση
Η Ζαρούλια εκπρόσωπος του νεοέλληνα

Σήμερα στη Βουλή η Ζαρούλια εκπροσώπησε επάξια τον σύγχρονο νεοέλληνα. Όχι μόνο τον νεοναζί. Τον νεοέλληνα. Αυτόν που γαλουχήθηκε με το δόγμα ότι η πολιτική είναι κάτι κακό και το να είσαι απολιτίκ είναι η ενδεδειγμένη στάση ζωής. Αυτόν που δεν βρίσκει τίποτα άσχημο στην χρήση της λέξης πρεζόνι, πρεζάκι, πρεζού, όταν αναφέρεται σε ανθρώπους εξαντλημένους από την εξάρτηση. Αυτόν που πιστεύει ότι Αριστερά, Δεξιά και Ακροδεξιά στην Ελλάδα είναι επιλογές αντίστοιχες με αυτές που κάνουν οι οπαδοί των ποδοσφαιρικών ομάδων. Αυτόν που κοιμόταν τον ύπνο του δικαίου επί χρόνια και μόλις έφυγε το χαλί κάτω από τα πόδια του γέμισε οργή. Αυτόν που έστρεψε την οργή του όπου του φάνηκε πιο εύκολο. Αυτού που πάντα κάνει το πιο εύκολο. Αυτού που διαχρονικά επικροτεί όποιον του λέει ψέματα ή όποιον φωνάζει πιο πολύ. Αυτόν που έχει αναδείξει την μαγκιά σε τρόπο ζωής. Αυτόν που θεωρεί μαγκιά να βρίζεις, να χτυπάς ή να απειλείς τον άλλον, με την προϋπόθεση ότι σε παίρνει. Αυτόν για τον οποίο ο ξένος ήταν πάντα κακός, ο έγχρωμος ήταν αράπης, μαυρούκος ή σκυλάραπας. Αυτόν που γελούσε πάντα με τα ανέκδοτα για τις ξανθιές και τους αλβανούς. Αυτόν που ήταν σεξιστής και φαλοκράτης, καθώς έμαθε ότι η γυναίκα πρέπει να είναι στην κουζίνα και αν φάει και κανένα χαστούκι κάτι θα έχει κάνει. Αυτήν που πιστεύει τα ίδια, ακόμα κι αν έχει φάει χαστούκια. Αυτόν που έχει μάθει να ζει γονατισμένος. Αυτό το σιχαμερό είδος ανθρώπου που νομίζει πως αξιοπρέπεια είναι να μπορείς να κάνεις μπάνιο σε ξαπλώστρα και όχι σαν τους γύφτους κάτω στην άμμο. Αυτόν που διασκεδάζει με ό,τι του πουλήσουν. Αυτόν που χαίρεται με τον πόνο του άλλου και θυμώνει που όταν πονάει ο ίδιος δεν είναι κανείς δίπλα του. Αυτόν τον νεοέλληνα που ήταν φασίστας όταν ακόμα δεν ήξερε τι θα πει αυτή η λέξη. Δεν έχει φασιστικοποιήσει η χρυσή αυγή τους έλληνες. Ήταν απλά το αποτέλεσμα της κοινωνικοανθρωπολογικής μας εξέλιξης…

πηγή: 2310net
Se ci coglie la crudele morte, dura vendetta verrà dal partigian..

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #120 στις: Πεμ 25 Ιούλ 2013 03:20 »
Γεμίσαμε φιλάνθρωπους τώρα στη φτώχεια και στην πείνα
ουρές μεγάλες στα συσίτια στην Αθήνα
ξαμoλημένα τα σκυλιά του έθνους εξαγοράζουν,
ντύνουν, ταίζουν και συνάμα τρομάζουν

Η αλληλεγγύη επιασέ γκόμενο το φόβος τους είδες
Μοιράζουν τις πατάτες μαζί με τις πατρίδες
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος Γρύπας

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Αδιάλλακτος Αιθεροβάμων
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #121 στις: Κυρ 03 Νοέ 2013 21:05 »
<<Δεν μου πικραίνει τόσο την καρδιά
     τ' άγριο τσεκούρι που με ξάπλωσε κομμένη
     μα τα δικά μου τα κλαδιά
     -οι σφήνες τα ίδια μου παιδιά
     έχουν την δόλια μου καρδιά φαρμακωμένη>>.


                                                                Αίσωπος
Είμαι κι εγώ ένας ανιπτόποδας δρυίδης από την Δωδώνη που μεταμορφώνομαι πότε σε αετό, πότε σε αρκούδα και πότε σε ταύρο...

Δια του Αιθέρος προερχόμενος, καίτοι δια Μολοσσιέας Ατραπού ανερχόμενος.-

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #122 στις: Πεμ 19 Μάρ 2015 16:16 »
Έλα κουραμπιέδες ελληνάρες εδώ είστε:
https://www.youtube.com/watch?v=NhIaPWvW07o&sns=fb
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #123 στις: Παρ 20 Μάρ 2015 11:14 »
Χτύπημα κατά του ρατσισμού αποτελεί το βίντεο και απόδειξη οτι η πλειοψηφία του κόσμου (στην Αθήνα τουλάχιστον) ουδεμία σχέση έχει με τέτοιες μαλακίες. Ίσα ίσα που εμφανίζεται και "ευαίσθητος". Στο εν λόγω βίντεο λοιπόν: 

4 φορές οι περαστικοί αδιαφόρησαν
2 φορές συμφώνησαν με τον κατσαπλιά
15 φορές αντέδρασαν


ΑΝΤΙΘΕΤΑ:

Στα Γιάννενα, κατά τη διάρκεια του εορτασμού της απελευθέρωσης κι ενώ το κοινό τα έχωνε στους μπάτσους γιατί δεν έβλεπε (γιαγιάδες, παππούδες, έφηβοι, απ' όλα είχε...) μιας και είχαν αφήσει άλλους να την πέσουν στη νησίδα, ένα κοριτσάκι κατέρρευσε δίπλα μου. Το έπιασα την ώρα που έπεφτε, μαζί με τη μάνα. Είχε εμφανή προβλήματα υγείας. Τη βγάλαμε απ' το μπουλούκι και πήγαμε πιό πίσω, κάθισε στην άκρη του δρόμου, έφερα ένα μπουκάλι νερό...

Αντίδραση υπολοίπων (και ήταν πολλοί οι υπόλοιποι): Στα παπάρια τους. Σιγή ασυρμάτου, πώς το λένε, ζεί ή πέθανε ο δίπλα στα παπάρια τους.

Το μπινελίκι πάντως πήγαινε γόνα.

 :stop:
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #124 στις: Παρ 20 Μάρ 2015 15:16 »
Καλά τα πειράματα,οι συγκεντρώσεις (κυρίως αυτή στο κέντρο,όχι οι ταρζανιές που έγιναν στην σχολή).Το θέμα είναι να μας γίνουν μάθημα και να αλλάξουμε στην καθημερινότητα μας.Να προλάβουμε κάτι πριν φτάσει να γίνει νέος Βαγγέλης.Να αντιδράμε αν βλέπουμε τον ρατσισμό δίπλα μας.Να αντιδράμε αν βλέπουμε στραβά.
Λάθη κάνουμε όλοι.Ουδείς αναμάρτητος.Αυτό όμως να μην εμποδίσει κάποιον να αλλάξει.Να προσπαθεί για το καλύτερο.