Αποστολέας Θέμα: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...  (Αναγνώστηκε 32384 φορές)

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« στις: Τετ 11 Μάι 2011 17:03 »

***** ΜΑΣ ΚΑΝΑΤΕ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ - CH9 10May'11


τα καλύτερα έρχονται μάλλον....

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #1 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 13:03 »
αυτο που μαθαινω απο αθηνα ειναι οτι εχει ξεκινησει πολεμος στο ιστορικο κεντρο της Αθηνας
μεταξυ κατοικων και αλλοδαπων
οι μεν βεβαιως εχουν στηριξη απο εδω
οι δε απο εκει
τα κλασικα γνωστα

μπουρδελο......

Αποσυνδεδεμένος ztoby

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #2 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 13:36 »
αυτο που μαθαινω απο αθηνα ειναι οτι εχει ξεκινησει πολεμος στο ιστορικο κεντρο της Αθηνας
μεταξυ κατοικων και αλλοδαπων
οι μεν βεβαιως εχουν στηριξη απο εδω
οι δε απο εκει
τα κλασικα γνωστα

μπουρδελο......

αυτο ακριβώς... τα ειπες ολα... :pashat:

(αυτο που συμβαίνει στο κέντρο της αθήνας είναι αρκετά πολύπλοκο κοινωνικό φαινόμενο και φυσική κατάληξη της πολιτικής που ακολουθείται εδώ και χρόνια. κατά τ'άλλα οσο και να προσπαθείτε να δικαιώσετε την έννοια του ρατσισμού δεν έχει νόημα. έχει φορτιστεί αρνητικά σε όλη την ανθρώπινη ιστορία μέσα από αμέτρητους νεκρούς. καθένας κάνει τις επιλογές του και φέρει την ευθύνη τους. δε γίνεται αδερφέ να δηλώνεις ρατσιστής και να θες να ειναι αποδεκτό. )

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #3 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 19:23 »
το εκνευριστικο ξερεις πιο ειναι?

οτι γι αυτη την κατασταση
του να υπαρχουν δηλαδη στη χωρα 10 εκατομμυρια λαθρομεταναστες
δεν φταινε ουτε οι κατοικοι
ουτε οι λαθρομεταναστες

φταιει αυτο το γαμημενο το μπουρδελο
το Ελληνικο κρατος
που μπορεις να περασεις τα συνορα του παρανομα 1000 φορες σε μια μερα
να σε πιασουν τη χιλιοστη
και να σ δωσουν το δικαιωμα να πας μεχρι την αθηνα για 3 μερες μεχρι να φυγεις σαν κυριος


Θα βγουνε τωρα οι ακροδεξιοι θα σκοτωσουν 4-5 μεταναστες

θα βγουνε μετα τα αλλα ζωα οι ακροαριστεροι θα τα σπανε ολα για 20 μερες
θα χουμε και κανα δυο νεκρους παλι
οπως στη μαρφιν

και 300 θα ζουν στον υπεροχα και αγγελικα πλασμενα κοσμο τους



Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #4 στις: Πεμ 12 Μάι 2011 20:04 »
Μην αγχώνεσαι και ξέρουν πολύ καλά τι συμβαίνει και οι τριακόσιοι...απλά ο καθένας κρατάει διαφορετική στάση...όλοι όμως μπορούν να χαρακτηριστούν λαθρολάγνοι....

Αποσυνδεδεμένος RASTA

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.384
    • Προφίλ
" Ανυποχώρητος: σημαίνει να είναι το κεφάλι σου μέσα στο στόμα του λύκου κι εσύ να του λες άντε γαμήσου... "

Fidel Castro

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #6 στις: Παρ 13 Μάι 2011 10:31 »
http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1289985

αν έχεις την ευγενή καλοσύνη μην ξαναποστάρεις λινκ από το ιντιμίντια

σε ευχαριστώ πολύ...

Αποσυνδεδεμένος Αντώνς

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 433
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #7 στις: Παρ 13 Μάι 2011 10:49 »
Όπως δεν μπορείς να αρνηθείς πως η γη γυρίζει, έτσι δεν μπορείς να αρνηθείς και τη φωτογραφία που ο λεβέντης κρατάει μαχαίρι ή κατσαβίδι..
Se ci coglie la crudele morte, dura vendetta verrà dal partigian..

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #8 στις: Παρ 13 Μάι 2011 10:57 »
για τους άλλους λεβέντες που κρατούσαν μαχαίρια και κατσαβίδια ούτε κουβέντα όμως έτσι;

Αποσυνδεδεμένος RASTA

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.384
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #9 στις: Παρ 13 Μάι 2011 11:19 »
http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1289985

αν έχεις την ευγενή καλοσύνη μην ξαναποστάρεις λινκ από το ιντιμίντια

σε ευχαριστώ πολύ...

ευγενής δεν είμαι ,αλλά οπαδός του Ροβεσπιέρου,το αν διακρίνομαι από καλοσύνη είναι κάτι πολύ σχετικό κ κρίνεται μάλλον από εκείνους που με γνωρίζουν,το θέμα δεν είναι το ιντυμίντια σαν ιστοσελίδα-θέλει πολύ κουβέντα κ μάλλον δεν είναι της ώρας-,αλλά το πογκρόμ στους δρόμους της Αθήνας -από Φασίστες με μαχαίρια-,ενάντια σε μετανάστες....Μπορούμε να συζητήσουμε τις παραμέτρους της εγκληματικότητας όμως, με επιστημονικούς όρους-κοινωνιολογίας κ πολιτικής οικονομίας-,κ όχι φυσικά με εκείνους που παραπέμπουν στην  "εθνική υπεροχή","φυλετική καθαρότητα"(εδώ η επιστήμη με την έρευνα στα χρωμοσώματα,αλλά κ η εξελεγκτική ψυχολογία  ξεβρακώνει κάθε είδους ναζιστοπαπαριά),ή όπως έλεγε κ κάποιος παλιότερα "ζωτικό χώρο" κλπ κλπ.....
Οι σχέσεις παραγωγής αυτού του τόπου(ο Καπιταλισμός δηλαδή),γέννησε αυτά τα φαινόμενα..όσοι νοσταλγοί του Τρίτου Ράιχ πήραν τα πάνω τους ,κ παριστάνουν τους μελανοχίτωνες στους δρόμους της Αθήνας(φορώντας βέβαια κουκούλες,καπελάκια κλπ),καλά θα κάνουν να θυμηθούν την ιστορία.....9-5-1945  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 13 Μάι 2011 11:37 από RASTA »
" Ανυποχώρητος: σημαίνει να είναι το κεφάλι σου μέσα στο στόμα του λύκου κι εσύ να του λες άντε γαμήσου... "

Fidel Castro

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #10 στις: Παρ 13 Μάι 2011 11:36 »
http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1289985

αν έχεις την ευγενή καλοσύνη μην ξαναποστάρεις λινκ από το ιντιμίντια

σε ευχαριστώ πολύ...

ευγενής δεν είμαι ,αλλά οπαδός του Ροβεσπιέρου,το αν διακρίνομαι από καλοσύνη είναι κάτι πολύ σχετικό κ κρίνεται μάλλον από εκείνους που με γνωρίζουν,το θέμα δεν είναι το ιντυμίντια σαν ιστοσελίδα-θέλει πολύ κουβέντα κ μάλλον δεν είναι της ώρας-,αλλά το πογκρόμ στους δρόμους της Αθήνας -από Φασίστες με μαχαίρια-,ενάντια σε μετανάστες....Μπορούμε να συζητήσουμε τις παραμέτρους της εγκληματικότητας όμως, με επιστημονικούς όρους-κοινωνιολογίας κ πολιτικής οικονομίας-,κ όχι φυσικά με εκείνους που παραπέμπουν στην  "εθνική υπεροχή","φυλετική καθαρότητα"(εδώ η επιστήμη με την έρευνα στα χρωμοσώματα,αλλά κ η εξελεγκτική ψυχολογία  ξεβρακώνει κάθε είδους ναζιστοπαπαριά),ή όπως έλεγε κ κάποιος παλιότερα "ζωτικό χώρο" κλπ κλπ.....
Οι σχέσεις παραγωγής αυτού του τόπου(ο Καπιταλισμός δηλαδή),γέννησε αυτά τα φαινόμενα..όσοι νοσταλγοί του Τρίτου Ράιχ πήραν τα πάνω τους ,κ παριστάνουν τους μελανοχίτωνες στους δρόμους της Αθήνας(φορώντας βέβαια κουκούλες,καπελάκια κλπ),καλά θα κάνουν να θυμηθούν την ιστορία.....9-5-1945  ;)

Από τα λεγόμενα σου είναι προφανές πως είσαι Αθηναίος (δεν θα σε ρωτήσω όμως τι κάνεις εδώ μέσα)...τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να έχει κάποιος επιστημονικούς όρους κοινωνιολογίας και πολιτικής οικονομίας για να εκφέρει άποψη για τα δρώμενα στη χώρα μας;εγώ λοιπόν είμαι ένας απλός αμόρφωτος άνθρωπος και θέλω να πω την άποψη μου για την κατάντια της Ελλάδος και γιατί όχι να το συζητήσω και με μορφωμένους ανθρώπους...αρκεί ο μορφωμένος να πέσει στο δικό μου επίπεδο ώστε να καταλαβαινόμαστε...ο άνθρωπος που είδες πριν στο βιντεάκι δηλώνει αριστερός,άρα έχει κάποιο νόημα να πετάς τίτλους του στυλ "νοσταλγοί του Τρίτου Ράιχ " και "εθνική υπεροχή","φυλετική καθαρότητα";

ΥΓ: :mono:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #11 στις: Παρ 13 Μάι 2011 13:07 »
μολοσσέ αν έχεις την ευγενή καλοσύνη μην ξαναποστάρεις εδώ μέσα

σε ευχαριστώ πολύ...
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #12 στις: Παρ 13 Μάι 2011 13:22 »
μολοσσέ αν έχεις την ευγενή καλοσύνη μην ξαναποστάρεις εδώ μέσα

σε ευχαριστώ πολύ...

έχεις δίκιο ξέχασα να σε ρωτήσω....

Αποσυνδεδεμένος john-PAS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.487
  • Ενας οχτρός...
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #13 στις: Παρ 13 Μάι 2011 13:27 »
Εκτος θεματος οι τελευταιες απαντησεις... :stop:
Keep Walking...

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #14 στις: Παρ 13 Μάι 2011 13:34 »
Ρε δεν αφήνετε τις βλακείες και οι 2 πλευρές! >:(
Έτσι θα λυθούν το μεταναστευτικό και τα άλλα προβλήματα;
Συζητήστε χαλαρά και με λογικά επιχειρήματα, πολύ αγριάδα έπεσε!
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 13 Μάι 2011 13:46 από jimakos »
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος kastrinos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 333
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #15 στις: Παρ 13 Μάι 2011 13:45 »
ειναι ανηθικο και τελευταια εγκληματικο να εχεις στη χωρα μεταναστες σε αριθμο μεγαλυτερο απο εκεινον ο οποιος θα μπορουσε να ζησει μια αξιοπρεπη ζωη και να ενταχθει στην κοινωνια.

δυστυχως αντιμετωπιστηκαν με απαξιωση οσοι τα ελεγαν αυτα πριν να γινει εντονο το προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #16 στις: Παρ 13 Μάι 2011 14:22 »
μολοσσέ αν έχεις την ευγενή καλοσύνη μην ξαναποστάρεις εδώ μέσα

σε ευχαριστώ πολύ...

έχεις δίκιο ξέχασα να σε ρωτήσω....

λοιπον δεν εχω κανενα σκοπο να επιβαλλω λογοκρισια σε κανεναν.εδω και χρονια εχω αποβαλλει απο πανω μου τετοιες συμπεριφορες.
ηταν απλα ενα ποστ για να σε κανω να δεις πως ειναι και απο την αλλη μερια.οπως εσυ πολυ ευκολα παρακαλεσες καποιον να μη ξαναποσταρει κατι χωρις να εξηγεις γιατι.ετσι κι εγω παρακαλεσα εσενα χωρισ επισης να εξηγω γιατι.
ομορφα και απλα μια συμβουλη κι αν θελεις κρατα τη.
μη κανεις οτι δε θελεις να σου κανουνε.(ακουγεται λιγο κλισε αλλα στην εφαρμογη της κανει θαυματα)
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #17 στις: Παρ 13 Μάι 2011 14:35 »
Κακώς το είδες σαν λογοκρισία...δεν απαγόρεψα να πει την γνώμη του...παρακάλεσα απλά να μην χρησιμοποιήσει την συγκεκριμένη ιστοσελίδα...και όπως προφανώς είδες κι εσύ συμφώνησε γιατί κατάλαβε ότι δεν είναι θέμα λογοκρισίας...
Τώρα αν αναρωτιέσαι γιατί να μην το κάνει (ο καθένας βέβαια),θα σου πω το εξής:η συγκεκριμένη ιστοσελίδα είναι σαν τις ιστοσελίδες των κομμάτων και τις ιστοσελίδες που ακολουθούν συγκεκριμένη ιδεολογία....σε ένα οπαδικό φόρουμ δεν θέλουμε πολιτικές και ιδεολογικές στάσεις και απόψεις...ανοίγουμε διάλογο σαν προβληματισμένοι πολίτες (που θέλω να πιστεύω πως είμαστε όλοι) και καταθέτουμε τις σκέψεις μας για περαιτέρω προβληματισμό...τα σημαντικά θέματα εδώ μέσα είναι  :mono:...όλα τα άλλα είναι για κατανάλωση....


 :pas: :pas: :pas:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #18 στις: Παρ 13 Μάι 2011 14:48 »
αποψεις και σκεψεις ειναι αν δε κανω λαθος εννοιες ταυτοσημες,οποτε δεν γινεται να μη θελεις αποψεις αλλα αντ'αυτου να θελεις σκεψεις για προβληματισμο.
προβληματισμος δε μπορει να υπαρξει αν δε καταθεσεις αποψεις και δε τεκμηριωσεις τα οσα λες.
απο την αλλη αν δε κανω λαθος το συγκεκριμενο τοπικ ειναι για αναφορες εκτος ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.

και μην μπερδευεσαι , παραθεση αποψεων δε σημαινει και αυτοματη υιοθετηση απο τους αναγνωστες.


υγ.και για να σου θυμισω και κατι αλλο.την ιδια τακτικη επελεξες να εφαρμοσεις και σε αλλο τοπικ του φορουμ με τιτλο

''ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΜΑΗ, ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΔΙ...''

μου δινεις την εντυπωση οτι οτι δε σ'αρεσει..δεν ταυτιζεται με τις αποψεις σου προσπαθεις να το πνιξεις.δεν εισαι επιθετικος οφειλω να ομολογησω αλλα την δουλεια σου την κανεις. 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 13 Μάι 2011 14:55 από ΑΠΕΙΡΟΣ »
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #19 στις: Παρ 13 Μάι 2011 15:51 »
και μιας και το indymedia απαγορευτηκε...


Παράθεση
http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11424&subid=2&pubid=63047234
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #20 στις: Παρ 13 Μάι 2011 16:10 »
και μιας και το indymedia απαγορευτηκε...


Παράθεση
http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11424&subid=2&pubid=63047234


Θα σου πω μία λαϊκή έκφραση που πιστεύω σου ταιριάζει γάντι...

"Σε τρώει ο κώλος σου"....

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #21 στις: Παρ 13 Μάι 2011 16:30 »
Πώς, δεν κάνεις το Έλληνα Ρατσιστή

Το πιο ωραία, το άκουσα τελευταία από το Βασίλη Αλεξάκη *: «Λένε κάποιοι, ότι οι Έλληνες, είναι ο πιο αρχαίος κάτοικος - λαός αυτής της γης και τώρα που το ξανασκέφτομαι λέω ότι, εκεί θα οφείλεται και η τελευταία μας κούραση, σαν λαός σήμερα»

* Τον ξέρετε βέβαια, αλλά ας κάνουμε μια τυπική αναφορά - Ο Βασίλης Αλεξάκης, είναι «Ελληνο-Γάλλος»  συγγραφέας – μυθιστοριογράφος, που γράφει στην μητρική του γλώσσα,  αλλά και στη Γαλλική. (Αθήνα, 12/12/43)
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος RASTA

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.384
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #22 στις: Παρ 13 Μάι 2011 23:43 »
" Ανυποχώρητος: σημαίνει να είναι το κεφάλι σου μέσα στο στόμα του λύκου κι εσύ να του λες άντε γαμήσου... "

Fidel Castro

Αποσυνδεδεμένος BILLYNIOS

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Ξύπνησαν πάλι οι άθλιες και σκουριασμένες ορδές
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #23 στις: Σαβ 14 Μάι 2011 02:29 »
Παράθεση
Ευτυχώς δεν είμαι: ΑΝΟΗΤΟΣ, ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΜΑ
Θα ήμουν ανόητος  αν πίστευα ότι για να περπατήσω στην πόλη μου χωρίς να φοβάμαι και χωρίς να κοιτάζω πίσω μου θα πρέπει...
να εξαφανιστεί κάθε αλλόθρησκος, κάθε άνθρωπος που έχει διαφορετικό χρώμα από το δικό μου; Ναι θα ήμουν.
Θα ήμουν ανόητος αν πίστευα ότι για να γυρίσει το παιδί μου γερό από το σχολείο θα έπρεπε όλα τα παιδιά να είναι ελληνόπουλα και βαφτισμένα χριστιανοί ορθόδοξοι; Θα ήμουν ανόητος αν πίστευα ότι η βία στα σχολεία δεν αποτελεί ένα κοινωνικό φαινόμενο που έχει σχέση και με τη φτώχεια και με την εξαθλίωση αλλά κυρίως και με το επίπεδο της παρεχόμενης παιδείας; Ναι θα ήμουν.
Θα ήμουν ανόητος αν πίστευα ότι η έξαρση της βίας και της εγκληματικότητας συνδέεται μόνο με τους μετανάστες και τους «ξένους»; Ναι θα ήμουν.
Θα ήμουν ανόητος αν πίστευα ότι για την κατάντια των παρεχόμενων υπηρεσιών στην υγεία, στην παιδεία φταίνε οι μετανάστες και όχι η πολιτική που ακολουθείται εδώ και χρόνια από τις κυβερνήσεις αλλά και από τη σημερινή που υπογράφοντας  το μνημόνιο διαλύει κάθε έννοια κοινωνικών παροχών προς τους αδύναμους; Να θα ήμουν.
Θα ήμουν ανόητος αν στο όνομα του συντάγματος και των συμβόλων που εγώ πιστεύω, ζητούσα να καταργήσουν οι «άλλοι», οι όποιοι άλλοι, τα δικά τους σύμβολα, τη δικιά τους θρησκεία; Ναι θα ήμουν.
Θα ήμουν ανόητος αν ξεχνούσα ότι το σύνταγμα μιλάει για ανεξιθρησκία, για ελευθερία, για δημοκρατία, για το δικαίωμα του ατόμου στον αυτοπροσδιορισμό;
Θα ήμουν ανόητος αν όταν μιλάω για τους μετανάστες ξεχνάω τις αιτίες που οι άνθρωποι αυτοί μεταναστεύουν; Όταν ξεχνάω τους πολέμους, τη φτώχεια και την πείνα; Όταν ξεχνάω τα ανθρώπινα δικαιώματα για αξιοπρέπεια όπως ορίζεται από διεθνής οργανισμούς; Ναι θα ήμουν.
Θα ήμουν ανόητος, ίσως και κάθαρμα, αν με κάποιο τρόπο εκδήλωνα τη θλίψη μου για το θάνατο ενός σαραντατετράχρονου έλληνα για μια κάμερα και ξεχνούσα το θάνατο ενός εικοσάχρονου που σφαγιάστηκε επειδή ήταν από το Μπαγκλαντές; Ναι θα ήμουν.
Θα ήμουν ανόητος, ίσως και κάθαρμα, αν έριχνα κροκοδείλια δάκρυα για το θάνατο αστυνομικών από υποτιθέμενους «ξένους»; Θα ήμουν κάθαρμα αν έβγαινα στα ραδιόφωνα σκυλεύοντας πάνω στα πτώματά τους για να εκδηλώσω το μίσος μου για τους μετανάστες και να κάνω «πολιτική»; Θα ήμουν κάθαρμα αν απέκρυπτα ότι τελικά οι δολοφόνοι ήταν έλληνες ομογενείς, έλληνες γηγενείς και κυρίως ένας ελληναράς απόστρατος της αστυνομίας; Ναι θα ήμουν.
Εκτός όμως από ανόητος, κάθαρμα και ρατσιστής θα ήμουν κυρίως ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ.
Δημήτρης Σαριγγαλάς
ΟΜΑΔΑ ΑΝΩ-ΚΑΤΩ
ΛΑΕ ΘΥΜΙΣΟΥ ΤΟ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΛΕΥΤΕΡΩΣΕ Ο ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΑΜ-ΕΛΑΣ

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Πως κάνεις τον Έλλην ρατσιστή...
« Απάντηση #24 στις: Σαβ 14 Μάι 2011 10:00 »
Εγω ενα ξερω.
Οι δεξιοι
ειναι για τον πουτσο
οι αριστεροι για τον πουτσο
οι ακροαριστεροι για τον πουτσο
οι ακροδεξιοι για τον πουτσο

οταν ολοι μας καταλαβουμε τι γινεται
το παιχνιδι θα εχει χαθει

καληνυχτα σας
και επειδη ξεφευγουμε μην ξεχνατε αυτο
http://www.pas.gr/forum/index.php?topic=676.0