Αποστολέας Θέμα: Άντι Λίλα  (Αναγνώστηκε 219863 φορές)

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #250 στις: Σαβ 18 Οκτ 2014 10:48 »


Τον Λιλα τον πηραμε να παιξει μπάλα ή για πολιτικη??

Ας σκιστει να παιξει λοπόν..

 :mono: :mono: :mono:
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 12 Φεβ 2019 22:09 από ΛΟΚΟ »

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #251 στις: Σαβ 18 Οκτ 2014 13:23 »
Ειμαι της αποψης πως οποιο θεμα διχαζει τον κοσμο πρεπει να  παιρνονται σοβαρες αποφασεις για να συσπειρωνεται ο κοσμος


Απο την στιγμη που οι μισοι αποδοκιμαζουν τον Λιλα και δεν το θελουν στον ΠΑΣ και οι αλλοι μισοι  τον θελουν στον ΠΑΣ γιατι αποτελει βασικο κομματι της ομαδας δεν βγαινει η ιστορια.............Η καλυτερη λυση ειναι να φυγει ωστε να ηρεμησουν τα πνρυματα απο τις ανεξελεγκτες διαστασεις που εχει παρει το θεμα!!!!!!!!!Εδω η κατασταση του Λιλα εχει παρει καθαρα εθνικιστικες τασεις

Παρομοια κατασταση ειναι ο χοντρος οπου εκει ειναι χειροτερα τα πραγματα οπου επειδη τον θελει μια μικρη μειοψηφια λεσχιτων,και το υπολοιπο και μεγαλυτερο μερος των οπαδων δεν τον γουσταρει τελειως πρεπει να ανεχονται τον ιδιο και τα 20 ατομα που τον στηριζουν!!!!!!!!!Και εδω η κατασταση του χοντρου εχει παρει καθαρα φασιστικες τασεις,στο στυλ  εγω ειμαι προεδρος και οτι θελω κανω και γραφω στα αρχιδια μου τους υπολοιπους

Ποια η διαφορα λοιπον
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #252 στις: Σαβ 18 Οκτ 2014 13:41 »
Eδώ και 37 χρόνια ακούω τα ίδια πράγματα. Θα μας κάνουν ντου οι Τούρκοι, θα μας κάνουν ντου οι Σκοπιανοί, θα μας κάνουν ντου οι Αλβανοί, εσχάτως θα μας κάνουν ντου οι τζιχαντιστές...και τελικά ποτέ δεν μας κάνουν τίποτα οι άλλοι. Η εθνική κυριαρχία (αν υπήρχε ποτέ, αν και διαφωνώ με τον όρο εθνική) πάντα απειλείται από τους μέσα. Από αυτούς που ψηφίζουμε. Κάποτε ήταν ο Μισούνοφ, πιο παλιά το Πιρι-Ρέις, τώρα ο Λίλα για να βγαίνουμε στους δρόμους και να αφορίζουμε κόσμο. Το γεγονός οτι η Ήπειρος είναι φτωχή και μαστίζεται από ανεργεία εδώ και τόσα χρόνια με αποκλειστικούς υπεύθυνους το ελληνικό κράτος (ούτε το αλβανικό, ούτε το τούρκικο, ούτε το σκοπιανό) και τις εκλεγμένες κυβερνήσεις και από την Ηπειρο, αναθεμά με και αν έβγαλε κάποιον στον δρόμο. Είμαι σίγουρος οτι αν γίνει μια πορεία εναντίον του Λίλα θα βγουν πιο πολλοί από ότι στις πορείες εναντίον της λιτότητας, των κυβερνήσεων, του φασισμού.
Ο Λίλα απειλεί την εθνική μας κυριαρχία. Ο Σαμαράς και ο Βενιζέλος όχι.

Προφανώς δεν έχεις ακούσει τίποτε για την τουρκική απειλή στην θράκη, ήδη έχουν κυκλοφορήσει σημαίες και ζητάνε αυτόνομο κράτος της δυτικής θράκης, δεν έχεις ακούσει για την μακεδονική μειονότητα που ευαγγελίζονται οι σκοπιανοί ή προσφάτως δεν διάβασες οτι συνελήφθησαν αλβανοί uccδες και πάνω από 100 καλάσνικωφ που έκρυβαν σε ελληνικό έδαφος κοντα στα σύνορα (μπορεί να τα είχαν για να πάνε για κυνήγι)! Όσον αφορά για την εγκατάλειψη της ηπείρου θα συμφωνήσω μαζί σου! Και ΝΑΙ ο 3 πλέον θεωρείται από εμενα εθνική απειλή όταν ξυλοφωρτώνει για να "σωσει" ένα πανί που απεικονίζει την πόλη μου υπό την αλβανική κατοχή1!!!


Eθνικη απειλη ο Λιλα!!!!!!!!!!!!!!!Τι θα παρει καλασνικοφ μονος του και θα αρχιζει να καθαριζει ολους τους Γιαννιωτες?

Ελα μουνι στον τοπο σου


Ημουνα απο τους πρωτους που αναφερω οτι ο Λιλα πρεπει να φυγει γιατι δεν γουσταρω εθνικιστες ειτε αυτος ειναι Ελληνας ειτε ειναι Αλβανος.............



Τι εχει κανει η Ελλαδα για εσενα και την Ηπειρο μας απο τοτε που απελευθερωθηκε?Υπενθιμιζω η φτωχοτερη περιφερεια της Ευρωπαικης Ενωσης  ετσι για να μην ξεχνιωμαστε


Φιλαρακι εχεις χασει την μπαλα!!!!!!!Το να γεννηθεις Ελληνας,Τουρκος,Αλβανος ειναι καθαρα μαθημα πιθανοτητων,το οτι γεννηθηκες στην Ελλαδα και σε μπολιαζουν πατριωτισμο σε μια χωρα που παραπαιει οικονομικα,πολιτισμικα,κοινωνικα ωστε να ξεχασεις τα καθημερινα προβληματα(ενφια,χαρατσια,φοροι κτλ)το εχεις σκεφτει

Προσωπικα να την χεσω την Ελλαδα αμα εγω δεν μπορω να εχω τα απολυτα αναγκαια για την επιβιωση μου,ποια Ελλαδα και Αλβανια και κουραφεξαλα!!!!!!!!Δηλαδη το προβλημα σου εσενα ειναι οι Τουρκοι στην θρακη και οχι η ζωη σου που απειλειται απο το ιδιο σου το κρατος\?


ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #253 στις: Σαβ 18 Οκτ 2014 14:15 »
Κάτι ακούστηκε για Λάτσιο... αρβύλα.
Πάντως, το μεγαλύτερο πρόστιμο που έχει φάει ο Λίλα, ήταν 500.000 λέκια (3.545,27 ευρώ) και 5 αγωνιστικές (το ίδιο  :P.)
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 18 Οκτ 2014 14:28 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #254 στις: Σαβ 18 Οκτ 2014 21:44 »
Μ' αυτά και με κείνα ξεχάσαμαν να βάλουμε κουϊζ. Για πάμε!





Τι κοιτάει ο Λίλας στην φωτό;

A. Τι, την διαφήμιση στις πινακίδες λέω.
B. Η' αυτό ή χαζεύει την κερκίδα των Σέρβων.
C. Μάλλον ψάχνει να δει που πήγε η μπάλλα.
D. Αν όχι αυτή, ο τέρμας, κενό τ άφσε ο πστς.
E. Δεν κοιτάει τπτ, έχει κλειστά τα μάτια λέμε!

F. Το όραμα μιας ιστορικής στιγμής, πως κάτω από το σύμβολο αυτό και υπό αυτόν ως αρχηγό, θα επέλθει σύγκλιση απόψεων μεταξύ σημαντικού μέρους μελών μπλιουμσιαπέρηδων-άλλων συνδέσμων-μπαε-δημοσιογράφων-πιτζιρό.

 8)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #255 στις: Σαβ 18 Οκτ 2014 22:23 »
το βδομηντα τεσσηρα
απ ερθαν οι αργεντιν στ  Πας Γιανν΄να
ηταν η ζαμπελα περον στν γκυβερνησ
κατοπ λιγο γκαιρο εκαμαν   δεφτηρο παξικοπμα
κι οντε το βδομινταχτο κερδεσαν το κυπλο
καενασ δε το παναηρσε

πστεβτε
οι  παιχται  τ τσιουκανελ
δν ειχαν γνωμ τι γεντε ζν αργεντνη;;;;;;;;
σιουκωσαν πανια δγιαμαρτυρια δγια τ  χουντα τσ αργεντνη  το βδομηταεξη;;;;;;;;
ερθαν δγια να παιξνε ποδοσφρο
τοποιον κι ητον  το επαγγελμα τσ
κ οχι δγια να γκρεμισνε τ  χουντα

δγιοτ αυτηνα τα εχθρητα
απ ξεσπεν’νε στα γηπδα
δν εχνε σχεσ μι τσ ποδοσφαισται
εχνε μον μι τσ φανατκεσ τς  κερκιδαι απ τσ  κουμανταρνε οι  αποξω
εκειν μι τα ξιουρζμενα τα κιφαλια
κι οι μακρογενδεσ
απ ειν τερταπερατ  να σκηνοθεταν   
 φιεστ  κι προβοκατσ
κι να επηρεαζνε  οχι μον τα αιστηματα τσ κερκιδα
κι τω μπαιχτωναι ακομ  κιολι
οπωσ  εκαμαν τσ αλβανοι κι σερβοι ποδοσφαιρσται
παραπροχτεσνε στο μπεοκγραντι
ξεσιουκωσαν το γηπδο  οξω απο τσ δρομ ακομ
προτου αρχινικει το παιγνιδ
κι κατοπ  η αφιονζμεν κερκιδα
ερξε το μπαλακι στ  ποδοσφαιρσται να πιαστουν στα ενθικα
τοποιον οι ποδοσφαιρσται  το δοκηθκαν κατοπ
το ξεπερασαν κι συφιλιωθκαν 
στ αποδητυργια
μεσα
απ τα εκαμαν εγεγκχο κι τσ τσιανται τσ
η ασφαλια

αυτηνα
δγια να πιακω το Λιλα πο το Γκαβασ
απ εχω κι φιλο παλιο συνεργατ  γκαβασνο
μικρομηκα ντοκυμαντιντιρζη ραντιοπιρσονα
επονοματ  εσατι  τελιτι
-----καταπωσ κι ηλεγα τ  Νιουσπας  τ  απογεμα-------

τοποιον δγια λιλα
κι ξεταζοντασ τα βιντια
εκειοσ απ γνωριζ  τν τεχν τσ εικονα
κι διαβαζ τν ψυχολογια τ  εινονιζομεν
γλεπ  οτ ο λιλα αμπδαει σα το κοκορ
κι  λεσ μινα να σκιαζτε------ μινα  να συλογιετε
τσ συνεπειαι

ωσ Μπιρμπας γλεπω
το λιλα να αρεντεβ  να φτακει  τν μεγαλ αλβανια
οπ κι ο μιτροβιτσ ηρημα κι μι προσοχη
μαζεβ το πανι πο τα σκνια απ ηνταντο  πιαζμενο
κι λεσ το νταραβερ σκολναει
δω περα μεσα

κατοπ
πιαντε οι αλλ στα χεργια
κι περν χαμπαρ ο λιλα
απ μετραει ζν ομαδα τσ αλβανια
κι κοσεβ κατικει
κι αμπδαει σα το κοκορ
κι  λεσ μινα σκιαζτε------ μινα συλογιετε----μινα τραει να τσ χωρισ-----τοποιον  λεω-----
κι τσ συνεπειαι απ ειηπαμαν γληγοροτρα
δγια το επαγγελμα
κεδεκει τ βαν χερ ο αστυνομοσ μι το κιτρινο το γιλεκι
κι ο λιλα δν καθτε ----- κοβ περα δν απλων χερ 
τραει τσιδω---τραει τσικει
αμπδαει τσιδω ---- αμπδαει τσικει
κι κατωσ φαιντε τραει να τα σμαζεψ τα σκιπιταργια
να τα μαβλισ  στ αποδυτηρια
δεν τσακωντε

εμενα
μ εβλοησε ο θηος να ειμ ασημαντοσ
κι δν εχω φανς κλαμπ
δγια να αναγκαζμε να φωτογραφιζμε
οπ ναναι δγια να μι χασω τα φανσ μ
τοποιον εκαμ ο λιλα
το επιπολιο τσ περισταση
να ποζαρ στο τοποζατι κιουπιτι πανι
δγια ειν τοπ φαν
 
κατοπ αυτηνο
αμανε κι κατσ ο λιλα στα Γιανν’να
-----δγιοτ καενασ απ κατηγορεθκε δγια αναλογη πραξ [λογο Χαρ ο κατσε] δε διωχκε
επδησ τα αφεντκα τ  ποδοσφαιρ δν εχνε ιδγιολογια ------
απ ογδοντα ταεκατο απ επιανε μπαλα
θα πιακει δγιακοσια τσ εκατον
δγια να κατσ ο κουρνιαχτοσ  απ τν σερβια
κι αμανε θελνε κι αλλ οι απληρωτ τα κιτσιομαη
μασ βγαν κι εβρωπ
ο λιλα

δε κιντνινεβ
η Ηπειρο πο τσ αλβανοι πασλισ μο
μηδ η τουρκια πο τσ γιουνανδαι

ακομ ολ τν πειραικη πατραικη να φκιακνε σμαια οι αλβανοι

τν Ηπειρο τνε χαλναν Ηπειρωται
ολ αυτηνοι οι αμπαλοι απ ασκοληθκαν μι τν πολιτκη
κατοπ το σαραντα  ωσνε σημερισ
τοποιον
ο λιλα  μπορει να ειν  ντατσκαναρ  στα πολιτκα
ξερ ορε κι μια νταλικα μπαλα

ομος αυτηνοι  οι ηπειρωται πολιτκοι
μηδ απο πολιτκη ξερνε
μητε πο μπαλα

τοποιον
απο ποιουσ κινντινεβ πιοτρο  ο Πας κι Ηπειρο
πο τσ Καλπογιαννδεσ  για πο το Λιλα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
πετε μ κι δγια το Βιλα να γεν’με τσιαπμαλα ποψε

ααα γειασ ετσ  μπραβο  :pas:
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 18 Οκτ 2014 22:57 από HarMPas »

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #256 στις: Κυρ 19 Οκτ 2014 00:50 »
τοποιον δγια λιλα και περιμένοντας το ποστ του επίσημου μεταφραστή  8), εκειοσ απ γνωριζ τν τεχν τσ εικονα, μπορεί να περάσει ευχάριστα τον χρόνο του κι ξεταζοντασ κι τν ψυχολογια τ εινονιζομεν, να απαντήσει στα νέα κουϊζάκια τι γλεπ οτ ο λιλα κάνει!

1



Για που τρέχει ο Λίλας στη φάση εδώ;

A. Κάνει μίνι προθέρμανση λόγω της διακοπής για να μείνει ζεστός.
B. Να βοηθήσει τους Σέρβους να κατεβεί το πανό να ξαναρχίσει το ματς.
C. Τρέχει να προστατέψει τους Σέρβους μη τς έρθει καπέλο το ελικόπτερο.
D. Να δει από κοντά τι λέει το πανό, δε φαίνονταν τόση ώρα από μακριά λέμε!



2




Τι κάνει ο Λίλας τώρα;

A. Συνεχίζει να προθερμαίνεται ακόμα, τώρα κάνει ασκησούλες.
B. Προσπαθεί ακόμα να δει τι λέει το πανό, του κρύβουν τη θέα οι άλλοι.
C. Πάει να σκύψει μην τούρθει αυτνού καπέλο το ελικοπτεράκι.
D. Τώρα προσπαθεί να προστατέψει τον συμπαίκτη του που τον δέρνουν λέμε!



3




Και τέλος τι κάνει εδώ ψηλά  ο Λίλας;

A. Τούπε ο γυμναστής να βάλει και αλματάκια στην προθέρμανση.
B. Πηδάει ψηλά απ το μπούγιο, να δει τι λέει τελικά αυτό το πανό.
C. Εντόπισε νάρχεται καταπάνω τους το ελικοπτεράκι και πηδάει να το διώξει.
D. Να προστατέψει τους συμπαίχτες του που τς δέρνει ο οπαδός λέμε!



:pashat:
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #257 στις: Κυρ 19 Οκτ 2014 09:14 »
Όλα σωστά μου φαίνονται.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #258 στις: Κυρ 19 Οκτ 2014 14:03 »
 
(...)και περιμένοντας το ποστ του επίσημου μεταφραστή (...)

Πάρτα  Λίζα  :(  :(  :(

Παράθεση
[author=HarMPas link=action=profile;u=767 date=3227863012]

Προσωπικό Μήνυμα από: HarMPas στις Σήμερα στις 12:47

ekei ap xatziars
n aplwns ta ksera s

de xreiazme diarmhneia

ex na fas skop
ti skop

Y.Γ.: Διαβάζοντας την επιστολή του Λίλα... "...πέραν της προσπάθειάς μου να βοηθήσω τους συμπαίκτες μου να απεμπλακούν από μια στιγμή έντασης για όλους μας, δεν είχα κανένα άλλο σκοπό."

Ναι, οι εξηγήσεις του ήταν σαφείς και σε 1 βαθμό με έπεισε ας πούμε και άντε, συμφωνώ με την άποψη Χάρμπας ... Τι θα πει όμως τώρα στους συμπατριώτες του στην Αλβανία ή ας τα βγάλει πέρα τώρα με τους συμπατριώτες του στην Αλβανία... που ματαίωσε τον ενθουσιασμό όσων θεώρησαν τις ενέργειές "από σκοπού" και φώναξαν Λίλα "ΠΑΣ" για "εθνικός ήρωας"???

Ωστόσο, το κείμενο θέλει να διαπνέεται από ειλικρίνεια (λόγοι για δηλώσεις μεταμέλειας ασφαλώς και δεν υφίστανται, αφού δεν προκύπτει κάτι μεμπτό) και με ξεκάθαρο επίλογο καθόλου διπλωματικό οι αγωνιστικοί του στόχοι 2 σε 1... "Αυτό που θέλω, είναι να αγωνισθώ με την Εθνική Αλβανίας στα τελικά του EURO στην Γαλλία και με τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ στην Ευρώπη."  8)

 
Παράθεση
Για Λίλα: As for the RB position I think Lila is fine. I know some of you guys hate him but he does his job defensively and he's relentless the whole pitch. He lacks technical ability but that only gets exposed when we play inferior opponents like Cyprus and Malta where we have tons of time on the ball. Lila put in alot of good performances for the NT and has been one of the better NT players over the year.

Παράθεση
Ο άλλος Λίλα κι ο άλλος… ΠΑΣ Γιάννινα
http://www.sport-fm.gr/article/o-allos-lila-ki-o-allos-pas-giannina/791804
Ο Γιώργος Ζαχαριάδης γράφει στο sport-fm.gr για τις αντιδράσεις στην περίπτωση Λίλα, τις προεκτάσεις αυτής της ιστορίας και τους χειρισμούς του ΠΑΣ Γιάννινα.

"Να το πάρουμε αλλιώς. Ο Λίλα, τον οποίο, όσοι δεν πρόκαμαν και επιθυμούν να τον… απολαύσουν στα κλωτσομπουνίδια με τους Σέρβους, στην αρένα της Παρτιζάν, το βράδυ της Τρίτης, πήγε γραμμή στη διοίκηση του ΠΑΣ και υποτίθεται ότι απολογήθηκε. «Τι συνέβη ακριβώς», τον ρωτούν.

Και εκείνος απαντά με ερώτηση: «Αν, λοιπόν, στον αγώνα Τουρκίας-Ελλάδας, στο Κεμάλ Ατατούρκ, όπου οι φανατισμένοι Τούρκοι θα θέλουν να φάνε τους Έλληνες ζωντανούς, εμφανιστεί, στην κερκίδα, μια ελληνική σημαία και την πάρει ο αέρας… Αν καταλήξει μέσα στον αγωνιστικό χώρο και την αρπάξει ο Μπουλούτ και την κατεβάσει… Πως θα αντιδράσουν οι Έλληνες διεθνείς;» 
(...)
Εκεί στα Γιάννινα μου φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα: Δεν γνωρίζει κανείς ποια είναι τα όρια της πρόκλησης, της προσβολής.

Τι όψονται οι Γιαννιώτες οι συνάδελφοι και ανταποκριτές για το  τεμάχιο του Γιώργου?

 
   
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 19 Οκτ 2014 15:05 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #259 στις: Δευ 20 Οκτ 2014 00:20 »
Παράθεση
Η μητέρα του Άντι για τον Άντι

(…)
Ως αφοσιωμένη μητέρα, ακολουθούσε πάντα  τον Άντι σε κάθε παιχνίδι που έχει παίξει με την εθνική ομάδα, από την ηλικία των 15 ετών μέχρι σήμερα.
(…)
Ως παίκτης της ομάδας του στην Ελλάδα θα συνεχίσει να παίζει;
Ο Άντι έχει παραχωρήσει δήλωση στην ελληνική ομάδα και πιστεύουμε ότι όλα θα πάνε πολύ καλά.
Ποιά η σχέση σας με τον Άντι;
Τι να πω, αλλά όποιος είναι μαζί μας όταν ο Άντι είναι εδώ, θα διαπιστώσει ότι είναι πάρα πολύ στοργικός. Όταν πάω κάπου, μου λέει: "Μαμά έλα εδώ." Μπορώ να πω ότι έχουμε μια πολύ καλή σχέση και ήμαστε πολύ στενά δεμένοι οι δυο μας. Μερικές φορές λέει: "Το αρνητικό μαμά είναι ότι δεν θα πρέπει να είσαι συνεχώς πίσω μου."
(…)
Όπως σας είπα, πηγαίνω σε κάθε αγώνα που παίζει ο Άντι. Θα έπαιζε με την Κέρκυρα και την προηγούμενη μου είπε: «Μαμά, πάρε τη σημαία να την έχεις στην τσάντα σου".  Μήπως προκαλέσουμε,  του είπα. Πήρα τη σημαία (…) Έληξε το παιχνίδι με νίκη του ΠΑΣ. Βγαίνει τότε ο Άντι και έρχεται  και ανοίγει τη σημαία.
(...)
Δυσκολευόμουν να ακούσω (Βελιγράδι), γιατί οι κραυγές τους ήταν πάρα πολύ δυνατές. Όμως ο Άντι είναι πολύ πατριώτης. Εμπνέεται από τη σημαία, την αισθάνεται με όλη τη δύναμη της ψυχής του.
(…)
Θα συνεχίσετε να τον ακολουθείτε στους επόμενους αγώνες;
Θα είμαι όπου βρίσκεται. Σε όποιον αγώνα θα είναι το παιδί μου, θα είμαι κοντά του.
(...)
Τι θα έλεγες στον Άντι;
Θα του έλεγα ότι αισθάνομαι πολύ περήφανη για ό,τι κάνει ο Άντι, αλλά εκείνη τη μέρα (Βελιγράδι) αισθάνθηκα περισσότερο από ποτέ περήφανη για το παιδί μου.
(...)

Πηγή:

Τρίτη 21 Οκτωβρίου αποκλειστικά στη Ζ sportsnews
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 20 Οκτ 2014 00:37 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΠΑνουργοΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 273
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #260 στις: Δευ 20 Οκτ 2014 01:09 »
 Έχεις απομυθοποιηθεί νούμερο 3, στη συνείδηση του κόσμου.Έτρεξες πρώτος να πάρεις το λάβαρο από τα χέρια του Σέρβου,γιατί άραγε? Πίστευα πως θα αποκάλυπτες την αρρωστημένη ιδεολογία σου,σαν αρσενικό που είσαι,αλλά μάταια.Βάζεις το συμβολαίο σου,σε πρώτη προτεραιότητα,αποκρύποντας το μεγαλοιδεατισμό σου.
 Πούλησες και οπαδιλίκι από πάνω, λέγοντας πως θες να παίξεις στην Ευρώπη με τον  :pas: σε άκυρη στιγμή.
 Η παε θα τον τιμωρήσει σιωπηρά  :P όπως φαίνεται.Βάλτον στο "ψηγείο" λίγες αγωνιστικές τουλάχιστον για παραδειγματισμό.Θα τον έστελνα πακέτο πίσω,προσωπικά.

ΑΣΧΕΤΟ.Τουρκική κορβέτα βόρεια της Πάρου,για 3,5 ώρες μέσα στα χωρικά μας ύδατα(ξημερώματα Κυριακής).Πολύ σοβαρό θέμα,μάλλον δεν αποτελεί είδηση πια,για κρουαζιέρα θα μας επισκέφτηκε  ;)
>Είμαι για σένα ο πιστός παγουράς,μες στη καρδιά μου είναι μόνο ο ΠΑΣ,κι όταν γεράσω πάλι θα με εδώ,πλάι σου δίπλα απ'τό πρώτο λεπτό.
>Πότε μου γάβρος δεν θα γίνω εγώ,ούτε χανούμι,ούτε βαζελός.Ούτε γριά,ούτε παοκτσής,ούτε σκουλήκι,ούτε οφητσής.
Μόνο ΠΑΣ θα είμαι εγώ,ποκίτη βάλτο στο μυαλό!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #261 στις: Δευ 20 Οκτ 2014 23:38 »
Παράθεση
Η μητέρα του Άντι για τον Άντι
(...)
Τρίτη 21 Οκτωβρίου αποκλειστικά στη Ζ sportsnews

Λόγω φόρτου εργασίας (κείμενα HarmPas και συνεντεύξεις Προέδρου) στο μεταφραστικό / αναθεωρητικό τμήμα, η προϊούσα συνέντευξη θα απο-δοθεί αποσΠΑΣματικά, ενώ με την ολοκλήρωσή της θα παρατεθούν δεόντως: Τίτλος - Πηγή

Παράθεση
Τίτλος: ...........  ...  ..........  ....  .....................

Τα δυσάρεστα γεγονότα που συνέβησαν κατά τη διάρκεια του αγώνα μεταξύ Σερβίας και Αλβανίας στο Βελιγράδι είναι ακόμα νωπά. Μεταξύ των λίγων οπαδών που μπόρεσαν να παραβρεθούν σε αυτόν τον αγώνα  ήταν και η κ.  Ε....
Ναι  μεν είναι μια απλή οπαδός της Εθνικής Αλβανίας ποδοσφαίρου η κ.  Ε.... , αλλά και μητέρα δε ενός από τους παίκτες της εθνικής, του Άντι Λίλα, που η παρουσία του σε αυτόν τον αγώνα έκανε τον αλβανικό κόσμο να νιώθει ιδιαίτερα περήφανος.
Ως αφοσιωμένη μητέρα, ακολουθούσε πάντα τον Άντι σε κάθε παιχνίδι που έχει παίξει με την εθνική ομάδα, από ηλικίας 15 ετών, μέχρι σήμερα.
Έτσι και τώρα, αποφάσισε να πάει ως το Βελιγράδι για να παρακολουθήσει και εκείνη από κοντά τον αγώνα με τη Σερβία και ασφαλώς με τον πόθο και την ελπίδα ότι, η εθνική μας ομάδα θα νικήσει. Όπως πάντα, είχε μαζί της και τη σημαία μας, ακόμη και όταν γνώριζε ότι δεν θα επιτρέπονταν στους οπαδούς μας  να φέρουν επάνω τους οποιοδήποτε εθνικό μας σύμβολο. Θα ήταν όμως αδύνατο να αποχωριστεί τη σημαία μας, θα έπρεπε να την κρύψει κάπως, προκειμένου να υπεκφύγει από τους προβλεπόμενους ελέγχους, έτσι ώστε φτάνοντας στο γήπεδο να την απλώσει όπως και σε κάθε άλλο αγώνα. Ωστόσο όμως τώρα, αυτός ήταν ένας  αγώνας εντελώς διαφορετικός από κάθε άλλο προηγούμενο.
Οι οπαδοί και οι παίκτες της αντίπαλης ομάδας θα ήταν διαφορετικοί, τόσο, όσο για να εκπέμπουν πραγματικό ένα τρόμο στα μάτια μιας μητέρας. Και όλα αυτά ενώ βλέπαμε εκατοντάδες σημαίες της Σερβίας, της Ελλάδας, απλά έλειπε μόνο η αλβανική σημαία. "Ακόμη και μια αλβανική σημαία που είχε κάποιος που ήταν πριν από μένα, την ξέσχισαν, τη χώρισαν στα δύο. Τα πάντα ήταν εκτός κανόνων ελέγχου. Και πράγματι, ήμαστε ένας πληθυσμός 40 ατόμων περίπου που μας αστυνόμευαν από την αρχή και όλη την ώρα  συνεχώς περίπου 4000 αστυνομικοί».

...συνεχίζεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 20 Οκτ 2014 23:51 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #262 στις: Τρι 21 Οκτ 2014 01:53 »


     Τι νόημα έχουν αυτές οι δημοσιεύσεις ρε New?
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #263 στις: Τρι 21 Οκτ 2014 08:38 »


     Τι νόημα έχουν αυτές οι δημοσιεύσεις ρε New?




* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #264 στις: Τρι 21 Οκτ 2014 11:26 »


     Τι νόημα έχουν αυτές οι δημοσιεύσεις ρε New?



Βασικά, δεν ξαναγράφω.

Το "γαμημένο" το ένστικτο... είδες τι σου είναι!
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #265 στις: Τρι 21 Οκτ 2014 21:50 »


     Τι νόημα έχουν αυτές οι δημοσιεύσεις ρε New?

« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 21 Οκτ 2014 21:57 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #266 στις: Τετ 22 Οκτ 2014 17:34 »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #267 στις: Τετ 22 Οκτ 2014 21:19 »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #268 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 00:31 »
μεγάλη αλβανία
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #269 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 11:07 »
Ναι, οι εξηγήσεις του ήταν σαφείς και σε 1 βαθμό με έπεισε ας πούμε και άντε, συμφωνώ με την άποψη Χάρμπας ... Τι θα πει όμως τώρα στους συμπατριώτες του στην Αλβανία ή ας τα βγάλει πέρα τώρα με τους συμπατριώτες του στην Αλβανία...

Αfter shave...

Παράθεση
Λίλα: Το ίδιο θα κάνει 100 φορές ακόμα
 10/2014



Ο ποδοσφαιριστής  και αλβανός υπήκοος  Άντι Λίλα δήλωσε ότι και άλλες 100 φορές  αν συμβεί παρόμοιο περιστατικό  με αυτό που συνέβη στον αγώνα  μεταξύ Σερβίας - Αλβανίας, θα υπερασπιστεί ξανά "την πιο όμορφη σημαία στον κόσμο".

Ο Άντι Λίλα, ένας από τους υπερασπιστές της “εθνικής αλβανικής” σημαίας, δήλωσε  στην εκπομπή "Opinion" ότι δεν μετανιώνει για την προσπάθειά του να υπερασπιστεί τη σημαία, ενώ πρόσθεσε ότι θα έκανε 100 φορές ακόμα το ίδια πράξη.
«Δεν μετανιώνω για ό, τι έκανα. Το ίδιο θα κάνω  και αν αυτό συμβεί 100 φορές ακόμα."
"Το έκανα γιατί η αλβανική σημαία, είναι η πιο όμορφη σημαία στον κόσμο, από όλες τις σημαίες.", δήλωσε ο Λίλα στην " Opinion ".


 
… έλα όμως που εκεί στο Βελιγράδι... συμπαθέστατε και μαχητικέ Αρχηγέ μας  Άντι… δεν ήταν η αλβανική σημαία.
Na vjen keq... αλλά δεν ήταν. :(

Andi Lila: Edhe 100 herë do ta mbroja flamurin më të mirë në botë (Video)

http://sportionline.info/?p=17478www.dailymotion.com/video/x280a47_lila_news?start=41
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 23 Οκτ 2014 11:42 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣΟΛΕΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.095
  • Η αρχή του τέλους ... ή ... το τέλος της αρχής;
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #270 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 12:44 »
Μάλιστα...ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ.
ΠΑΡΕ ΔΡΟΜΟ και ΣΥ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ.

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #271 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 14:50 »
Ναι Λίλα η σημαία σου είναι πολύ όμορφη..Και βέβαια η χώρα σου βγάζει και πολύ όμορφα παιδιά.Επίσης υπάρχουν και πολύ καλοί λόγοι να πας μια βόλτα στην Αλβανία,και γενικά ρε παιδί μου εκεί είστε πολύ μπροστά τη να πούμε τώρα..

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #272 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 14:56 »
Ποιά η σκοπιμότητα της νέας δήλωσης Λίλα για το γνωστό θέμα;

A. Ε ωρέ, θέλαν πολλοί να διευκρινήσει τν προηγούμενη και δεν τς χάλασε το χατήρι.
B. Μάλλον ζήλεψε τα ρεκόρ στο τόπικ τ Κιτσιομπίλη και θέλει κι αυτός στο θκό τ.
C. Μπορεί για γούρι, σ λέει, δεν ξαναπάμε μιά απ τα ίδια να κερδίσουμε και τν Καλλονή..
D. Σ λέει, δεν δικαιώνω τον σαϊκόδλο πούβριζε και κέρναγε τα Γιάννενα όλα ξύδι..
E. Δεν υπάρχει νέα δηλώση λέμε, κατασκεύασμα Αλαφούζου που συνεχίζει τον πόλεμο είναι!


Υ.Γ:
Παράθεση
Τι νόημα έχουν αυτές οι δημοσιεύσεις ρε New?
Να βάζω εγώ κουϊζ  8)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #273 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 15:06 »
αν δεν τον διωξει και τωρα... τι να πω....

αλλο πατριωτες λιλα και αλλο εθνικιστης
νομιζα οτι ησουν πατριωτης αλλα εκανα μεγαλο λαθος

προσωπικα τους Ελληνες εθνικιστες και τους λοιπους φασιστες(σαν αυτους που μας κυβερνανε τωρα) δεν τους χωνεψα ποτε
ποσο μαλλον τους αλβανους εθνικιστες
πουλο
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 23 Οκτ 2014 15:12 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #274 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 16:54 »
Συγχαρητήρια αρχηγέ του ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ...
Είμαστε όλοι αλβανοί...
Ο αθλητισμός ενώνει...