Αποστολέας Θέμα: Άντι Λίλα  (Αναγνώστηκε 219835 φορές)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #275 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 17:51 »


« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 12 Φεβ 2019 22:10 από ΛΟΚΟ »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #276 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 18:16 »


τη πράσινη φυλλάδα τη πείραξε ο πανηγυρισμός του Κασάμι , βέβαια αυτοί το σκαλίζουν καθώς τη Κυριακή παίζουν μεταξύ τους , οι γαύροι απ τη μεριά τους το έχουν ήδη ξεχάσει και προετοιμάζονται για το ντέρμπι ... ακριβώς το ίδιο κάνουμε κι εμείς προσπαθούμε να το ξεχάσουμε!!!!!

Τελειώστε το επιτέλους


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #277 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 18:53 »
εμεις το τελειωνουμε φιλε μου.......αλλοι δεν θελουν να το τελειωσουν.....και στη επαναλαμβανομενο "μηνυμα" που στελνουν τα καλοπαιδα.......σου γινεται βιωμα μετα οτι πουστριλικια δεν γουσταρεις........απο μπροστα φιλος και απο πισω δυο φτερουγες απο κοτοπουλο.........

αν μπεις στο δικο μου το κοτετσι θα γαμησω........ετσι απλα και σταρατα πλεον


Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #278 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 19:32 »
για καλό και για κακό ετοιμάστε το δίκανο του παππού. Μολών λαβέ ρε. Να τους φάμε τους @στηδες που θέλουν και την Ήπειρο μας. Τους έχω καταλάβει από την αρχή. Αλλά αυτός ο Σαμαράς φταίει που άνοιξαν τα σύνορα. Από τότε υπάρχει το σχέδιο για να μας κάνουν δίκους τους. Και αυτό το ''κωλόπαιδο'' ο Λίλα, να ξέρετε έχει φτιάξει παρακρατική οργάνωση εδώ στα Γιάννενα και ετοιμάζουν ανατροπή. Μάλιστα ακούγεται οτι θα πάρει και την θέση του Καχριμάνη μόλις πάρουν την πόλη. Αλλά χα!Έχουν γνώση οι φύλακες-πατριώτες αυτής της χώρας. Τους περιμένουμε. Το πρώτο ανάχωμα θα είναι στo Bruno και το δεύτερο στο Mikel.

Και μόλις ξεμπερδεύουμε με δαύτους πάμε να πάρουμε την Βασιλεύουσα.
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #279 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 19:43 »
Παράθεση
Το πρώτο ανάχωμα θα είναι στo Bruno και το δεύτερο στο Mikel.

και το τριτο ο τσουκανης
στο τριτο καιγονται

κοιτας αν μπορουν η αν σε προκαλουν με τη συμπεριφορα τους???
αν ειναι φασιστες με ελληνικη σημαια η αν ειναι φασιστες γενικοτερα???
εξαρταται..........

οπως και ναχει......μπορει δεν μπορει.......τον αχαριστο δεν τον κανεις παρεα......

δεν σε προσβαλα μην με προσβαλεις........απλα τα πραγματα.....δεν χρειαζεται να τα μπερδευουμε.....ουτε να λοιδωρουμε καταστασεις για να ελαφρυνουμε τα πραγματα

υ.γ το δε σε προσβαλα απευθυνεται στον λιλα........μην μπερδευτουμε

υ.γ 2....για μενα δεν υπαρχει πλεον λιλα παιχτης του ΠΑΣ .......αρα δεν υπαρχει και κατι να κραξω στο γηπεδο......το συνιστω σε ολους(υπαρχουν αλλοι 10 μεσα.....δεν χρειαζεται να την πληρωνουν αυτοι επειδη οι αμερικανοι ειπαν στο λιλα οτι ειναι ο ζορο των βαλκανιων)
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 23 Οκτ 2014 19:57 από thodoris »

Αποσυνδεδεμένος ΠΑνουργοΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 273
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #280 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 20:19 »
Άντι λίλα τι να κάνω
που δε ξέρω να πετώ αεροπλάνο
μες στο Ζάγκρεμπ να το στείλω
τον ιπτάμενο ταύρο να τους δείξω  ;)
>Είμαι για σένα ο πιστός παγουράς,μες στη καρδιά μου είναι μόνο ο ΠΑΣ,κι όταν γεράσω πάλι θα με εδώ,πλάι σου δίπλα απ'τό πρώτο λεπτό.
>Πότε μου γάβρος δεν θα γίνω εγώ,ούτε χανούμι,ούτε βαζελός.Ούτε γριά,ούτε παοκτσής,ούτε σκουλήκι,ούτε οφητσής.
Μόνο ΠΑΣ θα είμαι εγώ,ποκίτη βάλτο στο μυαλό!

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #281 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 20:27 »
Τελευταίο και δεν επανέρχομαι για το συγκεκριμένο θέμα , στη πυρά ο Άντι Λίλα , κράξιμο το Σάββατο γιατί μας πρόσβαλε και είναι επικίνδυνος (δεν συμφωνώ μ αυτό που έκανε άλλα αναγκάζομαι να τον υπερασπιστώ)
 
Θα μιλήσω αθλητικά και όχι πολιτικά
με προσβάλει η συμπεριφορά του ΧΒ  (ατελείωτη κοροϊδία με εισιτήρια Ευρώπες στήμενα κτλ)
με προσβάλει σαν οπαδό του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ το μπαράζ της Λάρισας (κάποιοι κρεμάσανε μια ολόκληρη πόλη)
με προσβάλει σαν οπαδό του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ το πουλημένο ματς στη Καβάλα
με προσβάλει σαν οπαδό του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ το 0-3 της Λάρισας το 0-3 της Καλαμάτας
με προσβάλει σαν οπαδό του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ που κάποτε είχα πρόεδρο τον Κούγια
με προσβάλει σαν οπαδό του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ το μπαράζ του Πύργου
με προσβάλει σαν οπαδό του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ το μπαράζ της Ρόδου

μπορώ να γράφω κατεβατά ατελείωτα για τις πουστιές και τις λαμογιές που έχουν γίνει κατά καιρούς ,  όσοι συμμετείχαν σ όλα αυτά έμειναν στο απυρόβλητο δεν άκουσαν ποτέ τίποτα , όλο το ανάθεμα στο πιο αδύναμο κρίκο τον Αντι Λιλα και αυτό επειδή είναι Αλβανός και εμείς είμαστε Έλληνες !

Τώρα αν ο Λιλα μας πρόσβαλε σαν Έλληνες που θέλει να μας πάρει την Ήπειρο και τη Κέρκυρα, τι θα κάνετε αν δείτε από κοντά τους Σαμαρά και  Βενιζέλο που μας πήραν τα σπίτια !!!


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑνουργοΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 273
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #282 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 20:27 »
Άντι λίλα τι να κάνω
που δε ξέρω να πετώ αεροπλάνο
μες στο Βελιγράδι να το στείλω
τον ιπτάμενο ταύρο να τους δείξω  ;)
>Είμαι για σένα ο πιστός παγουράς,μες στη καρδιά μου είναι μόνο ο ΠΑΣ,κι όταν γεράσω πάλι θα με εδώ,πλάι σου δίπλα απ'τό πρώτο λεπτό.
>Πότε μου γάβρος δεν θα γίνω εγώ,ούτε χανούμι,ούτε βαζελός.Ούτε γριά,ούτε παοκτσής,ούτε σκουλήκι,ούτε οφητσής.
Μόνο ΠΑΣ θα είμαι εγώ,ποκίτη βάλτο στο μυαλό!

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #283 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 20:39 »


   Αντί να γράψετε κανά ποστ της προκοπής για το ματς με το Λεκανοπέδιο Καλλονής κάθεστε εδώ μέσα ακόμα, μετά από δύο βδομάδες, όταν ακόμα και οι ίδιοι οι Σέρβοι ασχολούνται με άλλα πράγματα, και συνεχίζετε ...

   Τι είπε ο Λίλα τι δεν είπε ο Βίλα γιατί πήγε και είπε και έλεγε ο Βίλα ότι ο Λίλα πήγε και είπε και ελέγε...  και άλλα παρόμοια! 
 
    Ε τότε καλά έκανε και ο New Cas Cas μετά και πήγε και είπε και έλεγε ότι ο Λίλα πήγε και είπε και έλεγε πως ήπιαν, είπαν και έλεγαν... :P!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #284 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 20:41 »
Οδεύοντας προς το 24ωρο απ όταν ανέβκε η ανακαλυφθείσα δήλωση τ Λίλα
(και δυό συν έξι μέρες απ εκείνη στου μπαε το σάϊτ συνολικά.....το 9μερο)
Nέο κουϊζ !

Ποιοί οι πιθανότεροι να μη τ δουν/πάρουν θέση;

A. Η εμπο με τη σουπερκλίκα.
B. Ο πορκομάνης κι η γκυβέρνηση.
C. Ο κόουτς μΠ και οι μπαίχτες όλοι.
D. Ο σαϊκόδλας με τς μπλιουμσιαπέροι.
E. Ο κυρ Βαγγέλς με τον σουπεργκουφάκη.
F. Ολοι αυτοί + ο μπαλονάκιας με τον μπροεδρούλη!

G. Η γκυβέρνηση με τ μείζονα αντιμπολίτευση, η εμπο με τ σουπερκλίκα και τς αθναίοι δημοσιογράφοι, ο κιτσιομπίλης με τον πορκομάνη, ο μπετράκης με τς μπαίχτες όλοι, οι κυρ βαγγέλς-σουπεργκουφάκης με τς άλλοι δημοσιογράφοι, οι σαϊκόδλας-μπαλονάκιας με τς μπλιουμσιαπέροι και το πιτζιρό μαζί με τς άλλοι συνδέσμοι.

Υ.Γ: Επειδή παρατηρήθηκε ζήτηση για χαρτί f στο παιχνίδι, την προσφέραμε, δεν κρατάμε h στο μανίκι, καλό παιχνίδι και θυμηθείτε...μη πυροβολείτε τον κουϊζίστα πιανίστα!


 :joker:
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #285 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 20:41 »
συγνωμη ζω σε κανα παραλληλο συμπαν ???

ποιος δεν εχει κραξει το χριστοβασιλη εδω μεσα??
ειναι μηπως αλβανος??
ποιος δεν ειπε οτι ειναι λιγος για τον ΠΑΣ??
μηπως ειναι σουηδος??

ο καημενος ο αντι....στην πυρα.....ο αδυναμος κρικος.......και ιδιως μην μου λες για σαμαρα βενιζελο.......ροδοπεταλα καθε μερα πετιουνται απ τα παραθυρα............


Ο ΛΙΛΑ ΗΤΑΝ ΑΛΒΑΝΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΑΔΕΡΦΕ............ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ..........

ειδες κανενα να εχει προβλημα???

και τι σοι μαλακια ειν αυτη να γινονται εξισωσεις τυπου λιλα χριστοβασιλη σαμαροβενιζελων........

ο πασολες .......για να καταλαβουμε επιτελους προς τι το αγχος....και παντως οχι επειδη προκυψαμε ολοι πυρομανεις..........ο πασολες που λετε ταυτιζεται με τον παιχτη στο χορτο.....εχει ειδικη επαφη........φοραει τη φανελα με το ονομα του....φωναζει το ονομα του στο γηπεδο..........υπαρχει ειδικη σχεση....και ας λεν ολοι ειναι επαγγελματιες κτλ...........

ουτε τη φανελα του κιτσου φοραει....ουτε τη φανελα του σαμαρα(οχι της εθνικης).........τη φανελα του λιλα φοραγε κι ας ηταν αλβανος αργεντινος σουηδος...........

υ.γ.........μπακουλιερε.......οι σερβοι ξεχνουν........εμεις ποτε.....χαχαχαχαχα  :mono: :mono:
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 23 Οκτ 2014 21:08 από thodoris »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #286 στις: Πεμ 23 Οκτ 2014 22:37 »
Μεταξύ ΠΑΕ και Άντι Λίλα (που πριν 3 χρόνια άκουγε στη φράση "τα 2 άμπαλα αλβανά"... παίκτες που υποστήριξα δεόντως) ... κανείς δεν γνωρίζει τι διημείφθη σε ό,τι αφορά την περιβόητη "κλήση για απολογία" από την ΠΑΕ...
Το site της ΠΑΕ φιλοξενεί τις απαντήσεις που έδωσε ο Λίλα  στο μικρόφωνο κάποιου χομπίστα (μου διαφεύγει το άτομο) των Ιωαννίνων.
Μην τα συγχέζουμε τα πράματα...



Τέλος, 1 έχω να πω για τον Άντι… άτυχος.
Γιατί?
Γιατί η Αγγλία και η Ιταλία (που εκείνος ονειρεύονταν τον Ιούνιο)… έχουν πλεόνασμα.
Για Βερόνα ή Λάτσιο δεν το συζητούσαμε (καλοκαίρι)… ήδη είχε γίνει πτηνοτροφείο η Λάτσιο.

Γιατί δεν πήγε στον Παόκ, που καίγονταν για τον Λίλα και ο Λίλα για τον Παόκ (παστέλι φιορεντινάτο)?
Γιατί ο Πάοκ τσουρουφλίζονταν με τον Κάτσε… φρόνιμα.
Να  τον κάνει τι? τον Λίλα ο Παόκ… όταν έχει να διαχειριστεί την" hot potatoes" του Κάστε και τα άλλοθι της  παραμονής του?
Όπως καταλαβαίνετε, αν και καρπουζοχώραφο ο Μπαόκ, στου αφεντικού του τη μασχάλη 2 καρπούζια δεν… κλωσάνε (- ούσαν).
Και ο Άντι έμεινε στον ΠΑΣ.

Όλα τα λεφτά... μετά το μπαϊράκι της Σερβίας, του είπε η Προεδράδρα…… έλα δω πουλάκι μου, αητέ μου, σταυραητέ μου… Για να καθίζει ο κουρνιαχτός που σήκωσαν οι φτερούγες σου… κ.τ.λ.,
Για τους Συνταύρους που νόμισαν ότι,  εγώ προσωπικά  δεν έχω τίποτα  άλλο να ασχοληθώ στα του οίκου μου  ή ότι διυλίζω τον χοντρό και καταπίνω τον βάτραχο…

ΤΟΝΙΖΩ για 31η:

ΠΡΩΤΑ Ο ΠΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ … ανεξαρτήτως χρώματος, θρησκείας και εθνικότητας.

Και… δεν είπα ποτέ ο Λίλα να κόψει  τη μπάλα ή να φύγει από τον ΠΑΣ, καθότι κανένα από τα 2 δεν είναι του χεριού μου, ούτε μαμά του είμαι, ούτε πρόεδρός του... απλά λέω στον Λίλα, να συμμαζέψει τις μαλακίτσες του… γιατί, τουλάχιστον σε μένα που  μου έλαχε να τρώω το παραμύθι του ΠΑΣ 45 χρόνια, δεν χωράνε τέτοια  διφορούμενα - αμφιλεγόμενα - 2γλωσσα "μοαμπέτια"... με τους άλλους ας κάνει ότι στρέξει η γκλάβα τους.
1 Σςςς Τζάνης...
Γι' αυτό Κάτσε καλά... 60 χρονών  κοντεύουμε Mpakoulieros... όλο και κάτι μάθαμε - κάναμε (γεννηθήκαμε επί ΓΑΠ και ψοφάμε επί ΓΑΠ) στο βίο μας... δεν θα μας περάσει για "μεζέδες" ο κάθε Λίλα.



Δεν έχω απολύτως τίποτε με το παιδί, ούτε τον κρίνω και μου είναι εντελώς αδιάφορο το τι έκανε ή δεν έκανε ή τι το θα κάνει ή δεν θα κάνει ο έκαστος Λίλα και ο νυν εργοδότης του... απλά έκανε το λάθος να με περάσει για τον μαλάκα που ΔΕΝ κατέχει "γρι" τι εστί Χερσόνησος του Αίμου... από Λαζάρου και Μουράτ στα 1389... μέχρι τον  Οκτώβρη 1987.

Άντι, άστο... έχω κι εγώ πιάτο στη ταράτσα.

« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 23 Οκτ 2014 23:37 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #287 στις: Παρ 24 Οκτ 2014 02:12 »
     
    Πιο πολύ μου άρεσε αυτό το "Χερσόνησος του Αίμου" από το τουρκικό και με πολλές χρήσεις και καταχρήσεις "Βαλκάνια".
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #288 στις: Παρ 24 Οκτ 2014 03:01 »


Επειδή μιά φωτογραφία μπορεί να λέει χίλιες λέξεις,
αλλά καλό είναι και να τς ακούει κανείς για να καταλαβαίνει,
παρουσιάζω μιά βερσιόν που μ φαίνεται ως η πιθανότερη
και την καταθέτω προς χρήση όλων όσων τυχόν τς ενδιαφέρει
(μπαε, φόρουμ, σαϊκόδλων, δημ/φων και όποιων άλλων)
για το τι ενδεχομένως λεν ο Λίλας και οι φίλοι του σε αυτή.
 
Μια ωραία πεταλούδα

 ::)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #289 στις: Σαβ 25 Οκτ 2014 00:52 »


(...)
για το τι ενδεχομένως λεν ο Λίλας και οι φίλοι του σε αυτή.

10x7... τα 70 χρόνια από την τελευταία φορά που Αλβανός πρωθυπουργός επισκέπτεται το Βελιγράδι.
Οι εικονιζόμενοι και ο Αρχηγός μας "σχηματίζουν" το επίσημο εθνικό τους σύμβολο... που το πρόβλημα???
     
 
Υ.Γ.: Βγείτε έξω ρε ποντίκια.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 25 Οκτ 2014 01:00 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΗΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 320
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #290 στις: Σαβ 25 Οκτ 2014 10:20 »
Εμένα μου θυμίζει το σχήμα που κάναμε με τα χέρια όταν τραγουδούσαμε μικροί το<<μια ωραία πεταλούδα...> 8)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #291 στις: Σαβ 25 Οκτ 2014 12:18 »
Στο topic Λιλα συζητάνε τα μέλη για το Λίλα γενικά και ειδικά για  τα θετικά και αρνητικά του, όπως και για όλους τους παίκτες στα αντίστοιχα topic, αλλά και οι ίδιοι παίκτες δεν παύουν να είναι αναγνώστες των topic τους. Όπως για παράδειγμα, είχα «συλλάβει» τον Τάσο Πάντο να «χτενίζει» το topic του επί 45’…

Ο άνθρωπος Λίλα, ο Αλβανός υπήκοος, ο αξιόλογος και αξιόμαχος παίκτης του ΠΑΣ και της Εθνικής Αλβανίας, "αγαπάει" την πατρίδα του όπως κάθε ιθαγενής έθνους – κράτους και το εκφράζει αγαθά και αυθόρμητα... βέβαια, τα έχασε λίγο στο Partizan... όμως πήρε στροφές η γκλάβα του για να μείνει στον αφρό... της λίμνης.

Τώρα, αν ο Λίλα το τσιμπάει λίγο παραπάνω στα πατριωτικά, αυτό δεν τον κάνει λιγότερο παίκτη, αλλά ούτε και μας πέφτει λόγος που θα μπορούσε να εκφραστεί συλλογικά… αυτοπροσδιορίζεται και ταυτίζεται από και με την εθνική του παράδοση και με ό,τι αυτά επισήμως συμβολίζονται. 

Προσωπικά και ανεξάρτητα από το αν έχω ή όχι αλβανικές καταβολές, παρουσίασα ως απλός χομπίστας δημοσιογράφος με το προσωπικό μου ύφος και ήθος και καθόλου μιμούμενος τους συναδέλφους μου στα Γιάννινα, τα ένθεν κακείθεν της Κακαβιάς σχετικά με το θέμα «Ο Λίλα το Minocopteri και το Flamori”… το γεγονός τηε ύπαρξης Σαμαροβενιζελικής καρακυβέρνησης το γνώριζα από από το 1981 και δεν με εκπλήσσει καθόλου ΕΝΦΙΑ και άλλες ΑΙΜΟΔΟΤΙΚΑ ΤΙΜΟΛΌΓΙΑ τα οποία καταθέτω ευπειθώς και με το παραπάνω όσα και μαλλιά της κεφαλής μου.

Όσο για την παρατήρηση Mpakulieros… “Τι νόημα έχουν οι δημοσιεύσεις…»… απαντώ ότι, τα νοήματα είναι προϊόντα ικανότητας πρόσληψης εκάστου αναγνώστη και κεφτεδάκια με δεντρολίβανο.

Ασφαλώς και θέλουμε να γνωρίζουμε για τον "νέο Τζούμπα" τόσα, όσα για να τον θεωρούμε “τζαμάτο και γαμάτο”  και οι Σαμαροβενιζελικοί σε διμερές πλαίσιο με τη γείνονα χώρα εξωραΐζουν μια σειρά τοπωνύμια έτσι για να μη μπερδεύεται η Ιστορία με τις γλώσσες  και τις πινακίδες… στα Βόρεια του Νότου.

Κατά τα άλλα χέστηκα για όλους τους παίκτες του ΠΑΣ και για τον κ. Χριστοβασίλη (Υ.Γ.) που ουδείς Σπαγγογιαννενάρας βρίσκεται ούτε καν να τον υποκαταστήσει αύριο...

… αν  δεν «πατήσουν» σήμερα την Καλλονή που έρχεται για το  2/πλό ή το 3ο 3/ποντο όπως διατείνεται με στόμφο ο προπονητής της Γιάννης Ματζουράκης.



Άντι, κι εγώ έχω πιάτο στην ταράτσα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 25 Οκτ 2014 12:57 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #292 στις: Σαβ 25 Οκτ 2014 14:28 »
Επαναπόστηση επί το ορθόν... και σιγμοειδές  τινών.

Στο topic "Άντι Λίλα 2011-2012" συζητάνε τα μέλη του Pas.gr για το Λίλα γενικά και ειδικά, για τα θετικά και τα αρνητικά του, όπως και για όλους τους κακόμοιρους παίκτες στα αντίστοιχα topic. Ωστόσο, και οι ίδιοι παίκτες δεν παύουν να είναι αναγνώστες των topic τους. Όπως για παράδειγμα, είχα «συλλάβει» τον Τάσο Πάντο να «χτενίζει» το topic του επί 45’…

Ο άνθρωπος Λίλα, ο Αλβανός υπήκοος, ο αξιόλογος και αξιόμαχος παίκτης του ΠΑΣ και της Εθνικής Αλβανίας, "αγαπάει" την πατρίδα του όπως καθένας ιθαγενής  του x έθνους – κράτους και το εκφράζει εντόνως αγαθά και αυθόρμητα... βέβαια, τα έχασε λίγο στο Partizan... όμως πήρε στροφές η γκλάβα του για να μείνει στον αφρό... της λίμνης.

Τώρα, αν ο Λίλα το τσιμπάει λίγο παραπάνω στα πατριωτικά, αυτό δεν τον κάνει λιγότερο παίκτη ή τυπικό πατριώτη, αλλά ούτε και μας πέφτει λόγος "τέτοιος"  που θα μπορούσε να εκφραστεί συλλογικά…το άτομο  αυτοπροσδιορίζεται και ταυτίζεται από και με την εθνική του παράδοση και με ό,τι αυτά επισήμως συμβολίζονται. 

Προσωπικά και ανεξάρτητα από το αν έχω ή όχι αλβανικές καταβολές, παρουσίασα ως απλός χομπίστας δημοσιογράφος με το προσωπικό μου ύφος και ήθος και καθόλου μιμούμενος τους συναδέλφους μου στα Γιάννινα, τα ένθεν κακείθεν της Κακαβιάς σχετικά με το θέμα «Ο Λίλα το Minocopteri και το Flamori”… το γεγονός της ύπαρξης Σαμαροβενιζελικής καρακυβέρνησης το γνώριζα από από το 1981 και δεν με εκπλήσσει καθόλου ο ΕΝΦΙΑ και τα άλλα ΑΙΜΟΔΟΤΙΚΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ τα οποία καταθέτω ευπειθώς και με το παραπάνω, τόσα, όσα και τα μαλλιά της κεφαλής μου.

Όσο για την παρατήρηση του Mr. Mpakulieros… “Τι νόημα έχουν οι δημοσιεύσεις…»… απαντώ ότι, τα νοήματα είναι προϊόντα της ικανότητας πρόσληψης και των προθέσεων εκάστου αναγνώστη... και κεφτεδάκια με δεντρολίβανο.

Ασφαλώς και θέλουμε να γνωρίζουμε για τον "νέο Τζούμπα" τόσα, όσα για να τον θεωρούμε “τζαμάτο και γαμάτο”... και αυτά ενόσω οι Σαμαροβενιζελικοί σε διμερές πλαίσιο με τη γείνονα χώρα εξωραΐζουν μια σειρά από ιστορικά τοπωνύμια, έτσι για να μη μπερδεύεται η Ιστορία με τις γλώσσες  και τις πινακίδες… στα Βόρεια του εγγύς Νότου.

Κατά τα άλλα χέστηκα για όλους τους παίκτες του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ και για τον κ. Χριστοβασίλη (Υ.Γ.) που ουδείς Σπαγγογιαννενάρας δεν βρίσκεται ούτε καν να τον υποκαταστήσει αύριο...

… αν  δεν «πατήσουν» σήμερα την Καλλονή που έρχεται για το  2/πλό ή το 3ο 3/ποντο, όπως διατείνεται με στόμφο ο προπονητής της Γιάννης Ματζουράκης...



...

Άντι, κι εγώ έχω πιάτο στην ταράτσα.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος drakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #293 στις: Τρι 28 Οκτ 2014 09:57 »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #294 στις: Τρι 28 Οκτ 2014 11:18 »
JAUMA... Kαλά... δεν το πιστεύω!!!

https://www.facebook.com/video.php?v=929034387107983&set=vb.141388129205950&type=2&theater

Παράθεση
Andi Lila del në stërvitje me PAS Janinën

Lala dhe Lila“Me 99%, më 1 korrik, do të nis stërvitjen me Rijekën”, – kështu deklaroi para disa ditësh mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Andi Lila, i cili në sezonet e fundit ka qenë pjesë e klubit grek të PAS Janinës. Mirëpo, kur pritej që kavajasi të kalonte te nënkampionët e Kroacisë, dje së bashku me mesfushorin Emiljano Vila kanë dalë në stërvitje me klubin grek. Në janar PAS Janina deklaroi se kishte rinovuar edhe për tri vite të tjera me mbrojtësin shqiptar, por së fundmi Lila pohoi se është lojtar i lirë dhe të ardhmen e shikonte në Kroaci. Pra, për momentin, e ardhmja e mbrojtësit kuqezi duket e ndërlikuar.

Pra, për momentin, e ardhmja e mbrojtësit kuqezi duket e ndërlikuar...
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 28 Οκτ 2014 11:32 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #295 στις: Πεμ 30 Οκτ 2014 23:43 »
Αφού πολύ σωστά κινούμενη η παε τον κάλεσε σε απολογία κι αφού ο παίχτης απολογήθηκε (ή κατ' άλλους "απολογήθηκε"), δεν είδαμε τη συνέχεια...
Εν αναμονή εμείς της απόφασης της αξιοτίμου παε λοιπόν.

Τη δικιά του αναμονή ο Άντι, μια και τιμωρημένος ων, την πέρασε κόβοντας βόλτες στη Πρίστινα.
Δεν μπορεί θα έπεσε το μάτι σας στο εξώφυλλο του Vip Kosova, το αναδεικνύουν τα σάιτς σιγά σιγά για τον "μονομάχο".
Χαζεύοντας να δω και τι δήλωσε στο περιοδικό, είδα ότι έκανε και τις τσάρκες του (γούστο του καπέλο του) στη Πρίστινα, έβγαλε και βιντεάκια με το ντόπιο κλαμπ.
Τη φωτογραφία αυτή δεν πολυκατάλαβα μια και χώρα United States of Αlbania δε νομίζω ότι υφίσταται.
Και πολύ θα ήθελα ο Άντι να μας εξηγήσει ποιά είναι τα states της.


Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #296 στις: Παρ 31 Οκτ 2014 00:06 »
Ο Λίλα έφυγε... η ΠΑΕ ακολουθεί... ο ΠΑΣ έρχεται.
Κι αν δεν τα είπαμε... πάντως, на данный момент, в будущем из красного и черного выглядит сложным обороны ...

« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 31 Οκτ 2014 00:43 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #297 στις: Παρ 31 Οκτ 2014 01:12 »

Εν αναμονή εμείς της απόφασης της αξιοτίμου παε λοιπόν.

Τη δικιά του αναμονή ο Άντι, μια και τιμωρημένος ων, την πέρασε κόβοντας βόλτες στη Πρίστινα.

Τη φωτογραφία αυτή δεν πολυκατάλαβα μια και χώρα United States of Αlbania δε νομίζω ότι υφίσταται.
Και πολύ θα ήθελα ο Άντι να μας εξηγήσει ποιά είναι τα states της.

Θηωρώ, παλιόγερε, πως κανονικά "δεν πρέπ' να επεμβαίνουμε σε τέτοια θέματα...ή να μην επαμβαίνουμε"

ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #298 στις: Παρ 31 Οκτ 2014 10:23 »


Όχι, δεν πρέπει να επεμβαίνουμε σε τέτοια θέματα... το αφήνουμε να τσουλάει μόνο του...


O άλλος της... ΛιΛάτσιο...

VIP KOSOVA:
 
...στο εξώφυλλο: Ο Λίλα... Ρόμπα

http://www.iefimerida.gr/sites/default/files/lila_periodiko.jpg

Gladiatori i flamurit...   

Παράθεση

Ο Μονομάχος της σημαίας Άντι Λίλα
http://himara.gr/3753-o-monomaxos-tis-simaias-andi-lila

Αμετανόητος ο Λίλα - Επιμένει εθνικιστικά!
(...)

Άντι ρε Λίλααααα, πότε τα προλαβαίνεις όλα?... εμφανίσεις, φωτογραφήσεις, προπονήσεις... "προνοήσει ςςςςς"
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 31 Οκτ 2014 11:07 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος drakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #299 στις: Παρ 31 Οκτ 2014 11:28 »