Αποστολέας Θέμα: Άντι Λίλα  (Αναγνώστηκε 219813 φορές)

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #600 στις: Κυρ 27 Σεπ 2015 22:17 »


Δεν σας λεω η μαλακια παει συννεφο.....

https://youtu.be/_JCidzCiOto

   Από ότι κατάλαβα από το βίντεο εκτός από εθνικιστικό σύμβολο, αυτή η μαλακία αποτελεί και ένα είδος προβολής του ατόμου που το κάνει στη χώρα του. Κάτι σαν κιτσιά που έχει γίνει pop.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 12 Φεβ 2019 22:23 από ΛΟΚΟ »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #601 στις: Κυρ 27 Σεπ 2015 23:34 »
Ο Λίλας δεν έχει πάρει χαμπάρι τι μετανάστης(κι όχι μόνο) από την Μέση κι Απότατη Ανατολή ως την Υποσαχάρια Αφρική έχει να "πέσει" ΚΑΙ στην Αλβανία τα επόμενα μερικά έως και δεκαετίες χρόνια. Και τότε οι...πεταλούδες...θα είναι κακές, πολύ κακές, να, σα να σηκώνεις τη δεξιά παλάμη ένα πράμα, για όλους τους φιλοευρωπαϊστές συμπατριώτες του και τα κέντρα χάραξης πολιτικής κι εφαρμογής της, στις Βρυξέλες και στα Τίρανα.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 12 Φεβ 2019 22:23 από ΛΟΚΟ »
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #602 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 20:53 »
Λίλα: «Σχημάτισα τη σημαία της χώρας μου, θα το ξανακάνω»

Παράθεση
«Αυτοί νόμισαν ότι έκανα το σύμβολο της Μεγάλης Αλβανίας. Δεν με νοιάζει. Εγώ θα κάνω το ίδιο πράγμα παντού κάθε φορά που θα σκοράρω. Σχημάτισα τη σημαία της χώρας μου. Μόνο αυτο...».

Με τον τρόπο αυτό ο Άντι Λίλα σχολίασε σε αλβανικά ΜΜΕ τις έντονες αντιδράσεις που υπήρξαν για τον τρόπο με τον οποίο επέλεξε να πανηγυρίσει στο τέρμα που πέτυχε στο παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ολυμπιακό.

Ο άσος της ομάδας των Ιωαννίνων υποστήριξε ότι δεν ήταν η πρώτη φορά που πανηγύρισε έτσι επισημαίνοντας ότι δεν πρόκειται για κάτι το προκλητικό καθώς απλώς σχημάτισε τον αετό που υπάρχει στη σημαία της χώρας του.

«Κάθε φορά που σκοράρω σχηματίζω τον αετό. Είναι από αγάπη για την πατρίδα μου», ήταν τας πρώτα λόγια του στην ιστοσελίδα panorama-sport και συνέχισε εξηγώντας...

«Το έκανα στην Ιταλία και τώρα στην Ελλάδα. Δεν ήθελα να επιτεθώ στους οπαδούς που ήταν στο γήπεδο. Αυτοί νόμισαν ότι έκανα το σύμβολο της Μεγάλης Αλβανίας. Δεν με νοιάζει. Εγώ θα κάνω το ίδιο πράγμα παντού κάθε φορά που θα σκοράρω. Δεν ξέρω τι θα αποφασίσει το κλαμπ, βλέπω ότι έχουν κάποιες ανησυχίες. Εγώ δεν έχω κάνει τίποτα λάθος. Σχημάτισα την σημαία της χώρας μου. Μόνο αυτό», τόνισε και συνέχισε:

«Είμαι επαγγελματίας και δεν συγχέω την πολιτική με τα σπορ. Ποτέ δεν έχω προσβάλει τα ελληνικά σύμβολα, επομένως πρέπει όλοι να καταλάβουν ότι αυτό που σχημάτισα ήταν μόνο ο αετός της αλβανικής σημαίας. Δεν έχω μιλήσει ακόμα στον κόουτς, αλλά έμαθα τις δηλώσεις του. Ξέρω ότι θα γίνει ένα συμβούλιο από την διοίκηση για να αποφασίσει τι θα κάνει. Δεν θα είμαι παρών. Εγώ δεν έχω κάνει τίποτα. Έκανα το καθήκον μου ως παίκτης και όταν μου δόθηκε η ευκαιρία, σκόραρα. Επιπλέον έκανα κάτι συνηθισμένο. Σχημάτισα την σημαία της χώρας μου. Είμαι παίκτης της Εθνικής Αλβανίας και την υπηρετώ».

Γενικότερα οι αντιδράσεις που υπήρξαν από τα αλβανικά ΜΜΕ ήταν εντονότατες κάνοντας αναφορά για «κωμικοτραγικούς Έλληνας», την στιγμή που σύνδεσαν το περιστατικό αυτό με το αντίστοιχο περιστατικό που είχε γίνει με τον Παϊτίμ Κασάμι, όταν ο άσος του Ολυμπιακού είχε πανηγυρίσει με τον ίδιο τρόπο στο τέρμα που πέτυχε στο ματς με την Γιουβέντους. Μάλιστα κάνουν λόγο για σκάνδαλο καθώς τότε δεν υπήρξαν αντιδράσεις ενώ τώρα υπάρχουν.

Γνωστός αρθρογράφος, στην εφημερίδα Sport Express κάνει αναφορά στη φωτογραφία που είχε βγάλει ο Κάτσε στο παρελθόν με τα αρχικά του UCK. Στο σχετικό του άρθρο ασκεί σκληρή κριτική στην πολιτική ηγεσία της Αλβανίας που δεν υπερασπίστηκε τους δύο ποδοσφαιριστές και κάνει λόγο για ρατσιστική συμπεριφορά από τους Έλληνες.

«Η χειρονομία αυτή αντιμετωπίστηκε ως σύμβολο της «Μεγάλης Αλβανίας» από τους Έλληνες, που βλέπουν στον ύπνο τους με τρόμο την επανένωση της Αλβανίας, ενώ η πολιτική κρίση φαίνεται ότι έχει επηρεάσει κάποια εγκεφαλικά κύτταρα», γράφει μεταξύ άλλων.

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/lila-sximatisa-ti-simaia-tis-xwras-mou-tha-to-ksanakanw/3111555


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #603 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 21:20 »
Καυτή... πατάτα πρόεδρα.
Χρειάζεται εξαιρετικά λεπτό χειρισμό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος THIMIOS

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #604 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 21:31 »
Καυτή... πατάτα πρόεδρα.
Χρειάζεται εξαιρετικά λεπτό χειρισμό το θέμα.
Εχεις πολυ δικιο CG.Οι γειτονες απο χθες εχουν παει ηδη τη συζητηση αλλου.Οτι και να κανει θα εχει κοστος θεωρω.Παντως λαθος και της ΕΠΟ να μην παιρνει θεση.Για μενα τελειωσε τον.Αμεσα ή εμμεσα.

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #605 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 21:33 »
Καμιά τιμωρία από ΟΥΕΦΑ ή FIFA στο Λίλα για το ματς στο Βελιγράδι.
Καμιά τιμωρία δεν προβλέπεται από τοιν ΚΑΠ, γι αυτό και ιο Παπαδόπουλος στο Καραϊσκάκη δεν έκανε ούτε παρατήρηση.
Αντίθετα αν ο ΠΑΣ τον τιμωρήσει και ο Λϊλα προσφύγει στην ΟΥΕΦΑ, δεν ξέρω αν θα γλυτώσουμε την τιμωρία.

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #606 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 22:21 »
Αντίθετα αν ο ΠΑΣ τον τιμωρήσει και ο Λϊλα προσφύγει στην ΟΥΕΦΑ, δεν ξέρω αν θα γλυτώσουμε την τιμωρία.

Μα δε λέει κανένας να τον τιμωρήσει.
Μπορεί όμως κάλλιστα, επειδή έχασε την προετοιμασία να τον βάλει να κάνει προπονήσεις, αλλά και να παίζει με την Κ 20, μέχρι να σχολάσει το συμβόλαιό του.
Και να του ορίσει και τπτ έξτρα προπονήσεις φυσικής κατάστασης 5 η ώρα το πρωί, να πιάκουν τόπο.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #607 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 22:22 »
Αμ δε.Δεν μπορεί να παίξει με την Κ-20.Άλλαξε ο κανονισμός.

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #608 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 22:23 »
Ε τότενες προπόνηση με Κ 20, Κ 17, αλλά και Κ 15 ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΩΣ

Αποσυνδεδεμένος john-PAS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.487
  • Ενας οχτρός...
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #609 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 22:24 »
Όπως λέγαν και παλιά.......
το δελτίο στον τοίχο !

Keep Walking...

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #610 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 22:27 »
Κάτσε μην βγάλουμε κανέναν Λίλα τζούνιορ.Άντε να πάρει τα αγωνιστικά πάει και έρχεται.Αν πάρει και τα μυαλά..

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #611 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 22:30 »
Πάνω στο θέμα έχω να σας πω τρία πράγματα:

1. Με κούρασε το θέμα Λίλα.
2. Με κούρασε το θέμα Λίλα.
3. Με κούρασε το θέμα Λίλα.

Εντάξει είπαμε έκανε μαλακία. Τον κράξαμε.

Το τι θα κάνει ο ΧΒ ουδείς το ξέρει.

Άντι να ασχολούμαστε με την 5άρα που φάγαμε, γιατί τη φάγαμε, γιατί ο Πετράκης κατέβασε την ομάδα με τέτοιο σύστημα, ασχολούμαστε με τον Λίλα.

Η χαρά του ΧΒ είναι το θέμα. Μια χαρά γλίτωσε από το κράξιμο της 5αρας.

Υ.Γ. Με κούρασε το θέμα Λίλα.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #612 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 22:36 »
Το ότι ο παίχτης ήθελε να προκαλέσει (δε λέω τι ή ποιόν, δεν ξέρω) φάνηκε απ' το όλο στυλ του πανηγυρισμού και τα γύρω γύρω βλέμματα - μπέμπη που έσΠΑΣε το βάζο το Κινέζικο (όλα τα σπίτια έχουν Κινέζικο βάζο τώρα πιά  :P). Στη θέση του πρόεδρα θα τον είχα πουλήσει όταν έγινε ο ντόρος πέρυσι και δε θα γίνονταν κουβέντες. Τώρα δε θα 'κανα τίποτα. Σιγά τα ωά αφενός, περιουσιακό στοιχείο μου αφετέρου, πώς θα τα κονομήσω θα κοίταγα. Αν τα αποδυτήρια παραμένουν ανεπηρρέαστα, στα παπάρια μου. 

Όσο για τον ίδιο τον παίχτη, στην Κ-12 IQ μπορεί να διαπρέψει. 
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #613 στις: Δευ 28 Σεπ 2015 23:05 »
Τελικά τον αδικούμε τον Λίλα δεδομένου ότι της μικρής Αλβανίας το σύμβολο σχημάτισε...  :P

Shqiponja e Lilës tmerron grekët, lojtari: Nuk kam bërë asgjë që nuk duhet
http://www.panorama-sport.com/2015/09/shqiponja-e-liles-tmerron-greket-lojtari-nuk-kam-bere-asgje-qe-nuk-duhet/

(...)
Πώς αισθάνεστε μετά από όλα αυτά;

Στην πραγματικότητα, όποτε σκοράρω σχηματίζω τον αετό, ως εκδήλωση αγάπης για την χώρα μου. Το έχω κάνει στην Ιταλία και εδώ στην Ελλάδα. Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να υπομείνω, όπως  δεν ήθελα και να προσβάλω τους οπαδούς που βρίσκονταν στο γήπεδο. Στην πραγματικότητα, νόμισαν ότι σχημάτισα την σημαία της «Μεγάλης Αλβανίας». Ωστόσο μικρή σημασία έχει. Θα το κάνω πάντα και παντού, κάθε  φορά που θα βάζω γκολ.
(...)
Δεν ξέρω τι θα αποφασίσει η ομάδα για μένα, παρόλο τον θόρυβο που διαπίστωσα και τι μέτρα μπορεί να πήρε για μένα μετά το παιχνίδι. Ωστόσο, δεν έχω κάνει κάτι κακό. Σχημάτισα την σημαία της χώρας μου και μόνο αυτό. Είμαι επαγγελματίας και δεν συγχέω την πολιτική με τον αθλητισμό, όπως κάνουν. Ποτέ δεν πρόσβαλε ή με ενόχλησε η παρουσία ελληνικών συμβόλων, οπότε δεν υπάρχει λόγος να ενοχλεί αυτή ενέργεια που σχημάτισα τον αετό, την σημαία της Αλβανίας.
(...)
Πιστεύεις ότι το γκολ που πέτυχες, μπορεί να αποκαταστήσει τα πράματα;

Με αυτά που άκουσα από τον προπονητή, δεν πιστεύω. Μου φαίνεται ότι δεν κατηγορούμε για το τέρμα... (γέλια). Ωστόσο, είμαι ήρεμος και ξαναλέω ότι δεν έχω κάνει τίποτα. Δεν ενήργησα λάθος.
(...)
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 28 Σεπ 2015 23:12 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #614 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 11:57 »
Αντίθετα αν ο ΠΑΣ τον τιμωρήσει και ο Λϊλα προσφύγει στην ΟΥΕΦΑ, δεν ξέρω αν θα γλυτώσουμε την τιμωρία.

Μα δε λέει κανένας να τον τιμωρήσει.
Μπορεί όμως κάλλιστα, επειδή έχασε την προετοιμασία να τον βάλει να κάνει προπονήσεις, αλλά και να παίζει με την Κ 20, μέχρι να σχολάσει το συμβόλαιό του.
Και να του ορίσει και τπτ έξτρα προπονήσεις φυσικής κατάστασης 5 η ώρα το πρωί, να πιάκουν τόπο.

ΛΟΚΟ αυτά είναι γελοιότητες , τον παίχτη τον αποδεσμεύεις αν σου χαλάει την ηρεμία της ομάδας  ή συνεχίζεις κανονικά και τον υπολογίζεις με όλα του τα κουσούρια ! Αγωνιστικά είναι πολύτιμος σαν συμπεριφορά κλίμα ομάδας κτλ είναι προβληματικός , το να θέλεις και να τον παραγκωνίσεις και να τον βάλεις να παίξει μετά από λίγο μήπως και τον πουλήσεις  είναι σκεπτικό μπακάλη , αν σε ενοχλεί πραγματικά αυτό που κάνει τον διώχνεις! και στην τελική αυτός είναι δεν αλλάζει όσα γκολ κι αν βάλει έτσι θα κάνει το δήλωσε , να μάσουμε κι εμείς το μυαλό μας έχω βαρεθεί τα ... ο Λίλα ανέβασε αυτή τη φώτο , ο Λίλα έκανε αυτή τη δήλωση , ο Λίλα έκανε τον αετό .... ο Λίλα έκλασε , ο Λίλα έχεσε  !


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.724
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #615 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 13:51 »
Μα την αληθεια , δεν ξερω εαν ο αετος συμβολιζει την μεγαλη , την μεσαια , η την μικρη Αλβανια .
Η ακομη και την '' μια + μια δωρο '' . Και ουτε νομιζω οτι κανεις ( ειτε απο εδω μεσα ειτε καποιος δημοσιογραφος ) μπορει να το απαντησει με βεβαιοτητα και να το αποδειξει ιστορικα . Και μαλλον ...καλα κανει . Διοτι προκειται για ενα θεμα που η βαρυτητα και η σοβαροτητα του συγκρινεται μονο με το ερωτημα εαν μας ψεκαζουν η εαν ζει ο Ελβις .
Το μονο βεβαιο ειναι οτι αποτελει το συμβολο της σημαιας τους . Και κανεις δεν μπορει να του αρνηθει να κανει αναφορα στην σημαια της πατριδας του οταν πανηγυριζει .
ΟΥΤΕ η FIFA .
Που μαλιστα θα τον υποστηριξει εαν τον τιμωρησουμε και προσφυγει εκει .
 Ουτε φωτογραφια με οπλα εχει ,ουτε φερεται να απειλει καποιον , ουτε εκανε δηλωσεις με προσβλητικα υπονοοουμενα για την πατριδα μας , ουτε μπλεγμενος με παρανομες συμμοριες ειναι εξ οσων γνωριζουμε .
Και κακως κατα την γνωμη μου δινουμε τοση βαρυτητα στο μη-γεγονος . Συμπεριλαμβανομενου και του Πετρακη . ΔΕΝ ειναι καθηγητης Βαλκανικης ιστοριας και Διεθνων σπουδων . Προπονητης ειναι , και θα επρεπε θεωρω να αποφυγει την συγκεκριμενη κακοτοπια .
Ελπιζω το θεμα να κλεισει εδω . Και να ΜΗΝ το εκμεταλευτει ο ΧΒ για να αποφυγει ενα σημαντικο συμβολαιο με το να ευθυγραμιστει - τεχνιεντως -  με το ''κοινο περι δικαιου αισθημα '' ( my ass ...)
Οσο για τους δημοσιογραφισκους του κωλου , οταν εκανε το ιδιο ο Κασαμι κρατησαν ζωντανο το θεμα γυρω στς 3,5 λεπτα , ενω οταν ο Πουγιολ επαιρνε κυπελλο ντυμενος με την σημαια της ...Καταλονιας (!!!) , του εγραφαν επη ...

Αυτα ...

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #616 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 14:12 »
Καλά ζουρλαθηκατε; Θα διώξει ο ΧΒ τον Λίλα; Με ποιον θα ασχολείται μετά ο κόσμος;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #617 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 14:35 »
ο πετρακης ειναι αψογος στο θεμα.......απορω με καποιους εδω μεσα που τα χωνουν κιολας

και ο πετρακης ΣΙΓΟΥΡΑ εχει περισοτερο επαφη με το τι πραγματικα συμβαινει και ας μην εχει δοκτωρα στη βαλκανικη ιστορια.......

οι υπολοιποι απλα ενημερωθητε καλυτερα......και καποιοι αλλοι ας παρουν δοκτωρα στη βαλκανικη ιστορια .......μιας και σε καθε ευκαιρια μας παραθετουν τα 5 παγκοσμια δοκτωρα που εχουν........

μας θεωρει μαλακες ο Αντι μην μας θεωρειτε και σεις.......

και το μεμπτο του φασιστικου χαιρετισμου ....αργοτερα ηρθε.....οταν τον γευτηκαν καλα ολοι οι αλλοι .....

δοκτωρα δεν εχω....αλλα στους ολυμπιακους αγωνες του 38 δεν υπηρχε απαγορευση του φασιστικου χαιρετισμου.....μετα εμαθαν......... ;)

Παράθεση
Καλά ζουρλαθηκατε; Θα διώξει ο ΧΒ τον Λίλα; Με ποιον θα ασχολείται μετά ο κόσμος;

με το χβ που δεν τον εδιωξε
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 29 Σεπ 2015 14:39 από thodoris »

Αποσυνδεδεμένος drakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #618 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 16:31 »
Ἂς κάνουμε μία ψηφοφορία στὸ φόρουμ γιὰ τὸ θέμα τῆς ἀντιμετωπίσεως ποὺ πρέπει στὸν Λίλα.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #619 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 18:33 »
Καυτή... πατάτα πρόεδρα.
Χρειάζεται εξαιρετικά λεπτό χειρισμό το θέμα.

   Τα λέγαμε κάποιοι να μην κράζετε έτσι απλά.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #620 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 18:36 »
Μα την αληθεια , δεν ξερω εαν ο αετος συμβολιζει την μεγαλη , την μεσαια , η την μικρη Αλβανια .
Η ακομη και την '' μια + μια δωρο '' . Και ουτε νομιζω οτι κανεις ( ειτε απο εδω μεσα ειτε καποιος δημοσιογραφος ) μπορει να το απαντησει με βεβαιοτητα και να το αποδειξει ιστορικα . Και μαλλον ...καλα κανει . Διοτι προκειται για ενα θεμα που η βαρυτητα και η σοβαροτητα του συγκρινεται μονο με το ερωτημα εαν μας ψεκαζουν η εαν ζει ο Ελβις .
Το μονο βεβαιο ειναι οτι αποτελει το συμβολο της σημαιας τους . Και κανεις δεν μπορει να του αρνηθει να κανει αναφορα στην σημαια της πατριδας του οταν πανηγυριζει .
ΟΥΤΕ η FIFA .
Που μαλιστα θα τον υποστηριξει εαν τον τιμωρησουμε και προσφυγει εκει .
 Ουτε φωτογραφια με οπλα εχει ,ουτε φερεται να απειλει καποιον , ουτε εκανε δηλωσεις με προσβλητικα υπονοοουμενα για την πατριδα μας , ουτε μπλεγμενος με παρανομες συμμοριες ειναι εξ οσων γνωριζουμε .
Και κακως κατα την γνωμη μου δινουμε τοση βαρυτητα στο μη-γεγονος . Συμπεριλαμβανομενου και του Πετρακη . ΔΕΝ ειναι καθηγητης Βαλκανικης ιστοριας και Διεθνων σπουδων . Προπονητης ειναι , και θα επρεπε θεωρω να αποφυγει την συγκεκριμενη κακοτοπια .
Ελπιζω το θεμα να κλεισει εδω . Και να ΜΗΝ το εκμεταλευτει ο ΧΒ για να αποφυγει ενα σημαντικο συμβολαιο με το να ευθυγραμιστει - τεχνιεντως -  με το ''κοινο περι δικαιου αισθημα '' ( my ass ...)
Οσο για τους δημοσιογραφισκους του κωλου , οταν εκανε το ιδιο ο Κασαμι κρατησαν ζωντανο το θεμα γυρω στς 3,5 λεπτα , ενω οταν ο Πουγιολ επαιρνε κυπελλο ντυμενος με την σημαια της ...Καταλονιας (!!!) , του εγραφαν επη ...

Αυτα ...

  Άριστα!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #621 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 19:14 »


  Συνομιλίες στη Νέα Υόρκη για το θέμα Λίλα:

  Έντι Ράμα: Ο Λίλα είναι καλό παιδί αλλά λίγο... Θα καταλάβει μεγαλώνοντας...
  Αλέξης Τρίπρας: Όλοι και όταν λέμε όλοι εννοούμε όλοι πρέπει να ηρεμήσουν στα Βαλκάνια.
   πηγή:in.gr

   Σύμφωνα με πληροφορίες του passports.gr ο Πρόεδρος Χρηστοβασίλης απείχε των συνομιλιών καθώς δεν ήθελε να οξύνει τα πνεύματα με την πληθωρική του παρουσία. Εθεάθη σε γνωστή ψησταριά της Αstoria...
  Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες υποστηρίζουν ότι κλείνει γνωστό ομογενή ποδοσφαιριστή που αγωνίζεται στα χαφ!

    Τα υπόλοιπα στο πλήρες ρεπορτάζ του ανταποκριτή μας στη Νέα Υόρκη Λάζαρου Ευρωδουλίκα.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 29 Σεπ 2015 19:22 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.724
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #622 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 19:45 »
  :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

  Κλαιω ρε Mpakoulieros !!!

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #623 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 22:19 »
Προς ολους τους αλλοθρησκους Γιαννιωτες/Ηπειρωτες/ κατι φασιστοενωσεις βορειοηπειρωτων και τα αρχιδια μου κουνιουνται, που θυμηθηκαν τον ΠΑΣ λογω Λιλα και ξεσπαν με εθνικιστηκο παραληρημα και που τολμουν να βγαζουν ανακοινωσεις και να ΑΠΑΙΤΟΥΝ να φυγει ο ΛΙλα:

ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ.

Ο Λιλα ειναι θεμα των ΠΑΣολεδων και μονο. Εδω δε βγαλαμε εμεις ανακοινωση που ειναι η ομαδα μας και βγαζετε εσεις? Ποιοι ειστε ρε καραγκιοζηδες?
Τραβατε στις ομαδες σας σκατοπροσκυνημενοι να λυσετε τα δικα σας.

Προστατεψτε τον ΠΑΣ μαλακες. Το νου μας στους "αλλους" γιατι θα χουμε αλλα.  :stop:
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #624 στις: Τρι 29 Σεπ 2015 23:25 »


Ναι ρε γαμώτο, μερικοί κάνουν σαν μην ήταν εδώ... ΕΙΝΑΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ.
Ο κόσμος το είχε καμάρι κι εμείς τούμπανο  :P
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 11 Απρ 2016 22:42 από ΛΟΚΟ »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς