Αποστολέας Θέμα: Άντι Λίλα  (Αναγνώστηκε 219821 φορές)

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #775 στις: Τρι 26 Ιούλ 2016 17:32 »


Οτι να ναι.. Γελαει ο κοσμος..
Μου θυμιζει football manager που βγαζεις ενα παιχτη για πουλημα σου δινουν 5-6 ξενες ομαδες 300.000 και κατω κατω ειναι η προταση του βαζελου με 90.000.


« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 12 Φεβ 2019 22:28 από ΛΟΚΟ »

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #776 στις: Κυρ 31 Ιούλ 2016 12:23 »
onsports.gr

Παράθεση
Έτοιμος για νέο συμβόλαιο με την ομάδα της Ηπείρου είναι ο Αλβανός μέσος.

Ο διεθνής άσος του «Αίαντα» έχει δεχθεί κρούση από την διοίκηση του ΠΑΣ Γιάννινα για την επέκταση της συνεργασίας των δύο πλευρών και όπως όλα δείχνουν, ο Άντι Λίλα θα συνεχίσει την καριέρα του στο «συγκρότημα» των Ιωαννίνων για τέσσερα ακόμα χρόνια.


Σύμφωνα με δημοσιεύματα, η διοίκηση και ο Αλβανός μέσος, έχουν συμφωνήσει για νέο συμβόλαιο, το οποίο θα τον κρατήσει στους «Ζωσιμάδες» μέχρι το 2020 και ο Γιάννης Πετράκης θα έχει στα… χέρια του ένα δυνατό… όπλο, ενόψει της δύσκολης συνέχειας.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΜΟΝΤΕΖ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 860
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #777 στις: Κυρ 31 Ιούλ 2016 13:04 »
Πάμε Αντι γερά να διαψευστούν οι Κασσάνδρες.

Αποσυνδεδεμένος mandrakoukos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #778 στις: Κυρ 31 Ιούλ 2016 13:41 »
Πολύ θετικό το να ανανεώσει ο Άντι  :)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #779 στις: Δευ 05 Σεπ 2016 21:15 »
ΛΙΛΑ οφείλει ποινή 2 Αγωνιστικών …

κίτρινη από την 29η Αγωνιστική: ΠΑΣ-Πλατανιάς 
(την 30η Αγωνιστική αγωνίστηκε με Σκόντα 0-1)
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #780 στις: Τρι 06 Σεπ 2016 08:46 »
Το χτεσινό ματς Αλβανία Σκόπια διακόπηκε λόγω δυνατότατης βροχής.
Φανταστείτε τι έρχεται...  :(

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #781 στις: Τρι 06 Σεπ 2016 23:25 »
Το ματς Αλβανία-Σκόπια θα μπορούσε να είχε διακοπεί για 50 διαφορετικούς λόγους και με ξηρασία (π.χ. λόγω εμφάνισης ΑΤΙΑ - Αλβανικής Ταυτότητας Ιντριγκαδόρικα Αεροπλανάκια) αλλά η αλήθεια είναι οτι σήμερα δε σταμάτησε λεπτό να ρίχνει και σαπίσαμε  :(
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #782 στις: Τετ 14 Σεπ 2016 22:00 »
Οι τελευταίες ώρες της μεταγραφικής περιόδου, κρίσιμες για το μέλλον του Άντι Λίλα
31/08/16

Lojtari polivalent në kombëtaren kuqezi, Andi Lila, momentalisht është pa kontratë dhe pa një skuadër të re.
Ai ka qenë pjesë e Pas Janinës, ndërsa kërkon që të…

http://newsport.al/2016/08/oret-e-fundit-te-merkatos-andi-lila-percakton-te-ardhmen/
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 14 Σεπ 2016 22:04 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #783 στις: Δευ 26 Σεπ 2016 23:01 »
Τι ρόλο βαράει ο Λίλα…  ο εις εκ των 4ων Αρχηγών ?

Δεν λέω για την ασίστ στον Γιακουμάκη ( 54΄) που ας πούμε ήταν θέμα ισορροπίας του... στην μεταβίβαση, αλλά για την συχνότητα? / περιοδικότητα? των καρτών, που δίνουν μια εντύπωση πρόνοιας… περυσινά κουμάντα, φετινά μπερεκέτια.

29η …6η κίτρινη 
30η …7η κίτρινη  (2 Αγων. 2016-17)
1η … 
2η …
3η …  έξω από κάρτες (ΑΤΡΟ)
4η ...  έξω από κάρτες (ΠΑΟ)
5η  … μέσα για ανανέωση καρτών?
 6η ...έξω από Κάρτες (ΑΟΚ)
7η ...έξω από Κάρτες (ΛΕΒ)
8η …
 
Κάθε εμπόδιο για καλό και ο Μανιάς στην Μπεστέρλο… μΠΑΣ και αναδειχτεί ο κατάλληλος αντίλιλας…


* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #784 στις: Τρι 27 Σεπ 2016 17:51 »
Thank you to the club for beliving in me and thank you the fans for supporting us.We are Pas...

https://www.instagram.com/p/BKvqaSpgkoh/?hl=el

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #785 στις: Τρι 27 Σεπ 2016 19:36 »
Άντι Λίλα: «Θέλω να κερδίζω, είμαι μαχητής» (video)  0
BY SUPER-FM ON   27 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2016, 16:19



MVP HALL OF BRANDS... http://super-fm.gr/11121/anti-lila-thelo-na-kerdizo-ime-machitis-video/

(...)
Για την επιρροή τους στις κάρτες: «Είναι αλήθεια ότι παίρνω συχνά κάρτες, αλλά δίνω την ψυχή μου σε κάθε αγώνα. Είμαι ένας παίκτης που παίζει συνέχεια δυνατά και δεν μπορώ να προφυλάξω τα πόδια μου. Είμαι μαχητής. Θέλω να νικάει συνέχεια η ομάδα μου. Μέσα στο γήπεδο δεν στοχεύω ποτέ στην ισοπαλία, θέλω να νικάω. Με τον διαιτητή δεν έχουμε τίποτα. Έχει κι αυτός δύσκολη δουλειά. Αν όμως μου δίνουν κάρτα με το πρώτο μαρκάρισμα πρέπει κι εγώ να είμαι λίγο πιο ήρεμος».
(...)



Υ.Γ.: Για τον άλλο τον Λίλα έλεγα στο #783, όχι για τον Άντι... την επιρρέπειά μου.   
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 27 Σεπ 2016 19:40 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #786 στις: Κυρ 23 Οκτ 2016 21:42 »
Για την επιρροή τους στις κάρτες

8η αγωνισκή ΜΕΔΕΝ κίτρινες!
Αυτό κι αν είναι ρεκόρ!!!

Οι δγιό μαζωγμένες δε στρέουν, έγιναν κόκκινη.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #787 στις: Τετ 23 Νοέ 2016 22:53 »
Λίλα, ωραίο σουτ 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος gilas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #788 στις: Πεμ 24 Νοέ 2016 11:03 »
Δεν γνωριζω αν υπαρχουν διαπραγματευσεις ΠΑΕ και Λιλα για νέο συμβολαιο,αφου το υπαρχον

ληγει το καλοκαιρι.Αν υπαρχουν ,φανταζομαι θα αφορουν ένα νέο 3ετες συμβολαιο με συνολικες

αποδοχες καπου στα 500 χιλ.Θηωρώ,με το φτωχο μου ποδοσφαιρικο ματι,οτι ο κυκλος του Λιλα

στην ομαδα μας ηρθε ο καιρος να κλείσει το καλοκαιρι.Με τα ιδια χρηματα,ακομα και με λιγοτερα,

ο προεδρος εχει αποδειξει ότι μπορει να βρει ένα αξιοπρεπές 6άρι οπου η μεταβίβασή του δεν θα είναι

αποκλειστικα προς τα πίσω η μπαλα ή παραλληλα,αλλα θα συμβαλλει εστω και ελαχιστα στην αναπτυξη

του παιχνιδιού,οπου θα μπορει να βγαλει ένα σερί 5 συνεχομενων αγωνων βοηθώντας τον ιδιο και την ομαδα

να βρουν ρυθμο και όχι κοβωντας αυτόν με επαναλαμβανόμενες ανόητες καρτες.






Πού `σαι Θανάση ήθελα να σ’ αντάμωνα Η γρουσουζιά να σπάσει

Αποσυνδεδεμένος PASas_

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 727
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #789 στις: Πεμ 24 Νοέ 2016 14:10 »
Τον Λίλα, είτε τον συμπαθείς αγωνιστικά είτε όχι (όπως εγώ), δεν μπορείς να μην παραδεχτείς ότι έχει προσφέρει πολλά στην ομάδα. Τρέχει, σκυλιάζει, δίνει όσα μπορεί. Από εκεί και πέρα, προσωπικά προτιμώ πιο μοντέρνου τύπου χαφ, οι οποίοι μπορούν να κάνουν πολλές δουλειές στο γήπεδο κι όχι αποκλειστικά μία. Τέτοιους παίχτες τους έχει προσπεράσει το σύγχρονο ποδόσφαιρο σε υψηλό επίπεδο. Αλλά αυτή είναι άλλη συζήτηση.

Ο Λίλα είναι ένας παίχτης που στερείται ιδιαίτερης τεχνικής κατάρτισης και μεγάλου ποδοσφαιρικού IQ. Βασίζεται στην καλή του φυσική κατάσταση και το πάθος του. Έχει φτάσει όμως σε μία ηλικία που, όσο αυτά θα τον εγκαταλείπουν σιγά σιγά (και ειδικά τα αθλητικά προσόντα), θα αρχίσει να επιστρατεύει άλλα "μέσα" (φάουλ, ξύλο, τραβήγματα) για να μπορέσει να ανταποκριθεί. Είναι επίσης σε μια ηλικία που θα ζητήσει ένα (τελευταίο;) μεγάλο συμβόλαιο. Έχω την εντύπωση κι εγώ ότι δεν θα πρέπει να μπούμε στη διαδικασία να πληρώσουμε αυτή την υπεραξία, για έναν παίχτη που αγωνιστικά θα βρίσκεται -θέλοντας ή μη- σε πτώση τα επόμενα χρόνια.
Θα προτιμούσα να επενδύσουμε τα επόμενα χρόνια σε έναν από τους αρκετούς νεαρότερους υπάρχοντες παίχτες που έχουμε. Χωρίς αυτό προφανώς να σημαίνει, όπως προανέφερα, ότι παραγνωρίζω τόσο την προσφορά του, όσο και την αξία του. Κοιτάζοντας όμως το μέλλον, νομίζω το καλύτερο για την ομάδα θα ήταν να ποντάρει σε κάτι διαφορετικό από την επόμενη χρονιά.
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 24 Νοέ 2016 14:14 από PASas_ »

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #790 στις: Πεμ 24 Νοέ 2016 15:40 »
Ο Λιλα δε ειναι ο γνωστος Λιλα που ξερουμε ολοι φετος...Κατι το Εuro το καλοκαιρι, κατι η καψα του να παιξει εξω, κατι απο εδω και απο εκει,δεν εχει αποδωσει ως τωρα
Αν δε τα βρει με τον ηπιο υπαρχει ξεκαθαρη λυση...
Πωληση τωρα το χειμωνα με ενα ποσο (ο μισητος βαζελος θελει τετοιον παικτη, ας τον σπρωξει εκει, διαφορετικα εξωτερικο) και φερνεις τον Κυριακιδη του Ηρακλη επι παραδειγματι.
Μικροτερος, με φιλοδοξιες, σε τρεις θεσεις παιζει με κυριοτερη αμυντικο χαφ και με πολυ καλες προοπτικες.
Εξελισσεται η ομαδα και προχωραμε...

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.140
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #791 στις: Πεμ 24 Νοέ 2016 15:43 »
Ευκολα μπορει να συμφωνησει κανεις πως θα θελαμε στη θεση του Λιλα για την επομενη 3ετια κατι πιο ποιοτικο!
Ελα ομως που κατι τετοιο ψαχνουν ολα τα μεγαλα κλαμπ του ευρωπαικου και οχι μονο ποδοσφαιρου!
Ενας τετοιος παιχτης ομως που θα σου προσφερει αριστα περα απο τα αμυντικα και στα δημιουργικα καθηκοντα της θεσης ,δεν ειναι για να παιζει στον ΠΑΣ αλλα σε πολυ μεγαλυτερα (παντα με τη γνωμη των αλλων) σωματεια.
Η αποδειξη οσων λεω βρισκεται στην πορεια μας στον περσινο β γυρο αλλα και στα προηγουμενα χρονια που η παρουσια του Λιλα ηταν σταθερη και συνεχης!8,9 δεν θυμαμαι ακριβως αγωνες αητητοι και εξοδος στο γιουροπα!!
Η παρουσια του Λιλα σε συνδυασμο με την 3αδα στην αμυνα κλειδωνει τον αντιπαλο και δεν σου δημιουργει φασεις:
Φανταστειτε τωρα ποσο πιο δυνατη θα ειναι η ομαδα αν διπλα του βαλεις 2 χαφ με πολυ καλη δημιουργια,οπως ο Βιδαλ και ο Γιακος δηλαδη ή ο Ζαιρο ή ο Ακοστα ή οποιοσδηποτε αλλος ποιοτικος χαφ!
Με ολα αυτα.λοιπον καταληγω στο συμπερασμα πως ο Λιλα ειναι πολυτιμος παιχτης για μας.Το οικονομικο ειναι θεμα της διοικησης να κρινει αν την συμφερει η ανανεωση.Αγωνιστικα οχι οικονομικα εγω λεω πως το παιδι ειναι πολυτιμος για μας και διπλα του μαθαινει και η πιτσιρικαρια των χαφ μας.
Ομαδες οπως ο ΠΑΣξεκινουν απο την ανασταλτικη λειτουργια,η οποια εξασφαλιζει βαθμους και προωθουν σιγα και με σταθερα βηματα τη δημιουργια!
Πως να αξιοποιησεις τον Βιδαλ χωρις πισω του ναχεις παιχτη που να καλυπτει και να τρεχει για 2+.;
Ο Λιλα μπορει να το κανει λογω σωματοδομης αυτο τουλαχιστον για 3 χρονια ακομη!Διατηρεις και αναλλοιωτο ανασταλτικα τον κορμο σου!
Τα χρηματα και τα συμβολαια ομως ειναι θεμα διοικησης :dab: :dab:



Αποσυνδεδεμένος GAVOS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #792 στις: Πεμ 24 Νοέ 2016 17:30 »
Συμφωνώ και εγω οτι ο Λιλα ο φετινος δεν εχει σχεση με τον Λιλα των προηγούμενων ετων. Κατι που ειναι απόλυτα λογικό. Απο οταν μπήκε στην ομαδα πέρυσι (τέτοιο καιρό πάνω κάτω)δεν εχει σταματήσει καθόλου. Τελειώνει πρωτάθλημα στο καπάκι γιουρο ξανα στα καπακια Γιαννενα για το Γιουροπα. Λογικο ειναι να εχει κάτσει κάπως η απόδοσή του μιας και δεν ειναι μηχανάκι αλλα άνθρωπος.
Καλα θα ηταν να ειχε λίγη ποιότητα παραπάνω. Σιγουρα ομως τοτε δεν θα επαιζε στο ΠΑΣ.
Οσο για το νεο συμβόλαιο εγω ακούω οτι τα εχουν βρει σε γενικες γραμμες. Οικονομικά τι θα πάρει δεν με αφορα. Ειμαι σίγουρος όμως οτι ο ΧΒ δεν πρόκειται να δώσει ουτε ευρω παραπάνω απο οτι τον κοστολογεί.

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #793 στις: Πεμ 24 Νοέ 2016 18:07 »
Εγώ να πω την αμαρτία μου,πλέον δεν βλέπω τον λόγο να αγωνίζεται ο λιλα σε ματς οπως το χθεσινό, που ο αντίπαλος δεν ενδιαφέρεται καν να εκδηλώσει επίθεση. Δεν προσέφερε τίποτα, οσες φορές πήγαινε η μπάλα στα ποδια του χανότανε, και έκανε και ηλιθια φάουλ που σε αυτά τα ματς που εμεις θελουμε να ανεβάσουμε τον ρυθμο είναι κατα μας. Ας πάρει τουλάχιστον μερικά τέτοια ματς ρεπό, μιας και παίζει δυο χρονια στα κόκκινα, να δοκιμάσουμε και κάτι αλλο και να δούμε πως θα παει. Σε ματς με '''''''''''''''''''''μεγάλες ομάδες'''''''''''''''''''''' σίγουρα θα ειναι πιο χρήσιμος.
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #794 στις: Πεμ 24 Νοέ 2016 20:18 »
π.χ., αν αυτό το ματς (με Ρουμανία) ήταν στο Πρωτάθλημα Τετάρτη και την Κυριακή θα έπρεπε να ξαναπαίξει για τον ίδιο στόχο...

... και το Σάββατο θα πρέπει να ξαναπαίξει για τον ίδιο στόχο...

Μπορείς... δεν είσαι ο μοναδικός.
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 24 Νοέ 2016 20:22 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #795 στις: Κυρ 27 Νοέ 2016 12:27 »

Στο…πάρκινγκ του ΠΑΣ οι Λίλα – Ακόστα
Τα συμβόλαια που λήγουν, η «τέχνη» του Χριστοβασίλη και η επόμενη μέρα.
ΚΩΣΤΑΣ ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ | November 26, 2016 12:18 | no comments


Μπορεί ο Γιώργος Χριστοβασίλης να παίζει πλέον στα…δάχτυλα την τέχνη των πρόωρων ανανεώσεων (όπως έχει αποδείξει πολλάκις τα τελευταία χρόνια) ωστόσο στις περιπτώσεις των Άντι Λίλα και Νόε Ακόστα, δεν βιάζεται να πατήσει γκάζι και να «δέσει» τους δύο ποδοσφαιριστές στον ΠΑΣ Γιάννινα έχοντας «παρκάρει» και τις δύο υποθέσεις.

Να θυμίσουμε πως τα συμβόλαια και των δύο παικτών με τον «Άγιαξ της Ηπείρου» ολοκληρώνονται το προσεχές καλοκαίρι.

Κάτι που σημαίνει πως από την 1η Ιανουαρίου αμφότεροι διατηρούν το δικαίωμα διαπραγματεύσεων και υπογραφής με ομάδα της αρεσκείας τους.

Μια φορά ο Χριστοβασίλης δεν σκοπεύει – τουλάχιστον με τα μέχρι τώρα δεδομένα – να ανοίξει πρόωρα και πριν το τέλος του τρέχοντος έτους την ατζέντα των συζητήσεων με τους δύο ποδοσφαιριστές.

Ειδικότερα σε ότι αφορά τον Λίλα πάντως να σημειώσουμε πως ουδέποτε έπαψε να΄χει στραμμένες τις κεραίες του και προς άλλες ποδοσφαιρικές πολιτείες, έχοντας επιστρέψει μάλλον με…βαριά καρδιά στον ΠΑΣ, έπειτα απ΄το πρόωρο κι άδοξο τέλος της θητείας του στην Ιταλία λόγω διάλυσης της Πάρμα.

Οι διεθνείς συμμετοχές του με την Εθνική Αλβανίας κρατούν ψηλά την… μετοχή του 30χρονου ποδοσφαιριστή με ότι ασφαλώς μπορεί να συνεπάγεται αυτό για το μέλλον της συνεργασίας του με την ομάδα των Ιωαννίνων και της καριέρας του.

Οσο για τον Ακόστα;,,, Στα 33 του χρόνια δεν μπορεί να΄χει και τόσες πολλές επιλογές για τη διαδρομή του στα γήπεδα.

http://instasport.gr/%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B3%CE%BA-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%B1%CF%83-%CE%BF%CE%B9-%CE%BB%CE%AF%CE%BB%CE%B1-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%B1/

Αποσυνδεδεμένος drakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #796 στις: Δευ 12 Δεκ 2016 20:30 »
Τί θὰ γίνει ρὲ Λίλα;

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #797 στις: Δευ 12 Δεκ 2016 20:59 »
Τι να γινει ρε δρακο?
Ειδες καμια πρωτη κιτρινη?
Γαμησε μας και εσυ τωρα


 :pas: :pashat: :joker:

Αποσυνδεδεμένος RASTA

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.384
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #798 στις: Δευ 12 Δεκ 2016 21:03 »
Τι να γινει ρε δρακο?
Ειδες καμια πρωτη κιτρινη?
Γαμησε μας και εσυ τωρα


 :pas: :pashat: :joker:

 :pashat: :joker:
" Ανυποχώρητος: σημαίνει να είναι το κεφάλι σου μέσα στο στόμα του λύκου κι εσύ να του λες άντε γαμήσου... "

Fidel Castro

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Άντι Λίλα
« Απάντηση #799 στις: Δευ 12 Δεκ 2016 21:11 »
Αν και δεν ήταν κίτρινη η πρώτη κάρτα, οι διαιτητές πλέον έρχονται προκατειλημένοι εναντίον του Λίλα και η κάρτα βγαίνει πάρα πολύ εύκολα σε αυτόν.