Αποστολέας Θέμα: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ  (Αναγνώστηκε 103692 φορές)

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #100 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 01:53 »
Πιστεύω και εύχομαι πως ο πρόεδρος είναι καθαρός και δεν θα έχουμε προβλήματα. Αλλά και μια δήλωση του δεν μου άρεσε καθόλου:

Παράθεση
3 μήνες έψαχναν τον Ψωμιάδη και ο άνθρωπος απέδειξε ότι είναι αθώος μέσα σε 5 ώρες.

επακριβώς λέει
Παράθεση
3 μήνες έψαχναν τον Κ. Ψωμιάδη,καλώς ή κακώς ο άνθρωπος απέδειξε ότι είναι αθώος και βγήκε.δηλαδή τι ψάχναν 3 μήνες να βρούνε;κάτι για να τον αθωώσουν σε 5 ώρες;

τους μάμησε ο Βίτας,σε αντίθεση με τον πρόεδρο που όντως είναι ηπιότερος των ηπιότερων...
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 23 Σεπ 2011 02:19 από Μολοσσός »

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #101 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 02:12 »
Και οι δηλώσεις Βίτα στην ίδια εκπομπή του super-fm

Dilwseis Vita sta Kaka Paidia tou super-fm.gr
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 23 Σεπ 2011 02:14 από ΛΟΚΟ »
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #102 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 02:17 »
Θυμάμαι ένα πανό των Toros Locos...:
Καμιά επιτυχία δεν εξαγοράζει την αξιοπρεπειά μας...
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος microsurfer

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #103 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 02:42 »
Πιστεύω και εύχομαι πως ο πρόεδρος είναι καθαρός και δεν θα έχουμε προβλήματα. Αλλά και μια δήλωση του δεν μου άρεσε καθόλου:

Παράθεση
3 μήνες έψαχναν τον Ψωμιάδη και ο άνθρωπος απέδειξε ότι είναι αθώος μέσα σε 5 ώρες.

επακριβώς λέει
Παράθεση
3 μήνες έψαχναν τον Κ. Ψωμιάδη,καλώς ή κακώς ο άνθρωπος απέδειξε ότι είναι αθώος και βγήκε.δηλαδή τι ψάχναν 3 μήνες να βρούνε;κάτι για να τον αθωώσουν σε 5 ώρες;

Αν το είπε έτσι, τότε αλλάζει... Πάντως στο σαιτ του σουπερ το αναπαράγει όπως το έγραψα.

http://www.super-fm.gr/content/view/8701/50/lang,el/

Μακάρι να είναι όντως λάθος μεταφορά των δηλώσεων του, γιατί συμπαράσταση σε λαμόγια, δείχνει ενοχή...

Αποσυνδεδεμένος geo

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #104 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 04:41 »
ελεος ρε π....ημ . κλειστε το.  ανυπολογιστη ζημια κανετε στην ομαδα, μπαινοντας στο παιχνιδι τους. γιατι αναπαραγετε τσουκες;;;;;;;;;; γιατι ψαρωνετε και χορευετε στο ρυθμο που σας βαρανε;;;;;;;  ολα ειναι φουσκα. απλα εχετε διαλυσει την ψυχολογια της ομαδος. ολοι οι παιχτες ειναι στο ναδιρ ψυχολογικα , διαβαζοντας τετοιες σαχλαμαρες.  με αερολογιες παμε μονοι μας να βγαλουμε τα ματια μας. μας ριχνουν μπανανοφλουδες και μεις τις παταμε.  ειμαστε αξιοι της τυχης μας ,τελικα. κλειστε τωρα αυτην την φουσκα[ οπως θα αποδειχτει] και παμε για το μεγαλο ντουε στα καπνα.

Αποσυνδεδεμένος SAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 340
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #105 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 08:48 »
για ξυπνατε λιγο στο νομικο τμημα της ΠΑΕ και πολεμηστε τους με τα οπλα που σας δινουν..

ο Καννελακης στην συνομιλια λεει αυτα:  ότι, έχει μιλήσει με άτομο ονόματι «BAΓΓEΛHΣ», μέλος της ομάδας ΠAΣ ΓIANNINA για να κερδίσει από τον αγώνα IΩNIKOΣ-ΠAΣ ΓIANNINA έστω και ένα βαθμό.

με την λεξη ΕΣΤΩ στοιχημα δεν παιζεις.....
ο καννελακης την ομαδα του εψαχνε να σωσει και παρακαλουσε για  ενα βαθμο,μαλλον δεν βρηκε τελικα ανταποκριση σε εμας και ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟΥΣ ΚΟΡΑΚΕΣ ΤΕΛΙΚΑ


ΟΠΟΤΕ ΑΦΗΣΤΕ ΗΣΥΧΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΔΙΚΑ

 :mono:
ONLY PAS GIANNINA

«Κοιτάξτε να τα βρείτε εδώ. Να ενωθείτε, παράγοντες, γήπεδα, ερασιτέχνης, ΠΑΕ, γίνεται όλοι σας ένα και θα διεκδικεί η ομάδα ΟΥΕΦΑ σε λίγα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος ztoby

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #106 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 09:28 »
ας πούμε ότι το μόνο στοιχείο είναι αυτή η κασέτα...
και ας πούμε ότι όντως δεν προκύπτει κάτι και δεν τραβιόμαστε...

εντάξει είναι μεγάλη επιτυχία, γιατί όσοι δεν τιμωρηθούν για 3 πρωταθλήματα (sl και fb1+2), που ήταν στημένα σε απίστευτα ποσοστά αγώνων, θα αποδείξουν ότι έχουν τη δύναμη να συνεχίσουν σε αυτό το βρώμικο χώρο του ποδοσφαίρου.

ΑΛΛΑ ρε παίδες...
σταματήστε λίγο το παραμύθι με τον άγιο χριστοβασίλη και τις μπούρδες για στοχοποίηση του ΠΑΣ και ότι όλοι ασχολούνται μαζί μας και μας πετάν μπανανόφλουδες. Τουλάχιστον όποιος είναι πάνω από 20 ή παρακολουθεί ποδοσφαιρό για 4-5 χρόνια...
Δηλαδή τα τελεταία 3 χρόνια κανενός το αυτί δεν πήρε τίποτα για στημένα;
Πριν μας αγοράσει ο χριστοβασίλης δεν είχατε ακούσει τίποτα για τον ηλυσιακό;

και ΚΥΡΙΩΣ αφήστε αυτη τη μαλακία με τα άρματα που εμείς δεν ανεβαίνουμε και μας εκδικούνται...
είδατε σε καμιά συνεδρίαση της SL τον πρόεδρο να κάνει αντίσταση; ή ξεχάσατε τη πιο ντροπιαστική στιγμή στην πρόσφατη ιστορία της ομαδας, να κατεβαίνει σε ημιτελικο κυπέλλου αδιάφορη;
ξεχάσατε ή δεν γνωρίζετε σε ποιανού το άρμα ήταν ο χβ όταν προέδρευε στον ηλυσιακό;

φήμες και ενδείξεις υπάρχουν όλα αυτά τα χρόνια και υπήρχαν και πριν έρθει. Με φήμες και ενδείξεις κανείς δεν καταδικάζεται και θεωρείται και ΕΙΝΑΙ αθώος. από εκεί και πέρα όποιος μπορεί να ζήσει με αυτό καλώς, όποιος δεν μπορεί να βλέπει την ομάδα του έτσι επίσης καλώς, αλλά σταματήστε τον στρουθοκαμηλισμό.

ο ΠΑΣ όπως τον θέλουμε δεν υπάρχει πλεον(ή δεν υπήρξε ποτέ)

μακάρι να μην υπάρχουν όντως στοιχεία και να αθωθεί ο πρόεδρος και η ομάδα, γιατί είναι μια καλή ευκαιρία να μείνουμε και να τα πάμε καλά στην sl.

Αποσυνδεδεμένος el_antifasist

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #107 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 09:59 »
πεστα ρε ztoby γιατι εδω μεσα ολοι βλεπουν φαντασματα λες και ο χοντρος ξυπνησε μια μερα και ειπε " αααα εχω πολλα περισα λεφτα που να τα χαλασω , δεν τα ριχνω στον πας ..."

ξυπνατε ρε δεν υπαρχει προεδρος που να μην ειναι λαμογιο
πρωην pasta_italiana
PAS ANTINAZI FANS URBINO
    "TORRI INCAZZATI"

Αποσυνδεδεμένος jesPAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 645
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #108 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 10:39 »
Από τους διαιτητές, ένας εξ αυτών είναι ο Ντίτσιος, το όνομα του οποίου εμπλέκεται στο παιχνίδι Ηλιούπολη-Ιωνικός και τον οποίο όρισε η ΚΕΔ για τέταρτο στο Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος. Μόλις ωστόσο έγινε γνωστή η δίωξή του, τέθηκε σε διαθεσιμότητα.
Δίωξη έγινε ακόμα στον Σφήκα που σφύριξε το Καλλιθέα-Ηλιούπολη, τον Σέγγο που ήταν ο διαιτητής του αγώνα Διαγόρας-Ηλιούπολη και όλη την τριάδα της αναμέτρησης Θρασύβουλος-Ηλιούπολη, δηλαδή τον Δημητρόπουλο, τον Βερρή και την Κουτσουμπού.
Πηγή: gazzetta.gr


Ο διαιτητής του Ιωνικός-ΠΑΣ γιατί δεν καλείται κι αυτός???

Ιωσηφίδης (νομίζω) λεγόταν. Αλήθεια, ξέρει κανείς πού παίζει αυτός ο τύπος??? Είναι ακόμα διαιτητής???

Στην εκδίκαση της υπόθεσης (αν πρόκειται γι' αυτό το ματς κι εφόσον δεν υπάρχουν "άλλα" στοιχεία που να καίνε), μήπως θα έπρεπε η πλευρά της ΠΑΕ να τον καλέσει (και τον επόπτη) να καταθέσει σαν μάρτυρας, με παράλληλη προβολή του 12λεπτου βίντεο και να τον φέρει σε αντιπαράθεση με κάποιον καθηγητή διαιτησίας???

Οι δύο απευθείας κόκκινες στα μαρκαρίσματα σε Τζάνη, Βάντερσον και το ακυρωμένο γκολ, φτάνουν και περισσεύουν.

Υ.Γ.: Τονίζω, βέβαια, αν δεν υπάρχουν "άλλα" επιβαρυντικά στοιχεία για την ομάδα...
Χαμογελάτε!!!  Κάνετε τους άλλους ν' ανησυχούν....

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #109 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 10:54 »
Ξαναδιαβάζω σήμερα στο gazzeta και πάλι τα ίδια με το ματς με τον Ιωνικό. Τίποτε καινούριο. Ούτε καν για "συνομιλία" που λέει ο Ασβεστάς ότι υπάρχει με ΧΒ. Κι ενώ για το Ηλιούπολη - Λεβαδειακός γράφονται όλα χαρτί και καλαμάρι, για το Ιωνικός-ΠΑΣ τα ίδια. Καμιά αναφορά σε ΧΒ. Αναφέρεται κάποιος Βαγγέλης (ο Αγγελής;;; ή ο ..... Πεπρινιάδης;;;) και οι Κώτσιος Σκούφαλης ότι μπορεί να επηρρεασθούν. Και ρωτώ εγώ;;; Δεν παρακολούθησαν τα τηλέφωνα των 3 αυτών (Βαγγέλη, Σκούφαλη, Κώτσιου);;;;; Αν ναι βρέθηκαν ύποπτες συνομιλίες;;; Αν οχι γιατί άραγε;;; Ο ρέφερυ του συγκεκριμένου αγώνα μαζί με τον βοηθό που διαμόρφωσαν το Χ γιατί δεν κλήθηκαν;;;
Τα εωτήματα που γεννιούνται πολλά: Γιατί τίποτε για Κέρκυρα και Αγρίνιο;;; Γιατί τίποτε για γαύρο και Μαρινάκη που ήταν εξ αρχής σε ποιο πάνω κατηγορία από ΧΒ και υπόλοιπους;;;; Γιατί η S.L έβαλε τον ΧΒ εκπρόσωπο στην ΕΠΟ, ενώ ήταν σε όλους γνωστό ότι θα γίνουν διώξεις;; Θα μου πείτε τα ίδια είχε κάνει και με Μπέο!! Ας ευχηθούμε (για το καλό της ομάδας) οι 2 περιπτώσεις να μην έχουν ομοιότητες, γιατί αλλιώς κινδυνεύουμε σοβαρά.

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #110 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 11:27 »
Τουλάχιστον όποιος είναι πάνω από 20 ή παρακολουθεί ποδοσφαιρό για 4-5 χρόνια...

Εγώ το έγραψα χθες σε άλλο θέμα, οτι μάλλον εδώ μέσα πλέον το 80% - και λίγο λέω - αυτών που γράφουν είναι κάτω απο 20 ή τέλος πάντων κοντά στα 20. Είναι ξεκάθαρο απο τα γραφόμενα....  ;)  ;)  ;)

Υ.Γ Τον μέσο όρο του φόρουμ τον ανεβάζει λίγο ό ΛΟΚΟ που είναι ..... 65-67-71;;;; Θύμησε μου λίγο ρε Θεμ...!!!  :P  :P  :P

Αποσυνδεδεμένος SAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 340
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #111 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 11:30 »
πρωτεινω να κλειδωσει το θεμα αυτο και να επανελθουμε οταν και ΑΝ μας διωξουν τελικα για κατι.....
γρν πρεπει να κανουμε κακο στην ομαδα μονοι μας

 :mono: :pas: :mono:
ONLY PAS GIANNINA

«Κοιτάξτε να τα βρείτε εδώ. Να ενωθείτε, παράγοντες, γήπεδα, ερασιτέχνης, ΠΑΕ, γίνεται όλοι σας ένα και θα διεκδικεί η ομάδα ΟΥΕΦΑ σε λίγα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #112 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 12:31 »
novasports.gr
Παράθεση
"Δεν έχω καμία σχέση"
Ο πρόεδρος του ΟΦΗ, Νίκος Μαχλάς, μίλησε στο ραδιοφωνικό σταθμό «NovaΣπορ Fm 94,6» για τη δίωξη που του ασκήθηκε για το σκάνδαλο με τα στημένα παιχνίδια και δήλωσε έκπληξη και οργή:

«Εννοείται ότι μας προκαλεί εντύπωση αυτό που έγινε. Μόλις το είδα δεν πίστευα στα μάτια μου. Είμαι ένας άνθρωπος που δεν έχω καμία σχέση με αυτά τα πράγματα, δεν γνωρίζω αυτούς τους ανθρώπους και δεν γίνεται να μας βάζουν όλους σε ένα τσουβάλι. Δεν γίνεται χωρίς να σε ρωτούν να σου στέλνουν ένα χαρτί και να εμπλέκουν το όνομά σου. Δεν είμαστε σε καμία συνομιλία και δεν ακούγεται καν το όνομά μου. Είναι άσχημο να ακούγεται το όνομα σου σε μία δίωξη. Δεν έχω μπλεχτεί πουθενά και είμαι από τους πρώτους που ζήτησαν την κάθαρση. Αν είχαν αποδείξεις για δική μας εμπλοκή καλώς, αλλά με ποιο δικαίωμα μας βάζουν στον ίδιο κουβά χωρίς να ακουγόμαστε πουθενά»;

-Για το κατηγορητήριο:
«Δεν υπάρχουν κατηγορητήρια. Είναι το ίδιο με πριν. Ρώτησα κι έμαθα. Οι δημοσιογράφοι τα έχουν πριν από οποιονδήποτε. Δεν τα έχουμε εμείς και τα έχουν αυτοί. Δεν είναι κακό, αλλά πώς μπορείς να κατηγορείς κάποιον που δεν φαίνεται πουθενά; Με στενοχώρησε πολύ αυτό το γεγονός. Μπορεί να με κάλεσαν επειδή είμαι πρόεδρος στον ΟΦΗ, αλλά δεν γίνεται χωρίς στοιχεία να καλείς κάποιον».

-Για το αν έχει σχέση η παραίτησή του με το όλο θέμα, όπως είχε υπονοηθεί:
«Δεν έχει καμία σχέση με αυτό. Πού να ξέρω γιατί με κάλεσαν; Αν ήταν έτσι, έπρεπε να είχα φύγει την ίδια μέρα. Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα. Και μόνο που ακούγεται κάτι τέτοιο είναι ντροπή για το πρόσωπό μου. Δεν έχω δώσει ποτέ δικαίωμα σε κανέναν. Φτάνουμε στο σημείο να έχουμε παίξει με την Ηλιούπολη και να μας κατηγορούν. Σαν πρόεδρος δίνω και την ψυχή μου για την ομάδα. Από την στιγμή που δεν είναι δική μου, δεν έχω κάποιο κέρδος, πέρα από την αγάπη και το μεράκι. Φτάνουν στο σημείο να βάζουν στο ίδιο τσουβάλι τους ανθρώπους που αγαπούν το άθλημα. Δεν ακούγεται το όνομά μου πουθενά στην υπόθεση. Σιχάθηκα με το που το άκουσα. Αναρωτήθηκα γιατί ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο. Ξέρουμε ποιοι είναι ο ένοχοι και δεν γίνεται κάτι».

-Για τους λόγους για τους οποίους δεν έγινε άμεσα η δίωξη αλλά μετά από 2-3 μήνες:
«Είναι λάθος προσέγγιση. Στην Ελλάδα ποτέ δεν βάζουμε τα πράγματα σε μία σειρά. Ξεκίνησε το πρωτάθλημα και μετά είπαν ότι θα έχουν πρόβλημα ομάδες. Με εικασίες είναι λάθος να κυνηγάς κάποιον».

-Για το ότι κατηγορείται ως μεγαλομέτοχος:
«Αναφέρεται ότι είμαι μεγαλομέτοχος. Όποιος το ακούσει αυτό γελάει. Αυτοί που είναι φαίνονται στα χαρτιά. Εγώ απλά είμαι πρόεδρος. Πώς αποκαλείς στη δικογραφία ότι κάποιος είναι μεγαλομέτοχος χωρίς να έχει ούτε μία μετοχή; Είναι δυνατόν να είναι σοβαρά πράγματα αυτά. Είναι να τρελαίνεσαι και να γελάς μαζί. Να είχαν κάποιες ενδείξεις από άλλα χρόνια ή και από φέτος, τότε εντάξει. Εν τω μεταξύ όσα ακούγονται για ένα ματς του ΟΦΗ είναι για να χάσει η ομάδα. Μιλάμε για γελοία πράγματα».

-Για το αν τον είχε πλησιάσει ποτέ κανείς για να στήσει αγώνα:
«Ούτε σαν ποδοσφαιριστής μου είχε συμβεί, ούτε σαν πρόεδρος. Ουδέποτε ομάδα, ούτε πρόεδρος. Δεν είχα ποτέ καμία συνομιλία, ούτε καμία σχέση με πρόεδρο. Στη Football League με κατηγορούσαν ότι δεν πάω στα συμβούλια. Βρείτε μία ένδειξη ότι έχω κάνει κάτι. Ότι είχα στοιχηματίσει σε ένα ματς, να το δεχτώ. Ούτε η UEFA έχει αναφέρει τίποτα. Στο φάκελο που είχε στείλει δεν υπήρχε παιχνίδι του ΟΦΗ».

-Για τους λόγους για τους οποίους είχε παραιτηθεί:
«Η παραίτηση ήταν καθαρά για να μπουν άνθρωποι με μία οικονομική υπόσταση και να βοηθήσουν γιατί είχα πει άλλο Football League, άλλο Σούπερ Λίγκα. Στόχος ήταν να μπει κι άλλος κόσμος από την Κρήτη και να βάλει λεφτά για να σταθεί η ομάδα. Εγώ θέλω να ξαναγίνει ο ΟΦΗ η ομάδα που ήταν».
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #113 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 12:50 »
Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ και lock topic

Εξαρτάται τελικά τι εννοούμαι, όταν λέμε «χαραμάδα αλληλεγγύης ενάντια στο Σύστημα».

Και το Σύστημα στην περίσταση αυτή των νέων στημένων φαίνεται να έχει πολλές χαραμάδες για να περάσει ελέφαντας Βιρμανίας και σε οτιδήποτε σχετικό με την πραγματική διάσταση των πραγμάτων και των ονομάτων που ακούγονται και προδικάζονται δημοσιοκαφρικά, το ίδιο Σύστημα είναι «"Ήξεις αφήξεις ου εν στημένω θνήξεις " …  θέμα στίξης οι Αποφάσεις, θέμα στίγματος οι Προκαταβολικές ερμηνείες και θέμα Κλειδαρότρυπας από τον οποιοδήποτε ωτοβλεψία ή ΠΑΣχαιρέκακο.

Κατά τη γνώμη μου το topic «Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ» έχει σκοπό την ενημέρωση (εξελίξεις – ροή ειδήσεων) και ρόλο  τη διαρκή  κριτική στους διφορούμενους και σχεδόν ανερμάτιστους θεσμούς διερεύνησης στημένων υποθέσεων και απόδοσης αθλητικής δικαιοσύνης  και σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί  το παρόν topic βήμα για πικροχολιές και σκοπιμότητες εκ των έσω, πόσο μάλλον για αυτοεκπληρούμενες προφητείες του τύπου … «είμαστε μέσα», «καίνε τον ΠΑΣ», «Χριστοβασίλη σήκω – κάτσε - φύγε» … και πολύ νερό στο Μύλο.

Το ό,τι δεν 40ρίσαμε ακόμα, δε σημαίνει ό,τι πρέπει να καταντήσουμε γερομπάμπαλα για να έχουμε πιασάρικο επιχείρημα, αρκεί αυτό να διατυπώνεται και να εκφέρεται «κυριολεκτικά» και σύμφωνα με την παραπάνω θεώρησή μου, σχετικά  με την αναγκαιότητα της ύπαρξης του παρόντος topic, αν και εφ’  όσον εξασφαλίζουμε έστω το minimum  της κοινής αντίληψης για το «χαραμάδα αλληλεγγύης ενάντια στο Σύστημα» και για εκείνο το «άλλοι μας παίρνουν το ψωμί  και μεις γλιστράμε στο βούτυρο».

Άλλο είναι ενημέρωση, προβληματισμός και κριτική στους «θεσμούς» και άλλο «τώρα που βρέθηκε παΠΑΣ ας θάψουμε πέντε  έξη».

ΥΓ: Οποιοσδήποτε και εντός του Pas.gr (υποθετικό) θελήσει να κάνει κακό στον ΠΑΣ και όχι μόνο, μπορεί να το κάνει και από άλλα topic … νομίζω.

 :mono: :pashat:
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 23 Σεπ 2011 12:56 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #114 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 12:57 »
sport-fm.gr
Παράθεση
«Δεν ξέρουμε για ποιό λόγο διωκόμαστε»

Άγνοια για τις πειθαρχικές διώξεις που του ασκήθηκαν από τους ποδοσφαιρικούς εισαγγελείς της ΕΠΟ δήλωσε ο πρόεδρος και μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Δόξας Δράμας, Θανάσης Σάμιος σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχε το www.sport-fm.gr μαζί του.

Ο κ. Σάμιος, ο οποίος αγωνιά μαζί με την υπόλοιπη κοινωνία της Δράμας, για το μέλλον της τοπικής ομάδας, δεν ήθελε να κάνει κάποια δήλωση, καθώς δεν γνωρίζει το περιεχόμενο του κατηγορητηρίου.

Ο ισχυρός άνδρας του συλλόγου τόνισε ότι αμέσως μόλις μάθει το γιατί κατηγορείται θα προβεί σε δηλώσεις.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε αποκλειστικά στο www.sport-fm.gr:

«Δεν ξέρουμε το λόγο για τον οποίο διωκόμαστε. Δεν έχουμε ενημερωθεί και ενημερωθήκαμε για αυτές από τα ΜΜΕ. Όταν μας πουν γιατί ακριβώς μας κατηγορούνε θα είμαστε σε θέση να απαντήσουμε. Προς το παρόν δεν έχω να δηλώσω τίποτα».

Παράθεση
«Θα λάμψει η αλήθεια»

Την έκπληξή του εξέφρασε ο πρόεδρος της Δόξας Κρανούλας, Μιχάλης Κασσής, για την εμπλοκή της ομάδας του και του ιδίου στη λίστα με τις πειθαρχικές διώξεις για την υπόθεση των στημένων αγώνων.

Παράλληλα εξέφρασε την πίστη του ότι σύντομα θα λάμψει η αλήθεια, καθώς έχει απόλυτη εμπιστοσύνη στη δικαιοσύνη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις στο super-fm.gr:

«Μετά λύπης πληροφορήθηκα ότι διώκεται η Δόξα Κρανούλας κι εγώ ο ίδιος ως πρόεδρός της για ένα θέμα που ούτε γνωρίζουμε, ούτε έχουμε εμπλακεί πουθενά. Πιστεύω ότι σύντομα θα λάμψει η αλήθεια μέσα από τη δικαστική οδό, αθλητική και όχι μόνο, κι έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στη δικαιοσύνη γιατί ούτε εμπλέκομαι, ούτε μίλησα με κανέναν, ούτε ασχολούμαι με το στοίχημα, ούτε παίζω στοίχημα. Τα υπόλοιπα θα τα πούμε στην ώρα τους κι αφού ενημερωθεί ο δικηγόρος μου κι εγώ ο ίδιος για το κατηγορητήριο».

Δημήτρης Κασσής: «Είμαστε καθαροί»

Θέση για το θέμα πήρε και ο διευθύνων σύμβουλος της ομάδας, Δημήτρης Κασσής, που με αγανάκτηση τόνισε: «Δεν μας αγγίζουν όλα αυτά. Είμαστε καθαροί, δεν φοβόμαστε απολύτως τίποτα. Τη φερεγγυότητά μας την έχουμε δείξει κατ' επανάληψη στους αγωνιστικούς χώρους και δεν ασχολούμαστε με τα παιχνίδια άλλων».
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος mariosxr

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #115 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 13:28 »
 :mono:Σύμφωνα με το gazzetta.gr, o Γιώργος Τσακογιάννης είχε πρόσβαση στον ΠΑΣ και ισχυρίστηκε πως μπορεί να πλησιάσει τους Κώτσιο και Σκούφαλη, ενώ ο Χρήστος Κανελλάκης του τόνισε ότι είχε πρόσβαση στον ΠΑΣ Γιάννενα μέσω ενός «Βαγγέλη», μέλος της ομάδας από την Ήπειρο.
 Ο Τσακογιάννης από την πλευρά του λέει ότι μπορεί να πλησιάσει τους Κώτσιο και Σκούφαλη, παίκτες του ΠΑΣ, για τον ίδιο λόγο.
Γιατί αυτοί οι δυο βρίσκονται ακόμη στην ομάδα μας ? συγκεκριμένα ο mister τσαφ που παίζει και βασικος άμα σου την κάνει τη στραβή , το έφαγες το γκολάκι

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #116 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 13:30 »
Γιατί?
Γιατί ο Τσακογιάννης είναι μέσα και δεν μπορεί να τους πλησιάσει.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #117 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 13:36 »
tsigoleleta στο gazzetta

Είμαι εκνευρισμένος με την ΕΠΟ και με τους εισαγγελείς  Δεν έχω καμία σχέση με αυτά 

                          Έχω κοσμήσει το ελληνικό ποδόσφαιρο 

Δεν έχω δώσει κανένα δικαίωμα   Είμαι καθαρός τόσο εγώ όσο και η ΠΑΕ ΟΦΗ



ΕΠΟ ΗΡΑΚΛΗΣ Ο.Φ.Η.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος jesPAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 645
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #118 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 13:37 »
Από το gazzeta.gr:

Ο Γιώργος Τσακογιάννης ισχυρίστηκε πως μπορεί να πλησιάσει τους Κώτσιο και Σκούφαλη, ενώ ο Χρήστος Κανελλάκης του τόνισε ότι είχε πρόσβαση στον ΠΑΣ Γιάννενα μέσω ενός «Βαγγέλη», μέλος της ομάδας από την Ήπειρο.

Σύμφωνα πάντα με την δικογραφία που έχει σχηματιστεί για το ματς του ΠΑΣ Γιάννενα με τον Ιωνικό, ο Τσακογιάννης επικοινώνησε με τον Κανελλάκη και ο δεύτερος του γνωστοποιεί πως έχει μιλήσει με κάποιον «Βαγγέλη» από τον ΠΑΣ Γιάννενα για να πάρει έστω και ένα βαθμό ο Ιωνικός στο μεταξύ τους ματς. Ο Τσακογιάννης από την πλευρά του λέει ότι μπορεί να πλησιάσει τους Κώτσιο και Σκούφαλη, παίκτες του ΠΑΣ, για τον ίδιο λόγο.

Αναλυτικά, στην δικογραφία αναφέρονται τα εξής:

Την 20-03-2011 ο Τσακογιάννης επικοινωνεί με τον Χρήστο Κανελλάκη, ο οποίος του λέει ότι, έχει μιλήσει με άτομο ονόματι "Βαγγέλης", μέλος του ΠΑΣ Γιάννενα για να κερδίσει από τον αγώνα Ιωνικός-ΠΑΣ Γιάννενα έστω και ένα βαθμό.

Ο Κανελλάκης λέει ότι μπορεί να το κανονίσει εύκολα, γιατί έχει ξανακάνει στο παρελθόν δουλειά μαζί, ενώ μπορεί εύκολα και να πλησιάσει τους παίχτες Κώτσιο, Σκκούφαλη κι άλλους, ενώ οι ξένοι δεν θα αγωνιστούν εσκεμμένα.



Σας πληροφορώ, λοιπόν, ότι μίλησα τηλεφωνικά με κάποιον Βαγγέλη από την Κυβέρνηση και μου είπε ότι μπορεί να "πιάσει" κάποιον Γιωργάκη και κάποιον Θόδωρο ώστε να μην πληρώσουμε καμιά από τις εισφορές και τους φόρους που μπαίνουν κάθε μέρα.

Ακόμη, ότι μπορεί να κανονίσει να διοριστούμε όλοι οι Πασολέδες, στο Υπουργείο Οικονομικών, με μισθό 3.000€ το μήνα (όχι το χρόνο), γιατί γνωρίζει κάποιους Γενικούς Γραμματείς κι έχουν ξανακάνει τέτοιες δουλειές στο παρελθόν. :P :P

Συμπέρασμα:

Ενοχή, με αυτό το κατηγορητήριο, μόνο με "στήσιμο" προβλέπεται.

Ερώτημα (ρητορικό):

Τα κατηγορητήρια δεν έπρεπε να δημοσιοποιούνται από φορείς της δικαιοσύνης κι όχι από δημοσιογράφους???
Χαμογελάτε!!!  Κάνετε τους άλλους ν' ανησυχούν....

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #119 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 13:49 »
gazzetta.gr
Παράθεση
Ας τελειώσει και με... 9 ομάδες!

Ποιο είναι αξιόπιστο πρωτάθλημα: αυτό που αρχίζει με 13 και 14 ομάδες και τελειώνει με 16 ή αυτό που μπορεί να τελειώσει με 10 ομάδες ακόμη και με 9  αλλά να μην έχει κάνει… εκπτώσεις στις ποινές των υποβιβασμών;

Ασφαλώς το δεύτερο! Οι φωνές πληθαίνουν τον τελευταίο καιρό ότι το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας δεν έπρεπε να είχε αρχίσει. Σωστό. Από τη στιγμή όμως που άρχισε δεν πρέπει να μας ενδιαφέρει το να τελειώσει πλήρης ομάδων, αλλά να ολοκληρωθεί με όσες ομάδες δεν έχουν αναμειχθεί σε σκάνδαλα, σε δωροδοκίες και σε βρώμικες υποθέσεις! Θα ήταν παράλληλα «εγκληματικό» να αρχίσουν τα πρωταθλήματα Β’ και Γ’ Εθνικής κατηγορίας (ναι με τις παλιές ονομασίες τα αναφέρουμε) δίχως να έχουν ολοκληρωθεί οι διώξεις και να έχουν υποβληθεί οι ποινές. Αν συμβεί αυτό, θα έχει αποτέλεσμα οι ποινές ενδεχομένως να είναι πιο μαλακές και ίσως να μην είναι αυτές που πρέπει, ακόμη και για παραδειγματισμό. Γιατί, μπορεί μεν κανείς να μην είναι σίγουρος για το μέλλον και φυσικά τέτοια φαινόμενα μπορεί να επαναληφθούν, όμως ο πέλεκυς θα πρέπει να είναι βαρύς, ώστε να προβληματιστούν αυτοί που στο μέλλον θα προσπαθήσουν να ξανακυλήσουν στα ίδια παραπτώματα!

Όσοι έχουν χειραγωγήσει παιχνίδια θα πρέπει να πάνε φυλακή κι εδώ θα πρέπει η Πολιτεία και οι δικαστές να βάλουν το μαχαίρι στο κόκκαλο. Ακόμη και την ώρα που η Ελλάδα δοκιμάζεται,  με το σενάριο της πτώχευσης να μας κτυπάει την πόρτα, οι εμπλεκόμενοι φορείς στο ελληνικό ποδόσφαιρο θα πρέπει να εντείνουν τις προσπάθειές τους για την κάθαρση! Οι ποινές δεν θα πρέπει να είναι… μαγειρεμένες από μετρ του είδους της παγαποντιάς, όπως για παράδειγμα αφαίρεση βαθμών, αλλά η λεπίδα θα πρέπει να έχει την αποτελεσματικότητα αυτή των Σαμουράϊ! Να παίρνει «κεφάλια» των εμπλεκόμενων και να κόβει… κατηγορίες! Όσο… κόσμο κι αν απειλήσουν να βγάλουν έξω στους δρόμους οι παράγοντες!

Οι νέες διώξεις είναι στο σωστό δρόμο. Κι ας σκούζει ο Χριστοβασίλης, ας φωνάζει ο Μαχλάς κι όποιος άλλος νομίζει ότι αδικείται η ομάδα του ή εκείνος θίγεται προσωπικά. Τι θα καταντήσουμε; Ποδόσφαιρο της... νύκτας;

Ο κόσμος έχει βαρεθεί πιά και δεν θέλει χάδια τύπου Ψωμιάδη, τον ψάχνει η Ιντερπόλ και μόλις συλλαμβάνεται αφήνεται ελεύθερος. Θέλει κάθαρση. Οι πληγές του ποδοσφαίρου βγάζουν πύον. Και ήδη τύπου επενδυτές με σαγιονάρες, καπελάκια Panama και αραβικά πράσινα άλογα σουλατσάρουν κάνοντας τσάμπα διαφήμιση. Ή κάνουμε τώρα ένα βήμα μπροστά ή ποτέ!
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #120 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 14:03 »
να κάνουμε ένα βήμα μπροστά,αρκεί να μην κάνουμε και πέντε βήματα πίσω μετά...

έχουμε φτάσει στο σημείο να πρωταγωνιστούν,εκτός από τους διαιτητές,πλέον οι παράγοντες,οι δικαστές,οι κοριοί και οι οπαδοί των ομάδων με βεντέτες συνθήματα και ανθρωποκτονίες...

θα δούμε φέτος ποδόσφαιρο ή θα παρακολουθήσουμε την καλύτερη σαπουνόπερα που παίχτηκε ποτέ στην ελληνική τηλεόραση;

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #121 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 14:05 »
bluearena.gr
Παράθεση
"Δραμα-τικό" στήσιμο Σάμιου      

23/09/11    13:39        

Διαβάστε πως ο ισχυρός άνδρας της Δόξας Δράμας, Θανάσης Σάμιος, προσπάθησε με τον Γιώργο Τσακογιάννη να στήσει το ματς με την Ηλιούπολη. Ο Σάμιος αρχικά μετάνιωσε, στη συνέχεια όμως άλλαξε πάλι άποψη!

Σύμφωνα με την δικογραφία για την δίωξη της Δόξας Δράμας, ο Θανάσης Σάμιος ήρθε σε επαφή με τον Τσακογιάννη και συζήτησαν το στήσιμο του αγώνα με την Ηλιούπολη. Στην πορεία ο πρόεδρος της Δ.Δράμας άλλαξε άποψη, αλλά λίγο πριν τον αγώνα το μετάνιωσε για δεύτερη φορά και συνέχισε τις προσπάθειες για το στήσιμο του αγώνα.

Πιο συγκεκριμένα, σύμφωνα με την δικογραφία: Την 30-03-2011 ο Τσακογιάννης επικοινωνεί με τον Χάλκο, ο οποίος συναντήθηκε σε κατάστημα με τον πρόεδρο της Δόξας Δράμας. Σχολιάζουν το γεγονός ότι έγιναν αντιληπτοί από άτομα που ασχολούνται με το στοίχημα. Συζητάνε έμμεσα να στήσουν τον συγκεκριμένο αγώνα, προκειμένου να αποκομίσουν στοιχηματικά οικονομικά οφέλη.

Την 30-03-2011, σε νέα επικοινωνία, ο Τσακογιάννης λέει στον Χάλκο να κανονίσει με τη Δόξα Δράμας για να βγάλουν "καφέ" (χρήματα) μεταξύ τους. Μάλιστα, σε επικοινωνία που έχει ο Τσακογιάννης με τον Ιωάννη Παπαδόπουλο αναφέρουν ότι ο διαιτητής του εν λόγω αγώνα είναι ο Χατζής και θα κάνει ό,τι του πει ο Τζανόπουλος, ο οποίος είναι πρόεδρος της Ένωσης Διαιτητών Δυτικής Αττικής.

Για το ίδιο θέμα επικοινωνούν και την 31-03-2011 και αναφέρουν πενήντα χιλιάδες (50.000) και εξήντα χιλιάδες (60.000) ευρώ, τα οποία πρέπει να δοθούν πριν τον αγώνα.

Τελικά απογευματινές ώρες της 31-03-2011 και μετά τη συνάντηση που είχε ο Χάλκος με τον Σάμιο, ο τελευταίος τους είπε ότι δε θα τους δώσει το παιχνίδι και χρήματα και θα το παλέψει αγωνιστικά.

Την 01-04-2011 ο Τσακογιάννης επικοινωνεί με άτομο ονόματι "Κώστας", για τον εν λόγω αγώνα και ρωτάει αν κάποιος Κασδοβασίλης μπορεί να κάνει κάτι, αφού ο Σάμιος αρνήθηκε.

Από επικοινωνία που έχει ο Τσακογιάννης με τον τότε ποδοσφαιριστή της Ηλιούπολης, Νικολόπουλο, ο τελευταίος λέει ότι ήδη μιλάει με τους ποδοσφαιριστές της Δόξας Δράμας και προσπαθεί να διερευνήσει τις προθέσεις τους.

Ωστόσο, ο Σάμιος δέχθηκε στο ημίχρονο του αγώνα, να πλησιάσουν 2-3 παίκτες της Ηλιούπολης τους αντίπαλους παίκτες, μήπως τους "δώσουν" τον αγώνα.

Πηγή: gazzetta.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #122 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 14:13 »
gazzetta.gr
Παράθεση
Ο πρόεδρος του ΠΑΣ, Γιώργος Χριστοβασίλης μιλώντας στην ραδιοφωνική εκπομπή του gazzetta.gr,τόνισε πως τα τελευταία τεκταινόμενα κάνουν πιο δυνατή την ομάδα του και υπογράμμισε πως η κάθαρση θα πρέπει να είναι πραγματική.

«Αν πρόκειται για το ματς με τον Ιωνικό, πρόκειται για μεγάλο λάθος. Δεν θυμάμαι αν το γκολ που ακυρώθηκε ήταν κανονικό. Δεν ξέρω τι να πω. Τα κριτήρια των ανθρώπων που βλέπουν αυτά τα πράγματα δεν είναι καθόλου ποδοσφαιρικά».

Για το αν όλο αυτό επηρεάζει την ομάδα:

«Δεν νομίζω πως αγγίζει την ομάδα αγωνιστικά. Ίσα ίσα μας κάνει πιο δυνατούς. Δεν ξέρω. Από ότι γνωρίζω δεν έχουμε κάνει τίποτα. Δεν ξέρουμε τίποτα»

Για ο πως βλέπει το πρωτάθλημα:

«Υπάρχουν μεγάλα προβλήματα. Απογοητεύεται ο κόσμος και γι αυτό τα γήπεδα είναι μισοάδεια».

Για την κάθαρση:

«Η κάθαρση θα πρέπει να είναι πραγματική για να αγγίξει αυτούς που πρέπει. Αισθάνομαι πως είναι αθώος, Θα πολεμήσουμε μέχρι το τέλος».
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #123 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 14:28 »
«Ο Νύχταρης μου είπε ότι έκανε πλάκα με τον Τσακογιάννη»
Παράθεση
-Για την εμπλοκή του επιχειρηματία Ηρακλή Νύχταρη και τις συνομιλίες του με τον κ. Τσακογιάννη;

«Ο Ηρακλής Νύχταρης δεν έχει καμία σχέση με την ΠΑΕ ΟΦΗ. Δεν έχει ούτε μία μετοχή, ούτε έχει κάποιο διοικητικό πόστο. Είναι ένας απλός φίλαθλος της ομάδας μας, ο οποίος μάλιστα έχει το γιο του στις ακαδημίες μας και μάλιστα ετοιμάζεται να γίνει επαγγελματίας».

-Εσείς γνωρίζετε προσωπικά τον κ. Νύχταρη; Μιλήσατε γι αυτό το θέμα μαζί του;

«Ασφαλώς και τον ξέρω. Ο ίδιος μάλιστα, μου είπε πως «έκανα πλάκα με τον Τσακογιάννη. Σιγά μην έστηνα παιχνίδι του ΟΦΗ». Εγώ από την πλευρά μου δεν έχω σχέση με κανέναν. Και από τη στιγμή που είμαι καθαρός δεν έχω να φοβηθώ τίποτα. Γνωρίζετε όλοι τον χαρακτήρα μου και δεν νομίζω να έχω δώσει ποτέ τέτοια δικαιώματα. Δεν μπορεί επειδή ακούστηκε το όνομα του ΟΦΗ σε μια συνομιλία ενός φιλάθλου να μπλέκουν τον σύλλογο και το όνομά μου».
http://www.cretalive.gr/new/52946/ofi/
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #124 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 14:46 »
«Τσουνάμι» και βόμβα!
Παράθεση
Του Γ. Συρίγου

Το δεύτερο (και σίγουρα όχι τελευταίο) «πακέτο» πειθαρχικών διώξεων για τη νέα «παράγκα», το οποίο ανακοίνωσαν χθες οι ποδοσφαιρικοί εισαγγελείς, εμπεριέχει το... μισό επαγγελματικό ποδόσφαιρο, αλλά και μία μεγάλη έκπληξη: το όνομα του φερόμενου ως «νονού» του οργανωμένου εγκλήματος Ηρακλή Νύκταρη, τον οποίο οι κ.κ

Φάκος και Αντωνακάκης χαρακτηρίζουν μεγαλομέτοχο και αφανή ιδιοκτήτη του ΟΦΗ!

Οι δύο εισαγγελείς δεν έδωσαν στη δημοσιότητα τα κατηγορητήρια, απ' τα οποία θα μπορούσαμε να έχουμε πιο ξεκάθαρη εικόνα (τουλάχιστον σε ένα βαθμό) για την περίπτωση Νύκταρη. Ο 37χρονος έχει απασχολήσει ουκ ολίγες φορές τις αστυνομικές και δικαστικές αρχές, με σημαντικότερη την καταδίκη του για τη δολοφονία ενός ταξιτζή το 1993.

Εκείνο που θεωρείται βέβαιο είναι ότι η εμπλοκή του συγκεκριμένου προσώπου στο σκάνδαλο προέκυψε από συνομιλίες του Γιώργου Τσακογιάννη, τις οποίες κατέγραψε -απ' τον Ιανουάριο ώς τον Μάρτιο- ο «σούπερ κοριός» της ΕΥΠ, στο πλαίσιο της έρευνας για τους «νονούς» της νύχτας. Τα εν λόγω στοιχεία, τα οποία έχουν προστεθεί στη δικογραφία που έχει στα χέρια του ο ανακριτής Κασίμης, αποτέλεσαν τη βάση για τις νέες διώξεις.

Τα μαντάτα προκάλεσαν ένα μικρό σοκ στο Ηράκλειο, με τους ανθρώπους του ΟΦΗ να αποφεύγουν να τοποθετηθούν επισήμως, αφού, όπως έλεγαν, δεν γνωρίζουν το λόγο για τον οποίο διώκονται ούτε βεβαίως τις κατηγορίες που τους βαραίνουν. Είναι αυτονόητο ότι στο νομικό τμήμα της ΠΑΕ έχει σημάνει συναγερμός.

Με τις νέες διώξεις, οι κ.κ. Φάκος και Αντωνακάκης «καθίζουν στο σκαμνί» τρεις ομάδες της Σούπερ Λίγκας (Αστέρας Τρίπολης, ΟΦΗ, ΠΑΣ Γιάννινα), επτά της Β' Εθνικής (Λεβαδειακός, Δόξα Δράμας, Αγροτικός Αστέρας, Πανθρακικός, Διαγόρας, Θρασύβουλος, Ρόδος), τρεις της Γ' Εθνικής (Ιωνικός, Αετός Σκύδρας, Δόξα Κρανούλας), αλλά και 17 παράγοντες, έξι διαιτητές, τέσσερις ποδοσφαιριστές και δύο προπονητές.

Δεν περνάει απαρατήρητο το γεγονός ότι διώκονται πειθαρχικά και οι δύο ομάδες που επιδιώκουν να πάρουν τη θέση της Καβάλας και του Ολυμπιακού Βόλου στη Σούπερ Λίγκα (Λεβαδειακός, Δόξας Δράμας), ενώ, όσον αφορά τα φυσικά πρόσωπα, ξεχωρίζει η περίπτωση του νυν αντιπροέδρου της Λίγκας Γιώργου Μποροβήλου.

Το λόγο έχουν πλέον τα μέλη των αρμόδιων Πειθαρχικών Επιτροπών (Σούπερ Λίγκα, Ενωση Β'-Γ' Εθνικής), τα οποία θα καλέσουν τους εμπλεκομένους σε απολογία, καλώς εχόντων των πραγμάτων, μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα. Στη σχετική λίστα συμπεριλαμβάνονται τόσο ο Ολυμπιακός Βόλου όσο και ο Αχιλλέας Μπέος, που παρ' ότι έχουν ήδη καταδικαστεί από την αθλητική δικαιοσύνη, διώχθηκαν εκ νέου απ' τους εισαγγελείς.

Οι αντιδράσεις απ' την πλευρά των ομάδων και των παραγόντων είχαν ως κοινό παρονομαστή τη βεβαιότητα όλων περί της αθωότητάς τους. Κάποιοι, όπως ο Γ. Μποροβήλος, υποδέχτηκαν τα νέα με ψυχραιμία («είμαστε καθαρή ομάδα που είναι κόσμημα για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Εχουμε εμπιστοσύνη στη Δικαιοσύνη»), ενώ άλλοι, όπως ο Γ. Χριστοβασίλης του ΠΑΣ Γιάννινα, εμφανίστηκαν έτοιμοι να τα βροντήξουν («Είναι κρίμα για τον κόπο μας και τα χρήματα που έχουμε δαπανήσει. Εγώ αναζητώ πλέον τον τρόπο να φύγω από το ποδόσφαιρο, να εξαφανιστώ»).

Κατά τα άλλα, ο Σοφοκλής Πιλάβιος ξεκαθάρισε μεταξύ άλλων τα εξής, μιλώντας στην τηλεόραση της Nova: «Περιμένουμε τις δικαστικές αποφάσεις. Το μέχρι πότε υπάρχει περιθώριο να συνεχίσουμε το πρωτάθλημα με 16 ομάδες, είναι κάτι για το οποίο τον τελικό λόγο τον έχει η Λίγκα. Σε μια συζήτηση που έκανα μαζί τους, τους "βγαίνει" να γίνει το τελικό ξεκαθάρισμα ώς το τέλος Οκτωβρίου, αφού από εκεί και πέρα δεν θα φτάνουν οι ημερομηνίες. Κανείς, πάντως, δεν θέλει πρωτάθλημα 14 ομάδων».


enet.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.