Αποστολέας Θέμα: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ  (Αναγνώστηκε 103691 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #125 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 14:58 »
φατε νεα μετρα λιτοτητας και εξαθλιωσης και για να χωνεψετε καλα πιειτε λιγο ποδοσφαιρικη διαπλοκη!!!!!!

καληνυχτα μας

το εγραψα κι αλλου.....

αν ο ηπιος εχει στησει ματς καλα να παθει και θα παθει και χειροτερα αν αποδειχτει.

αν δεν εχει στησει τοτε παλι καλα να παθει.....γιατι οταν κατα καιρους σκαγανε μικροσκανδαλακια με βαγγεληδες κωτσιους διοικουντες παραδιοικουντες οπαδους κτλ ,προτιμουσε να τα βαζει ολα κατω απο το χαλι.και ολοι λεγανε ''μα τι ηρεμος ανθρωπος και ποσο καλα τα χειριζεται ολα''. ΑΡΧΙΔΙΑ!
ολα αυτα τωρα εφτασε η ωρα που σκασανε.

ΑΝ δεν εχει στησει ματς καλα θα κανει να μην αναρωτιεται γιατι διασυρεται το ονομα του.οταν δεν ειχε τα @@ να παρει κεφαλια και να δωσει λυσεις δεν του εφταιγε κανεις.τωρα κατσε και λουσου κωτσιο βαγγελη κτλ....!

ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΡΑΣΕΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΜΙΚΡΥΝΕΣ.εισαι λιγος γενικοτερα.

και το επιχειρημα πολλων οτι δε χρωσταμε κτλ ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΥΡΟ.και εξηγω......δε γινεται καποιος ανθρωπος να ειναι καλος επειδη απλα κανει αυτο που ΠΡΕΠΕΙ να κανει.ετσι δειχνουμε φιλοδοξιες που εχουμε και σταση ζωης!

υγ.ασχετα αν εχει παιξει η οχι....αυτος ο ανθρωπος κατα τη γνωμη μου ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΧΤΕΣ!

« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 23 Σεπ 2011 15:00 από mh_per_ »
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #126 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 15:19 »
Να τον διωξουμε χθες,να διαλυθει η ομαδα,να πεσουμε,ναχουμε χρεη.να διαλυσουμε την ομαδα για 2,3 εγκαθετους.αλλη λυση υπαρχει;ενδιαφερεται κανεις για την ομαδα;μην γκρινιαζετε απλα να γκρινιαζετε,και μην κρινετε χωρις αποδειξεις.αμα καταδικαστει μιλαμε,προς το παρων στηριζουμε την ομαδαρα μας και παμε ολοι γηπεδο!ειναι χρονια ευκαιρια.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #127 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 15:26 »
εχει καταδικαστει στις συνηδησεις του κοσμου με οσα εχει κανει.και μη με ξαναπεις εγκαθετο γιατι ισως θα πρεπει να κοιταχτεις στον καθρεφτη και να αναλογιστεις ποσο και αν εισαι ΕΣΥ ο εγκαθετος αλλα και ποσο και αν εισαι ΕΣΥ κολοτουμπας.

ξερεις πολυ καλα εσυ τι εχει κανει....αν τον εχουν φαει οι αυλικοι του κτλ κτλ.τα εχουμε συζητησει πολλες φορες.οποτε ειδικα εσυ μην συμπεριφερεσαι ετσι.ειναι πολυ πιο τιμιο να μεινεις σιωπηλος παρα να μας ππροσπαθεις να μας πεισεις οτι εκανες κολοτουμπα και σταθηκες στα ποδια ΣΟΥ.

τωρα οσο για τα επιχειρηματα σου θα τα αγνοησω απλα γιατι εσυ συγκεκριμενα παλιοτερα στα ιδια επιχειρηματα που μας τα λεγανε αλλοι απαντουσες οπως πρεπει να απαντησεις.

ξερεις εσυ
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #128 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 15:38 »
Καποτε και καποτε...καποτε βαζαμε αλλα πανω απ την ομαδα,αλλα ο πας ειναι πανω απολα.το αν εχει κανει λαθη ο χοντρος ή οι αυλικοι ολοι τον εχουν κρινει.ομως εμενα με νοιαζει ο πας και πανω απολα ειναι ο πας.εγω κραζω οταν εχω αποδειξεις,οχι επειδη εχω προσωπικα.οταν καταδικαστει θα κραξω.εγω εχω παθολογικη αγαπη με τον πας οχι παθολογικη γκρινια και εγκαθετια.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #129 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 15:47 »
πες οτι θελεις και πες πες μπορεις να πεισεις και πολλους εδω μεσα αλλα και πανω απ'ολα τον εαυτο σου.

εμενα δε μπορεις και αρκετους αλλους γιατι σε ζησαμε.δε θελω να κουραζω το φορουμ με κοντρες και γι αυτο δεν επανερχομαι στο θεμα.

συνεχιζω να λεω οσα προειπα.


υγ.
Παράθεση
οχι παθολογικη γκρινια και εγκαθετια.
   βαριεμαι να ψαξω το φορουμ στα παλιοτερα (δε ξερω αν υπαρχουνε κιολας μετα την ανανεωση).και οτα λεω παλιοτερα δεν εννοω δεκαετιες.εννοω πολυ απλα το ιδιο χρονικο διαστημα που εσυ χαρακτηριζεις ''καποτε και καποτε'' δηλαδη αν οχι περυσι,πριν 2 χρονια!

αυτα και τερμα
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #130 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 15:48 »
Μήπως να περιμένουμε να δούμε πρώτα τι θα για τι τον κατηγορούν κ αν ισχύει κ ας τον κράξουμε κ εμείς.Αλλα ας περιμένουμε πρώτα κ μην βγάζουμε τόση χολή κ όλη την ανταπαθειά μας για τον Χριστοβασίλη.
Στις άλλες ομάδες που κατηγορούνται δεν γίνονται αυτά που γίνονται κ γράφονται εδω μέσα.
Σαν να ψάχνανε κάποιοι την ευκαιρία να ξεφτιλίσουν τον Χριστοβασίλη κ τώρα που τους δώθηκε αφινίασαν
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #131 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 15:55 »
Μιλαγε τωρα ο Νυχταρης στον Μπαμ και Κατω..
Ελεγε οτι δεν εχει καμμια σχεση με στημενα και δεν παιζει στοιχημα ποτε..
Οτι απλα τυχαινει να ξερει ολους οσους μπλεκονται στα στημενα και να μιλαει μαζι τους, αλλα τι φταει..
Οπως και το ποσο καθαρος ειναι και αυτος και το καλο παιδι ο Νικολας κι οτι δεχονται πολεμο..
Δηλαδη δεν εχεις καμμια σχεση κι εσυ οπως και ο Χριστοβασιλης ηταν το τελικο συμπερασμα και συμφωνησαν και οι δυο.
Τι αλλο ειπαν, τι αλλο, ...αυτα μαλλον.
Α ναι, και το ''που λες Μπαμπη μου, ναι Ηρακλη μου'', πηγε  γονα.


edit: Και κατι ακομα  8)

Αγγελής: "Να συλληφθεί ο Μαχλάς"

Τη σύλληψη του Νίκου Μαχλά, για την τηλεφωνική επικοινωνία που είχε με τον Ηλία Κώτσιο ζητώντας του να μην αγωνιστεί στην αναμέτρηση με τον ΟΦΗ, ζήτησε ο Γενικός Διευθυντής της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, Βαγγέλης Αγγελής

Δημοσίευση: 18 Μαϊ. 2011 16:57

Τη σύλληψη του Νίκου Μαχλά, για την τηλεφωνική επικοινωνία που είχε με τον Ηλία Κώτσιο ζητώντας του να μην αγωνιστεί στην αναμέτρηση με τον ΟΦΗ, ζήτησε ο Γενικός Διευθυντής της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, Βαγγέλης Αγγελής.

Ο Αγγελής μίλησε σε ραδιοφωνικό σταθμό για το περιστατικό με τον αμυντικό της ομάδας, για την διαιτησία της αναμέτρησης με τον ΟΦΗ, αλλά και για την βαριά ήττα του ΠΑΣ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Βαγγέλη Αγγελή στον "SUPER FM 104,3":

"Εγώ δεν ήμουν ενήμερος για την επικοινωνία Μαχλά-Κώτσιου, την έμαθα από τα Μέσα Ενημέρωσης. Αν το είχε κάνει αυτό ο Χριστοβασίλης σε ποδοσφαιριστή άλλης ομάδας θα είχαν πέσει τα τσιμέντα. Πήρε ο κ. Μαχλάς τηλέφωνο ποδοσφαιριστή άλλης ομάδας και δεν έχουν κινητοποιηθεί ο κ. Πιλάβιος και ο κ. Μπιτσαξής; Ασχολούνται με την αδειοδότηση του ΟΦΗ;

Ο μόνος που φοράει παντελόνια είναι ο κ. Νύκταρης. Ο κύριος Μαχλάς πρέπει να συλληφθεί. Τι θα πει ότι τον πήρε να του κάνει συστάσεις. Αν είναι έτσι να αρχίσω κι εγώ τα τηλέφωνα. Ακόμα περιμένουμε τον κ. Κουράκη και τον κ. Μαχλά να έρθουν να μας πάρουν από το ξενοδοχείο να πάμε στο γήπεδο. Μας έβαλαν σ' ένα αυτοκίνητο και μας πήγαν στην Χερσόνησο!

Ο κ. Μαχλάς το ομολογεί και πρέπει να συλληφθεί. Τι θα πει τον πήρε φιλικά; Στον α' γύρο τον είχαμε βασιλιά στον θρόνο. Καλύτερα του χρόνου να μην έρθει στα Γιάννενα, ας πάει στην Αμφιλοχία, όπως πήγαμε εμείς στην Χερσόνησο.

Δεν το λέω ως απειλή, αλλά κάποια πράγματα που ήξεραν τέλειωσαν. Εν κατακλείδι, αν έκανε τέτοιες δηλώσεις ο κ. Μαχλάς να συλληφθεί. Τι θα πει φιλικές συστάσεις; Εκτιμούμε την προσφορά του στο ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά τέλος. Την ομάδα δεν την πειράξανε, ξέρουνε αυτοί γιατί δεν την πειράξανε".

Για τη διαιτησία του αγώνα επισήμανε: "Δεν έχει ξαναγίνει να έρθει διαιτητής να πει στον πάγκο μας "μην πανηγυρίζετε, πως θα φύγουμε από εδώ". Γιατί τον έβαλαν να σφυρίξει;".

Τέλος για τη βαριά ήττα από τον ΟΦΗ τόνισε: "Γι' αυτό που έγινε εκεί θα πέσουνε κεφάλια. Τέλειωσαν τα ψέματα με τον Χριστοβασίλη. Εμείς ανεβήκαμε χωρίς να παίξουμε φιλικά παιχνίδια".

sport24.gr
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 23 Σεπ 2011 16:06 από dreven »
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #132 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 16:03 »
Συμφωνω με τον ΑΠΕΙΡΟ.

Κι εμεις την ομαδα ειχαμε και θα εχουμε παντα πανω απ ολα.
και τοτε και τωρα
αλλα δεν θα ανεχτουμε πουλημενους.
δεν θα ανεχτουμε τσατσιλικι
δεν θα ανεχτουμε διακρισεις μεταξυ οπαδων
δεν θα ανεχτουμε την ξεφτιλα στην οποια εχουν περιελθει βολος και καβαλα.

μακαρι ο χριστοβασιλης να ειναι αθωος.
προσωπικα των θεωρουσα πολυ χαζο για να του κοψει να κανει κατι τετοιο
αλλα αυτα τα λαμογια που αλωνιζαν την ΠΑΕ
αυτοι που τον αναγκασαν να δηλωνει τωρα μονος και ερημος
ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΚΕΙ.

το καλυτερο που θα μπορουσε να ειχε κανει θα ηταν με το που βγηκε η απομαγνητοφωνηση
να διωξει κωτσιο(φτου κακα) σκουφαλη βαγγελα
και τωρα να πει: κοιταξτε κυριοι εμπλεξα με πουλημενα τομαρια
αντρικιο θα ηταν
και ολους μαζι του θα μας ειχε

τωρα τι να πει?
μετα απο τοσα τους κραταει ακομη...
και τους φυλαει σαν τα ματια του...

υγ(για λιγους) εγω την ψυχη μου στον διαολο την πουλησα μια φορα πιτσιρικας οταν εκλεισαν οι Ταυροι
καταφερα και την πηρα πισω....
τωρα δεν την ξαναπουλαω ουτε σε διαβολους ουτε σε βρικολακες

τα ξαναλεμε οταν βγει μια αποφαση δικαστηριου. εστω και σε πρωτο βαθμο
γιατι τωρα οτι και να λεμε τιποτα δεν αλλαζει
και ισως κανουμε και κακο...

αλλα σε λιγο καιρο θα τα πουμε... ΟΛΑ.

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #133 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 16:05 »
Παράθεση
Νύχταρης: «Είναι για γέλια η ιστορία»

Αρνήθηκε οποιαδήποτε κατηγορία σχετικά με την υπόθεση των στημένων αγώνων ο Ηρακλής Νύχταρης, μιλώντας στον NovaΣΠΟΡ FM 94,6. Παράλληλα, τόνισε πως ουδέποτε είχε ιδιοκτησιακού χαρακτήρα σχέση με τον ΠΦΗ, του οποίου είναι απλός φίλαθλος.

Αναλυτικά όσα είπε στον NovaΣΠΟΡ FM 94,6:

«Είμαι από παιδί στον ΟΦΗ και τα παιδιά μου παίζουν στην ομάδα, ο ένας επαγγελματικά. Όλα αυτά είναι για γέλια. Δεν έχω μπει ποτέ στο Δ.Σ του ΟΦΗ, ούτε έχω μετοχές. Δεν είναι κανένας ιδιοκτήτης, οι μετοχές ανήκουν στον απλό κόσμο. Δεν υπήρξα ποτέ παράγοντας. Έχω απλά ένα διαρκείας και ενδιαφέρομαι για την ομάδα, αλλά δεν έχω καμία ενεργή συμμετοχή. Ο Τσακογιάννης είναι φίλος μου 20 χρόνια. Με πήρε τηλέφωνο και έλεγε τα δικά του. Για τους φιλάθλους, για το παιχνίδι. Τι να κάνω εγώ όταν μιλάει αυτός. Δεν έκανα τίποτα. Για ποιο λόγο να φτιάξω εγώ ένα παιχνίδι του ΟΦΗ; Δική μου είναι η ομάδα; Δεν έχω καμία σχέση με τον ΟΦΗ ιδιοκτησιακά και ποτέ δεν έχω δώσει χρήματα στην ομάδα. Εδώ και δύο χρόνια προσπαθούμε όλοι οι Κρητικοί να βοηθήσουμε την ομάδα. Αυτό έκανα κι εγώ από το δικό μου πόστο. Όλοι οι κατηγορούμενοι είναι οι φίλοι μου, δεν το αρνούμαι, αλλά τι να κάνω. Με τον κ. Χριστοβασίλη έχω μιλήσει αλλά δεν έχω συναντηθεί. Στοίχημα παίζω, αλλά έτσι για χαβαλέ 20 ευρώ. Οι λογαριασμοί μου έχουν ανοίξει και δεν βρήκαν τίποτα. Αν είχαν βρει θα ήμουν φυλακή. Ό,τι πέτρα πέφτει στον ΟΦΗ θα είμαι εγώ υπεύθυνος;»

Στη συνέχεια αναφέρθηκε στον Νίκο Μαχλά, ο οποίος επίσης διώκεται πειθαρχικά:

«Ο Μαχλάς είναι πολύ καθαρό παιδί, πεντακάθαρο άτομο και δεν έχει καμία σχέση με αυτά τα θέματα. Όλα θα αποδειχθούν σε ό,τι αφορά τον ΟΦΗ, πως είναι μια φούσκα».
sport-fm.gr


Ενας ακομη που πεφτει απ'τα σύνεφα..

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #134 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 16:21 »
Παράθεση
Με τον κ. Χριστοβασίλη έχω μιλήσει αλλά δεν έχω συναντηθεί.

Δεν πιστευω να τον κατηγορησουμε και για αυτο τωρα τον προεδρο;  %-|

Γιατι ενταξει, αφου και παντελονατος ειναι ο κ. Νυχταρης και δεν ασχολειται με το ποδοσφαιρο..

Λογικο ειναι να υποθεσουμε οτι μιλησαν για αλλες δουλειες, επιχειρηματικες.

Και γιατι να μην μιλησουν αραγε, σιγα, μπιζνεμεν ειναι κι οι δυο, δε θα μιλαν και για τις δουλειες οι μπιζνεμεν τωρα; 

Θα μιλαν.

Με τι δουλειες ειπαμε οτι ασχολειται ο κ. Νυχταρης;  :)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #135 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 16:51 »
To topic τείνει να ''ξεφύγει'' τελείως !!! Τα πράγματα με τα ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ , εκτός και εάν έχω χάσει κάτι , είναι πολύ ξεκάθαρα ...

1. Υπάρχουν αναλυτικές απομαγνητοφωνήσεις που δείχνουν πρόθεση ''στησίματος'' του ματς Ηλιούπολη-ΟΦΗ, με πρωταγωνιστή τον Νύκταρη,ασχέτως εάν δρούσε αυτοβούλως ή εάν ''έκανε πλάκα'' στον Τσακογιάννη και στους λοιπούς.
2. Ακριβώς τα ίδια ισχύουν και για το ματς Ηλιούπολη-Λεβαδειακός,με την διαφορά ότι φέρεται να εμπλέκεται απ'ευθείας η διοίκηση του Κομπότη.
3.Έχουμε βαρεθεί να διαβάζουμε ''σεντόνια'' από απομαγνητοφωνημένες συνομιλίες συγκεκριμένων προσώπων για ένα σωρό κωλοπαίχνιδα !!!
4.ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ , παρά μόνο παπαρολογίες του Κανελάκη και του Τσακογιάννη χωρίς την παραμικρή ηχητική παρουσία οποιουδήποτε από τον Ομάδα μας,σε ένα ματς όπου ΣΦΑΓΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ !!! ΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ !

ΑΣ ΣΤΑΘΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ -ΜΕΧΡΙ ΝΕΩΤΕΡΑΣ -ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Περιμένω με αγωνία την φωνή του ΧΒ σε κασέτες,όπως μας ενημέρωσε εχθές ο Ασβεστάς στον ΣΠΟΡΦΜ...

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #136 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 16:57 »
Αν ισχυουν αυτα που λενε για Κωτσιο καιρος να παρει πουλο απο την ομαδα.. και απο την πολη και απο την Ηπειρο. Αντε προς αφρικη μερια παιδακι μου.

 Ετσι εξηγουνται πολλα απο τα λαθη του στην αμυνα.....................


Μεχρι στιγμης δεν μπλεκεται Χριστοβασιλης.

Προς απειρο-pas1966 πανω απο τον ΠΑΣ ειναι η αξιοπρεπεια μας.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #137 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 17:03 »
Δυο-τρία πράγματα που πρέπει να ξέρετε για τα στημένα…

23/09/2011, 16:54

Ο κόσμος έχει μπερδευτεί και είναι λογικό αυτό. Γιατί είναι ελεύθερος ο Ψωμιάδης και γιατί τελικά τιμωρήθηκε η Καβάλα; Γιατί ασκήθηκε πειθαρχική δίωξη σε αυτούς που ασκήθηκε και γιατί έμειναν αρκετά πρόσωπα και ομάδες απ’ έξω; Τι θα γίνει αν κάποιες ομάδες υποβιβαστούν;

Γι’ αυτό είμαστε εμείς εδώ για να λύσουμε όλες τις απορίες, αλλά το κυριότερο να ξεκαθαρίσουμε ορισμένα πράγματα διότι έχουν γίνει πολλές παρανοήσεις!

Του Άρη Ασβεστά

Πρώτον,

ο Μάκης Ψωμιάδης είναι προσωρινά ελεύθερος. Η προφυλάκιση του ή η ελευθερία του, δεν έχει κριθεί ακόμη. Υπήρξε απλώς μια διαφωνία μεταξύ εισαγγελέα και ανακριτή για το αν έπρεπε να προφυλακιστεί. Αυτό τελικά θα κριθεί μέσα στην επόμενη εβδομάδα από το Συμβούλιο Πλημμελειοδικών. Εκείνοι θα αποφασίσουν αν τελικά θα προφυλακιστεί ή όχι.

Αλλά ακόμη και στην περίπτωση που αποφασιστεί τελικά να αφεθεί ελεύθερος, δεν σημαίνει επ ουδενί ότι αθωώθηκε. Αυτό θα το κρίνει το δικαστήριο όταν ο Μάκης Ψωμιάδης δικαστεί. Θυμίζω ότι η υπόθεση αυτή έχει πάνω από εκατό κατηγορούμενους οι οποίοι διώκονται ποινικά. Μόνο τρεις από αυτούς έχουν προφυλακιστεί! Αυτό δεν σημαίνει ότι οι υπόλοιποι είναι αθώοι. Παραμένουν κατηγορούμενοι.

Πρέπει να καταλάβουμε ότι η προφυλάκιση είναι μια πολύ σοβαρή υπόθεση, δεν είναι παίξε-γέλασε! Για να προφυλακιστεί κάποιος για ένα χρόνο ή ενάμισι πριν οδηγηθεί στο δικαστήριο, πρέπει να συντρέχουν σοβαρότατοι λόγοι. Προφυλάκιση σημαίνει ότι πρέπει να σε βάλω από τώρα μέσα, πολύ πριν δικαστείς, διότι αν σε αφήσω ελεύθερο είσαι άκρως επικίνδυνος να τελέσεις άμεσα το ίδιο έγκλημα. Επίσης σε προφυλακίζω διότι είμαι βέβαιος ότι αν σε αφήσω ελεύθερο θα την κοπανήσεις στο εξωτερικό και μετά δεν θα σε βρίσκω για να σε δικάσω!

Ο ανακριτής έκρινε πως για τον Μάκη Ψωμιάδη δεν συντρέχουν οι παραπάνω λόγοι. Ο εισαγγελέας είχε άλλη γνώμη. Γι’ αυτό θα αποφασίσουν κάποιοι άλλοι τις επόμενες ημέρες.

Η καταδίκη του Ψωμιάδη και της Καβάλας από την αθλητική δικαιοσύνη, δεν έχει καμία σχέση με το αν ο Μάκης έχει κριθεί προφυλακιστέος ή όχι. Είπαμε: η ελευθερία μέχρι τη δίκη, δεν σημαίνει απαλλαγή από τις κατηγορίες. Ή να το πούμε αλλιώς: το ότι καταδικάστηκε ο Ψωμιάδης και η Καβάλα από τους αθλητικούς δικαστές για συμμετοχή σε χειραγώγηση δύο αγώνων, δεν σημαίνει ότι ο Μάκης πρέπει απαραιτήτως να κριθεί και προφυλακιστέος. Είναι άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Άλλο τα αθλητικά, άλλο τα ποινικά (όπου σημειωτέον οι κατηγορίες είναι απείρως βαρύτερες, από αυτές με τις οποίες δικάστηκε από την αθλητική δικαιοσύνη).

Δεύτερον,

Οι ποδοσφαιρικοί εισαγγελείς της ΕΠΟ (ή η ίδια η ΕΠΟ, δεν έχει σημασία) δεν έδωσαν στη δημοσιότητα τα κατηγορητήρια για τις ομάδες, τους παράγοντες και τους υπόλοιπους που παραπέμφθηκαν να δικαστούν για την εμπλοκή τους στο σκάνδαλο των στημένων αγώνων. Συνεπώς και εμείς μείναμε με ορισμένες απορίες. Όπως το γιατί δεν διώχθηκαν και κάποιες άλλες ομάδες που εμπλέκονται. Ωστόσο, κάποια στοιχεία είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε…

Συγκεκριμένα, η Καλλιθέα, τα Τρίκαλα, ο Εθνικός, ο Εθνικός Αστέρας, η Κέρκυρα και ο Παναιτωλικός, φαίνεται να ευνοούνται από το πιθανό γεγονός ότι τα παιχνίδια τους με την Ηλιούπολη που περιλαμβάνονται στη δικογραφία (ο Παναιτωλικός είναι για το περσινό ματς με τον Ιωνικό) δεν κρίθηκαν από την πειθαρχική επιτροπή της Football League ως στημένα (ή κρίθηκε πως η εμπλοκή τους τελεί εν αγνοία τους), στο δεύτερο δικαστήριο που έγινε τον Αύγουστο κατά Ηλιούπολης και Τσακογιάννη. Για το κομμάτι αυτό , η πειθαρχική δεν δημοσιοποίησε ποτέ το σκεπτικό της, συνεπώς δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε τι ακριβώς αναφέρεται για αυτά τα ματς.

Τα ίδια ισχύουν και για το Κόρινθος-Παναχαϊκή 0-1 για το οποίο δεν μπορούμε να γνωρίζουμε για ποιο λόγο δεν ασκήθηκε πειθαρχική δίωξη.

Η εμπλοκή του Αστέρα Τρίπολης είναι ξεχωριστή. Πέραν της έκθεσης της ΟΥΕΦΑ που χαρακτηρίζει «διεφθαρμένο» το παιχνίδι Αστέρας-Πανθρακικός 3-1 στις 28/3/2010, υπάρχουν και συνομιλίες του 2011, κυρίως με τον Μπέο. Μόνο που σε αυτές εμφανίζεται ο εκ των μεγαλομετόχων του Αστέρα, Δημήτρης Μπάκος, στον οποίο δεν ασκήθηκε πειθαρχική δίωξη, άγνωστο γιατί!

Από την άλλη, πιθανόν η πειθαρχική δίωξη να αφορά το περσινό Αστέρας-Ολυμπιακός Βόλου 2-1, για το οποίο υπάρχει μια σχετική αναφορά στην πρώτη δικογραφία με τις συνομιλίες Μπέου-Μπάκου.

Όπως και να έχει, έχουμε επανειλημμένως πει πως θα υπάρξει και τρίτο, ίσως και τέταρτο «κύμα» πειθαρχικών διώξεων, που θα αφορά τα υπόλοιπα ματς των εκθέσεων της ΟΥΕΦΑ και τις συνομιλίες που κατέγραψε η ΕΥΠ. Σε αυτό, μπορεί να συμπεριληφθούν όλοι οι παραπάνω που δεν διώχθηκαν, αλλά και οι υπόλοιποι για τους οποίους η αθλητική δικαιοσύνη δεν έχει ακόμη επιληφθεί. Όπως για παράδειγμα ο Βαγγέλης Μαρινάκης (που έχει δύο ποινικές διώξεις) ή ο διαιτητής Δημήτρης Καλόπουλος, το όνομα του οποίου ακούγεται σε συζητήσεις Μαρινάκη-Μπέου, ενώ η διαιτησία του στο περσινό ντέρμπι των «αιωνίων» σχολιάζεται και σε συνομιλία Μπέου-Κανελλόπουλου.

Γι’ αυτούς, αλλά και τους υπόλοιπους που ακούγονται στις συνομιλίες και εμπίπτουν στη δικαιοδοσία της αθλητικής δικαιοσύνης, πιθανόν οι ποδοσφαιρικοί εισαγγελείς να περιμένουν την απολογία τους στον 9ο τακτικό ανακριτή, Γιώργο Κασίμη και μετά θα επιληφθούν, αν κρίνουν ότι χρειάζεται.

Τρίτον,

Οι πειθαρχικά διωκόμενες ομάδες απειλούνται με υποβιβασμό και τα πρόσωπα με δια βίου απαγόρευση ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο. Αυτά τα περί δεδικασμένου που έχει δημιουργηθεί με την αφαίρεση βαθμών σε Βόλο και Καβάλα, τα ακούω ολίγον… βερεσέ. Αυτή ήταν μια ποινή εκτός λογικής, που δεν προβλέπεται από τον κανονισμό και δεν στηρίζεται ούτε καν με το σκεπτικό που εκδόθηκε. Συνεπώς είναι ένα κακό δεδικασμένο, που η αθλητική δικαιοσύνη πρέπει να αφήσει πίσω της.

Τα άρθρα 21Α και 21Β του πειθαρχικού κώδικα περί δωροδοκίας και στοιχηματισμού, είναι σαφή: ή υποβιβασμός ή αθώωση! Δεν λέω ότι δεν θα υπάρξει αφαίρεση βαθμών. Είναι σχεδόν βέβαιο. Αλλά δεν θα πάψει να είναι ένα ακόμα σκάνδαλο.

Για τις ομάδες της Β’ και της Γ’ Εθνικής που πιθανόν να υποβιβαστούν, δεν υπάρχει πρόβλημα, καθώς τα πρωταθλήματα δεν έχουν ξεκινήσει. Όποιος καταδικαστεί, θα υποβιβαστεί στην επόμενη κατηγορία. Το πρόβλημα είναι στη Σούπερ Λίγκα που έχει ξεκινήσει. Αν υποβιβαστεί ομάδα, δεν μπορεί να πάει να παίξει σε άλλη κατηγορία. Απλώς θα σταματήσει να παίζει και θα χάνει τα παιχνίδια της στα χαρτιά!

Υπάρχει, βέβαια και κάτι άλλο: τι θα κάνει η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού με τις ομάδες που θα καταδικαστούν; Θα ανακαλέσει τα πιστοποιητικά τους; Αν γίνει αυτό (που καλώς να γίνει, βέβαια) το μπάχαλο θα γιγαντωθεί. Αλλά είπαμε: δεν πειράζει! Ό,τι γίνεται, γίνεται για καλό…

sport-fm.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #138 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 17:19 »
Μεχρι που ανελαβε ο Χριστοβασιλης μια ζωη ο ΠΑΣ ηταν ανενταχτος στα συστηματα....πεφταμε κατηγοριες εξαιτιας των κυκλωματων που λυμαινονταν το Ελλ.ποδοσφαιρο,αλλα ολοι μας οι Πασολεδες παρα τις τρικλοποδιες που δεχομασταν τον τοτε καιρο ειχαμε ψηλα το κεφαλι,και καμια μα καμια επιτυχια δεν εξαγοραζε την αξιοπρεπεια μας..


1)Ποιος δεν θυμαται την αφιξη των ποδοσφαιριστων του ΠΑΣ απο το χαμενο και στημενο μπαραζ της  Ροδου.....που νομιζες οτι εμεις ειμασταν η ομαδα που μειναμε κατηγορια

2)Ποιος δεν θυμαται την χουντικη παρεμβαση της ΕΠΟ να μας ριξει κατηγορια με το ετσι θελω...αλλα και παλι εμεις διπλα στο πλευρο του Ταυρου με κλεισειματα δρομων κτλ

3)Ποιος δεν θυμαται την πτωση μας στην β εθνικη το 2003....που ο κοσμος ειχε παρει στην πλατη του,την ομαδα των πιτσιρικιων και καταφεραμε να την παμε στο στημενο του Πυργου,οπου δακρυσμενοι διναμε συγχαρητηρια στα πιτσιρικια


Πλεον με αυτον ο κοσμος εχει ξενερωσει,και εχει απομακρυνθει απο τον ΠΑΣ,και ειναι ο μοναδικος που το εχει καταφερει 100%....δεν γινεται ρε πουστη μου να ακουγεται ο ΠΑΣ μεσα σε 2 χρονια ανα τρεις και λιγο απο τα μμε για παρασκηνιακα παιχνιδια,δεν γινεται να εχουμε πεσει στο στομα καθε ανυπαρκτου και να μας χαρακτηριζει υποκαταστημα......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ...



ΔΩΣΤΕ ΜΑΣ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΑΣ



ΧΡΙΣΤΟΒΑΣΙΛΗ ΑΜΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ ΕΣΥ ΜΙΑ ,ΕΜΕΙΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΜΕ ΧΙΛΙΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!ΑΙ ΤΡΑΒΑ ΣΤΗΝ ΕΠΕΙΧΗΡΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ....ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΜΠΑΧΑΛΟ.


ΙΣΩΣ ΞΕΧΝΑΜΕ ΕΥΚΟΛΑ ΔΥΟ ΜΟΤΟ.....ΚΡΙΜΑ
1)ΠΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΕΜΑΣ
2)TA AΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ

ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #139 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 18:38 »
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #140 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 18:52 »
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ...

ΔΩΣΤΕ ΜΑΣ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΑΣ

ΧΡΙΣΤΟΒΑΣΙΛΗ ΑΜΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ ΕΣΥ ΜΙΑ ,ΕΜΕΙΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΜΕ ΧΙΛΙΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!ΑΙ ΤΡΑΒΑ ΣΤΗΝ ΕΠΕΙΧΗΡΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ....ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΜΠΑΧΑΛΟ.

ΙΣΩΣ ΞΕΧΝΑΜΕ ΕΥΚΟΛΑ ΔΥΟ ΜΟΤΟ.....ΚΡΙΜΑ
1)ΠΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΕΜΑΣ
2)TA AΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ


Eπειδή η ιστορία του ΠΑΣ δεν αρχίζει και δεν τελειώνει επί ΧΒ....
Επειδή κάποιοι λόγω ηλικίας έχουν ακούσει τα καλά επί Αγιαξ της Ηπείρου και πλέον βλέπουν μόνο κακά ....

- Ποια ομάδα συνελήφθη για δωροδοκία του Απόλλωνα Αθηνών την περίοδο 1973-1974;;;
- Ποιας ομάδας ο τέρμας και ίσως και άλλοι παίκτες στήσαν το 4-5 εντός με ΠΑΟΚ;;;
- Ποια ομάδας παίκτες κατηγορούνται ότι δώσανε στον Πανιώνιο τον αγώνα μπαράζ το 1984;;;
- Ποια ομάδα συνελήφθη για δωροδοκία στην Καβάλα;
- Ποιας ομάδας (μαζί με Παναχαϊκή και Φωστήρα) χαρίστηκαν τα χρέη το 2004 με νόμο. έγινε ΤΑΠ και μετά ΠΑΕ με νέο ΑΦΜ;;;

Και μιας και πολλοί εδώ βγάλατε τις αποφάσεις προτείνω στον επόμενο αγώνα εντός με Κέρκυρα (μιας και είμαστε με την ομάδα) να ξεσηκωθεί ο κόσμος ενάντια στο ΧΒ, όπως επί Κούγια για να τον διώξουμε.  Επίσης μιας και καταδικάσατε Κώτσιο και Σκούφαλη, να αποδοκιμάζεται ο Κώτσιος μόλις παίρνει την μπάλα (γιατί εμείς είμαστε με την ομάδα) και να αποπεμφθεί βίαια ο Σκούφαλης από την κερκίδα (γιατί εμείς είμαστε με την ομάδα).

ΥΓ. Ρε τον ..παγκοσμίως άγνωστο ποδοσφαρικά ΝτεΜολ να τα βάλει με τον ΓΙΓΑΝΤΑ ΚΡΑΝΑ!!!. Ρε συ ΝτεΜολ ξέρεις τι εστί ΚΡΑΝΑΣ;;; Πόσο ΠΑΣ είναι ο ΚΡΑΝΑΣ και τι τεράστιο έργο έχει προσφέρει στα αθλητικά της πόλης;;; Τι γήπεδα, τι γυμναστήρια, τι κολυμβητήρια ... έχουν γεμίσει την πόλη οι ΚΡΑΝΑΔΕΣ και οι προηγούμενοι ΚΡΑΝΑΔΕΣ και οι πολιτικοί προϊστάμενοί τους!!!!! Θυμηθείτε το Ζωσιμάδες πριν 3 χρόνια και δείτε το και τώρα. Οι ΜΠΑΡΑΤΣΕΣ και οι ΚΡΑΝΑΔΕΣ το φτιαξαν έτσι ωραίο!! Ποιος ΠΑΣ και ποιος ΧΒ ρεεε ... οι ΚΡΑΝΑΔΕΣ!!!! Αμ το ΠΕΑΚΙ ... ποιός Κούγια και ποιος ΧΒ. Οι Ζαρμπαλάδες, οι Καχριμάνηδες και οι Κρανάδες το έχουν Πανηπειρωτικό ... στολίδι ... έτοιμο για Ολυμπιάδες. αλλά και για "μαζικό λαϊκό αθλητισμό"!!




Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #141 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 19:08 »
Eπειδή η ιστορία του ΠΑΣ δεν αρχίζει και δεν τελειώνει επί ΧΒ....
Επειδή κάποιοι λόγω ηλικίας έχουν ακούσει τα καλά επί Αγιαξ της Ηπείρου και πλέον βλέπουν μόνο κακά ....

- Ποια ομάδα συνελήφθη για δωροδοκία του Απόλλωνα Αθηνών την περίοδο 1973-1974;;;
- Ποιας ομάδας ο τέρμας και ίσως και άλλοι παίκτες στήσαν το 4-5 εντός με ΠΑΟΚ;;;
- Ποια ομάδας παίκτες κατηγορούνται ότι δώσανε στον Πανιώνιο τον αγώνα μπαράζ το 1984;;;
- Ποια ομάδα συνελήφθη για δωροδοκία στην Καβάλα;
- Ποιας ομάδας (μαζί με Παναχαϊκή και Φωστήρα) χαρίστηκαν τα χρέη το 2004 με νόμο. έγινε ΤΑΠ και μετά ΠΑΕ με νέο ΑΦΜ;;;

Και μιας και πολλοί εδώ βγάλατε τις αποφάσεις προτείνω στον επόμενο αγώνα εντός με Κέρκυρα (μιας και είμαστε με την ομάδα) να ξεσηκωθεί ο κόσμος ενάντια στο ΧΒ, όπως επί Κούγια για να τον διώξουμε.  Επίσης μιας και καταδικάσατε Κώτσιο και Σκούφαλη, να αποδοκιμάζεται ο Κώτσιος μόλις παίρνει την μπάλα (γιατί εμείς είμαστε με την ομάδα) και να αποπεμφθεί βίαια ο Σκούφαλης από την κερκίδα (γιατί εμείς είμαστε με την ομάδα).

Μην είσαι αυστηρός με τα παιδιά. Δεν έζησαν και δεν ξέρουν όλοι τον Χρηστίδη και τον Γκλίναβο που είχαμε την "τιμή" να έχουμε προέδρους στην ομάδα!!! Αλλά και κάποιοι άλλοι που τους έζησαν;;; Μάλλον τις ξέχασαν τις ένδοξες εκείνες εποχές που οι παίχτες κατέβαιναν με τα ΙΧ στο Άργος σε ένδειξη διαμαρτυρίας γιατί ήταν απλήρωτοι. Το 0-3 με την Λάρισα τελευταία αγωνιστική με τις ηρωϊκές εξόδους του Γκόλα!!! Το 0-3 με την Καλαμάτα με τις επιταγές του Μάνθου που πήγαμε για μαλλί και βγήκαμε κουρεμένοι σε ένα κατάμεστο Ζωσιμάδες!!!! Και πολλά άλλα περιστατικά λεβεντόπαιδα. Δεν είναι ο ΠΑΣ καθαρή ομάδα όπως θελετε να την έχετε στο μυαλό σας, όπως και καμία άλλη ομάδα που ανήκει στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο. Είναι η πιο βρώμικη; Όχι, αλλά ούτε και η πιο καθαρή. Υπάρχουν άτομα που "στήσανε" τον ΠΑΣ διαχρονικά και κάποιους απο δαύτους τους έχουμε και για ήρωες ακόμη και σήμερα. Κάποιοι έφαγαν ψωμί ξανά και ξανά στον ΠΑΣ απο άλλα πόστα άμα τη λήξη της ποδοσφαιρικής τους καριέρας. Αλλά έτσι είναι, όπως έγραψα ξανά σε άλλο ποστ "ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΑΜΠΟΥΡΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ" ...  :(  :(

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #142 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 19:12 »
τι μας χαλανε την ηρεμια τοτε?
ας συνεχισουμε οπως ειμασταν.

εμπρος να φωναξουμε να αθωθουνε ολοι και να επιστρεψουμε εκει που ημασταν!

υγ.και διακριση σε κυπελλο και πρωταθλημα δεν ειχαμε ποτε.μην ακουσω κανεναν να απαιτει καλη πορεια θα ξενερωσουμε.....
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #143 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 19:22 »
Πολύ σωστός ο christos.
Μέχρι στιγμής πάντα γιατί μόνο με τα μέχρι στιγμής δεδομένα μπορούμε να μιλάμε. Είναι νομική διαδικασία και όχι κουτσομπολίστικη εκπομπή, κάτι που σημαίνει οτι ενδεχομένως στοιχεία να έρθουν στο φως της δημοσιότητας αρκετό χρόνο μετά. Επίσης αν έχω καταλάβει καλά, το να σου ασκηθεί δίωξη μπορεί και να μη λέει και τίποτα στο φινάλε (βλέπε τις περιπτώσεις Ιουνίου, όπου από τους 15, οι περισσότεροι αφέθηκαν).

Σε κάθε περίπτωση πρέπει να περιμένουμε να ιδούμε.

Πάντως όπως και να'χει, δε νομίζετε οτι όλο και κάτι χοντρό θα ξέφευγε σε τίποτα ΜΜΕ? έστω και κάποια ένδειξη χοντράδας για τον ΠΑΣ? Εδώ ακούς για τις άλλες ομάδες περιπτώσεις που κάνουν μπαμ οτι παράγοντες είχαν άμεση εμπολοκή σε στήσιμο αγώνα. Βγήκε ο Νύκταρης και είπε οτι έκανε πλάκα με τον Τσακογιάννη και δεν ήταν στήσιμο! %-| Ωραία δικαιολογία! Και βγαίνουν όλοι οι οφητζήδες και τους στηρίζουν. Υπάρχει περίπτωση να εκανε πλάκα? Φαντάζεστε να το' λεγε ο ΧΒ τι θα γινόταν?

Αυτά που έχουν ακουστεί σε αυτή τη φάση για τον ΠΑΣ όπως έγραψε ο christos
Παράθεση
μόνο παπαρολογίες του Κανελάκη και του Τσακογιάννη χωρίς την παραμικρή ηχητική παρουσία οποιουδήποτε από τον Ομάδα μας,σε ένα ματς όπου ΣΦΑΓΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
μέχρι στιγμής παντα.

Μόνο ένας βγήκε και είπε κάτι παραπάνω, ο Ασβεστάς.
Παράθεση
Περιμένω με αγωνία την φωνή του ΧΒ σε κασέτες,όπως μας ενημέρωσε εχθές ο Ασβεστάς στον ΣΠΟΡΦΜ...
Αυτό το άκουσα και γω ρε φίλε με τα αυτάκια μου και νόμισα πως δεν άκσα καλά. Στην εκπομπή 3-5 στο σπορ φμ του Μπάμπη Γαυρόγλου χθες ακριβώς μετά τον ΧΒ βγήκε ο Ασβεστάς να ενημερώσει για τα στημένα, ο Γαυρόγλου πήρε το μέρος του ΧΒ και ο Ασβεστάς είπε με αρκετή δόση ειρωνίας οτι ακούγεται και ο ΧΒ στις κασσέτες! Είναι η πρώτη φορά που ακούστηκε κάτι τέτοιο. Αν ισχύει ας περιμένουμε καρτερικά να ακούσουμε τι ακριβώς λέει ο ΧΒ και σε ποιόν. Αν όχι, τότε ήταν απίστευτη συκοφαντία και μάλλον η ΠΑΕ πρέπει να το κυνηγήσει σοβαρά..


ΥΓ1.
Ο ΠΑΣ κατηγορήθηκε στην αρχή επειδή ήταν ψηλά στη λίστα για τα στημένα ματς. Το Πανθρακικός-ΠΑΣ 1-2 και το Καβάλα-ΠΑΣ 2-1 χαρακτηρίστηκαν χειραγωγημένα υψηλής επικινδυνότητας. Μετά από λίγο καιρό με επίσημα εγγραφα και επίσημες ανακοινώσεις αποχαρακτηρίστηκαν και βγήκαν από τη λίστα. Κατηγορήθηκε επίσης για το ματς με το Διαγόρα 5-0. Τίποτα πάλι και κει. Στο ματς στην Καβάλα έγινε και γεύμα με αστακούς παρουσία μπράβων του Μάκαρου που οπλοφορούσαν. Εκεί ο ΧΒ κατηγορήθηκε επειδή χέστηκε πάνω του, αισθάνθηκε αμήχανα και δεν έλεγε κουβέντα! Τι έπρεπε να κάνει δλδ, να βγαλει τα εξάσφαιρα ή να τους πλακώσει όπως ο τσακ νόρις? Όπως και στη λιβαδειά με τους πυροβολισμούς-σκασμενα λάστιχα όπου δεν κατάλαβα ακριβώς γιατί κατηγορήθηκε, αλλά πάλι κάπου έφταιγε.

ΥΓ2.
Αυτό που πρέπει να γίνει μάθημα στον ΧΒ είναι αυτά που γράφονται στις επίσημες δικογραφίες, ανεξάρτητα αν επιφέρουν τελικά ποινές ή όχι. Οι κοινοί λογαριασμοί με συνδεσμους φιλάθλων (βλέπε 1η δικογραφία) ανεξάρτητα τον σκοπό και ανεξάρτητα τις ενδεχόμενες αγαθές προθέσεις θα πρέπει να τελειώνουν. Τα αιωρούμενα ονόματα παικτών - παραγόντων (βλέπε 2η δικογραφια από το ρεπορτάζ μέχρι στιγμής) πρέπει να διερευνηθούν από τον ίδιο σε ανύποπτη χρονική στιγμή. Να καταλάβει ο ίδιος οτι ποτέ στην παγκόσμια ιστορία οι κόλακες δεν ήταν φίλοι.

ΥΓ3.
Και κάτι για το φόρουμ. Αγαπητοί μου φίλοι, γιατί πάλι τα ίδια? Πάλι οι "ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΥΠΕΡ" εναντίον των "ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΤΑ". Γιατί είσαστε απόλυτοι? Βάλτε λίγο γκρι στη ζωή σας...

ΥΓ4.
Και κάτι τελευταίο. Αυτό με τον "καθαρό" ΠΑΣ του παρελθόντος και τις "αξιοπρέπειες πάνω απ' όλα" ας το αφήσυμε καλύτερα.. Και υπάρχουν δεκάδες παραδείγματα από κάθε εποχή και στους "αξιοπρεπείς" οπαδούς μας και στην "αξιοπρεπή" ομάδα μας...
Δε μας φταίει η ομάδα αν εμείς μεγαλώνουμε κ αλλάζουμε μυαλα.

ΥΓ5. (μετά από ώρα)
Τώρα είδα και το πάνω κείμενο του billy_stam με τα δικά μας τα μαργαριτάρια του ένδοξου παρελθόντος. Θα έγραφα και για το πως γίνανε οι ελληνοποιήσεις των αργεντίνων και πόσο πηγαινε το "μαλλί" και πως γινότανε το όλο λάδωμα (σύμφωνα με δημ/γράφους της εποχής), αλλά ας μη στενοχωρήσω κανέναν βραδιάτικα! 
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 23 Σεπ 2011 19:34 από lemorsero »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #144 στις: Παρ 23 Σεπ 2011 22:24 »
ΥΓ2.
Αυτό που πρέπει να γίνει μάθημα στον ΧΒ είναι αυτά που γράφονται στις επίσημες δικογραφίες, ανεξάρτητα αν επιφέρουν τελικά ποινές ή όχι. Οι κοινοί λογαριασμοί με συνδεσμους φιλάθλων (βλέπε 1η δικογραφία) ανεξάρτητα τον σκοπό και ανεξάρτητα τις ενδεχόμενες αγαθές προθέσεις θα πρέπει να τελειώνουν. Τα αιωρούμενα ονόματα παικτών - παραγόντων (βλέπε 2η δικογραφια από το ρεπορτάζ μέχρι στιγμής) πρέπει να διερευνηθούν από τον ίδιο σε ανύποπτη χρονική στιγμή. Να καταλάβει ο ίδιος οτι ποτέ στην παγκόσμια ιστορία οι κόλακες δεν ήταν φίλοι.

Ναι, αν και δεν είμαι άνθρωπος της ΠΑΕ  8)και επειδή είμαι πεπεισμένος ό,τι οι της ΠΑΕ δεν είναι άνθρωποι της νύχτας, πλην αφελείς και καψούρηδες,  θα τους συμβούλευα, να κοιμούνται νωρίς το βράδι, να ξυπνάνε με το χάραμα και να βγουν απ' το δίχτυ της ανασφάλειας.

ΥΓ5. (μετά από ώρα)
αλλά ας μη στενοχωρήσω κανέναν βραδιάτικα!

Επειδή lemorsero είμαι Τσουκανελικός ...


Στεναχώραμε στεναχώραμε κι όπου κι αν βρεθείς κατηγόραμε
Μα εγώ όπου κι αν είμαι κι όπου βρίσκομαι γλυκιά μου
πάντα θα σε υπερασπίζω γιατί σ' έχω στην καρδιά μου

Όσο και να πληγωθώ δεν θα παραπονεθώ
θα προσμένω να γνωρίσεις κι άλλη αγκαλιά
για να κρίνεις τι αξίζει η δική μου η καρδιά (δις)

Στεναχώραμε στεναχώραμε κι όπου κι αν βρεθείς κατηγόραμε
Μα εγώ κακιά κουβέντα δεν θα πω ποτέ για 'σένα σ' αγαπώ
και δεν με νοιάζει ότι και να λες για 'μένα

Όσο και να πληγωθώ δεν θα παραπονεθώ
θα προσμένω να γνωρίσεις κι άλλη αγκαλιά
για να κρίνεις τι αξίζει η δική μου η καρδιά (δις)

Ομαδάρα και .... μνηστήρες ή πρόεδροι??? ... μια ζωή ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966, 67, 68, ... 77,78,79, 85,86,... 99, 00,01, 02, 03, ... 07,08, ... 2012 Ευρώπη.

 :mono: :pashat: ::) :P ::) %-|

ΥΓ: Αν και χωρίς φατσούλες
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 23 Σεπ 2011 22:34 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #145 στις: Σαβ 24 Σεπ 2011 00:30 »
Ένα τελευταίο post από μένα έως την διαλεύκανση της υπόθεσης...
Όπως λεγραψα και παραπάνω,περιμένω με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον τις απομαγνητοφωνημένες συνομιλίες του ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΧΒ όπου θα αποδεικνύουν εμπλοκή του ΠΑΣ σε στημένο ματς,όπως μας πληροφόρησε ο δημοσιογράφος του ΣΠΟΡΦΜ Ασβεστάς.Εάν είναι έτσι,θα πρόκειται για την τρίτη μεγαλύτερη απογοήτευση για εμένα έπειτα από το μπαράζ του 1984 ( σε ηλικία 13 ετών...) και την Ρόδο !
Εάν όμως δεν είναι έτσι ( πράγμα που πιστεύω) , θα περιμένω με ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον την αντίδραση του ΧΒ και του επίσημου ΠΑΣ.
Στην περίπτωση αυτή το μόνο που κάνεις σύμφωνα με την λογική είναι να κυνηγήσεις με λύσα όλους εμπλεκόμενους στην συκοφαντία,δημοσιογράφο , Σταθμό κλπ ! Και δεν σταματάς μέχρι να τους κάνεις να πουλήσουν και το τελευταίο καλώδιο και κουμπί από την κονσόλα τους για να σου πληρώσουν αυτά που θα ορίσουν τα Δικαστήρια !!!

       Τέλος..

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #146 στις: Σαβ 24 Σεπ 2011 00:47 »
- Ποιας ομάδας ο τέρμας και ίσως και άλλοι παίκτες στήσαν το 4-5 εντός με ΠΑΟΚ;;;

Τι μου θύμισες τώρα! Ήμουν στο γήπεδο τότε και κάθε φορά που τρώγαμε γκολ έλεγα 'δεν είναι δυνατόν ρε @ούστη μου!'
Ειδικά εκείνο το γκολ που ο Λίσα το έφαγε κάτω απ' τα πόδια του....
Πάντως για την ιστορία, κι εμείς δωροδοκήσαμε έναν αμυντικό του μΠΑΟΚ. Όμως αποδείχτηκε τελικά ότι στις δωροδοκίες δεν είμασταν καλοί αφού ο αντίπαλος τις έκανε καλύτερα... ;)

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #147 στις: Σαβ 24 Σεπ 2011 14:03 »
"υπερβαλλον ζηλο" εχουμε δειξει εως τωρα
μαλλον το καλυτερο ειναι  να περιμενουμε τα ενοχοποιητικα στοιχεια εαααααααααααααααααν κ εφοοοοοοοοοοοοον  υπαρχουν πριν αρχισουν οι αφορισμοι :stop:

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #148 στις: Σαβ 24 Σεπ 2011 14:14 »
enet.gr
Παράθεση
Επόμενοι

Υπεύθυνος: ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: Ηλ. Δρυμώνας

*Οι διωκόμενοι, σ' αυτόν το γύρο του Σεπτεμβρίου, από τους ποδοσφαιρικούς εισαγγελείς φτιάχνουν ένα μικρό «τηλεφωνικό κατάλογο».

Δημοσιεύτηκε, στις εφημερίδες, χθες.

Εναν άλλο κατάλογο όμως, με πάνω-κάτω ίδιον αριθμό ατόμων, φτιάχνουν όσοι εκκρεμεί (και μόνο βάσει του πορίσματος Παπανδρέου) να διωχθούν.

Για να σταθούμε σε παράγοντες μονάχα, άντε και σε μερικά «διαμάντια» της διαιτησίας:

**Λιμπάντσης και Λυράκης, από Κέρκυρα.

**Σπάθας, ο γνωστός.

**Γρηγορόπουλος, ο τέως της Καλαμάτας.

**Καλόπουλος και Τρύφων, οι μη εξαιρετέοι.

**Μπάκος, από Αστέρα Τρίπολης.

**Τραυλός, ο ένας.

**Καλογιάννης, ο πρόεδρος της Φούτμπολ Λιγκ.

**Μητρόπουλος (ναι, ο Θωμάς...).

**Κανελλόπουλος, Θανασάκης ο πολιτευόμενος.

**Και last but not least, που λένε και στο χωριό, Μαρινάκης.

Παράγοντες, επαναλαμβάνουμε. Αν βάλουμε και προπονητές-ποδοσφαιριστές-νταραβεριτζήδες κ.λπ. που λείπουν, θα χαθούμε!

Συμπέρασμα.

Δεν νοείται να μην ακολουθήσει και επόμενος γύρος...

Αλ.Σ.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νέα στημένα-εμπλοκή ΠΑΣ
« Απάντηση #149 στις: Σαβ 24 Σεπ 2011 15:28 »
Κώστας Καίσαρης
Goalnews 24/9/2011
Παράθεση
Ο καθένας μπορεί να υποστηρίξει το αντίθετο

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ έδωσε ο Σοφοκλής Πιλάβιος. Για τα «στημένα» και τις εκκρεμότητες προφανώς δεν θα μπορούσε να πάρει θέση. Αλλωστε όλες οι υποθέσεις βρίσκονται στα χέρια της Δικαιοσύνης. Με σοβαρό το ενδεχόμενο αντί για πρωτάθλημα 14 ομάδων που έχουμε σήμερα να πάμε στις 13, στις 12 κι ακόμα παρακάτω. Αστέρας Τρίπολης, ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα έχουνε κληθεί σε απολογία. Κι ας φωνάζει ο Χριστοβασίλης ότι δεν ανέχεται να τον μπλέκουνε και θα σηκωθεί να φύγει από το ποδόσφαιρο.

Κατ' αρχάς, αν θεωρεί ότι η δίωξή του από την κ. Παπανδρέου για δωροδοκία και δωροληψία και νομιμοποίηση εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες κατ' επάγγελμα και συνήθεια είναι άδικη, να στραφεί εναντίον της. Να κάνει και το ίδιο αν θεωρεί ότι έχει δίκιο και στον αθλητικό εισαγγελέα που τον τσουβαλιάζει και σε προσωπικό επίπεδο και σαν ΠΑΣ. Σχετικά με την παραμονή του στο ποδόσφαιρο, ανοιχτός είναι ο δρόμος και τα σκυλιά δεμένα.

Η δήλωση Πιλάβιου έγινε για άλλο λόγο

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν τον κρατάει με το ζόρι. Οποιος θέλει να φύγει από το ποδόσφαιρο, φεύγει. Ξεφύγαμε όμως. Λέγαμε για τον πρόεδρο της ΕΠΟ που μοιραίο ήταν να τοποθετηθεί για την εθνική ομάδα.
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10560&subid=2&pubid=128788200
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.