Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

0-2
16 (18.6%)
0-1
10 (11.6%)
1-2
19 (22.1%)
0-0
5 (5.8%)
1-1
19 (22.1%)
2-1
3 (3.5%)
1-0
1 (1.2%)
2-0
7 (8.1%)
άλλο ?
6 (7%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 86

Η ψηφοφορία έληξε: Κυρ 25 Σεπ 2011 00:30

Αποστολέας Θέμα: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  (Αναγνώστηκε 54997 φορές)

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 622
  • Same old city, same old tale
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #125 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 20:31 »
Αφου δεν πηρες 2πλο σ'αυτο το ματς που θα παρεις ?  :(

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #126 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 20:33 »
ποιος ντεμολ μωρε σας φταιει οτι εκανε μπορουσε ο ανθρωπος με αυτους τους παιχτες που εχει
αυτοι ητανε κιοτηδες με το τσουκου-τσουκου ολη την ωρα
οι αλλαγες χειροτερες απο αυτους που βγηκαν ειδικα ο ζαιρι που εμοιαζε χαμενος
αποτυχια το αποτελεσμα παλι καλα που δεν χασαμε και αυτο εγινε επειδη παιζαμε με παιχτη παραπανω
3 παιχτες ειχανε μπροστα αυτοι και μας κανανε ανω κατω καθε στιγμη
το κεντρικο διδυμο δεινοπαθησε οπως και ο βαντερσον
αν παρουμε παιχτες εκει του χρονου χτυπαμε ευρωπη
μπακαγιοκο στα πιο γρηγορα του θα το καθαριζε το ματς
μπαγκαγιοκο νο2 ισως αποδειχθει χρυσαφι



 :mono: :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #127 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 20:34 »
Μέσα σε όλα και το κοράκι στον κίτρινο κόσμο του.

Συμφωνώ ως προς αυτό.
Και μη παραβλέπουμε ότι την ομάδα μας την έπιασε  ίκτερος με υψηλά επίπεδα χολεκιτρίνης.

Αν είδαμε το ίδιο παιχνίδι.

ΥΓ: Απόδοση Fair Play?
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #128 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 20:38 »
Παράθεση
Επίθεση σε δημοσιογράφους από τα Γιάννενα!

Ημερομηνία: 25/09/2011 - 19:33

Ένταση υπήρξε στα δημοσιογραφικά θεωρεία του γηπέδου του Αγρινίου κατά την διάρκεια της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον ΠΑΣ Γιάννενα. Μετά το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων έγινε επίθεση από οπαδούς του Παναιτωλικού σε δημοσιογράφους από τα Γιάννενα!

Συγκεκριμένα, μόλις ο ΠΑΣ Γιάννενα έκανε το 1-2, κάποιοι δημοσιογράφοι από τα Γιάννενα δέχθηκαν επίθεση από οπαδούς του Παναιτωλικού και για λίγο επικράτησε ένταση στα δημοσιογραφικά.

Η κατάσταση αυτή πάντως δεν κράτησε για πολύ. Άλλωστε η ισοφάριση από πλευράς Παναιτωλικού σε 2-2 δεν άργησε να έρθει...
soccerplus.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS...SOK

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #129 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 20:39 »
αυτο με τους παίκτες έχει παραγίνει, τους παίκτες τους επέλεξε η του τους επελεξάνα, οτι και να είναι είχε την ευκαιρία είτε να παραιτηθεί ειτε να διαμαρτυρηθεί έντονα, αφου δεν το έκανε , τότε για εμένα έχει τους παίκτες που του αξίζουν...Οπότε αφήστε αυτη τη βλακεία για τους παίκτες, εδω είμασταν όλοι και φωνάζαμε , αλλα αυτος είναι ο προπονητης και θα έπρεπε να αντιδράσει αναλόγως ... Οσο αφορα τους διαιτητές, εγω το έχω πει  , ο χβ να αφήσει τις μαλακίες και να προστατέψει την ομάδα...

Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #130 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 20:42 »
και του μπεσερα ηταν γκολ...ελεος πια με τα κορακια...παντα εναντιον 12 παιζουμε...για να δω τα προστιμα που θα πεσουν στον παναιτωλικο...επισης μονο 4 λεπτα καθυστερησεις εγιναν?
:pas: και  :mono:   :flag:

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #131 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 20:44 »
Ήταν ένα κακό ματς.
Κακή διαιτησία, κακές άμυνες, μηδενική ανάπτυξη εκατέρωθεν, πήγε η στραβοκλωτσιά γώνα.
Το μόνο καλό, που ομορφαίνει και γλυκαίνει τη συνολική εικόνα είναι το γεμάτο και ζεστό γήπεδο και το ότι το ματς διεξήχθη υπό το φως των προβολέων.

Το μόνο που άξιζε ήταν το 10λεπτο στο οποίο μπήκαν και τα 4 γκολ, σε ένα διάστημα που το ματς ήταν ροντέο.

Το πέναλτι ήταν κίτρινη στο Θεοδωρίδη.
Αφού το έδωσε, έπρεπε να δώσει 2η κίτρινη στον Κώτσιο.
Κάκιστη διαιτησία.

Μεγάλο φάουλ του Ντεμόλ που κατέβασε την ομάδα φοβούμενος τον χειρότερο σε όλα Παναιτωλικό, παρατάσοντας 3 αμυντικά χαφ και με ξεκάθαρη εντολή στα πλάγια μπακ να μην προωθούνται!
Αν έπαιζε στο Καραϊσκάκης θα έδινε εντολή στο Μπακαγιόκο να μην περνάει το κέντρο, άραγε;
Η νοοτροπία μικρής ομάδας, σε κάνει τελικά μικρή ομάδα, ακόμα κι όταν δεν είσαι, όπως δε φαίνεται να είναι ο φετινός ΠΑΣ!

Παίζαμε επί 60 λεπτά με παίκτη παραπάνω και δε φάνηκε σχεδόν καθόλου η αριθμητική υπεροχή μας καθώς ακόμα και σε αυτό το διάστημα, ούτε μία φορά δεν προωθήθηκαν οι Πάντος και Βάντερσον!

Συνολικά, ο ένας βαθμός δεν είναι κακός και η ομάδα δείχνει αρκετά καλή με σημάδια βελτίωσης και μου αποπνέει μια εμπιστοσύνη. Είναι κρίμα που ο Ντεμόλ δεν πιστεύει στις δυνατότητές της και τη φρενάρει.
Ακόμα κι όταν τους έλεγε "ΑΝΕΒΕΙΤΕ" κλπ, αυτοί έπαιζαν τσούκου τσούκου γιατί δεν υπήρχε παίκτης στα χαφ να σπρώξει τη μπάλα μπροστά, αλλά ούτε και στα πλάγια ώστε να ανοίξει η άμυνα του αντιπάλου.
Οι αλλαγές έγιναν αργά και δε βοήθησαν κυρίως επειδή είχε κλατάρει ο Μπακαγιόκο.
Πήραμε ένα δείγμα του τι μπορούν να κάνουν οι ποιοτικοί μας παίκτες στη φάση του ακυρωθέντος γκολ του Μπεσέρα...
Για μένα σωστά ακυρώθηκε.

Δήλωσε ο Ντεμόλ ότι ο Παναιτωλικός είναι ισάξιος του ΠΑΣ Γιάννινα!!!
Δε μπορώ να συμφωνήσω! Έχω μάτια και βλέπω και δε με πείθει ο Παναιτωλικός των δυόμιση παικτών.
Πόσοι θα ήταν βασικοί στη φετινή ομάδα του ΠΑΣ, πλην Θεοδωρίδη, Καμαρά και Άντι;

Αυτές οι λεπτομέρειες σε αυτά τα ματς, κρίνουν την παραμονή.
Με το διπλό θα έπιανες τους 7 βαθμούς και θα ήσουν πολύ ψηλά στη βαθμολογία, διεκδικώντας τις πολλές πιθανότητες να κάνεις ένα σερί 4Χ4 που θα ξεκινούσε με τον Αστέρα και θα τελείωνε με τον Πανιώνιο. Εκεί θα μιλούσαμε για τρένο και δε θα ασχολούμασταν με την αποφυγή του υποβιβασμού.

Ελπίζω να συνεχίσουμε το ίδιο καλά όπως έχουμε αρχίσει και να σταματήσουμε να φοβόμαστε τα ματς.
Μία νίκη εκτός έδρας, ισούται βαθμολογικά με 3 ισοπαλίες!
Παίξε επιθετικά κι ας χάσεις...
Είσαι ΠΑΣ!
 :mono:

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #132 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 20:45 »
-Δεν ξέρω αν είμαι ευχαριστημένος ή πικραμένος σήμερα...
-Δεν ξέρω τι να πώ για το σημερινό....

-Θετικό αποτέλεσμα 2-2 πήραμε μεν
χαριστήκαμε στα αγρίνια, τελικά....

-Μπορουσαμε διπλό ρε πουστημ
αλλα δεν πιέζαμε στο κέντρο,
δεν εβλεπα κινήσεις παικτών....
-Δυστυχώς τους χαριστήκαμε ....με πάικτη παραπάνω..

-Φάνηκε η αριθμητική υπεροχή αλλα ως εκεί...

------------------------------------------------

-Με ΠΕΝΑΛΤΙ-ΜΑΙΜΟΥ (το δευτερο ανύπαρκτο που καταλογίζεται κατά υμων)
πανηγύριζαν τα αγρίνια το 1-0...

-Ο ανταποκριτής της ΕΡΑ στο αγρίνιο
που τον πληρώνουμε
ανεφερε καθαρή ανατροπή απο τον Κώτσιο!!!!!!!

-Δεν του είπαν τίποτα περί μπανάνας -πέναλτι %-| %-| %-|

-Μάλιστα , ο κόρακας ,
όχι μόνο έδωσε ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ πέναλτι υπέρ τους
αλλα δεν απέβαλε και τον Κώτσιο στην ίδια φάση
ως όφειλε (αφου το δωσε)

-Σημάδια ανίκανης διαιτησίας.....
-Καλά ο πλαινός τι δουλειά έκανε???
Να ξεφάβει τον ασβέστη???

...Αλλα η ΜΟΥΓΚΑ στην ΣΤΡΟΥΓΚΑήρθε νωρίς
απο Μπάκα και Ντεβινέντι(ΓΚΟΛΑΡΑ)....1-2

-Λάθος εκτίμηση Μπουζίντ, που δεν πηρε την κεφαλιά
την πηρε ο Καμαρά ....και 2-2!

-Ο Κηπουρος Άγαλμα....

-------------------------------------------------

-Απίστευτη η ευκαιρία το τετ-α-τετ Μπάκα (ο μοιραίος μας σήμερα)
-Γαμώ τα δοκάρια μου μέσα (με τον Γεωργίου)
-Γκολάρα Μπεσέρα που ακυρώθηκε (στη Nova ο σπίκερ είπε, ίσως να ΜΗΝ υπάρχει φάουλ)---------------------------------------------------

-Η μόνη ένσταση που έχω για τον Ντεμόλ...

-Πηγε για το διπλό...Αναρωτήθηκα πότε???
-Στο 80κατι, που έβαλε Κουέβας???
-Δεν έβλεπε πως οι πάικτες μας , ....ουτε πίεζαν ούτε κινούταν στον αγωνιστικό χώρο???
-Δεν μπορεσα να καταλάβω, γιατί δεν το έκανε νωρίτερα....
-Αυτό ...και μεχρι εκεί...

-------------------------------------------------

-Η ομάδα λοιπόν μπορούσε ,,,αλλα δεν ήθελε...
-Μας παρουσιάστηκε η ευκαιρία ...αλλα αφήσαμε 2 πόντους να φύγουν!!!

-Μου μένει μια γλυκόπικρη γέυση...και να μένει η πικρή τελικά...

-ΑΝ έμπαινε το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τετ-α-τετ του Μπακα
ή το κωλοδόκαρο του Γεωργίου
θα λέγαμε άλλα τώρα...
...αλλα με τα ΑΝ...δεν κανουμε κουβέντα....

-------------------------------------------------

υγ : Πως το ' κανε ο Ντεβινσέντι??? 
-ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #133 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 20:54 »
Περίεργο άθλημα το ποδόσφαιρο...

Από βαθμολογικής άποψης είναι θετικό το αποτέλεσμα
έτσι όπως ξεκινησε, ηταν καλο
ετσι όπως εξελιχθηκε αν μη τι αλλο αφήνει μια πικρία.

Ξεκινησε σαφώς καλυτερα ο Παναιτωλικός, πιθανόν εν γνωση του ο Ντεμολ
έδωσε χώρο πηγαινοντας για το μηδεν με την ελπίδα κάποια φασης.

Εντελώς διαφορετικη μορφή πηρε το παιχνιδι και τα αρχικα σχεδια πήγαν περίπατο..
Δεν ήταν κακή η ομαδα, όπως δεν ειναι κακή ομαδα ουτε ο Παναιτωλικος (αντιθέτως).

Αν προσπεράσω την πικρα της χαμένης ευκαιρίας είμαι σχετικα ικανοποιημενος από την ομαδα.
Ευκαιριες γιναν, δυστυχώς δεν ηρθε το 3ο γκολ..
Αλλαγες έγιναν, δεν νομιζω ότι βοηθησαν
αντιθετως έχω την εντυπωση πως χαλάσαν την ομαδα.

Κραταω τον σημαντικό βαθμο και επισης ότι όντως ήταν ένα ενδιαφέρον παιχνιδι.

Πάμε παρακάτω..δεν μπορουμε να κάνουμε κι αλλιως..

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #134 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:01 »
Απο την φύση μου είμαι προσγειωμένος, αλλά σήμερα πραγματικά πιστεύω πως πετάξαμε 2 βαθμούς και τους κάναμε δώρο στο Αγρίνιο και στον Τεννέ. Δεν ξέρω αν φταίει ο Ντεμόλ ή οι παίχτες, αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να παίζεις επι 65+ λεπτά με παίχτη παραπάνω και να δείχνεις οτι βολέυεσαι με το Χ και όχι μόνο αυτό. Αλλά να δίνεις και το δικαίωμα στον αντίπαλο να πιστεύει οτι μπορεί να σου "κλέψει" σε οποιαδήποτε φάση  το ματς!!! Πραγματικά στο δεύτερο ημίχρονο και όσο πλησιάζαμε προς το τέλος με πόνεσαν τα μάτια και αν δεν ήμουν σε καφετέρια θα άλλαζα κανάλι. Μα έλεος ρε παιδιά, με τον Παναιτωλικό παίζαμε!!! Αν δεν πήραμε αυτό το διπλό που θα πάρουμε;;; Γυρίσαμε το ματς απο 1-0 σε 1-2, αποβάλλεται παίχτης του αντιπάλου στο 35 και εμείς παίζουμε μακριά γομάρα. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!

Ο διαιτητάκος ήταν γτπ... αλλά δε μας φταίει αυτός. Είχαμε όλες τις προϋποθέσεις να πάρουμε το ματς και το φοβηθήκαμε. Μα είναι δυνατόν αντί να τους πάρουμε σβάρα, να κρατάμε την μπάλα στο κέντρο χωρίς να ξέρουμε τι να την κάνουμε και στην καλύτερη των περιπτώσεων να την γυρνάμε πίσω;;;;;  %-|  %-|  %-|

ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #135 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:02 »
αν μας επαιζε η διαιτησια στα ισια θα μιλαγαμε για θριαμβο...το γκολ του μπεσερα πουθενα φαουλ,ακομα και στα ραδια το παραδεχονται.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος Steve-ToRosLoCosS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #136 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:02 »
Η ομαδα μετα απο 4 ματς δειχνει πολλα θετικα στοιχεια.....ποτε θυμαστε τα τελευταια χρονια ξαναλεω να χουμε εστω και τους τυπικους αυτοματισμους?? ...ΠΟΤΕ!....μαλακια που δεν πηραμε διπλο σημερα ηταν ευκαιρια τεραστια! Δεν πειραζει.....2 νικες με τους πεθαμενους τωρα και ολα θα ναι καλα... :mono:

Αναστασιάδης: «Θα κάνω μια έκκληση, κοιτάξτε να τα βρείτε στα Γιάννινα και να ενωθείτε.» .

Αποσυνδεδεμένος mh_per_

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 620
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #137 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:03 »
Αν μου λεγανε πριν το παιχνιδι "Να σας δωσουμε εναν ποντο κ να μην παιξουμε καθολου?", θα παιρνα το ποντακι κ θα φευγα. Τωρα ομως, αν κ καλος ο εκτος εδρας βαθμος σε ομαδα παρομοιας δυναμικοτητας, δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος. Ηταν παιχνιδι που μπορουσε να μας φερει σημαντικοτατη νικη το σημερινο.

Κ η αρχικη μας προσεγγιση με τους τρεις κοφτες στο κεντρο ηταν λαθος, κ η συνολικη διαχειριση του αγωνα. Κ ναι μεν ο Ντεμολ διαμορφωσε εν μερει την εικονα μας με τις επιλογες του, αλλα απο την αλλη δεν μπορουμε κ να μην αναγνωρισουμε οτι η οικτρη εικονα των παικτων μας σημερα σιγουρα δε θα του ενεπνεε εμπιστοσυνη για να κυνηγησει το κατι παραπανω. Οι παικτες, κ οχι ο Ντεμολ, καταφεραν με συνεχη λαθη σε αμυνα κ επιθεση να δινουν στον Παναιτωλικο τη δυνατοτητα να μασκαρευει το γεγονος οτι επαιζε με παικτη λιγοτερο για 1 ολοκληρο ημιχρονο. Πραγματικα απογοητευτικο το οτι σε καμια στιγμη του παιχνιδιου, εστω κ για ενα 10λεπτο ας πουμε, δε δειξαμε να εχουμε τον ελεγχο κ να εφαρμοζουμε καποιο συγκεκριμενο πλανο στο παιχνιδι μας.

Η διαιτησια ηταν κακη, αλλα εχω την εντυπωση οτι ηταν αποτελεσμα των λιγοστων ικανοτητων του διαιτητη κ οχι καποιας επιθυμιας του να επηρρεασει το αποτελεσμα. Το πεναλτυ-φαντασμα ισως κ να τον μπερδεψε αν δεν ειχε καλη θεση (δεν εχω δει πού βρισκοταν κατα τη διαρκεια της φασης), αλλα η χρηση του της καρτας κ γενικοτερα ο ελεγχος του επι των αψιμαχιων κ της γκρινιας διαφορων θα επρεπε να ειναι πολυ καλυτερα. Σωστα δε μετρησε το γκολ μας κ αν ημουν στη θεση του πιθανοτατα θα ειχα στειλει τον Κωτσιο εξω απο πολυ νωρις λογω της συνεχους κ προκλητικης μιρλας του.

Κανενας πραγματικα δεν ξεχωρισε. Ο Μπακαγιοκο ηταν ορεξατος αλλα χαμενος εκει μπροστα κ τελικα κουραστηκε, ο Ντε Βινσεντι πηγε να φανει πιο ουσιαστικος σημερα σε σχεση με αλλα ματς αλλα τελικα κ παλι μετριος ηταν (εχοντας παντως το πανεμορφο γκολ κ την καλη προσπαθεια στο δοκαρι μας), ο Μπουζιντ φερει ολοκληρωτικη ευθυνη για το γκολ του Καμαρα, ολοι οι αλλοι μετριοι. Εντυπωσιαστηκα παντως απο το γεγονος οτι ο Τζημοπουλος εχει βγαλει μεχρι τωρα δυο φανταστικες πασες για γκολ αφου δεν του το 'χα.

Η ουσια ειναι οτι το σημερινο αποτελεσμα μας κραταει μεσα στο στοχο της βελτιστης συγκομιδης για την τετραδα παιχνιδιων με Αστερα-Αγρινιο-Κερκυρα-Πανιωνιο (3 νικες κ 1 ισοπαλια). Το προβλημα ειναι οτι η ομαδα αφενος δεν εχει κατασταλαξει σε καποιο χαρακτηρα κ στυλ παιχνιδιου, αφου ακομα κ η αμυνα στην οποια φαινοταν να στηριζομαστε εχει προβληματα, κ αφετερου οτι η ελλειψη εναλλακτικων σε συγκεκριμενες θεσεις ειναι εμφανης.
 
When the going gets tough, the tough get going

Αποσυνδεδεμένος pastore

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #138 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:09 »
ืΝτεμολ εισαι για τα πανηγυρια εισαι ανικανος να διαχειριστεις καταστασεις ευνοικες για τον ΠΑΣ!!!!!ο ανθρωπος δεν υπαρχει!!!! Χασαμε τη μεγαλυτερη ευκαιρια να κανουμε 2πλο εκτος εδρας!!!! Να πουμε σε ολα τα Μ######πανα οτι ειμαστε εδω και φετος δεν θα τους  κανουμε το χατιρι. Ο τυπος στο ημιχρονο στανταρ κατουρηθηκε  πανω του οταν καταλαβε οτι πρεπει να κερδισει!!!!Ειναι ο μονος υπευθυνος!!!!!! Να ενας λογος που δεν ερχεται ο κοσμος στο γηπεδο!!!! Χασαμε σε ψυχολογια!!! Χασαμε 


Γιαννεναρα μην Μας Λυπασαι !!!!!!!  Μας αρρωστησες παλι

Αποσυνδεδεμένος papari7

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • -Και από τις μεγάλες; -Μόνο ΠΑΣ ρε φλώροι
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #139 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:11 »
ΕΛΕΟΣ


αν δν μπορουμε να παρουμε αυτο το ματς τ θα κανουμε ολη την υπολοιπη χρονια?

πολυ υποπτο το οτι ο πας χαμηλωσε τον ρυθμο ενω ηταν αφεντικο στο παιχνιδι!
"Δεν μας μέτρησες καλά κουφάλα, είδες τρία απ' τα περίεργα παιδιά μα έρχονται κι άλλα"

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #140 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:13 »
Αμυνα....μια λεξη αγνωστη προς το παρων....

κανονικα ο ντεμολ πρεπει με συνοπτικες διαδικασιες να αφησει εκτος ή εστω να τιμωρισει καπως τον Κωτσιο...δεν ειναι δυνατον να εχει ξελαρυγγιαστει να του λεει να ηρεμισει και να μη μιλαει στο διαιτητη κι αυτος να τον γραφει στα πελε του...

κακιστη αμυνα για ενα ακομα ματς δυστηχως....


μετα το δοκαρι του γεωργιου πολυ απλα οι παιχτες δεν ηθελαν και φανηκε....

υγ:κουσα παλι τα ιδια??δε σε βλεπω να ξαναπινεις καφε στα γιαννενα αγορινα μου...

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #141 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:14 »
ναι μεν αλλά σήμερα....Θα μπορούσαμε το διπλό αλλά δεν έκατσε...Πριν κατηγορήσουμε τον ντεμόλ όμως να σκεφτούμε αν γινόταν μια στραβή και γινόταν το 3-2 τι θα λέγαμε....Ας μην δίνουμε πάτημα στις γάτες...
Αρκετά αμυντικό το σύστημα μας όμως βάλαμε 2 γκολ.Γενικά οι άμυνες αρκετά προβλήματα.Δεν μου άρεσε από τον ΠΑΣ τα λάθη και οι ασυνεννοησίες από το κέντρο και πίσω.Κόβουμε τις επιθέσεις μας αλλά δημιουργούν και οι άλλοι ευκαιρίες χωρίς λόγο και από το τίποτα να φας γκολ.Από την στιγμή που έμειναν με 10 παίχτες ήταν θέμα προπονητή αν θα κυνηγήσει το ματς ή θα πάει συντηρητικά.Το πήγε σχετικά συντηρητικά.Μακάρι τρίτη αλλαγή να ήταν άλλος αντί του Κουέβας.Να βλέπαμε μπαγκα.Εγώ πάντως για πέναλτι το είδα.Προβολή στο πόδι.Ακόμα και αν δεν τον βρήκε του δίνεις το δικαίωμα να δώσει πέναλτι.Ο άλλος δεν έχει πολυτέλεια 10 ριπλέι.Αν και με το ριπλέι εγώ το είδα για πέναλτι.Αποφεύγεις τέτοια τάκλιν εκεί.Επίσης αρκετές κίτρινες.6 αν μέτρησα σωστά.Όλη η άμυνα.Κώτσιος-μπουζίντ-πάντος-πάτσα-τζημόπουλος και ο μπεσέρα που είναι μπροστά.Επίφοβος δηλαδή να φας και εσύ την κόκκινη.Στο δεύτερο ο παναιτωλικός μας περίμενε και αν του βγει καμιά φάση.Δεν κατάφερε και πολλά.Εμείς κάναμε 2-3 καλές ευκαιρίες αλλά δεν μας έκατσε.Το ακυρωθέν δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το ακύρωσε.Παρότι διαμαρτύρεστε  για αμυντικό σύστημα η ομάδα έβαλε 3 γκολ και είχε και 2-3 καλές φάσεις για γκολ εκτός έδρας.Τι άλλο να έκανε δηλαδή;Ξεκίνησε με 4-3-2-1.Το έκανε στο γνωστό 4-2-3-1 και έκλεισε με 4-4-2.Ο παναιτωλικός δεν είναι η φοβερή ομάδα.Θεοδωρίδης,καμαρά και χαριστέας.Άμυνα μπάζει.Οι 3 μπορούν να κάνουν κάτι μπροστά και πολλές φορές κάνουν το 1-2 στην επίθεση γρήγορα δημιουργώντας καταστάσεις.Αρκετές γιόμες για Χαριστέα αλλά δεν.Αν τον κλείσεις έχεις σε μεγάλο βαθμό καθαρίσει πίσω.
Ο παλιόγερος,ο 40αρης σε ξελασπώνει τώρα μια χαρά.Τρίτο σερί ματς...Ώρα για κουίζ...Από πότε έχει κάποιος παίχτης του ΠΑΣ να σκοράρει 3 σερί ματς και πότε έγινε αυτό στην Α αν έγινε.Ποιο το μεγαλύτερο σερί για παίχτη μας.Κάτι πρέπει να είχε κάνει ο Μουφ κάποτε.Επίσης ο σαιτιώτης πρέπει να έχει καλό σερί.Δεν ξέρω τις απαντήσεις αλλά μου έμεινε η απορία.
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:26 από fon7 »

Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #142 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:14 »
Φταιει ο ντεμολ???Οι παιχτες μας φταινε με την αμυντικη συμπεριφορα τους....ελεος...εχουμε προπονηταρα και ολοι βγαζετε χολη...ελεος...
:pas: και  :mono:   :flag:

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #143 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:22 »
Kριμα για σημερα,χασαμε οντως ενα 2πλο στο οποιο ο ΠΑΣ θα πρεπει να το ψαξει σε χειροτερες εδρες με ποιο καλες ομαδες τουλαχιστον για τον πρωτο γυρο..Ο Ντε Μολ παντως δεν μπορω να καταλαβω γιατι φοβαται τοσο ενα ματς στο οποιο ο αντιπαλος παιζει και με 10 παιχτες!.Για μενα κακως εβγαλε τον Ντε Βινσεντι για να μη πω και τον Γεωργιου,ο Μπακα απο το 60 και μετα δεν μπορουσε αλλο.Αντιθετα εκπληξη μου εκανε η αποδοση του Κωτσιου(τη αλλο θα δουμε).Η ομαδα παντως εχει ποιοτητα ειδικα μπροστα αλλα θα πρεπει να το καταλαβει και ο Ντε Μολ αυτο.Τελος παμε για νικη στη χειροτερη ομαδα εως τωρα την Κερκυρα.

Υ.Γ.Ρε προεδρε η μπλε καρτα του Μαμαντου εφτασε?? στο λεω γιατι του Μπαμογκο στο Αγρινιο εφτασε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #145 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:32 »
σημερα δειξαμε οτι εχουμε σπουδαια ομαδα
με τεραστιες δυνατοτητες
αλλα και τεραστια κενα στην αμυνα.

γκολαρες τα δικα μας
μουφα τα θκα τς

ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΤΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ
ΑΜΑΝ

ΥΓ1. ΒΑΛΤΟ ΡΕ ΜΠΑΚΑ ΒΑΛΤΟ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ.....
ΥΓ.2 ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑ ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΚΟΝΤΡΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #146 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:34 »
Μαγκες μην ξεχνατε πως παιζανε με 10 παιχτες. Γιατι οταν ηταν 11+1 ο διαιτητης μας ειχαν μονοτερμα.. Απλα το λεω για αυτους που λενε για καλες εμφανισεις κτλ.. Επισης μετα το 80 ο ΠΑΣ πασουλες, καθυστηρησεις για ποιον λογο?
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #147 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:35 »
Επισης μετα το 80 ο ΠΑΣ πασουλες, καθυστηρησεις για ποιον λογο?

Μήπως -  μιας που είναι και επίκαιρο - το είχαν παίξει Χ ...;;;  :P  :P  :P

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #148 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:37 »
και όβερ  :P

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Παναιτωλικος-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #149 στις: Κυρ 25 Σεπ 2011 21:46 »
passports.gr
Παράθεση
Τεννές: "Μπορούσαμε τη νίκη"

Την πεποίθηση του ότι ο Παναιτωλικός άξιζε τη νίκη και θα μπορούσε να την πάρει, παρά το γεγονός ότι έπαιζε για περίπου 50 λεπτά με παίκτη λιγότερο, εξέφρασε μετά το τέλος του αγώνα ο τεχνικός των Αγρινιωτών Μπάμπης Τεννές.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή του Παναιτωλικού ήταν:

«Εδωσα συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια που έκαναν», υποστήριξε ο Τεννές και συνέχισε: «Ο αντίπαλος ήταν περίπου για μία ώρα με παίκτη παραπάνω και όμως νομίζω ότι διαχειριστήκαμε καλά την κατάσταση. Είχαμε ένα καταπληκτικό πρώτο μέρος, αλλά μας έλειπε η τύχη. Ο Αντίπαλος με δύο επιθέσεις σημείωσε δύο γκολ. Παρά το γεγονός ότι κάναμε τραγικά λάθη στην άμυνα πιστεύω ότι μπορούμε και πρέπει να πάμε καλύτερα σε αυτό το χώρο. Η ομάδα λειτουργεί πολύ καλά. Προσπαθεί και αναπτύσσεται θαυμάσια, αλλά δέχεται και εύκολα γκολ. Αυτό μας προβληματίζει, αλλά πιστεύω ότι θα διορθωθεί. Σήμερα είχαμε και ένα πολύ μεγάλο όπλο. Τον κόσμο μας. Μας βοήθησε πάρα πολύ και νομίζω ότι ήταν η κύρια αιτία που ο ΠΑΣ έπαιξε φοβισμένος για 90 λεπτά. Θέλαμε τη νίκη, αλλά έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα μας αφήνει την ικανοποίηση ότι καταφέραμε να πάρουμε την ισοπαλία. Υπάρχουν κάποιες σκέψεις και θα δούμε τι θα κάνουμε για να διορθώσουμε το πρόβλημα. Δεν ήταν στην καλή τους μέρα σήμερα τα παιδιά, αλλά μπορούν να πάνε καλύτερα».

Οσον αφορά το ματς με τον Ατρόμητο που ακολουθεί και την ψυχολογία της ομάδας του, ο Τεννές σχολίασε: «Είμαστε μια χαρά. Πιστεύω ότι κατάλαβαν τα παιδιά ότι και με 10 θα μπορούσαμε τη νίκη. Πιστεύουμε πλέον στις δυνατότητες μας. Μπορεί να υπάρχουν κάποια νεκρά διαστήματα, αλλά συνολικά ήμασταν καλύτεροι και στα τέσσερα ματς. Χρειαζόμασταν τέτοιες εμφανίσεις ως νεοφώτιστοι για να ανέβουμε ψυχολογικά».

Παράθεση
Ντεμόλ: Συγχαρητήρια και… σαμπάνια

Ικανοποιημένος από τον βαθμό της ισοπαλίας και από την προσπάθεια της ομάδας του δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα στο Αγρίνιο ο Στεφάν Ντεμόλ. Ο Βέλγος τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα αποκάλυψε και το μυστικό της… σαμπάνιας.

Αναλυτικά οι δηλώσεις Ντεμόλ:

«Θέλω να συγχαρώ και τις δύο ομάδες», τόνισε αρχικά ο προπονητής των Ηπειρωτών και συνέχισε: «Αν και οι δύο ομάδες προέρχονται από τη Football League απέδειξαν ότι μπορούν να παίξουν σε αυτό το επίπεδο και ήταν ένα από τα καλύτερα ματς της Super League. Αν συνεχίσουν να παίζουν με αυτή τη φιλοσοφία θα προσελκύσουν περισσότερο κόσμο. Στο πρώτο μέρος ειδικά έβγαλαν μεγάλη ποιότητα στο γήπεδο. Στο δεύτερο προσπαθήσαμε να πάρουμε τη νίκη, είχαμε δύο-τρεις ευκαιρίες και στο τέλος με τις τρεις αλλαγές επιθετικογενών παικτών προσπαθήσαμε να δημιουργήσουμε ευκαιρίες, αλλά αυτό δεν έγινε. Συγχαρητήρια στην ομάδα μου για την εμφάνιση, αλλά και στον Παναιτωλικό. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο που θέλει να βλέπει ο κόσμος».

Σε ερώτηση για το αν έπρεπε να γίνουν νωρίτερα οι αλλαγές, με δεδομένο ότι ο Παναιτωλικός έπαιζε με 10 παίκτες, ο Ντεμόλ σχολίασε: «Εγιναν αρκετά για να έρθει η νίκη είχαμε ευκαιρία με τον Μπακαγιόκο, δοκάρι με τον Γεωργίου και το γκολ με τον Μπεσέρα που δεν μέτρησε. Τελικώς πρέπει να είμαστε ικανοποιημένοι με τον βαθμό».

Σχετικά με το αν πήγε να κλέψει το παιχνίδι ο ΠΑΣ και δεν προσπάθησε πολύ να το κερδίσει, ο Ντεμόλ υποστήριξε: «Είναι λογικό. Το ματς ήταν στο Αγρίνιο και ο Παναιτωλικός ξεκίνησε πιο δυνατά. Στους Ζωσιμάδες θα κάναμε εμείς αυτό. Δεν προσπαθήσαμε να το κλέψουμε. Είχαμε συγκεκριμένη φιλοσοφία. Παρά το γεγονός ότι ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος και προηγήθηκε αντιδράσαμε σωστά. Μετά είχαμε τις ευκαιρίες

Οσον αφορά το φερ πλέι που δεν τηρήθηκε από τους παίκτες του στο πρώτο μέρος, αλλά και το αν έδωσε συγχαρητήρια στον Τεννέ για την κατάκτηση του περσινού πρωταθλήματος, ο τεχνικός του ΠΑΣ ανέφερε: «Ειπα στους παίκτες να γυρίσουν την μπάλα. Δεν ακολούθησαν την εντολή. Οσν αφορά το δεύτερο σκέλος θέλω να σας πω ένα μικρό μυστικό. Ημουν έτοιμος να φέρω ένα μπουκάλι σαμπάνια στον κύριο Τεννέ, γιατί έτσι κάνουν στην πατρίδα μου όταν ένας προπονητής χάνει το πρωτάθλημα από έναν άλλο. Δηλαδή, του δίνει ένα δώρο. Αλλά ίσως αυτό να το θεωρούσαν ειρωνικό και δεν το έκανα. Πάντως, του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για το πρωτάθλημα που κατέκτησε πέρυσι και μετάνιωσα που δεν το έκανα.

Επιμέλεια: Μπάμπης Πουλούτσης-Θανάσης Μυριούνης-Λευτέρης Παππάς
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.