Αποστολέας Θέμα: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)  (Αναγνώστηκε 226822 φορές)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #350 στις: Δευ 14 Ιαν 2013 08:53 »
...φτωχοί είμαστε ελπίζω να μην πιαστούμε κ μαλάκες :stop:

Κάπου κολλάει ...



Ρωτήθηκε και ο κ. Χριστόπουλος χτες (Α.ΚΥΡΙΑΚΗ) ... αν παραμείνει ως τη λήξη, μετά μένει ελεύθερος και μηδέν ταμείο για τον ΠΑΣ... γιατί δεν τον δίνεται τώρα και ό,τι πιάσετε?
Ο Τόμας θα μείνει και βοηθήσει την ομάδα μέχρι τέλους σεζόν.

Προφανώς, λέω,  δεν προκύπτει ταμεικό όφελος ... μάλλον ηθικό.
Τι θα είναι αυτό? ... ασφαλώς ωφέλιμο. 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος devicedi

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #351 στις: Δευ 14 Ιαν 2013 16:39 »
Στο ΕΘΝΟΣΠΟΡ εχει ενα αρθρο για τον Τομας ,νομιζω με πολλες ανακριβιες.
Ο Παρασχος τον εστειλε στην Καλαματα,ενω με τον ερχομο του Ογιος ειδε την τυχη του να αλλαζει ριζικα. ??? Ο τομας δεν ηρθε μετα τον Ογιος?
Παρότι έτυχε ρατσιστικής αντιμετώπισης και δεν είχε κανέναν φίλο αρχικά στα Γιάννενα, περίμενε υπομονετικά ο χρόνος να κάνει τη δουλειά του.???

http://www.ethnos.gr/ethnosport/article.asp?catid=8332&subid=2&pubid=129264315

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #352 στις: Δευ 14 Ιαν 2013 17:24 »
Ογιοτσαλανανάστα ο Κύριος ...

Ο Όγιος (Αρχίλας και Λουγκιτάνος)  ήρθε Παρασκευή 11/07/2008 και έφυγε Τετάρτη 29/04/2009 και ανέλαβε αμέσως  ο Οτσαλάν.
Ο Τόμας υπόγραψε συμβόλαιο  από  07/06/2009 μέχρι 30/06/2013 στον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ … ενώ ο  Όγιος είχε ήδη 1 μήνα στα Πηγάδια.
Ο Οτσαλάν  βάγηρε  Σάββατο  Αγίου Νικολάου  2009 (μετά την ήττα από τις Γριές)  μέρα γιορτής του  Αυτονόηττου   που  ανέλαβε αμέσως  μετά για το β΄ γύρο 2009–10 ... τότε ο Τόμας  έγυγε  δανεικός στην Καλαμάτα, από  27/01/2010 -  30/06/2010) και  μετά την άνοιξη, ήρθε ο  Ντεμόλ  και τον ανακάλεσε από Καλαμάτα … για να πάει  πεσκέσι  στο Γαύρο.
 
Η Βασούλα του Έθνους πλήν όσων ... αγνοεί  και τον «Άγγελο» που  ανέβασε τη χαμηλή παικτική αυτοεκτίμηση του Τόμας και του έβγαλε από μέσα του τη μπαλάρα.

Έτοιμη τροφή.   
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 14 Ιαν 2013 17:38 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #353 στις: Δευ 14 Ιαν 2013 18:46 »
Σε Ολυμπιακό ή Ιταλία θα κλείσει τον Φεβρουάριο ο Τόμας Ντε Βινσέντι όπως τόνισε από την Αργεντινή ο εκπρόσωπός του, Εστεμπάν Μπουχάν.


Ερωτηθείς για το εάν έχουν πέσει οι υπογραφές με τον Ολυμπιακό ο κ. Μπουχάν έδωσε μία άλλη διάσταση στο θέμα της μεταγραφής του Ντε Βινσέντι υποστηρίζοντας ότι «δεν έχουμε υπογράψει ακόμα με τον Ολυμπιακό. Μιλάμε σχεδόν κάθε μέρα, είχαμε πολύ καλές επαφές όσο ήμουν στην Ελλάδα και το κλίμα είναι εξαιρετικό όμως δεν υπάρχουν ακόμα υπογραφές».
 
Όμως φρόντισε να ξεκαθαρίσει πως «δεν έχουμε κάτι το οριστικό με τον Ολυμπιακό. Δεν δίνουμε αυτήν την στιγμή κάτι το τελειωτικό σε σχέση με την ελληνική ομάδα. Συνεχίζουμε να συζητάμε με τον σύλλογο, όμως από την άλλη έχουμε μία πολύ καλή ευκαιρία στην Ιταλία, την οποία κοιτάζουμε πολύ προσεκτικά και σοβαρά».
 

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #354 στις: Δευ 14 Ιαν 2013 23:44 »
Παράθεση
Υπέγραψε ο Ντε Βινσέντι!
14/01/2013 10:01
http://www.balleto.gr/ypegrace_o_nte_binsenti.html

Ολοκληρώθηκε και τυπικά η μετακίνηση του Τόμας Ντε Βινσέντι στον Ολυμπιακό.
Ο 24χρονος Αργεντινός μεσοεπιθετικός του ΠΑΣ Γιάννινα απέστειλε στα γραφεία της “ερυθρόλευκης” ΠΑΕ, σύμφωνα με την εφημερίδα “Γαύρος”, υπογεγραμμένο το συμβόλαιό του, διάρκειας τριών ετών και θα...κατηφορίσει στο Ρέντη το ερχόμενο καλοκαίρι.
Μάλιστα σύμφωνα με το ίδιο δημοσίευμα, ο Ντε Βινσέντι έβαλε την υπογραφή στο συμβόλαιό του με τους Πειραιώτες, την περασμένη Πέμπτη.
Οι άνθρωποι του Ολυμπιακού είχαν καρφωμένα τα μάτια τους στο Ντε Βινσέντι στο παιχνίδι που έδωσε ο ΠΑΣ με τον Παναθηναϊκό και έμειναν απόλυτα ευχαριστημένοι από την απόδοση του.
Αξίζει να σημειωθεί ότι δεν είναι λίγοι αυτοί που υποστηρίζουν ότι ο Ντε Βινσέντι θα μπορούσε να ενταχθεί από τώρα στο ρόστερ του Ολυμπιακού καθώς έχει τις δυνατότητες να παίξει άνετα στη βασική ενδεκάδα!
 


Αυτόγραφο υπόγραψε ... ??? %-|
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #355 στις: Τρι 15 Ιαν 2013 08:33 »
Παράθεση
Ντε Βινσέντι: «Υπάρχει συμφωνία»
2013-01-15 07:44:19
http://www.newsnow.gr/article/332424/nte-vinsenti-yparxei-symfonia.html

Συμφωνία υπάρχει ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Τόμας Ντε Βινσέντι, όπως δήλωσε ο Αργεντινός χαφ του ΠΑΣ Γιάννινα.

Στην επιβεβαίωση των δημοσιευμάτων που θέλουν τον Ολυμπιακό να έχει συμφωνήσει με τον Τόμας Ντε Βινσέντι προχώρησε ο ίδιος ο παίκτης.

«Είναι αλήθεια ότι υπάρχει συμφωνία σε πολλά, αλλά είμαι παίκτης του ΠΑΣ», τόνισε ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός της ομάδας των Ιωαννίνων και πρόσθεσε:

«Είναι η πιο μεγάλη ομάδα στην Ελλάδα, διότι κάθε χρόνο παίζει στο Champions League».

Επίσης, ο 23χρονος χαφ μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τον Αριέλ Ιμπαγάσα.

Αποσπάσματα των όσων δήλωσε ο Τόμας Ντε Βινσέντι στην εφημερίδα «Φως»

Καταρχάς, πώς γίνεται να χορεύεις στον βούρκο;

«Είναι δύσκολο. Δεν είναι και το καλύτερο να παίζουμε σε αυτόν τον αγωνιστικό χώρο, που είναι από τους χειρότερους στη Σούπερ Λίγκα. Όμως προσπαθούμε όλα τα παιδιά να δίνουμε τον καλύτερό μας εαυτό».

Βρέθηκες στο «Καραϊσκάκη» πριν από λίγες μέρες;

«Δεν θέλω να μιλήσω για αυτό…».

Εντάξει. Το ξέρεις, πάντως, αυτό το γήπεδο.

«Ναι το ξέρω. Είχα παίξει 15 λεπτά στο “Καραϊσκάκη” και θεωρώ ότι είναι το καλύτερο γήπεδο στην Ελλάδα. Μάλιστα, και μόνο με αυτά τα 15 λεπτά που έπαιξα, μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο γήπεδο που έχω αγωνιστεί ποτέ μου! Είναι ένα γήπεδο που χαίρεται εκεί κάθε παίκτης να παίζει στο Champions League».

Είναι όνειρό σου το Champions League;

«Για εμένα είναι όνειρο ζωής, από μικρό ακόμη που ήμουν, να αγωνιστώ στο Champions League. Είναι πολύ σπουδαία διοργάνωση, την παρακολουθούμε από μικροί και στην Αργεντινή, όλοι τη γνωρίζουν».

Εσύ αναδείχτηκες στον ΠΑΣ Γιάννινα. Φαντάζομαι ότι θα ήθελες να πάρεις μεταγραφή σε μία ομάδα που θα την ήθελε και ο ΠΑΣ. Να μη μείνε με το παράπονο η ομάδα σου. Ο πρόεδρός σας μου είχε δηλώσει ότι ο Παναθηναϊκός δεν τον πλησίασε και ότι ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που είχε εκφράσει πρώτος και εμπράκτως το ενδιαφέρον του.

«Για τη συνέντευξη που λέτε δεν γνωρίζω, σίγουρα πάντως θα ήθελα να πάω κάπου που θα το ήθελε και ο ΠΑΣ, ώστε να είναι ευχαριστημένοι όλοι, δεν θέλω να θεωρηθεί ότι δεν σέβομαι. Εκείνο που μπορώ να πω είναι ότι ο μάνατζέρ μου μίλησε με διάφορες ομάδες, δεν ξέρω αν μίλησε με τον Παναθηναϊκό…».

Με τον Ολυμπιακό μίλησε;

«Ναι, ξέρω ότι μίλησε με τον Ολυμπιακό και ότι έχει προτεραιότητα ο Ολυμπιακός».

Είναι η πιο μεγάλη ομάδα στην Ελλάδα;

«Είναι η πιο μεγάλη ομάδα στην Ελλάδα, διότι κάθε χρόνο παίζει στο Champions League, σχεδόν κάθε χρόνο παίρνει το πρωτάθλημα και φέτος είναι πρώτος με πολλούς βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο».

Τα ρεπορτάζ του Ολυμπιακού λένε ότι υπάρχει συμφωνία.

«Είναι αλήθεια ότι υπάρχει συμφωνία σε πολλά με τον Ολυμπιακό, αλλά είμαι παίκτης του ΠΑΣ Γιάννινα, έχω συμβόλαιο με τον ΠΑΣ Γιάννινα, σέβομαι τα χρήματα που παίρνω στον ΠΑΣ Γιάννινα. Δεν έχω υπογράψει».

Από την Ελλάδα ποιος παίκτης, εκτός των συμπαικτών σου στον ΠΑΣ Γιάννινα, σου αρέσει περισσότερο;

«Ο Ιμπαγάσα. Έχει παίξει πολλά χρόνια στην Ισπανία, έχει εξαιρετική ποιότητα, είναι ήρεμος, εκτός από σπουδαίος παίκτης είναι και πολύ καλός άνθρωπος. Έχω μιλήσει μαζί του».

Τι σου έχει πει;

«Αυτά είναι προσωπικά. Είναι πολύ ήρεμος, πολύ καλός, πολύ απλός».

Είναι η θέση σου θέση Ιμπαγάσα;

«Ναι, μου αρέσει αυτό το στιλ παίκτη, όπως είπα πριν του Ρικέλμε, είναι η θέση μου σαν του Ιμπαγάσα, αλλά θέλω πολλή δουλειά για να τον πλησιάσω. Αυτός έχει άλλη ποιότητα και πείρα. Δεν συγκρίνω τον εαυτό μου μαζί του, ελπίζω ότι κάποτε με τη δουλειά θα καταφέρω ίσως να τον πλησιάσω».

Φοβάσαι τον ανταγωνισμό σε μία μεγάλη όπως ο Ολυμπιακός; Ή είναι πιο εύκολο για έναν χαφ σαν και εσένα να βγάζει πάσες σε ακόμα καλύτερους επιθετικούς όπως ο Τζεμπούρ και ο Μήτρογλου;

«Δεν φοβάμαι τον συναγωνισμό σε μία ομάδα όπως ο Ολυμπιακός, αν φοβόμουν θα έπρεπε να ασχοληθώ με κάτι άλλο και όχι με το ποδόσφαιρο. Το καλό γήπεδο, οι καλοί παίκτες, σε βοηθάνε να παίξεις ακόμα καλύτερο. Είμαι, όμως, πολύ χαρούμενος και με τους συμπαίκτες που έχω στα Γιάννενα, με βοηθούν πολύ, όλοι μαζί παίζουμε».

Στον άξονα σου αρέσει περισσότερο ή στην πτέρυγα;

«Δεν έχω πρόβλημα, δουλεύω σκληρά για να παίζω όπου μου ζητήσουν ο προπονητής και η ομάδα μου. Ως ποδοσφαιριστής πρέπει να παίζεις όπου σε χρειάζεται η ομάδα».

sport-fm.gr

Παράθεση
Οικονόμου: «Χόρευε στο βούρκο ο Ντε Βινσέντι»
Δευτέρα, 14 Ιανουαρίου 2013 11.34
http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super-League/item/286509-Oikonomoy-Choreye-sto-boyrko-o-Nte-Binsenti
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 15 Ιαν 2013 08:38 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #356 στις: Τρι 15 Ιαν 2013 10:40 »
Παράθεση
http://gianninasports.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3246:2013-01-15-06-41-46&catid=6:2010-11-21-17-22-53&Itemid=9

Ο Αργεντινός μέσος μιλά με ιδιαίτερο σεβασμό για τον ΠΑΣ και τον κόσμο του και αποκαλύπτει ότι υπάρχει συμφωνία με τον Ολυμπιακό σε ότι έχει σχέση με τη μεταγραφή του. «Ο Ολυμπιακός είναι η μεγαλύτερη ομάδα στην Ελλάδα» τόνισε ο Τόμας και συνέχισε: «Είχα παίξει 15 λεπτά στο Καραϊσκάκη και θεωρώ ότι είναι το καλύτερο γήπεδο που έχω αγωνιστεί ποτέ μου». Ακόμα υπογράμμισε: «Ξέρω ότι ο μάνατζέρ μου μίλησε με τον Ολυμπιακό και αυτός έχει προτεραιότητα…». Επίσης σημείωσε: «Δεν φοβάμαι τον συναγωνισμό σε μια ομάδα όπως είναι ο Ολυμπιακός. Αν φοβόμουν θα έπρεπε να ασχοληθώ με κάτι άλλο και όχι με το ποδόσφαιρο». Ο Τόμας Ντε Βινσέντι σ’ αυτή τη μεγάλη συνέντευξη στο «ΦΩΣ» ανέφερε ότι ξεχωρίζει στην Ελλάδα τον Ιμπαγάσα, παίζει στην ίδια θέση μ’ αυτόν και συμπληρώνει: «Θέλω πολλή δουλειά για να τον πλησιάσω. Μπορεί να αγωνιστώ οπουδήποτε μου ζητήσει η ομάδα και ο προπονητής. Πάνω απ’ όλα η ομάδα δεν έχω πρόβλημα να παίξω και στις πτέρυγες». Ο Τόμας θεωρεί ότι ο Μέσι είναι καλύτερος από τον Μαραντόνα, στις ελεύθερες ώρες του διαβάζει ένα βιβλίο για τη Μπαρτσελόνα και αυτό τον βοηθά πολύ στο ποδόσφαιρο, έχει σχέση με κοπέλα από τα Γιάννινα και πρότυπό του είναι ο Ρικέλμε της Μπόκα Τζούνιορς και αυτόν θέλει να μοιάσει. Σημειώνει ότι αγόρασε ένα νέο αυτοκίνητο Μίνι Κούπερ κόκκινου χρώματα και με τα πρώτα χρήματα της μεταγραφής θα αγοράσει σπίτι στο Μπουένος Άϋρες. Ο Τόμας λέει επίσης πολλά για τον ΠΑΣ, ποιους νέους Έλληνες ξεχωρίζει και σημειώνει ότι τον βοήθησαν σημαντικά όλοι οι συμπαίκτες του.

Τα bold δικά μου.  8)
Δανεικός του χρόνου στον ΠΑΣ.  ;)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #357 στις: Τρι 15 Ιαν 2013 23:14 »
έχει σχέση με κοπέλα από τα Γιάννινα
Διπλό ταμπλό  ;)

Τελικά πολλά του γράφουν, σίγουρα για την αξία του και όχι μόνο για τη (δήθεν) κόντρα τους.
"ΓΑΥΡΟΣ" ...
ΠΕΘΑΝΑΝ ΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ ΜΕ ...
http://www.contra.gr/newspapers/Sport/gavros/gavros.2086164.html

Και στην αθλητική "ΕΣΤΙΑ" οβάλ.
Ο ΑΡΓΕΝΤΙΝΟΣ «ΧΟΡΕΥΤΗΣ ΣΤΟ ΒΟΥΡΚΟ» … 
http://www.contra.gr/newspapers/Sport/fos_ton_spor/fws-twn-spor.2086101.html
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #358 στις: Παρ 18 Ιαν 2013 18:06 »
Χριστοβασίλης για τον Ντεβινσέντι

Παράθεση
« ... αλλά από όσο γνωρίζω συμφώνησε με τον Ολυμπιακό».

passports.gr
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #359 στις: Δευ 18 Φεβ 2013 08:05 »
Παράθεση


Νάτος ο Τζε Βινσέντι
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #360 στις: Τετ 20 Μάρ 2013 12:23 »
Παράθεση
Why so serious De Vincenti;

Ο Τόμας Ντε Βινσέντι έκλεψε την παράσταση στις απόκριες καθώς ντύθηκε με ιδιαίτερη επιτυχία "Τζόκερ" από την ταινία Dark Knight (pics)



Ο Αργεντινός άσος πραγματοποιεί εκπληκτική σεζόν φέτος με τον ΠΑΣ Γιάννινα τον οποίο οδηγεί κοντά στις θέσεις των πλέι οφ.

Στην Ελλάδα βρίσκεται εδώ και τέσσερα χρόνια με αποτέλεσμα να έχει προσαρμοστεί στο δικό μας τρόπο ζωής. Όπως θα δείτε και από τις φωτογραφίες πιο κάτω, μάλιστα, το διασκεδάζει αρκετά.

Στις απόκριες λοιπόν ο 24άχρονος άσος ντύθηκε "Τζόκερ" από την ταινία Dark Knight έχοντας δίπλα του την "μοναδική του αγάπη" όπως έγραψε χαρακτηριστικά στο twitter.


sport24.gr
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος pagourix37

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • hasta la victoria..
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #361 στις: Τετ 20 Μάρ 2013 16:41 »
Θεωρώ ότι δεν είναι σωστό να δημοσιεύονται φωτογραφίες με προσωπικές στιγμές κανενός μας..

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #362 στις: Τετ 20 Μάρ 2013 16:52 »
Θεωρώ ότι δεν είναι σωστό να δημοσιεύονται φωτογραφίες με προσωπικές στιγμές κανενός μας..
Ο ιδιος της ανέβασε, δεν της υπεκλεψε κανεις  :-?  ::) :-?
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #363 στις: Τετ 20 Μάρ 2013 16:52 »
Οταν εισαι δημοσιο προσωπο και δεν θες να δημοσιευθουν οι φωτογραφιες σου
τις κρατας στο κινητο στην ψηφιακη και στον υπολογιστη
δεν τις ανεβαζεις στο twitter οπου εχεις 10.000 ακολουθους

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #364 στις: Τετ 20 Μάρ 2013 16:56 »
Θεωρώ ότι δεν είναι σωστό να δημοσιεύονται φωτογραφίες με προσωπικές στιγμές κανενός μας..

Ούτε να μοντάρονται, εκτός αν τις δημοσιοποίησηαν οι ίδιες/οι ... π.χ. η Τζούλια ή ο Σούλης.

Πάντος, όχι και Dark Knight, γλυκύτατες φατσούλες.
Μια και ανέβηκαν, ποιά είναι η Χάιδω?
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #365 στις: Τετ 20 Μάρ 2013 16:58 »
νιου ΠΑΣ ΠΑΣ αστα αυτα
ο λαος σου ζηταει την ξανθια πισω.....

Αποσυνδεδεμένος pagourix37

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • hasta la victoria..
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #366 στις: Τετ 20 Μάρ 2013 17:04 »
Η δημοσίευση δεν έχει καμία  δουλειά εδώ το τι κάνει στο twitter είναι άλλο θέμα

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #367 στις: Πεμ 28 Μάρ 2013 10:57 »
Η πάντα ενημερωμένη ''ΓΑΤΑ'' :P γράφει ότι ο Λεόν της Κέρκυρας ντύνεται Ντε Βινσέντι...Σίγουρα καλός παίχτης με φοβερή πάσα και πολύ καλά χτυπήματα..

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #368 στις: Παρ 17 Μάι 2013 23:34 »
Παράθεση από:  link=action=profile;u=32 date=
Εν τω μεταξύ δυό δανεικοί παίκτες του Ολυμπιακού αγωνίζοταν χτές στα play-off της Superleague. O Nτε Βινσέντι ο οποίος με δική του εξαιρετική ασίστ βοήθησε τον ΠΑΣ να νικήσει τον Αστέρα και ο Σουμπίνιο που με δικό του γκόλ χάρισε την νίκη στον Ατρόμητο. Πάντως ο Αργεντινός (με Ιταλικό διαβατήριο) είναι πιο πιθανό να βρίσκεται στην προετοιμασία απο τον Βραζιλιάνο( που πιάνει και θέση ξένου).
Εφημερίδα Sportday, 16/5/2013
%-| %-|

-Αντλήσαμε μια λεπτομέρεια απο την Sportday
στο ρεπορτάζ που κάνει για τον γαύρο...

-Φυσικά δεν υπάρχει όνομα υπογράφοντα...

-Δεν ξέρω τι ενημέρωση ή τι γνώσεις έχουν οι ...''έγκριτοι ''  δημοσιοκάφροι >:( :stop:
αλλα
καλό είναι να μάθουν οτι ο ΝτεΒινσέντι
αυτήν την στιγμή που μιλάμε
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ δανεικός στον ΠΑΣ...

-Έχει ακόμα συμβόλαιο με τον ΠΑΣ
το οποίο τελειώνει και το τιμάει...

-Άλλη μια προπαγάνδα
άρχισε και μάλιστα απο Μάη μήνα... :stop:

-Και έπεται συνέχεια...

==================================

-Η συμφωνία Τόμας και η επικείμενη μεταγραφή του στον γαύρο
αποτελεί επιτυχία για τον μικρό Αργεντίνο
καθώς επίσης και επιβράβευση για την φετινή εκπληκτική χρονιά του...

-Φαντάζομαι τι έχουμε να ακούσουμε (πάλι)
αν ο Τόμας
έρθει σαν δανεικός του χρόνου στον ΠΑΣ....

-Όλοι όσοι
έσπευσαν άμεσα και χωρίς καθυστερήσεις,
αμέσως μετά το ματς σφαγή του Κυπέλλου, ΠΑΣ-γαύρος 0-1
να χαρακτηρίσουν τον ΠΑΣ ''παράρτημα'' και ''τσάτσο''
χωρίς λόγο αποδείξεις κ αφορμή

..ή όλοι όσοι το πίστεψαν..

...ίσως αρπάξουν την μεγάλη αυτή ''ευκαιρία'' που ...παρουσιάζεται,
για να (ξανα)-λαλήσουν...

-Μακάρι να μην βγώ προφητικός...

-Προς το παρόν
τα δημοσιογραφάκια της πλάκας και της προπαγάνδας, που γραφουν απο δω κι απο κει
ας μάθουν οτι ο Τόμας,
Μάιο του 2013, ....ανήκει στον ΠΑΣ...

-Όταν ακούσουμε κελαηδίσματα καλοκαιριού
εδώ θα είμαστε να δούμε
απο ποιά δέντρα προέρχονται...
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 17 Μάι 2013 23:37 από astralon »
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #369 στις: Σαβ 18 Μάι 2013 03:04 »
Αυτοι οι ανθρωποι ασχολουνται με το ποδοσφαιρο.. και κανουν το ρεπορταζ της ομαδας τους. ε τι αλλο θα δουμε..
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #370 στις: Σαβ 18 Μάι 2013 10:59 »
Το οτι δεν μπορούσε να ανακοινωθεί μεταγραφή και δανεισμος δεν σημαίνει και οτι δεν έγινε.

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #371 στις: Σαβ 18 Μάι 2013 11:44 »
-Δεν ξέρω τί έγινε,

εγώ ξέρω οτι υπάρχει συμβόλαιο μερι το καλοκαίρι
οτι ο ΝτεΒινσέντι ανήκει στον ΠΑΣ
και οτι, εδώ ΔΕΝ παίζει δανεικός....

-Κι όταν λέμε υπάρχει συμβόλαιο
σημαίνει οτι ο Τόμας
δεν μπορούσε να πάει στον γαύρο απο τον Χειμώνα,
με το έτσι θέλω και χωρίς διοικητική έγκριση...

-Δεν μας έκανε χάρη ο γαύρος
που ενας δικός μας παίκτης,
δεν έφυγε νύχτα, όπως κάποτε ο Γιούρκας Σειταρίδης...

-Επιπλέον, επέλεξε να συνεχίσει την καριέρα του κάπου,
οταν πλέον λήξει το συμβόλαιό του με τον ΠΑΣ
όταν πλέον θα είναι ελεύθερος...

-Τώρα, Σύνταυρε pastaki,
αν ξέρεις κάτι σίγουρο
περι ''δανεισμού'' απο τον γαύρο τον Χειμώνα

ή περι δανεισμού το ερχόμενο καλοκαίρι
πες μου να το μάθω...γιατί εγώ δεν ξέρω τίποτα απο αυτά...

-Το μόνο που με πειράζει είναι
να μη διαβάζουμε ο,τι να ναι απο τις φυλλάδες
και να μην στηριζόμαστε σε συμπερασματολογίες ή υποθέσεις
που μπορεί να έγιναν, εαν έγιναν.......
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #372 στις: Σαβ 18 Μάι 2013 11:46 »
συγνώμη αν δεν κάνω λάθος είχαμε μόνο μια μεταγραφή και αυτή ήταν ο Μιχαήλ.το κ 24 νομίζω είναι για έλληνες μόνο.

μετά το συμφωνώ
http://www.superleaguegreece.net/article/4852
στην εθνική δεν παίζει και locally trained είναι 3 χρόνια κλεισμένα στην Ελλάδα από τα 15 ως τα 21.δεν έχει τίποτα από τα δυο ο θωμάς...
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 18 Μάι 2013 12:04 από fon7 »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #373 στις: Σαβ 18 Μάι 2013 12:54 »
οτι ο ΝτεΒινσέντι ανήκει στον ΠΑΣ
και οτι, εδώ ΔΕΝ παίζει δανεικός....

Με το σόρι forum για το φορτίο, 2 λόγια μόνο ...

Για να λέει η Sportday, 16/5/2013 ότι ο Τόμας Σεμπάστιαν Ντε Βινσέντι  αγωνίζεται ως δανεικός  στον ΠΑΣ, τότε  …   η Sportday έχει σίγουρα στα «χέρια» της τα  ντοκουμέντα της μετεγγραφής του Ντε Βινσέντι στον ΠΑΣ:
1. Την εξουσιοδότηση του ΟΣΦΠ  για τη χρονική διάρκεια εκμετάλλευσης του παίκτη από τον ΠΑΣ (π.χ., 01/02/2021 – 01/07/2012)
2. Την Πράξη αναστολής του συμβολαίου του παίκτη όσο διαρκεί η μεταγγραφή (δανεισμός).
3. Τους όρους αμοιβής του μετεγγραφόμενου και αφορούν είτε σε δωρεάν μετεγγραφή, είτε σε επιμερισμό (ποσοστιαία), είτε εξ’ ολοκλήρου από το «δανειολήπτη».
Με λίγα λόγια … να έχει το 3/ετές Συμβόλαιο του Ντε Βινσέντι και τον Μπουχάν στα χέρια …

Αλλά ας ρωτήσει κάποιος το ίδιο το «χαϊβανάκι» … από πού πληρώνεται, μια και ήταν περίπτωση ελεύθερης μεταγραφής (επιλογής).

Παράθεση
Χριστοβασίλης: «Εμείς προσπαθήσαμε να κρατήσουμε τον … αλλά από όσο γνωρίζω συμφώνησε με τον Ολυμπιακό».
«Μπορεί το παιδί αυτή τη στιγμή να συμφωνήσει με όποια ομάδα θέλει. Εμείς του κάναμε μια προσφορά ...».


Και κάποιος άλλος να ρωτήσει …  ποια θα είναι ή ήταν τα «μελλοντικά οφέλη για τους Ηπειρώτες» της  πρώιμης μεταγραφής του Ντε Βινσέντι … που λέγανε.

Ιιιι μπαγάσα Ντε Βινσέντι ::) έχεις να παλέψεις Σουμπίνιο και Τάτο ... Μπόκα Τζ., μη μασάς.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 18 Μάι 2013 13:00 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Τόμας Ντε Βινσέντι(Tomas De Vincenti)
« Απάντηση #374 στις: Σαβ 18 Μάι 2013 12:57 »
εγώ ξέρω οτι υπάρχει συμβόλαιο μερι το καλοκαίρι
οτι ο ΝτεΒινσέντι ανήκει στον ΠΑΣ
και οτι, εδώ ΔΕΝ παίζει δανεικός....

Μα φυσικά και ΔΕΝ παίζει εδώ δανεικός. Έχει συμβόλαιο με τον ΠΑΣ μέχρι τέλος Ιουνίου.
Αν δεν είχε συμβόλαιο με τον ΠΑΣ και έχει με τον γαύρο από αρχές του έτους, τότε ο γαύρος θα έπρεπε να δώσει κάποια παραπάνω χρήματα για να σπάσει το συμβόλαιο με τον ΠΑΣ το οποίο θα ήταν μ@λ@κία τη στιγμή που ο Τόμας μπορεί να μεταγραφεί ως ελεύθερος.

Υ.Γ. όπως τα λέει και ο Νέος Πας Πας  :P