Αποστολέας Θέμα: Άγγελος Αναστασιάδης  (Αναγνώστηκε 232195 φορές)

Αποσυνδεδεμένος spyros_porsche

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 729
  • DjS
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #625 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 16:13 »
Απο super-fm

Εφ' όλης της ύλης συνέντευξη παραχωρεί αυτήν την ώρα ο Άγγελος Αναστασιάδης στον Real Fm. Ο τεχνικός του ΠΑΣ στο πρώτο μέρος της συνέντευξής του τόνισε ότι η απόφαση για να βάλει τέλος στη συνεργασία με τον ΠΑΣ ήταν "εντολή" όπως είπε μετά από συζήτηση με τον πνευματικό του, μίλησε για "παιδιά του σκότους" που τον έλεγαν ακόμα και μεθύστακα και αναφέρθηκε και στη διαιτησία του αγώνα με την Τρίπολη που έκοψε τα φτερά της ομάδας για έξοδο στο UEFA.

«Δεν με ρώτησε κανείς όταν έγραφαν ότι θα απαντήσω θετικά. Του είπα του προέδρου ότι θα απαντήσω Τετάρτη. Ήμουν σαφής και δόθηκε η απάντηση όπως συμφωνήθηκε.

Είναι ειλημμένη η απόφαση. Δεν λέω στη ζωή μου ίσως, θα δούμε κτλ, δόθηκε η απάντηση και τέλος. Ελπίζω στα Γιάννενα να έχουν συνειδητοποιήσει με ποιον έχουν να κάνουν.

Το είπα και άλλοτε. Εγώ είμαι παρελθόν από την ομάδα, ο τελευταίος που θα δημιουργήσει όμως πρόβλημα θα είμαι εγώ. Μόνο θα ευχαριστήσω εγώ.

Την απόφαση την πήρα με σκέψη και συζήτηση με πρόεδρο και συνεργάτες. Όταν αποφασίζω, αποφασίζω συλλογικά. Μετά από σκέψη. Δεν τις παίρνω μόνος, αλλά κατ' εντολή... Η εντολή ήταν δεν θα πας στα Γιάννενα stop. Άλλοι ρωτάνε αδερφό, γυναίκα, μάνα, εγώ τον πνευματικό μου και δεν κάνω λάθος ποτέ. Πήρα εντολή και πήγα τον Δεκέμβριο. Δεν είναι ντροπή αυτό. Κάποια παιδιά του σκότους το κοροϊδεύουν αυτό, που έχουν κατακλέψει την Ελλάδα. Αν με χλευάζουν επειδή συζήτησα με τον πνευματικό μου, είναι δικό τους θέμα. Είναι παιδιά του σκότους.

Στα Γιάννενα με βγάλανε ακόμα και μεθύστακα, αυτοί οι ίδιοι οι άνθρωποι του σκότους.

Το 1996 πήγα στον ΠΑΟΚ που ήταν 12 πόντους πίσω και βγήκαμε UEFA. Και τότε τα παιδιά του σκότους ασχολιόντουσαν αν μιλάω με τον Θεό και την Παναγιά. Οι ίδιοι και οι ίδιοι είναι.

Το είπα και στους παίκτες μέσα στα αποδυτήρια που υπήρχε χάος. Δεν θέλω να γίνω συγκεκριμένος. Όποιος ήθελε ερχόταν στην προπόνηση, όποιος ήθελε γύριζε τα Χριστούγεννα. Μόνο επαγγελματική ομάδα δεν ήταν. Δεν υπήρχαν αρχές στην ομάδα. Άργησα πολύ για πρώτη φορά στη ζωή μου. Μπορούσαμε να πάμε και ΟΥΕΦΑ αλλά δεν το κάναμε. Ζητώ συγνώμη που δεν έκανα αυτό που ήταν δυνατόν να γίνει. Από το ματς με τον Αστέρα στην Τρίπολη έχω ακόμα τα αίματα πάνω μου από τη σφαγή. Ήμασταν η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο και εκείνος ο διαιτητής έκανες τα πάντα. Αν κερδίζαμε τότε προλαβαίναμε να κάνουμε πολλά. Μας πήγε πίσω, γιατί βγήκαν τα παιδιά του σκότους να με κάνουν κομμάτια, να φύγω μετά τον Παναιτωλικό. Έβλεπα το κλίμα, αν και δεν διάβαζα εφημερίδες. Ζήτησα δημόσια συγνώμη και δεν περίμενα να τιμωρηθώ για το ματς αυτό. Είχα λευκό ποινικό μητρώο και δεν θα ασχοληθώ ποτέ ξανά στη ζωή μου με τη διαιτησία.

Ο ίδιος διαιτητής μας είχε παίξει και στο «Γ. Καραϊσκάκης» και είχε γίνει ένα πέναλτι που συζητήθηκε αρκετά. Τότε το περάσαμε έτσι. Το αναφέραμε γιατί ήταν το έναυσμα για να χάσουμε έδαφος. Τι είναι αυτά που ακούμε από τους προπονητές. Ο Παναθηναϊκός δεν βλέπεται, δεν έχει αρχή και τέλος και ασχολούνται με τη διαιτησία. Στα Γιάννενα έπρεπε να έχουν χάσει με 4-0. Αντί να πουν είμαστε για κλωτσιές βρίσκουν δικαιολογίες. Αν αυτός είναι ο δρόμος σου, τότε γι' αυτό παίρνει το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός.

Εσείς οι δημοσιογράφοι ασχοληθείτε με τη διαιτησία, για μας πρέπει να τελειώνει το πανηγύρι. Από την Τρίπολη και μετά έγιναν σημεία και τέρατα εις βάρος μας. Υπάρχουν κι άλλες ομάδες που θα πουν ότι αδικήθηκαν με τα Γιάννεν".

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #626 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 16:23 »
Περιεργα πραγματα............
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος pantser

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #627 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 16:42 »
Πισω απ το δαχτυλο: Με συμβουλεψε ο πνευματικος!
Στην φορα:............... ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!

Η πιστη δεν πρεπει να κατακρινετε απο κανεναν,ισως και ο Αναστασιαδης εδινε βαση στην πιστη του για καποιες αποφασεις,αλλωστε ολοι πιστευω τον σταυρο μας τον κανουμε αλλα δεν νομιζω τοσο πολυ να ηταν ο πνευματικος αυτος που πηρε αποφαση αλλα ολα αυτα που ξερουμε και δεν θελει ο Αγγελος να τα πει γιατι απλα δεν γουσταρει τα αναλωνεται με ερασιτεχνισμους.Ειπαμε ο Αγγελος δεν ειναι Βαζακας να χοροπηδαει και να χτυπιεται.
Διαφορετικα τι να πω; Ας πουμε στον Μ.Ι. Θεοκλητο να βαλει το χερι του.Δεν ειρωνευομαι για να εξηγουμαι..
ΠΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #628 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 16:56 »
Τι λαβρακι βγηκε.....Ποιος ειναι  ο συγκεκριμενος κυριος?????Θελουμε Μπενεκο για προεδρο απο L.A
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #629 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:03 »
Εμφανιστηκε ενας Μπανεκος με απειρα εστιατορια στο Λ.Α. Αμερικης και κανει προταση για προεδρια του ΠΑΣ. Τουλαχιστον η ομαδα δν θα πεινασει.
και θα εχει ΑΓΓΕΛΟ...

Παντως στα ακουσματα του και τις απαντησεις του Αγγελου ειπε πολλα για την διοικηση οπως, 1.000.000 αποσβεση κερδους απο τις φυγες παιχτων με υψηλες αποδοχες
Kαθαρισε τα αποδυτήρια ειπε απο τον καθε ασχετο που εμπαινε εκει μεσα και εκανε οτι ηθελε 
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #630 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:06 »
v.l.-duffon έχεις πλάκα :P

Τι λαβρακι βγηκε.....Ποιος ειναι  ο συγκεκριμενος κυριος?????Θελουμε Μπενεκο για προεδρο απο L.A

... έκανε  3΄ παιχνίδι  και πληρώνονταν περισσότερα από το Μέσι.

Συμβόλαιααααααααααααααααααααααα ... Βαγγέλη.

Τα είπε χύμα ο τέως Οικονομολόγος και Προπονητής του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ κ. Άγγελος Αναστασιάδης.

... μας έμαθε να ψαρεύουμε.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #631 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:06 »
γατόσκυλα,πληρωμές,εγκαταστάσεις.
Ήταν απλό....

Αποσυνδεδεμένος spyros_porsche

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 729
  • DjS
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #632 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:15 »
Μαγκες " επιβεβαιωθηκαμε" και "ολοκληρωθηκαμε"
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΣΕΝΤΣ.

υγ.Ερχετε ο Γκιγκανι....

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #633 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:17 »
Παράθεση
Μαγκες επιβεβαιωθηκαμε και "ολοκληρωθηκαμε"
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΣΕΝΤΣ.
μπορει να μην υπαρχει σεντς ομως αποτι φανηκε αυτο δεν ειχε καμια σχεση με το ολο θεμα...
πολλα καρφια και προς τους χομπιστες της πολης που τρυγηρναγαν στα αποδυτηρια μαζι με αλλους περιεργους...
επρεπε να πει πιο πολλα...α ρε Αγγελε
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος spyros_porsche

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 729
  • DjS
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #634 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:19 »
Παράθεση
Μαγκες επιβεβαιωθηκαμε και "ολοκληρωθηκαμε"
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΣΕΝΤΣ.
μπορει να μην υπαρχει σεντς ομως αποτι φανηκε αυτο δεν ειχε καμια σχεση με το ολο θεμα...
πολλα καρφια και προς τους χομπιστες της πολης που τρυγηρναγαν στα αποδυτηρια μαζι με αλλους περιεργους...
επρεπε να πει πιο πολλα...α ρε Αγγελε

Τεραστεια σχεση δυστηχως φιλε.Απο εκει ξεκινανε ολα.Εχεις φραγκα πληρωνεις παικτες κανεις ενα πλαστικο χλοοταπητα και εχεις τον Αγγελο.

Αποσυνδεδεμένος Blue_cat

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #635 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:21 »
...
Δυστυχώς η οικονομία μας, σε ένα πτωχευμένο κράτος δεν επιτρέπει σε κανέναν να ασχοληθεί πια με το ποδόσφαιρο, μιας και έρχονται κι άλλες περικοπές από Νοβα, από Οπαπ κλπ, και δεν βγαίνουν λεφτα απο αλλες ασχολιες.
...

Αυτό πιστεύει η συντρηπτική πλειοψηφία του κόσμου, το γράφουν οι δημοσιογράφοι, το λένε όλοι οι άνθρωποι του ποδοσφαίρου. Εχει γραφτεί και στο φόρουμ πολλές φορές και είναι μια αντίληψη που έχει αποδοχή ας πούμε κατά 95%.

Ανήκω στο 5% που πιστεύει ακριβώς το αντίθετο και μετά από κάτι τέτοιες διοικητικές αποτυχίες, είναι κρίμα να μην ακουστεί και αυτή η άποψη:

Αυτή είναι η καλύτερη εποχή να ασχοληθει κάποιος με το ποδόσφαιρο!

Δεν έχει ξαναυπάρξει καλύτερη εποχή να "επενδύσεις" σε μια ( όχι πολύ χρεωμένη) ομάδα!


Εάν εσκέφτεσαι να επενδύσεις σε μια πολύ χρεωμένη παε (πχ παο,αεκ,παοκ,αρης που έχουν τρελλά χρέη) πρέπει να είσαι τρελλός να το κάνεις, ξέχνα το.

Όμως τα πράγματα αλλάζουν για ομάδες χωρίς χρέη ή με λίγα σχετικά χρέη.
Μια τέτοια ομάδα μάλλον είναι ο ΠΑΣ!
Από τα γραφόμενα προκύπτει οτι ναι μεν χρωστάει αρκετους μήνες στους παίκτες αλλά όχι τραγικά. Να θυμήσω οτι τι Φλεβάρη πληρώθηκε και ο Δεκέμβρης σύμφωνα με δημοσίευμα. Έστω λοιπόν οτι τους χρωστέι τα μισά για φέτος σε παίχτες. Να θυμήσω οτι είχε πάρει κανονική φορολογική ενημερότητα πέρσι τέτοιο καιρό. Έστω λοιπόν οτι χρωστάει 1 χρόνο στην εφορία. Είναι χρέη, αλλά όχι τραγικά για τον επόμενο. Σε άλλες ομάδες χρωστάνε άπειρα.

Είναι επίσης εμφανές οτι στέγνωσε ο ΧΒ. Άστο, μην το παλεύεις πλέον. Κακό σου κάνει.

Έχουμε λοιπόν περικοπές στα τηλεοπτικά, περικοπές από οπαπ, περικοπές γενικότερες, λιγότερα εισιτηρια κλπ. Έχουμε όμως και πολύ λιγότερα έξοδα και πολύ μεγαλύτερη προβολή!

Πάρα πολύ λιγότερα έξοδα!.

Και πολύ μεγαλύτερη προβολή!

- Φτάσανε 30 χιλιάδες ευρώ οι παίχτες Α εθνικής. 50 χιλιάρικα ο ΝτεΒινσέντι? Τι λέτε τώρα? 30 χιλιάρικα παίρνανε στη Δ εθνική πριν από 5 χρόνια. Στην Α εθνική 200 χιλιάρικα κόστιζαν τα λιμά.

- Οι λοιποί μισθοί κουρευτήκανε επίσης. Προπονητές, φροντιστές, γυμναστές, ενοίκια, υπάλληλοι ΠΑΕ, διαμονές αποστολής, εστιατόρια κλπ κλπ. Από όλα αυτά μόνο το κόστος στις μετακινήσεις αυξήθηκε (βετζίνα κι έτσι).

- Τελειώσαν τα κοράκια οι μάνατζερ και η λογική της σπατάλης. Εϊναι πλέον ντεμοντέ. Έχει πτωχεύση αυτη η λογική του "όσα λεφτά ρίξω, τόσα θα κερδίσω παραπάνω". Τέρμα οι αεριτζήδικες εποχές της Ελλάδας σε όλους τους τομείς. Και στο ποδόσφαιρο.

- Τα 50 χιλιάρικα που τρως πρόστιμο όλη τη χρονιά είναι τίποτα μπροστά στα πρόστιμα και τα κεκλεισμένων προ δεκαετίας και με λιγότερο αυστηρούς νόμους. Και με πολύ σοβαρότερα επεισόδια πλέον.

- Και το κυριότερο: Τόση προβολή δεν έχει ξαναυπάρξει ποτέ στην ιστορία. Πλέον όλη η Ελλάδα χαζολογάει στο ίντερνετ όλη μέρα λόγω ανεργίας. Έχουν βγει τόσες και τόσες ιστοσελιδες, ειδησεογραφικά σάιτ, επίσημα, ανεπίσημα κλπ κλπ. Στο γήπεδο δεν πάει ο κόσμος, αλλά στο γκαζέτα θα μπει 10 φορές τη μέρα. Και πόλεμο να σου κάνει κάποιο μέσο, θα βγει ένα άλλο και θα σε υπερασπιστεί. Θα ασχολουνται μαζί σου πολλές ώρες τη μέρα παρόλο που δεν θα πατάνε στο γήπεδο οι φίλαθλοι.

- Το παραπάνω αν το χειριστείς καλά, ανοίγουν οι δουλειές τα επόμενα χρόνια. Έστω στο πολύ απώτερο μέλλον. Είναι μεγάλη μαγκιά και καθόλου δύσκολο να διαχειριστείς μια ΠΑΕ σε τέτοιες εποχές που φαντάζουν δύσκολες αλλά δεν είναι αν προσέξεις.     

- Και στο κάτω κάτω της γραφής αυτή την εποχή αν έχεις 5 φράγκα και δεν τα έχεις βγάλει έξω, τι άλλο να κάνεις? Όλα είναι καταδικασμένα. Και να κάθεσαι να περιμένεις είναι παρακμή. Άσε που μπορεί να καταστραφεί ο κόσμος σύμφωνα με τους Μάγιας.
Καμία άλλη επένδυση δεν έχει τόση προβολή όπως το ποδόσφαιρο. Είναι βιώσιμος ο ΠΑΣ!

- Έστω οτι γίνεται πτώχευση. Κλάιν μάιν. Τίποτε δεν παθαίνεις αν έχεις μια ομάδα. Ήρωας γίνεσαι. Από το να τα έχεις στην τράπεζα καλύτερα ρίξτα στον ΠΑΣ.

- Μόνο σε περίοδο πολέμου δεν έχει πρωτάθλημα. Σε πτώχευση θα έχει πρωτάθλημα. Έστω και ερασιτεχνικό. Ακόμα καλύτερα για σένα μελλοντικέ πρόεδρε του ΠΑΣ! Θα γυρίσουμε σε εποχές που παίζανε για μια πορτοκαλάδα.

- Πόσο κάνουν 11 πορτοκαλάδες μελλοντικέ πρόεδρε του ΠΑΣ?


ΥΓ.
Αυτή είναι λοιπόν η καλύτερη εποχή για να πάρει κάποιος μια ομάδα, απλά δεν το έχει σκεφτεί κανείς, προφανώς επειδή δεν είναι πιο έξυπνος από μένα! :joker:
Είναι η καλύτερη εποχή να αποχωρήσει ο Χριστοβασίλης. Δεν αντέχει άλλο πλέον.

ΥΓ2.
Πως τα καταφέρνεις έτσι μια ζωή ωρέ bazyiaenna και μας κάνεις την καρδιά περιβόλι? ούι πίκρα...

ΥΓ3. Άγγελε μας έμαθες πολλά πράγματα. Πραγματικά σε ευχαριστούμε φίλε! Αφιερωμένο εξαιρετικά μόνο για σένα

Δεν προσκύνησα ποτέ κανένα - Χρήστος Κυριαζής

Θα πω πως είναι η καλύτερη προσέγγιση που έχω διαβάσεις τις τελευταίες μέρες, από τον lemorsero!! Συμφωνώ απόλυτα και νομίζω και εγώ πως από τη στιγμή που δεν μπορείς να κρατήσεις ένα από τους καλύτερους προπονητές που έχουν περάσει από τα Γιάννενα, σε αυτή μάλιστα την περίοδο και βλέποντας τι γίνεται σε άλλες ΠΑΕ,καλύτερα να φεύγεις..

Δεν μπορώ να ακούω τις κρίσεις φόβου..ο ΠΑΣ είναι ομάδα που μπορείς αν επενδύσεις.

Τα πράγματα δεν αλλάζουν με τον Χ.Β. στο τιμόνι..Ο Άγγελος έκανε το βήμα παραπάνω,δημιουργήθηκαν προσδοκίες όπως με τον Όγιος και για άλλη μια φορά ο πρόεδρος δεν είναι ή δεν μπορεί να είναι εγγυητής της επόμενης μέρας.Πάλι παγωμάρα,πάλι πίσω..έχω βαρεθεί και δεν πρόκειται να περιγράψω το σκηνικό!

Λύσεις τύπου Τεννέ,Αναστόπουλου,Βαζάκα και λοιπόν επιστημόνων του αθλήματος θα οδηγήσουν σε ένα άδειο Ζωσιμάδες και σε γεμάτες καφετέριες...

Υ.Γ. ΔλΔ πόσο νομίζετε ότι κάνει ένα γήπεδο με συνθετικό χλοοτάπητα?(μπήκαμε ακόμα και στη διαδικασία να ψάχνουμε τιμές ρε πούστη μου..έλεος)
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 10 Μάι 2012 17:26 από Blue_cat »
Vamos ΠΑΣ, vamos Argentina!!

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #636 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:22 »
εδω ρε φιλε λεει οτι παει οπου τον στειλει ο θεος και ο πνευματικος...τι να λεμε τωρα.καπως ξενερωσα με τις αισιολογιες αυτες,αν ειναι αυτες παντως...
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος VAMOS PAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 994
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #637 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:24 »
Πιστευω οτι ο Αγγελος δεν ειπε πολλα. ΑΥΤΟΣ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Κ ΤΟ ΣΕΒΟΜΑΙ. Προσωπικη μου αποψη ομως, για να ξερουμε κ εμεις απο πρωτο χερι τι ακριβως γινεται, ειναι οτι επρεπε να πει περισσοτερα.
 

 Υ.Γ. Ελπιζω ακομα κ τωρα, μηπως αλλαξει γνωμη, που δεν γινονται αυτα, αλλα......

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #638 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:25 »
Παράθεση
Εχεις φραγκα πληρωνεις παικτες κανεις ενα πλαστικο χλοοταπητα και εχεις τον Αγγελο.
Ετσι ειναι...
δεν εχεις φραγκα:
-μενεις με τον Αγγελη να σ κανει τα αποδυτηρια μπουρδελο
να σ φερνει καθε τυχαρπαστο
και να σε εχει και μπλεγμενο απο παντου....
-δεν εχεις βοηθητικα
προπονησε στη λασπουρα
-εχεις προπονητες επιπεδου ντεμολ, βαζακα, παρασχου,αναστοπουλου, τεννε, κατσαβακη, καραγεωργιου
και στο τελος πεφτεις Β εθνικη
και χρωστας σε οποιον μιλαει Ελληνικα και οχι μονο...

το χουμε ξαναδει το εργο....

Αυτος ο ΠΑΣ Αρτινε δεν ειναι ο δικος μας...
τα διαρκειας βαλτα στο ταχα σου και κανε χαρες....

Αποσυνδεδεμένος spyros_porsche

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 729
  • DjS
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #639 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:26 »
Δεν διαφωνω οτι με λεφτα ο Αγγελος εχει προβλημα.
Ολα τα αλλα ομως για να λειτουργησουν θελουν λεφτα.
Και χωρις παικτες πληρωμενους χωρις εγκαταστασεις ο ρομαντικος Αγγελος δεν μπορει να δουλεψει.Και πολυ καλα κανει.Θα σου κανει δουλεια αλλα θελει πανω απ ολα συνεπεια,και ο χβ δεν ειναι συνεπεις γιατι δεν μπορει.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #640 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:30 »
απο sportsioannina



Πραγματικός ποταμός ήταν ο Άγγελος Αναστασιάδης στην πρώτη του εφ΄ όλης της ύλης συνέντευξη μετά την αποχώρηση του από τα Γιάννενα. Ο έμπειρος τεχνικός μίλησε στον Real Fm Θεσσαλονίκης και τον Περικλή Στέλλα. Ακολουθούν όσα δήλωσε ο Άγγελος Αναστασιάδης σχολιάζοντας αρχικά τα δημοδιεύματα που τον ήθελαν στα Γιαννενα και την νέα σεζόν. Είπε λοιπόν:

«Εμένα δεν με ρώτησε κανείς για ότι γράφανε. Δεν συνέβαινε τίποτα. Ούτε είχε ξεκινήσει ο προγραμματισμός. Ήμουν σαφέστατος. Την Τετάρτη είχα πει θα απαντήσω όπερ και εγένετο. Είπαμε κάποια πράγματα.με τον πρόεδρο και η απάντηση δόθηκε όπως είχε συμφωνηθεί. Έκανα την τελευταία προπόνηση το Σάββατο και αν συνεχεία φύγαμε για να ψηφίσουμε. Χτες Τετάρτη λοιπόν απάντησα όπως είχα δεσμευτεί.

Η απόφαση είναι ειλημμένη. Όταν πω ναι ή όχι αυτό ισχύει. Δεν αλλάζει. Το είπα και χτες. Από την στιγμή που είμαι παρελθόν θα είμαι ο τελευταίος που θα δημιουργήσω πρόβλημα. Μόνο θα ευχαριστήσω σήμερα. Πήρα την οριστική απόφαση μετά από πολύ σκέψη και συζήτηση με τον πρόεδρο και τους συνεργάτες μου. Τις αποφάσεις ξέρετε δεν τις παίρνω μόνος μου. Τις παίρνω κατ΄ εντολή. Η εντολή ήταν λοιπόν να μην συνεχίσω στα Γιάννενα. Άλλοι ρωτάνε τον αδερφό τους , τον πατέρα τους ή την γυναίκα τους. Εγώ παίρνω την άποψη του πνευματικό μου. Δεν είναι ντροπή. Με χλευάζουν για αυτό και είναι δικό τους θέμα. Όλοι μου λέγανε μην πας στα Γιάννενα όπως εγώ πήγα. Τα παιδιά του σκότους χαλιναγογούνται από τα «κερατάκια» Εκεί στα Γιάννενα στην αρχή με βγάλανε μεθύστακα. Θέλανε να με διώξουνε. Τώρα που δεν πάω τα ίδια τα παιδιά του σκότους με βρίζουνε.

Το 1996 πήγα στον ΠΑΟΚ τον Φεβρουάριο. Ήμασταν 12 βαθμούς πίσω και απέμεναν 15 παιχνίδια. Κάναμε 13 νίκες και μία ισοπαλία και βγήκαμε ΟΥΕΦΑ.

Τότε τα παιδιά του σκότους γράφανε τα ίδια. Αν μιλάω για τον θεό με χλευάζουν. Είναι περισσότερα δυστυχώς τώρα τα παιδιά του σκότους.

Δεν είμαι ο κορυφαίος έλληνας προπονητής. Υπάρχουν καλύτεροι από εμενα. Θα το δηλώσω και δημόσια. Το είπα και στα παιδιά. Πίστευα από την πρώτη ημέρα , παρά το χάος που αντίκρισα , ότι θα τα καταφέρουμε.Δεν έχω ξανα συναντήσει τέτοιο χάος. Οποίος ήθελε πήγαινε στην προπόνηση και όποτε ήθελαν γύριζαν από τις διακοπές. Δεν υπήρχαν οι βασικές αρχές σεβασμού. Έπρεπε να τους βάλουμε στον σωστό δρόμο. Άργησα να το κάνω και έχων την ευθύνη. Θα μπορούσαμε να βγούμε ΟΥΕΦΑ και ζητάω συγγνώμη από τον κόσμο που δεν τα καταφέραμε. Αν είχαμε πάρει το παιχνίδι με την Τρίπολη που ήταν πραγματικό σφαγείο ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα. Το λέω γιατί ήταν δική μου η ευθύνη. Ήμασταν καλύτεροι παρά την βοήθεια του διαιτητή στους γηπεδούχους και εγώ άφησα την ομάδα δίχως κοουτσάρισμα. Εάν κερδίζαμε εκεί δεν θα βγαίνανε πάλι τα παιδιά του σκότους να πούνε τα δικά τους. Περιμένανε το επόμενο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό ώστε να χάσουμε για να με κάνουν κομμάτια. Αυτοί θέλουν να βρίζεις. Ήταν δύσκολα τα πράγματα για την ομάδα. Δεν περίμενα να τιμωρηθώ για όσα είχα πει στην Τρίπολη αφού γίνονται σημεία στο Ελληνικό Ποδόσφαιρο.Ο ίδιος μας έπαιξε και στο Καραϊσκάκη και δεν μας έδωσε καθαρό πέναλτι. Εγώ όμως δεν ασχολήθηκα . Είπα ότι ήταν μακριά , όπως και εγώ , και δεν το είδε. Ακούω καθημερινά τον τεχνικό του ΠΑΟ να επικαλείται την διαιτησία. Αυτές είναι προφάσεις. Η ομάδα του Παναθηναϊκού δεν βλέπετε. Και μέσα στα Γιάννενα στο πρώτο ημίχρονο έπρεπε να χάνει 4-0. Δεν κατακρίνω τον συνάδερφο αλλά θα έπρεπε να μαζευτούν κάτω και να πουν ότι κάτι πρέπει να αλλάξει. Είμαστε για  κλωτσιές. Ο ένας δρόμος λοιπόν είναι να βρίσκεις πάντα δικαιολογία. Ξέρετε θα βρεθούν και ομάδες που θα πουν ότι αδικήθηκαν στο παιχνίδι με τα Γιάννενα.»

Συνεχίζοντας ο Άγγελος Αναστασιάδης τόνισε:

« Δεν με πίκρανε τίποτα από την στάση της διοίκησης. Δεν έχω κανένα παράπονο.  Έχω να πω μόνο ότι έπρεπε να αλλάξουμε κάποια πράγματα και η διοίκηση δεν ήταν έτοιμη για ριζικές αλλαγές που θα ήταν ωστόσο προς όφελος της ομάδας και της διοίκησης. Ο ΠΑΣ τι έκανε ξέρετε? Ήταν η μοναδική ομάδα που τον Δεκέμβριο έδιωξε εφτά παίκτες και πήρε έναν. Κάναμε μείωση στο μπάτζετ περίπου 1 με 1.5 εκ ευρώ. Διώξαμε πρωτοκλασάτους παίκτες και βασικούς και πήραμε τον Ζαραδούκα ο οποίος δυστυχώς δεν πρόλαβε να προσφέρει.Να ευχηθώ στο παιδί καλή επάνοδο. Ξέρετε , είναι ένα πολύ καλό παιδί και καλός ποδοσφαιριστής. Και αποκτήσαμε λοιπόν και τον Ζαμπρέλα. Ενδεικτικά να σας πω ότι το συμβόλαιο του Μπουζίντ ήταν 260.000 και είχε ακόμη έναν ακόμη χρόνο. Ο Ζαιρί έφτανε 300.000 ευρώ. Υπήρχαν και άλλοι που έπαιζαν 15 και παίρνανε περισσότερα από τον Μέσι. Παρόλα αυτά με βρίζανε και από πάνω. Εγώ έλεγα ότι έχω παίκτες. Λέγανε για τις απουσίες του ΠΑΟΚ στο μεταξύ μας παιχνίδι και εμείς πήγαμε 17 παίκτες.

Ο Μπακαγιόκο δεν ξέρω τι είπε και δεν με ενδιαφέρει. Εκείνο που ξέρω είναι ότι δεν τον αδίκησα. Ήξερε πως αν δεν έτρεχε δεν θα έπαιζε. Πρέπει να σεβαστείς τους ανθρώπους που σε πληρώνουν. Η ομάδα του ΠΑΣ γλίτωσε πολλά χρήματα και απέκτησε ταυτότητα. Τα παιδιά κατάλαβαν ότι πρέπει να σέβονται πρώτα από όλα τους εαυτούς τους και μετά τον κόσμο. Μας το ανταπέδωσε όμως ο κόσμος. Κανείς δεν μπορεί να τον κοροιδέψει. Τα έργα μιλούν. Ο κόσμος είτε σε ανταμείβει είτε σε σκοτώνει…»

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #641 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:31 »
Όταν έχει πει τόσες φορές το πρώτο πράγμα που κάνω είναι να διώχνω μανατζαραίους και διάφορους από τα αποδυτήρια και ότι τα ίδια έκανα και στα Γιάννενα τι άλλο να πει δηλαδή;Όταν λέει του γλύτωσα 1,5 εκ με τους παίχτες που έφυγαν και ήρθαν μόλις 2.Το ότι ο άλλος έπαιζε 15 λεπτά και πληρώνονταν τα περισσότερα.
Επίσης ότι δεν τον ρώτησε κανένας και δεν έγινε κανένας σχεδιασμός ως τώρα.Ποιος έλεγε για σχεδιασμό;
Τι άλλο περισσότερο να πει;;;;

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #642 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:32 »
οι δημοσιογραφοι παντως ουτε κουβεντα δεν τον αφηναν να πει για τον ΠΑΣ,κατευθειαν κοψιμο και κουβεντα για τον μπαοκ....
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #643 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:34 »
Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά μη τρελαθούμε.

Σας καλύπτει η απάντηση "μου είπαν μη πας στα Γιάννενα στοπ";
Εμένα όχι.
Δε κοροϊδεύω κανενός τη θρησκεία και τη πίστη.
Αλλά δε μπορώ να δεχτώ ως επιχείρημα το "συζήτησα με το πνευματικό μου, όπως άλλος συζητάει με τη μάνα του, τα αδέρφια του κλπ".
Όπως δε μπορώ να δεχτώ και το "πήρα εντολή να πάω το Δεκέμβρη".
Εάν εσείς μπορείτε να το δεχθείτε, οκ.

Τι να πω. Περίμενα κάτι πιο ντόμπρο. Χύμα. Του στυλ "αφού δε πληρώνει, τι να κάτσω να κάνω;".

Ούτε να υποτιμήσω τον Άγγελο θέλω ούτε τίποτα.
Το ρισπέκτ μου του το έχω αποδώσει με χειροκρότημα στο γήπεδο.
Αλλά εδώ κάτι δε μου κάθεται καλά...

Υ.Γ. Μάλλον είμαι παιδί του σκότους...
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος VAMOS PAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 994
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #644 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:36 »
Κ το θεμα ειναι οτι τα χειροτερα ερχονται. Υπαρχουν παικτες που θα μεναν, μονο αν εμενε ο Αγγελος. Τωρα? Μπρααααφ ολοι αυτοι. Αυτος κρατουσε τις ισορροπιες, πολυ πιθανον να παιζαν κι ενα δυο δικα μας παιδια την ερχομενη χρονια... ειναι πολλα.

 Υ.Γ. Ασχετο, αλλα θα το πω. Μην συγκρινετε σχεδον ολοι τον Ογιος της Β εθνικης με τον Αγγελο της σουπερ λιγκα. Ναι κ εκεινος εδωσε οραμα αλλα στην β. Δεν ξεραμε τι θα καναμε μ αυτον στην Α. Κ τα δειγματα που ειχε δωσει στην Α, δεν ηταν κ τα καλυτερα. Ειναι τουλαχιστον ιεροσυλια... Αμα ειναι ετσι παει κ φερνει τον Μουφ τωρα ο Χριστοβασιλης(υποθετικα μιλαω) κ μας συσπηρωνει ολους ξανα. Προπονητικα ομως? Τι ψαρια μπορει να πιασει. Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα....

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #645 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:40 »
Παράθεση
Αμα ειναι ετσι παει κ φερνει τον Μουφ τωρα ο Χριστοβασιλης(υποθετικα μιλαω) κ μας συσπηρωνει ολους ξανα. Προπονητικα ομως? Τι ψαρια μπορει να πιασει. Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα....

Τη λεξη συσπειρωση οσο ειναι ο ΧΒ προεδρος ξεχαστε την...
ουτε με τον μεγιστο μουφ
ουτε με κανεναν...


ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΚΟΥΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΩΝΑΖΩ
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΟΡΑΜΑ, ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ
Ο Ρ Α Μ Α

Αποσυνδεδεμένος spyros_porsche

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 729
  • DjS
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #646 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:45 »
Μίλησε καθαρα και ξαστερα ο Αγγελος.

α)Έχω να πω μόνο ότι έπρεπε να αλλάξουμε κάποια πράγματα και η διοίκηση δεν ήταν έτοιμη για ριζικές αλλαγές που θα ήταν ωστόσο προς όφελος της ομάδας και της διοίκησης.


β)Από την στιγμή που είμαι παρελθόν θα είμαι ο τελευταίος που θα δημιουργήσω πρόβλημα. Μόνο θα ευχαριστήσω σήμερα. Πήρα την οριστική απόφαση μετά από πολύ σκέψη και συζήτηση με τον πρόεδρο και τους συνεργάτες μου.


Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #647 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:48 »
Με συγχωρείτε, αλλά πολλοί προσπαθείτε να "γελοιοποιήσετε" τα σχετικά με τον πνευματικό που είπε ο Άγγελος.
Ο καθένας πιστεύει σε ότι θέλει, όπως θέλει και δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν για την πίστη του.
Στον αθλητισμό τα παραδείγματα πάμπολλα!!! Θυμάστε αφρικανικές ομάδες στα μουντιάλ να φέρνουν μάγους στα γήπεδα για να τους βοηθήσουν;;; Είναι κι αυτό μέρος της πίστης τους, είτε μας αρέσει, είτε γελάμε με αυτούς!!
Και μου φαίνεται πιο έντιμο αυτό που είπε ο Άγγελος παρά κάτι δικαιολογίες άλλων παικτών και προπονητών του στυλ δεν έμεινα στην ομάδα γιατί δεν άρεσε η πόλη στη γυναίκα μου, στο σκυλάκι μου κλπ.
Χωρίς να θέλω να κάνω τον ψυχαναλυτή, θεωρώ ότι ο Άγγελος πρέπει να αμφιταλαντεύτηκε πολύ μέσα του, πριν πάρει την απόφαση. Και ίσως γι αυτό κατέφυγε στον πνευματικό.
Από τη μία ήταν ότι έβλεπε όλους εδώ να τον θέλουν, και από την άλλη τον ΧΒ να μην ικανοποιεί 100% τις απαιτήσεις του.

ΑΝ Ο ΧΒ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΕΞΑΡΧΗΣ 100% ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΦΕΥΓΕ ΣΤΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥ.

Δεν έχω αποδείξεις να το στηρίξω, απλά αίσθησή μου είναι!!!

Χάρηκα πάντως που όπως είπε μετά την 4αρα από την Τρίπολη εδώ (που τα κοράκια χίμηξαν να τον φάνε) αυτός στο μυαλό του είχε ...έξοδο στο ΟΥΕΦΑ. Και -όπως είπε- αν δεν ήταν ο κόραξ στο ματς της Τρίπολης για το πρωτάθλημα, ίσως τώρα να παίζαμε Ευρώπη. Αυτό δείχνει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.
Όταν όλοι μας λέγαμε πως θα σώσουμε την παρτίδα, αυτός έβαζε (μέσα του) στόχο Ευρώπης.
Για αυτό και πάλι ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΑΓΓΕΛΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ!!

Κι ας ελπίσουμε ότι κάποτε ο δρόμος σου με αυτόν του ΠΑΣ θα ξανασυναντηθεί.  Με ή χωρίς ΧΒ λίγη σημασία έχει!!



 

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #648 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:51 »
Πασαρη,το παιδια του σκοτους που λεει,οπωσ το λεει προφανως αναφερεται σε γεγονοτα.οπως μετα τις πρωτες ηττες που τον χλευαζανε,τον κοροιδευαν ακομα και στην κερκιδα μας κανοντας ειρωνικουσ σταυρους,οι τοπικοι χομπιστες που με το που ηρθε ταχαν βαψει μαυρα γιατι κοπηκαν οι διαρροες και οι βολτες στα αποδυτηρια οπως επι ντε μωλ,οι δηθεν εκπομπες στην τηλεοραση που τον χλευαζαν οτι και νακανε κτλ κτλ. Στα θεματα του παοκ ο ΑΓΓΕΛΑΡΑΣ ταπε ντομπρα και αντρικεια.εμενα με ξενερωσε η απλη απαντηση για τον πνευματικο.αμα ειναι αυτος ο λογος δεκτος αν και διαφωνω.αν ειναι αλλος ειχα την απαιτηση να τον ακουσω,οπως και  ολοι μας,γιατι ο πας ειναι ο κοσμος του και εφοσον μιλουσε ο κοουτς τον λογο της αληθειας οπως ελεγε.τεσπα,δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξει αποψη και του ευχομαι μεσα απ την καρδια μου καλη επιτυχια οτι και να κανει οπου και ναναι.ειναι απ τους λιγους  που αφησαν εργο και δημιουργησαν οραμα και μας δωσαν λογο να ονειρευτουμε.αφηνει κενο που δεν αναπληρωνεται.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος Blue_cat

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #649 στις: Πεμ 10 Μάι 2012 17:54 »
Επειδή αναφέρθηκε από τον Vamos Pas.. Δεν συνέκρινα τον Όγιος της Β εθνικής με τον Άγγελο,σαφώς και δεν γίνεται σύγκριση.
Στα μάτια μου ήταν και είναι άτομα που είχαν όρεξη ίσως και όραμα (αν είχαν τη βοήθεια των διοικήσεων) να δημιουργήσουν και να δουλέψουν και γνώριζαν το άθλημα και τις ιδιαιτερότητες του!! Προσωπικά δεν έχω δει τα τελευταία 10 χρόνια κάτι καλύτερο από αυτούς,γι'αυτό και τους αναφέρω.
Vamos ΠΑΣ, vamos Argentina!!