Αποστολέας Θέμα: Άγγελος Αναστασιάδης  (Αναγνώστηκε 232202 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #675 στις: Παρ 11 Μάι 2012 14:45 »
Εχει μπει καιρο τωρα σε επικινδυνα μονοπατια,ειπαμε ο ανθρωπος δεν υπαρχει κανουμε κανα ταμα στη Παναγια μηπως και φυγει και παει στο καλο.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #676 στις: Παρ 11 Μάι 2012 14:54 »
Εμείς απλά θέλουμε να πούμε ότι ήμασταν, είμαστε και θα είμαστε πάντα δίπλα στην ομάδα. Το φόρουμ θα συνεχίσει να αποτελεί το χώρο συζήτησης και εποικοδομητικής κριτικής για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.
Αν η κριτική που ασκήθηκε κατά κόρον  εδώ μέσα   για «πρόσωπα και πράματα» σχετικά με τον ΠΑΣ τείνει να ερμηνεύεται σε νυχθημερόν μπινελικοβρισίδι ... και αν ... στην περίπτωση που αυτά τα «πρόσωπα και πράματα» τα απολύτως  σχετικά ως ιθύνοντα και υπεύθυνα  στα εντός και πέριξ του  ΠΑΣ ... αν  θέλουν και βολεύει να θεωρούν  την κριτική ως μπινελικοβρισίδι, τοποθετώντας τον «εαυτό»  τους  υπεράνω ΠΑΣης κριτικής  «λόγω και έργω»  εντελώς  άκριτα και αδιάκριτα  … τότε η επί της ουσίας κριτική  που γίνεται  από εδώ, μπορεί να θεωρηθεί διαρκής  ύβρις  και  χλεύη και το Pas.gr  foroum  ως 1 απέραντο υβριστήριο!!!

Ενδεικτικά ... παραθέτω αποσπάσματα  του υβρεολογίου μου από το υβρεοστάσιό μου.
Διοίκηση???
Επιμένω όμως ότι, το πρόβλημα  του κόσμου του ΠΑΣ  δεν ακούει  τόσο  στην  οικονομική   όσο  στην  ηθική  κρίση,  κρίση  που τη δημιούργησαν  συγκεκριμένα πρόσωπα (συγγενείς  και φίλοι) γύρω από την ομάδα,  με αποτέλεσμα την απογοήτευση  πολλών  παραδοσιακών οπαδών και μοιραία των παιδιών  τους και ΠΑΣ λέγοντας.

Η διοίκηση,  για να κρατήσει  και  για να φορτσάρει  Ομάδα στη SL,  θα πρέπει να  χωνέψει  καλά  ότι τα μεγάλα της προβλήματα είναι τα 3 της: 
α) οι άθλιες  γηπεδικές - προπονητικές υποδομές 
β) το αλητεμπορικό και αεριτζήδικο σκάουτινγκ 
γ) το πάγωμα των παραγωγικών ομάδων υποδομής

«Ψειρούπολις» και «Ψειριάρηδες»     
25/06/11

Αν είναι έτσι … τότε … ας αφήσουμε τους πάντες και τα πάντα στο ΠΑΣάρεστο έργο τους  και  ας νηστέψουμε και ας εξομολογηθούμε και ας το βουλώσουμε και ας ζητήσουμε και καμιά 100στή συγνώμες  … γιατί δεν είμαστε άξιοι να στεκόμαστε δίπλα στο ΠΑΣ και γιατί γίναμε ανάχωμα στην ακμάζουζα πορεία και προοπτική του ΠΑΣ.

Ερώτηση: Μια καλή μανέστρα πόσες κούπες ρύζι χρειάζεται???
 
Τέλος,  ΜΗ ΒΛΑΣΦΗΜΕΙΤΑΙ ΤΑ ΘΕΙΑ - Αγροφυλακή
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος MONO PAS

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #677 στις: Παρ 11 Μάι 2012 15:08 »
Παλιά δήλωση Αναστασιάδη - "αν μιλήσω για τα προβλήματα, η ομάδα αύριο θα πέσει...."

Αποσυνδεδεμένος spiros315

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 285
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #678 στις: Παρ 11 Μάι 2012 15:32 »
Παλιά δήλωση Αναστασιάδη - "αν μιλήσω για τα προβλήματα, η ομάδα αύριο θα πέσει...."

Ναι αλλά καλό ειναι να μην κρύβουμε τα προβλήματα κάτω από το χαλάκι.Πολυ φοβάμαι όμως πως όταν αποκαλυφθούν τα προβλήματα δεν είμαστε αρκετἀ ώριμοι για να παραμείνουμε ενωμένοι να τα αντιμετωπίσουμε, για αυτον τον λόγο και ο Αναστασιάδης δεν τα έβγαζε στη φόρα.Φοβόταν τον διχασμό.Τώρα που απομακρύνθηκε και το τελευταιο μας ανάχωμα που ήταν ο Αναστασιάδης τα προβλήματα αυτά θα μας πνίξουν σιγά σιγά.

Αποσυνδεδεμένος SAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 340
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #679 στις: Παρ 11 Μάι 2012 15:58 »
ο Χριστοβασιλης ειναι ο πιο πετυχημενος προεδρος του ΠΑΣ τα τελευταια 32 χρονια και μαλιστα με ανοδικη πορεια στο εργο του,
το ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ εγω θα το παρω και θα το παρω για τον ΠΑΣ ,
οταν δω οτι υπαρχει καθοδικη πορεια στην ομαδα θα το σκεφτω,αλλα και παλι μαλλον παλι θα το παρω
οποιος εχει αντιρρηση για την παραπανω λογικη ας απαντησει αλλα με τεκμηριωμενα,αλλα δεν νομιζω να υπαεχει απαντηση διοτι ειμαι 41 χρονων και ξερω καλα την ιστορια του ΠΑΣ

 :mono: :mono: :mono:
ONLY PAS GIANNINA

«Κοιτάξτε να τα βρείτε εδώ. Να ενωθείτε, παράγοντες, γήπεδα, ερασιτέχνης, ΠΑΕ, γίνεται όλοι σας ένα και θα διεκδικεί η ομάδα ΟΥΕΦΑ σε λίγα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #680 στις: Παρ 11 Μάι 2012 17:01 »
passports.gr
Παράθεση
Μιλώντας σε ραδιοφωνική εκπομπή της «ΕΡΑ ΣΠΟΡ», ο πρώην προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα Άγγελος Αναστασιάδης διέψευσε όλα τα σενάρια που τον ήθελαν να βρίσκεται σε επαφές με ομάδες.

Ο Έλληνας τεχνικός υπογράμμισε πως άφησε μεγάλη παρακαταθήκη στον ΠΑΣ Γιάννινα, οτι μπορεί πλέον να κερδίζει οποιονδήποτε αντίπαλο,τόνισε οτι δεν υπήρχε γήπεδο για να γίνει σωστή προπόνηση, ενώ μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τον Φερνάντο Σάντος.

Αναλυτικά δήλωσε:

Για την απόφαση του να αποχωρήσει από τον ΠΑΣ Γιάννινα: «Ήταν μια απόφαση δεδομένη, ειλημμένη, ευχαρίστησα τον κόσμο και την διοίκηση. Μόνο ευχές. Εγώ τις αποφάσεις τις παίρνω εντελώς διαφορετικά. Άλλοι πάνε στον μάνατζερ τους και άλλοι πάνε αλλού. Είναι δεδομένο αυτό. Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο πράγμα να πω. Η απόφαση μου δεν αλλάζει».

Για το μέλλον του και αν έχει κάποια πρόταση: «Εγώ όπου θα πάρω εντολή, θα πάω. Δεν ασχολούμαι με αυτά. Όταν θα γίνει μια πρόταση, θα αποφασίσω και θα δω. Επειδή έφυγα από τα Γιάννενα δεν σημαίνει πως δεν θα δουλέψω κιόλας. Θα πάρω εντολή, θα το σκεφτώ και θα πάω. Όταν λειτουργώ, λειτουργώ με γνώμονα την ηθική πλευρά. Κάτι το οποίο έκανα και με τα Γιάννενα. Δεν μπορώ να μιλάω με 10 ομάδες ταυτόχρονα».

Για το τι αφήνει πίσω του στα Γιάννενα: «Αφήνω παρακαταθήκη μια ομάδα, η οποία μπορεί να κερδίσει τον οποιονδήποτε. Έχει περάσει στη συνείδηση τους πως δεν φοβούνται κανέναν. Η ομάδα όσο περνούσε ο καιρός, η ομάδα ήταν πιο σίγουρη. Αυτή την παρακαταθήκη αφήνω. Στα Γιάννενα δεν είχαμε γήπεδο για προπόνηση. Εμείς δεν ήμασταν η έδρα εκτός από τον κόσμο. Τους Ζωσιμάδες του βλέπαμε μόνο στα παιχνίδια».

Για τις κλήσεις του Φερνάντο Σάντος: «Το μόνο που έχω να πω είναι πως έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον Φερνάντο Σάντος και στις επιλογές του και να του ευχηθούμε καλή επιτυχία. Εγώ πιστεύω πως θα πάει πολύ καλά η Εθνική. Πιστεύω στον Έλληνα ποδοσφαιριστή. Το έχω πει επανειλημμένως και δεν έχω πέσει έξω».

Για το αν υπάρχουν επαφές με κάποια ομάδα μέχρι τώρα που να του έχει κάνει κρούση: «Δεν υπάρχει καμία ομάδα που να μου έχει κάνει κρούση».
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #681 στις: Παρ 11 Μάι 2012 19:44 »
Απλα να παρατηρησω οτι το Αεκ - Ατρομητος  χτες, εδινε στο Live που λενε, στο 60' , που η Αεκ κερδιζε 3-1, αποδοση 101 να κερδισει ο Ατρομητος.
Καντε τον υπολογισμό για ενα δεκαχιλιαρο, και υπολογιστε οτι μια φορα τον χρονο να σου κατσει, ελυσες το προβλημά σου.

Θα μου πειτε τι δουλεια εχει αυτο με το τοπικ.
Συγγνωμη λαθος.  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #682 στις: Παρ 11 Μάι 2012 20:12 »
ο Χριστοβασιλης ειναι ο πιο πετυχημενος προεδρος του ΠΑΣ τα τελευταια 32 χρονια και μαλιστα με ανοδικη πορεια στο εργο του,
το ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ εγω θα το παρω και θα το παρω για τον ΠΑΣ ,
οταν δω οτι υπαρχει καθοδικη πορεια στην ομαδα θα το σκεφτω,αλλα και παλι μαλλον παλι θα το παρω
οποιος εχει αντιρρηση για την παραπανω λογικη ας απαντησει αλλα με τεκμηριωμενα,αλλα δεν νομιζω να υπαεχει απαντηση διοτι ειμαι 41 χρονων και ξερω καλα την ιστορια του ΠΑΣ

 :mono: :mono: :mono:




Ναι ο καλυτερότερος είναι ο Χριστοβασίλης!!!
Να προσέχουμε μην μας φύγει κ ΄χασουμε την πάστα ε!!!!!Τέτοιο κελεπούρι που θα ξαναβρούμε!!
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος John

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #683 στις: Παρ 11 Μάι 2012 20:22 »
Παράθεση
Εκεί έπρεπε να αλλάξω πολλά πράγματα, η διοίκηση δεν ήταν έτοιμη να δεχτεί τέτοιες συγκλονιστικές αλλαγές. Ήταν προς το συμφέρον της ομάδας και της διοίκησης.

Παράθεση
«Εγώ την παρέμβασή μου την έκανα στα Γιάννενα. Καθάρισα τα αποδυτήρια, έβγαλα έξω τους ανθρώπους που μόνο ζημιά μπορούν να κάνουν. Και ο κόσμος το κατάλαβε περισσότερο αυτό, παρά όλα τα άλλα. Το αποτέλεσμα τον ενδιαφέρει. Φύγανε οι μεσάζοντες, γι’ αυτό με κυνηγάνε.

Ρε αδέρφια μην το κουράζουμε άλλο….ΕΔΩ ΠΛΕΟΝ ΕΙΔΑΝ ΟΙ ΤΥΦΛΟΙ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑΝ ΟΙ ΚΟΥΦΟΙ…

Ρουφάει το αυγουλάκι του και κάνει ΛΟ ο Γιαννιώτης.

Είμαστε μια κοινωνία γεμάτη γλύφτες..φοβισμένους ανθρώπους που μας κάνουν κουμάντο κατι τρεχαγυρευόπουλοι. Έχω καταλήξει πως ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ!!

Γι αυτό ας φάμε κερασμένους:

Χοντρούς....Τσοπανόσκυλα....παρατρεχάμενους...γρα φεία τύπου...και παραδιοικητικούς.

ΥΓ: Το χω πει πολλές φορές.

Θέλετε να αλλάξετε τα πράγματα?? ΠΑΡΤΕ ΘΕΣΗ ΕΝΕΡΓΑ. ΟΡΓΑΝΩΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ.

Αλλιώς περιμέντε απλά να σας κόψουνε το γήπεδο.
3η Πτέρυγα Ψυχιατρικής Κλινικής CLUB[/size]


Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #684 στις: Παρ 11 Μάι 2012 20:28 »
ο Χριστοβασιλης ειναι ο πιο πετυχημενος προεδρος του ΠΑΣ τα τελευταια 32 χρονια και μαλιστα με ανοδικη πορεια στο εργο του,
το ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ εγω θα το παρω και θα το παρω για τον ΠΑΣ ,
οταν δω οτι υπαρχει καθοδικη πορεια στην ομαδα θα το σκεφτω,αλλα και παλι μαλλον παλι θα το παρω
οποιος εχει αντιρρηση για την παραπανω λογικη ας απαντησει αλλα με τεκμηριωμενα,αλλα δεν νομιζω να υπαεχει απαντηση διοτι ειμαι 41 χρονων και ξερω καλα την ιστορια του ΠΑΣ

 :mono: :mono: :mono:

Δηλαδη συνταυρε μεταξυ τυφλων, βασιλευει ο μονοφθαλμος; Αν ειναι ετσι εχεις δικιο.

Περα απο τα σωστα και τα λαθη του ΧΒ, το μεγαλυτερο ζητημα ειναι οτι σαν "μεγεθος" επειχηρηματια - επενδυτη ειναι κατω απο τον ΠΑΣ, τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.

Για τα διαρκειας συμφωνω απολυτα μαζι σου, αλλα δεν κακιζω ουτε κατηγορω εναν φιλαθλο που αγαπαει την ομαδα, εχει οικονομικα προβληματα και πανω που ειδε μια χαρα μεσα στις τοσες πικρες με τον Αγγελο, να πικραινεται παλι που εφυγε και να μην εχει την διαθεση να πιεστει οικονομικα, για να παρει ενα διαρκειας. Ειναι και δυσκολες εποχες συνταυρε,  μην το ξεχναμε.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #685 στις: Παρ 11 Μάι 2012 20:40 »
Πέμπτη, 10 Μαϊου 2012 21:43

Παράθεση
Νιουπασπασιάδης
... το θέμα «ΠΑΣ - Αναστασιάδης», φαινομενικά ήταν οικονομικό ... αλλά (μάλλον) επί της ουσίας ηθικό ...

Παρασκευή, 11 Μαϊου 2012 11:10

Παράθεση
Αναστασιάδης
... Επειδή έφυγα από τα Γιάννενα ... Όταν λειτουργώ, λειτουργώ με γνώμονα την ηθική πλευρά. ...

Αυτά, ούτε στο Pas.gr δε λέγονται ... κ. Αναστασιάδη.

Υ.Γ.: Μια ασήμαντη επιβεβαίωση κ. Ντεμόλ, τίποτα περισσότερο.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #686 στις: Σαβ 12 Μάι 2012 13:09 »
...
Χωρίς να θέλω να κάνω τον ψυχαναλυτή, θεωρώ ότι ο Άγγελος πρέπει να αμφιταλαντεύτηκε πολύ μέσα του, πριν πάρει την απόφαση. Και ίσως γι αυτό κατέφυγε στον πνευματικό.
Από τη μία ήταν ότι έβλεπε όλους εδώ να τον θέλουν, και από την άλλη τον ΧΒ να μην ικανοποιεί 100% τις απαιτήσεις του.
...
ΑΝ Ο ΧΒ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΕΞΑΡΧΗΣ 100% ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΦΕΥΓΕ ΣΤΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥ.
Δεν έχω αποδείξεις να το στηρίξω, απλά αίσθησή μου είναι!!!
....

Ναι! αυτό ακριβώς πιστεύω και γω. Αμφιταλαντευόταν ο Αγγελος. Τραγικό λάθος το "θα δούμε" και όχι το "ναι σε όλα".

Το θέμα ήταν να μην πήγαινε στον γκουρου του, τον Πάι Μέι (αν έχετε δει το kill bill, κάπως έτσι τον φαντάζομαι τον πνευματικό του). Αυτός σίγουρα θα του θύμιζε τον πραγματικό λόγο που ήρθε στα Γιάννενα και είναι κάτι υπερφυσικό που δεν εξηγείται με ποδοσφαιρικούς όρους. Η αποστολή του ολοκληρώθηκε πλέον και δεν έχει καμία δουλειά εδώ (αν εμηνεύω καλα τη σκέψη του πνευματικού).

Το κρίμα στην υπόθεση είναι οτι ήταν ευκολότερο να μείνει στην ομάδα τώρα από το να ερχόταν το Δεκέμβριο. Το δήλωσε και ο ίδιος κατά λέξη οτι δεν ήθελε να έρθει το Δεκέμβριο, απλά ήταν σε διατεταγμενη υπηρεσια από τον πνευματικό του. Όχι, αν θέλετε μην τον πιστέυετε.
Και μεις απορούσαμε πως διάλεξε να έρθει με αυτές τις συνθήκες και αυτό το δύσκολο πρόγραμμα.


Παράθεση
Κι ας ελπίσουμε ότι κάποτε ο δρόμος σου με αυτόν του ΠΑΣ θα ξανασυναντηθεί.  Με ή χωρίς ΧΒ λίγη σημασία έχει!!

Αυτό δεν το πιστέυω φίλε. Ο Άγγελος μας χάρισε ένα πολύ ωραίο παραθύμι το οποίο έφτασε στο τέλος του. Και τα Γιάννενα και η ομάδα όμως του το ανταπέδωσαν! Ήρθε για ένα και μόνο σκοπό, σε διατεταγμένη υπηρεσία. Να εξορκίσει μια καταραμένη ομάδα. Το κατάφερε και με το παραπάνω. Αποστολή εξετελέσθη. Δεν θα έχει κανένα σκοπό εδώ πλέον.

Τα έγραφα όλη τη χρονιά μετά από τα ματς για εξορκισμούς, περίεργα υπερφυσικά πράγματα που συμβαίνουν χρόνια στον ΠΑΣ και δεν τον ευνοεί η τύχη, και το πως ο Αγγελος το καταπολέμησε με διάφορες "τρελλές" επιλογές.
Το ξέρω γελάτε πολλοί και κοροιδεύετε, οταν όμως το γυρνούσε το κουμπάκι η Παναγιά η Δυρραχιώτισσα χαιρόσασταν! :pashat:
Και οι τυφλοί είδαν φέτος, οι κουτσοί περπάτησαν, οι κουφοί άκουσαν, οι άμπαλοι έπαιξαν!

Όταν έβαζε τον Πάντο και το Ντάσιο σέντερ φορ, τον άμπαλο Βίλα αλλαγη στον πρώτο σκόρερ Μπακαγιόκο να παίρνει ένα σωρό πόντους, τον ανύπαρκτο Πάτσα στόπερ να κόβει ότι κυκλοφορεί, τον απροπόνητο γυρολόγο Κηπουρό βασικό στη θέση του πολύ καλού Φεγκρούς να κατεβάζει τα ρολά, όταν έχανε η λιβαδειά τετ α τετ σε κενό τέρμα στο καταραμένο αυτό γηπεδο, όλοι κάτι καλό είχαν να πουν. Κατόπιν εορτής πάντα.

Είναι ο μοναδικός άνθρωπος που επαληθεύτηκε 100% σε όλες τις δηλώσεις του οι οποίες ακουγόταν από πολύ γραφικές έως απαράδεκτες! Όποιος κοροιδεύει πλέον τα κολλήματα του Αγγελου είναι τουλάχιστον αχάριστος.

Ας δούμε τι έκανε αυτός ο σπουδαίος άνθρωπος στην ομάδα, ας παραδειγματιστούμε με τις επιλογές του και ας πάμε μπροστά. Ήταν μια πολύ ωραία ιστορία που έλαβε τέλος γιατί έτσι έπρεπε!

Απο κει και πέρα δεν παύει να είναι και μια "χυλόπιτα" που φάγαμε. Και όπως πάντα, οι χυλόπιτες πονάνε. Μην απογοητεύεστε όμως πασιάδες μου.
ο ΠΑΣ είναι ένα μεγάλο μέγεθος που τον έχουμε ψηλά. Πάρα πολύ ψηλά. Δε χρειάζονται κλάματα και απογοήτευση στον ΠΑΣ και στον εξαψήφιο αριθμό φιλάθλων που αντιπροσωπεύει.


ΥΓ1.
Και πάνω που λέγαμε οτι δε φεύγει ο Αγγελος από τον ΠΑΣ "με καμία κυβέρνηση", αποφάσισε όντως τελικά να φύγει τώρα που δεν υπάρχει καμία κυβέρνηση στη χώρα!  :joker:

ΥΓ2.
Παράθεση
...τα παιδιά του σκότους...
 
είναι η τελευταία μεγάλη ατάκα του Αναστασιάδη, την οποία πρέπει να δούμε σαν μια τελευταία συμβουλή.

Children Of the Grave
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 12 Μάι 2012 13:17 από lemorsero »

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #687 στις: Σαβ 12 Μάι 2012 13:40 »
Στην πολιτική και στο ποδόσφαιρο ποτέ μη λες ΠΟΤΕ!!!!.  Στην Εθνική Κύπρου, στον Εδεσσαϊκό ή στον Διαγόρα όντως δεν βλέπω κι εγώ ξανά τον Άγγελο. Αλλά σε ΠΑΟΚ, ΠΑΟ, Ηρακλή και ΠΑΣ δεν βλέπω τον λόγο κάποια στιγμή στο μέλλον να μην ξαναπάει ο Αναστασιάδης. Κια μιας και μιλάμε για ΠΑΣ, υπό άλλες συνθήκες βέβαια και όχι "ΟΚ κόουτς το 1/5 μόνο χρωστάω στους παίκτες κι αυτό θα τακτοποιηθεί". Μιλάει ο κόουτς με παίκτες .."το 1/5 μόνο μας έχει δώσει" απαντούν αυτοί (πλην Μπακα που τα έχει πάρει)!!!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #688 στις: Σαβ 12 Μάι 2012 14:56 »
"ΟΚ κόουτς το 1/5 μόνο χρωστάω στους παίκτες κι αυτό θα τακτοποιηθεί". Μιλάει ο κόουτς με παίκτες .."το 1/5 μόνο μας έχει δώσει" απαντούν αυτοί (πλην Μπακα που τα έχει πάρει)!!!!!!!!

«Όταν λειτουργώ, λειτουργώ με γνώμονα την ηθική πλευρά» … παίρνοντας σοβαρά υπόψη αυτήν την ηθική πλευρά, που σύμφωνα με τον ίδιο και για τον ίδιο αποτελεί το επαγγελματικό του μανιφέστο ...
… και απαριθμώντας αξιολογικά τους λόγους που τον ανάγκασαν να διακόψει τη συνεργασία του με τον ΠΑΣ λόγου «ανετοιμότητας της ΠΑΕ να δεχτεί αλλαγές/όρους του» (πληρωμένοι παίκτες, παιδιά του φωτός, αντρίκειες κουβέντες, όχι χρέη και διοικήσεις πρωτοδικείου κ.ά.) ...  δηλ. να αλλάξει  νοοτροπία ... ήθη και έεε-θύμα η ΠΑΕ.
... δηλ. μια σειρά ηθικά ζητήματα που για αυτόν αποτελούν το κουμπί της συνεργασίας και της επιτυχίας στην προπονητική του θεώρηση …

Για τους λόγους αυτούς και εφ'  όσον ο «Άγγελος» τους θεωρεί «κωλύματα» στη συνεργασία ... εκτιμώ ότι τέτοια ομάδα που να πληρεί αυτούς τους «ηθικούς όρους» δεν υπάρχει στο μπαταχτήδικο ελληνικό πρωτάθλημα, ώστε να την αναλάβει αύριο αποφασιστικά.

Ποια να πιάσω και ποια να αφήσω???
π.χ. μεσοχρονίς αυτά … λέγεται (από έγκυρες πηγές … καλόοοοο) ότι ξένος προπονητής μαυροκίτρινης ομάδας (κάτω από τον ΠΑΣ) πέταξε  τις προάλλες απλήρωτος, ενώ ο προκάτοχός του  (διαδοχή) που μετακινήθηκε σε  κυανοκίτρινη ομάδα έφυγε και αυτός απλήρωτος (ξεχάστε τα), πλην όμως και μπράβο του, πλήρωσε ο άνθρωπος από το υστέρημά του τους συνεργάτες του!!! … ηθικό το ζήτημα.

Πάντος (μένει) για του στραβού το δίκιο, αν η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ έχει 10 προβλήματα (έτσι λένε τα χαρτιά ... όχι πασιέντζα), οι υπόλοιπες 15 ΠΑΕ έχουν 30 προβλήματα χρόνια  και δυσεπίλυτα στο άμεσο και αβέβαιο οικονομικό μέλλον ... παρά τα ονόματα, τις φαμφάρες και τις αλαφουζιές.
Με βάση λοιπόν την απαξιωμένη christian and human morality και την ξεφτυλισμένη economic ethics (τουλάχιστον για το α΄ γύρο) δεν υπάρχει αυτή η ομάδα για τον κ. Αναστασιάδη, καθώς η ηθική είναι άγνωστη λέξη στην ποδοσφαιρική μπίζνα.

Πήρα εγώ λεφτά για να πάρεις και εσύ?
Όταν πάρω εγώ θα πάρεις και εσύ!
Στρατιές οι απλήρωτοι παίκτες από 2/ετίας και βάλε ... άλλοι στο 1/5 και άλλοι στο 0/0.

Ξανασκέψου το «Άγγελε» :P

 :mono:
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 12 Μάι 2012 15:15 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #689 στις: Σαβ 12 Μάι 2012 18:16 »
εδωσε ο ΑΓΓΕΛΑΡΑΣ συνεντευξη στον γιαννακη σημερα.νομιζω μιλησε για ολα και ολους και δεν αφησε καμια ασαφεια.κριμα του δεν το ξεραμε να τον ακουσουμε live..

Παράθεση
Ο Αναστασιάδης στον SUPER FM: «Δεν κλείνει η πόρτα των Ιωαννίνων για μένα»

Μια ακόμη πολύ ενδιαφέρουσα τοποθέτηση έκανε ο Άγγελος Αναστασιάδης στον SUPER FM 104,3 στους Γιώργο Γιαννάκη, Αλέκο Καρύτσα, Γιάννη Γιαννάκη και Γιάννη Δεβελέγκα, για το «διαζύγιο» με τον ΠΑΣ Γιάννινα, διευκρινίζοντας για μία ακόμα φορά ότι ο κόσμος θα πρέπει να αποδεχτεί τον τρόπο της λειτουργίας του με τις «εντολές» και ότι το θέμα δεν ήταν τα προβλήματα που υπήρχαν. Όπως τα ξεπέρασε τους 5 μήνες που ήταν εδώ, θα τα ξεπερνούσε και αν έμενε. Το πρόβλημα γι' αυτόν όμως ήταν το εμπόδιο της «εντολής». Χαρακτηριστικό σημείο επίσης της συνέντευξής του, ήταν ότι αναφέρθηκε ξεκάθαρα στο ότι η πόρτα της επιστροφής είναι ανοιχτή στο μέλλον, αλλά όχι άμεσα, την προσδιόρισε από μερικούς μήνες ως μερικά χρόνια.

Υπήρξε, πάντως, και κάτι που μας άφησε έκπληκτους και θα πρέπει να διερευνηθεί από την ΠΑΕ. Ο κ. Αναστασιάδης αναφέρθηκε σε συνέντευξη τύπου που ήθελε να κάνει πριν φύγει από την πόλη και πριν ανακοινώσει την οριστική του απόφαση, αλλά δεν την έκαναν οι δημοσιογράφοι. Κάτι τέτοιο ουδέποτε γνωστοποιήθηκε στους δημοσιογράφους. Με ευθύνη τίνος δεν έγινε; Δεν έχει σημασία αν δεν θα ήταν γνωστή η απόφασή του τότε, έπρεπε όμως να γίνει σεβαστή η επιθυμία του.   

 

Ξέσπασε θύελλα στα Γιάννινα, υπάρχει ένα βαρύ κλίμα για τον κ. Χριστοβασίλη, καθώς άλλοι ισχυρίζονται ότι δεν μπόρεσε και άλλοι ότι δεν ήθελε να σας κρατήσει ή δεν ήθελε να εκπληρώσει τους όρους που θέσατε. Για ποιους λόγους τελικά αποχωρήσατε, ενώ είχατε τόσο μεγάλη αποδοχή από τον κόσμο;

Εγώ τα είπα, είναι ξεκάθαρα τα πράγματα. Δεν άφησα κανένα κενό στον τρόπο με τον οποίο λειτούργησα και δεν δέχτηκα να μείνω. Δεν άφησα, λοιπόν, κανένα κενό. Ξέρετε ότι δεν αποφασίζω εγώ για κάποια πράγματα. Εντάξει, δεν είμαι αυτός που δεν θα πάρει πρωτοβουλίες, αλλά η τελική απόφαση λαμβάνεται από αλλού.

Εγώ μίλησα με τον πρόεδρο, συζήτησα ορισμένα πράγματα, είχα τις απόψεις τις δικές μου, είχε τις απόψεις τις δικές του, αλλά την τελική απόφαση δεν την πήρα εγώ. Αυτό είναι ξεκάθαρο. Και βέβαια υπάρχουν πολλοί συνάδελφοί σας που με βρίζουν γι' αυτό, ότι είπε όχι επειδή του είπε ο πνευματικός κτλ. Αλλά εγώ έτσι λειτουργώ από χρόνια. Δεν είναι τωρινό αυτό.

 

Όμως αυτό δεν είναι εύκολο να το δεχτεί ως δικαιολογία ο κόσμος και ρίχνει τις ευθύνες στον κ. Χριστοβασίλη ότι δεν έκανε τα πάντα για να σας κρατήσει.

Εγώ δεν έριξε ευθύνες σε κανέναν. Εγώ ό,τι ήταν να πω και να κάνω, το έκανα. Μίλησα με τα παιδιά, υπήρχαν ορισμένα θέματα που θα μπορούσαμε να τα συζητήσουμε καλά, αλλά το θέμα δεν είναι εκεί. Όπως πήρα την εντολή να έρθω, έτσι και πήρα την εντολή να φύγω. Όταν ήρθα στα Γιάννενα δεν με έφερε κανένας Χριστοβασίλης. Μου έκανε τότε μία πρόταση, όπως μου έκανε και τώρα. Τότε μου είπαν πήγαινε, γιατί έχει ανάγκη και πρέπει να πας, τώρα μου λένε άλλα. Αυτή η απόφαση είναι ειλημμένη, δεν αλλάζει. Μην ψάχνετε άλλα πράγματα ότι φταίει εκείνος ή άλλος κτλ.

 

Το όλο σενάριο της αμφισβήτησης ξεκινάει απ' αυτό που είπατε ότι η διοίκηση δεν ήταν έτοιμη να δεχτεί ορισμένα πράγματα.

Αυτό το λέτε εσείς.

 

Μα το είπατε στη συνέντευξή σας.

Συζητήσεις πάντα γίνονται, πάντα ο προπονητής ζητάει ορισμένα πράγματα και ο πρόεδρος λέει αν μπορεί ή δεν μπορεί να τα κάνει. Αλλά το θέμα δεν ήταν αυτό. Και βέβαια υπήρχαν κάποιες διαφορές απόψεων, αλλά δεν ήταν το βασικό στοιχείο. Θα μπορούσαμε να τα βρούμε. Θα μπορούσαμε να συζητήσουμε περισσότερο να δούμε πως μπορούμε να λειτουργήσουμε. Τώρα όμως δεν τίθεται τέτοιο θέμα.

 

Επιγραμματικά πείτε μας, υπάρχουν κάποιοι λόγοι που εμπόδισαν τη συνεργασία;

Δεν θα σας πω τίποτα απ' αυτά και δεν σας τα λέω, γιατί δεν ήταν το βασικό στοιχείο. Όπως λειτούργησα τους 5 μήνες με αρκετά προβλήματα, έτσι θα μπορούσα να λειτουργήσω και τώρα. Η διαφορά, όμως είναι ότι τότε είχα πάρει την πρωτοβουλία να κάνω κάποια πράγματα τα οποία ήταν πολύ δύσκολα για μένα σε πάρα πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Δέχτηκα πολύ μεγάλη κριτική από ορισμένους ανθρώπους και από δημοσιογράφους και από παράγοντες και... και... και..., αλλά αυτό που έχει πολύ μεγάλη σημασία ήταν ότι τότε είχα εντολή να έρθω και τώρα δεν έχω. Κανένα άλλο πρόβλημα, δεν έχω τώρα εντολή.

 

Το θέμα είναι ότι όλοι σας θέλουν στα Γιάννενα και ερίζουν για το λόγο που φύγατε. Συνήθως όταν φεύγουν οι προπονητές, άλλοι λένε ότι καλά έκανε κι έφυγε και άλλοι όχι.

Ξέρετε κάτι, εγώ είμαι από τους λίγους που όταν δουλεύω δεν χαϊδεύω αυτιά του κόσμου. Δεν λέω ευχαριστώ τον κόσμο κτλ Εγώ προσπαθώ να ευχαριστήσω τον κόσμο μέσα από τη δουλειά μου. Δεν το κάνω με τα λόγια, αλλά προσπαθώ με τα έργα. Τουλάχιστον αν δεν ικανοποιηθεί από το αποτέλεσμα, να ικανοποιηθεί απ' αυτό που βλέπει. Αυτό προσπαθώ να κάνω. Γι' αυτό και ο κόσμος κάνει αυτό που κάνει τώρα. Και αυτό έχει συμβεί σε όλες τις ομάδες που έχω δουλέψει. Αν θα πάτε στο Άργος, την Καβάλα, την Έδεσσα, το ίδιο πράγμα υπάρχει κι αυτό γιατί σας επαναλαμβάνω ότι κάνω αυτή τη δουλειά. Αυτή είναι η δουλειά μου εμένα, να προσπαθώ να ευχαριστήσω και να ικανοποιήσω τον κόσμο.

 

Αφού ικανοποιήθηκε ο κόσμος, γιατί δεν εξακολουθείτε να προσφέρετε τις υπηρεσίες σας;

Μην προσπαθείτε να βάλετε πάλι τα ίδια θέματα στο τραπέζι, εκτός κι αν δεν καταλαβαίνετε τι εννοώ.

 

Δεν βάζουμε θέματα που δεν θέλετε να συζητήσετε, απλά κάνατε μια πολύ πετυχημένη δουλειά, που είχε πολλά χρόνια να δει αυτή η πόλη, καταφέρατε να γίνεται αποδεκτός απ' όλον τον κόσμο, δεν υπάρχουν εχθροί σας στην πόλη και είναι πρωτοφανές αυτό και γίνατε ουσιαστικά ένας λαϊκός ήρωας. Αυτό το πράγμα δεν μέτρησε στην απόφασή σας; Δεν έχει ξανασυμβεί τέτοια αποδοχή και τα Γιάννενα δεν είναι μικρή πόλη και η ομάδα είναι ιστορική. Δεν επηρέασαν αυτά την «εντολή»;

Πηγαίνετε ανάποδα και δεν μου αρέσει αυτό που κάνετε. Δεν μου αρέσει ο τρόπος που βάζετε αυτό το πράγμα στο τραπέζι. Τι να κάνω δεν λειτουργώ έτσι. Παίρνω εντολή να πάω, πηγαίνω, δεν παίρνω, δεν πηγαίνω. Έχω λάβει υπ' όψιν μου πάρα πολλά πράγματα και θα σας πω κάτι για να το γνωρίζετε. Κατά τη διάρκεια των 5 μηνών στα Γιάννινα 3 ή 4 φορές αποφάσισα να σηκωθώ και να φύγω. Με κράτησε όμως ο ίδιος άνθρωπος που τώρα μου είπε να φύγω. Τι να κάνουμε δηλαδή. Δεν αντιπροσωπεύω τον εαυτό μου. Αν δεν το καταλαβαίνετε, δεν μπορώ αν το κάνω πιο λιανά. Πάρτε τα δημοσιεύματα που το ξαναείπα, γιατί βγαίνουν πολλοί του χώρου σας που ειρωνεύονται (σ.σ. την εντολή), ότι είπα όχι στον Χριστοβασίλη εξαιτίας του ότι πήρα την εντολή από τον πνευματικό μου.

Δεν μου αρέσει να μιλάω τα ίδια και τα ίδια, έχω πρόβλημα να γυρίζω γύρω από το ίδιο θέμα.

 

Να πάμε στην επόμενη μέρα τότε.

Αφήνω μια ομάδα που μπορεί να κερδίσει τον οποιοδήποτε αντίπαλο μέσα έξω. Είναι μια ομάδα που μετά τις τρεις της Αθήνας και τις δύο της Θεσσαλονίκης έχει τη μεγαλύτερη δυναμική όσον αφορά τον κόσμο και την αγάπη του κόσμου. Και αυτό πρέπει να το εκμεταλλευτεί. Ζήτησα συγνώμη από τον κόσμο και τους ποδοσφαιριστές, γιατί δεν πρόλαβα να τη βάλω στα play-off. Από εκεί και πέρα το ξαναλέω για να το ακούσουν όλοι. Δεν είναι απόφαση του Αναστασιάδη αυτή. Δεν φταίει κανένας Χριστοβασίλης. Εγώ όπου πάω προσπαθώ να κάνω καλό και όχι κακό. Αυτή τη στιγμή αρκεί αυτή η δήλωση που κάνω.

Εύχομαι ο προπονητής που θα έρθει να κάνει πράξη περισσότερα απ' όσα έκανα εγώ. Αυτή είναι η δική μου ευχή. Σας ευχαριστώ λοιπόν κι εσάς και τον κόσμο, γιατί η αγάπη του προς το πρόσωπό μου ήταν πάρα πολύ μεγάλη. Το εκτιμώ, αλλά από τη στιγμή που υπάρχει αυτή η απόφαση, τελείωσε δεν αλλάζει. Δεν είμαι από τους ανθρώπους που τη μια μέρα είναι έτσι και την άλλη αλλιώς, ούτε μου αρέσει να βρίζω και να κατηγορώ. Αυτή τη στιγμή έχουμε κάποια δεδομένα που λένε ότι ο Αναστασιάδης πέρασε από τα Γιάννενα, αλλά μπορεί να ξαναρθεί. Αυτό μόνο η Παναγιά το γνωρίζει. Μπορεί να είναι μετά από 2,3,5 μήνες ή 5 χρόνια. Δεν κλείνει η πόρτα των Ιωαννίνων για μένα. Αυτή τη στιγμή, όμως, η απόφαση είναι αυτή.

 

Δεν την κλείνετε λοιπόν την πόρτα, που σημαίνει ότι στο μέλλον θα ξανασυναντηθούν οι δρόμοι μας.

Όχι αύριο όμως. Η Παναγιά θα το αποφασίσει. Όλα αυτά που είπατε προηγουμένως μπορεί να ληφθούν πάλι υπ' όψιν και να τεθούν και πάλι στο τραπέζι. Αυτή τη στιγμή αυτά που σας είπα, αυτά είναι.

Κάντε από την πλευρά σας ό,τι μπορείτε για να γίνει αυτή η ομάδα μεγάλη.

 

Κρατάμε το άνοιγμα της πόρτας, που είναι θετικό για την οικογένεια του ΠΑΣ.

Εγώ πέρασα καλά και δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό. Κι ευχαριστώ και τον πρόεδρο γιατί μου έδωσε τη δυνατότητα να βγω στη Σούπερ Λίγκα και να κάνω αυτά που έκανα. Αν δεν ήταν αυτός στον ΠΑΣ Γιάννινα εγώ δεν θα έκανα τίποτα. Εγώ δεν είμαι αγνώμων.

 

Ούτε και οι Ηπειρώτες είναι αγνώμονες και γι' αυτό έχουν αυτήν την επιθυμία να παραμείνετε.

Μην ξαναγυρίσετε πίσω σας είπα. Τα είπαμε.

Να πω και το εξής. Εγώ ήθελα πριν πω οτιδήποτε να κάνω και μία συνέντευξη τύπου στα Γιάννενα. Σας παρακαλούσα και δεν την κάνατε. Ποιος φταίει δεν το γνωρίζω.

 

Πρώτη φορά το ακούμε αυτό.

Μίλησαν όλοι οι άλλοι εκτός από εμένα. Φταίω για πολλά, αλλά όχι γι' αυτό.

 

Σας ευχαριστούμε για το έργο και το όραμα που δώσατε.

Εύχομαι αυτά που έχουν οι φίλαθλοι στο μυαλό τους να γίνουν άμεσα πραγματικότητα.

 

Σας περιμένουμε και ως φίλο να επιστρέψετε στα Γιάννενα.

Αυτό είναι σίγουρο.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #690 στις: Σαβ 12 Μάι 2012 18:22 »
Ακουσατε τη σημερινη συνεντευξη στον super fm? :-?
 %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-|
Ρε μηπως ειμαστε εξωγηινοι στα Γιαννενα?

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #691 στις: Σαβ 12 Μάι 2012 18:39 »
Παράθεση
Ρε μηπως ειμαστε εξωγηινοι στα Γιαννενα?
μηπως αυτα που λεει ο ΑΓΓΕΛΑΡΑΣ ειναι παρανοηκα??καπως εχουμε σκαλωσει...
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος ham n huias

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #692 στις: Σαβ 12 Μάι 2012 18:57 »
τουλαχιστον ξερουμε για την επομενη φορα Που να απευθυνθουμε για να πειστει να ερθει ο Αγγελος στα γιαννενα! ;)


Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #693 στις: Σαβ 12 Μάι 2012 19:09 »
αφου ο παππας κανει κουμαντο επρεπε να απευθυνθουμε πρωτα σε αυτον πριν γινει προταση στον Αγγελαρα...τι τραβαμε...
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #694 στις: Σαβ 12 Μάι 2012 19:50 »
Εγώ βλέπω έναν άνθρωπο που δεν τα λέει ανοιχτά με ονόματα.Βασικά δεν νομίζω να το έκανε κανένας.Είπε πράγματα μεν αλλά από εκεί και πέρα πρέπει λίγο να σκεφτούμε.Να βγει και να κατηγορεί τον έναν ή τον άλλον μάλλον δεν είναι του χαρακτήρα του.Είπε αυτά που ήθελε,με τον τρόπο του τόσες φορές.Όχι τώρα που έφυγε αλλά και στις συνεντεύξεις τύπου.Από εκεί και πέρα η Παναγιά μαζί μας....Καλή τύχη και μακάρι στο μέλλον να τον ξαναδούμε για περισσότερο διάστημα.

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #695 στις: Σαβ 12 Μάι 2012 20:39 »
-Απο όσα ακούσαμε και διαβάσαμε μεχρι τώρα
τίποτα συγκεκριμένο δεν έχει ειπωθεί
απο τον Αναστασιάδη...

-Μα απολύτως τίποτα!

-Το μόνο που ξέρουμε είναι οτι
διαφώνησαν
αλλα πάνω σε τί ...συνεχίζει να παραμένει άγνωστο... :-?

-Στην ξεκάθαρη ερώτηση :
Επιγραμματικά πείτε μας, υπάρχουν κάποιοι λόγοι που εμπόδισαν τη συνεργασία;

η απάντηση που δόθηκε ήταν
Δεν θα σας πω τίποτα απ' αυτά και δεν σας τα λέω, γιατί δεν ήταν το βασικό στοιχείο

-Τουλάχιστον προσωπικά
απο την παραπάνω απάντηση του Αναστασιάδη

δεν περιμένω πλέον τίποτα
να αναφέρει ή να καταλογίσει...

-Και γιατί να το κάνει τώρα
αφού μεσούσης της περιόδου δεν το έκανε?...

-Και οφείλω να πώ πώς
απο τις συνεντεύξεις που έδωσε μέχρι τώρα
πιο πολύ μπερδεύεται το πραμα παρά λύνεται....
 
-Όλα τα άλλα τα ακούω βερεσέ.
-Είναι ηλίου φαεινότερον οτι
ο Άγγελος Αναστασιάδης δεν θέλει να πεί
τίποτα περισσότερο
και τίποτα λεπτομερέστερο....Τέλος.


---------------------------------------------------------------------------

-Αμφιβάλω (και μακάρι να διαψευστώ)
αν μπορέσουμε και ακούσουμε
έστω και 1 σοβαρό λόγο ...

-Ο Αναστασιάδης δεν θέλει να μιλήσει...Και δεν έχει πεί κάτι ξεκάθαρο.
-Η Επίσημη Διοίκηση άραγε θέλει να μιλήσει και να απευθυνθεί στον κόσμο??
-Οι δημοσιογράφοι που ζούν απο (πιο) κοντά τον ΠΑΣ... θέλουν να μιλήσουν ή πραγματικά δεν ξέρουν κατι??

-Απλά μια απορία εκφράζω
γιατί κάθομαι εδώ και μερικές μέρες και
διαβάζω γενικότητες και αοριστίες...

-Πού διαφώνησαν?
Στα λεφτά, στα γήπεδα, στα οργανωτικά??
-Πού??

-Εκτός κι αν όλοι δεν ξέρουν πραγματικά τίποτα
και καθόμαστε και γράφουμε
για να περάσει ο Μάιος
μέχρι να έρθει ο νέος προπονητής και να αρχίσει η μεταγραφολογία...

-Για να δούμε..
 
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #696 στις: Σαβ 12 Μάι 2012 21:11 »
εμενα τελικα ο αναστασιαδης ολο κ μου θυμιζει τον πασολε που βρισκεται σε ασχετο μερος κ τον ρωταν
τι ομαδα εισαι?
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Ελα ας τη πλακα ...τι ομαδα εισαι?

ετσι κ ο αγγελος
 γιατι εφυγες?
γιατι με συμβουλεψε ο πνευματικος μου.
Ελα ας την πλακα...γιατι εφυγες?

Ειναι καποια πραγματα που ο κοσμος δεν τα χει χωνεψει κ ιδιαιτερα οι νεοτερες γενιες
που εσκεμμενα η μη, απομακρυνθηκαν απο τη θρησκεια(για πολλους λογους δεν ειναι του παροντος).

Φυσικα το να πιστεψουμε ή  οχι την επικληση του πνευματικου  δεν βγαζει λαδι τον ηπιο.
Θα ελεγα πως η απογοητευτικη σταση του χρηστοβασιλη σε συνδυασμο με καποια πιστευω του Αγγελου
εφεραν αυτην την κατασταση
Πιο συγκεκριμενα αν η κατασταση στα Γιαννενα ηταν ειδυλλιακη θα συμφωνουσε κ ο πνευματικος ;)

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #697 στις: Σαβ 12 Μάι 2012 21:35 »
ειναι προφανες οτι δεν θελει να πει τι εφταιξε και δεν εμεινε....
οπως και ο Ογιος δεν ηθελε να πει και αυτος πολλα πολλα....
ειναι σαν να εισαι υδραυλικος και συζητας με καποιον να αναλαβεις το σπιτι του....Καπου στη μεση βλεπεις οτι οτι ο ιδιωκτητης ειναι περιεργος......Ολο σου μπεινει στη δουλεια...ολο υποδειξεις....Και παρολο που πληρωνεσαι στην ωρα σου,σε ενοχλει να τον εχεις μπαστακα πανω απτο κεφαλι σου και παραιτεισαι (γιατι ξερεις οτι μπορεις να ξαναβρεις ιδια δουλεια με ιδια λεφτα,επειδη εισαι πολυ καλος στο αντικειμενο σου)
Την αλλη μερα ,σε ρωταει ο γειτονας του ''περιεργου'' ,.....''γιατι εφυγες απο αυτον?Δεν σε πληρωνε''?
Και εσυ επειδη δεν θελεις να θιξεις κανεναν (επειδη μπορει να ξαναχρειαστει να ξανασυνεργαστεις με τον τυπο,οταν περασει η μπογια σου και δεν εισαι πλεων τοσο περιζητητος...) ,χρησιμοποιεις χαζες δικαιολογιες και αερολογιες και περι ανεμων και υδατων....και λες.......''Δεν εφταιγε αυτος.....Απλα εγω εχω αλλο στυλ στη δουλεια μου''
Λοιπον....Αναστασιαδης τελος και παυλα......Ας κρινει τον καθενα η ιστορια......Παμε για αλλα......

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #698 στις: Δευ 14 Μάι 2012 00:00 »
Παράθεση
ENTIT: Μετά από επικοινωνία που είχα με τον κ.Γιαννάκη αποσύρω τμήμα του πόστ, που θεώρησε προσβλητικό, ενώ δεν υπήρχε τέτοια πρόθεση εκ μέρους μου. Εύχομαι στους δημοσιογράφους της πόλης να καλύπτουν το ρεπορτάζ της ομάδος, με σκοπό την ενημέρωση μας, με την ίδια (και μεγαλύτερη) μαχητικότητα και ένταση που διεκδίκησε ο κ.Γιαννάκης να διαγραφεί μια σειρά από το ποστ μου.

deceiver


κατι παρομοιο θελω να πω κι εγω....και ρωτω:

τι σε νοιαζει περισσοτερο?
να πιστευει και να λεει ο κοσμος στη πολη οτι οντως δεν βρισκεσαι ,παντα σε τετοιες στιγμες, σε διατεταγμενη υπηρεσια και οτι θελεις το καλο αυτης της ερμης ομαδας χωρις δολο?
 ή
να προσπαθεις να σβησεις αυτο που γραφτηκε σε ΚΑΠΟΙΑ σειρα... ΕΝΟΣ ποστ... ΚΑΠΟΙΟΥ οπαδου... μεσα σε ΕΝΑ φορουμ?

απο κει και περα θελω να προσθεσω και δυο ιστοριουλες δυο τυχαιων ανθρωπων (του Α και του Δ) καπου εδω στην ελλαδα.

ιστορια 1.παιρνει ο Α τηλ τον Δ και ακολουθει ο παρακατω διαλογος
Α. ελα Δ τι κανεις?
Δ. καλα ειμαι.εσυ?
Α. να μωρε εχω ενα θεμα και πηρα να μου πεις τι να κανω.
Δ. σε ακουω.
Α. ειμαι σε μια ομαδα προπονητης και βρισκομαι σε διλημμα.να μεινω η να φυγω?
Δ. περιμενε μισο λεπτο. ( ο Δ κοιταζει τη μαγικη σφαιρα )και του λεει......ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ
Α. οκ Δ ευχαριστω.τα λεμε
Δ. να σαι καλα.

ιστορια 2.παιρνει ο Α τηλ τον Δ και ακολουθει ο παρακατω διαλογος.
Α. ελα Δ τι κανεις?
Δ. καλα ειμαι.εσυ?
Α. να μωρε εχω ενα θεμα και πηρα να μου πεις τι να κανω.
Δ. σε ακουω.
Α. ειμαι προπονητης στη ταδε ομαδα και εχουνε γινει αυτα........(ακολουθει λεπτομερης αναλυση γεγονοτων καταστασεων και δεδομενων)
Δ.........ρωταει καποια πραγματα
Α.........απανταει σε ολα
Δ..........συζηταει με τον Α
Α..........επισης
καποια ωρα μετα
Δ. λοιπον Α συμφωνα με οσα μου ειπες και επειδη σε ξερω καλα ,αποψη μου ειναι να μη μεινεις αλλο εκει.
λενε λενε λενε παλι
Α. σε ευχαριστω Δ.τα λεμε
Δ. να σαι καλα Α.

ας μας πει καποιος θιγμενος (και μη) δημοσιογραφος ποιος διαλογος μπορει να ειναι πιο πιθανος.

καληνυχτα
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος SAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 340
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #699 στις: Δευ 14 Μάι 2012 08:33 »
Παράθεση
ENTIT: Μετά από επικοινωνία που είχα με τον κ.Γιαννάκη αποσύρω τμήμα του πόστ, που θεώρησε προσβλητικό, ενώ δεν υπήρχε τέτοια πρόθεση εκ μέρους μου. Εύχομαι στους δημοσιογράφους της πόλης να καλύπτουν το ρεπορτάζ της ομάδος, με σκοπό την ενημέρωση μας, με την ίδια (και μεγαλύτερη) μαχητικότητα και ένταση που διεκδίκησε ο κ.Γιαννάκης να διαγραφεί μια σειρά από το ποστ μου.

deceiver


κατι παρομοιο θελω να πω κι εγω....και ρωτω:

τι σε νοιαζει περισσοτερο?
να πιστευει και να λεει ο κοσμος στη πολη οτι οντως δεν βρισκεσαι ,παντα σε τετοιες στιγμες, σε διατεταγμενη υπηρεσια και οτι θελεις το καλο αυτης της ερμης ομαδας χωρις δολο?
 ή
να προσπαθεις να σβησεις αυτο που γραφτηκε σε ΚΑΠΟΙΑ σειρα... ΕΝΟΣ ποστ... ΚΑΠΟΙΟΥ οπαδου... μεσα σε ΕΝΑ φορουμ?

απο κει και περα θελω να προσθεσω και δυο ιστοριουλες δυο τυχαιων ανθρωπων (του Α και του Δ) καπου εδω στην ελλαδα.

ιστορια 1.παιρνει ο Α τηλ τον Δ και ακολουθει ο παρακατω διαλογος
Α. ελα Δ τι κανεις?
Δ. καλα ειμαι.εσυ?
Α. να μωρε εχω ενα θεμα και πηρα να μου πεις τι να κανω.
Δ. σε ακουω.
Α. ειμαι σε μια ομαδα προπονητης και βρισκομαι σε διλημμα.να μεινω η να φυγω?
Δ. περιμενε μισο λεπτο. ( ο Δ κοιταζει τη μαγικη σφαιρα )και του λεει......ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ
Α. οκ Δ ευχαριστω.τα λεμε
Δ. να σαι καλα.

ιστορια 2.παιρνει ο Α τηλ τον Δ και ακολουθει ο παρακατω διαλογος.
Α. ελα Δ τι κανεις?
Δ. καλα ειμαι.εσυ?
Α. να μωρε εχω ενα θεμα και πηρα να μου πεις τι να κανω.
Δ. σε ακουω.
Α. ειμαι προπονητης στη ταδε ομαδα και εχουνε γινει αυτα........(ακολουθει λεπτομερης αναλυση γεγονοτων καταστασεων και δεδομενων)
Δ.........ρωταει καποια πραγματα
Α.........απανταει σε ολα
Δ..........συζηταει με τον Α
Α..........επισης
καποια ωρα μετα
Δ. λοιπον Α συμφωνα με οσα μου ειπες και επειδη σε ξερω καλα ,αποψη μου ειναι να μη μεινεις αλλο εκει.
λενε λενε λενε παλι
Α. σε ευχαριστω Δ.τα λεμε
Δ. να σαι καλα Α.

ας μας πει καποιος θιγμενος (και μη) δημοσιογραφος ποιος διαλογος μπορει να ειναι πιο πιθανος.

καληνυχτα

ο πρωτος φυσικα

στον δευτερο τι θελεις να μας πεις?οτι ο ηγουμενος εγινε ειδημονας σε οικονομικα και ποδοσφαιρικα θεματα????
χαχαχαχαχαχαχα

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ

ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΟΑΓΓΕΛΟΣ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΜΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ

ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΕΤΕ ΑΛΛΟ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ...

ΚΟΙΤΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΝ ΓΝΗΣΙΟΙ ΠΑΣΟΛΕΔΕΣ
ONLY PAS GIANNINA

«Κοιτάξτε να τα βρείτε εδώ. Να ενωθείτε, παράγοντες, γήπεδα, ερασιτέχνης, ΠΑΕ, γίνεται όλοι σας ένα και θα διεκδικεί η ομάδα ΟΥΕΦΑ σε λίγα χρόνια.»