Αποστολέας Θέμα: Άγγελος Αναστασιάδης  (Αναγνώστηκε 232163 φορές)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #750 στις: Τρι 02 Οκτ 2012 17:55 »
Και επειδή εστω και καθυστερημένα λαμβάνει τους καρπούς των κόπων του, δεν αποκλειω αυτο που ολοι ευχόμαστε... :mono:

Χτες ήταν της  Παναγία της  Γοργοεπήκοου.   

Σχετικά εδώ: http://anavaseis.blogspot.gr/2011/10/blog-post_01.html
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #751 στις: Τρι 02 Οκτ 2012 20:20 »
Τελικα ο Αγγελος δεν παει στα χανουμια...ελα να αρχισουν οι Κομανετσι τις κωλοτουμπες...
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #752 στις: Τρι 02 Οκτ 2012 21:31 »
Αν πηγαινε ο Αγγελος στην ΑΕΚ θα σημαινε οτι το θεμα δεν ηταν οικονομικο (η οτι ειμαστε χειροτερα και απο την αεκουλα που δεν θελω ουτε εγω να το πιστεψω)

τωρα που δεν παει
μηπως σημαινει οτι δεν γουσταρε-ει να δουλεψει με ροστερ καφενεια και  οικονομικα προβληματα?
ή δεν παει ετσι και παει οπως μας συμφερει?

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #753 στις: Τρι 02 Οκτ 2012 21:37 »
Βασικά σημαίνει απλα ότι δεν ήθελε ο πνευματικός του  :P
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #754 στις: Τρι 02 Οκτ 2012 22:06 »
Για να μη γράφει το κοντέρ ...

Όπως η πέστροφα (επι+στρέφω) αποτελεί ένδειξη καθαρότητας των νερών των ποταμών, έτσι και ο κ. Αναστασιάδης για τα νερά των ΠΑΕ γενικά.

Ο «πνευματικός» του η συνείδηση, το τεφαρίκι.

Παράθεση
«Συνείδηση εδώ, κατά την πατερική γλώσσα, δεν είναι ούτε φιλοσοφικός όρος, ούτε επιστημονικός προσδιορισμός, αλλά ο φυσικός νόμος των λογικών όντων, που δεν εφθάρει και μετά την πτώση και χαρακτηρίζει την αξιοπρέπεια της λογικότητος, και μέρος του «κατ εικόνα και ομοίωσιν» φυσικού μεγαλείου των μετόχων και κληρονόμων αυτής της φύσεως.
 
Σε όσους δεν καταστράφηκε και υποδούλωσε στα παρά φύση κακά και τη γενική διαφθορά, ο φυσικός αυτός νόμος, που ο Κύριός μας ονόμασε αντίδικο, ελέγχει μετά παρρησίας κάθε τι που είναι και λέγεται κακό, κάθε τι που δεν αρμόζει στη φύση, κάθε τι που είναι αντίθετο στο θέλημα του Θεού, και επομένως καταρρακώνει την προσωπικότητα και καταργεί τους όρους και νόμους της ζωής.»

Γέροντος Ιωσήφ Βατοπεδινού
 

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #755 στις: Τετ 03 Οκτ 2012 00:44 »
Δευτέρα Παρουσία

Η "Δευτέρα Παρουσία" Του αποτελεί θεμελιώδες δόγμα της Ορθόδοξης ΠΑΣεκκλησίας κατά το οποίο μετά τη πρώτη επί Ηπειρωτικής γης ενανθρώπιση της μιας μορφής της Αγίας Τριαδικής ΠΑΣπροπονητικής, του Άγγελου Αναστασιάδη, θα ακολουθήσει η «δευτέρα παρουσία» Του προκειμένου να κρίνει «ζώντας και νεκρούς». Ο χρόνος που θα πραγματοποιηθεί αυτή παραμένει άγνωστος όπου κατά το ΠΑΣευαγγέλιο "ουδέ οι αγνότεροι πιστοί του Θεού Ταύρου γνωρίζουν".

Κατά τα ίερά πάντα κείμενα, την προσέγγισή της θα αναγγείλουν στους "εκλεκτούς" ορισμένα γεγονότα, λεγόμενα και "σημεία των καιρών", όπως πόλεμοι, πολιτικές και κοινωνικές αναστατώσεις, θλίψη μεγάλη επί της Ηπειρωτικής γης, παράδοξα φυσικά φαινόμενα, ηθική χαλάρωση και αύξηση της αδικίας και αμαρτίας "και δια το πληθυνθήναι την ανομίαν ψυγήσεται η αγάπη των πολλών". Τέλος το ΠΑΣευαγγέλιο θα κηρυχθεί "πάση τη κτίσει", ενώ ψευδοπροφήτες θα εμφανισθούν με αποκορύφωμα την εμφάνιση του ενσαρκωμένου την ΠΑΣαμαρτία και την άρνηση του "ΠΑΣαντιχρίστου".

Η Δευτέρα Παρουσία Του, κατά το ΠΑΣευαγγέλιο και την ΠΑΣολέδικη παράδοση θα είναι αιφνίδια, αντιληπτή στους πάντες και μη επιδεχόμενη παρερμηνείας ή αμφισβήτησης "ως η αστραπή η οποία φαίνεται από Ανατολών έως Δυσμών".



Υ.Γ: Αναγνωρίζει κι άλλος κανείς τα σημάδια;   :'(
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #756 στις: Τετ 03 Οκτ 2012 09:09 »
Δευτέρα Παρουσία


Υ.Γ: Αναγνωρίζει κι άλλος κανείς τα σημάδια;   :'(

Δε ξέρω ρε φίλε, έχω μπερδευτεί ... που είναι το ψέμα που είναι η αλήθεια και πίνοντας τον καφέ έκανα 1 φλας μπακ στο topic, για αναπροσανατολισμό.

HarmPas πρόδρομος του dreven ή HarmPas ανάδρομος του dreven???
(σ.σ. από όσο ξέρω, HarmPas ετοιμάζετε για την απόσταξη με κάποιον άλλο  (μισιακά) και με καινούριους καζανολουλάδες από την Κοζάνη, θα πάμε αν μπορέσουμε.)


Χάρς προφητείες το ανάγνωσμα και η Δευτέρα Παρουσία μετά την απόσταξη ... χα χα χα ...   

τινοσνε  μιρακλη  ναν αυτηνο  τ  αμπελ ;;;;;;;;;;;;;;;;

(...)
τ αμπελ ειν σα κι το γηπδο
τ αμπελ βγαν  το σταφιλ κι το σταφυλ  το τσιπρο
κι ζουρλεν κοζμο
κι το γηπδο βγαν το χορταρ κι το χορταρ τσ  παιχται
κι ζουρλεν κοζμο
(...)
να   πας  πισω στα Γιανν’να
δγια να αποσωσνε 


Συμπέρασμα: Ο Χάρς μανιάρει τον Ευαγγελιστή Ιωάννη

Παράθεση
Ο Ιησούς είναι η άμπελος η αληθινή

http://kainidiathiki.agiooros.org/index.php?id=4&bt=%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1+%CE%99%CF%89%CE%B1%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CE%BD&ch=15&ancnew=AM

«Ἐγώ εἰμι ἡ ἄμπελος ἡ ἀληθινή, καὶ ὁ πατήρ μου ὁ γεωργός ἐστι.  2 πᾶν κλῆμα ἐν ἐμοὶ μὴ φέρον καρπόν, αἴρει αὐτό, καὶ πᾶν τὸ καρπὸν φέρον, καθαίρει αὐτό, ἵνα πλείονα καρπὸν φέρῃ.  3 ἤδη ὑμεῖς καθαροί ἐστε διὰ τὸν λόγον ὃν λελάληκα ὑμῖν.  4 μείνατε ἐν ἐμοί, κἀγὼ ἐν ὑμῖν. καθὼς τὸ κλῆμα οὐ δύναται καρπὸν φέρειν ἀφ' ἑαυτοῦ, ἐὰν μὴ μείνῃ ἐν τῇ ἀμπέλῳ, οὕτως οὐδὲ ὑμεῖς, ἐὰν μὴ ἐν ἐμοὶ μείνητε.  5 ἐγώ εἰμι ἡ ἄμπελος, ὑμεῖς τὰ κλήματα. ὁ μένων ἐν ἐμοὶ κἀγὼ ἐν αὐτῷ, οὗτος φέρει καρπὸν πολύν, ὅτι χωρὶς ἐμοῦ οὐ δύνασθε ποιεῖν οὐδέν. … Ταῦτα ἐντέλλομαι ὑμῖν, ἵνα ἀγαπᾶτε ἀλλήλους. »



Στο   «σαραντα μερε περβατω να ηβρω παπα πνεματικο»  ο Χάρς ερμηνεύει σχεδόν  τελολογικά τη  Δεύτερη  Παρουσία.


δν υπαρχνε αγγιλ ματαλεω
μολις κ εχμε αγγαλια τν τελεφτεο

σαραντα μερε περβατω να ηβρω παπα πνεματικο
(...)
τι σαν εφκε;;;;;;;;;;;
δν εφκε
(...)
μας ειηπε που θα  βρουμε τν Πας
κι ετσ κι εγινε
(...)
ο Αγγιλος  ηντος εδω
κ προστατεβ  τν ομαδα απ τα λαμογια
(...)
αυτηνο να εχμε κατα  νου
αυτηνο να κανμε
αυητνο απ  μας φανερωσ
ο Αγγιλος

ααα γεισ ετσ μον :pas: ο δκοζμας ο  :pas:

Ταῦτα ἐντέλλομαι ὑμῖν, ἵνα ἀγαπᾶτε ἀλλήλους ...  αυτηνο να κανμε αυητνο απ  μας φανερωσ ο Αγγιλος %-|

 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #757 στις: Τετ 03 Οκτ 2012 14:10 »
Βασίλης Δημητριάδης: «Στ*****τα τελευταία χρόνια κάνει κουμάντο ένας, ο ****. Ενας μεταμορφωμένος διάβολος, θέλει να ελέγχει τα πάντα, τις διοικήσεις, θέλει να ανεβοκατεβάζει τις διοικήσεις»

Υ.Γ.
Εσβησα τα ονοματα γιατι ετσι ειναι καλυτερο, αλλωστε δεν εχει σημασια ποιο όνομα
παιρνει ο "διάβολος".
Είναι ποτε δυνατόν ενας άνθρωπος του θεου, να μην μπορει να εντοπιζει τους διαόλους..

Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #758 στις: Τετ 03 Οκτ 2012 14:28 »
Δευτέρα Παρουσία

Η "Δευτέρα Παρουσία" Του αποτελεί θεμελιώδες δόγμα της Ορθόδοξης ΠΑΣεκκλησίας κατά το οποίο μετά τη πρώτη επί Ηπειρωτικής γης ενανθρώπιση της μιας μορφής της Αγίας Τριαδικής ΠΑΣπροπονητικής, του Άγγελου Αναστασιάδη, θα ακολουθήσει η «δευτέρα παρουσία» Του προκειμένου να κρίνει «ζώντας και νεκρούς». Ο χρόνος που θα πραγματοποιηθεί αυτή παραμένει άγνωστος όπου κατά το ΠΑΣευαγγέλιο "ουδέ οι αγνότεροι πιστοί του Θεού Ταύρου γνωρίζουν".

Κατά τα ίερά πάντα κείμενα, την προσέγγισή της θα αναγγείλουν στους "εκλεκτούς" ορισμένα γεγονότα, λεγόμενα και "σημεία των καιρών", όπως πόλεμοι, πολιτικές και κοινωνικές αναστατώσεις, θλίψη μεγάλη επί της Ηπειρωτικής γης, παράδοξα φυσικά φαινόμενα, ηθική χαλάρωση και αύξηση της αδικίας και αμαρτίας "και δια το πληθυνθήναι την ανομίαν ψυγήσεται η αγάπη των πολλών". Τέλος το ΠΑΣευαγγέλιο θα κηρυχθεί "πάση τη κτίσει", ενώ ψευδοπροφήτες θα εμφανισθούν με αποκορύφωμα την εμφάνιση του ενσαρκωμένου την ΠΑΣαμαρτία και την άρνηση του "ΠΑΣαντιχρίστου".

Η Δευτέρα Παρουσία Του, κατά το ΠΑΣευαγγέλιο και την ΠΑΣολέδικη παράδοση θα είναι αιφνίδια, αντιληπτή στους πάντες και μη επιδεχόμενη παρερμηνείας ή αμφισβήτησης "ως η αστραπή η οποία φαίνεται από Ανατολών έως Δυσμών".



Υ.Γ: Αναγνωρίζει κι άλλος κανείς τα σημάδια;   :'(
:) :) :)

Αφιερωμένο στον Άγγελο. Στο ένα τοις εκατό. Σε ότι αντιστέκεται πεισματικά στο αποκλείεται, στο ποτέ, στο αδύνατο, στο αδιανόητο...

https://www.youtube.com/watch?v=kt61ZDX7loo

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #759 στις: Τετ 03 Οκτ 2012 19:32 »
Είχα γράψει και το Μάιο, όταν ο Άγγελος δεν δέχτηκε την πρόταση του ΧΒ επικαλούμενος τον πνευματικό του. Σε πολλούς μπορεί να μας φαίνεται παράξενο, σε άλλους μέχρι και φαιδρό και στους "ψαγμένους" (και είναι πολλοί εδώ στον καφενέ μας) ως δικαιολογία να αρνηθεί με τακτ την πρόταση του ΧΒ. Είχα πει τότε ότι με την πίστη του καθενός δεν μπορεί να ξέρει κανείς τι παίζει. Ο Άγγελος (το είπε και προχτές) από το 1987 και μετά πέρασε πολλά. Όσοι ξέρουν ξέρουν. Βρήκε καταφύγιο στη πίστη, στη θρησκεία, στον πνευματικό, όπως θέλετε πείτε το. Άλλοι στη θέση του μπορεί να το ρίχνανε στο ποτό, στα ναρκωτικά, στο τζόγο, στα μέντιουμ και στις χαρτορίχτρες. Αυτός πορεύεται αυτό το δρόμο. Για μένα δεκτό και σεβαστό. Από ότι έχω καταλάβει και οικονομικά είναι καλά (όσα έβγαλε και ως παίκτης και ως προπονητής τα έχει) και δεν είναι ο τύπος (σαν πολλούς Έλληνες συναδέλφους του) που με το παραμικρό θα πάει να βρει την όποια ομάδα να κοουτσάρει. Γι αυτό  και μένει μεγάλα διαστήματα εκτός, ενώ οι ικανότητές του είναι δεδομένες. Ούτε είναι  ο προπονητής των δημοσιογράφων (βλέπε sir Takis) ή των παραλιών της Μυκόνου (Βλάχος). Απλά άλλοι συμβουλέυονται μανατζαρέους (επί πληρωμή), αυτός τον πνευματικό του! (υποθέτω μπέχο, ή άντε με κανένα μπουκάλι κρασί δικής του εσοδείας!!).

ΥΓ. Επαναλαμβάνω την ευχή μου (και κρυφό πόθο μου): Να είναι ο προπονητής μας του χρόνου τον Ιούλιο στα προκριματικά του E.L. ......... Kαι μετά ............ ξύπνησα!!!!

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #760 στις: Τετ 03 Οκτ 2012 19:42 »
που ξερεις .......SIMOS FOODS  ειναι αυτη......αν κατσει αυτη ισως τοτε..........


Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #761 στις: Τετ 03 Οκτ 2012 20:34 »
Άγγελος Αναστασιάδης: Μιλάω με τους ανθρώπους και πάντα ζητάω 24ωρη προθεσμία για να δώσω την τελική απάντηση

CLICK
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #762 στις: Σαβ 06 Οκτ 2012 13:26 »
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΕ

«Εμείς είπαμε όχι στον Αναστασιάδη»

 
Η συνέντευξη του Αγγελου Αναστασιάδη στον Sentra 103,3 και συγκεκριμένα η φράση του ότι «Με πήραν από την Ξάνθη για παράδειγμα, ζήτησα κάποια πράγματα, μου είπαν κάποια άλλα, τους απάντησα `ευχαριστώ, δεν γίνεται'», έφερε την αντίδραση της ακριτικής ΠΑΕ.

Με ανακοίνωση που εξέδωσε, η ΠΑΕ Skoda Ξάνθη επισημαίνει ότι η ίδια είπε «όχι» στον Αγγελο Αναστασιάδη με βάση όσα εκείνος ζήτησε για την πρόσληψη βοηθών.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Ο κος. Αναστασιάδης σε σημερινή συνέντευξή του, πιθανόν για λόγους μάρκετινγκ, χρησιμοποίησε την SKODA ΞΑΝΘΗ ότι συζήτησε μαζί της. Άποψή μας είναι ότι επαγγελματίας προπονητής δεν είναι δυνατόν να δημοσιοποιεί κινήσεις, αυτό όμως είναι δικαίωμά του.

Ο εκπρόσωπος λοιπόν της SKODA ΞΑΝΘΗ, που ήρθε σε επαφή μαζί του, αφού τον ρώτησε αν τον ενδιαφέρει η SKODA ΞΑΝΘΗ κι αυτός απάντησε καταφατικά, πρόσθεσε ότι θα ήθελε να φέρει στην SKODA ΞΑΝΘΗ βοηθούς και παραβοηθούς.

Ο εκπρόσωπος της SKODA ΞΑΝΘΗ, του είπε ότι θα μιλήσει με την ιδιοκτησία και θα τον ενημερώσει σε λίγο. Όντως, εντός ολίγου, του ξανατηλεφώνησε και η απάντηση ήταν: «Ευχαριστούμε, δεν θα πάρουμε.» Καλή συνέχεια. Ας είναι ευλογημένο.

Αυτά για την αποκατάσταση της πλήρους αλήθειας».

απο Sentragoal.gr

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #763 στις: Σαβ 06 Οκτ 2012 14:04 »
Δεν το αποκλείω να είναι έτσι όπως τα λέει η SKODA. Κι εδώ πέρσι που ήρθε έφερε τους δικούς του και απομάκρυνε τους προηγούμενους (π.χ ο Χριστόπουλος πήγε σκάουτερ). Ο ΠΑΣ τότε το δέχτηκε, άλλες ομάδες (ίσως κι ο Πανόπουλος τώρα) όχι. Είναι θέμα φιλοσοφίας, οικονομικό, αποζημιώσεων κλπ.
Και ο Κόκκαλης στα τελευταία του στο γαύρο είχε πει ότι όποιος θα ρχεται προπονητής θα φέρνει μόνο 1 βοηθό. Και νομίζω με το Λίνεν το τήρησε. Αλλά μετά έφυγε, ήρθε ο Μαρινάκης, είχε καύλα τον Βαλβέρδε και του κανε όλα τα χατήρια.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #764 στις: Σαβ 06 Οκτ 2012 15:14 »
Παράθεση
Είναι θέμα φιλοσοφίας, οικονομικό, αποζημιώσεων κλπ.

Αεκ και Ξάνθη ζήτησαν την εξαίρεση των συνεργατών του.
Ο Άγγελος συνεργάζεται αρκετά χρόνια με τους Δημητρακόπουλο και Τερζή, καμία σχέση με το όψιμο των Σαμαρά, Βενιζέλου και Κουβέλη.
Στο οικονομικό - αποζημιώσεις, πρώτιστα τον ενδιαφέρει να πληρωθούν οι συνεργάτες στο ακέραιο και ότι πέσει για τον ίδιο.

π.χ.

Τελευταία Αποζημίωση από Κύπρο: Α.,Α.,  42.000 ε.   - Λ.,Δ., 15.000 ε.  και  Α.,Τ., 15.000 ε.
Υποθέτω ... από ΠΑΣ : Α.,Α.,  18.000? ε.   - Λ.,Δ., 5.000! ε.  και  Α.,Τ., 5.000! ε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 06 Οκτ 2012 15:46 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PAS and stale bread

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.039
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #765 στις: Παρ 19 Οκτ 2012 13:57 »
συνέντευξη Αναστασιάδη στον SUPER FM

Αποκλειστική συνέντευξη παραχώρησε στην εκπομπή του Μιχάλη Μερτζιανίδη «Sport Heart» στον SUPER FM 104,3 ο τέως προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα, Άγγελος Αναστασιάδης. Ο Θεσσαλονικιός τεχνικός αναφέρθηκε στον ΠΑΣ Γιάννινα, τον προπονητή του και τα όσα έχει διακρίνει από τη μέχρι τώρα πορεία της ομάδας, καθώς επίσης στο πρωτάθλημα, τον ΠΑΟΚ, τη φιλοσοφία κ.α.

Αναλυτικά:

Για τα συναισθήματα που έχει πλέον για τα Γιάννενα: «Τα συναισθήματα είναι δεδομένα. Έχω επαφή και με τα παιδιά και με πολλούς ανθρώπους εκεί, αγωνιώ όπως και οι άλλοι για την πορεία της ομάδας».

Για το αν του αρέσει η προσπάθεια που κάνει η ομάδα στο πρωτάθλημα: «Είναι καλή η προσπάθεια, θα μπορούσε να είναι και καλύτερη, αλλά είναι καλή».

Για το αν φταίει η απειρία κάποιων παιδιών στα αποτελέσματα ως τώρα: «Δεν ξέρω, αλλά αυτές είναι επικίνδυνες διαπιστώσεις. Και όλες οι άλλες ομάδες έχουν πολλά νέα παιδιά. Ειδικά στο ελληνικό ποδόσφαιρο υπάρχουν πολλά νέα παιδιά. Υπάρχουν καινούργιες ομάδες. Έχει τα θετικά του αυτό και μερικά απ' αυτά είναι ότι πολλά νέα παιδιά, Ελληνόπουλα, έχουν δουλειά. Το ποδόσφαιρο βρίσκει την ταυτότητά του την ελληνική και όπως ξέρετε εγώ είμαι υπέρ των Ελλήνων ποδοσφαιριστών. Οι πολύ λίγοι οι ξένοι που κάνουν τη διαφορά. Οι περισσότεροι μόνο προβλήματα δημιουργούν. Αλλά πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει μεγάλη εμπιστοσύνη και μεγάλη υπομονή, κάτι που σαν λαός είναι δύσκολο να το έχουμε κι αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα».

Για το τι πρέπει να κάνουν τα Γιάννινα, όχι μόνο αγωνιστικά, για να πάνε ένα βήμα παραπάνω: «Νομίζω ότι αυτήν την ερώτηση πρέπει να την κάνετε στους προπονητές. Όταν ήμουν εγώ εκεί, μπορούσα να απαντήσω. Από μακριά δεν μπορώ να έχω άποψη. Έχω βέβαια μια γνώμη, αλλά απαγορεύεται να την πω, λόγω του ότι μπορεί να εκληφθεί από μερικούς διαφορετικά και δεν θέλω, γιατί μπορεί να κάνω ζημιά ή καλό».

Για την άποψη που έχει για τον Γιάννη Χριστόπουλο: «Μια χαρά τα πάει ο άνθρωπος, πάει καλά».

Για το αν υπήρξαν ανυπέρβλητα προβλήματα στη μη συνέχιση της συνεργασίας με τον ΠΑΣ Γιάννινα: «Αυτά τα έχουμε πει από το καλοκαίρι, δεν νομίζω ότι πρέπει να επανέλθουμε στο θέμα αυτό».

Για το πρωτάθλημα και την ποιότητά του: «Νομίζω ότι είναι δύσκολο για τους ανθρώπους που λειτουργούν εκεί. Πρέπει να φτιάξεις πολλά πράγματα, όχι πολύ γρήγορα, αλλά ούτε και πολύ αργά. Μπορείς να δώσεις ώθηση σε πράγματα που έλειπαν τις προηγούμενες χρονιές, μπορείς να στερηθείς πράγματα που είχες τις προηγούμενες χρονιές. Νομίζω ότι είναι ένα πρωτάθλημα που όσο θα περνάει ο χρόνος θα είναι καλύτερο και πιο ανταγωνιστικό, λόγω του ότι υπάρχουν πολλοί νέοι παίκτες και όσο θα περνάει ο χρόνος θα είναι και καλύτεροι. Θα εξαρτηθεί βέβαια και από την ψυχολογία και πως θα συμπεριφερθεί το τεχνικό τημ, ο κόσμος, η διοίκηση, πολλά πράγματα».

Για τις διαφορές οργάνωσης και νοοτροπίας σε Ελλάδα και Κύπρο: «Τα ίδια πράγματα είναι. Κι εκεί είναι λίγη η υπομονή. Έλληνες είναι κι εκείνοι, δεν υπάρχει διαφορά».

Για τα «όπλα» επιβίωσης που χρειάζεται ένας προπονητής στην Ελλάδα: «Να πιστεύει στο Θεό και την Παναγιά. Απλά πράγματα. Αν δεν κάνει αυτό, χαιρετίσματα! Αν ανακατεύεσαι με τα πίτουρα θα σε φάνε οι κότες».

Για το αν μπορεί να κάνει ένας προπονητής απρόσκοπτα τη δουλειά του: «Εγώ το έκανα. Εφτά χρόνια στην Κύπρο, δόξα τω Θεώ, όλα πήγαν καλά. Μπορώ να πω καλύτερα κι απ' ό,τι τα περιμέναμε. Όταν αρχίζεις και ανεβάζεις τον πήχη ψηλά με θετικά αποτελέσματα απέναντι σε καλούς αντιπάλους, όλα πάνε καλά. Όταν αρχίζεις και χάνεις από κατώτερους αντιπάλους αρχίζει η γκρίνια και τότε λες δεν πάμε πουθενά, αυτοί είμαστε κτλ. Ενώ όταν υπάρχει στην αρχή μεμψιμοιρία και πάει ο πήχης ψηλά, τότε γίνεσαι Μπαρτσελόνα. Αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα του ελληνικού λαού.

Εγώ είμαι ευχαριστημένος κι εδώ που δούλεψα και στην Κύπρο. Όλα πήγαν καλά. Θα μπορούσαν και καλύτερα, αλλά θα μπορούσαν και πολύ χειρότερα».

Για τον Άγγελο Αναστασιάδη ως ποδοσφαιριστή: «Πρώτα βήματα στην αλάνα στο σχολείο, όπως όλα τα παιδιά. 12-13 χρόνων στους Νέους Επιβάτες στο Μπαξέ Τσιφλίκη, 17 χρόνων πήγα στον ΠΑΟΚ έπαιξα 10 χρόνια στους έφηβους και τη μεγάλη ομάδα, έφυγα από εκεί πήγα στον Παναθηναϊκό, μετά Κόρινθο, Διαγόρα, πήγα Αμερική, έκανα δρόμο. Στην Αμερική τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά. Εγώ την έχω χωρίσει στη μέση. Αν είσαι έντιμος και θέλεις να δουλέψεις, θα πάρεις ό,τι σου ανήκει αξιοκρατικά. Αν θες να ακολουθήσεις το δρόμο της ψευτιάς, της κλοπής, των ναρκωτικών, είναι πάρα πολύ εύκολα εκεί τα πάντα. Εκεί υπάρχει αξιοκρατία. Και θα σας πω ένα απλό παράδειγμα. Όταν πήγα έκανα ένα συμβόλαιο 2.000 δολαρίων ανά παιχνίδι και όταν πήγα στο πρώτο ματς έβαλα 2 γκολ. Τότε έπαιζαν στην ομάδα ένας Βραζιλιάνος κι ένας Ρουμάνος που έπαιρναν 3.500 δολάρια το παιχνίδι. Όταν πήγα να πληρωθώ μετά από 4 παιχνίδια κι αφού έβαλα τα γκολ που κερδίζαμε και ήμουν ο καλύτερος, μου έδωσαν 3.500 δολάρια. Τους είπα κάνετε λάθος, είχαμε πει για 2.000, μου είπαν όμως ότι είσαι καλύτερος από τους άλλους και το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να σου δώσουμε τα ίδια χρήματα. Αυτή ήταν η Αμερική...».

Για τους προπονητές που τον σημάδεψαν: «Όλοι είχαν τα καλά τους και τα κακά τους. Το θέμα είναι να ξεχωρίζεις και να παίρνεις κάποια πράγματα από τον καθένα. Η γενιά η δικιά μου δεν ευτύχησε να έχει καλούς προπονητές. Εγκλημάτησαν πάνω μας. Το ότι δεν είμαι ανάπηρος εγώ και κάποιοι συνάδελφοί μου, είναι θέλημα Θεού. Γι' αυτό και δεν μπορούσαμε να πάμε στο εξωτερικό και να ανταποκριθούμε στις απαιτήσεις».

Πόσο διαφορετικός είναι ο ρόλος του προπονητή από εκείνον του ποδοσφαιριστή: «Η μέρα με τη νύχτα. Αν λες την αλήθεια και όχι ψέματα, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα».

Για το αν επηρεάστηκε από κάποια σχολή ποδοσφαίρου: «Το μόνο ήταν να μπορέσω να στοιχειοθετήσω ορισμένα πράγματα όσον αφορά τη φυσική κατάσταση και τον τρόπο προπόνησης. Τα άλλα είναι έμφυτα. Αυτά που λένε ότι εγώ πήγα και είδα την προπόνηση του Χάπελ ή του Μουρίνιο είναι για να γελάς».

Για το πόσο δύσκολο είναι για έναν προπονητή να αναλαμβάνει πολλούς ρόλους ταυτόχρονα μέσα στα αποδυτήρια: «Δεν είναι δύσκολο, είναι πάρα πολύ εύκολο. Θέλει ώρα να το συζητάμε, αλλά ένα δευτερόλεπτο χρειάζεται. Η αλήθεια είναι αυτή που διευκολύνει την κατάσταση».

Για το πόσο εύκολο είναι να λες αλήθειες και να σε αγαπάνε: «Θα αντιστρέψω την ερώτηση. Θα ρωτήσω πόσο δύσκολο είναι να λες ψέματα και μετά να σκέφτεσαι τι άλλο ψέμα θα πεις για να καλύψεις το πρώτο. Λες την αλήθεια, ξεκαθαρίζεις την μπουγάδα και από εκεί και πέρα ο κόσμος έχει το αλάθητο κριτήριο να καταλαβαίνει πότε είσαι ειλικρινής. Εγώ στη ζωή μου δεν έμαθα να κοροϊδεύω τον κόσμο. Αυτή είναι η αρχή μου και αυτό έκανα. Και πέρασα πάρα πολύ καλά στα Γιάννενα. Και να σας πω και κάτι. Το είπα όταν έφυγα, ότι πίστευα πριν τα Χριστούγεννα, όταν μπήκα στα αποδυτήρια,  ότι μπορούσαμε να βγούμε UEFA. Και δεν το κάναμε πραγματικότητα. Οι λόγοι και οι δικαιολογίες είναι πολλές, αλλά εγώ βάζω πάντα πρώτα τον εαυτό μου ως φταίχτη. Δεν το έκανα και φταίω εγώ. Το 95% της ευθύνης ήταν δικό μου. Οι άλλοι που ήταν καλυμμένοι με το να σωθεί η ομάδα πίστευαν ότι ήταν 95% κερδισμένος ο προπονητής και 5% χαμένοι όλοι οι άλλοι, που πίστευαν περισσότερα πράγματα. Αυτή είναι η διαφορά για μένα.

Δεν θέλω να ανεβάσω τον πήχη με αυτό που λέω, αλλά αυτό κάνω εγώ. Και ξέρετε γιατί; Γιατί όταν βλέπεις το ανθρώπινο υλικό μέσα στα αποδυτήρια, πρέπει να πεις την αλήθεια κι εγώ την αλήθεια έλεγα.

Δεν είχα πολύ χρόνο, ήρθα κοντά στις γιορτές, δεν είχα την ομάδα από την αρχή, δεν έκανα προετοιμασία και έπρεπε άμεσα να πάρουμε αποτέλεσμα. Ζητώ συγνώμη όμως και από τον κόσμο των Ιωαννίνων, γιατί δεν έκανα πραγματικότητα αυτό που πίστευα και το είπα και μέσα στα αποδυτήρια, κάτι που τα παιδιά μπορούν να σας το επιβεβαιώσουν».

Για τη σχέση του με τους παίκτες: «Κι εγώ τους ταλαιπωρώ κι εκείνοι με ταλαιπώρησαν, αυτό είναι αλληλένδετο. Πάντα όμως μ' ένα γνώμονα, το ότι πρέπει να ευχαριστήσουμε τον κόσμο. Αυτός έρχεται πληρώνει για να σε δει. Δεν μας πληρώνει η διοίκηση, αλλά ο κόσμος. Εγώ πιστεύω ότι με πληρώνει ο κόσμος, όταν πηγαίνω σε μία ομάδα. Πόσους φιλάθλους έχει μία ομάδα; 3, 12, 100; Είμαι υποχρεωμένος όμως σ' αυτούς, γιατί έρχονται και πληρώνουν το εισιτήριό τους. Είμαστε υποχρεωμένοι να τους κάνουμε χαρούμενος».

Για το αν αισθάνθηκε ότι ο κόσμος ήταν κοντά στην ομάδα: «Αν δεν ήταν αυτοί, που θα πηγαίναμε εμείς; Ήταν μαζί μας συνέχεια και παντού. Ξέρετε καμιά φορά μπορεί να έρθουν 2 άτομα στο γήπεδο και να επευφημούν, μπορεί να έρθουν 2.000 και να βρίζουν και να κάνουν κακό. Αυτή η αγάπη του κόσμου των Ιωαννίνων στην ομάδα είναι φανταστική. Ερχόντουσαν για να βοηθήσουν. Όταν λοιπόν αγαπάς την ομάδα, δεν μπορείς να κάνεις αυτούς τους ανθρώπους να πικραίνονται από το πρωί ως το βράδυ. Πρέπει να παρακαλάς το Θεό να κάνεις όσο το δυνατόν λιγότερα λάθη για να κάνεις τους ανθρώπους χαρούμενους. Αυτή είναι η δουλειά μας».

Για το αν θα πρέπει ο κόσμος του ΠΑΣ να επιδείξει υπομονή με την ομάδα: «Αυτό είναι δεδομένο και ο κόσμος θα το κάνει, γιατί αγαπάει την ομάδα. Δεν αγαπάει πρόσωπα ο κόσμος. Μπορεί να δένεται με κάποια πρόσωπα και να βρίζει κάποια άλλα, αλλά στο τέλος η κατάληξη είναι η ομάδα. Μην τρέφετε αυταπάτες. Εγώ αν έρθω στα Γιάννενα αύριο και κάνω 3 ήττες, θα με βρίζουνε. Είναι φυσιολογικό. Αυτός που δεν θα ευχαριστήσει τον κόσμο είναι και ο πρώτος που θα δεχτεί τα πυρά».

Για τη νέα προσπάθεια του ΠΑΟΚ: «Νομίζω ότι όλα είναι καλά εκεί και θα πάνε μια χαρά. Ο ΠΑΟΚ τα τελευταία 30 χρόνια δεν είχε διοίκηση που να μπορεί να αντεπεξέλθει στις απαιτήσεις. Ήταν διοίκηση για να παίρνει και όχι για να δίνει ή μάλλον δεν μπορούσε να δώσει αυτά που περίμενε ο κόσμος. Πιστεύω ότι τώρα όλα θα γίνουν καλύτερα. Υπάρχει ένας άνθρωπος έντιμος, ένας καλός προπονητής, ο κόσμος και η δυναμική υπάρχει. Απέναντι, εκτός από τον Ολυμπιακό, δεν υπάρχει κάτι άλλο. Ο Παναθηναϊκός έχει μεγάλα προβλήματα, είναι μεγάλη ομάδα, όπως και η ΑΕΚ, αλλά δεν είναι μέσα στη μοίρα των άλλων, όπως ήταν τα προηγούμενα χρόνια. Όλα θα είναι θετικά. Όλος ο κόσμος στην Θεσσαλονίκη και οι απανταχού Θεσσαλονικείς πιστεύουν στην υπέρβαση».

Για το αν θα βρεθεί σύντομα σε κάποιον πάγκο: «Μην αγχώνεστε γι' αυτά. Εγώ είμαι ευτυχισμένος άμα ξυπνάω το πρωί.

Να δώσω λοιπόν τις ευχαριστίες μου στον κόσμο των Ιωαννίνων, τον ευχαριστώ για την αγάπη του. Του ζητώ και πάλι συγνώμη γιατί δεν έκανα αυτά που θα μπορούσα να κάνω».

super fm.gr

Αποσυνδεδεμένος proedrara

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #766 στις: Παρ 19 Οκτ 2012 15:38 »
καμια ερωτηση με ζουμι... για το παοκ και για τη παναγια και τα 12 ευαγγελια μιλαγαν παλι.... και θελτε μετα εκει στο super-fm να σας παρουμε στα σοβαρα και να σας βγαλουμε τη ρετσινια του κολητου με τη παε....

ρε ΟΥΣΤ!!!!

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #767 στις: Παρ 19 Οκτ 2012 16:57 »
 AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ   AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ  AΑΑΑΓΓΕΛΟΣ
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #768 στις: Παρ 19 Οκτ 2012 17:12 »
Το είπα όταν έφυγα, ότι πίστευα πριν τα Χριστούγεννα, όταν μπήκα στα αποδυτήρια,  ότι μπορούσαμε να βγούμε UEFA. Και δεν το κάναμε πραγματικότητα. Οι λόγοι και οι δικαιολογίες είναι πολλές, αλλά εγώ βάζω πάντα πρώτα τον εαυτό μου ως φταίχτη. Δεν το έκανα και φταίω εγώ. Το 95% της ευθύνης ήταν δικό μου. Οι άλλοι που ήταν καλυμμένοι με το να σωθεί η ομάδα πίστευαν ότι ήταν 95% κερδισμένος ο προπονητής και 5% χαμένοι όλοι οι άλλοι, που πίστευαν περισσότερα πράγματα. Αυτή είναι η διαφορά για μένα.

Αμ το άλλο που είπες λίγο πριν φύγεις ... «Έπρεπε να αλλάξω πολλά πράγματα στην ομάδα, αλλά δεν ήταν η διοίκηση έτοιμη να δεχτεί τέτοιες συγκλονιστικές αλλαγές. Και ότι έγινε ήταν προς το συμφέρον της ομάδας και προς το συμφέρον της διοίκησης. Στον ΠΑΣ έγινε κάτι το σημαντικό και δεν ξέρω αν αναδείχτηκε γιατί δεν διαβάζω και εφημερίδες. Είναι η μοναδική ομάδα που τον Δεκέμβριο έδιωξε 7 παίκτες και πήρε έναν. Που σημαίνει ότι μείωσε το μπάτζετ γύρω στο 1 με 1,5 εκατομμύρια ευρώ».

Τελικά, άλλο UEFA άλλο GENOVEFA :(

 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #769 στις: Τετ 24 Οκτ 2012 15:09 »
Το γκολ του Σαμαρα χθες στη Βαρκελωνη ηταν το πρωτο γκολ Ελληνα παιχτη
εκει μεσα μετα απο 36 χρονια.

Τελευταιος Ελληνας που ειχε σκοραρει ηταν ο Αγγελος Αναστασιαδης τη σεζον 75-76
οταν και ο ΠΑΟΚ αντιμετωπιζε τη Μπαρτσελονα για το Κυπελο ΟΥΕΦΑ
νικη ΠΑΟΚ 1-0 στην τουμπα(κουδας)
νικη Μπαρτσα 6-1(ο αγγελος μειωσε σε 5-1)

Απο τοτε βεβαια εχει σκορασει σε δυο ματς(ηττες του φυσικα) ο βαζελος εκει μεσα
αλλα τα γκολ δεν τα εβαλαν Ελληνες (κωνσταντινου {κυπρος} και γκοβου.

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #770 στις: Τετ 24 Οκτ 2012 19:31 »

Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι πιο νέοι:
Μεγάλος ο ΠΑΟΚ τότε, πολύ πιο μεγάλη η Μπάρσα με Κρόιφ, Νέεσκενς. Στο 6-1 2 γκολ ο Νέεσκενς με πέναλτυ, 1 ο Ρέσακ, 1 ο παμμέγιστος Κρόιφ και 1 με αυτογκολ ο Γκουερίνο (το άλλο δεν θυμάμαι). Για τον ΠΑΟΚ ο Άγγελος.
Προπονητής του ΠΑΟΚ ο Ούγκρος Γκιούλα Λόραντ, που αργότερα πέθανε στην Τούμπα στον πάγκο σε αγώνα ΠΑΟΚ γαύρου. Στην Μπάρσα προπονητής ο Βαισβάιλερ.

Στον ΠΑΟΚ παίζαν Φορτούλα, Γκουερίνο, Ιωσηφίδης, Αποστολίδης, Πέλλιος, Άγγελος, Παρίδης, Σαράφης, Κούδας, Ασλανίδης, Κερμανίδης.

Στην Μπάρσα Μόρα, Κρουζ, Μαρίνιο, Μιγκελι, Ασένσι, Ρέσακ, ΚΡΟΙΦ, Νέεσκενς, Σοτιλ.



Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #771 στις: Τετ 24 Οκτ 2012 19:44 »
Μπάρσα Μόρα



Άγγελος πυροβολεί Μόρα 16/09/1975 (στο 1 - 0 45300 εισ.).

νικη ΠΑΟΚ 1-0 στην τουμπα(κουδας)
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 24 Οκτ 2012 20:02 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #772 στις: Τετ 24 Οκτ 2012 21:44 »
[quote  Πιστεύω ότι τώρα όλα θα γίνουν καλύτερα. Υπάρχει ένας άνθρωπος έντιμος, ένας καλός προπονητής, ο κόσμος και η δυναμική υπάρχει. Απέναντι, εκτός από τον Ολυμπιακό, δεν υπάρχει κάτι άλλο. Ο Παναθηναϊκός έχει μεγάλα προβλήματα, είναι μεγάλη ομάδα, όπως και η ΑΕΚ, αλλά δεν είναι μέσα στη μοίρα των άλλων, όπως ήταν τα προηγούμενα χρόνια. Όλα θα είναι θετικά. Όλος ο κόσμος στην Θεσσαλονίκη και οι απανταχού Θεσσαλονικείς πιστεύουν στην υπέρβαση»./quote]

αυτηνα κατοπ ταειδε ο αναστασ αδσ

δγιοτ
ο παοκσ 
αντεληφκεν τα χαλια τ παθανθαηκου πο τν ανξη

ο ιβανσ  σαβιδσ απ τν λεν μι τσ παραδαι
το πιακε το παιγνιδ  ζν ελλαδα πο τα επερσ

μι βρυζα κ με τ δγιαρμηνεα τν κοπελα 
φκιαν διοικησ  ρωσικια τροηκα
δν αφκε μηδε κνουπ στα γραφεια τ  παοκ
ο σαβιδσ
μι το δων προποντη ποιοσερ τι θα φκιακει εντελ
δε γλεπω να γλιτων τ ρωσκια τ ρουλιτα

ο σαβιδσ ο ιβανσ 
ο φιλοσ  τ  μανθ  κολεμπα συνεργατσ κανα γκαιρο----κατως μουειπ ο κιορκιολαησ  μι τσ δαλικες  απ ηταντσ ανταμα------
----δγιοτ  δω περα μεσα το φορομ ειν ενασ απ ο πεθεροσ τ  ειχηνε παιξ  παλιοτρα στν κρουζνιονταρ  ---- απως  τνε λεν  κιολι  -----
ο ιβανσ  επιακε το   παοκ  ζν καταληλ  οκαζιονα ---φασ----
κ θα  παν μυτ μι μυτ  μι το μαρνακη   
κ φερν  σκοκο   βιαρινια κ ακομ ενα  απ αστοχαω
ετσ  μουειπε ο βετρσ
επροψε


ο Πας Γιαν΄να
θα παν μεσ  τσ  πεντε   τουτ   τν  χρονια  να θμιεστε
τοποιον πασλισ  μο θα ξακριβοσμε   
τν κυριακη σ τσ  ζωσμαδαι
καοτπ ζν ντριπολ
κ απε ζνεα ζμυρν

κει απ ηταν ο ατρομτοσ ειν ο πανιωνιοσ
κει απ ηταν η τριπολ ειν ο Πας Γιαν'να

κουτι το Μπιρμπα
κ σμαστε ματογυαλια κι κοληργια

τοποιον 
ολ ανταμα στο γηπδο
κ μι τα δγιαζυγια

τρωει κριθαρ ο Μπιρμπας;;;;;;;;;;;;;;;;;;;



ααα γειασ  ετσ  μπραβο σ :pas:
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 24 Οκτ 2012 21:58 από HarMPas »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #773 στις: Πεμ 25 Οκτ 2012 09:22 »
κ θα  παν μυτ μι μυτ  μι το μαρνακη   
(...)
κει απ ηταν ο ατρομτοσ ειν ο πανιωνιοσ
κει απ ηταν η τριπολ ειν ο Πας Γιαν'να

Παράθεση
Αναστασιάδης: Νομίζω πως ο ΠΑΟΚ, ο Ατρόμητος και ο Αστέρας ανταγωνίζονται τον Ολυμπιακό, περισσότερο ο ΠΑΟΚ λόγω δυναμικής».

Τι έγινε, λάθος κουμπί πατήσατε?


Υ.Γ.: Με γειά τα γυαλιά. :)

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Άγγελος Αναστασιάδης
« Απάντηση #774 στις: Πεμ 08 Νοέ 2012 18:27 »
Xρονια πολλα ΜΕΓΑΛΕ ΑΓΓΕΛΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια