Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

4-0 (πάλι)
15 (14.2%)
3-0
0 (0%)
2-0
14 (13.2%)
1-0
23 (21.7%)
3-1
2 (1.9%)
2-1
21 (19.8%)
3-2
0 (0%)
0-0
10 (9.4%)
1-1
9 (8.5%)
2-2
2 (1.9%)
0-1
2 (1.9%)
0-2
3 (2.8%)
1-2
3 (2.8%)
άλλο ?
2 (1.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 106

Η ψηφοφορία έληξε: Σαβ 13 Φεβ 2010 14:54

Αποστολέας Θέμα: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ  (Αναγνώστηκε 36022 φορές)

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #50 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 15:14 »
Παράθεση
...Επίσης, οι παρακάτω αναφερόμενοι ποδοσφαιριστές, οι οποίοι συμπλήρωσαν κάρτες σύμφωνα με το άρθρο 7, παράγ. 4 του Πειθαρχικού Κώδικα, κατά δήλωση των ομάδων τους θα εκτίσουν την ποινή τους, ως ακολούθως:[/i]
22η  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Π.Α.Ο.Κ.
Π.Α.Ο.Κ .........ΒΙΤΟΛΟ ΒΙΚΤΟΡ
Π.Α.Ο.Κ ....ΚΟΝΤΡΕΡΑΣ ΠΑΜΠΛΟ
superleaguegreece.net
-------------------------------------------------------

''...Παράλληλα, ο Πορτογάλος τεχνικός αναμένεται να επιλέξει τα παιχνίδια στα οποία θα εκτίσουν τις ποινές τους οι τιμωρημένοι Αραμπατζής και Βιεϊρίνια, αφού συμπλήρωσαν κίτρινες κάρτες.
Για τον Αραμπατζή δεν τίθεται ζήτημα καθώς ενδέχεται να απουσιάσει ακόμα και από τον αγώνα με τον ΠΑΣ το ερχόμενο Σάββατο, δεδομένου πως υπάρχει στις ...«ρεζέρβες» ο «ετοιμοπόλεμος» Σνάουτσνερ
.
gazzeta.gr
--------------------------------------------------

Περάσαν 12 χρόνια..
Μέσα σε κλίμα συγκινησιακής φόρτισης πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τρίτης το μνημόσυνο του Παναγιώτη Κατσούρη στη γέφυρα όπου ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ τότε έχασε τη ζωή του σε δυστύχημα.

Πέρασαν 12 χρόνια από τότε, αλλά η οικογένεια του «Δικεφάλου του Βορρά» δεν ξέχασε τον ταλαντούχο ποδοσφαιριστή. Και πώς θα μπορούσε άλλωστε, αφού ο πρόεδρος της ομάδας, Θοδωρής Ζαγοράκης, υπήρξε συμπαίκτης και φίλος του αδικοχαμένου. Σύσσωμη η ποδοσφαιρική ομάδα έδωσε το «παρών» στην επιμνημόσυνη δέηση, ενώ ανάμεσα στους παρόντες ήταν και η σύζυγος του Άγγελου Αναστασιάδη, Βιβή.
sday.gr
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος Kun

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.156
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #51 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 16:22 »
Η Παέ ΠΑΣ Γιάννινα συνεχίζει να μας εκπλήσσει με τις καινοτόμες εφευρέσεις της τόσο στα αγωνιστικά όσο και στα οργανωτικά ζητήματα της ομάδας.

Συμφωνώ σε όλα με τα γραφόμενα του φιλόσοφου, πάμε από γκάφα σε γκάφα. Πραγματικά απορώ με αυτούς που σκέφτονται ανάλογες κινήσεις όπως αυτή για το διπλό εισητήριο. Στο παλαιό forum είχα πεί ότι ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορεί και δεν πρέπει να κριτικάρει τη "τσέπη" του καθενός. Σεβασμός μηδέν προς τους ξενιτεμένους φοιτητές η μή.

 Άν είναι δυνατόν μέσα σε αυτό που λέγεται Παέ δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός που να σκέφτεται ώριμα. "Εκεί που μας χρωστάγανε μας πήραν και το Βόδι", τα κάνανε μαντάρα με τα διαρκειας το καλοκαίρι και τώρα με πρόφαση να μην επαναληφθούν τα ρεζιλίκια μας με τον Άρη αποφασίζουν για διπλό εισητήριο. Άπορώ πραγματικά με τους συνταύρους πώς βρίσκεται καλή την κίνηση αυτή, δεν καταλαβαίνεται ότι με αυτή την κίνηση απότερος σκοπός τους είναι η κονόμα.(χωρίς ίχνος ειρωνείας από πλευράς μου)

Κύριε Χριστοβασίλη και λοιπά στελέχη της Παέ θέλετε να μην πάρουν εισητήρια οπαδοί του Πάοκ,δώστε το διπλό εισητήριο αλλά σε πολύ φθηνότερη τιμή π.χ. 20 ευρώ για το πέταλο αναλογικά για τις υπόλοιπες θύρες.....

welcome to the γκάφα show
stay tuned-to be continued.... %-| %-|

Υγ: Δύσκολο μάτς προς το Χ το βλέπω....
"Πατρίδα σαν τον ήλιο σου, ήλιος αλλού δε λάμπει"
PAS Giannina 1966 Toros Locos
ΓΙΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΟΣΑ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΣΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ

Αποσυνδεδεμένος Helion

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #52 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 16:27 »
Παράθεση
Πραγματοποιήθηκε σήμερα (12:00) στα γραφεία διοίκησης του Ε.Σ.Ι

"ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ" η σύσκεψη για τα μέτρα τήρησης, τάξης, ασφάλειας και τροχαίας κατά την διεξαγωγή του ποδοσφαιρικού αγώνα, για το πρωτάθλημα SUPER LEAGUE, περιόδου 2009-10, μεταξύ των ομάδων ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΕ ΠΑΟΚ το Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2010 (ώρα 19:00). Η σύσκεψη έγινε υπό την παρουσία εκπροσώπων της Αστυνομικής Διεύνθυνσης Ιωαννίνων, της ΠΑΕ ΠΑΟΚ κ. Δημήτρη Στάθη, της Super League κ. Δημήτρη Κώτση, της ΔΕΑΒ κ. Αθανασίου Λιόντου αλλά και του υπεύθυνου ασφάλειας της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα κ. Ξενοφών Βρόσγου.

Κατά την διάρκεια της σύσκεψης η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα λαμβάνοντας υπόψιν την απόφαση του Υπουργού Προστασίας του Πολίτη κ. Μιχάλη Χρυσοχοίδη για την απαγόρευση των μετακίνησεων, αποφάσισε να θέσει σε εφαρμογή το διπλό εισιτήριο για τους εντός έδρας αγώνες με ΠΑΟΚ (13/2) και Πανιώνιο (21/2). Τα εισιτήρια θα ξεκινήσουν να διατίθενται αύριο μόνο από τα γραφεία της ΠΑΕ και η επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας είναι απαραίτητη για την αγορά ενός και μόνο εισιτηρίου. Η διάθεση των εισιτηρίων θα γίνεται μέχρι και την Παρασκευή το βράδυ από τις 10:00 π.μ μέχρι και τις 9:00 μ.μ. Οι τιμές των εισιτηρίων έχουν ως εξής: Θύρα 1(15 ευρώ), Θύρα 9 (10,20 ευρώ), Θύρα 3,4,6 (40 ευρώ), έκαστος αγώνα

Άρα! Για μια ακόμη φορά η ραδιοαρβύλα εξεπεμψε! ΜΠΟΡΕΙ κάποιος να πάρει 1 μόνο εισητήριο αλλά θα πρέπει να δείξει αστυνομική ταυτότητα! Να υποθέσω οτι αν λέει κάτοικος εκτός νομού δεν θα πέρνει εισητήριο????
ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ

Νομίζω πως το παρερμήνευσες, το ένα και μόνο εισητήριο ετσι όπως είναι γραμμένη η ανακοίνωση εξακολουθεί να είναι διπλό( και για τα 2 μάτς).Απλά εννοεί πως δεν μπορείς να πας εσύ και να πάρεις για παράδειγμα 2-3 εισητήρια για τους φίλους σου.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #53 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 16:56 »
Εγώ διαφωνώ με τον φιλόσοφο που λέει να πάνε τα εισιτήρια στους οργανωμένους.Με τον Άρη γκρινιάζαμε ότι συνδεσμίτες έδωσαν τα εισιτήρια σε αρειανούς.Γιατί να μην το ξανακάνουν θα έλεγα.Προτιμώ η διαχείρηση να γίνεται από την ΠΑΕ.Πολλοί διαφωνείται με το διπλο εισιτήριο.Σαφώς υπάρχουν και καλύτερες λύσεις δεν λέω αλλά για το επίπεδο της σημερινής ΠΑΕ είναι καλό.Σαφώς θα έπρεπε οι αρμόδιοι να κάτσουν να σκεφτούν τι κόσμος έρχεται στο γήπεδο;Έρχονται φοιτητές,ξενιτεμένοι παγουράδες κτλ.Άρα τι μπορώ να κάνω για να βοηθήσω να έρθουν στο γήπεδο αυτοί;Τι λύσεις μπορώ να βρω κτλ.Αυτά έπρεπε να γίνουν από καλοκαίρι.Δεν έγιναν.Κάποτε πρέπει να γίνει.Επίσης όσοι διαφωνείτε με το διπλό εισιτήριο γιατί δεν στέλνετε κανά μέιλ στην ΠΑΕ;Μαζικά αν γίνει και πει ο καθένας τον προβληματισμό του ή και καμιά ιδέα δεν ξέρεις τι γίνεται καμιά φορά.Είναι και αυτό μια αντίδραση.

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #54 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 17:19 »
Να δωσω ενα μεγαλο μπραβο στην ΠΑΕ οσο παει γινετε και χειροτερη!!!!!



ΕΛΕΟΣ δε τους νοιζει καθολου ο κοσμος του ΠΑΣ
υπαρχουν και φοιτητες ρε ζωντοβολα....

παμε τον υπολογισμο:
10 ευρω πηγαινε ελα απο Αρτα
30 ευρω το εισητηριο
ε δε θα παρεις και κατι να φας και να πιεις αλλα 10

ΣΥΝΟΛΟ:50 ευρω

μηνιατικο ενος φοιτητη?  250 ευρω

μπραβο ΠΑΕ κοψε κι αλλο το γηπεδο απο τους ΠΑΣολεδες μπορεις!!! :(

Αποσυνδεδεμένος Tsakali

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #55 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 17:29 »
πάμε και σε άλλη μία περίπτωση.....

φαντάρος στην Αθήνα θα ανέβει με άδεια για το τριήμερο με κτελ στα γιαννενα.....ωραία;;;;;

35 + 35 το κτελ= 70....(τα κτελ ιωαννίνων εντελώς ΠΑΡΑΝΟΜΑ δεν εκδίδουν στρατιωτικό εισητήριο γιατί έτσι....)

θέλω να δω την ομάδα με τον παοκ αλλά με το νιόνιο δε θα εχω άδεια ούτε λεφτά να ξανα ανέβω....15+15=30

70 + 30 = 100!!!!.....εσείς που λέτε σιγά ρε παιδιά και ενα ποτό λιγότερο κτλ κτλ....αν σας περισέυουν δώστε και σε μενα που θέλω να παω γήπεδο....

γηπεδο συνεπώς δε μπορώ να πάω το σαββατο.....και σίγουρα δεν είμαι ο μόνος.....

ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ!!!!!!ΞΥΠΝΑΤΕ!!

προέδρε αποκλείεις - διώχνεις κόσμο απ'το γήπεδο έτσι!!!!!!! :stop:
τσακάλι: (το) ους.[<τουρκ. cakal, ινδ.αρχής] είδος σαρκοφάγου ζώου|| άνθρωπος σκληροτράχηλος

και TOROS και LOCOS

Αποσυνδεδεμένος nkats_99

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 616
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #56 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 18:44 »
Παράθεση
Νομίζω πως το παρερμήνευσες, το ένα και μόνο εισητήριο ετσι όπως είναι γραμμένη η ανακοίνωση εξακολουθεί να είναι διπλό( και για τα 2 μάτς).Απλά εννοεί πως δεν μπορείς να πας εσύ και να πάρεις για παράδειγμα 2-3 εισητήρια για τους φίλους σου.

Λαθος μου? Σιγουρα? %-|

Ή εγώ ξέχασα τα ελληνικά ή η ΠΑΕ δεν ξέρει να συντασει ανακοινώσεις! Λέει "για την αγορά ενός και μόνο εισητηρίου"! Τι εννοεί? Ενος και μόνο διπλου? Και για μας τους χαζούς γιατί δεν το λέει ενος και μόνο διπλού? Ίσως χρειαστεί διευκρίνιση!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 09 Φεβ 2010 18:51 από nkats_99 »

Αποσυνδεδεμένος Αντώνς

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 433
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #57 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 19:15 »
Λάθος της ΠΑΕ το διπλό εισιτήριο αλλά η ανακοίνωση δεν έχει πρόβλημα σύνταξης..

"Κατά την διάρκεια της σύσκεψης η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα λαμβάνοντας υπόψιν την απόφαση του Υπουργού Προστασίας του Πολίτη κ. Μιχάλη Χρυσοχοίδη για την απαγόρευση των μετακίνησεων, αποφάσισε να θέσει σε εφαρμογή το διπλό εισιτήριο για τους εντός έδρας αγώνες με ΠΑΟΚ (13/2) και Πανιώνιο (21/2). Τα εισιτήρια θα ξεκινήσουν να διατίθενται αύριο μόνο από τα γραφεία της ΠΑΕ και η επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας είναι απαραίτητη για την αγορά ενός και μόνο εισιτηρίου. Η διάθεση των εισιτηρίων θα γίνεται μέχρι και την Παρασκευή το βράδυ από τις 10:00 π.μ μέχρι και τις 9:00 μ.μ. Οι τιμές των εισιτηρίων έχουν ως εξής: Θύρα 1(15 ευρώ), Θύρα 9 (10,20 ευρώ), Θύρα 3,4,6 (40 ευρώ), έκαστος αγώνα"
Se ci coglie la crudele morte, dura vendetta verrà dal partigian..

Αποσυνδεδεμένος blue_geo

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #58 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 19:23 »
Από τη μία μπράβο γιατί πάει η διοίκηση να κόψει τον αέρα σε οπαδούς άλλων ομάδων, αλλά από την άλλη αυτό το μέτρο απαγορεύει σε πολλούς γιαννιώτες να παρακολουθήσουν το παιχνίδι...Είναι και φιλοχρήματοι και ερασιτέχνες σε ότι αφορά την πολιτική για τα εισητήρια.

Αυτό το μίνι διαρκείας για δύο παιχνίδια έπρεπε να είχε κάποια έκπτωση ώστε να προσελκύσει κόσμο.

Από την άλλη γιατί δεν βγάζει διαρκείας σε τιμές αναλογικά με τα αρχικά αφού όλοι βλέπουμε πως τα τελευταία 6 παιχνίδια (και το κύπελλο) θα είναι ιδιαίτερα εμπορικα???

Αν ισχύσει αυτό και πουλήσει καμιά 1000αρα μετά μπορεί να μην εκδίδει καν εισητήρια...

Αποσυνδεδεμένος echo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.003
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #59 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 19:25 »
Δυστυχώς φέτος χορτάσαμε από διοικητικούς ερασιτεχνισμούς με αποκορύφωμα το διπλό εισιτήριο (αν τελικά είναι έτσι τα πράγματα). Εστω και μια μικρή μερίδα πασολέδων ή απλών φιλάθλων που θέλουν να βρεθούν ο καθένας για το δικό του λόγω μόνο στο ματς με τον ΠΑΟΚ και τελικά δεν θα εμφανιστούν, αποκαλύπτει τον ερασιτεχνισμό και τον καιροσκοπισμό της παρούσας διοίκησης. Τα περί προσπάθειας ν'αποφευχθεί να βρεθούν τα εισιτήρια σε οπαδούς του ΠΑΟΚ ακούγεται επιεικώς αστεία για να μη πω κάτι πιο βαρύ.

Προσωπικά σκόπευα ν'ανέβω οικογενειακώς με αφορμή το ματς αλλά δεν είναι δυνατόν να πληρώσω για μένα και τα δυο παιδιά μου εισιτήριο και για την άλλη Κυριακή. Δεν είναι δυνατόν να είμαι στα πάτρια εδάφη και να σκέφτομαι τις τσέπες μου για να δω έναν αγώνα γιατί θα πρέπει να πλήρώσω κι αλλον που δεν θα δω. Καλύτερα να είμαι αλλού γιατί θα υποκύψω στον πειρασμό.

Ο φασισμός σε όλο του το μεγαλείο!!! Μια χούφτα ανθρώπων θα μας κόψουν και τις λίγες χαρές που μας έχουν απομείνει.

Τελικά σε αυτόν τον τόπο μόνο το μαμημένο το χρήμα θα πρέπει να διέπει τις ανθρώπινες σχέσεις?

Αποσυνδεδεμένος Σ.Φ. ΑΠΕΙΡΩΤΑΝ

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Νεα Καβάλα 1 - 0 ΠΑΣ Γιάννινα
« Απάντηση #60 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 19:36 »
Για τον αγωνα πρωταθληματος  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - παοκ ο συνδεσμος μας διαθετει εισιτηρια για την θυρα 1 (πεταλο) αποκλειστικα για τα μελη του.Για περισσοτερες πληροφοριες στο τηλεφωνο του συνδεσμου (26511111878) η στα γραφεια μας καθημερινα απο  ωρα 7 εως 10 το βραδυ.Η λιστα θα ολοκληρωθει το απογευμα της πεμπτης.

Τα μελη των ΑΠΕΙΡΩΤΑΝ
SING LOUD STAND PROUD

Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #61 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 19:55 »
[...]Με τον Άρη γκρινιάζαμε ότι συνδεσμίτες έδωσαν τα εισιτήρια σε αρειανούς.Γιατί να μην το ξανακάνουν θα έλεγα.[...]
Oι ΑΠΕΙΡΩΤΑΝ ασφαλώς και δεν έδωσαν εισιτήρια σε Αρειανούς και ασφαλώς και δεν ήθελαν σε καμία περίπτωση να γεμίσει η 1 με Αρειανούς. Εξάλλου διαχειρίζονται το πολύ 100 εισιτήρια σε κάθε αγώνα οπότε αστείο και να το συζητάμε.
Οι Blue Vayeros, δηλαδή ο Χριστόδουλος, ελέγχεται όχι γιατί έδωσε (που μάλλον δεν έδωσε) εισιτήρια στους Αρειανούς, αλλά γιατί έμμεσα τους προέτρεπε να έρθουν όσοι θέλουν με ή χωρίς εισιτήριο αφού είμαστε "φίλοι"... "αδέρφια"... και θα βρίσκαν εισιτήρια έτσι κι αλλιώς χωρίς πρόβλημα. Και μάλλον ούτε ο ίδιος πίστευε πως θα ερχόταν τόσοι πολλοί. (παρότι τον κατηγορώ για πάααρα πολλά, δε τολμώ να πιστέψω πως ήθελε να γίνει ότι έγινε).
Οπότε δεν ισχύει αυτό που λες.
Οι σύνδεσμοι μπορούν να διαχειριστούν πολύ καλύτερα τα εισιτήρια και να τα δίνουν όπου πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #62 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 20:20 »
1-0

Θέλω να πιστεύω πως θα κερδίσουμε την κυριακή, αν και ο ΠΑΟΚ δεν θα έρθει ανυποψίαστος πια. Η σφαλιάρα απο καβάλα ελπίζω να επιασε τόπο! και ελπίζω ο αναστόπουλος να ανακατέψει λίγο την τραπουλα.

Τωρα τι θα γίνει να δώ το ματς του ΠΑΟΚ δεν ξέρω... επειδή θα είμαι πάνω μονο το τριήμερο δεν μπορώ να δώ και με τον νιονιο. ειδωμεν!

Οσο αφορά τους συνδέσμους τώρα.

Διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ με την διαχείρηση των εισητηριων απο συνδέσμους. Απο που κι ως που να διαχειρίζονται οι σύνδεσμοι χρήματα,εισητήρια και κερκίδες; Κι αλλον κεχαγιά στ' αρχιδια μας θα έχουμε; Τετοια δικαιώματα είναι κερκόπορτες για πολύ χειροτερα. Οι BV νευριάσαν με τον πρόεδρο γιατί δεν τους προσέφερε, λεει κάλυψη. Δωσε θάρρος στον χωριάτη να σ'ανέβει στο κρεβατι, λεω εγώ. Και για να θυμηθούμε και παλιότερα τι γινόταν για μια θέση στο ΔΣ επι Κούγια, με τον κιασσο κτλ... Ας δούμε με ποιον θα βρω μετά το δίκιο μου αν εμένα μου το πουλήσουν το εισητηριο 5 και 10 ευρώ παραπάνω απο όσο το αγόρασαν.

Εμένα μου αρέσει να είμαι ανοργάνωτος και να πάω στο γήπεδο μόνος μου, αντε με 2-3 φίλους. Γιατί έτσι γουστάρω. Θα πρέπει να δώσω αναφορά και σε σύνδεσμο τώρα; Τι λετε μωρέ. Εδώ υπάρχουν ατομα μου αν τα ρωτήσεις τι δουλειά κανουν θα σου απαντήσουν 'γάβρος, βάζελος, ΠΑΟΚτζης  ή ΠΑΣ'. Δεν συμπαθώ τους συνδέσμους, ανεξαρτήτα απο κοσμο - ιδεολογία - σχεση με την διοικηση. και να κλείσουν όλοι καθόλου δεν με ενδιαφέρει. Και να σκοτωθούν μεταξύ τους παλι δεν με ενδιαφέρει.

Τα λεφτά τα βάζει και τα βγάζει ο ιδιοκτήτης της ομάδας. Αν εγώ γουστάρω μπάλα και το προιόν που μου προσφέρει ο ΠΑΣ τότε τα δίνω τα λεφτά μου στον πρόεδρα για να συνεχίσει να μου προσφέρει το ιδιο και ή καλύτερο προιον. Ή του τα δίνω με την ελπίδα οτι θα δούμε καλύτερη μπάλα (αρρώστια λέγεται αυτό...). Επι κούγια δεν γουσταρα αυτά που έβλεπα και απο μένα δεν πήρε τίποτα ο ΠΑΣ. Αν περναμε στα σοβαρά την ατομική ευθύνη και το βάρος των πράξεων μας δεν θα είχαμε ανάγκη κανένα συνδεσμο.

Παράθεση
Οι σύνδεσμοι μπορούν να διαχειριστούν πολύ καλύτερα τα εισιτήρια και να τα δίνουν όπου πρέπει.

Οι παοκτζήδες που μπήκαν μεμονωμένα στο γήπεδο δεν έπαθαν τίποτα (καθόλου περίεργο δεν μου φαίνεται πάντως). Αν οι σύνδεσμοι έπαιρναν την διαχείριση των εισητηριων, οι παοκτζήδες αυτοί που ήταν μεσα στο γήπεδο και δεν ανοιξε μύτη, θα βρίσκονταν με τους άλλους έξω για να κάνουν ντου και τσαμπουκάδες. Γιατί η σοφή διαχείριση των συνδέσμων δεν θα έδινε κάνενα εισητηριο σε αλλόθρησκους και μάλιστα σε κοινή κερκίδα.

ΥΓ. ζητώ συγγνώμη απο τους mods και συμforumιτες  για την χρήση της λέξης 'κιασσος', ήταν πανω στην έξαψη. αν εχετε την καλοσύνη μην σβήσετε στο ποστ  ::)
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #63 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 20:22 »
Νομίζω ήταν σε άλλα φόρουμ που αρειανοί λέγαν ότι υπήρχαν συνδεσμίτες που τους έδιναν εισιτήρια.Επίσης για να αποφύγουμε πάλι όλο αυτό το πράγμα και την γκρίνια κτλ ας πάρει την ευθύνη η ΠΑΕ και μόνο.

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #64 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 20:53 »
Αποσπασμα συνεντευξης Σαβινι

-Στην Ιταλία έχεις συναντήσει γήπεδο σαν των Ιωαννίνων, ακόμη και σε χαμηλές κατηγορίες;

«Ποτέ. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Δεν το έχω ξαναδεί στη ζωή μου. Δεν μπορεί να παιχθεί ποδόσφαιρο σε τέτοια γήπεδα. Οι ίδιοι οι ποδοσφαιριστές αρνούνται να παίξουν».

-Το Σάββατο θα επιστρέψετε όμως σε αυτό το γήπεδο.

«Ελπίζουμε να είναι σε καλύτερη κατάσταση. Αν είναι στην ίδια ή χειρότερη κατάσταση, θα έλεγα να μην παίξει η ομάδα αν ήταν στο χέρι μου. Δεν χρησιμοποιούμε σαν δικαιολογία το γήπεδο γιατί χάσαμε στο κύπελλο. Εμείς φταίμε για τον αποκλεισμό, αλλά είναι γεγονός πως σε τέτοιο γήπεδο δεν παίζεται ποδόσφαιρο. Την Κυριακή ανακάμψαμε από την ήττα με την απόδοσή μας. Αντιμετωπίζουμε τελείως διαφορετικά αυτό το ματς. Στα Γιάννενα στραβώσαμε την κατάσταση, δεν θα την αφήσουμε έτσι. Θα πάρουμε τη ρεβάνς».
metropolisradio.gr

Συνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #65 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 21:03 »
Δεν το χρησιμοποιούμε σαν δικαιολογία,αλλά 8 μέρες τώρα, δε λέμε τίποτα άλλο.Το γήπεδο και το γήπεδο.

« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 09 Φεβ 2010 21:07 από yazid »

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #66 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 21:11 »
Παράθεση
«Ποτέ. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Δεν το έχω ξαναδεί στη ζωή μου. Δεν μπορεί να παιχθεί ποδόσφαιρο σε τέτοια γήπεδα. Οι ίδιοι οι ποδοσφαιριστές αρνούνται να παίξουν».

Συμφωνουμε
Αλλα δεν ακουω να αναφερει κανεις με το ιδιο παθος,το γηπεδο της Καβαλας.....,που ηταν χειρωτερο απο το δικο μας.....
Δικαιολογειστε και αλλο την 4σαρα.Εσεις εκτειθεστε.... :stop:

Ολοι φωνη το Σαββατο...... :mono:

Αποσυνδεδεμένος Ηλίας

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #67 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 21:17 »
Ας εννώσουν και οι συμπαθείς Παοκτζήδες την φωνή τους με την δική μας λοιπόν για ανακατασκευή του χλοοτάπητα των Ζωσιμάδων.
Ας έρθει και καμμιά επιχορήγηση προς τα εδώ.

Όχι μόνο για την Τούμπα.

Στο κάτω κάτω δεν είναι υπεύθυνος ο ΠΑΣ για την κατάσταση ενός κρατικού γηπέδου.

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #68 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 21:24 »
Sorry παίδες, αλλά σαν πολύ "εισπρακτικού χαρακτήρα" μου φαίνεται αυτή η κίνηση της ΠΑΕ. Και το γράφω εγώ, που σπάνια καταφέρομαι "κατά" οποιασδήποτε διοίκησης του ΠΑΣ.
Κατ' αρχήν λένε ότι όλα αυτά γίνονται για να μην έρθουν ΠΑΟΚια στο γήπεδο. Νομίζω μπερδεύουν το ματς κυπέλλου με το Σαββατιάτικο. Το κύπελλο τα ΠΑΟΚια το θέλαν σαν τρελλά (όπως και τα Αρειανά αύριο με SKODA). Για το πρωτάθλημα δεν πολυ-νοιάζονται πλέον μιας και στα palyoffs με γαύρο και με ελάχιστη βαθμολογική διαφορά εκκίνησης θα παιχθεί η 2η θέση που οδηγεί στο C.L.  Εδώ δίπλα στο Καυτατζόγλειο παίζανε προχτές και δεν πήγανε. Εδώ θα ρθουν;;; Και ομιλώ για τη μάζα των φανατικών (Θύρα 4 κλπ). Απλά κάποιοι έκαναν διάρρηξη στα γραφεία του ΗΡΑ στη Μίκρα μπας και τσιμπίσουν εισιτήρια "μπέχο", αλλά τζίφος. Εκείνοι που θα ρθουν 3ημερα και 4ημερα στα Ζαγόρια κλπ δεν ανήκουν στην παραπάνω κατηγορία. Θα χαλάσουν minimum 500 ευρώ, οπότε δεν θα κολλήσουν στα 60 ή 80 που έβαλε η ΠΑΕ. Και αλήθεια αν έρθουν τέτοιοι στο γήπεδο, ήσυχα αναμεσά μας, χωρίς διακριτικά ποιον ενοχλούν κύριοι της ΠΑΕ;;; Κάπως έτσι πήγα με την παρέα μου στα επίσημα της Τούμπας (αλλά και στη 2όροφη του Χαριλάου) στον Α γύρο και δεν έγινε το παραμικρό. Τέτοιοι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ σε τι ενοχλούν αν έρθουν;;;
Από κει και πέρα αν αληθινά ήθελε η ΠΑΕ να πάνε Γιαννιώτες κυρίως στα 2 ματς που έπονται και να ενισχύσουν την ομάδα στο έπακρο μιας και η έδρα θα κρίνει την κατηγορία σε μεγάλο βαθμό θα μπορούσε να κάνει τα εξής:
- Να βάλει στη τιμή του ενός και τα 2εισιτήρια!!!! Μια πραγματική προσφορά για τους φιλάθλους που τόσο την στήριξαν φέτος σε όλα τα επίπεδα.
- Να δίνει η ΠΑΕ τα εισιτήρια της μεγάλης 1 προς 1 με ταυτότητα, οι B.V της νέας σκεπαστής και οι Α.Ρ του πετάλου.
Έτσι θα πάνε  κυρίως σε δικούς μας.
- Να εκδώσει 600 εισιτήρια για το κάτω πέταλο με τιμή 5 ή 10 ευρώ, να τα αγοράσει όλα η ΠΑΕ και να τα μοιράσει στα σχολεία. Δεν κατάλαβα;; Από το να είναι τελείως κλειστό καλύτερα δεν είναι να έχει δικά μας παιδιά;;
- Όλα τα εισιτήρια να κυκλοφορήσουν μέχρι Πέμπτη και μετά τέλος. Ούτε εκδοτήρια, ούτε τίποτε. Και όσα μείνουν την άλλη βδομάδα με το νιόνιο.

Νομίζω ότι μια τέτοια κίνηση θα ενθουσίαζε τους φιλάθλους και θα ήταν ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ προς αυτούς. Το να έχανε πρόσκαιρα 40-50.000 ευρω, δε νομίζω να είναι τίποτε μπροστά σε αυτά που θα κερδίσει μελλοντικά  σε πολλούς τομείς!!!

Αποσυνδεδεμένος nkats_99

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 616
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #69 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 21:28 »
Καλά πόσο καιρό είναι ο κύριος στο ελλάντα? Το γήπεδο της καβάλας το έχει δεί? Το κλεάνθης βικελίδης? Την τούμπα με καταρακτώδη βροχή δεν την έχει δει? Και το γηπεδο που είναι στο κέντρο της Ελλάδας με ονομασία οακα δεν το έχει δει? Αλλα ξέχασα πως να δικαιολογηθεί μια τεσσάρα? Μπραβο στο παιδί πάντως! Στρώνει το έδαφος για μια ενδεχόμενη ήττα!!! Ξέρει τι κάνει! Γιατί τα παόκια δεν μένουν στις βρισιές όπως εμείς! Βαράνε κιόλας! σπάνε και αυτοκίνητα ποδοσφαιριστών! Οπότε κάτσε να πει αυτός για το γήπεδο και να έχει από τωρα δικαιολογία, "Εγω το είπα να μην παίξουμε", μπάς και γλυτώσει κανα βρωμόξυλο!!!! :joker:

Αποσυνδεδεμένος blue_geo

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #70 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 21:32 »
lazopoulos xalara paok - Λαζόπουλος χαλαρά ΠΑΟΚ

καλά, ε!

επίκαιρο όσο ποτέ...Απολαύστε!!!

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #71 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 21:48 »
Ποσο χαζοι και γκρινιαρηδες μπορει να ειστε? αλλωστε

Παράθεση από: Xριστοδουλος
Οι οπαδοί του ΠΑΣ έχουν διαρκείας και φυσικά δεν τους αποσχολεί το διπλό εισιτήριο.

απλο.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος pagouras83

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 947
    • Προφίλ
    • http://4.bp.blogspot.com/-1XCSOdv_LKg/UcNVHujz3sI/AAAAAAAAe-s/etdLVi6cSfk/s1600/pistepseto.net.gif
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #72 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 22:37 »
Αποσπασμα συνεντευξης Σαβινι

-Στην Ιταλία έχεις συναντήσει γήπεδο σαν των Ιωαννίνων, ακόμη και σε χαμηλές κατηγορίες;

«Ποτέ. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Δεν το έχω ξαναδεί στη ζωή μου. Δεν μπορεί να παιχθεί ποδόσφαιρο σε τέτοια γήπεδα. Οι ίδιοι οι ποδοσφαιριστές αρνούνται να παίξουν».

-Το Σάββατο θα επιστρέψετε όμως σε αυτό το γήπεδο.

«Ελπίζουμε να είναι σε καλύτερη κατάσταση. Αν είναι στην ίδια ή χειρότερη κατάσταση, θα έλεγα να μην παίξει η ομάδα αν ήταν στο χέρι μου. Δεν χρησιμοποιούμε σαν δικαιολογία το γήπεδο γιατί χάσαμε στο κύπελλο. Εμείς φταίμε για τον αποκλεισμό, αλλά είναι γεγονός πως σε τέτοιο γήπεδο δεν παίζεται ποδόσφαιρο. Την Κυριακή ανακάμψαμε από την ήττα με την απόδοσή μας. Αντιμετωπίζουμε τελείως διαφορετικά αυτό το ματς. Στα Γιάννενα στραβώσαμε την κατάσταση, δεν θα την αφήσουμε έτσι. Θα πάρουμε τη ρεβάνς».
metropolisradio.gr
Ένω πέρισυ η τούμπα ήταν χαλί, για αυτό είχε πάει να παίξει φιλικό η εθνική ΙΣΠΑΝΙΑΣ με την δικιά μας  και ήθελε να φύγει και έπαιξε με τα χίλια ζόρια.
Ο ΣΝΑΟΥΤΣΕΡ και Ο ΙΒΙΤΣ με τον ΑΡΜΠΑΤΣΗ έπαιζαν σε καλύτερα γήπεδα σε ΒΟΣΝΙΑ -ΠΟΛΩΝΙΑ και ΣΕΡΡΕΣ!
Μας δουλεύουν μου φαίνετε!
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία - pagouras83

Αποσυνδεδεμένος pas_asty

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
    • imageshack
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #73 στις: Τρι 09 Φεβ 2010 22:58 »
Παιδιά για το θέμα των εισητιρίων πιστεύω είναι μεγάλο λάθος της ΠΑΕ τα διπλά εισητίρια. Σίγουρα το σκέφτηκε κερδοφορικά γιατί μην γελιώμαστε, αν ήθελε έβρησκε τρόπο και πολύ καλύτερο για να μην έρθουν Παοκτζήδες. Μπορούσε με τις ταυτότητες να καταλάβει τους μεν κ' τους δεν. Τόσο απλά !!! Τώρα με τα διπλά εισητίρια διαχωρίζει πάρα πολλούς.. οι φοιτητές πάνω απ' όλα, που είναι πάρα πολλοί, δεν έχουν την δυνατότητα να δώσουν για δύο αγώνες.. Και γιατί να δώσουν ρε αδερφέ αν δεν μπορούν να είναι εδώ με Πανιώνιο ?????????? Και μην μου πείτε ότι και γιατί να μην είναι.. ΓΙΑΤΙ σιγά μην αφίσουν την εξεταστική τους για να δουν ένα ματς.
Ντροπής πράγματα !!!


 :mono:
ΠΑΣ Γιάννινα - Ajax of Epirus


Αποσυνδεδεμένος tieri

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
« Απάντηση #74 στις: Τετ 10 Φεβ 2010 00:22 »
απαρδκτο αυτο με τα εισητηρια.αφου ηθελαν να τα δωσουν πακετο,τουλαχιστον επρεπε να δοθουν με εκπτωση.στην μεγαλη π.χ 60 ευρο το πολυ.γενικα ειναι λαθος.θα ερθει κοσμος για το τριημερο,φοιτητες μπορουν να δωσουν τοσα χρηματα οταν την τριτη θα φυγουν και θα ειναι σε αλλες πολεις και το ειστηριο με τον πανιωνιο παει στον βροντο:ας το δει ο προεδρος και τελευταια στιγμη να το παρει πισω.οσον αφορα το παιχνιδι με τον παο στο κυπελλο,ακουγονται διαφορα για εισητηριο στους κατοχους διαρκειας , επειδη εχω διαρκειας δεν θα παω γηπεδο και ας γεμισει με βαζελους.