Αποστολέας Θέμα: Συνθηματα- Κερκιδα  (Αναγνώστηκε 177272 φορές)

Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #275 στις: Κυρ 07 Αύγ 2011 10:18 »

ΥΓ:προτιμώ τον Μπέο από τα πρόβατα...

στα @@ μας...



ΥΓ1:ελπίζω οι πορνόγεροι να μην μαζεύονται στις κερκίδες...ειδικά τώρα που έρχονται και πολλά νέα παιδιά...

Αποσυνδεδεμένος Αντώνς

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 433
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #276 στις: Κυρ 07 Αύγ 2011 13:02 »
Καταρχάς ο τίτλος του θέματος είναι Συνθήματα-Κερκίδα. Άρα μπορούν να συζητηθούν θέματα κερκίδας.

Κατά δεύτερον δεν είναι ανάγκη να το αντιμετωπίζετε με τόσο σθένος. Τι πάει να πει ότι το ίδιο βλέπετε τον Τσε και το ίδιο τη σβάστικα; Τι μηδενισμός είναι αυτός;

Το ποδόσφαιρο ξεκίνησε ως η ψυχαγωγία της εργατικής τάξης. Η Μάντσεστερ όταν δημιουργήθηκε ονομαζόταν Νιούτον Χιθ, ομάδα που ιδρύθηκε από τους εργάτες του εκεί σιδηροδρόμου. Εν Ελλάδι ο Ολυμπιακός ήταν η ομάδα των εργατών, ο Παναθηναϊκός η ομάδα των αστών. Η Παναχαϊκή ιδρύθηκε από Πατρινούς Αναρχικούς. Η Internazionale ή η Ίντερ για τους περισσότερους "στηρίζει" τους Ζαπατίστας δωρίζοντάς τους ασθενοφόρο, ενώ τα χρήματα από τα πρόστιμα των ποδοσφαιριστών δόθηκαν για την ανοικοδόμηση του χωριού Τσιναχαντάν που το κατέστρεψε ο κυβερνητικός στρατός. Η Μπαρτσελόνα που κατά την Ισπανική επανάσταση έκανε περιοδεία σε ΗΠΑ, Μεξικό κι Ευρώπη για να συγκεντρώσει χρήματα για τις Διεθνείς Ταξιαρχίες του Δημοκρατικού Στρατού. Το '48 στην Κύπρο δημιουργήθηκε η Ομόνοια, από μερικούς ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ, οι οποίοι αρνήθηκαν να υπογράψουν το ψήφισμα καταδίκης του ΕΑΜ-ΕΛΑΣ. Το 1941, το τσιράκι των Γερμανών ο Τσολάκογλου, φώναζε στη νεολαία "να εγκαταλείψει την πολιτική και να ασχοληθεί με το ποδόσφαιρο". Στις 26/01/1949 στη Λεωφόρο έπαιξαν ο Ολυμπιακός και η μεικτή Μακρονήσου, την οποία αποτελούσαν 4 παίχτες του ΟΣΦΠ, 2 του Ηρακλή, 1 της Καλαμαριάς, 1 του Απόλλωνα Αθηνών, 1 του Εθνικού και 1 του ΠΑΟ. Έληξε 2-1 υπέρ των εξόριστων. Ο Λοχαγός του ΕΛΑΣ Νίκος Γόδας όταν εκτελέστηκε στην Κέρκυρα φορούσε τη φανέλα του Ολυμπιακού.

Δεν αναφέρω Ζανκτ Παουλί, Λιβόρνο και άλλες παρόμοιες ομάδες γιατί βλέπω πως δεν έχει νόημα.



Από τις Γειτονιές του Κόσμου, του Γ. Ρίτσου.

Τόν είδες, Τζόν τον Παυλή; Δέν μπορεί θα τον είδες.
( …)
Για τον Παυλή σου λέω- Τι θόρυβος -
για κείνο ντο παιδί που πούλησε τα παπούτσια του
όταν οι Γερμανοί σκότωσαν τον Γιωργάκη.
(…)
Θ’ αγαπάς, Τζόν, κι εσύ το ποδόσφαιρο
κι ο Παυλής έπαιζε όμορφα- μ’ όλο που
είταν ξυπόλυτος-
Είχε γερά ποδάρια – λίγο στραβά είναι αλήθεια,
απ’ το ποδόσφαιρο,
πολύ γερά ποδάρια και πλεμόνια κι εξυπνάδα
( …)
τόσο που παραξενευτήκαμε, Τζόν , που δέν τα κατάφερε
στο τελευταίο παιχνίδι του να δώσει μια κλωτσιά
απο κείνες τις γνωστές του
και να τινάξει, Τζόν, το τάνκ σου ως το Λονδίνο
ώσμε την κούτρα, Τζόν, του κ, Τσώρτσιλ σας.
Μα είταν , βλέπεις , ξυπόλυτος. Τι να σου κάνει;
Σου μιλάω για τον Παυλή πού ‘ χε πουλήσει
τα παπούτσια του-
δέν αξιώθηκε απο τότε, Τζόν , να ξαναβάλει παπούτσι
στα ποδάρια του
κι έτσι ξυπόλυτος σκοτώθηκε ο Παυλής το Δεκέμβρη (…)
Se ci coglie la crudele morte, dura vendetta verrà dal partigian..

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.051
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #277 στις: Κυρ 07 Αύγ 2011 14:09 »
Νομίζω ξεκίνησε να παίζεται από άγγλους ευγενείς και μετά σιγά σιγά μπήκε ο περισσότερος κόσμος στο ποδόσφαιρο και έγινε πιο λαϊκό.Στους αρχικούς αγώνες πχ επειδή ήταν από ευγενείς έπρεπε να σηκώνουν το χέρι τους ότι έκαναν φάουλ κτλ λόγω ευγένειας κτλ.Σιγά σιγά όμως άρχισαν να κλέβουν,το άθλημα ξέφυγε από τους ευγενείς και παιζόταν από πολλούς οπότε χρειαζόταν και ο διαιτητής.Αν δεν κάνω λάθος το είχα διαβάσει στο referee.Δεν θυμάμαι και όλες τις λεπτομέρειες.Πάνω κάτω έτσι.
Επίσης οι γερμανοί παίζαν μπαλίτσα στην λεωφόρο στην κατοχή με τους νικητές να κερδίζουν τις κούπες του βάζελου.
Ματς επίσης όπως στην ταινία η απόδραση των 11 πρέπει να έχει γίνει,νομίζω με την Ντιναμό Κιέβου.Αλλά είναι μεταξύ θρύλου και πραγματικότητας.
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 07 Αύγ 2011 14:16 από fon7 »

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #278 στις: Κυρ 07 Αύγ 2011 14:37 »
Ποιοι αγγλοι ανακαλυψαν το ποδοσφαιρο?
Το ποδοσφαιρο ανακαλυφθηκε στην αρχαια Ελλαδα.
Να και η αποδειξη

Ο ΛΟΚΟ διδασκει τα μυστικα του ποδοσφαιρου σε νεαρους της ακαδημιας που διατηρουσε
 :) :joker:

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #279 στις: Κυρ 07 Αύγ 2011 15:21 »
μήπως ο λοκό είναι διαιτητής στη φωτο; γιατι βλέπω τη σφυρίχτρα!!! Χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #280 στις: Κυρ 07 Αύγ 2011 16:16 »
Ποιοι αγγλοι ανακαλυψαν το ποδοσφαιρο?
Το ποδοσφαιρο ανακαλυφθηκε στην αρχαια Ελλαδα.
Να και η αποδειξη

Ο ΛΟΚΟ διδασκει τα μυστικα του ποδοσφαιρου σε νεαρους της ακαδημιας που διατηρουσε
 :) :joker:

Αστείο???
Μόνο μια  επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο και ...

To παραπάνω  ανάγλυφο του 4ου π. Χ. αιώνα, βρίσκεται στο Αρχαιολογικό Μουσείο Αθηνών.
Η μπάλα  ήταν δερμάτινη  και είχε για γόμωση πούπουλα.


Η ετικέτα στη βάση του ανάγλυφου:



Επιγραφή, αντίστοιχη του σημερινού βαθμολογικού πίνακα πρωταθλήματος (Ομάδα - Βαθμοί):



Και πολλά άλλα εκθέματα.

ΕΛ-ΤΑ

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Elvetos14

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #281 στις: Κυρ 07 Αύγ 2011 16:45 »
Molossos zhthsa se prohgoumeno munhma mou sugnwmh gia ta greeklish , alla tonisa pws grafw apo Elbetia :)

heartless eisai polu kalos filem sunexise :D

epishs 8a h8elana na 3ana-rwthsw an mporei kapoios na mou pei gia to sun8hma pou rwthsa

euxaristw :)

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #282 στις: Κυρ 07 Αύγ 2011 20:50 »
Συνθηματα - Κερκιδα λεγεται το topic!!!
Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ!
Στα παπάρια μου άμα είσαι ναζί στα παπάρια μου άμα είσαι αντίφα.Στο γήπεδο είσαι πασολές.Θα πάς στο θέατρο και θα κουβαλάς μαζί τον τσέ;Θα πας για ποτό και θα κουβαλάς μαζί σβάστικα;ΌΧΙ.Στο γαμημένο γήπεδο γιατί το κάνεις;Όσο θα με ξενέρωνε να δώ ΝΑΖΙ ΠΑΣ το ΙΔΙΟ με ξενερώνει και το ΑΝΤΙΝΑΖΙ ΠΑΣ.Γιατί;ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΥΤΟ ΠΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΠΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟ ΜΟΝΟ ΠΑΣ ΣΚΕΤΟ ΠΑΣ! >:( :stop:

ΥΓ: Άν κάνω εγώ πχ πανό ΝΑΖΙ ΠΑΣ σημαίνει ένα απ τα 2:

α)Ή θέλω να δείξω ότι ο κόσμος του ΠΑΣ είναι ναζί που με ποιό δικαίωμα να το κάνω αυτό;Τούς ρώτησα και συμφώνησαν και είπαν ότι είναι ναζί;

Η'

β)Θέλω να δείξω εγώ προσωπικά ο Βασίλης που έχω αυτό το πανί είμαι ναζί.Που στην τελική ΠΟΙΟΣ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ;ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ;

Φιλε μου fastmanako θα διαφωνησω μαζι σου, κατα την γνωμη οποιος ειναι ναζι (και θελει να κατεβαινει με ενα πανο), ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ειναι ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΝΙΝΑ ή μαλλον ΜΟΝΟ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 622
  • Same old city, same old tale
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #283 στις: Δευ 08 Αύγ 2011 10:24 »
Παράθεση
Αν κατι δε σε εκφραζει απεχεις απο αυτο

δηλαδή να απέχω από τον  :pas:,επειδή δεν με εκφράζει ο τσε;ή επειδή το αντιφα μου φαίνεται υπερβολικό;ή επειδή δεν μου αρέσει το σύνθημα "ΟΦΗ καργιόλη γαμώ την Κρήτη όλη";να απέχουν αυτοί που τα λένε και τα χρησιμοποιούν αδερφέ παγουρά μου...δεν είμαι αναγκασμένος να τα δέχομαι ούτε να τα τρώω στη μάπα επειδή αγαπάω τον  :pas:....

ΥΓ:προτιμώ τον Μπέο από τα πρόβατα...
Απο τη στιγμη που αυτα τα συνθηματα ακουγονται και δεν τα γουσταρεις , φυσικα και δεν θα τα πεις. Δεν απεχεις απο τον ΠΑΣ, απεχεις απο αυτα συνθηματα και με αυτη την αποχη σου ισως να συμπαρασυρεις μεσω συζητησεις και αλλα ατομα τα οποια μπορει να σκεφτουν με τον ιδιο τροπο και να σταματησουν και εκεινοι. Δεν εννοω να μην πηγαινεις γηπεδο.

Το μηνυμα ενος πανο αντιναζι παντως δεν καταπατα την ελευθερια κανενος σαν ιδεα σε αντιθεση με ενα πανο ναζι ...
Θα προτιμουσα βεβαια να υπαρχουν μονο πανο/λινατσες πολιτικου περιεχομενου σαν αυτες που ανεφερα πιο πανω , αλλα παρ'ολα αυτα δεν με ενοχλουν τα υπολοιπα.

Αποσυνδεδεμένος uaglionos

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #284 στις: Δευ 08 Αύγ 2011 10:40 »
Συμφωνω σε ΟΛΑ με τον fasτmanako....
Στο γηπεδο ΠΑΣ για να δεις την ομαδα σου... να ξεχαστεις απο τα προβληματα σου... να διασκεδασεις.. και γενικα ειναι ενας τροπος διασκεδασης....
Ο διπλανος σου ειναι απλα ενα φιλαθλος.... ενας ξενος που απλα υποστηριζεται την ιδια ομαδα...

Αν καποιοι απ εσας πιστευεται οτι στο γηπεδο πρεπει να υπαρχουν πολιτικα κριτιρια για το αν θα ΠΑΣ...
πιστευω οτι ειναι κατι παραπανω απο φασιστικο....

 :mono: :mono: :mono:
Totti senti che gioia, mentre tu gioca tua moglie fa la TROIA

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #285 στις: Δευ 08 Αύγ 2011 11:02 »
Καταφεραμανε να εξισωσουμε τους Ναζι με όσους τους  μαχονται ή μου φαινεται..??
Μπραβο μας..!!
να το πειτε και στους παππουδες σας...
θα χουν αγωνια να μαθουν την νεα αυτη εξεληξη..

Για να μην μακρυγορω και χαλαω και την διαθεση μου (μας) καλοκαιριατικα..

Το να ειναι καποιος αντιθετος στον Ναζίσμο ειναι υποχρεωση (ανθρωπινη και ιστορικη)
ειναι σταση ζωης...

δεν εχει να κανει
με πολιτικη (με την εννοια που την εχουν καποια στραβα μυαλα στο κεφαλι τους)..



Αποσυνδεδεμένος nick

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 622
  • Same old city, same old tale
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #286 στις: Δευ 08 Αύγ 2011 11:43 »
Ευτυχως ειπωθηκε κατι σωστο ...
+1

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #287 στις: Δευ 08 Αύγ 2011 11:56 »
Γνωρίζω ότι εξυφαίνεται συνομωσία ανίερη, ώστε να αναγκαστώ να απαντήσω και να βγει προφήτης, ο ανερυθρίαστα έχων γράψει:
Αφού γράφουν στο Να μας ΠΑΣ μακριά... οι Siatrolofos και fantasmatakos, ας γράψει κι ο ΛΟΚΟΣ με τον ΕλΤορο (απλή αναφορά μήτσο, δεν εννοώ πως είστε ίσα) στο ΠΑΣ clubs,Grafitti, Συνθήματα κλπ να ολοκληρωθεί ο  σουρεαλισμός

ΖΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΑΙ
αλλά δεν θα υποκύψω στον πειρασμό, ή τέλος πάντων θα υποκύψω ...ψίχα.

Τα πάντα είναι δρόμος.
Το τσουβάλιασμα είναι ανεπίτρεπτο εξισώνοντας αδερφές και παλληκάρια ΤΗΙΝΚ ρε.
Στο γήπεδο ο διπλανός δεν είναι ξένος, άσχετα που πάντα μόνος είσαι στην κερκίδα.

Κι ένα απόσΠΑΣμα εφημερίδας, που αλίευσα στο διαδίκτυο, έτσι για να σφίγγουν οι κώλοι:


Μολοσσός

  • Επισκέπτης
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #288 στις: Δευ 08 Αύγ 2011 13:15 »
Καταφεραμανε να εξισωσουμε τους Ναζι με όσους τους  μαχονται ή μου φαινεται..??
Μπραβο μας..!!
να το πειτε και στους παππουδες σας...
θα χουν αγωνια να μαθουν την νεα αυτη εξεληξη..

Για να μην μακρυγορω και χαλαω και την διαθεση μου (μας) καλοκαιριατικα..

Το να ειναι καποιος αντιθετος στον Ναζίσμο ειναι υποχρεωση (ανθρωπινη και ιστορικη)
ειναι σταση ζωης...

δεν εχει να κανει
με πολιτικη (με την εννοια που την εχουν καποια στραβα μυαλα στο κεφαλι τους)..

πλέον οι Ναζί και ο Χίτλερ είναι απλά ένα ιστορικό γεγονός...το να είναι κάποιος κατά των Ναζί είναι αυτονόητο...

να φτιάξετε ένα σύνθημα κατά των ιμπεριαλιστών και εθνοκτόνων Ισπανών και Άγγλων του 16ου αιώνα που εξαφάνισαν Ινδιάνους,Ίνκας,Αζτέκους κλπ στην Αμερική...

μέχρι και στα συνθήματα παιχνίδια εντυπώσεων....

Αποσυνδεδεμένος papari7

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • -Και από τις μεγάλες; -Μόνο ΠΑΣ ρε φλώροι
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #289 στις: Κυρ 14 Αύγ 2011 16:04 »
χθες ακουστηκε παρα πολυ το μεχρι την ακρη του κοσμου!πλεον εχει καθιερωθει :pashat:
για λιγο ακουστηκε και ενα καινουριο

να με παλι στο πλευρο σου
να σε αφησω δεν μπορω
παιξε πας για τον λαο σου
γαμα τους να τρελα8ω

μαθετε το στο ματς με λαρισα να το πουμε :mono: :mono: :mono: :mono:
"Δεν μας μέτρησες καλά κουφάλα, είδες τρία απ' τα περίεργα παιδιά μα έρχονται κι άλλα"

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 622
  • Same old city, same old tale
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #290 στις: Κυρ 14 Αύγ 2011 16:11 »
Θυμισε λιγο το ρυθμο ρε παπαρι7.

Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #291 στις: Κυρ 14 Αύγ 2011 16:34 »
Άν απ τα γραφόμενά μου αυτό που καταλάβατε εξίσωση ναζί και αντιναζί 3 πλιά.......

Προτίνω το παρακάτω για πανό-πλακάτ :


Αποσυνδεδεμένος torosblasphemy

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 279
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #292 στις: Δευ 22 Αύγ 2011 05:00 »
                 ΣΥΝΘΗΜΑ Π.Α.Σ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ''ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ..''

          ΕΠΙΤΕΛΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!  μετα απο τοσα χρονια  ΠΑΛΗΣ  κ ΑΡΝΗΣΗΣ  :P :P :P :P

επιτελους  μαθαταν  τς στιχους  ωρεεεεεε....ποποποποποοοοοοο  τοσο δυσκολο  ηταν?? :P :P
οπως το ειχα φανταστει...ΚΑΥΛΑ  ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ !!!


υ.γ.:  για  να  μαθαινουν  σιγα σιγα  κ  τα Παοκια  σε ποιους οφειλουν το συνθημα αυτο ....
...Μέχρι Την Άκρη Του Κόσμου Ταξίδεψα...

Αποσυνδεδεμένος Steve-ToRosLoCosS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #293 στις: Δευ 22 Αύγ 2011 07:15 »
Τοσα γαμημενα χρονια λεγαμε οτι ειναι συνθματαρα ....παντου αρνηση..Δεν πειραζει...Ας το μαθουμε τωρα να το λεμε γιατι γαμαει!Απο κει και περα 2-3 καλα που εχουμε ηδη + αυτο+ ενα δυο καλα αλλα που ακουστηκαν εδω μεσα και γενικα + να παει καλα το σκηνικο στην ακρη στο επταλο με τους οργανωμενους και λιγο καλη θεληση και ισως νιωσουμε λιγο φετος!

Υ.Γ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΠΑΘΟΣ! :mono: :mono:
Αναστασιάδης: «Θα κάνω μια έκκληση, κοιτάξτε να τα βρείτε στα Γιάννινα και να ενωθείτε.» .

Αποσυνδεδεμένος John

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #294 στις: Δευ 22 Αύγ 2011 11:15 »
Πλησιάζει η πρώτη...για να οργανωνόμαστε σιγά σιγα να γίνει κανα happening απο ΟΛΟΥΣ μαζί!!!

Η ομάδα απο το χορτάρι...εμείς απο το πέταλο!!!!!

Άντε να ζεσταινόμαστε λίγο...αυτό το μάτς ΑΠΑΙΤΕΙ υψιλή ενέργεια και πρέπει να την δώσουμε όλοι μας. Πόσο μάλλον δε εάν έχουμε και μουσαφιραίους...

Πέρασαν μόλις 2-3 μηηηηηηηήνες, που έχω AJAX να σε δώ.....
3η Πτέρυγα Ψυχιατρικής Κλινικής CLUB[/size]


Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #295 στις: Δευ 22 Αύγ 2011 11:21 »
Πλησιάζει η πρώτη...για να οργανωνόμαστε σιγά σιγα να γίνει κανα happening απο ΟΛΟΥΣ μαζί!!!

Η ομάδα απο το χορτάρι...εμείς απο το πέταλο!!!!!

Άντε να ζεσταινόμαστε λίγο...αυτό το μάτς ΑΠΑΙΤΕΙ υψιλή ενέργεια και πρέπει να την δώσουμε όλοι μας. Πόσο μάλλον δε εάν έχουμε και μουσαφιραίους...

Πέρασαν μόλις 2-3 μηηηηηηηήνες, που έχω AJAX να σε δώ.....


+1
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #296 στις: Κυρ 28 Αύγ 2011 01:05 »
eimai pali aleo

το ειπαμε σημερα με ΑΡΗ. Ρυθμος Σερβια. Πολυ εμπνευση φετος και ολα original δικα μας. Παμε γερα.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος stevepas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #297 στις: Κυρ 28 Αύγ 2011 02:58 »
Αρκετα ωραια η σημερινη κερκιδα συνεχιζουμε δυνατοτερα!! :pas: :)
pas 7 και στην Καβάλααααα!!!

Αποσυνδεδεμένος John

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #298 στις: Δευ 29 Αύγ 2011 00:13 »
ΜΕΓΑΛΟ ΓΕΓΟΝΟΣ η χθεσινή κερκίδα. Πρέπει να μείνουμε σ αυτό και να επενδύσουμε για καλύτερες μέρες. Ίσως ο πυρήνας πρέπει να κάνει λίγο ακόμα πιο αριστερά για να γίνει ακόμα πιο αμιγώς οπαδική. Βήμα βήμα όμως. Καλή μας αρχή. Τα καλύτερα θα έρθουν.

Επιτέλους μια κερκίδα φούλ στους δικούς μας ρυθμούς και συνθήματα.
3η Πτέρυγα Ψυχιατρικής Κλινικής CLUB[/size]


Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Συνθηματα- Κερκιδα
« Απάντηση #299 στις: Δευ 29 Αύγ 2011 03:10 »
Αρκετα ωραια η σημερινη κερκιδα συνεχιζουμε δυνατοτερα!! :pas: :)

Σύνταυρε stevepas, τι κατά τη γνώμη σου έκανε ωραία και δυνατή την κερκίδα μας?
Είναι πολύ σημαντικό να καταφέρουμε να συζητάμε αυθόρμητα για την κερκίδα μας, που είναι και το βασικό ελατήριο της Ομάδας.
Πάντος, κάθε φορά που καταθέτουμε την εμπειρία μας, όπως εσύ stevepas, οι περισσότεροι συνεχιζουμε δυνατοτερα!!  :pas: :)

ΥΓ: Θέλω να πω ... τα αρειανά, ούτε ζέστη ούτε κρύο??? π.χ. ο Αρης  γουστάρει στην έδρα του παπάρι??? (σόρυ φίλαθλοι του Πιλάβιου)
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 29 Αύγ 2011 03:19 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς