Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

0-2
13 (19.7%)
0-1
11 (16.7%)
1-2
12 (18.2%)
0-0
4 (6.1%)
1-1
16 (24.2%)
2-2
4 (6.1%)
2-0
1 (1.5%)
1-0
1 (1.5%)
2-1
1 (1.5%)
άλλο?
3 (4.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 66

Η ψηφοφορία έληξε: Σαβ 04 Φεβ 2012 09:41

Αποστολέας Θέμα: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ  (Αναγνώστηκε 48966 φορές)

Αποσυνδεδεμένος GreGPAS

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #100 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 19:40 »
Όταν μιλάει ο Άγγελος αστράφτει και βροντάει...

http://dai.ly/A7V57F

Αποσυνδεδεμένος gecks

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 590
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #101 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 19:46 »
Ούτε του παπά.
Πάλι καλά που ο Κηπουρός έπιασε το πέναλτι στο 77', γιατί μετά την πέρα από κάθε λογική αλλαγή του Άγγελου στο ημίχρονο, το ματς θα το είχαμε χάσει με κάτω τα χέρια.

Πάλι καλά κιόλας που υπήρχε στην άμυνα κάποιος (ο Κώτσιος προφανώς - με πολύ σημαντική συνεισφορά για άλλο ένα παιχνίδι) και αναχαίτιζε τις σέντρες των Κερκυραίων σε όλο σχεδόν το δεύτερο ημίχρονο.



Δικό μας παιχνίδι θα χάναμε μέσα από τα χέρια με τέτοια αλλαγή, αμάν ρε Άγγελε, για όνομα της Παναγίας δηλαδή.
Θα πέσει κεραυνός να μας κάψει!


Ευλόγησον.


ps. Μπεσέρα - Γεωργίου πολύ καλές εμφανίσεις, αξίζουν τα συγχαρητήριά μας.


Αποσυνδεδεμένος Blue_cat

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #102 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 19:48 »
ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΣ ΝΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!
Ε αν χάναμε και αυτή τη νίκη θα έσκαγα. Έπαιξε καλά η ομάδα στο α ημίχρονο και στο δεύτερο το κράτησε το παιχνίδι με νύχια και με δόντια, με πέναλτι που δόθηκε με μεγάλη ευκολία, με κόκκινη κάρτα..με με με..δε με νοιάζει. Μπράβο στα παιδιά για τη νίκη. Η απόκρουση του Κηπουρού ίσως είναι η απόκρουση της χρονιάς..για πολλούς λόγους!!
Ελπίζω να γυρίσει σώα η ομάδα στη βάση. Στο τέλος το παιχνίδι είχε γίνει πόλο..αλλά δεν θα φωνάξει κανείς γι αυτό..κάποιοι είδαν πάγο και γκάριζαν 3 μέρες!!!
  :mono:  :mono:  :mono:  :mono:  :mono:
Vamos ΠΑΣ, vamos Argentina!!

Αποσυνδεδεμένος vaggelis-pas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #103 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 19:51 »
Αναστασιάδης:

«Ήταν ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες. Γνωρίζαμε τι θα αντιμετωπίσουμε. Ήμασταν καλά προετοιμασμένοι. Πήγαμε πολύ καλά στο α' ημίχρονο στον τρόπο που ζητήσαμε να παίξουμε. Είχαμε καλές επιλογές στην αμυντική μας συμπεριφορά. Μπορούσαμε να έχουμε καλές επιλογές και στην επιθετική. Προηγηθήκαμε με δύο καλά γκολ. Είχαμε προβλήματα με 2 αναγκαστικές αλλαγές στο β' μέρος, συν το ότι γνωρίζαμε ότι θα μας πιέσει ο αντίπαλος με βαθιές σέντρες, τομέας που είναι καλή η Κέρκυρα. Δεχτήκαμε ένα γκολ που θα μπορούσαμε να το είχαμε αποφύγει. Αλλά γλιτώσαμε άλλα. Στο β' ημίχρονο δεν είχαμε καλή απόδοση. Μεγάλο ρόλο έπαιξε ότι δεχτήκαμε κόκκινη κάρτα, αλλά και πολλές κίτρινες και φοβηθήκαμε να βάλουμε τα πόδια στη φωτιά. Μπορούσαμε το 1-3 στο δοκάρι του Μπεσέρα, μπορούσε και η Κέρκυρα να πετύχει το 2-2. Ευχαριστώ τα παιδιά, αλλά και την Παναγιά γιατί άλλες φορές χάναμε στο 90, δεν κερδίζαμε στο 90. Μεγάλη νίκη και συνεχίζουμε.

Να ευχηθώ καλή συνέχεια στην Κέρκυρα και στον προπονητή της»

Ρωτήθηκε αν ήταν διπλό παραμονής και απάντησε: «Αυτά εσείς τα λέτε. Εγώ είπα εξ' αρχής ότι η ομάδα θα σωθεί».

Για το αν ευνοήθηκε από τον τρόπο παιχνιδιού της Κέρκυρας: «Δεν αναλύω τακτικές άλλων ομάδων»..

Για το ποια θεωρεί ως καθοριστικότερη στιγμή, την αποβολή ή την απόκρουση στο πέναλτι: «Απαγορεύεται να γίνει πέναλτι σε γέμισμα από το κέντρο. Πρέπει να γίνουν θαύματα για να κάνεις εκεί πέναλτι. Υπάρχει ολική ευθύνη. Κάνουμε ακόμα ερασιτεχνικά λάθη. Θα μπορούσαμε να τελειώσουμε το ματς νωρίτερα γιατί η Κέρκυρα ήταν απείθαρχη στο β' ημίχρονο. Θα τα διορθώσουμε στην πορεία».

super-fm

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #104 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 20:00 »
ΑΓΓΕΛΟΣ+ΠΑΝΑΓΙΑ+ΚΗΠΟΥΡΟΣ=ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΙΠΛΟ!!!! :mono:

Υ.Γ.Συγνωμη για τα κεφαλαια.
Υ.Γ.2.Μπραβο ρε Αγγελε ξανα και ξανα..
Υ.Γ.3.Τη να τον κανεις το Μπουζιντ οταν εχεις Κωτσιο!!(θεε μου τη λεω.)
Υ.Γ.4.Επιτελους μεγαλο ΔΙΠΛΟ στην συνχρονη ιστορια του ΠΑΣ!!!

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #105 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 20:08 »
Εβριζα τον Αγγελο στο ημιχρονο για την αλλαγή του καλυτερου παικτη μας του Ντεβισέντι, που εκοψε την ομαδα στα δυο.
Απο τα λεγόμενά του αποδειχτηκε αναγκαστική, οποτε παω πάσο και ζηταω συγγνωμη.
Φαινεται ομως για αλλη μια φορα, η ελλειψη παγκου και οι μαλακιες που γιναν το καλοκαιρι.
Προεδρε Δωσε τα κλειδια στον κοουτς να βγουμε ευρωπη.

Μεγάλη νικη, πολυ καλο πρωτο ημιχρονο και πολυ παραγωγικό. Αυτοι δεν μας καναν ουτε φάση.
Στο β αν εμπαινε το δοκάρι, ειχε τελειωσει το παραμύθι. Κι αμεσως μετα πηραμε καρτα. (λιλα 10 φορες στο ειπε ο κοουτς....)
Ο κουκουλάκης μεχρι το πεναλτι μας επαιζε 70-30. Αλλά δινοντας το πεναλτι, απεδειξε ποσο κακος διαιτητής ειναι.

Βρεξει χιονισει ο ΠΑΣ θα σας μαμμήσει παγανέλια. Μακάρι να μην πεσουν να εχουμε και του χρόνου πελάτες :P :P

Καλός το λιγο που φάνηκε ο Ζαμπρέλα.
Νικη και στον Αιωνιο, μπορουμε.

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #106 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 20:15 »
Συγχαρητήρια στους παλαβούς-ηρωϊκούς ΠΑΣολέδες που παρακολούθησαν αυτό το ματς κάτω απο τέτοιες καιρικές συνθήκες!!!!!

Κατά τ' άλλα, για άλλη μια φορά μας βγήκε η ψυχή αλλά ........

ΓΙ' ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΣ ΡΕ ΠΣΤ ΜΟΥ...!!!!

 :pas:  :pas:  :pas:  :pas:  :pas:  :pas:

Αποσυνδεδεμένος geo

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #107 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 20:31 »
θελω να βλεπω τους κωλοτουμπες. μετα την τριπολη εγραψα εδω μεσα οτι θα σωθουμε.  επιμεννω στην αποψη μου.  υ.γ θελω να ζητησω συγγνωμη , απο καποια παιδια που δεινουν  και την ψυχη τους  για να λειτουργει αυτο το forum. λογω παρορμησης ειναι σιγουρο οτι αδικησα καποιους στυλοβατες εδω μεσα.  ισως να φταιει και  η ηλικα λεβεντες.[γερο παραξενος].ολοι μια γροθια λεβεντες. τωρα. :mono: :mono: :mono: :mono: :mono:

Αποσυνδεδεμένος rusis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #108 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 20:33 »
Τεραστιο διπλο , επιτελους . Το κρατησαμε με νυχια και με δοντια και με Κηπουρο βεβαια .Μας εβγαλαν λιγο την ψυχη αλλα αποζημιωθηκαμε στο τελος , αντι να γινει το 1-3  με το δοκαρι , πηγε να γινει το 2-2 , τελικα παρεμεινε το 1-2 και δε μας χαλασε καθολου .Παμε και τον αιωνιο για μια απ τα ιδια , μπορουμε .

Αποσυνδεδεμένος torosblasphemy

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 279
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #109 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 20:36 »
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ

...Αν κ μας βγαλατε την ψυχη, θα μπορουσαμε ναχαμε παρει πολυ πιο ευκολα το διπλο

Τα παγανελια ΜΗΔΕΝ, κ πλωρη για βου....

Λιγη χαρα επιτελους 

Υ.Γ Ολα τα λεφτα ο πανηγυρισμος μπεσε, κ οι "κεραυνοι" Αγγελου....γκρεγκ τοφτιαχνα κ γω , αλλα μ προλαβες πασαμ  αχαχαχαααα  πολυ γελιοοοοοοοοοοο

 :mono:
...Μέχρι Την Άκρη Του Κόσμου Ταξίδεψα...

Αποσυνδεδεμένος john-PAS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.487
  • Ενας οχτρός...
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #110 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 20:44 »
Ζητώ απο τους mod να ανοίξω εγώ το θέμα!!!Στο προηγούμενο παιχνίδι όταν το άνοιξα τόνισα ότι είναι όλοι τους Γκαντεμόσαυρες! :P :P :P :P
Ειδικά O John pas :!Δεν θυμάμαι να έχει κερδίσει ποτέ η ομάδα όταν άνοιξε θέμα! :P :P :P


Εκλεισα στοματα σημερα..... :P :P :P
Keep Walking...

Αποσυνδεδεμένος Danton@

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #111 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 20:44 »
Ένα όμορφο απόγευμα, ένα απόγευμα ΑΓΙΑΞ!!!
Παλικαρίσια  και σημαντικότατη η σημερινή νίκη!!!Κηπουρός, μπεσέρα, Πατσα οι διακριθέντες νομίζω!
Μπράβο στα παλικάρια!!Τίποτα άλλο.
Μόνο ένα παράπονο:
Ωρε πασάδες 40 λεπτά τρώγαμε χαλάζι.Ακόμα στεγνώνουμε τα βρακιά μας απο το νερό.Ελάτε κοντά στο κόσμο στο τέλος γαμω....

Στα καλύτερα που έρχονται!!! :pas: :pas: :pashat: :pashat:
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 04 Φεβ 2012 20:50 από john-PAS »
ΣΤΙΣ ΚΕΡΚΙΔΕΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ, ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΑΖΙ!

Αποσυνδεδεμένος Behos

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #112 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 20:46 »
Σήμερα η ομάδα έδειξε ψυχή και κάποια ποιοτικά στοιχεία. Ντε Βινσέντι, Ζαμπρέλα, Μπεσέρα ξέρουν μπάλα και αυτό μέτρησε σήμερα! Από την άλλη όμως, το ρόστερ μας είναι τραγικά περιορισμένο και για το λόγ αυτό το παιχνίδι ήταν μόνο για καρδιακούς.
Η νίκη αυτή δε μας σώζει, μας βάζει όμως μπροστά από την Κέρκυρα. Με δεδομένο ότι η Δράμα δεν μπορεί, πρέπει να βάλουμε από κάτω και το Λεβαδειακό! Αυτά είναι τα δύο παιχνίδια κλειδί πλέον.
Σήμερα μου άρεσε ο Ντε Βινσέντι, ο Μπεσέρα, ο Ζαμπρέλα και ο Κώτσιος (ήμαρτον). Ο Κηπουρός μεγάλη απόκρουση στο πέναλτι, από αυτές που δίνουν κατηγορία, ο Ζαραδούκας άψογη εκτέλεση, όπως και ο Μπεσέρα.
Από εκεί και πέρα, θεωρώ ότι μας λείπει πολύ ο Τζημόπουλος, ειδικά ανασταλτικά και στην ηρεμία.
Ο Πάτσα το παληκάρι δεν μπορεί!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.051
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #113 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 21:03 »
Επιτέλους!!!!!!Κλασικός ΠΑΣ..Εκεί που όλα πάνε καλά σαν κλασικός ΠΑΣ να σου βγάλει την ψυχή...Να κάνουμε αίτηση για μόνιμη παραμονή κέρκυρας-αγρινίου στην α.10 βαθμούς έχουμε από 2 ομάδες.Φαίνεται το βάρος της φανέλας εκεί..Με τους υπόλοιπους θέλουμε δουλειά ακόμα αλλά αυτά πλέον από την στιγμή που θα σωθεί η ομάδα.Σήμερα έδειξε ότι μπορεί και έκανε άλμα σωτηρίας.Από ένα ημίχρονο οι ομάδες.Εκεί που πάνε όλα καλά πάρε κάτω τον βάντερσον,πάρε κάτω τον ντεβινσέντι και να η κέρκυρα,να το κοράκι και έμπα ψυχή έβγα ψυχή πάλι...Έχουμε ακόμα δρόμο...Να μην πάρουν τα μυαλά μας αέρα...Δουλειά μέχρι τέλους...Να πάρουμε τα ματς που πρέπει...Πρώτα στην έδρα μας και ότι μπορέσουμε να τσιμπήσουμε εκτός.ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ.....

ευχαριστώ την παναγιά που μ έχει κάνει παγουρά
ευχαριστώ τον κηπουρό που έπιασε πέναλτι στο 78

μπράβο σε όσους ήταν στο γήπεδο και φωνάζαν...
οι κερκυραίοι κανά καινούριο σύνθημα δεν ξέρουν;με ΠΑΣ,παγουρά και αλη πασά την βγάζουν...Διπλό και ας φωνάζουν ότι θέλουν...η καλύτερη απάντηση....
Ο Ζαμπρέλα θα βοηθήσει πιστεύω στο κέντρο...
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 04 Φεβ 2012 21:07 από fon7 »

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #114 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 21:23 »
ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΠΑΣ....

Αποσυνδεδεμένος antreaspas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #115 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 21:30 »
μην αγχωνεστε τοσο πολυ...μην τα βλεπετε ετσι...
κ τα πεναλτι μεσα στο παιχνιδι υπαρχουν κ οι κοκκινες κ τα λαθη των παικτων κ διαιτητων..
εχουμε εναν προπονητη που ξερει απο μπαλα..ισως η καλυτερη μεταγραφη του πας στην ιστορια..
κανανε το 1-2 ..καπακι δοκαρι εμεις με 10..
τι θελετε ορισμενοι να κερδιζουμε χωρις ο αντιπαλος να παιζει?..
ειδατε οτι με τις ιδιες ή μαλλον με λιγοτερες επιλογες απο περυσι ή ομαδα παιζει καλυτερα..
κ απο ποτε?..απ οταν ηρθε ο αγγελος..
μπραβο σε ολους-κοσμο-παικτες-προπονητη


υσ.ο καινουργιος εδειξε πολυ καλα στοιχεια..θα τον εβαζε εντεκαδα αλλιως?..


Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #116 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 21:41 »
ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΩΝ ΣΟΥΛΙΩΤΩΝ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ ΛΕΟΝΤΑΡΙΑ ΔΕΙΞΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ....

ΠΑΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ ΜΗΝ ΣΑΣ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥ ΠΕΙΡΟΥ .

MVP ΚΗΠΟΥΡΟΣ

Στιγμιοτυπο του ματς: τα καντιλια του ΑΓΓΕΛΟΥ και ο κεραυνος να χτυπα. Αυτο παει να πει σου ριχνω καντιλια  :mono: :flag:
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #117 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 21:56 »
1969 – 70 
1969 Κέρκυρα - ΠΑΣ  0 – 2 κοντά έπεσα, αν και  ψήφισα το 1 – 2.

Ο κανένας έρχεται!!! … η Ομάδα μένει και ο Προπονητής επιμένει.
«Άγγελε» κόψε πασιά μου, κάνε μάνα και παιχνίδι και άσε τους «escudo tango»  και τους «κούνια μπέλα» να παραμιλάνε νοσταλγικά και αφιλοκερδώς.

Μη τρελαθούμε τώρα!
Ολόκληρο Κουκουλάκη δεν τον αντιληφθήκατε ρε μαστόρια???
Μου πήρε μισή ο «ξαπαγχονισμός» και ας λένε κάποιοι ότι έχω αλτσχάιμερ.

Βασικά, ήθελα να σταθώ στο παιχνίδι, στους παίκτες και στα εκπληκτικά γκολ που φαίνεται να είναι καθαρά προϊόντα νέας τακτικής και με τους παίκτες να βρίσκουν παραγωγικά τη θέση τους, αλλά με πρόλαβαν οι γλώσσες … που έβαλαν  χέρι στον προπονητή.   
Ειλικρινά, θα στεναχωριόμουνα σήμερα στην περίπτωση της ήττας, όχι για το πάτωμα της ομάδας, αλλά για το ταβάνι των λυκομειδιόντων στη θέα της τεχνικής παρουσίας  και στο επιβλητικό γαμώτο του κ. Αναστασιάδη, που πήρε τη μπάλα από τους μπούληδες.

Δεν ηττηθήκαμε προς λύπη πολλών και διαφόρων που περίμεναν Ferry boat με μαύρα πανιά.
Νικήσαμε 1 – 2 αλλά …
Δεν έγινε το 1 – 0, επειδή είπε όχι ο Κώτσιος.
Δεν έγινε το 1 – 1, επειδή είπε όχι ο Ζαραδούκας.
Με λίγη παραπάνω καθυστέρηση (υποκειμενικό ίσως) του Βάντερσον, δε θα γίνονταν το 0 – 2.
Βγες ρε φίλε Βάντερσον έστω μπουσουλώντας και μη εκνευρίζεις το κοράκι.

Θετικό που βαπτίστηκε σήμερα ο Φάμπι … δείχνει καλή υπόσχεση και έξυπνο το αργό (δικαίωμα) δέσιμο στα κορδόνια του.
Εύστοχο και στην κατάλληλη περίσταση το 4-4-2,  αλλά γαμώ τις κάρτες …

Ήρθε το 1 – 2 στην αναμπουμπούλα και στις κόντρες … κάποιοι παίκτες που τρέχουν πάντω – κάτω φυσιολογικά κουράζονται και εδώ χρειάζονται οι αντάξιοι   instead που θα κρατήσουν ή θα χτυπήσουν παραπέρα τα παιχνίδια.

Δεν έβγαλε 2η στον Καλαντζή στο 63΄ ο απαράδεκτος,  λόγω 3λεπτης διαφοράς με την 1η και την έβγαλε με άνεση στο Λίλα.
Ο άνθρωπος είναι Χινάκιας και βάλθηκε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα …  αλλά την έκοψε έγκαιρα ο κόουτς την πρόθεσή του αυτή. 
Όμως βοήθησε  και ο Λίλα αλείφοντας  βούτυρο στον Κουκουλάκη … ρε ΠΑΣ καλά, που τραβάς για πλάκα παίκτη μες στο κέντρο του γηπέδου και με 1 κίτρινη?
Ο κόουτς αντέδρασε ψύχραιμα στο σχήμα των 10 και κράτησε το σκορ.

Το, που την είδε ο κόρακας την ανατροπή του Μάρτιν από τον Πάντο … μας το απάντησε ο Κηπουρός ... δεν έχει αποκρουστεί πέναλτι στο πρωτάθλημα (!!! Παναγιά μου), δε θυμάμαι  τελευταία φορά, πότε.
Τη φάση την έβλεπε πολύ καλά … διεκδίκηση μπάλας, ανεπαίσθητο τυπικό αλληλοσπρώξιμο και κανονικά Κίτρινη στον Μαρτίν για θέατρο.
Το α΄ δεν είχε φάσεις επίμαχες, αλλά ο καλός ρέφερι τις επινόησε στο β΄.

Νικήσαμε τον Κουκουλάκη και πήραμε το τρίποντο από την Κέρκυρα.
Η Παναγία άσκησε τελικά βέτο στον Άγιο Σπυρίδωνα.
Ο Νιώνιος μπορεί να φάει τις φάπες?
Αφκόρς.

ΥΓ: Συγχαίρω τα παιδιά που εξέφρασαν την ειλικρινή παραδοχή τους για  τον κόουτς. Αυτή η στάση είναι  :mono:.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 04 Φεβ 2012 22:58 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #118 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 22:05 »
... :pas: :pas: :pas: συντριβιτωσαν υπο του ταυρου ΠΑΣαι αι εναντιαι δυναμεις...  :pas: :pas: :pas: (γνησιαι φαιακικαι,μισθοφορικαι.καθως κ αι γνωσται αφρικανικαι(κουκουλακικης)ακομα κ αυτες τς φυσεως...
μ αλλα λογια μια ζωη τα ιδια κ τα ιδια (τς πλακας μπεναλτ, μη αποβολη τ θκου τς) >:(   αλλα αυτη τ φορα μας κλασανε τ @ρχιδι@ ...
 :mono:
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 04 Φεβ 2012 22:21 από paspaliars »
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος SATSI

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #119 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 22:18 »
Mιλάμε για ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ!!!!Πασολέδες μου,θέλω να ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη αν στενοχωρήσω κάποιους,αλλά έχω την εντύπωση ότι κάποιοι ή είναι πολύ υπεράνω ή έβλεπαν άλλο παιχνίδι!!!!Δε χρειάζεται πολύ για να καταλάβει κάποιος ότι ο κόρακας στο ημίχρονο ΠΗΡΕ ΕΝΤΟΛΗ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΓΑΒΡΟΥ!!!!Είστε σοβαροί????Τι <πέναλτι με ευκολία> και κουραφέξαλα είνα αυτά που λέτε!!Εδώ μιλάμε ότι τέτοιο πέναλτι μόνο ο Μαρινάκης στο γαύρο κι αυτό στο Καραισκάκη θα έδινε,τη στιγμη μάλιστα που μας έχει αφήσει με 10 παίκτες,χωρίς κανείς να καταλάβει γιατί?????Αν καταλάβατε πείτε το κι εμένα γιατί εγώ δεν έχω καταλάβει!!Επίσης κάποιος φίλος είδε λέει τον κόρακα στο πρώτο ημ΄χρονο να μας παίζει 70-30!!!!Τι λέτε τώρα ρε???Καθαρο 50-50 'επαιζε το νινί της λασπης και γιαυτό κέρδιζε η καλύτερη ομάδα!!Τέλος πάντων,την γλιτώσαμε απ το τσογλάνι το κοράκι φτηνά,αλλά αν έρθει να σφυρίξει ποτέ στα Γιάννενα πρέπει να ακούσει ότι δεν έχει ακούσει ποτέ το νινόπανο!!ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ εκτελούσε,ακόμη κι ένα 5χρόνο παιδί θα το έβλεπε!!
Αγωνιστικά,η ομάδα στο α μέρος ήταν ΑΨΟΓΗ!!!!Γκολάρες από Μπεσέρα,Ζαραδούκα!!!
Η αλλαγή του Ντε Βινσέντι,αν δεν οφειλεται σε τραυματσιμό είναι απλά ΕΓΚΛΗΜΑ!!
Η τύχη,απορώ που την είδατε με το μέρος μας???,μας γύρισε πάλι την πλάτη στο δοκάρι του ΠΑΙΧΤΑΡΑ(όπου παιχταράς βλέπε Λεάντρο Μπεσέρα!!!)
Χίλια Μπράβο στον ΚΗΠΟΥΡΌ,ρέφαρε για τα εγκλήματα που έκανε με την Τρίπολη στο κύπελο!!
Μπράβο στον Αναστασιάδη που δίνει ταυτότητα στην ομάδα.Θέλω να πιστεύω ότι η αλλαγή του ημιχρόνου ήταν αναγκαστική,δε μπορεί ο Άγγελος να έκανε τέτοιο σφάλμα.
Μπράβο στον Κώτσιο!!!Εγώ προσωπικά του έχω σύρει τα εξ αμάξης,αλλά το παιδί,παρ όλα αυτά που ακούει,σε κάποια παιχνίδια πραγματικά ματώνει τη φανέλα!!

Για ον Μπεσέρα έχω να πώ ότι ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΛΑΣΗ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΟΥΣ!!!
Απώλεια ο Βάντερσον,ο οποίος είναι πολύ ανεβασμένος.
Η νίκη είναι απλά μια ανάσα,γιατί μετά την απίστευτη νίκη του Κομπότη επί του βαζέλα
τα πράγματα δυσκολεύουν.Είμαστε όμως μεγαλύτερη ομάδα απ τον Κομπότη κι είναι στο χέρι μας και να σωθούμε και να τερματίσουμε κι αρκετά ψηλά.
Τέλος,αισθάνομαι περήφανος για την ομάδα μου,γιατί με 10 παίκτες και με τον ΚΟΡΑΚΑ να φορά φανέλα ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ,δεν ΕΚΑΝΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ με καθυστερήσεις(αν είδατε τι έκανε ο Κομπότης στα τελευταία 10 λεπτά θα καταλάβετε τι λέω),δεν κλείστηκα(όσο είναι εφικτό να μην κλειστείς όταν παίζεις 10 εναντίον 13(ο κόρακας μετρα για δυο),και ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΚΗ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΡΑΚΕΣ!!!!

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #120 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 22:26 »
Παράθεση
Μπράβο στον Κώτσιο!!!Εγώ προσωπικά του έχω σύρει τα εξ αμάξης,αλλά το παιδί,παρ όλα αυτά που ακούει,σε κάποια παιχνίδια πραγματικά ματώνει τη φανέλα!!

+1966 Μαζι σου.

Οσο για το περι ματς οντως η αλλαγη Ντεβιτσεντι ηταν καπως 1000 φορες να εβαζε Μιχαηλ γιατι ο Ανδραλας δεν φανηκε καθολου. Να μου πεις το βλεπαμε απο την Τι Βι μπορει να εκανε άλλο ρολο και γιαυτο κανανε γιομες οι της Κερκυρας. Παλικαρισιο διπλο με δοση απο χαλαζι. Η ομαδα ειναι κομμαντα. Στους παγους παιζει, σε χιονια προπονηση σε χαλαζι κανει διπλα αιντε τωρα να δουμε τι αλλο εχει να δωσει η παναγια.

ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ ΟΛΕ ΔΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ ΔΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ ( Λοκο το ακους ) ¨

Υ.Γ. Ο Μπακας μου φαινεται οτι θα χρειαστει το ΟΒερλάι γιατι θα τν μασει ο παγκος... ο Ζαμπρελλας εδειξε πολυ κινητικοτητα και θεληση και σε θεση επιθετικου.
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #121 στις: Σαβ 04 Φεβ 2012 23:53 »
Φσσσστ είπα στον φωτοΠΑΣγκρεπόρτερ ότι θα κολλήσω ένα τεμάχιο...


Πέθτου θα κολλήθω κι εγώ ένα  ;)














Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #122 στις: Κυρ 05 Φεβ 2012 00:02 »
εκτακται φωογραφιαι :joker:
κι σ αλλα με γεια


απμησδα γω κερκυρες κι φλατσκες πριμο σικοντο
καλα καλα πασλις μο
αστοχατε το αυτηνο το παιγνιδ
κι τρατε μπροστα κι μεσ ζν εδρα
κι αγκαλια προποντη κι παιχται
κι ψχη βαθια

κι μη αστοχατε  πασιοπλα μ απ  στα εχτος
τν ομαδα θα τνε πααιν’νε κοντρα οι δγιατηται
κι τα καταλπα πο τσ  αγαπουλες κι τσ νεαι παραγκαι

αυτηνο δε πρεπ να γεν  ποτες μεσ  στα Γιανν’να
μη τσ αφηκτε  να χειρουργησνε  σ τσ Ζωσμαδαι
 σεις  απ παιντε στο γηπδο
κι ειστενε  με το Πας Γιανν’να

ξεφτιλζμενε πανθαναικε
κ μνια ζωη  ρεζιλ μπατακι ολυμπιακε

η προσεχτια κι η τσαγανη ομαδα  το διατητη τν βγανει στν μπαντα

βαλε ο κορακα Ντουρε αργειακο καθικι
βαλε το Θανο στο πανιωνιο
κι να μη με ειπουν ιτς ποτες Μπιρμπα

ΗΠΕΙΡΩΤΑΙ  ΤΣ  ΑΘΗΝΑΣ
ΛΑΒΤΕ ΣΙΤΗΡΙΑ

τραβατε ο ηπειρωται φουρναραιοι
στο πανιωνιο
οι πατραδες σας εφτακαν πο το Τσιαμαντα ζν Αθηνα
τραβατε ορε ετσ για τν ιστορια τν παπουλδων σας  στ αγγονια σας
τωρα κι μνια φορα απ σας χρειαζτε ο Πας
τσακιστι εικοσ κοσπεντε ευρα τωρα
απ ειν αναγκη να στυλιωθει η ομαδα
οπως καν γκαιρο στν λεοφορο

κι α θετε
παντε ετς κι πο τν περεργια
να ιδειτε τν Αναστασιαδ στο μπαγκο
τν Αναστασιαδ
απ τρωει τσ μαρμαγκισ στα Γιανν’να

πεδω περα  θα τρωμι σιδηρα
κι θα κατραμι βιτριολια
για  ΑΓΙΑΞ ΗΠΕΙΡΟΥ


ααα γεισ ετσ μπραβο  :pas: :pas: :pas: :pas:

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #123 στις: Κυρ 05 Φεβ 2012 00:03 »






Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Κέρκυρα - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #124 στις: Κυρ 05 Φεβ 2012 00:06 »
.....και η Παναγιά ήταν μαζί μας....

Μια σημαντική νική αν μη τι αλλο και πως να είναι αλλιως..

Ενα απο τα καλυτερα ημιχρονα το πρώτο με δυο πολύ όμορφα γκολ
μια ακαταννοητη (εκ του αποτελέσματος) αλλαγή στο ημιχρονο
για τον Ντε Βισεντι(που ήταν ο καλυτερος στο πρωτο) και εμπασε νερα η βαρκα.

Ενας Κουκουλάκης που δεν ήταν μεν κι απο τους χειροτερούς που εχουμε
αντιμετωπισει,αλλα αρχισε να δίνει πραγματακια στους αλλους
και ακομη και το πεναλτυ, το χω παραπονο πως σε μας δεν τα δινουν ανάλογα.

Καπου εκει αστραψε και Βροντιξε ο Αγγελός ....και η Παναγια ήταν μαζι μας.
Με εναν καταπληκτικο Κωτσιο(ο καλυτερος στο δευτερο)
και με τον Κηπουρο να "τεντωνεται" δινοντας τους 3 βαθμούς.

Υ.Γ. Πολλά μπραβο στον κυριο Αναστασιάδη, που παλευει μονος του μια παρατημενη ομάδα. Οπως έχω ξανα πει θα του χρωσταμε ευγνωμοσυνη αν καταφερει να σωσει την κατηγορία.

Υ.Γ.1
Επισης ενα μπραβο στα παιδια που πηγαν Κερκυρα σε πολυ αντιξοες συνθηκες
με το χαλαζι να χει μπει στο σωβρακο..

 :mono: