Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

2-0
11 (19.6%)
1-0
10 (17.9%)
2-1
12 (21.4%)
3-2
4 (7.1%)
0-0
1 (1.8%)
1-1
4 (7.1%)
2-2
1 (1.8%)
0-2
8 (14.3%)
1-2
2 (3.6%)
0-1
0 (0%)
άλλο ?
3 (5.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 56

Η ψηφοφορία έληξε: Κυρ 11 Μάρ 2012 09:40

Αποστολέας Θέμα: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός  (Αναγνώστηκε 37113 φορές)

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #125 στις: Δευ 12 Μάρ 2012 14:05 »
Δεν ήξερα ότι για να κάνεις ποστ στο φόρουμ πρέπει να επισυνάπτεις και το UEFA B'.

nakos, σε αντίθεση με σένα, εγώ έθεσα απλά κάποια ερωτήματα. Ούτε γνώμη εξέφρασα για τον Αναστασιάδη ούτε τίποτα.
Αν δε τα κατάλαβες ή δε θέλησες να τα καταλάβεις, είναι ακόμη εκεί και σε περιμένουν να τα ξαναδιαβάσεις.
Μου έκανες προσωπική "επίθεση"(με τη καλή έννοια), αλλά απαντήσεις δεν έδωσες!
Είπες και το άλλο: Επειδή, λέει, δεν είμαι επώνυμος, δε μπορώ να κριτικάρω τον Αναστασιάδη. Ούτε ο Λάκης δε θα λεγε τέτοια παπαριά.
Αν πίνεις τον καφέ σου στο στέκι των επωνύμων, πιάνεσαι για επώνυμος ή πρέπει να σε δείχνει κι ο Βασιλάκης στο βίντεο τη Δευτέρα;

Από χθες έχω ακούσει 4-5 διαφορετικές απόψεις για το που έπαιζε ο Πάντος. Αυτό, πιστεύω, αρκεί.

ayuto, με ρωτάς τι προτείνω αντί για τον Τσαμπρέλα. Το θέμα δεν είναι ποιον θα έπρεπε να βάλεις, αλλά τι κάνει αυτός που βάζεις και με τι στόχο τον βάζεις. Εγώ προσωπικά, δε θα έβγαζα τον Μιχαήλ, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Επίσης, αν δε κάνω λάθος, ο Villa δε βγήκε. Ο Μπακαγιόκο μπήκε στο 79' και πέρασε ο Villa στα άκρα. Ακατανόητη επιλογή για 2 λόγους: Αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά. Αγωνιστικά γιατί τη δεδομένη χρονική στιγμή το ζητούμενο είναι η πίεση για να πάρεις κατοχή, το οποίο είναι το μόνο πράγμα στο οποίο χρησιμεύει ο Villa στη κορυφή. Εξωαγωνιστικά γιατί είναι σαν να του λες καλός είσαι για να μπαίνει στο 80' να κρατάς λίγο μπάλα και να κάνεις καμιά τρίπλα στα χαμένα, για παραπάνω δε κάνεις.

Θα μου πεις, το ματς είναι 2-0 τι ασχολείσαι; Κι όμως, όλα έχουν τη σημασία τους... Απλά, οι πράξεις του Αναστασιάδη, είναι σαν την Αγία Γραφή. Θέλουν δεύτερη ανάγνωση για να καταλάβεις τι λένε!  ::)

Εν πάση περιπτώσει, εγώ τα λέω τώρα που κερδίζουμε, απλά για να είμαστε προετοιμασμένοι για όλα.
Σαρακοστή είναι, μπορεί να αραιώσουν τα θαύματα...
Ο αγωνιστικός Γολγοθάς, που λέει κι ο Τσόλης, είναι μπροστά μας.

Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #126 στις: Δευ 12 Μάρ 2012 14:58 »
Αν πάρεις κάποια παιχνίδια τα στησιματα που κάνουν θα έχουν επιπτώσεις και θα κοιτάξουν όλοι την πάρτι τους...μπορείς να πάρεις κομποτη πανοπουλο?ΠΑΣ 10ός κανείς και μια διαχειρηση Α και ξεμπελιαζεις...δεν τα παίρνεις θα δώσεις μια σειρά από τελικούς κάποιους θα χάσεις κάποιους άλλους θα στήσουν και δεν σωνεσαι με τίποτα...φανταστείτε το ΕΠΟΣ να νικήσει κομποτη,πανοπουλο και Εργοτέλη...έτσι απλά...και αστούς να χτυπιούνται...είπαμε τα όνειρα είναι μπεχο...
:pas: και  :mono:   :flag:

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #127 στις: Δευ 12 Μάρ 2012 15:14 »


Λείπει ο Αναστόπουλος.


Επειδή σε διαβάζω πάντα με προσοχή και όλο και σε ξαναδιαβάζω για τη συνέπεια του λόγου μας ...
(...)
Όσο για τον προπονητή, νομίζω ότι έχουμε πρόβλημα αποδοχής παρά θεώρησης.

Δεν ήξερα ότι για να κάνεις ποστ στο φόρουμ πρέπει να επισυνάπτεις και το UEFA B'.

Που 'σαι φίλε ... το ψητό το λιανίζουν, δε το τσιμπολογάνε στη σούβλα.
Οκ?
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 12 Μάρ 2012 16:10 από mh_per_ »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #128 στις: Δευ 12 Μάρ 2012 15:46 »
να βρεθει παρακαλω ο παππους που τοσο ενθερμα κανει κερκιδα στην μεγαλη και να μεταφερθει στην παλια  :P
http://www.youtube.com/watch?v=YkbG_i8yoUM&feature=player_embedded#!

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #129 στις: Δευ 12 Μάρ 2012 15:49 »
Παράθεση
Τι θέση έπαιζε ο Πάντος σήμερα;
Σε τι βοήθησε ο Τσαμπρέλα;
Γιατί μπήκε ο Μπακαγιόκο στο 80', με το σκορ στο 2-0, τη στιγμή που έπρεπε να πιέσουμε;
Ο Γεωργίου θα βάλει κάνα τετ-α-τετ;

Ο Πάντος έπαιζε στο κέντρο.
Όταν αμυνόταν η ομάδα έπαιζε μέσα δεξιά, όταν έκανε επίθεση είχε πιο ελεύθερο ρόλο, όπως έχουν όλοι οι μέσοι του ΠΑΣ (Μπεσέρα, Ντε Βισέντι, Γεωργίου), πλην του αμυντικού μέσου, που είναι ο Λίλα.
Ο Αναστασιάδης διέγνωσε ότι όλο το παιχνίδι του Λεβαδειακού γίνεται από τον άξονα επειδή δεν έχει ικανούς πλάγιους παίκτες κι επειδή ο Παράσχος παίζει έτσι (σχεδόν όλα τα γκολ του Λεβαδειακού έχουν μπει με κάθετες μπαλιές από τον άξονα) έβαλε εκεί τον καλύτερο αμυντικό του για να σταματάει εν τη γέννεση τους τη δημιουργία των αντιπάλων. Του βγήκε τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά.

Ο Τσαμπρέλα βοήθησε στο ότι ηρέμησε το κέντρο παίρνοντας και δίνοντας τη μπάλα με μικρές, κοντινές πάσες. Αυτός είναι ο ρόλος του, αυτό ξέρει να κάνει καλά και γι αυτό αποκτήθηκε.
Ίσως και να έχει και καλή τελική πάσα (ΝΟΥΜΕΡΟ 1 αδυναμία της ομάδας), προς το παρών δεν το έχω δει.
Επίσης, βοηθήθηκε κι ο παίκτης στο να πάρει λίγο τα πάνω του σε ένα ματς τελειωμένο, ώστε να προσφέρει σε επόμενα ματς που θα τον χρειαζόμαστε.

Ο Μπακαγιόκο μπήκε λίγο πριν τελειώσει το ματς για να κρατήσει τη μπάλα, να εκμεταλλευτεί τα κενά του Λεβαδειακού εξ αιτίας και της κούρασης, μπας και σκοράρει κι αυτός ένα γκολ που ίσως να του έδινε μια κάποια ανάταση. Φυσικά, παίζει ρόλο και το μήνυμα που θέλει να περάσει ο προπονητής, το οποίο είναι εξωαγωνιστικής φύσεως και δεν ειπεισέρχομαι.
Μετά το 80' με το σκορ στο 2-0 έπρεπε να πιέσουμε; Γιατί;

Το αν θα βάλει ο Γεωργίου κάνα τετ-α-τετ, γιατί πρέπει να το απαντήσουν οι fan του Άγγελου;

Ελπίζω να σε κάλυψα, ασχέτως αν συμφωνείς ή διαφωνείς.

Σε άλλα...

Είχαμε να παίξουμε τόσο καλά από το ματς με το βάζελο εντός.
Ήταν καθολική η υπεροχή μας από την αρχή ως το τέλος.

Τέτοιο πρέσινγκ στον αντίπαλο, τόσο ψηλά εγώ δεν έχω ξαναδεί ποτέ.
ΠΟΤΕ!
Ίσα με 8 φορές, ο τερματοφύλακας ή ο τελευταίος αμυντικός πέταξαν τη μπάλα πλάγιο επειδή δεν είχαν διαθέσιμη πάσα με τη μπάλα στα πόδια τους, κοντά στην περιοχή τους.

Ο καλύτερος αμυντικός μας, ο Βίλα, στο 93ο λεπτό, έχοντας κάνει τα άπειρα χιλιόμετρα ως τότε, σπριντάρει από το πλάγιο που μάρκαρε (αριστερά) με κατεύθυνση προς τον τερματοφύλακα, τον ψιλοφτάνει και τον αναγκάζει σε ένα ακόμα βεβιασμένο διώξιμο όπως όπως.
Στο 93'! Με σκορ 2-0!
Πώς να μη βάζεις μέσα στο γήπεδο έναν τέτοιο παίκτη;
Όσο άμπαλος κι αν είναι, όσο άτεχνος, όσο αντιτουριστικός.
Είναι πολύτιμες οι υπηρεσίες του και όταν τις προσφέρει τόσο καλά, όσο χτες, αναπληρώνει και τις πολλές ελλείψεις που έχει.

Ο Γεωργίου έχει πάθει κοκομπλόκο.
Είναι χρησιμότατος σε πολλούς τομείς τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά.
Φαινόταν ότι το'χει το γκολ στην αρχή της σεζόν, αλλά εδώ και 2 μήνες έχει χάσει 4 τετ-α-τετ.
Τα 2 έχουν κοστίσει βαθμούς... Ευτυχώς χτες δεν κόστισαν.

Ο Μπεσέρα ήταν αρνητικός χτες και έκανε τα περισσότερα λάθη από όλους τους υπόλοιπους μέσους.
Πίεσε κι αυτός αρκετά, πάντως.

Πιο πολύ από όλα, χάρηκα για τη 2η συνεχόμενη καλή εμφάνιση του αρχηγού.
Σε όλη τη χρονιά έχει ταλαιπωρηθεί από τραυματισμούς, έχει κάνει κακές εμφανίσεις, αλλά στα 2 τελευταία ματς δείχνει σημάδια ανάκαμψης και έχει συμβάλλει καθοριστικά στους 6 βαθμούς που κερδίσαμε! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι γιατί χωρίς αυτόν δεν έχουμε ελπίδες.
 :mono:


EDIT:
Φέτος προτιμώ το Μιχαήλ στο αριστερό άκρο της άμυνας, σε σχέση με το Βάντερσον.
Χτες ο "μικρός" έκανε μια ακόμα πειστική εμφάνιση.
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 12 Μάρ 2012 16:01 από GIWRGIS »

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #130 στις: Δευ 12 Μάρ 2012 16:43 »
superleaguegreece.net
Παράθεση
Η Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή κάλεσε σε απολογία την Τετάρτη 14/03/2012 και ώρα 14:00 τις παρακάτω ΠΑΕ στο πλαίσιο των συναντήσεων για την 24η Αγωνιστική:

[...]
ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα:  Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της στον αγώνα ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΕ Λεβαδειακός.

* Επί παραβάσει των άρθρων 1 επ, 15 του Π.Κ. της ΕΠΟ.
[...]
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.142
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #131 στις: Δευ 12 Μάρ 2012 18:10 »
φιλε pasari σου επιτρεπω να ποσταρεις και χωρις ουεφα β(χιουμορ,μην παρεξηγεις) .Αυτο που ηθελα να στιγματισω ειναι η μοναδικη-ανεπαναληπτη-εξεχουσα ικανοτητα που εχουμε ολοι μας,  και εγω μεσα, να αναλυουμε προπονητολογωντας τις επιλογες του καθε κοουτς!
Επειδη πειραχτηκα καπως απο την κριτικη σε εναν πραγματικο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ,οπως θεωρω εγω τον αναστασιαδη,και οχι καποιον που απο συγκυριες ασκει το επαγγελμα,ο τονος -θα συμφωνησω - ηταν λιγο δηκτικος,να με σχωρνας!
Ο καθενας μπορει να πιστευει οπου θελει,το αν κανει καλα τη δουλεια του ομως φαινεται απο την απηχηση που εχει ο Αγγελος στην πολη μας.

Αποσυνδεδεμένος VAMOS PAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 994
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #132 στις: Δευ 12 Μάρ 2012 19:32 »
Εγω παντως πρωτη φορα ακουω οτι στο 80 οταν προηγεισαι με 2-0 πρεπει να πιεζεις κιολας..... Γιατι ηξερα οτι σε τετοιες συνθηκες συνηθως, κανεις αμυνα περιμενοντας στο κεντρο, κ βαζεις αλλαγη παικτη που να μπορει να κραταει μπαλα(Μπακαγιοκο)........

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #133 στις: Δευ 12 Μάρ 2012 19:58 »
Το θεμα ειναι οτι ο Λεβαδειακος επρεπε να ετρωγε τουλαχιστον ενα ακομη γκολ! απλα καλο ηταν να τον φαμε και αυτον σε ισοβαθμια οπως κερκυρα,αγρινιο.

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #134 στις: Δευ 12 Μάρ 2012 23:18 »
Άναψαν λίγο τα αίματα κι αυτό είναι θετικό, γιατί έτσι εξάγονται συμπεράσματα.

nakos, no offence my friend. Κι εγώ είμαι της άποψης ότι ο Αναστασιάδης είναι κανονικός Προπονητής, γι' αυτό και κάθομαι και ασχολούμαι να εντοπίσω τα σφάλματα που κατά τη γνώμη μου πάντα, διαπράττει. Αν ήταν κάνας τενεκές, σιγά μη καθόμουν να ασχοληθώ. Επειδή ακριβώς έχεις απαιτήσεις από έναν τέτοιο Προπονητή, δε δέχεσαι να αγωνίζεσαι με 5 πλάγια μπάκ ή να γίνονται αλλαγές χωρίς προσανατολισμό. Πιστεύω με πιάνεις.

Ο GIWRGIS, ως γνήσιο "Αγγελόσκυλο", όπως λέγαν παλιά τα ΠΑΟΚια αυτούς που πήγαιναν τον Αναστασιάδη, προσπάθησε εν μέρει να βάλει πλάτες στον αγαπημένο του, με το να δικαιολογήσει τακτικά κάποιες απ' τις επιλογές του.
Για τον Τσαμπρέλα, το μόνο που δέχομαι είναι ότι μπήκε για να ...μυρίσει λίγο χόρτο ενόψει δύσκολων παιχνιδιών. Τα άλλα, κατά τη γνώμη μου, δεν υφίστανται γιατί έκανε πολλές λάθος πάσες και το κέντρο μας έχασε τη συνοχή του από εκείνο το σημείο(σε αυτό ευθύνεται κι ο Ανδράλας, που είναι παίχτης τετραγωνικού).

Για το Μπακαγιόκο ανέλυσα το σκεπτικό μου, δε χρειάζεται να τα ξαναπώ. Απλά, το δικό μου σκεπτικό είναι ότι έπρεπε να μείνει ο Villa στη κορυφή ως το τέλος για να πιέζει και να κλέβει μπάλες.

VAMOS_PAS, πότε μια ομάδα κουράζεται περισσότερο; Όταν έχει κατοχή ή όταν κάνει άμυνα;
Όταν κερδίζεις ένα ματς 2-0 κι έχεις αγωνιστική υπεραριθμία, στο 80', πιστεύεις ότι πρέπει να έχεις κατοχή ή να μαρκάρεις στο μισό γήπεδο, όπως λες;

Τέλος παντων, κουβέντα εκ των υστέρων κάνουμε. Ο καθένας έχει τις απόψεις του και ταμείο θα κάνουμε στο τέλος.
Μακάρι ο Αναστασιάδης, με τον τρόπο του, να καταφέρει να μας κρατήσει στη κατηγορία.
Και για να το πάμε κι ένα βήμα πιο πέρα...
Η απάντηση στο ερώτημα αν πρέπει να μείνει ο Αναστασιάδης και του χρόνου, δίνεται απ' το ρητό που έλεγε ο Λάκης για τον Κολέμπα.
Μετά τον Κολέμπα το χάος και μετά το χάος πάλι ο Κολέμπας. 8)
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #135 στις: Δευ 12 Μάρ 2012 23:36 »
Ρε PASaris, μανούλα είσαι στις ανασκευάσεις.
Σε παραδέχομαι, εκ των υστέρων.
Ταμείο στο τέλος, πάντα.
Πάντος, το να επιλέγουμε συζητητές δεν είναι κακό.
Αλλά το να είμαστε επιλεκτικοί στον αντίλογο΄... 

ΥΓ: Το γραφείο του Αναστασιάδη είναι πρώτο δεξιά, αριστερά είναι οι παπουτσοθήκες.
ΥΓ2: Καλά τον παίζεις τον αμερικάνο, αν ότι σκεφτείς εγώ είχα την αστοχία να σχολιάσω πρώτος την ανάλυσή σου, την πρώτη μόνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 12 Μάρ 2012 23:58 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #136 στις: Δευ 12 Μάρ 2012 23:57 »
New Pas. Pas,  οι απαντήσεις που έδωσα ήταν συνολικές. Εστίαζα όπου έβλεπα κάτι το οποίο χρειαζόταν απάντηση-διευκρίνιση.  Δεν εστίασα σε σένα, γιατί το πρώτο σου ποστ νομίζω καλύφθηκε απ' την πρώτη μου "δευτερολογία", ενώ το 2ο δεν το κατάλαβα, όπως και αυτό που έγραψες τώρα.

Αν μπορούσες να μου τα κάνεις 50αράκια λίγο και να μου πεις που ανασκεύασα τι;
Τι να το κάνω το γραφείο του Αναστασιάδη; Αμφιβάλλω αν έχει και κανένα καλό βιβλίο προπονητικής, μάλλον περισσότερες θα είναι οι προφητείες του γέροντα Παϊσιου...
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #137 στις: Τρι 13 Μάρ 2012 00:05 »
New Pas. Pas,  οι απαντήσεις που έδωσα ήταν συνολικές. Εστίαζα όπου έβλεπα κάτι το οποίο χρειαζόταν απάντηση-διευκρίνιση.  Δεν εστίασα σε σένα, γιατί το πρώτο σου ποστ νομίζω καλύφθηκε απ' την πρώτη μου "δευτερολογία", ενώ το 2ο δεν το κατάλαβα, όπως και αυτό που έγραψες τώρα.

Αν μπορούσες να μου τα κάνεις 50αράκια λίγο και να μου πεις που ανασκεύασα τι;
Τι να το κάνω το γραφείο του Αναστασιάδη; Αμφιβάλλω αν έχει και κανένα καλό βιβλίο προπονητικής, μάλλον περισσότερες θα είναι οι προφητείες του γέροντα Παϊσιου...

Αύριο θα 'χω ψιλά PASaris.
Αν αυτό το λες εποικοδομητική κριτική ανάλυση παιχνιδιού (σε προπονητή και παίκτες), εγώ το λέω μουρμούρα και φτυάρι.
Μπορεί  να έχεις και δίκιο τελικά ...  σκέφτομαι την άποψή μου.
Τα λέμε, αν χρειαστεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 13 Μάρ 2012 00:16 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #138 στις: Τρι 13 Μάρ 2012 01:31 »
New Pas. Pas,  οι απαντήσεις που έδωσα ήταν συνολικές. Εστίαζα όπου έβλεπα κάτι το οποίο χρειαζόταν απάντηση-διευκρίνιση.  Δεν εστίασα σε σένα, γιατί το πρώτο σου ποστ νομίζω καλύφθηκε απ' την πρώτη μου "δευτερολογία", ενώ το 2ο δεν το κατάλαβα, όπως και αυτό που έγραψες τώρα.

Αν μπορούσες να μου τα κάνεις 50αράκια λίγο και να μου πεις που ανασκεύασα τι;
Τι να το κάνω το γραφείο του Αναστασιάδη; Αμφιβάλλω αν έχει και κανένα καλό βιβλίο προπονητικής, μάλλον περισσότερες θα είναι οι προφητείες του γέροντα Παϊσιου...
φιλε πασαρι,διαγλεπω μια εμπαθεια προς το προσωπο τ Αγγελου η κανω λαθος?
  μακαρι να κανω λαθος γιατι δε διανοουμαι να υπαρχει πασολες τη σημερον ,που πιστευει οτι θα το παλευαμε ακομη χωρις τον Αγγελο στο τιμονι...θα χαμε χαιρετισει κ εμεις απο καιρο μαζι με τ δοξουλα...
  αν αμφισβητεις παλι την ικανοτητα του στην προπονητικη,επηρεασμενος ισως απ τη θρησκευτικη του ευλαβεια την οποια βγαζει κ στις δηλωσεις του(κακως κατ εμε) σ μεταφερω τη γνωμη ενος πολυ καταρτισμενου γνωστου μου στα προπονητικα, που παρακολουθει συχνα το τι γινεται στο ΠΕΑΚΙ κ ειναι η εξης...οι μεθοδοι προπονησης καταδειχνουν επιστημονικη καταρτιση υψηλου επιπεδου... ;)
  το ρωτησα κ εγω εξεπιτηδες εχοντας κατα νου οτι  θρησκευτικοτητα κ επιστημη ειν εννοιες αντιφατικες μεταξυ τους...
  την απαντηση σ αυτη  την παραδοξοτητα μπορει να δωσει η ικανοτητα στην επιλογη των συνεργατων του κ γενικα των ανθρωπων που επιλεγει να βρισκονται διπλα του..
   Η μεγαλυτερη αρετη του ομως ειν η ικανοτητα να αντεχει σε συνθηκες στερησης κ ανεχειας κ οχι μονο...μεταδιδει την καρτερικοτητα του και στους παιχτες , αντλοντας δυναμη απ τη θρησκεια  κ ετσι καταφερνει  να ξεπερνα τς αντιξοξοτητες και να τραβα μπροστα ...αυτη η καρτερικοτητα κ αγωνιστικοτητα  πηγαζει απ τη βαθια του πιστη ...
  δεν ειναι δηθεν ουτε γραφικη φιγουρα οπως θελουν να τον παρουσιαζουν καποιοι <καλοθελητες> ...ειναι μαχητης .... ΕΙΝ Ο ΑΓΓΕΛΟς,..
 
  για το διαβασμα τ παιγνιδιου και την τακτικη αντιμετωπιση του αντιπαλου εχει παραδωσει σεμιναρια απο παλια ,οταν εβγαζε το μΠαοκ με 20 χρονα πιτσιρικια στο τσου λιγκ...τι να λεμε τωρα...οταν επερνε τν ταυτοτητα τ μεγα και τρανου Μπαγεβιτς τ ακριβοπληρωμενου  <προπονηταρα> και τοσων αλλων...
   για επιμερους επιλογες του, π μας φαινονται ακατανοητες φυσικα μπορει να εχει ο καθενας Δευτεριατικα τις ενστασεις του ,αφου ολοι μας κρυβουμε εναν προπονητη μεσα μας :P ,αρκει να γινεται με τον δεοντα σεβασμο και η Δευτεριατικη κριτικη να μας βρισκει μετα απο νικες... :P :joker: :pas: :pashat:
  μ αλλα λογια ας καθαριζει η ομαδα Κυριακατικα τη μπουγαδα κ εμεις ας μαλωνουμε μετα για τ απορρυπαντικο ... :P
 :mono:
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 13 Μάρ 2012 01:39 από paspaliars »
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #139 στις: Τρι 13 Μάρ 2012 06:32 »
ντιπ άγγελοσκύλο ο φίλος μου ο  πάσπαλιαρς !!! :P :P :P :P :P :P :P

Τα ποντάκια μετράνε παιδία. Οποίος τα πάρει θα ναι πετυχημένος. Οποίος δεν τα πάρει κ μπάλαρα να παίζει τον φαγανε τα φίδια.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #140 στις: Τρι 13 Μάρ 2012 10:12 »
sentragoal.gr
Παράθεση
Επρεπε να περάσουν σχεδόν 11 χρόνια (!) -όλα με τη φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα- για να πανηγυρίσει το πρώτο του γκολ στη Super League.

Ο λόγος για τον Γιώργο Ντάσιο, που αν και μόλις 29 ετών αποτελεί αυτήν τη στιγμή την «παλιοκαραβάνα» του «Αγιαξ της Ηπείρου» μιας και αγωνίζεται σ' αυτόν από το 2001.

Οι προβλέψεις του Ντάσιου

Ο αρχηγός του συλλόγου της Ηπείρου, που σύντομα θα αποκτήσει και διάδοχο, πέτυχε ένα όμορφο σε συνεργασία και εκτέλεση γκολ κόντρα στον Λεβαδειακό πανηγυρίζοντας ξανά μετά από σχεδόν τρία χρόνια. Συγκεκριμένα, ήταν 8 Μαρτίου του 2009 όταν σε επίπεδο Football League βρήκε δίχτυα δύο φορές στην εκτός έδρας ισοπαλία με την Κέρκυρα (2-2) για την 25η αγωνιστική.

Η χρονιά ξεκίνησε πολύ στραβά για το αγαπημένο παιδί της «κυανόλευκης» εξέδρας. Κατά την διάρκεια της καλοκαιρινής προετοιμασίας στην Αυστρία έσπασε το πλευρό σ' ένα φιλικό με τον Αρη και έμεινε εκτός δράσης για ένα μήνα. Σταδιακά επανήλθε και πάνω που άρχισε να βρίσκει ρυθμό, τραυματίζεται στο πόδι (βαρύ διάστρεμμα σε φιλικό με την Παναχαϊκή) και χάνει έναν ακόμη μήνα. Αποτέλεσμα αυτών ήταν να χάσει τη θέση του στο αρχικό σχήμα από τον Πάντο, αλλά με την άφιξη του Αγγελου Αναστασιάδη βρήκε ξανά τον εαυτό του (ο Μακεδόνας τον χρησιμοποίησε ως αλλαγή στο ματς με την ΑΕΚ) και πλέον πατάει πολύ καλύτερα στο γήπεδο.

Το είχε προβλέψει

Σε συνομιλία που είχε πριν από το ματς με τους Ανδράλα και Πάντο είχε προβλέψει τόσο το σκορ όσο και τη δική του επιτυχία.

«Θα κερδίσουμε 2-0 και εγώ θα πετύχω το δεύτερο γκολ» αποκάλυψε και αποδείχτηκε αληθινός. «Τι γκολ ήταν αυτό που έβαλες;» του έλεγαν οι συμπαίχτες του, ενώ και Πάντος δέχτηκε πειράγματα απ' τον Πατσατζόγλου για το τακουνάκι. «Το ήθελες; Πού τα έμαθες εσύ αυτά;», ήταν μερικές απ' τις ατάκες του. Απ' την άλλη, «σκασμένος» ήταν ο Λεάντρο Μπεσέρα. Ο Αργεντινός μπορεί να πέτυχε γκολ για Οσκαρ, αλλά δεν μπορούσε να χωνέψει πώς έχασε το πέναλτι και χθες μονολογούσε: «the penalty».

Πάντως, ο Αγγελος Αναστασιάδης μοίρασε συγχαρητήρια χθες στους ποδοσφαιριστές του και ζήτησε εγρήγορση. "Εχουμε και το δεύτερο ματς. Πρέπει να κερδίσουμε, αν όχι τουλάχιστον να πάρουμε ένα βαθμό" είπε για το αυριανό δεύτερο ματς με τον Λεβαδειακό.


sport24.gr
Παράθεση
[...]
Σχετικά με τις υπόλοιπες διαιτησίες της 24ης αγωνιστικής, χαμηλό βαθμό πήραν οι Κομίνης και Δελφάκης.

Ο πρώτος γιατί έδειξε κίτρινη και όχι απευθείας κόκκινη στον Τσιρίλο στο 57' (ΠΑΟΚ-Αστέρας) για αντιαθλητικό μαρκάρισμα στον Φορμίκα και ο δεύτερος για παρόμοιο λόγο σε μαρκάρισμα του Τζημόπουλου στο 88' του αγώνα ΠΑΣ-Λεβαδειακός.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 13 Μάρ 2012 10:33 από PAS-o-media »
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #141 στις: Τρι 13 Μάρ 2012 11:31 »
PASaris_ , καλοδεχούμενη η κριτική ακόμα και στον Άγγελο, αλλά να βγάζει νόημα φίλος.
Γέρασες κι έχασες τη φρεσκάδα σου.
Παλιά μπορούσες καλύτερα...
Ελπίζω να επανέλθεις δριμύτερος  :P

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #142 στις: Τρι 13 Μάρ 2012 15:38 »
-Αλλη μια Κυριακή που φύγαμε απο τους Ζωσιμάδες
με το χειλάκι μας χαρούμενο....

...αλλα αυτός ο Λεβαδειακός ήταν για τα σκλιά
σε καμία περίπτωση δεν τον περίμενα έτσι...

-Αφενός μεν γιατί του έλειπαν Ναπολεόνι-Ποποβιτς-Φαβάλι
αφετέρου δε έμεινε και με 10 πάικτες νωρίς ....(πεντακάθαρες κίτρινες =κόκκινη)

-Και σε όλα αυτά ο Σουμπίνιο ήταν τουρίστας
δεν έκανε απολύτως τίποτα...

--------------------------------------------------------------

-Και σαν απο θαύμα
ξαφνικά παίζουν όλοι τους αύριο στην Λειβαδιά.....

-Ξεπέρασαν τους πόνους τους οι τραυματισμένοι....

--------------------------------------------------------

-Πάρτι η ομάδα απο δεξιά
γκολάρα ο Μπεσέρα
γκολάρα ο Ντάσιος
ψυχή ο Γεωργίου
θεατής ο Κηπουρός....

-Δικαιότατη η νίκη μας , βασει απόδοσης των 2 ομάδων...

ΥΓ -Ο Μπεσέρας στην αλλαγή του
και μετά την αποθέωση απο τον κόσμο
κατευθυνόμενος στην άκρη του πάγκου ...σούταρε ενα μπουκάλι νερό που διάβκε στην φυσούνα

-Πήγε κατι του είπε ο Αγγελος ....

-------------------------------------------------------------------------
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #143 στις: Τρι 13 Μάρ 2012 15:49 »
Πάμε λοιπόν, μιας και ξύνεσαι στην γκλίτσα του τσοπάνη...

Παράθεση
Άναψαν λίγο τα αίματα κι αυτό είναι θετικό, γιατί έτσι εξάγονται συμπεράσματα.
Κι εγώ είμαι της άποψης ότι ο Αναστασιάδης είναι κανονικός Προπονητής, γι' αυτό και κάθομαι και ασχολούμαι να εντοπίσω τα σφάλματα που κατά τη γνώμη μου πάντα, διαπράττει. Αν ήταν κάνας τενεκές, σιγά μη καθόμουν να ασχοληθώ.
Παράθεση
Τι να το κάνω το γραφείο του Αναστασιάδη; Αμφιβάλλω αν έχει και κανένα καλό βιβλίο προπονητικής, μάλλον περισσότερες θα είναι οι προφητείες του γέροντα Παϊσιου...
%-|

Παράθεση
Επειδή ακριβώς έχεις απαιτήσεις από έναν τέτοιο Προπονητή, δε δέχεσαι να αγωνίζεσαι με 5 πλάγια μπάκ ή να γίνονται αλλαγές χωρίς προσανατολισμό. Πιστεύω με πιάνεις.
1) Ποια είναι τα 5 πλάγια μπακ;
2) Το να αδυνατούμε να αντιληφθούμε τον προσανατολισμό μιας αλλαγής που κάνει ένας προπονητής, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει προσανατολισμός. Σημαίνει ότι εμείς δεν τον καταλαβαίνουμε.


Παράθεση
Για τον Τσαμπρέλα, το μόνο που δέχομαι είναι ότι μπήκε για να ...μυρίσει λίγο χόρτο ενόψει δύσκολων παιχνιδιών. Τα άλλα, κατά τη γνώμη μου, δεν υφίστανται γιατί έκανε πολλές λάθος πάσες και το κέντρο μας έχασε τη συνοχή του από εκείνο το σημείο
Έστω ότι ισχύει ότι ο Τσαμπρέλα έκανε λάθος πάσες (είχε 4 λάθη, 2 κλεψίματα σε 22 λεπτά).
Είσαι πίσω στο σκορ και βάζεις έναν επιθετικό για να σκοράρει.
Δε σκοράρει.
Αυτό σημαίνει ότι έκανες λάθος που τον έβαλες;

Παράθεση
VAMOS_PAS, πότε μια ομάδα κουράζεται περισσότερο; Όταν έχει κατοχή ή όταν κάνει άμυνα;
Όταν κερδίζεις ένα ματς 2-0 κι έχεις αγωνιστική υπεραριθμία, στο 80', πιστεύεις ότι πρέπει να έχεις κατοχή ή να μαρκάρεις στο μισό γήπεδο, όπως λες;

1) Όταν κάνει άμυνα κουράζεται περισσότερο γιατί κυνηγάει τη μπάλα.
2) Όταν κερδίζεις 2-0, πρέπει να έχεις κατοχή και να αλλάζεις πάσες.
Παράθεση
Για το Μπακαγιόκο ανέλυσα το σκεπτικό μου, δε χρειάζεται να τα ξαναπώ. Απλά, το δικό μου σκεπτικό είναι ότι έπρεπε να μείνει ο Villa στη κορυφή ως το τέλος για να πιέζει και να κλέβει μπάλες.

Ο Βίλα έκανε 1 κλέψιμο στα 90 λεπτά που αγωνίστηκε.
Προκάλεσε βέβαια αρκετά λάθη με το τρέξιμό του. Κυρίως πλάγια υπέρ μας. 
Απ'τη στιγμή που έχουμε τις δύο παραπάνω παραδοχές, 1 και 2, δε βρίσκεις αντιφατικές τις δύο τοποθετήσεις σου;

http://www.superleaguegreece.net/game/1112188/

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #144 στις: Τετ 14 Μάρ 2012 07:34 »
ντιπ άγγελοσκύλο ο φίλος μου ο  πάσπαλιαρς !!! :P :P :P :P :P :P :P
ντιπ ανορθογραφτο σε βρισκω φιλε.....το σωστο ειναι Αγγελοσκλο ... :P :joker: :P :joker:
η Αγγελοντοπερμαν αν προτιμας... :P :P :P :joker:
 
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.051
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #145 στις: Τετ 14 Μάρ 2012 12:59 »
γάτες,τσοπανόσκλα,αγγελόσκλα...ανοίξαμε πετ σοπ; :P :P

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Λεβαδειακός
« Απάντηση #146 στις: Πεμ 15 Μάρ 2012 02:12 »
Για να δούμε...
Βλέπω καταρχήν εμπιστεύεσαι τη στατιστική. Μια επιστήμη που λέει ψέμματα.
Συν τοις άλλοις, δεν είναι και σωστό να γράφουμε για το προηγούμενο ματς, μιας και σήμερα είχαμε ...φρέσκα κουλούρια, αλλά ας είναι.

Βλέπω πήρες στα σοβαρά το σχόλιό μου περί ...προφητειών του γέροντα Παϊσιου. Το είπα χάριν αστεϊσμού, όμως κρύβει μεγάλη δόση αλήθειας. Σε πόσες συνεντεύξεις ο Αναστασιάδης μας έχει αναλύσει τακτικά το παιχνίδι και σε πόσες έχει πει ότι έγινε το θέλημα του Θεού, ή ότι έστριψε το κουμπί η Παναγία και άλλα τέτοια -γραφικά, κατ' εμέ;
Μέχρι και "Προς την νίκην" τον κόβω να μοιράζει...

Παράθεση
1) Ποια είναι τα 5 πλάγια μπακ;
2) Το να αδυνατούμε να αντιληφθούμε τον προσανατολισμό μιας αλλαγής που κάνει ένας προπονητής, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει προσανατολισμός. Σημαίνει ότι εμείς δεν τον καταλαβαίνουμε.

1) Υπάρχει 11άδα του Αναστασιάδη, που είχε 5 πλάγια μπακ. Συνήθως αγωνιζόμαστε με 4. Με τον Παναιτωλικό, για 3' αγωνιστήκαμε και με 5! Όχι πως είναι κάτι τρομερό, απλά το είχα παρατηρήσει και το προσέχω γενικώς. Τα "βαφτίσια" των πλάγιων μπακ επί Αναστασιάδη είναι πολλά πάντως. Άλλα επιτυχημένα(Ζαραδούκας), άλλα αποτυχημένα(Ντάσιος, Πάντος, Λίλα).
2) Συμφωνώ. Μπορεί να μη τον κατάλαβα. Εκτός από τον Αναστασιάδη, εσένα και τη Παναγία, υπάρχει κάποιος άλλος που να το κατάλαβε να μας το πει κι εμάς;

Παράθεση
Έστω ότι ισχύει ότι ο Τσαμπρέλα έκανε λάθος πάσες (είχε 4 λάθη, 2 κλεψίματα σε 22 λεπτά).
Είσαι πίσω στο σκορ και βάζεις έναν επιθετικό για να σκοράρει.
Δε σκοράρει.
Αυτό σημαίνει ότι έκανες λάθος που τον έβαλες;

Ο Τσαμπρέλα μέχρι στιγμής δεν έχει δείξει τίποτα απ' αυτά που ισχυρίζεσαι(καλές κοντινές πάσες, συμάζεμα κέντρου, καλή τελική πάσα). Πού τα είδες να τα δω κι εγώ;
Επίσης, δεν έχω καταλάβει και ποια είναι η θέση του ακριβώς. Μήπως ξέρεις;

Ένας τρόπος παρεμβατικότητας του προπονητή στο παιχνίδι είναι η αλλαγή. Μια επιτυχημένη αλλαγή έχει 3 απαντήσεις στα εξής ερωτήματα: 1)Ποιον βγάζω και γιατί; 2) Ποιον βάζω και γιατί; 3) Τι θέλω να επιτύχω;
Αυτό στο λέω για να καταλάβεις ότι το παράδειγμα που μου φέρνεις είναι εντελώς σχετικό και δε χωράει απάντηση "Ναι, Όχι". Μπορεί να μη σκόραρε π.χ. ο επιθετικός που λες, αλλά να έβγαλε 2 ασσίστ ή να κέρδισε ένα πέναλτι ή μία αποβολή.

Παράθεση
1) Όταν κάνει άμυνα κουράζεται περισσότερο γιατί κυνηγάει τη μπάλα.
2) Όταν κερδίζεις 2-0, πρέπει να έχεις κατοχή και να αλλάζεις πάσες.

Συμφωνούμε.

Παράθεση
Ο Βίλα έκανε 1 κλέψιμο στα 90 λεπτά που αγωνίστηκε.
Προκάλεσε βέβαια αρκετά λάθη με το τρέξιμό του. Κυρίως πλάγια υπέρ μας.
Απ'τη στιγμή που έχουμε τις δύο παραπάνω παραδοχές, 1 και 2, δε βρίσκεις αντιφατικές τις δύο τοποθετήσεις σου;

Εδώ πραγματικά βγάζουμε απ' τη μύγα ξύγκι. Αλλά με προκαλείς.
Μπορεί η στατιστική να μη "χρεώνει" κλέψιμο στο Βίλα τα πλάγια που κέρδισε, όμως η ουσία είναι ότι άλλαξε η κατοχή.
Άρα, πέτυχε ο στόχος του παίχτη.
Γιατί, λοιπόν, να αλλάξεις θέση σε ένα φορ που το μόνο που ξέρει να κάνει καλά είναι να τρέχει και να πιέζει και να βάλεις έναν 40 χρονών που κάνει τζόκιν; Υπόψιν, με το σκορ στο 2-0 και 11vs10.

Φύλλο και φτερό τα κάναμε όλα. Φτάνει πιστεύω! 8)

Υ.Γ. Ας σώσει ο Αναστασιάδης τη κατηγορία και πρώτος θα βγω με τα εξαπτέρυγα ζμπλατεία...

Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)