Αποστολέας Θέμα: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...  (Αναγνώστηκε 12196 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #25 στις: Σαβ 07 Απρ 2012 16:20 »
Συμφωνω με ολους τους συνταυρους αλλα ρε παιδια κατι πρεπει να εχει γινει με τον Σιαλμα δεν μπορει ετσι απλα να πει ο μπουλης 'ξεχαστετο' για το Σιαλμα!..σιγα το πραγμα δηλαδη λες και θα εδινε λεφτα για να γινει αυτη η βραβευση? αλλα κατι χοντρο εχει γινει μεταξυ τους..Τελος παντων δεν μας ενδιαφερει κοιταμε μπροστα και παμε να χαρουμε τη νικη μας και την παραμονη μας,και του τα ριχνουμε σε λιγο καιρο ξανα του μπουλη! :P

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #26 στις: Σαβ 07 Απρ 2012 16:26 »
Μπορεί να έχετε και δίκιο, αλλά σας πληροφορώ  ότι έμεινα άγαλμα Πρόεδρέ μου,  όχι τόσο από τη λακωνική  σας  άρνηση,  όσο από την κυνική σας υπόδειξη.

Τελικά νομίζω ότι τα έχει τα δίκια του ο κ. Χριστοβασίλης.

Πιθανόν η βράβευση, η οποία (μεταξύ μας) σε καμία περίπτωση δε θα μπορούσε να πραγματοποιηθεί  με τους αθλοθέτες Pas.gr (2 – 3 άτομα) από τη μέσα μεριά  του διχτυού  και  με τον αθλοδέκτη (1 άτομο) κ. Δ. Σιαλμά στην στην έξω του τρατάν,  οπότε (πιθανόν?) η βράβευση εντός αγωνιστικού,  να παραβίαζε το Άρθ. 15 Παργ. 4α  του ΠΚ –ΕΠΟ … και ΠΑΣ για... γιορτή ή ΠΑΣ για... ποινή;

Τα πράματα ορίζονται ρητά:

4. Είσοδος οπαδών στον αγωνιστικό χώρο
Η είσοδος οπαδών στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου, πριν την έναρξη, κατά τη διάρκεια ή μετά την λήξη του αγώνα επιφέρει τις ακόλουθες ποινές:
α) Χρηματική ποινή ογδόντα χιλιάδων ευρώ (80.000) έως εκατόν είκοσι χιλιάδων ευρώ  (120.0000),  εφόσον η είσοδος δε   συνδέεται με βιαιοπραγίες  κατά προσώπων ή φθορές ιδιοκτησίας.
β) Εάν η είσοδος  συνδέεται με βιαιοπραγίες  κατά προσώπων ή φθορές ιδιοκτησίας κ.ά. …

Κατά τη γνώμη μου, η διαδικασία βράβευσης του κ. Δ. Σιαλμά  από το Pas. gr forum (προφανώς site οπαδών/φίλων του ΠΑΣ και πελατών της ΠΑΕ ΠΑΣ), ως πράξη και ενέργεια εντός του αγωνιστικού χώρου των Ζωσιμάδων και στα περιθώρια επίσημου αγώνα,  θεωρώ ότι θα είχε το ίδιο νόημα, την ίδια ηθική αξία και θα ικανοποιούσε το ίδιο φίλαθλο αίσθημα υποστηρικτικά προς την ομάδα  ως «είσοδος ευ αγωνίζεσθαι», όσο και αυτή  η ενέργεια εισόδου των οπαδών του ίδιου ΠΑΣ κατά τον αγώνα  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΤΣΑΤΣΟΣ  και όπως  τη μαρτυράει το  video «ΠΑΣ-ΟΦΗ 2012 ΧΕΡΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ» … ανεξάρτητα από το αν και οι 2 εμπίπτουν στις ίδιες κανονικές συνέπειες ... ωστόσο να εξηγούμαστε ότι, δεν κρίνω τις ενέργειες, αλλά την αντιμετώπιση και ως προς τον κανόνα.

ΠΑΣ για... γιορτή ή ΠΑΣ για... μομφή;

ΠΑΣ-ΟΦΗ 2012 ΧΕΡΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ

« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 07 Απρ 2012 16:55 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #27 στις: Σαβ 07 Απρ 2012 18:06 »
Για χέρια έχουν μπει ουκ ολίγες φορές.Να ήταν αυτό το πρόβλημα μόνο μια χαρά θα ήμασταν.Επίσης είσοδος οπαδών νομίζω είχε γίνει στο σούπερ καπ το ευρωπαικό.Μίλαν-Σεβίλλη αν δεν κάνω λάθος με τον θάνατο του Πουέρτα.Πήγαν Μιλανέζοι και φώναξαν μαζί με τους ισπανούς κάποια συνθήματα στο ημίχρονο.
Μια χαρά θα μπορούσε να γίνει και να οργανωθεί μια μικρή γιορτή η οποία θα είχε θετικό αντίκτυπο.Ακόμα και αν είμαστε τόσο τυπολάτρες στην Ελλάδα ας ζήταγαν άδεια.Δεν νομίζω να έλεγε κάποιος όχι από επίσημους φορείς.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #28 στις: Σαβ 07 Απρ 2012 18:29 »
Για χέρια έχουν μπει ουκ ολίγες φορές.

Μου είναι παντελώς αδιάφορο το που αλλού το γίνεται, πως το κάνουν και δεν εξετάζω αν είναι για χέρια ή για πόδια ... μιλάω κανονικά για είσοδο οπαδών σε αγωνιστικό χώρο ... και μη κολλάς στο ύφος μου φίλε μου fon7,  :)είναι τραγελαφικό το σκηνικό.
Αυτός που έπέτρεψε τότε εκείνη την είσοδο για τα χέρια, είναι ο ίδιος που φέρεται να είχε επιτρέψει  τηλεφωνικά την είσοδο αντιπροσωπείας στα αποδυτήρια και θα έπρεπε να είναι ο ίδιος που θα ζήταγε την άδεια  από τη διοργανώτρια αρχή για μια τρίλεπτη τυπική βράβευση ... και για τα χέρια και για τη βράβευση απαιτείται η ίδια άδεια.
Οποιαδήποτε άλλη δικαιολογία ή πρόφαση  είναι, γύρω -γύρω πίτα και στη μέση ο κώλλος.

Τι κρίμα?
Αίσχος!
 
Υ.Γ.: Συμφωνώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 07 Απρ 2012 18:33 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #29 στις: Σαβ 07 Απρ 2012 18:56 »
Να μην ξεχάσουμε και την "είσοδο μας" στην Τούμπα και τα λουλούδια που αφήσαν δικοί μας στο άγαλμα για τα παιδιά στα Τέμπη.Νομίζω διαφέρει η κάθε είσοδος.Δεν είναι όλα το ίδιο.Ακόμα και αν κατά το γράμμα του νόμου είμαι παράνομος.

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #30 στις: Σαβ 07 Απρ 2012 19:28 »
Μπορεί να κατάφερε( ; ) να μας χαλάσει τη καθιερωμένη βράβευση Εμ-Βι-Πι....


Δε νομίζω όμως, να καταφέρει να μας χαλάσει τη καθιερωμένη ForuMάζωξη της Μ. Παρασκευής! Ε;  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 07 Απρ 2012 19:35 από PASaris »
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Blue_cat

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #31 στις: Σαβ 07 Απρ 2012 20:23 »
Δηλαδή θα χαλάσουμε τη ζαχαρένια μας γιατί ο πρόεδρας είπε ότι δεν θα γίνει η βράβευση??Στα παπάκια μας... ρε τόσο εύκολα θα χαλιόμαστε? Η βράβευση μπορεί αν γίνει και αλλού αρκεί να το θέλουμε!

Υ.Γ. Η επικοινωνιακή πολιτική αυτού του ανθρώπου είναι επιεικώς απαράδεκτη. Και θέλει να λέει ότι διοικεί ομάδα; Ρε που τα λένε αυτά; Αλλά έτσι είναι όταν ένας άνθρωπος δεν βλέπει και πολύ μπροστά... (και θα εξηγήσω το σκεπτικό μου όταν πρέπει σε άλλο topic).
Vamos ΠΑΣ, vamos Argentina!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #32 στις: Σαβ 07 Απρ 2012 20:49 »
Το θέμα για μένα είναι απλό.

Ο Χριστοβασιλης έχει ακούσει τα πάνδεινα εδώ μέσα
και το να μην αφήσει το pas gr να κάνει βράβευση
είναι μια φυσιολογική εξέλιξη.

Τι λες ρε φιλε; Δηλαδη αν πηγαινα στο Remezzo και παραπονιομουνα για το φραπογαλο δεν θα ΄με ξαναβαζε μεσα;


Η θεση του προεδρου ειναι ηλεκτρικη σε αυτη την ομαδα και πρεπει να ξερεις να δεχεσαι και κριτικη, ακομα και την κακοβουλη!

Η απαντηση σου ως προεδρου θα πρεπει να δινεται εντος και εκτος γηπεδου με εργα!

Οχι με τετοιες μικροπρεπειες!

Οποιος δεν μπορει σπιτι του! Ετσι απλα και δημοκρατικα!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #33 στις: Σαβ 07 Απρ 2012 22:08 »
Για να μη το τσαλακώνουμε το θέμα, κατάλαβα ... τα μέσα αγιάζουν το σκοπό.
 
Y.Γ.: Σόρυ και μεταξύ μας ατυχής ... η αναφορά για «παιδιά στα Τέμπη» δεν αρμόζει ως παράδειγμα, πόσο μάλλον στην απροκάλυπτη μεροληψία Χριστοβασίλη σχετικά με το θέμα βράβευση Σιαλμά. Ωστόσο όμως και η κατάθεση λουλουδιών «απότισης μνείας ή φόρου τιμής»  γίνεται πάντα με άδεια της διοργανώτριας αρχής και καταγράφεται στην έκθεση του Παρατηρητή ως συμβάν.

Υ.Γ.2: HotPotatoes το θέμα ...  νομίζω όμως ότι δεν είναι τόσο δύσκολο, αν όχι να το παραδεχτούμε ανοιχτά, αλλά τουλάχιστον να το εκφράσουμε έστω με μια απλή γκριμάτσα το γεγονός αυτό που εμφαίνει  ότι, η αρνητική στάση Χριστοβασίλη (για όσους θέλουν να το ερμηνεύσουν παραπέρα) στο θέμα απονομή βραβείου Pas.gr - MVP 2010-11 παραπέμπει εμπαιχτικά στη θεωρία των 2 μέτρων 2 σταθμών σε  1 κόσμο 1 γήπεδο κ.ά. ...  μη τα βλέπουμε όλα ως εικόνες, ας τα ερμηνεύσουμε κάπως ... γιατί αυτό το «απαγορεύεται» και το «οπουδήποτε αλλού»  είναι κατ' αρχήν  ίδιον του νεοφιλελευθερισμού.

Υ.Γ.3: Από την αρχή ασκούσα ανοιχτή κριτική στον κ. Χριστοβασίλη, πάντα «πίστωνα» το χρόνο  της προεδρικής του ιδιότητας  και συχεχίζω να το κάνω με τις όποιες επιφυλάξεις μου (τελευταία), ωστόσο όμως ως homo sapiens παραδοσιακός οπαδός του ΠΑΣ και χρήστης του Pas.gr  τον  μέμφομαι για την «κωλοτούμπα» του αυτή ... τώρα, αν κάπου χαλάει η μανέστρα μερικών το λιγότερο που μπορώ να πω είναι, πελέ και πάπαλα μνημόνια.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #34 στις: Κυρ 08 Απρ 2012 03:28 »
Y.Γ.: Σόρυ και μεταξύ μας ατυχής ... η αναφορά για «παιδιά στα Τέμπη» δεν αρμόζει ως παράδειγμα, πόσο μάλλον στην απροκάλυπτη μεροληψία Χριστοβασίλη σχετικά με το θέμα βράβευση Σιαλμά. Ωστόσο όμως και η κατάθεση λουλουδιών «απότισης μνείας ή φόρου τιμής»  γίνεται πάντα με άδεια της διοργανώτριας αρχής και καταγράφεται στην έκθεση του Παρατηρητή ως συμβάν.
Αν και μου βγάζεις πολύ αρνητικότητα στο κείμενο σου αυτό και δεν μπορώ να το καταλάβω.Σου έφερα παραδείγματα που οπαδοί μπήκαν στο γήπεδο με καλό σκοπό.Δεν είναι όλοι αυτοκολητάκηδες και πορδοτσόγλανοι.Δεν νομίζω να ζητήθηκε τότε κάποια ειδική άδεια για να γίνει ότι έγινε.Ακόμα όμως και αν έγινε έτσι όπως τα λες ας ζητούσαν μαζί σαν ΠΑΕ και οπαδοί από την διοργανώτρια άδεια.Νομίζω το ανέφερα και πιο πριν.Αν δεν επιτρέποταν δεν νομίζω κανένας να γκρίνιαζε.Τουλάχιστον όχι με τον πρόεδρο και την ΠΑΕ.Τώρα έτσι που τα κατάφερε ο πρόεδρος τα έκανε μαντάρα.Τα δικά του στελέχη να μην έχουν πρόβλημα λίγο πριν το τέλος και τελικά να λένε όχι γιατί έτσι είπε ο πρόεδρος χωρίς να εξηγεί καν το γιατί.
Αλήθεια ενέργειες όπως αυτής στην Τούμπα ή μια βράβευση ποδοσφαιριστή δεν δείχνουν ένα καλό πρόσωπο του κόσμου του ΠΑΣ ο οποίος τα τελευταία χρόνια έχει φάει αρκετές κατραπακίες (Άρη,οφη).Αυτές οι ενέργειες δεν είναι κυμπάρικες που λέει ο Χάρης;

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #35 στις: Κυρ 08 Απρ 2012 10:58 »
απλά αναμένω ποιός από τις "δημοσιογραφάρες" θα κάνει σχετική ερώτηση απαιτώντας από τον πρόεδρο να αναφερθεί στους λόγους οι οποίοι επιβάλλαν την άρνησή του σε μία πράξη η οποία θα διαφήμιζε το σύλλογο ...

 :mono:

fon7 από την άποψη του "new"old pas pas (κατά το νέα παλιά σκεπαστή) κράτα την ουσία περί 2 μέτρων 2 σταθμών  στην οποία εκτιμώ ότι συμφωνείτε... 

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #36 στις: Κυρ 08 Απρ 2012 11:10 »
Μη με fonεύεις  fon7,  :-?  το  θέμα  το έχω λιανίσει  σε πενταροδεκάρες.
Επιμένεις  να  μου θέτεις  ερωτήματα τα οποία  τα έχω απαντήσει  με απόλυτη σαφήνεια και  σε πληροφορώ ότι το πρόβλημα δεν είναι μεταξύ μας … προς Θεού.

Κατάκρινα  ποτέ εγώ  φίλαθλες  ενέργειες  και  αθλητικά  πρότυπα???
   
Αρχικά (με το μυαλό μου) συζητώ με το Χριστοβασίλη (?) …  στη συνέχεια  και συζητώντας  σου εξήγησα γενικά  (σημαίες) και  ειδικά (λουλούδια)  τους σκοπούς  και  τις σκοπιμότητες (αγαθούς  και ιδιοτελείς)  που αναφέρεις,  με βάση τον ΠΚ - ΕΠΟ.
Ίσως δεν έχεις  καταλάβει ή δεν προσπαθείς … ότι, το πλαίσιο της συζήτησης  είναι αυτό το ίδιο που λέει ότι,  οποιαδήποτε  «είσοδος»  στον αγωνιστικό χώρο  και στα περιθώρια ενός επίσημου ή μη  (μη μπερδεύεις  την «εισβολή») είτε πρόκειται για βράβευση Μανέφσκι, είτε απότιση φόρου τιμής, είτε για την κολυμβήθρα του Σιλωάμ,  όλες αυτές οι εκδηλώσεις «είσοδοι»    διέπονται  από την εκ των προτέρων  γνωστοποίηση  αιτήματος  και  ok  από τη διοργανώτρια αρχή …  άδεια – προσυννενόηση.

Για να μπεις στον αγωνιστικό χώρο διαπιστεύεσαι … έτσι είναι δεν το λέω εγώ.

Τελικά, δεν ξέρω αν πρόκειται για αναλγησία ή για δυσκαμψία ή  πρεμούρα του προέδρου ή για  χειραγώγησή του από τρίτους … ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιον … το προφανές είναι ότι σημειώνονται διακρίσεις ως προς τις  «εισόδους» που αντιπαρέβαλα στο 1ο μου ποστ … και συζητάω αυστηρά και μόνο πάνω σε αυτό.

Δηλαδή πως γίνεται …
π.χ.  κυρία Αρχή … αύριο θα μπουν στον αγωνιστικό χώρο προσκοπάκια, λυκοπουλάκια  ή θα μπουν για κατάθεση  λουλουδιών ή θα μπουν τα πιτσιρίκια που μπήκαν στην Τούμπα.
Το ίδιο και για τα παιδιά  με τη σημαία στο ΠΑΣ – ΤΣΑΤΣΟΣ, κατά Κανόνα (καλό αυτό και εμψυχωτικό, δε διαφωνώ αν είμαι ΠΑΣ).
Οκ???

Το πρόβλημα είναι  ποιος και  γιατί διαπιστεύεται και ποιος όχι στους Ζωσιμάδες … ποιος έχει πρόσβαση στην καλή θέληση της διαπίστευσης αυτής και την απολαμβάνει δεόντως στους Ζωσιμάδες … ok?
Η συναίνεση – συγκατάβαση  βράβευσης Σιαλμά  δείχνει ένα καλό πρόσωπο του κόσμου του ΠΑΣ και καθρεφτίζει το ανθρώπινο πρόσωπο της ΠΑΕ στο πρόσωπο του κόσμου του ΠΑΣ.

Τέλος, είτε υπήρξε  κάποιο πρόβλημα είτε δεν υπήρξε, σχετικά με βράβευση Σιαλμά  … κατέληξε να γίνει «πρόβλημα» μεταξύ μας … εμείς στα σκατά  και η διοίκηση στη σαντιγί.
Δε πάνε να πλακωθούνε  στην τελική … έκανα επιστήμη τον ερασιτεχνισμό τους για βρεθώ στη  γραφικότητα του topic ως αντιΠΑΣ.
Ας αποφασίζουν και ας διατάζουν λοιπόν!
Τέλος, πάω χαλέ και μετά για καφέ.
 
Εδώ κοντεύει  να σαλτάρει ολόκληρος Άγγελος Αναστασιάδης!
 
Υ.Γ.: Σχετικά με Χάρη, ρώτα τον ίδιο ή ας  τοποθετηθεί ο ίδιος και οι φίλοι μας.

Παράθεση
ΘΕΛΕΙ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ, θέλει το λιγότερο 4 βαθμούς στα Γιάννινα! Μα γιατί ΤΕΣΣΕΡΙΣ σχολιανέ;
Ξέρω τι γράφω «Χάρη» Χα… χα… χα….
Για να μη καθίσουμε πάνω στο …παγωτό, όπως σωστά τονίζει ο φίλος μου από τη Θεσσαλονίκη!!
paspartoy.gr
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 08 Απρ 2012 11:21 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #37 στις: Κυρ 08 Απρ 2012 13:02 »
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα μαζί σου.Απλά σου είπα αυτό που μου έβγαλε το κείμενο σου.
Αρχικά (με το μυαλό μου) συζητώ με το Χριστοβασίλη (?) …  στη συνέχεια  και συζητώντας  σου εξήγησα γενικά  (σημαίες) και  ειδικά (λουλούδια)  τους σκοπούς  και  τις σκοπιμότητες (αγαθούς  και ιδιοτελείς)  που αναφέρεις,  με βάση τον ΠΚ - ΕΠΟ.
Σου ανέφερα ας ζήταγαν άδεια αν είναι αυτό το πρόβλημα.Δεν είναι κάτι δύσκολο.Δεν θα κατακρίναμε τον χβ αν μας έλεγαν όχι.
Για να μπεις στον αγωνιστικό χώρο διαπιστεύεσαι … έτσι είναι δεν το λέω εγώ.
Το ξέρω αυτό.Απλά μου φαίνεται υπερβολικό για μια ενέργεια τέτοια και δεν νομίζω ότι γίνεται.Αλλά όπως λέω και πάνω αν χρειάζεται ας πάρουν το οκ.
Το πρόβλημα είναι  ποιος και  γιατί διαπιστεύεται και ποιος όχι στους Ζωσιμάδες … ποιος έχει πρόσβαση στην καλή θέληση της διαπίστευσης αυτής και την απολαμβάνει δεόντως στους Ζωσιμάδες … ok?
Αν είναι για μια καλή ενέργεια ας πάρει όποιος θέλει.Αν είναι πορδοτσόγλανος φυσικά δεν πρέπει να έχει "διαπίστευση". Τώρα αν η διοίκηση και σε αυτό το θέμα τα έχει μπάχαλο δεν μου προκαλεί εντύπωση.Αν συνέβαινε το αντίθετο μάλλον θα απορούσα.Αν κάνει δε διακρίσεις σε καλές ενέργειες και διαπιστεύει τις μεν και όχι τις δε πάλι μπάχαλο της διοίκησης είναι και δεν μου κάνει εντύπωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 08 Απρ 2012 13:11 από fon7 »

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #38 στις: Κυρ 08 Απρ 2012 14:48 »
εχω μινια κολοκθια τνε ποτιζω νε σκαλιζω ποσα καρπουζια μ βγαν;;;;;;;;

ξερς τιπτα;;;;;;;
κανα  αλλο Χαρ  χαρχαριζ ο πασλας αυτηνος ο σκολιανος δν εχω σκεσ
ασκετως  για τι ποιον χαρχαριζ 
ειν κ αυτηνος  Χαρς
κ σεβας

κατοπ
κιναω απεδω τη κβεντα μ κ ν ακουει κι ο φονακς εφτας επ προσωπκου  κ  ιτσ καενας αλλος
τοποιο  στη κβεντα   βραβειον  Σιλμας :pas:
 ----- τοποιον  ηταντος  ορφανος   δω μεσα περα   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΙΑΛΜΑΣ  Ξεκίνησε από New Pas. Pas (Κυρ 31 Ιούλ 2011 03:15 ) κατοπ παρακαλεσιζμ κατως θμιεσε---- :stop:
ορμνεβω  το βραβειο να το δωκνε τ  Σγαρα  το  μπακιρ  κ το πλησ  να βγαλ  κανα ψλο  ν πιν’νε γκαιφε  μι Τσακα
κ το καλυτρο απ εχς να καμς κ σ ορμνεβω ---οσνε κ σι ματαβρω κι σι μπατσαλισω τα ζβερκια-----
να τσ χατζιαρσ  ολλνους πατοκορφα
κι πιε κ γκαιφε δγιοτ ο γκαιφες φερ
ματα χατζιαρζμα
δγιοτ  χαλνας το κεφ σ κ τη δλειασ 
κι βιβεως τν  πιατζα 

να  πλιας  τ αρνι  εντεκα εβρα στο τσιγκελ  οντες  ολ οι χασαπδαι  πλαν  τρια εβρα;;;;;;;;;;;;;;;
γιαταυτο  γενε  νουμρο   απ σ λεει  Χαρμπας 
κ μη ασκολιεσε μι τν κωλοκθια κ  τα ποσα  κολοκυθια θα καμ
μηδ  πως το τριβνε το πιπερ τ  δγιαολ οι καλογερ

μον να λες
οσνε κ  ηντος  καλα  ου δουλακς
θα εχνε ολ μινια καρεκλα στο ζωσμα
κι θα παταν κ καμινια τουφα χορταρ στο γηπδο
να περ  μπροστα η γκερκιδα κ να σιωτε το γηπδο κ να σρφιτζλουμι τα χαρτακια ζν γκερκιδα κ αλλ να τοιμαζνε αλλα
κ να ξεσκωνμε  το γκοζμο  μι τσ  σημαιαι κι τα ταμπουρλακ  οπτες   ειν απαραιτ’το αυτηνο
κι να κερδαν οι παιχται οι ξενιστκομεν  κ οπτες   ειν απαραιτ’το  κ αυτηνο
κι να περαμε καλα κ οπτες  κ ειν απαραιτ’το  κ αυτηνο

παρατατα  κ  καμ  τν αλεφαντα
δγιοτ η πτανα  οσο τσ  μακιλεβ τα μουτρα ο νταβατζης
αλλοντοσο αυτηνη τν καψουρεβτε


παραυτηνα  ντιριντιρι μ  κ σταυραδιρφε μ
η δκια  μας  η δλεια μας  ειν ο πεταλος  κ να γεν κριτσιπεταλος
κ εκειν απ εχνε τα γενια  εχνε τα χτενια
γιαταυτο ο Πας ειν κασιδγιαρς

να θμιεσε αυτηνο
το Παςτζιρο  ειν   ζιοματστο  τσιαερο
ζιοματαει κ ξεφλουδαει
ασκετως  κ αλλ τοχνε να περαν  τν γκαιρο τσ  κ αλλ  να βγαν’νε  το σκαζμο τσ

ειμιστε παιχται  η δεν ειμεστε;;;;;;;;;;;;;;;;

ααα γεισ  ετσ  μπραβοσ  κ  :pas:

ασκετως βραβειον τα πραματα στα στελω αβριο  μι το χτελ  μι σπω αρεντεψα τ μοναστηριου απαν κατ να τα χαλεβω εχτε ολ μερα   μουειπε τ  αποτωρια  ο Σιουφλερς θα καμ κουμαντο κ μασ το νους
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 08 Απρ 2012 14:57 από HarMPas »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #39 στις: Κυρ 08 Απρ 2012 15:56 »
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα μαζί σου.Απλά σου είπα αυτό που μου έβγαλε το κείμενο σου.

Μα το Θεό και με όλη μου την ειλικρίνια ...  εγώ έχω αρχίσει ήδη να έχω πάρα πολύ σοβαρό/χοντρό πρόβλημα με τις  «διαλεκτικές»  περιστροφές  σου (αυτό στο χωριό μου το λέμε ψιλογαμήσι) για 1 θέμα  στο οποίο τοποθετήθηκα και επιχειρηματολόγησα  από αρχής  μονοσήμαντα, ρητά, διακριτά, (ΠΚ-ΕΠΟ και ΧΒ - 2 m 2 st) ... δηλαδή πρέπει να είναι πολύ ταγάρι κάποιος για  επιμένει ότι δεν καταλαβαίνει ... ωστόσο όμως  ανθρωπίνως/φιλικά/συνταυρικά/συντροφικά/διαπλανητικά και δίκην κανόνων διαλόγου και επειδή δε σε κόβω για μη λειτουργικό αναγνώστη,   διατηρώ κάποιες επιφυλλάξεις για το αν πραγματικά πρόκειται για τυπική αδυναμία κατανόησης ή για εμμονή σε θέση θιγόμενης άποψης.

Τέλος, θεωρώ ότι αποτελεί αναφαίρετο συνταγματικό μου δικαίωμα  να μπορώ να πω τουλάχιστον ...

ΑΣΕ ΜΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ(ΝΕΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ)

Υ.Γ.: Κρίμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 08 Απρ 2012 16:05 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #40 στις: Τετ 11 Απρ 2012 22:31 »
Απουσιάζω (για πρώτη φορά τόσο(!)), αρκετό καιρό από τον καφενέ μας, λόγω δουλειάς.
Με το θέμα προφανώς και ασχοληθηκα, όμως, δε θα μπορούσα να μην...
Ήταν εντυπωσιακή και θέλω να ευχαριστήσω κιόλας, η διάθεση συνεργασίας, που έδειξαν όλοι οι της διοίκησης, με τους οποίους ήρθαμε σε επαφή για τα διαδικαστικά.
Γιατί μόνο διαδικαστικά, περνούσε από όλων μας το κεφάλι, ότι θα ήταν.
Να πω ποιοί ήταν αυτοί που δείξαν διάθεση συνεργασίας. Όχι, γιατί που ξέρεις, μπορεί κι αυτό να εκλειφθεί από τ' αρρωστημένα μυαλά αυτοαναγορευθέντων, κάθε προέδρου, κάθε όμως, συμβουλατόρων, σαν απειλή και να βγάλουν χατζάρες.
Εκείνους που από καρδιάς επίσης θα ευχαριστήσω, είναι όλους τους φίλους του χώρου μας ετούτου.
Όχι δεν ακούστηκε από κανένα, νά 'στε καλά ρε.
Θα μου πεις εσύ τώρα, μηπως ακούστηκε και κανένα όχι από τους διοικούντες και σωστά  θα αναρωτηθείς, αλλά είπαμε ήταν απόφαση ...προέδρου.
Που όπως όλοι οι πρόεδροι, τους αυλοκόλακες και τους γλύφτες, που φυτοζωούν στη πλάτη του εμπιστεύεται.
Και καλά κάνει, το μέλλον του, το γνωστό, επαναλαμβανόμενο ξανά και ξανά τέλος,  ίδιο φαντάζει.
Απ'  όταν ήρθες πρόεδρε, σου φωνάξαμε και όχι μόνο από δω, κόψε τα βαρίδια που δεν αφήνουν την ομάδα να πετάξει, αλλά κλειστά αυτιά είχες δυστυχώς.

Να ξεκαθαρίσουμε, ότι καθόλου δε μας χάλασε η αντίδραση του ...προέδρου.
Στεναχωρεθήκαμε μόνο, διαπιστώνοντας, πόσο ανοιχτούς ορίζοντες, του επιτρέπουν να έχει τα γνωστά σαπρόφυτα παύλα μαϊδανοί που του χαϊδεύουν τα αυτιά στη προσπάθεια αυτοανάδειξής τους.

Να πω και μια άλλη πτυχή, που δε γνωρίζετε οι περισσότεροι. Υπήρξε σκέψη να γίνει η απονομή, πριν από το πρώτο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ. Κωλοτούμπες θα κάναν τα χανούμια, γιατί τουλάχιστον από προμόσιον γνωρίζουν.
Αφού το συζητήσαμε (να πω με ποιούς, δε θα πω, μη βγουν χατζάρες) αποφασίσαμε, να το κάνουμε στο Σπίτι μας.
Γιατί στο Σπίτι μας το θέλουμε και στο Σπίτι μας μας βρήκατε χτεσινοί, δεν σας βρήκαμε.
Εμείς ΠΑΣ από παλιά ήμασταν και χωρίς συμφέροντα.

Όσον αφορά γελοίες σκέψεις, για και καλά διαφήμιση του PAS.gr, μέσω της εκδήλωσης, το μόνο που προκαλούν είναι ακατάπαυστος γέλωτας, για το πόσο βαθειά νυχτωμένοι αλλά και μικροί είναι όλοι αυτοί οι απαράδεκτοι τυπίσκοι.

Τα σκατά από βουλωμένους βόθρους, εύκολα ή δύσκολα φεύγουν, από βουλωμένες ψυχές όχι.
Αν δε φύγουν οι σκατόψυχοι γύρω της, δύκολα να ανασάνει η ομάδα και είναι κρίμα.
Κρίμα γιατί Αγγελος και παίχτες, δείξαν πόσο εύκολα είναι τα θαύματα.

Πόσο χαμηλά και για πόσο ακόμα θα κρατάτε την ομάδα, γιατί δεν έχετε το ύψος να φτάσετε εκεί που θα μπορούσε να είναι ρε;

Καλό ΠΑΣχα σε όλους και στους σκατόψυχους.

 :mono: :mono: :mono:

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #41 στις: Πεμ 12 Απρ 2012 14:53 »
Γιατί στο Σπίτι μας το θέλουμε και στο Σπίτι μας μας βρήκατε χτεσινοί, δεν σας βρήκαμε.
Εμείς ΠΑΣ από παλιά ήμασταν και χωρίς συμφέροντα.


Νομίζω αυτό τα λέει όλα!!! Καλό ΠΑΣχα και καλή Ανάσταση σε όλους!!!!!

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #42 στις: Πεμ 12 Απρ 2012 14:53 »
Γιατί στο Σπίτι μας το θέλουμε και στο Σπίτι μας μας βρήκατε χτεσινοί, δεν σας βρήκαμε.
Εμείς ΠΑΣ από παλιά ήμασταν και χωρίς συμφέροντα.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #43 στις: Σαβ 14 Απρ 2012 02:19 »
Να ξεκαθαρίσουμε, ότι καθόλου δε μας χάλασε η αντίδραση του ...προέδρου.

Πρόεδρος είναι, παρκάρει όπου θέλει.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #44 στις: Δευ 16 Απρ 2012 05:31 »
κ ειχεμαν πεντ εξ κοτες μας τσ εφαε το κναβ
μηδε κοτες δεν εχμε πλεο



Αποσυνδεδεμένος uaglionos

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #45 στις: Δευ 16 Απρ 2012 19:06 »
κοαυτεαη  αχξοπι  ας[χκ  ψνπδ !!!!

 :mono: :mono: :mono:
Totti senti che gioia, mentre tu gioca tua moglie fa la TROIA

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: MVP 2010-2011 - ΑΚΥΡΟΝ από τον Πρόεδρο...
« Απάντηση #46 στις: Τρι 17 Απρ 2012 01:49 »
κοαυτεαη  αχξοπι  ας[χκ  ψνπδ !!!!

 :mono: :mono: :mono:

Συμφωνώ.
Αν κατάλαβα μιλάς για ... τη σιωπή των αμνών και  τυροκαυτερή αχ ξοπι  ας[χκ  ψωνισμένα παιδιά !!!!.
Άρα, σίγουρα  συμφωνείς και με τον HarMPas και ασφαλώς με το ΛΟΚΟ.
Παράθεση
Όχι δεν ακούστηκε από κανένα, νά 'στε καλά ρε.

Καλά!
 :mono: :mono: :mono:
.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 17 Απρ 2012 01:56 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς