Αποστολέας Θέμα: 30ή αγωνιστική (τελευταία)  (Αναγνώστηκε 5008 φορές)

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
30ή αγωνιστική (τελευταία)
« στις: Κυρ 22 Απρ 2012 21:46 »
Για την 30ή αγωνιστική
θα ήθελα να απαντήσω...

...σε ένα περιστατικό που έλαβε χώρα στους Ζωσιμάδες....:

-ΠΑΣ-Εργοτέλης 1-1.....Ο Χίμπλιγκερ απευθυνόμενος στην ''μεγάλη''εξέδρα:


-------------------------------------------------------------------------

-.. Προς Χίμπλιγκερ λοιπόν...
....προς Σαρρή ...
....και Κουτσιανικούλη.....
....και γενικά προς όλα τα Παπουτσάκια....



-Επίκαιρη η ναύλωση του αεροπλάνου...

-Γι αυτό λοιπόν άλλη φορά...




 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: 30ή αγωνιστική (τελευταία)
« Απάντηση #1 στις: Κυρ 22 Απρ 2012 21:51 »
Ο Εργοτελης δεν εχει πεσει ακομα.......Ακολουθουν πολλες τραγελαφικες αποφασεις για αδειοδοτησεις και την φετινη χρονια,για αυτο ας κρατησουμε και μια πισινη!!!

Το θετικο για εμας, για αλλη μια φορα ειναι οτι θα κανουμε τα μπανακια μας το καλοκαιρι αμεριμνα χωρις να σκοτιζομαστε για τους μ@@@ες που κανουν κομαντο στην σουπερκλικα
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: 30ή αγωνιστική (τελευταία)
« Απάντηση #2 στις: Κυρ 22 Απρ 2012 22:04 »
-Η Σουπερλίγδα πάντως προσφάτως
κατήργησε τον υποβιβασμό για μη αδειοδότηση...

...και τον μετέτρεψε σε απαγόρευση μεταγραφών....
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: 30ή αγωνιστική (τελευταία)
« Απάντηση #3 στις: Κυρ 22 Απρ 2012 22:32 »
κατήργησε τον υποβιβασμό για μη αδειοδότηση...
...και τον μετέτρεψε σε απαγόρευση μεταγραφών....

Ο Εργοτελης δεν εχει πεσει ακομα.......Ακολουθουν πολλες τραγελαφικες αποφασεις για αδειοδοτησεις

Συμφωνώ και με τους 2 σας ...  λέω όμως ότι, οι ρυθμίσεις της SL σχετικά με τις αδειοδοτήσεις των ΠΑΕ (κατάργηση των υποβιβασμών) αφορούν γενικευμένες οικονομικές ρουτίνες σε εποχή κρίσης, ωστόσο όμως τα υπέρογκα χρέη των ΠΑΕ προς το Δημόσιο ενέχουν τον υποβιβασμό κάποιων  και όχι απλά τη στέρηση εξόδου στην Ευρώπη.

Και το φαιδρό της υπόθεσης βρίσκεται στο εξής ερώτημα ... τη δουλειά έχουν οι αδειοδοτήσεις που αφορούν τις προδιαγραφές συμμετοχής μιας ΠΑΕ στη SL, με την έξοδό της στην Ευρώπη?
Δηλαδή, αποκλείοντας τις xyz  ΠΑΕ από Ευρώπη, αυτομάτως το περιβάλλοντα (οικονιμικά - υποδομές) τους είναι κατάλληλα ώστε να συμμετέχουν στη SL?
H αδειοδότηση δεν είναι πρωτίστως και αποκλειστικά  για τη συμμετοχή στο ελληνικό πρωτάθλημα?
π.χ.  ο ΠΑΣ θα ευεργετηθεί ή τα ΠΟΚ - ΠΟΘ από την απόφαση της SL ... για περιορισμό μπάτζετ - απαγόρευση μεταγραφών κ.ά. τερτίπια?
Το σίγουρο είναι ότι δε θα ξοδέψουν ποτέ δραχμή, όπως πάντα και τώρα ... και οι αδύνατοι - αδύνατοι και καταυδρωμένοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 22 Απρ 2012 22:52 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: 30ή αγωνιστική (τελευταία)
« Απάντηση #4 στις: Κυρ 22 Απρ 2012 22:49 »
-Σύνταυρε New.pas.pas

μέχρι να ξημερώσει
ας τα κοκόρια να λαλούν
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος spyros_porsche

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 729
  • DjS
    • Προφίλ
Απ: 30ή αγωνιστική (τελευταία)
« Απάντηση #5 στις: Κυρ 22 Απρ 2012 22:51 »
Λεάλ και Καμαρα.........

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: 30ή αγωνιστική (τελευταία)
« Απάντηση #6 στις: Κυρ 22 Απρ 2012 23:21 »
Δεν ήξερα σε ποιο ακριβώς topic να το γράψω,αλλά επέλεξα το συγκεκριμένο λόγω του ότι αναφέρεται κατά κάποιον τρόπο σε όλο το Πρωτάθλημα .
Φέτος τελικά χάθηκε ιστορική ευκαιρία για να γίνει επιτέλους η ευρωπαική υπέρβαση ! Ακούγεται λίγο παράλογο όταν πριν ένα μήνα παλεύαμε για την σωτηρία ,αλλά με λίγο καλύτερο προγραμματισμό το καλοκαίρι θα μπορούσαμε να είμαστε στα play off...
Η 8η θέση δεδομένων των συνθηκών έως τον Φεβρουάριο είναι άθλος αλλά επιτεύχθηκε στο πιο παράδοξο πρωτάθλημα ever ! 6ος ο Αστέρας (!!!) με ρεκόρ βαθμών και άσχημο ξεκίνημα προοπτικής υποβιβασμού, 7ος ο ...Λεβαδειακός (!!!) επίσης με ρεκόρ βαθμών και ματς Τετάρτη-Κυριακή ,9ος ο ΟΦΗ που δημιουργήθηκε σε 2 εβδομάδες (!!!) χωρίς προετοιμασία ,σώθηκε η ...πεσμένη Κέρκυρα ενώ ο Ατρόμητος για δεύτερη χρονιά τελικό και άνετα στην 5άδα !
Με όλα τα παραπάνω λοιπόν δεν μπορώ να είμαι και ευτυχισμένος με την επίδοσή μας - αν και με την πορεία του Α γύρου ήταν επίτευγμα - αλλά εάν δούμε και το πρωτάθλημα όπως εξελίχθηκε φέτος υπάρχουν ομάδες στα ΄΄κυβικά΄΄ μας , ίσως και με πολύ χαμηλότερα , που πέτυχαν σαφώς πιο πολλά ! Πιστεύω όμως ότι με οικονομικά δεδομένα της εποχής θα μας δοθεί η ευκαιρία και του χρόνου οπότε ας φωτίσει ο Θεός τον ΧΒ να πράξει τα δέοντα.Και δεν είναι και πάρα πολλά ...πλέον και με λίγα μπορείς να κάνεις το κάτι παραπάνω .Αρκεί να είναι τα σωστά !

Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: 30ή αγωνιστική (τελευταία)
« Απάντηση #7 στις: Δευ 23 Απρ 2012 09:39 »
λοιπον όσο για τις ομάδες που πέφτουν δίκαια πέφτουν ,
ένα αγριμιο που απο την αρχη νόμιζε οτι με  τα λεφτά φτιάχνεις ομάδα και με δημόσιες σχέσεις  και το καλό είναι οτι στο τέλος του πρώτου γύρου μας χλεύαζαν για την ομάδα .....για Β όπως και πέρυσι που βγήκαν πρωταθλητές που μας κοροιδευαν χλευαστικά  κτλ.
συν ότι η διαιτησία τους έπαιξε πολύ καλά ιδίως σε κάτι ματς που τους πήγαινε με χίλια, παρόλο που βγάλανε και dvd.
για αυτό το παραδειγμα αυτης της νοοτροπίας που έχουν εκει και που δεν θα αλλάξει ούτε σε χίλια χρόνια να το έχουμε σαν δίδαγμα


και ο Εργοτέλης που δικαίως πέφτει λόγω πολύ κακού δεύτερου γύρου σαν χειρότερη ομάδα.


Αποσυνδεδεμένος MON_PAS

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: 30ή αγωνιστική (τελευταία)
« Απάντηση #8 στις: Δευ 23 Απρ 2012 15:59 »
καλα πηγαμε αλλα οχι και τα σουβλακια απο πανω μας..
Εδω γελαμε....
Καυμενακης:
"Αισθάνομαι πολύ άσχημα που έχω έρθει αντιμέτωπος με έναν άνθρωπο όπως ο κ. Κούγιας. Νιώθω   πολύ μικρός μπροστά  στο τεράστιο κοινωνικό μέγεθός του  και ελπίζω κάποια στιγμή τον φτάσω. Ασχετα αν απεύχομαι κάποια στιγμή στο μέλλον να τιμωρηθεί και η δική μου ομάδα με αφαίρεση 5 βαθμών για στήσιμο αγώνων, όπως η δική του. Επιπρόσθετα, δε θα ήθελα να ζω με την αγωνία να αξιωθώ και να με δείρει η γυναίκα μου ή ο εραστής της, ή οι σωματοφύλακές του ή και όλοι μαζί ενώ  στην προσπάθειά μου να γλυτώσω τον ξυλοδαρμό τρέχοντας,  να με ειρωνεύεται η πρώην σύζυγός μου λέγοντάς μου «τρέχεις τώρα μωρή κότα».

Πόσο άραγε μπορεί να κυκλοφορεί στη σκέψη μου και να βρίσκεται μέσα στο πεδίο των επιδιώξεών μου, η εκδοχή  να εμφανίζομαι αιμόφυρτος και δαρμένος μπροστά στις τηλεοπτικές κάμερες και  να αποτελώ το κύριο θέμα κωμικών τηλεοπτικών σειρών, που προξενούν θυμηδία σε κάθε πικραμένο. Σκέφτομαι εν τέλει ότι το να είσαι ένα γιγάντιο κοινωνικό φαινόμενο πρέπει να είσαι γίγαντας. Ν’ αντέχεις  το ξύλο τη σάτιρα, τη χλεύη, την κοροϊδία και τη φαιδρότητα. Τότε  αρχίζω να ζηλεύω, τον εαυτό μου, που είμαι μικρός και ταπεινός.  Ας είναι γίγαντες οι άλλοι. Εγώ θα μείνω παρέα με την ταπεινότητά μου. Αυτή δεν την μοιράζομαι με κανέναν, όσο γίγαντας κι αν ισχυρίζεται ότι είναι."

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: 30ή αγωνιστική (τελευταία)
« Απάντηση #9 στις: Τρι 24 Απρ 2012 18:20 »
Παράθεση
Βίλα, Φετφατζίδης τα βραβεία
Εμιλιάνο Bίλα ο MVP και Γιάννης Φετφατζίδης το καλύτερο γκολ στο πέσιμο της αυλαίας του πρωταθλήματος.


Τα βραβεία της τελευταίας αγωνιστικής ανακοίνωσαν η Σούπερ Λιγκ και ο ΠΣΑΠ. MVP του φινάλε της σεζόν αναδείχτηκε ο Εμιλιάνο Βίλα τουΠΑΣ Γιάννινα με 60,39%, ενώ καλύτερο γκολ ψηφίστηκε αυτό του Γιάννη Φετφατζίδη στο Περιστέρι με 53,11%.

 
Αναλυτικά η ανακοίνωση της Σούπερ Λιγκ και του ΠΣΑΠ

Η Σούπερ Λιγκ και ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αμειβομένων Ποδοσφαιριστών (ΠΣΑΠ), ανακοινώνουν τα αποτελέσματα των υπηρεσιών MVP και Best Goal για την 30η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ:

Tα αποτελέσματα του διαγωνισμού MVP
Εμιλιάνο Βίλα (ΠΑΣ Γιάννινα) 60,39%
Στέφανο Ναπολεόνι (Λεβαδειακός) 29,40%
Πέτρος Μάνταλος (Σκόντα Ξάνθη) 10,21%

Tα αποτελέσματα του διαγωνισμού Best Goal
Γιάννης Φετφατζίδης (Ολυμπιακός) 53,11%
Ρούμπεν Ράγιος (Αστέρας Τρίπολης) 41,58%
Στέλιος Βασιλείου (Λεβαδειακός) 5,31%
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: 30ή αγωνιστική (τελευταία)
« Απάντηση #10 στις: Τρι 24 Απρ 2012 19:14 »
Παράθεση
Τα βραβεία της τελευταίας αγωνιστικής ανακοίνωσαν η Σούπερ Λιγκ και ο ΠΣΑΠ. MVP του φινάλε της σεζόν αναδείχτηκε ο Εμιλιάνο Βίλα τουΠΑΣ Γιάννινα με 60,39%

Kobe Bryant makes FT in MVP chant (HD)
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: 30ή αγωνιστική (τελευταία)
« Απάντηση #11 στις: Δευ 30 Απρ 2012 16:18 »
Ο Εργοτελης δεν εχει πεσει ακομα.......Ακολουθουν πολλες τραγελαφικες αποφασεις για αδειοδοτησεις και την φετινη χρονια,για αυτο ας κρατησουμε και μια πισινη!!!

Το θετικο για εμας, για αλλη μια φορα ειναι οτι θα κανουμε τα μπανακια μας το καλοκαιρι αμεριμνα χωρις να σκοτιζομαστε για τους μ@@@ες που κανουν κομαντο στην σουπερκλικα


Υπονοούμενα άφησε ο Απόστολος Παπουτσάκης για αποκαλύψεις που θα κάνει σύντομα, σχετικά με την ομάδα του τον Εργοτέλη αλλά και την Σούπερ Λίγκα!



Κάλλιο αργά παρά ποτέ. Να ανοίξουν στόματα κι ας κλείσουν σπίτια.
Στο περιθώριο της συνέντευξης Τύπου για το τέλος της συνεργασίας του Εργοτέλη με τον Νίκο Καραγεωργίου, ο πρόεδρος των Κρητικών, Απόστολος Παπουτσάκης, δήλωσε ότι το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκα δεν τελείωσε ακόμα για την ομάδα του, προαναγγέλλοντας αποκαλύψεις σε νέα συνέντευξη Τύπου.

«Ξέρω πως έχετε να ρωτήσετε πολλά. Οι τελευταίες εξελίξεις έχουν δημιουργήσει πολλές απορίες. Αυτό που θέλω να ξεκαθαρίσω είναι πως είμαι εδώ.

Να έχετε υπόψη πως το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκα δεν τέλειωσε ακόμα για τον Εργοτέλη! Να μου επιτρέψετε να μην πω περισσότερα. Σε λίγες μέρες σε μια νέα συνέντευξη Τύπου θα πούμε περισσότερα», είπε χαρακτηριστικά ο Παπουτσάκης, όταν ρωτήθηκε για τις πρόσφατες δηλώσεις του περί σκανδάλων στο πρωτάθλημα

gazzeta.gr









E οχι που θα τελειωνε αυτη η ποδοσφαιρικη χρονια ομαλα και χωρις παρατραγουδα,ας γελασω τρις χα χα χα

http://youtu.be/zPw67RkMZW0

ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: 30ή αγωνιστική (τελευταία)
« Απάντηση #12 στις: Δευ 30 Απρ 2012 18:05 »
Η χρονιά επιβάλεται να κλείσει όπως άνοιξε...σαν μπάχαλο... :P :P :P