Αποστολέας Θέμα: Διαρκείας σεζόν 2012-2013  (Αναγνώστηκε 30468 φορές)

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #25 στις: Κυρ 17 Ιούν 2012 18:02 »
Μιας και διαβάζω ότι πλέον θα αυξηθούν οι τιμές.Αν και το ξέραμε από την αρχή αυτό μήπως εκεί στην ΠΑΕ να το ξανασκεφτούν;Οι τιμές για την κατάσταση που είμαστε είναι ήδη ακριβές.Όχι να πάμε πιο πάνω.Ο ΠΑΣ αυτήν την στιγμή είναι διαλυμένος.Τιμωρημένος,χωρίς να ξέρουμε ποιους θα έχουμε.Τίποτα.Ζητάει τον κόσμο να έρθει γήπεδο.Πως;Δεν προσφέρει τίποτα και ζητάει παραπάνω λεφτά.Το μπάτζετ μειωμένο όσο δεν πάει.Πέρα από τα οικονομικά θέλει ένα γήπεδο γεμάτο ή ένα γήπεδο άδειο με γεμάτες ταράτσες;Να μην ξεχνάνε εκεί στην ΠΑΕ η δύναμη του ΠΑΣ ΠΑΝΤΑ ήταν ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ.Ας κάνουν κάτι να είναι το γήπεδο όσο πιο γεμάτο γίνεται.Δεν είναι λογική εμείς οι λίγοι τα φρικιά....

Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #26 στις: Κυρ 17 Ιούν 2012 23:22 »
Όχι να τα αυξήσουν τα εισητηρια γιατί τόσο τους κόβει...είχαν την πρόνοια να βγάλουν νωρίς τα διάρκειας αλλά δεν είχαν την πρόνοια να πάρουν την αδειοδότηση...οπότε ας τα αυξήσουν και να τα έχουν να τα χαιροντε...
Κάθε χρόνο γίνονται σοφότεροι και σοφότεροι...
:pas: και  :mono:   :flag:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #27 στις: Τετ 20 Ιούν 2012 19:03 »
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #28 στις: Τετ 20 Ιούν 2012 21:09 »
Δύσκολα για  GOLDEN 1.000 ... θα  πάρω το VIP 600 και δε βαριέσαι, χρονιά είναι θα περάσει.
Μου κακοφαίνεται όμως για τα 350 στα επίσημα ... θα  μπορούσαν να τα βάλουν στα 423,743? ... γιατί, αν το δεις υψομετρικά, τόσο βγαίνει.
Είπαμε φτηνά, αλλά όχι άδικα.

Τα GOLDEN κανονικά βγαίνουν 1.287 - κοιλοδοκοί ... 1.066 ε., αλλά δε βαριέσαι.
Οι γυναίκες θα πρέπει να πληρώνουν ισότιμα ... λόγω εξίσωσης των 2 φύλων και στους άνδρες να υπάεχει προσαύξηση ανάλογη του σωματικού τους βάρους.
Τα παιδιά να πληρώνουν, σύμφωνα με το ανάστημά τους ... πόντος και ευρώ.
 
Πάντος, αν θυμάμαι καλά, τα ε.δ. είχαν κυκλοφορήσει επί ημερών κ. Αναστασίάδη, με ανάλογο κραχτήρι.

Υ.Γ.: Θα μου πείτε, τι σας νοιάζει ... έτσι μια πρόταση έριξα.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 20 Ιούν 2012 21:12 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Mad Bulls

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 277
  • LEFKADA GROUP
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #29 στις: Τετ 20 Ιούν 2012 21:30 »
Ρε ΧΒ πάρε λίγο γαμω το φελεκι μου... τι αυξήσεις στα διαρκείας κάνεις; πάτα και λίγο πλανήτη γη!!
Ετοιμάζεις ομάδα με μπατζετ  football league 2 και θες να μας πουλήσεις εισιτήρια για superlaegue;;; Μα πόσο ηλίθιο θεωρείς τον κόσμο του ΠΑΣ;

Πάρε μια αντικειμενική τιμολόγηση για τα δεδομένα της ομάδας (που εσύ έχεις κάνει) και των εποχών που διανύουμε

Θύρα 3- 4 160  €.   
Θύρα Επισήμων 260  €.   
Θύρα VIP 400  €.   
Θύρα GOLDEN 600  €.   
Θύρα 9 140  €.   (φοιτητικά, στρατιωτικά 120 €.)
Θύρα 10 100  €.   (φοιτητικά, στρατιωτικά 80 €.)
Γυναικών 120  €.   
Παιδικά έως 12 ετών 40 €.  έως 18 ετών  - 60 €.   
Οικογενειακό - 160 ευρώ + 40 ευρώ για κάθε παιδί έως 18 ετών (ΘΥΡΑ 6)
Οικογενειακό - 120ευρώ + 40 ευρώ για κάθε παιδί έως 18 ετών (ΘΥΡΑ 9Β)


Κάπως έτσι θα έπρεπε να ήταν τα διαρκείας, έτσι δείχνεις στο κόσμο ότι δεν τον κορόιδευες και ότι σέβεσαι, και έτσι θα σε εκτιμήσει και εσένα περισσότερο!
Τι άλλο κέρδος θα έχεις;
 μέση τιμή εισιτηρίου τώρα γύρο στο 400 ευρώ * 1000 εισιτήρια (λέμε τώρα, γιατί ούτε τόσα θα πουλήσει) = 400.000
 μέση τιμή εισιτηρίου με τις πάνω τιμές γύρο στο 250 ευρώ * 4000 εισιτήρια  = 400.000 εισιτήρια = 1.000.000
είσαι 2,5 φορές πάνω, απλά μαθηματικά είναι...

Και έκτος αυτού σε ντέρμπυ που θα έρθουν οι αλλόθρησκοι κοπάνας και τα 40αρία και δεν σου λέει κάνεις τίποτα αφού το κόσμο θα τον έχεις καλύψει με τα φτηνά διαρκείας!
Και όταν το πέταλο των φιλοξενούμενων είναι άδειο δίνεις 1000 εισιτήρια σε σχολεία,  όχι μόνο μέσα στην πόλη των Ιωαννίνων και σε όλο το νομό (μην σου πω και στους γύρο νομούς) για αρχίσεις σιγά σιγά να ψήνεις τους μελλοντικούς σου πελάτες!!

Φαντάσου τώρα, θα έχεις τσεπώσει ένα εκατομήριο από την αρχή της χρόνια + τα εισιτήρια που θα πουλάς σ κάθε ματς + ότι με εισιτήρια στα σχολεία ακόμα και σε ματς τον Πανθραξ του γήπεδο θα είναι γεμάτο που σημαίνει διαφήμιση-χορηγίες…  = Επιτυχία!
10 YEARS LEFKADA GROUP

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.171
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #30 στις: Τετ 20 Ιούν 2012 23:01 »
Μετά από 8 χρόνια δε θα πάρω διαρκείας.Παίρναμε διαρκείας τις εποχές της Γ'  και πηγαίναμε να δούμε το Πολύκαστρο και τον Πανδραμαικό.Είδαμε 7 φορές με τον Αγροτικό Αστέρα.Πηγαίναμε με χαρά όμως στο γήπεδο.
Φέτος δε θα πάω για τον απλόυστατο λόγο ότι δε γουστάρω να δω τον ΠΑΣ καρπαζοεισπράκτορα καμιάς oμαδούλας  από αυτές που συγκυριακά βρίσκονται στη SL.Γιατί αυτό θα γίνει φέτος.Θα αναβιώσουν οι σεζόν 1995-96 και 2003-2004 που ερχόταν το κάθε καφενείο, μας έριχνε 4-5 και έφευγε.

Τώρα καταλαβαίνω και αυτούς που έκοψαν το γήπεδο.Στη Γ' ήμασταν παρέα 5 άτομα και φέτος ήμασταν 2.

Και κάτι άλλο.Παγκόσμια πρωτοτυπία να ανακοινώνονται φτηνά διαρκείας μέχρι κάποια ημερομηνία,στο διάστημα αυτό να έρχονται τα πάνω-κάτω στην ομάδα (αδειοδότηση) και να μην αναστέλλεται η αύξηση. Τη στιγμή που άλλες ομάδες βγάζουν διαρκείας 30% και πλέον φθηνότερα απ'ότι πέρισυ ανεξάρτητα από το πότε θα το αγοράσεις.Και μάλιστα ομάδες που έχουν πάρει αδειοδότηση, κάνουν προγραμματισμό και θα μπουν με αξιώσεις (ανάλογα με τους στόχους και τα κυβικά της η καθεμία) στο πρωτάθλημα.

Αποσυνδεδεμένος PASkal

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 405
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #31 στις: Πεμ 21 Ιούν 2012 04:51 »
our life always in blue and white...

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #32 στις: Πεμ 21 Ιούν 2012 17:22 »
Μετα απο  15 χρονιες με εισητηριο διαρκειας
χρονιες Γ εθνικης
πετρινες χρονιες Β εθνικης
σεζον ανυπαρξιας και με ροστερ κατσαπλιαδες
ωραιες σεζον(λιγες και μακρινες)
χρονιες υπερηφανιας, ανελεητου κυνηγητου απο τα τοτε κεντρα αποφασεων
ανοδοι, πτωσεις, χρεοκοπιες....

ποτε μου δεν πιστευα οτι μετα απο τοσα
που εχω περασει με αυτη την ομαδα
δεν θα αγοραζα διαρκειας
και ειδικα σε χρονια Α Εθνικης
με την ομαδα την προηγουμενη αγωνιστικη περιοδο να εχει τερματισει 8η

ποτε μου....
Ας προστεθει στα κατορθωματα της διοικησης Χριστοβασιλη.

Για μενα αυτος ο ΠΑΣ τελειωσε. ΠΕΘΑΝΕ.
δεν ειναι ο δικος μου ΠΑΣ
ειναι ο ΠΑΣ της μιζεριας, των συμφεροντων και των λαμογιων
ειναι ο ΠΑΣ των μανατζαρεων και αυτων που τους ανεχονται.

Ο δικος μου ΠΑΣ θα ξαναγεννηθει
οταν φυγει η βρωμια και η σαπιλα.

Καληνυχτα σας.
Καληνυχτα ΠΑΣ.

υγ. Απεχω απο το φορουμ  συνειδητα.
Οχι γιατι δεν εχω κατι να πω
αλλα γιατι δεν εχω κατι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΝΑ ΠΩ
 τα εχω πει ΟΛΑ
εδω και 2.5 σχεδον χρονια
βαρεθηκα και εγω να γραφω τα ιδια και τα ιδια.

Ας παρουν διαρκειας οι προσκυνημενοι
και αυτοι που εχουν συμφεροντα
ας γλυφουν τον κωλο της διοικησης.

Εγω δεν προσκυνησα ποτε μου
και δεν το εκανα σε ανθρωπους που ειχαν αρχιδια κυρος δυναμη αλλα και ικανοτητες
ε δεν θα το κανω για ανθρωπακια της πλακας

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #33 στις: Πεμ 21 Ιούν 2012 17:43 »
να σταθω μονο στου Ατρομητου...

η ομαδα αυτη εχει μια στανταρ πελατια με μια σημαντικη ανοδο τα τελευταια χρονια
η ομαδα αυτη εδω και 3 χρονια εχει μια καλη πορεια μονιμως
η ομαδα αυτη περσυ και φετος πηγε τελικο κυπελλου
η ομαδα αυτη φετος μπηκε στα πλει οφ
η ομαδα αυτη φετος παιζει προκριματικα Ευρωπη 


Η ΟΜΑΔΑ ΑΥΤΗ ΒΓΑΖΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΚΑΝΕΙ 500 με PARKING,ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΑΜΕΑ,ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΡΟΥΣ,ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΟΙΤΗΤΕΣ
ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΜΙΑΚΟ ΕΧΕΙ 80 ΕΥΡΩ 80 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕ ΒΛΕΠΟΥΝ

ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ...

ΧΡΙΣΤΟΒΑΣΙΛΗ ΑΝΤΕ ΚΑΙ #### #########!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 23 Ιούν 2012 04:31 από ΛΟΚΟ »

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #34 στις: Πεμ 21 Ιούν 2012 17:57 »
Παράθεση
μέση τιμή εισιτηρίου με τις πάνω τιμές γύρο στο 250 ευρώ * 4000 εισιτήρια

Kαι 20 ευρώ να το βάλει το διαρκείας ούτε 2.500 δεν πουλάει......
Μπέχο να το έχει πάνω από 3.000 δεν πάνε γήπεδο ....

Άλλαξαν οι εποχές .....

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #35 στις: Πεμ 21 Ιούν 2012 18:47 »
Εκτος τοπου και χρονου αυτη η κινηση. Βεβαια ειχε προειδοποιησει η παε αλλα και παλι..
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #36 στις: Πεμ 21 Ιούν 2012 19:18 »
Ποιος ο ΧΒ και πρασινα αλογα;

Τοσα χρονια γινεται συστηματικη προσπαθεια να απομακρυνθει ο κοσμος του ΠΑΣ απο το γηπεδο με καθε θεμιτο και αθεμιτο τροπο. Για να μεινουν οι εκαστοτε διοικουντες μαζι με τους αυλοκολακες τους και τους 10-20 παρατρεχαμενους τους. Απλα τωρα ο ΧΒ ειναι το ευκολο "θυμα" για να ολοκληρωσουν την προσπαθεια τους.

Οσοι εχετε την οικονομικη, χιλιομετρικη δυνατοτητα και τα ψυχικα αποθεματα μην τους κανετε το χατηρι! Αγορασ΄τε διαρκειας, εισητηρια, οτι μπορει ο καθε ενας, για την ομαδα με τον ταυρο στο στηθος, οχι για τον περαστικο ΧΒ.

Δεν θα αφησουμε την ομαδα να γινει υποχειριο τους, ουτε κλειστη λιγκα αρεστων και γυμνοσαλιαγκων!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Pirata

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #37 στις: Πεμ 21 Ιούν 2012 19:24 »
Παρεμπιπτόντως, παρά την ανακοίνωση, τα εισιτήρια δεν έχουν πάρει αύξηση απο 18/06.
  Όποιος πάει να αγοράσει (λέμε τώρα) μέχρι τέλη Ιουνίου θα τα προμηθευτεί στην παλιά τιμή.
 Σχετικά τώρα με την γενίκευση ότι όποιος αγόρασε διαρκείας  φέτος είναι ή προσκυνημένος ή συμφεροντολόγος κωλογλύφτης (προφανώς υπάρχουν ΚΑΙ τέτοιοι, όπως υπήρχαν όλα τα χρόνια) έχει την ίδια αξία με την γενίκευση ότι όσοι δεν  αγόρασαν φέτος διαρκείας είναι πανυγηρτζήδες, πουλημένοι, προδότες,τρεντοΠασολέδες που δεν στηρίζουν την ομάδα στις δυσκολίες, που είναι κοντά της μόνο όταν πάει καλά, που είναι πρώτα κάτι άλλο και μετά ΠΑΣ, που, που,........... 

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #38 στις: Πεμ 21 Ιούν 2012 20:34 »
Το διαρκείας το αγοράζεις (ή ΔΕΝ το αγοράζεις) για τον ΠΑΣ. Ούτε για τον ΧΒ, ούτε για τον Κολέμπα, ούτε για τον Αγγελή, ούτε για τον Παράσχο, ούτε για τον ΝτεΜολ, ούτε για τον Αναστασιάδη, ούτε για τον Βίλα, ούτε ούτε ούτε ....
Δηλαδή το 2009 πουλήθηκαν 5.000 διαρκείας για τον ΕΛΕ, τον Ντιμπαλά, τον Μαϊστόροβιτς, τον Μπαλάφα και τον Παράσχο;;;; ΕΛΕΟΣ.
Απλά τότε η οικονομική δυνατότητα του καθενός μας ήταν τελείως διαφορετική από την τωρινή!!!!!
Και πέρυσι με ΑΓΓΕΛΑΡΑ προπονητή, 8η θέση, 2πλό σε Τούμπα, 10ευρω γενική είσοδο και με ΑΕΚ ζήτημα να κόπηκαν 3.000 εισιτήρια!!!!

Το είπα και πριν .... άλλαξαν οι εποχές για όλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #39 στις: Πεμ 21 Ιούν 2012 21:09 »
Θεωρώ λάθος προσέγγιση να βάζει κάποιος ως νούμερο 1 λόγο που δεν πουλάμε διαρκείας τη γενικότερη οικονομική κατάσταση, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι αμελητέος παράγοντας.

Δηλαδή, του τσιγγούνη Γιαννιώτη, τις προηγούμενες χρονιές του έτρεχαν απ' τα πατζάκια;

Ο κόσμος έχει ξενερώσει κι αυτό το καταλαβαίνεις πανεύκολα αν κυκλοφορείς λίγο στη πιάτσα. Κατά τη γνώμη μου, αυτό δεν οφείλεται ούτε στη κρίση ούτε στη γενικότερη μιζέρια που ζούμε.
Έχει να κάνει καθαρά και μόνο με την απαξίωση και την αδιαφορία των διοικούντων προς την ομάδα.
Ο Γιαννιώτης πάντα ήταν της (χωριατο)λογικής ότι "δεμπαναγαμηθεί, το διαρκείας μου θα το πάρω" -λάθος, για πολλούς, σωστή, για μένα.
Ε, ο ΧΒ κατάφερε να το αλλάξει κι αυτό.

Να μιλάς με άτομα που είχαν 10 χρόνια διαρκείας και να σου λένε, χωρίς ενδοιασμό και αναστολές, "σιγά μη πάρω διαρκείας". Και πως να τους δώσεις άδικο;
Σε μια χρονιά που, λογικά, εφόσον έπαιρνες αδειοδότηση, θα έκανες περίπατο, καταφέραμε να μπούμε στο ίδιο σακούλι με ΑΕΚ, ΟΦΗ, Κέρκυρα. Ε, συγχαρητήρια.
Θα φτάσεις φέτος στο σημείο να ενοχλείς τους 2-3 που θα κάθονται δίπλα σου με το "τσίκι-τσίκι" απ' τα σποράκια που τρως. Το κατάφερες.

Εγώ προσωπικά, είμαι της άποψης, όπως είπα και παραπάνω, ότι το διαρκείας το παίρνεις. Οπαδός είσαι. Θα το πάρεις.
Μεταξύ σοβαρού και αστείου, το παίρνεις για να μπορείς και να το πετάξεις στα μούτρα του εκάστοτε προέδρου, εφόσον χρειαστεί.
Δηλαδή, θα παίζει η ομάδα τη Κυριακή στο γήπεδο κι εσύ θα πηγαίνεις για καφέ να δεις το ματς;
Κι όμως, ακόμα δε μου πάει η καρδιά να μπω στο αμάξι και να πάω στο πανηπειρωτικό να το πάρω. Δε μου πάει. Απλά. Και δεν είναι οικονομικό το θέμα.
Το αν θα πηγαίνω στο γήπεδο είναι άλλη δουλειά. Μπορεί να πηγαίνω, μπορεί και όχι.
Μέχρι στιγμής, μία φορά ήμουν στα Γιάννενα, δεν είχα δουλειά και δεν πήγα στο γήπεδο.
Στο ματς Κυπέλλου με Ηρακλή, επί Κούγια, που δεν είχαν ισχύσει τα διαρκείας. 

Δε μπορώ να κατηγορήσω ούτε αυτόν που παίρνει ούτε αυτόν που δε παίρνει.
Ο μεν πρώτος έχει τη "καραβίδα", που λέει κι ο Τσόλης και δε μπορεί να μη πάει.
Ο δε δεύτερος επιλέγει τη συνειδητή επιλογή να στείλει μήνυμα με την αποχή του.
Ποιος απ' τους δύο έχει άδικο;

To be or not to be? :-?
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #40 στις: Πεμ 21 Ιούν 2012 21:26 »
Μετα απο  15 χρονιες με εισητηριο διαρκειας
χρονιες Γ εθνικης
πετρινες χρονιες Β εθνικης
σεζον ανυπαρξιας και με ροστερ κατσαπλιαδες
ωραιες σεζον(λιγες και μακρινες)
χρονιες υπερηφανιας, ανελεητου κυνηγητου απο τα τοτε κεντρα αποφασεων
ανοδοι, πτωσεις, χρεοκοπιες....

ποτε μου δεν πιστευα οτι μετα απο τοσα
που εχω περασει με αυτη την ομαδα
δεν θα αγοραζα διαρκειας
και ειδικα σε χρονια Α Εθνικης
με την ομαδα την προηγουμενη αγωνιστικη περιοδο να εχει τερματισει 8η

ποτε μου....
Ας προστεθει στα κατορθωματα της διοικησης Χριστοβασιλη.

Για μενα αυτος ο ΠΑΣ τελειωσε. ΠΕΘΑΝΕ.
δεν ειναι ο δικος μου ΠΑΣ
ειναι ο ΠΑΣ της μιζεριας, των συμφεροντων και των λαμογιων
ειναι ο ΠΑΣ των μανατζαρεων και αυτων που τους ανεχονται.

Ο δικος μου ΠΑΣ θα ξαναγεννηθει
οταν φυγει η βρωμια και η σαπιλα.

Καληνυχτα σας.
Καληνυχτα ΠΑΣ.

υγ. Απεχω απο το φορουμ  συνειδητα.
Οχι γιατι δεν εχω κατι να πω
αλλα γιατι δεν εχω κατι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΝΑ ΠΩ
 τα εχω πει ΟΛΑ
εδω και 2.5 σχεδον χρονια
βαρεθηκα και εγω να γραφω τα ιδια και τα ιδια.

Ας παρουν διαρκειας οι προσκυνημενοι
και αυτοι που εχουν συμφεροντα
ας γλυφουν τον κωλο της διοικησης.

Εγω δεν προσκυνησα ποτε μου
και δεν το εκανα σε ανθρωπους που ειχαν αρχιδια κυρος δυναμη αλλα και ικανοτητες
ε δεν θα το κανω για ανθρωπακια της πλακας





Τα ειπες ολα ρε φιλε,μεσα σε 3 παραγραφους...........Συγχαρητηρια!!!!


ΜΠΡΑΒΟ


Ο ΠΑΣ καποτε ειχε οπαδους με @@@@@@ και τωρα  οπαδους σαν την φαρα της Ν.Δ,μην φυγει ο ΧΒ γιατι θα πεσουμε κατηγορια,και απανταω εγω στα πελεδια μου....Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΕΞΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.....


Δηλαδη το να ξεσηκωθουν ολοι εναντια στο ΧΒ πρεπει να δωσει γραμμη o BV???????????????



ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΣ ΑΡΓΟΠΕΘΑΙΝΕΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ


« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 21 Ιούν 2012 21:45 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #41 στις: Πεμ 21 Ιούν 2012 22:10 »
Ο δικος μου ΠΑΣ θα ξαναγεννηθει
οταν φυγει η βρωμια και η σαπιλα.

Καληνυχτα σας.
Καληνυχτα ΠΑΣ.

Δε σταθώ στη  ρητή φράση  «δε σ’ αφήσαμε ποτέ μόνο»  και πως την εννοώ εγώ προσωπικά ή κατά πόσο την κάνω πράξη, αλλά μπορώ να πω όμως ευθέως ότι,    χρησιμοποιείται   ρητορικά  και αξιοποιείται    τελευταία – τελευταία σαν μεγάλη  παραμύθα …  για να μη πω σκέτο δόλωμα και άλλοθι ώστε, να μας πηγαίνει ο καθένας  ντουγρού όπου θέλει  και  όπως θέλει, χωρίς να δίνει λόγο και λογαριασμό  για τα πεπραγμένα του … εκείνα τα  κατά συρροή  αρνητικά και επιζήμια για την ομάδα πεπραγμένα,  εκείνα που κατά κόρον έχουμε σχολιάσει και κρίνει και απαιτήσει και γκρινιάξει …   και  αιτιολογήσεις  μηδέν από τους  υπόλογους.

Με αυτή την έννοια ο ιδεατός  ΠΑΣ της φανέλας  είναι εντελώς  μόνος του και στην ελεεινή εκδούλευση   κάποιων  διπλότσεπων και δίγλωσσων επιχειρηματιών  σε μαγαζί  γωνία … και εμείς, ναι εμείς όλοι, στη μοναχική μας αφέλεια υποστήριξης  του εμπορευματοποιημένου  ΠΑΣ, εκείνης της  φανέλας  που τη φοράει όποιος γουστάρει και όποτε γουστάρει   και σε όλα τα νούμερα, άλλοτε ως  ρόμπα και άλλοτε ως καπαρντίνα.
Δεν  κάνω λάθος και δεν υπάρχει λόγος να με διορθώσετε.

Οι εκάστοτε  επιχειρηματίες (ο σημερινός μας ενδιαφέρει) που εκμεταλλεύονται  τον ΠΑΣ και με ότι αυτός ιστορικά συνεπάγεται  γύρω του, θα  πρέπει να βάλουν καλά - καλά στο μυαλό τους 3 πράματα:
1.   Ο ΠΑΣ  δεν είναι  το αφεντικό  του, ο λογιστής του και το πορτοφόλι τους
2.   Ο ΠΑΣ δεν είναι οι αβανταδόροι  του, οι  μπατιρομέχοι και  οι προσποριστές  του 
3.   Ο ΠΑΣ δεν είναι  απόκτημα χρησικτησίας  και εκμετάλλευσης  για κανέναν

Δε είναι  δυνατόν  να   μου μιλάνε εμένα  για  το 2012 – 13 και να μου περνάνε  ντούκου – βούβα  το 2011 – 12 …  θα πρέπει να   με θεωρούν  απόλυτα δεδομένο  ποντάροντας στο  αδύνατο σημείο μου «δε σ’ αφήσαμε ποτέ μόνο» και τα πάγια έσοδά τους από εμένα  στο νερό.

Τέλος πάντων … έγιναν τόσα πολλά και απάντηση δε δόθηκε απολύτως καμία.
Το «δε σ’ αφήσαμε ποτέ μόνο»   νομίζω ότι δεν  έχει ουσιαστική ισχύ, από τη στιγμή που κανείς δεν γνωρίζει τι γίνεται εκεί μέσα … και ο ΠΑΣ είναι τραγικά μόνος του.
Η ΠΑΕ δεν έκανε ποτέ διάλογο με τα εισιτήρια, απλά  πουλάει εισιτήρια σε  «κωφάλαλους».

Τέλος ... μπορεί ο ΠΑΣ να διαπρέψει και να τρίβω τα μάτια μου, ωστόσο όμως για την ώρα κάποιος οφείλει να μου ξεβουλώσει τα αυτιά μου με αλήθειες.

Και επειδή πιθανόν να στεναχώρησα και κανέναν, θα σας δείξω 2 φωτογραφίες, μια με τον πλαστικό και μια με το φυσικό χλοοτάπητα ... περιμένω και κάποιες άλλες από Καζαπλάνκα.

     


« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 21 Ιούν 2012 22:24 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #42 στις: Παρ 22 Ιούν 2012 02:43 »
Εκτος τοπου και χρονου αυτη η κινηση. Βεβαια ειχε προειδοποιησει η παε αλλα και παλι..

οτι δε θα παρει αδεια και οτι θα διωξει τον αγγελο το ειχε προειδοποιησει καπου?
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #43 στις: Παρ 22 Ιούν 2012 09:09 »
Εκτος τοπου και χρονου αυτη η κινηση. Βεβαια ειχε προειδοποιησει η παε αλλα και παλι..

οτι δε θα παρει αδεια και οτι θα διωξει τον αγγελο το ειχε προειδοποιησει καπου?

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος mirtsekis iason

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #44 στις: Παρ 22 Ιούν 2012 15:18 »
Δεν εχω ξαναγραψει στο φορουμ και δεν νομιζω οτι θα ξαναγραψω.Απλα με εκνευρισε ενας κυριος ο οποιος με χαρακτηρησε προσκυνημενο επειδη πηρα διαρκειας.Κανε καμμια αλλη δουλεια μεγαλε και τους χαρακτηρισμους κρατα τους για το σπιτι σου και τους φιλους σου.Μετα απο 30και χρονια που βλεπω την καψουρα μου το να καθησω να σου εξηγησω γιατι πηρα το διαρκειας ειναι μαλλον χασιμο χρονου.Αλλωστε κατεχεις την απολυτη αληθεια.Και ο σταλιν η ο πολ ποτ να ηταν προεδρος παλι θα επερνα γιατι δεν το κανω για αυτον.Ειμαι κι εγω εκνευρισμενος απο την ολη κατασταση αλλα δεν κανω χαρακτηρισμους.Καλη δυναμη σε ολους γενικα...

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #45 στις: Παρ 22 Ιούν 2012 16:13 »
Γιατί να μην πάρουμε διαρκειας ρε παιδιά;;; Ο πρόεδρος σε μερικές μέρες ανακοινώνει μαύρο πιστόλι.... :P
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #46 στις: Παρ 22 Ιούν 2012 19:45 »
η απόψη μου δεν αλλάζει ο κόσμος να χαλάσει.
Ούτε για τη διοίκηση ούτε γι αυτούς που τη στηρίζουν με κάθε μέσο.
Αν έστω και το 50% των χρημάτων μου πήγαιναν στους απλήρωτους παίχτες, στις υποδομές,στις μεταγραφές τότε πολύ ευχαρίστως να ανανεώνα.
Δυστυχώς όμως μιλάμε για την απόλυτη εκμεταλεύση και την απόλυτη εκούσια κακόδιαχείριση.
Κάποιοι εδώ μέσα που θίχτηκαν θα μπορούσαν να έχουν θίχτεί και όταν η ομάδα εμφανίστηκε μπλεγμένη στα στημένα,όταν η παε έκανε αντιλαϊκή πολιτική,όταν άλλαζαν τα ρόστερ σαν πουκάμισα,όταν έφυγαν ογιος αγγελος και όταν χάθηκε η άδειοδοτηση,
Τότε θα αντιδρούσε κάποιος που αγαπά την ομάδα.
Οι αλήθειες πονάνε. Όπως και να έχει. Αλλά εγώ ψέματα δεν εχω λόγο η συμφέρον να πω. Αυτα ψάξτε τα αλλού.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #47 στις: Παρ 22 Ιούν 2012 23:59 »
καψουρα

Πράγματι, καψούρα iason ... για άλλους 50, για άλλους 30 χρόνια και ΠΑΣ λέγοντας και ας ξέρουμε ότι καψούρα είναι να αγαΠΑΣ και να μην αγαπιέσαι και να την κυκλοφοράει άλλος.
Πάντος, όλες οι ΠΑΕ εκτός από προπονητή, γυμναστή, φυσιοθεραπευτή (είχαμε) κ.ά. έχουν και καψουρολόγο και βαποράκια της καψουρόσκονης. 

Τέλος πάντων ... το ότι το χωριό έχει μόνο 1 σινεμά, δεν πάει να πει ότι θα βλέπουμε καθετί που ρολάρει η κόπια του χασάπη.
Προσκηνυμένοι υπάρχουν είτε το θέλετε είτε όχι ... εγώ τους αποκαλώ παπαγάλους.

Γνωρίζω? διαισθάνομαι? όπως θες πάρτο ... ο κ. Χριστοβασίλης αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα σε μορφή χιονοστιβάδας.
Τον πιστώσαμε, τον ξαναπιστώσαμε, πήραμε και εισίτήριο, αλλά η συνεισφορά αυτή, πέρα από την καψούρα που έχει καταντήσει σχέση νταβατζή - πουτάνας, επιπλέον νοιώθω  σαν να δανείζω και τον κουμαρτζή ... όπως το λέω.

Έχω εξηγήσει παραπάνω ... η ΠΑΕ έχει χοντρότατο και αδικαιολόγητο πρόβλημα στα οικοκυρικά της και δεν πρόκειται το λύσει.
Καλός ο κ. Χριστοβασίλης, όμως κάπου μου θυμίζει το εικόνισμα των Τεμπών που το ξάφριζαν οι άγιοι επίτροποι της Λάρισας.
Μιλάμε για λεφτά τώρα, δε μιλάμε για τραγόμαλλο.

Κάποια στιγμή πρέπει να ξεκαψουρευτούμε και να ξελαμπυκάρει το μυαλό μας και ιδιαίτερα εμάς των 60/50/40/30ρηδων (η ιστορία δε θα μας δικαιολογήσει), αν θέλουμε ή κάνουμε κέφι να φτιάξουμε ομάδα με νοικοκυριό και κύρος  ... αν θέλουμε απλά να βλέπουμε κάποιες φανέλες να τρέχουν άσκοπα πίσω - μπρος στους Ζωσιμάδες, παραμένουμε πεισματικά καψούρηδες.
Υπ' αυτή την έννοια,  ο προσκυνημένος είναι ο ΑΓΙΑΞ και με ότι αυτός συνεπάγεται, αφού η καψούρα εμποδίζει κάθε άλλη σκέψη.

Όσο παράξενο και αν ακούγεται, βρισκόμαστε σε μια θέση όπου θα πρέπει να διαλέξουμε ... αν θα μας πλακώσει το ταβάνι ή τα ντουβάρια ... αναφέρομαι σε όσους βρίσκονται μέσα στο δωμάτιο.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 23 Ιούν 2012 00:15 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #48 στις: Σαβ 23 Ιούν 2012 01:50 »
Εκτος τοπου και χρονου αυτη η κινηση. Βεβαια ειχε προειδοποιησει η παε αλλα και παλι..

οτι δε θα παρει αδεια και οτι θα διωξει τον αγγελο το ειχε προειδοποιησει καπου?

Δεν εδιωξε η παε τον αγγελο, το αντιθετο μια χαρα προταση του εκανε.

Και αυτα δεν εχουν καμια σχεση με τα διαρκειας ετσι κι αλλιως.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: Διαρκείας σεζόν 2012-2013
« Απάντηση #49 στις: Σαβ 23 Ιούν 2012 02:32 »
μέχρι να πάρουμε έναν piou δεν περνώ διάρκειας...αρχίζουν να απορούν στο σπίτι που λέω...piou και piou....λένε σαλαγησε το παλικάρι...έτσι η piou η τίποτα...
:pas: και  :mono:   :flag: