Αποστολέας Θέμα: Γιαννης Χριστοπουλος.  (Αναγνώστηκε 247863 φορές)

Αποσυνδεδεμένος john-PAS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.487
  • Ενας οχτρός...
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #725 στις: Παρ 14 Ιούν 2013 13:32 »
Εκτός αν ήξερε ότι αυτά που ζήτησε (όχι απαραίτητα χρήματα) από τον ΧΒ δεν πρόκειται να γίνουν, οπότε σου λέει δεν χαιρετάω και τον κόσμο και βλέπουμε.... ;)
Keep Walking...

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #726 στις: Παρ 14 Ιούν 2013 13:40 »
Δεν έχει παιχτεί ακόμη η τελευταία σκηνή του έργου!!!! Αυτό είναι σίγουρο. Το τι μας επιφυλάσσει θα το δούμε.

   

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #727 στις: Παρ 14 Ιούν 2013 13:55 »
Δεν έχει παιχτεί ακόμη η τελευταία σκηνή του έργου!!!! Αυτό είναι σίγουρο. Το τι μας επιφυλάσσει θα το δούμε.

   
Οι πιθανότητες ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  στο τελος βλεπω να φτανουμε σε καταστασεις σαν τν απαφκατ :P
ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΡΡΑΣ -ΓΥΡΙΣE videoclip (HQ)
  ελεος...ΠΑΣ εισαι... :mono:
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος tzoumerkomania

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #728 στις: Παρ 14 Ιούν 2013 15:10 »
Ακόμα κι αν θεωρήσουμε πως είχε απόλυτο δίκιο με βάση τα συμφέροντά του ο Χριστόπουλος, ότι ο Χριστοβασίλης δεν του εγγυήθηκε σχεδόν τίποτα από όσα ζητούσε κτλ. κτλ. και πάλι δεν δεν μπορώ να καταλάβω με τίποτα γιατί δεν έδωσε μια απάντηση στην πρόταση ο χριστιανός και δεν αποχαιρέτησε επίσημα τον κόσμο του ΠΑΣ ειδικά μετά από όσα έζησε σε αυτή την ομάδα! :(

Αποσυνδεδεμένος KostasChris

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • ΠΑΣ με πιεσόμετρα
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #729 στις: Παρ 14 Ιούν 2013 15:27 »
Κι άμα δεν έφυγε,κι άμα περιμένει τόσες μέρες το θέμα της αδειοδότησης για να αποχαιρετήσει ή να απολογηθεί;;;Εγώ προσωπικά πιστεύω πως αυτο κάνει,αλλιώς γιατί ο πρόεδρος να μην έχει κάνει καμία κίνηση προπονητή;;
Λέω εγώ τώρα.......
Επιτρέπεται να πέσεις,είναι επιτακτικό να σηκωθείς.ΠΑΣ είσαι!

-ΠΑΣ Γιάννινα ή Άγιαξ της Ηπείρου

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #730 στις: Παρ 14 Ιούν 2013 17:15 »
Και δεν μας το λεει???

Παιδιά εάν πάρουμε άδεια θα τα λέμε και την επόμενη σεζόν...

Εάν όχι τότε Ευχαριστω για την αγάπη σας και εις το επανιδείν!!!

Όμορφα κι ωραία

Ποιος θα είχε παράπονο ή αντίρρηση ...

Ίσια και σταράτα Δλδ πασολέδικα με άλλα λόγια...
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #731 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 18:06 »
Η ανακοίνωση που όλοι περιμέναμε.

Ο νεαρός προπονητής που κατάφερε να οδηγήσει τον ΠΑΣ στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με ανακοίνωσή του απάντησε στην πρώην ομάδα του, χωρίς όμως να θελήσει να ανεβάσει τους τόνους.

 

Μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τον πρόεδρο της ΠΑΕ Γιώργο Χριστοβασίλη, τους παίκτες και τον κόσμο των Ηπειρωτών, λέγοντας ωστόσο πως δεν του ταίριαζε αυτός ο επίλογος. Όμως για το τέλος κράτησε το «στην καρδιά μου για πάντα», δείχνοντας πως δεν πρόκειται να ξεχάσει την θητεία του στον ΠΑΣ.

 

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Χριστόπουλου έχει ως εξής:

«Δεν ταιριάζει αυτός ο «τυπικός τρόπος» για να αποχαιρετίσεις φίλους. Έγιναν όμως όλα τόσα γρήγορα. Είτε λοιπόν θα έλεγα κάποια πράγματα μέσα από μια προσωπική ανακοίνωση, είτε δεν θα μιλούσα ποτέ.
Και πραγματικά νοιώθω ότι οφείλω να παραθέσω τα γεγονότα.

Εδώ και μήνες περίμενα πρόταση ανανέωσης της συνεργασίας μας, από την ομάδα μου, τον ΠΑΣ Γιάννενα. Διάβαζα «πως έχουμε συμφωνήσει σε όλα». Το διέρρεαν «κύκλοι της ΠΑΕ». Πρόσωπα που γνωρίζω, αλλά δεν είναι η στιγμή να ασχοληθώ –και βέβαια δεν εννοώ τον πρόεδρο-. Πρόσθεταν μάλιστα πως «έμεναν τα τυπικά». Πρόταση όμως, στα χέρια μου δεν είχα.
Παρά ταύτα, δεν έκανα καμία δημόσια αναφορά σε όλο αυτό. Επαναλάμβανα μόνο, ότι «περιμένω τον πρόεδρο». Και βέβαια δεν διαπραγματεύτηκα με καμία άλλη ομάδα της Σούπερ Λιγκ, παρότι μου δόθηκε η ευκαιρία.

Η πρόταση ήρθε τελικά το βράδυ της 1ς Ιουνίου, παραμονή του ματς με τον ΠΑΟΚ για τα πλέι-οφ. Μιλήσαμε με τον πρόεδρο κ. Χριστοβασίλη και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για τις επόμενες μέρες προκειμένου να το συζητήσουμε εκτενέστερα.
Την Δευτέρα 3 Ιουνίου δέχθηκα ένα τηλεφώνημα μέσα από το οποίο πληροφορήθηκα το ενδιαφέρον της Ταβρίγια. Την επόμενη μέρα συναντήθηκα με τον κ. Χριστοβασίλη, και στην κουβέντα που είχαμε τον ενημέρωσα. Και για το ενδιαφέρον, αλλά και για το ταξίδι που θα έκανα στο εξωτερικό.
Επέστρεψα την Παρασκευή (8/6). Συναντήθηκα και πάλι με τον πρόεδρο. Συζητήσαμε για πολλές ώρες, Τον ενημέρωσα για όλα. Και ζήτησα 48 ώρες. Για να σκεφτώ. Να μιλήσω με την οικογένεια μου και τους συνεργάτες μου. Δεδομένα ο χρόνος ήταν λίγος, για να αποφασίσω.

Την Κυριακή το απόγευμα, τηλεφώνησα στον κ. Χριστοβασίλη και του είπα ότι σκέφτομαι σοβαρά να συνεχίσω την καριέρα μου στην Ουκρανία. Είναι μεγάλο δέλεαρ για μένα, η προοπτική που μου δίνει η Ταβρίγια. Η εξέλιξη. Το δικαίωμα να εργαστώ στο εξωτερικό. Η παρουσία μου σε ένα πρωτάθλημα, το οποίο συγκαταλέγεται στα κορυφαία της Ευρώπης. Μου συνέβη τώρα, και ίσως να μην είχα ποτέ ξανά την ευκαιρία.
Το οικονομικό μέρος της συμφωνίας, δεν ήταν το βασικό κριτήριο επιλογής μου. Ενστερνίζομαι, εκείνη τη ρήση που λέει πως «Ότι μετράει δεν μπορεί να μετρηθεί και ότι μπορεί να μετρηθεί δεν μετράει απαραίτητα».

Στη μία το μεσημέρι της Δευτέρας είχα αποφασίσει. Τηλεφώνησα και πάλι στον πρόεδρο. Του εξήγησα ότι αμέσως μετά, θα απαντούσα καταφατικά στη πρόταση της Ταβρίγια.
Η ανακοίνωση που εξέδωσε η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννενα για την μη συνέχιση της συνεργασίας μας δεν μου άξιζε. Δύο χρόνια έδωσα τον καλύτερο μου εαυτό. Μαζί πετύχαμε σπουδαία πράγματα. Ο επίλογος αυτός δεν ταιριάζει. Δεν πειράζει όμως…

Κρατάω μόνο τις καλές στιγμές. Θέλω να ευχαριστήσω από καρδιάς τον πρόεδρο και την οικογένεια του. Ο σεβασμός και η εκτίμηση που νοιώθω για εκείνους, είναι απεριόριστος.

Τελειώνοντας θέλω να απευθυνθώ στους ποδοσφαιριστές, και τους φιλάθλους μας. Στην ομάδα έχουν μπει ισχυρές βάσεις και ο ΠΑΣ θα κάνει βήματα, μόνο μπροστά. Σίγουρα με την απόφαση μου στεναχωρώ κάποιους από εσάς. Πιστεύω όμως ότι αργότερα θα κατανοήσετε τους λόγους αυτής. Σας ευχαριστώ για την αγάπη σας και για τις υπέροχες στιγμές που μου χαρίσατε.

Φεύγοντας αφήνω εδώ στα Γιάννενα ένα κομμάτι του εαυτού μου.
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά για εμένα ισχύει το «στην καρδιά μου για πάντα».

Γ. Χριστόπουλος».



« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 15 Ιούν 2013 18:28 από jimakos »
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #732 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 18:13 »
Το οικονομικό μέρος της συμφωνίας, δεν ήταν το βασικό κριτήριο επιλογής μου. Ενστερνίζομαι, εκείνη τη ρήση που λέει πως «Ότι μετράει δεν μπορεί να μετρηθεί και ότι μπορεί να μετρηθεί δεν μετράει απαραίτητα».

Δεν νομίζω η Ταβρίγια να προσφέρει πράγματα που δεν μπορούν να μετρηθούν...  ;)
σε αντίθεση με εμάς που έλεγες θα φύγεις όταν σε βαρεθούμε.

Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #733 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 18:22 »
Πιστεύω όμως ότι αργότερα θα κατανοήσετε τους λόγους

Γ. Χριστόπουλος


Ντεβινσέντι, Πάντος, Φεγκρούς, Γεωργίου.

Πόσο αργότερα κόουτς; Επτά έμειναν από την εντεκάδα. Θα φτάσουμε μέχρι Τζημόπουλο;  :(

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #734 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 18:25 »
Γιάννη Χριστόπουλε κι εγώ σ'ευχαριστώ.
Πάντα μένει πίκρα όταν έρχεται το τέλος...
ειδικά μ'αυτόν τον τρόπο...
Στην καρδιά μας για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #735 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 18:29 »
Παράθεση
"Αθήνα, 15 Ιουνίου 2013

Δεν ταιριάζει αυτός ο «τυπικός τρόπος» για να αποχαιρετίσεις φίλους. Έγιναν όμως όλα τόσα γρήγορα. Είτε λοιπόν θα έλεγα κάποια πράγματα μέσα από μια προσωπική ανακοίνωση, είτε δεν θα μιλούσα ποτέ.

Και πραγματικά νοιώθω ότι οφείλω να παραθέσω τα γεγονότα.

Εδώ και μήνες περίμενα πρόταση ανανέωσης της συνεργασίας μας, από την ομάδα μου, τον ΠΑΣ Γιάννενα. Διάβαζα «πως έχουμε συμφωνήσει σε όλα». Το διέρρεαν «κύκλοι της ΠΑΕ». Πρόσωπα που γνωρίζω, αλλά δεν είναι η στιγμή να ασχοληθώ –και βέβαια δεν εννοώ τον πρόεδρο-. Πρόσθεταν μάλιστα πως «έμεναν τα τυπικά». Πρόταση όμως, στα χέρια μου δεν είχα.

Παρά ταύτα, δεν έκανα καμία δημόσια αναφορά σε όλο αυτό. Επαναλάμβανα μόνο, ότι «περιμένω τον πρόεδρο». Και βέβαια δεν διαπραγματεύτηκα με καμία άλλη ομάδα της Σούπερ Λιγκ, παρότι μου δόθηκε η ευκαιρία.

Η πρόταση ήρθε τελικά το βράδυ της 1ς Ιουνίου, παραμονή του ματς με τον ΠΑΟΚ για τα πλέι-οφ. Μιλήσαμε με τον πρόεδρο κ. Χριστοβασίλη και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για τις επόμενες μέρες προκειμένου να το συζητήσουμε εκτενέστερα.

Την Δευτέρα 3 Ιουνίου δέχθηκα ένα τηλεφώνημα μέσα από το οποίο πληροφορήθηκα το ενδιαφέρον της Ταβρίγια. Την επόμενη μέρα συναντήθηκα με τον κ. Χριστοβασίλη, και στην κουβέντα που είχαμε τον ενημέρωσα. Και για το ενδιαφέρον, αλλά και για το ταξίδι που θα έκανα στο εξωτερικό.

Επέστρεψα την Παρασκευή (8/6). Συναντήθηκα και πάλι με τον πρόεδρο. Συζητήσαμε για πολλές ώρες, Τον ενημέρωσα για όλα. Και ζήτησα 48 ώρες. Για να σκεφτώ. Να μιλήσω με την οικογένεια μου και τους συνεργάτες μου. Δεδομένα ο χρόνος ήταν λίγος, για να αποφασίσω.

Την Κυριακή το απόγευμα, τηλεφώνησα στον κ. Χριστοβασίλη και του είπα ότι σκέφτομαι σοβαρά να συνεχίσω την καριέρα μου στην Ουκρανία.

Είναι μεγάλο δέλεαρ για μένα, η προοπτική που μου δίνει η Ταβρίγια. Η εξέλιξη. Το δικαίωμα να εργαστώ στο εξωτερικό. Η παρουσία μου σε ένα πρωτάθλημα, το οποίο συγκαταλέγεται στα κορυφαία της Ευρώπης. Μου συνέβη τώρα, και ίσως να μην είχα ποτέ ξανά την ευκαιρία.

Το οικονομικό μέρος της συμφωνίας, δεν ήταν το βασικό κριτήριο επιλογής μου. Ενστερνίζομαι, εκείνη τη ρήση που λέει πως «Ότι μετράει δεν μπορεί να μετρηθεί και ότι μπορεί να μετρηθεί δεν μετράει απαραίτητα».

Στη μία το μεσημέρι της Δευτέρας είχα αποφασίσει. Τηλεφώνησα και πάλι στον πρόεδρο. Του εξήγησα ότι αμέσως μετά, θα απαντούσα καταφατικά στη πρόταση της Ταβρίγια.

Η ανακοίνωση που εξέδωσε η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννενα για την μη συνέχιση της συνεργασίας μας δεν μου άξιζε. Δύο χρόνια έδωσα τον καλύτερο μου εαυτό. Μαζί πετύχαμε σπουδαία πράγματα. Ο επίλογος αυτός δεν ταιριάζει. Δεν πειράζει όμως…

Κρατάω μόνο τις καλές στιγμές. Θέλω να ευχαριστήσω από καρδιάς τον πρόεδρο και την οικογένεια του. Ο σεβασμός και η εκτίμηση που νοιώθω για εκείνους, είναι απεριόριστος.

Τελειώνοντας θέλω να απευθυνθώ στους ποδοσφαιριστές, και τους φιλάθλους μας. Στην ομάδα έχουν μπει ισχυρές βάσεις και ο ΠΑΣ θα κάνει βήματα, μόνο μπροστά. Σίγουρα με την απόφαση μου στεναχωρώ κάποιους από εσάς. Πιστεύω όμως ότι αργότερα θα κατανοήσετε τους λόγους αυτής. Σας ευχαριστώ για την αγάπη σας και για τις υπέροχες στιγμές που μου χαρίσατε. Φεύγοντας αφήνω εδώ στα Γιάννενα ένα κομμάτι του εαυτού μου.

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά για εμένα ισχύει το «στην καρδιά μου για πάντα».

Γ. Χριστόπουλος"
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #736 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 18:39 »
Παράθεση
Μισή ωρίτσα ξάπλωσα ... ετούτη την παπαριά τώρα ποιός την έγραψε???
Ως το βράδι δε θα χωράνε τα πελέ στα παντελόνια μας ...   
Έγραψα ...
Δεν το πίστεψα με την 1η, μου φάνηκε ιεραποστολική  ... νίφτηκα λίγο και ... θα την αναλύσουμε αργότερα.

Το μεσημέρι είχα ετοιμάσει αυτό για την περίσταση, αλλά είπα να βάλω βράδι τα κείμενα, αφού ξεκοκκάλιζα και την drevensports ... με πρόλαβε ο Яннис. :(



                           ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ

Ό,τι και αν έγινε, η γνώμη είναι ότι, "Αν τελείωνε η ζωή για μια γυναίκα θα ξοφλούσαν απ' τους άνδρες οι εννιά από τους δέκα."
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 15 Ιούν 2013 19:18 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Συνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #737 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 18:40 »
Kοπηκαμε και μετα βγηκε η ανακοινωση
Α ρε κοουτς τι να καταλαβουμε
Το ξερατε ολοι οτι δεν παιρνουμε αδεια και δεν μιλαγατε
Λες και κατι θα αλλαζε


 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #738 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 18:45 »
προσωπικά βρίσκω συνεπέστατη, αξιοπρεπή και σοβαρή, όπως άλλωστε ήταν στο σύνολό της η θητεία του κ. Χριστόπουλου στον ΠΑΣ, τόσο την εν λόγω ανακοίνωση, όσο και τις αποφάσεις του

Δυστυχώς είναι τόσο αναμενόμενοι και επαναλαμβανόμενοι οι χαμηλού επιπέδου χειρισμοί της (παρα-)διοίκησης της ομάδας μας (όπως πχ η ..."έμπνευση" να συντάξει την ανακοίνωση με την ψευτιά σχετικά με την  υπομονή η οποία μας ...τελείωσε) που δεν αφήνουν περιθώρια παρερμηνείας ... Περιμένω να επιβεβαιωθώ με τις μελλοντικές προσπάθειες σπίλωσης του κυρίου Χριστόπουλου από τους γνωστούς ...κύκλους.
Κρίμα που οι μόνοι οι οποίοι διδάχθηκαν τακτική από τον απερχόμενο προπονητή ήταν οι παίκτες (αν και ακόμα και αυτό μέρα με την ημέρα αποδεικνύεται ότι θα το καρπωθούν άλλες ομάδες)
 
 :mono:
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 15 Ιούν 2013 20:22 από dk »

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.171
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #739 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 18:54 »
προσωπικά βρίσκω συνεπέστατη, αξιοπρεπή και σοβαρή όπως άλλωστε ήταν στο σύνολό της η θητεία του κ. Χριστόπουλου στον ΠΑΣ τόσο την εν λόγω ανακοίνωση όσο και τις αποφάσεις του

Δυστυχώς είναι τόσο αναμενόμενες και επαναλαμβανόμενες οι χαμηλού επιπέδου χειρισμοί της (παρα-)διοίκησης της ομάδας μας (όπως η ..."έμπνευση" να συντάξει την ανακοίνωση με την ψευτιά σχετικά με την  υπομονή η οποία μας ...τελείωσε) που δεν αφήνουν περιθώρια παρερμηνείας ... Περιμένω να επιβεβαιωθώ με τις μελλοντικές προσπάθειες σπίλωσης του κυρίου Χριστόπουλου από τους γνωστούς ...κύκλους.
Κρίμα που οι μόνοι οι οποίοι διδάχθηκαν τακτική από τον απερχόμενο προπονητή ήταν οι παίκτες (αν και ακόμα και αυτό μέρα με την ημέρα αποδεικνύεται ότι θα το καρπωθούν άλλες ομάδες)
 
 :mono:


Μια ''καλή'' κίνηση θα ήταν να συνδέσουν το Χριστόπουλο με τη μη αδειοδότηση.Έτσι θα υπήρχε διπλή δικαίωση της συνεπέστατης διοίκησής μας.Και να εξιλεωθεί για τη μη αδειοδότηση,αλλά και να πέσει όλο το ανάθεμα στον Καλαματιανό που έκανε τόσο πολύ κακό στην ομάδα μας.

Πέρα από την πλάκα (που φοβάμαι όμως ότι θα έχει περάσει από το μυαλό κάποιων να το κάνουν),φαίνεται η διαφορά ύφους στις δύο ανακοινώσεις.Η μία ''φωτογραφίζει'' ένοχο (όπως πάντα άλλωστε, μην αρχίσουμε να γράφουμε ονόματα πετυχημένων παικτών και προπονητών του παρελθόντος που έφυγαν διαπομπευμένοι) και η άλλη είναι ένα αξιοπρεπέστατο αντίο.

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #740 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 19:19 »
Οκ!

Προσωπικά καλυφθηκα...

Εύχομαι καλή τύχη και εις το επανιδειν!!!

Τέλος.
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #741 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 20:38 »
δεν ειπε και κατι ο κοουτς.τα αναμενομενα.
ειχε προταση,ηθελε να παει,πηγε και ολα καλα.σημερα το χρημα κινει τα παντα.χεστηκα τους λογους που πηγε.καλα εκανε.
στον επαγγαλματισμο δεν υπαρχει συναισθημα.οπως ο χβ θα τον πεταγε στα σκυλια αμα εχανε τα πρωτα 5 σερι ματς ετσι ηθελε να δοκιμασει την τυχη του αλλου.
ελπιζω να πετυχει και να γινει η οαση στην σαπιλα του ελληνικου ποδοσφαιρου.
αυτη η στροφη μου κανει λιγο εντυπωση και ευχομαι πραγματι να ειναι ετσι αν και αμφιβαλω πολυ.
Παράθεση
Η παρουσία μου σε ένα πρωτάθλημα, το οποίο συγκαταλέγεται στα κορυφαία της Ευρώπης. Μου συνέβη τώρα, και ίσως να μην είχα ποτέ ξανά την ευκαιρία.
και μαλιστα σε ομαδα τιμωρημενη στα δικαστηρια με παιχτες και προπονητες και χωρις δικαιωμα μεταγραφων...θυμιζει ακριβως ιδια κατασταση με την ελλαδα.
οπως και ναχει αφησε το στιγμα του,πιο πολυ απ τον καθενα.ξεπερασε και τον Αγγελαρα.ποιος να το πιστευε.
οσο για αυτους που προσπαθουν να βγαλουν ολους που φευγουν αχρηστους,να μας πουν ομως και ποιους θελουν για αντικαταστατες.γιατι πολυ προωθουν ολοι τους δικους τους.αλλος νικοπολιδη,αλλος τεννε...
καλη η κριτικη αλλα και καμια σοβαρη προταση πειτε,οχι μαλακιες.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #742 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 21:26 »
Από το επίσημο site της Ταβρίγια:

Σήμερα στις 16:00 ακυρώθηκε το συμβόλαιο του πρώτου προπονητή Oleg Luzhny. Αυτά δήλωσε με δελτίο τύπου ο διευθύνων σύμβουλος Alexander Boytsan. Αποχώρησαν από τις θέσεις τους και οι βοηθοί Vladimir Zhuravchak, Valeriy Zuev και Andrew Chih. Το όνομα του νέου προπονητή της ομάδας θα ανακοινωθεί μετά την υπογραφή της σύμβασης μ' αυτόν.
[...]
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #743 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 22:01 »
Παράθεση
Επέστρεψα την Παρασκευή (8/6). Συναντήθηκα και πάλι με τον πρόεδρο. Συζητήσαμε για πολλές ώρες, Τον ενημέρωσα για όλα. Και ζήτησα 48 ώρες. Για να σκεφτώ. Να μιλήσω με την οικογένεια μου και τους συνεργάτες μου. Δεδομένα ο χρόνος ήταν λίγος, για να αποφασίσω.
Την Κυριακή το απόγευμα, τηλεφώνησα στον κ. Χριστοβασίλη και του είπα ότι σκέφτομαι σοβαρά να συνεχίσω την καριέρα μου στην Ουκρανία.


Παράθεση
Με την λήξη της συζήτησης ο προπονητής ενημέρωσε, για πρώτη φορά,   ότι είχε μια ενδιαφέρουσα γι αυτόν πρόταση από το εξωτερικό και θα ήθελε να την μελετήσει,  ζητώντας διήμερη διορία πριν  απαντήσει στο αν αποδέχεται την πρόταση της ομάδας μας, κάτι το οποίο έγινε δεκτό.
Έκτοτε ο κος Χριστόπουλος, και μετά την πάροδο των δυο ημερών,  ζητούσε τηλεφωνικώς, νεες,   παρατάσεις,  χωρίς να ξεκαθαρίζει την στάση του ή να επιθυμεί κάποια συνάντηση, ενώ οι  όποιες ενέργειές του γινόταν γνωστές στην ΠΑΕ  από τα Μ.Μ.Ε.  τις οποίες δεν διέψευδε αλλά απεναντίας σε ερωτήσεις  μας επιβεβαίωνε.
Την χθεσινή μέρα  ζήτησε για μια ακόμη φορά, τηλεφωνικώς  και άλλο χρονικό  περιθώριο, χωρίς όμως, παρότι του εζητήθη, να επιθυμεί να ορίσει επιτέλους τελική ακριβή ημερομηνία  που θα απαντούσε στην πρόταση της ομάδας μας.

Εδώ ίσως υπάρχουν κάπως αντικρουόμενες δηλώσεις. Από τη μια ο Χριστόπουλος είπε πρακτικά ότι κατά πάσα πιθανότητα θα πάει Ουκρανία και από την άλλη η διοίκηση λέει ότι ο Χριστόπουλος ζητούσε κι άλλη παράταση αόριστα χωρίς να δεσμεύεται σε ημερομηνία.

Μη βιαζόμαστε πάντως να κρίνουμε ούτε τον έναν ούτε τον άλλον. Επαγγελματίας ο μεν, επιχειρηματίας ο δε.

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #744 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 22:27 »
Η ελπίδα πέθανε κι αυτή. Εύχομαι στον Κύριο Χριστόπουλο υγεία, τύχη, δύναμη και κάθε επιτυχία στη νέα του ομάδα.   
Η παρακαταθήκη που μας άφησε, του ήθους, της γνώσης και της αξίας ας γίνουν οδηγοί για την επόμενη μέρα της αγαπημένης μας ομάδας.

Σε ευχαριστώ πολύ για όλα Κύριε Χριστόπουλε!!!!!!!!!!

Ο φίλαθλος της Μυροβόλου πριν το ματς με τον ΠΑΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #745 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 23:51 »
http://oi43.tinypic.com/2q83dwo.jpg

                         ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ

Θα θυμάμαι ...
Δε θυμάμαι να έχει ξανασηκωθεί πανηγυρικά προπονητής στα χέρια των παικτών του ΠΑΣ.
Αυτό ήταν μεγάλη τιμή για το Γιάννη.

Έχω πει πολλά κατά καιρούς, εννοούμενα και υπονοούμενα, όπως … λέμε ήταν προμελετημένη, θα φύγω με το αζημίωτο (ΧΒ), θα μας σώσουν οι Βασιλοπιτάδες, Χήτο Θεέ πάρε την ΠΑΕ.

Τώρα σκέφτομαι διάφορα, δηλ., τίποτα … τον Ταρνανά το Βασίλη καμιά φορά.
Ωστόσο όμως δεν θεωρώ τον Κόουτς αθώα περιστερά, όπως … λέμε Περιστέρι.

Και κλείνω για τον Κόουτς με αυτό, που μου προξένησε τότε μια ανεξήγητη μελαγχολία από χαρά:
Παίζαμε με την Κέρκυρα.
Μια ομάδα που ενώ  ως τότε είχε ανοίξει τα πόδια σε όλους,  με κορύφωμα το ομαδικό τσίρκο χαβαλέ  παιχνίδι τους για πάρτι του Κομπότη (εντολή 8))… την επομένη εμφανίστηκε ως  η απόλυτη  Μπάρτσα στο Ζωσιμάδες …
Ο Γεωργίου αντικαταστάθηκε στο   72’ με 73’ από το Γιάκο.
Ο Ίλιτς σκόραρε στο 74΄ με 75΄ … στο 77’ με 78’ πέρασε το Βίλα στη θέση του Ίλιτς.
Ο Ντε Βινσέντι  αντικαταστάθηκε στο 89' από τον Κεϊτά.

Φίλε Καλαματιανέ *  μας ψέκασες  καλά – καλά και έφυγες … και ρωτώντας  σε Χαιρετάω …
- Πώς το είχες σίγουρο ότι το ματς δε θα γίνονταν 1 – 1 στα τελευταία 16΄ του Κουκουλάκη?
- Πως το είχες σίγουρο ότι ο Μιχαήλ  και ο Λίλα δε θα φάνε 2η κίτρινη από το 81΄ και μετά?
- Πώς το είχες σίγουρο ότι ο Βίλα και ο Γιάκος θα σου κάνουν το 2 – 1?
Όλα τα ήξερες Γιάννη μου? ;)
Για 1 γκολ φτάσαμε εδώ ...

Σύνταυροι μη τα παίρνετε στα σοβαρά αυτά που λέω, απλά κατασκεύασα το άλλοθί μου … αντίδοτο.
Πάντος, μείναμε με τη Χαρά ... για την Κυρά δεν εγγυώμαι άλλο.
 :mono: :mono: :mono:

* Διάβασα πάλι τη συνέντευξη που έδωσες στις 2 Δεκεμβρίου στο μικρό Γιαννάκη. Το ήξερα ... "Κι αν είμαι ΡΟΥΚΙ μη με φοβάσαι νύχτες ... κ.τ.λ., Αποχαιρετιστήριο αφιέρωμα Ζ sportwnews
Στείλε καμιά 11αρια Ουκρανέζες να γκαητέρουμε  στα ημίχρονα



Υ.Γ.: Αδιαμφισβήτητα ο Κόουτς θα έχει λαμπρό μέλλον, γερός και τυχερός να είναι ... στο εξής με ενδιαφέρει η τύχη του ΠΑΣ και μόνο. 
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 16 Ιούν 2013 00:36 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #746 στις: Κυρ 16 Ιούν 2013 00:00 »
EΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΑ ΙΣΑ !

ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΡΕ ΚΟΟΥΤΣ !




« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 16 Ιούν 2013 00:07 από ΛΟΚΟ »
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #747 στις: Κυρ 16 Ιούν 2013 01:02 »
Παράθεση
EΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΑ ΙΣΑ !

ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΡΕ ΚΟΟΥΤΣ !

τεραστιος
τι σουπε ωρε βαγγ??που τον εκανε τοσο μεγαλο??

το χειμωνα φαινεται ταχε ολα στο τσεπακι και δηλωνε οταν με βαρεθητε......μολις καλοκαιριασε τοτε χαλασαν τα ....γηπεδα........

με ενδιαφερει ο ΠΑΣ απο δω και περα......αρκετα με τους ρουκι μουκι κτλ.....σ εκανε ανθρωπο που επαιχες με τα u21  και με ενα τηλ τα εγραψες........ακουσε τα εξ αμαξης ενα καλοκαιρι για σενα ......και συ για ενα τηλ τον εγραψες........

δεκτον......τοπαμε να το ξαναπουμε.......επαγγελματιες........που πρεπει να το βουλωνουν και να μην υποσχονται ομως........

στα δικα μας απο δωκαι περα.........και αν καταλαβουμε κυρ πουλε στο μελλον........εσυ ενας ρουκι ησουν.......που εβγαλες και τη ουρα απ εξω..........

στα δικα μας απο δω και περα.......αρκετα τραβηξε το σηριαλ.........

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #748 στις: Κυρ 16 Ιούν 2013 02:03 »
Στη μία το μεσημέρι της Δευτέρας είχα αποφασίσει. Τηλεφώνησα και πάλι στον πρόεδρο. Του εξήγησα ότι αμέσως μετά, θα απαντούσα καταφατικά στη πρόταση της Ταβρίγια.

η διοικηση εβγαλε ανακοινωση στις 1 το βραδυ για να πει οτι δε μπορει να περιμενει αλλο...

 %-| %-| %-|

μπερδευτηκα και κουραστηκα!

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #749 στις: Κυρ 16 Ιούν 2013 09:09 »
terrikon.com

Παράθεση
Ο Γιάννης Χριστόπουλος έγινε ο προπονητής της Ταυρίγια. Σε συνέντευξή του στο τοπικό τύπο, δήλωσε ότι αποδέχθηκε τη πρόταση της ομάδας της Κριμαίας. Το συμβάλαιο θα είναι διαρκείας 2 ετών.

Στην Συμφερούπολη, η είδηση δεν αντικρούσθηκε.
"Δεν θα το αρνηθώ, δεν έχει νόημα. Μόλις βγουν οι επίσημες ανακοινώσεις, θα τοποθετηθώ για όλα", δήλωσε ο General Manager Αλεξάξαντερ Μπούτσαν.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.