Αποστολέας Θέμα: Γιαννης Χριστοπουλος.  (Αναγνώστηκε 247887 φορές)

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #100 στις: Παρ 21 Δεκ 2012 14:51 »
θα περικοψουμε απ τα 200,000 κατ ακομα και ετοιμο τομ παλατακι



 :P :P :P :P :P

εχ και τζακουζι..........

πλακα κανω σβηστε το ρε δεν τογραψα για να ειρωνευτω...να γελασουμε και λιγο


Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #102 στις: Παρ 21 Δεκ 2012 15:04 »
Άκουσα και τις 2.30 ώρες συνέντευξης.
Ας προσπεράσουμε το κενό ερωτήσεων από πλευράς δημοσιογράφων, το οποίο παρατήρησε μέχρι κι ο ίδιος ο Χριστόπουλος κι ο "Χρηστοβασιλικότερος" προσπάθησε να το μπαλώσει με το επιχείρημα "είπαμε στο κόσμο να στείλει ερωτήσεις".
Δεν έχει νόημα να λέμε κάθε φορά τα ίδια.

Τι παρατήρησα εγώ:

1) Απ' τον τόνο της φωνής του Χριστόπουλου, παίρνεις μία πρώτη γεύση για το τι άνθρωπο έχεις απέναντί σου. Ήρεμος, κοντρολαρισμένος, με μετρημένες κουβέντες, χωρίς γραφικότητες και με το τρακ της συνέντευξης του "ρούκι"!

2) Η συζήτηση για τις μεταγραφικές επιλογές του καλοκαιριού. Για κάθε έναν απ' τους παίχτες που (για εμάς) ήρθαν απ' το πουθενά, ο coach είχε μία ιστορία. Μας ανέλυσε που χρησιμοποιούσε ο κάθε προπονητής τον Κοροβέση, πώς τον είδε ο ίδιος και που θεωρεί αυτός ότι μπορεί να προσφέρει.
Η μεταγραφή του Ίλιτς έγινε μέσω του προγράμματος WyScout. Πατέντα Βενγκέρ(νομίζω, δεν το χω ψάξει πολύ), next big thing στο τομέα του scouting. Ο Σέρβος προτιμήθηκε έναντι φορ από Α' Γαλλίας. Δείγμα του ότι αυτό που λέγαμε κάποτε "κασέτες μανατζαραίων", τελείωσε.
Επίσης, προέβη σε κρίσεις για το ήδη υπάρχον έμψυχο δυναμικό της ομάδας, με ιδιαίτερα στοιχεία για τον καθένα. Π.χ. για Τζημόπουλο(πουλέν του, όπως είπε) ότι μπορεί να αγωνιστεί στο 4, στο 6, στο 8 και στο 10! Ή για τον Τσουκαλά ότι βρέθηκε έξω απ' τα νερά του σ' αυτόν τον box-to-box ρόλο, αλλά παλεύει ακόμη να το τελειοποιήσει! Η γνωριμία του με τον Γεωργίου στη Παιανία.

3) Η επιλογή Προπονητικό κέντρο > Άμεση καταξίωση. Μεγάλη μαγκιά, τη στιγμή που ο ίδιος, όντας σε θέση ισχύος, μπορούσε να ζητήσει 2 μεταγραφές για να κάνει η ομάδα την υπέρβαση και να εξελιχθεί κι ο ίδιος, μέσω αυτής. 100% επαγγελματίας κι όχι τυχοδιώκτης. Εξαιρετικό το παράδειγμα περί "δέντρου"(Ευρώπη) και "δάσους"(Facilities).

4) Η ανάλυση της τακτικής της ομάδας, μπας και πιάσουν κι οι δημοσιογράφοι κανένα σχηματισμό επιτέλους. Η ομάδα αγωνίζεται με διαφορετική τακτική στην επίθεση και διαφορετική στην άμυνα, πάντα με μικρές τροποποιήσεις ανάλογα τον αντίπαλο. Με βάση το 4-2-3-1 όταν αμυνόμαστε, το οποίο στη φάση επίθεσης γίνεται 4-1-4-1 με τον Τσουκαλά στον ρόλο κλειδί του box-to-box μέσου.

5) Ότι είναι θιασώτης και του ισπανικού(ποδόσφαιρο κυριαρχίας) και του αγγλικού(επιθετικό - σκληρό), αλλά και του ιταλικού(άμυνα μπετόν) ποδοσφαίρου. Και αναλόγως τις απαιτήσεις του αγώνα, προσαρμόζεται.

6) Είναι single! Να του βρούμε μια κοπέλα να τον δέσουμε εδώ!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είναι πολύ τυχερός που έχει προπονητή το Γιάννη Χριστόπουλο! :pas:
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #103 στις: Παρ 21 Δεκ 2012 16:18 »
"Μυστήριο τρένο" αυτός ο κόουτς (προσωπικότητα) ... 

Έκανα κι εγώ χτες  μια ερώτηση στον Κόυτς … και τθανκς κ. Δεβελέγκα  για την προώθηση της ερώτησης :)
«Στο ρόστερ  του ΠΑΣ υπάρχει  συνωστισμός  στα  δεξιά  και  ενδεχόμενα να προκύψει πρόβλημα στα  αριστερά (τραυματισμοί, ποινές)  …  ο Κωστάκης  Χ., είναι  αριστερός, τι γίνεται με αυτόν?»

Πώς είναι αυτό το προπονητικό του Πανθρακικού; Αν έχει κανείς φωτό, ας ποστάρει.
Γκουγκλάρεις και ΠΑΣ πάνω στη «μαμά» Ολυμπία 



... να αποκτήσουμε ένα προπονητήριο σαν του Πανθρακικού που όπως είπε κάνει 200.000 ευρώ ...

Παράθεση
Η ολοκλήρωση του αθλητικού κέντρου θα φτάσει στο 1.000.000€ όμως δίχως αθλητικό κέντρο δεν μπορείς να βάλεις στόχους για το μέλλον».
 

Ο Πανθρακικός έχει 21 β.
Έδρα: Δημοτικό Στάδιο ΟΠΑΠ Κομοτηνής
Προπονητήριο: Προπονητικό Κέντρο Κικιδίου

 
 

Παράθεση


Αυτά είναι Κράνια Ξηρομέρου
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 21 Δεκ 2012 16:43 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #104 στις: Παρ 21 Δεκ 2012 20:34 »
Παράθεση
Η εφ' όλης της ύλης συνέντευξη του Γιάννη Χριστόπουλου στον SUPER FM (video)
http://www.super-fm.gr/articles/pas_giannina/e_ep_oles_tes_ules_sunenteuxe_tou_gianne_cristopoulou_ston_super_fm_video

USTREAM
http://www.ustream.tv/recorded/27883437

sportheart
December 20, 2012 at 8:04pm SUPER FM IOANNINA

 
2η φορά τον ακούω ... με το καλό αύριο πάλι. (στο 02:15:11 – 02:15:45 η ερώτησή μου ... άστοχη :( ::))

Υ.Γ.: Πάντος, καμμία σχέση με το (ριάλιτι) τηλεπαιχνίδι του Αντέννα "Η στιγμή της αλήθειας"  :P 
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 21 Δεκ 2012 20:47 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Panapas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #105 στις: Σαβ 22 Δεκ 2012 15:13 »
"Μυστήριο τρένο" αυτός ο κόουτς (προσωπικότητα) ... 

Έκανα κι εγώ χτες  μια ερώτηση στον Κόυτς … και τθανκς κ. Δεβελέγκα  για την προώθηση της ερώτησης :)
«Στο ρόστερ  του ΠΑΣ υπάρχει  συνωστισμός  στα  δεξιά  και  ενδεχόμενα να προκύψει πρόβλημα στα  αριστερά (τραυματισμοί, ποινές)  …  ο Κωστάκης  Χ., είναι  αριστερός, τι γίνεται με αυτόν?»
Αλήθεια εχω και εγώ αυτή την απορία τι γίνεται με αυτόν ΚΥΡΙΕ Χριστοπουλε;;;;;
Οτι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #106 στις: Σαβ 22 Δεκ 2012 20:27 »
Την έπαιξα πάλι τη συνέντευξη του κ. Χριστόπουλου

Έχει δίκιο ο κόουτς  για τη  «μαθηματική σωτηρία»     που  φέτος παίζει στους 32 με 33 β. (θεωρείται και  παραμένει  βασικός στόχος της χρονιάς η «μα-σω»).   
Δηλ., σε  15 αγωνιστικές, αν δεν κάνεις 3 σερί  σε παίρνουν φαλάγγι οι αποκάτω … θέλει να πει ο κόουτς, αν κατάλαβα.
Τη βαθμολογία του α΄ γύρου και τον πάτο της τον ξέρετε …  9 β. από τους 2 τελευταίους.
Αν αυτοί κάνουν 3 σερί στην αρχή και άλλα 3 στο τέλος (με χαλάρωμα ενδιάμεσα), εμείς παίρνουμε τα 3 μας … θέλει να πει ο κόουτς, αν κατάλαβα.
Εμείς???

Τελικά, έχει δίκιο ο κόουτς  για τη  «μαθηματική σωτηρία» και ας μη παίρνουν τα μυαλά μας αέρα, το παν είναι η εδραίωση - καταξίωση.
Σωζόμαστε μαθηματικά, παίρνουμε τα 180.000ρικα από τη μεταγραφή Ντε + 110.000 αν καθίσει  καμιά «άλλη»   και  ασχολούμαστε  στη συνέχεια με την αναδιοργάνωση των υποδομών μας, των προπονητικών μας κέντρων και με το όνειρο.
Εκτός αν   φάει τίποτα  μείον  (-)  ο Γαύρος και πάρουμε το πρωτάθλημα ;) … το κύπελλο λέω.

Και μη μου πείτε ότι ειρωνεύομαι  και το φελέκι μου … γιατί αυτή είναι μια πραγματικότητα, που αντανακλάται από τη συνέντευξη.
Αη, θα την ακούσω και μια φορά ακόμα.

Υ.Γ.: Ο Ντε Βινσέντι (όλα τα λεφτά) είναι ο παίκτης που κάνει τη διαφορά και όχι τόσο επειδή είναι ο Ντε Βινσέντι, αλλά επειδή είναι Αργεντινός και ένας Αργεντινός (από ποδο-κουλτούρας) ξέρει  να κρατάει τη μπάλα και να δουλεύει μπάλα, ξέρει να βηματοδοτεί την ομάδα, ξέρει τι θέλει μέσα στον αγωνιστικό χώρο και που βρίσκεται αυτό, σε συνδυασμό με τους γνήσιους φορ, ενν.,.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 22 Δεκ 2012 20:51 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος kakarelias

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #107 στις: Κυρ 30 Δεκ 2012 19:10 »
ΚΩΣΤΑΚΗΣ - απο τα ΓΙΑΝΝΕΝΑ......

Ανακοίνωση: «Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα ανακοινώνει ότι λύθηκε κοινή συναινέσει το συμβόλαιο συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Χάρη Κωστάκη. Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα τον ευχαριστεί για τον επαγγελματισμό του και την προσπάθεια που κατέβαλε τους μήνες που ανήκε στην ομάδα και του εύχεται καλή σταδιοδρομία».

Ο ΠΑΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΝΑΝΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ  η του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ!!!
ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑΝΝΙΩΤΟΠΟΥΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΒΑΣΙΚΟΣ ΚΑΙ αλλοι 2-3 ΜΕΤΑΞΥ ΚΕΡΚΙΔΑΣ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΥ ..... 
ΓΕΜΙΣΑΜΕ ΤΑΛΕΝΤΑ ΤΥΠΟΥ ....ΡΟΥΜΠΟΥΛΑΚΟΥ , ΤΟΥΠΟΥΖΗ   Κ.Τ.Λ

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΕ ΜΑΘΕ ΟΤΙ Ο ΧΑΡΗΣ  ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕς ΟΥΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ (ο χρονοσ θα δειξει γιατι) ΕΧΕΙ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΣΥΝΗ  ΚΥΠΕΛΟΥΧΟ ΣΛΟΒΕΝΙΑΣ .
ΙΣΩΣ ΝΑΣΑΙ ΚΑΙ Ο ΣΩΤΗΡΑΣ ΤΟΥ......

ΠΡΟΕΔΡΕ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ .... ΟΙ ΧΟΝΔΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΛΟΚΑΡΔΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ....ΑΦΕΛΗΣ


kakarelias : ΕΝΑΣ ΧΑΖΟ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΜΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ........


« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 30 Δεκ 2012 19:50 από deceiver »

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #108 στις: Κυρ 30 Δεκ 2012 19:24 »
επιτελους εφυγε ο κωστακης απο τον ΠΑΣ.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #109 στις: Κυρ 30 Δεκ 2012 19:39 »
αλλα βεβαια επειδη ειναι γιαννιωτης και ας ειναι αμπαλος φταει ο προεδρος,οι μανατζερ και ο χριστοπουλος.
κλασικη γιαννιωτικη μιζερια.
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΑ ΞΥΠΝΑΤΕ
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #110 στις: Κυρ 30 Δεκ 2012 19:44 »
Δεν τον εχω δει αγωνιζομενο τον Κωστακη και δεν ξερω τι σοϊ παιχτης ειναι (συμφωνω οτι καποιες ευκαιριες θα μπορουσε να τις εχει παρει)..

Διαφωνω την εκτιμηση σου για τον Ρουμπουλακου (παρα την κακη του εμφανιση με τις Σερρες...), εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον συγκεκριμενο...

ΑΛΛΑ....

Αν ο Κωστακης ειναι καλος παιχτης θα το δειξει ο χρονος.....

Δεν ειναι η πρωτη, ουτε η τελευταια φορα που ενα Γιαννιωτοπουλο, δεν βρισκει την θεση που του αρμοζει στον ΠΑΣ, αλλα ειναι η πρωτη φορα που δημιουργειται τοσος θορυβος και δεν ξερω γιατι.

Μετα με μπερδευεις....

Τι παει να πει "Γιατι ενας Γιαννιωτης να ειναι οπαδος του ΠΑΣ και οχι του Ολυμπιακου ή του ΠΑΟΚ;"

Να σου πω δυο λογους...

Γιατι ειναι η ομαδα της πολης του....

Γιατι οι ομαδες του ΠΟΚ και του ΠΟΘ ειναι η βρωμια και η δυσωδια του ελληνικου ποδοσφαιρου.....

Και δεν καταλαβα για να υποστηριζει καποιος την ομαδα της πολης του πρεπει να περιμενει ανταλλαγματα (θεση την ομαδα και εμεις οι οπαδοι πρωταθληματα), αλλιως να γινει αλλοθρησκος;;

ΠΑΣ υποχρεουσαι και οφειλεις να εισαι για δεκαδες λογους σαν Γιαννιωτης, για την μια χαρα και τις δεκα πικρες που δινει αυτη η ομαδα...

Δυο Γιαννιωτες παιζουν βασικοι....

Υ.Γ. Καλη τυχη το παιδι και καλη συνεχεια την καριερα του...



ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #111 στις: Κυρ 30 Δεκ 2012 19:59 »
εδω ο κωστακης ετρωγε παγκο στο ηρακλη της γ εθνικης και σε ολες τις ομαδες που περασε και μερικοι τον βγαζουν ως ο μεσι των ιωαννινων....
και στην τελικη,στα παπαρια μας αν παιζουν και ποσοι γιαννιωτες.η ομαδα παει γαμιωντας αυτο εχει σημασια μονο.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 622
  • Same old city, same old tale
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #112 στις: Κυρ 30 Δεκ 2012 20:05 »
Αν ο παίκτης μπορούσε να δώσει κάτι , πιθανότατα ο Χριστόπουλος θα του είχε ήδη δώσει την ευκαιρία . Ούτε τυφλός  είναι ο coach,ούτε ανήκει στην κατηγορία χατζάρα-οτσαλάν-αμανατίδη .
Τώρα με το να μπαίνει οποιοσδήποτε συγγενής ή φίλος του και να κράζει τον προπονητή... μόνο τον ίδιο τον παίκτη βλάπτει και κανέναν άλλο.

Το κριτήριο για να καθιερωθεί κάποιος βασικός σ αυτή την ομάδα ευτυχώς δεν είναι η καταγωγή. Για κανέναν δεν είναι εύκολο να καθιερωθεί και τρανταχτό παράδειγμα Γιαννιώτη που πραγματικά δούλεψε για να φτάσει εδώ και δεν τα παράτησε είναι αυτό του Μιχαήλ. Ο οποίος έφαγε αρκετές "εξορίες" ως δανεικός και πάγκο απο παίχτες στυλ Ζαπρόπουλου , αλλά αυτή τη στιγμή είναι από τους πιο παθιασμένους και πιο αποτελεσματικούς παίχτες μας αμυντικά.

Κι αν πραγμάτι υπήρχαν τόσα ταλέντα Γιαννιώτες που ο ΠΑΣ δε δέχτηκε στα σπλάχνα του , τότε που είναι αυτοί ; Γιατί δεν τους βλέπουμε να έχουν κάνει όνομα με τη φανέλα κάποια άλλης ομάδας ;

Οι πιτσιρικάδες θέλουν δουλειά και συγκροτημένο μυαλό . Αν πράγματι τους "φάνε" , κάποια λαμόγια δε θα σταματήσουν να κυνηγάνε το ονειρό τους αν πραγματικά θέλουν να παίξουν τη μπάλα τους. Όποιος θέλει να τιμήσει τη φανέλα με τον ταύρο πρέπει να ξεπερνά τον εαυτό του με κάθε παιχνίδι του. Οι απαιτήσεις ειναι υψηλές από τους οπαδούς. Οι δημόσιες σχέσεις γονέων με τις μικρές ομάδες σε καμία περίπτωση δεν οδηγούν στη βασική 11άδα της πρώτης ομάδας.* Εκεί θα σε πάει μόνο η σκληρή δουλειά.

Καλή συνέχεια στον Κωστάκη .

*Προλαβαίνοντας κάποια παρεξήγηση , πρόκειται για γενικό σχόλιο.


Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #113 στις: Κυρ 30 Δεκ 2012 21:04 »
Aν ήμουν πρόεδρος και ο προπονητής μου ζήταγε να διώξω έναν παιχτη με μηδεν λεπτά συμετοχής, θα του έβαζα πρόστιμο (του προπονητή).
Γιατί ένα από τα δύο θα συνέβαινε. Ή θα αδίκήσε εμφανώς τον παίχτη, ή την προηγούμενη μεταγραφική περίοδο θα μου είχε ζητήσει να πάρουμε στην ομάδα κάποιον εντελώς ακατάλληλο.
Αν βέβαια το ότι τον φέραμε στην ομάδα δεν ήταν εισήγηση του προπονητή, θα έβαζα πρόστιμο στον εαυτό μου.

Αποσυνδεδεμένος VAMOS PAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 994
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #114 στις: Κυρ 30 Δεκ 2012 23:00 »
Ρε kakarelias, το οτι πηγε ο Κωστακης στην Σλοβενια, δεν μου λεει οτι ειναι καλος παικτης, αλλα οτι εχει καλο μανατζερ...

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #115 στις: Κυρ 30 Δεκ 2012 23:31 »
Ρε κακαρελιασ δευτερο σου ποστ στο φορουμ ειναι για να κραξεις χβ και χριστοπουλο γιατι εφυγε ο κωστακης;;θα μας τρελανεις;;ε αφου εφυγε ο μεσι πουλα το διαρκειας...  :stop:

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #116 στις: Δευ 31 Δεκ 2012 01:08 »
Εγω ξέρω ότι έχουμε γιορτες και η ομάδα μας ειναι 5η και χαλιομαστε για έναν χάρη κωστακη. Δόξα τον Θεό προπονητη(με αρχιδια όχι σκέτο αρχιδια όπως άλλες χρονιές ) έχουμε, έκρινε ότι δεν κάνει το παιδι τελείωσε το θέμα. Ξεκολλατε λεμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 31 Δεκ 2012 01:47 από PasGianninaPreveza »
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #117 στις: Δευ 31 Δεκ 2012 10:50 »

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #118 στις: Δευ 31 Δεκ 2012 11:16 »
καλυτερο ειναι τουτο

greek condom

 :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος kakarelias

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #119 στις: Δευ 31 Δεκ 2012 14:56 »
ΑΛΛΟ ΦΙΛΑΘΛΟΣ - ΑΛΛΟ ΟΠΑΔΟΣ ( χειροκροτητης......)

ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΠΑΔΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΤΑΛΕΝΤΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ Ο ΧΑΡΗΣ Ο ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ.
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΠΑΣ ΟΧΙ ΩΣ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΩΝ 1000 ευρω ΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΜΑΝΑΤΖΑΡΑΙΟΙ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΖΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΔΕΙ....
ΕΜΕΙΣΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΣΑΜΠΑ,  ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΔΙΡΚΕΙΑΣ,  ΑΠΛΛΑ  ΠΑΙΟΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΣ.

ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΣ Η ΠΑΟΚ Η ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΑΝ ΘΕΣ ΑΠΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΣΑΙ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ  ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΝΕΟΛΑΙΟΑ ΜΑΣ > ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΥΤΑ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΠΑΣ ΤΑΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΦΕΛΗΣ > ΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΟΙ ΤΟΠΙΚΟΙ " ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ" 

kakarelias: ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΤΖΗΛΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ....


EDIT by deceiver: boy μου και κεφαλαία και γουμαρίσια, γκαβώθκαμαν. δεν το σβήνω, για το καλό του χρόνου...
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 31 Δεκ 2012 21:23 από deceiver »

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #120 στις: Δευ 31 Δεκ 2012 16:20 »
Οτι του καυλώσει του καθένα... :P

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #121 στις: Δευ 31 Δεκ 2012 17:43 »
Οτι του καυλώσει του καθένα... :P

Κι όποτε πέσει :(
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Panapas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #122 στις: Δευ 31 Δεκ 2012 20:34 »
Ειλικρινά αναρωτιέμαι γιατι τόσο μενος απο κάποιους γι αυτό το παιδί;το παιδί έφυγε μικρός στην ξενιτιά (το λέω αυτό γιατι εδώ και πολλα χρονια παρακολουθω εκτός απο τον ΠΑΣ ,ερασιτεχνικό &  το παιδικό πρωτάθλημα .....τον θυμάμαι μικρό που έκανε την διάφορα)στον Ηρακλή απο ότι εχω διαβάσει όλο αυτό τον καιρό έχει παίξει ,(απο τον Γενάρη που είχε παει ,)12 παιχνίδια απο τα 14 που υπολοιποταν ...επίσης στο Εθνικό έπαιξε 27 παιχνίδια ....και απο ότι είδα στο YouTube ένα εικοσαλεπτο απο διάφορα παιχνίδια δεν είναι τόσο "κακος" παίκτης όπως κάποιοι λέτε .....εξάλλου έχει μπροστά του μέλλον να δείξει .Εγω κανένα παιδί δεν μου αρέσει να αδικω .Καπου διάβασα για τον Μιχαηλ (και αυτόν τον ξέρω παικτικα απο πιτσιρικι)δεν νομίζω ότι είχε και αυτός λίγες απορριψεις απο την αγαπημένη μου ομάδα (λάθος η ομάδα ΜΟΥ δεν φταει σε τίποτα αυτοί που περνούν τις αποφάσεις  ευθύνονται για το κάθε τι είτε καλό  είτε κακό)......Εμείς οι μεγάλοι οι κριτές όλων θα έλεγα ας αφήσουμε ΟΛΑ  τα παιδιά να κάνουν τον δικό τους αγώνα .....και όταν λέω ΟΛΑ τα παιδιά εννοώ είτε Κωστακης λέγεται αυτός είτε Ρουμπουλακος είτε Γιακος ,Κοροβεσης κλπ.ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ & καλη συνέχεια στην Ομαδα μας ,στα παιδιά ,στον Χριστοπουλο ,στον πρόεδρο σε ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ
Οτι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #123 στις: Τρι 01 Ιαν 2013 01:09 »
Φιλε κακαρελιας αν ειναι να εισαι η να συνεχισειs να εισαι ΠΑΣ με γνωμονα αν θα παιξει ο κολλητος σου η ο συγγενης σου που κλωτσαει το τοπι αστο καλυτερα...γινε παοκ οσφπ η δεν ξερω εγω τι αν γουσταρεις κλαψομουνια μιζερια και τσατσιλικια(δες παοκ )  η αν γουσταρεις να κερδιζεις παντα με καθε μεσο και καθε πουστια(δες οσφπ)

ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΠΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ......
 
Τον τροπο που σκεφτεσαι δεν τον ακουω πρωτη φορα...εχω ακουσει πολλους δηθεν γιαννιωτες να μου λενε ποιος ΠΑΣ μωρε και εφαγαν το γιο μου τον ανιψιο μου κλπ

Πλακα κανουμε τωρα;;;

Η ομαδα παει γαμιωντας και θα ασχοληθουμε τωρα με τον κωστακη και τον καθε πικραμενο που απλα κλωτσαει τη μπαλα..ο κοουτς εκρινε οτι δεν κανει και τελος....αντε και καλη χρονια!!!

Αποσυνδεδεμένος gecks

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 590
    • Προφίλ
Απ: Γιαννης Χριστοπουλος.
« Απάντηση #124 στις: Τετ 02 Ιαν 2013 21:56 »
Ήταν καλεσμένος πριν λίγο ο κόουτς στο studio τοπικού σταθμού.
Επί 20 περίπου λεπτό απαντούσε σε ερωτήσεις.


Για άλλη μια φορά θέλω να εκφράσω το θαυμασμό μου προς το πρόσωπό του και την απεριόριστη εκτίμησή μου.
Σοβαρός, μετρημένος και με σωστό λόγο. Ένας άνθρωπος με γνώσεις και ήθος. Κατα την προσωπική μου άποψη αποτελεί το κόσμημα στο στέμμα της ομάδας, που λένε και οι Άγγλοι.

Δεν είπε πάρα πολλά διαφορετικά από αυτά στη ραδιοφωνική συνέντευξή του τις προάλλες.
Όπως κάθε μεγάλος προπονητής, απέδωσε την πορεία της ομάδας στους παίκτες και στο τιμ, όπως και το ότι έχει πλάνο για την ομάδα και θέλει να μείνει "μέχρι να κουράσει τον κόσμο ή τον πρόεδρο".
Αναφέρθηκε εκτενώς στο θέμα ντε βινσέντι λέγοντας ότι έχουν μιλήσει αναλυτικά και με τον παίκτη, αλλά "όταν έρθει κάποια πρόταση θα το συζητήσουμε" και εξέφρασε την επιθυμία του να μείνει ο Τόμας, τονίζοντας παράλληλα το προφανές, ότι "κανένας παίκτης δεν είναι πάνω από την ομάδα".


Κατόπιν ερώτησης, δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στους διάφορους άσχετους χομπίστες δημοσιογράφους της πόλης, που ενώ δεν έχουν πολλές - καμία να συμπληρώσω εγώ - ποδοσφαιρικές γνώσεις, γράφουν πράγματα που επηρεάζουν λανθασμένα τον κόσμο, ο οποίος επίσης δεν έχει πολλές ποδοσφαιρικές γνώσεις για να καταλάβει αρκετά βασικά. Δεν το είπε έτσι ο κόουτς προφανώς, αλλά αυτή είναι η γενική ιδέα και ήταν μια εξαιρετική αναφορά στο θέμα, και ένας ακόμα καλύτερος τρόπος που το έθεσε.


Γενικά πολλά μπράβο, ο τρόπος που μιλάει και αντιμετωπίζει τα πράγματα σίγουρα δεν έχουν προηγούμενο στην πρόσφατη ιστορία της ομάδας - μπορεί και συνολικά. Είναι όαση στους κατσαπλιάδες που έχουν περάσει από τους πάγκους, όχι μόνο του ΠΑΣ, αλλά και όλης της χώρας.

Οκ, μπορεί να φαίνεται υπερβολικό, αλλά αυτό το κύρος που εκπέμπει και το πώς μιλάει για ακαδημίες και προπονητικά κλπ κλπ, που σε άλλους θα φαινόταν εξωγήινα, η όλη εικόνα του κλπ, μου φέρνουν στο μυαλό συνειρμικά μια μικρογραφία του Wenger και αυτό μόνο καλό μπορεί να είναι.


 :mono: