Αποστολέας Θέμα: Σταύρος Τσουκαλάς  (Αναγνώστηκε 69269 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Giannis

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Είμαστε ότι σκεφτόμαστε!!
    • Προφίλ
Σταύρος Τσουκαλάς
« στις: Τετ 08 Αύγ 2012 15:34 »



Στον ΠΑΣ Γιάννινα θα συνεχίσει την καριέρα του όπως όλα δείχνουν ο Σταύρος Τσουκαλάς. Ο 24χρονος μέσος, ο οποίος έχει μείνει ελεύθερος από τον ΠΑΟΚ, βρίσκεται ήδη στα Γιάννινα όπου και περνάει από ιατρικές εξετάσεις.

Ο Τσουκαλάς αρνήθηκε πρόταση της ΑΕΚ, καθώς οι δύο πλευρές δεν τα βρήκαν στα οικονομικά, αναμένεται να ανακοινωθεί αργότερα στην ημέρα από τον ΠΑΣ, ενώ ενδέχεται να δώσει το παρόν στο απογευματινό φιλικό με τα Γιαννιτσά.

πηγή: sport-fm

Προσωπικά πιστεύω ότι κάναμε σαν όμάδα τις καλύτερες μεταγραφές νέων ελλήνων παιχτών που θα μπορούσαμε βάσει μπάτζετ μας!! Όλα όμως θα φανουν στο γήπεδο... Πρέπει να δώσουμε χρόνο όμως σε αυτήν την νέα προσπάθεια που γίνεται και θα γουστάρω φέτος που θα παίζουν τόσοι πολλοί Έλληνες παίχτες!!





« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 16 Σεπ 2014 11:28 από ΛΟΚΟ »
Θρύλος Είναι Ο ΠΑΣ Και Όχι Ο Πειραιάς!!

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #1 στις: Τετ 08 Αύγ 2012 17:09 »
Κακα τα ψεματα οταν εχουμε φτασει σε αυτο το σημειο(μεταγραφες 24 ετων ελληνων)τοτε πραγματικα Νικλητσιωτης-Κολοβετσιος-Τσουκαλας ΝΑΙ ειναι πολθτελεια για τον ΠΑΣ! και μου αρεσει ποιο πολυ οταν παιρνουμε παιχτες μεσα απο τα χερια καθε αεκ και οποιαδηποτε ομαδα.Οσο για τον Τσουκαλα καλως ηρθες στην οικογενεια των παγουραδων,και ολοι ξερουμε οτι εχεις κανει καλα παιχνιδια με τον παοκ και ευκαιρια να τα δωσεις ολα με τον ΠΑΣ και να ανεβασεις ποιο πολυ την αποδοση σου!! ενας παιχτης σαν τον Τσουκαλα τον ηθελε ο ΠΑΣ,αντε ενας ακομα αμυντικος+επιθετικος και κλεισαμε!!ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ :mono:

Αποσυνδεδεμένος batigoal9

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #2 στις: Τετ 08 Αύγ 2012 17:59 »
Κακα τα ψεματα οταν εχουμε φτασει σε αυτο το σημειο(μεταγραφες 24 ετων ελληνων)τοτε πραγματικα Νικλητσιωτης-Κολοβετσιος-Τσουκαλας ΝΑΙ ειναι πολθτελεια για τον ΠΑΣ! και μου αρεσει ποιο πολυ οταν παιρνουμε παιχτες μεσα απο τα χερια καθε αεκ και οποιαδηποτε ομαδα.Οσο για τον Τσουκαλα καλως ηρθες στην οικογενεια των παγουραδων,και ολοι ξερουμε οτι εχεις κανει καλα παιχνιδια με τον παοκ και ευκαιρια να τα δωσεις ολα με τον ΠΑΣ και να ανεβασεις ποιο πολυ την αποδοση σου!! ενας παιχτης σαν τον Τσουκαλα τον ηθελε ο ΠΑΣ,αντε ενας ακομα αμυντικος+επιθετικος και κλεισαμε!!ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ :mono:

Συμφωνώ. Νικλητσιώτης και Τσουκαλάς έχουν τη δυνατότητα να βοηθήσουν πολύ. Για τους άλλους δεν έχω γνώμη. Ένα γκολτζή θέλουμε οπωσδήποτε.
Τώρα για το άλλο που λες, δε νομίζω ότι ειναι και φοβερό να κλέψεις παίχτη απο την Άεκ  :P

Αποσυνδεδεμένος GIWRGAKIS99

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 491
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #3 στις: Πεμ 09 Αύγ 2012 02:17 »
Παράθεση
Λυπάμαι γιατί ήθελα τον Τσουκαλά, ένα παιδί που μας έκανε. Έχουμε πρόβλημα στο κέντρο. Διάλεξε μια ομάδα που μου κάνει εντύπωση. Δεν υποτιμώ τον ΠΑΣ, εγώ θα διάλεγα ΑΕΚ. Δεν ξέρω ποιος τον επηρεάζει. Δεν υπάρχει εναλλακτική λύση. Δεν ξέρω τι θα μου πει ο Τσιάρτας, δεν έχω λύση εγώ για παίκτη μπροστά από τα στόπερ. Αν δεν έχει, πάμε όπως είμαστε. Θα είμαστε ΑΕΚ όπως πρέπει".

Τάδε έφη Βαγγέλης Βλάχος, στο novasports.gr

Αποσυνδεδεμένος makispas66

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 394
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #4 στις: Πεμ 09 Αύγ 2012 13:31 »
ΑΛΛΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ Ο ΒΛΑΧΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΡΑΜΕ ΠΕΣΡΥ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΝ ΒΓΑΖΗ ΧΟΛΗ ΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΓΑΜΑΕΙ ΤΟΝ ΚΕΦΤΕ

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #5 στις: Πεμ 09 Αύγ 2012 13:51 »
Eντάξει δεν είπε και τίποτε το φοβερό ο ..... ζιγκολό των Κυκλάδων που ξαναγύρισε στην προπονητική (και έστειλε  την Τρίπολη στη Β', άσχετα αν σώθηκε μετά στα ..χαρτιά).
Κι ο Σιαλμάς την ΑΕΚ προτίμησε, αλλά τώρα η αφραγκία της ένωσης φοβίζει και τον κάθε Τσουκαλά (όχι ότι σε μας ρέει το χρήμα, αλλά φαντάζομαι σε τι χάλι είναι το ΑΕΚάκι).
Το "δεν ξέρω ποιος τον επηρρεάζει" μάλλον ως μπηχτή στον (μάνατζερ) Ίβιτς δείχνει.

ΥΓ1. Για το  χάλι της ΑΕΚ που έγραψα πριν, άλλη τρανταχτή περίπτωση αυτή του Φουρτάδο, που πλασάρεται από τις ΑΕΚτζήδικες φυλλάδες περίπου ως ο νέος ..... Ντρογκμπά!!!
ΥΓ2. Όλα τα λεφτά στη υπόθεση αυτή είναι η απαίτηση του Κούγια για άμεση καταβολή σε μετρητά του τιμήματος για τον Φουρτάδο με το (σωστό) αιτιολογικό "που ξέρω εγώ αν θα υπάρχει ΑΕΚ τον Σεπτέμβρη ή τον Δεκέμβρη"!!!

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #6 στις: Πεμ 09 Αύγ 2012 16:02 »
Θα πονεσουν τα ματια μου με δαυτον......


Προσωπικη μου αποψη ειναι και μην μου πει κανεις πως και γιατι.....Το παλικαρι δεν ξερει μπαλα τελος!!!
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #7 στις: Πεμ 09 Αύγ 2012 16:05 »
πως βγαζεις τετοια συμπερασματα.
δεν ειναι τυχαιο πως περσυ λυσαξε για την παρτη του ο αγγελαρας.
το αν θα κανει την διαφορα ή οχι δεν ξερω αλλα το οτι εχει την προοπτικη να βοηθησει σημαντικα την ομαδα,την εχει.
αν περιμενουμε να τους κρινουμε ολους στο γηπεδο.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #8 στις: Πεμ 09 Αύγ 2012 16:11 »
Ειναι η πρωτη φορα που ποσταρω για παιχτη που αποκτησαμε(πλην Νικλητσιωτη που εχω εξηγησει τους λογους).....Και το κανω με τα οσα εχουν δει τα ματια μου με αυτον στον ΠΑΟΚ προπερσι....Σαν κοφτης δεν τον θυμαμαι καλα,αλλα στο επιθετικο παιχνιδι ειναι αστα βραστα......Μια μπαλια σωστη στο ενα μετρο δεν εκανε

Μην ξεχνας οτι και και μια ολοκληρη τουμπα τον εκραζε για τις μαλακιες που εκανε
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #9 στις: Πεμ 09 Αύγ 2012 16:14 »
μια ολοκλητη τουμπα τον εκραζε γιατι οι παοκτζηδες περιμενουν να δουν τον μεσι και τον μαραντονα στην ομαδα τους και ζουν σε αλλον πλανητη.
ο τσουκαλας ειναι η κλασσικη περιπτωση ελληνοπουλου που πεφτει θυμα του συτηματος στην ελλαδα οπου ελληνας δεν παιζει με την καμια εκτος αν εχει καλο μανατζερ ή γλυφει κωλους.
απειρα τα παραδειγματα.δεν λεω οτι θα κανει παπαδες,αλλα ειναι πολυ καλη μεταγραφη θεωρητικα και με προοπτικη.τωρα αν μας βγει παλτο,μας βγηκε.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #10 στις: Πεμ 09 Αύγ 2012 18:02 »
Μαλιστα... μετα τον αλαφουζο το προγραμμα εχει κ βλαχο σημερα
μονο δεν μας ειπε ο τζιγκολο, αν στο αεκακι πληρωνεται ή πληρωνει αυτη τη στιγμη :-?
Παντως για τον ΠΑΣ δεν κανει για προπονητης, αφου στην αεκ κανει παω πασο.
Σιγα μην ασχοληθουμε με το βλαχο τωρα

Ο Τσουκαλας θα βοηθησει πιστευω γιατι φοβαμαι οτι ο κειτα δεν βαζει μυαλο ενω οι αλλοι που ειναι για τη θεση θα ειναι χρησιμοι σε αλλα ποστα της 11αδας.
Αλλωστε δεν ηξερα κ κανενα καλυτερο με τα δεδομενα που εχουν δημιουργηθει στον ΠΑΣ κ τους γνωστους περιορισμους ;)

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #11 στις: Πεμ 09 Αύγ 2012 18:33 »
και να παιρναμε αδειοδοτηση,ο τσουκαλας και παλι θα ηταν πολυ καλη μεταγραφη για τις οικονομικες συνθηκες της ομαδας και της χωρας.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος GIWRGAKIS99

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 491
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #12 στις: Πεμ 09 Αύγ 2012 20:29 »
Όταν έπαιξε στη Δόξα Δράμας είχε ρόλο επιτελικού χαφ και απέδωσε καλά, νομίζω σημείωσε 11 γκολ μάλιστα.
Δεν ξέρω σε τι ρόλο τον θέλει ο Χριστόπουλος, αλλά αν τον θέλει για την τριπλέτα πίσω από το φορ, ο συναγωνισμός θα είναι μεγάλος, καθώς έχουμε πολλές λύσεις εκεί.

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #13 στις: Παρ 10 Αύγ 2012 02:37 »
-Σίγουρα ο ΚουνελοΠρόεδρος,
μπέρδεψε τους Τσουκαλάδες!









 
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #14 στις: Παρ 10 Αύγ 2012 12:39 »
Kαι πριν ... αλέκτωρ λαλήσει ..... να τα πρωτοσέλιδα σήμερα που θέλουν τον Σιαλμά να ζητάει να αποχωρήσει από το ΑΕΚάκι!!! Και ο ...ζιγκολό .... να προετοιμάζει το 17χρονο "πολυεργαλείο" Φούντας, Φουντάς ή κάπως έτσι.

ΥΓ. Τον Τσουκαλά τον θυμάμαι από το ματς με μας στη Τούμπα. Το μέλλον θα δείξει τι ψάρια θα πιάσει στην ομάδα μας. Για όσους πονάνε τα μάτια τους, υπάρχουν φαρμακεία με κολύρια, και τηλεοράσες να βλέπουν γαύρο βάζελο ΑΕΚ κλπ να ... ξεπονάνε!!


Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #15 στις: Δευ 13 Αύγ 2012 00:04 »
-Απο τις ....Γάτες, ...τώρα πέσαμε σε Σκύλους...
-Κι άλλος πνευματικός στο διάβα μας? Αυτή την φορά μας φέρνει?.... %-|

Παράθεση
Να ΠΑΣ, τέκνον μου!

Μια περίεργη ιστορία έφτασε στα αυτιά του σκύλου σχετικά με την αιτία που χάλασε η μεταγραφή του Σταύρου Τσουκαλά στην ΑΕΚ...
Ο λόγος ήταν ο... πνευματικός του Έλληνα αμυντικού, ο οποίος τον συμβούλευσε να πάει στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Πόρτα στην ΑΕΚ έριξε την τελευταία στιγμή ο Τσουκαλάς. Μη φανταστείτε ότι ο Άγιαξ της Ηπείρου προσέφερε στον 24χρονο αμυντικό χαφ την... Άρτα και τα Γιάννενα όσον αφορά τις ετήσιες απολαβές του, προκειμένου να τον πείσει να γίνει... ΠΑΣάς.

Η αιτία που ο Τσουκαλάς μετακόμισε στα Γιάννενα είναι άλλη. Και όπως έπιασαν τα αυτιά το σκύλου, έχει σχέση με την πίστη του. Αν ισχύει βέβαια η φημολογία που μάθαμε.

Τη μεταγραφή του στην ΑΕΚ χάλασε ο πνευματικός πατέρας του Τσουκαλά. Ο ιερέας που τον εξομολογεί, δηλαδή. Ο πνευματικός του τυγχαίνει να εξομολογεί και τον Ίλια Ίβιτς, ο οποίος τον πίεζε να υπογράψει στον ΠΑΣ. Απ' ό,τι φαίνεται, με τη συμβουλή και του πνευματικού του, ο Τσουκαλάς κατηφόρισε προς Ήπειρο και όχι προς Αθήνα.
sportdog.gr
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 826
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #16 στις: Δευ 13 Αύγ 2012 00:53 »
Τουλάχιστον αυτήν την φορά μας πήγε ο πνευματικός.
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #17 στις: Δευ 13 Αύγ 2012 20:20 »
Μηπως, να διωξουμε κλωτσιδων τον Αγγελη και να παρουμε τον πνευματικο για μανατζερ στην ομαδα?? θα παμε Champions League ρε !!!  :P :P
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #18 στις: Τετ 22 Αύγ 2012 23:09 »
Να ΠΑΣ, τέκνον μου!

Η Κούλα η μπαντήρω και ο Ίλια Ίβιτς (Τεχνικός Σύμβουλος του ΠΑΣ - Αντιπρόσωπος ...)
 
Η Κούλα … πρόσφερε  70.000 ε. ετήσιο πακέτο (3/ετία) με μπόνους και 20.000 ε.  μπροστάντζα!   
Ο ΠΑΣ (λεφτά υπάρχουν) … πρόσφερε 80 που θα γίνουν  90 και αισίως 100.000+ ε.  στην 3/ετία και 10.000 ε. μπροστάντζα.
Και ο ευλογημένος προτίμησε τον μακροπρόθεσμο ΠΑΣ!

… άλλωστε και Ίλια  Ίβιτς  δοκίμασε από Κούλα. 

Έρχομαι να πιστέψω πως … τούτο δὲ όλον γέγονεν ίνα πληρωθή τὸ ρηθὲν υπό του «Άγγελου» δια του προφήτου Ίβιτς «Αυτή τη στιγμή έχουμε κάποια δεδομένα που λένε ότι ο Αναστασιάδης πέρασε από τα Γιάννενα, αλλά μπορεί να ξαναρθεί. Αυτό μόνο η Παναγιά το γνωρίζει. Δεν κλείνει η πόρτα των Ιωαννίνων για μένα.»

Κάποτε ... «Ο νυν τεχνικός της Εθνικής Κύπρου φέρεται να είναι ένα από τα πρώτα ονόματα στη λίστα του Ντέμη Νικολαΐδη και του Ίλια Ίβιτς, όμως η υπόθεση δεν φαίνεται να είναι τόσο απλή όσο ακούγεται … αν και κατά πόσο μπορεί να υπάρξει συνεργασία ΑΕΚ - Άγγελου παραμένει άγνωστο, αφού θα πρέπει είτε να σπάσει το συμβόλαιο του δεύτερου με την Κύπρο... (2006)» ... και φέτος.

… άλλωστε, ο κ. Αναστασιάδης επέμενε πολύ για το Σταύρο.


« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 22 Αύγ 2012 23:37 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #19 στις: Τετ 19 Δεκ 2012 20:53 »
Παράθεση
Τσουκαλάς: «Από το… πουθενά»
Συντάκτης: Onsports TeamΔημοσίευση: Δευτέρα, 17 Δεκεμβρίου 2012 22.35


Συγγνώμη από τον κόσμο του ΠΑΣ Γιάννινα για την ήττα από τον ΠΑΟΚ ζήτησε ο Σταύρος Τσουκαλάς.

Ο Έλληνας μέσος του «Άγιαξ της Ηπείρου» μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον «Δικέφαλο» ανέφερε πως οι φιλοξενούμενοι σκόραραν από το… πουθενά.
 
«Χωρίς να το καταλάβουμε δεχθήκαμε τρία γκολ. Είχαμε την υπεροχή, αλλά ο ΠΑΟΚ έκανε τα γκολ χωρίς πολλές φάσεις. Εμείς δείξαμε ότι μετά τα γκολ που δεχθήκαμε μπορούσαμε να κάνουμε το παιχνίδι μας και δημιουργήσαμε φάσεις. Ένα μεγάλο συγγνώμη από τον κόσμο που ήταν κοντά μας από το πρώτο λεπτό», ήταν χαρακτηριστικά τα λόγια του.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #20 στις: Τρι 12 Φεβ 2013 23:12 »
Σταύρος Τσουκαλάς



Ο Σταύρος Τσουκαλάς είναι έλληνας  επαγγελματίας ποδοσφαιριστής. 
 
Είναι  δεξιοπόδαρος  μέσος με ανάστημα  τα 186 εκατοστά και αγωνίζεται στη μεσαία γραμμή με ευέλικτο κα ανύποπτο μπρος –πίσω.

Από τον Αύγουστο του 2012 ανήκει στο ρόστερ  του  ΑΓΙΑΞ, ως επιλογή του προπονητή Γιάννη Χριστόπουλου  μετά από  πρωτοβουλία του Ίλια Ίβιτς του φερόμενου και αντζέντη του, ενώ την προηγούμενη χρονιά υπήρξε μεταγραφική επιθυμία του Άγγελου Αναστασιάδη.
   
Το αγωνιστικό του προφίλ  είχε σχηματιστεί από πολύ νωρίς καθώς έδειξε ότι  μπορεί  να αγωνίζεται  ως αμυντικός ανασταλτικός προς μέσος, ωστόσο όμως  διακρίνεται περισσότερο για τα επιθετικά του χαρίσματα, τόσο για την αποτελεσματικότητα όσο και για την ταχύτητα.

Αν και προσιδιάζει αγωνιστικά με τον Ίβιτς, δηλώνει θαυμαστής του Ζινεντίν Ζιντάν και με αγαπημένη του ομάδα την  Μπάγερν Μονάχου.

Ο Σταύρος γεννήθηκε  στις 23 Μαΐου του 1988 στη Θεσσαλονίκη και το ταξίδι του στα γήπεδα άρχισε στα 5 μόλις χρόνια του, όπου για πρώτη φορά κλώτσησε μπάλα σε τμήμα της Ομόνοιας Σταυρούπολης.
 
Στη συνέχεια συμμετείχε στον Ηρακλή Αμπελοκήπων και από εκεί στις Ελπίδες Ηλιούπολης όπου στα 14 του αγωνιζόταν στην Β΄ κατηγορία του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος, ενώ λίγο αργότερα πλαισίωσε την ομάδα της ΑΠΕ Λαγκαδά στην Α΄ κατηγορία για να ενταχθεί στην Β΄ ομάδα του ΠΑΟΚ.
 
Ο προπονητής της ομάδας του Λαγκαδά  Γιάννης Παγώνης φρόντισε να ενημερώσει τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ για το ταλέντο του Τσουκαλά και απευθύνθηκε στον γνώριμό του Κώστα Λαγονίδη, ο οποίος τον παρακολούθησε σε ένα φιλικό παιχνίδι στο γήπεδο του Μακεδονικού, διακρίνοντας και ο ίδιος το ταλέντο του.
 
Στη συνέχεια τον είδε αγωνιζόμενο και ο Κυριάκος Αλεξανδρίδης, ο τότε προπονητής της ομάδας νέων του Δικέφαλου, κι έτσι ο νεαρός ποδοσφαιριστής εντάχθηκε το 2006 στον ΠΑΟΚ, προσφέροντας κατ΄ αρχήν στην ομάδα νέων.

Το καλοκαίρι της ίδιας χρονιάς παραχωρείται με τη μορφή του δανεισμού στη Δόξα Δράμας, όπου κατάφερε να βρεθεί στον «αφρό» της επικαιρότητας και την πρώτη ομάδα της Δόξας Δράμας με το σπαθί του και φυσικά με τη βοήθεια αποφασιστικών προπονητών,  όπως του Βασιλακάκη που του έδωσε φανέλα βασικού στη Δόξα Δράμας, γεγονός που τον βοήθησε σημαντικά στην ψυχολογία, αλλά και στην περαιτέρω εξέλιξή του.



Τη σεζόν 2008-2009 διακρίνεται ιδιαίτερα με τους «μαυραετούς», αφού ήταν από τους πρωταγωνιστές στην πορεία πρωταθλητισμού της τοπικής ομάδας και την άνοδό της στη Β΄ Εθνική (ήταν βασικό στέλεχος με 26 παρουσίες και εννέα γκολ).
 
Το καλοκαίρι του 2010 γύρισε από τη Δράμα στον ΠΑΟΚ και  για λίγες ημέρες, πριν η αποστολή του ΠΑΟΚ αναχωρήσει για τη Γερμανία, όπου θα έκανε το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της και συμμετείχε στις προπονήσεις του Δικέφαλου.

Όμως,  μόλις την τελευταία ημέρα της καλοκαιρινής μεταγραφικής περιόδου, στις 31 Αυγούστου 2010, συμφωνήθηκε να παραχωρηθεί για ένα χρόνο δανεικός στη Νέα Σαλαμίνα Αμμοχώστου.



Με την κυπριακή ομάδα αγωνίστηκε σε δέκα παιχνίδια πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής Κύπρου, καθώς και σε δύο αγώνες κυπέλλου.

Ο δανεισμός του διακόπτεται το Ιανουάριο του 2011 ο Τσουκαλάς επιστρέφει στον ΠΑΟΚ όπου και παίρνει της πρώτες ευκαιρίες με την ομάδα που ανήκει και εντυπωσιάζει με την απόδοση του.

Το καλοκαίρι του 2012 η διοίκηση του  Π.Α.Ο.Κ. αφού ήρθε ήρθαν σε επικοινωνία με τον ίδιο και τον ατζέντη του συμφώνησαν τη λύση του συμβολαίου του με υποσχόμενη  την εκκρεμότητα  αποπληρωμής του μέσον της διαδικασίας  διακανονισμού δόσεων.



Ως επόμενος σταθμός της καριέρας του  φημολογήθηκε η Άεκ και σύμφωνα με δημοσίευμα της ιστοσελίδας sportsioannina,  η ΑΕΚ προσφέρει στον πρώην μέσο του ΠΑΟΚ  70.000 ευρώ (συν τα μπόνους) ενώ η προσφορά του ΠΑΣ Γιάννενα ξεπερνούσε  τις 100.000 ευρώ.

Τελικά ο Σταύρος , φεύγοντας από τον  ΠΑΟΚ ακολούθησε την Εγνατία Οδό φτάνοντας  έτσι με ελεύθερη μεταγραφή στον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  ΑΓΙΑΞ ΗΠΕΙΡΟΥ όπου και αγωνίζεται  με τον Ταύρο στη φανέλα δίνοντας τον καλύτερο εαυτό του στο νεανικό σύνολο της νέας του ομάδας που χτίζεται μεθοδικά πάνω στο όνειρο χιλιάδων Πασολέδων.



Με του που έσκασε μύτη σε τα εξής στο pasgiannina.gr:
 
«Ο Πρόεδρος και ο Προπονητής με τη συμπεριφορά τους μου έδειξαν πόσο πολύ με θέλουν στην ομάδα και αυτό με οδήγησε στο να αποφασίσω να έρθω στα Γιάννινα, που πιστεύω ότι μπορώ κι εγώ να αναγεννηθώ αλλά και να βοηθήσω την ομάδα ώστε να πετύχει ότι το καλύτερο.
Είμαι έτοιμος όποτε μου ζητηθεί και από πλευράς φυσικής κατάστασης, αλλά και όσο αφορά την προσαρμογή μου στην ομάδα. Έχω κάνει την μισή προετοιμασία με την ομάδα του ΠΑΟΚ και την υπόλοιπη, ατομικά, μαζί με ανθρώπους του ΠΑΟΚ.
Η προσαρμογή δεν ήταν δύσκολη για μένα καθότι γνώριζα ήδη αρκετούς ποδοσφαιριστές της ομάδας,  αλλά εκτός αυτού συνάντησα και ότι ακριβώς μου είχαν παρουσιάσει οι άνθρωποι της ομάδας στις συζητήσεις που κάναμε πριν υπογράψω, μια δεμένη οικογένεια.
Σύμφωνα με την δυναμική του κόσμου της η ομάδα δικαιούται να βρίσκεται πάντα ψηλά.  Εμείς από την πλευρά μας θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο και το μόνο που ζητάμε είναι τη στήριξη τους.»


Ο Σταύρος μετά τον αγώνα  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ:

«Χωρίς να το καταλάβουμε δεχθήκαμε τρία γκολ. Είχαμε την υπεροχή, αλλά ο ΠΑΟΚ έκανε τα γκολ χωρίς πολλές φάσεις. Εμείς δείξαμε ότι μετά τα γκολ που δεχθήκαμε μπορούσαμε να κάνουμε το παιχνίδι μας και δημιουργήσαμε φάσεις. Ένα μεγάλο συγγνώμη από τον κόσμο που ήταν κοντά μας από το πρώτο λεπτό».

Ο Σταύρος βάζει ήδη πάτημα στο μεγάλο άλμα του ΑΓΙΑΞ.



Πηγές: wiki - paok - doxa - Z
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 12 Φεβ 2013 23:18 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Gkoros

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #21 στις: Τετ 31 Ιούλ 2013 11:56 »
Έχει παιχτεί τίποτα με Τσουκαλά που δεν μαθεύτηκε;

Μου έκανε εντύπωση σήμερα, περνώντας απο το Πανηπειρωτικό προς Ανατολή, σε μια ταμπέλα, (απέναντι απο το βενζινάδικο της Shell) ήταν γραμμένο με μπλέ γράμματα:

"Γα'ι'δούρι Τσουκαλά"

Μου φάινεται παράξενο... Είναι το ίδιο στυλ με κάτι άλλες "επιγραφές" παλιότερες, όπως

Tzanis, Pantos, Baka MVP

PAS Panetol 3-0 

κτλ, που είναι στην ευρύτερη περιοχή γύρω απο το Πανηπειρωτικο, σε ταμπέλες, στάσεις αστικών λεωφορείων κτλ..

Αυτός που το έγραψε ήξερε τι έκανε. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην το δεί ο παίκτης, φεύγοντας απο την προπόνηση, στο σημείο που είναι
"Μικρά χωράφια κρατημένα με πεζούλια κι άπιαστα γίδια που γκρεμιούνται στους γκρεμούς
ετούτη είναι η πατρίδα μας μα η πούλια, δεν λάμπει πιο καθάρια σε άλλους ουρανούς"
Γ. Κοτζιούλας

Αποσυνδεδεμένος paslooza

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 235
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #22 στις: Τετ 31 Ιούλ 2013 12:09 »
ΠΑΣ Αρρώστια!!
Η ίδια βαγερεμένη περίπτωση
"Αναστασιάδη μπεκρή", "κουφάλα Σκουφαλη" κτλ..

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος KostasChris

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • ΠΑΣ με πιεσόμετρα
    • Προφίλ
Απ: Σταύρος Τσουκαλάς
« Απάντηση #24 στις: Τετ 18 Σεπ 2013 13:45 »
Ψηφιστε εδω!!!

http://www.novasports.gr/MVP_BestGoal_MVPpage.aspx?a_id=299157&u=2acb4e95-9878-4330-a150-95c6e30d280c
Η ψηφοφορία έληξε,Τσουκαλάς ο νικητής με 52,00 %,τρία θετικά αποτελέσματα για τον ΠΑΣ,τρία βραβεία στους παίκτες τους.Τυχαίο δεν νομίζω ::)
Επιτρέπεται να πέσεις,είναι επιτακτικό να σηκωθείς.ΠΑΣ είσαι!

-ΠΑΣ Γιάννινα ή Άγιαξ της Ηπείρου