Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

3-0
9 (15%)
2-0
12 (20%)
1-0
15 (25%)
3-1
2 (3.3%)
2-1
7 (11.7%)
0-0
3 (5%)
1-1
5 (8.3%)
2-2
0 (0%)
0-1
0 (0%)
1-2
2 (3.3%)
άλλο ?
5 (8.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 60

Η ψηφοφορία έληξε: Σαβ 25 Αύγ 2012 16:44

Αποστολέας Θέμα: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων  (Αναγνώστηκε 44476 φορές)

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.051
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #150 στις: Κυρ 26 Αύγ 2012 15:25 »
Ο πυρήνας δεν παίζει μπάλα και σε 1 ποσοστό δε βλέπει μπάλα, καθώς επίσης δεν βλέπει τη άδεια νέα.
Αυτά, στην περίπτωση που μιλάμε ... για τον ΠΑΣ, για το «ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ» και για την ΠΑΕ.
Σε άλλη περίπτωση ζητάω σόρι.

Απλά ήταν ένα σχόλιο περί κερκίδας.Μπορεί να ήταν όλα γύρω τραγικά δεν λέω αλλά εκεί ήταν ίσως το μόνο θετικό.Φωνή σε όλον τον αγώνα.Αν μπορεί να βρεις κανείς κάτι άλλο θετικό ας το επισημάνει.Δεν λέω ότι δεν μπορούμε καλύτερα.Απλά για την δεδομένη στιγμή αυτό ήταν το μόνο καλό.Μας ενδιαφέρει άλλωστε και η κερκίδα γιατί ο κόσμος δίνει ζωή στον ΠΑΣ.Η καρδιά του ταύρου χτυπάει στα τσιμέντα.Από τον απλό κοσμάκη που πάει και φωνάζει,ταξιδεύει,πονάει,χαίρεται.

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #151 στις: Κυρ 26 Αύγ 2012 16:31 »
Πετυχα τον Χρηστοβασιλη μολις πηρα το εισητηριο και του ειπα οτι ειναι τραγικος οταν χει 15 ευρω εισητηριο με τον πλατανια.Η απαντηση του ηταν οτι με 150 βλεπεις 20 παιχνιδια.Οπως νομιζεις του ειπα,αλλα κατι κανεις λαθος και ειναι αδειο το γηπεδο,δεν εφυγε μονος του ο κοσμος

Τραγική λογική ο πρόεδρος!! Αυτή ισχύει μόνο για φιλάθλους που μπορούν να πάνε κάθε (2η) βδομάδα στο γήπεδο. Για τον κόσμο που δεν μπορεί να έρχεται τακτικά τον τσεκουρώνει κανονικότατα. Ειδικά στην πρεμιέρα υπήρχε αρκετός κόσμος (κι εγώ μαζί) που δεν μένουμε Γιάννινα και απλά ερχόμαστε πατρίδα όταν έχουμε άδεια. Παραλίγο να μην δούμε το ματς οικογενειακώς λόγω τσιμπημένης τιμής, αλλά τελικά πήρα την κόρη μου και πήγα στη θύρα 10 αντί τη μεγάλη που συνήθως πήγαινα όποτε ήμουν Ζωσιμάδες. Η δε γυναίκα μου μπήκε μπέχο μόνη της στο 2ο ημίχρονο στη μεγάλη...

Χθες: 20 ευρώ (μέσος όρος λέω) x 1000 εισιτήρια = 20.000 ευρώ.
Αντί: 10 ευρώ (μέσος όρος) x 3000 εισιτήρια (θα ερχόταν πολύ περισσότερος κόσμος) = 30.000 ευρώ.

Όσο για την κερκίδα χθες στη θύρα 10, αρκετά καλή στο α' ημίχρονο, αλλά στο β' ημίχρονο ξενέρωσε και δεν έκανε τπτ, εκτός από τον πυρήνα δίπλα που φώναζε συνεχώς.
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 26 Αύγ 2012 16:37 από my8os »

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #152 στις: Κυρ 26 Αύγ 2012 16:53 »
αν φτασαμε να λεμε κερκιδα που θυμιζει εκτος οτι κατι ειναι κι αυτο...κλαφτα χαραλαμπε...
ενα μεγαλο ευχαριστω στον Χριστοβασιλη που καταντησε τον ΠΑΣ σε αυτα τα χαλια...θελει ταλεντο να εισαι χειροτερος του κουγια...(εζησα για να το πω κι αυτο)

θεωρω αφελη ή επικινδυνο οποιον δε παραδεχεται οτι αυτο το χαλι που ονομαζεται ΠΑΕ ΠΑΣ 1966 δεν ειναι δουλεια των αχρηστων διοικουντων...(μη ξεχασετε να βγαλετε τα πασομετρα οταν μου απαντησετε)

Οτι και να λετε 15 ευρω για την φετινη ομαδα,σε οπαδικη θυρα,με τον Πλατανια ειναι απλα ΑΙΣΧΟΣ....

αυτα για τη διοικηση...

για το ματς...

Κραταω μονο Ιλιτς και Πατσα...τον πρωτο για τις κινησεις τους και τον τροπο παιχνιδιου που δειχνει παιχτη που κατεχει το τοπι και τον δευτερο για την μαχητικοτητα που δε περιμενα να δω απο αυτον....

Λοιπον και για να ξεκαθαρισω τη θεση μου...καθ'ολη τη διαρκεια της χρονιας θα προσπαθω να στηριξω το αγωνιστικο κομματι και κυριως τα πιτσιρικια οσο μπορω...ΑΛΛΑ οτιδηποτε αλλο(ΠΑΕ κτλπ) δε παιζει...ΕΑΝ το εισητηριο δεν πεσει γηπεδο φετος δε παιζει να πατησω..τουλαχιστον στα εντος...ειναι ντροπη και κοροιδια μες τη μαπα μας....υπαρχουν πολοι που εθελοτυφλουν και λενε ''δε θα μου κοψει κανεις το γηπεδο'' ετσι με την ιδια σκεπτικη φτασαμε και σαν ελλαδα...ελα μωρε νταξ το Πασοκ δεν ειναι κακο θα αλλαξει τα λαθη του..ας το ξαναψιφησω...δε θα μου αλλαξει το κομμα εμενα ενας Σημιτης ή ενας Γιωργακης....κατσε πανω στο παλουκι τωρα...

εκει πατανε και τα κανουν στην αγαπη μας...

υγ:σορυ για το παραληρημα αλλα εχω καιρο να γραψω και μου βγηκαν ολα...
υγ2:καλη αγωνιστικη χρονια..χωρις ψευτοχουλιγκανισμους και χωριατιες...

Αποσυνδεδεμένος jesPAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 645
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #153 στις: Κυρ 26 Αύγ 2012 19:20 »
ΤΕΡΑΣΤΙΟ λαθος του προπονητή μας που αδικαιολογητα, (ή δικαιολογημένα αφου απο βοηθος, βαφτιστηκε προπονητής ) φοβηθηκε το ματς.
Αλλα, αν δεν βαλει με τον Πλατανια αριστερό μπακ εναν απο τους νεους, με ποιον θα τον βαλει με τον Γαυρο?
Δεν εχεις αριστερο χαφ, εφυγε ο Μπεσερα? Τοσους πηρες, ενα αριστερό χαφ δεν βρηκες, ουτε για ενα ημιχρονο?
Αλλα, αν δεν βαλεις με τον Πλατανια αριστερό χαφ εναν απο τους νεους, με ποιον θα τον βαλεις με τον Γαυρο?

Συμφωνώ σε όλα όσα έγραψες. Ήθελα να τα γράψω από χτες, αλλά είχα τόσα νεύρα που μου έβγαιναν σε βρίσιμο. >:( >:(

Από το post σου κράτησα τα παραπάνω μόνο και μόνο για να προσθέσω το εξής ερώτημα:

Τον Τζάνη τον τρώω τόσα χρόνια στη μάπα και, αντί να βελτιώνεται, κάθε χρονιά γίνεται και χειρότερος από την προηγούμενη :( :(
Γιατί εγώ σαν φίλαθλος να τον στηρίξω και να μην στηρίξω τον Κοροβέση ή όποιον άλλον πιτσιρικά θα μπορούσε να ήταν στη θέση του????

Υ.Γ.: Τον συγκεκριμένο παίχτη τον είχα μπροστά μου σε όλο το πρώτο ημίχρονο και οι μόνες θετικές του ενέργειες ήταν ένα φάουλ που κέρδισε σε διεκδίκηση κεφαλιάς και το σουτ που απέκρουσε ο Κηπουρός. Κατά τα άλλα δεν κέρδισε ούτε μια μονομαχία αφού πάντα πήγαινε δεύτερος ή και τρίτος στις φάσεις ενώ οι πάσες του ήταν πάντα διεκδικούμενες.
Χαμογελάτε!!!  Κάνετε τους άλλους ν' ανησυχούν....

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #154 στις: Κυρ 26 Αύγ 2012 19:26 »
Απογοήτευση το "μηδέν σε όλα" που είδαμε χθες.
Έτσι το περίμενα το ματς, απλά ήλπιζα ότι κάποια από τις 2-3 ευκαιρίες που θα είχαμε θα έγερνε το ματς υπέρ μας.
Ο πλατανιάς δεν είναι η δόξα δράμας της φετινής χρονιάς αλλά μια από τις 8-10 δόξες που θα δούμε στα Γιάννενα γι αυτό πρέπει να προβληματιστούν οι υπεύθυνοι στον τρόπο που θα αντιμετωπίζουν τέτοιου είδους αγωνιστικές πρακτικές...
Ο Ουντόζι που πήρε ο πλατανιάς 2-3 μέρες πριν το ματς ήταν με διαφορά ο πιο ποιοτικός παίκτης τους...τώρα να προτείνω κ εγώ μια τελευταία μεταγραφή ανάλογης ποιότητας για τον ΠΑΣ...μάλλον θα με πάρουν με τις πέτρες...ε? :-?
Οπότε όπως τα χουμε ξαναπεί, φέτος θα χρειαστεί περίσσια υπομονή κ γερό στομάχι.

Η αντιμετώπιση του προβλήματος της μηδαμινής για τα δεδομένα του ΠΑΣ προσέλευσης δεν πρέπει να δικαιολογηθεί με προφάσεις του τύπου είναι καλοκαίρι έχει ζέστη κ ο κόσμος κάνει μπάνια.
Ο κόσμος έχει γυρίσει την πλάτη στην ομάδα,δεν υπάρχει χρήμα κ δεν υπάρχουν κίνητρα όπου σε συνδυασμό με τα αντικίνητρα που χρόνια υπάρχουν στην ομάδα δημιουργησαν το χθεσινό αποτέλεσμα των άδειων πια κερκιδων.

Πρέπει να περιμένουμε πάντως,ελπίζω να δούμε καλύτερα πράγματα απ αυτή την ομάδα κ επιτέλους το ξεπέταγμα κ νέων παικτών μην παει η φετινή  "μεταγραφική νηστεία" στο βρόντο. ;)
 

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #155 στις: Κυρ 26 Αύγ 2012 21:18 »
αλήθεια παρατήρησε κανείς (εγώ όχι) τέτοια αντιμετώπιση στις αλλαγές (από Τζάνη και Πάτσα) ή πρόκειται για τις συνήθεις ανταποκρίσεις των παράσιτων "δημοσιογράφων"
  http://www.contra.gr/Columns/contra-epithesi/pasgiannina/gkrinies-me-to-kalhmera-sta-giannena.1905603.html

κατά τα άλλα το 0 σε όλα μάλλον ταιριάζει με όλα τα παιχνίδια της αγωνιστικής έως τώρα... (μόνο "θρύλος"
 και Περιστέρι  είναι ομάδες άξιες λόγου ίσως στη συνέχεια να βελτιωθούν και μ-ΠΑΟΚ με βάζελο)

για τη σωτηρία: αναμενόμενες ήττες για παγανέλια και αεκάκι, κακό το χ της φ-ΟΦΗΣ (ελάχιστη σημασία θα έχει ο +1 βαθμός των τσάτσων αν πάρουν τα αναμενόμενα -10).  Αναμένεται η αυριανή πανδαισία  %-| αιωνίου με σκουλήκια για να ολοκληρωθεί η 1η εικόνα. Τα πλατανόφυλλα πήραν +1 το οποίο μπορεί να μετρήσει στο τέλος γι αυτούς...
Δεν έβαλα στο λογαριασμό της σωτηρίας τους κροκόδειλους και τον Αρβανιτίδη καθώς είναι τώρα τουλάχιστον ένα επίπεδο πιό πάνω από τους 7 : 6 + Πλατανιά. 
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 26 Αύγ 2012 22:34 από dk »

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.051
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #156 στις: Κυρ 26 Αύγ 2012 22:26 »
Τέλειωσαν τα μέλια της προετοιμασίας (είμαστε μια οικογένεια) και βγήκαν τα μαχαίρια; :P

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #157 στις: Κυρ 26 Αύγ 2012 22:30 »
επειδη έβλεπα το ματς σε καφετέρια όση ώρα το πλάνο είναι πάνω στον τζανή είναι πολύ ήρεμος δίνει το χέρι στον άνθρωπο της ομάδας και πάει προς τον πάγκο. Τώρα τι έγινε μετά δεν μπορώ να το ξέρω πάντως φαινόταν πολύ ήρεμος και σχολιάστηκε αυτό κιόλας από μια παρέα δίπλα μου.
Τίγκα οι καφετέριες χθες στα γιάννενα.
Στην αρχή νιώθαμε άβολα και λόγικο ήταν αλλά όταν σιγά σιγά άρχισε να μαζεύεται ο κόσμος και έβλεπες φάτσες που χρόνια τώρα είχες δίπλα σου στο γήπεδο έφτιαξε η διαθέση και αφοσιωθήκαμε στον αγώνα.
Από την ομάδα δεν εχω παράπονα και δεν μπορώ να εχω γιατι ξέρω τις δυνατότητες της. Θα ήταν τουλάχιστον άδικο να τα βάλουμε με τους παίχτες και τον πρωτάρη προπονητή.
Για τον κόσμο δεν θα πω τίποτα. Μίλησε χθες η αποχή. Η οποία όσο πάει θα μεγαλώνει.


Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #158 στις: Κυρ 26 Αύγ 2012 22:54 »
με λιγα λογια ο Βασιλακης στο Σκαι ειπε οτι μας εσφαξαν μιας και ηταν και το πεναλντυ και κατι οφσαιντ και κατι φαουλ...

το γκολ ειπε οτι ηταν οφσαιντ...

αλλα μετρησε καμποσες φασεις δικες μας που σφυραγε οτι να ναι...

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #159 στις: Κυρ 26 Αύγ 2012 23:06 »
-Mηδέν οι ομάδες
μηδεν και τα κοράκια...

-Πεναλτάρα του Ίλιτς
2 εφευρέσεις οφσάιντ κατά του ΠΑΣ (αυτό που λέγαμε στο α ημίχρονο)
...αλλα και 2 εφευρέσεις οφσάιντ κατά του Πλατανιά....

-Για τα σκλιά ο Μάνταλος και η παρέα του...

-Να δω η κυρα-Παρατηρητίνα τι βαθμό θα βάλει.....

ΥΓ... Περιμενα τις φάσεις στον ΣΚΑΙ να δώ ξεκάθαρα τις φάσεις....
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.799
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #160 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 00:38 »
Δυο διαπιτωσεις:

Μετριος και ανετοιμος οΠΑΣ, δικαιο το Χ,θα μπορουσε στην φαση του Ιλιτς να γινει ασσος και στην αντεπιθεση του Ουντοζι να γινει το διπλο. Υπομονη και βλεπουμε...

Που ειναι ο κοσμος; Οεο; 2.ΟΟΟ ατομα οι ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ σε πρεμιερα;

Το δευτερο ειναι προβλημα το πρωτο οχι ακομη.


Υ.Γ. Για την διατησια : το γκολ του Πατσατζογλου ηταν οφσαϊντ, το πεναλτι που ζηταμε ειναι κιτρινη καρτα στον Κανακουδη για επικινδυνο πεξιμο, το πεναλτι που ζητανε τα πλατανια σηκωνει συζητηση αλλα μαλλον δεν ειναι.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #161 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 08:39 »
Μεγάλη αποτυχία η ισοπαλία με τον Πλατανιά , η ομαδα θέλει ενα δημιουργικο χαφ τυπου Μπεσερα τι ζητάω
θελω να ξέρω όλοι εσεις που λέγατε καλώς τα 3-0 , πως το λέγατε !


η ομάδα θέλει δουλεια , και αλλαγή καποιων παιχτων , ο Τζανής απαραδεκτος για ποδοσφαιριστής, βάλτε τους νέους που εχουν όρεξη για μπάλα ρεεεεεεεε!
Τι τους πήρατε τόσους νέους παίκτες δεν μπορώ να καταλάβω για να παιζουν playstation  στο σπίτι τους.
Η ομαδα χτίζεται με 20-23 παίκτες όχι παραπάνω!

Όσο για την διαιτησία  τι να πεις σφαγιαστική για τον ΠΑΣ  στο γόνατο  με το καλημέρα κιόλας!
αρχίζουμε και γράφουμε και φέτος

Ο Πλατανιας δεν πέφτει στοπ.

με τον βαζελο θα χάσουμε 2-0 και με τον γαύρο 1-0 στοπ.

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #162 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 12:05 »
Συμφωνώ με davelis στην -μετά το ματς- κριτική. Και λέω μετά το ματς, γιατί αν είχαμε κερδίσει 2-0 ή 3-0 θα ήταν όλα καλά. Και κανένας Τζάνης δεν θα μας έφταιγε. Αν είχε βάλει τα πιτσιρίκια και στράβωνε το ματς όπως τώρα, πολλοί θα λέγανε γιατί δεν έβαλε τον Τζάνη που είναι πιο έμπειρος κλπ. Κι εγώ τώρα που είδα το ματς λέω γιατί δεν ξεκίνησε με Γιάκο και Βίλλα να κυνηγάνε και να κλέβουνε μπάλλες. Τέλος πάντων, έτσι το είδε ο Χριστόπουλος, δεν του βγήκε, ίσως αντί Κεϊτά να έβαζε Γιάκο, δεν μας έδωσε και το πέναλτυ, δεν έγινε το ... μισό-μηδέν, μάλλον εύκολα ο Πλατανιάς πήρε το Χ (με εμφάνιση ανάλογη με την περσινή της Δράμας).

Από κει και πέρα η γκρίνια εδώ μέσα καλά κρατεί....

Ο άλλος γράφει επειδή είναι ακριβό το εισιτήριο δεν πάει, αλλά ίσως πάει σε εκτός!!!! Δηλαδή σε εκτός θα βρει 15-20 ευρώ στην ευθεία και σκεπαστό;;; Δεν το πιστεύω. Αλλά εκεί τα δίνουμε τα ευρώ να τα πάρει ο πρόεδρος της άλλης ομάδας, ενώ εδώ δεν τα δίνουμε στον ΧΒ!!!! Ωραία λογική!!! Και προπαντός ΠΑΣολέδικη!!

Άλλος γράφει ότι έπρεπε να δώσει κάρτα στον Κανακούδη για επικίνδυνο παίξιμο. Σωστά, αλλά τι έπρεπε να σφυρίξει;; Οφ σαίτ;;; Αράουτ;; ΠΕΝΑΛΤΥ ήταν. Ο Κανακούδης βρίσκει τον παίκτη (Ίλιτς) στο κεφάλι. Είναι πέναλτυ. Δηλαδή έπρεπε να τον σκοτώσει για να σφυρίξει;;; Μπάλα δεν βρίσκει. Αν έβρισκε θα δινε κόρνερ, ή έμεσο και κίτρινη για επικίνδυνο παίξιμο. Εδώ είναι πέναλτυ και κίτρινη.

ΥΓ. Δεν τα ρίχνω στο Μάνταλο -για να μην παρεξηγηθώ-, με βάση την εμφάνιση το Χ είναι δίκαιο πιστεύω. Απλά, αν ήταν καμιά Φώφη, θα το παιρνε το σφύριγμα και το 3ποντο και θα την εκθειάζανε εδώ μέσα. Όπως ήδη αρχίσανε να εκθειάζουνε Λεβαδειές, Βέροιες, Πάνθρακες. Εγώ λέω υπομονή και μικρό καλάθι. Θυμηθείτε πέρυσι τέλος πρώτου γύρου που ήταν Ξάνθη Φώφη Τέλης Αγρίνιο και τι λέγατε εδώ γι αυτές τις ομάδες, και τι έγινε στο τέλος.
Υπομονή. Υπάρχουν ακόμη 29 αγωνιστικές. Λιγότερη γκρίνια και περισσότερη υποστήριξη στην ΟΜΑΔΑ!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.799
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #163 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 12:08 »
 Εκανα μια βολτα στα τοπικα σαϊτ (τι το ηθελα;) και πονεσανε τα ματακια με τις σαχλαμαρες που διαβασα.

- Διαβαζω για σφαγιαστικη διαιτησια, που μας στερησε την νικη! Ρε πανε καλα; Εκανε λαθη, η διαιτησια, αλλα ως εκει...το πεναλτι του Ιλιτς ΔΕΝ ειναι πεναλτι, ειναι κιτρινη για επικινδυνο παιξιμο. Υπαρχει πιθανοτητα να δινοταν "ορθιο" πεναλτι; Μια φορα εχει δοθει εναντιον μας την σεζον 2002 - 2003 στο Καλλιθεα - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2-2 (3ή - 4η αγωνιστικη), σε μαρκαρισμα του Τελκινσκι; (νομιζω). Δεν θα ξεχασουμε και αυτη την μπαλα που ξερουμε με τον καθε γραφικο και ασχετο.

Φιλε fadoma καλα εκανες και ανεβασες την αποψη του Βασιλακη, αλλα να μην τον επικαλουμαστε οταν μας συμφερει και οταν δεν μας συμφερει να τον κραζουμε. Αφου ξερεις τι συμβαινει σε αυτη την πολη τοσα χρονια ρε φιλε. Το ασπρο - μαυρο και το μαυρο - ασπρο για να ταϊσουμε σανο τα προβατα.

- Διαβασα επισης οτι ο ΠΑΣ ηταν καλος και οτι αρεσε πολυ...Σε ποιον ομως;

- Διαβασα για την μαζικη;;; προελευση του κοσμου και για sold out :( :( :(..

Υ.Γ. Τελικα τα πραγματα στα Γιαννινα εχουν αλλαξει προς το χειροτερο, προς το πολυ χειροτερο...




-
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.799
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #164 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 12:16 »


Άλλος γράφει ότι έπρεπε να δώσει κάρτα στον Κανακούδη για επικίνδυνο παίξιμο. Σωστά, αλλά τι έπρεπε να σφυρίξει;; Οφ σαίτ;;; Αράουτ;; ΠΕΝΑΛΤΥ ήταν. Ο Κανακούδης βρίσκει τον παίκτη (Ίλιτς) στο κεφάλι. Είναι πέναλτυ. Δηλαδή έπρεπε να τον σκοτώσει για να σφυρίξει;;; Μπάλα δεν βρίσκει. Αν έβρισκε θα δινε κόρνερ, ή έμεσο και κίτρινη για επικίνδυνο παίξιμο. Εδώ είναι πέναλτυ και κίτρινη.


Βασιλη πρωτα απο ολα εγω δεν γκρινιαξα οπως και εσυ διαβασες για την εικονα της ομαδας (που ηταν κακη), εγραψα για ΥΠΟΜΟΝΗ και θα δουμε!

Για το πεναλτι του Ιλιτς, πες μου ποσες φορες εχεις δει να δινεται τετοιο πεναλτι; Ανεφερα το παραδειγμα της Καλλιθεας αν θυμασαι που τοτε σε παρομοια φαση σκουζαμε και δικαιως! Σκεψου να εδινε τετοιο πεναλτι στον Πλατανια τι θα λεγαμε; Αλλα αν θεωρεις οτι ειναι πεναλτι ΟΚ, διαφωνουμε. Αλλα δεν ειναι θεμα γκρινιας οπως εγραψες...
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #165 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 12:40 »
1)Ο Χριστοπουλος το φοβηθηκε το παιχνιδι.Ειχε αγχος γιατι ειναι νεος στο επαγγελμα (του πρωτου προπονητη σε Α κατηγορια) ,και παντα θα συγκρινεται με τον Αναστασιαδη

2)Λογω του προαναφερομενου αγχους του προπονητη,σχεδον αναμενομενη ηταν επιλογη των παιχτων.Διαλεξε τον περσυνο κορμο γιατι θεωρησε οτι ειναι πιο εμπειροι και πιο δεμενοι απο τους νεοφερτους.

3)Δεν ειδα τους παιχτες να σκυλιαζουν.Αυτο που τους μετεδωσε περυσι ο Αναστασιαδης,δεν το ειδα προχτες.Ισως να ηταν ακομα βαρια τα ποδια.Ελπιζω να μην ηταν ''εντολη'' Μαρινακη (οπως φημολογειται εντονα).Εγω παντως πιστευω πως ηταν το πρωτο

4)Τα γιοματα εγιναν γιατι ο Πλατανιας ηταν ταμπουρας.Ομαδα γ εθνικης σε νοοτροπια.Ομως αυτο θα το δουμε συχνα εδω μεσα,(οπως το ειδαμε και περυσι).Αφου δεν εχουμε εναν ''Μπεσερα'' μην περιμενουμε και ευκολο σκοραρισμα.

5)Πιστευω η φαση με ιλιτς ηταν καρτα και εμμεσο.Δεν δινεται ορθιο πεναλντυ.Αν δεν προβλεπεται εμμεσο,τοτε ηταν δυσκολη αποφαση του διαιτητη για πρεμιερα.

6)Επειδη λενε για τον Τζανη ,να σας θυμησω οτι εδω ειναι Ελλαδα.Ειναι εμπειρος και παλια καραβανα,γιατι και μονο βρισκεται στην ομαδα πολλα χρονια.Για το Ελλαδα αυτο σημαινει οτι ειναι και καλυτερος παιχτης απο εναν νεοφερτο.Ετσι δεν κανουμε και στο Δημοσιο?Και στο στρατο?Ο παλιουρας που λεμε.Δεν πα να ειναι ταγαρι,αγραμματος και τεμπελης....αυτος θα διαταζει τον νεοτερο(δεν αναφερομαι στον Τζανη.Γενικα μιλαω).Αν και απο τον Τζανη ειδαμε και ενα καλο σουτ που μπορουσε να γινει γκολ.....

7)Τελος αφησα το καλυτερο για το τελος.Ναι.....το εισητηριο ηταν πανακριβο.Ναι.....δεν προκειται να πατησω αν ο Χριστοβασιλης σκεφτεται αυστηρα επαγγελματικα.Αν οντως εγινε ο διαλογος πιο πανω.......ειναι ξεφτιλα να λες οτι με 150 ευρω βλεπεις 20 ματς.Ειναι ξεφτιλα οταν κοσμος μενει απληρωτος για μηνες,οταν γιατροι ακομα δεν εχουν να πληρωσουν το ενοικιο........ειναι ξεφτιλα κυρ Χριστοβασιλη......Μικρινατε την ομαδα μας....Οπως εγραψε και ενας φιλος πιο απανω,οι παλιοι φιλαθλοι που καποτε γυρναγαμε βραχνιασμενοι σπιτι,τωρα βλεπουμε μαζι τα ματς απο τις καφετεριες......Δεν υπαρχει ''δεν θα μας κοψει κανεις το γηπεδο''  γιατι ηδη μας το κοψανε εδω και χρονια........

Παρολα αυτα πιστευω φετος θα σωθουμε γιατι και οι αλλες ομαδες ειναι για χαρταετο

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #166 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 12:42 »
 

Άλλος γράφει ότι έπρεπε να δώσει κάρτα στον Κανακούδη για επικίνδυνο παίξιμο. Σωστά, αλλά τι έπρεπε να σφυρίξει;; Οφ σαίτ;;; Αράουτ;; ΠΕΝΑΛΤΥ ήταν. Ο Κανακούδης βρίσκει τον παίκτη (Ίλιτς) στο κεφάλι. Είναι πέναλτυ. Δηλαδή έπρεπε να τον σκοτώσει για να σφυρίξει;;; Μπάλα δεν βρίσκει. Αν έβρισκε θα δινε κόρνερ, ή έμεσο και κίτρινη για επικίνδυνο παίξιμο. Εδώ είναι πέναλτυ και κίτρινη.


Πρώτα,  είναι καθαρό κόρνερ, είναι έμμεσο, είναι κίτρινη ... σε περίπτωση επαφής είναι πέναλτι.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.728
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #167 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 13:28 »
λογικη η κινηση να στηριχθει (τουλαχιστον) στην πρεμιερα με παλιους και εμπειρους παιχτες ο χριστοπουλος

η ομαδα οπως την περιμενα .......οποιαδηποτε αλλη εμφανιση θα ειχε να κανει με εκπληξη για μενα........μια ομαδα που ελεω προπονητη "αναστηθηκε" περισυ και καταφερε περισσοτερα απο αυτα που μπορουσε.......επεστρεψε στη γνωστη της δυναμικη

ελπιζουμε στην καταντια και των αλλων(με αυτη τη σκεψη αραγε ποσοι θα εχουν ορεξη να πανε γηπεδο??)

ο αγωνας λοιπον ηταν αγωνας του παρε το τριποντο και φυγε και ξεχνα τι ειδες........τελικα ουτε τριποντο πηραμε, και ουτε ξεχασαμε τι ειδαμε(με 1 βαθμο το μονο που ξεχνας σε τετοιους αγωνες ειναι η αισθητικη περι ποδοσφαιρου)

θα εχουμε πολλες Δοξες φετος....αν δεν βρει τροπο αυτο το αναιμικο ροστερ να παρει τους βαθμους απο αυτες.......κλαψτα χαραλαμπε...θα παει το ταμπουρι εδω μεσα γονα........και περισευουν μετα γαυρος βαζελος ατρομητος παοκ και αντε βγαλε ακρη

αν μουλεγες οτι τα αποδυτηρια ειναι οκ....θα σουλεγα κατι περιμενω...αλλα απο το κατ εξοχην προβλημα επι διοικησεως ΧΒ και με προπονητη νεο  ....με ζωνουν τα φιδια........και ειναι κατι οχιες αλλο ΄πραμα

προσωπικα δεν πηγα γηπεδο λογω οικονομικων προβληματων....αν ημουν λιγο καλυτερα θα πηγαινα.......ας μου επιτραπει ομως να χαρακτηρισω την ολη διοικητικη νοοτροπια ως νοοτροπια κουμαντου παντοπωλειου χωριου....και μαλιστα απομακρυσμενου χωριου*

καμμια επαφη με τον κοσμο....κανενα οραμα ........καμμια προοπτικη .....και δεν νομιζω να καιγεται κιολας να υπαρξει

αγωνιστικα τωρα.....περιμενουμε με αγωνια να δουμε αν οι αλλοι επεσαν πιο κατω απο μας

Υ.Γ ξεχασα να αναφερω για τον ιλιτς.......το παιδι ξερει πολυ μπαλα....




« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 27 Αύγ 2012 13:43 από thodoris »

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #168 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 13:44 »
Για να αντιληφθείτε την εγκυρότητα του contra.gr στα του ΠΑΣ, πιέστε το link με τα νέα της ομάδας και δείτε τις ημερομηνίες και τη σειρά αναρτήσεων. Τρεις ειδήσεις πριν το ματς, είναι το θέμα παραμονής ή όχι του Αναστασιάδη, γραμμένο τον Ιούνιο!

Αγγαρεία κάνουν οι άνθρωποι.
Αναγκαίο κακό το να γράφουν για τον ΠΑΣ και φαντάζομαι και για όλες τις ομάδες πλην των 5-6 "μεγάλων" my ass της χώρας.

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #169 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 14:03 »
Πολύ άσχημα συναισθήματα μου άφησε το ματς . Το χειρότερο για μένα είναι ότι δεν έχω καταλάβει ρε σύντροφοι ποιο είναι τελικά το πλάνο της χρονιάς έπειτα από την μανούρα της αδειοδότσης/πιστοποιητικού ή οτιδήποτε ήταν αυτό ...
Τελικά μάλλον ΔΕΝ πάμε να χτίσουμε ομάδα πιτσιρικάδων , όπως πχ ο ΟΦΗ και η ΑΕΚ .Η αλήθεια είναι ότι απορώ γιατί πήραμε τόσους πολλούς !Συνεπώς δεν είμαι καθόλου σίγουρος για την βελτίωση που μπορεί να έχουμε στην συνέχεια , καθώς και για την επιστροφή του κόσμου .Να έρθει για να δει τι ? Τους ...αναπληρωματικούς της περασμένης χρονιάς τελικά ? Και με ποια προοπτική ? Οι Αεκτζήδες πήγαν 20000 στο ΟΑΚΑ και κάνανε 90 λεπτά πάρτυ ( και μπράβο τους ) ξέροντας ότι θα δουν 8-9 20χρονα που κλαίγανε στο τέλος για την ήττα , το ίδιο έγινε σε μικρότερο βαθμό και με τους Οφητζήδες  .Και με την λογική ενός ανθρώπου που έχει απλά τον μέσο νου , και πέραν λοιπών ποδοσφαιρικών αναλύσεων στα όρια της αστροφυσικής και του μποζονίου του Higgs, πως είναι δυνατόν να μην πας χειρότερα από την προηγούμενη χρονιά όταν πάνω από την μισή σου 11άδα είναι οι περσινοί ...αναπληρωματικοί ??? Μάλλον λοιπόν ...άνθρακες ο θησαυρός με τους ''μικρούς'' ...
Από εκεί και πέρα , κάποια πράγματα που κατά την γνώμη μου πρέπει να αλλάξουν άμεσα .Επαναλαμβάνω κατά την γνώμη μου ...
1. Ο Ντάσιος πρέπει - ως ένας αγαπημένος αλλά φιλότιμος μπακ Β Εθνικής - να πάει στον πάγκο , και ας παίξει εκεί επιτέλους ο Πάτσα .Είναι η θέση του εδώ και 20 χρόνια , ενώ δεν συγκρίνεται σε ικανότητα και εμπειρία .
2. Ο Πάντος πρέπει να παίξει κεντρικός αμυντικός , δίπλα στον βασικό στόπερ .Δεν είναι πια για να τον σκίζεις στις πτέρυγες , και ειδικά ...αριστερά ! Έλεος ρε Χριστόπουλε ...Θα καθοδηγεί έτσι όλη την Ομάδα , και θα κλείνει όλες τις τρύπες/γκέλες των πλαγίων .
3. Αριστερό μπακ πρέπει να παίξει ένας αριστερός μπακ . Τόσο απλά ... Δεν έχω δει ούτε τον Κοροβέση ούτε τον Ρουμπουλάκο (ου) αλλά τέλος πάντων είναι η θέση τους . Συν τοις άλλοις ,προς τι οι εντυπωσιακές κριτικές του Κοροβέση στην προετοιμασία ? Τόσο δούλεμα έπεσε ρε πούστη ? Και εάν είναι έτσι , ας παίξει ο Λίλα ! Δεν περιμένεις τίποτε επιθετικά λλά αμυντικά είναι καλός .
4. Πρώτος αμυντικός χαφ ο Κειτά . Πρώτη κεφαλιά στο ''ελέυθερο'' του τερματοφύλακα , ''καταπίνει'' τον αντίπαλο όταν μαρκάρει με το σώμα , καλύπτει τον χώρο , αλλά και ντρίπλα να φάει απλώνει τις ποδάρες και συνήθως ξακαβόβει την μπάλα . Ή βάλτον να παίξει , ή διώξτον ! Και , προς θεού , μην τον βάζεις στο 80 όταν ...πιέζεις για γκολ !
5. Δεύτερος αμυντικός χαφ ο Τζημόπουλος .Αυτή είναι η θέση τιου .Τόσο απλά ...Και μπορεί να μεταφέρει και ηρεμία στον κειτά , αλλά και έχει μακρινή μπαλιά . Ο περσινός Τσουκαλάς δεν είναι καλύτερός του , και αυτό είναι προσωπική άποψη.
6. Μετά το έγκλημα να μην υπάρχει ούτε ένας αξιοπρεπής αριστερός χαφ-εξτρεμ ( δεν ξέρω τον Νικλητσιώτη ) ας παίξει εκεί ο Ίλιτς , με εντολή να συγκλίνει όποτε ...γουστάρει και να μην εγκλωβίζεται στην γραμμή .
7. Βασικός φορ , ελλείψει άλλου φυσικά , ο Βίλα . Μόνο και μόνο η 90λεπτη ασφυκτική πίεση στους αμυντικούς φτάνει .Και έχει βελτιωθεί και στο πλασάρισμα .
Ο Γεωργίου στην θέση του δεξιά , ο Φεγκρούς ( ας όψεται η ανυπαρξία κάποιου άλλου ) στο τέρμα , και ο Μιχαήλ δίπλα στον Πάντο , χωρίς να έχω γνώμη για τον Κολοβέτσιο .
Αυτά ...
Υ.Γ. Ο Τζάνης δεν φταίει εάν τον βάζεις να παίζει ...αριστερό χαφ-εξτρέμ ως αντιΜπεσέρα ! Εσύ φταις ! Και φυσικά χάνεις ακόμη και τα - έστω λίγα - που μπορεί να σου δώσει ...

Αποσυνδεδεμένος ztoby

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #170 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 14:49 »
αν δεν αλλάξει κάτι θεαματικά, το καλό σενάριο θα είναι κάπου το φλεβάρη να είμαστε 10-12 χωρις προοπτική ουτε για παραπανω ούτε για παρακάτω, παιζοντας αδιάφορο ποδόσφαιρο με 500 ανθρώπους εντος και 20 στα εκτος. το κακό σενάριο είναι πολύ κακό...

αυτοι που θέλανε να κάνουν τον ΠΑΣ ομάδα του χωριού τους το πετύχανε.
οι υπόλοιποι μαλλον καθυστέρησαν πολύ να καταλαβουν τι γινεται και τωρα είναι καπως αργά.

από μένα η εικόνα του γηπέδου την πρεμιέρα, αφιερωμένη σε όσους τόσα χρόνια ανέχονταν, κρατούσαν ισες αποστάσεις, μεταφέρανε λάσπη, τσουβαλιάζανε όλους, καθότανε στη γωνιά τους και επιλέγαν την εύκολη λύση της απραξίας και της μη γνώμης, πολύ δε περισσότερο σε αυτούς που κατακρίνανε όσους είχανε διαφορετική άποψη και δράση.

καλά κουράγια σε όσους ελπίζουν

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #171 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 15:26 »
- γεια χαρά και "καλό χειμώνα" σε όλους.

Το οτι δεν έχουμε σεντερ-φορ θα το γράψει κανένας? ή μήπως μας έγινε τόσο συνήθεια να παίζουμε υποχρεωτικά χωρίς σεντερ-φορ και το καταπίνουμε πλέον αμάσητο?

Μπέρδεμα το ματσάκι του Σαββάτου.

Η ομάδα προσπάθησε το Σαββάτο, οι παίχτες τα δώσανε όλα και δεν έπαιξαν χάλια σε γενικές γραμμές. Αυτό είναι μια αλήθεια.

Η άλλη μεγάλη αλήθεια είναι οτι ο Πλατανιάς πέρα από την μεγάλη οικονομική ευρωστεία που έχει ελέω τουρισμού, δεν παύει να είναι η "Ελεούσα των Χανίων", μιας πόλης που η "μεγάλη" της ομάδα (ΑΟΧ) έχει σαν μεγάλο επίτευγμα τη φοβερή πορεία στη Β' εθνική πριν από 40 χρόνια, όταν δεν υπήρχε καν η Γ εθνική. "Ποδοσφαιρομάνα" με αποκορύφωμα τον "παγκόσμιο σταρ" Κιάσσο. :takataka:

Και η πρώτη παρουσία στην Α εθνική για μια τέτοια ομάδα ισοδυναμεί με ήττα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια στο 99% των περιπτώσεων.

ΟΚ, κλείστηκε όλος πίσω ο Πλατανιάς. Αλλά και οι 2-3 ευκαιρίες που κάναμε δεν τις λες και "πολλές". Σε ματς που κλείνεται πίσω ο αντίπαλος κάνεις συνήθως 5-6 ευκαιρίες και κολλάς 1 γκολάκι. 2-3 είναι λιγες όπως και να το κάνουμε.

Και όλο γιόμες ρε παιδάκι μου. Λίγο κάθετο ποδόσφαιρο δεν είδαμε, παρόλο την (κατά τη γνώμη μου) καλούτσικη εμφάνιση.
Με τόσες καμινάδες που είδαμε το Σάββατο από τον ΠΑΣ, οι κατασκευαστές τζακιών και καμινάδων της περιοχής φλερτάρουν έντονα με την ανεργία.

Ήθελε στις 5-6 αναμπουμπούλες μέσα στην περιοχή να βρισκόταν ένας που θα την έστελνε μέσα.

Ε δεν αντέχω τόση ώρα θα το γράψω παρολο που θα φάω κράξιμο.
Με Μπακαγιόκο προχθές θα κερδίζαμε. Δεν υπήρχε περίπτωση, μια φάση ήθελε και  θα το κολλούσε ο "ράθυμος κατά τα άλλα" στο υπόλοιπο 90λεπτο Ιβοριανός.

Θα μου πεις οτι πέρσι δεν είχαμε σεντερ-φορ στο Β γύρο και κάναμε πρωταθλητισμό. Ναι αλλά περσι ήταν άλλη φάση και γίνανε διάφορα άλλα υπερφυσικά πράγματα που δεν είμαστε ακόμα ικανοί να καταλάβουμε. Φέτος είναι τελείως άλλη φάση.

Την ομάδα θα την κρίνουμε μετα απο 6-7 αγώνες. Η αμυντική λειτουργία δεν μπορεί να κριθεί από το προχθεσινό σε καμία περίπτωση, όπως και πολλά άλλα. Το εξώφθαλμο είναι η έλλειψη σέντερ φορ.

Ο Ίλιτς φαντεζί φαίνεται να είναι και να ξέρει πολύ μπάλα. Δεν είναι αυτή η ανάγκη όμως προς το παρόν. Ουσία θέλουμε. Ουσία και σκοράρισμα.

Για να μείνεις κατηγορία πρέπει να βάλεις καμιά 30αριά γκολ. Θα βάλεις 10-15 από κεφαλιές προωθημένων αμυντικών και στημένες φάσεις. Τα άλλα 15-20 πρέπει να στα βάλουν 2-3 παίκτες που παίζουν μπροστά. Θα στα βάλουν αυτοί που έχουμε?

ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕΝΤΕΡ ΦΟΡ!

Και δεκάρι.

ΥΓ
Το σίγουρο είναι οτι θα το μνημονεύουμε αυτό το ματς στη συνέχεια. "Αν είχαμε τους +2 πόντους από το ματς με τον Πλατανιά" θα λέμε με παράπονο.

ΥΓ2.
Αδερφέ κουράγιο. Δεν υπάρχουνε λόγια πραγματικά. Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα ξανασηκωθείς..

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #172 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 15:46 »
Κακό παιχνιδι...
και το αποτέλεσμα δεν ειναι καλό, αλλα αυτό ειναι κάτι που μπορει να σύμβει..

Γενικα παντως, εφοσον τα περισσοτερα γραφτηκαν,
ολα μοιαζουν λογικα και αναμενωμενα στον φετινο ΠΑΣ.

Το μονο παράλογο (ή ειρωνια της τυχής) ειναι πως υπάρχουν σοβαρες πιθανοτητες
αυτός ο ΠΑΣ να αγωνιστει για 3 συνεχομενη χρονιά στην Α' Εθνική.

Υ.Γ.
Καλο χειμωνα και καλα κουραγια σε ολους, ερχονται δυσκολα...

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #173 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 16:41 »


- Διαβαζω για σφαγιαστικη διαιτησια, που μας στερησε την νικη! Ρε πανε καλα; Εκανε λαθη, η διαιτησια, αλλα ως εκει...το πεναλτι του Ιλιτς ΔΕΝ ειναι πεναλτι, ειναι κιτρινη για επικινδυνο παιξιμο. Υπαρχει πιθανοτητα να δινοταν "ορθιο" πεναλτι; Μια φορα εχει δοθει εναντιον μας την σεζον 2002 - 2003 στο Καλλιθεα - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2-2 (3ή - 4η αγωνιστικη), σε μαρκαρισμα του Τελκινσκι; (νομιζω). Δεν θα ξεχασουμε και αυτη την μπαλα που ξερουμε με τον καθε γραφικο και ασχετο.

-Mε όλο τον σεβασμό, για την
 άποψή σου σύνταυρε LAMIA FANS
αλλα διαφωνώ οριζοντίως καθέτως και εντόνως....

-Τι είναι το πέναλτι?
-Είναι φάουλ μέσα στην αντίπαλη περιοχή.

-Τουλάχιστον άστοχη θα χαρακτηρίσω (και πραγματικά συγνώμη για το ύφος )
τη σύγκριση που κάνεις
δηλαδή
να θεωρείς ''ίδια και τα αυτά''

-το φάουλ που έγινε στον Ίλιτς
με το φάουλ που ΔΕΝ έγινε στον Γκέκα, στο ματς εκείνο στο ΕλΠάσο...

-Επαφή Κανακούδη - Ίλιτς υπάρχει αναμφισβήτητα.
-Αν πιστεύεις οτι δεν υπήρχε.....παω πάσο.
-----------------------------------------------------------------------

-Ας διαχωρίσουμε λοιπόν το θέατρο του Γκέκα
με το φάουλ που έγινε στον Ίλιτς

γιατι ΗΤΑΝ ξέξασπρο πέναλτι
το οποίο, μάς στέρησε ο Μάνταλος
γιατί πολύ απλά δεν γουσταρε να το σφυρίξει...
--------------------------------------------------------------------------

-Δεν περιμένουμε καναν Βασιλάκη,
να ευλογάει καθε Κυριακή τα γένια του ΠΑΣ...

-Όταν Νίκου-Μποροβήλοι-Τεροβίτσηδες και Ευθυμιάδηδες-Δούροι-Βασσάρες σφύριζαν στους Ζωσιμάδες
και όταν Μποζατζίδηδες έβριζαν τον Μπελά , και ακούγοταν μεσω ΕΤ-3 σε όλη την Ελλάδα
ΚΑΝΕΝΑΣ Βασιλάκης  δεν υπήρχε τότε
να έλεγε τα πράγματα με το όνομά τους...

-Ε τώρα που βρέθηκε ενας
ας τον αφήσουμε να πεί και καμιά αλήθεια...Και μάλιστα εκατέρωθεν...

-Ειπώθηκε άλλωστε, για το αντικειμενικό των κρίσεων
οτι αδικήθηκε και ο Πλατανιάς
όταν τού καταλογίστηκαν,.. 2 ανύπαρκτα οφσάιντ...!!

----------------------------------------------------------------

-Την συγκριτική αναφορά στο ''όρθιο'' πέναλτι λοιπόν
προσωπικά την θεωρώ απαράδεκτη
διότι
κανενας απο μας
ή τουλαχιστον
κανένας απο αυτούς που αναφέρθηκαν στο ''όρθιο πέναλτι'', κατά παρελθόν
δεν γλείφει εκεί που φτύνει....

-Εννοώ ότι αν ο Ίλιτς ''έπεφτε όρθιος''
θα είμαστε απο τους πρώτους
που θα το θίγαμε και θα το κρίναμε πραγματικά...

-Όπως ακριβώς κάναμε πέρυσι
με το ανύπαρκτο πέναλτι που πήρε ο Γεωργίου
στο ματς με τον Ατρόμητο στους Ζωσιμάδες (1-2)...

-Αν συνεχίζεις εντούτοις
να θεωρείς την φάση Ίλιτς ..''όρθιο πέναλτι''
δικαίωμα σου , το σέβομαι
πλήν όμως αντιλέγω και είμαι αντίθετος 100%...
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πλατανιας Χανίων
« Απάντηση #174 στις: Δευ 27 Αύγ 2012 21:23 »
Παράθεση
Bασιλη πρωτα απο ολα εγω δεν γκρινιαξα οπως και εσυ διαβασες για την εικονα της ομαδας (που ηταν κακη), εγραψα για ΥΠΟΜΟΝΗ και θα δουμε!

Για το πεναλτι του Ιλιτς, πες μου ποσες φορες εχεις δει να δινεται τετοιο πεναλτι; Ανεφερα το παραδειγμα της Καλλιθεας αν θυμασαι που τοτε σε παρομοια φαση σκουζαμε και δικαιως! Σκεψου να εδινε τετοιο πεναλτι στον Πλατανια τι θα λεγαμε; Αλλα αν θεωρεις οτι ειναι πεναλτι ΟΚ, διαφωνουμε. Αλλα δεν ειναι θεμα γκρινιας οπως εγραψες...

ΛΑΜΙΑ FANS ... για την γκρίνια δεν απευθύνθηκα προσωπικά σε σένα, αλλά μιλάω γενικά για την ατμόσφαιρα εδώ!!

Για το πέναλτυ. Καμιά σχέση με τη φάση της Καλλιθέας -την ανέλυσε πολύ σωστά ο astralon-. Eγώ θα σε ρωτήσω πόσες φορές έχεις δει κλωτσιά στο κεφάλι μέσα στην περιοχή να μην δίνεται πέναλτυ. Εγώ μια. Πέρυσι στο 93 στη Τρίπολη ο "στημένος" Στυλιάρας στη φάση με το Μιχαήλ, που του τρέχανε τα αίματα και είπε "παιζεται".
Το ότι δεν έπεσε ο Ίλιτς τον τιμά!! Αλλά μόλις συνηθίσει την ελληνική πραγματικότητα (αν μπορούσε να διαβάσει εδώ θα το είχε κάνει ήδη) θα πέφτει και θα πιάνει και το κεφάλι κλπ. Άλλωστε δε νομίζω από θέατρο να έμεινε 1-2 λεπτά έξω, να του προσφέρθηκαν βοήθειες και όσοι βρισκόσαστε στη μικρή σκεπαστή ή το βλέπατε από tv επιβεβαιώστε ότι είχε και αίματα. Εκτός του Βασιλάκη στο ΣΚΑΙ και οι Γερμανάκος και Τσίκινης (στο internet) μιλάνε για καθαρό πέναλτυ και δε νομίζω αυτοί οι 2 να είναι φίλα προσκείμενοι στον ΠΑΣ.

Ξαναλέω. Δεν ήταν εμφάνιση αυτή για νίκη. Δίκαιο το Χ. Αλλά δεν απειληθήκαμε σχεδόν καθόλου και ενδεχομένως με αυτό το σφύριγμα να παίρναμε το 3ποντο!

Παράθεση
Το μονο παράλογο (ή ειρωνια της τυχής) ειναι πως υπάρχουν σοβαρες πιθανοτητες
αυτός ο ΠΑΣ να αγωνιστει για 3 συνεχομενη χρονιά στην Α' Εθνική.

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, μόνο από τύχη θα σωθούμε;; Πέρσι δηλαδή μόνο η τύχη μας βοήθησε;;;
Το έχω ξαναγράψει. Στην ελληνική S.L παίζουμε, με συγκεκριμένες ομάδες συναγωνιζόμαστε και με τα ρόστερ που ξέρουμε. Αν ήμαστε στην primera η στη Serie A, προφανώς και δεν θα είχαμε XB πρόεδρο, προφανώς δεν θα παίζαμε στους Ζωσιμάδες, προφανώς δεν θα είχαμε αυτούς του παίκτες, αυτόν τον προπονητή και ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!! Τώρα πορευόμαστε μέσα σε ένα ελληνικό πρωτάθλημα 16 ομάδων και υπομονή τον Μάιο θα γίνει ταμείο.

ΕΥΤΥΧΩΣ ή ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΣΙ ΟΙ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΧΑΧΕ ΞΕΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΗΡΘΑΜΕ 8οι!!!!!!!!!!!!!!!!!!