Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

2-0
7 (9.9%)
1-0
8 (11.3%)
2-1
13 (18.3%)
0-0
2 (2.8%)
1-1
11 (15.5%)
2-2
7 (9.9%)
0-2
12 (16.9%)
0-1
2 (2.8%)
1-2
0 (0%)
1-3
5 (7%)
άλλο ?
4 (5.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 71

Η ψηφοφορία έληξε: Σαβ 15 Σεπ 2012 20:09

Αποστολέας Θέμα: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 74427 φορές)

Αποσυνδεδεμένος xaris

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #125 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 01:43 »
ρε παιδες ξερει κανεις αν θα κανουμε πορεια  προς το γηπεδο και τι ωρα?

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #126 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 02:03 »
Παράθεση
Και λέω πάλι: όποιος είναι ΠΑΣ   πάει γήπεδο, όποιος ΔΕΝ είναι ΠΑΣ   ... δεν πάει ... τόσο απλά ...

τουλαχιστον αστειος...


Ειμαι ΠΑΣΟΚ για τον σοσιαλισμο( :P) οχι για τον Βενιζελο
Ειμαι ΝΔ για δυνατη κεντροδεξια οχι για τον Σαμαρα
Ειμαι ΚΚΕ για τον κομμουνισμο οχι για την Αλεκα
Ειμαι Συριζα για μια δυνατη Αριστερα οχι για τον Αλεξη

Λογικη Ελληνα εν ετη 2012 :(



Είμαι πράγματι αστείος ...
έτσι όμως είχα μάθει να βλέπω τα πράγματα όντας παιδάκι κάποτε στον ΣΦ στην κάτω πλατεία, όταν με 5 δρχ. έπαιρνα εισιτήριο για την Θ7, αφού πλέον δεν μπορούσα να μπω μπέχο στην μεγάλη... είχα ψηλώσει βλέπεις και δεν με έβαζαν...
Είμαι πράγματι αστείος ...
μ' έχουν στοιχειώσει βλέπεις κάτι μαλλιάδες, κάτι πορείες από και προς την πλατεία, αυθόρμητες πάντα από πασολέδες κάθε μα κάθε ηλικίας, κάτι δονήσεις ηχητικές συναισθηματικές πνευματικές μετά από κάθε γκοοοοοοοοοοοοοοοοολ ...

και πολλά άλλα που και να τα γράψω δεν θα τα καταλάβεις  :mono:


Η γενιά σας λοιπόν ανέχτηκε κόσμο και κοσμάκη. Από γκλιναβο χρηστίδη μέχρι κολεμπα. Και τι παρέδωσε στη δίκη μου γενιά; καμμένη γη.
Κάθε φέτος και χειρότερα. Εχω 20 χρόνια δίπλα στην ομάδα και βαλε και δεν εχω δει μια σεζόν που να είναι επιτυχημένη σε όλους τους τομείς. 20 τόσα χρόνια ανέλιπως.
Μέσα έξω. Κάποια στιγμη όμως πρέπει να δει η δίκη μου γενιά τι θα αφήσει στην επόμενη.
Και αν κάποιοι ελπίζουν ότι αυτό θα είναι ακόμη πιο καμμένη γη καλά θα κάνουν να ξυπνήσουν.
Όπως είπαμε χθες για τις ευθύνες τον δημοσιογράφων τις ίδιες ευθύνες έχουμε και εμείς.ίσως και περισσότερες που ανεχόμαστε όλη αυτη τη σαπίλα γύρω και μέσα στην ομάδα. Αλλά ο καιρός πλησιάζει...
Δεν είχα σκοπό να ξανάγράψω στο θέμα πριν το παιχνίδι γιατι σέβομαι τα παιδία που φοράνε τη φανέλα με τον ταύρο φέτος υπό τοσο αντίξοες συνθήκες. Αλλά λογικές του η πας γήπεδο η δεν αγαπάς την ομάδα ψάξτε τες αλλού.
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 13 Σεπ 2012 02:35 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος Proctor

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #127 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 09:38 »
Μανιάτης off.
Το ματσάκι άσσος.
Απόδοση 7,00 στη bwin.
 :pas: :pas: :pas:
ΕΝΑΣ-ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #128 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 10:22 »
Παράθεση
Η γενιά σας λοιπόν ανέχτηκε κόσμο και κοσμάκη. Από γκλιναβο χρηστίδη μέχρι κολεμπα. Και τι παρέδωσε στη δίκη μου γενιά; καμμένη γη.
Κάθε φέτος και χειρότερα. Εχω 20 χρόνια δίπλα στην ομάδα και βαλε και δεν εχω δει μια σεζόν που να είναι επιτυχημένη σε όλους τους τομείς. 20 τόσα χρόνια ανέλιπως.
Μέσα έξω. Κάποια στιγμη όμως πρέπει να δει η δίκη μου γενιά τι θα αφήσει στην επόμενη.
Και αν κάποιοι ελπίζουν ότι αυτό θα είναι ακόμη πιο καμμένη γη καλά θα κάνουν να ξυπνήσουν.
Όπως είπαμε χθες για τις ευθύνες τον δημοσιογράφων τις ίδιες ευθύνες έχουμε και εμείς.ίσως και περισσότερες που ανεχόμαστε όλη αυτη τη σαπίλα γύρω και μέσα στην ομάδα. Αλλά ο καιρός πλησιάζει...
Δεν είχα σκοπό να ξανάγράψω στο θέμα πριν το παιχνίδι γιατι σέβομαι τα παιδία που φοράνε τη φανέλα με τον ταύρο φέτος υπό τοσο αντίξοες συνθήκες. Αλλά λογικές του η πας γήπεδο η δεν αγαπάς την ομάδα ψάξτε τες αλλού.

Mα ακριβώς αυτό σου λέει. Πάμε γήπεδο για τον ΠΑΣ. Όχι για τον ΧΒ τον Χριστόπουλο τον Αναστασιάδη κλπ. Όπως και τότε δεν πηγαίναμε για τον Γκλίναβο τον Χρηστίδη κλπ. Από το 79 που έγινε επαγγελματικό το ποδόσφαιρο τέτοιους προέδρους-ιδιοκτήτες έχουμε. Μην συγκρίνουμε με πριν το 79. Τότε ήταν σύλλογος-σωματείο ερασιτεχνικό. Θα ακούσεις για προέδρους-ογκόλιθους όπως Τσουκανέλης, Μπέγκας, Καλογιάννης, Κωνσταντόπουλος κ.α, αλλά αυτοί δεν έχουν καμιά σχέση με το μοντέλο ΠΑΕ-ιδιοκτήτης-χρηματοδότης.
Και σε κάθε γενιά υπάρχουν διαφορές. Η τότε γενιά έβλεπε ματς σε χώμα, καθόταν στο τσιμέντο, έτρωγε τη βρόχα, για να δεις εκτός έδρας ήθελες εκστρατεία ολόκληρη κ.ο.κ.
Οι σημερινές γενιές έχουν σκέπαστρο, καθισματάκια, σε 2 ώρες πάνε Θεσσαλονίκη να δουν τον ΠΑΣ εκτός (και Αθήνα χωρίς να χρειάζεται καράβι) κλπ.
Το γραψα και πριν. Τότε περιμέναμε να δούμε μπάλα και ΠΑΣ κάθε 15. Τώρα βλέπεις από την tv την ομάδα μέσα έξω, αλλά και όποια (ξένη) ομάδα θες κάθε βδομάδα. Βλέπεις τώρα πως παίζεται το ποδόσφαιρο σε Ισπανία Αγγλία κλπ και τρελαίνεσαι συγκρίνοντας με το δικό μας. Τότε από εφημερίδα μαθαίναμε για το τι γίνεται στον υπόλοιπο κόσμο.
Μεθαύριο παίζουμε με γαύρο, κι αν δεις παλιές συνθέσεις εμείς είχαμε 5 ξένους παικταράδες, πολλές φορές περσσότερους ξένους κι από το γαύρο. Τώρα ο γαύρος έχει 3πλάσιους ξένους από μας και πιθανώς πολύ μεγαλύτερης αξίας και ποιότητας.
Άλλαξαν οι εποχές ... και σ' αυτό και οι δημοσιογράφοι που ανέφερες (κι εγώ προσωπικά δεν τους πάω) δεν θα μπορούσαν να αλλάξουν και πολλά.

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #129 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 11:50 »
Όσο ο κοσμος απομακρυνεται απο το γηπεδο (για λογους που εχουν εξηγηθει)
βλέπω το ζορισματάκι να μεγαλώνει πάντως...

Αν και δεν ήμουν βεβαιος πως η αποχή θα βοήθησει, πλεον φαινεται κατι να γίνεται.
Βεβαια κυριε Χριστοβασίλη η αποπομπη του Βαγγελη (και το γελιο που ριξαμε με το ξεκατίνιασμα) είναι ενα πρωτο σημαντικο βημα, αλλα δεν αρκει.
Το ξηλωμα να συνεχιστεί παρακαλώ...

Στο γήπεδο όποιος θελει παει, όποιος θελει δεν παει
οποιος θελει παει (ή δεν παει) και κρινει τους αλλους για ελλειψη
Γιαννενοφροσυνης κτλπ..κτλπ και ολο τα ίδια και τα ίδια τεχνασματα.
Που τι να κάνουμε? δεν πιανουν πλεον, δεν τσιμπαει ο κοσμος..

Σε σχεση με τα εισιτήρια, είναι λογικές οι τιμές νομίζω.

Καλή επιτυχία ευχομαι στην ομαδα
τους ποδοσφαιριστές και το τεχνικο τιμ.
Μακαρι το Σαββατο βραδυ να δωσουν μια καλή βραδιά..!!

Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #130 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 11:52 »
Παιδιά το θέμα ειναι πολυ μεγάλο, και όλες οι απόψεις εχουν ενα δίκαιο, πας στο γήπεδο για την ομάδα μονο και μόνο σαν οπαδός είναι το μεράκι σου το θέλεις.
Από την άλλη μέ όλα αυτα που έβλεπες τόσα χρόνια με πρόεδρους.......(ουδεν σχολιο) λες γιατί να τους δίνω το 10 η το 20 και να κερδίζουν αυτοί και συναμα να καταστρέφουν τον σύλλογο που αγαπώ, σε ξενερώνει θες δεν θες ( όλα έχουν ένα όριο),
Απλα κατα την γνωμή μου ο Χριστοβασίλης ήρθε με όνειρα και προσδοκίες  αλλά πολλοι απο εμάς μας ξενερωσε ιδίως με την μη αδειοδότηση.

Το ξαναλέω όποιος πρόεδρος σε αυτην την ζωή φτιάξει γήπεδο στον ΠΑΣ θα μείνει στην ιστορία ως ο  σπουδαιότερος πρόεδρος όλων. τέρμα

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #131 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 13:03 »
Ο ΠΑΣ υπάρχει ακόμη για δυο τρεις λόγους...

Για το μύθο που δημιούργησε τη χρυσή του εποχή...
Για τον όμορφο κόσμο που κουβαλούσε παντού...
Για το συναίσθημα που ενώνει ομάδα κόσμο...

Ο μύθος του Ajax για μας δε θα ξεθωριάσει ποτέ. Όσο περνάει όμως ο καιρός, θα ξεχαστεί από τους υπόλοιπους, που οι περισσότεροι, δεν τον έχουν ζήσει...
Ο όμορφος και πολύς κόσμος έχει για τον ένα ή τον άλλο λόγο απομακρυνθεί από το γήπεδο.
Το συναίσθημα λίγο πολύ έχει αντικατασταθεί με πίκρα (δεν είναι κακό κατ' ανάγκη αυτό) και ξενέρωμα (κακό μεγάλο) κι απαξίωση (κάκκιστο) κι αδιαφορία (χείριστο). Κι εδώ οι ευθύνες της τελευταίας διοίκησης και "διοίκησης" είναι τεράστιες.
Κι επί Κούγια υπήρχαν εντάσεις, εντάσεις όμως που έδειχναν ότι ο κόσμος ...ενδιαφέρεται, ο πολύς κόσμος.
Η άχρωμη, άγευστη, άοσμη, αόρατη διοίκηση, έχει καταφέρει αυτό που φάνταζε ακατόρθωτο, όχι πολύ καιρό πριν.
Να διώξει το κόσμο ...κι όχι μόνο από το γήπεδο
Κατάφερε κι απέκοψε τη πόλη από το γίγνεσθαι της ομάδας.
Αναρωτηθείτε απλά, πόσες ώρες μιλούσατε για τον ΠΑΣ στο τηλέφωνο και πόσες μιλάτε τώρα...
Κι ούτε θα μπω στα οικονομικά, όπου όπως γράφεται ακούγεται, δεν θα έλεγε κανείς ότι βαδίζουμε τουλάχιστον μέτρια...
Το παραμυθάκι του λίγοι και καλοί στο γήπεδο τάισε αρκετούς, ήταν καλά σερβιρισμένο. Δε γίνεται όμως να ταιζει όλους και για πάντα.
Οι άδειες κερκίδες είναι αποκλειστικό κατόρθωμα της διοίκησης και των συν αυτή.
Θα μπορούσες να πεις ότι η διοίκηση απλά είναι ανίκανη, τι να κάνουμε αυτή έχουμε...
Αν όμως ισχύουν τα όσα δήλωσε ο πρόεδρος του ερασιτέχνη περί χρέους από 3,5 έως 5 (!!!) μύρια, το ανίκανη είναι λίαν επιεικής έκφραση. Κι λέω ο πρόεδρος του ερασιτέχνη κι όχι ο δημοσιογράφος, γιατί σαν πρόεδρος έκανε τις δηλώσεις αυτές και σαν τέτοιος δικαιούτο μιας απάντησης ή, καλύτερα για όλους, μιας διάψευσης.
Για τις δηλώσεις αυτές όμω΅ς, καμία ευαισθησία δεν έδειξε η, θιγμένη από τα όσα γράφτηκαν για μπάτζετ-χορηγίες κι άμεσα αντιδράσασα, ΠΑΕ.

Υ.Γ.1
bucurest only PAS όταν ρίχνεις με τα γραφόμενά σου λάσπη σε όλους λίγο πολύ εδώ μέσα, θα έπρεπε να έχεις την ευαισθησία τουλάχιστον να εξηγήσεις τι εννοείς.

Υ.Γ.2
Με τα χανούμια ο Αγγελος έκανε την αρχή. Πρέπει σιγά σιγά να θυμηθούν κι οι έτεροι του ποκ τον ιστορικό τους ρόλο στα Γιάννενα...
Αυτόν του καρπαζοεισπράκτορα ντε.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #132 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 13:13 »
λες γιατί να τους δίνω το 10 η το 20 και να κερδίζουν αυτοί και συναμα να καταστρέφουν τον σύλλογο που αγαπώ

Nαι ρε γαμώτο ...

Θα μιλήσω από την πλευρά του παίκτη … ξέρεις τι θα πει να παίζω 50 ε. και να πιάνω … ? …
Δόξα – Πας Γιάννινα  ξερό 2αρι…. και Πρωταθλητής FL?
Φιόρε – Πάρμα…………………...Ι/2.60 …5 – 2
Μανίσα  - Εσκισεχίρ…………….Ι/2.75 …3 – 1
Καρίμπας – Σεβαστούπολη….Ι/2.25 …3 – 1

Και ο κολλητός μου ο Βάγγος (και παρέα σούξου - μούξου) να παίζει τα ίδια με μένα, εκτός του … Δόξα – Πας Γιάννινα,  Ι σκέτο … 2 – 0! %-|

Υ.Γ.: Μπορώ να ανεχτώ τα πάντα «τους», το ψέμα Τους ποτέ. Και από το γήπεδο θα βγω τελευταίος.

 
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 13 Σεπ 2012 13:17 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #133 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 13:59 »
Παράθεση
Ο μύθος του Ajax για μας δε θα ξεθωριάσει ποτέ. Όσο περνάει όμως ο καιρός, θα ξεχαστεί από τους υπόλοιπους, που οι περισσότεροι, δεν τον έχουν ζήσει...
Ο όμορφος και πολύς κόσμος έχει για τον ένα ή τον άλλο λόγο απομακρυνθεί από το γήπεδο.
Το συναίσθημα λίγο πολύ έχει αντικατασταθεί με πίκρα (δεν είναι κακό κατ' ανάγκη αυτό) και ξενέρωμα (κακό μεγάλο) κι απαξίωση (κάκκιστο) κι αδιαφορία (χείριστο). Κι εδώ οι ευθύνες της τελευταίας διοίκησης και "διοίκησης" είναι τεράστιες.
Κι επί Κούγια υπήρχαν εντάσεις, εντάσεις όμως που έδειχναν ότι ο κόσμος ...ενδιαφέρεται, ο πολύς κόσμος.
Η άχρωμη, άγευστη, άοσμη, αόρατη διοίκηση, έχει καταφέρει αυτό που φάνταζε ακατόρθωτο, όχι πολύ καιρό πριν.
Να διώξει το κόσμο ...κι όχι μόνο από το γήπεδο
Κατάφερε κι απέκοψε τη πόλη από το γίγνεσθαι της ομάδας.
Αναρωτηθείτε απλά, πόσες ώρες μιλούσατε για τον ΠΑΣ στο τηλέφωνο και πόσες μιλάτε τώρα...
Κι ούτε θα μπω στα οικονομικά, όπου όπως γράφεται ακούγεται, δεν θα έλεγε κανείς ότι βαδίζουμε τουλάχιστον μέτρια...
Το παραμυθάκι του λίγοι και καλοί στο γήπεδο τάισε αρκετούς, ήταν καλά σερβιρισμένο. Δε γίνεται όμως να ταιζει όλους και για πάντα.
Οι άδειες κερκίδες είναι αποκλειστικό κατόρθωμα της διοίκησης και των συν αυτή.
Θα μπορούσες να πεις ότι η διοίκηση απλά είναι ανίκανη, τι να κάνουμε αυτή έχουμε...
Αν όμως ισχύουν τα όσα δήλωσε ο πρόεδρος του ερασιτέχνη περί χρέους από 3,5 έως 5 (!!!) μύρια, το ανίκανη είναι λίαν επιεικής έκφραση. Κι λέω ο πρόεδρος του ερασιτέχνη κι όχι ο δημοσιογράφος, γιατί σαν πρόεδρος έκανε τις δηλώσεις αυτές και σαν τέτοιος δικαιούτο μιας απάντησης ή, καλύτερα για όλους, μιας διάψευσης.
Για τις δηλώσεις αυτές όμω΅ς, καμία ευαισθησία δεν έδειξε η, θιγμένη από τα όσα γράφτηκαν για μπάτζετ-χορηγίες κι άμεσα αντιδράσασα, ΠΑΕ.

δε χρειαζεται να πω κατι αλλο...η απαντηση μου ειναι αυτη!! Μονο που αρρωστος αν δε το παρει χαμπαρι νωρις και να παει στον γιατρο...ετσι απλα...ΠΕΘΑΙΝΕΙ...οταν το παρουμε χαμπαρι μπορει και να σωσουμε την ομαδα...αντε καληνυχτα!!

Αποσυνδεδεμένος proedrara

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #134 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 14:09 »
Παράθεση
«O Τόμας είναι ένας πολύ ποιοτικός παίκτης που ο κόσμος χαίρεται να βλέπει τις ενέργειες του στο γήπεδο. Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί γνώρισα από κοντά τον θρυλικό "Λόκο", τον κ.Κοντογιωργάκη. Με εντυπωσίασε με την προσωπικότητά του, τον ευχαριστούμε για τα καλά λόγια και την πίστη που έχει στην ομάδα μας.

Όσον αφορά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό πρόκειται για ένα παιχνίδι πολύ δύσκολο με ένα μεγάλο αντίπαλο. Είναι τελείως διαφορετικό από αυτό με τον ΠΑΟ. Θα χρειαστεί διαφορετική στρατηγική και τακτική για να κάνουμε μια καλή εμφάνιση και να πετύχουμε το καλύτερο δυνατό. Είμαι τυχερός γιατί έχω παίχτες με ισχυρή προσωπικότητα. Αυτή η προσωπικότητα πρέπει να βγει στο γήπεδο. Προετοιμαστήκαμε σκληρά αυτές τις 2 εβδομάδες για αυτό το παιχνίδι. Δεν ξέρω τι πιθανότητες έχουμε για θετικό αποτέλεσμα αλλά αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να διεκδικήσουμε στον αγωνιστικό χώρο όσες πιθανότητες μας αντιστοιχούν».

Σε ερώτηση για πιθανή επιδείνωση των καιρικών συνθηκών και πως θα επηρεάσουν το παιχνίδι, τόνισε: «Στο ποδόσφαιρο υπάρχουν εξωγενείς παράγοντες όπως οι καιρικές συνθήκες, ο αγωνιστικός χώρος κτλ. Δεν ξέρω αν ο καιρός θα ευνοήσει εμάς ή τον Ολυμπιακό, εμείς πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για όλα τα ενδεχόμενα».

Σε ερώτηση για τα προβλήματα τραυματισμών, απάντησε: «Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε είναι αυτό του Τζημόπουλου. O Θέμης θα μπορούσε να ανεβάσει στροφές και να πάρει το παιχνίδι του Σαββάτου αλλά δεν υπάρχει λόγος να ρισκάρουμε. Είχε ένα παράξενο τραυματισμό και τον τελευταίο μήνα έβγαλε κάποια μικρά σφιξίματα και προχτές είχε ένα μικρό θλαστικό στο ίδιο πόδι σε 3 διαφορετικά σημεία».

Σχετικά με το αν περιμένει αυξημένη προσέλευση κόσμου, δήλωσε: «Η προσέλευση φέτος στα ελληνικά γήπεδα τις πρώτες δύο αγωνιστικές είναι αρκετά μικρή. Μακάρι ο πρόεδρος μας να καταλάβει ότι κάνει πολύ άσχημα έχοντας αυτή τη πολιτική στη τιμή των εισιτηρίων και να βάλει επιτέλους φθηνότερα εισιτήρια για το κόσμο.

συνεντευξη χριστοπουλου  %-|

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #135 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 14:21 »
Ο πόνος και το βάσανο είναι η πυξίδα της ζωής του Ηπειρώτη. Πόνος για την άγονη γη, για τον άγονο έρωτα, για την άγονη ομάδα. Πόνος στη στεναχώρια, πόνος ακόμα και στη χαρά. Πόνος ακόμα κι όταν δεν υπάρχει, γιατί αλλιώς δεν μπορούμε να προσανατολιστούμε. (και λιγό έως περισσότερο γκρίνια μαζί με τον πόνο)

Ο ένας έχει τέτοια αρρώστια που δεν μπορεί να μην πάει γήπεδο ενώ δε θέλει κι ο άλλος έχει άλλη τόση αρρώστια και δεν μπορεί να πάει γήπεδο ενώ θέλει.

Μην τσακώνεστε μεταξύ σας (κι ας το κάνω κι εγώ). Σεβαστείτε ο ένας την ψυχασθένεια του άλλου. Σεβαστείτε την ομάδα και την ιδέα που υπάρχει μέσα σας και τη φανέλα με τον ταύρο, όποιος κι αν τη φοράει, όπου κι αν παίζει όποιος κι αν τη διοικεί, όποιοι κι αν είναι στις κερκίδες.

Αγαπήστε τον ΠΑΣ που έχετε μέσα σας, με όποιον τρόπο νομίζεται ότι του κάνει και σας κάνει καλό. Βρείτε τρόπο να ξεπληρώνετε το χρέος σας απέναντι στον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, τον Άγιαξ της Ηπείρου.Κάντε κάτι. Κάντε ό,τι νομίζετε.

ΜΗΝ ΞΕΝΕΡΩΝΕΤΕ. ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ. ΜΗΝ ΚΟΒΕΤΕ ΠΕΡΑ.

ΕΧΘΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ - ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ


Υ.Γ.1:
Παράθεση
Υ.Γ.: Μπορώ να ανεχτώ τα πάντα «τους», το ψέμα Τους ποτέ. Και από το γήπεδο θα βγω τελευταίος.
με συγκίνησες.πολύ.

Υ.Γ.2: Κάντε έρωτα στα βρωμόψαρα.

Υ.Γ.3:ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #136 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 14:23 »
ΛΟΚΟ, ν'αγιάσει το στόμα σου, ή μάλλον το πληκτρολόγιό σου.Κάποια στιγμή πρέπει να μπει ένα τέλος στις βλακείες του στιλ ''όποιος διαφωνεί με τις κινήσεις της διοίκησης είναι γραφικός,γαύρος,βάζελος,αεκτζής,γκρινιάρης,δεν υποστηρίζει τον ΠΑΣ,λίγοι και καλοί στο γήπεδο'' και δεν ξέρω και γω τι άλλο.Όχι ότι λαμβάνει κανένας υπόψη του σοβαρά αυτές τις ηλιθιότητες,ή ότι παρεξηγείται,αλλά καταντάει κουραστικό.Από το Μάιο τα ίδια και τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #137 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 14:39 »
κουκουλακης....ενταξει τελειωσε :stop:

Παράθεση
Για το αν αναμένει περισσότερο κόσμο στο γήπεδο: «Η προσέλευση στα ελληνικά γήπεδα τις δύο πρώτες αγωνιστικές είναι υπερβολικά μικρή. Πρέπει να καταλάβουμε τον κόσμο, τα οικονομικά που υπάρχουν. Σίγουρα όμως θα είναι μεγάλη μας χαρά αν αυτό το γήπεδο το καταφέρναμε να το γεμίσουμε και να νιώσουμε τον παλμό του κόσμου δίπλα μας.
Μακάρι ο κόσμος να έρθει για να δει αυτό το μεγάλο παιχνίδι το Σάββατο».
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 13 Σεπ 2012 14:43 από mike71 »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #138 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 15:49 »
Σχετικά με το αν περιμένει αυξημένη προσέλευση κόσμου, δήλωσε: «Η προσέλευση φέτος στα ελληνικά γήπεδα τις πρώτες δύο αγωνιστικές είναι αρκετά μικρή. Μακάρι ο πρόεδρος μας να καταλάβει ότι κάνει πολύ άσχημα έχοντας αυτή τη πολιτική στη τιμή των εισιτηρίων και να βάλει επιτέλους φθηνότερα εισιτήρια για το κόσμο.

συνεντευξη χριστοπουλου  %-|

Οι παρακάτω συμφωνούν με το κείμενο:

New Pas. Pas



Παράθεση

(...)
Για το αν αναμένει περισσότερο κόσμο στο γήπεδο, είπε: «Η προσέλευση στα ελληνικά γήπεδα τις δύο πρώτες αγωνιστικές είναι υπερβολικά μικρή. Πρέπει να καταλάβουμε τον κόσμο, τα οικονομικά που υπάρχουν. Σίγουρα όμως θα είναι μεγάλη μας χαρά αν αυτό το γήπεδο το καταφέρναμε να το γεμίσουμε και να νιώσουμε τον παλμό του κόσμου δίπλα μας. Μακάρι ο κόσμος να έρθει για να δει αυτό το μεγάλο παιχνίδι το Σάββατο».


ΠΗΓΗ: sportsioannina.gr



proedrara, κάνουμε πλακίτσες, αλλά όχι στο έτσι ...
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 13 Σεπ 2012 15:58 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #139 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 18:08 »
Πανοπλος στα Γιαννενα ο Θρήνος!!

Επειδή θα βρεχει (κι ως γνωστόν Βρεξει -χιονισει ο ΠΑΣ θα σας Μαμισει....  ;)  ) φερνει για  ενισχυση τον διεθνή Ηρακλειωτη!! Κουκουλάκη.
Δεν ειναι παικτης. Διαιτητής (ο θεος να τον κανει) ειναι!!

Α ρε πουτσα που σας χρειαζεται... :mono:

Αμ ο Παρατηρητής??
 Χριστόφορος Ζωγράφος (Αθηνών)

Α ρε ΠΑΣ Καντους ενα κλυσμα !!!

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #140 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 18:42 »
Πάλι ... ζωγραφιές θα έχουμε το Σάββατο! Ωχ μαν΄μ !!!!

Αποσυνδεδεμένος pantser

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #141 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 18:55 »
Παράθεση
Μακάρι ο πρόεδρος μας να καταλάβει ότι κάνει πολύ άσχημα έχοντας αυτή τη πολιτική στη τιμή των εισιτηρίων και να βάλει επιτέλους φθηνότερα εισιτήρια για το κόσμο.

συνεντευξη χριστοπουλου  %-|
Eδω η σημερινη συνεντευξη  του προπονητη......Ο προπονητης δεν φταει σε τιποτα και πρεπει να τον στηριζουμε και οχι να τον λασπολογουμε. Η διοικηση δεν εχει καμια σχεση με τον προπονητη.Δεν πουλαει εισητηρια ο Χριστοπουλος...Error 502 (Server Error)!!1
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 13 Σεπ 2012 19:04 από pantser »
ΠΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ

Αποσυνδεδεμένος spyros_porsche

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 729
  • DjS
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #142 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 19:01 »
Υπάρχει πρόβλημα.Σοβαρο και Βαθυ.
Προβλημα που διογκοθηκε τα τελευταια χρόνια στην ραχοκοκαλια της ομαδας μας.Δυστηχως απο εκει ξεκινανε ολα.
Δεν υπάρχει χημεια μεταξυ των οπαδων και φίλων του ΠΑΣ.Οι αποψεις ειναι διαφορετικές και πάνω σε αυτές τις διαφορές πατάνε ολοι.
Δεν θέλω να πω κατι παραπάνω τώρα.Ουτε το τοπικ ειναι το σωστο ουτε και η στιγμη.

Αποσυνδεδεμένος jesPAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 645
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #143 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 20:22 »
Πανοπλος στα Γιαννενα ο Θρήνος!!

Επειδή θα βρεχει (κι ως γνωστόν Βρεξει -χιονισει ο ΠΑΣ θα σας Μαμισει....  ;)  ) φερνει για  ενισχυση τον διεθνή Ηρακλειωτη!! Κουκουλάκη.
Δεν ειναι παικτης. Διαιτητής (ο θεος να τον κανει) ειναι!!

Η απώλεια του Μανιάτη είναι μεγάλη. Ήταν ο πιο φορμαρισμένος παίκτης του γαύρου τον τελευταίο καιρό.

Έτσι βρέθηκε ισάξιος αντικαταστάτης του ....ο Κουκουλάκης!!  :P :P

Το ματς κλειδώθηκε, που έλεγε κι ο BILLY_STAM, οπότε έναν βιασμό που δεν μπορείς να τον αποφύγεις απόλαυσέ τον. :( :( :(
Χαμογελάτε!!!  Κάνετε τους άλλους ν' ανησυχούν....

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #144 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 20:49 »


νέος, όμορφος έφηβος και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

και ως γνωστόν επειδή είμαστε οπαδοί του ωραίου, το οποίο δεν έχει φύλο....

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ

 :mono:
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #145 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 21:47 »
Ο ΠΑΣ υπάρχει ακόμη για δυο τρεις λόγους...

Για το μύθο που δημιούργησε τη χρυσή του εποχή...
Για τον όμορφο κόσμο που κουβαλούσε παντού...
Για το συναίσθημα που ενώνει ομάδα κόσμο...

Ο μύθος του Ajax (...)

third type contacts pas.AVI
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 13 Σεπ 2012 22:23 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #146 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 22:09 »
ΛΟΚΟ, ν'αγιάσει το στόμα σου, ή μάλλον το πληκτρολόγιό σου.Κάποια στιγμή πρέπει να μπει ένα τέλος στις βλακείες του στιλ ''όποιος διαφωνεί με τις κινήσεις της διοίκησης είναι γραφικός,γαύρος,βάζελος,αεκτζής,γκρινιάρης,δεν υποστηρίζει τον ΠΑΣ,λίγοι και καλοί στο γήπεδο'' και δεν ξέρω και γω τι άλλο.Όχι ότι λαμβάνει κανένας υπόψη του σοβαρά αυτές τις ηλιθιότητες,ή ότι παρεξηγείται,αλλά καταντάει κουραστικό.Από το Μάιο τα ίδια και τα ίδια.

Οταν λες διοικηση φιλε μου, εννοεις τον Χριστοβασιλη; Χεστηκε ο ΧΒ, αν θα παμε γηπεδο, αλλοι ειναι αυτοι που εχουν την καψα να μας κοψουν το γηπεδο για να μεινουν μονοι τους!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #147 στις: Πεμ 13 Σεπ 2012 23:57 »
Εμείς δεν έχουμε να χάσουμε κ πολλά σε αντίθεση με τον γαύρο,έτσι κ χωρίς άγχος πήγαμε κσ στον βάζελο κ τσιμπήσαμε το βαθμό.
Πάμε να κάνουμε το παιχνιδάκι μας κ όλα μπορούν να έθουν(ήδη ο καιρός μας έκανε την χάρη). :P :P
Κ μην ξεχνάμε πως ΘΡΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΣ Κ ΟΧΙ Ο πειραιάς!!!!!!!!!!
 :flag: :flag: :flag: :flag:
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος proedrara

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #148 στις: Παρ 14 Σεπ 2012 00:12 »
Παράθεση
Eδω η σημερινη συνεντευξη  του προπονητη......Ο προπονητης δεν φταει σε τιποτα και πρεπει να τον στηριζουμε και οχι να τον λασπολογουμε. Η διοικηση δεν εχει καμια σχεση με τον προπονητη.Δεν πουλαει εισητηρια ο Χριστοπουλος...

απο humoraki βλεπω πας καλα... το καταλαβαινεις....

παντως τοσο καημο για τη γκρινια μου για τις τιμες των εισιτηριων ουτε ο χοντρος δε θα 'χε....

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ολυμπιακος
« Απάντηση #149 στις: Παρ 14 Σεπ 2012 00:17 »
-Δυστυχώς στο Σαββατιάτικο παιχνίδι με τον γαύρο
το γήπεδο θα γεμίσει :

-απο διάσπαρτους Λαγούς που θα ρθούν να βρίσουν με την ψυχή τους τον ''αιώνιό'' τους
-απο διάσπαρτους γαύρους, που δεν θα μπορέσουν να πάνε στην Θ7 που θα φιλοξενήσει τους ''Επιστήμονες''
-και φυσικά απο αποκλειστικούς Πασολέδες που θα πάνε στους Ζωσιμάδες, να στηρίξουν τον ΠΑΣ
πάντοτε αισιόδοξοι
οτι η ομάδα της καρδιάς μας θα καταφέρει να πάρει τους βαθμούς της νίκης...

-Απ όλα θα χει ο μπαξές...

---------------------------------------------------------------------------

-'Εχω βαρεθεί να βλέπω τον διπλανό με φορεμένα γαντάκια ''Panathinaikos''
ή να ακούω κρυφό αναστεναγμό όταν ο Μήτρογλου χάσει ευκαιρία για γκόλ.... :stop:

-Έχω βαρεθεί να ακούω, την κλασσική ατάκα
''είμαι ΠΑΣ και Παναθηναικός'' 'η '' είμαι ΠΑΣ και Ολυμπιακός''
αλλα όταν παίξουν μεταξύ τους θα είμαι ΠΑΣ....''
:stop:

-Το μόνο που έχω να πώ για όλους αυτούς είναι ότι
δεν θα φύγουν ποτέ στεναχωρημένοι απο τους Ζωσιμάδες...
-Πράγμα που σημαίνει πολλά ....


------------------------------------------------------------------------------

-Στο ποδόσφαιρο όλα είναι σχετικά...
-Αν ισοφαριστείς στο 90'....φεύγεις ανείπωτα πικραμένος ,βάζοντας τα με την τύχη...
-Αν ισοφαρίσεις στο 90'.....φεύγεις ικανοποιημένος που δεν ηττήθηκες..
-Έτσι είναι η μπάλα...Ψυχολογία καθαρή...
-Και στην κερκίδα ...και στο χορτάρι....
-Το γήπεδο καμιά φορά ανεβοκατεβαίνει...

-Εμείς το μόνο σίγουρο που θέλουμε είναι στο 90(+τα χασομέρια) ;)
να μας βρεί νικητές....

---------------------------------

-Για τον Κουκουλάκη αφήστε να τον δούμε πρώτα...και μετά να κρίνουμε.
-Δεν θέλω να γίνω εξ αρχής κατηγορηματικός...

-Ενδεικτικά πάντα να θυμηθούμε πέρυσι
στο Κέρκυρα-ΠΑΣ 1-2 που μας σφύριξε, είχε δώσει το ''πεναλτάκι-βουτιά''
που ευτυχώς απέκρουσε ο Κηπουρος
όμως
στο Ξάνθη-ΠΑΣ 1-2, δεν αντιμετώπισε προβλήματα και περασε ήσυχο απογευμα
(αν και έκανε απέφυγε τα λάθη ...αν θυμάμαι καλά
ενα φάουλ που έκανε ο Ζαμπρέλας ..έδωσε λαθεμένη 7η καρτα στον Τζημόπουλο
που του έλεγε δεν το έκανα εγώ το φάουλ


----------------------------------------------------------------

-Γενικό το -εξής- κακό όμως που συμβαίνει στους ''Ζωσιμάδες''
είναι οτι
 οι διαιτησίες που τυγχάνουν οι φιλοξενούμενοι στα Γιάννενα
δεν έχουν καμία σχέση με αυτές που ο ΠΑΣ τυγχάνει εκτός έδρας...

-Αυτό είναι που μας προιδεάζει μια ζωή....
-Η αρχή έγινε με τον Πλατανιά...χωρίς όμως το τελικό 0-0 να είναι άδικο....

-Να δούμε λοιπόν ο Κουκουλάκης ..θα παίξει το 50-50 που όλοι ες αεί  ζητάμε??

-----------------------------------------------------------------------------------------

-Η ομάδα μας εξέπληξε στο ΟΑΚΑ...
-Εκεί που δεν μπορούσαμε να λυγίσουμε τον Πλατανιά
πήγαμε στον βάζελο και κάναμε ενα ώριμο παιχνίδι
που παραλίγο να μας χαριζε άλλους 2 βαθμούς....

-Η εντύπωση που μου έμεινε απο το ματς του βάζελου
είναι οτι η ομάδα ''ζυμώνεται'' καθημερινά...

-Στο περσινό 0-4 , πάιξαμε στα ίσα τον γαύρο
αλλα στο β ημίχρονο μετά το 0-1 ...δυστυχώς κατέρρευσαν όλα... :(

-Μακάρι ο ΠΑΣ να βρεί την ωριμότητα και το καθαρό μυαλό
να γράψει κι άλλες σελίδες Ιστορίας... :mono:
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'