Αποστολέας Θέμα: Ακριβά εισιτήρια  (Αναγνώστηκε 45221 φορές)

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #150 στις: Σαβ 11 Μάι 2013 14:19 »

Αλήθεια εμείς πόσες κάρτες ανανεώσαμαν και πόσες νέες δώκαμαν μέχρι στιγμής?

 :mono:

Εμεις οι Π.Α.Ε. ?
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #151 στις: Σαβ 11 Μάι 2013 14:28 »

Αλήθεια εμείς πόσες κάρτες ανανεώσαμαν και πόσες νέες δώκαμαν μέχρι στιγμής?

 :mono:

Εμεις οι Π.Α.Ε. ?

Οταν λες Π.Α.Ε. ποιους εννοεις;  8) 8)
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #152 στις: Κυρ 12 Μάι 2013 04:02 »

Αλήθεια εμείς πόσες κάρτες ανανεώσαμαν και πόσες νέες δώκαμαν μέχρι στιγμής?

 :mono:

Εμεις οι Π.Α.Ε. ?

Εεε, αφού Π.Α.Σ ΓΙΑΝΝΙΝΑ είμαστε όλοι, πάρε συ και στα λεφτά θα τα βρούμε...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #153 στις: Πεμ 16 Μάι 2013 17:17 »
Παράθεση

ΠΑΣ - ΠΑΟΚ
«Ο κόσμος  επέστρεψε  στο γήπεδο και ο Παππάς χτες  με το παίξιμό του βάλθηκε  να τους διώξει.»
Κάπως  έτσι  τα είπαν  στο  S.FM ρέντιο  χτες  το βράδυ.

Ο Παππάς επανόρθωσε ...



Χτές  η προσέλευη άγγιξε το Μ.Ο. της σεζόν.

Κυρά Χαρίκλεια ... εγώ είμαι σόλο (τα παιδιά μου δεν πηγαίνουν γήπεδο, ούτε η γυναίκα μου), κουτσά στραβά πατάω στις κερκίδες.

Ένας φίλος μου στα Σεισμόπληκτα (Ραφταναίοι) έχει 3 αγόρια ... ρίχνουν κλήρο ποιός θα πάει στο γήπεδο, γιατί, εκείνο το εκ περιτροπής που εφαρμόζαν, έΠΑΣε τα νεύρα της οικογένειας.
Ασφαλώς και κατανοείτε ποιό είναι το πρόβλημα αυτών των 4ων Πασολέδων από τα Τζουμέρκα ... 1 παράδειγμα αυτό.

Ο άνεργος, είναι ο πιο δυστυχής της κερκίδας ... την κοιτάει με το μακαρόνι ή από τη τζαμαρία της καφετερείας και εφόσον η ΝΟΒΑ βλέπει πεζοδρόμιο.
Ασφαλώς και κατανοείτε ποιό είναι το πρόβλημα του άνεργου ...

Και άλλα ... τον Ιούνιο όχι τώρα, έτσι για να μη "διαφωνούν" οι φίλοι.

Ευτυχώς που τα παιδιά κάτω των 12 έχουν ελευθέρας (όταν συνοδεύονται) σε όλα τα γήπεδα.

Ααα ... η αδειοδότηση! Οι δημοσιογράφοι (τοπικοί) λένε στο σούξου - μούξου ότι είναι δύσκολη υπόθεση ... ευκολότερο να χτίσεις γήπεδο σε μια νύχτα, παρά να τσεπώσεις αδειοδότηση.
Αλήθεια τι καπνό φουμάρουν όλοι αυτοί οι λειτουργοί του ρεπορτάζ των Ζωσιμάδων, που τσαλακώνουν τις πίτσες και κυπελάκια του φραπέ στα Μπουθ ... ?!

Τέλος, να πω στους συν(μ)φορουμίτες ότι, ο ΠΑΣ αρμενίζει ίσια, πλην σε στραβό γιαλό.

Υ.Γ.: (Μετά από το "Συμφωνώ" του deceiver) Δεν αγανάκτησα με το ΔΝΤ ... με τον ΠΑΣ θα αγανaκτήσω τώρα?
Απλά, τα είχαμε πει πριν τα Χριστούγεννα ... αν το βάζατε 10 θα μετρούσατε φράγκα ως τα άλλα Χριστούγεννα.
Στο χωριό λένε ... 1 εβαφτίσαμε, 5 "τούρκοι"  γίνονταν ... 1 Βαγγέλη διώξαμε (?) 5 Βαγγέληδες φτιάξαμε.

Υ.Γ.2: Ο Μαριδάκης φεύγει ... ο ΝΕΟΣ ΠΑΣ  ήρθε! 

Υ.Γ.3: Φίλος που π.μ.ε ρώτησε πώς βγαίνουν τα λεωφορεία ... θα πούμε σύντομα.
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 16 Μάι 2013 18:17 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος paslooza

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 235
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #154 στις: Πεμ 16 Μάι 2013 19:05 »
Για τη σεζόν 2013-2014

α. 4€ ευρώ στο μισό πέταλο.
β. 8€ στο άλλα μισό πέταλο για συνδέσμους και λέσχες
γ. 12€ στην ευθεία στην ευθεία (μικρής και κάτω μέρος μεγάλης σκεπαστής)
δ. 17€ στο πάνω μέρος της μεγάλης στα άκρα
ε. 20€ στο πάνω μέρος στμέση

10-15€ φιλοξενούμενοι.
Κάνε το και αδύνατο κάποιος να πηδήξει θύρα και έκλεισες!!!
Στα ευρωπαικά ματς +50%.

Τα διαρκείας (χονδρικά, χωρίς λεπτομέρειες και αναφορά για golden VIP, γυναικεία, παιδικά κτλ)
17 αγ. SL + 3 EL ή CL + 3 αγ. κυπέλλου =23 αγ.
β. 140€    Μ.Ο. ανά αγώνα    6€
γ. 200€    Μ.Ο. ανά αγώνα    8,7€
δ. 280€    Μ.Ο. ανά αγώνα    12,2€
ε. 330€     Μ.Ο. ανά αγώνα    14,3€

Πρόβλεψη για αγορά με 3 άτοκες δόσεις (με πιστωτική πχ) και ευκολίες για οικογενειακά, μαθητικά, φοιτητές, άπορους

Άρα

3000 διαρκείας (άνετα) x ~200€ (Μ.Ο. διαρκείας ~235€) = 600.000€
+
2000 solo εισιτήρια x ~10€ (Μ.Ο. solo εισιτηρίων ~12,5) x 23 αγ. = 460.000€ (χώρια οι φιλοξενούμενοι)

Οι στόχοι εφικτοί για τον δικό μας ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ βάσει τιμών, βάσει (αγωνιστικής) φετινής πορείας, βάσει Ευρώπης και βάσει (αγωνιστικής) εξέλιξης..

Ο διοικητικός ΠΑΣ και με τα μούτρα του ΧΒ, "άμα σαρέσει... άμα δε σαρέσει μην έρχεσαι γήπεδο", με χαμηλότατο επικοινωνιακό προφίλ, με επιλήψιμο παρελθόν (προς τους γιαννιώτες φιλάθλους), με ψιθύρους, χωρίς κλεισμένο προπονητή (ο οποίος συνεχώς εκθέτει την ληξιπρόθεσμη συνάντηση), θα χρειαστεί τεράστια προσπάθεια και δείγματα γραφής από τον ίδιο (και μόνο), ώστε να αγγίξουμε τα παραπάνω νούμερα.

Όσο ο ίδιος θεωρεί το κομμάτι του ΠΑΣΟΛΕ φιλάθλου ανεξάρτητο με το αγωνιστικό κομμάτι, τόσο ο ίδιος θα εκτίθεται και το έργο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ θα παίζεται μεταξύ συγγενών και παρατρεχάμενων και η ΟΜΑΔΑΡΑ μας θα Ηλυσιακοποιείται..


Προς την ΠΑΕ

Αποσυνδεδεμένος President

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #155 στις: Πεμ 16 Μάι 2013 19:21 »

Παράθεση


Ευτυχώς που τα παιδιά κάτω των 12 έχουν ελευθέρας (όταν συνοδεύονται) σε όλα τα γήπεδα.




Έτσι λες;
Χθες λοιπόν που πήγα με το μίνι διαρκείας στην θύρα 4 μαζί με τον 11χρονο γιο μου, η κυρία που ήταν εκεί μου δήλωσε πως επιτρέπεται η δωρεάν είσοδος σε παιδιά μόνο ως 5 ετών. Μα, της λέω, όλη τη χρονιά έτσι μπαίναμε ...
ΕΝΤΟΛΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ μου λέει ΚΑΙ αυτή ΚΑΙ η υπεύθυνη υπάλληλος της ΠΑΕ (πιθανώς ξέρετε ποια). 40 εγώ λοιπόν και 20 ο 11χρονος φανατικός ταύρος, αν και μου έλεγε μπαμπά δεν πειράζει, πήγαινέ με σπίτι και γύρνα εσύ ...

Εντάξει Κυρία Χαρίκλεια;

Εσείς είστε όψιμη στους Ζωσιμάδες, εγώ πηγαίνω εκεί πριν μπει το χόρτο ...

Εσείς πήγατε μεγάλη εκεί, ο γιος μου πριν ακόμα περπατήσει (κυριολεκτικά) ...

Ο μεγάλος μου γιος δεν δέχτηκε να πάει στην 10 που πηγαίνει με 20, ούτε με διαρκείας 40 (που θα γινόταν 30 γραφόταν και μέλος...) γιατί ήξερε πως δεν "βγαίνω" οικονομικά και επικαλέστηκε διάβασμα (!!!) ...

Εντάξει Κυρία Χαρίκλεια;
President speaking ...

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #156 στις: Πεμ 16 Μάι 2013 19:21 »
το ελληνικό πρωτάθλημα είναι στην ουσία 5 ευρώ τα πέταλα.10 η ευθεία και 15 τα vip.και πολλά είναι.
διάφορες εκπτώσεις σε ευπαθείς ομάδες πληθυσμού (φαντάροι,φοιτητές,άνεργοι),προσφορές σε γυναίκες,προσφορές για γονείς,ειδικά για τον ΠΑΣ που εκπροσωπεί Ήπειρο και πολλούς ξενιτεμένους προσφορές προς ξενιτεμένους και εκτός Ιωαννίνων (έτσι μπορείς να φέρεις κόσμο και από γύρω νομούς και όχι μόνο σε συγκεκριμένα παιχνίδια).
διαρκείας πχ 5 ευρώΧπόσα ματς.ανάλογα τα υπόλοιπα.αν θέλεις να τα κάνεις πιο ανταγωνιστικά κάνεις δώρο 2-3 παιχνίδια ή κάποιο δώρο από τικ μπουτίκ πχ φανέλα.κάνεις και το γήπεδο μπλε έτσι.
πολλά είναι γιατί:
οι συγκρίσεις με έξω (μέρα με νύχτα)
βλέπω φθηνά ματσάρες έξω και όχι τα δικά μας που κοροϊδεύουν (πέστε κάτω,φάουλ,καθυστερήσεις και γνωστά τραγελαφικά)
στημένα
μονίμως εξυπηρέτηση συγκεκριμένων ομάδων και εύνοια αυτών (δώστε χώρο στην έκπληξη...)
κοράκια στην υπηρεσία αυτών.και έξω μπορεί να πάρουν σφυρίγματα αλλά όχι αυτό το χάλι.
γήπεδα χωράφια που δεν μπορείς να παίξεις μπάλα.
γήπεδα γενικώς μαύρο χάλι
επίπεδο γενικά χαμηλό
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 16 Μάι 2013 19:34 από fon7 »

Αποσυνδεδεμένος prwtevousianos1966

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #157 στις: Πεμ 16 Μάι 2013 20:24 »
θα φερω ενα παραδειγμα και πιστευω να συμφωνειται...  εχετε δει οτι σε καθε ματς εκτος απο το πρωτο με τον πλατανια οτι η 10 που ειναι και οι οργανομενοι ηταν γεματη-και πολλες φορες και μεγαλο μερος του γηπεδου-με 15 ευρω εισιτηριο... οι πανθηρες(πανιωνιος) εχουν 1 ευρω εισιτηριο :P  και βλεπετε ποσα ατομα ειναι... δεν γινετε ομως να βαζεις 20 ευρω το εισιτηριο σε μια κοινωνια που ειναι πρωτη σε ανεργια. και τα λεω εγω που ειμαι αθηνα που θα εκανα πως και πως να παω σε ενα τετοιο ματς αλλα μονο ενα δυο αντεχει η τσεπη μου..γιατι βαλτε βενζινες καυσιμα κλπ... μεταναστης να ειχα παει λιγοτερα θα ηθελα :pashat:
ΠΑΣ ΘΥΜΗΣΟΥ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #158 στις: Πεμ 16 Μάι 2013 20:59 »
Αν ισχυει αυτο που λεει ο President (δεν εχω κανενα λογο να μη τον πιστεψω)
καποιοι ανθρωποι θα πρεπει να ντρεπονται....

ΟΥΣΤ.... :stop:

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #159 στις: Πεμ 16 Μάι 2013 21:14 »
Παράθεση
Ευτυχώς που τα παιδιά κάτω των 12 έχουν ελευθέρας (όταν συνοδεύονται) σε όλα τα γήπεδα.
Έτσι λες;

Όχι ρε φίλε μου :) , αλλά τι να πεις, πατάνε στο τυπικό -50% που βγάζουν όλες οι ΠΑΕ ... πόσα πιτσιρίκια πηγαίνουν στο Ζωσιμάδες και ποιός ξέρει πόσα τ.μ., καλύπτουν!!!
Αλλά, θα μου πεις, που θα απλώσουν την αρίδα τους οι ... "μουχτιτζίες".
Παράθεση
Κόψετε τους μουχτιτζίες. Θέλουν να το παίζουν υπερΑΠΟΕΛίστες με εισιτήρια του ΕΝΟΣ ευρώ.
Είναι αυτοί που φωνάζουν για όλα και όλους και επικαλούνται ότι με τα λεφτά τους έχουν λόγο και στα κέντρα λήψεων αποφάσεων.
Εγέμωσεν οι Κύπρος ΠΠΑΤΤΑΞΙΕΣ...


Διαρκείας 2013-14

Δουλεμένη η πρόταση του Συν paslooza και με την υψομετρική και περιμετρική λογική ... θα πρότεινα να την επεξεργαστούμε επιπλέον και Στουρναρικά ... και από τη σκοπιά του πελάτη και του μπακάλη, αλλά με βασικό κριτήριο αυτό που λέμε, "μπακάλικο χωρίς πελάτες δε κρατιέται" ή "οι περισσότεροι πελάτες έχουν πάντα δίκιο".
Και επειδή ακριβώς, πληρώσαμε 1 κάρο λεφτά στο παρελθόν για τα "χωριά", είναι πολύ ακατανόητο το γεγονός να μη κατανοεί η ΠΑΕ μια 5/ετία τώρα ότι, "η φτήνια τρώει τον παρά", στην ποδοσφαιρομάνα Ήπειρο ... και μμσ εγώ καναπέ μετά ...

1 Διαρκείας την περίοδο 2013-2014 θα πρέπει να βλέπει:
 α. Πρετοιμασία (μη βάλουν εισιτήριο κι εκεί)
 β. Προπονήσεις (μη βάλουν εισιτήριο κι εδώ)
 γ. Αγώνες φιλικούς
 δ. Αγώνες Πρωταθλήματος   
 ε. Αγώνες Κυπέλλου
στ. Αγώνες play off*
  ζ. Προκριματικούς UEFA EL
  η. Γήπεδο lux

* οι Αγώνες κατάταξης ενδεχομένως και να καταργηθούν 

Υ.Γ.: Πάντος παντού αλλού, παιδιά κάτω των 12 που πηγαίνουν χέρι με γονέα δεν πληρώνουν, εκτός αν για τα γούρια ... και είναι διαφορετικό να βγάζει ο πιτσιρικάς κάρτα διαρκείας όπου απαιτείται πιστοποιητικό γέννησης ή ταυτότητα (βγάζουν από τα 12 τώρα) ...
Κακώς πελατώθηκε στην ΠΑΕ ο President ... απαράδεκτο!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 16 Μάι 2013 21:34 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #160 στις: Παρ 17 Μάι 2013 01:24 »
τα παιδιά μου ...μεγάλωσαν!

δλδ έκτη δημοτικού και 2α γυμνασίου

και μου ζητάνε για πρώτη φορά να πάνε μόνα τους στο γήπεδο!!!
και όχι ακριβώς μόναχά τους ολόκληρη συμμορία καμιά 15αριά πιτσιρικάδες!!!!

η ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΠΑΣΟΛΕΔΩΝ!!!!!!!!!!

και κάνω τους υπολογισμούς μου και θέλω ή 60 χ3=180 ή 40+60χ2=160 γιατί τώρα θέλουν τα παιδιά να γραφτούν και σε κάποιο κλαμπ και να γίνει το νεο αίμα μπλε...

και επειδή δεν την έχω προϋπολογίσει μια τέτοια εξέλιξη έχω κάνει το κουμάντο μου μόνο για την πάρτυ μου...

αλλά να αφήσω τα παιδιά να πρασινοκοκινίσουν???

οπότε μοιραία θα επιλέξω να κάνω περικοπές...

κι όχι από τους νέους πασολέδες!!!!

αυτά...κι Θεός βοηθός
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος stefpas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #161 στις: Παρ 17 Μάι 2013 11:43 »
και η Τρίπολη 10 ευρώ γενική είσοδο έβαλε...και με τη βούλα το Ζωσιμάδες το πιο ακριβό γήπεδο των πλέι οφ...
:mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono:

Αποσυνδεδεμένος ikis

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #162 στις: Παρ 17 Μάι 2013 15:45 »
Καλησπέρα,
Θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο για όσα γράφονται για την απουσία του κόσμου στο γήπεδο.
Κατ' αρχήν, το έχω ξαναγράψει, αλλά 40 ευρώ ή 60 ευρώ για 3 αγώνες είναι πολλά όταν το 67% των νέων ανθρώπων είναι άνεργοι.
Κάποιοι τοπικοί δημοσιογράφοι γράφουνε για το ότι έχουν διασπαστεί η μπλου βαγιέρος και κάτι τέτοια. Μα είναι δυνατόν ο κόσμος του ΠΑΣ και ο όγκος του να εξαρτάται από έναν σύνδεσμο φιλάθλων? Δεν είναι πρόβατα, ούτε γίδια ο κόσμος.
Επίσης, σαν απάντηση στην γυναίκα του προέδρου, έχω να της πω ότι έχει περάσει τόσα πολλά ο κόσμος που είναι διστακτικός. Μην έχοντας σίγουρη ακόμη την έξοδο στην ευρώπη λόγω της αδειοδότησης φοβάται να πιστέψει και να δώσει από το υστέρημά του για να παραβρεθεί στο γήπεδο. Η ενδεχόμενη μη αδειοδότηση θα του κόψει και τα λίγα φτερά που έχουν βγει.
Προσωπικά βρίσκομαι στην Αθήνα. Δε θα μπορούσα να πάρω λοιπόν εισιτήριο διαρκείας αλλά θα μπορούσα να πάω στο γήπεδο με τον Αστέρα μιας και ήμουν στην πόλη με εισιτήριο 10 ευρώ. Θα πάω στον Ατρόμητο γιατί σίγουρα το εισιτήριο θα είναι φθηνό.

Υ.Γ. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να συγκεντρώνονται οι ΠΑΣ ολέδες και να βλέπουν τα ματσάκια? περιοχή?

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #163 στις: Παρ 17 Μάι 2013 16:34 »
Παράθεση
Αν ισχυει αυτο που λεει ο President (δεν εχω κανενα λογο να μη τον πιστεψω)
καποιοι ανθρωποι θα πρεπει να ντρεπονται....

Κι ο President να είναι περήφανος για τα παιδάκια του τα τζιμάνια που έχουν συναίσθηση και κατανόηση.

Το κείμενο του πρωτοσέλιδο...
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #164 στις: Πεμ 23 Μάι 2013 07:33 »
1η Αγωνιστική Play Offs … 1378 + μ. διαρκείας =  ?
3η Αγωνιστική Play Offs … 1706 + μ. διαρκείας =  ?
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #165 στις: Τρι 27 Αύγ 2013 11:31 »
Ο ... Φυλαρούχας( αποδυτηριάκιας; ), ζητάει κι επιχειρηματολογεί για 5 ευρώ εισιτήριο  ::)


Εισιτήρια με 5 ευρώ!

Χαραμοφάηδες καβαλάνε
 
Στην καρδιά του καλοκαιριού και στον πάτο του βαρελιού. Αρχίζει η νέα σεζόν και οι ομάδες ξανά προς την δόξα τραβάν. Αλήθεια, ασχολείται κανείς με το πρωτάθλημα; Ήμαστε σε βδομάδα πρεμιέρας και δεν κουνιέται φύλλο. Πού μυαλό για μπάλα, έχουμε πήξει με τις μαλακίες τους. Οι περισσότεροι, ούτε μπάνια δεν έχουν προλάβει να κάνουν ακόμα ή, δεν σχεδίασαν τις διακοπές όπως θα τις ήθελαν. Ένας από αυτούς, μπορεί να είσαι κι εσύ. Τι να προγραμματίσεις, όμως; Εδώ, δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει με τους χαραμοφάηδες που μας καβαλάνε. Ουστ.

Κάπου θα ξαποστάσει

Οι ξένοι, πάντως, έχουν μείνει με το στόμα ανοιχτό. «Μα καλά, ρε; Τους έχουμε πηδήξει από μπρος, πίσω, δεξιά, αριστερά, τους έχουμε πάρει από παντού, τί στο διάολο συμβαίνει με αυτούς και πάνε και διακοπές; Που τα βρίσκουνε;». Έλα, ντε. Καλό ερώτημα. Γιατί, ό,τι δυσκολίες και να έχει ο Έλληνας, όλο και κάπου θα ξαποστάσει. Μία; Δύο; Πέντε ή, περισσότερες μέρες; Θα την βρει την άκρη. Ειδικά τώρα τον δεκαπενταύγουστο, θα φτιάξεις κατάσταση. Όχι ρε μαλάκες ευρω-πέοι, στα παπάρια μας τα λεφτά σας. Μένουμε άφραγκοι. Πάμε παραλία και περιμένουμε τη δραχμή.

Να τελειώσεις τη δουλειά

Τι άλλο να κάνεις τώρα, δηλαδή; Να κάτσεις και να ασχοληθείς με το φιλικό του Ολυμπιακού στην Βαλένθια; Υπάρχει λόγος; Τί να δεις και να πεις; Τί να αναλύσεις μετά την ήττα; Αν είναι έτοιμος για την πρεμιέρα με την Καλλονή; Είπαμε, η ομάδα της Μυτιλήνης θα είναι όνομα και πράμα στην μεγάλη κατηγορία. Θα μιλάει με το τόπι κι όσοι την βλέπουν, θα χύνουν. Αλλά αυτό είναι συχνό φαινόμενο στην Ελλάδα. Σε... καυλώνει τόσο το θέαμα που το γυρνάς στο τσοντοκάναλο της νόβα για να τελειώσεις τη δουλειά. Ή, βάζεις κάτω τη γυναίκα και της αλλάζεις τα φώτα. Γκολ! Επιτέλους...

Καλοκαίρια και χειμώνες

Μη σε παίρνει από κάτω, λοιπόν... Όλο και κάπου θα βρεις να απλώσεις το κορμί σου καλοκαιριάτικα. Να φορτίσεις τις μπαταρίες, όπως κάνουν στα ρεπό τους οι παίχτες. Διάθεση καλή να υπάρχει, βάλτα κάτω, δες τις επιλογές σου, πράξε αναλόγως. Εκεί που θα είσαι, θα δεις το σαββατοκύριακο και τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής για να γουστάρεις. Εντάξει, μη σκοτίζεσαι που θα βλέπεις από την τιβί άδειες κερκίδες, έτσι κι αλλιώς η δυσάρεστη αυτή εικόνα, είναι οικεία στην Ελλάδα με το επίπεδο του θεάματος που προσφέρει το ποδόσφαιρο σαν προϊόν. Καλοκαίρια και χειμώνες, περιμένω να 'ρθεις στο γήπεδο για να με δεις. Ρίξτε τις τιμές.

Ισάξιο θέαμα

Έτσι είναι. Δεν γίνεται να προσφέρεις ένα τόσο χαμηλού επιπέδου θέαμα ποδοσφαιρικό και να λες δώσε εισιτήριο 10, 20, 30, ακόμα και 50 και παραπάνω ευρώ. Ληστεία. Κανονικά, η τιμή του εισιτηρίου θα πρέπει να έρχεται σε αναλογία με το επίπεδο του θεάματος. Τέτοιες τιμές υπάρχουν και στα μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα. Το ίδιο συμβαίνει και με τα διαρκείας. Λες και το θέαμα που προσφέρει π.χ. η Ιταλία ή, η Ισπανία, είναι ισάξιο με αυτό που βλέπεις στο ελληνικό πρωτάθλημα. Γιατί να πάρω διαρκείας αδελφάκι μου; Για να μου βγάζεις τα εσώψυχα κάθε βδομάδα;

«Όχι» κάτω από 10 ευρώ

Πες, άσε τα διαρκείας που ούτως ή, άλλως έχουν χτυπηθεί καραμπινάτα από την κρίση. Τα εισιτήρια τα απλά. Είναι δυνατόν τη σήμερον ημέρα, που ο κόσμος ψάχνει ακόμα και το μακαρόνι που του έπεσε κάτω, το πιο φτηνό εισιτήριο στη σούπερ λίγκα, να είναι στα 10 ευρώ; Και πού θα τα βρει για να τα δώσει έτσι απλόχερα ο άλλος, θα μου πεις; Δεν το καταλαβαίνουν, όμως, αυτό. Οι παράγοντες των ελληνικών ομάδων λένε «όχι» κάτω από τα 10 ευρώ. Δεν ομιλώ για τα παιδικά, για τα κανονικά λέω. Είναι προτιμότερο να έχεις άδειες εξέδρες; Δε νομίζω. Κι όμως. Γιατί αν σταματήσουν να βλέπουν νόβα, θα έχουμε πρόβλημα.

Κρίση κοινωνική

«Μα είναι δυνατόν ο άλλος να μην διαθέτει 10 ευρώ για να δει την ομάδα του;». Αυτό διερωτώνται οι ποδοσφαιροπατεράδες μας, κάτι που δείχνει ότι ακόμα μερικοί-μερικοί δεν έχουν πάρει χαμπάρι την κρίση. Συμβαίνει και σε άλλους κύκλους. Και δεν ομιλώ για την κρίση την οικονομική, αυτή ήτο η αφορμή. Για την κρίση την κοινωνική λέω. Που δεν μας νοιάζει τι περνάει ο διπλανός μας, αρκεί εμείς να ήμαστε καλά. Όχι, δεν είναι εκτός πραγματικότητας. Ξέρουν τι κάνουν.

Μείνετε σπίτι

Η αλήθεια είναι ότι δεν τους νοιάζει και τόσο να προσελκύσουν κόσμο στο γήπεδο. Θέλουν μόνο να παίρνουν χαλαρά τα εκατομμύρια της νόβα και να μην πληρώνουν πρόστιμα για επεισόδια στα γήπεδά τους. Και πως γέρνεις την πλάστιγγα προς εσένα σε αυτή την περίπτωση; Πως καταφέρνεις να το πετύχεις; Μία μόνον είναι η λύση. Μείνετε σπίτι για να μας βλέπετε από τη νόβα. Όπου μαζεύεται και πολύς κόσμος, άλλωστε, δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται. Άστο καλύτερα. Μην γίνει και καμιά ζημιά. Το θέμα αρχίζει και πιάνει ακόμα και τον Ολυμπιακό, ο οποίος μπήκε αργότερα στην κεντρική διαχείριση.

Εισιτήριο με πέντε ευρώ

Κάτσε ρε Φυλαρούχα, δηλαδή πόσο πρέπει να πάει το εισιτήριο; Αυτό θα με ρωτήσεις και θα 'χεις δίκιο. Γιατί όταν ζητάς να αλλάξει κάτι, όταν κάνεις μία επισήμανση καίρια για ένα θέμα σοβαρό όπως αυτό, θα πρέπει να προτείνεις και τη λύση. Γιατί αλλιώς, είσαι να 'χαμε να λέγαμε, δάσκαλε που δίδασκες. Ξεβρακώνεσαι και τα παιδιά γελάνε. Θα σου πω. Πέντε ευρώ το εισιτήριο! Ναι, γιατί; Επειδή τα μισά και παραπάνω θα πηγαίνουν από εδώ κι από εκεί; Ό,τι μένει. Άσχημα είναι από το τίποτα; Τουλάχιστον να μην μπαίνεις μέσα.

Κλίμα ποδοσφαιρικό

Να βγάζεις τα έξοδα της λειτουργίας ενός αγώνα και τα ποσοστά που δίνεις από εδώ κι από εκεί, αλλά όμως θα διευκολύνεις τον κόσμο να έρθει στο γήπεδο και να σε στηρίξει. Και να διαμορφώσει κλίμα ποδοσφαιρικό. Γιατί αν θέλουν δυο άτομα να πάνε στο γήπεδο, δυο φίλοι, χρειάζονται τώρα 20 ευρώ, αν όμως το εισιτήριο ήταν 5 ευρώ, με 10 ευρώ ήταν και οι δύο μέσα, όχι μόνον ο ένας που μπαίνει τώρα με την ίδια τιμή. Καλά κρασά.

Δεκάρικο με παρέα

Με το δεκάρικο να έχεις και μια παρέα στο γήπεδο. Να πεις καμιά μαλακία με τον κολλητό σου, ιδίως εαν δεν βλέπεται το ματς, που είναι και το πιθανότερο. Να κάνεις και μία ανάλυση για το σύστημα, να μιλήσεις για την απόδοση του τάδε ή, του δείνα ποδοσφαιριστή και συνολικά για την εικόνα της ομάδας. Σε ποιον να τα πεις; Σε όποιον βρεις μπροστά σου; Επειδή, λοιπόν, ο φίλος μπορεί να μην έχει τα 10 ευρώ, βαριέσαι, μένεις και συ σπίτι, που να πηγαίνεις τώρα..., το βλέπεις από τη νόβα. Φέρτον σπίτι. Ήρθαν και οι πίτσες, δέσαμε.

Με τα γούστα σου

Θα μπορούσα να πω ας το κάνουν, 7 ευρώ ή, 8, όπως στους κινηματογράφους. Αλλά εκεί θα δεις σίγουρα σπουδαιότερο θέαμα, ανάλογα φυσικά με τα γούστα σου στο είδος της ταινίας. Άρα, ένα Πανθρακικός – Πλατανιάς ή, ακόμα ένα Βέροια – Εργοτέλης, δεν είναι δυνατόν να αξίζει παραπάνω χρήματα... Μάλλον λιγότερα.

Έπεσε στο ένα ευρώ ο καφές

Οπότε, αν θέλετε παραπάνω κόσμο στο γήπεδο, θα πρέπει το φθηνότερο εισιτήριο να πέσει στα 5 ευρώ. Έστω δοκιμαστικά για έναν χρόνο. Το επιτάσσει η εποχή. Αλλά, δεν θέλετε γιατί δεν σας συμφέρει στη τσέπη. Στο τέλος θα αναγκαστείτε, όπως έγινε με τον καφέ που τον παίρνεις στο χέρι, επειδή ξαφνικά καταλάβαμε την πραγματική του αξία. Έπεσε στο ένα ευρώ, ακόμα και ο φρέντο που κάποτε είχε 2,5 και τρία, όχι μόνο ο φραπές. Παναγιά βοήθα.


http://fylarouxas.blogspot.gr/


Υ.Γ: Αμοιβές παιχτών, έσοδα από οπαπ-νόβες-διαφημίσεις, πέσαν πολύ και θα πέσουν και άλλο.
Οπως και το επίπεδο του ποδοσφαίρου μας..
Οποια ομάδα μας βγαίνει στην ευρώπη, ο κάθε δευτεροτριτοκλασσάτος, της "παίρνει" το κεφάλι..
Τα εισιτήρια δεν έχουν ανάλογη πτώση ακόμα, αλλά φαίνεται νομοτελειακό.
Είναι τέτοια η κατάσταση(θα γίνει και χειρότερη) που αργά ή γρήγορα, παντού, 5-10 ευρώ το κόβω να πηγαίνουν, χωρίς να αποκλείεται και το παρακάτω για τίποτα περίεργα πέταλα, ειδικές συνθήκες κλπ
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #166 στις: Τρι 27 Αύγ 2013 12:43 »
ειδες κιτσομαη?
ειδες που οι "πουστηδες" ειχαν δικιο?

ΠΑΣ-πλατανιας
800 χ 17,5 μο=14.000
ΠΑΣ-Απολλων
1800 χ 12,5 μο=22.500






Συνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #167 στις: Τρι 27 Αύγ 2013 15:14 »
Sorry , αλλά το 800 ( ΠΑΣ-Πλατανιάς) τι είναι ? Τα εισιτήρια που είχαν κοπεί ?????????????????????????????

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #168 στις: Τρι 27 Αύγ 2013 15:15 »
...δυστυχώς

περσυνή πρεμιέρα... :(
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #169 στις: Τετ 28 Αύγ 2013 00:29 »
και κατι ακομη...
9χρονα παιδια πληρωσαν εισητηριο 15 ευρω για να μπουνε στη μεγαλη
Απο 8 χρονων και πανω εισητηριο...
Συγχαρητηρια.

Αποσυνδεδεμένος annapap

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #170 στις: Παρ 25 Οκτ 2013 16:20 »
Γεια σας παιδια!θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις για τα εισητηρια για τον αγωνα με τον παναθηναικο στις 24/11 και νομιζω οτι αυτο ειναι ισως το πιο καταλληλο θεμα (υπηρχε κι ενα αλλο αλλα ανεφεροταν στα διαρκειας)
Θελω να αγορασω ενα εισητηριο για ενα φιλο μου και να το κανω δωρο και δεν ειμαι πολυ σχετικη (ναι κοπελα ειμαι) στο θεμα αυτο για αυτο και θελω τη βοηθεια σας!!
Λοιπον αφου ο αγωνας γινεται κυριακη 24/11 τα εισητηρια θα ειναι διαθεσιμα απο δευτερα πρωι 18/11 στο γηπεδο του παναθηναικου?και αν ναι θα βγει καποια ανακοινωση για τις ωρες και τα σημεια πωλησης απο κυριακη βραδυ?
Θα βγει καποια ανακοινωση για το ποιες θυρες θα ειναι διαθεσιμες για τους φιλαθλους του ΠΑΣ? και αν ναι μηπως γνωριζετε ποια ειναι η καλυτερη? (θελω να τον στειλω και σε καποια καλη θεση τον φιλο μου  ;) )
Γεινικα οταν παω στο γηπεδο για να τα προμηθευτω θα υπαρχει ξεχωριστο ''κιοσκι'' για την αγορα απ τους φιλαθλους του ΠΑΣ ή απλα θα πρεπει να πω εγω εκεινη την ωρα για ποια ομαδα θελω?και επισης ειναι ονομαστικα ή μπορω εγω να παρω 2 εισητηρια και να τα δωσω σε οποιον θελω? (σκεφτομαι να παρω κι ενα δευτερο για να το δωσει σε καποιον φιλο του για να μην παει μονος του) χρειαζεται να πω και συγκεκριμενα ποια σειρα και θεση θελω?
Οπως καταλαβατε θα ηθελα να με κατατοπισετε για το πως λειτουργει το ολο συστημα..οποια βοηθεια απο εσας που τα ξερετε αυτα θα ηταν πολυτιμη..
Σας ευχαριστω πολυ!  :)

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #171 στις: Παρ 25 Οκτ 2013 17:16 »
Δεν ξέρουμε αν θα πάρουμε εισιτήρια για τότε και αν θα έχουμε επίσημη κερκίδα δική μας.Αυτό θα βγει εκείνες τις μέρες.Πάντως η προϊστορία δεν είναι ευνοϊκή γενικά.Τέλος δεν ξέρω τι πολιτική ακολουθεί ο βάζελος στα εισιτήρια.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #172 στις: Παρ 25 Οκτ 2013 17:25 »
ειναι απιθανο να συμφωνησουν οι δυο ΠΑΕ ωστε να εχουμε οργανωμενη κερκιδα στη Λεοφωρο επειδη τα τελευταια χρονια εχουν γινει πολλα επεισοδια αναμεσα με οπαδους των δυο ομαδων αλλα και επειδη ειναι σε διαφορετικες κλικες μεσα στην Σουπερλιγκα αλλα και στην ΕΠΟ.
Οποτε αν θελεις να του κανεις δωρο στο συγκεκριμενο ματς προσπαθησε να του παρεις σε μια ευθεια μεσα στους βαζελους.. και παρε του και ενα φιμωτρο για να μην εκδηλωθει!

υγ. βεβαια εγω αν ημουν στη θεση του αλλο δωρο θα περιμενα  :P :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος annapap

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #173 στις: Παρ 25 Οκτ 2013 17:44 »
Αν και μου καταστρεφετε το ονειρο σας ευχαριστω παρααααα πολυ για τις απαντησεις!!
Δηλαδη ο Παναθηναικος και τους προηγουμενους αγωνες με εργοτελη,αστερα δεν εδωσε επισημα εισητηρια και για τους αντιπαλους? γιατι βλεπω στο site τους που ανεφερουν τις τιμες και λενε π.χ. ΘΥΡΕΣ 6, 7, 13 και 14: Σύμμαχοι 10 Ευρώ, λοιποί φίλαθλοι 20 Ευρώ. εγω καταλαβαινω οτι οι φιλαθλοι του παναθηναικου ειναι με 10 και οι αντιπαλοι με 20 ευρω.. επειδη αναφερατε οτι ειναι σε διαφορετικες κλικες μονο με τον ΠΑΣ ειναι και οχι με τις παραπανω ομαδες που ανεφερα?
Καλα και παλι μια-δυο θυρες δεν μπορουν να δωσουν?αν ειναι ποσες μερες πριν αποφασιζουν τι θα κανουν? 2 μερες πριν ή καμια βδομαδα?
sorry αν σας κουρασα αλλα θελω να ξερω τι θα κανω!

pagourenko1966 κατσε να δουμε αν θα εκτιμησει αυτο το δωρο και μετα αν ειναι περναμε και στα επομενα!! ;)

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Ακριβά εισιτήρια
« Απάντηση #174 στις: Παρ 25 Οκτ 2013 17:53 »
Θα βγει μέσα στην εβδομάδα εκείνη πριν παιχνίδι.Κοίτα τότε.Αν δεν δώσουν τότε πρέπει να κοιτάξεις στον βάζελο για εισιτήριο.