Αποστολέας Θέμα: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;  (Αναγνώστηκε 100589 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #300 στις: Τρι 02 Ιούν 2015 23:54 »
Πολλοι νομιζουν πως το οτι μπηκε στην ρυθμιση η ΠΑΕ δεν χρωσταει πενηνταρακι.....

Αλλα ελα ομως που δεν ειναι ετσι

Με λιγα λογια υποτειθετε με την υπαρχον ρυθμιση τι πρεπει να κανει ο Χρηστοβασιλης

Να προσπαθησει να ξεπληρωσει το υπαρχον χρεος της εφοριας
Να προσπαθησει να πληρωσει τις δοσεις της ρυθμισεως
Και πλην της αλλης(πλην ρυθμισης)πρεπει να ξεπληρωσει χρεη και σε τριτους



Ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι......Θα ελεγα

Η ρυθμιση που γινεται σε ολες τις ομαδες και για ολους τους πολιτες ειναι κατι σαν παρατσαση των χρεων τους και απο την αλλη εξασφαλιζουν εστω και για λιγο την βιωσιμοτητα τους ,αλλα οσο νωρις το καταλαβουμε τοσο το καλυτερο


Εδω θα ειμαστε και του χρονου που θα ξανακουσουμε για νεα χρεη της ΠΑΕ,ετσι και αλλιως καθε χρονο ειναι τυπικος σε αυτα,τωρα θα κολλησει που υποτειθεται πως ειναι καθαρος(τυπικα με την ρυθμιση)


Αλλα επειδη ειμαι πονηρος μεχρι αηδιας εγω θα το παω ακομα παραπερα και δικαιως με τα οσα μυρια ψεματα εχει αραδιασει ο Χρηστοβασιλης.....

Αφου μπηκαμε στην ρυθμιση ετσι,εστω και εκπροθεσμα,γιατι δεν μας εδωσαν το χαρτι για να κανουμε το μεταγραφικο μας σχεδιασμο??????????

Αμ το αλλο,η προθεσμια ηταν μεχρι την 1 Απριλιου και ο δικο μας πηγε ταχα μου στις 28 Απριλιου,δηλαδη τοσο καιρο δεν το ηξερε????????ΒΡΩΜΑΕΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ,τωρα που σκεφτομαι πιο ηρεμος την ολη φαση


Μηπως δεν...............λεωωωωωωωωωωωω ρε παιδι μουυυυυυ

Και μην διαβασω για ελλειψη υπογραφων γιατι το θεωρω απλα γελοιο


p.s Δηλαδη newpaspas το οτι του Πανιωνιου δεν ξερουμε τον προεδρο(βεντουρης) σημαινει οτι εμεις βρισκομαστε σε καλυτερη μοιρα












« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 03 Ιούν 2015 00:03 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΗΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 320
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #301 στις: Τετ 03 Ιούν 2015 01:15 »
Μια ομάδα έχω στο μυαλό και τραγουδάω απτο πέταλο.Μια ομάδα έχω στο κεφάλι και τραγουδάω από την μεγάλη :mono:

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #302 στις: Τετ 03 Ιούν 2015 08:29 »
(...)

p.s Δηλαδη newpaspas το οτι του Πανιωνιου δεν ξερουμε τον προεδρο(βεντουρης) σημαινει οτι εμεις βρισκομαστε σε καλυτερη μοιρα

Με κάνεις να γράφω με την τσίμπλα στο μάτι...

Ναι... καλύτερη μοίρα.
Γιατί οι ύβρεις μας δεν στρέφονται κατά αγνώστου.
149 κιλά πρόεδρος (έβαλε από το Πάσχα) πανταχού παρών.

Πλανάσαι φίλε μου... και δεν πιστεύω στα μάτια μου.

Το σενάριο για "φούντο" στη Δ' (που την πήρε ο Ντάσιος) δεν διαθέτει πλέον ούτε 1 θιασώτη.

Το Σοϊμπλεϊκό αυτό σενάριο (ως επιτήδευμα διεστραμμένων νόων) προέβλεπε πτωχευτική πτώση και φυγή Χριστοβασίλη, για να αρχίσουν κάτι λεχρίτες αν όχι να φτιάχνουν περιουσιούλες, τουλάχιστον να βγάζουν μεροκαματάκι με προοπτική μεγαλομετοχιάς... μιλάμε για ξεφτίλα.
Αυτή είναι η ΑμΟ τους.
Δυστυχώς.

Το θετικό είναι ότι ο χοντρός τους έφτυσε.
Αλλά είναι τόσο λερωμένη η φωλιά τους που ό,τι και να πουν δεν θα πείσουν ούτε τους ντιριντήρηδες τους...

Γιατί ρε?
Πάντα ρώταγα γιατί ρε να φουντάρει ο ΠΑΣ και γιατί να μην ωθείται ως έχει σε μία διαδοχή αντάξια της ιστορίας του και δυναμικής τους... δεδομένου ότι οι προεδρίες δεν ήταν ποτέ 7 χρόνια άνω?
Δηλαδή, να φουντάρουμε 1 ΠΑΣ... αυτόν που εντύπωσε ο ελληνικός κόσμος σήμερα αντί να απαιτήσουμε καθαρές δουλειές και αλλαγές βιώσιμες. 

Τελικά τι θέλουμε να αλλάξουμε, πρόεδρο ή Κατηγορία?
Λες, αλλάζοντας κατηγορία ο καφετζής με την ποδιά που θα αναλάβει τον ΠΑΣ στη Γ' θα είναι μεγιστάνας στην Α΄ και θα χτυπάμε CLούδια?

Ο ΠΑΣ θέλει φωνές πίεσης για ομαλή διαδοχή στην υπάρχουσα ζήτηση - συζήτηση εξυγίανσης  και αμοιβαίες ομολογίες πίστης στο γήπεδο (διοίκηση - κόσμος)... Συμβόλαιο με τον Κόσμο και την Νέα Διοίκηση.
   
Υποψιάζομαι όμως ότι έχεις "χωράφια" και θες να τα πουλήσεις στον ΠΑΣ  :P
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #303 στις: Τετ 03 Ιούν 2015 18:17 »
Aμα ημουνα φιλαθλος η οπαδος του Πανιωνιου πολυ απλα θα ειχα παρατησει την ενασχοληση μου με την μπαλα και δεν θα καθομουνα να εσκαγα για το καλο του Πανιωνιου...........Εδω εχουμε δυο διαφορετικες περιπτωσεις


Προεδρο ο Πανιωνιος εχει και παραεχει και ονομαζεται Βεντουρης,ναι αυτος ο γνωστος πρωην εφοπλιστης που ειχε φαληρισει με τις ακτοπλοικες γραμμες....Πλεον μετα την χρεωκοπια του, τον εχει βαλει ο Μαρινακη ως διευθυντη στα δικα του καραβακια,και για αυτο ο Πανιωνιος ειναι το νουμερο ενα παραρτημα του Ολυμπιακου στην μετα Τσακιρη εποχη............Οσο για τους Πανιωνιους νομιζω ειχανε την μικροτερη προσελευση κοσμου ακομα και απο Εργοτελη..Αυτο κατι λεει

Εμεις εδω εχουμε ενα προεδρο παλιας κοπης,που προσπαθει να εχει την ομαδα Α εθνικη μονο και μονο για να τα οικονομαει αυτος και οχι για το καλο της ομαδος.....Δεν του καιγετε καρφιτσα αν εμεις θελουμε ευρωπη ,η αν θελουμε αδειοδοτηση,αυτος παιρνει τα μπονους απο την σουπερ λιγκα,απο κανενα στημενο και απο τις πωλησεις των ποδοσφαιριστων,ολα τα αλλα αδιαφορα του ειναι


Για τους λεχριτες ναι συμφωνω και επαυξανω,αλλα οχι δεν θα ριξω ολο το φταιξιμο πανω τους γιατι ο ΧΒ γνωριζε και παραγνωριζε, απο την αρχη και εμεις καθομασταν εδω απο τους πρωτους χρονους και λεγαμε απο την μια πως εχει κακους συμβουλους και απο την αλλη πως τον εκμεταλευονται αλλα δεν ειναι ετσι.....sorry για εμενα ειναι πολυ αφελες σρναριο

Ο καθε προεδρος θελει και ενα στηριγμα ωστε να κανει τις λαμογιες του,ε εδω περα τους βρηκε σε αυτους του λεχριτες,εκανε και τα κονε του και με τους γυμνοσαλιαγκες της δημοσιογραφιας,οριστε μια χαρα καμωμενα τα εχει λοιπον


Οσο για την διαδοχη κατασταση ειχα κανει μια ερωτηση πριν κανενα μηνα αλλα δεν μου απαντησε κανεις

Ποια οποιαδηποτε φεσωμενη ΠΑΕ βρηκε αγοραστη??????O μοναδικος που μου ερχεται στο μυαλο ειναι μονο ο Σαββιδης

Αληθεια ποιος τρελος(γιατι για τρελο θα προκειτε )θα αγορασει μια ΠΑΕ που εχει μονο τα χρεη προς εφορια 6 μυρρια απο την στιγμη που η πωληση της ΠΑΕ στον ΧΒ τοτε εγινε με 3.5 μυρια.............

Ο ανθρωπος δεν φευγει........Και αμα φυγει θα γινει οταν η ομαδα φουνταρει για την Γ εθνικη απο συσσωρευμενα χρεη,αλλα τοτε θα ειναι αργα

p.s Kατι μου λεει πως ουτε ρυθμιση εχει γινει,αλλα αργα η γρηγορα θα αποδειχθει και αυτο κατοπιν εορτης






« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 03 Ιούν 2015 19:11 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #304 στις: Τετ 03 Ιούν 2015 18:21 »
Πώληση χρεωμένης ομάδας μπορεί να γίνει.Το θέμα είναι τι σκοπούς θα είχε ένας τέτοιος πρόεδρος.Γιατί το να περιμένει να καθαρίσει τα χρέη και να αρχίσει να βγάζει κέρδη δεν παίζει.Ο Σαββίδης καθάρισε τον ΠΑΟΚ αλλά κάνει και άλλες δουλειές.Εδώ;

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #305 στις: Πεμ 04 Ιούν 2015 22:24 »
Περίπου τις ίδιες  ;)
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #306 στις: Σαβ 06 Ιούν 2015 00:09 »
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #307 στις: Σαβ 06 Ιούν 2015 01:43 »
Αμα γινει μια δημοσκοπηση περι ΧΒ στην πολη,ειμαι σιγουρος πως το 80% θα ειναι της αποψης οτι πρεπει να τσακιστει να φυγει απο τον ΠΑΣ

Αλλα δυστυχως εχουμε πεσει σε ανθρωπακια που κατεχουν θεσεις και τον στηριζουν για δικους τους λογους.............Απαριθμω λοιπον 4 κορυφαια ατου του Χρηστοβασιλη

1)Ορισμενοι ποδοσφαιριστες,λογου χαρη η αρχηγαρα μας(που τον εχουμε κανει και ινδαλμα τρομαρα του)που εβγαινε ανα τακτα χρονικα διαστηματα και εκανε αβαντα στον προεδρο..........Για εμενα ειχε και εχει τελειωσει και ας καθονταν και 50 χρονια στον ΠΑΣ.........Ποιος ΠΑΣ λοιπον,μονο τα χρηματα μετρανε και ας τσαμπουναμε εμεις οτι θελουμε............Μεγαλη διαπιστωση μου ειναι οτι οταν κανουνε μεταγραφη στον ΠΑΣ ολοι ποδοσφαιριστες ευχαριστουνε τον ΧΒ στην αρχη και οταν φευγουνε δεν ακους καμια καλη  κουβεντα για αυτον τον ανθρωπο, και αυτο μονο τυχαιο δεν ειναι

2)Δημοσιογραφοι,που μπορουν ανετα να παραπλανησουν τους μαμουχαλους Πασολεδες..........Μεγαλη δυναμη τα ΜΜΕ !!!!!!!!!Αυτοι λοιπον για ενα πενηνταευρο πουλανε και την ψυχη τους....Χαμερπεις χαρακτηρες,αναξιοπρπεις και ρεζιλια της πολης μας.........Τα παλικαρια αυτα λοιπον το μονο που τους αξιζει, ειναι ενα φτυσιμο!!!!Τιποτα αλλο........ΜΗΔΕΝΙΚΑ με ολην την εννοια της λεξεως


3)Τοπικοι αρχοντες........Αληθεια που ειναι αυτα τα νουμερα??????????Στα καλα μαζι και γινομαμαστε μουρη και στα κακα εξαφανισμενοι απο προσωπου γης!!!!!!!!!!!Αυτοι δεν εινια που τον παιζαν πιο ΠΑΣολεδες και απο τους Πασολεδες???????????Tωρα ομως δεν εχουν ανοικει το στοματακι τους γιατι διακυβευονται ψηφαλακια.......Ρ εαι στο καλο βλαμενοι

4)Blue Vayeros η blue christovasileros..........Eδω τι να πουμε???????Η φαση τους πλεον μοιαζει με την επιχειρηματολογια του Πρετεντερη και του Πρωτοσαλτε!!!!Το μονο που τους νοιαζει ειναι το μερτικο και κανουνε τα παντα για να μην χασουν τα κεκτημενα χρονων..........Ντροπη για το οπαδικο κινημα!!!!!!!!!!Εω απο μικρος εχω μαθει πως οι οπαδοι ειναι στις κερκιδες για να κριτικαρουν τα κακως κειμενα και οχι στο να ειναι τακιμια και να αποελουν δουρειο ιππο των προεδρων τους...........Τουλαχιστον το μονο θετικο ειναι οτι αυτο το χαρτι με τους οπαδους απο τον ΧΒ αρχιζει και καιγετε

ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #308 στις: Σαβ 06 Ιούν 2015 19:40 »
   
Μήνας εξελίξεων καί στα διοικητικά;



Σχεδόν όλα τα «μέτωπα» των ανανεώσεων έκλεισαν στον ΠΑΣ Γιάννινα, με την υπόθεση Ντάσιου να είναι η μόνη που εκκρεμεί στην παρούσα φάση και η οποία θα ξεκαθαρίσει θετικά ή αρνητικά πιθανόν την επόμενη εβδομάδα. Νωρίς-νωρίς έκλεισε και το θέμα προπονητή, όπως και του τεχνικού επιτελείου κι έτσι τις επόμενες 2-3 εβδομάδες υπάρχει ο χρόνος να συζητηθούν εκτενώς θέματα που αφορούν μακροπρόθεσμα το μέλλον της ομάδας.

Ο Χριστοβασίλης πολλές φορές έχει δηλώσει, ότι αν υπάρχει ενδιαφερόμενος για την αγορά της ΠΑΕ είναι διατεθειμένος να αποχωρήσει. Ενδιαφερόμενος υπάρχει και η παρουσία του κ. Κώστα Αυδή στο Δ.Σ. της ομάδας είναι εμφανές ότι έχει λειτουργήσει ως προπομπός εξελίξεων. Παρ' όλα αυτά δεν υπάρχει κάτι ξεκάθαρο για το ποιες είναι οι προθέσεις του επενδυτή που εκπροσωπεί. Κατά πρώτον, σκοπεύει να βγει άμεσα μπροστά για να γνωρίζουμε το πρόσωπο που ενδιαφέρεται να εμπλακεί στις τύχες της ομάδας; Κατά δεύτερον, σκοπεύει να αγοράσει όλο το πλειοψηφικό πακέτο ή θα περιοριστεί σ' ένα ποσοστό μόνο; Τρίτον, ο Χριστοβασίλης θα συνεχίσει να είναι πρόεδρος ακόμα κι αν αλλάξει χέρια η ΠΑΕ; Τέταρτον και πολύ σημαντικό, ο κ. Χριστοβασίλης έχει λάβει τις διαβεβαιώσεις που επιβάλλονται σχετικά με το χρέος στην εφορία, ώστε να πάρει την απόφαση να δώσει σε άλλον τα ηνία; Θυμίζουμε ότι το χρέος στην εφορία έχει ρυθμιστεί σε 100 δόσεις, που σημαίνει ότι κάποιος πρέπει να φροντίζει να εξασφαλίζονται για τα επόμενα 8 χρόνια κάθε μήνα περί τις 45.000 ευρώ μόνο για τη δόση. Αυτό είναι και το σημαντικότερο θέμα που προσπαθεί να διασφαλίσει ο Χριστοβασίλης, πριν αποδεχτεί την οποιαδήποτε πρόταση. Αλλά και ο νέος επενδυτής θα θέλει λογικά τις δικές του διασφαλίσεις σε ό,τι του προκαλεί απορία, ειδικά σε θέματα που άπτονται του ισολογισμού που εμφανίζει η ΠΑΕ τα τελευταία χρόνια.

Οι πληροφορίες που υπήρχαν το προηγούμενο διάστημα έλεγαν ότι οι δύο πλευρές είναι πολύ κοντά στην οριστική συμφωνία, χωρίς όμως να είναι γνωστό το ακριβές σενάριο της επόμενης μέρας.

Όσο για το ποιο είναι το πρόσωπο που είναι ο ενδιαφερόμενος, επιχειρείται ένας αποπροσανατολισμός κάθε φορά που η φημολογία φέρνει πιο κοντά κάποιον Βορειοηπειρώτη ή κάποιον Ρώσο επιχειρηματία. Υπάρχει, όμως, μια διάχυτη πεποίθηση ότι οικονομικά κινείται σε πολύ καλύτερα επίπεδα απ' ό,τι ο Χριστοβασίλης και ότι θα ανεβάσει επίπεδο τον ΠΑΣ Γιάννινα.

 

Τι λένε οι παίκτες για τον επενδυτή

Αναφορικά με το τι λένε οι παίκτες μεταξύ τους για το θέμα επενδυτή στον ΠΑΣ Γιάννινα, ουσιαστικά δεν γνωρίζουν τίποτα. Το μόνο που τους κάνει να διαισθάνονται ότι κάτι καλυτερεύει στην ομάδα είναι τα οικονομικά. Σε μικρό χρονικό διάστημα, από τον Ιανουάριο και μετά, πληρώθηκαν παλιές οφειλές, πληρώθηκαν τα τρέχοντα, καλύφθηκαν παλιές προσφυγές (έστω και εκπρόθεσμα για την άδεια) και η ομάδα κάνει ένα νέο ξεκίνημα σε αυτόν τον τομέα. Γενικώς δίνεται η εντύπωση ότι η ΠΑΕ έχει πλέον μόνο τις τρέχουσες υποχρεώσεις, συν το βραχνά της εφορίας, από τον οποίο θα αργήσει πολλά χρόνια να απεμπλακεί, εκτός κι αν υπάρξει deal πώλησης όλων των μετοχών του Χριστοβασίλη και ο νέος επενδυτής αποδειχτεί τόσο «large», που εξοφλήσει με τη μία όλο το υπόλοιπο ποσό.

 

Οι διαψεύσεις

Σχετικά με όλη αυτή τη φημολογία γύρω από το νέο επενδυτή, είναι γνωστό ότι ο κ. Χριστοβασίλης το έχει διαψεύσει επανειλημμένως. Για να είμαστε τυπικοί, δηλαδή, πρέπει να επισημάνουμε ότι σύμφωνα με τον πρόεδρο δεν υπάρχει κανένας ενδιαφερόμενος και ότι αν υπήρχε, δεν θα κρυβόταν, αλλά θα έβγαινε μπροστά να γίνει και «ήρωας». Αν ισχύουν οι φήμες, πάντως, ο... «ήρωας» βγαίνει μπροστά οσονούπω.

http://www.super-fm.gr/articles/pas_giannina/menas_exelixeon_kai_sta_dioiketika

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #309 στις: Σαβ 06 Ιούν 2015 21:27 »
   
Μήνας εξελίξεων καί στα διοικητικά;


Ήξεις αφήξεις ου εν πολέμω θνήξεις...

Κύριοι, πότε επιτέλους θα κάνετε διερευνητική αθλητική δημοσιογραφία ρε παιδιά!!!

Τι θα πει ???... "Για να είμαστε τυπικοί, δηλαδή, πρέπει να επισημάνουμε ότι σύμφωνα με τον πρόεδρο...".
Καλά ρε, τα διαβάζετε αυτά που αραδιάζετε?

Είμαι σίγουρος πως είστε... "πες αυτό, μη λες εκείνο".


Δεν θα πω περισσότερα, για να μη χαλάσω το deal και παρεξηγηθεί ο "ήρωας".

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #310 στις: Κυρ 07 Ιούν 2015 11:08 »
New Pas χτες έτρεξες μήπως με τον Μπάμπη στο 2ο νυχτερινό δρόμο; αν ναι έμαθες τίποτις;
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #311 στις: Δευ 15 Ιούν 2015 16:36 »
Αλήθεια - Ψέματα... πάντως γίνεται μου λένε 2 πουλάκια...

2 πρόεδροι... Εσωτερικών και Εξωτερικών

Ο πρόεδρος Εσωτερικών που αγοράζει καινούριο υλικό, συν αυτό που υφίσταται ως κανονισμένη προίκα...
Ο πρόεδρος Εξωτερικών που πουλάει αλλού ή στον Εσωτερικών, συν αυτό που τακτοποιήθηκε ως βουλωμένη τρύπα...

... τις δόσεις παιδιά, τις δόσεις και τις ανταποδόσεις.

Φίλε dreven θηωρώ ότι θα καταλάβεις τι λέω. Γιατί αν καταλάβεις εσύ, οι άλλοι θα καταλάβουν εσένα και ασφαλώς όλοι εμένα.



Υ.Γ.: Αργά το βράδυ θα ανακοινωθούν 2 μεταγραφές -24 και +24... και οι 2 από τον Εσωτερικών 


 
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 15 Ιούν 2015 16:41 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #312 στις: Δευ 15 Ιούν 2015 18:28 »
η τελευταια μου πληροφορηση λεει:
Η ομαδα εχει δωθει  και ο νεος ιδιοκτητης αναλαμβανει τον ιανουαριο. μεχρι τοτε ο διοικει υπο επιτηρηση ο κιτσιομαης.
Επειδη εγω προσωπικα δεν πιστευω τιποτα και κανεναν απο το σαπιο περιβαλλον της ΠΑΕ
και επειδη δεν μπορω να βρω εναν λογο να γινεται ολο αυτο το παιχνιδακι
θα ειμαι μεν στο γηπεδο φωναζοντας ΠΟΥΛΑ ΦΥΓΕ
αλλα διαρκειας δεν προκειται να παρω

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #313 στις: Δευ 15 Ιούν 2015 19:07 »
ναι αλλα κουπονι του κκε εσωτερικου και εξωτερικου να παρεις

 :P :P :P :P

α ωρε new.....πε μας τουλαχιστον πως το "κοβεις".....καλο?κακο? ελπιδα υπαρχει ?

τα υπολοιπα.....ας ειν και η παπαρηγα προεδρος

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #314 στις: Δευ 15 Ιούν 2015 20:26 »
Αν και απασχολημένος θα σας πω...

Αρχής από pagourenko1966 και σε ό,τι αφορά το "ΠΟΥΛΑ ΦΥΓΕ",  που τον πληροφορώ ότι από καιρού θεωρείται άκρως επισφαλής ως προτροπή... λόγος που δεν την υιοθέτησα 100%, γιατί αυτός δεν το έχει σε πολύ...
Το ασφαλές είναι "ΜΕΤΕΦΕΡΕ ΦΥΓΕ"... γιατί αν πουλήσει με την ψυχρή επιχειρηματική - ιδιοκτησιακή "λογική",  τα πράματα θα είναι δύσκολα για τον Κορμό.

thodoris, αν θες την γνώμη μου... νομίζω ότι στην φάση που βρισκόμαστε, οι "πολιτικές"  :P :P :P :P πρέπει να μαζευτούν προς τα μέσα.... και προσεκτικά μην τις δαγκώσουμε.
Δεν αποτελούν εργαλείο προσέγγισης αυτής της ιστορικής περιόδου του ΠΑΣ... 
Επιπλέον, δεν μπορώ... μακάρι να μπορούσα, ευχαρίστως!... να  προ"κόψω" το μέλλον, δηλ., σχετικά με το εναγώνιο ερώτημα "κοβεις".....καλο?κακο? ελπιδα υπαρχει ?

Ρίξε μία ματιά πίσω στην "προεδρική προϊστορία" και πες: "Αυτόν ρε ‘’πούστη‘’ μου θα ήθελα!"
Το έχεις το τηλέφωνό μου"?

Γμτ, περνάει, ελικόπτερο. Για τη λύσσα θα ραντίζουν πάλι... 
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 15 Ιούν 2015 20:43 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #315 στις: Δευ 15 Ιούν 2015 20:50 »
Παράθεση
Ρίξε μία ματιά πίσω στην "προεδρική προϊστορία" και πες: "Αυτόν ρε ‘’πούστη‘’ μου θα ήθελα!"
Το έχεις το τηλέφωνό μου"?

με αυτο το ερωτημα που θετεις θα σε παιρνω και θα στο κλεινω........συμφωνω

το αλλο με τις πολιτικες για πλακα το πεταξα.....εννοειτε και τωρα και παντοτε οι πολιτικες μαζευονται προς τα μεσα.......στο μεσα του καθενα....εκει ας το κανει ο καθενας οτι θελει.......το γηπεδακι ειναι για ολουνους που δεν θα το βγαλουν απ εξω το απο μεσα τους αυτο........αλλιως ας κατσουν απ εξω

υ.γ......το αλλο με τις μεταγραφες αργα το βραδυ ξερεις τι καταληξη θαχει......"και παλι στο ιντερνετ εισαι"..."και δεν μιλαμε πλεον"....κτλ κτλ κτλ........αμα δεν καταλαβαινουν ..... :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #316 στις: Δευ 15 Ιούν 2015 21:03 »
(...)
υ.γ......το αλλο με τις μεταγραφες αργα το βραδυ ξερεις τι καταληξη θαχει......"και παλι στο ιντερνετ εισαι"..."και δεν μιλαμε πλεον"....κτλ κτλ κτλ........αμα δεν καταλαβαινουν ..... :P :P :P

Στο διαδίκτυο είμαι από την εποχή του netscape... βάλε.  Επέλεγες είσοδο και αφού έκανες ξύρισμα - μπάνιο, κατέβαινε η σελίδα...

Μεταγραφές αργά το βράδυ (ίσως)... κάποιο γεγονός δυσάρεστο στην "οικογένεια" του ΠΑΣ, έφερε τα πράματα λίγο πίσω.
Υπάρχουν και τα υπεράνω ανθρωπίνης θελήσεως...  :(
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #317 στις: Δευ 15 Ιούν 2015 21:11 »
Γμτ, περνάει, ελικόπτερο. Για τη λύσσα θα ραντίζουν πάλι...
Μπα...γι'αυτό θα είναι μάλλον... :P
http://www.tsantiri.gr/ellada/xekinoun_oi_psekasmoi_gia_ta_kounoupia_sti_thessaloniki/

Αποσυνδεδεμένος pAg0uRiNh0.7.

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Support your Local Team
    • Προφίλ
    • Games-Hellas.gr - no1 gaming community in Greece!
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #318 στις: Τρι 16 Ιούν 2015 20:20 »
Η ομαδα δυστυχως μονο αμα φουνταρει θα απαλαγει απο αυτον τον καραγκιοζη...

Η ομάδα,στην ουσία,έχει ήδη απαλλαγεί από αυτόν...
Οικονομικά,μαθαίνω,δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.
Πες και σε μας κάτι αν, δεν το λες ειρωνικά και δεν πήρα πρέφα, γιατί εγώ δεν βλέπω να μην έχουμε πρόβλημα...


PAS GIANNINA 7 // KASTORIA FANS.

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #319 στις: Κυρ 28 Ιούν 2015 21:14 »
Λέτε να μην ερθει ο νέος ιδιοκτήτης με αυτά που συμβαίνουν στην Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #320 στις: Κυρ 28 Ιούν 2015 21:24 »
Αν έχει κομπόδεμα σε ευρώ θα του φανεί φθηνή η ομάδα αν πάμε σε δραχμές.

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #321 στις: Δευ 29 Ιούν 2015 01:48 »
Σε ποιές δραχμές;

Σε απ αυτές που θα επιτρέπεται άνευ ελέγχου η εισαγωγή συναλλάγματος για εύκολο πλουτισμό σε αεριτζήδικες δλειές κι ως εκμετάλλευση ή σε απ αυτές που θα υφίστασαι έλεγχο από που τα είχες και τα φέρνεις, για ποιό σκοπό κι αν είσαι σκάρτος αλλά σου βαστάει να παριστάνεις τον μάγκα να πληρώνεις κι ένα φόρο αποτροπής 90-99% για να το φέρεις ?

Κίτσιο, φέγα έξω όσο προλαβαίνεις κι είναι ανοιχτά τα σύνορα πρώτον και πάρτα απ τις ξένες τράπεζες να τα χώσεις σε ξένο στρώμα μη στα φαν οι ξένοι σαν έλληνας πούσαι δεύτερον. Τρίτον και τελευταίον μη κάνεις τίποτα κι απλά εγκλωβίσου μέσα να ζεις με το επίδομα ανεργίας.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #322 στις: Δευ 29 Ιούν 2015 20:16 »
Ας έχει ευρώ και τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε.Λεπτομέρειες είναι...Για την Ελλάδα μιλάμε...

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #323 στις: Τετ 29 Ιούλ 2015 21:58 »
Παράθεση
Σε έκτακτη Γ.Σ. καλεί τα μέλη της η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα για τις 17 Αυγούστου, προκειμένου να γίνει αντικατάσταση μελών του Δ.Σ. Σύμφωνα με πληροφορίες, πρόκειται για τις αποχωρήσεις των Αυδή και Τσιαλιαμάνη που είχαν εισέλθει στην ΠΑΕ στην προηγούμενη αλλαγή μελών και τότε η εισόδός τους είχε συνδυαστεί με το "προξενιό" που θα ετοιμάζαν για αλλαγή ιδιοκτησιακού στην ΠΑΕ ή για εξεύρεση συμπαίκτη.

Τα δύο νέα μέλη του Δ.Σ. μέχρι το τέλος της προηγούμενης σεζόν ήταν συνεχώς στο ΠΕΑΚΙ και δίπλα στην ομάδα, αλλά με την έναρξη της νέας σεζόν δεν έδωσαν ξανά το "παρών" με τις φήμες από τότε να λένε ότι δεν προχώρησε κανένα deal. Οι παραιτήσεις ουσιαστικά πλέον επιβεβαιώνουν ότι δεν υπάρχει κάτι χειροπιαστό στα διοικητικά της ομάδας.


Με την ευκαιρία αυτή, η Γ.Σ. θα αποφασίσει και τη μείωση του αριθμού των μελών του Δ.Σ.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
 

ΈΚΤΑΚΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΜΕΤΟΧΩΝ ΤΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ

 

«ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ 1966»

 

και τον διακριτικό τίτλο «ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966»
ΑΡ.Μ.Α.Ε. 61100/06/β/06/5

 

Σύμφωνα με το νόμο και το Καταστατικό, το Διοικητικό Συμβούλιο της ανώνυμης ποδοσφαιρικής εταιρίας με την επωνυμία «ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ 1966» και το διακριτικό τίτλο «ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966», καλεί τους μετόχους της παραπάνω εταιρείας σε Έκτακτη Γενική Συνέλευση, η οποία θα λάβει χώρα την 17η Αυγούστου 2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:00 μ.μ. στα γραφεία της εταιρίας, στο Π.Ε.Α.Κ.Ι. Ανατολής Ιωαννίνων, προκειμένου να λάβει απόφαση για τα παρακάτω θέματα αρμοδιότητας της:

 

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

 

1. Διορισμός νέων μελών Δ.Σ.

2. Τροποποίηση καταστατικού ως προς το άρθρο 23 για μείωση των μελών Δ.Σ.

3. Διάφορα θέματα - Ανακοινώσεις.

 

Σε περίπτωση μη επιτεύξεως απαρτίας, η Γενική Συνέλευση θα επαναληφθεί, σύμφωνα με το καταστατικό, την 7η Σεπτεμβρίου 2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:00 μ.μ. στα γραφεία της εταιρίας, στο Π.Ε.Α.Κ.Ι. Ανατολής Ιωαννίνων.

Γίνεται μνεία ότι η παρουσία ή εκπροσώπηση των μετόχων στη Γενική συνέλευση, θα γίνει σύμφωνα με τα οριζόμενα στα άρθρα 16 και 17 του καταστατικού της εταιρίας

 

 

Ιωάννινα, 29 Ιουλίου 2015

Για την ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966

ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
http://www.super-fm.gr/

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Πουλάει ο Χρηστοβασίλης;
« Απάντηση #324 στις: Τετ 29 Ιούλ 2015 22:16 »
Ψυχραιμία, στο Κιτσιομπιλέϊκο δεν υπάρχουν ποτέ αδιέξοδα. Μπορεί ο Τσίπρας πούγινε καλός κι αγαπητός να μη φταίει τώρα πια..  ::)

Αλλά μπορεί κάλλιστα να φταίει η τρόϊκα Λαφαζάνη-Βαρουφάκη-Κωνσταντοπούλου, πούναι και της μόδας να φταίει για τα πάντα όλα  :P
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης