Ψηφοφορία

ΠΑΣ - μΠΑΟΚ

4-0 Η ιστορία επαναλαμβάνεται...
2-0
1-0
3-2 Η ιστορία επαναλαμβάνεται...
2-1
0-0
1-1  
2-2 και πάνω
0-1
1-2
4-5 η προϊστορία επαναλαμβάνεται
0-2
0-3 και πάνω
άλλο αποτέλεσμα
αναβολή λόγω καιρού!

Αποστολέας Θέμα: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ  (Αναγνώστηκε 49019 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Steve-ToRosLoCosS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #150 στις: Δευ 17 Δεκ 2012 23:23 »
Οταν εχεις χασει 1-3 με το ματς στο 0-3 σε μεγαλος μερος του αγωνα και παρ'ολα αυτα σου μενει μια γλυκια γευση στην αποδοση της οαμδος κατι σημαινει...η ομαδα παιζει ωραια μπαλα με πιτσιρικια,,,Χριστοβασιλη να σαι μαγκας να κρατησεις δεβισεντηδες και τον κορμο και να προστατεψεις την ομαδα και θα βαγερουμε τελειως στο εγγυς μελλον|!!

    ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΠΑΘΟΣ
Αναστασιάδης: «Θα κάνω μια έκκληση, κοιτάξτε να τα βρείτε στα Γιάννινα και να ενωθείτε.» .

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #151 στις: Δευ 17 Δεκ 2012 23:31 »
2 λόγια τυπικά για τη φάση ... κατά τα άλλα είμαι ικανοποιημένος.


ΠΑΣ -ΠΑΠΑΣ 1-3
Τα άλλα είναι ανοησίες  και κάποια λεβεντόπαιδα ας μάθουν να διαβάζουν τον κανονισμό και μετά να γράφουν μαλακίες!
Η περίπτωση του έμμεσου φάουλ αναφέρεται ως εξής στον κανονισμό:
Εαν ένας τερματοφύλακας...... αγγίξει τη μπάλλα με τα χέρια του, αφού αυτή έχει λακτισθεί προς αυτός εσκεμμένα, από ένα συμπαίκτη του.
Όποιος στη φάση αυτή βλέπει εσκεμμένο λάκτισμα από τον αμυντικό είναι η κομπλεξικός ή μαλάκας!!

Φίλε μου, δεν ξέρω αν ποιός άλλος έγραψε,  αλλά ξέρω ότι εγώ αναφέρθηκα στον κανόνα του έμμεσου λακτίσματος ...τέλος πάντων δεν είναι μαλακία το σχόλιο που θα έκανε οιοσδήποτε Πασολές τέτοια μέρα και μετά από τόση προσδοκία του στυλ "στήσε τον 1 πήδα τον άλλο" ...

Ωστόσο όμως,  στις 5πλέτες των διαιτητών, δυστυχώς  η ΚΕΔ δεν ορίζει ψυχολόγο για τα εσκεμένα ή μη.
Με ή χωρίς,  είναι καραμπινάτο έμμεσο.

Παράθεση
Έμμεσο ελεύθερο λάκτισμα:
…  όταν ο τερματοφύλακας μέσα στη δική του επανορθωτική περιοχή (πέναλτι), διαπράττει οποιαδήποτε από τις παρακάτω πέντε παραβάσεις:
- Αγγίζει τη μπάλα με τα χέρια του, όταν αυτή έχει λακτισθεί με πρόθεση προς αυτόν ("γυρίζεται") από συμπαίκτη του.
Σημασία έχει ότι η μπάλα γύρισε και όχι με τι σκεπτικό.

Ο Παππάς ... (ναι, ο ίδιος  που έσπρωξε πρόπερσι τον Άρη) είναι ένας διεθνής διαιτητής  με τα μάτια της ΦΙΦΑ στραμμένα επάνω  του  και  σφυρίζει  φουλ κατά  κανόνα.

Ήταν  εμμεσότατο και  εντελώς μόνοι οι 2 τους Τσουκαλάς - Φεγκρούς.
Μαλακία του Τσουκαλά  που ολιγόρησε  για να της  τραβήσει μια να πάει στο σπίτι του Γκλίναβου  Μαλακία του  Φεγκρούς  που του την πήρε από τα πόδια … σου λέει μπορεί και να τη λουφάρουμε την ματσαράγκα.
Στο βιντεάκι φαίνεται ξεκάθαρα και δεν κρύβεται από τους επικριτές, ακόμα και στην περίπτωση που  ο διαιτητής θα ήθελε να το κάνει γαργάρα.
Σπάνιο αλλά γνήσιο έμμεσο.

Γιατί το έδωσε ο Παππάς?
Ας πούμε ότι  ήταν  ο Χακόμπο  με τον Λίνο … πάλι θα το έδινε με βάση το γενικό πειθαρχικό έλεγχο που έδειξε … και μη ξεχνάμε ότι στο 1ο 15λεπτο σφύριξε  πολλά για πάρτι μας.

Δεν είναι κακό να επισημαίνουμε  και κάποια χοντρά λάθη.
Αν όχι, τότε πως θα προστατευτούμε από τα κοράκια?
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 17 Δεκ 2012 23:41 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #152 στις: Δευ 17 Δεκ 2012 23:52 »
Τόσο μιζέρια πια;
Έχουμε καταντήσει Δωνκιχωτιστές, κάτι σαν του ΠΑΟΚτζήδες που κατηγορούμε!
Κάθε αγωνιστική, το κατεστημένο, πουτάνα Αθήνα, σφαγή, χειρουργείο κλπ.

Ο άλλος λέει το 3ο γκολ οφσάιντ.
Γίναμε και καθηγητές διαιτησίας να ψάχνουμε τον ΚΑΠ. Ο παίχτης μας έχει θεμελιώσει κατοχή και ο Φεγκρούς πάει σαν ΜΑΛΑΚΑΣ.

Η διαιτησία ήταν εμετική. Απλά. Χωρίς όμως, κατά τη γνώμη μου να αδικήσει ή να ευνοήσει κάποιον. Απλά ο άνθρωπος σφύριζε ό,τι του ερχόταν. Φάουλ υπέρ μας αναίτια, φάουλ κατά μας ανύπαρκτα.
Μας χαρίστηκε και 2 κάρτες. Μία στον Οικονόμου και μία στον Τσουκαλά. Χαρίστηκε και σ' αυτούς στο Σαλπιγγίδη.
Κανένα πέναλτι στο Γεωργίου.
Γενικά, μία απ' τις χειρότερες διαιτησίες, χωρίς όμως να επηρεάζει το αποτέλεσμα!

Ο φετινός ΠΑΣ μόνο χειροκρότημα αξίζει! Και σήμερα ο κόσμος ήταν εκεί!
Τώρα, αν εμείς θέλουμε να κρύβουμε τα "στραβά" κάτω απ' το χαλί και να τα φορτώνουμε στις διαιτησίες, το μόνο που θα κερδίσουμε είναι να ...ονειρευτούμε λίγο παραπάνω Ευρώπες.
Και να μη βλέπουμε ότι με μόλις 2 απουσίες ενδεκαδάτων παιχτών, ο προπονητής μας αναγκάστηκε να κατεβάσει την ομάδα με 4 στόπερ!

Ας προσπαθήσουμε να δούμε και λίγο ποδόσφαιρο, μη κοιτάμε μόνο.
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #153 στις: Δευ 17 Δεκ 2012 23:52 »
Αν όντως τα μάτια της FIFA ήταν στραμένα πάνω στον Παππά,αποκλείεται να ικανοποιήθηκαν.Μόνο και μόνο λόγω μιας φάσης.Της φάσης γύρω στο 40' όπου ο Κάτσε έξω από την περιοχή του κατεβάζει τη μπάλα με το χέρι, ο Παππάς είναι μπροστά στη φάση και προκλητικά κάνει νόημα ''παίζετε''.Πιο ξεκάθαρη φάση δεν υπήρχε στον αγώνα.Δεν αναφέρομαι στο έμμεσο-αρκούδα ούτε στους πανηγυρισμούς στο ταρτάν όπου ο διαιτητής κανονικά περιμένει με την κίτρινη έτοιμη,ούτε σε άλλες φάσεις όπου ''έγερνε '' το γήπεδο.

Δε λέω ότι αν έδινε όσες κίτρινες έπρεπε θα παίρναμε το ματς,αλλά η διαιτησία ήταν αντάξια του μεγάλου αυτού διαιτητή.

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #154 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 00:06 »
Θέλουμε 4-5 νίκες ακομη...

Το σημέρινο παιχνίδι είναι απο αυτά που νομιζω πως την σπάνε στον ηττημενο στο τέλος.
Νομιζω πως οι δυο προπονητές με λιγες προτασεις περιγραψαν σωστά το παιχνίδι.
Μας βγηκαν οι φασεις ανάποδα και βρεθηκαμε με 2-0 απέναντι σε μια εμπειρη ομάδα
με εναν εμπειρο πλεον προπονητη που διαχειριστηκε σωστά το παιχνίδι και οδήγησε την
ομαδα του στην νίκη.
Το ποδόσφαιρο είναι και θεμα τύχης (εκτός απο άθλημα στιγμών), μαλλον σημερα δεν ειχαμε ή ειχε ο ΠΑΟΚ την τύχη που ειχαμε με την Κέρκυρα.

Μια τετοια στιγμη ήταν κι αυτη του πρωτου γκολ για τον ΠΑΟΚ. Μπορουν να ειπωθουν πολλα, σωστά και λάθος, για το εαν ήταν ή δεν ήταν και το πόσο ευκολα δώθηκε το εμμεσό. Εγω θα προσθεσω μονο (χωρις καμια διαθεση μομφης, τα λαθη ειναι για τους ανθρώπους και ο Τσουκαλας είναι άνθρωπος) πως θα μπορουσε να προσεξει για να μην δωσει την ευκαιρία στον κορακα να το καταλογήσει.

Δεν νομίζω πως μπορουν να ειπωθουν και πολλα για τον αγωνα.
Πιστευω πως η αποδοση μας ηταν καλυτερη απο το σκορ
εχουμε παιξει αντιστοιχα (ή και χειροτερα παιχνίδια) που τα έχουμε κερδίσει φέτος.
Αλλα ετσι ειναι το ποδόσφαιρο και στο τελος βγαινει μια κοινη συνισταμενη, μια σουμα.

Αυτή η σουμα..
για να παω και σε εναν γενικότερο σχολιασμο, φθανοντας στο τελος του πρωτου μισου
θεωρω πως είναι πολυ θετικη στο αγωνιστικό κομμάτι και σχετικα καλη στο εξωαγωνίστικο.

Αγωνιστικο:
Σε μια χρονια με λιγες επιλογες παιχτών, νομιζω πως κλεινουμε τον πρωτο γύρο σε πλεονεκτική θέση, σε σχεση με τις υπολοιπες ομαδες (τις περισσότερες) του γκρουπ
της σωτηρίας ή του καλου πλασαρισματος.
Θεωρω πως με μια καλη διαχειριση των κεκτημενων (αναλογη με αυτην του ΠΑΟΚ σημερα στο δευτερο ημιχρονο εχοντας το 2-0 -γιατι καπως ετσι ειναι, ξεκιναμε τον δευτερο γυρο με το σκορ στο 2-0 υπερ μας στον αγωνα τη παραμονής).

Αυτός είναι ο αντικειμενικος στοχός φετος, όχι μονο για τον ΠΑΣ, αλλα για ολες τις ομαδες που δεν πηραν άδεια.
Θεωρω εξω απο την ποδοσφαιρικη λογικη να καταφέρει καποια ομαδα που δεν εχει άδεια να μπει σφηνα στην 5αδα.

Για μας θα ερθει η ωρα, η καταλληλη ωρα και νομιζω πως αν συνεχισει να λειτουργει η ομαδα στην λογικη του 2012 (που οπως ξανα ειπαμε, μαλλον ειναι απο τις καλυτερες χρονιες στην ιστορία μας). Τωρα προεχει τα βηματα να ειναι αργα και σταθερα κι όχι μονο αγωνιστηκα αλλα και....

Στα εξωαγωνιστηκα, που εκει νομιζω πως πρεπει να επικεντρωθει πλεον η διοικηση.
Εχει χαθει ήδη πολυς χρονος, χρονος και χρημα που ξοδευτηκε απλοχερα (με την ανοχη ή συνεργασία της διοικησης) απο εναν ανθρωπο που η πλειοψηφια επεμενε στην απομακρυνση του, εκτός ελαχιστων που δυστυχώς ήταν οι μονοι που ακουγε ο πρόεδρος.

Καλιο αργά παρα ποτέ..
είναι αργά ομως και ο χρονος τρεχει εις βαρος της διοικησης, που μαλλον θα πρεπει να σπρινταρει.
Η τρυπα στον ισολογησμό ειναι μεγαλη και επικινδυνη για την σημερινη εποχή των ισχνών αγελαδων.Πιθανον πριν 3-5 χρονια να αντιμετωπιζωνταν πιο ευκολα.
Σημερα υπάρχουν αντικειμενικες δυσκολιες για όλους και μην περιμενει κανενας το βημα παραπανω χωρις οικονομικη εξισορρόπηση.
Εδω ομαδες με μεγαλυτερο brand name (βλεπε ΠΑΟ,ΑΕΚ,ΑΡΗΣ) Δυσκολευονται και πιθανον να μην τα καταφερει κανενας να βρεθει στην 5αδα.

Λαθη γιναν και πολλα απο την διοικηση, που μοιαζει να κινειται πλεον σε διαφορετικα μονοπατια (δεν ειναι τυχαιο που αυτο συνεπεσε με την αγωνιστικη μεταμόρφωση).
Ευχομαι μόνο να μην είναι πρόσκαιρο..

Υ.Γ.
Φυσικα τα παραπάνω ισχύουν μονο στην περίπτωση που τουτος ο κοσμος δεν τελειωνει στις 21 Δεκεμβρη.
Σε αυτην την περίπτωση δεν μιεται-γα, θα τα λεμε με την ευγενικη χορηγια του ΛΟΚΟ
στο pas.gr on the hell..

Υ.Γ.1
Προσπαθησα να συμπυκνώσω το γραπτο, μαλλον δεν τα καταφερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 18 Δεκ 2012 00:11 από sellos »

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #155 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 00:08 »
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #156 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 00:15 »
1...2....3 γαμιεται η διαιτησια


ajax μου εγω σε ευχαριστω για οσα μου χαρισες τον πρωτο γυρο

παμε για τον δευτερο τωρα και να ξερεις.........ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΜΦΙΒΑΛΛΕΙΣ
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος pasopoulo

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #157 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 00:26 »

Παράθεση
Έμμεσο ελεύθερο λάκτισμα:
…  όταν ο τερματοφύλακας μέσα στη δική του επανορθωτική περιοχή (πέναλτι), διαπράττει οποιαδήποτε από τις παρακάτω πέντε παραβάσεις:
- Αγγίζει τη μπάλα με τα χέρια του, όταν αυτή έχει λακτισθεί με πρόθεση προς αυτόν ("γυρίζεται") από συμπαίκτη του.

Πάντως ετσι όπως (μας λες οτι) τα γράφει ο κανονισμός σύνταυρε, μου κάνει ακόμη περισσότερο ότι δεν ήταν έμμεσο...

Αποσυνδεδεμένος VAMOS PAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 994
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #158 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 00:29 »
Πολλα συγχαρητηρια στους οπαδους του Μπαοκ, που με τα συνθηματα τους και τις μανουρες τους, επαληθευσαν αυτο που λεω συνεχεια εγω και παρα μα παρα πολλοι αλλοι....


 Η ΠΙΟ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ  ΕΛΛΑΔΑ ...

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #159 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 00:35 »
μαγκες ,με ολο το σεβασμο, εμεις την ομαδα μας και τη κερκιδα μας......μην ασχολειστε με τον καθε ντενεκε......

αφηστε το μιζερο στη μιζερια του
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #160 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 00:38 »
Είμασταν καλύτεροι του πάοκ κ απλά αν άφηνε ο κόραξ το παιχνίδι κ δεν έδινε το πούστικο έμεσο την ώρα που τους είχαμε κάνει χαζούς το παιχνίδι θα έιχε διαφορετική εξέλιξη.Με τον τρόπο του ο κόραξ μας έβαλε πίσω στο σκόρ.Που είδαν τώρα κάποιοι πως ήταν καλύτερος ο πάοκ απορία το έχω-άλλο παιχνίδι βλέπατε?????
:stop:


επειδή η πιεσή μας κ τα νεύρα μας είναι στα ύψη σήμερα άστο μην το συνεχίζεις κ έρχονται γιορτές
Aγαπητε  μου Θοδωρη αν βγαλουμε το πρωτο 5 λεπτο και το 5λεπτο στο 35-40 που πραγματικα εγιναν φασεις απο την ομαδα μας τη αλλο ειδαμε?? υπηρχε σωστη αναπτυξη? ξεκιναει το δευτερο ημιχρονο εισαι 0-2 πισω ειδες εσυ καμια ιδιαιτερη ΠΙΕΣΗ στους αντιπαλους? ειδες καμια ευκαιρια? (οχι οτι οι αλλοι εκαναν τιποτα)ειδες μια μπαλια της προκοπης? γιατι εγω δεν ειδα τιποτα απο αυτα σημερα,καμια σχεση ακομα και με το παιχνιδι με τον Πανιωνιο οπου χασαμε %-|αλλα ρε φιλε παιξαμε μπαλαρα και χασαμε ευκαιριες για 3 με 4 γκολ,σημερα ομως πρεπει να παραδεκτουμε την ηττα μας και οτι ΔΕΝ ΠΑΙΞΑΜΕ ΚΑΛΑ! ασχετως αν ειχαμε τον μπασταρδο τον κορακα.

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #161 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 00:50 »
Είμασταν καλύτεροι του πάοκ κ απλά αν άφηνε ο κόραξ το παιχνίδι κ δεν έδινε το πούστικο έμεσο την ώρα που τους είχαμε κάνει χαζούς το παιχνίδι θα έιχε διαφορετική εξέλιξη.Με τον τρόπο του ο κόραξ μας έβαλε πίσω στο σκόρ.Που είδαν τώρα κάποιοι πως ήταν καλύτερος ο πάοκ απορία το έχω-άλλο παιχνίδι βλέπατε?????
:stop:


επειδή η πιεσή μας κ τα νεύρα μας είναι στα ύψη σήμερα άστο μην το συνεχίζεις κ έρχονται γιορτές
Aγαπητε  μου Θοδωρη αν βγαλουμε το πρωτο 5 λεπτο και το 5λεπτο στο 35-40 που πραγματικα εγιναν φασεις απο την ομαδα μας τη αλλο ειδαμε?? υπηρχε σωστη αναπτυξη? ξεκιναει το δευτερο ημιχρονο εισαι 0-2 πισω ειδες εσυ καμια ιδιαιτερη ΠΙΕΣΗ στους αντιπαλους? ειδες καμια ευκαιρια? (οχι οτι οι αλλοι εκαναν τιποτα)ειδες μια μπαλια της προκοπης? γιατι εγω δεν ειδα τιποτα απο αυτα σημερα,καμια σχεση ακομα και με το παιχνιδι με τον Πανιωνιο οπου χασαμε %-|αλλα ρε φιλε παιξαμε μπαλαρα και χασαμε ευκαιριες για 3 με 4 γκολ,σημερα ομως πρεπει να παραδεκτουμε την ηττα μας και οτι ΔΕΝ ΠΑΙΞΑΜΕ ΚΑΛΑ! ασχετως αν ειχαμε τον μπασταρδο τον κορακα.




1    Goal    3
0    Ασίστ    2
11    Τελικές Προσπάθειες    4
3    Σουτ εντός μεγάλης περιοχής    4
5    Σουτ εκτός μεγάλης περιοχής    0
3    Κεφαλίες    0
1    Αποκρούσεις    4
8    Επεμβάσεις    13
29    Κλεψίματα    36
13    Φάουλ    21
2    Οφσάιντ    1
7    Κόρνερ    2
54    Λάθη    49
10/25    Γεμίσματα    2/15

Τι άλλο θές δηλαδή????Θα μας τρελλάνεις σήμερα?
για εμένα το 1-3 είναι μαγική εικόνα
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 18 Δεκ 2012 00:58 από ΘΟΔΩΡΗΣ »
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #162 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 01:04 »
Είμασταν καλύτεροι του πάοκ κ απλά αν άφηνε ο κόραξ το παιχνίδι κ δεν έδινε το πούστικο έμεσο την ώρα που τους είχαμε κάνει χαζούς το παιχνίδι θα έιχε διαφορετική εξέλιξη.Με τον τρόπο του ο κόραξ μας έβαλε πίσω στο σκόρ.Που είδαν τώρα κάποιοι πως ήταν καλύτερος ο πάοκ απορία το έχω-άλλο παιχνίδι βλέπατε?????
:stop:


επειδή η πιεσή μας κ τα νεύρα μας είναι στα ύψη σήμερα άστο μην το συνεχίζεις κ έρχονται γιορτές
Aγαπητε  μου Θοδωρη αν βγαλουμε το πρωτο 5 λεπτο και το 5λεπτο στο 35-40 που πραγματικα εγιναν φασεις απο την ομαδα μας τη αλλο ειδαμε?? υπηρχε σωστη αναπτυξη? ξεκιναει το δευτερο ημιχρονο εισαι 0-2 πισω ειδες εσυ καμια ιδιαιτερη ΠΙΕΣΗ στους αντιπαλους? ειδες καμια ευκαιρια? (οχι οτι οι αλλοι εκαναν τιποτα)ειδες μια μπαλια της προκοπης? γιατι εγω δεν ειδα τιποτα απο αυτα σημερα,καμια σχεση ακομα και με το παιχνιδι με τον Πανιωνιο οπου χασαμε %-|αλλα ρε φιλε παιξαμε μπαλαρα και χασαμε ευκαιριες για 3 με 4 γκολ,σημερα ομως πρεπει να παραδεκτουμε την ηττα μας και οτι ΔΕΝ ΠΑΙΞΑΜΕ ΚΑΛΑ! ασχετως αν ειχαμε τον μπασταρδο τον κορακα.




1    Goal    3
0    Ασίστ    2
11    Τελικές Προσπάθειες    4
3    Σουτ εντός μεγάλης περιοχής    4
5    Σουτ εκτός μεγάλης περιοχής    0
3    Κεφαλίες    0
1    Αποκρούσεις    4
8    Επεμβάσεις    13
29    Κλεψίματα    36
13    Φάουλ    21
2    Οφσάιντ    1
7    Κόρνερ    2
54    Λάθη    49
10/25    Γεμίσματα    2/15

Τι άλλο θές δηλαδή????Θα μας τρελλάνεις σήμερα?
για εμένα το 1-3 είναι μαγική εικόνα
Kατοχη?

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #163 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 01:09 »
τι αναλυετε και ψαχνετε?ξεκινησαμε γαμιοντας και ηρθε ο κορακας και μας εσφαξε στο γονατο και οι παιχτες μας δεν ειχαν την ψυχη και το κουραγιο να το γυρισουν.εκατσε και η μαλακια του μιχαηλ που ξεχνιεται στην φαση με τον αθανασιαδη και τελος.
επιτελους εχουμε ομαδα που μας κανει περιφανους και την χαιρομαστε.
επιτελους παραδεχονται ολοι οτι ειμαστε μια ομαδα καλη,σταθερη και με πολυ μελλον.
σημερα στο γηπεδο οι βου(να το πω ή να μην το πω) δεν ακουστηκαν πουθενα.ο κοσμος μας και η ομαδα μας παραδιδει μαθηματα.
καυλωνω και χυνω οποτε βλεπω την Γιαννεναρα και αμα με παιζαν σωστα τα κορακια θαμουν πιο πανω,αλλα θα μου πεις σε καποιους χαλαμε την πιατσα και την 5αδα της ευρωπης....
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος FanaticPaS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 898
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #164 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 02:05 »
Εν ολιγοις.. σήμερα εμεινα ευχαριστημενος απ τιν ομαδα.Μπηκαμε δυνατα οπως επρεπε και μεχρι το ανυπαρκτο για μενα εμμεσο ο μπαοκ δεν περασε το κεντρο. Ακομη και στο 0-2 ειχαμε κλασσικες ευκαιριες για να μειωσουμε.
Μας ελειψε πολυ ο λιλα που μαρκαρει σε αντιθεση με τον Κειτα που δεν κανει ουτε για την Γ εθνικη και απορω πως τον κραταμε ακομη.


ΥΓ.Ξεχαστε τις ευρωπες εχουμε πλατανια(εξω) - παναθηναικο και ολυμπιακο καπακι αμα παρουμε 1 βαθμο χαρουμενοι θα μαστε
Μεγαλωσα δν εβαλα μυαλο

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #165 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 02:22 »
α και μην ξεχναμε,ο ΠΑΣ αυτος αξιζει την στηριξη μας.τετοιος κοσμος και τετοια κερκιδα ΣΕ ΟΛΑ τα ματς μεχρι το τελος.
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος nikos

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #166 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 02:52 »
Το ΝΟΥ μας στην παραμονη το ΝΟΥ μας στην παραμονη.Ερχονται δσκολες [β γυρος]μερες.το ΝΟΥ μας στην παραμονη......ενας β γυρος οπου μετρανε αλλα πραγματα και οχι η αποδοση μιας ομαδας.το νου μας :stop: στην παραμονη.................

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #167 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 03:01 »
-Eγώ θέλω να χάνω
και να λέω , ναί, χάσαμε δίκαια...

-Ναί, τα γκόλ που δεχτήκαμε
προήλθαν απο ωραία ενέργεια
ήταν όμορφα, ωραία, καλά ...για σεμινάριο...

-Όχι να δέχομαι το 0-1
με γελοία έμμεσα φάουλ
ευγενή δωρεά του κόρακα...

-Αν έχουν τον Θεό τους δηλαδή
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση αδικία απέναντι στον ΠΑΣ
....είτε κερδίζουμε είτε χάνουμε...

-Ο κόρακας Παππάς
απλά απεσταλμένος ...

-Αβάντα ΠΑΟΚ ....αβέρτα και καθαρά...

ΥΓ -Δυστυχώς ακούστηκαν αντεθνικά συνθήματα :stop:
απο κάποιους και πολύ μ ^$*%ες
που ξανα-δυστυχώς
παρασέρνουν κι άλλους μ%$*&^ες να φωνάξουν >:(

και ευτυχώς
οι οργανωμένοι (ΒV) επενέβησαν και έβαλαν γρήγορα τέλος...



ΥΓ2 Προσπαθώ να ηρεμήσω λίγο αλλα πού...
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #168 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 03:43 »
δεν ειναι αντιεθνικο το βουλγαροι.οι ιδιοι εχουν σηκωσει στην τουμπα βουλγαρικη σημαια και τοχουν νομιμοποιησει.το α α αλβανοι που λεγαν αυτοι σημερα δεν αναφερθηκε πουθενα...
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #169 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 07:51 »
εμας μας γ@μ%σε ο Παπας,αυτους πρεπ να τς τον ανοιξε Δεσποτης... :P
εεεε δεν εξηγειται αλλιως τοση κωλοφαρδια...
δεμπυραζει  συνεχαμε...ραντεβου στας σιερρας μαντρες...
 :pas: :pas: :pas:
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #170 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 09:07 »
Καλα, αφου νομιζετε οι περισότεροι οτι ο κορακας Παπας (που μας εχει ξανασφάξει παλι με θεσσαλονικιώτικη ομάδα), δεν ηρθε σε ειδική αποστολή, παω πασο.
Αλλο ματς εβλεπα.
Μονο την ευχαρίστηση που σφυριξε το εμμεσο να βλεπατε.... :(

Κατα τα αλλα, οταν ειναι να σου παει στραβα κατι, παει και παραπαει.. (Μερφυ). 
Εμεις παιζαμε μπαλα, και οι κωλοφαρδοι με 2 φασεις ειχαν 3 γκολ. >:(
Τι να πεις.

Το μονο ισως οτι θαπρεπε στο Β να βγουμε πιο μπροστα, με περισσότερη τολμη.
Μαθαινουμε.
Με κλεισμένη την φωνή, καλημερα...


Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #171 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 09:43 »
Ρε παιδια το τριτο γκολ ειναι οφσαιντ η δεν ειναι να  μου απαντησει καποιος

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #172 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 10:16 »
στο δεύτερο και στο τρίτο γκολ καλύπτουν το οφσάιτ μιχαήλ και φεγκρους.
Κανόνικα γκολ και τα δύο.
Στο πρώτο γκολ εχω δει τη φάση 50 φορές δεν μπορώ να βγάλω αντικειμενική απόψη.
Σαφώς τώρα θεωρώ ότι δεν υπάρχει έμμεσο.
Αν όμως γινόταν αντίστροφα η φάση και δεν το έδινε υπέρ μας θα γκαριζα καμία βδομάδα!
Το χαμόγελο πάντως του έτσι κι αλλιώς αρνητικού σε όλο το ματς παππά με υποψιάζει.

Από εκεί και πέρα η ομαδα έπαιξε 10 λεπτά στην αρχή και αλλά 5 πριν βγει το ημιχρονο.

Πλήρης απογοήτευση τσουκαλας κείτα ντεβισεντι και σε συνδυασμό με τον μόνιμα τραγικό φέτος γεωργίου η ομάδα κόπηκε στα 2.
Δεν καταλαβαίνω τις 14 συμμετοχές μέχρι τώρα του βίλα. η απουσία του λιλα ήταν παραπάνω από αισθητή.
Ο μιχαήλ βιδωσε τον σαλπι μακριά απ την περιοχή αλλά τη μια φορά που βρέθηκε μέσα σε αυτη έγραψε δείγμα της μεγάλης του αδιαμφισβήτητης ποιότητας.
Ο φεγκρους ο ψυχακιας τι έκανε εκεί στο έμμεσο μου λέτε; ο θεός ο αγγελος που έχει τα κόνε και η ψυχή του ξέρουν.

Δεν εκείνα ικανοποιημένος γιατι όπως και στο ματς με την αεκ η ομάδα παρουσιάστηκε αδιάφορη μέχρι αηδίας. Και αν με την αεκ έπαιζες εκτός με τον μπαοκ είχες ένα κοινό να ευχαριστήσεις.
Με 21 βαθμούς δεν σώθηκε κάνεις.
Μπράβο πάντως στα παιδία που παρά την τραγική κατάσταση στα διοικητικά μας κανανε υπερήφανους στον πρώτο γύρο.
Είναι στο χέρι του χβ να μη διαλύσει αυτη την ομάδα.
Ακολουθεί βαρύ πρόγραμμα πάντως... Ο γενάρης η θα μας εκτόξευσει η θα μας βάλει σε μπελάδες μέχρι να ξαναγίνει βατό το πρόγραμμα.

Αποσυνδεδεμένος PASas_

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 727
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #173 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 10:27 »
Το έμμεσο για μένα ήταν έμμεσο. Offside δεν υπάρχει σε κανένα γκολ του ΠΑΟΚ. Ο διαιτητής ήταν ο κλασικός άθλιος Έλληνας διαιτητής που δε σε αφήνει να δεις παιχνίδι σφυρίζοντας οποιαδήποτε επαφή φάουλ (εκατέρωθεν) και σε κάποια στιγμή φτάνει να μη ξέρει ούτε ο ίδιος τι είναι φάουλ ή κάρτα, προσπαθώντας να ισορροπήσει. Το αποτέλεσμα μας αδικεί κατάφωρα με βάση τη συνολική εικόνα του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ όμως έχει Σαλπιγγίδη και Αθανασιάδη κι αυτό τον αλλάζει επίπεδο όχι από εμάς, αλλά από Τρίπολη & Ατρόμητο με τις οποίες είναι παρομοίων κυβικών κατά τα άλλα.
Ρεαλιστικός στόχος είναι η εύκολη παραμονή. Υπέρβαση η είσοδος στην 8άδα. Τα υπόλοιπα είναι όνειρα, αλλά δεν μπορώ να κατηγορήσω κανέναν επειδή θέλει να τα κάνει.

ΥΓ. Ο ΠΑΟΚ είναι η πιο κομπλεξική και αντιπαθητική ελληνική ομάδα. Και είναι κατόρθωμά τους που το έχουν πετύχει αυτό σε μια περίοδο πολλών ετών που ο Ολυμπιακός οργιάζει (με την αρνητική προφανώς σημασία).

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
« Απάντηση #174 στις: Τρι 18 Δεκ 2012 11:50 »
αυτον τον ΠΑΣ γουσταρεις να τον βλεπεις
ναι ρε γουσταρεις να τον βλεπεις
αν εξαιρεσεις τις πρωτες 5 αγωνιστικες εχει δωσει δειγματα ομαδας με ταυτοτητα,με στυλ παιχνιδιου,με αρκετο παθος,και αρκετα παρα πολυ καλα διαστηματα μπαλας

τελος ρε....τι 1-3...1-4.....2-1.....αμα γουσταρεις να τη βλεπεις την ομαδα ολα τα αλλα ερχονται μετα
δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο αυτο

στο χθεσινο
πολυ πικρη η γευση
δεν τοθελα ετσι ρε φιλε
οχι τοσο τσαμπα ηττα...........

δεν θα μαθουμε ποτε αν δεν υπηρχε αυτη η βλακωδης φαση τι θα μπορουσε να επακολουθησει.........και τοθελα παρα πολυ ρε φιλε να το δω........
φαγαμε αυτο το ανοητο γκολ.......και αλλαξαν αμεσως οι ισοροπιες καθως σαλπι και αθανασιαδης προσδιδουν μεγαλη ποιοτητα και σου κανουν τη ζημια για πλακα.........

θελω τον πασαρι να μου σπριχαρει τη διαφορα λιλα με κειτα........για το χθεσινο :P :P :P

διαφωνω με καποιους που λενε δεν πηγε καλα ο ταδε ο αλλος ο παραλος.......παιζαμε με ομαδα που εχει παιχτες με μεγαλυτερες ταχυτητες........εμεις δημιουργουμε μια ομαδα απ το καλοκαιρι με τα γνωστα προβληματα.......χεσμενοι ηταν ολοι το καλοκαιρι τι θα βγει απο το εγχειρημα.......τωρα κυλαει η κατασταση...το προχωραμε και ελπιζουμε να χτυσουμε κι αλλο πανω σε αυτο και οχι να δτο διαλυσουμε κυρ κιτσιο μου...που πας και παιρνεις ολιγους ποντους τωρα τελευταια........μην το χαλασεις............

αν το καρφωνε ο κοροβεσης ...εκει μπροστα στην τερματαρα 85 στρεματα...ισως να μπαιναμε και πιο ηρεμα και με πιο κοντρολ ποδοσφαιρο.......με 0-2 στην πλατη τρεχατε ποδαρακια μου να μην σας χεσει η κωλος.......η......τρεμει ο κωλος του να βγει η ψυχη του(χαμουτζιδικη παροιμια.......μελι στο στομα εχουν εκει στο χωριο της γυναικας μ)

χθες γουσταραμε κι ας χασαμε........
και θελουμε να συνεχισουμε ορε χριστοπουλε να γουσταρουμε.........και μπραβο.........
καποιος ειπε κατι πολυ πετυχημενο..........(δεν τον ξερω ορε το πασαρι ορε σε λεω)......χθες η ομαδα επαιζε με 4 στοπερ........για κοιτατε ορε τι μπορει να γινει..........

υ.γ......βλεπω εδω πολλους να γραφουν για κομπλεξικους παοκτζηδες κτλ κτλ κτλ.......γιατι ρε φιλε?????

σε ανοιξα μηπως τις μπουκαπορτες να βγουν τα παληκαρια στη ροδο ???(γιατι με εντολη βγηκαν και ξερουμε ποιου πρασινου)
σε πηρα μηπως τον σειταριδη απ το ξενοδοχειο????
σε ειπα τσατσο του γαυρου???
σε ειπα τσατσο του βαζελου???
εσωσα τους τσατσους μου και εριξα εσενα???
ηρθα απο αρτα και πρεβεζα να βγαλω το αχτι μου στους βρωμερους γιαννιωτες ???
στην τουμπα που ηρθες ωρε καρντασι τραβηξες τιποτα απο αυτα που τραβηξες καποτε με το βαζελο???

γιατι??

ξεκολατε μερικοι..........αφηστε τις κοκκινες πρασινες κιτρινες παρωπιδες που χρονια εχουν επιβαλει σε ολη την ελλαδα

αυτοι που εκαναν την ελλαδα κοκκινη και πρασινη και ολιγο κιτρινη........με μεσα που θα διαλεγε και ο δικτατορας της βορειας κορεας.......εδωσαν και συνθημα των κομπλεξικων

ουτε κομπλεξικοι ουτε τιποτα.......ουτε αυτοι ουτε κανενας.......οποιος ειν σωστος μπραβο του....και μαζι του στις κερκιδες γιατι δεν χωριζουμε τιποτα............

οποιος θελει να φωναζει για αλβανιες.....βουλγαριες.....κινες και λοιπες αηδιες.....απλα ειναι για τα μπαζα

υ.γ2.......χεστηκα για τον παοκ...μην και νομιζετε οτι ειμαι και φιλοπαοκτζης και γραφω ετσι...........

Υ.Γ......COME ON PAS, COME ON PAS, COME ON PAS