Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

4-0
5 (11.9%)
3-0
2 (4.8%)
2-0
4 (9.5%)
1-0
8 (19%)
3-1
5 (11.9%)
2-1
2 (4.8%)
3-2
1 (2.4%)
0-0
3 (7.1%)
1-1
4 (9.5%)
2-2
1 (2.4%)
1-2
4 (9.5%)
0-1
1 (2.4%)
άλλο ?
2 (4.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 42

Η ψηφοφορία έληξε: Κυρ 13 Ιαν 2013 13:28

Αποστολέας Θέμα: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες  (Αναγνώστηκε 46425 φορές)

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #200 στις: Δευ 14 Ιαν 2013 20:29 »

Παράθεση
Τέλος καλό όλα καλά για τον 17χρονο Γιαννιώτη που τραυματίστηκε με μαχαιριά το πρωί της Κυριακής στο κέντρο της πόλης των Ιωαννίνων σε συμπλοκή με οπαδούς του Παναθηναϊκού.

Ο νεαρός , μαθητής Λυκείου διακομίστηκε στο Πανεπιστημιακό νοσοκομείο της Δουρούτης και δέχτηκε την ιατρική φροντίδα στο τραύμα που είχε στον οπίσθιο μηριαίο του αριστερού του ποδιού.

Τελικά αργά το βράδυ της Κυριακής η περιπέτεια του 17χρονου έλαβε τέλος καθώς πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο και επέστρεψε στο σπίτι του.

Σύμφωνα με πληροφορίες του PASsports.gr η αστυνομία που ερευνά το περιστατικό προχώρησε σε περίπου 20 προσαγωγές οπαδών του "τριφυλλιού" και αναζητεί τον δράστη του μαχαιρώματος του 17χρονου μαθητή.
Θ.ΜΥΡΙΟΥΝΗΣ

PASsports.gr


Αποσυνδεδεμένος papari7

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • -Και από τις μεγάλες; -Μόνο ΠΑΣ ρε φλώροι
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #201 στις: Δευ 14 Ιαν 2013 20:43 »






 :mono:
"Δεν μας μέτρησες καλά κουφάλα, είδες τρία απ' τα περίεργα παιδιά μα έρχονται κι άλλα"

Αποσυνδεδεμένος g@mieste-oloi-MONO PAS

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #202 στις: Δευ 14 Ιαν 2013 21:20 »
Μιας και το έκανε η ΠΑΕ, ας την ακολουθησω  κ γω. Θα ήθελα και γω με τη σειρά μου να ευχαριστήσω την αστυνομία… ειδικά μετά το τέλος του αγώνα. Με την άψογη συμπεριφορά τους μας ξαναθύμισαν τι πραγματικά κάνουν.

ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΛΑΙΛΑΠΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ,

ΝΑ ΑΝΤΙΤΑΞΟΥΜΕ ΤΗ ΘΥΕΛΛΑ ΤΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ.
1.3.1.2
Ajax μου για σένα τα κόβω όλα και όσο αντέξω..

Αποσυνδεδεμένος spiros315

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 285
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #203 στις: Τρι 15 Ιαν 2013 00:36 »
Μιας και το έκανε η ΠΑΕ, ας την ακολουθησω  κ γω. Θα ήθελα και γω με τη σειρά μου να ευχαριστήσω την αστυνομία… ειδικά μετά το τέλος του αγώνα. Με την άψογη συμπεριφορά τους μας ξαναθύμισαν τι πραγματικά κάνουν.

ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΛΑΙΛΑΠΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ,

ΝΑ ΑΝΤΙΤΑΞΟΥΜΕ ΤΗ ΘΥΕΛΛΑ ΤΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ.

Αποψη μου είναι πως η αστυνομία δεν έχει καμμία δουλειά στα γήπεδα και τις ΠΑΕ που είναι ιδιωτικές επιχειρήσεις.Οσο για την λαίλαπα της καταστολής είναι πολύ μικρή σε σχέση με αυτήν που υπάρχει στο εξωτερικό.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Iron Maiden

  • OtherFans
  • Full Member
  • *
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #205 στις: Τρι 15 Ιαν 2013 12:25 »
East London Maidenheads

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #206 στις: Τρι 15 Ιαν 2013 13:19 »
Εσυ παπαροβιτς ακομα δεν εφυγες?

Αποσυνδεδεμένος Mad Bulls

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 277
  • LEFKADA GROUP
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #207 στις: Τρι 15 Ιαν 2013 14:10 »
Εχουμε και τον π@π@ρ@ του forum  να μας ζαλίζει!!
10 YEARS LEFKADA GROUP

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #208 στις: Τρι 15 Ιαν 2013 16:34 »
ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΤΟΥΣ

Κλήση σε απολογία για πέντε ΠΑΕ


Πέντε ΠΑΕ κλήθηκαν σε απολογία από την Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή της Super League για την Πέμπτη (17/1) με αφορμή τη συμπεριφορά των φιλάθλων της στα παιχνίδια της 17ης αγωνιστικής.

Πρόκειται για τους Ολυμπιακό, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα, που θα απολογηθούν στα μέλη της Πρωτοβάθμιας Πειθαρχικής Επιτροπής την Πέμπτη (17/1) και ώρα 13:00.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της Super League έχει ως εξής:

«Η Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή κάλεσε σε απολογία την Πέμπτη 17-01-2013 και ώρα 13:00 τις παρακάτω ΠΑΕ στο πλαίσιο των συναντήσεων για την 17η αγωνιστική. Αναλυτικά :

Α) ΠΑΕ ΑΕΚ: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της στον αγώνα ΠΑΕ ΑΕΚ-ΠΑΕ Skoda Ξάνθη. Επί παραβάσει των άρθρων 1 επ, 15 του Π.Κ. της ΕΠΟ

Β) ΠΑΕ Ολυμπιακός: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της στον αγώνα ΠΑΕ Λεβαδειακός-ΠΑΕ Ολυμπιακός. Επί παραβάσει των άρθρων 1 επ, 15 του Π.Κ. της ΕΠΟ.

Γ) ΠΑΕ ΟΦΗ: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της στον αγώνα ΠΑΕ ΟΦΗ-ΠΑΕ Αρης. Επί παραβάσει των άρθρων 1 επ, 15 του Π.Κ. της ΕΠΟ

Δ) ΠΑΕ ΠΑΟΚ: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της στον αγώνα ΠΑΕ ΠΑΟΚ-ΠΑΕ Ατρόμητος Αθηνών Επί παραβάσει των άρθρων 1 επ, 15 του Π.Κ. της ΕΠΟ

Ε) ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της στον αγώνα ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΕ Παναθηναϊκός. Επί παραβάσει των άρθρων 1 επ, 15 του Π.Κ. της ΕΠΟ»

   
απο Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος g@mieste-oloi-MONO PAS

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #209 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 01:25 »
Μιας και το έκανε η ΠΑΕ, ας την ακολουθησω  κ γω. Θα ήθελα και γω με τη σειρά μου να ευχαριστήσω την αστυνομία… ειδικά μετά το τέλος του αγώνα. Με την άψογη συμπεριφορά τους μας ξαναθύμισαν τι πραγματικά κάνουν.

ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΛΑΙΛΑΠΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ,

ΝΑ ΑΝΤΙΤΑΞΟΥΜΕ ΤΗ ΘΥΕΛΛΑ ΤΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ.

Αποψη μου είναι πως η αστυνομία δεν έχει καμμία δουλειά στα γήπεδα και τις ΠΑΕ που είναι ιδιωτικές επιχειρήσεις.Οσο για την λαίλαπα της καταστολής είναι πολύ μικρή σε σχέση με αυτήν που υπάρχει στο εξωτερικό.
Θα συμφωνήσω μαζί σου όσον αφορά την αστυνομία και τα γήπεδα, απόλυτα. Θα μπορούσαμε όμως να μιλάμε για ώρες, για τη «δουλειά» τις αστυνομίας, γενικότερα. Όσον αφορά την καταστολή που μου λες για το εξωτερικό, θέλω να σε ρωτήσω. δηλαδή τι? να δεχτώ την καταστολή που ασκείτε καθημερινά πάνω μου επειδή στο εξωτερικό είναι πιο αυστηρή/οι??? η καταστολή είναι καταστολή και η αλληλεγγύη είναι αλληλεγγύη, εντός και εκτός συνόρων. Δε σε καταλαβαίνω τι είδους κριτήριο είναι αυτό με το εξωτερικό?
1.3.1.2
Ajax μου για σένα τα κόβω όλα και όσο αντέξω..

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #210 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 08:43 »
 
Αποψη μου είναι πως η αστυνομία δεν έχει καμμία δουλειά στα γήπεδα και τις ΠΑΕ που είναι ιδιωτικές επιχειρήσεις.Οσο για την λαίλαπα της καταστολής είναι πολύ μικρή σε σχέση με αυτήν που υπάρχει στο εξωτερικό.

Και φυσικά spiros315 εννοείς εντός γηπέδων.
Γιατί εκτός γηπέδων, δεν είναι όλοι οι πολίτες οπαδοί και "εκδρομείς" στην Παιανία ή στην πλατεία Πύρρου, παρατρίχα.
Συμφωνώ.
Αλλά, όσο θα υπάρχουν "παοκτσήδες" που θα θέλουν να μπουν με ντου στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν ... θα υπάρχουν μέτρα τάξης εντός - εκτός γηπέδων.

Το θέμα "βλέπω μπάλα" το έχουμε βασανίσει αρκετά ... μόνο Αγγλία.
Πες μου όμως (όχι εσύ προσωπικά  :).), ποιός "οπαδός" θα έβαζε τον πυρσό στην κωλοτρυπίδα του και δε θα την πέταγε στο γήπεδο?

Πες μου και ποιά πολιτική θα "έκοβε μαχαίρι" το  χωριατοχουλιγκανισμό?   
Στο Ηρακλής - Ολυμπιακός βουλευτής του ελληνικού κοινοβουλίου (υπουργός ΜΘ)  έκανε ντου με μπουκάλι ... ασυλία.
Στο Καβάλα - Ολυμπιακός βουλευτής του ελληνικού κοινοβουλίου  έκανε ντου στο χορτάρι και επιτέθηκε στο διαιτητή ... ασυλία.
Αντιθέτως ... στο Ολ. Βόλου - Ν. Βόλου (Δεκέμβρης 2012), γκλομποπέτσωσαν βουλευτή (ΣΥΡΙΖΑ) επειδή αντέδρασε για τη χρήση χημικών σε οικογενειακή κερκίδα,  όπου παρείσφρησε ομάδα ταραξιών.
Ποιός θα μας προστατέψει από τους προστάτες???

Σου μιλάει αυτός που φέτος υπέστη τον πιο εξευτελιστικό γηπεδικό έλεγχο της ζωής του (μάρτυρας πρώην παίκτης του ΠΑΣ) ... μιλάμε για την απόλυτη ξεφτύλα.
Να ρε πούστη μου μετά λες, πως κόβει το γήπεδο άνθρωπος και οικογένεια ...
Πάντος, δεν κακίζω τον ελεγκτή, αυτή είναι η πολιτική μας και κουλτούρα μας στην κερκίδα ... το εαυτό μου φτύνω που ανακατεύεται με  τους "παοκτσήδες" του Γουάιτ Χαρτ Λέιν.

Τέλος, ας μη συγχέουμε τις έννοιες "αλληλεγγύη" # "καταστολή" όταν πρόκειται για τους κοινωνικούς αγώνες (και ποδόσφαιρο) ... με τα κερκιδικά συνοθυλεύματα.
Γιατί, με το να πεις 1 "γαμιέστε όλοι" ... δεν αλλάζεις τον κόσμο. 


 
 
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 16 Ιαν 2013 09:10 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος psitakos

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #211 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 12:40 »
Σέβομαι όλες τις απόψεις και καταλαβαίνω  τις αντιδράσεις όλων των φίλων εδώ μέσα. Όμως επιτρέψτε μου να πω ότι γνωρίζω αρκετά εξωγηπεδικά σχετικά με τον Χριστόπουλο και τον φετινό  ΠΑΣ που δεν μου δημιουργούν και τις καλύτερες εντυπώσεις για τις προπονητικές προθέσεις του.
Όσο για τα γηπεδικά αυτό που πιστεύω και βλέπω είναι ότι η ομάδα αποδίδει καλά γιατί την έμαθε μπάλα ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, αυτός την έκανε σύνολο σεβαστό και αποτελεσματικό. Ο κορμός της ομάδας δεν έχει αλλάξει ιδιαίτερα εκτός από 2-3 προσθήκες όπως ο Οικονόμου ( που δεν παίζει πάντα βασικός), Ο Κολοβέτσιος και ο Κοροβέσης που για μένα δεν θα έπρεπε να παίζει. Αντίθετα δεν δίνονται ανάλογες ευκαιρίες χρονικά σε άλλους όπως ο Γιάκος .
Σχετικά με την απόδοση της ομάδας παρατηρώ ότι πάντα στο Β΄ημίχρονο πέφτει κατά πολύ ενώ οι αλλαγές του προπονητή πάντα την αποσυντονίζουν παρά την βοηθούν γιατί γίνονται επιλεκτικά και για συγκεκριμένους παίκτες.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #212 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 14:35 »
Παράθεση
Όμως επιτρέψτε μου να πω ότι γνωρίζω αρκετά εξωγηπεδικά σχετικά με τον Χριστόπουλο και τον φετινό  ΠΑΣ που δεν μου δημιουργούν και τις καλύτερες εντυπώσεις για τις προπονητικές προθέσεις του.


η λες γεγονοτα ονοματα και καταστασεις η δινεις δικαιωμα καθαρο σε ολους να λενε οτι εχεις δολο που τα λες.
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #213 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 14:42 »
Ο Κοροβέσης μια χαρά τα πάει. Μικρός είναι θα μάθει και περισσότερα.
Το έργο του Αναστασιάδη συνεχίζει επάξια ο Χριστόπουλος. Μια χαρά τα πάμε και δεν έχουμε ούτε τον περσινό MVP Μπεσέρα, ούτε τον Κώτσιο που πέρσυ ήταν η ευχάριστη έκπληξη, ούτε Κυργιάκο, Βάντερσον κλπ, αλλά ένα σωρό νέα παιδιά (λόγω μη αδειοδότησης) τα οποία πιστεύω ο Χριστόπουλος είναι καλύτερος να διαχειρίζεται παρά ο Αναστασιάδης.

Αποσυνδεδεμένος kastrinos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 333
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #214 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 15:33 »
ο γιακος πηρε καινουριο συμβολαιο απο τον χριστοπουλο (και τον προεδρα εννοειται).
Αυτο απο μονο του δειχνει οτι τον πιστευει και τον στηριζει.
ο κοροβεσης μια χαρα παικτης ειναι.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #215 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 16:22 »
Αν δεν κάνω λάθος ακόμα και ο ίδιος ο Αναστασιάδης έδωσε τα εύσημα στον Χριστόπουλο και αναγνώρισε την δουλειά του στον πρόσφατο αγώνα.
Η ομάδα παίζει για 5-6 σε όλο το πρωτάθλημα.Βλέπουμε αρκετούς νέους μέσα.Άλλος πολύ,άλλος λίγο.Επίσης έβαλε το κεφάλι του στον ντορβά.Καλοκαιριάτικα χωρίς μεταγραφές και με πιτσιρίκια.Με αμφισβήτηση και χωρίς παρελθόν.Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.
Ένας προπονητής προφανώς δεν είναι αλάθητος,ούτε θα του βγουν όλα.Αναμενόμενο είναι αυτό.Η πλάστιγγα όμως ως τώρα γέρνει στα θετικά για τον Χριστόπουλο.

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #216 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 16:26 »
Σέβομαι όλες τις απόψεις και καταλαβαίνω  τις αντιδράσεις όλων των φίλων εδώ μέσα. Όμως επιτρέψτε μου να πω ότι γνωρίζω αρκετά εξωγηπεδικά σχετικά με τον Χριστόπουλο και τον φετινό  ΠΑΣ που δεν μου δημιουργούν και τις καλύτερες εντυπώσεις για τις προπονητικές προθέσεις του.
Όσο για τα γηπεδικά αυτό που πιστεύω και βλέπω είναι ότι η ομάδα αποδίδει καλά γιατί την έμαθε μπάλα ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, αυτός την έκανε σύνολο σεβαστό και αποτελεσματικό. Ο κορμός της ομάδας δεν έχει αλλάξει ιδιαίτερα εκτός από 2-3 προσθήκες όπως ο Οικονόμου ( που δεν παίζει πάντα βασικός), Ο Κολοβέτσιος και ο Κοροβέσης που για μένα δεν θα έπρεπε να παίζει. Αντίθετα δεν δίνονται ανάλογες ευκαιρίες χρονικά σε άλλους όπως ο Γιάκος .
Σχετικά με την απόδοση της ομάδας παρατηρώ ότι πάντα στο Β΄ημίχρονο πέφτει κατά πολύ ενώ οι αλλαγές του προπονητή πάντα την αποσυντονίζουν παρά την βοηθούν γιατί γίνονται επιλεκτικά και για συγκεκριμένους παίκτες.

Κι εμείς σεβόμαστε τη δική σου και μπράβο σου από μένα που την εκφράζεις κόσμια και ορθά.
Καιρό είχαμε να το δούμε στο φόρουμ.

Από και και πέρα όμως, το επιχείρημα "είναι κι άλλα που δεν έχουν βγει παραέξω, αλλά εγώ ξέρω" προσωπικά δε μου λέει κάτι.
Μπορεί να ξέρεις, δεν αντιλέγω, όμως απ' τη στιγμή που δε μπορείς( ; ) να το μοιραστείς μαζί μας ή τουλάχιστον να μας "κατευθύνεις" στη σκέψη σου, δεν έχει κανένα νόημα να κάνουμε κουβέντα.

Για τον Κοροβέση τι θέλεις να πεις ακριβώς;
Ότι ο Χριστόπουλος παίρνει μίζα; Τόσα πολλά παίρνει ο Κοροβέσης και δίνει και μίζα στο Χριστόπουλο για να παίζει;
Ή ότι δεν είναι ο καλύτερος, αγωνιστικά, στο υπάρχον ρόστερ για βασικος στα αριστερά; Πιστεύεις ότι υπάρχει/υπήρχε καλύτερος στη συγκεκριμένη θέση και δεν παίζει/έπαιζε για εξωαγωνιστικούς λόγους; Πες όνομα να το συζητήσουμε.
Να δούμε ποιος άρπαξε κατευθείαν τις ευκαιρίες που του δόθηκαν και ποιος χάθηκε στη μετριότητα ή έστω, ήταν λιγότερο καλός.

Πάμε στο θέμα Αναστασιάδη, στο οποίο ίσως είμαι απ' τους λίγους που ποτέ δεν υπήρξα φαν του συγκεκριμένου, ασχέτως αν εν τέλει τον παραδέχτηκα για την αποτελεσματικότητά του.
Με βάση τη λογική, δεν μπορώ να δεχτώ το επιχείρημα "έτσι θέλησε η Παναγιά" για έναν προπονητή, είτε για καλό είτε για κακό αποτέλεσμα.
Αν το δεχόμαστε αυτό, θα πρέπει να υποστηρίξουμε να καταργηθούν οι προπονήσεις και να αντικαταστασθούν με εκκλησιασμούς.
Όπως επίσης, δε μπορώ να "δεχθώ" ότι κερδίσαμε ματς με Πάντο - Μιχαήλ εξτρέμ.
Συνεπώς, δε βλέπω κανένα έργο Αναστασιάδη στο σημερινό ρόστερ, το οποίο με εντελώς διαφορετική φιλοσοφία από πέρσι, με μεταγραφές προπονητή(Ίλιτς, Κολοβέτσιος, Κοροβέσης), χωρίς αδειοδότηση και διαφορετική ποδοσφαιρική φιλοσοφία, έχει καταφέρει να παίξει ποιοτικό ποδόσφαιρο βασιζόμενο στο σύνολο κι όχι στις μονάδες, να μας απαλλάξει απ' τη μιζέρια του "βαθμό-βαθμούς" και να μας δώσει δικαίωμα στο όνειρο...

Κι όλα αυτά είναι 100% Χριστόπουλος. Ούτε Αναστασιάδης, ούτε Χρηστοβασίλης, ούτε Ντεμόλ. 100% Χριστόπουλος.

Όσο για την τελευταία σου πρόταση, θες να γίνει λίγο πιο συγκεκριμένος;
Αναφορικά με τις αλλαγές και τη διαχείριση την ώρα του αγώνα, σου έθεσα ένα ερώτημα στη προηγούμενη τοποθέτησή μου επί του θέματος, αλλά δεν είδα να απαντάς. Εσύ τι θα έκανες και γιατί;
Μπορείς να το κάνεις τώρα, αν θέλεις, να κάνουμε και κουβέντα.
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #217 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 17:14 »
-Άλλη μια ευκαιρία χάθηκε για τον ΠΑΣ
μιας και χαρίσαμε βαθμούς
σε έναν ακόμα πεθαμένο....

-Φυσικά η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου
είναι η πιο δημοφιλέστερη ασχολία του κάθε πικραμένου βαζελου...

-Είναι η πιο εύκολη δικαιολογία για τις κυρες-Κατίνες...

-Ακόμα και πέρυσι που όρισαν το ματς το βράδυ
και ο πάγος απειλούσε να σκίσει
το ...καλτσόν του Λέτο και των υπόλοιπων βαζελων

ξανά ο ΠΑΣ , έκανε απίστευτο ματς και δημιούργησε απίστευτες ευκαιρίες΄
ηττηθήκαμε όμως 0-1
με τον Καρνέζη να πιάνει τις κάλτσες του...

-Φέτος -σύμπτωση-
με τον αγωνιστικό χώρο ...χωραφάκι
ξανά κάναμε τον βάζελο, σαν ποντίκι στην φάκα
αλλα και πάλι
ο Καρνέζης κοιμήθηκε με τον ...Κουίνσι προψέ το βράδυ!

-Επαναλαμβανόμενη σύμπτωση (?)
παύει να είναι...

-Συνήθως σε τέτοιους αγωνιστικούς χώρους
ο διασυρμός είναι η καλύτερη απάντηση...

-----------------------------------------------------

-Ο ΠΑΟΚ του Σάντος, η καλύτερη άμυνα της Ευρώπης μέχρι τότε
όταν έφαγε την 4αρα στο Κύπελλο, με κάτω τα χέρια
δεν έβγαλαν άχνα
δεν μίλησαν
ούτε για χωραφο-γήπεδα , ούτε για κοπριές , ούτε για στάνες...

-Πήραν τον δρόμο της επιστροφής, με την ουρά στα σκέλια...

-Όταν όμως κατάφερναν με την βοήθεια του κόρακα
να πάρουν την ισοπαλία (2-2)
ο Λάζαρ θυμήθηκε οτι έπαιζε σε χωράφι για πατάτες...

-Ό ίδιος ήταν που όταν έπαιξε στο χαλί της Τούμπας , ηττήθηκε 1-2
και ο ίδιος ήταν , που πρίν μερικές εβδομάδες αγωνίστηκε στην Βέροια
αλλα το ...χωράφι εκεί, προφανώς ξέχασε να το αναφέρει...

-----------------------------------------------

-Οι βάζελοι τώρα ακριβώς τα ίδια...

-Ιστορική ευκαιρία λοιπόν (βάσει του παιχνιδιού και όλων όσων παρακολουθήσαμε)
να κερδίσουμε τον ανύπαρκτο βάζελο
και να αποσπαστούμε ακόμα πιο ψηλά...

-Ίσως τελικά όλοι θέλουν την 4αρα τους...

-Λαμπάδα στον Καρνέζη λοιπόν...και εδώ θα είμαστε και του χρόνου
αυτή την φορά
ίσως με καμιά χιονοθύελλα ...όπως το 1986 οι γαύροι (ίσως αυτό να χρειάζονται στ αλήθεια...)
------------------------------------------------------------------

-Και αυτό το πράγμα με τους αγνούς καφρο-λαγούς
είναι απλά απαράδεκτο και αηδιαστικό...

-Δεν είναι δυνατόν , καθε χρόνο ή όποτε παίζει ο βάζελος στα Γιάννενα
να γίνονται επεισόδια με τους ίδιους πρωταγωνιστές...

-Και μάλιστα τα επεισόδια να αποκρύπτονται κάτω απο το χαλί
απο τους πράσινους δημοσιογράφους...

-Η βία είναι καταδικαστέα απο όπου κι αν προέρχεται

αλλα όταν πιάνονται
και σχολιάζουν με λάβρο τρόπο για τις πέτρες στο βαζελολεωφορείο
και αφηνουν εσκεμμένα ασχολίαστα τα μαχαίρια σε 17χρονα....
...αυτό είναι απλά προκλητικό...

-Εδώ θα μου πείτε στο ΟΑΚΑ ,
τότε με τους κάφρους που μας επιτέθηκαν με στιλέτα και φωτοβολίδες
έγραψαν οτι οι οπαδοί του ΠΑΣ προκάλεσαν ... :stop:.....Τι να λέμε τώρα?

-Είναι πολύ εύκολο να αλλοιωθεί η αλήθεια
ιδίως απο κατι δημοσιογραφάκια που δουλεύουν στον ΣΚΑΙ

-Κατευθυνόμενη και πληρωμένη δημοσιογραφία
κατευθείαν για τον κάδο με τα σκουπίδια....

-Το μόνο που δεν έκαναν ακόμη
είναι να εμφανιστούν με πράσινα κασκολάκια...

-Αυτό που άλλαξε φέτος είναι οτι
οι καφρο-λαγοί ΔΕΝ μπήκαν (επιτέλους) στο γήπεδο οργανωμένα
και συγκεκριμένα στην 7...

-Και γώ θέλω να πηγαίνω οργανωμένα στις αντίπαλες έδρες
αλλα δεν κουβαλάω μαζί μου πεταλούδες και γιαταγάνια....

-Ίσως είναι και αυτό μια πρόοδος....
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 16 Ιαν 2013 17:19 από astralon »
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος jesPAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 645
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #218 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 19:22 »
Ολοκληρώθηκε άλλη μια μεταγραφή του Χανς-Κρίστιαν Αλασκούζεν:P :P

Ένα ανεκπλήρωτο όνειρο έμεινε για τους φίλους του Παναθηναϊκού η επιστοφή του Τζιμπρίλ Σισέ στην ομάδα. Ο Γάλλος επιθετικός ενημέρωσε τον Γιάννη Αλαφούζο ότι θα δωθεί δανεικός σε ομάδα του Κατάρ. "Τα ξαναλέμε τον Μάιο", το μήνυμα του.

Το απόγευμα Τετάρτης ο Γάλλος άσος επικοινώνησε με τον Γιάννη Αλαφούζο και τον ενημέρωσε πως θα συνεχίσει την καριέρα του στο Κατάρ, καθώς ομάδα από εκεί πλήρωσε και "ενοίκιο" στην ΚΠΡ προκειμένου να αποκτήσει δανεικό τον παίκτη.
 
Συγκεκριμένα, η ομάδα του Κατάρ θα καταβάλει 500.000 ευρώ στον αγγλικό σύλλογο για εξάμηνο δανεισμό και παράλληλα προσφέρει ένα εξαιρετικό συμβόλαιο.
 
Η ΚΠΡ είπε το "ναι", από την στιγμή που είχε πρόταση με «ζεστό χρήμα» στα χέρια της, σε αντίθεση βεβαίως με τον Παναθηναϊκό που δεν επρόκειτο να καταβάλει χρήματα στην ΚΠΡ για τον δανεισμό, αλλά θα πλήρωνε μόνο τον παίκτη.
 
Ο Σισέ εξέφρασε τη λυπη του για την κατάληξη της υπόθεσης και οι δύο πλευρές ανανέωσαν το ραντεβού τους για τον προσεχή Μάϊο, με την προοπτική να συζητήσουν το ενδεχόμενο της συνεργασίας, εφόσον ο Γάλλος μείνει ελεύθερος από την ΚΠΡ το προσεχές καλοκαίρι.

 
newsit.gr
Χαμογελάτε!!!  Κάνετε τους άλλους ν' ανησυχούν....

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #219 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 20:34 »
Συμφωνώ με όλες τις αναλύσεις του PASaris τον τελευταίο μήνα. Πολύ εύστοχες. Πραγματικά το παλικάρι τα γράφει πολύ καλά. Απλά θα ήθελα να αντιπαρατεθώ σε κάτι που διαφωνώ.

Παράθεση
Με βάση τη λογική, δεν μπορώ να δεχτώ το επιχείρημα "έτσι θέλησε η Παναγιά" για έναν προπονητή, είτε για καλό είτε για κακό αποτέλεσμα.

Με βάση τη λογική δεν μπορεί να εξηγηθεί η παράδοση Λεβαδειακός - ΠΑΣ στη Λεβαδειά σε 11 παιχνίδια 11-0-0 νίκες με γκολ 22-1, παράδοση που δεν έχτισε ούτε καν ομάδα του ποκ, ούτε η ρεάλ μαδρίτης, ουτε καν η μεγάλη Ντομζάλε, η κυπελλούχος Σλοβενίας με άλλη ομάδα σε 11 παιχνίδια, παράδοση που τελείωσε πέρσι με εντυπωσιακό τρόπο, με γκολ στο 87 και ευκαιρία του λεβαδειακού σε κενό τέρμα στο καπάκι.

Με βάση τη λογική δεν μπορεί να εξηγηθούν πολλά πράγματα που συνέβησαν πέρσι. Πάρα πολλά. Ας πούμε το κλασσικό. Δεν μπορεί να εξηγηθεί η πορεία πρωταθλητισμού στον Β γύρο μιας ομάδας ασανσέρ, που ο προηγούμενος κόουτς είχε στόχο την 13η θέση και που πάντα έπεφτε στη Β όταν ανέβαινε, με πρωταγωνιστή τον Μαραντόνα του Δυρραχίου, ένα παίχτη που φέτος βλέπουμε πόσο υπερφυσικό και εκτός πραγματικότητας ήταν αυτό που έκανε πέρσι.


Παράθεση
Αν το δεχόμαστε αυτό, θα πρέπει να υποστηρίξουμε να καταργηθούν οι προπονήσεις και να αντικαταστασθούν με εκκλησιασμούς.

Έλα φθηνό ήταν αυτό που έγραψες τώρα...
Θα είχε γέλιο πάντως να το βλέπαμε κι αυτο πέρσι. Να ζητούσε να γίνει εκκλησία στο πανηπειρωτικό όπως ζήτησε πλαστικό γήπεδο και να τους έβαζε ψαλτάδες και καντηλαναύτες όλους τους παρατρεχάμενους της διοικησης. :P


Παράθεση
Συνεπώς, δε βλέπω κανένα έργο Αναστασιάδη στο σημερινό ρόστερ, το οποίο με εντελώς διαφορετική φιλοσοφία από πέρσι, με μεταγραφές προπονητή(Ίλιτς, Κολοβέτσιος, Κοροβέσης), χωρίς αδειοδότηση και διαφορετική ποδοσφαιρική φιλοσοφία, έχει καταφέρει να παίξει ποιοτικό ποδόσφαιρο βασιζόμενο στο σύνολο κι όχι στις μονάδες, ...

Στο σύνολο βασιστηκε κ ο Περcινόc Κῶουτc και αυτό το πάσινγκ γκέιμ από πέρσι το παίζουν καλά οι παίχτες. Η ρέντα που απέκτησε από πέρσι η ομάδα από πέρσι είναι το θέμα. Και τα εκτός έδρας δεν έχουν επαναληφθεί ποτέ στον ΠΑΣ και η ψυχολογία που κατεβαίνει η ομάδα από πέρσι προέρχεται. 7 νίκες εκτός έδρας μέσα στο 2012 έκανε ο ΠΑΣ από το 1974 που ανέβηκε πρώτη φορά μέχρι το 1981. Σε 7 χρόνια, ενώ τώρα τις έκανε σε 1. Τι άλλη κατάρα να σπάσει ο Άνθρωποc?

Το σημαντικό ήταν οτι εξόρκισε μια καταρραμένη ομάδα. Αυτή ήταν η αποστολή του. Πόσες φορές να το δηλώσει δλδ για να το καταλάβετε ? "Δεν ήθελα να έρθω στα Γιάννενα, αλλά είχα εντολή από τον πνευματικό μου". Τι άλλο να σου πει δηλαδή? Ακόμα και τώρα στις συνεντεύξεις - επιστολἔc προc ᾶπιcτουc παγουρᾶδεc - το λέει.

 :joker:
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 16 Ιαν 2013 20:39 από lemorsero »

Αποσυνδεδεμένος VAMOS PAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 994
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #220 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 21:15 »
Η αληθεια ειναι καπου στη μεση. Ευτυχησαμε να ερθει ενας προπονητης περσι, μεγαλου βεληνεκους, που εκανε ολα αυτα που ειπες φιλε lemorsero, και ευτυχησαμε επισης, να τον διαδεχθει, ενας προπονητης, "συγχρονης κοπης" να το πω, με το π κεφαλαιο κι αυτος, που "κουμπωσε" και συνεχισε οτι εκανε ο Αγγελαρας περσι.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #221 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 22:16 »
Πάντος ως εδώ … μας θεωρώ τυχερούς  που δεν έχουμε για προπονητή τον Αλέφαντο της  Ισπανίας (Φάμπρι) ή  τον Αναστόπουλο της Βεστφαλίας (Λίνεν).

 
 


 


« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 16 Ιαν 2013 23:05 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #222 στις: Τετ 16 Ιαν 2013 22:43 »
μια γιορτινη συζητηση με εναν ''δημοσιογραφο'' βαζελο.

πασολες :
Παράθεση
ποσο καλος δημοσιογραφος και καθολου εντολοδοχος νιώθεις οταν γραφεις δημοσιευματα σαν το ''ξαβρακωμα πανιωνιου και ΠΑΣ''?

nikologiannhs :
Παράθεση
αδερφε σημερα ο κοσμος ευχεται χρονια πολλα και καλη χρονια. νασαι καλα παντως

πασολες :
Παράθεση
''δημοσιογραφε'' ,αδερφια εχω και αν θελησω κι αλλα εχω μανα και πατερα να φροντισουν.καπου αναμεσα στις ευχες ομως εσυ βρηκες χρονο να γραψεις τις εντολες που πηρες.δε πειραζει εχω υπομονη.περνα καλα τις γιορτες σου λοιπον και περιμενω απαντηση του χρονου.

nikologiannhs :
Παράθεση
καμενε εγω εχασα τον πατερα μου πριν δυο μηνες. ευχομαι να μην το νοιωσεις συντομα για να καταλαβεις τι μαλακιες μου γραφεις τωρα. εντολες παιρνω μονο απο το μυαλο μου

πασολες:
Παράθεση
δε θυμαμαι να σε εβρισα η να σε χαρακτηρισα.δε δινω σημασια στο χαρακτηρισμο των γραφομενων μου και περιμενω να απαντησεις στην αρχικη μου ερωτηση.δε σε εχω για κοτα και να μην το κανεις.οσο για το οικογενειακο σου ''θεμα'' δε νομιζω να το εθιξα καπου σε καποια προταση μου.δε θα σε ακολουθησω στην καταστροφολογια της συζητησης για να περασει η αρχικη μου ερωτηση στο ντουκου.και τελος ...δε βρισκω καπου να εγραψα τον πομπο των εντολων σου

αυτος ο διαλογος εγινε 31 δεκεμβριου.
καμια δεκαρια μερες ''ενοχληθηκε'' παλι ο συγκεκριμενος ''δημοσιογραφος'' μπας και απαντησει αλλα τζιφος στο ημιφως.

τα συμπερασματα δικα σας!   8)
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ζελες
« Απάντηση #223 στις: Πεμ 17 Ιαν 2013 23:10 »
Ε) ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της στον αγώνα ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΕ Παναθηναϊκός. Επί παραβάσει των άρθρων 1 επ, 15 του Π.Κ. της ΕΠΟ»
Παράθεση
Ε) ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της:  συνολική χρηματική ποινή δύο χιλιάδων πεντακοσίων ευρώ.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς