Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

3-0
9 (16.1%)
2-0
18 (32.1%)
1-0
7 (12.5%)
3-1
2 (3.6%)
2-1
6 (10.7%)
0-0
2 (3.6%)
1-1
4 (7.1%)
1-2
1 (1.8%)
0-1
2 (3.6%)
άλλο?
5 (8.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 56

Η ψηφοφορία έληξε: Σαβ 16 Φεβ 2013 09:50

Αποστολέας Θέμα: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός  (Αναγνώστηκε 40037 φορές)

Αποσυνδεδεμένος sothrios

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #75 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 20:17 »
κάποιοι εδωμέσα ελληναράδες(εννοω την νοοτροπία του νεοέλληνα του ΄΄ΕΛΛΑ ΜΩΡΕ΄΄και ετσι καλα ειμαστε ) συνεχιζουν τόσα και τοσα χρόνια σε αυτο το φόρουμ να νομίζουν οτι είναι οι σωστοί και οτι δεν θα πρέπει ποτε μα ποτέ να λέμε αρνητικα γιαυτη την ομάδα, οταν είμασταν για τα σκουπίδια και φωνάζαμε για τα αρνητικα(οπως φωναζαμε και για τα θετικα) μας έλεγαν μην φωναζετε ρε , να σωθει η ομαδα και μετα τα λέμε , τωρα παμε καλα παλι δεν μας αφηνουν να πουμε τα αρνητικα..λες και σκοτωνουμε την ομαδα, μονο που εγω σαν άνθρωπος στον ευατό μου τονίζω πάντα τα λάθη μου πρωτα, ωστε να μην τα ξανακάνω και μετα τονίζω τα θετικά μου , και ετσι ακριβως κανω στην ζωη μου και στην  ομαδα μου .Εαν για εσας η αληθεια δεν πρεπει ποτε να λέγετε, δεν με ενδιαφερει, δεν ειναι ουτε γκρίνια ουτε αναθεματιζω , αυτα που βλεπω λεω . Ο λογος που σταματησα απο εφετος να πηγαινω στο γήπεδο ειναι αυτος -και μαλιστα το εχω ξαναγραψει- την ομαδα την κανουν οι οπαδοι- οταν οι οπαδοι βολευοντε με την μετριοτητα τοτε και η ομαδα θα παρμανει μετρια.Εμενα δεν θα με δειτε ουτε θα με ακουσετε να λεω για ευρωπη , δεν την αξιζουμε την ευρωπη αλλα και δεν μας συμφερει να μπουμε στην διαδικασια των πλειοφ με ολα τα αρνητικα της , αλλα δεν μπορω να δεχτω και την ομαδα να παιζει σαν να κανει αγκαρια και ιδιως στο γηπεδο της , οταν ο κοσμος δεν εχει λεφτα να ερθει γηπεδο αλλα θέλει τρελά να κανει την υπερβαση να δωσει 15 ευρω απο αυτα που δεν εχει , θελει ενα ταρακούνημα απο την  ομαδα ενα καλο παιχνίδι μια νίκη με ωραιο παιχνιδι εναντιων μιας καλης ομαδας να τον κάνει να πει δεν γαμιετε θα δωσω 15 ευρω να δω τον ΠΑΣ. Δεν ειναι γκρινια ειναι κριτικη με την κριτικη γινομαστε καλυτεροι σαν ανθρωποι , εαν δεν σας αρεσει δεν με απασχολει , αλλα μην μου λετε για γκρινιες για αναθεματα κτλπ....

Αποσυνδεδεμένος pantser

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #76 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 20:20 »
   pagourenko1966  Χειροτερη εντος εδρας εμφανιση δεν θυμαμαι τα τελευταια τουλαχιστον 15 χρονια....
η ομαδα απο δεκαετια 70 που θυμιζε τις προηγουμενες αγωνιστηκες σημερα θυμισε τελειωματα Χριστιδη...Θα συμφωνήσω σε αυτά , στην κοιλιά δεν μπορώ να βάλω το χέρι στη φωτιά, αλλα καμια κοιλιά δεν σου φταίει εαν εσυ δεν μπορεις να αλλάξεις μια μπαλιά της προκοπής , εαν εσυ δεν παίζεις με το ίδιο πάθος που έπαιζες( με εξαίρεση τον Μεγαλο Πάντο-ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΟ ΛΌΓΩ ΗΛΙΚΊΑς) , οι παίκτες στα τελευταια 2 παιχνίδια δείχνουν οτι εχουν συμβιβαστεί με την σωτηρία και να μην ψάχνουν το κατι παραπάνω, ενω ο προπονητης κατεβάζει την ομάδα σαν να έχει να αντιμετωπίζει καθε αγωνιστική την μπάρτσα ΕΛΕΟΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΕ.. ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ ΠΑΙΖΕΙΣ.
Καλά φίλε άσε,τώρα βγηκες να χωσεις ;Αν εφερνε Χ με πανιώνιο και νίκη σήμερα θα λεγες ηγέτη Χριστοπουλε .Δηλαδή βγηκες να συγκρινεις την σημερινή ομαδα 5η στην Α εθνικη με την ομαδα του Χριστιδη. Εντάξει έλεος .Γενικά  έλεος, μόνο φορουμ για κριτική και χωσιμο και στο γήπεδο σημερα. 3500 με το ζόρι. Τοσα χρονια δεν πατουσε κανένας επειδη δεν πηγαίναμε στα πλει οφ και τώρα που πρέπει να βοηθήσουμε ολοι στην απ έξω.
ΠΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ

Αποσυνδεδεμένος sothrios

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #77 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 20:36 »
pantser ton χριστιδη δεν τον ανεφερα εγω αλλα ο pagoyrenko.. pantser, δεν με ξερεις δεν σε ξερω και ετσι θελω να μεινει , αλλα καλο θα ειναι πριν μιλησεις για εμενα να ηξερες ποιος ειμαι, ξερεις σε ποσα γηπεδα οταν ειμασταν γ εθνικη η β , εχει τύχει να είμαι μαζι με αλλους 5-6 το πολύ , ξερεις οτι συναντουσα καποια παιδια απο τους ΒvΜ ΚΑΙ οταν τους έλεγα οτι ερχομουνα απο Αθηνα να δω το ματς στην αρχη με κοιταζαν σαν τρελο και μου ελεγαν ψεματα λες , εκανες 700 χλμ μονος σου να δεις τον Πας και εμεις απο τα Ιωαννινα δεν μπορουμε να μαζευτουμε ουτε 20. ξερεις ποσα χλμ εκανα να δω την ομαδα και το ευχαριστιόμουν παροτι χαναμε και γυρναγα σπιτι ευτυχισμενος μονο και μονιο γιατι ηξερα οτι τοσο μπορουσαμε και τοσο παιξαμε !!!Οποτε μην μου λες εμενα για πανιωνιο για χριστοπουλο για γηπεδο , πες τα στα φιλαρακια σου οχι σε εμενα , οπως δεν αναφερομαι εγω πρωσωπικα σε κανεναν , οταν ειμασταν σε γηπεδα 10 ατομα τραγουδαγαμε μαζι, οταν βρισκομασταν σε γηπεδα 300-500 παντα θυμαμαι να μαλώνουν μεταξυ τους αρκετοι φιλαθλοι μας ....Δεν το παιζω μεγαλυτερος πασολες απο εσενα και αποκανεναν αλλα δεν ανεχομαι να μου το παιζεις και εσυ ξερολας...

Αποσυνδεδεμένος ltz

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 693
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #78 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 20:36 »
Ρε ΠΑΣολέδες, πριν αρχίσει το πρωτάθλημα, σχεδόν όλοι λέγαμε αμάν και πως θα βγεί η χρονιά, πάλι υποψήφιοι για υποβιβασμό κλπ με αυτό το ρόστερ και με το Χριστόπουλο. Μετά από λίγες αγωνιστικές και μέχρι σήμερα γίναμε αχτύπητοι, ημίθεοι κλπ παίκτες και προπονητής. Σήμερα αρκετοί κλαιγόμαστε. Δεν λέω όχι στην εποικοδομητική κριτική, αλλά το βασικό πρόβλημα είναι, όπως επεσήμαναν πολλοί, ότι η ομάδα παίζει συνεχώς με τα ίδια παιδιά, τα οποία άρχισαν πλέον να "καίγονται". Αυτό δεν είναι σφάλμα των ποδοσφαιριστών, ούτε και του Χριστόπουλου (με λίγες επιφυλάξεις για 1-2 πιτσιρικάδες), αλλά του ΧΒ που δεν έδωσε στον προπονητή τα μέσα που έπρεπε να έχει. (Βάθος στον πάγκο, συνθήκες προπόνησης και αγώνα δηλαδή γήπεδο κλπ). Πάλι καλά που είμαστε στην πέμπτη θέση. ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ λοιπόν. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.
ΠΑΣ από το 1966. Παγουράς από πάντα.

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #79 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 20:40 »
Η ομαδα επαιξε σκατα....Ποιος ειπε οτι διαφωνει ρε Σωτηρη!!!

Εγω ειμαι απο τους πρωτους που ασκουσα κριτικη εδω μεσα ειτε αυτο λεγεται Χριστοβασιλης,ειτε λεγεται Αγγελης,ειτε και στην ιδια μας την ομαδα.......Η κριτικη πρεπει να ασκειτε παντα καλοπροαιρετα στον ΠΑΣ ασχετα κ αν με τα γραφομενα μας γινομαστε μη αρεστοι σε καποιους και θα συμφωνησω εδω,αλλα εκει που θα διαφωνησω ειναι οτι η κριτικη ειναι συγχορδια της σκεψης,του χρονου,και της επιγνωσης των πραγματων που επικρατουν στις εκαστοτε εποχες.....

Κ να συγκεκριμενοποισω τα λεγομενα μου με μερικες ερωτησεις προς εσενα Σωτηρη

1)Τον ΠΑΣ τον περιμενες να βρισκεται στην 5 θεση 8 αγωνιστικες πριν το τελος?
2)Με τα οικονομικα προβληματα που εχει η ομαδα τι περιμενες,μεσι και τσαβι?
3)Ποια ομαδα φετος αμα εξαιρεσεις την Τριπολη  εχει παιξει μπαλα ωραια που να την γουσταρεις να την βλεπεις?
4)Περιμενες ποτε τον ΠΑΣ να παιζει αθλια μπαλα και να τσιμπαει ποντους?
5)Γιατι μπανεις στην διαδικασια να χαρακτηρισεις τον Χρηστοπουλο μονο για ενα παιχνιδι?

Αμα μπορεις φιλε απαντα για να μπω και γω στο τρυπακι αυτο.....Καλο ειναι να ακουγωνται κ αλλες φωνες ρε συνταυροι,μην το παιρνετε μονοτερμα
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 16 Φεβ 2013 20:44 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #80 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 20:41 »
Eντάξει τώρα…Ξεκινάμε την κριτική με το ότι η ομάδα έκανε χάλια εμφάνιση χωρίς ούτε μια ευκαιρία κ φτάσαμε να μας πούνε ότι  απαγορεύουμε την κριτική,ότι είμαστε ελληνάρες… που έχουμε σούρει τα χίλια δυο όταν βλέπουμε τα στραβά κ που συνεχίζουμε να τα λέμε.
Όποιος διαβάζει μόνο αυτά που θέλει να διαβάσει τέτοια τροπή παίρνει η κουβέντα...
Κ πολλή χολή ρε παιδί μου για το τι κάνουμε τόσα χρόνια εδώ μέσα...περίεργο Ε?

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #81 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 20:45 »
   pagourenko1966  Χειροτερη εντος εδρας εμφανιση δεν θυμαμαι τα τελευταια τουλαχιστον 15 χρονια....
η ομαδα απο δεκαετια 70 που θυμιζε τις προηγουμενες αγωνιστηκες σημερα θυμισε τελειωματα Χριστιδη...Θα συμφωνήσω σε αυτά , στην κοιλιά δεν μπορώ να βάλω το χέρι στη φωτιά, αλλα καμια κοιλιά δεν σου φταίει εαν εσυ δεν μπορεις να αλλάξεις μια μπαλιά της προκοπής , εαν εσυ δεν παίζεις με το ίδιο πάθος που έπαιζες( με εξαίρεση τον Μεγαλο Πάντο-ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΟ ΛΌΓΩ ΗΛΙΚΊΑς) , οι παίκτες στα τελευταια 2 παιχνίδια δείχνουν οτι εχουν συμβιβαστεί με την σωτηρία και να μην ψάχνουν το κατι παραπάνω, ενω ο προπονητης κατεβάζει την ομάδα σαν να έχει να αντιμετωπίζει καθε αγωνιστική την μπάρτσα ΕΛΕΟΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΕ.. ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ ΠΑΙΖΕΙΣ.
Καλά φίλε άσε,τώρα βγηκες να χωσεις ;Αν εφερνε Χ με πανιώνιο και νίκη σήμερα θα λεγες ηγέτη Χριστοπουλε .Δηλαδή βγηκες να συγκρινεις την σημερινή ομαδα 5η στην Α εθνικη με την ομαδα του Χριστιδη. Εντάξει έλεος .Γενικά  έλεος, μόνο φορουμ για κριτική και χωσιμο και στο γήπεδο σημερα. 3500 με το ζόρι. Τοσα χρονια δεν πατουσε κανένας επειδη δεν πηγαίναμε στα πλει οφ και τώρα που πρέπει να βοηθήσουμε ολοι στην απ έξω.

εγω ανεφερα το Χριστιδη. οπως ανεφερα και την ομαδα του 70
και το εκανα για να τονισω τη διαφορα αποδοσης που παρουσιαζει απο ματς σε ματς η ομαδα.

θεωρω πως 2 ειναι οι λογοι.
1ον κουραση ορισμενων παιχτων
2ον Ντεβισεντι
γι αυτο και σας ειπα οτι κατα τη γνωμη μου αν δεν γινει ροτεισιον θα κανουμε κοιλια.
Η ομαδα ομως εχει προπονητη και αυτος ξερει καλυτερα.
αυτος εχει και την ευθυνη αλλωστε
εμεις απ εξω μπορουμε να λεμε τζαμπα

καλα ειναι τα ονειρα για ευρωπη αλλα με 5 βασικους να μενουν ελευθεροι το καλοκαιρι καλο ειναι να ετοιμαστει η νεα ομαδα.
γιατι μη περιμενετε μεταγραφες το καλοκαιρι...


« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 16 Φεβ 2013 20:52 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #82 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 20:52 »
Πότε παίζουμε με Πανθρακικό;
Αργότερα αφού αποκλεισουμε πρώτα τον γαύρο

Αποσυνδεδεμένος spyros_porsche

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 729
  • DjS
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #83 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 20:53 »
Δυστηχως σημερα δεν μπορεσαμε.Ο Ντεβισεντι για την ομαδα ειναι κατι παραπανω απο πολυτιμος.Η ποιοτητα του οχι απλως ελειπε απο την ομαδα αλλα δεν υπαρχει καποιος να τον αντικαταστησει ουτε κατα 40%.Δεν υπηρχε φαντασια δεν υπηρχαν αυοματισμοι δεν υπαρχε ελευθερωμα και βγαλσιμο στην αντεπιθεση..γενικα δεν υπηρχε ο Τομας.
Δεν πειραζει ομως και θα κρατησω την ΜΕΓΑΛΗ εμφανιση του Οικονομου και του Κολοβετσιου.Για τον ΤΑΣΟ δεν το συζηταω...
Στα αρνητικα ο Κοροβεσης ειναι 3 επιπεδα κατω απο αυτο που βλεπαμε(ισως κοουτς να χρειάζετε ξεκουραση)
Ο  Γεωργιου δειχνει και αυτος πολυ καταπονημενος.
Απο τον Τσουκαλα περιμενα καλυτερο παιχνιδι.
Σιγουρα υπαρχει μια καμψη στην ομαδα τα τελευταια 3 παιχνιδια ΑΛΛΑ ΗΤΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ.Ευελπιστω σε καλυτερη συνεχεια και μαγκες ΜΗΝ ΒΑΡΑΤΕ την ομαδα βαλτε στο μυαλο σας ποση καταπονηση εχουν αυτοι οι ποδοσφαιριστες στους σταβλους που κανουν προπονηση καθε μερα ειναι πολυ λογικο να ειναι κουρασμενοι.

υγ.Οι βασεις στην αμυνα εχουν μπει για την επομενη σεζον πραγμα πολυ σημαντικο.
υγ2.Χριστοπουλε δωσε δυο τρεις μερες ρεπο στους παικτες υπαρχει περιθωριο.

Αποσυνδεδεμένος sothrios

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #84 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 20:55 »
1τον ΠΑΣ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 8-9 αλλα απο την στιγμη που μπορει πρεπει να παιζει χωρις φόβο,χωρις αλλες σκέψεις.
2Δεν νομιζω οτι ειπα πουθενα οτι εχουμε παικταραδες σαν τον μεσι ειπα οτι στα 2 τελευταια ματς καποιο παικτες εχουν σταματησει να δινουν το 100% τους ,επειδη εχουμε σωθει
3δεν ειπα οτι εχουνε παιξει καλο ποδοσφαιρο,και λογικο ηταν αφου θελαμε να σωθουμε, τωρα ομως που σωθηκαμε να αφησουνε 5η θεση και ευρωπη και να αφησουνε το αγχος και να το ευχαριστηθούνε και να παιξουνε ελευθερα και ειμαι βεβαιος οτι τοτε θα δουμε πολυ καλη μπαλα
4τον χρισοτπουλο τον εχω χαρακτηρησει εδω στο φορούμ παρα πολυ καλο προπονητη, αλλα πλεον οπως ανεφερα στο 3 τωρα πρεπει να αφησει το κοντρα ποδοσφαιρο και να δωσει λιγο θεαμα και ας βρεθουμε και στην 10 θεση εμενα δεν θα με χαλασει καθολου, μαλιστα θα με ευχαριστησει να δω να παιζουν καλη μπαλα και ας μην παιρνουμε βαθμους, για εμενα πλεον που εχουμε σωθει θελω ρε φιλε να δω τον ΠΑΣ, οπως τον ειχα δει πολλη παλια και οπως τον φανταζομαι -κακο ειναι ;-
Οπως εγραψα παραπανω σε αλλο ποστ πηγαινα σε ματς στου διαολου την μανα και χαναμε αλλα δεν με χαλαγε γιατι εβελεπα οτι παιζαν οσο μπορουσαν , αυτο θελω να ξαναδω τωρα που δεν εχουμε αγχος να παιζουν οσο μπορουν ....Δεν με χαλαει το χ σαν χ μεχαλαει η εικονα ... φιλικα ..   ayuto1966
εγω θελω να δω να παιζουν οι παικτες ελευθερα ,να δω τον χριστοπουλο να δοκιμαζει και τους αλλους νεους στην ομαδα και να δω τον μαλακα τον χβ να δινει λεφτα να παιρνουμε την αδειοδοτηση και να φτιαχνει το γηπεδο ωστε του χρονου να μην ξαναπηγαινουμε σε πατρα ....

Αποσυνδεδεμένος Panapas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #85 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 21:26 »
Φυσικά και πρέπει να γίνεται κριτική (πάντα για το καλύτερο)η κούραση της ομάδας είναι εμφανείς όχι μόνο απο αυτο το παιχνίδι αλλα και απο τα προηγούμενα άσχετα απο τα αποτελέσματα που φέραμε ( επιμένω ότι φέτος σε μεΓαλο βαθμό έχουμε την τύχη με το μέρος μας ,άσχετα αν ο Χριστοπουλος λέει αλλα).Καποιοι παίκτες είναι απειροι (βλέπεις παίζανε γ εθνική)στην αρχή τρεχανε (πολλες φορές άσκοπα )αλλα είχαν δυνάμεις ,όμως λόγω των συνεχόμενων παιχνιδιών τα "φτυσανε" οπότε τα λάθη τους είναι απανωτά .Για μένα ο κοουτς έπρεπε να αξιοποίηση όλους τους παίκτες που είχε και να δώσει ευκαιρίες και σε άλλους παίχτες όχι να κολλάει σε κάποιους ότι και να κάνουν όπως και να πανε. Λίγους είχαμε ....!!!κάποιους τους άφησε να φύγουν πχ Τζανη κλπ !!!(αναφέρω αυτόν που είχε τόσα χρονια στον πας ,παρά το ιδιορρυθμο του χαρακτήρα του όπως άκουσα ,δεν τον γνωρίζω).Πιστευω ότι ο κοουτς εχει εμμονές (να με συγχωρεσετε αλλα το πιστεύω γιατι εχω δει τον πας απο την προετοιμασία του μέχρι & σήμερα στα φιλικά του και στα κανονικά του παιχνίδια ). Πάντως είναι ιεροσυλία απο κάποιους να ακούω να συγκρίνουν τον σημερινό πας με τον πας των παιδικών μας χρόνων τον πας των αργεντινων και όχι μόνο .Το φετινό "ποδόσφαιρο "δεν εχει καμμια σχέση με το ποδόσφαιρο !!!!!!!απλα φέτος ο Πας σε σχέση με άλλες ομαδες είχε ένα κορμό παικτών απο περισυ .Του χρόνου να δούμε τι θα κάνουμε
Οτι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #86 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 21:35 »
Γιατί ρε παίδες ποιός απαγόρευσε την κριτική?...πότε είδατε ότι σταμάτησε η κριτική?ποιος είπε αν πρέπει ή δεν πρέπει να γίνεται κριτική?
Όλα τα ποστ κριτική κάνουν...Ρε σεις διαβάστε λίγο καλύτερα κ μετά γράψτε...έλεος.


Αποσυνδεδεμένος sothrios

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #87 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 21:47 »
mike71 ΕΙΠΕΣ : Με 14 παίκτες ρόστερ χωρίς 1-2 μεταγραφές για ανάσες το Γενάρη,με την ομάδα στους 8 του κυπέλλου κ στην 5αδα των πλει οφ κ με 3 βασικούς εκτός (ευτυχώς στο Β' μπήκε ο Φεγκρους) κ βγήκατε να γκρινιάξετε κ μάλιστα   ....               ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΕΙΠΕΣ         : Γιατί ρε παίδες ποιός απαγόρευσε την κριτική?...πότε είδατε ότι σταμάτησε η κριτική?ποιος είπε αν πρέπει ή δεν πρέπει να γίνεται κριτική?
Όλα τα ποστ κριτική κάνουν...Ρε σεις διαβάστε λίγο καλύτερα κ μετά γράψτε...έλεος.

Τελικα ρε mike γκρινιαζω η κανω κριτική ; Διαβαζω πολυ καλα πριν γράψω παλικαρι , εσυ ; Οκ οπως ελεγε και ο Πιραντέλλο ..ετσι ειναι εαν ετσι νομιζεις !!!Δεν εξαπατησα τον ευατο μου ποτε και δεν θα το εξαπατησω λεγοντας για μια δικια μου πραγματικοτητα για την ομαδα μου  ...Καλο βραδυ σε ολους απο εναν γκρινιαρη !!!

Αποσυνδεδεμένος kastrinos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 333
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #88 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 21:53 »
πολυ καλοι κοροβεσης φεγκρους λιλα παντος.
οι κεντρικοι αμυντικοι σταθεροι και ο ιλιτς παλεψε.
κακός γιακος ενω ολοι οι αλλοι αρκετα κουρασμενοι.
συνεχιζουμε
 :pas:

Αποσυνδεδεμένος Panapas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #89 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 21:57 »
πολυ καλοι κοροβεσης φεγκρους λιλα παντος.
οι κεντρικοι αμυντικοι σταθεροι και ο ιλιτς παλεψε.
κακός γιακος ενω ολοι οι αλλοι αρκετα κουρασμενοι.
συνεχιζουμε
 :pas:
μηπως ήθελες να πεις κολοβετσης ;;
Οτι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #90 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 21:58 »
Παράθεση
Τελικα ρε mike γκρινιαζω η κανω κριτική ; Διαβαζω πολυ καλα πριν γράψω παλικαρι , εσυ ;
Εντάξει αδερφέ λίγο πιο πάνω έγραφα
Παράθεση
Oύτε μια ευκαιρία η ομάδα σήμερα πολύ άσχημη εμφάνιση,με κάποιος παίκτες να είναι σε πολυ κακή μερα κυρίως δημιουργικά αλλά κ η μεσαία γραμμή κ η άμυνα έκανε παρα πολλά λάθη.
αλλά όταν θέλουμε να περάσουμε το δικό μας διαλέγουμε ότι μας συμφέρει...κ στο κάτω κάτω όλα αυτα που επιλεκτικά κρατάς αλήθεια δεν είναι? η άλλη όψη του νομίσματος δεν είναι?
Δεν ξέρω  με τη τακτική που ακολουθείς δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω...
Εγώ πάντως κ κριτική έκανα (όπως πάντα) κ σε κανένα δεν απαγόρευσα να κάνει...
Εσύ που βγήκες στην πρώτη γκέλα να κράξεις ...φαντάζεις περισσότερο ύποπτος...

Δεν συνεχίζω άλλο γιατί θα κουράσουμε οι περισσότεροι μάλλον κατάλαβαν
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 16 Φεβ 2013 22:03 από mike71 »

Αποσυνδεδεμένος sothrios

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #91 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 22:06 »
ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΜΟΥ  !!! ΦΑΝΤΑΖΩ ΥΠΟΠΤΟΣ, ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΥΡΗΝΕΣ , ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΕΓΚΑΘΕΤΩΣ , ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΟΠΤΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ , ΤΟΤΕ Η ΛΟΓΙΚΗ ΧΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΕΛΠΙΔΑ ΤΗΣ....

Αποσυνδεδεμένος Achilleas

  • S.A.
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 856
  • ΟΧΛΟΣ
    • Προφίλ
    • ΠΑΣ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #92 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 22:13 »
Σωτήρη καλώς ήρθες. Αδερφέ, μην γράφεις κεφαλαία. Βάζε καμιά τελεία και πάτα και κάνα enter!
Πόνεσαν τα μάτια μας από το ματς. Μην πονάνε κι από το forum.
Κι όταν λες ότι εδώ μέσα απαγορεύεται η κριτική στην ομάδα, τότε σίγουρα είσαι ζαλισμένος από την άσχημη εμφάνιση της ομάδας μας.
Γεια μας!
Πρόεδρε είσαι μικρός!

Αποσυνδεδεμένος SAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 340
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #93 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 22:16 »
ματς που δεν ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ κερδισεις, :pas: :mono:
 
ΔΕΝ ΤΟ ΧΑΝΕΙΣ......

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ :mono:
ONLY PAS GIANNINA

«Κοιτάξτε να τα βρείτε εδώ. Να ενωθείτε, παράγοντες, γήπεδα, ερασιτέχνης, ΠΑΕ, γίνεται όλοι σας ένα και θα διεκδικεί η ομάδα ΟΥΕΦΑ σε λίγα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #94 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 22:22 »
τζιφος στο ημιφος
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #95 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 22:30 »
Παιδες, και το Χ καλο ειναι ! Δν ειμαστε δα και η Μπαρτσελονα.

Πριν το ματς στην πρωτη κιολας σελιδα αυτου το τοπικ ειχα γραψει ( και εδω θελω την συμπαράσταση του PASari)
οτι, '' το ματς δν ειναι ευκολο, και οτι ειναι ισα ισα πολυ δυσκολο. Εχουν γρηγορους παιχτες μπροστα παιζουν κατω την μπαλα και ψηλους πισω''

το ματς θα πηγαινε στο 0-0 ή στο ποιος απο τους δυο θα εβαζε το γκολ.

Αλλά κοροιδευατε ολοι και γραφατε πελατες και άλλες παπαριες. οτι 3-0 και τετοια. Για να ειμαστε προσηλωμένοι, κοψτε το Football Manager. 

Λοιπον, να παρακολουθουμε τις ομαδες πιο συγκεντωμενα, να μην νομιζουμε οτι ειμαστε καμια Μπαρτσελονα, γιατι τοτε εγω νομιζω οτι ειμαι στο Καμπ Νου.

Απο την στιγμη που εχεις στο ρολο οργανωτη τον Γιακο κατι δν παει καλα. Παιχτης απειρος σε αυτη την θεση, αλλά και οχι ντριπλα-δωρος. Το ''δωρος'' γιατι εδωσε πολλες λαθος πασεςτου προς τους αντιπαλους και ενω ανεβαινε η ομαδα για να πιεση να πετυχη καποιο γκολ, τρεχαμε να μαρκαρουμε παλι. Οπως, επισης, σαν κεντρικος δν τοποθετουσε σωστα το σωμα του και δν επαιρνε κανενα ομως φαουλ, στα μετοπισθεν δν μαρκαρε. ( περισσοτερα φαουλ πηρε ο Κοροβεσης και ο Οικονομου.)

Για την αλλαγη του Ταμπαση δν ξερω αλλά ο Καριμ Φεγκρους ειναι Αιλουροειδες.

Ο Γεωργιου παλι ήταν το πρωτο σουτ του ματς για εμας αλλά αυτος ο ανθρωπος πρεπει να βλεπει ''τερμα'' και να του ερχεται εφιαλτης. Πρεπει να ξεκινηση να βλεπει τσοντες με καλσον διχτυωτά για να ξεκινησει ερωτα.

Μαχητης ο εορτάζων, ( και Χρονια του πολλα με υγεια και πολλα γκολ) Ιλιτς, αλλά ελειπε παντα το ενα στηριγμα οπου θα τραβηξει εναν αντιπαλο πανω του για το σουτ.

ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΛΟΒΕΤΣΙΟΣ. Το πιο νεανικο δίδυμο της Superleague και επαιζαν αψογα. Θερμα συγχαρητήρια γιατι ειναι το μελλον μας.

Κοροβεσης, δν εχει εμπιστοσύνη στον σωματοτυπο του, εχει μια μπετονιερα μπροστα του και μπορει να ανοιξει μπαλα να μπει κλείσει προς το κεντρο να παιξει το 1-2 και να σουταρει, πραγμα που το εκανε μια φορα μονο στο πρωτο ημιχρονο και απλα εδωσε μπαλα παραπισω. ( ετσι, εβαλε το γκολ τον Πλατανια, με διεισδυση)

Λιλα, Βραχος σταθερος και καλο.

Τσουκαλας, μια απ τα ιδια με τν Γεωργιου. ΣΟΥΤΑΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Σου στρωνεται 5 φορες η μπαλα εξω απο την περιοχη για να σουταρης και πασα πισω και πασα πισω αυτο γαμημενο το πισω, καντο μια φορα απο της 5 μπροστα ΣΟΥΤΑΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ 2 μετρα ανθρωπος.

Τασος ΠΑΝΤΟΣ. ΑΙΩΝΙΟΣ ΕΦΗΒΟΣ, ο ανθρωπος ειναι υποδειγμα θαρρους-θρασους και εμπνευσης για ώθησει να μην το βαλουν κατω κανεις

Μιχαηλ, ΑΨΟΓΟΣ, ενα λαθος εκανε (στιγμη αδρανειας ) και κοστισε τον Λιλα με καρτα. 

για τις 2 επομενες αλλαγες, πιστευω ο Κοουτς αργησε να αλλάξει τν Γιακο.
Για μενα καλυτερα θα επαιζε ο Κειτα, θα ειχε κεφαλιες και μαρκαρισματα.

Ο Νικλητσιωτης θελει προσαρμογει στο ματς στα 7-8 λεπτα που μπηκε δν πηρε τιποτα παρα μονο ενα πλαγιο και το εκτελεσε και λαθος.

Ο Βιλα ειχε καλα τρεξιματα στο Κεντρο και τους ανησυχησε λιγο τους μπετονιερους.

Συνεχιζουμε το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο ακομα.
Σημασια ειναι οτι δν χασαμε πηραμε εναν για μενα ΥΠΕΡ-πολύτιμο βαθμο.

ΕΙΣΑΙ ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

Υ.Γ. Λετε να παταμε στο γηπεδο οπως με την Βεροια λιγοι και καλοι, πολυ γκρινια απο τα καφενεια με εσπασαν τα νευρα. Τους τον κερναω εγω (θεωρητικα ) τον καφε. 

Υ.Γ. Το γηπεδο ρε πουστη μου ειχε 2 βδομαδες να το φροντίσουν αυτοι που ειναι να το φροντίσουν μονο κουρεμα το καναν ελεος ρε .
ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΕΤΕ Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΕ ΑΠΛΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ.

ΡΙΞΤΕ ΚΑΝΑ ΣΠΟΡΟ ΜΕΣΑ. ΛΙΓΟ ΑΜΜΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΑΓΓΙΖΟΥΝ ΤΑ ΓΑΜΩ ΝΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ.

Υ.Γ. 2 ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΑ ΗΛΙΘΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ

ΑΜΑΝ
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 16 Φεβ 2013 23:05 από vagge-lakis-buffon »
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #96 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 22:40 »
Για μένα είναι λάθος όποια κριτική.

Σε χρονιά, που δεν περιμέναμε τίποτα, δεν γίνεται ξαφνικά να ζητάμε τα πάντα.

Δε λέω ότι δεν ονειρεύομαι ή δεν θέλω ευρώπες κύπελλα κτλ, αλλά ηρεμήστε.

Δεν χάσαμε, έχει ακυρώσει κανονικότατο γκολ των αλλωνών και είμαστε ακόμη 5οι.

5οι

Ας μην φορτώνουμε την ομάδα πίεση, στηρίξτε την και όλα θα πάνε καλά.

Και 8 ήττες να κάνουμε μέχρι το τέλος  :stop:, μόνο χειροκρότημα γι αυτά τα παιδιά.

 :mono:

Υ.Γ. Σήμερα ξεκινήσαμε μισή ώρα πριν αρχίσει να τραγουδάμε για ευρώπες. Αν όντως το πιστεύετε, δεν γίνεται στο 20' να τραγουδάμε τι κι αν δεν γνώρισα χαρές μεγάλες.....

Τα λέμε στο περιστέρι, όποιος έχει δεύτερες σκέψεις μετά την σημερινή εμφάνιση, δικαιολογημένο απολύτως, να τις αποβάλλει...Μην χαλάτε μόνοι σας, όσα όμορφα σκέφτεστε τόσα χρόνια για τον ΠΑΣ Γιάννινα, πρέπει να εξαντλήσουμε όλα τα περιθώρια.

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #97 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 23:07 »
Μιας και το ανέφερε ο Anton , όντως δεν νομίζω να υπήρχε κανένα φάουλ στο γκολ του Πανθρακικου , ενώ στην φάση που τρώει κίτρινη ο Παπαδόπουλος φαίνεται απο την πίσω λήψη ότι του γίνεται πέναλτι . Ο Μιχαηλ τον αγκαλιάζει κανονικά , και ενώ είναι μια φάση που γίνεται πολλές φορές σε ένα παιχνίδι χωρις να δινεται τίποτε  , είναι επίσης μια φάση που ανετα δίνεται πέναλτι . Οσοι ήσασταν μέσα προφανώς δεν το είδατε αλλα απο την τηλεόραση ...

Αποσυνδεδεμένος baggelhs o bageremenos

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #98 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 23:31 »
τι τσακωνεστε ΩΡΕ...ολες οι γνωμες ειναι σεβαστες...χαλαρωστεεεεεεεε!!!λιγο η ενταση απο τον αγωνα λιγο η πικρα μην αρπαζεστε!!!!
κοιταξτε τι καναμε αλλα χρονια τετοια εποχη και πως ειμαστε φετος....ειναι μεγαλειο!!!!!!!
Δεν με τρελενει η ιδεα της υπερβασης-ΦΩΤΟΒΟΛΙΔΑΣ καλιο να βλεπω ετσι την ομαδα για δεκαετια να παιζει μπαλα καλη και να βλεπω τον αναλογο σεβασμο απο ολους παρα να βγω μια φορα ευρωπη και μετα να βολοδερνω στις β-γ εθνικες.....
Δεν ειμαι ΜΕΤΡΙΟΠΑΘΗΣ  ουτε θελω ΜΕΤΡΙΑ ομαδα οπως ανεφερε ενας πασολες παραπανω......απλα οταν εισαι στο 0 και στο μειον χρονια....μου φτανει για ΑΡΧΗ το 2 η το 3.....και οχι να ζηταω το 10...
σγα σγα θα γινουν ολαααα.........

υγ 1 το παιχνιδι δεν το σχολιαζω καν....παμε παρακατω

υγ 2 αν οτι εχει κανει ο πας και την θεση του στο πρωταθλημα την ειχε ...η ξανθη (ας πουμε) τα 3-5 πηγαδια θα ειχαν γινει οβελιστηριο απο τα αρνια και τα πανυγηρια αν με νοειται.......

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.048
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Πανθρακικός
« Απάντηση #99 στις: Σαβ 16 Φεβ 2013 23:33 »
Υπάρχει πίκρα σήμερα.Περιμέναμε όλοι το κάτι παραπάνω.Δεν ήρθε.Έλειπε ο μαέστρος και η χορωδία δεν έπαιξε καλά.Γίνονται και αυτά.Θα βοήθαγε ο αργεντίνος με καμιά μπαλιά και τις κινήσεις του μέσα.Θα είμασταν καλύτεροι επιθετικά.Ο Γιάκος δεν μπορούσε.Καθυστερούσε το παιχνίδι και δεν είναι τεχνίτης σαν τον ντεβινς.Ίσως με Βίλα να κάναμε κάτι παραπάνω.Όταν μπήκε κάτι κάναμε αλλά όχι τρελά πράγματα.
Υπάρχουν και οι κακές μέρες.Βοηθάνε οι συνθήκες που υπάρχουν και είναι γνωστές αυτές.
Δεν ξενερώνουμε.Χειροκροτάμε ομάδα και προπονητές και συνεχίζουμε να παλεύουμε.Όπου μας βγάλει.
Μερικοί ήρθαν για να τα χώσουν στους παίχτες μας από το 1΄. Καλύτερα καθίστε στο σπίτι ή στο καφενείο.Αν για μια φορά που ήρθατε να αρχίσετε τα μπινελίκια προς όλους στην ομάδα αφήστε το καλύτερα.Τέτοιες απαιτήσεις ούτε οι οπαδοί της μπάρτσα δεν έχουν.Δεν αντεχόταν.ΈΛΕΟΣ....Είχα δίπλα μου κάτι χριστόπουλους...