Αποστολέας Θέμα: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ (1 στα 3)  (Αναγνώστηκε 505024 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1225 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 12:50 »
Θα  εκφραστω οσο πιο πολυ ευγενικα μπορω....



Εστω και δεν αδειοδοτηθουμε και χαθει η ευρωπη καλυτερα να να φυγει μια ωρα πιο νωρις απο τα Γιαννινα
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1226 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 12:52 »
Θα  εκφραστω οσο πιο πολυ ευγενικα μπορω....



Εστω και δεν αδειοδοτηθουμε και χαθει η ευρωπη καλυτερα να να φυγει μια ωρα πιο νωρις απο τα Γιαννινα

Και οχι μονος του....μαζι με ρα εξαπτερυγα του....
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1227 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 12:55 »
Εγώ καταλαβαίνω ότι ο Δημητρίου κυνήγησε τον ΠΑΣ...

Κι ότι ο ΠΑΟΚ δεν έπρεπε να έχει θετική εισήγηση...
παοκτσης που ναι πολυ κοντα στα διοικητικα τους οταν τον ρωτησα ακριβως το ιδιο ,πως πηραν αδειοδοτηση ενω υπαρχουν δημοσιες δηλωσεις του Σαββιδη οτι ειν ετοιμος να πληρωσει το συνολο των χρεων χωρις τις προσαυξησεις,πραμα που δηλωνει οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ,τον καιρο που η υποθεση των αδειοδοτησεων ηταν στα forte τους μου αντετεινε οτι τα χουν κατατεθειμενα στο παρακαταθηκων και δανειων και κατα καποιο τροπο θεωρουνται διαθεσιμα.. %-|
   Σε ποιο σοβαρο κρατος θα δεχονταν τετοιες δικιολογιες δεν ξερω, παντως στο ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ αυτο θεωρηθηκε συννομο  απ την επιτροπη και ειχαν θετικη εισηγηση %-|   
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.221
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1228 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 13:15 »
Αμα σε κοψει η ουεφα τι να πεις μετα?οτι σε στησανε?
Ακομη και αν σε καρφωσανε δεν αλλαζει κατι
Ποσο το χαζο να κανεις για να πεισεις οτι σε κηνυγανε?
Το θεμα ειναι οτι αν κοπουμε θα μας κοπουνε και τα ποδια
Τιποτα δεν θα μπορει να αλλαξει μετα αυτη την αποφαση
Και ακομη και αν φταιει ο χριστομπιλ η ζημια θα εχει γινει και θα ειναι ζημια μεγαλη για το συλλογο
Ακομη και με τις κλωτσιες να φυγει εμεις θα μεινουμε πισω να κλαιμε τα μεγαλεια που χαθηκανε
Εγω βλεπω οτι στην ελλαδα δεν υπαρχει κανεις σημερα που να βαζει λεφτα στο ποδοσφαιρο χωρις να τα παρει παλι πισω
Ακομη και ο σαββιδης που ηρθε με 1 μαγκια του στυλ κανω οτι γουσταρω και εχω κοσμο απο πισω μου τα μετραει πολυ τα ρημαδια οταν τα δινει
Πως να βρουμε εμεις καποιον να εχει κατι παραπανω?

υ.γ. αληθευει οτι ο προεδρας μεχρι σημερα εχει βγει κερδισμενος απο τον ΠΑΣ οικονομικα και θα μπορουσε να παρει πιο ανετα την αδειοδοτηση αν δεν σκεφτοτανε τοσο πολυ την τσεπουλα του?
        αν ισχυει ειναι οτι πιο σιχαμερο εχω ακουσει τελευταια


 :pas: :joker: :pashat:




Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1229 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 13:15 »
Προφανώς εννοεί πώς γίνεται να είναι εντάξει η φορολογική ενημερότητα του ΠΑΟΚ, όταν ο ίδιος ο Σαββίδης

Aσφαλώς και κατάλαβα … αλλά τα νεύρα μου ... είναι  ΠΣΤ δες …

Παράθεση
"Όπως ξέρετε από το καλοκαίρι η ΠΑΕ άλλαξε σελίδα. Λύνονται με επιτυχία όλα τα οικονομικά προβλήματα και πλέον απομένει το ζήτημα των παλαιών χρεών. Ήρθε λοιπόν  η ώρα να αποκτήσει η ΠΑΕ αιρετή διοίκηση", υποστήριξε από το βήμα της συνέλευσης ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Ζήσης Βρύζας.

contra.gr

Ως και η Γκοντσαρέβα η εντουροκάπουλη βγήκε με δηλώσεις: «Τους δίνουμε χρήματα και τα αρνούνται … και την κατάσταση που βρίσκεται το κράτος».
Αν είναι … να αρχίσουμε όλοι εμείς οι διακανονισμένοι τα παζάρια ρε Ιβάν … στο 99 ο Άρης στο 99 όλοι οι πολίτες ανώνυμες & ομόνυμες.

Ο Δημητρίου ...
Κε Δημητρίου Ζ. και όπως αλλιώς σας πούνε (θα δείξει) … από τη στιγμή που ο Παόκ απόχτησε διοίκηση  Απρίλιο (Παπαδόπουλος, Βρύζας, Γκοντσάρεβα, Γεροντίδης, Ποικιλίδης Μηλιωρίδης) λίγο μετά τις 31/05???...  τα Χρέη ξεπάγωσαν και ο Μπαόκ είναι ακάλυπτος, υπότροπος και με αναστολή. 


Υ.Γ.: Ο Ζαγόρ έκοβε βόλτες σαν αδέσποτο στο τετράγωνο που μένει ο Αναστασιάδης (από Δημήτρης).
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 15 Ιούν 2013 13:20 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1230 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 13:35 »
Το μονο που τον σωζει τωρα τον ΧΒ ειναι η Ευρωπη κ οχι να φερει  προπονητες κ ποδοσφαιριστες ς...Και για να το κανω πιο λιανα


Δηλαδη Μουρινιο,Μεσι,Πιρλο και Ροναλντο να μου φερει,τι σημασια εχει,αφου κ του χρονου κ πρωταθλητης Ελλαδος να βγει ο ΠΑΣ  δεν παιΖουμε ευρωπη γιατι δεν μπορουμε να παρουμε αδειοδοτηση....

Δηλαδη πιστευει πως και του χρονου ο φιλαθλος-οπαδος κοσμος του ΠΑΣ θα τον ακολουθησει...Με τι προοπτικες  θα παιζει μπαλα η ομαδα


Αν δεν......Προτιμω τον ΠΑΣ στην Β απο την φετινη ξεφτιλα που ενω βγηκε η ομαδα ευρωπη δεν μπορει η διοικηση


ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ



ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.221
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1231 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 13:57 »
Εγω θα θυμισω οτι 19 μαιου χτυπαγαμε τσαμπιονς λιγκ
31 μαιου παιρναμε αδειοδοτηση με τρελο πανηγυρι
Και σημερα 15 ιουνιου αρχιζουμε να βαραμε διαλυση
Τι αλλαξε μεσα σε 15 μερες?
Τι δεν ξεραμε που δεν μας το ελεγε κανεις?
Αρκουσε μια uefa δηλαδη να μας πεταξει εκτος προγραμματισμου?
Καλυτερα να ειχαμε κοπει απο ελλαδα να μην χανουμε τοσο χρονο για προπονητη και σχεδιασμο χρονιας



 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος LIVPAS

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1232 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 14:18 »
Συνταυροι επανερχομαι ξανα,για να τονισω καποια πραγματα.Καταρχην πρωτος εγω εγραψα οτι η ομαδα σε πρωτο βαθμο δεν παιρνει αδεια,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι εντελως καταδικασμενη γιατι υπαρχει και η β'βαθμια οπου ολα μπορουν να ανατραπουν οπως εγινε εδω με την επο.Οντως ο φακελος ειναι το λιγοτερο προβληματικος,ομως η ουεφα εξαντλει καθε περιθωριο αφενος γιατι δεν θελει να καταδικαζει ευκολα ομαδες,αφετερου φοβαται τις αποζημιωσεις που πρεπει να καταβαλει στις ομαδες αν αποδειχθει σε καποιο αλλο οργανο(CAS) κ.λ.π.οτι κακως δεν εδωσε αδειοδοτηση.Υπομονη ως την αλλη εβδομαδα και ας μη προτρεχουμε.Υ.Γ.Φιλε ΧΑRIS δεν ξερω τη δουλεια σου,αλλα οντως εχω καλη πληροφορηση.

Αποσυνδεδεμένος stefpas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1233 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 14:58 »
Παράθεση
1. ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ-ΕΥΡΩΠΗ
2. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
3. ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

Εγώ ποντάρω στο 0/3 πάντως...

Είσαι εγγύηση πρόεδρε των ρεκόρ...
:mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono:

Αποσυνδεδεμένος tzoumerkomania

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1234 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 15:15 »
Παιδιά πρέπει να δείξουμε ακόμα λίγη εμπιστοσύνη. Τα λάθη του ΧΒ είναι πολλά (το κυριότερο νομίζω η πολιτική του στα εισιτήρια που μικρά παιδιά πληρώνουν διαρκείας) αλλά δεν παύει να είναι αυτός που έφτασε τον ΠΑΣ στην πέμπτη θέση, αυτός που επέλεξε μόνο πετυχημένους προπονητές στον ΠΑΣ (άλλο αν δεν μπόρεσε να τους κρατήσει, δεν είναι μόνο δική του ευθύνη) και επίσης ο ΠΑΣ δέχεται πολύ πόλεμο ανεξαρτήτως προέδρου όπως όλοι ξέρετε. Αμα τον αναγκάσουμε να φύγει με απόχη από το γήπεδο-αντιδράσεις κτλ. ίσως να μη βρεθεί κάποιος καλύτερος γιατί ο ΠΑΣ δεν έχει ακόμα τις υποδομές και το ελκυστικό περιβάλλον που πρέπει για να τραβήξει επενδυτές και επιπλέον ο υποψήφιος επενδυτής θα βλέπει μια ομάδα με 100 άτομα στο γήπεδο και θα λέει που να επενδύσω. Λίγη υπομονή λοιπόν, πίεση για να προχωρήσουν οι υποδομές και όχι αφορισμοί!Αυτή είναι η άποψή μου.

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1235 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 15:19 »
Blast from the past!

Με πήγες πολύ πίσω ρε φίλος.
Εποχές 2001 επί Κολέμπα.
"Μετά τον Κολέμπα το χάος κλπ" ...

Αλλά και εποχές 2007:
"Ποιος θα αναλάβει αν φύγει ο Κούγιας κλπ" ...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1236 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 15:32 »
,αλλα οντως εχω καλη πληροφορηση.

Παράθεση
4. «Τα μαντατα ειναι ασχημα.Τα τελευταια νεα λενε οτι ΚΟΠΗΚΑΜΕ για τρεις λογους.ΟΜΩΣ Η ουεφα μας παραμπεμπει σε δευτερο βαθμο γιατι η αποφαση δεν ειναι ομοφωνη.Με καθε επιφυλαξη γιατι τετοια ωρα τετοια λογια.»

Παράθεση
3. «Τι να τεκμηριωσω ρε παιδια.Σιγα μη φερω και εγγραφα .Δυστηχως αυτη ειναι η αποφαση της ουεφα.Η ομαδα κοπηκε,γιατι ο φακελος ηταν μαυρα χαλια.Για περισσοτερες πληροφοριες στο σαιτ των Β.V.που τα γραφουν λιγο πιο κομψα μαλλον για ευνοητους λογους.(προεδραρας κ.λ.π.)»

Παράθεση
2. «Συνταυροι γραφω για τελευταια φορα πανω σ'αυτο το θεμα.Καταρχην η πρωτη δικη μου αναφορα προηγειται χρονικα της αναρτησης των Β.V.Δευτερον οτι γραφω ισχυει και αυτο θα το δειξει ο χρονος.Τωρα για την πληροφορηση που εχω,δεν ειναι της στιγμης.Τριτον οι λογοι οπως ξαναεγραψα ειναι τρεις εκ των οποιων ο ενας ειναι τα ιδιωτικα συμφωτικα που ειναι πολυ μπερδεμενη δουλεια.Τεταρτο η ουεφα δεν ανακοινωνει αποφασεις αλλα τις κοινοποιει εκει που πρεπει,ετσι και με εμας,αλλα οπως εγραψα παραπανω και οπως γραφουν και οι Β.V.η οριστικη αποφαση θα παρθει την αλλη εβδομαδα γιατι δεν υπαρχει ομοφωνια ως προς την αποφαση.Πεμπτον και τελευταιο δεν σας προβληματισει που στο ετερο σαιτ αρχισαν να στοχοποιουν και να ψαχνουν αποδιοπομπαιους τραγους.»

Παράθεση
1. «Συνταυροι επανερχομαι ξανα,για να τονισω καποια πραγματα.Καταρχην πρωτος εγω εγραψα οτι η ομαδα σε πρωτο βαθμο δεν παιρνει αδεια,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι εντελως καταδικασμενη γιατι υπαρχει και η β'βαθμια οπου ολα μπορουν να ανατραπουν οπως εγινε εδω με την επο.Οντως ο φακελος ειναι το λιγοτερο προβληματικος,ομως η ουεφα εξαντλει καθε περιθωριο αφενος γιατι δεν θελει να καταδικαζει ευκολα ομαδες,αφετερου φοβαται τις αποζημιωσεις που πρεπει να καταβαλει στις ομαδες αν αποδειχθει σε καποιο αλλο οργανο(CAS) κ.λ.π.οτι κακως δεν εδωσε αδειοδοτηση.Υπομονη ως την αλλη εβδομαδα και ας μη προτρεχουμε.
Υ.Γ.Φιλε ΧΑRIS δεν ξερω τη δουλεια σου,αλλα οντως εχω καλη πληροφορηση.»

Κι εγώ σε ρώτησα  … αν και από Περσία το βαπόρι, μπάρκαρα ... δηλ., κατάλαβα. :P
 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1237 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 15:35 »
Παιδιά πρέπει να δείξουμε ακόμα λίγη εμπιστοσύνη. Τα λάθη του ΧΒ είναι πολλά (το κυριότερο νομίζω η πολιτική του στα εισιτήρια που μικρά παιδιά πληρώνουν διαρκείας) αλλά δεν παύει να είναι αυτός που έφτασε τον ΠΑΣ στην πέμπτη θέση, αυτός που επέλεξε μόνο πετυχημένους προπονητές στον ΠΑΣ (άλλο αν δεν μπόρεσε να τους κρατήσει, δεν είναι μόνο δική του ευθύνη) και επίσης ο ΠΑΣ δέχεται πολύ πόλεμο ανεξαρτήτως προέδρου όπως όλοι ξέρετε. Αμα τον αναγκάσουμε να φύγει με απόχη από το γήπεδο-αντιδράσεις κτλ. ίσως να μη βρεθεί κάποιος καλύτερος γιατί ο ΠΑΣ δεν έχει ακόμα τις υποδομές και το ελκυστικό περιβάλλον που πρέπει για να τραβήξει επενδυτές και επιπλέον ο υποψήφιος επενδυτής θα βλέπει μια ομάδα με 100 άτομα στο γήπεδο και θα λέει που να επενδύσω. Λίγη υπομονή λοιπόν, πίεση για να προχωρήσουν οι υποδομές και όχι αφορισμοί!Αυτή είναι η άποψή μου.

Aν δεν ήταν συγχωριανός σου τι θα έγραφες?Επίσης για το οτι πάνε 100 άτομα στο γήπεδο, ποιός φταίει? Ποιές υποδομές ρε φίλε? 5 χρόνια και πλαστικό τάπητα σε ένα από τα βοηθητικά δεν έχει βάλει...
Υ.Γ το ύφος μου είναι απαίσιο για τον πρόεδρα, όχι για σένα, έτσι?Μην παρεξηγηθείς!
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 15 Ιούν 2013 15:39 από chilly »
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος stefpas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1238 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 15:36 »
Παράθεση
ΔΟΥΛΕΨΕ “ΔΑΚΤΥΛΟ” ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΗΝ ΟΥΕΦΑ


ΠΗΓΗ: Intime
Να ετοιμάζεται  η Ξάνθη να βγει στην Ευρώπη αντί του ΠΑΣ Γιάννινα; Δεν το ξέρω. Όλα παίζονται. Προς το παρόν αυτό που έχει συμβεί και δεν είναι ανακοινώσιμο είναι ότι έχουν κοπεί απο την ΟΥΕΦΑ οι δύο ΠΑΕ που έχουν αδειοδοτηθεί απο την ΕΠΟ, ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Παναθηναϊκός. Τίποτα, όμως, δεν αποκλείεται. Όπως το κωλμπάρεψε η ΕΠΟ με τους φακέλλους των δύο ΠΑΕ, πιθανόν να κάνει το ίδιο και η ΟΥΕΦΑ.

Δεν ξέρω τι θα γίνει τελικά, λοιπόν. Ξέρω όμως 100% ότι το πράμα μπερδεύτηκε,  μετά την απόφαση της δευτεροβάθμιας επιτροπής της ΕΠΟ, που σε πείσμα της αρνητικής εισήγησης και της απόφασης σε πρώτο βαθμό αδειοδότησε ΠΑΣ και ΠΑΟ, απο δάκτυλο ελληνικό, όχι της ομοσπονδίας από μέσα. Δηλαδή;

Γιατί να πάρει αδειοδότηση ο Παναθηναϊκός, κάποιος κάρφωσε τη δουλειά, όταν χρωστάει στην Παιανία και στους Βαρδινογιάννηδες; Γιατί δίνετε αδειοδότηση στον Αλαφούζο όταν η ΠΑΕ χρωστάει στο ΟΑΚΑ του Γαλακτόπουλου;

Για νεώτερα θα επανέλθω γι' αυτό το θέμα που έχει άγρια μεσάνυχτα το σύμπαν του ελληνικού ποδοσφαίρου.

www.apodytiriakias.gr
:mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono:

Αποσυνδεδεμένος tzoumerkomania

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1239 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 15:45 »
Εγώ βλέπω ότι υπήρχε ένα κλίμα στήριξης (με όλη τη σωστή κριτική που πρέπει να υπάρχει) και με το που δεν ανανέωσε ο γεωργίου ενώ είχε πρόταση με τα ίδια λεφτά (οπότε δεν μπορεί να πει κανεις πως φταιει ο ΠΑΣ) αρχισαν τα όργανα του 2008 όπως με Κούγια. Ε λοιπόν πρέπει να καταλάβουμε πως χωρίς στήριξη δεν πετυχαίνει καμμία διοίκηση και καμμία διοίκηση χωρίς λάθη δεν πρόκειται να υπάρξει. Κάποια διοίκηση που τα κάνει πουτάνα να την διώξουμε όλοι μαζί, ναι, αλλά όταν σε βγάζει πέμπτο κάτι καλό εχει κάνει και πρέπει να στηρίζεις μεχρι να σου δείξει απόλυτη ανεπάρκεια. Δεν την έδειξε κατά τη γνώμη μου ακόμα. Το ότι είναι κοντοχωριανός δεν έχει καμμία σχέση, πάνω από όλα ειναι ο ΠΑΣ. Δεν παρεξηγούμαι όλοι έχουμε τις απόψεις μας.

Αποσυνδεδεμένος gecks

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 590
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1240 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 15:56 »
Έχει γραφεί 43654 φορές, αλλά για όνομα του θεού, ας μην ξαναγραφεί οτι η διοίκηση έβγαλε πέμπτη την ομάδα.
Δηλαδή το λέτε, το ξαναλέτε, το επαναλαμβάνετε, αλλά νισάφι. Υπάρχει και κόσμος που βλέπει και πέρα από το δάκτυλό του.


Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1241 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 16:10 »
Κανένα κλίμα στήριξης δεν υπήρχε, ούτε υπάρχει αν δεν παίξουμε Ευρώπη. Του δώσαμε όμως συγχαρητήρια που έστω και δευτεροβάθμια κατάφερε και πήρε άδεια από την ΕΠΟ. Αν αποδειχτεί όμως οτι η UEFA μας ακυρώσει τότε πάει να πει, οτι κάτι λαμογίστικο έγινε στην ΕΠΟ είτε εν γνώσει μας είτε όχι, οπότε κατακριτέο είναι. Αυτά, το οτι φταίει ο Δημητρίου, το κατεστημένο της Αθήνας, ο αλαφούζος, ο πανόπουλος κλπ τα ακούω βερεσέ. Ας ήταν εντάξει ο φάκελος και καμία ΕΠΟ-UEFA δεν θα μας άγγιζε. Και να σου πω και κάτι άλλο. Στα πελέ μου ο Γεωργίου. Βρίσκεις Γεωργίου όσους θες. Το πρόβλημα είναι το όλο κλίμα. Οτι όλοι πωλιούνται, οτι δεν παίρνεις παίχτες, οτι δεν κλείνεις προπονητή, οτι τα ονόματα που ακούς είναι τουλάχιστον της πλάκας, οτι δεν μπορείς να φτιάξεις ένα κωλογήπεδο με πλαστικό ωστέ να μην φεύγεις για την Λαψίστα και τα Καμποχώρια όταν βρέχει. Είναι το γαμημένο το ΟΡΑΜΑ, που αυτός ο μαλάκας δεν σου δίνει. Και το οτι βγήκες πέμπτος, δεν σε έβγαλε αυτός. Ο Χριστόπουλος, με τα πιτσιρίκια που εμπιστεύτηκε καθώς επίσης και η ανυπαρξία των άλλων ομάδων. Και αντι σε μια τέτοια συγκυρία να τους κρατήσει όλους και να φτιάξει κάτι καλύτερο του χρόνου, να πάει για κάτι πιο μεγάλο, τί κάνει? Δεν κρατάει κανέναν. Μόνο τον Κοροβέση, και αυτόν για να τον πουλήσει με περισσότερα χρήματα.
ΥΓ. Ξέρεις ποιό είναι το γελοίο της υπόθεσης?Να βάλει και τίποτα ακριβά διαρκείας...
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1242 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 16:13 »
Α.  ::)

Μαλακα δημητρίου την κατάρα ολων των Ηπειρωτών της γης να έχεις, μας έχεις φάει την ψυχη καραγκιοζη  :stop: :stop:
Περιμενε να δουμε την αποφαση. Μπορει να μην φταιει ο Δημητριου, οπως ΔΕΝ εφταιγε περυσι ο ΝτεΜολ, οπως ΔΕΝ εφταιγε το 2002 - 2003 ο Λιβας, σημετρινος δικηγορος της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.

Ειναι σαν να μπαινεις σε κατοικημενη περιοχη, να τρεχεις με την αμαξαρα σου με 180, να σε σταματανε να σου γρεαφουνε κληση και να βαζεις με τον τροχονομο!

Και αν δεν φταιει ο τροχονομος...
Και αν δεν φταει ο Δημητριου...
Και βέβαια φταίει ο τροχονόμος.

1ον Τι δλειά έχει μέσα σε στενούς δρόμους, με λακούβες, σαμαράκια και παρκαρισμένα αμάξια δεξιά αριστερά, να την έχει στήσει με το ραντάρ;
Δεν ξέρει ότι και να θες να τρέξεις δεν μπορείς; Το ξέρει. Δεν ξέρει ότι στις εθνικές τρέχουν; Το ξέρει.
Αλλά σ' λέει που να τρέχω στα λαγκάδια τώρα, καλή είναι και η λούφα στην πόλη, να βλέπω και κανά χαλόνι με σορτς στην αγορά...

2ον Γιατί να μη δέχεται κβέντα όταν εσύ αποδεδειγμένα δεν ήθελες να τρέξεις, αλλά απλά έβαλες το χέρι στην τσέπη να βγάλεις ψιλά για τα τσιγάρα, π θα σταμάταγες στο περίπτερο παρακάτω, ανασηκώθκε λίγο ο τάχας έτσι πούκανες, χώθκε λίγο έτσι το ποδάρι στο γκάζι παραπάν και βρέθκε ο κιαρατάς μπροστά σου να σ' λέει ότι έχει ακούσει και καλύτερη δικαιολογία!


Β. :P

Blast from the past!

Με πήγες πολύ πίσω ρε φίλος.
Εποχές 2001 επί Κολέμπα.
"Μετά τον Κολέμπα το χάος κλπ" ...

Αλλά και εποχές 2007:
"Ποιος θα αναλάβει αν φύγει ο Κούγιας κλπ" ...
Meta Apo Sena To Xaos / Μετά από σένα το χάος

Γ.  8)

Τα πρόσωπα έρχονται και φεύγουν,
μα πάνω απ’ όλα είναι ο ΠΑΣ Γιάννινα,
ο θρυλικός «Άγιαξ της Ηπείρου»



Υπεράνω προσώπων είναι ο ΠΑΣ Γιάννινα

Σάββατο, 15 Ιούνιος 2013 16:10 | Συντάχθηκε απο τον/την drevensports

Εδώ και 10 μέρες γίναμε μάρτυρες ενός σήριαλ σχετικά με την παραμονή του Γιώργου Χριστοβασίλη στον ΠΑΣ, με τις ευχές όλων να συνεχιστεί η πετυχημένη συνεργασία και τη νέα χρονιά.

Και δεν μπορεί κανείς να αμφισβητήσει ότι δικαιωματικά άξιζε και της πρότασης που του έκανε ο ΠΑΣ, αλλά και όλο αυτό το διάστημα που τον περίμενε ο κόσμος για να δώσει την οριστική απάντηση. Τελικά για τον άλφα ή βήτα λόγο δεν προχώρησε αυτή η συνεργασία και από τις πρώτες πρωινές ώρες σήμερα δημιουργήθηκαν άλλα δεδομένα στην ομάδα. Ο κόσμος του ΠΑΣ Γιάννινα είπε τα δικά του, ενδεχομένως και ο Χριστοβασίλης να πει τα δικά του. Προς Θεού όμως να μη ανοίξει καμία «βεντέτα» που θα είναι ότι χειρότερο στην προκειμένη περίπτωση. Ας κρατήσουν και οι δύο πλευρές τις ωραίες αναμνήσεις, που ευτυχώς είναι πολλές για τη χρονιά που έφυγε και θα συντροφεύουν τις σκέψεις τους για πολλά χρόνια ακόμα, όπως και τις δικές μας.

Από εκεί και μετά στον ΠΑΣ Γιάννινα ξημέρωσε μια καινούργια μέρα, υπάρχουν νέα δεδομένα και ασφαλώς η ζωή θα συνεχιστεί, Ο Γιώργος Χριστοβασίλης τραβά τον δρόμο που ο ίδιος επέλεξε και ο ΠΑΣ τραβά τον δρόμο που έχει μπροστά του. Δεν θα σταθούμε στις λεπτομέρειες του τι και πως, γιατί δεν έχουν και καμία ιδιαίτερη αξία, αν και λίγο πολύ τα περισσότερα πράγματα είναι γνωστά. Γιατί πάνω απ’ όλα είναι η ομάδα και ο ΠΑΣ, σαν ένα πολύ μεγάλο ποδοσφαιρικό μέγεθος, είναι υπεράνω προσώπων. Τα πρόσωπα έρχονται και φεύγουν, μα ο ΠΑΣ Γιάννινα μένει στις καρδιές όλου του κόσμου. Είναι βέβαιο ότι θα στηρίξουμε την ομάδα και το νέο πρόεδρο που θα προσληφθεί. Όπως στηρίξαμε και τον Γιώργο Χριστοβασίλη που ανέλαβε με ένα ρίσκο και σε μια εποχή έντονης αμφισβήτησης γι’ αυτή την επιλογή. Γιατί εμείς δεν βλέπαμε τον Γιώργο Χριστοβασίλη, αλλά βλέπαμε τον θεσμικό του ρόλο, βλέπαμε τον πρόεδρο του ΠΑΣ Γιάννινα. Όπως αυτό θα κάνουμε και με το νέο πρόσωπο που θα είναι στην ηγεσία.

Ο Γιώργος Χριστοβασίλης έδωσε και πήρε από τον ΠΑΣ. Δούλεψε, είναι άκρως πετυχημένος, μέσα από μια κοινή προσπάθεια με τους συνεργάτες του, τους παίκτες, τον προπονητή και τον κόσμο έφτασαν την ομάδα στην Ευρώπη και όχι μόνο. Δικαιούται τον τίτλο του προέδρου με τις καλύτερες επιδόσεις στο φετινό πρωτάθλημα. Παράλληλα πήρε πολλά από τον ΠΑΣ, θα πρέπει να είναι βαθιά ευγνώμων στην ομάδα και στον κόσμο που του έδωσαν την ευκαιρία να καθίσει σε έναν προεδρικό θώκο μεγάλης ομάδας που κάθισαν και μεγάλα προεδρικά ονόματα και να δουλέψει στη σούπερ λίγκα ως πρόεδρος, ευκαιρία που θα την ονειρεύονταν πάρα πολλοί νέοι πρόεδροι. Είναι σεβαστή η απόφασή του να δει το κάτι άλλο στη ζωή και στην καριέρα του. Όπως σεβαστή είναι και η απόφαση της ΠΑΕ να κοιτάξει πλέον τα δικά της συμφέροντα και την επόμενη ημέρα χωρίς αυτόν στην ηγεσία. Ίσως η ίδια η ζωή στα μετέπειτα χρόνια να δείξει ποιος έκανε το λάθος.

Από εκεί και πέρα, είμαστε υποχρεωμένοι στα σταθούμε στο πλευρό της ομάδας, που ασφαλώς θα ζήσει και χωρίς τον Χριστοβασίλη, όπως έζησε και χωρίς δεκάδες άλλους που πέρασαν όλα αυτά τα χρόνια από την ηγεσία. Ποιος ξέρει, κάποια στιγμή, μπορεί και πάλι να ανταμώσουν οι δρόμοι τους, όπως έγινε και με άλλους στο παρελθόν. Ειδικά για τον Χριστοβασίλη, οι πόρτες πάντα θα πρέπει να είναι ανοιχτές και όπου πάει, θα τον συνοδεύουν οι ευχές και η εκτίμηση όλων των Γιαννιωτών φιλάθλων. Αλλά τώρα, το πρώτιστο μέλημα όλων είναι η στήριξη της ομάδας, γιατί, όπως αναφέραμε και στην αρχή, πάνω απ’ όλα είναι ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο θρυλικός «Άγιαξ της Ηπείρου». Και όσοι συνεργάζονται μαζί του, είτε είναι πετυχημένοι είτε όχι, λάμψη παίρνουν από το όνομά του και πάντα θα πρέπει να είναι ευγνώμονες γι’ αυτό. Πλέον κοιτάζουμε την επόμενη μέρα, συντασσόμενοι κάτω από τη σημαία της ομάδας, περιμένοντας τον νέο πρόεδρο.

Και ένα τελευταίο: Το θέμα Χριστοβασίλη προσφέρεται για λαϊκή κατανάλωση και ίσως ορισμένοι μέσα απ’ αυτό να προσπαθήσουν να βγάλουν τυχόν άλλα «απωθημένα». Μη ξεχνούν, ότι οι πρόεδροι, οι παίκτες κοιτάζουν πάντα το προσωπικό συμφέρον τους για ότι κάνουν, ενώ πίσω υπάρχει μια ομάδα που πρέπει να ανασυγκροτηθεί, να ξεπεράσει τις μεγάλες δυσκολίες που υπάρχουν, για να συνεχίσει το δρόμο της. Ένας δρόμος που σίγουρα θα είναι ανηφορικός, αλλά με τη στήριξη του κόσμου η ομάδα θα μπορέσει να τον διαβεί.

Πηγή έμπνευσης 
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1243 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 16:15 »
Και πολύ πιθανό να γραφεί άλλες τόσες,φίλε gecks.
Το ότι έχει κάνει τραγικά λάθη δεν αναιρεί το γεγονός ότι,
μ'αυτόν στο τιμόνι,ο ΠΑΣ κατάφερε σε πέντε χρόνια
όσα ονειρευόταν ο κόσμος του για σαράντα επτά...
Προτείνω σε όλους μας λίγο ακόμη υπομονή.
Εδώ θα είμαστε και θα κριθούνε όλοι όταν και όπως πρέπει.
Όλοι όμως!

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1244 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 16:20 »
Σκατά σκατά σκατά σκατά σκατά σκατά σκατά σκατά ...
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1245 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 16:31 »
Δεν θα υπαρχει μεγαλυτερη ξεφτιλα στα 47 χρονια ιστοριας μας,σε τυχον μη αδειοδοτησης μας....Τουλαχιστον οταν πεσαμε στην Γ κατηγορια ειχαμε τα κοτσια κ την δυναμη να κοιταμε μππροστα,τωρα τι?????????????


Δεν ξερω τι θα κανει ο ΧΒ,να κοψει το κεφαλι του να βρει τροπο να βγουμε ευρωπη αλλιως πρεπει να αρχιζει μετραει ωρες και οχι ημερες...Δεν υπαρχει αλλος δρομος και για εμας αλλα και για αυτον



p.s Τωρα πιστευω να καταλαβατε γιατι την λακισε ο Χριστοπουλος.....Τι να κανει σε αυτο το μπουρδελο οπως το εχουν καταντησει
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1246 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 16:42 »
Παράθεση
ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ Η ΞΑΝΘΗ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Νεώτερα από το μέτωπο της ΟΥΕΦΑ σχετικά με την τύχη της αδειοδότησης της ΕΠΟ στον ΠΑΣ Γιάννινα και του Παναθηναϊκού, δηλαδή τις αποφάσεις της ελληνικής ομοσπονδίας που πλέον τελούν σε αμφισβήτηση από την ευρωπαϊκή συνομοσπονδία. Λέμε τι ξέρουμε, άλλο ότι στην Ελλάδα ουδείς ασχολείται. Δεν μιλάμε για τα ΜΜΕ που έχουν άγρια μεσάνυχτα.

Παναθηναϊκός και ΠΑΣ Γιάννινα ξέρουν. Αλλοίμονο. Οι δύο ελληνικές ΠΑΕ δίχως υπερβολή είναι σε αναμμένα κάρβουνα. Ποια , λοιπόν, είναι τα νεώτερα, τα φρέσκα, τα χθεσινοβραδυνά από την Νυόν της Ελβετίας. Έχουμε και λέμε, λοιπόν.

Το αρμόδιο όργανο της UEFA, που δεν αποφασίζει, αλλά ψάχνει μόνον, το “Ερευνητικό Σώμα” μετά από σχετική παραγγελία παρέπεμψε στο αρμόδιο όργανο, το “δικαστηριακό” και ανωτάτου βαθμού την εισήγησή του για ΠΑΣ Γιάννινα και Παναθηναϊκό. Μία εισήγηση ΑΡΝΗΤΙΚΗ! Να μην πάρουν αδειοδότηση, δηλαδή, οι δύο ελληνικές ΠΑΕ, παρ'ότι η οικεία ομοσπονδία τους, η ΕΠΟ, τους αδειοδότησε. Με συνέπεια ο μεν ΠΑΣ να μη συμμετέχει στο ΟΥΕΦΑ καπ, ο δε Παναθηναϊκός να κάνει μεταγραφές με πλαφόν.

Τι, τελικά, θα κάνει η ΟΥΕΦΑ είναι άγνωστο και καθόλου φρόνιμο να το προβλέψει κανείς. Πάντως, ο Πανόπουλος της Ξάνθης, ας ετοιμάζεται να παίξει στην Ευρώπη αντί του ΠΑΣ. Ειδοποιήθηκε, άλλωστε ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Ξάνθη “αναρμοδίως” και “εξωδιαδικαστικώς”.
apodytiriakias.gr

Παράθεση
ΜΗΝΥΣΕΙΣ ΑΛΑΦΟΥΖΟΥ ΣΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΤΗΣ ΟΥΕΦΑ

Άλλο νέο. Δεν είναι μόνον ο ΠΑΣ Γιάννινα, όπως έγραψε μόνον ο αποδυτηριάκιας, αλλά και ο Παναθηναϊκός κλήθηκε από την ΟΥΕΦΑ, εν αγνοία της ΕΠΟ(!) να δώσει κάποιες “διευκρινίσεις” σχετικά μ'όσα αναφέρει στο φάκελλο του, προκειμένου να αδειοδοτηθεί.

Δεν γνωρίζω, και επί της ουσίας είνα αδιάφορο πλέον τι επικαλείται ο Παναθηναϊκός του Αλαφούζου και της Παναθηναϊκής Συμμαχίας, όταν ήδη ακολούθησε και παίζει ήδη η ΑΡΝΗΤΙΚΗ εισήγηση του αρμόδιου οργάνου της ΟΥΕΦΑ. Να μην αδειοδοτηθεί, δηλαδή να αγνοηθεί η σε δεύτερο βαθμό θετική για τον Παναθηναϊκό απόφαση της επιτροπής της ΕΠΟ.

Τι λέει ο αποδυτηριάκιας; Η Ευελπίδων είναι στη διάθεση του Αλαφούζου. Να πλακώσει τις μηνύσεις στα μέλη του “Ερευνητικού Σώματος” της ΟΥΕΦΑ που εισηγούνται την αδειοδότηση στον Παναθηναϊκό.

Θα'ναι άδικο να μηνυθεί ο εισηγητής της ΕΠΟ που είχε προτείνει να μην αδειοδοτηθεί ο Παναθηναϊκός και να μείνουν ατιμώρητα τα καθάρματα της Νυόν. Αλαφούζο, προχώρα, σε θέλουν και τα Γιάννενα.
apodytiriakias.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1247 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 16:48 »
Ο Χριστόπουλος,για τον οποίο έγραψα ότι υποκλίνομαι,
χρωστάει κάτι,όχι στην ομάδα,ούτε στον Χριστοβασίλη.
Χρωστάει κάποιες ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ στον κόσμο του ΠΑΣ
όχι μόνο γιατί,μετά από αίτημα του,τον πήγε συνοδεία στο γήπεδο,
αλλά και γιατί γνώριζε την αποθέωση και την αγάπη του,
ακόμη και στα εκτός έδρας.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 15 Ιούν 2013 17:02 από Crimson Glory »

Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1248 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 16:52 »
H φετινή επιτυχία ήταν συγκυριακή.
Εγίνε πρώτον επειδή ο Χριστόπουλος ήταν λαχείο. Αυτά που γράφουν κάποιοι να πάρουμε τωρα τον Θωμαϊδη, τον Τάτση ή δε ξέρω εγώ ποιον άλλο νέο, "άφθαρτο", φιλόδοξο, με γνώσεις και πτυχία είναι της πλάκας. Τέτοια χαρακτηριστικά έχουν εκατοντάδες προπονητές. Ο Χριστόπουλος απέδειξε όμως ότι εκτός από όλα αυτά είναι και ΆΞΙΟΣ. Αν ήταν τόσο απλό όλες οι ομάδες θα έπαιρναν τελειόφοιτους ΤΕΦΑ.
Δεύτερον. Οι παίχτες μπορεί να ήταν φτηνοί αλλά δεν ήταν κακοί. Οι μισοι έχουν φύγει ήδη κι ακόμα είμαστε μέσα Ιουνίου.
Τρίτον. Δεν υπήρχαν στην ομάδα Κώτσιοι. Τυχαία ή όχι ο πρόεδρος των ρεκόρ έδωσε την ευκαιρία στον Χριστόπουλο και στους παίχτες να βγαίνουν μετά από παιχνίδια όπως με ΑΕΚ και Αρη και να υπερηφανεύονται ότι έκλεισαν στόματα. Σε κάθε αγώνα κατέβαιναν έντεκα ατάιστα σκυλιά που έπαιζαν για την καύλα τους και το επόμενο συμβόλαιο τους.
Τέταρτον. Το επίπεδο των υπολοίπων ομάδων εκτός από Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ, Τρίπολη, Ατρόμητο, ήταν πολύ χαμηλό.
Όλα αυτά μαζί είναι μάλλον αδύνατο να ξανασυμβούν.


Όποιος δεν παρασυρόταν από τη νιρβάνα της πέμπτης θέσης, έβλεπε καθαρά ότι η ομάδα είναι σε φάση ή αυγά ή πουλιά.
Ή με την πίεση του κόσμου παίρνεις την άδεια και πείθεις με τις πράξεις σου τον Χριστόπουλο να παραμείνει για να χτίσει πάνω στη φετινή ομάδα, ή αφήνεις τον ΧΒ να τα διαλύσει όλα. Ενδιάμεση κατάσταση δεν υπάρχει.

ΠΡΟΕΔΡΕ ΤΩΝ ΡΕΚΟΡ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΆΣΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: EΥΡΩΠΗ - ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ - ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
« Απάντηση #1249 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 16:55 »
Φιλε τzoumerkomania,αν δεν στηριχτηκε αυτη η διοικηση ,που ειχε 5.500 διαρκειαςτην πρωτη της χρονια στην α,ποιος μετα στηριχτηκε...δεν εχει να κανει με το γεωργιου και τον καθε γεωργιου και για να μην κουραζω παραπεμπω στον chilly...
ρε παιδια ειλικρινα και μεταξυ μας οση καλη διαθεση και να εχεις για να πεις οτι η φετινη χρονια ηταν βασει σχεδιασμου ο ανθρωπος κανει καθε μερα κατι να σε διαψευσει ...υπηρχε πιο χρυση ευκαιρια απο τη φετινη επιτυχια για να κανουμε το ξεπεταγμα;;; Δε θελω να κουραζω αλλο ...το κοβω εδω ...
Μονο κατι τελευταιο..μας εβγαλε (οπως λενε) 5ους φετος και ουτε ενας δεν φωναξε το ονομα του στο γηπεδο...τοσο μαλακες ,τοσο κομπλεξικοι και αχαριστοι ειμαστε οι ΠΑΣΟΛΕΔΕΣ...δε νομιζω!απλα ο κοσμος εχει κριση και δεν ξεγελιεται...

οσοι κραζουμε για τις κινησεις της διοικησης για την αρρωστια μας κραζουμε...για να βλεπουμε αυτη την ΟΜΑΔΑΡΑ παντα ψηλα...

Εγω παντως σαν  πιστος οπαδος δε θα παψω ποτε να απαιτω μεχρι να γινει το ονειρο μου πραγματικοτητα!να δω αυτη την ΟΜΑΔΑ να παιρνει τιτλους και να εδραιωνεται στις μεγαλες ομαδες για μια ζωη...

Υγ:ολα αυτα τα γραφω ανεξαρτητα απο την αδειοδοτηση,που ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ...το θεμα για μενα ειναι να μην διαλυθει η φετινη ομαδα...η συνταγη πετυχε και πρεπει παση θυσια να διατηρηθει